Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 33 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Antiseptik.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Kdyby to tak opravdu bylo a lidi dřeli jako nyní, asi by nebyli žádné lidové písně. On je rozdíl práce a práce, dokonce celý den, když si u toho zpíváte, občas si sednete a přitom se zpívá. Dnes by s Vámi pěkně zatočili kdybyste si u práce zpíval. "To nemáte co dělat že si klidně zpíváte?"

218022

27.04.2010 15:10

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

Dobrý článek

Antiseptik 69.?.?.?

kde autor naznačil kde skutečný problém je. Problém není ani tak v tom kdo ty peníze vydává jako v tom jak a proč. Základem problému je stále se zvyšující produktivita vytvářející větší a větší prodejné hodnoty. Na ty ovšem nejsou mezi lidmi peníze, neb jim nikdo za tu zvýšenou produktivitu nezaplatil, spíš naopak. Souběžně s tím se akumulují peníze nejen v bankách, které řeší nedostatek oběživa v rukou těch co ho chtějí utratit půjčkami, ale také se akumulují v rukou těch společností co ty produkty vyrábějí. Tyto existují většinou jako právní osoby, nikoliv jako majetek nějakého Jardy (který by mohl vida že má příjmy obrovské dospět k závěru že buď bude víc utrácet nebo víc lidem platit a nebo postaví ve městě divadlo aby měla jeho manželka kam chodit ukazovat ten norkový kožich, vše z toho by vedlo k redistribuci peněz) ale o majetku rozhoduje správní rada a to tak že se investují aby dále rostly, jedno zda do podniku ve formě nových strojů nebo do akcií jiného podniku se záměrem ho nakonec pohltit, oboje vede ku stejnému cíli.
V tomto principu je ten zakopaný pes, ne v úrocích jako takových. Problém víc je v koncentraci výrobních kapacit do mamutích podniků bez lidského majitele než v bance zda má či nemá krytí na všechny ty půjčky. Pokud banka krytí nemá a půjčila někomu na dovolenou a ne na zabavitelnou motorku, tak pokud zkrachuje dobře jí tak. Ovšem banka z problému žije a dělá ho horším. Banky umožňují nadnárodním společnostem ten růst financováním nákupů jiných firem, ono se na miliardových půjčkách víc vydělá, ale také víc riskuje. Pokud bance Jarda nevrátí těch pár tisíc za motorku, motorku mu prodají byť ze ztrátou. Pokud ovšem nějaká Blabla Inc. nezaplatí multi-milionovou splátku nastane počátek skutečného problému, nejen banky ale posléze i majitelů akcií podniku, zaměstnanců a věřitelů. Kámen úrazu je že není toho Jardy kdo by byl zodpovědný za chod podniku i vlastní vilou, místo toho je tam banda přeplacených rádoby expertů z nulovou zodpovědností. V nejhorším je vyhodí a dají jim zlatý padák tak co by se starali.

218105

27.04.2010 15:40

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Problém je akumulace kapitálu?

Antiseptik 69.?.?.?

Stačí když těch dvacet bilionů budete mít a neutratíte je ani je nikomu nedáte. A nedělejte se hloupějším než jste. Akumulace kapitálu je skutečně základ problému.

218109

27.04.2010 18:33

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Problém je akumulace kapitálu?

Antiseptik 69.?.?.?

A nevznikly zcela náhodou ty gigantické dluhy tím že není dostatek liquidity na trhu? Teda mimo liquidity půjčené? Taková liquidita se správně nazývá likvidita. Banka Vojtovy biliony stejně nepotřebuje, vymyslí si klidně jiné. Problém je peníze na dluh tečka. Ty likvidujou nakonec vše. [chechtot]

218119

27.04.2010 19:07

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Problém je akumulace kapitálu?

Antiseptik 69.?.?.?

