Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 68 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.01.2011 07:49

Smrt „sociální Evropy“

RE: Výborný článek

Rene Bartosek 75.?.?.?

Aha, takže za systém frakčních rezerv si lidi můžou sami. Proboha, dyť drtivá většina lidí neví co to je? Pro většinu absolventů ekonomických fakult je to prázdný pojem. VK kdysi naivně usiloval o ústavně garantovaný vyrovnaný ropočet a podřízenost ČNB výkonné moci. A co? Prd. Bodejť v USA bylo zavražděno při prosazování centralní banky několik presidentů.

Pravda poněkud více jsou nasraní lidi v tom třetím světě, když člověk nemá co ztratit, tak holt nemá co ztratit. Ani Francie ani Německo ani Čína a kdokoliv jiný neustojí s úsměvem na ksichtíku rozpad eura nebo jiné významné papírové měny typu dolar. Jak vidno podle výsledků bilateralní schůzky presidentů Chu Ťin-tchao a Obami, tak leckomu to už docvaklo. I v Evropě, kde se mluví o posunu zájmů USA na Asii. A přežít sanaci jmenovaných zemí bude problém, v záloze čeká Itálie. V USA je na pokraji krachu ekonomika typu Californie.

Mysletelé spolehající na válku nebo nebo redukci lidstva jsou vůbec zajímavý. Válku nebudu komentovat, ale k té redukci pouze tolik. Ekonomika chcípá během stagnace, protože se jedná o expanzivně stavěný systém. Nemůže rozdejchat nízkou expanzi, při propadu třeba 20% ( tomu se říká pravdolaskový optimismus )během té humanní redukce si troufám odhdnout, že to co z ní zbyde se vleze na malou lopatičku.

236551

21.01.2011 15:58

Smrt „sociální Evropy“

RE: Výborný článek

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem se nechtěl stát nikdy smrtelným virem, jak jistí myslitelé. Nerozebírám, že lidem se ten eufemismus radikalní pokles populace případmě realizovaný v praxi nebude líbit. Ani se nedohaduju o faktu provázanosti velikosti populace elity s velikostí celé populace. Prostě tvrdím, že s drastickým poklesem lidské populace z jakýchkoliv důvodů, dojde k průdkému poklesu toho HDP a jiných ekonomických ukazatelů. A když systém má problém rozkuckat stagnaci, tak propad ekonomiky 20%. což je velmi optimistické ho pošle velmi rychle ke všem čertům.

Když jsme u těch ekonomických ukazatelů. Tak po přečtení tohodle mě polil studený pot. Konečně jsem pochopil, kde Topolánek a jiní došli k tomu pojetí zrušit základní výzkum. Jak vidím prudký nárust publikací z Číny v časopisech Nature nebo Science..., má asi své vnější příčiny. Ono se to má tak, aby nějací talentovani lidi mohli vyrobit mikročip, tak Volta si musel hrát před 200 lety s žabími stehýnky, někdo musel udělat objev prvků typu germania, Faraday si musel nechat od tzv. "vědeckých kapacit" nadávat do šarlatanů za své podvodné experimenty... Ještě štěstí, že skvělý matematik a teoretik lord Maxwell, měl pro mladýho slabost a sem tam se na něj v laboratoři kouknul.

Mno, dříve platilo. Kde blb, tam nebezpečno. Brzo asi bude platit, kde ekonomický manažér tam krize. Abych byl upřímný s něčím takovým jsem počítal v ČR, stali jsme z průmyslovbé země montovnou, takže výsledky základního výzkumu půjdou stejně někam jinam i s talentovanými vědci, což znamená, že za nějaký čas z montovny přejdeme na turistickou destinaci. Ale že touhle devastací optiky čtvrtletního pohledu na dění projde universitní systém, kde leží kolébka industrialní revoluce a de facto i jednoho světového impéria. Tak to by mě ve snu nenapadlo.

Jen by mě zajímalo, jak si ty ekonomické ukazatele uplatňují třeba na poesii, filosofii. Podle prodaných výtisků? No pokud je dle nakladatelství při Oxfordu neprodejné, tak nula od nuly pojde. A já trouba jsem si myslel, že geniální myšlenky semtam tam někoho připraveného při určité úrovni poznání díky, teď už vím, že ekonomicky velmi neefektivní vědecké činosti jeho předchůdců. Začínám být na jisté nebezpečné idioty alergický. Vědí o všem hovno, ale dokážou to krátkozrace přepočítat na efektivitu zisku a ztrát. Semtam potom spadne letadlo, jako tuším rok zpátky ve Španělsku nebo bouchne podmořský ropný vrt.
http://www.blisty.cz/art/56787.html

236567

21.01.2011 16:31

Tunis: Předzvěst velké krize?

RE: chlapi

Rene Bartosek 75.?.?.?

Velmi rozumný přístup, když se Egypťan baví s cizincem, říct šéf to tady veda a tečka. Docela mi to přijde pochopitelné a velmi životaschopné.

236568

21.01.2011 20:34

Smrt „sociální Evropy“

RE: Výborný článek

Rene Bartosek 75.?.?.?

Máte pravdu. Volta se dozvěděl o pokusech Galvaniho a vedlo ho to k řadě elektrochemických potenciálů, elektrickému článku apod. Samé blbosti na nic, že ano? Kolem toho roku 1800 samozřejmě.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Alessandro_Volta

S Maxwellem máte naprostou pravdu. Ten mohl zkouknout Faradayovi experimenty v době, kdy o nich skoro nikdo nepochyboval. V době, kdy už slavný mistr Faraday objevil magnetickou indukci 1831, se Maxwell narodil. Byl to pan H. Davy, který pomohl na počátku jednomu talentovanému žákovi. Děkuju za opravu. [smích] [mrknutí jedním okem]
http://cs.wikipedia.org/wiki/Michael_Faraday
http://cs.wikipedia.org/wiki/James_Clerk_Maxwell
http://en.wikipedia.org/wiki/Humphry_Davy

236589

22.01.2011 18:58

Smrt „sociální Evropy“

RE: 2 Etheral

Rene Bartosek 75.?.?.?

Řekl jste písmeno A bratře učiteli a zapoměl jste jak je vaším zvykem doplnit zbytek abecedy, který vám neleze pod fousy. Spolu jsme měli pár výstupů. Nejzajímavější byl asi ten, ohledně použití atomových zbraní, zápalných bomb na konci války s Japonskem. Kdyby to někdo náhodou četl, asi by měl problém poznat toho uhlazeného diplomata ovládajícího několik světových jazyků se zkušenostmi z regionu Blízký a Střední východ, jako o sobě aspoň tvrdíte.

Mnoo, s vašimi přátele na Nezvědavci jste se nepohodl a vidíte, tady psát můžete. Vaše střety s panem Peleškou jsou víceméně součástí folklóru. Pan Peleška je prostě příliš srdcař a nechá se hnedle vytočit a vy musím uznat chytře podkuřujete. To se mnou je to jinačí kafe, že bratře učiteli. To si člověk kolikrát musí dávat bacha, aby na líbívé diplomatické fasádě nebyly příliš dlouho okatě vidět takové nahnědlé skvrny.

236634

22.01.2011 19:46

Izrael bude pracovat na odpojení Gazy od rozvodné sítě, říká premiér

Ideologická ofenzíva.

Rene Bartosek 75.?.?.?

To se dalo čekat. Brazílie, Argentína, Bolívie a teď Rusko veřejně potvrdilo uznání Palestiny v hranicích z roku 1967. A Norsko pohrozilo, že to udělá taky. Vybrán byl ministr s nízkou diplomatickou zkušeností. V takovém případě v ohnisku konfliktu neposkytují hovory do rádia a jiných médií pokud není prefektně připravetní příprava vykroutit se z různých udiček, které budou nahozeny. A nebo nemá nějakou diplomatickou misi, že ano? Paní ministryně, ale jednu sežrala s navijákem. Od toho se odvíjí incident s demonstranty na palestinské straně.

Mno, Lieberman s plnou hubou demagogie za kterou by se nemusel stydět Pepa Goebbels mluví o vstřícnosti, ještě že se moc nerozkecal mohl se i přebletnout a říct kolik bylo zničeno domů, zavražděno lidí a že před rokem dovolili milostivě Palestincům dovážet boty, které byly vyjmuty ze seznamu teroristických pomůcek.

Kašlat na kecy, že USA dotlačí Izrael k nějaké dohodě. Zahraničmí politka USA je paralyzována organizacemi typu AIPAC. Od vraždy JFK nenexistoval na sionisty tlak z americké strany, který by brali vážně. Poslední velké zvěrstvo operace Lité olovo mluví jasno řečí. Ale podle kvikotu Liebermana, ten multipolární svět, který nemilosrdně tlačí sionistický režim do izolace, ví co funguje. V Izraeli si budou muset položit otázku, kdo stojí o partnera typu sionistický apartheid? Pokud si kladou otázku o světovládě vyvolenců? Pak hodně štěstí vynšuju. Kolumbus přijede vodovodem. [velký smích] [velký smích]
http://en.wikipedia.org/wiki/Mich%C3%A8le_Alliot-M...
http://www.youtube.com/watch?v=IQ8EgyqCB0Y

236635

23.01.2011 17:04

Izrael bude pracovat na odpojení Gazy od rozvodné sítě, říká premiér

Tady to je v plné kráse.

Rene Bartosek 75.?.?.?

U afrického rohu se nějaký ten rok nahání piráti. Pravděpodbně by jich bylo mnohem více, kdyby průmyslové fabriky na vodě i ze zemí pravdoláskokracie nezplundrovali Somálcům loviště ryb a nevozil se tam všelijaký odpad. Kde není žádná vláda není žádný hlídač ani žalobce. A zisk ten nesmrdí. Nemůžu si nějak upamatovat, že by za několil let té šárady, ale piráti někoho zabili.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=5491

Tzv. demokratický stát v mezinárodních vodách přepadl loď, byly zabiti lidé, manipulovány záznamy videí pořízených na lodi, které byly navíc zkonfiskovány a zničeny. Čtyři těla se střelnými ranami vyplavala nělolik dní po excidentu. Prej to byly teroristé, pitevní zprávy taky svět neviděl. Silně militarizovaný stát není schopen zadržet loď s mírovými aktivisty. Podle svědků došlo k vraždám zřejmě podle nějakého seznamu. Buď jsou tedy v IDF neschopní, v tom případě, ať se Somálců zeptají, jak se i z člunů přebírá kontrola nad lodí nebo existoval rozkaz a k masakru došlo cíléně. Nacisti měli Gliwice sionisti mají Mavi Marmara. Už chybí něco jenom na způsob požáru Říšského sněmu. Akorát ty nacisti nechali v počátku konat nezávislé soudy, proto je Dimitrov veřejně zesměšnil.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...

236679

24.01.2011 05:16

Bezradní západní profesoři: Nem tudom Magyarom

Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud není oligarchie stojící na nekrytých penězích schopna zajistit fubgování systému, pak systém přijme jakékoliv jiné alternativy. Ekonomická funkce peněz si vynucuje, aby umožňovali chod realných ekonomikcých aktivit. Toto je podstatnější i než způsob krytí, protože se jedná o základní funkci. Nekryté peníze mohou tuto schopnost z velké části ztratit, vše je otázka jisté všeobecné úrovně stability. Jakmile dojde k propadu pod nějakou hranici nekryté peníze budou vytlačeny barterem a krytou měnou.

236697

24.01.2011 16:04

Bezradní západní profesoři: Nem tudom Magyarom

RE: Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Něco jako válečný komunismus? Takové provizoria fungují velmi těžkopádně a krátkodobě za použití síly. Bolševici v Rusku to taky bez války nedokázali provozovat dlouho to samé fašismus. Asi nejdéle v poměrně umírněné formě se udržel ve Španělsku než došlo ke kolapsu. A to režim konzervoval vcelku "normální" svět na okolo, který byl schopen dodat přebytky do Španělska.

