Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 45 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, Wiloni, Wilonix.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.10.2006 08:48

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: Pár malých detailů

Wiloni 212.?.?.?

a ještě jedna připomínka jaksi se zapomělo na letadlo Su-37 Super flanker kterej se dostavá pomalu ale jistě do výzbroje a naprosto převyšuje ostatní jak v oblasti manévrovatelnosti(což není zrovna silná stránka F22) tak v oblasti radarů a elektroniky obecně jakž takž by se mu měla přiblížit až modernizovaná F 16 pro japonce jenže ta je v nedohlednu (už v roce 2004 prohlásil Ruskej generál na letecký přehlídce v Itálii že SU-37 je stejně výkoný jako F22 a nová F16 ka jenže narozdíl od nich už létá) dále je tu S-37 od stejné konstrukční kanceláře (negativní geometrie křídel) která naprosto závratně mění dosavadní manévrovací schopnosti letadel a má představovat novou generaci letadel pro boj s 5-tou generací PL střel (např. Python4, R-74 nebo ASSRAM ) není pravda že by rusové nepoužívali Steals technologie jen je neinplantují tak brutálně jako jejich západní kolegové (Mig 1.44, S37-Bergot, TU-160 apod) protože každej zásah do aerodinamiky snižuje obratnost kterou tolik potřebujete pro manévrování před střelou. Dále je zde dostřel těchto střel (Ruské prostě převyšují ty ostatní jak v navigaci a naváděcích systémech tak v doletu) ale optimismus o nezaútočení nemám protože tady nejde o válku Rusko-USA ale o válku to zlé Rusko-ten ochránce míru USA (po patřičné mediální masáži-všichni jsme vidělico se dělo při RuskoGruzinské kryzy s následnou deportací, všichni jsme zažily mediální masáž kolem zatčení Chodorkovského a jiných a o to tu jde než zaútočíme uděláme z nich ty největší hajzly aby sme měli podporu světa - a sám uvidíš jak nás tam Šedivej se Štefkou budou lifrovat jen aby se splnila členská povinost) to je celej plán stejně jakos Irákem najít důvod proč by se to mělo udělat. jinak souhlasim Scud je i v nejmodernější verzi (a tu Irák rozhodně neměl) asi 30 let stará raketa která byla z výzbroje vyřazena někdy v roce 83 a nahrazena novějšímy střelamy (vyžší přesnost kratší Burntime, rychlejší, a hlavně kratší čas na zaměření a start) rakety od Sadáma byly tak z roku 63-68 SCUD B (C ani D neměl)

119604

10.11.2006 13:14

Tajemný ostřelovač střílí americké vojáky v Bagdádu

RE: opravdova svoboda

212.?.?.?

skutečně zajímavá úvaha
hádat se s tebou kdy skončila válka S-J se nebudu ale ve výše zvýšeném kontextu je to zcela zcestná připomínka z tvé strany
byl to právě američané kdo za první války financoval většinu zúčastněných stran konfliktu i přes to že nebyla síla válku rozhodnout poté v roce 17 usoudily že už by mohli slíznout smetánku a vyrazily směr evropa (nutno dodat že ne nějak slavně a nedělali to zdarma) co se týče dodávek Rusum za druhé války pak je dobré si připomenout o jaké konkrétní šlo takže 1.potraviny - tam je to nezpochybnitelné zvláště vememe li v potaz že Stalin prodával zemědělské produkty německu i v době vlastních nedostatků, 2.letadla - ano tam je to také pravda jenže z těchto dodávek nebylo použito jediné (prostě to byly nepoužitelné nevýkoné a nekonkurence schopné typy snat jen jeden typ se použil jako konstrukční model pro další použití) navíc málo když je chtěli vrátit tak to US nevzalo, 3.tanky - ano tam jich také pár bylo ale do bojů zasáhli sporadicky a na rozdílod 34/76 nebo novějších 34/85 nebyly německým tankům rovnocenými soupeři ani jich nebylo tolik (pár desítek) byly poruchové a při zásahu díky tomu že měli pohonou jednotku na benzín rychle vzpláli rádi vybuchovali (což se ukázalo i v bitvě v ardenách) takže také danajská pomoc a hlavně nic nedali zadarmo všechno si nechali na dolar zaplatit. tyto zásilky netvořil ani 5 procent ruské vojenské produkce a s přehledem by se bez nich obešly (možná v oblasti potravin by to blyo těžké ale techniku nepotřebovali). To že otevřeli druhou frontu 2 a půl roku po tom co o to byly požádáni Sověty nebylo tím že by německo bylo neporazitelné ale proto že Churchilův plán na likvidaci komunismu nevyšel a vzhledem k možnosti ovládnutí evropy Ruskem bylo třeba rychle jednat (ostatně jak USA bojovali v evropě dokázali třeba v Itálii kde nebyly schopni postoupit až do doby než se jim německé oddíly prakticky bez boje a na konci války a hlavně po dohodě vzdali aby nemuseli za několik dní bojovat s Rusama v zádech) co se týče japonska tak to je další nesmysl. Japonci se chtěli Rudý armádě vzdát už v červenci (byli naprosto ekonomicky, materiálně a morálně vyčerpáni) kapitulace nebyla přijmuta z důvodu toho že USA chtěli naplnění postupimské dohody (bezpodmínečná kapitulace) zatímco Japonci žádali zachování císařství. jak už bylo řečeno "nejhorším zločinem je uštědřit ránu nepříteli který sbírá sílu na to aby se vzdal" Američani v pacifiku bojovali pouze o několik souostroví a kontinentální asii "osvobodila" rudá armáda (odtud dnešní tahanice o Sachalin který dostalo SSSR jako dar za pomoc USAv pacifické válce)
možná že ty už si mohl studovat bez omezení a proto je s podivem že si toho nevyužil

121106

16.08.2007 09:39

Nejvyšší čínský mrakodrap hořel, ale nezhroutil se

RE: Ma autor takovou sklerozu?

