Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1105 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.08.2009 19:07

Izrael vrací Švédsku úder za článek o zabíjení Palestinců pro orgány

RE: Antisemitismus jako štít?

Lin 85.?.?.?

Přesně tak jsem to myslela. A jsem holka [oči v sloup] (proto to "nejasné" vyjadřování).

198589

28.08.2009 13:11

Kouzlo magického trojúhelníku

Tak moment...

Lin 85.?.?.?

...přestávám se orientovat.
Souhlas s tím, že "žena aktivuje". Souhlas, že žena nechce být vnímána jen jako "objekt sex.vyžití" muže. Souhlas, že pokud muž skutečně miluje (ve smyslu článku), je schopný opravdu smysluplně tvořit. Souhlas, že žena má být tou, která směruje sílu a tvořivost muže.
Dál už jen tápu. Nevím, co si mám představit pod tím, že "žena musí eroticky inspirovat". Myslela jsem, že si muži hned zpočátku vybírají ženy, které v nich tuto inspiraci vzbuzují. A dál? Jasně - upoutat vlastní bytostí (zastávám názor, že je právě na ženě, aby posunula vztah směrem "k Erótovi"). A prázdná nádoba sice upoutá svým vnějškem, ale dlouhodobě nemá čím by poutala a se vztahem ani nehne.
Jenže... pak bych chtěla vědět, proč se muži chovají tak, jak se chovají. Vývoj vztahu neleží jen na jednom a pokud OBA nespolupracují, může se jeden třeba stavět na uši a stejně nic "neposune". Dneska je to spíš tak, že muž chce ovládat a ve své podstatě se bojí otevřenosti. Kamufluje, hraje své mocenské hry. Vnitřně sice touží po "Erótovi", chce něhu, povzbuzení a pochopení, ale když to všechno dostane, najednou se jakoby zalekne, že "ztrácí" svou "mužskou nezávislost".
Třeba se moc pletu, vidím to ze svého ženského hlediska. Neumím si ale vysvětlit "argumenty" typu: "tebe miluju, ta druhá byla jen epizoda".
Janko píše, že pokud žena "neinspiruje", najde si muž jinou. Jasně. Pak mi ale vysvětlete, proč si muži pořizují milenky, ale tvořivě se realizují doma u manželky. Není to tak trochu postavené na hlavu? Dneska nic neobvyklého, že ženatí muži hledají povyražení jinde a kamuflují to "chci si povídat, chci, aby mi někdo rozuměl, chci něhu a lásku", ale pokud skutečně najdou to, co hledají, vyhovuje jim sedět na dvou židlích. Což pro ženy je dost frustrující (jak pro manželky, tak pro milenky) a přestanou chtít po nějakém čase muže nějak "inspirovat". On jim neposkytne bezpečí, oni neposkytnou Eróta. [smích]

198874

28.08.2009 22:42

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

Lin 85.?.?.?

Ale ne, nic apriori nepředpokládám a inspiraci jsem pochopila právě tak, jak píšete. Jde o jiné.
Počet lidí, které miluji, je libovolný. Stejně tak je libovolný počet těch, kteří mě inspirují. Ale partnerství můžu sdílet jen s jedním člověkem. Součástí partnerství je totiž i sexualita a pokud do ní vstoupí (souběžně) někdo třetí, čtvrtý,..stý, pak "mám problém" a nikdy nedosáhnu stavu, který je v článku popisovaný. Nejedná se o žádnou morálku, která je daná. Nejedná se o předpokládanou monogamnost. Myslíte, že žena je naprogramovaná jako monogamní? Není. Je hodně žen, které mají prtnera na finance, pak partnera na sex, na dárky, na kulturu, na zábavu... a se všemi jsou schopné udržovat současně i vztah sexuální. Také říkají, že je všechny milují, také milují všechny svoje děti, ač otcové jsou různí [smích]
A proč je dost těch, kteří důsledně dodržují monogamnost (tím nemyslím celoživotní vztah s jedním partnerem, ale NEsouběžný partnerský vztah)? No, pravděpodobně proto, že vědí, jakou paseku nadělá sdílení intimity (sexuality) s více lidmi najednou. Zablokování právě té energie, která z muže a ženy dělá "jedno tělo, jednu duši" = tvořivý pár ve smyslu článku. Omlouvám se, ale líp to napsat neumím.

198906

29.08.2009 10:53

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

Lin 85.?.?.?

Redukoval jste vztah mezi mužem a ženou pouze na soutěž o zajištění co největšího počtu potomstva. Pak se nedivím, že tolik vztahů končí v okamžiku, kdy děti vyrostou, kdy tahle "motivace" je pak bezpředmětná a pár vlastně zjistí, že je nic nespojuje, nemá si co říct a marně hledá důvod, proč ještě spolu být.
Dál píšete, že láska je soutěž plná podvádění. A opět s cílem získat partnera k zplození potomstva. No... podle mě všechno, co leží na podvodu, končí dost neslavně. Jestliže muž i žena při vstupu do vztahu podvádějí, pak je jen logické, že jejich vztah skončí dost neslavně.
A moc ráda bych se dozvěděla, CO motivuje lidi k hledání partnera v nereprodukčním věku - prostě když už vůbec nejde o nějaké potomstvo nebo "živitele" nebo biologické hodiny.

198933

31.08.2009 13:27

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

Lin 85.?.?.?

Nevím, Vojto, ale... neshodnem se. Pro mě není plození dětí (a potažmo vnoučata) smyslem života, natož nějakou "korunou stáří". Děti jsou pro mě jen jedna z životních etap. Neumím si dost dobře představit potomstvo jako jediné partnerské pouto. Dost chudý vztah, nemyslíte?
Rituál podvádění taky nezastávám. Každý podvod vyjde jednou najevo a pokud před nějakou schůzkou na sebe naflákám tunu make-upu a strávím půlden zkrášlovací přípravou, jsem hloupá a sama proti sobě. "Ukazuju se" pravdivě a klidně se tomu divte. A pokud mi (potencionální) partner začne hned na první schůzce "házet ramenama" - tj. v tom smyslu, o kterém mluvíte, je konec dřív, než byl nějaký začátek. Vejtahy a tlučhuby, kteří si hrají na to, co nejsou, bytostně nesnáším.
A podle mě lidé hledají partnery hlavně proto, aby měli s kým sdílet život. Chemie je sice taky dost důležitá, ale k opravdovému vztahu by neměla být prvotním impulsem. Pokud je, je vztah postavený pouze na sexuální přitažlivosti (a potažmo na tom vašem "plození"). A už vůbec tu nemluvím o "zabezpečovací motivaci", kdy je partner volen jen kvůli hmotnému zajištění. "Chemie" i "materiálno" jsou dneska asi nejvíc "motivující". ovšem... Výsledky vidíme kolem sebe.

199119

26.09.2009 17:37

Plné znění Ahmadinežádova projevu na valném shromáždění OSN

Nesoudím slova

Lin 85.?.?.?

podle jejich autora. Soudím je podle obsahu.
Ten projev je krásný a pro mě smyslupný.
Díky za uveřejnění.

201129

26.09.2009 23:38

Plné znění Ahmadinežádova projevu na valném shromáždění OSN

RE: Nesoudím slova

Lin 85.?.?.?

Proč?
Že se mi líbí projev Iránce a ještě k tomu muslima? Podle mě vystihuje docela dobře situaci. Včetně bezzubé OSN, která se už dávno zpronevěřila svému původnímu účelu a hájí NE zájmy národů, ale ekonomické zájmy jejich vlád (některých).
Nebo že děkuju za uveřejnění v plném znění? Našla jsem jen nepodstatné výňatky, kde se rozebíral NE obsah, ale osoba řečníka a země, odkud pochází (tak, jako mnozí tady v diskusi).

201145

04.10.2009 11:40

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

Klaus není žádný zachránce

Lin 85.?.?.?

Nesouhlasím s obrazem Klause - bojovníka. Je to stejný deprivant, jako oni. Byl to on a jeho strana, kdo nás násilně nacpali do EU. Byl to on, kdo tvrdil, jak je "důležité" rozprodat náš majetek zahraničnímu kapitálu.
Žádná záchrana Evropy - jen sledování vlastních cílů (to, že se mu nelíbí jeho vlastní "mocenské" postavení).

201599

30.10.2009 18:53

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: ...ještě dodatek....

Lin 85.?.?.?

Díky, Honzo. Za pochopení.
Možná jsem se vyjádřila příliš emotivně, ale jinak jsem nemohla. Myslela jsem, že dneska jsou lidi už trochu dál a neskáčou (po zkušenostech) na stejné špeky. Není nic jednoduššího, než vzbudit nenávist a pomstychtivost mezi Frantou a Poldíkem, když budu mezi nimi pobíhat jako jejich "přítel" a každému nalžu, co ten druhý o nich říkal, co se chystá udělat, čím vyhrožuje atd.
Ve své "reakci" jsem se ani nestačila vyjádřit k tématu článku. Zajímal by mě tvůj názor, protože já jednak nejsem odborník a jednak tvé závěry beru jako pro sebe přijatelné [smích]
Myslím si totiž, že se sice dneska nemusíme "bát" a můžeme být klidní, že by "evropští soudci byli zavaleni žádostmi o napravení majetkových křivd" (jak řekl Klaus).
Jenže... jak jsem to tak četla (a možná blbě a nerozuměla jsem), nemusíme se bát "zavalení soudců" jak ze strany Němců, tak ze strany českých občanů, kterým se nyní nebo v budoucnu stane majetková křivda a český soud jí podle českého práva neuzná.
Pletu se?

203717

04.11.2009 17:04

Prezident podepsal

RE: Trochu pokory...

Lin 85.?.?.?

Kristepane...
ÚS řekl, že prezident má povinnost ratifikovat bez zbytečného odkladu?!
"Rychetský v odůvodnění rozsudku připomněl, že chce-li někdo napadnout mezinárodní smlouvu, měl by tak učinit "bez zbytečného odkladu". To, že se senátoři na ÚS obrátili až letos v září, je podle soudu nepřiměřené, neboť smlouva byla parlamentem schválena již v květnu."
Kde to vidíte, že někdo poručil Klausovi podepsat?
Naopak - byl to ÚS, kdo byl dotlačen do téhle situace a jeho rozhodnutí je v tuto chvíli jediné možné.

204151

07.11.2009 12:46

Prezident podepsal

RE: Trochu pokory...

Lin 85.?.?.?

No... Máte pravdu, že jsem ta slova "odpapouškovala" ze zpráv a "zdroj" jsem nečetla.
Nepokládala jsem to za až tak moc důležité, protože nález ÚS byl jasný už předem a jediný možný.
LS byla totiž jako mezinárodní smlouva přijatá a podepsaná našimi politickými zástupci, pověřenými jednat jménem ČR, už někdy před třemi lety. Nyní už probíhal jen proces ratifikace a ten je opravdu už JEN formalitou.
Pořád mi nikdo nevysvětlil, co dělal VK v době opravdového jednání o LS - tj. - ještě před jejím podpisem, v době, kdy se ještě daly vznášet požadavky - a kde byl se svým "bojem" v době před třemi lety, kdy se ještě dalo něco namítat (nebo úplně odmítnout).

204339

07.11.2009 20:16

Prezident podepsal

RE: Trochu pokory...

Lin 85.?.?.?

Pane, nepožaduju nic... natož jednoduché odpovědi.
Že jde o vysokou hru, mi říkat nemusíte. Ovšem - nedomnívejte se, že je to vysoká hra VK - a už vůbec NE, že je to jeho vysoká hra o "záchranu suverenity národa". Přesvědčovat vás nemíním, všechno časem uvidíte sám. Zamyslete se ale nad otázkou, zda je VK tak špatným znalcem českého a mezinárodního práva.
Nejsem ani eurohujer, ani příznivec VK, kterého naopak - a právě v kontextu času, delšího než pětiletka, vnímám jako neštěstí pro tuhle zemi.
Nebyla jsem pro vstup do EU a už tehdy jsem upozorňovala na "lokajství" do kterého lezeme. Ovšem - tehdy jsem byla lidmi nazývána jinak - jako "příznivec starých pořádků", který nerozumí "trendu doby".
Dneska jsem zase za "eurohujera".
No nic...
Doufala jsem, že tady na Zvědavci najdu právě ty, kterým není lhostejné, co se děje a kteří jsou schopní vlastních závěrů. Ovšem... dal jste mi nepokrytě najevo, že si to právo "myslící bytosti" vztahujete výhradně na sebe. Takže - nemějte obavy, že bych nadále "znehodnocovala" zdejší klima svými "krátkozrakými" úvahami a ponechávám tento prostor pro vás a vám "rovné".

204351

13.11.2009 18:33

Prezident podepsal

RE: Trochu pokory...

Lin 85.?.?.?