236716

24.01.2011 16:21

Bezradní západní profesoři: Nem tudom Magyarom

RE: Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Všichni jsou zavislý momentálně na systému nekrytých peněz, i kdyby si vytvořili dopředu zásoby zboží, drahých kovů, půdy.... ve velkém. Civilizace včetně ekonomických projevů je dynymická, takže bohatsví se bez deformací "tiskařského lisu" bude rychleji přesouvat za skutečným ekonomickým výkonem. A pokud se to zesype diletansky tak z majetko-právních vztahů toho moc nezůstane. Ono spíše než majetek si lidí budou cenit holého života.

Nekryté peníze mimo jiné umožňují nebývalou koncetraci majetku a sanaci neuvěřitelně stupidního jednání, a s tím je taky ámen. Oligarchie i s privilegiem tvorby peněz dostala lidstvo na pokraj katastrofy. Pokud se ukázali jako neschopné vedení s možnosti tvorby kreditů stěží se i přes velmi protekční podmínky na počátku budou úspěšní v ekonomickém systému bez této možnosti. Neexpanzivní systém si vynutí změnu finačního systému a to radikalní. A vynutí si elitu, která má na to takový systém řídit. Co se libí mně, vám nebo oligarchii není podtstatné? Otázka zní co může a nemůže pokračovat do budoucna.

236718

25.01.2011 06:32

Anglosasové

Demografie je problém Ruska.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Setrvaní na geostrategické pozici je problém západu. Sázka pouze na hrubou sílu vypovídá o neuvěřitelné blbosti. PNAC je fatamorgána z toho důvodu je pozice západu v Iráku i Afganistánu tragická, protože vyšla z hloupé nefunkční strategické představy. Pokračovat dále v destrukci bude stále obtížnější vzhledem na rostoucí ekonomické problémy a nemožnost mít pod kontrolou světovou měnu bez krytí. Alternativa je do civilní sféry přenést technologie vojensko-průmyslového komplexu použitelné pro transformaci systému a opuštění expanzivního systému existence postmoderní civilizace.

Čína má také problémy demografického rázu, ale úplně jiné než Rusko. Pokud jde o drogy a chlast, tak velká síla je v prevenci. Ať v Rusku s populárníma ksichtama celebrit s kvalitním režiséry natočí kultovní filmy. Něco jako Transpotting, případně filmíky které ostře nastaví sarkastické zrcadlo konzumistánu ale tvrdě bez happyendu a mají fundament, na kterém se dá stavět prevence. Víceméně kdokoliv, kdo chce přejít na neexpanzivní systém lidí budou muset získat jejich srdce. K tomu pomůže pravda o skutečnosti bez růžových brýlí, o zdrojích a devastaci přírody, o korupci a nemilosrdný pohled degradace člověka jako vepře chrochtajícího u konzumního žlabu.... Vynechat propagandu, lidí jsou dost chytří, aby různé PR blbečky v kinematografii poznali. Natočit kvalitu!! Chápu že Přelet nad kukačím hnízdem se podaří i géniovi pouze jednou, ale mladí lide o takovém filmu budou přemýšlet. O propagandistické sračce sice taky, ale jiným způsobem. Vládnout myslícím lidem je sice obtížnější, ale stojí to za námahu. To platí všeobecně pro celý ten multipolární svět.

Druhý krok je nabídnout mladým lidem tvořivou perspektivu v jejich životě. To předpokladá kvalitní vzdělavací systém přístupný široké veřejnosti a schopnost investovat obrovské zdroje Ruska do jeho rozvoje může to zajistit práci a lze tu práci solidně lidem zaplatit, za předpokladu, že se půjde po korupci a různých podvodech. Tomáš Baťa řekl nadčasovou pravdu, když mluvil už v třicatých letech o morální krizi. Jinak se nebude prosazovat kreativní schopnost, ale známosti strýčku, a různí hochštapleři a darebáci do vrcholných pater systému.... Důsledky netřeba rozebírat. Přiučit se dá v tomto směru třeba od Pekingu.

Jinde mají možná méně zdrojů, ale to neznamená, že by jich bylo nedostatek na realizaci některých změn. Důležité je získat v dlouhodobém horizontu soběstačnost v některých oblastech veřejného zájmu ( potraviny de facto odmítnutí GMO, voda, zdraví populace, ekologická devastace, energetika ). Tedy to co odmítají MMF nebo SB, nejsou schopni, ale nabídnout stabilitu. "Somálští piráti" by se mohli stát, pokud by nestabilita začala narůstat važným problémem pro mezinárodní obchod.

236750

25.01.2011 07:10

Co udělat s Izraelem?

Bojkot, politická a obchodní izolace.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Na úrovni státu je obchodní embargo de facto válečným aktem, ale jednotlivci to mohou udělat za předpokladu, že bude označeno vyrobeno v Izraeli a bude aspoň na netu publikováno, co se děje každodenně po desítky let Palestincům. I když není důvod nevyloučit grázlíka soustavně porušující pravidla. Ve škole ve třídě to fungovalo neomylně, pár dní izolace umravnilo do rozumných mezí i hajzlíka s bezohledným přerostlým sebevědomím, i kdyby měl sílu jako bejk. Ten, kdo spolehá na sílu rozumí pouze síle, ale silové řešení bývá povětšinou nejhloupější varainta a v případě Izraele není použitelné. Kdo by z důvodu odstranění režimu apartheidu riskoval poslední velkou válku, že ano? Ale izolovat se od vzteklého psa znamená nenásilnou formou pracovat na jeho změně. To by mohlo přinutit lidi v Izraeli, aby skutečně prosadili k moci vládu, která bude preferovat nesilová řešení problémů.

236752

25.01.2011 07:38

Bezradní západní profesoři: Nem tudom Magyarom

RE: Vždycky existuje alternativa.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Teoreticky se to možná jeví jako možné, ale prakticky to nikdy fungovat nebude. A počítá se to, co funguje v praxi. Podívejte na západě se dlouhodobě pracovalo na snížení všeobecné úrovně vzdělaní. Přemístila se industrialní základna. Na západě stárnou generace, které prošli kvalitnějším vzdělávacím systémem. Čína za posledních 10 let neuvěřitelným způsobem zvýšila publikační činost v prestižních časopisech, zrychlila kosmický výzkum, postavila obrovské množství vysokorychlostních železnic, infrastruktury doma i v zahraničí...

Jinak řečenom kde se realizuje výroba, tam vzniká prostředí pro kreativitu a inovace. Z toho těžili Spojené státy za posledních 100 let, z pionýrského ducha Američanů. Kreativitě a inovacím prostě kancle, přepychové pracovny nebo užívání si luxusu a chléb a hry prostě nesvědčí. Na západě zpohodlněla i elita.

Carengie, J.P. Morgan nebo Rockeffeler a členové asi tří stovek klanů zuřili před 100 lety na presidnety typu T. Roosvelta, ale uměli vládnout v dynamicky se rozvíjející zemi. Jejich potomci zpohodlněla a podle toho, co se děje mají schopnost vládnout tak nepříliš myslícím ovcím. Proč by v Číně jejich elita ničila dynamický rozvoj, když na jeho vlně se nese výše k moci a umí tyto vlny ovládat? Časem možná za nějakou desítku let zpohodlní, jak se to v minulosti této nejstarší říše s nepřetržitou kontinuitou stalo, ale teď?... [mrknutí jedním okem]

Ten globální pořádek potřebuje víceméně uniformní svět, aby nějaká universální pravidla ho dokázala svázat a zároveň zajistit jeho fungovaní. Pravidla jsou respektována, pokud plní důležitou všeobecně prospěšnou funkci. Svět je ale příliš pestrý a rozmanitý, aby jednoduchá pravidla schopna zajistit jeho fungování byly globálně aplikovatelná na jeho rozdílné specifické části. Nejsou schopni víceméně kulturně, politicky, ekonomicky... homogenní Evropu centralizovat. Homogenní ve srovnání se zbytkem světa samozřejmě. I starý kontinent hýří dostečnou různorodostí. [smích]

236753

26.01.2011 06:18

Co udělat s Izraelem?

RE: Štefane, mohu tě ubezpečit o tom,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, a to jako Izrael napadli v té válce Palestinci? A čím proboha, házeli po nich boty?

236823

27.01.2011 20:52

Co udělat s Izraelem?

RE: Hmm, hmm, izraelští a palestinští Arabové v jomkipurské válce

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, já jsem teda nebyl, takže nevím co si lidi povídali během nějakého bombardovaní. Stěží si dokážu představit, že osobně byli přítomni u těchto hovorů vaší přátelé v Izraeli. Nechci malovat čerta na zeď, ale stal jste se zřejmě obětí desinformace jedna paní povídala a masivní propagandy působící na lidi. Nejlépe funguje propaganda, která říká věci, co by masa lidiček ráda slyšela. Lidi většinou neradi slyší zameť si před vlastním prahem či pokud se na tebe ze zrcadla šklebí opice, tak ho neorzbíjej.

Možná říkali ti Palestinci něco jako, třeba dostaneme zpátky majetek, z kterého utekl děda s rodinou, aby zachránili holý život, když začali masakry vesnic, kde symbolem je vesnice Deir Jasín. Nutno podotknout, že nacisté se v Lidicích chovali více "lidsky". Kolik takových vesnic fyzicky i z mapy v Paletině zmizelo? Desítky, stovky nebo více? Může to být i více, kdy 700 000 Palestinců tedy polovina národa vzalo nohy na ramena. Mimochodem Židů tehdy v Paletině bylo okolo 600 000, aby lidi byli v obraze jaký brutalní teror sionisté rozpoutali proti starousedlíkům. Kdyby si takto počínali nacisti, tak český prostor by byl dávno vyčištěn a my by jsme ze strachu doběhli s kuframa a batohama někde na Kamčatku..

236932

27.01.2011 22:21

Deprivanti všech zemí, spojte se! V Davosu!

RE: Žije v parelelním světě - kdo?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, a pro koho je vtom případě humanita, etika, morálka apod.? A jakou mají platnost tyto "lidské" vlastnosti? Universalní nebo podle úspěšnosti měřené na základě majetku?
http://www.blisty.cz/imp.php?id=26595

236937

28.01.2011 01:22

Deprivanti všech zemí, spojte se! V Davosu!

Fantastická úvaha o idealním globalizovaném ovčanu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Myšlenka, brilatní styl. K tomu není, co dodat. Snad jenom, že termiti nejsou schopni udržet v chodu vyspělou komlexní civilizaci.
http://www.blisty.cz/art/56971.html

236944

29.01.2011 18:18

Izrael vrací úder

RE: není žit jako žid, i nežit chce žít.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda někdo musí odejít s holým pozadím. Tady tak nějak v praxi mají ty spravné informace komplexního chcarakteru cenu zlata. Co myslíte je technologie, která by dostatečně rychle mohla zvládnout zpracování velkého objemu dat informací použitelných řekněme eufemicky k upotřebitelným odhadům pro blízkou budoucnost na těch slavných finančních trzích? Tož vzhůru na burzu s holou prdelí si každý bude konečně rovný. Marx by byl překvapený jaká metoda vede k té rovnostařské společnosti. Jistě si se střední třídou a tim plebsem mezi bohatými dělal těžkou hlavu, ale asi jiným způsobem než Henry Ford. Stále menší a menší vrchol společenské pyramidy lze statisticky zanedbat. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

237055

29.01.2011 18:57

Izrael vrací úder

RE: není žit jako žid, i nežit chce žít.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ještě mě tak napadlo, až kafky a hejlové budou mít tu holou řiť, že teprve nastane ta zajímavá fáze hry. I na burze platí jako v hospodě. Bez peněz sem nelez. [velký smích] [velký smích]

237060

29.01.2011 19:10

Vůdcové nepokojů na Středním východě vycvičeni v Americe

Hmm.