Se slovem problém nemám je to z angličtiny. Problém mám s tím že jakmile někdo potřebuje víc peněz než má tak tím vlastně jenom vytvoří důvod pro někoho jiného (banka) aby si vymyslela víc peněz které jim nejenom patří ale budou za ně brát úrok který vytvoří další důvod si vymyslet víc peněz co jim patří. A tak dál a tak dál.

218126

29.04.2010 13:18

Co skutečně vyvolalo finanční krizi?

RE: je třeba jít ještě hlouběji..

Antiseptik 69.?.?.?

Ne každý kdo si půjčí je stejným rizikem. Lze si půjčit rozumně, z úmyslem peníze vrátit. Tak se chovají normální lidé, neberou na sebe riziko větší než unesou. Jsou ovšem i tací, kteří riskují, informace které poskytují finančním institucím jsou neúplné a jelikož jsou stejně na pokraji krachu tak je jim to jedno. Mají prostě šanci se zahojit pokud to vyjde a to riziko že zbankrotují už dávno měli. Je jim jedno zda z bankrotují kvůli jednou milionu dluhů nebo pěti. S tím musí instituce poskytující úvěr počítat. Ovšem instituce, která má v úmyslu takový úvěr prodat někomu jinému v hezčí krabičce s tím počítat nemusí, takže za vše můžou ti co příliš riskují a ti co jim to umožňují. Bez regulace to takhle dopadnout muselo.

218305

29.04.2010 13:27

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Toto je skutecne kvalitni rozprava

Antiseptik 69.?.?.?

Můžete mi vysvětlit jak ten stát dosáhl posilování vlastní moci tím že omezil regulace bankovních institucí? Není to náhodou naopak? A globalizace umožňuje nepřehlednost, Karlovy ve vesnici nikdo nepůjčí, neb všichni vědí že to prochlastá a dluhy neplatí. Ovšem na globálním trhu se Karel presentuje jako seriozní věřitel s velkým majetkem a projde mu to docela klidně. Systém okradli nepoctiví lidé a instituce s málo omezenou aktivitou ve snaze vydělat víc než jim náleží, nikoliv stát. Vinou státu je že je nepráskl oba přes ruku a tím jim to umožnil, ne že to sám způsobil.

218307

29.04.2010 17:09

Co skutečně vyvolalo finanční krizi?

RE: je třeba jít ještě hlouběji..

Antiseptik 69.?.?.?

A jak si představujete kontrolu finančními institucemi když tito jsou též někdy ti podvodníci co kontrolu potřebují? Movití investoři poskytující soukromé půjčky nejsou problém, ti se o sebe postarají a pokud ne tak neohrožují celý systém ale jenom sebe. Problém je prodej špatně krytých úvěrů jako cenné papíry jiným, to by se mělo prostě zakázat.

218334

30.04.2010 14:42

Spojené státy vypustily na oběžnou dráhu tajnou vojenskou bezpilotní loď

RE: Co bude následovat ?

69.?.?.?

Newspeak Vám jde ohromě to jo. Mírové a potřebné mise v Iráku a Afganistánu, zdárné konce. Ne když někde chcípaj lidi protože se po nich střílí tak to přeci není válka ale mírová mise. Trochu méně zaujatosti a více pozornosti světovým děním by neškodilo. [smích]

218439

02.05.2010 13:43

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Díky za diskusi 5

Antiseptik 69.?.?.?

Za korupci nemůže stát ale ti co jej korumpují. A ti nekorumpují stát ale lidi v něm. Dělat závěry že když odstraníte oběť korupce tak korupce zanikne je skutečně šperk. Pokud zrušíte stát, korupce se prostě přesune na ty kteří převezmou moc, někdo tu moc mít bude a pojede se vesele dál. Ovšem bez státu z toho už ani nebude cesta ven. Soukromá policie pracuje pro ty kteří jí platí, zrovna tak jiné sociální instituce. A najednou nebude existovat ani zkorumpovaná spravedlnost ale čistě mafiánský obchod, kde se spravedlnosti nikdo nedovolá a bude to velmi dobře vědět. Zákon je tu od toho aby se to nestalo a i když je korumpovaný tak je lepší než žádný. Ve vašem světě bych tedy žít opravdu nechtěl.

