Diskuze k článku

Přeplněné nemocnice? Pár souvislostí

Příspěvků 41

3.2.2021 2:28

Nemocnice byly dříve nastavené na pandemii chřipky, která se čas od času vyskytuje.

F&T 45.?.?.?

Děkuji, že si s tím výběrem textů dal někdo práci.

Tak přesně tento jev popisoval Pjakin. Prostě takové epidemie jako současná Wuchanská chřipka už tu dávno byly. Jenže na to bylo v té době zdravotnictví připraveno.

Jenom se neterorizovalo obyvatelstvo nesmyslnými zákazy a neničila se ekonomika celé země.

Nikdo se neptá, proč jsou nemocnice plné?

Dalo by se říci, že se na současný teror obyvatelstva elita dlouhodobě chystala.

386234

3.2.2021 5:25

Zde na jihu to samé

siky 181.?.?.?

Jsou zavírána některá zařízení a v TV běží kampaň o "přetížení nemocnic" kvůli koronaviru. Mí známí, jež se v nemocnicích pohybují a já čas od času taky jsme svědci, že opak je pravdou - JE TAM LIDUPRÁZDNO!

386235

3.2.2021 8:25

A zasa ten Covid...

AntePortas 109.?.?.?

Existuje vo svete aj nieco ine ako Covid a svetovlada? Zistujem ako postupne prestavam chodit na net a citat stale to iste dookola. Absolutne nazujimave, nicim neobohajuce temy. Naco? Lebo to je popularne a tecu z toho peniaze?
To fakt pisalkovia nemaju inu vdacnu temu. Vsetko ide v cykloch a tak aj saturacia je prirodzenym javom. Akonahle sa clovek niecoho nasyti, prestane ho to zaujimat. Zbali kufor a najde si inu zabavu.V tom je sila substitucie.
Ludia nepotrebuju vonkajsieho nepriatelia. Bohato si vystacia aj s vlastnymi samodesktrucnymi sklonmi.

386237

3.2.2021 12:23

RE: A zasa ten Covid...

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 386237

Je to téma číslo 1, ať chceme nebo nechceme - protože právě tato fejk pandemie je v současnosti ten nejdůležitější a suverénně nejnebezpečnější nástroj mocenských elit k nastolení mega-totality Great Reset [mrknutí jedním okem]

386254

3.2.2021 13:30

RE: A zasa ten Covid...

F&T 45.?.?.?

Reakce na 386254

Mike7 má naprostou pravdu. Pokud budu šikanován (třeba nošením škodlivých náhubků) a bezdůvodně vězněn doma ve večerních hodinách, tak se musí jako první řešit ten, kdo to způsobil.

Za zástěrkou COVID probíhá totální destrukce ekonomiky, rozkrádání veřejných zdrojů, rozvracení zdravotní péče aj.

Pokud Vám hoří dům, tak nejprve je třeba hasit a teprve potom něco jiného. I když po uhašení - náhrada zkorumpované vlády - asi bude nejlepší zjišťovat škody, které svým šíleným sobeckým jednáním způsobila.

Pro potěšení si poslechněte písničku: https://www.youtube.com/watch?v=q9XTtQPCkx4

386257

3.2.2021 16:58

RE: A zasa ten Covid...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 386257

> destrukce ekonomiky, rozkrádání veřejných zdrojů, rozvracení zdravotní péče aj.

Ale komu a čemu to poslouží?

Skutečně účinný lék na Covid byl publikován Trumpem už 8.10. 2020 viz https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus....

NIKDO z našich ani evropských politiků si toho údajně nevšiml!?! Nebo je snad lepší vyhazovat stovky miliard za ochranné prostředky, testování, trasování, náhrady postiženým, nemocniční lůžka a vakcíny? Účinná léčba (Trump šel z nemocnice za 3 dny) by lůžka vyprázdnila. Mimořádný stav mohl skončit o Vánocích. Děti mohly chodit do škol, my do hospod.