Rene Bartosek 75.?.?.?

V Tunisku i Egyptě se šlapalo hezky v lajně. A domácí lidi z toho extra prospěch neměli. Možná bylo Tunisko příliš profrancouzké a někdo by rád pozměnil lehce kurz. To už tak mezi velmocemi nebo megakorporacemi bývá. Egypt patří k nejvýznamějším spojencům. Pro v povstání existují realné příčiny, spouštěcím mechanismem bude nárust cen potravin.

Možná si někdo ohřál svoji polívku, ale vytvářet extra nestabilitu v dnešním měnícím se světě je velmi nebezpečná hra. Logicky někdo chce udržet stávající poměry, případně nestojí o nějaké velké změny. A to jsme teprve na záčatku nestability, která je nevyhnutelně spojená se fundamentalní změnou.

Není podstatné zda tato změna povede ke kolapsu nebo transformaci systému. V této fázy se prostě systém nachází v nestabilním stavu a malé změny mohou vést k velmi nebezpečnému řeťezu důsledků o i několik řádů vyšších než impulz, který je vyvolal. Rád se podívám, kdo má na to jet na vlně bouře a a za pochodu tuto vlnu měnit podle své vůle, ale mám takový pocit, že v lidských možnostech je maximálně ta jízda a jde přitom takříkajíc o hubu.

237061

30.01.2011 01:30

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE:

Rene Bartosek 75.?.?.?

To Švejk je taky na stovky stránek, aby lidi některé věci pořádně trkly. Nejlépe se to pamatuje, když se u toho lidi i zasmějí. Máte naprosto pravdu tragický stav ve školství a jiných oblastech veřejného zájmu je odrazem korýtkového absurdistánu, ve kterém se nachází ČR. Když Baťa mluvil před 80-ti lety o morálním úpadku, o čem by povídal asi dneska?

237076

30.01.2011 16:17

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nechci se pustit do OT debaty, ale kde je slovo a skutek hřích tam je i odpuštění. I o tom je Bible a jiné knihy. S odpuštěním jsem měl skoro celý svůj život velký problém, abych nakonec zjistil, že když nedokážu odpustit jiným, tak držím v minulosti sebe sama, protože nedokážu požádat o odpuštění pro sebe tam nahoře. Sladký dar skutečného upřímného odpuštění. Kdo to zná tomu nic nemusím říkat a kdo neví tomu nelze nic vysvětlit.

237105

30.01.2011 17:02

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mám diskuze s jedním noblesním pánem, který prošel školským systémem první republiky. Kluk z nepříliš movité rodiny. Prošel i uzavřením českých vysokých škol se všemi dopady na jeho život včetně lágru. Tomuhle člověku obdařeném klasickým vzdělaním v širokém záběru říkali jeho učitele: My jsme početně malý národ, proto z vás musíme vychovat špičkové odborníky a lidi s širokým kulturním rozhledem, poněvadž vytvářet diletanty si nemůžeme v žádném případě dovolit bez odpovídajících důsledků. Mě naučili v tom socialistickém školství učitelé, proč to tak je a proč to nemůže být. Toto vede nevyhnutelně ke komlexnímu vidění jednotlivostí skutečnosti ve vzájemných vztazích a ke kritickému myšlení.

Na základě podobného způsobu myšlení si se starým pánem velmi rozumíme, rozdíl 50 let věku nehraje roli. Jemu nešla matematika a nikdy by ho nenapadlo, že by neměla být součastí všeobecné úrovně vzdělaní. Zato vynikal v jazycích. V tom se lišíme, na jazyky totiž tento druh dlouhodobé finta paměti nefunguje, tam je nutná soustavná cílevědomost. Přes své osobní problémy s gramatikou je pro mě naprosto nepřijatelné, aby se nějak šidili nároky na znalost mateřského jazyka či výuky jazyků všeobecně, i kdyby to nemělo přímý ekonomický efekt.

Pravděpodbně spolužáci budou tvrdit, že mou generaci takhle neučili. Problém je, že učili, ale málokdo se takto chtěl učit. Pedagogický sbor měl možná více zdůraznit dlouhodobé výhody takového zpracovaní informací. Lenost matka pokroku platí v tomto případě dvojnásobně. Takto získané informace stojí sice o trochu více práce zařadit, ale je to zábavný kreativní způsob a informace se stávají vědomostmi, jak o tom píše třeba pan Šebestík. Fundament takového vzdělaní je prakticky nezničitelný. Člověk velmi lehce a rychle doplní omáčku detailů a některých nových principů, když to potřebuje. S výjimkou vysoké matematiky, tam to vyžaduje postupnou komletní znalost toho čemu se říká "základní znalost".

Teď probíhá na BL zajímavá debata o školství. Vypíchnu jeden nový fenomén, který bude mít tvrdé dopady do budoucna. Internet pro mě slouží jako obrovská encyklopedie informací. Vzdělavací systém vytvořil skelet a když potřebuju detaily, tak na síti je na určité odborné úrovni jsem schopný najít. Upřímně řeknu, že v případě informací z chemie, kde ten skele vzdělaní mám nejrobustnější, bych dal jednoznačně přednost nějaké základní vysokoškolské učebnici, poněvadž to někdy na netu nebývá vono a nepostačuje to svému účelu. Díky tomu, že jsem s chemií přišel více do styku to vím a umožňuje mi to určitý druh zdravého skepticismu vůči možnostem netu.
http://www.blisty.cz/art/56971.html

Mladí lidé řeba podle pana učitele Čapka jsou ovlivnění netem, kde mohou přeskakovat z místa na místo a jsou roztěkaní ma...

Automaticky kráceno

237109

30.01.2011 17:05

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mladí lidé řeba podle pana učitele Čapka jsou ovlivnění netem, kde mohou přeskakovat z místa na místo a jsou roztěkaní mají povětšinou problém udržet koncentraci mysli na jeden konkrétní úkol déle než 15 minut. Jenomže existují činosti v praxi, vědě, zaměstnání..., kde to pomocí pátnactiminutovek nebude fungovat. A řekl bych, že to bude výborný učitel. Naprosto souhlasím s Janem Čulíkem. Několik hodin domácí pedagogické přípravy na vyučuvací hodinu by měla být praxe na kvalitní vysokoškolské výuce v rámci seminářů. Nemluvím o běžných přednáškách, které jedou de facto dlouhodobě v zažitých kolejích a josu obohaceny o nějaké novinky oboru.
http://www.blisty.cz/art/56936.html
http://www.blisty.cz/art/56859.html

Nejsem a nikdy jsem nebyl přítelem mentorování a biflovaní. To co se používá se však rozvíjí. Lidi chodí do fiťáku, protože ví, že to bude mít vliv na fyzické tělo. S pamětí, duševní koncetrací a vůlí to funguje naprosto stejně. Jde o to najít správnou míru, která bude mít optimalní efekt na výuku. samozřejmě pokud se někdo nechce nic naučit, tak jako učitel mu nepomůže ani panbů.

237110

30.01.2011 18:34

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE:

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já myslím, že ze začátku pro skutečně kvalitní pedagogy ze zajraničí bude stačit angličtina. A s plastikou image či ksichtu bych si vůbec nedělal starosti.

Malá poznámka ke kvocímu numeru. Skutečně bych rád viděl nějakou studii těch tvrdých dat. Pamatuju, že moje ex se mi styděla ukázat své maturitní vysvědčení. Absolvovala o nějaký rok později stejný gympl jako já a něco o mě asi slyšela. Nechápala, že jsem miloval i bez maturitní bumážky. A věděl jsem podle projevu, že to je velmi inteligentní člověk. Byl jsem si natolik jistý, že jsem trochu zariskoval, když jsem po mé hloupé chybě přiložil polínko na komlex "duševní méněcenosti" a stáhl jsem IQ test Menzi, tuším s geometrickýma obrazcemi, který bych považoval za dost objektivní.

Nešlo o to, že bych měl pochybnosti o nadprůměrném intelektu, ale o případnou nervozitu. Výsledek testu mi osobně udělal velkou radost a ještě teď vím, že to bylo 127. Bohužel radost té nešťastné děvčice trvala do chvíle než se zeptala kolik mám já. Test jsem odmítl podruhé před ní absolvovat, poněvadž jsem si nebyl jistý kolik udělat chyb a jak rychle řešit úkoly (časové hodnocení v tom konkrétním testu bylo taky započítané ), aby to neprasklo a nezavařil jsem si na větší průser. A protože jsem si těch testů čistě soukromě pro sebe udělal více, tak vím že se to dá natrénovat a o něco posunout skóre nahoru. Tolik k jejich objektivitě.

Od oka střelím že skóre okolo průměru půjde ovlivnit více než v extrémních částech Gaussovy křivky rozložení IQ v populaci. Ale troufnu si říct zcela natvrdo, že 90% spolužáků na vesnickém gymplu i z jiných tříd se nelišilo, tedy IQ okolo 120 lze uvažovat za běžný standart, řekl nám to i jeden z učitelů, když slyšel nějakou výmluvu, že tomu nerozumíme, protože jsme na to hloupí. Neměl by být problém dosáhnout při vcelku směšných studijních požadavcích gymnázia výborných studijních výsledků v rámci celé třídy, ale to se nikdy nestalo. Na VŠ spolužáci, kteří měli tzv. problémy dokázali zvládnout daleko více naročnější látky bez potíží a divili se, že mohli být tak blbí neudělat gympl s daleko lepšími výsledky.

237116

30.01.2011 20:13

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda zjistil jsem, že zkrácení šlach, svalů, úponů, vazů dosáhlo takové úrovně, že v knize o protahování s jedincem mého typu nepočítali ani při cvicích s pomůckami. Odhaduju, že za několik měsíců bych se mohl propracovat k cvikům s pomocnými triky. Jestliže na tom budu soustavně poctivě pracovat, což není jenom tak. Ne, že by mi šlo o nějakou káma sútru, ale já bych chtěl plnohodněji meditovat a koneckonců i fungovat na fyzickém levlu.

Jak jste trefně poznamenal fyzické tělo je stroj, který při jistém pohybu aktivuje další věcičky. Pokud si člověk uvědomí, že není tělo ani mysl, a zjistí, že to tělo poněkud zkostnělo, pak se dostává k řešení problémů, o kterých před tím neměl ani potuchy. Někteří jedinci to nezjistí, tak časem dochází k transformaci těla v nějaký druh umělé polomrtvé hmoty. Pak může být na pokus vedoucí alespoň k záchraně základní funkčnosti té fyzické schránky, taknějak...

237122

31.01.2011 04:47

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Neměnila bych nic

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mluvíte mi ze srdce. Nejde tolik o slovíčko korektní nekorektní, logo nebo barvu podkladu, ale do jaké míry by byl Zvědavec řekněme přizpůsobivý. Víceméně formální změny nic vážného neznamenají. Horší by bylo pokud by se měnil na požádání obsah nebo by byl tlak zvenku na cenzuru diskuze. Nepochybně nejde pouze o to kolik lidí Zvědavce čte, ale jde taky o to, kdo Zvědavce čte. Sice si někteří lidé nemohou dovolit přiznat, že Zvědavce čtou, ale proti myšlení není imunní nikdo. Silně pochybuju, že vynechání slovíčka nekoretní nebo změna loga na tom mohou něco změnit, ale zásah do obsahu toho co bude publikovaná nebo s nějakým záměrem cenzura diskuze, to už je jinačí kafe. Na druhou stranu diskuze a obsah dělá ze Zvědavce značně specifický a unikatní web.