Wilonix 212.?.?.?

A to 9 září si četl kde prosimtě?

141844

27.09.2007 13:58

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška blábolů.

212.?.?.?

Bludy na druhou. Ale zcela jistě mi řekneš kolik Jihovietmnamců bylo "vygulageno" v jižním Vietnamu. Nejvíc lidí nechal odstranit Diemův režim a Thiův nebyl o nic pozadu (oba dosadili chlapci z USA). Mírové hnutí řízené KGB ??? Zcela jistě máte neprůstřelné důkazy a podělíte se o ně se mnou. Co se týče likvidace kolaborantů po válce tak to se odehrává všude a i češi by mohli vyprávět co se dělo při odsunu němců.

144580

12.11.2007 12:49

iNo pasarán!

Protesty

Wilonix 212.?.?.?

Jen bych vás pane Stwora upozornil že pokud protestujete proti válce v Iráku tak vám budou nejen nadávat to nácků ale i do komunistů (podle politické ideologie kterou daný "ochránce demokracie a svobod" vyznává). Je to hnus, když si lidé neuvědomují, že svou bezhlavou loajalitou jenom stahujou smyčku kolem vlastního krku.

146946

28.11.2007 09:03

Blackwater v Iráku

souhlas

Wilonix 212.?.?.?

Je to smutný co si dneska vlivní šmejdi dovolí.Jinak doporučuju překladateli opravit výrok "desítky miliard daňovejch poplatníků". Tolik nás skutečně ještě neni.

148165

06.12.2007 09:44

Ježíšek

omyl

Wilonix 212.?.?.?

Autor se mýlí. Vánoce jsou předevšim pohanské svátky a vztahují se k začátku letního slunovratu. Je ale pravda že se rozšířili až po příchodu křesťanství (které si den začátku slunovratu vybralo jako datum narození Ježíše Nazaretského - historicky neprokázaná osoba - těžko říct jestli šlo o náhodu).

148605

11.01.2008 11:42

Pozor na americké pokusy s ovlivňováním počasí

RE: Komunisticky zvasty...

212.?.?.?

K tomu větru dešti doplnim ještě trochu propagandy ze strany USA: http://tajomstva.org/veda/modifikace-pocasi-jako-zbran-odplaty/
jen pro pobavení.

151113

28.01.2008 08:16

Všechno je jinak

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

Wilonix 212.?.?.?

No já si těch starších učebnic moc neužil. Ale něco mě zaráží. Ty hledáš pravdu a spravedlnost (možná i lásku - nejsi občan Havel?) v instituci která ji dlouhá století ani neznala ani neuznávala? Pokud bys totiž šel do důsledku tak dojdeš ke zjištění že církev nabyla majetek stejným způsobem jakým o něj přišla. V jistém slova smyslu ke spravedlnosti došlo (ono slavné pořekadlo o božích mlýnech). Jistě lze úspěšně pochybovat o tom že to komunisti udělali jako gesto spravedlnosti vůči lidem jež staletí museli (opakuji museli) udržovat tuto zlodějskou chátru jež stála i za několika koloniálními válkami (hlavně v indočíně). Je to prostě něco ve smyslu že zloděj okradl zloděje a ten se cítí být poškozen.

152888

29.01.2008 11:24

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

Wilonix 212.?.?.?

A co Inqizice co odsuzování za kacířství nebo čarodějnictví s následnym obránim do posledního groše. Co vybírání desátků a nucení platby odpustků fanatickým vymýváním mozku o ohni pekelném. kdyby vám hrozili hranicí jsem si jist že dáte i to co nemáte a při mučení se přiznáte k čemukoliv. Konfiskace majetků při nekřesťanských činostech. Nucené práce ve prospěch farností a tak dále. Máte pravdu dnes jednotlivé diecese nemají stanovený ceník ovšem pokud farářovi nezaplatíte všimné tak se příště nechte zahrabat do hnoje - on vás nepochová neb nejste vzorný křesťan. Jistě dnes se to co jsem napsal na úvod nic neděje ale o tento majetek se jedná. Při počtu dnešních věřících mi jistě dokážete spočítat kolik tak asi je možno vybrat na dobrovolných poplatcích. Pak tu můžete pištět něco o majetku. Ve středověku si církev dělala co chtěla a nebylo možno ji nějakým způsobem korigovat a pokud se o to někdo pokusil tak mu svatá stolice vyhlásila válku. Majetek o kterém se bavíme nabyla ve většině případů v této době a ne za posledních 150 let. Pokud máte jen trochu soudnosti tak to musíte uznat.