Tak si říkám. Jsem úplně blbý já? Nebo (což zní vskutku značně nepravděpodobně) všichni politici u nás i na celém světě? Nebo je pro ně vyhazování peněz z veřejných rozpočtů tak lákavé? Proč?

386266

4.2.2021 9:31

RE: A zasa ten Covid...

ping789 31.?.?.?

Reakce na 386266

Jsem úplně blbý já?
ANO JSTE , takové otázky pokládá dnes již jen obyvatel kukaččího hnízda
ale nebojte, jsou vás miliardy infantů - lidských zdrojů , hlavně se neplašte a slušně, velmi slušně , nejlépe pokorně poklekněte

386282

4.2.2021 15:20

RE: A zasa ten Covid...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 386282

Omlouvám se politikům SRN. Proč? Cituji:

"Lékaři hlásí průlom v léčbě koronaviru, píše server americké stanice NBC. Zázračným lékem má být směs protilátek pod názvem REGEN-COV2. Medikament by měl stoprocentně zabránit příznakovému průběhu infekce. Plyne to z výsledků studií společnosti Regeneron Pharmaceuticals. Německo už 200 tisíc dávek tohoto léku zakoupilo."

Tímto lékem byl počátkem října loňského roku vyléčen stařík jménem Trump. A já bych nákup tohoto léku naší vládě také vřele doporučil.

Vaše odpověď na můj příspěvek na téma MOŽNOST ÚSPĚŠNÉ LÉČBY COVID-19, pane Pingu789, zřetelně dokumentuje fakt, že v pokleku jste Vy. Jaký důvod Vás vede k tomu, schvalovat totální neschopnost našich současných politiků PŘIJÍMAT SPRÁVNÁ ROZHODNUTÍ v boji s coronavirem?

386298

4.2.2021 22:53

RE: A zasa ten Covid...

ping789 31.?.?.?

Reakce na 386298

- na rozdíl od vás (mnoha) nehodlám debatovat o něčem na úrovni pohádek tisíce a jedné noci, které si pro vás sepsala kriminální globální pakáž ( úspěšně) a neustále
je upgraduje až to bučí
- pokud vážně debatujete o problému intenzity hejkalova řevu a přebíjíte se tu pohádkovými "argumenty" vycucanými z gůglu jestli je to 150dB nebo dokonce 180bB, případně kolik trpasliků mělo sex se Sněhurkou po zákazu vycházení, tak jste díky své hlouposti nebezpeční druhým
- brát vážně xindly tč. loutky v jakési protektorátní vládě a jejich role a texty z jeviště mohou pouze osoby ducha mdlého nebo placení plazi, proto ten "boj" který tu vynášíte do málem úrovně Husa před koncilem, je boj - nikoliv s patogeny, ale boj za vyhubeni stovek milionů jedinců druhu homo pod záminkou divadélka kovid
- je vážně poučná ta semknutost zločinců velkých , malých a jejich obětí, prachy až v neposlední řadě , a k tomu pohotově lotři co prý zastupují boha, to je jak nástup atletů branou borců na olympiádě zmrdství
- a co se mortality týče, tak z lidi kolem mne, které jsem znal, zemřeli již 4 na zanedbání lékařské péče a nikdo na chřipku populárně presentovanou jako c19, tedy logicky příčinou smrti oněch 4 smolařů divadlo c19 bylo ( kromě zločinců v bílých pláštích )
- za posledních 100 roků se obyvatelstvo tohoto chazarského protektorátu mimořádně osvědčilo jako pokusní dementi psychoher na míru blanickým rytířům
na 120% , BBB [chechtot] ANO bude líp
- nechtějte proto po mně , abych byť i jen titěrně připustil, že lotr zvaný český politik snad může dělat nějaká rozhodnutí, dokonce správná ?!?! , jsem ochoten připustit, že jediným správným rozhodnutím osoby XY české politiky je počet knedlíků ke guláši v paramentní restauraci event. uvážení velikosti objemu krabice od vína
- víra ve schopnosti těchto tvorů z mordoru konat snad i nechtěně libovolně malé dobro jen tak bez honoráře vás zahubí - to by mi nevadilo, kdyby nehrozilo, že ta hromada mrtvých zombie zavali i mne
- hezky večer a vyhýbejte se zářičům 60Ghz, abyste neupad jak ten wuchanský protagonista, který dýchal vzduch bez vzduchu

386307

4.2.2021 9:21

RE: A zasa ten Covid...