237156

31.01.2011 05:28

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale nepovídejte. Jsem křtěný katolík a to v roce 1970 v ČSSR. Docela srandovní za normalizace jedná babička to považovalo za důležié, ale u zpovědi jsem nebyl. Člověk je tvor chybující, takže si jednou slíznu přímo s "kovářem" sám, tak proč chodit ke "kováříčkovi". Na druhou stranu resepktuju, že jsou lidé co mají potřebu hledat částečnou úlevu přes někoho jiného.

K podstatě věci. Měl jsem čistě ateistickou výchovu, zaměření studia na chemii. Zhruba okolo dvacátého roku svého života, když jsem si dobíral "panbíčkaře", ať mi prokážou existenci Boha, tak mi jeden z kamáradu kontroval, ať na základě těch empirických metod vědy prokážu neexistenci Boha. Můžu vás ujistit, že přes veškerou snahu materialisty jako poleno jsem na tom vyhořel, ale kdyby jste mi náhodou ten empirický vědecký důkaz ráčil poskytnout rád se na něj juknu. Ale nemyslím, na tomhle si vylámali zoubky jinačí dialektici materialismu, akorát se nám s tím veřejně nepochlubili. [velký smích] [velký smích]

Jinak řečeno já jsem ke své víře v Boha, jak vy posměšně tvrdíte panbíčkařství, začal přicházet postupně zhruba od věku dvaceti let, kdy jsem měl dostatek nezávislého rozumu navíc ovlivněného výchovou i vzdělaním naprosto opačným směrem a trvalo to nějakých 10 let zájmu o texty velkých náboženství a úvah nad problémy typu, když v mozku šimpanze probíhají stejné elektrochemické procesy, má ruku, tak proč nevytvořil třeba Monu Lisu nebo civilizaci?

Asi marně, ale zkusím to na materilní úrovni o odpuštění asi takto. Když někomu odpustím, tak neznamená, že mu musím padnout kolem krku. Ale znamená to, že když toho člověka potkám, bude se o něm mluvit, vzpomenu si na něho, tak nepocítím žádnou negativní emoci. Já jsem odpustil a jsem z toho prostě pryč, a protože já nikoho nedržím tak můžu poprosit o odpuštění jiné a taky Boha. Dokud neodpustím nemám morálně nárok žádat odpuštění, a vlastní svědomí se nedá ošidit. V Bibli je o tom podobenství třeba o velkém a malém dlužníku. Samozřejmě akt odpuštění mě nezbavuje odpovědnosti zaplatit za své chyby neuplatnému zákonu karmy. I o tom jsou pasáže v Bibli, oko za oko, miluj bližního svého jako sebe samého..... Akorát Bibli neuvažuje cyklickou karmu na více životů, já v ní třeba věřím.

P.S. Hodně štěstí při těch vědeckých důkazech o neexistenci Boha nebo zákona karmy a jiných panbíčkařských bludů. Já jsem po těch letech došel k tomu, že Bůh existuje, i když empiricky to dokázat nejde. Ale individuálně to lze procítit a prožít, což se mi stalo na vlastní kůži a byl jsem hluboko uvnitř ohromen a otřesen, ale to už jsem v Boha nějaký ten rok stejně věřil. Jenomže to nelze použít jako empirický důkaz. Pokud jde o mou osobní víru v Boha s tím si nedělejte hlavu, neexistuje naprosto nic, co by s touto vírou v Boží existenci mohlo otřást. [mrknutí jedním okem]

237157

31.01.2011 06:03

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

To myslíte, že definitivně řešeni by měli být jedinci, co si dovolil příliš přemýšlet a došli k poněkud jiným závěrům na skutečnost než je prezentováno ve vzdělavací soustavě?

Nedělejte pane Lischka z komára velblouda. Já jsem byl dycky milovníkem praxe. Můžu vás naprosto ujistit, že kritické myšlení není zcela jistě nakažlivé a zvyk je skutečně pevnější železné košile. S nějakým definitivním řešením by lidi mohli naopak začít i přemýšlet.

Stačí si vzpomenout třeba na Ježíše Krista, farizeové, saduceové a jiní udělali zásadní chybu, když ho vydali na smrt. Ne každý měl to štěstí jako Saul-Pavel, aby mohl pracovat na nápravě. Chápu, že prorok leze na nervy, poněvadž narušuje vždy už zaběhnutý řád. Na druhou stranu, to dá rozum, že kdyby bylo všechno v cajku, tak by lidi nepotřebovali proroka, že ano?

237158

31.01.2011 06:24

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud by tam bylo tomu prostřednímu jsem včera koupil červený svetr, pak by zadání bylo jednoznačné. Takhle si nemůžu pomoct existují tři rovnocené možnosti. Dva případy dvojčat se starším sourozencem a jedná kombinace různě starých sourozenců za předpokladu, že věk byl počítán v celých číslech.

237160

31.01.2011 06:32

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Rene Bartosek 75.?.?.?

No víte já jsem pomalejší člověk, taky bych se asi měl přestěhovat mezi Papuánce. Nemohla by jste mi trochu podrobněji rozvést na čem konkrétně si autor zasluhuje trvalo dovolenou v tropech? S příslišným doprovodným komentářem samozřejmě. Jak už jsem říkal jsem člověk z lidu a sám bez pomoci bych k tomu měl problém se tak nějak dobrat až k samotné podstatě věci. Doufám, že jako člen vysoké aristokracie máte pro nás plebs pochopení. [velký smích] [velký smích]

237161

31.01.2011 17:32

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já vás nenutím dokazovat neexistenci Boha, ale stojím si za tím, že na základě empirických metod to nejde. Tím mám velmi rychle výřízené skalní materialisty, kteří bezmyšlenkovitě žvaní, co se jim nalilo do hlavy ve školách nebo médiích. Stačí se zeptat na empirický důkaz a pokud se do toho nějaký sebejistý trouba pustí, pak je o zábavu postaráno. Vím o čem mluvím, taky jsem byl pitomcem tohoto druhu. A nejlepčí hajný je bývalý pytlák.

Podle vaší aktuální reakce soudím, že na tom nejste tak zle, jak jsem býval já. [mrknutí jedním okem] Víra v Boha je individualní proces, pouze ten věřící ví, zda věří nebo nevěří. Platí to pro mne jako pro vás. Chápu, že tím panbíčkařením míříte ke kritice zneužití víry ze strany moci, ale pak je třeba dobře vážit slova. Já bych třeba slovíčko panbíčkaření nepoužil a v archívu by jste našel velmi ostře kritické příspěvky vůči katolické církvi, když byly řeč třeba u mistru Janovi upáleném v Kostnici. A jsem tvrdě kritický k náboženským válkám, pronásledování tzv. heretiků ( lidi co nevěří tím správným způsobem ) i ateistů nebo materialistů, ale jsem taky proti znevažování věřících lidí bez ohledu na náboženské vyznání. A to na základě privilegia svobodné volby, asi největší dar, který jsme jako myslící bytost dostali.

Víte nějakým řízením osudu děláme hodně v křesťanských církevních objektech opravy, a nejsem slepý vidím jak ti lidé žijí skromně. Sranda je, že kámoš kritický k církvi ( v Boha na svůj způsob věří ) to vidí taky a poněkud to má vliv na jeho pohled na věc. Ono se tvář tvář jistým skutečnostem se těžko dá udržet nesmiřitelný postoj, paradoxně vytvořený vymýváním hlav na jiný způsob konzumistánu. [smích]

Jsou různé názory na Boha. Od neexistence, přes polyteismus, kocepce čistě na energiích bez jejich možnosti nabývání inteligentních forem, ať jí říkate jing-jang nebo tao. Zajímavý je budhismus, který příjmá energie jako schopné nabýt formy s vůlí a inteligencí, ale odmítá jediný absolutní zdroj všeho. Já osobně jsem přesvědčen o existenci jediného zdroje a tom, že k němu existuje nekonečně mnoho cest, ty velké cesty představují velké náboženské systémy, ale jsou protkány neopakovatelnými osobními cestičkami každého jednotlivce. Neznamená to, že nelze kráčet i směrem od zdroje. To už je otázka individualní svobodné volby.

Ke zneužití myšlenek víry. Mocenská deformace je jasný příklad zneužití pro stabilizaci mocenské struktury. Dlouho jsem žil v přesvědčení, že to je jediný důvod. Jenomže čím více se zabývám přemýšlením a meditací o Bohu, tak se dostávám na hlubší úroveň vědění. Víceméně jsem prakticky zjistil, že nemůžu lidem, kteří na to nejsou připraveni jenom vykládat cokoliv mi přijde na mysl.

Za prvé i u dobrých přátel, kde se těším respektu dojde když to je příliš vzdále...

Automaticky kráceno

237235

31.01.2011 17:34

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Za prvé i u dobrých přátel, kde se těším respektu dojde když to je příliš vzdálené jejich chápaní skutečnosti k odmítnutí a navíc dostanou strach o mé duševní zdraví. Lidi jsou schopni masově zpracovat v rámci velkého náboženství pouze informaci na vhodné hloubce úrovně jejich chápaní. Nemůžete přednést diferencilní rovnice na základní škole a očekávat, že to lidem kromě pocitu osobního zklamání něco dá. Ale nezklamal v tomto případě žák, ale učitel který předložil látku mimo možnosti pochopení na stávající úrovni poznání žáka.

Za druhé některé informace mají pozitivní a negativní stránku, zaleží jak se s nimi naloží. Pokud lidi toto nejsou schopni třeba na základě nevíry, jiné úrovně chápaní rozlišit, tak automaticky přebírám částečnou odpovědnost i za jejich nevědomé zneužití. A věřte mi z hlediska karmy jsem v pěkném průseru.

Taky mám momentálně takový velmi nepříjemný pocit, že jsem si pár týdnu zpátky pustil hubu na špacír a teď platím co mám zaplatit. Víceméně na netu nemůžu jít o tomto tématu ani do detailů, poněvadž nevím, kdo to čte. Tohle byl třeba zasádní problém, kteří řešili zastánci výlučně ústního zachování védské tradice. Mistr pečlivě vybíral adepta, kterému mohlo být předáno dál jisté vědění. Víte jaký je rozdíl mezi nemateriálním lečením a černou magií? Pouze v tom jaká je vaše individualní volba při použití nějakých znalostí a technik.

237236

31.01.2011 17:50

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Je to jinak ...........

Rene Bartosek 75.?.?.?

Každý dělá, co může podle svého nejlepšího vědomí, svědomí a dobré je taky zapojit srdce.

237237

31.01.2011 17:57

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vidíte já jsem taky deformovaný vzdělavacím systémem. Než jsem usnul, tak jsem přemýšlel, zda pan Vojta úmyslně zadal nepřesně zadání. Takhle by jsem si pro sebe vyřešil úlohu, uspokojil ego a nenamáhal jsem se reakcí. Vypadá to, že jsme návnadu sežral i s navijákem. Ale máte pravdu, taky jsem přemýšlel o tom, jak někdo při jednuduché úloze, kdy člověk má rozhodovat ze čtyř základních možností dospěl k meznímu kvokacímu numeru 125? Při šanci výstřelu a úspěšné trefy v poměru 1 ku 4 mi to rozum nebere.