153015

29.01.2008 12:01

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

Wilonix 212.?.?.?

Tak tohle je překrucování historie. Zikmund Husa rozhodně neodsoudil. Nedodržel ujednanou dohodu a tim dal církvi volnou ruku , ale tim kdo odsoudil Husa byl kostnický koncil a v něm Zikmund neseděl. Jistě Zikmund neměl čistý svědomí a byl defakto ovládanej římskou říší, ale ten kdo se chtěl Husa zbavit byly čeští církevní hodnostáři. To co chtěl Hus se dá dočíst v jeho knihách a nebo v knihách anglického reformátora Vicklefa, kterým se Hus hodně inspiroval. Tyhle lidi co se snažej filosofovat a mluvit o jedinečnosti člověka a o tom že nikdo nemůže vědět, co kdo vlastně chce, zatimco několik přízpěvků nad tímto zcela rozebírají osobnost svých oponentů a pečlivě je škatulkojou, doopravdy miluji.

153019

29.01.2008 14:24

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

Wilonix 212.?.?.?

Oprava : byl ovládán svatou stolicí a nikoliv říší římskou - tu samozřejmě vedl.

153025

04.02.2008 10:14

Historii píší vítězové

historie

Wilonix 212.?.?.?

Mám pocit že vědět něco o Vlasovovi je už v osnovách základních škol (teda alespoň za nás tomu tak bylo - těsně po revoluci). Pokud jde o samotnou operaci pokusu o prolomení blokády (její úderný název si už nepamatuji) mohu jen doporučit knihu Obléhání Leningradu 1941 - 1944 od D. M. Glantze. Neberte to jako reklamu na knihu ale jen jako prostý fakt pocitu že už toto téma (možná i pro nové velké bratrství) zcela upadá a na školách se prakticky nevyučuje. Nedávno jsem se dokonce ke svému "překvapení" od jedné vysokoškolačky dozvěděl že Leningrad a Stalingrad jest jedno město. Jistě chápete, že mě to dost poděsilo vzhledem k jejímu povolání učitelky.

153262

20.02.2008 12:01

Saddámova tajná válka

Tet

Wilonix 212.?.?.?

operaci tet rozhodně nejde popsat jako taktickou prohru. Operace tet byla plánována po smrti Hočimina komunistickým velením NVA a samotný generál Giap s ní nesouhlasil (nedostatek lidských zdrojů a nesplnitelnost požadavků). Samotná operace byla naplánována pro jednotky Vietcong a tajným cílem bylo nechat zlikvidovat Vietkong v jehož řadách byla převaha nekomunistů (po smrti Hočimina se začali v organizaci složené převážně z nacionalistů projevovat rozdílné názory na situaci - Hočimin měl tu vlastnost že dokázal spojit nacionalisty v jeden celek jenže samo komunistické vedení tyto vlastnosti nemělo) a udeřit přitom nepřítele v místech které byly pro něj citlivé (což byl cíl oficiální). Wiki bych nechal protentokrát stranou. Později proběhli další dvě pod taktovkou vojsk NVA s většími úspěchy. Pravdou ovšem je že rozsahem byla tet tou největší a je tudíž nejznámější.

154803

06.03.2008 12:36

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Tohle je hodně divoká verze. Za prvé to nebyla USS Echelon (ponorka s timto názvem ani neexistuje) ale USS Toledo. Za druhé poměrně přesně to popisuje kniha Nukleární ponorky v akci (nedávno vyšla). Pokud by ke srážce došlo tak by to mnohem hůře odnesla americká ponorka s výtlakem asi 7500 tun (Kursk měl 18000 tun) Navíc sověti používaj u ponorek dvojitej titanovej plášt (měl by vydržet i přímej zásah torpéda) takže je vysoce nepravděpodobný že by ho srážka s tímto plavidlem poškodila natolik aby se potopil. Nukleární výbuch na palubě kursku už je sci-fi verze.

155834

07.03.2008 12:11

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Netvrdim že se to nemohlo stát ale něco mi tam nesedí. Jednak by musel Kursk pálit první (pokud by to bylo podle verze že Toledo torpédovalo Kursk podle otvírání torpédové komory) Za druhé Během studené války došlo k několika srážkám ponorek a ani jednou nedošlo k tomu že by jeden na druhého zaútočil (navíc US zpravodajci musel mít informace o zkouškách superkavitačních torpéd) - tím se dostávám i k připomínce kohosi že generál severní flotyly odstoupil a požadoval potopení obou US ponorek - to je logické protože špionáž při cvičeních a testech novejch zbraní nebo zbraní předváděnejch zájemci (a je pravda že čína zájem projevila) se bere jako porušení mezinárodních dohod a smluv (a je možné na základě těchto smluv "špiony" zneškodnit - navíc pokud dojde ke kolizi) - ale i tento případ se v době studené války stal (kolize během cvičení) a nikdy na sebe nezaútočily. Čily to že volal Bush Putinovi a omlouval se je zcela logické protože jeho ponorky byly odhaleny a on se je z toho snažil diplomaticky vysekat (pokud by je nikdo neodhalil tak se nikdy neomluví). K poškození obou ponorek mohlo klidně dojít když se snažily nesrazit s Kurskem (Ponorky třídy San Francisko nejsou pro plavbu v pobřežních a mělkých vodách vhodné) a zůstat tak utajené. Při sledování bývá hnaha se nalepit co nejblíže k sledovanému cíly aby vás nezachitil pasivnim doplerem (obsluha sonaru bere váš šroub prostě za svuj) což ovšem vyžaduje velkou opatrnost. Jak už jsem psal dobře je to popsané v knize Nukleární ponorky v akci.