218583

06.05.2010 02:41

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Díky za diskusi 3

Antiseptik 69.?.?.?

Bože sám uznáváte že svobodný trh neexistuje, sám dobře víte kdo vládne vládami. Přesto si myslíte že lze odstraněním moci vlád ukormidlovat tuto zhůvěřilost ku spravedlnosti? Jako že se Rotšildové a pod. budou snad stydět?
Tato hra na monopoly je dohrána, měněním pravidel už změnit její výsledek nelze. Leda že by se změnili pravidla a pak hrála zcela nová hra od nuly, každý začne stejně. Jinak jsou to nikam nevedoucí řeči, mluvíte stále o nějakých jednoduchých pravidlech ale detaily nikde. Asi proto že to sám víte jak je to bezmocný. Pokud budete zuřivě ochraňovat soukromé vlastnictví bez výhrad, souběžně ochraňujete i ty co si nakradli a na ty okradené zvysoka kašlete.

218800

06.05.2010 13:14

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Díky za diskusi 3

Antiseptik 69.?.?.?

No jo vlastnická práva nám zajišťují v dnešní době obrovské svobody jen je mít. Třeba si můžeme jako konzumenti vybrat zda platit (dám příklad z místa kde jsem) za elektřinu Hydře Quebec a nebo ji nemít, ovšem opravdu máme někdy výběr, zda platit za televizi firmě Videotron nebo Bell. Obě stejně hnusné. Stále nechápete že protekce soukromého vlastnictví ustanovené v době kdy 10 procent obyvatel vlastní a kontroluje 80 procent majetku (a to nemluvím o zahraničním nadnárodním majetku) je nám normálním 90 ti procentníkům s 10ti procentním podílem dost na hovno. Anarchie žádný stát nevytvoří, v anarchii si zatímco my budeme oběti ještě větší neb se dohromady už nikdy nedáme, tak ti s kontrolou jsa už dávno domluvený si seberou těch posledních deset procent a budou nám od té doby vše pouze pronajímat. Minimální stát se bude zcela jistě starat už jenom o ty majetné, nemajíc peníze na nic jiného. Nabízíte možnosti sice dvě ale ani jedna není proveditelná. To co fungovalo kdysi v prostředí lokální ekonomiky nemůže fungovat v globálním nadnárodními institucemi kontrolovaném světě už vůbec. Takže výsledek v obou případech stejný, většina buď bezdomovci a nebo lokajové věčně platící a pár majetných tentokrát už z absolutní mocí pro které je vše k mání ke všemu za ceny které si sami určí. A bez daní.
Děkuji pěkně za takové možnosti. [oči v sloup]

218823

08.05.2010 13:48

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Díky za diskusi 5

Antiseptik 69.?.?.?

> Byly a jsou na světě
>místa, kde stát neexistuje, a praxe ukazuje, že nic z toho, o
>čem tady mluvíte, se neděje. Jedná se o klasický mýtus,
>který je pravdivý, protože se to prostě řeklo.

Opět něco tvrdíte a nedokazujete. Vy jste ten klasický mýtus o kterém se zmiňujete. Prostě něco řeknete, tak to musí být pravda. V předešlém příspěvku zmiňujete:
Soukromou policii platí lidé, proto pracuje pro ně.
To máte postavené na hlavu příteli. Jedinou policii kterou platí "lidé" je ta státní. Soukromou platí jednotlivci a proto pracuje pro ně, jednotlivce, nikoliv pro všechny. Vy snad doufáte že si Vás jednou mocní všimnou a vezmou Vás mezi sebe ale to Vás musím zklamat, bez toho že se mezi ně narodíte se mezi ně nedostanete. Možná kdyby jste byl pěkná ženská... ale i tak Vás nejspíš jenom vošoustaj a pošlou k vodě.
[chechtot]

218944

08.05.2010 13:52

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Díky za diskusi 6

Antiseptik 69.?.?.?

který dokazuje, že ve státech, kde státní moc není, to není tak špatné, jak se běžně traduje.
To mluvíte o Somálsku?
Ta státní moc o které mluvíte není ale státní, naopak je to moc mezinárodních finančníků nad státem.