Nejsem netýkavka [smích] Na prostředí diskusí jsem tak trochu zvyklá a taky vím, co to obnáší, protože i sama sem tam něco "vypublikuju". Takže vím... na co všechno člověk narazí a s čím se musí vyrovnávat v diskusích.
Obšlapuju tu už skoro dva roky, ale teprve letos jsem se do diskusí sem tam připojila. Tenhle prostor mi není neznámý. V žádném případě jsem ale nevstoupila s úmyslem něco rozbíjet (nevidím důvod).
To, že jsem zrovna takhle reagovala na vás, bylo způsobený mou domněnkou, že jste tu uzavřená společnost a jen tak mezi sebe nováčka nepustíte (navíc tu nejsem ani registrovaná).
Takže - díky, že je to jinak a až budu mít co říct, ráda se připojím [smích]
Mějte se [smích]

204741

17.11.2009 10:09

Vtip nebo provokace?

No to snad ne :-)

Lin 85.?.?.?

Zjistit, z které ajpiny mejlík odešel, je v moci každého, kdo se na něj jako příjemce podívá. Každý mejlík má informace o svém odesílateli. A zjistit, komu ta ajpina patří, už není takový problém. Dokonce ani tehdy, když odesílatel používá tu "proměnlivou" - tedy - když se mu automaticky generuje jiná po určitém časovém úseku.
Napsala jsem to zjednodušeně a myslím, že je tu daleko víc fundovanějších, kteří s tímhle "problémem" můžou pomoci.
Takže - hurá na úřad a zjistit, která ajpinka vás takhle "obdarovala". [smích]

205034

25.11.2009 17:27

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Článek těžko vstřebávám...

Lin 85.?.?.?

Co myslíte tím PH? Jestli PHM (= pohonné hmoty), tak tam už spotřebku platíte (vůbec ne malou) a už spoustu let. Jestli nemyslíte PHM, tak se omlouvám a potřebuju zkratku vysvětlit [smích]
A další :
Je naprosto jasné, že přibude mnoho dalších daní (poplatků). K tomu spěje celý ten systém. [smích] Sama říkám, že brzo tu bude i daň ze sešlapávání komunikací (obdoba silničky, ale pro pěší), daň z vylučování, daň ze znečišťování ovzduší při dýchání atd.
Jenže... obávám se, že tyhle trapnosti zdanění vůbec celé lidské existence by zvládla vymyslet i naše vlastní vláda (obzvláště když státní kasa funguje coby černá díra) a ani nemusí být inspirována EU (viz tzv. "stočné", do kterého je započítán i poplatek za odtok dešťové vody do kanalizace).
[smích]
(tím jsem chtěla říct, že pokud ty poplatky nezavede EU, zavede je náš zákonodárný sbor a možná i tady budeme papežštější než papež).

205699

25.11.2009 18:07

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Něco do pranice

Lin 85.?.?.?

Souhlasím. A můžu ještě přihodit k myšlenkám v příspěvku? [smích]
Píšete o pramenech, podle kterých Ježíš čerpal i z východní filosofie. Prameny, ze kterých jsem čerpala já, ty vaše potvrzují. Podle nich byl Ježíš po smrti Josefa (ten držel nad Ježíšem ochrannou ruku a měl ho velice rád) z rodiny vyhnán jako nemanželské dítě. Bylo mu pouhých 13 let. Chodil žebrotou a nakonec se nad ním slitovali obchodníci, kteří dováželi zboží právě z Východu. Ježíš se tak s karavanami dostal do neznámých zemí, později vydělal i nemalý majetek a stal se sám obchodníkem. Svou rodinou byl osloven až ve věku svých třiceti let, kdy se nevlastní bratři, provozující Josefovu dílnu, dostali do dluhů a žádali finanční injekci. A zbytek známe z Bible. Proto nejspíš Bible zamlčuje to dlouhatánské období v životě Ježíše, kdy ranné dětství je dopodrobna vypsané a pak nepochopitelné "ticho" až do dospělosti. [smích]

205708

28.11.2009 19:41

Kleopatra

.......

Lin 85.?.?.?

Miluju kočky od dětství, protože to jsou nádherná a svobodná stvoření. Osobnosti. Nedají se uplatit ani zastrašit. Příchylnost kočky je skutečná, nepostavená na žádných výhodách pro sebe. Když se k vám lísá, je to proto, že se jí chce a ne proto, že dostane pamlsek [smích] A obráceně - když se s ní chcete mazlit a ona nemá zrovna náladu, dá vám to jasně najevo a jde si po svých.
Mám spoustu svých "kočičích příběhů", které jsou až neuvěřitelné. Např. siamák, který se mnou chodil všude jak pejsek, za mnou vlezl i do řeky, přestože se vody bál. Strach o mě a jeho příchylnost ke mně byly silnější.
Vladimíre, kdyby bylo nejhůř a nikdo jiný se nenašel, o Kleopatru se postarám. Jenže... byla by to anabáze - už jen ta vzdálenost [smích] Sama jí mít nemůžu, protože bydlím v paneláku a tímhle vězeňským životem jí mučit nechci. Bydlela by na vesnici v domku (u příbuzných) a společnost by jí dělal dvouletý Čičmund (černý kocour s bílými znaky).
A alergie? [smích] Dcera, která taky kočky miluje, jí měla od dětství. Jenže - podobně jako vás jí nešlo udržet a od čičin jí oddělit. Nakonec (ach ty náhody[smích] ) přivlekla domů podobného kočičího bezdomovce a nechtěla se ho vzdát. Prskala, kejchala, otékala (a já si to schytávala od doktorky coby nezodpovědná matka) - až se to nějak ustálilo a alergie zmizela [smích] Zvláštní, ale prý se to tak někdy stává, že si tělo vybuduje imunitu dodatečně. Trvalo to asi půl roku, než všechny obtíže jako zázrakem zmizely a už se neobjevily.
Tak nevím... možná máte šanci si Kleušku nechat [smích]

205918

29.11.2009 12:28

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Už i tady, pane Šupo?

Lin 85.?.?.?

To víte, že jsem článek četla. I tady. Jinak bych se nevyjadřovala.
Přijetí textů p. Šupy přeci neleží jen na mně. Píšu své pocity z napsaného a u textů podobného druhu mi pocit říká, že "přínos" (z mého hlediska) je jako jít se sekerou čistit okna. Proč? Objevilo se tolik hlasatelů "pravd", tolik novodobých mesiášů a každý z nich si osobuje právo na post "učitele lidstva". Smutné, zvláště když po pár větách s "učitelem" poznáte, že je to teprve prvňák, co sotva strčil nos do "školy". Nadělají víc škody jak užitu, protože cesta k duchovnímu poznání je ryze individuální až intimní. Pravda, morálka, láska, empatie (a další, o kterých píše p.Šupa) - to vše jsou hodnoty, které každý jedinec chápe jinak a každý si jejich ryzost musí vybrušovat pouze sám. Nelze je naučit nebo předat. Každý sám musí (opravdu musí, aby měly nějaký význam) dospět k poznání, PROČ se vyplatí podle nich skutečně žít - a ne je jen hlásat do světa nebo se přihlásit k nějakému "duchovnímu spolku". Na světě je mnoho těch, kteří o sobě říkají, že jsou "bezvěrci", ale způsobem svého života jsou hodni následování víc, než samozvaní mesiášové.
V dnešní době jsou tendence svalovat vinu za "morální úpadek" právě na bezvěrectví lidí. Na tom profitují různé "duchovní spolky". Objevuje se tolik "rybářů lidí" (a ještě se k tomu hrdě hlásí), kteří jsou ve své podstatě jen ovčáckými psy pro své pány. Hlásají to, co p.Šupa. Že až budou všichni věřící (a samozřejmě podle NICH), pak bude na světě konečně blaze. Podívejte se pár století nazpátek, kdy se 99,9% lidí hlásilo k nějaké víře. Byla tehdejší společnost lepší? Byla morálnější a méně "zkažená"?
Každá myšlenka, byť je sebekrásnější, je zneužitelná a mesiášové neručí za prožití vašeho vlastního života.

205958

01.12.2009 18:54

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Už i tady, pane Šupo?

Lin 85.?.?.?

Tak dobře... Snažíte se o jakýsi argumentační "rozbor" a já, přiznávám, moc nerozumím, co to na mě chrlíte [smích]
Řešení dnešního marasmu jsem nenabídla, máte pravdu. Možná proto, že každý sám musí usilovat o změnu, protože změny kolektivní se nějak neosvědčily. Neuspěly se změnami dokonce ani takové kapacity, jako Ježíš, Budha, Alláh...Hus, Ghándí... a na další jména si nevzpomínám. Tvrdím si (tvrdohlavě), že dnešní společnost na tom není morálně o nic hůř, než byly generace před ní. Jen se to trochu "přelilo" - v některých oblastech si stojíme líp, v některých hůř.
Vysmíváte se mé "relativizaci" a píšete o absolutních hodnotách. Hm... chtěla bych se seznámit s aspoň jedním člověkem, který by se za svůj život dobral k pochopení absolutní pravdy (hodnoty). "Dejte mi pevný bod a já pohnu zeměkoulí" (kdo to řekl?) Dokonce i to Desatero, které jako absolutní uvádíte, má mnoho aspektů, které jeho vyznavači nejen nedodržují, ale ani nechápou. Tak jakápak "absolutnost". Řekněte křesťanovi, že porušil Desatero, když v někom zabil jeho sny, upřímný cit, důvěru nebo sebedůvěru. Řekněte mu, že hřeší, když si přisvojí něčí nápad nebo zásluhy.
Píšete, že jsem pominula "učitele". Nepominula, jen vy mi asi moc nerozumíte. Psala jsem, že žádný mesiáš (= i učitel) nenese zodpovědnost za prožití vašeho vlastního života. I běžný (školní) učitel, který má stejné předsevzetí, o kterém píšete, může být rád, když se mu aspoň jediný žák přiblíží. O vládcích nemluvě, protože ti mají "k masám" ještě dál, než učitelé. Když dva dělají totéž, není to totéž. Osvícenost je podmíněna tvrdou nepřestávající dřinou sám na sobě a ne každý je schopný tu strastiplnou cestu podstoupit (a vytrvat). Netuším, jak tuhle vlastnost "vylít" na lidi. Kdyby to bylo tak jednoduché, jsme osvícenou společností už dávno. A dobrovolné žití v morálních hodnotách s plným chápáním všech příčin a následků umí jen osvícení (ať to o sobě vědí či ne).
A jestli si myslíte, že autorovi něco podsouvám, přečtěte si, prosím, i jiné jeho články.
Mějte se fajn.

206101

01.12.2009 19:06

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Už i tady, pane Šupo?

Lin 85.?.?.?

Děkuju [smích]
Vím o sobě, že jsem asi moc "nelogická" nebo "emoční". Ale je mi to celkem fuk, protože "jinak" to neumím a pro mě to logiku má.
A je fakt, že když se pánové dostanou do diskuse, zkoumají každičké slovíčko nebo dokonce i slovosled - a ty moje "argumenty" je asi musí docela štvát [smích]
Ženské totiž "řeší" za pochodu, úměrně podmínkám. Chlap hloubá, zkoumá, rozvažuje, převažuje.. a všechno pasuje do neochvějného, nezpochybnitelného řádu.
Mějte se moc hezky
[smích]

206104

02.12.2009 19:36

Politici versus právníci

To myslí vážně?

Lin 85.?.?.?

Jestli jsem tomu dobře rozuměla - ona se diví, že soudy postupují podle paragrafů a ne podle politických deklarací? Šmankote - a podle čeho jiného by asi tak měly postupovat?! Podle momentálních politických nálad? Pokud se domníváme, že u nás panuje demokracie, měl by paragraf fungovat pro všechny bez rozdílu - politik jako občan. Ta paní nepůsobí v politice první den a je mi divné, že netuší, kdo vlastně ty paragrafy (na které si ona stěžuje) "vyrábí". Vždyť jsou to právě páni politici!
A novodobí "zachránci před prolomením Benešových dekretů" jsou mi docela k smíchu. Pěkně si na tom sbírají body, zvláště když se u nás najde dost občanů, kteří strašáka berou. Krásně se k tomu vyjádřila Lída Rakušanová, která měla dobrou vůli se v téhle citlivé česko-německé otázce angažovat. Bohužel, u nás nebyla její iniciativa vítána. Možná proto, že strašák "dekretů" se někomu moc dobře hodí do krámu.

206164

04.12.2009 20:47

Pozvánka na hlavní líčení

Držím pěsti

Lin 85.?.?.?

Nevím, pročítala jsem ten výrok soudu a zdá se mi natolik nešťastným, že to váš obhájce prostě musí vyhrát [smích] Holocaust je termín, který se sice většinou užívá ve spojení s židovským národem, ale obecně je to jen jiný pojem pro genocidu jako takovou. A tu vámi publikovaný článek opravdu nezpochybňoval (četla jsem ho několikrát). Jako obyčejného čtenáře mě článek nevedl k tomu, abych si jen na chvíli pomyslela, že žádný nacistický holocaust s miliony mrtvých nebyl.
Nemůžu vás přijít podpořit, ale držím pěsti (to je štěstí) a věřím, že zdravý rozum musí zvítězit.

206325

17.12.2009 23:23

Ateistický národ v banánové republice

Jestli to není tím,

Lin 85.?.?.?