155927

10.03.2008 08:16

Teror pravdoláskovců

RE: Ciny a plna zodpovednost

Wilonix 212.?.?.?

Čistě teoreticky. Pokud budete stát/přijíždět na křižovatce a za vámi pojede automobil (osobní/nákladní to je jedno) a vy ze stylu jeho jízdy pochopíte že nezvládl řízení a nemá šanci dobrzdit necháte si urazit 1/2 auta a nebo se rozjedete i na tu červenou? Berte to čistě jako hypotetickou možnost (i když vzhledem k psychyckému stavu některých dnešních řidičů ne nereálnou). Jaká je pak vaše míra zavinění a kdy by došlo k napáchání vetší škody?

156172

11.03.2008 08:09

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Nemohu si pomoci ale torpédování kursku nesedí. Tim hlavnim faktorem je přítomnost části Severní flotily na cvičení a hlavně přítomnost křižníku Petr Veliký. Rusové už od počátku věděli o přítomnosti USS na jejich cvičení takže pokud by došlo k torpédování Kursku věř na 110% že by se s oběma ponorkama nes..li. San Francisko je třía útočnejch ponorek určenejch k vyhledání a zneškodnění nepřátelskejch raketovejch ponorek (dala by se nazvat stíhač ponorek) a není určena na boj proti hladinovejm plavidlum. Těžký křižníky (hlavně třída Kirov - zjistí i ponorku třídy SeaWolf na asi 30 km) jsou nad jejich síly. Takže by si nic takovýho posádky USS ani nedovolily. Mohlo dojít k nechtěnýmu kontaktu při manévrování, ale ten na Kursk nemohl mít fatální následek. Mistrovi Semerádovy. Při počtu ponorek vyrobenejch v SSSR se nehodám vyhnout dalo jen stěží ale jistě nás mistře oblažíš seznamem sovětskejch lodí které měli havárii. Tolik k tvýmu "téměř každá"

156247

11.03.2008 08:55

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

poklady

Wilonix 212.?.?.?

Tohle už zavání Štěchovickym pokladem. Pravdou je že Němci si za války nakradli celkem dost ale většina padla na válečné výdaje. Ukrytí pokladu u nás je jak příběh z hledačů pokladu. Málokdo by ukryl poklad v cizí zemi když není vůbec jisté jestli se do ní kdy vrátí.

156248

12.03.2008 09:51

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Hodím vám sem na co přišli sovětští kapitáni těchto ponorek (sice už ve výslužbě ale Putinovo prohlášení je neuspokojilo stejně jako třeba vás nebo mne - podle mě ti nejpovolanější). Příčina je mnohem jednodužší než se zdá. Díra vznikla působením tlaku vody na poškozený plášt (poškozený vnitřním výbuchem v torpédové komoře. Díky výbuchu došlo k proražení torpédové komory a tak následné zhroucení vnějšího pláště vedlo k zatopení několika přepážek současně. Vládní verze tudíž odpovídá (až na pár drobnejch detailů - ovšem těch podstatnejch) - na to sem nepřišel já ale ti co se na ponorkách plavili celej život. Putin s barvou ven nemohl protože by musel vyklopit že šlo o plavbu nováčků kteří za sebou neměli jedinej výstřel torpéda a na cvičení dostali cvičný topréda s pohonem na Hydrazin a peroxidu vodíku (těch se báli ovšem i zkušení veteráni a pracovali s nimi velmi opatrně, jelikož jakoukoliv netěsností mohli prosakovat zmíněné látky které navíc při kontaktu mezi sebou a vodou reagovali velmi výbušně - což byla taky příčina onoho výbuchu). Jenže na palubě byli jen nováčci kteří s nimy zkušenosti neměli. Další věcí kterou by Musel Putin vyklopit je že se tyto torpéda už ani používat neměli protože jejich životnost skončila (i operační nasazení) v roce 90 a byly nahrazeny novými - jenže těch byl nedostatek a jsou drahé tak se používali i vyřazené a tim třetim faktorem je že Kursk měl v roce 98 projít generální opravou jenže z nedostatku peněz k ní nedošlo. No a o důvodu proč USA odpustilo Rusku tak rychle dluh jsem psal už nahořejc. Jinak zbejvá doplnit že šlo o spornou částku ještě z druhý světový kterou odmítal SSSR a posléze Rusko uhradit (USA vyfakturovali více než měl SSSR doloženo v archivech a spor se táhl leta. Rusové by ho stejně nikdy nezaplatily a tak využil Bush tohoto dluhu k tomu aby obě ponorky vysekal ze šlamastiky do které se dostali tak trochu bez vlastního přičinění. A věřím že mělo několik Kapitánů z doprovodu chuť vybít si vztek na lodích které "tam neměli co dělat". Doplním že potopení obou ponorek by bylo z hlediska mezinárodních úmluv a dohod zcela vpořádku. Neměli tam prostě co dělat. A věřim tomu že po tom co si většina americkejch námořníků po návratu vyměnila a vyčistila spodní prádlo se zařekli že už podobnou kravinu neudělaj.