218946

08.05.2010 15:20

Atény v plamenech – a krize udeřila v srdci EU

RE: Se ani nedivim, ze to tak krachlo

Antiseptik 69.?.?.?

Veřejné rozpočty jsou v těžkém minusu což je naprostá pravda. Mě by ale zajímalo zda kvůli sociálním poplatkům a nebo spíš kvůli přeplaceným kontraktům soukromým firmám s přáteli ve vládě a zbrojení. Kolik asi by uživil jeden tank lidí na podpoře? Jistě že se nějací uživí na jejich výrobě ale ona ta ocel není zadarmo. Můžeme mít na světě asi jenom jedno, buď prvotřídní armády a špatně postavené silnice za nehorázné prachy a nebo sociální zabezpečení a slušný živobytí pro všechny. Že se plýtvá ve státních rozpočtech o tom přece nemůže nikdo pochybovat, ale svádět vše na přeplacené státní úředníky z předčasným důchodem taky nelze. A není to jen stát, jako příklad jsem teď jel z Quebecu do jižního Ontaria po slavné 401 dálnici a zjistil že všechny pumpy na ní jsou zavřené neb se renovují "aby nám mohli lépe sloužit". Dobře ale proč se renovují všechny na jednou? Nejen že není kde zastavit a dát si kafe natož napojit auto, ale co to sakra sežere extra buldozerů, kompresorů a míchaček na beton? Který blb to vymyslel? Podle cedulí to vypadá na provincii, tedy vládu. Zatím v některých mají pronajmuté záchody a automaty z coca colou, malá coca za 2.50 velká voda za 5. Asi předzvěst nových cen po renovaci. Sice se tam renovuje ale žádný pracovníky jsem tam neviděl a to bylo úterý. Já bych napřed odstranil ty největší položky s nejdelší zárukou placení. Dáte úředníka do penze a on ty peníze utrácí v ekonomice. Koupíte tank za 50 milionů a pak platíte vojcla aby s ním jezdil po poli a pálil benzin vše za peníze z daní, nebo dělal ohňostroj někde mezi šutry v Bora Boře, pro radost Bin Ládina, ale ne z 20ti dolarovýma prskavkama ale z milionovýma Tomahawky. Vláda platí vojáky aby plýtvali municí, postříleli civilisty a jejich rodinám pak vláda platí. Není lepší poslat úředníka do penze a najmou nového aby nemusel brát podporu než takové pitomosti?

218947

08.05.2010 19:03

Atény v plamenech – a krize udeřila v srdci EU

RE: Se ani nedivim, ze to tak krachlo

Antiseptik 69.?.?.?

Lehman je jedna věc, myslím že právě stát zbankrotovat světoví věřitelé nechat prostě nemůžou. Protože to by nakonec udělal každý stát s problémy a bankéři by se mohli jít bodnout. Takže použijí veškerou svou moc aby se to nedopustilo a rádi jiným půjčí aby oni Řecku pomohli platit. Jsme prostě v pasti a musí se to napřed kompletně zhroutit než se z toho možná vyhrabeme.

218963

09.05.2010 00:28

Atény v plamenech – a krize udeřila v srdci EU

RE: Se ani nedivim, ze to tak krachlo

Antiseptik 69.?.?.?