že otázky v takovýchto anketách jsou pokládané špatně. Ptají se - jste věřící? - a v zápětí následuje, k jakému náboženství se hlásíte.
Věřím, ale nehlásím se k žádnému náboženství. Náboženství se nerovná víře. Můj dojem je, že bez víry se žít nedá a i když vám odpovím, že jsem ateista, můžu mít víru např. v osud, v "boží mlýny", v lásku... Je to jen o různosti pojmů a představ, za kterými se skrývá jedno a totéž.
Moc dobře chápu, proč lidé svou víru nepřiznají. Jedním z důvodů je fakt, že mnoho organizovaných věřících se za "víru" jen schovává v naivním domnění, že pan farář a kostel z nich dělají "čisté". Ve svém životě ale nedodržují nic z toho, co tak vehementně hlásají. Nevím, ale já mám takové zkušenosti. Ti, kteří by Pánobohu v kostele paty okousali, jsou schopni v životě těch nejhanebnějších činů (včetně pana faráře). Oproti tomu znám ateisty, kteří žiji tak čistě, že jim ti hlasitě "věřící" nesahají ani po paty. Náboženství je dril a tvrdá nesvoboda (včetně svobody vlastního uvažování), díky, nechci.
Fakt, že Morava a Slovensko mají větší podíl věřících, nic nemění na vzájemném chování lidí k sobě. Nepostřehla jsem nějak, že by se tam lidi k sobě chovali líp.
A banány? [smích] Je v nich horčík a taky působí jako vydatná první pomoc ve stresu. Možná proto.

207311

18.12.2009 21:17

Ateistický národ v banánové republice

RE: Vítej !

Lin 85.?.?.?

Já netuším, jestli jsem heretik [smích] Prostě se k otázce víry takhle stavím a neberu nic, co by se nedalo uplatnit v životě. Neberu, když mi někdo jako odpověď na mou otázku řekně - prostě to tak je a MUSÍŠ tomu věřit. Nemusím [smích] Neberu nesmyslná přikázání a nakázání, kterým stejně nikdo nerozumí, natož aby věděl, proč je má dodržovat - a dodržuje jen jen proto, že mu to někdo řekl, že se to tak má. Dodržuju to, o čem vím, proč to dodržovat chci,k čemu je to dobré a jak mi to v životě pomáhá.
Jestli se heretici staví k víře obdobně jako já, tak budu ráda heretikem. [smích]

207427

18.12.2009 21:43

Ateistický národ v banánové republice

RE: Jestli to není tím,

Lin 85.?.?.?

Ajta krajta... osud je něco neměnného a nezvratného? [oči v sloup] To jsem přeci netvrdila a už vůbec ne, že tomu věřím já. Psala jsem, že "někteří věří". Jsou i lidé, kteří věří ve svou moc, neomylnost, nepostižitelnost, nadřazenost... I to je svým způsobem víra. [smích] Dávala jsem to jako příklad (i ty "boží mlýny").
S vaším příspěvkem souhlasím a "dívám se" podobným směrem. Jde jen o nepochopení toho, co jsem psala.
Pojem víra (obsah tohoto slova) je ale v chápání lidí dost osobní záležitostí. Jak bych to jen... Prostě - samotná víra nestačí. Nestačí si říct - uvěřil jsem v Boha a mám vystaráno, protože jsem se k němu veřejně přihlásil. Tak jednoduché to vůbec není, protože jde o způsob poznávání, práce sám na sobě (tvrdé dřiny), o pochopení souvislostí atd. Nikdy nekončící vývoj, kdy čím víc víte, tím víc sám o sobě pochybujete a tápete.
Nevím, možná jsem ještě neměla to štěstí, ale já zatím potkala "pravověrné" pouze takové, kteří chtějí v první řadě změnit VÁS. Ne sebe.

207429

28.12.2009 20:08

Několik vánočních postřehů

Docela mě těší, pane autore...

Lin 85.?.?.?

...že se na Vánoce díváte ouplně stejně, jako já a že jste o nich napsal i v podobném duchu jako já [smích] Jsou to prostě svátky zimního slunovratu, které se někdy kolem 4.století snažili "předělat" na svátek narození mesiáše a my z nich udělali svátky obžerství a konzumu. "Dary nedary" a nemusí jít vůbec o mobil. Vůbec to nechápu, proč si někteří lidé vůbec něco dávají - viz "...ne, tu pánev neměli, koupila jsem místo toho hrnec....hele, bába může bejt ráda, že od nás vůbec něco dostane...se kvůli ní neposeru..."
Jinak - protože Vánoce už máme za sebou, přeju do nového roku hlavně hodně síly a vytrvalosti k práci,kterou děláte [smích]Letošek jste úspěšně zvládl, tak ať se rok příští nese v podobném duchu.

208230

28.12.2009 20:17

Vážený pane prezidente, přeji Vám vše dobré v roce 2010!

Přát vše dobré, samozřejmě...

Lin 85.?.?.?

Proč taky přát zlé? Nepatřím mezi příznivce VK, ale přát zlé? To snad ne [smích] Ať si jde svou cestou a co nejmíň mi ovlivňuje život svými rozhodnutími.
A taky mu rozumím... že všechno, co dělá, dělá pro blaho svoje a o blahu národa možná jen kdesi kdysi něco četl [smích]Jeho "promluv o pokoře" vnímám z jeho úst jako docela dobrý vtípek. Za každého mluví jeho činy.

208232

28.12.2009 22:26

Několik vánočních postřehů

RE: Docela mě těší, pane autore...

Lin 85.?.?.?

Honzo, díky a nejen za přání do nového roku. Taky ti přeju - abys měl vždycky to, co potřebuješ (měl=ne ve smyslu vlastnil).
Nebyla jsem to já, kdo přirovnal "k dětem", ale tak to určitě je. Nedíváme se na svět svýma očima. Nedospěli jsme a právě v tom horším slova smyslu. Mít duši dítěte coby do otevřenosti, upřímnosti a hravosti - to je dobré. Být vypočítavým "dospělým děckem" (a ještě ke všemu o tom nevědět) je horší.
"Svaté knihy" znám... jednak mě to vždycky moc zajímalo a jednak jsem hledala (a nenašla to, co jsem potřebovala). Jediné, co se mi objasnilo - že náboženství mají společný základ a zbytek je jen "prorokova omáčka". Souhlasím, že je v nich hodně moudra, to ano. Neopovrhuju, nezatracuju, ale... pravda v nich neleží. A vůbec by mi nevadilo, kdyby se na Vánoce slavilo narození kohokoliv (i vybájeného). Jen kdyby to korespondovalo s odkazem a nebylo to jen falešné hraní si na "hodné" (ach jo, a na povel a jednou v roce...)

208242

30.12.2009 22:03

Několik vánočních postřehů

Pro 208243, 208245

85.?.?.?

Díky, nešikovně jsem se vyjádřila (viz - pravda neleží). Leží - ale jak píše Honza - je tak nějak "nedostupná". Nevím, možná proto, aby si každý dal práci jí najít. Chtěla jsem tím svým nešikovným vyjádřením říct, že si jí každý vysvětluje po svém (což by nebylo hrozné) a snaží se z toho svého chápání udělat dogma (což hrozné je). Neuvažuj, na nic se neptej, protože tak to JE, páč to říká "svatá kniha".
Víte, co považuju na téhle hledací cestě za nejkrásnější?
Když někdo, zcela neznámý, sám a svým rozumem příjde ke stejnému závěru, ke kterému jsem došla sama i já. To mám pak ohromnou radost [smích], protože to "stejné" značí velkou pravděpodobnost pravdy.
Co bych vám tak do toho nového roku... [smích] Těším se, že se tu aspoň občas sejdeme a že mě obohatíte svými názory a pohledy "na věc". A jak říká J.Žáček - nejdobrodružnější cesta je pouť džunglí vlastní duše.
Tak houšť a větší kapky vašich vlastních pohledů a závěrů - ať mám tu vlastní cestu džunglí svlaženou [smích] Ať máme rok 2010 plný radosti z hledání a nacházení [smích]

208407

21.01.2010 23:36

Jak elity ovládají svět

RE: JAK NA TO

Lin 85.?.?.?

Ono to neplatit daně zas není tak jednoduché. Pokud jste zaměstnanec, daně (a odvody) vám strhne zaměstnavatel a vy to nemáte možnost ovlivnit.

210177

21.01.2010 23:48

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

Lin 85.?.?.?

No... Ježíš sice (možná) slovo "převtělení" nevyslovil, ale v jednom evangeliu (Jan) se píše:
"Nenarodí-li se kdo znova, nemůže spatřit Boží království".
A obdobných zmínek, které ovšem "vykladači karet" vykládají zcela jinak, se tam dá najít (i přes veškeré snahy úpravců) ještě dost.
Víte, na textu Bible bych v argumentaci zas tolik nestavěla, protože to není text autentický [smích]

210180

22.01.2010 00:02

Jak elity ovládají svět

RE: Zázraky se dějí

Lin 85.?.?.?

Názor se mi líbí a mám obdobný. [smích]
Prosté přísloví říká - s čím kdo zachází, tím také schází... a to se, myslím, sem hodí.
Nelze všechno naplánovat, nalinkovat, protože se vždy vyskytne "faktor FŇ", který vám - i přes veškeré snahy a perfektní organizaci - udělá čáru přes rozpočet.
Takže jsem optimista, nevidím situaci jako bezvýchodnou.
[smích] Situace už se mění, stačí se jen dobře dívat a jak říká Cimrman - "z povzdálí sledovat". Něco jako "soumrak samozvaných bohů" tu je už hezkých pár let.
Voldemorti se podle mého nakonec požerou sami a těm, co zbudou, nakonec dojde, že tudy cesta nevede. Možná se to zdá směšné, ale podle mého Čína a Rusko velkou měrou zkříží voldemoří plány a přispějí tak k jejich "konečnému konci".

210184

22.01.2010 23:25

Jak elity ovládají svět

RE: JAK NA TO

Lin 85.?.?.?

Ano, souhlasím [smích]
Je to vlastně stejné chování jako ke konkrétnímu manipulátorovi, kterého se vám podaří rozpoznat ve vašem bezprostředním okolí (sem patří i citoví vyděrači atd.). Jakmile zjistíte, že vámi někdo manipuluje, jste ve výhodě a můžete se podle toho zařídit. Vy víte - on neví a dál vás pokládá za blbce, vhodného k použití, využití, zneužití ke svým vlastním účelům. A pak je docela sranda sledovat - jak je celý zpocený a vzteklý, když uděláte něco zcela jiného, než potřeboval, abyste udělala a po své "misi" očekával, že uděláte (pro lepší "efekt" můžete přidat svůj nejnaivnější výraz a uvidíte, jak to s ním zacloumá). Po česku se tomu říká "kosa na kámen" nebo "švejkování" a to je taky můj recept pro dnešní dobu.

210292

23.01.2010 11:58

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

Lin 85.?.?.?

Chtěla byt ten váš "háček" trocha poopravit, ju?
Tajemství ale netkví ve množství a uchování vědomostí, ale ve schopnosti použít získané informace v praxi, správně je "propojit". Schopný člověk (ve vašem podání) nemusí být až tak inteligentní a informovaný, plně mu postačí použít tzv. přirozenou inteligenci (tj. i intuici a od ní se odvíjející rozhodnutí). Na všechno se vědomosti získat nedají.
A teď ke schopným. Bohatství vůbec není na překážku, to se "neproklíná". Ať každý užívá plodů své práce. Dost lidí je zblblých spoustu let trvající masáží církve, že bohatství je hřích. Není. Háček tkví ve způsobu bohatnutí. Málokdo totiž umí své bohatství taky unést a správně s ním nakládat. Nenažranost a nesmyslné hromadění a od toho se odvíjející chování k okolnímu světu (model Harpagon). A teď abych to nezamotala....
Jestliže se řídíte heslem "spokojený zaměstnanec=prosperující firma", pak je vše vpoho (tj. nezapomínáte na svět okolo a tvořivě z něj děláte pomocí svého bohatství svět snesitelný pro všechny). Jestliže vidíte ve všem a za všech okolností jen zdroj vlastního bohatství a dalších zisků a je vám jedno, jak "šlape" okolní svět, je to špatně.
A vůbec k "elitám": elity na hmotné úrovni neexistují, je to jen iluze a bývají to často daleko větší ubožáci, než ten nejposlednější chudák kdesi v Somálsku nebo Indii. Elita v mém podání není o majetku, ale v umění prožít smysluplný život BEZ toho, aby žil na úkor ostatních.
Líp mi to napsat nešlo, tak snad se v tom zorientujete. [smích]

210330

24.01.2010 11:39

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

Lin 85.?.?.?