237239

31.01.2011 18:02

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Nejlepší reforma školství: Zrušení?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pane vy jste strašnej pesimista. Nejste taky poznamenanej tím vzděláním jako my všichni bez těch spočítanejch na prstě jedné ruky? [smích] [mrknutí jedním okem]

237240

31.01.2011 21:32

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pane tmo nikdy my lidé s vaší argumentací nebyli schopni odpovědět jaké bude školné, pokud VŠ by byly čistě privatní. Uváděl jsem příklad UP Olomouc tedy malé university s 10 000 studenty a 10 000 zaměstnamci, což byl stav v devadesatých letech. Nejsme v obraze kolik to je teď. Upozorňuju, že největší sponzor v rámci ČR je ČEZ, který dává 100 miliónů Kč ma jeden gympl ročně. Jenom tak od oka si troufnu střelit, že roční školné i s příspěvkem 100 melounů by na čistě privatní UK v Praze by bylo řádově ve stovkách tisících za rok na jednoho studenta. Jinak řečeno místo úprku několika tisíc doktorů a odborníků z jiných oborů by nás čekala samolikvidace vysokoškolského vzdělavácího systému v ČR.

S počtem VŠ se Velké listopadopvé revoluci ( VLR )se roztrhl pytel, demograficky došlo k výraznému poklesu narozených dětí. Zcela jistě by bylo vhodné najít správný poměr. Pravnická fakulta jako v Plzni po skándale by v normální zemi neměla žádnou důvěryhodnost a nevidím důvod proč takové jednání podporovat. Měla by být zrušena, nejde tak o zkorumpovanou jednu fakultu, ale o jasný signál všem ostatním. Jenomže VŠ tituly se získavali jako na běžícím pásu na hromadě jiných fakult, že ano? Koneckonců akademik Mrs. Ceausescu měla v Rumunsku profesuru, ale byla i poloanalfabetem.

Sice, kdo dělá rukama je dle těch co jsou in a jdou s dobou nýmand a socka, ale všichni nemůžou sedět na teplém fleku a dělat machry, což být tak nevadilo, jestliže by to bylo podloženo výkonem. Horší je když mimo vzácné výjímky nejsou schopni vyprodukovat pro reálnou ekonomiku nic více než hovno. Hlavně mi neuvádějte nějaké dobře placené osli v bankovním sektoru, kteří na tom slavném západě nejsou schopni investovat do realné ekonomiky. Investiční bankéři, managment odešel spolu s industriální výrobou a ten zbytek co zůstal je v penzi nebo vojensko-průmyslovbém komplexu. V Číně se od nich naučili jak se to dělá, a ve svém vzdělávacím systému si vychovali vlastní odborníky, ale i tak loví třeba dnes v Německu špičku v různých oborech a lákají ji do čínských firem.

Skutečně Kocourkov není ekonomicky srovnatelný s USA, kde může existovat něco jako Caltech na sponzoringu a školném, ale Caltech je malá unikatní universita pro nějaké tři tisícovky géniů. Do jaké míry financuje státní sektor TOP university jako Harward nebo Yale nemám tušení, ale nemyslím, že by tyto elitní školy mohli přežít pouze na školném a sponzoringu, ty neelitní vysoké školy se bez státní podpory neobejdou ani v USA. Nedávno stávkovali studenti v Kalifornii, která je de facto bankrot a škrtá rozpočet, kde může i nemůže.

Ale i kdyby, tak pardoxně USA těží několik desítek let z přílivu mozků ze zahraničí. Jedna ze zakládních podmínek umožňující zanedbat dlouhodobě všeobecnou úroveň vzdělaní bez toho, že by s postupnou generační vým...

Automaticky kráceno

237256

31.01.2011 21:33

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale i kdyby, tak pardoxně USA těží několik desítek let z přílivu mozků ze zahraničí. Jedna ze zakládních podmínek umožňující zanedbat dlouhodobě všeobecnou úroveň vzdělaní bez toho, že by s postupnou generační výměnou odborníků nedošlo k drsnému propadu v ekonomické a výzkumné sféře. V ČR jsou tísícovky doktorů na odchodu, takže příliv mozků ze zahraničí bych neočekával.

Nemluvím o tom, že vaše snaha o argumentaci úniků mozků je demagogická a zavádějící. Příčinou odchodu českých doktorů, trisktní stav ve školství... je podfinancovaní v platové sféře. Náklady na zdravotní systém vesele stoupali dvacet let, ale platy stagnovali. Na státních zakázkách se dá udělat totiž vejvar, na tabulkových platech nejde nic rozkrást. Teď se naším kocourkovským radním daří poštvat veřejnost proti lékářům. Když slyším, že Nečas neuvažuje o rezignaci Vondry, tak se můžu hořce smát. V Německu by Vondra dávno nebyl ministrem, pro svou mateřskou politickou stranu by byl politickou mrtvolou a musel by vysvětlovat lecos prokuratuře. V bleděmodrém Kalousek nebo Gross...., aby mi někdo nevýčítal, že straním nějaké partaji.

Lidi vidí plat 50 litrů, ale uniká jim 130 hodin přesčasů třeba doktorů, kteří o inkubátorů bojují o život předčasně narozených dětí. Já jsem několik let v průměru 60-65 hodin týdně makal sice to byla fyzická dřina, ale měl jsem toho docela v sobotu odpoledne, tak akorát. Mám pocit, že s rostoucím věkem by bylo stále obtížnější udržet tempo. Akorát, že když jsem blbě uřízl desku nebo špatně vybrousil, tak jsem si to povětšinou po sobě lehce opravil. Mrtvé děcko se jaksi opravit nedá, když bych měl srovnat míru odpovědnosti. S únavou roste počet chyb.
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

237257

31.01.2011 22:10

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Velice rafinovaný tah

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hlavu vzhůru Radime. Systém řiťolezců je systémem, kdy se nahoru dostávají ve velkém bezcharakterní parazité. Může to fungovat pouze díky tomu, že berou z toho, co bylo vytvořeno převážně v minulosti. Jakýkoliv i robustní systém se bez odpovídající údržby stává postupně nefunkční. Tady se píše o chybějících elektrikářích a jiných řemeslech. Neodpustím si a připomenu průměrný věk českého zemědělce tuším 56 let a stále nám stoupá. Doufejme, že aspoň někde se bez růžové mlhy zamyslí, nad tím jaké produkují ty nejlepší vzdělavácí instutece lídry. Pokud ne, pak Bůh s námi a zlé pryč.
http://www.novinky.cz/domaci/223887-dobes-se-dohod...
http://www.youtube.com/watch?v=V4y5QTSMGpc

237260

31.01.2011 22:50

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Velice rafinovaný tah

Rene Bartosek 75.?.?.?

Bylo i legalní otroctví, ale nikomu se nepodařilo a nepodaří zotročit lidstvo. Kromě té slavné finační globalizace jsou mnohem universalnější atributy lidství bez ohledu na rasu, náboženské vyznání nebo ideologii. Když budou lidi dotlačeni k boji budou bojovat, stačí se podívat co se děje ve světě. Někdo by rád globální lágr a světovládu a má moc vyvolat velkou bouři, ale světový pořádek z ní nepostaví. To spíše chaos, z kterého povstane nová civilizace. Člověk si nevybírá jak dlouhý bude jeho život, ale vybírá si jakým způsobem ho prožije. [smích] [mrknutí jedním okem]
http://www.youtube.com/watch?v=MEGSiX0JA-s&feature...
http://www.youtube.com/watch?v=HlLpl8L3h8E
http://www.youtube.com/watch?v=tL1acYvpR_E&feature...

237265

31.01.2011 23:31

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kteří dva věřící konkrétně prosím, a srovnejte to s dvojicemi jiných lidiček ať už jde o ideologii nebo "spartu". Co člověk to názor. Katolická i jiné církve mají problém s onanií, protože si musíte někoho konkrétně představit. Z čistě materialního hlediska se houby stane, ale spirituálně vytváříte vzájemnou vazbu a stěží to bude vazba pozitivní. Bylo v tom případě aspoň slušností dotyčného očistit od všech negativních připojení. Víte jak se to dělá? Myslíte si, že to masově lidi vědí? Tělo a mysl nic neví, ale to neznamená, že se nic nestalo.

Pohybová aktivita funguje. Mimoto ve spánku se to uvolní samovolně, když to nestačí nebo onanie, ale počítejte s tím, že když teď víte, že to má dopad v duchovní rovině, tak za to je větší karmický flastr. Sladká nevědomost. Chcete lepší funkční způsob. Dřepy ze superbrain yógy. Zlepší se vám intelektuální schopnosti, které souvisí s přesunem energie z čaker v dolní části těla nahoru. Chuť na sex znamená přebytek energie dole. Při vysokém nedostaku energie nahoře například autisté si šahají na pohlavní orgány instiktivně, aby dostali trochu více energie nahoru do krční čakry. Mezi sex a krční čakrou existuje propojení.

Ten dřep vhodný pro dilektiky, disgrafiky, autisty, lidmi s poruchami paměti, a lidmi kteří jsou sexualně příliš nabuzení ( nerovnováha a přebytek energie, která se dá směrovat velmi výhodným způsobem jinam )....Chytnete si ušní lalůček ( akupunkturní bod )palcem a ukázováčkem. Palec je na vnější straně ušního lalůčku. Ruce jsou překřížené, pravá na levé ucho a naopak. Pravá ruka je ta nahoře v překřížení leva je pod ní. Při pohybu dolů ostrý rychlý nádech nosem. Při pohybu nahoru ostrý rychlý výdech nosem. 15 dřepů v jedné sérii stačí. Budete si připadat jako lokomotiva. Mám to odzkoušené na sobě, skutečně to funguje jako sexuální inhibitor a zlepšuje to aktivitu mozku, třeba když jste psychicky unavení. V Indii se tomu říka Gánesha cvičení, přečtěte si mýtus o Gáneshovi, Parvátí a Šivovi a nejednou vám to při znalostech účinků cvičení nabízí zajímavou analogii.

Je to odzkoušené na autistických dětech. Stačí si najít na youtube pranic healing superbrain yoga. Ale bacha nepřehánět mohlo by vám dole chybět. Nezájem o sex, ale při větší nerovnováze i zdravotní problémy sexualních orgánů. Záněty a podobné srandy. Takových druhů cvičení bude na tuti existovat více. Že to doktor medicíny orientované čistě materialisticky nevěděl? To se holt na medícíně nepřednáší, tak vám sdělil, že onanii nahradí fyzická aktivita, což je pravda. Nebo by jste raději čaj s bromem či jinou sračkou?

237268

31.01.2011 23:44

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zapoměl jsem na hyperaktivní děti, pomáhá jím to vybalancovbat v těle energetickou nerovnováhu v prospěch rozvoje intelektualních schopností. Chcete mít chytřejší a vyrovnanější děti, zaveďte do jejich denního režimu dřepy ze superbrain yógy, bude i klidnější puberta. Mnohem lepší než je narvat nějakými navýkový drogami farmaceutického průmyslu. Rodiče, kteří mají zdravý rozum a jsou informování to třeba neudělají, ale náš vzdělavací systém i zdravotnictví mají být čistý byznys. Nemluvě, že pro učitele je taky pohodlné naordinovat pilulku, když nemůže v určitých okamžicích použít pár facek nebo rákosku.

237269

01.02.2011 00:18

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Máte pravdu. Jak vidíte mám kvokací numero menší než 125, ten kdo tento mezní limit stanovil si může gratulovat k úspěchu. Béna Hurů bude mít určitě radost. [mrknutí jedním okem]

237272

01.02.2011 00:37

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tahle kombinace mě u toho "jednoznačného" zadání nenapadla a s nimi i některé jiné. A protože nejde rozhodnout v případě, že by protřední nafasoval červený svetr, tak jsme bez součtu oken v háji zeleným. Logicky rovnocené kombinace. 2,3,6 s 1,4,9 a k tomu 1,3,12. A k tomu dvojice 2,2,9 a 3,3,4. Pravda 6,6,1 lze vyloučit. Hmm, docela rád bych věděl, kdo na tomhle dostačujícím zadání úlohy došel ke meznímu kvokacímu numeru 125? Už nějak tuším jak probíhal sociologický nebo psychologický výzkum. Spravný výsledek je tolik a tolik a s účastníky výzkumu se dikuze asi nevedla, buď máš za jedna nebo za pět. Díky Davide za pomoc při hledání hlubin vlastní blbosti. [smích] [mrknutí jedním okem]

237273

01.02.2011 03:32

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak já jsem člověk z lidu na mé gramatice i slohu se to podepsalo, ale furt mi chybí konkrétní vyjadření. Jak to efektivně zařídí ta nevidtelná ruka? Možná se vám to ekonomovi zdá býti nesmyslné, ale prostě i vesnická universita má budovy, byty, koleje, menzy, údržbaře, vrátné, ulízečky, kuchařky... Ale to by se dalo zrušit pravda. Vyhodíme tyhle zaměstnance a na vrátnicích budov budou sedět profesoři a docenti, podřadnější uklidové práce budou dělat doktoranti a doktoři. Manuálně zruční půjdou na údržbu.