AntePortas 109.?.?.?

Reakce na 386254

Nastroj k nastoleniu akej mega-totality? Nie, je to nastroj destrukcie spolocnosti potazmo celej civilizacie, destrukcie zivota.
Pravda je to, o com si clovek mysli, ze je pravda. Toto je dokazane aj fyzikalne javom zvanym superpozicia. V takom pripade je jedno, ci ma pravda korene v realite alebo iluzii.
Clovek je tu len preto, ze ma telo, ktore je v kazdom okamihu ohranicene. Ma svoj tvar a podobu. Vzhladom na to, je mozne zostavit vzorec, kde sa to jeho telo da presne zaniest do matematiky. Vysledok bude realny, skutocny.
Covid nema presny tvar a podobu. Je to neohraniceny interval. Akykolvek pokus o zostavenie matematickeho vzorca by celil dvom uskaliam. Vyberu premennych a konkretnych hodnot premennych. Obe pochadzaju z otvorenych intervalov, teda ich nie je mozne presne stanovit. Covid je teda iluzia.
Z pohladu pravdy vsak nie je dolezite, ci je nieco realne alebo iluzorne. Dolezita je len viera v to, ze nieco je. Tuto vieru, tak ako nabozenstva mozno sirit ucenim. Dnes ucenie nazyvame informaciami. Ak tie informacie budeme prijimat a navyse ich dalej sirit, mozu sa masovo premenit na pravdu. Takto sa aj iluzia moze stat pravdou. A to sa presne deje.
Preto, jedinou moznostou ako sa dostat spat do reality, je iluziu odmientnut jednoducho tym, ze ju nebude clovek dalej prijimat a ani sirit. Ak to clovek nedokaze, potom sa moze sam rozplynut v otvorenom intervale, stratit tvar a podobu, alebo ho tam rozplynu ostatni veriaci aj ti rozplynu aj neveriacich.
Tak sa este raz pytam, aky je Covid nastroj mega-totality? Ziadny. Je to nastroj destrukcie,
Covid je myslienka, sila ktora uz nepotrebuje zdroj, len nosic. Tak ako myslienka, ze peniaze sa daju vytvarat z nicoho. Tie uz nepotrebuju bankarov, moze ich vytvarat aj pastier oviec alebo pocitac. Myslienka je, tak ako ohen a vsetky ostatne zivly a sily, dobry sluha ale zly pan. No, tak ako vsetko ostatne potrebuje nosic, inak o nej nikto nebude vediet a jej sila sa rozvinie.
Ak sa ludia budu zaoberat Covdiom, sami si urciia svoju buducnost v bezhranicnej iluzii, ktora zo sveta postupne vymieti vsetko realne.

386281

4.2.2021 12:31

RE: A zasa ten Covid...

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 386281

Vidím, že máme každý zcela rozdílné životní zkušenosti, vnímání světa a způsob vyhodnocování či dávání do souvislostí.
Použil jste slovo pravda. Pravda je podle vás to, o čem si člověk myslí, že je pravda. Pro mne je pravda pouze podmnožina informace.
Informace sama o sobě neznamená vůbec nic. Poletuje si, kudy je libo. "Začne existovat" až v okamžiku, kdy ji zachytí příjemce a dokáže rozluštit její poselství.
Informace i pravda mají tu vlastnost, že dokáží objektivně existovat navzdory tomu, že k nikomu nedoletí. V případě pravdy se všichni mohou mýlit, neznamená to neexistenci pravdy.
Ctnostný vladař se zapomene se služebnou. Jeho pověst je však vzorem ctnosti, pravdomluvnosti, čestnosti a vysokých morálních zásad. Služka záhadně zmizí a nikdy se nikdo nic nedozví. Pro celý svět zůstane mužem nejvyšší ctnosti.
Na smrtelné posteli se vladař přizná, ctnost opustila tohoto muže. Situace se rázem změnila.
Samozřejmě, toto mé rádobyfilozofické žvanění se může dostat do problému například tehdy, pokud by se dotyčný nikdy nepřiznal. Někdo by tak mohl namítnout: "Vidíš, osle? Pravdou zůstalo to, co si lidé mysleli." Jiný by se oháněl tím, že pravda objektivně existovala, ale nikdy nevyšla na světlo. Jsem zastáncem tohoto druhého postoje.