No...jsem sice moc ráda, že jste (velmi vlídně) reagoval, ale... takové těžké otázky jsem nečekala [oči v sloup] A teď co já s tímhle fantem [chechtot] Pokusím se, ale nevím, jak to zvládnu.
Abychom se v tom nemotali a pohybovali se v mezích definice p.Stwory, "elity" v tomto podání jsou prachobyčejní mafiáni. Organizovaní, se svou vlastní "řečí" a se společnými cíli. Jako mafiáni se chovají ke zbytku světa. Je celkem jedno, jestli použijeme slovo mafián nebo dnes modernější slovo terorista. Prostě organizovaná skupina, prosazující bez jakýchkoliv ohledů své soukromé zájmy. To oni sami se nazývají elitou a podle toho se chovají. Dělají to tajně, manipulují a navíc ve své aroganci a pohrdání pokládají zbytek světa za takové pitomce, kteří jim nebudou schopni jejich "hrátky" nikdy prokouknout. Jejich elitářství tak nestojí na žádných mimořádných lidských kvalitách a talentech, ale pouze na členství v mafii.
Takže - od toho se vám odvíjí, že ne všichni bohatí na planetě jsou v jejich organizacia a mají vás za tu bezvýznamnou a bezcennou figurku (otroka). Presley, Jackson, Bílá - měl jste někdy pocit, že mají ambice rozhodovat o vašem životě a bytí či nebytí? Že si samozvaně uzurpují právo pasovat se na vašeho pána a jediným zákonem pro vás je slepě ho poslouchat pod trestem smrti? Asi ne, žejo? [smích]
A máte dozajista pravdu, že svět se bez elit neobejde. ALE - bez elit jako nositeli pokroku, vzdělanosti, myšlenek, talentů. Bez elity MAFIE se ale obejde zcela určitě.
Tak...snad ... [smích] Zdravím [smích]

210444

25.01.2010 23:35

Globální trendy a Česká republika

Na Haiti jsem nikdy nebyla

Lin 85.?.?.?

Nemůžu soudit, do jaké míry je Haiťan takový nemakačenko a čeká, kdo mu co hodí. O téhle zemi jsem zas tak moc z novodobé historie nevěděla. Nevím, do jaké míry je pravdivý tento článek : http://www.blisty.cz/art/50825.html
..ale tak nějak tuším, že nekecá.

Neposlala jsem peníze, protože nemám důvěru k tomuto způsobu "dobročinnosti".

A teď k článku:
- vlna = dotace + politika (už to tady psali přede mnou.
- paní bezdomovkyně = oběť našich neschopných ouřadů.

Víte, na místech, kde by měli lidem v tísni poskytnout informace a zařídit všechny možné podůrné státní dávky (je jich dost), sedí nekvalifikovaní packalové, kteří se velice často ani v patřičných zákonech nevyznají. Podávají lidem chybné informace a člověk je tu až na posledním místě. U paní tohoto věku je i pitomcovi zřejmé, že se v zákonovém guláši "porevoluční doby" asi těžko orientuje, formuláře jsou nad její síly a měl se jí nějaký ouřada osobně věnovat.
Abych to neviděla tak černobíle... často jsou tam packalové jen proto, že ti schopnější už dávno vypadli jinam, protože vykonávat práci na takovém místě nejsou medy (viz naši "etničtí" spoluobčné).

210626

28.01.2010 16:27

Zvrácený svět

RE: Další frustrát

Lin 85.?.?.?

Pravděpodobně nakradl? Nezasloužené výhody?
Nevím, kde žijete, pane. Důkazů je totiž víc než dost a konkrétně k "nezaslouženým výhodám" se stačí podívat do našich zákonů, které ustanovují "podmínky" (stáletrvající) pro výkon poslanecké (a senátorské) "práce". K tomu bych přidružila i jiné výhody pro určité (lobby) skupiny - viz "daňové prázdniny" pro zahraniční firmy x 48% zdanění pro firmy české (v příslušné době a čase).
Ke stavu měst (i jiného) bych doporučila si srovnat úroveň země v r. 1948 a po dvaceti letech - v r. 1968. Určitě najdete nemalé rozdíly (infrastruktura, nová výstavba, opravené budovy, elektrifikace, nové a moderní obchody, nové zboží...). Podle vaší teorie byl tedy i socialismus nadmíru užitečný, protože vzhled naší země doznal viditelných změn.

210868

28.01.2010 16:48

3,5. díl – Nová světová válka pro nový světový řád

Děkuju za zajímavé čtení

Lin 85.?.?.?

Moc se nevyjadřuju a čtu... a co se dozvídám jen potvrzuje, co (dávno) vím i z jiných zdrojů nebo co sama cítím.
Bezvýhradně ale souhlasím s posledními větami v tomto článku. "Vyrobit" nepřítele, pomyslného strašáka a donutit někoho k válce je skutečně jednoduché a dodnes používané. Smutné je, že na tuhle manipulaci lidi pořád zabírají. A když tak čtu určité diskusní příspěvky, myslím, že to tak ještě dlouho bude.
Pro strach z nepřátel, z krize, z počasí, z pandemií...atd. jim uniká, že s nimi někdo hraje ošklivou hru.

http://www.scribd.com/doc/19946420/-Prosbopis-Vacl...

210872

28.01.2010 16:55

Datové schránky - krok mimo?

Jiný "aspekt"

Lin 85.?.?.?

Chtěla bych jen upozornit na jiný "rozměr" datových schránek.
Stát platí České poště nemalý peníz za provoz datových schránek. Vzhledem k tomu, že se chystá privatizace České pošty, je to zajímavý "moment" v otázce jistých příjmů z pokladny státu.

210873

28.01.2010 19:57

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

Lin 85.?.?.?

No...s hodnocením odpovědí p.Antiseptika bych byla opatrná, protože např.mně se jeví jako dostačující [smích]
A protože na mě máte stále těžké otázky a jste náročný na odpovědi, opravdu nevím, jak se svými snahami uspěju. Berte je, prosím, jako úvahy (myšlenkové směry) a ne jako fakta, která dovedu prokázat.
O hodnověrnosti žebříčku nejbohatších silně pochybuju. Proč? Ptám se, z jakých zdrojů se tvoří. Napadá mě jen jakési daňové přiznání, ze kterého je to vytažené a hodnotí se nějaký vyprodukovaný zisk. Dalším "háčkem" je, že na seznamu jsou jen tzv."fyzické osoby" a ne společnosti. Když budu většinovým vlastníkem LINOIL a budou mi vyplácet zdaněný podíl ze zisku, nedostane se do mého daňového přiznání. A jelikož jsou údaje o výplatách součástí "firemního tajemství", nevím, kde by k nim Forbes přišel (možná jo, co já vím, berte to jako úvahy).
K "obvinění" (jen jedno hledisko, na širší tu není prostor):
Zamýšlel jste se někdy, proč zcela dobrovolně odevzdáváte víc jak 50% ze svého výdělku někomu jinému? A proč ho odevzdáváte a k jakému účelu? Máte možnosti hospodaření s těmito penězi nějak ovlivnit? Máte možnost kontroly, na co a jak jsou vynakládané? Zamýšlel jste se, co se děje i s jinými "občanskými" poplatky, které musíte platit?
(vím, zjednodušené, víc by se možná na "rozhodování o životě a smrti" hodilo rozhodnutí postavit tu radar nebo jít do války s "nepřítelem" )
Snažila jsem se, tak mě, prosím, moc necupujte [smích]

210897

04.02.2010 12:54

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

Jak na to?

Lin 85.?.?.?

Prosila bych pana Stworu (nebo někoho jiného), aby mi objasnil, jak vlastně na to.
Ráda si zaplatím přístup k článkům i do diskusí. Ale asi jsem ouplně blbá a nevím, jak na to [oči v sloup]
Přečetla jsem si už dřív, že tu existuje registrace (jakási přiháška do strany, což mě celkem děsí) a pak jsou popsané způsoby platby. No jo, ale... u přihlášky je ID (jestli chápu dobře - a nesmějte se - je to IP?), pak se (asi logicky) nepřihlásím z jiné IP. Což je trocha nešikovný, protože třeba já čtu i píšu (podle toho, kde jsem) ze dvou IP.
U platby převodem na účet (což mi vyhovuje) zas není udání žádného variabilu, tak nevím, jak pan Stwora pozná, že jsem mu zaplatila právě já.
Chtěla jsem si zaplatit už před několika měsíci, ale narazila jsem na tenhle svůj "neřešitelný nepochopený problém" a tak jsem tu doteď jako "vetřelec".
Omlouvám se, nesmějte se a raději mi to vysvětlete [smích]

211466

04.02.2010 13:31

Otcové mají práva také!

Otcové práva mají...

Lin 85.?.?.?

... a vždycky, v každém případě, záleží na rodičích, kteří se rozcházejí. Nejen matky využívají děti jako své rukojmí k tomu, aby to "bývalému nandaly". Hojně této "metody" využívají i otcové, kteří mají dítě jako "nástroj pomsty". O to tu jde, o nic jiného. Prostě frustrovaný rodičovský jedinec se mstí a bere si do "zástavy" to nejcennější a nejméně zúčastněné - a to je vlastní dítě. Svědčí to o sobeckosti a nevyzrálosti rodiče, který se neumí vyrovnat se svou vlastní životní situací, ve které se ocitl. O dítě mu jde až v poslední řadě a první, co má před sebou, je - aby "ten druhý trpěl". Ve smyslu - když trpím rozchodem já, tak budeš trpět i ty, protože vím, jak ti na dítěti záleží a co pro tebe znamená už jen pomyšlení, kdybys ho ztratil.
To, že se rozejdou dva dospělí lidé, je věcí mezi nimi a každý by se s tím měl vyrovnat sám. Je zvláštní, že mnohde to funguje a dítě i po rozchodu rodičů nepřichází ani o jednoho z nich. Skutečný rodič má totiž na paměti v první řadě své dítě a ví, že manipulativními tyjátry si podřezává jen svou vlastní větev. A tou je důvěra a láska svého dítěte. Dítě není blbec a i když se mu někdo snaží nalít do hlavy "vinu" toho druhého, stejně si nakonec udělá vlastní úsudek. Dítěti ten druhý neublížil, ublížil vám. Klidně snese, že zrovna vy toho druhého "nemusíte". Co ale těžce nese je, když zjistí, že mu rodič(e) lže (lžou).
Každý z rodičů, kteří se rozcházejí, by si měl uvědomit, že dítě nevidí stejně důvody, pro které se rozcházíte a často je pokládá za svou "vinu". Můžete mít sebeoprávněnější důvody k rozchodu, ale dítě není "cosi", co vám patří a s kým můžete nakládat jako se svým "majetkem".

211471

05.02.2010 09:28

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

RE: řešení, které tu překvapivě nezaznělo

Lin 85.?.?.?

To se mi moc líbí [smích] Vždycky jsou nejžádanější ještě horké informace a přiznávám, že já sem chodím hlavně kvůli nim.

211607

05.02.2010 09:45

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

RE: Jak na to?

Lin 85.?.?.?

Pánové, oba dva, děkuju moc za pomoc a vysvětlení. Už jsem si myslela, že mi to nikdo nevysvětlí. Díky znovu, už jsem to zvládla a jsem registrovaná [smích]

211609

08.02.2010 10:27

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Nebudu rozebírat, jestli byli nebo nebyli zločinci. Zkusím to jinak, protože otázku nevidím černobíle.
Dívám se na komunismus (lépe tedy myšlenky M+E, lidovou vládu) jako na NÁSLEDEK, který se zrodil z hrozných podmínek otroků kapitalismu. Lidé už si byli tehdy vědomi, na čem kapitalismus stojí (a my to dneska znovu objevujeme, ovšem v jiné formě). Chtěli změnu a intelektuálové M+E nabídli teorii (a teorií o Novém světě se dneska taky objevuje dost - tím nemyslím NWO).
Co vím, v počátcích komunistického hnutí to neměli přívrženci vůbec lehké. Ale měli nadšení, měli své sny a svou upřímnou víru ve spravedlivější svět. Nechtěli tak moc, jen ukončit svou bídu a vykořisťování, zajistit svým dětem lepší svět. Původní změny, kterých chtěli dosáhnout bylo - vzdělání pro všechny, zdravotnictví pro všechny a práce pro všechny. Nebyla to jen lúza, sympatizovala s nimi i inteligence, která v určitých směrech daných myšlenek viděla pokrok.
Když pak došlo na uskutečňování teorie v praxi, začaly problémy. I ten nejlepší teoretik si nemůže zajistit "správnou funkčnost lidského faktoru". Zneužít se dá úplně všechno. Tím chci říct, že i dnešní novátor, který je nositelem nádherných myšlenek Nového světa, nemůže předem počítat, jak ty jeho vize a idee budou lidé uplaňovat v praxi. Naše dnešní sny o duchovnějším světě by možná skončily podobně.
Když ponechám stranou politickou špičku, na "lidské bázi", konkrétně v ČR začala mela hned po válce. Převlékaly se kabáty a do lidových samospráv se protlačili prospěcháři a ti, kteří si vyřizovali účty. Najednou se vynořilo tolik partyzánů a protifašistických bojovníků, že kdyby to byla pravda, umlátili bychom fašisty čepicema hned v prvním roce. Ale - spousta svědků už promluvit nemohla a bez žalobce není soudce. Právě tihle prospěcháři se nejvíc vyznačovali zuřivostí a nenávistí, používáním fašistických metod ke všemu a všem, kteří by jen malinko mohli zpochybnit jejich minulost a bezpáteřnost.
Znám to z vyprávění svého dědy, který ve třicátých letech jako mladík ke komunistům přešel a v padesátých letech si to šeredně odnesl. Jen proto, že veřejně neschvaloval praktiky tehdejších "straníků". Už tehdy řekl - vy nejste komunisti, vy jste straníci! Zažíval ohromné rozčarování a vůbec nebyl sám. To, co nastalo, nebylo to, o co bojovali. Najednou bylo jasně vidět, že šlo zas a jen o moc a blahobyt některých. Lidé žili na potravinové lístky - a "elita" si nechala dovážet potraviny z "nenáviděného západu". Paní prezidentová Gottwaldová si jako za "starých časů" vydržovala služky, chovala se k nim jako k otrokyním. Ženské "z ulice" přešívaly pro rodinu co se dalo, protože látky nebyly a milostpaní Gottwaldové (tak si nechala říkat) se dovážely látky až ze zámoří.
Často si na dědu vzpomenu v dnešních dobách.