No ono vzhledem k tomu že řecké brzké penze tam jistě byli dlouhou dobu a Řekové asi nijak víc před eurem nepracovali, tak je jistý že za krizi může něco jiného. Jasné je, že všechny středozemské země mají stejný problém. Asi na ně aplikovat styl života ze severní Evropy je blbost. Nejen že je připraví na mizinu, ale také připraví severní Evropu o laciné místo na dovolené. A bude hůř. [smích]

218976

09.05.2010 13:51

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Díky za diskusi 6

Antiseptik 69.?.?.?

Víte to je logika postavená na hlavu. Jistě že nebýt státu nikdo by ho nekorumpoval. Kdybyste neměl dům nikdo by Vám ho nemohl ani vykrást ani zdanit. Moc státu je mocí státu ale mezinárodní finančníci si jí na černo úplatky pronajímají. Proto nesouhlas s řešením že je stát nutno zrušit. Nutno zrušit mezinárodní finančníky. Stát je pro ně prostředek jak nás okrádat, oni se bez něj obejdou a budou nás okrádat přímo s tím rozdílem, že pak už nebude ani kam si jít, byť marně, stěžovat. Když budeme všichni bezdomovci, odstraníme tím sice zloděje, ale ne moc dobrý řešení pokud nám jde o nás. Bez státu by nám prostě nezbylo než držet huby a dělat pro ty nadnárodní finančníky přímo a bez řečí a za to co nám nabídnou a ani neceknout. To chcete? Já tedy ne.
Finančníci tu moc zneužívají, ale ta moc není jejich, je naše a v držení ji má stát. Třeba stát dokopat k tomu aby tu moc nepronajímal jim bez našeho svolení, nikoliv stát zrušit a nechat je si tu moc převzít z prostého titulu že ovládají peníze.

219002

09.05.2010 21:03

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: Narok na vzdělání

Antiseptik 69.?.?.?

Přesto ale budete platit na státní školství jako blbej. Není to trochu uhozený? Jistě že si můžeme klidně všechno dělat sdami, učit děti a péct chleba ale na co potom platíme? Já platím dokonce školy ve dvou okresech, maje v druhém chatu. A to moje děti už dávno nestudují neb je jim přes 30. A čí manželka má tak čas učit děti? Naopak potřebuje aby vypadli z domu a ona se mohla věnovat práci ať už doma nebo někde jinde.

219020

09.05.2010 22:10

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: Narok na vzdělání

Antiseptik 69.?.?.?

S tím MP mi to ani nepřipomínejte, kdysi jsem psal ministru financí o tom že když ještě byla FST a PST (federální a provinciální daň z prodeje) tak se počítala ta provinciální po přidání fedrální, tudíž jsme platili daň i z daně. Víte co mi napsal? Že děkuje, že mám vlastně pravdu ale že by nám to stejně naúčtovali jinde. Máme to jedno, oloupěj nás tak jak tak kdekoliv a kdykoliv, legálně či ne. Zděs vsjo ravno. [velký smích]

219022

10.05.2010 14:12

Atény v plamenech – a krize udeřila v srdci EU

RE: Se ani nedivim, ze to tak krachlo

Antiseptik 69.?.?.?

A to jsem si v mládí naivně myslel že jenom komunisti kecají. Dožil jsem se poznání že oni až tak nekecali jako kecají ostatní. Zkreslený pohled na svět je nejlepší prostředek k ovládnutí světa. Představte si že se Vám podaří pomocí medií dostat většinu ke zcela mylnému vidění světa a jen Vy víte opravdu co je co a co je blbost a lež. Těch pár, co Vám to nevěří, ti stejně nevědí nikdy přesně jak to je, takže je jim to k ničemu. Pak si můžete klidně dělat se světem co chcete.
Moje žena říká že by se mělo vše co je lež v tisku kouzelně změnit na červenou a všichni když neříkají pravdu tak se jim na čele rozsvítí červená žárovička. Nebylo by to marný.