Studenti budou na privátě, baštit v knajpě nebo u strejdy McDonalda, učebny a laboratoře si universita pronajme a administrativní práce ji udělají soukromé firmy. Tudle hejtman Rath si stěžoval, že v nějaké privatní zařízení si tržně účtovali takové poplatky, že nezbylo než koupit nějakou drahou vyšetřivací mašinu do nemocnice v Kolíně ještě jednou, a to VZP ústy skoro věčného náměstka Šnajdra považuje za trestuhodné plýtvání a smlouvu má na vyšetření s privatním zařízením. Ale zcela jsitě pro university nevidtelná ruka zajistí lepčejší ceny.

Ale dobře tady jsou čísílka z nejslavnější české university, tam by měla sehnat sponzory nejlépe. Počet studentů 42 000, počet zaměstanců tam neuvádí. Kdyby se vám to nelíbilo dejte čočku rektorovi. Momentálně úřad zastává Prof. RNDr. Václav Hampl, to by mohl být člověk, kde by jste mohl být spokojen s tou správnou úrovni vzdělance. Navíc to je přírodovědec, tak by měl mít nějaký ten semestr z matematiky. S tím se vám budou počítat škrty v neefektivitě jistě dobře.

Mno, UK má rozpočet 7.26 miliardy Kč. Od státu potřebuje 5 miliard tedy 69%. Pracoviště AV budou v Praze hojněji zastoupené než na vesnici, takže príma studenti to zvládnou za režijku MHD, nebudou muset jako přespolní dojíždět. Pravda až se zruší koleje, tak majitelé neregulovaných nájmů budou mít jistě ohromnou radost a v Praze bude ještě více draze, takže finanční handicapy se nám srovnájí. Časové handicapy nám, ale deregulované nájmy nezamáznou. V každém případě buď firmička jako ČEZ obrátí pozornost na UK a vysolí místo 100 melounů 5 miliard nebo máme problém Joustone. Doufejme, že zbyde aspoň na Brno a Ostravu přitom sponzoringu, těch stotísícových universitních měst je v ČR jako máku, takže ty tržně zderegulujeme definitivně.
http://www.ukacko.cz/uk-ma-trikrat-nizsi-rozpocet-...

Tady máte školné a jiné náklady pro studium na Northwestern University Chicago, má jít o čistě privátní universitu. Asi jste o ní nikdy neslyšel. Pravda Yale nebo Harward to není, ale s UK jsou snad srovnatelní. Lítá vám to kolem 70 litrů v dolarech na hlavu. Kromě škoného okolo 40 000 babek tam lítá 25-30 000 babek za jiné věcičky, které musíte zaplatit. Nikoho nezajímá, že máte své zdravotní pojištění a jiné blbosti. Chceš studovat zaplať. Individuáln...

Automaticky kráceno

237282

01.02.2011 03:34

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady máte školné a jiné náklady pro studium na Northwestern University Chicago, má jít o čistě privátní universitu. Asi jste o ní nikdy neslyšel. Pravda Yale nebo Harward to není, ale s UK jsou snad srovnatelní. Lítá vám to kolem 70 litrů v dolarech na hlavu. Kromě škoného okolo 40 000 babek tam lítá 25-30 000 babek za jiné věcičky, které musíte zaplatit. Nikoho nezajímá, že máte své zdravotní pojištění a jiné blbosti. Chceš studovat zaplať. Individuálních dárců bylo 50%, dobrá zpráva pro ČEZ, pokud Pražané každý rok sesbírají 2.5 miliardy. Pravda, když se podíváte. Se zbytkem republiky bych moc nepočítal ten dělat lokální sbírky.

Oblast Chicaga má tolik obyvatel jako ČR, takový malý detail. Ekonomický výkon netuším, ale toho bych se zas tak nebál. Illinois patří mezi ty výkonné ekonomiky v rámci Unie. Jsou tam nějaká čísílká o státní podpoře veřejných universit, které nejsou čistě privatní Illinois. Školné v Ilinois skočí na 11 000 babek, plus další náklady, kupodivu koleje netrušili ty půjdou nahoru o 2.8%. The University of Illinois má 11 000 zaměstancůCelkový rozpočet Illinois i po škrtech je 5.7 miliardy babek. Tolik aktuálně Amerika náš vzor na věčné časy. Přípočítejte si k tomu dolar jako světovou měnu.

Zajímavá čísla, i když nejsou úplně aktualní. University of Chicago: 85 Nobelových cen, trochu lepší než UK Praha, 17 000 zaměstanců a 19 000 studentů, rozpočet 5 miliard babek.... Měl by jste zjebat vedení, že mají skoro stejně špatný poměr studentů a zaměstanců jako v Olomouci. [velký smích] [velký smích] Harvard si jako lepčí člověk najdete sám a nebudete mě z lidu, který má problémy s mateřským jazykem a ne tak s angličtinou honit jako vzedmutou kozu. Přeju hezkej den a hodně štěstí při těch školskejch reformách. Já myslím, že prodej především historických budov UK by mohl hodit slušnej balík. Kalousek s Vondoru se o to určitě dobře postarají. Chudák Karel IV., ten se musí v hrobě točit jako větrník.
http://chicagofinancialaid.northwestern.edu/tuitio...
http://giving.northwestern.edu/resources/foralumni
http://news.medill.northwestern.edu/chicago/news.a...
http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Chicago

237283

01.02.2011 03:40

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, Kršna v jednom slavném indickém eposu v předvečer bitvy na Kuurově poli přirovnává Ardžunovi Boha k plátnu na obrazu. Ardžuna může vidět obraz, ale nevidí plátno, ale bez plátna by obraz nemohl existovat. Barvy by se nám jaksi ve vacuu vznášet nemohli. Takže mi přijde, že to Absolutno je všudypřítomné a zároveň těmi smysly fyzického těla nepostřehnutelné.

237284

01.02.2011 04:55

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy si vysokoškolského učitele mimo jiné pletete s kantorem na pomezí střední a základní školy. Taková Nobelovka a kvalitní vysokoškolský pedagog asi vznikne učením 30 to studentů, po 20 hodinách týdně. Nemluvím o to, že kvalitní hodina semináře vzžaduje několik hodin přípravy. Kde budpou dělat třeba konzultace diplomových, disertačních a jiných studentských nebo vědeckých prací? V hospodě? Viděl jste někdy třeba chemickou laboratoř, do které se nasáčkuje 30 študáků A máte představu, že vyučující ji bude sdílet se studenty a ještě to všechno bude v pronájmu? [velký smích] [velký smích]

S pracovišti AV bych příliš nepočítal, co pamatuju tak nával byl v běžné labině a nahrazovat cvika nebyla sranda, poněvadž při počtu nad deset se tam lidi motali navzájem a byly porušeny bezpečtnostní předpisy a vyučující to neměli rádi, poněvadž za průser v labině měli odpovědnot a museli vyplňovat hromady papíru, když už se muselo jet k doktorvi nebo přijela záchranka. Silně pochybuju, že laboratoře AV mají extra volnou kapacitu na cvičení pro studenty od prvního ročníku. Ono tam budou mnohem lépe vybyvané laboratoře, aby se tam motal nějaký začátečník a bylo by to eufemicky řečeno nehospodárné. O pronájmu a pojištění nějaké privatní laboratoře pro študáky, kteří se budou učit praktickou část raději neuvažovat.

Samozřejmě laboratoř na jadernou chemii nebo třeba optiku pro fyziky měla specifické vybavení, stejně tak labina na cvika s fyzikalní chemie nebo biochemie..., ale cvika museli absolvovat i učitelské obory PřF bez pardonů, poněvadž i do chemické leboratoře vypustit neznalého vola by mohlo být poněkud nebezpečné, není to jaderný reaktor, ale... Pak tomu IT techniku poskládanou do sítí. Nepochybuju, že universita jako velký odběratel má slevu na velkokapacitní datové linky a jiné věcičky. Kolik by stál individuálně pronájem třeba sálového počítače, někde se totiž potřebuje pro práci extrémně vysoký vypočetní výkon.

Pane tmo universita není pravnická fakulta, kde vám stačí tabule s křídou a učebnou a bádat mohou učitelé nejlépe doma. Chtěl bych vidět kvalitní pedagogy, kteří budou ochotni za vámi navrhovaných podmínek učit. Budeme mít akorátt tisíce vysokoškolských pedagogů na odchodu do zahraničí, největší zájem bude samozřejmě o špičku v oborech.

237289

01.02.2011 14:38

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ideologický bezmozek je totiž zvláštní tvor. Nejsou důkazy není žalobce. Po zemětřesení na Haity došlo k mohutné odezvě, kdy série zemětřesení proběhla celou jižní Amerikou směrek k Antarktidě. To je neodiskutovatelný fakt a vysoce pravděpodbně to měl vliv na geologii v Mexickém zálivu, narůstající tlak ve vrtu Macondo musel mít nějaké příčiny. Mám takový pocit, že pokud si někdo hrál se silami na planetární úrovni, tak se to vzhledem na důsledky uložilo k ledu. Poznámku editora chápu, ale proč s vaničkou vylévat dítě. To je ten důvod proč na Zvědavci nic moc extra neměnit- Tohle by samozřejmě maistrem bez cenzurního zásahu, který by vymazal spekulaci o příčině zemětřesení zveřejnit nemohl. A i kdyby k cenzuře došlo, tak konkurence by tu pasáž vytáhla omlátila v médiích o hubu.

Trochu OT, ale vše souvisí se vším. Apoň při tom komlexním ukládání informací do nějakého celku. Netanjahu před několika dny vyzval EU k veřejné podpoře Mubaraka. Jakákoliv veřejná podpora ze strany Izraele v tak výbušné situaci je potopení režimu. Za to už zřejmě proběhla skrytě "pochvala" a izraelské vláda se rozhodla plnit bobříka mlčení.

Demokraticky byla zavřena ústa ministryni ve Francii. Bodejť přes Suez proudí do západní Evropy strategicky významné množství ropy. To by brzo mohli výjimečné stav třeba ve Francii a tanky povolat do ulic Paříže. EU bude lavírovat a podpoří jakoukoliv stranu, kterou bude považovat za vítěznou a schopnou držet v Egyptě moc, poněvadž u Mubaraka si nejsou jisti, tak dostává čočku, aby se zdržel násilné reakce.

A obvinit USA, že by stály o změnu, někdo by si měl dát do pořádku nervy a začít používat tu věc mezi ušima. Obama je málo vstřícný vůči represivním režimům? Svatá prostoto Spojené státy jsou co se týče pěchoty na nule, přesněji řečeno několik stovek mínus, poněvadž platí žoldáky v jednotkách druhu Blackwater. S žoldáky se to má tak, bojují pouze za žold. Není žold, máme nasraného žoldáka. Mnohem větší problém než žádný žoldák, obvzlášť když jich je kdekoliv pohromadě čtvrt miliónu. Podporovat bezmezně diktatury znamená, být připravený, když se to posere tam poslat intervenční jednotky. To by znamenalo pro USA vyhlásit branou povinost a to by taky miliónový pochod mohl být před Bílím domem.