211914

08.02.2010 15:36

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Lin 85.?.?.?

Vojto, nejsem stoupencem této ideologie a ani žádných -ismů.
1) Nemyslím si, že tu v příspěvcích někdo "obhajuje". Rozumím tomu tak, že se tu říká pouze - ano, je to tak, ale proč nejsou za zločinné považované ty ostatní včetně ideologie církve? Můj dojem je, že se tyto hlasy pokoušejí o objektivní pohled na věc, stojí ve středu a ne v extrému radikálního PRO x radikálního PROTI.

2) Nespoléhejte ve srovnání Severní a Jižní Koree na podání nějakého důkazu, protože to by tyto země také musely mít rovné podmínky obchodu, což nemají. Hospodářská embarga jsou mocným nástrojem likvidace ekonomik [smích] (viz http://www.mpo.cz/dokument40596.html)

3) Četl jste Manifest? Jestli ne, tady je (http://klempera.tripod.com/manifest.htm). Ano, krádež je vždycky zločinem. Otázkou je, kdo krade.

Abyste dobře rozuměl, neříkám tím, že s Manifestem souhlasím (a natož se zřízením, které tu bylo v minulém století). Jen mírně nervózním při sledování vývoje (u nás i ve světě), protože za těchto podmínek vzniká ideální podhoubí pro další - ismus jiné formy. Narůstající bída, nedostatek pracovních příležitostí, nemožnost uplatnění ve společnosti, mizející střední vrstva (která je nejvíce zatížena daněmi), ignorace občanů politickou garniturou, nenažratost přežraných, arogance moci...
Už teď občas v diskusích čtu volání po "silném vládci - osobnosti", v jehož rukách bude veškerá státní moc. Někdo chce dokonce i povolat monarchu [smích] Tak se obávám, aby tyto hlasy nezískávaly víc a víc podpůrců, protože žít v další diktatuře se mi fakt nechce [smích]

211936

09.02.2010 11:23

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Na "upokojenie"? [smích] Ale já jsem "pokojná".
Dobře, píšete, že se spravedlnost nemůže konat, pokud bude budovaná bez Boha a s ohledem na jeho záměry. No... já nevím, ale podívejme se do historie hloub než do minulého století. Lidé určitě nejméně tisíc let žili "ve víře" - tedy spíš pod nadvládou církve. Bylo nemožné, aby se někdo nehlásil k nějaké církvi nebo náboženství. Byl by to vážný prohřešek proti tehdejším mravům. [smích] A já se ptám - byl tehdejší svět lepší, spravedlivější a osvícenější? Panovala sociální spravedlnost, bratrská láska? Když měla rozhodující moc a vliv církev, která se Biblí zaštiťuje? Proč už tu tedy dávno nemáme "sociálně spravedlivý svět" podle "návodu" z Bible? Jak dopadly komunity, které s Bohem a ve víře chtěly uskutečnit váš "model"? Vždycky to skončilo rozkolem zevnitř [smích] Tak si vůbec nejsem jistá, jestli je to kvůli nevíře v Boha, že se "nedaří".
A nevím, z jaké Bible čerpáte, když uvádíte údaj "pred 3000 rokmi". Bible tak stará není a protože se říká, že Bible je jen jedna, tak fakt nevím...

212025

09.02.2010 11:32

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Lin 85.?.?.?

Jo, já to vím, že jsem a proto se mi nechce po "změně" vystřídat jednu totalitu za druhou. [smích] Chci, aby změna byla k lepšímu a ne jen kosmetická úprava barev, názvů a pojmů a vystřídání jedné zdi za druhou.

212028

09.02.2010 12:20

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Vojto [smích]
Jsem přesvědčená, že zrušení soukromého vlastnictví v rozsahu, jak se pak dělo v praxi, autoři Manifestu na mysli neměli. Určitě si nepřáli, aby třeba malý zemědělec, švec, pekař atd., který si produkcí vydělává na své živobytí, o tyhle prostředky přišel. Je sranda, že právě v zemědělství ukázala budoucnost formu JZD jako životaschopnou a dá se říct, že jí obdivoval (a uváděl do praxe) i "západní" svět. Proto taky bylo zemědělství po "sametové" zničeno jako první.
Podle mě právě odnětí vlastní iniciativy v cestě za živobytím byla zásadní chyba, na kterou systém dojel. A nemyslím si, že by současný systém byl v tomhle přívětivější. Volný trh je jen iluze. A byrokracie, všemožná omezení formou nařízení, norem, poplatků atd., vezme chuť do práce i nyní. Sám to asi nejlíp víte, s čím vším jste se musel poprat, než jste vůbec začal se svou živností a s čím se perete doteď. Co všechno musíte hlídat, nastudovat, dodržovat, abyste podnikal v souladu se zákonem. Tak - a teď vemte, že jste "jen" šikovný instalatér, který nemá ambice být "podnikatelem", ale jen řemeslníkem, který se uživí sám. Musí nastudovat to samé, co vy a protože se v našich zákonech a novelách vyzná už snad jen prase, musí si zaplatit někoho, kdo to umí. Je to všechno příliš složité a sešněrované na to, aby lidi měli motivaci.

212032

15.02.2010 22:26

Olympiáda z pohledu laika

RE: souhlas až na jediné - indiáni nejsou cikáni

Lin 85.?.?.?

Souhlasím. Za indiány stojí bohaté kulturní tradice, měli svou vlastní zem i způsob života, který jim byl ukradený násilnou "civilizací". Žádní divoši, měli jen jiný styl života. Běloši je převálcovali svými technickými vymoženostmi, ale nemohli se s nimi rovnat co do znalostí přežití ve volné přírodě. Porovnávat kvalitu života technikou mi příjde dost nefér a taky zavádějící. Chtěla bych vidět dnešní "civilizované" bělochy, kdyby jim např. vypli proud. Však už většina neumí ani rozdělat oheň. A taky bych chtěla vidět nás, "civilizované" - co by z nás zbylo, kdyby nám někdo násilně vnutil třeba životní styl indiánů. Pěkně v rezervacích, bez naší techniky, živit se lovem a sběrem, vyrábět si šaty, boty, stavět příbytky. Obávám se, že by víc jak polovina nepřežila první zimu. [smích]
Oproti tomu cikány (jako kmen) údajně vypudili z Indie jejich vlastní lidi, protože byli už tehdejší společnosti "neprospěšní". Ano, je to také přírodní národ, má nějaké svoje tradice a způsob života. Jenže... nějak jsem neslyšela, že by museli o svou zem bojovat, že by byli nahnáni do rezervací a bílí jim sebrali to, co jim poskytovalo jedinou obživu. Taky jsem nikdy nezaznamenala nějakou výraznou osobnost z této komunity - prostě někoho, kdo stojí za historickou zmínku. Kdežto takových indiánů je dost [smích] Nejen slavní bojovníci a náčelníci, dneska třeba i herci.

http://www.youtube.com/watch?v=VYH9U3wlY0k

212648

16.02.2010 20:43

Co znamená být Indiánem v Kanadě

Výborně...

Lin 85.?.?.?

... tak to bychom měli. Malý vzorek stálého zdroje svárů - dohadovat se o civilizovanosti cizí kultury. [oči v sloup]
Vážení, zamyslete se, prosím, jak je snadné vzbuzovat vášně kvůli odlišnostem. Každý z nás vyrůstal v nějaké kultuře, něco je nám blízké, něco na hony vzdálené. Kdyby mě někdo chtěl donutit pít ještě teplou zvířecí krev nebo jíst syrové maso, rybu, červa - poblinkala bych se, raději uhynula hladem a měla dotyčného za barbara a uzurpátora. Jiný by zase blinkal z našeho knedlu a svíčkové. Velmi bych se stavěla na zadní, kdyby mě někdo nutil mlátit sebou sedmkrát za den o kobereček čelem k Mecce. Neméně radikální rebel bych byla, kdyby mě někdo nutil chodit v neděli do kostela a ke zpovědi. Šílené by pro mě bylo, kdybych se kvůli cizímu bontónu musela vzdát svého oblečení a hopkat po venku v bederní roušce nebo zabalená od hlavy až k patě v nějakém hadru. Považovala bych to za barbarské, silně omezující a ponižující. A rebelovala bych...silně [smích] Z mého pohledu by byli barbaři "ti okolo". Z jejich pohledu bych byla barbarem já. Tak co s tím? Oni by "polidšťovali opici" a já bych se snažila o totéž, ovšem v opačném směru. Pravděpodobně by tu "civilizovanost" vyhrál ten silnější a v tom také vězí jádro pudla.
Seberte někomu jeho kulturu a zvyky, vnuťte tu svou - a máte zaděláno na problém.
Takhle to probíhá na celém světě. Napochodují charitativní organizace (dříve misionáři), začnou šířit "osvětu" a rázem se vyrojí tolik problémů, o kterých do té doby "napravovaní" neměli ani tuchu. Obávám se, že i cikánská "otázka" by dneska byla zcela jinde, kdyby se jim za první republiky nezatrhlo kočování.
Víc k tomu nemám co říct a fakt netuším, jestli jsem opravdu civilizovaný člověk (jak si myslím) a ne čirou náhodou barbarská rasa k něčí "převýchově". [oči v sloup]

212736

18.02.2010 21:33

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

Asociace...

Lin 85.?.?.?

Volební program a obzvláště chování DS mi silně připomíná NSDAP v minulém století. Mám dojem, že historie se opakuje a budeme to zažívat všechno znovu. V době krize, chudoby a ohromné nezaměstnanosti se takovýmto stranám velice daří, neboť hrají na citlivou strunu. Nacionalismus ale není vlastenectví. Novodobí nacionalisté využívají neschopnosti a "neplodnosti" levice i pravice a je vidět, že se jim to daří. Zákaz ale nic neřeší. Myslím si, že konkrétně v tomto případě se dosáhne pravého opaku a poluparita DS ještě stoupne, protože zákaz z nich paradoxně udělal "nepohodlné, umlčené mučedníky".

Pro srovnání doporučuju tento článek o naplňování sociálního programu NSDAP:
http://www.punk.cz/index.asp?menu=3&record=10593

a také tento článek o současném nacionalismu v Evropě:
http://globalpolitics.blog.tyden.cz/clanky/3140/nacionalismus-po-evropsku.html

212922

18.02.2010 22:04

Nie je žart ako žart

RE: Scaner NE

Lin 85.?.?.?

No ano...holky si fakt užijou... ale smíchu [chechtot] Na světě není nic komičtějšího než nahatej chlap, to jen pánové si myslí, jak jsme z jejich nahoty hin [vyplazený jazyk]

212923

19.02.2010 17:34

Nie je žart ako žart

RE: Scaner NE

Lin 85.?.?.?

Ano, máte pravdu. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. [smích]
Russell Crowe jako gadiátor byl opravdu moc sexy, ale kdyby ve filmu pobíhal nahatej a tak jako vy by chtěl prezentovat svého "sexy brkouna", byla by to fraška a prvotřídní komedie.
No jo, nebudem to rozpatlávat... [smích] Když si myslíte, že se ženy kácí vzrušením při pohledu na vašeho brkouna, tak si to dál myslete. A na to, co ženy skutečně vzrušuje, byste měl snad přijít sám, ne? Přeci vám to tu nebudu vypisovat [chechtot] Jen to chce méně koukat na porno, méně dát na erotický časopisy a více se realizovat v praxi. [mrknutí jedním okem]

213008

19.02.2010 17:46

Nie je žart ako žart

RE: Scaner NE

Lin 85.?.?.?

Zdravím vás [smích] Domorodci asi vědí, jak to je a proto muži málokdy chodí úplně nahatí. Spíš než odpudivý pohled bych řekla opravdu směšný. Být démonem, nelekla bych se, ale přímo počůrala smíchy a fakt bych k tej vesnici už nikdy nešla, abych smíchy neumřela. Nechci se nikoho dotknout, ale... [smích] Představa nahatých chlapů, křepčících okolo ohně nějaký ten "tatankový tanec" ve mně vzbuzuje skutečně záchvaty.... ale ne vzrušení [chechtot]

213010

22.02.2010 18:45

Hra kolem zemního plynu

Áha....

Lin 85.?.?.?