219057

11.05.2010 14:19

Svobodní lžou, Řecku jsme nepůjčili ani 1 €!

RE: ocividne zije autor na Marsu

Antiseptik 69.?.?.?

Když zadluženému půjčujete další peníze není to pro jeho dobro, ale pro dobro jeho věřitelů. Jelikož je to na státní dluhy asi málo, tak nejspíš EU půjčuje Řecku prostě proto, aby mohlo zaplatit už existující kontrakty zahraničních firem. V podstatě asi podporují pouze vlastní firmy a přenášejí jejich pohledávky na jiné státy. O co jiného kdy ve finančnictví šlo než o to aby bohatí bohatli a chudí chudli? [smích]

219114

14.05.2010 01:22

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Nejhorší na tom je

Antiseptik 69.?.?.?

No jo ale jsou tu tací, kteří za všechny bolesti světa viní bezdomovce a penzisty. Pokud celkově něco nejede, nejspíš za můžou ti co s tím celým hýbou a ne ti co nějak periferně přežívají. Těžko nevinit korporace a těžko vinit jednotlivce to se přiživuje prací. Líbí se mi odezva od Steva, ten pták na nás ke všemu zcela sere, když nás zrovna nepožírá. [smích]

219254

Taky si myslím že je to jen začátek. Mám pocit že "teroristy" už klidně na neurčito zavírají, stačí aby Domácí bezpečnost prohlásila že je dotyčný nebezpečný i když třeba zcela nevinný. Nakonec v USA je vězení asi jediný rozvíjející se obchod, staví se o sto šest, jsou mnohdy soukromé a tudíž se bude lobovat aby se zavíralo, na čím dýl tím líp. [chechtot]

219698

20.05.2010 14:32

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu – čím hůř, tím líp

RE: Nebojme sa byt trochu paranoidni :)

Antiseptik 69.?.?.?

Myslím že všichni přeceňujete možnosti lidské techniky a podceňujete lidskou blbost a nezodpovědnost. Ono lze ledacos postavit, ovšem opravovat to když už je to nainstalované jeden a půl kilometru pod mořem je věc jiná. Představte si to na vlastním domě, praskla vám hlavní trubka ve zdi a voda zastavit nelze (není tam hlavní uzávěr) ani odvést jinam. Spravujte to když je to pod tlakem.
Bezpečnostní zařízení lze těžko vyrobit tak aby neselhalo v žádném případě a nepochybuji že firmy lehce na něčem co je drahé a není vidět klidně šidí. Kdo to bude kontrolovat zda ventil tam vůbec je, zda funguje a bude fungovat po letech v takovém prostředí. O tom jak se naše technologie bude chovat v takové hloubce toho asi zas tak moc nevíme neb žijeme na povrchu pod tlakem jedné atmosféry a ve vzduch. Na to jsme specialisti. V psi (librách na čtverečný palec mi vychází tlak v hloubce 1500 metrů na 2204.6606 PSI.
Tento problém je potenciálně se všemi podmořskými vrty a že je jich až mi to nahání hrůzu. Podmořské vrty jsou výsledkem lidské blbosti, zisk je sice okamžitý ale potenciální problémy jsou věčné, rostoucí se stářím vrtací věže. Tisíce vrtných věží v moři mění možnost budoucích katastrof v naprostou jistotu. Planeta je nejspíš v průseru, i kdyby se to podařilo zastavit, přijde další problém jinde.

219765

20.05.2010 18:14

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Nejde o napravu

Antiseptik 69.?.?.?

No jo ale vybírat si vůdce podle jejich schopností? To je příliš logické, kam by potom přišli ti co s tím manipulují? Mimo to zcela neproveditelné, neb loutky si smíme volit pouze z lidí již koupených, právě aby náhodou něco nezačalo fungovat. Logicky je systém politických stran hovadina, ale tak to vyhovuje těm co to ovládají. [smích]

219778

21.05.2010 13:03

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu – čím hůř, tím líp

RE: Nebojme sa byt trochu paranoidni :)

Antiseptik 69.?.?.?