156344

14.03.2008 07:18

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

32 havárií při počtu 9-ti set vyrobenejch je celkem zanetbatelný číslo. Ještě sem pro srovnání hoďte počet nehod USS.

156495

17.03.2008 11:20

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Proc si myslite, ze v obchodech nejsou ruske pracky, susicky, lednicky, plasma TV, DVD prehravace, mikrovlnky, auta, motorky, pocitace, software, naradi, meridla, konvencni obrabeci stroje, CNC masiny, fotaky, kamery atd.

Odpověď je poměrně jednoduchá. Proč? Dneska řeší obyčejnej rus problém kde sehnat něco do huby a vydělat trochu na stáří a na to aby děti vystudovali. Tyto věci nejsou potřeba a není po nich poptávka. Těch pár lidí co si to může dovolit si stejně koupí osvědčenou zahraniční značku než by riskovali nový neznámý výrobek. Nevím proč jste ale zvolil spotřební elektroniku (dost jste si naběhl) ta se ve velké vetšině vyrábí na Taiwanu nebo v Číně a evropské na tom jsou jen značky (vzhledem k ceně práce v evropě by se ani nedali prodat). Co se týče obráběcích strojů Tak jsem pracoval i s mašinkou z KLDR a můžu vám říci že to rozhodně nebyl špatný stroj. Bylo ru i pár ruských strojů které sice zázračné nebyly ale pokud s nimy dělník uměl tak zmetky nedělaly. navíc za bolšvika stačila zásobovat podniky domácí produkce (třeba TOS Kuřim). Jelikož jsme si vlastní podniky odbourali tak holt musíme dovážet. Nebudeme si dělat iluze že je ruskej průmysl na kdovíjaký úrovni ale tak špatně jak děláte na tom neni. Myslim že o tom svědčí jak leteckej tak těžkej vojenskej průmysl.

156679

31.03.2008 11:50

Dvě výročí

RE: Dotaz

Wilonix 212.?.?.?

ty Rusy sem připoměl schválně neb vim že zrovna vy se do nich kdykoliv je to možné opřete. Nevím jestli sprostě nebo slušně tak často tu nejsem ale dá se z vašich článků vyčíst o jakési automatické přiřazení mentální nebo technologické zaostalosti (spíš mi vadí ta mentální). Doby se mění dnes už není bolševik (v Rusku od 92 zakázán) pro vás to je však přesto země všivejch bolševiků (přitom se stačí podívat do našich politickejch stran). Co se týče Havla tak ten u mě ztratil morální kredit podporou bombardování srbska. Neni to sice důvod k tomu abych si na něj vylejval zlost na netu ale pokud o něm budeme hovořit nečekejte žádné superlativy. Víte já moc často diskuse nečtu neb jsem zhnusen úrovní českejch diskutujících (stačí zajít na přidružený servery MFD a poslední dobou ze k nim přidává i Atlas.cz). Cenzura je nesmysl ale nebylo by od věci přidusit tu nechutnou anonymitu kterou internetové diskuse umožnují. Ať si kdo chce říká co chce ale svym jménem.tak tolik asi k tomu.

157653

04.04.2008 07:59

Vzpoura generálů

RE: Hmm, vzdycky si rikam, ze jsem prilis velkej dobrak.

Wilonix 212.?.?.?

Už jsem o tom několikrát psal. Ono v podstatě neni možné "vyexpedovat" jadernou zbraň a nevšimnout si toho. Jaderné zbraně jsou uloženy ve speciálních kontejnerech a skladech. Zcela odděleny od konvenční munice a lze je vydat jen na "něčí" rozkaz (a musí o tom bejt informovanej velitel základny) Nejde prostě zaměnit jen tak střelu s jadernou hlavicí za konvenční, protože jaderná je uložena ve skladu s jadernym vybavenim, tam konvenční munice nemá co dělat. Z toho vyplývají dvě věci. Buď Američani maj v armádě bordel a pak jsou keci o jejich přehledu o jaderném arzenálu a funkčnosti protokolů jen snůškou ideologickejch keců (pokud můžou dva technici podvěsit 6 střel s jadernou hlavicí aniž by si toho kdokoliv všiml, jak můžou tvrdit že maj dostatečně zabezpečenej jadernej materiál), a nebo moc dobře věděli co podvěšujou a pak to muselo bejt na něčí rozkaz a ten musí nést podpis - v tom případě ovšem vláda opět lže. Nejhůř na tom zase je obyčejnej americkej občan protože ten si nemůže bejt jistej vlastnim bezpečim ani v jednom případě.

158156

04.04.2008 12:48

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Wilonix 212.?.?.?