Tanečky kolem středního východu neberou konce a zdá se, že jsem pochopila, proč je to také místo s nejhustějším teroristickým osídlením. [smích] Irák už je ze hry a zbývá tedy Írán, že? Že by se jako náhodou přišlo na to, že bájný Usáma teď bydlí tam? [smích] No...koneckonců... světu už je dávno mediálně předkládaný obrázek "barbarského" Íránu, který nedodržuje lidská práva, žijí tam přeci krvelační muslimové a usilují zničit zbytek světa. Tak jakýpak copak.... [smích]
Teď v téhle oblasti přituhuje a USA "alarmuje síly". Prý: "Američtí činitelé konstatují, že účelem rozhodnutí je zabránit Íránu, aby zaútočil na sousední státy. "
Jaké? Saudskou Arábii, Turecko, Irák, Ázerbajdžán, Afghanistán, Pákistán? Proč by to, proboha, dělal? Z článku jasně vyplývá, že Írán je v jakémsi hospodářském i politickém "vakuu" a má dost starostí, aby vůbec v této izolaci přežil. Tak nevím... možná se ze zoufalství zblázní a půjde napadnout státy okolo, aby se tolik nebál [smích]

213192

Nad "mravní zkázou" se diskutuje hodně a až příliš. Někdo vidí důvod v bývalém režimu, někdo v současném režimu a myslím, že jen málokdo si uvědomuje, že na vině je jakýkoliv systém postavený na síle. I tady na Zvědavci jsem si už několikrát přečetla, že "silnější vyhrává" je dáno přeci přírodou. že i u zvířat to tak je, že přežívají silnější a adaptabilnější. No... pravda... ale já jsem člověk [smích] Jsem sice taky z rodu zvířat, ale proč bych se jako zvíře měla chovat, když mi byl daný nástroj k myšlení a možnosti volby. A systém, jedno jestli socialistický nebo kapitalistický, mi předkládá zvíře jako vzor. Úspěch je měřený schopnostmi "ostrých loktů". Vítězí bezpáteřní a silnožaludeční. Prostě - rvaví a všeho schopní. Jak pak chcete apelovat na nějakou morálku? Jsou ti, kteří na morálku kašlou a vítězí pomocí kliček, háčků, obezliček a podpásovek skutečně lepší než ti, kdo mají v sobě ohled, soucit a smysl pro fér hru? Jsou životaschopnější? Snažíme se děti vychovávat k nějakým morálním hodnotám, ale dostanou "na prdel" hned ve školce a velice brzy zjistí, že být čestný, pravdomluvný, ohleduplný a férový je v "silovém" systému handycap a ne výhoda.
Snít o morálnějším světě za takto nastaveného systému, je "la utópia", protože systém nás nutí se rvát a to "volným stylem".
Dokud bude systém postavený na síle (moci), bude skutečnými hodnotami žít stále jen těch pár snílků, kteří budou válcováni vychytralými, kteří si morálku "ohnou", jak se jim to bude hodit.

213196

22.02.2010 19:47

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Lin 85.?.?.?

Hm... to se vám řekne - uniforma. Ale jaká? Vím já, kdo vyhraje? Když jedinou známou válčící stranou bude Írán, ovšem s malou pravděpodobností výhry? Mám si dát ušít americkou, izraelskou, čínskou nebo indickou? Nebo dokonce ruskou?! [oči v sloup]

213197

22.02.2010 20:09

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Lin 85.?.?.?

Jak - na nás nic nebylo?! Nahatá nejdu nikam [cool]
A parádní generálská by se šikla, to jo. Možná taková nějaká z Hvězdných válek, to by možná zabralo na všechny případný strany. Invaze z vesmíru...
[smích]

213200

22.02.2010 21:12

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Lin 85.?.?.?

Jak je to o tom psu a holi? [smích] Každý spáchal nějaké lumpárny, byť kradl babičce cukr nebo hašlerky.
A s tím neznámým ostrovem - nevím, nevím... Pak bychom mohli být za uprchlého a dokonale maskovaného Usámu a jeho komando.
[smích]
A teď vážně:
Stejně jsem zvědavá, jakou najdou záminku, když je už roky jasné, že si na Írán brousí zuby.

213209

22.02.2010 21:13

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Lin 85.?.?.?

Myslíte TOP model a lá Harpagon? [smích]

213211

23.02.2010 22:20

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 85.?.?.?

Anonymní pisateli, možná jste přehlédl, že oněch 74 miliard je v příspěvku uváděno v dolarech a ne v korunách. A tento údaj není zcestný, alespoň podle tabulky

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2079rank.html

213340

24.02.2010 17:20

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 85.?.?.?

..šmankote... to jsem teda pěkná blbka [oči v sloup]
No vidíte, já si vás nějak popletla a v tej "anonymní řadě" jsem vás měla za jednoho. Omlouvám se, fakt mě to mrzí a opravdu jsem si myslela, že tím "botem" myslíte mě. LI jsem sice pochopila, ale zbytek mi nějak unikl. [oči v sloup]
Tak, prosím, promiňte... Nechtěně jsem vás dostala do pozice "za dobrotu na žebrotu".
Začátek ajpiny pro mě zas tak směrodatný není, protože já taky píšu ze dvou. Tak tomu zas tak nevěnuju pozornost a vidím, že bych občas měla.
Pěkný den i vám, Antiseptikovi ať vyjde pohovor a vám dle přání. Zdravím a ještě jednou omluva [smích]

213415

27.02.2010 20:25

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Vážně? V případě, že spoluautor Deklarace nezávislosti USA Thomas Pain je chorý marxistický bezmozek, pak máte pravdu. On je totiž autorem myšlenky "základního příjmu".
Nedorostlými puberťáky jsou v případě platnosti vašeho tvrzení politici několika evropských zemí (např.Rakouska, Švýcarska, Německa), protože právě oni se danou myšlenkou vážně zaobírají. Možná mě budete mít za úplnýho blázna, ale i u nás, v ČR, probíhají už několik let studie na dané téma (Akademie věd ČR a Univerzita Karlova).

213619

27.02.2010 21:17

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Lin 85.?.?.?

Já se ozývám [smích]
Podal jste zajímavou hypotézu a myslím, že vůbec není od věci.
Moje soukromá teorie je podobná, až na detail. Japonsko vyjednává hlavně s Čínou a jejich vztahy nabírají na intenzitě. Některé prameny mluví o vytvoření jakési asijské hospodářské aliance a to za účelem zbavit se vlivu a "obchodních manýrů" USA. Docela mi do téhle mozaiky zapadl i článek tady na Zvědavci - a to o "ropných a zeměplynových hrátkách" se Středním východem.
A Rusko? Hmmm... [smích] Podle mě si nechává v rukávu své trumfy, o jeho záměrech se dá jen spekulovat. Osobně si myslím, že obchodování s Ruskem má velkou budoucnost a bude vytvořeno něco jako "evropská aliance" (vím, zní to srandovně, ale mnohé události tomu nasvědčují).
Amerika o svůj celosvětový vliv definitivně příjde (jo, spekulace a ještě k tomu moje).

213626

27.02.2010 22:00

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

No...já na cizí mozky odkázaná jsem a posuzovat můžu jen podle svýho selskýho rozoumku. A ten mi říká, že stávající systém (včetně toho bankovního) je na pytel [smích] Když se podíváte na loňský vývoj plnění našeho státního rozpočtu, je to celkem jasné a bez naděje na lepší vyhlídky. Tady už nepomůže ani svěcená voda.
Proč tedy mozky jako vy, které vědí, že např. Stiglitz kecá, znají lepší cestu a jsou přímo "v branži", nic nedělají? Nebo dělají a není to vidět?

213629

28.02.2010 00:35

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Můžu mít dotaz? [smích]
Vysvětlil jste to krásně, to ano. Konkrétně mně je tohle jasné.
Vycházíte z dosavadního systému. Směnný systém, který funguje na základě poptávky a nabídky a kde je zdaňovaná lidská práce. Dost dobře fungoval v dobách, kdy témeř každý člověk skutečně cosi produkoval a hlavně - MOHL produkovat.
Ale co se stane, když zemědělec podojí krávu a mléko od něj nemá kdo koupit? Je celkem jedno, jestli je zrovna nadbytek mléka nebo nedostatek jiných produktů, za které by mohl mléko směnit. Vynaložil své úsilí nadarmo a ke vzácnému statku nedospěje.
A co se stane, když úsilí vynaloží stroj a vyprodukuje bez použití lidské práce? Nebylo by tedy lepší stavět až na zdanění spotřeby produktu?
A co se týká vaší zmínky o přerozdělování... Já tedy nevím, jestli jsem vás dobře pochopila, ale k tomu přerozdělování dochází právě nyní. Důchodový a sociální systém je moloch, který toho sežere víc než dost. Mzdy a režie na provoz nejsou zanedbatelné. Takže přerozdělovatele platíme a to královsky.

213643

28.02.2010 00:59

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Lin 85.?.?.?

Já děkuju za doplnění infa [smích]
Je potěšitelné, že jsme oba došli k téměř stejné hypotéze, zvláště pro mě. Nevím sice, jestli si Rusko buduje zrovna "Imérium dobra", ale jeho vystupování nasvědčuje právě tomu byzantskému heslu, které jste uvedl v závěru. Zatímco si polovina světa myslí, že jim došel dech, oni se v tichosti zajišťují podle svého.
Díky a ahoj [smích]

213646

28.02.2010 12:14

Řecko jako zástěrka?

RE: Základní příjem je hodně odvážná teorie, ale také nikoliv bez šance!

Lin 85.?.?.?

Hm... tak právě o tohle jde. Sociální podpora, která je velice štědrá a pro některé skupiny ještě štědřejší. Jde to tak daleko, že se jim platí i nájem, elektrika, pomůcky pro děti, potraviny... Vy vidíte nějakou motivaci k práci při tomto systému?
Systém základního příjmu by ale tohle všechno odboural. Nevykručíš si nic víc, protože jsi dostal, abys mohl přežít.
Já osobně jako velkou demotivaci vidím právě skutečnost, že po nástupu do zaměstnání dostanu ve výsledku míň, než když jsem byla v klídku doma na dávkách (to myslím obecně a ne osobně).
Bohužel, skutečnost je taková, že dneska pro někeré skupiny neexistuje práce, za kterou by mohly dostat dobře zaplaceno, protože jsou schopni vykonávat jen nekvalifikovanou práci (viz. vzdělání, odbornost).

213682

28.02.2010 12:22

Řecko jako zástěrka?

RE: Základní příjem je hodně odvážná teorie, ale také nikoliv bez šance!

Lin 85.?.?.?

Nevím, ale mám nepodložené informace, že adekvátní základní příjem, tak, aby bylo možné ho ufinancovat, by se v podmínkách ČR pohyboval:
12 tisíc pro osoby v produktivním věku
6 tisíc pro osoby v neproduktivním věku.
Celkem by nás to přišlo na 1,1 bilionu. Vzhledem k tomu, že výdaje na "sociálno" v loňském roce dosáhly cca 40% celkových rozpočtových výdajů (a příjmy sotva cca 30%), je jasné, že situace je neudržitelná.
Pro zajímavost tabulka:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/7226/_s.155/10202?docid=124309

213683

28.02.2010 12:38

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Jo, já vaše příspěvky četla, jsou fundované a určitě zobrazují realitu. K bankrotu a zhroucení to celé směřuje a to delší dobu. Jenže... nějak se mi nechce věřit tomu, že bankrot je východiskem. Vidím to právě opačně - že bankroty jsou cílem. Pokud zbankrotuje např. ČR, znamená to, že bude celá někomu patřit. Věřiteli nebo věřitelům. A jelikož dluh státu je vlastně dluhem občanů, tak vážně nevím, jaké východisko mám v bankrotu vidět.
Jestli se mýlím, vyveďte mě, prosím, z omylu. [smích]

213684

28.02.2010 17:47

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Stane, já nemám zatím v otázce základního příjmu jasno, protože neznám dost informací a proto se ptám. Zajímá mě to, protože jsem na něm shledala jak PRO, tak PROTI a jsou téměř v rovnováze.
Co mi ale je (snad) jasné, že na systém, který dneska funguje, už bylo před lety zaplaceno šrotovné. Je otázkou času, kdy se zhroutí. Osobně jsem si první evropské státní bankroty "datovala" do letošního roku, tak nevím...
A já si opravdu neumím představit, co bude a co to bude obnášet pro "neprominenty". Obávám se, že to zhroucení systému neprojde jen tak a "bezbolestně".
Děkuju vám za odpovědi i za trpělivost.

213701

28.02.2010 18:12

Řecko jako zástěrka?

RE: Základní příjem je hodně odvážná teorie, ale také nikoliv bez šance!

Lin 85.?.?.?

Současný systém na to nevybere, to je jasné. Ten nestačí vybrat ani na pokrytí stávajícího systému.
Systém základního příjmu staví na dani ze spotřebovávaného (hotového a prodaného) zboží (tj. DPH, ale vyšší).
A ano, taky vidím problém ve výši částky pro "produktivní a neproduktivní". Spíš by bylo pro mě přijatelnější rozdělení na "děti a dospělé". Mám v téhle otázce mnoho nejasností a jasné mi je jen to, že za dnešních podmínek a "nastavení" systému to fungovat nemůže.
Základní příjem byl sice zkoušený už v minulosti, ale jen lokálně. Stál ale vždy na vlastní emisi tzv. doplňkové měny.