Můj názor je, že rozbuškou byla iniciativa nějakého vola, který si myslel, že nějaké nepokoje v severní Africe by mohli odvést pozornost od něčeho jiného. Ale cílem nebyl samozřejmě Egypt, jenomže z Tuniska se to šířilo dále. Druhou objektivní příčinou je růst ceny potravin, vyvolaný částečně povodněmi v Austrálii, suchem v Rusku..., ale především na kapitalových trzích se zemědělskými komoditami v Chicagu a tuším NY.

Kissinger si kdysi myslel, že přes potraviny lze držet lidi pod krkem. Jenomže to je svázano s legitimitou moci. Jakmile důvěry...

Automaticky kráceno

237342

01.02.2011 14:38

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kissinger si kdysi myslel, že přes potraviny lze držet lidi pod krkem. Jenomže to je svázano s legitimitou moci. Jakmile důvěryhodnost vláda klesne pod nějakou míru, tak lidé očekávají od takové vlády pouze to nejhorší. Nepochybně to někdo v historii lidské civilizace zkusil vládnout přes potraviny, ale podle toho, že tento způsob držení moci se neprosadil, bych tipoval, že se to příliš neosvědčilo. Na ostrově Haity je nutné držet 10 000 chlapů intervenčních jednotek, a ti tak mohou kontrolovat strategické body v hlavním městě. A to ještě muselo proběhnout zemětřesení, aby šlo katastrofickou situaci nějak propagandisticky obhajovat, i když na Haity je stav katastrofy po desítky let. "Velmi efektivní" způsob vlády pomocí hladu žádný div, že bez bajonetů a podzemních mučíren to není schopno samo o sobě existovat.

237343

01.02.2011 15:11

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já tomu stále nerozumím. Pokud v zádání neznám na rozdíl od matematika součet oken a vím, že součin věku tří dětí je 36 a jedno z těch dětí je nejstarší. Tak tomuto vyhovují, alespoň dle mého selského rozumu kombinace:
1,3, 12 součet oken 15
1,4,9 součet oken 14
2,3,6 součet oken 11

2,2,9 součet oken 13
3,3,4 součet oken 10

a zadání nevyhovuje kombinace
1,6,6 součet oken 13 ale neexistuje nejstarší sourozenec.

Z hlediska logiky pro řešení úlohy mají první tři první kombinace stejnou strukturu. Existuje nejstarší sourozenec, prostřední a nejmladší. Druhá dvojice představuje dvojčata s nejstarším sourozencem. Dle mého rozumu abnsolutně nelze logocky rozlišit mezi dvojicí 2,2,9 a 3,3,4 bez znalosti celkovéhp součtu těchto tří čísel. A pak kombinace dvojčat a nejmladšího sourozence.

V každé z těchto kombinací je jeden sourozenec nejstarší, součin věků těchto tří sourozenců je 36 a kromě součtu oken 13 se zbytek liší. Takže proč kombinace 2,2,9? Mimochodem tahle kombinace je z hlediska formální logiky čistě rovnocená kombinaci 3,3,4. V případě, že by svetr dostalo prostřední dítě by kombinace s dvojčaty tedy i 6,6,1 byly vyloučeny, ale zůstali by nám tři logicky rovnocenné kombinace 1,3,12 , dále 1,4,9 a 2,3,4.

Logicky unikátní kombinace v této úloze je 1,6,6 a k té musí směřovat slovní zadání úlohy. Případně lze užít jinou podmínku, třeba maximalní nebo minimalní počet oken v součtu věků dětí apod. Zadání by muselo znít ve stylu tomu nejmladšímu od dvojčat jsem koupil červený svetr. Ale třeba skutečně nevidím v čem je pointa. To se prostě stává, ale teď jsem rozpitval do detailů způsob uvažování při pokusu řešit úlohu, tak by neměl být problém najít, kde jsem udělal chybu a zdůvodnit srozumitelně kombinaci 2,2,9.

237345

01.02.2011 16:22

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale jó. IQ je pouze část osobnosti, kde jsou emoce a srdce, kde schopnosti improvizovat, kde schopnost soustavné dlouhodobé činosti, kde je smysl pro praktičnost v životě, morálka, etika.... Např. takový Nicola Tesla byl naprostý génius ohledně elektřiny. Zkuste si přečíst jeho podrobnější životopis. K IQ testům jsem značně skeptický. Za prvé sociologové nebo psychologové bývají povětšinou slabí v matematice, pamatuju jak se zrušila pro jistotu přijmací zkouška z matematiky, i když byly napsána v požadavcích na příjmací testy na obor sociologie. Pak nám to ve statistice dali řešit, většina přijatých studentů to nebyla schopna spočítat.

Paradoxně velmi inteligentní kamárad a vynikající matematik a jsem ochoten jít na hodně vysokou sázku, že jeho kvokací numero je v nejvyšší kategorii, tedy genialita. Vyhořel v tomto přijmacím řízení na IQ testu, abych vedení katedry sociologie neshodil neprávem. Sice zrušil test z matematiky, ale snažili se opravdu kromě "předem vybraných" získat co nejlepší studenty. Vybrali si jako průbířský kámen IQ test postavený na geometrických obrazcích a ten povazuju za nejvíce objektivní ( používali ho i Němci za války ). Jednoduchá geometrie je přirozená i pro "primitivní" kultury a lidi ze sociálně slabšího prostředí bez přístupu ke vzdělaní. Ale myšlení geniů je zvlaštní, ten kámoš si prováděl kontrolu správnosti řešení, což ho stálo hromadu času. Na řešení testu bylo dáno polovina času než byl standart, aby se zvýraznili více rozdíly. Co vím do konce ho došel jeden člověk a geniální kamarád z něho vyšel jako mentálně postižený. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

Jestliže matematikové mají humanitní vědce pracující s IQ v paži nebo si z ních zlomyslně udělají srandu nebo si úlohy vymyšlejí sami sociologové a psychologové, pak zjišťivání IQ může být značně zajímavé. Takže někdo si na jiných IQ testech změřil IQ lidí, pak jim dal krátkou úlohu řešení a z ní stanovil mezní IQ 125, ve jménu rychlosti a efektivity. A firmy, instituce... pokud vybírají zaměstance, studenty... na pozici dle IQ efektivně a rychle, pak něco takového použijí. Za předpokladu, že konkurzní řízení o nějakého fleka není vypsáno formálně na základě povinosti třeba ze zákonu, kdy flek je dávno pro někoho připravený. Což je údajně běžná praxe. Profesor Keller se svými socialními krami známých okolo každého člověka by měl jistě radost. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Ego to sice polechtá, ale můj vztah k IQ byl povětšinou negativní, přátelům v klubu Menza pro ČR jsem musel říct osobně ať mi tam ty kartičky na kolejích do kastlíku s poštou pod písmenem B nedávají, že nemám zájem být členem klubu. Samozřejmě pouze v případě, že bych byl schopen vyřešit úspěšně IQ test Menza, což není tak jisté že ano? [smích] [mrknutí jedním okem]

237353

01.02.2011 17:18

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ještě se omlouvám zapoměl jsem na jednu důležitou věc. Lidé mladší 50 let by měli být při cvičení otočeni tváří na východ. Lidé starší 50 let by měli být tváří směrem k severu. Přesný důvod nevím, nemám kurz ze superbrain yógy, ale tohle cvičení bylo doporučeno v základní klase. Odhaduju něco souvisí se změnami metabolismu dané věkem a a něco souvisí s rozdílnými vlastnostmi ohledně energií v různých směrech světových stran. Pravděpodbně rotace Země, orientace geomagnetického pole, a kdo ví jaké energetické pole naše technické hračky neumí změřit a nemáme o něm ponětí.

237358

01.02.2011 17:30

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak ti co mají pod placem euro a dolar jsou ti samí lidé. Půjde do kytek jeden významný druh papírku, půjdou do kytek všechny papírky. Aspoň v rámci mezinárodního obchodu. Na uzavřeném domácím dvorku může fungovat i domácí papír, ale to je ámen s globalizace především kapitálovou postavenou na tom nekrytém papíru. [velký smích] [velký smích] Pokud si někdo přihřál polívku v Tunisku, tak to byl menší poskok než někdo přímo z kartelu okolo centralních bank. A zcela jistě ani jemu nešlo o destabilizaci Egypta. Oni v Moskvě a Číně moc dobře vědí, proč už teď zavedli vzájemnou výměnu rubl-juan.

I když nekrytá měna půjde do kytek, tak můžou existovat i větší celky než národní stát, které mají mezi sebou silné ekonomické vazby v té reálné ekonomice, a proč mezi sebou přesouvat zlaté cihly, že ano? Zlato přijde ke slovu, až bude požadavek kryté měny v systému převládat a bude to prakticky zrealizováno. Jenom blb by vyměnil zlato za papír s pochybným krytím. A ono ten přechod vezme nějaký čas a přechodné období bude potřeba ekonomicky s co nejmenšími škodami přežít.

237361

01.02.2011 17:43

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Velice rafinovaný tah

Rene Bartosek 75.?.?.?

Víte z hlediska karmy neděláte v tomto příspěvku dobře, a taky v psychické rovině kopat do člověka, který toho má momentálně více než dost vypovídá i tom, že někdo postradá něco čemu se říká úroveň. Možná než začnete kázat o morálce, jak má vypadat diskuze, přečtěte si co tam píšete, před tím než stisknete enter. Pokud to i tak projde vnitřní cenzurou, pak v takovém případě morální doporučení na závěr doporučuju raději vynechat.

237364

01.02.2011 18:06

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda, čím více toho člověk ví tím více má strachových buněk. To bude asi důvod proč se hodně lidí dalo na chlast. Tohle je takové optimistické a korektní, žádné Nibiru, žádný starý objekt družice IRAS apod. [mrknutí jedním okem]
http://na-severu.blogspot.com/2010/10/video-zobraz...

237367

01.02.2011 18:17

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, já do hlav nevidím , ale odhaduju, že vy si myslíte, že na nekrytém papíru, či logických nulách a jedničkách v binární soustavě v počítačích to bude fungovat věčně. Musím vás zklamat. V Číně ani jinde ve světě nejsou blbí, aby dělali někomu na věky vola za papír s trvale se snižující hodnotou. V tom případě se názorově zásadně rozcházíme, právě i ta neochota dělat někomu vola a jiné příčiny si vynutí krytou měnu.

Probíhá transformace či snaha o transformaci systému to souhlasím. Bohudík někomu nahoře došlo, že to je lepší volba budoucnosti než kolaps. Jedna věc je však pokusit se něco změnit a druhá věc je mít na to a fundamentalní transformaci dokázat uvést v život. Pesimista je dobře informovaný realista a hřbitovy jsou plné optimistů. Pravda jsou tam i realisté. Jak říká Jiří Žaček ..." pokud pravdu řekneš dřív než včas, tak ti pravda zláme vaz"....

237368

01.02.2011 19:26

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: To je fakt hotovo....

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady máte něco o možných projevech experimentů bezmozků. kteří si s nějakou těžkou hlavu s něčím čemu se říká řetězec dlouhodobých důsledků na planetarní úrovni hlavu nedělají. Nic překvapivého, že převahu mají mezi nimi zelené mozky. O tom, že jsou takoví lidé jsem nikdy nepochyboval, jenom jsem si kdysi naivně myslel, že neseženou dostatečnou podporu v rámci skutečné elity pro realizaci svých šílených představ. Zmýlil jsem se lord Vetinari je v rámci elity velmi vzácný jedinec "biologického druhu" na vymření.