386287

4.2.2021 13:04

RE: A zasa ten Covid...

AntePortas 109.?.?.?

Reakce na 386287

V kocke ste priblizne napisali nieco podobne. Logika nema za ulohu urcovat co je a co nie je pravda. Ulohou logiky je vytvorit interval moznosti na zaklade ich odlisnoti, najmenej vsak dve naraz, inak by nebolo nic, lebo by nebolo co od coho odlisit. Pravda ju v skutocnosti nezaujima. Tu si vybera subjekt podla skaly moznosti. Kazdy subjekt zvacsa vybera z ineho intervalu moznosti. Ta je ovplyvnena tak casom ako aj priestorom, casopriestorom. Nie na kazdu moznost ma subjekt priestor a kazda moznost ma datum spotreby. Preto plati, ze pravdou je to, comu clovek uveri, lebo on sam urcuje to, co je a co nie je pravda. I ked sa zda, ze mu pravdu mozu nanutit ostatni, v skutocnosti pravdu prijat nemusi, ale moze alebo musi sa nou riadit.
Po vysloveni myslienky si ona sama zije vlastnym zivotom. Uz nepotrebuje zdroj. Potrebuje len nosic, inak sa o nej nikto nedozvie. Nosic moze byt lubovolny. Cim je jeho usporiadanie vhodnejsie, tym sa myslienka siri presnejsie a naopak. Masovym sirenim tak vznika sum, chaos, pretoze nie kazdy nosic je vhodny.
Svet nefunguje zlozito. Nesmie, lebo v nom su aj prilis jednoduche organizmy, ktore by zlozitost neprezili. Zlozitym svet robi interakcia.
Ak chce niekto obmedzit silu myslienky, na zaciatok staci, ak ju vynecha zo svojho zaujmu. Ak to urobia masy, myslienka sa bude musiet zmenit, inak sa strati.

386288

3.2.2021 18:46

RE: A zasa ten Covid...

Burgán 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 386237

AntePortasi, však se na to vykašli, z tvého hlediska se skutečně nemusí dít nic výjimečného. Jenom se nasunuje jistá forma měkkého fašismu, která zasáhne nejvíc jiné vrstvy populace, než tu tvou. Obyčejný člověk, který nic nemá a spokojí se s tím, že už nikdy nic mít nebude, tak toho se to netýká. Ten se po Resetu dokonce bude mít lépe! Nebude muset pracovat, a může se celý den dívat na televizi na seriály a nikdo ho nebude (kromě pravidelné pololetní vakcinace) prudit.

386270

4.2.2021 10:30

RE: A zasa ten Covid...

AntePortas 109.?.?.?

Reakce na 386270

Vo vesmire nic nevznika ani nezanika len meni svoju formu. Co sa stne s informaciou, ktora neziska nosic? Stali by sa domorodci z juahoamerickych dazdovych pralesov krestanmi, keby za nimi neprisli misionari?
Nech ludia veria v Covid a ich zivot zhltne iluzia. A cim ich bude viac, tym bude aj vacsia moc iluzie. V skutocnosti ludi, ktori zili v iluzii bud ostatni obchadzali alebo zatvarali do blazincov. Teraz to bude naopak. Buducnost ludstva zhltne iluzia a v iluzii sa normalne zit neda.
Staci tu iluziu prestat zivit, teda prijimat a sirit, opustit media a ona zmeni svoju formu.