Přesně tak. V podstatě se ta doba a ty způsoby nelišily od toho co zažíváme dnes (i když tisíce kilometrů od nás). Samozřejmě dnes je jiná vojenská technika ale diplomacie se ve většině případů nehnula z místa (a že je dnes možné vidět spoustu a horších příkladů). Samotný rozkol katolicismu nastal už ve 13-tém století a trval až do konce 30-tileté války (jak už někdo napsal). V rámci Husitství si ovšem české země vybojovali postavení a náboženskou toleranci, které nemělo v Evropě té doby obdoby. Husity si nelze ani malovat v růžových brýlích ani na ně házet všechnu špínu. Je to prostě produkt doby. Nicméně Husité byly snad první českou armádou (bohužel taky poslední) která dokázala nejen vzdorovat ale také porazit početnější a lépe vyzbrojenou armádu nepřítele. Ať už se na Žižku díváte jak kdo chce nelze mu upřít jeho vynikající strategické schopnosti.

158175

17.04.2008 09:53

Vzestup židovského impéria: židovské uchvácení Ameriky

rusko

Wilonix 212.?.?.?

Že by Rusko tančilo jak Izrael píská to se mi jeví jako dost nepravděpodobné. Nějak si nevybavuju že by Rusko v Iránu ustoupilo Izraelskejm zájmum.

159272

06.05.2008 07:59

Je kosovský prezident bestiálním vrahem?

RE: Skvěle naspaný článek!

Wilonix 212.?.?.?

Pravdou je že takto to vidělo spoustu lidí. mě bylo tehdy 15 tak jsem se o to tolik nezajímal ale co vim ze svého okolí tak snad jen 2 lidé v naší vsi na bombardování nadávali - otec a strejc (a taky si za to dost vyslechli - divný že se jim pak za ty urážky nikdo neomluvil když se pravda ukázala). Já to tehdy neřešil.

160488

06.05.2008 08:42

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

MÁM RADOST

Wilonix 212.?.?.?

PODLE VLÁDNÍ PROPAGANDY JSEM:

" jsem islámský extrémista
jsem komunistický extrémista
patřím mezi krajní levici
jsem nemrava
šířím protiizraelskou nenávist po celém světě
obhajuji zájmy Íránu
nenávidím USA
jsem antisemita
rozdýchávám nenávist
sympatizuji s hnutím, které se účastní teroristické konference
nejednám v zájmu České republiky, ale v zájmu svých islámských a komunistických přátel
podporuji raketové a minometné útoky na izraelská města a vesnice, sebevražedné pumové atentáty na tržnice, kavárny či autobusy hromadné dopravy, masakry studentů škol jako byl nedávný v Merkaz HaRav v Jeruzalémě
* jsem nevzdělaný buran z vesnice"


A JSEM NA TO HRDEJ. [chechtot]

160492

14.05.2008 14:38

Šedesát let Izraele za námi

RE: Gratulácia Izraelu

Wilonix 212.?.?.?

Dost by mě zajímalo jak bys reagoval kdyby ti někdo přišel do bytu zabral ti z něj půlku a to takovym způsobem že bys neměl přístup ke zdroji vody a potravin. Pak by ti laskavě "navrhnul" že když ho nebudeš moc vytáčet tak můžeš zůstat ale pro jistotu by tvou půlku oplotil. Poté by ti neustále obsazoval po kouskách tvou zbejvající půlku. No a co se týče samotného terorismu tak mám takovej pocit že to byly právě izraelci kdo ukázal arabum že terorismem lze svého dosáhnout. A pokusy o genocidu a etnicky čistý Izrael jsou spíš na straně národa vyvoleného. Terorismus jistě není legitimním nástrojem, ale je to zřejmě jedinej prostředek, na kterej ještě "z národa vyvolenýho" rozklepaný společenství národů slyší.

161055

15.05.2008 09:37

Šedesát let Izraele za námi

lidovky

Wilonix 212.?.?.?

No cenzura na LIDOVKÁCH.CZ funguje bezchybně. Stačilo jen napsat "dojení 63 let staré krávy Holocaustu už dneska nemá tu sílu jako kdysi" a už sem svuj text nenašel.

161138

06.06.2008 10:20

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

RE: Spousta věcí v osnovách chybí

Wilonix 212.?.?.?

Nic z toho co popisujete ("Škola by měla učit, jak se chová sňatkový podvodník, co vyvádí alkoholik, proč ujedou lidi na drogách, jak se bránit psychické manipulaci a podvodníkům všeho druhu, jak víc věřit vlastní úvaze a rozumu než rádoby autoritám všeho druhu, jak se postavit agresorům vynucujícím cokoliv a podobně" ) jsem na škole neměl a přesto neholduji alkoholu, drogám, nesnadno mě ochcat ani nejsem zadlužený. To co zde popisujete by mělo být především součástí výchovy v rodině. Už od malička mi rodiče říkali nauč se něco si nechat na horší časy a nekupuj si nic na co nemáš. Škola (ta základní) má především dát alespoň základní vědomosti o naší geografické a kulturní historii. Měla by naučit lidi číst, psát a počítat a všeobecně vzbudit zájem o sebezdokonalování a touhu po nových informacích. Pokud potlačíme ve školství předměty a budeme vyučovat jen jak bejt poslušný, neremcat a hlavně hlouběji neuvažovat nad nově získanými informacemi tak z nás budou jen poslušní otroci v rukou mocných. P.s Musíte si uvědomit že gymnasium je přípravná škola pro školy vysoké. Pokud jste chtěla po střední skončit se studiem měla jste si vybrat odborně zaměřenou školu. Navíc to že vy ty podrobné vědomosti nevyužijete neznamená že je nevyužije někdo jiný. Je obrovský rozdíl mezi tím jestli něco zběžně znáte a nebo to něco znáte do podrobností. A v historii a technice to platí dvojnásob.