Vzhledem k tomu, jak se lze dočíst i v této diskusi, že se surová ropa skládá z částí s různou hmotností (něco plave něco se potopí na dno a něco plave mezi tím), tak to prostě a jasně vyčistit nelze nijak, musí se to vstřebat. Neboli znečistit planetu všude kousek. Takové vrty vůbec dělat je naprostá nezodpovědnost za kterou je šibenice málo. Ironie je, že máme regulace chránící nás před žvýkáním žvýkačky i s obalem, ale tohle projde zcela klidně. US vládní zástupci se raději zabývají problémem zda mají rovný počet záchodů pro oba sexy než s tím něco dělat. Já být mořský živočich tak se dám k Talibům. Kdyby bůh byl takový jako ho maluje křesťanství, tak nám to poručnictví nad celou zemí dávno včas vzal. Mám lidi rád ale z lidstva je mi na blití.
Máme jednu planetu kterou obýváme s mnoha jinými druhy a podmínky k životu máme naprosto stejné. A co děláme? Co můžeme abychom to zničili pro všechny. A najdou se i tací pomatenci, co si myslí že to nakonec vyřešíme přesunem na Mars, kde není ani jedna z podmínek k životu splněna a ke všemu je to docela z ruky. Ano vyřešit stěhováním na Mars by to v podstatě šlo, stačilo by přestěhovat tam všechny, kteří si myslí že to děláme tady dobře. Zpáteční lístek netřeba. No nadělali jsme si docela pěkný problém, představte kolik je takových potenciálních problémů, které v případě kolapsu ekonomie a společnosti nejen nelze řešit ale ani o nich vědět, atomové elektrárny, naftové vrty, sklady jedovatých zbraní, chemikálií,...
No asi by se měla otevírat sázka co nás vyhubí nejdřív, ovšem odpověď je jednoduchá, vyhubí nás vlastní blbost a arogance, ať už bombami nebo průmyslovou nehodou. Hlavně že se prachy točí. [bliji]

219828

21.05.2010 13:07

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Antiseptik 69.?.?.?

Nejvíc peněz je prostě v iluzích. K tomu patří i filmový průmysl. Díky tomu že naše peníze jsou také iluzorní, je to docela patřičné. [smích]

219830

21.05.2010 13:24

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Pan Brezinsky rekl neco jen na pul, dalsi pulka je obava ze svetove revoluce.

Antiseptik 69.?.?.?

Rádoby ředitelé světa a vládci všech mají jenom jeden problém. Ten tkví v tom že jsou vlastně paraziti, něco jako rakovina a ta prostě vládnout úplně nemůže. Může ale jenom několik minut než nastane smrt.
Bez lidí kteří to myslí dobře a snaží se dělat svět o něco lepší bez ohledu zda je to výnosné prostě svět fungovat přestane. Vezmete si Izrael jako stát, bez peněz z ciziny by prostě zanikl. Tito lidé sami o sobě nemohou být života schopní, potřebují někoho na kom budou parazitovat. A těch na kterých parazitují musí nutně být mnohem víc než parazitů a musí mít alespoň jakousi takousi možnost existovat svobodně, jinak propadnou do deprese a přestanou být parazitům užiteční. Možná že to paraziti ani neví, ono když jeden žije v přepychu a je uctívám patolízalama, tak mu klidně unikne fakt že není ani životaschopný bez závislosti na jiných.

219832

21.05.2010 13:30

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: je to k popukani,

Antiseptik 69.?.?.?

Nějak mi připadá, že tě baví dělat chytrého tím že napadáš příspěvky jiných místo abys tu chytrost dokázal přesvědčením ostatních o pravdivosti vlastních názorů a znalostí. Nebo se pletu?