213702

28.02.2010 18:42

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Jo... chudák zemědělec [smích] Ale vy víte, že zrovna na tohle jsem v otázce nemyslela. Měla jsem na mysli regulovaný trh, kde nemá možnost prodat nadprodukci - nebo tlaky "dohod" mezi výkupci, kdy všichni nabízejí mizernou cenu. Zemědělec byl blbej příklad [smích]
Stát vám toho skutečně ukradne strašně moc a to nejen daněmi. Napočítejte do toho např. i správní poplatky, kdy si stát vymyslí nějaký "povinný úkon" pro občana a nechá si to všechno zaplatit. Sranda je, že když si vymyslí stát povinný úkon, který požaduje po občanovi (viz statistika, povinné hlášení pro daně, sociálku, zdravotku, odesílání neschopenek, povinné sledování výkonů atd.), bere to jako vaši bezúplatnou povinnost. Není to jen u doktorů, ti se jen první ozvali. Jinak všichni zaměstnavatelé "řeší" neschopenky na své náklady od počátku(a nejen je).
Souhlasím, že socko i zdrávko není žádným pojištěním, ale další daní. Lituju ty, kteří si dodnes myslí, že si takto "spoří na důchod". Je to krádež, nic jiného. Ne nadarmo se mění podmínky (odpracovaná léta a věková hranice) pro výplatu důchodu. Ne nadarmo máme unikát, superhrubou mzdu, která sice o málo, ale přece jen odvod zvedla. Málokdo také zaregistroval, že se odvod na sociální pojištění nenápadně rozdělil na dvě části - důchodovou a tzv. "politiku zaměstnanosti". I ta složitost je záměr... čím méně lidí do toho vidí, tím více se jich nechá v klídku okrádat.
Naše světlá budoucnost má černou barvu.

213703

28.02.2010 21:30

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

RE: Pán Whitney je zrejme cowboy, ktorý zastrelil svojho koňa na ktorom jazdil.

Lin 85.?.?.?

Ano, Lin by souhlasila [smích]
Doba není zralá na nějaká planá gesta, která by vedla jen k otevřené rozmíšce a myslím si, že Japonci to moc dobře vědí.
Za světové situace, kterou bych nazvala "hledáním vhodného viníka", vůbec není dobře dávat příčinu ke konfliktu.

213714

02.03.2010 18:19

Karel Kryl – první mučedník 4. odboje!

Vzor člověka

85.?.?.?

U Karla Kryla je pravdivé tvrzení, že mu puklo srdce žalem. Srdce, které bilo pro opravdové hodnoty, bez předstírání a falešných kliček, věřilo jim a žilo jimi. Kryl nikdy nekázal vodu a nepil víno. Všechno, co ve svých písních vyjadřoval, tím také žil a za tím si stál.
Vrátil se jako ikona, mohl z toho těžit, přidat se k té smečce hyen a zajistit si blahobyt. Neudělal to a byl schopný nejen vidět, ale i otevřeně poukazovat na hnůj okolo sebe. A i když ho nakonec ten hnůj zavalil, on zůstal čistý a neposkvrněný.

KK - můj osobní vzor opravdového, lidsky lidského člověka.

213924

04.03.2010 21:04

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

Ať si šmíruje...

Lin 85.?.?.?

Díky za zajímavý článek [smích] Vůbec mě to nepřekvapuje, spíš mě překvapují ti, kteří si dodnes myslí, jak jsou za tou umělohmotnou fólií anonymní. Velmi úsměvná v tomto směru je komunita "četařů", kteří si myslí, že když jim server dovolí mazat profily a měnit nicky, jsou ve svém inkognitu (četovém i mejlovém) zcela bezpeční. A vůbec jim nedojde ani taková drobnost, že když "někam" odesílají své přihlašovací heslo, je také asi "někde" zarchivováno.[velký smích]
Vždyť i ten, kdo vám poskytuje zpřístupnění netu, má o vašich aktivitách dokonalý přehled.
No... osobně si myslím, že technologie nám jsou vždy zpřístupněny za nějakým záměrem a pokrok lidstva asi jediným nebude. Díky mobilu a satelitům si vás najdou a přiblíží kdekoliv - třeba jak se nahatí opalujete na zahradě.
Ale nejde vždy jen o šmírování na bázi "Velkého bratra". U všeho jsou jen lidé a ti jsou schopni ať už za úplatu, protislužbu nebo jen "z kamarádství" vyzradit třeba vaše skryté číslo, přihlašovací heslo...

214056

05.03.2010 21:06

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

Statistický úřad?

Lin 85.?.?.?

Promiňte, nerozumím, proč potvrzení o bezdlužnosti mám zaslat na statistický úřad. Potřebuju vysvětlení, protože podle mě se tato organizace "vymáháním dluhů" nezaobírá. Může se tak klidně stát, že vám bude potvrzení vrácené zpět (v lepším případě) s dopisem, že "nejsou kompetentní".
Autorovo řešení má dost do sebe, což o to. Ale... Podle mě není dobře vycházet z potvrzení, které vyžadují banky k úvěrům.
Občan platí ze zákona státu daně, sociální a zdravotní pojištění. Výběrem jsou pověřené právě sociální správa, zdravotní pojišťovny a finanční úřady. Pak jsou ale také "obecní" poplatky, které občan platí své domovské obci (např. za odvoz odpadu, za psa, školku, družinu, správní poplatky atd.) Ti kteří bydlí v obecních bytech, odvádějí obci nájemné a zálohy na energie. Obec je samosprávní jednotka státu a možná by nebylo od věci "obohatit" potvrzení ještě o to "obecní" - tj. - že občan nedluží ani své obci. Nevím, je to jen podnět k zamyšlení.
Dál už jen váhám nad účinností tohoto potvrzení. A opět jen přemýšlím, tak to mé myšlení berte s rezervou...
Podle mě by musela být nejdříve podána hromadná žaloba na stát, že mě bez mého vědomí a bez mého mandátu zatížil dluhem, který chce teď splatit např zvýšenými odvody. K této žalobě by se dokládala potvrzení a čestná prohlášení. Nevím ale přesně, co je v zákonech uvedeno v mandátu a povinnostech poslanců. Tuším ale zlé... Obávám se, že volbami (mandátem) jsem mu dala plnou moc k "vedení státu" a k rozhodování a tím i rozhodování o státních (společných) financích. Bude to obdobné jako v kterékoliv jiné firmě (právnické osobě)a tím rozdílem, že firemní mandát může být odebrán okamžitě po nějaké valné hromadě a v případě státu je mandát platný do dalších voleb. Ne nadarmo mají poslanci mandátní smlouvu. Prosím, ponechte zatím stranou, že u nás volíte stranu a ta pak deleguje své poslance.
No...každopádně bez důkladného právního rozboru si netroufám nic tvrdit, ale jisté naděje by tu být mohly.

214161

05.03.2010 21:32

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Přečetla jsem si argumenty o "zdaňování" práce strojů.
Podle mě zdaňovaná není.
Pořízením stroje si vlastník podle odpisového plánu rovnoměrně rozloží náklady na pořízení stroje a tím sníží i daňový odvod. Každé pořízení výrobního prostředku je u nás nákladem, o který se může ponížit příjem a tím se ovlivní i daňová zátěž (daní se pouze ZISK a ne příjmy).
Člověk, který pracuje v zaměstnaneckém poměru však žádné své vynaložené náklady uplatnit nemůže a vždy zdaňuje svůj příjem.
Zaměstnavatel je navíc za svého zaměstnance státem zatížen odvody, které zaměstnanec nikde na výplatní pásce nevidí. Patří k nim odvod na sociální pojištění (tuším cca 26% ze superhrubé mzy, měnilo se to) a odvodem na zdravotní pojištění (cca 9.5%).
A to všechno jsou náklady na "zajištění a udržení příjmů" zaměstnavatele, tj. - snižuje se tím příjem a tím i vlastní daňový odvod zaměstnavatele.
Co tím chci říct?
Že zaměstnanec vyjde zaměstnavateli mnohem dráž než stroj. A hodnota odvedené daně z příjmu (je u nás "rovná" ve výši 15%) zdaleka neodpovídá hodnotě odvedené státu za zaměstnávání člověka.

214165

05.03.2010 21:55

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Nesprávná východiska

Lin 85.?.?.?

Budu vycházet z toho, co jste napsal - a to - že práce stroje je ekonomicky výhodnější. Myslím, že právě o tohle jde, Vojto. Neměla by být. Pokud jsou náklady na práci zaměstnance i náklady na práci stroje stejně daňově uznatelným nákladem, měla by být tedy stejně zdaněná i jejich práce.
Píšete, že stroj taky něco stojí (servis, PHM...). Ale všechno to jsou náklady, o které si ponížíte svoje příjmy (včetně nákladů na pořízení stroje) a tím i ovlivníte zisk a tím i výsledný daňový odvod státu na dani z příjmu.

214166

05.03.2010 22:07

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Šrotovné je jen takový bonmot... jako že to půjde k sešrotování. [smích]
Zaujala mě zpráva ze dneška a myslím, že už jsem pochopila, co bude po vyhlášení státního bankrotu. Nemýlila jsem se, bohužel.
Němci vzkázali Řecku, aby si ze zadlužení pomohlo odprodejem ostrovů, památek, budov ... takže rozprodejem toho, co dělá stát státem.

214167

05.03.2010 22:36

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: informační nahota

Lin 85.?.?.?

Janko, napsal jste o "hlídání klávesnice". Pod pojmem "hlídané" si spíš představím něco, co nechci, aby věděli ostatní.
Nevím, jestli bych to v tomto případě tak nazvala. Spíš nás to šmírování zbaví jisté "schizofrenie" mezi virtualitou a občanským životem. Je překvapivě mnoho takových, kteří se pod domnělou anonymitou virtu chovají zcela jinak, než jako občani. V občanském životě vzorní, povolní, loajální, bez jediné poskvrnky - a ve virtu prasata, dávající průchod všem svým pečlivě skrývaným úchylkám, sklonům a "nevyřčeným myšlenkám".
Často si od tuláků po virtu přečtu, že virt je jen hra a virtuální papír snese všechno. Tak to ale není. Člověk nemůže být rozdělený na "virt" a "skutečnost". Je to tentýž člověk a domnělá virtuální anonymita jen odhaluje jeho pravou tvář. Člověka, který je schopný vám ve virtu např. nadat do sviní a v realitě na vás mluvit vybraným jazykem a ještě napomínat "ke slušnosti".
Myslím, že tohle všechno by mohlo "šmírování" odstranit.
Proto jsem taky napsala - ať si šmírují, protože virtuální schizofrenií netrpím.

214168

06.03.2010 11:55

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Statistický úřad?

Lin 85.?.?.?

Janko, trochu si to ujasníme, ano?
Pokud žádáte o potvrzení bezdlužnosti, ouřada odmítnout nemůže a ani nemá právo se vás ptát, k čemu ho potřebujete. Proto je ten "papír" taky zpoplatněný správním poplatkem.
Horší to je při podání "papíru", protože musí být směrováno tam, kam patří. Pokud podáte špatně, ouřada "papír" odmítne a právě s tím, že jemu nepřísluší se s tímto vaším papírem zaobírat. Takže podání čehokoliv není jedno, pokud chcete, aby se jím někdo musel zaobírat.
ČSÚ ale pracuje dle "zakázek státu" a k těm zjišťování "množiny s ČP" nepatří.
A obecní poplatky se netýkají dluhu občana? Hm... Nebudu rozebírat, ale neodpustím si připomínku. Obec je též veřejný sektor a jestliže někdo dluží obci, dluží i veřejnému sektoru.
Jestliže má váš nápad k něčemu být, měl by být občan "čistý" vůči celému veřejnému sektoru.
A úplně na závěr... Stránky "nejsmeovce" jsem četla už včera a nesouhlasím, že čestné prohlášení je právně závazný dokument. Nezakládá se totiž na vymahatelném právu, ale "jen" na mé cti. Proto je to jen "čestné prohlášení".
Zamyslete a odpovězte si, proč např. v případě vašeho úvěru nestačí napsat právě ono "čestné prohlášení" a je vyžadováno potvrzení od úřadů.
Bod B vašeho "prohlášení" se mi jeví jako zcestný. Jestliže chcete docílit odpovědnosti vlády za státní dluh (tj. aby ho splatili ti, kdo si ho způsobili), podle mě MUSÍTE být čistý VY vůči státu - tj. ve všem, co vám bylo dosud státem právoplatně vyměřeno a dáno k úhradě.
Janko, je mi jasné, že se snažíte "něco" dělat, ale jestli dobře chápu váš úmysl, plně by postačilo dát do obálky místo volebního lístku své "čestné prohlášení", ovšem trochu přeformulované. Dosáhlo by se tím stejného efektu - tj. vyjevit skupinu nespokojených.

214193

06.03.2010 12:00

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Janko, nepíšu o stroji, ale o daňově uznatelné nákladovosti stroje, tak se tolik nečertěte, protože jste to vy, kdo nechápe.
Říkám ( a už jsem to tu psala), že pokud je uznávána nákladovost na zaměstnávání člověka a stroje stejně, měl by být stejně zdaněný i produkt jejich práce.

214194

06.03.2010 12:12

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: K práci strojů

Lin 85.?.?.?

..a znovu oprava... už jsem jednu napsala, ale není tu vidět [smích]
Mělo být - zdanění vykonané práce - a ne produktu práce (ten už zdaněný je).