162632

09.06.2008 08:01

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Už jsem si to našel.

Wilonix 212.?.?.?

Přídavné pancéřování u transportních vrtulníků není zrovna dobrej nápad. Jednak se tim snižuje nosnost a pak i rychlost a výškovej dostup. Transportní vrtulníky nejsou stroje do bojů ale na převoz vojáků a munice. Pod přímou palbu nemaj přijít. Ostatně stačí si vzpomenout na Mogadišu kde z 24 UH60 přežili jen 2. MI-8 byla v době vzniku nadčasová konstrukce a jediná větší úprava co vím se týkala náhrady 4-listého rotoru za 5-ti listý. Porovnejte s tím kolik úprav prodělal UH1 než z něj vylezla UH60.

162795

09.06.2008 12:47

Policista obviněn za střelbu na prchajícího zločince

RE: mimo jiné bezobsažný nic neříkající článek

Wilonix 212.?.?.?

Nikde nestálo že je podezřelý ozbrojen nebo nebezpečný (Což jsou jediné možnosti pro legitimní použití střelné zbraně - alespoň by mělo být). Byl to zlodějíček a nejspíš i chudák co se zmůže jen na znásilnění holčičky ale to nám nedává právo ho zastřelit bez soudu. Stěží mohl představovat pro policisty ohrožení. A i při vědomí toho že je pachatel ozbrojen je cílem zastavit prchajícího (střelbou do nohou - samozřejmě pokud zbraní neohrožuje kolemjdoucí nebo samotné policisty) a ne ho odstřelit jako psa ranou do hlavy. A pokud si policista není jistí tím co zasáhne (oblíbená výmluva na případnou velkou vzdálenost mezi policistou a pachatelem kdy policista tvrdí že střílel na nohy a omylem ho trefil do hlavy!!!) nesmí střílet. Přikláním se ke špatně naplánovanému zásahu. Bylo známo že by se pachatel mohl pokusit o útěk a přesto to nebylo bráno v potaz. Přestože policistu lze vinit jen stěží neb po důkladném vypláchnutí mozku na akademii a po následném PŠM kde jsou k podobným řešením naopak nabádáni se nelze divit že řada z nich bere spravedlnost do vlastních rukou aniž by si uvědomila důsledky a rizika z toho plynoucí, každý je zodpovědný za své jednání a on se pro použití zbraně rozhodl zcela svobodně. Pak ovšem nemá u policie co dělat. Sakra měli ho doběhnout a pak mu nich nandat co se do něj vejde a nic se neděje ale jak se začne střílet je po srandě.

162828

09.06.2008 13:33

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Už jsem si to našel.

Wilonix 212.?.?.?

Bohužel pane mě Discovery ani Wiky nezajímá. Spíš by mě zajímalo jak vy to vidíte na Globalsecurity.

162835

10.06.2008 10:28

Cokoliv, jen abychom nemuseli zpátky

US boys

Wilonix 212.?.?.?

Přesně tak. Běžnej americkej mladík nemá potuchy co to je válka. Válečné zpravodajství je upravené, jejich "válečné" filmy je vykreslují jako hrdiny proplouvající bitvami beze ztrát (vrcholem sebeobětování lze brát filmy jako Zachraňte vojáka Rayena nebo BlackHawk Down (na popud Pentagonu prvních 20 minut přetočeno takže se film sice zakládá na skutečné události ale děj byl ve filmu pozměněn - ono kdo by taky točil film ve kerém vaše elitní jednotky přežijí jen díky tomu že nerozlišovali mezi rebely a civilisty a střílely na všechno co se hejbe (z 660 obětí bylo 550 neozbrojených !!! civilistů) a přišly o většinu nasazenejch vrtulníků - koho zajímá víc tak zkuste knihu Enciklopedie Elitních sil Světa). Jenže pak přijdou do reálného konfliktu a střetnou se s realitou gerilového boje a je po iluzích. Hrdost a nadřazenost je ta tam a zbejvá akorát strach o vlastní existenci.

162915

07.07.2008 07:37

Chapadla jedné chobotnice

nobelova cena za mír

Wilonix 212.?.?.?

Mirdo: Kisingerova Nobelova cena za mír je výsměch těm kteří si jí opravdu zasloužej. Dodnes jsem nepochopil jak mohl člověk kterej nařídil vánoční bombardování Hanoje (operace Linebecker a Linebecker II - defakto v době kdy už se USA zavázala ukončením bojů) při kterém zemřeli statisíce civilistů na následky použití fosforové, tříštivé munice a napalmu (čili zakázané munice) dostat. Holt v americe tam je všechno možný.

164696

10.07.2008 13:37

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Lide se vzdy delili na ty co ridi a ty co poslouchaji...

Wilonix 212.?.?.?