219833

21.05.2010 14:43

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu – čím hůř, tím líp

RE: Nebojme sa byt trochu paranoidni :)

Antiseptik 69.?.?.?

Volný trh? Volný trh zde se skládá pouze z toho, že těm co vše řídí je úplně volný co si o tom my dva myslíme a můžeme si trh-nout leda nohou. Nebo si snad myslíte že lze úspěšně konkurovat mamutím firmám ať už vydělávají nebo prodělávají, což je úplně jedno, pokud prodělávají tak jim my prostřednictvím vlád dáme aby neprodělávali.
Ke všemu regulace v principu není nic špatnýho, nebo byste rád měl v zásuvce neregulovaný proud, tu 120V tu 260V jindy 65V tu 43hz tu 500hz? Případně jindy dokonce stejnosměrný? Regulace principiálně má zaručovat stejné podmínky a bezpečnost pro okolí. Máte pocit že neregulovaný Volný Trh bude dbát na to aby se ekologie neničila a výrobky Vás po letech používání nezahubili? Já ne.

219839

22.05.2010 13:45

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Rozeberu tady dohromady trochu vice spolecnych temat.

Antiseptik 69.?.?.?

Stát jehož moc je použitelná k NWO musí být
1. Vojensky mocný
2. Schopný nutit jiné státy ho poslouchat
3. Být totálně zadlužený aby byl poslušný
Takový je na této planetě jen jeden [smích]

219893

26.05.2010 13:48

Volby zla

Lepší šance v loterii než ve volbách?

Antiseptik 69.?.?.?

Volby? Politika? Marnost nad marnost. Čtu teď jednu zajímavou knížku, Když pláčou sloni. Vědátoři dělali experiment se zvířaty. Naučili je soutěživou hru. To nebyl problém, naučili se to rychle. Problém byl, že velmi rychle začali ignorovat pravidla hry, hráli zuřivě a surově a tak toho vědátoři museli nechat. Proč to píšu? Mezi námi a zvířaty je jeden rozdíl, nám v chování se jako zvířata brání jenom zákony které jsme si udělali. A to dost špatně, stejně jako zvířata jsme se je naučili obcházet kde to jde.
Problém je v principu soutěžení, aby soutěžení fungovalo potřebuje ovšem protivníka, někoho s kým soutěžíme. Toho jaksi už několik dekád postrádáme. Není s kým soutěžit. Ovšem výsledkem soutěžení je také nutně další věc, vytváří vítěze a poražené. Ovšem pokud není protivník není vítěze, jsou jenom poražení.
Ku prospěchu všech by bylo aby se do vedení dostali lidé schopní a poctiví. Toho se politicky dosáhnout nedá, v politice jde jen o jedno, aby ten co vyhraje byl náš člověk a ne jejich, ať je sebevětší blbec. Ale o to přece nešlo, šlo o dobré vedení, ne o modré či červené vedení. Ve všech soutěžích je jedno společné, ať už je to Idól, fotbal nebo jakákoliv jiná hra, je jeden vítěz a mnoho poražených. To přeci není zrovna dobrá situace, opačně by to bylo lepší ne? Já nevolím. Dokud si nebudu moci vybírat podle schopností, ale budu nucen si vybírat podle sounáležitosti k nějaké straně tak to nemá sakra smysl. Kam jsme se s tou soutěživostí vlastně dostali? Máme snad opravdu nejlepší produkty za nejnižší ceny? Nejlepší vůdce? Nejlepší sociální systém? Máme prd. Já nechci sakra se všemi soutěžit o stejnou kůrku chleba, mě nebaví se koukat na hladové i kdybych nakonec vyhrál, já chci spolupracovat se všemi a žít v klidu.

Knížka je to moc zajímavá, nevím zda vyšla i češtině, v originále je to "When Elephants Weep" od Jeffrez Moussaieff Masson a Susan McCarthy.

220192

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
733 087,90 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?