214195

06.03.2010 13:27

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Nesprávná východiska

Lin 85.?.?.?

Vojto, nijak bych tu práci stroje nepitvala podle výkonu nebo důležitosti. To bychom se mohli také dostat k výkonům a důležitosti práce lidské [smích]
V podstatě jsem shledala zacházení s prací lidskou a strojovou stejnou do jediného bodu a tím je zdanění příjmu za vykonanou práci. Pokud budu vycházet z toho, že jakousi mzdou pro stroj jsou náklady na jeho provoz, údržbu, pak "náklad na provoz a údržbu" člověka je zdaněný jaksi navíc a to daní z příjmu.
Tahle daň je "patnáctek", který odvádíme své domovské obci - tedy veřejnému sektoru. Obec by tedy měla s tímto patnáctkem nakládat tak, aby alespoň udržela standart pro občanský život (veřejné osvětlení, provoz školských či zdravotnických zařízení, údržba komunikací, opravy městských budov atd.)
A teď mám dilema.
Jestliže tuto daň zrušíme (což by bylo z hlediska "pitvání nákladovosti" nejúčinnější), pak by pravděpodobně nastalo placení veškerých nákladů na můj "občanský život" (viz výše - provoz škol, osvětlení, údržba komunikací atd.)
Takže - chtělo by to i změnu ve financování veřejných rozpočtů.

214201

06.03.2010 16:01

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Janko, tvořit si neopodstatněné domněnky vám skutečně jde. Ale nic víc. Zatím jsem tu od vás nepostřehla žádný pádný argument nebo vysvětlení vašich "myšlenkových pochodů".
A vezmu to od Adama. V příspěvku o strojích jsem vám dávala za pravdu, že práce strojů zdaněná není a podala svůj pohled, proč by zdaněná být měla. Reagoval jste pouze svým "zděšením", že nejsem schopná pochopit a na můj (chabý) pokus obhájit své stanovisko (které je stejné s vaším) reagujete tímhle. Tož ...váš "chápající potenciál" opravdu nejsem schopná pochopit, protože reagujete jako deprivant. Nepředložil jste žádný argument, žádné vysvětlení, z čeho vycházíte a proč jsou pro vás moje závěry nepřijatelné. Zmohl jste se pouze na vlastní "posudky", co dle vás jsem schopná nebo neschopná pochopit.

214213

06.03.2010 19:11

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Statistický úřad?

Lin 85.?.?.?

Nechápu tu vaši rozhorlenost. Měla jsem dojem, že o diskusi stojíte, když jste článkem představil svůj nápad. No... asi jsem se trapně spletla. Vaše "diskuse" tomu nasvědčuje - už mě posíláte i k plotně.
Protože zjevně o názory ani připomínky nestojíte, ukončuju tuto naši diskusi. K vašemu "řešení" se nepřipojím, protože v TÉTO formě má pouze hodnotu správních poplatků, vytažených z mé kapsy a efekt je nula.

214239

07.03.2010 12:45

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Změnu - a nejen ekonomiky - chápe jako nezbytnou pravděpodobně každý, kdo se realisticky dívá na současný stav a je schopný vysledovat, k čemu povede.
Základní příjem jsem viděla, přednášku taky a představte si, pořád mám jakýsi pocit z nedotaženosti. Jsou tu sice nádherně vysvětlěné příčiny i důsledky současného stavu, jen ta řešení, jak z toho ven, plavou a rozplývají se v nekonkrétních frázích. I tady v diskusi padají, i ve vašem příspěvku jsou. Krásně se řekne - přestat danit práci lidí a zdanit spotřebu, zdanit použité suroviny, práci strojů a použití zdrojů - ale hůř prakticky udělá. Chybí mi tu jasný a účinný postup, realizovatelný v praxi. Jak chcete přimět banky, aby netvořily "vzdušné" peníze a na nich postavené úroky? Čím chcete přimět vládu země, aby nás už nezadlužovala? Kde máte ten účinný nástroj? To ČP? Ale prosím vás... Už jen z principu, že jeho "platnost" je půl roku a ve volbách jste dal mandát vládě mj.i k hospodaření. Jste tedy něco jako "spoluviník" dluhu a ČP se z toho nevyvážete.
Jistou šanci jsem viděla v letošních volbách (ale Janko jí nechal bez povšimnutí), kdy by přeformulované ČP bylo vhozeno místo volebního lístku s tím, že jako občan nevyužívám svého volebního práva, protože za současné "nabídky" nemám důvěru, nemám koho volit a tak tedy nedávám nikomu mandát k tomu, aby mě zastupoval a nadále zadlužoval.
No... je to vlastně jedno. Janko má svůj plán, který chápe asi jen pár osvícených, nechť ho tedy realizuje a sklidí zasloužené ovoce.
Protože nevidím zdejší nesouhlasné hlasy jen jako "zakódovaný strach" a "neschopnost změny myšlení", ponechávám Jankem nabízené řešení s díky ležet.

214273

07.03.2010 22:46

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Ach jo, Janko... [smích]
Souhlasím s vámi, že jsem nepochopila efekt "zastavení úroků", i když historii odměny za práci znám.
Díky za vyčerpávající odpověď a kdybyste mě trocha míň podceňoval, možná byste došel k tomu, že jsem pochopila (dokonce i to, o co vám jde). Chápu princip Základního příjmu (dokonce jsem o tom otevřela vlastní diskusi, abych se o slabinách něco víc dozvěděla), chápu, že zdaněním spotřeby má dojít k vyrovnání, chápu i to, že daň ze spotřeby strojů (PHM, údržba, technické zhodnocení) je vlastníkům vrácená (jako DPH na vstupu, proto jsem se tu rozepisovala o nákladech). Jen nechápu, čím chcete odstranit tu obludu ve formě dnešního bankovního systému a vládnoucí elity.
A teď od věci:
Možná se budete divit, ale i přes to, že se moc nechápeme, si vás vážím. Protože se snažíte opravdu něco dělat a ne jen mluvit. Ponechám stranou, do jaké míry je váš návrh realizovatelný, podstatné je, že vůbec je. Víte, moc mě mrzí, když se lidé "na palubě Titanicu" zaobírají nekonečným diskutováním, jestli je lepší socialismus nebo kapitalismus, jestli se dřív žilo líp nebo hůř, jestli je názor levicový nebo pravicový atd. - místo toho, aby se urychleně "učili plavat v ledové vodě". Podle mě je dneska ouplně jedno, jestli je někdo pravice nebo levice, jestli dřív bylo líp nebo hůř, kdo spáchal větší zločiny - protože JSME VŠICHNI na Titanicu! Nechce se mi věřit, že všechny chytré hlavy, které by byly schopné "něco" vymyslet a hlavně realizovat, vymřely. A plánování postupů, jejich realizace v praxi, je doménou mužů. Žena umí docela dobře upozorňovat na skryté slabiny, takže je ve vašem zájmu jí dopřávat sluchu. I když se vám její připomínky zdají jako pitomé. [smích] Dobrou noc.

214326

09.03.2010 14:01

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: jak z toho ven?

Lin 85.?.?.?

Mám jednu poznámku:
Při současném počtu obyvatel asi nebude prostor pro tento vámi navrhovaný způsob života - aby každý měl baráček, vlastní studnu (nehledě na to, že zdroje vody jsou buď zničené nebo zamořené) a vlastní pozemek k obživě.
Je to sice starý a osvědčený způsob, ale obávám se, že návrat k němu nebude možný pro každého, kdo bude chtít.

214428

09.03.2010 14:06

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: jak z toho ven?

Lin 85.?.?.?

Áááá - byl jste rychlejší [smích] Bylo to první, co mě ve spojitosti s návratem k rolnictví (?) napadlo a než jsem to vysmolila, už jste tu byl se stejným.
No... možná právě kvůli tomuto modelu se se současným stavem populace do budoucna nepočítá...

214429

09.03.2010 14:15

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

Pro autora

Lin 85.?.?.?

Díky za pohled, který ukazuje politiky jako zboží. To mě fakt nedošlo. Vždycky jsem se podivovala, že např. u nás vymýšlejí trakař, který už ve světě dávno jezdí. Přičítala jsem to spíš jejich nadutosti (že přece "oni" to umějí líp). Koukám, že jen ta nadutost v tom nebude [smích]
PS: Zdravím a díky za včerejší kytku pro zdejší ženské diskutérstvo. Potěšila [smích]

214430

09.03.2010 14:28

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Ajo [smích] Máte pravdu, že v ledový vodě bych asi moc dlouho nevydržela a plavat taky ne. Bude určitě lepší vyhodit zbytečnu zátěž a zacpat díry, nejlépe těmi, kteří je navrtali.
Zdravím a doufám, že se při tom roztáčení kol kapitalismu aspoň občas vynořujete [smích]

214432

09.03.2010 14:42

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Nápad s "hrky" je dost dobrý. Zástupná internetová měna, za kterou je možné směňovat zboží [smích] A je docela sranda, že s něčím takovým nepočítá ani náš zákon (pokud mi něco neuniká), takže by to vyjít mohlo.
A když jsem se tak zamyslela nad netovou anonymitou, máte vlastně pravdu.
Zdravím a dík za povídání.

214434

09.03.2010 15:01

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

Situace...

Lin 85.?.?.?

... je ještě horší, než jsem čekala.
No...tak hlavně, že všechny prognózy, které zdaleka nebyly tak černé, byly ještě loni označované jako "panika" a "konspirace". Hlavně, že k nám Klaus (mistr v obou ekonomie) v novoročním projevu sděloval, že krizi máme úspěšně za sebou, že budoucím generacím nic nedlužíme a to, co dlužíme nyní, hravě splatíme. Chce to jen utáhnout opasek (po kolikáté už), více skromnosti a makat...
Jen by mě fakt moc zajímalo, jestli se USA někdy dostane do podobné situace jako Řecko. Ptám se blbě, vím, ale fakt mě to zajímá, protože někteří tvrdí, že k tomu nikdy nedojde, protože pak by to znamenalo celosvětový ekonomický kolaps.

214438

09.03.2010 20:13

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

RE: Situace...

Lin 85.?.?.?

René, "topení" špatných zpráv klidně přenechte jiným a počkejte s tím na nějaké dobré. [smích] Bolestná střízlivost má svou výhodu v tom, že vám myšlení neotupí a být pasivně otupělý asi být nechcete, žejo... [smích]
Po takových zprávách není divu, že se člověk cítí jako prase po první ráně. A je fakt, že těžko odhaduju, co sebou kolaps odnese - jestli jen tu shnilou část nebo všechno vyrve i s kořenem.
Proč jsem se tak blbě ptala? No... protože když např. ve svém okolí prohodím, že můžeme skončit jako Řecko nebo že na dolar bych nevsadila ani pětku, koukají na mě jak na Marťana a chechtají se, že to přeci NIKDY nenastane (zdůvodnění různé - od toho potrhlého, že "Amerika je veliká a mocná", přes naivní "oni nám pomůžou" až po průměrné "nepřipustí zničení sebe sama" ).
Tak vidíte... takové reakce nejsou o nic bolestnější než ty grafy.
Ahoj - a snad neurazím, když vám tu nechám písničku pro bolestnou střízlivost.
http://www.youtube.com/watch?v=tjs-_ojEd00

214458

09.03.2010 21:25

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: jak z toho ven?

Lin 85.?.?.?

No jo, kdyby tomu tak nebylo, už máme hladomor dávno, nemyslíte?

ALE nabízel/a jste:
"...a pritom staci tak malo, vodu ze studne, na topeni krb, na vareni kamna, na teplou vodu lazenska kamna. Mensi policko se zahradkou, nejaka ty domaci zviratka a uvidite jak hodne vam klesnou zivotni naklady. A vlastni prebytky vymenovat s jinymi."

K tomu je potřeba mít vlastní pozemek i dům, nejlépe i kus lesa - ne dodávku potravin z farmy. A to není možné pro všechny při dnešním počtu lidí. Umíte si představit takovou Prahu, kdyby každý chtěl farmu? Kdepak by se asi ty pozemky pro všechny vzaly, když rozloha půdy není nafukovací?

214465

10.03.2010 17:42

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

RE: Trilion uz neni co byval

Lin 85.?.?.?

Mně ta stránka funguje [smích]
http://mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/podle_uzivatele.html

Ale jestli čekáte, že tam bude napsaný "půjčeno od banky Pišty Hufnágla z Horní Dolní", tak jste se trapně spletl [vyplazený jazyk] Mají to tam tak hezky "statisticky" zakamuflovaný pod názvy jako:
"12203 Ostatní měnově finanční instituce soukromé pod zahraniční kontrolou"
nebo
"12503 Pojišťovací společnosti a penzijní fondy soukromé pod zahraniční kontrolou".

Vojto, díky, početla jsem si.

214509

10.03.2010 17:48

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

RE: Situace...

Lin 85.?.?.?

Čína prý už ne, už Japonsko.
Však taky Řecku nabídli, ať prodají a že se z toho (silně pochybuju) dostanou.
No... tak už se těším, až u nás budeme dražit Karlštejn a Pražskej hrad. [velký smích]

214510

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
778 031,93 Kč

Poslední aktualizace: 19.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?