Něco podobného hláslo už Konfuciovo učení. Problém je v tom že ke stavu, kdy si mocipán uvědomuje že prosperita státu/národa jako celku znamená i jeho osobní prosperitu a úctu okolí, dochází málokdy. Většinou žijou mocní národa/státu v iluzi že úcta k nim je dána jejich postavením a nemusejí ji tudíž získávat. A je mnohem jednodužší a rychlejší osobně profitovat na úkor ostatních a osudy ostatních je nezajímaj.

165054

05.08.2008 09:45

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: UFO

Wilonix 212.?.?.?

Upak tady ti možná seberu iluze. Jedno je jisté - ve vesmíru zcela jistě nejsme sami. Nicméně v tomto musím podpořit Škarpíka - na žádné kruhy v obilí nebo mimozemskou flotilu na orbitu skutečně nevěřím. Pokud jde o ty "létající talíře" tak vaši kamarádi nejspíš viděli jedno z pokusných antigravitačních zařízení (v SSSR testováno od 60tých let - nicméně existujou důkazy že už Němci za druhé světové války používali některé prototypy - http://www.volny.cz/l_kopecky/ufo_hoax/VIZZUTTI.htm). ono pokud jde o celou kampaň kolem UFO tak ta bejvá často účelnou (a vládou vyvolanou) clonou některejch vojenskejch projektů (stačí si najít nějakou stránku o nezavedenejch prototypech a člověk se nestačí divit).

166944

05.08.2008 13:21

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Mozek a důkaz přistání

Wilonix 212.?.?.?

osobně si myslím že stejně jako u Gagarinova letu existovali 2 předtočené verze. Jedna v případě úspěchu a druhá v případě neúspěchu. To že se tyto záznamy udělali dopředu je celkem logické. Za prvé byl to především ideologickej boj a raketoví inženýři na obou stranách se snažili tyto lety odložit (z technickejch důvodů).Nikdo tedy nevěděl jestli se to povede nebo ne (proto ty dvě verze). Za druhé nikdo nezaručí dokonalé technické spojení - notabene v situaci kdy se o to pokoušejí poprvé - to se prostě na náhodě nenechává. Třetím faktorem proč podle mě k maškarádě s předtočenim došlo je fakt že žádnej člověk nebude vědomě riskovat vlastní život. Je mi jasný že po přistání byly astronauti v dost velkym stresu tak jen otevřeli dvířka mrskli vlajku a šupem pryč aby se nervozní technici nezbláznily. Pokud jde o pravost důkazů pro přistání na měsíci tak mi defakto stačí jedinej (stejně jako rusum) a to je měsíční kámen kterej odtamtud američané přivezli. vzhledem k tomu že se na měsíci několik let před američanama projížděl Lunochod měli rusové dost času dostatečně analizovat chemické složení povrchu měsíce - pak jen porovnali se vzorkem kterej dodali američani. Proto rusové nikdy tuto teorii o "nepřistání na měsíci" nepodpořily.

166986

05.08.2008 13:41

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: dvě poznámky

Wilonix 212.?.?.?

To já sem potkal tuhle dva týpky. Jeden tvrdil že je moje sebevědomí a ten druhej prohlašoval že je muj mindrák. [chechtot] [velký smích]

166980

12.08.2008 08:27

Kdo vyzbrojil Gruzii

propaganda

Wilonix 212.?.?.?

cenzura už zapracovala i na Youtube - na tomto videu měly bejt
záběry z jižní Osetie leč video už je odstraněno
http://www.youtube.com/watch?v=WGygucWyIp0&feature=user

167784

19.08.2008 09:32

V ten den, kdy umřela pravda

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

Wilonix 212.?.?.?

Ano pane Bruci. Štětina vyrazil do Gruzie a potřásl si rukou se Sakašvilim - aby pak přeložil oficiální propagandu z Gruzínského vládního webu a umístil k ní svuj podpis. Tomu se říká vyrazit za informacemi.

168377

20.08.2008 08:13

Nezapomeňte na Jugoslávii

kniha

Wilonix 212.?.?.?

Nevíte někdo kdy vyjde tato kniha i u nás (v ČR). Jestli teda někdy vyjde - aby nakladatel nedopadl jako Michal Zítko.

168445

26.08.2008 09:58

Putin si nemůže dovolit ustoupit

w

Wilonix 212.?.?.?

Ten dodatek je přesnej pane Stwora. Tak 90-ti % lidí co znám je to buď jedno nebo z toho maj radost - prostě maj pocit že se jich to netýká nebo dokonce že to je pro jejich dobro. Pak je tu skupinka lidí co z toho ještě profitujou a pokud se náhodou šílenec u kormidla po spatření ledovce zeptá jestli nemá radši uhnout tak mu nakukaj že se nemusí bát protože to loď ustojí. Mám pocit že se naše setrvání na týhle planetě blíží ke konci - tentokrát s opravdu vynikajícím "ohňostrojem".

169026

26.08.2008 10:01

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: Chjo

Wilonix 212.?.?.?

Nemám pocit že by se ptal někdo občanů té které země zda chtějí být v NATO. Takže o té dobrovolnosti bych pomlčel.

169027

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,01 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,08 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 059,69 Kč
1 unce stříbra
577,96 Kč
Bitcoin
840 727,84 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?