Jak vidíte já si hlavu s podezřelými zdroji informací nedělám. Jenom na okraj je tam zajímavý a pro mě zatím nejrealnější pohled na chemtrails. Můj názor na sott a podobné zdroje informací je ten, že trafikanti informací provádí desinformační kampaně a semtam předhodí konspirativně myslicím lidem, což je takový eufemismus pro kritické myšlení, které nezná tabuizovaná témata a neuznává slepě autority a jiné mantinely, které určují o čem je a o čem není vhodné přemýšlet, semtam předhodí aktualní téma. A samozřejmě se tam monitorují kriticky myslící lidé. Kdo je zběhlý v IT, aby si na netu zajitil anonymitu, že ano?

Takže sem tam předhodí nějaké otázky, na které se hledá v časové tísni odpověď. V tom je asi diskuze na webech tohoto typu nejcenější při velkém počtu diskutujícíh se objevují velmi originalní úhly pohledu na skutečnost, které mohou být velmi inspirující. Pokud někdo sedí na hromadě informaci, tak to je takový bonus navíc při použití vhodného střípku inspirace.
http://na-severu.blogspot.com/2011/01/chemtrails-k...

237372

01.02.2011 19:30

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Velice rafinovaný tah

Rene Bartosek 75.?.?.?

Řekl jsem snad, že jste použil něco jiného než eufemismy, ale v dobrém to řečeno nebylo. Řekněte mi jak to je i s pravdou, kterou někdo použije se zlým úmyslem? Nemluvě o domněnkách, osobních názorech nebo vědomé lži. že ano? Spíše si na ty otázky odpovězte sám sobě, pokud vaše osobní svědomí ani nepípne nepocítíte žádnou emoci, pak jste čistý jako padlý sníh někde v Himaláji.

237373

01.02.2011 19:32

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Až budeme platit krytými penězi, pak si já beztarostně oddechnu, a řeknu si, že fundament na kterém můžeme pokračovat jako civilizace dále, máme konečně hotov.

237375

01.02.2011 19:54

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

A co říkáte restartu, který se jmenuje druhá světová? Něco jako malé zachrchlaní v chodu skvěle seřízeného motoru. Upozorňuju, že další takové trochu větší zachrhclaní s názvem třetí světová, tak tenhle chrchel motoru pojmenujme ho civilizace, tak ve zdraví to nepřežije.

237380

01.02.2011 20:18

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Hehe

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, na to, že nejste na FB či něčem podobném jste nějak moc v obraze. Lepší je jeden díl Southpark, ale kámoš nadává, že je problém dát funkční odkaz. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]
http://www.youtube.com/watch?v=22gUYhzG3iI

237383

01.02.2011 21:28

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Hehe

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já jsem z FB už podruhé zmizel přesněji jsem deaktivoval účet. Osobně si se šmírováním nemusím dělat těžkou hlavu, můj článek plný technických omylů kritizující radar se na českém netu stal řetězovým mailem, pokud jsem do té doby neměl založený šanon, tak potom to je tutovka. Sice jsem o tom věděl houby, ale umím to napsat lidovým srozumitelným jazykem. Doufám, že technici mi to už odpustili.

Vondra i s Kalouskem určitě mojí složku zařadil na černou listinu, tihle mi to a jiné věci jenom tak nezapomenou. Což mě těší na růžové listině být nemusím, já do prdele lezu nerad a ani to neumím. Nepochybně o mě bude něco v angličtině, ruštině zainterosované strany okolo radaru a samozřejmě v hebrejštině Tydlidátová aspol. tahají Zvědavec po soudech nejde ani tak o dva či tři články s tématem holocaust, ale o pernamentní sarkastickou kritiku sionistického režimu a ohledně toho sarkasmu se angažuju dostatečně, abych byl na dalším blacklist . Možná i další světové jazyky, kde jsem aspoň zmíněný v nějaké zprávičce.

Ale k tomu FB má to stejně jako internet potenciál jako informační médium, ale lidí mají rádi chléb a hry. Jestliže po 10-ti letech máte jako Zvědavec 5-10 návštěv na českém netu denně, pak to je z hlediska nežádoucích dopadů v klidu. Na FB jdou fotečky "pouze pro rodinu" a různé zábavné videa do takového objemu, že hlavoun z tajných služeb varoval lidi veřejně před zneužitím dat z FB.

Nestíhají to zpracovat, můžete mít chytrej software, ale stejně nakonec konečnou selekci dělají lidi. A zřejmě se k tomu začíná dostávat podsvětí, což na růst kriminality bude mít značný vliv. A pokud průměrný uživatel FB má od 200 pšátel nahoru, tak vám to taky moc nepomůže. Musíte selektovat dlouhodobě vzájemnou komunikaci, aby vám to něco dalo. Nemluvím o to, že lidi jsou učenlivý a naučí se velmi rychle právě ty zajímavé informace na FB nedávat. Samozřejmě, IP adresa počítače, telefonní číslo mobilu pokud se někdo připojuje přes něj na FB, fotografie apod.. s tím se musíte dopředu rozloučit.

Ale určitě dobrá zkušenost člověk je v obraze jak to funguje a k čemu to lidi používají. Když lidi začnou podobně jako internet užívat více FB ke sdílení informací nezábavné povahy, tak se možná vrátím. Zatím to vidím více negativ než pozitiv. Jsem věřící člověk a negativní zneužitelný potenciál FB je v duchovní rovině noční můrou. A pak se nějaký trouba na wikileak směje Vatikánu, že staromódně použivá inkoust a papír, ale oni vědí svoje proč to dělají. Neodpustím si jedno re Jejich revír je Kaufland bylo na důchodce a tohle je někoho jiného. Vidělo to více jak milión lidí na český net docela hodně. Nebrat sexisticky, kdyby něco o FB natočila třeba Chytilová bylo to jinak a určitě na mnohem zábavnější úrovni.
http://www.youtube.com/watch?v=NQ3SCbzU9_o

237393

01.02.2011 21:42

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Druhá světová válka byly konečným řešením krize systému, který vznikl v roce 1913. Zhruba za 40 let se zasekl. Po válce se začalo skoro od nuly, pak se nám to seklo v roce 1973, kdy skončilo krytí zlatem naúrovni centralních bank. Další krytí bylo realizováno přes ropu-petrodolary. Bez nějakého krytí by to dalůších 40 let nevydrželo ani náhodou. Časové oddalení neodvratného způsobili bubliny v nemovistostech, deriváty, různé triky s finačními trhy, uvolněním regulací, ale za cenu nabraní větší výšky letu s tím, že dopad bude tvrdší.

Dub má naprostou pravdu, systém fraktalních rezerv je v principu letadlová hra. Jsme v závěrečném stadiu expanze, kterou blokují v jejím pokračování dvě podmínky. Za prvé planeta není nafukovací, takže je i konečný prostor pro expanzi a za druhé jak by řekl Stan, koně nestačí přivést k vodě, aby se napili, musí mít chuť se napít. Letadlo potřebuje stále více nových dluhů, ale když lidi ztracejí masově práci, baráky, hodnotu akcií..., tak se prostě nebudou mít chuť zadlužovat. Jakmile nebude dostatečný objem dluhů, který naše jumbo drží ve vzduchu, pak... Dokud to je v povětří, tak to je dobrý. Tradičně tvrdé to začíná být až po dopadu.

237397

01.02.2011 21:49

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Velice rafinovaný tah

Rene Bartosek 75.?.?.?

Řekněte máte toho momentálně více než dost? Máte pocit, že hubou ryjete v zemi a váš život nemá smysl. Jak vidím víte, kdo je David. Někdy si kladu otázku jestli jsem já osobně udělal všechno, aby nebyl mrtvý? Doopravdy nelitujete, opravdová lítost vylučuje, aby jste něco napsal s negativním úmyslem. Opravdová lítost vás vnitřně přiměje, některé věci přejít a mlčet.

237400

02.02.2011 01:01

Americké impérium na Haiti: diktát a genocida

RE: Mnoo, já bych idioty ochotné hrát si s ohněm nevylučoval.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vidím, že jsem zapoměl dodat dokončení. Tedy k té vládě hladem. Likviduje to legitimitu moci. Na Haity se vládne hladem desítky let i před zemětřesením a bez bajonetů a podzemních mučíren se to neobejde. Každému zastánci vlády hladem doporučuju udělat si výlet na Haity, aby věděl do čeho jde. Ať si kmán nebo pán, poučné to je pro každého. Skutečně "efektiví" způsob držení moci. Morálního hodnocení se raději zdržím, slušně bych to totiž říct nedokázal.

237416

02.02.2011 01:31

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jestli máte děti dělejte s nima ty dřepy, Uděláte tím hodně pro jejich budoucnost. Jistě jim a nikomu neuškodí být více vyrovnaný a chytrý. Nemusíte mít strach o energii, děti mají těžky nadbytek energie, ale když bude plynout více rovnoměrněji a nebude se někde hromadit je to velmi prospěšné. Důvod proč se v jejich přítomnosti dobře cítí staří lidé. Cvičení pomůže i starým lidem, když začínají mít problémy typu zhoršování paměti, otázka je zda jsou fyzicky schopni udělat dřep. Pokud mají třeba problémy s kyčlemi, tak ať cvičí 9 dřepů jako minimum a cvik provedou třeba napůl jak ty umoňuje fyzický stav pohybového aparátu.Mimochodem pokud cvičení někdo zná a je na studiích, tak obvzlášť ve zkouškovém období je to velmi populární cvičení.

Více vám teď k té onanii nejsem schopen vysvětlit. Vřele doporučuje představovat si jako objekt někoho neosobního neskutečného, v případě sledovaní porna vám neporadím. Pokud to ti lidé natočili o své svobodné vůli, tak je to lepší. Horší to je pokud k tomu byli přinuceni. Já jsem to vyřešil tak, že jsem porno vyhodil do koše. Pár "hvězdám" jsem zrušil negativní spiritualní konexe a to byla tedy síla, ale to můžete dělat furt dokola jako Sisifos pravidelně každý den. Na sobě ruším negativní konexe, a tím ruším i ty které vědomě či nevědomě vytvořím, takže pomůžu sobě a jiné lidi nezatěžuju. Je to jednoduchá technika, která zabere několik minut času, pokud jakýmkoliv způsobem skutečně věříte v Boha. Zkusím to najít na yotube.

Jak už jsem řekl, je více úrovní poznání, i ten vzdělavácí systém nás učí postupně k větší složitosti. A jednoduché zdánlivě nesmyslné otázky vyžadují často odpovědi s velkou hloubkou. Otázky nemusí být srozumitelné a dávat smysl, odpovědi ano. Nejsem schopen vám poskytnout jednoduchou odpověď na vaše otázky. Pokud vás zajímá studujte na čem stojí velká náboženství, jóga apod. Když toho budete vědět hodně informace začnou nabývat ve vzájemných vztazích hlubší rozměr. Mě to trvalo nějaký ten rok, než začalo dávat nový smysl, ale určitě to je pro můj život ten správný směr.

237418

02.02.2011 02:17

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: barvy nechat, slogan změnit :-)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda Zvědavec má jméno. Když má někdo skutečně jméno, tak se nejprve musí zničit jméno, pak ten zbytek. Zaměnit pořadí bývá většinou velkou chybou. To platí o lidech. V případě médií, když se zkorumpuje jméno není třeba ničit zbytek, bylo by to plýtvání netěžit nějaký čas ze zavedené značky.

237421

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 81 čtenářů částkou 13 390 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 0

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 0

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 0

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 3

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 7

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
16,99 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,80 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 245,26 Kč
1 unce stříbra
483,77 Kč
Bitcoin
926 802,81 Kč

Poslední aktualizace: 21.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?