386283

4.2.2021 18:13

RE: A zasa ten Covid...

Burgán 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 386283

AntePortasi, váš prví příspěvek si bylo možné ve spěchu vyložit jako zabečení ovce. A na to jsem reagoval. Nyní vidím, že máte sklony k hlubším úvahám a logickým hrám. To se mi líbí. Beru zpět svůj sarkasmus. Hezký den.

386303

5.2.2021 9:14

RE: A zasa ten Covid...

AntePortas 109.?.?.?

Reakce na 386303

Ked vezmete do ruk mincu, v akej polohe ju roztocite? Postojacky na hrane.
System sa cloveka snazi vohnat do situacie, aby si vybral jednu z dvoch stran. V skutocnosti je vsak najstabilnejsi bod v strede, na hrane mince. Preto netreba byt za alebo proti, dlhodobo to vydrzi len v strede. Tretia moznost ako protivaha oboch je teda ignoracia. Cloveka mozu prinutit nasilim, ale len kratkodobo, tak ako ked na par okamihov vytvoria novy chemicky prvok. Dlhodobo vsak pretrva len symbioza. Ked sa toto raz skonci, tak sa dav bude potrebovat na niekom vyburit.

386312

5.2.2021 9:30

RE: A zasa ten Covid...

ping789 31.?.?.?

Reakce na 386283

beru tu vulkánskou logiku, jen tedy sdělte praktický návod pro NĚ , pro TY chycené v iluzi, jak ji maji přestat - onu iluzi - živit, jelikož těch hromadných iluzí , kterým propadl dav bezmezně aź se stal vražedně nebezpečný všem a všemu bylo a je dost na apokalypsu, jak navrhujete oslovit těžkou smažku s návrhem abstinenční léčby bez substituce ? co jí dáte za jinou iluzi neb ony ty davy bez iluzí stávají se pak tak jako tak apokalypsou, ne každý je nebo může být vulkánec , opak je skutečností , nevim jestli jim lopata a krumpáč bude stačit, blahobyt a konzum se, zdá se, neosvědčil

386313

3.2.2021 9:59

Realita je uspokojivá ....

jjj 46.?.?.?

Skutečnost sleduji tady: https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic#CR
Od léta 2020 nepřetržitě třetina až čtvrtina lůžek pro těžké případy PRÁZDNÝCH!!!

A to přes to, že nemocnice dostávají za každého dědečka, kterého si piplají na covid-lůžku 413.000,- Kč týdně navíc!!! Tzn. každý dědeček, o kterém tvrdí, že má pozitivní test, přinese nemocnici 20.000.000,- Kč ročně. Sto takových dědečků a jsou to dvě miliardy za rok. Kdo tohle nechápe .... [smích] [smích] [smích]
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-pacienty-s-covidem-je-priplatek-tyden-pece-prijde-na-temer-580-tisic-130239

386240

3.2.2021 12:21

RE: Realita je uspokojivá ....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 386240

No však také ministerstvo zdravotnictví zakázalo jakoukoli nekovidovou péči kromě zcela naprosto nezbytné [cool]

386253

4.2.2021 13:55

RE: Realita je uspokojivá ....

Kosk 62.?.?.?

Reakce na 386240

Neumíte číst, nebo jste hloupý. Nebo, což je nejhorší varianta jste takový schválně. To, co se tam popisuje je příplatek velkým nemocnicím za "dědečka" na JIP - jednotce intenzivní péče. Navíc je to za týden, to aby to vypadalo ještě větší. Taky to vyšlo na seznamu a Vy jim na to krásně skáčete.
Neobhajuju tyhle peníze, ale protože ve zdravotnictví pracuji, vím, jak je tam každá pitomost předražená. A není to vina těch sestřiček/doktorů, co tam pracují. Ty neurčují, kolik bude stát to či ono a že se tam musí na každou pitomost dělat opakované zkoušky, které stojí tisíce. Pomalu abych měl dvakrát ročně revizní zprávu na propisku...
A na naší "venkovské" chirurgii nás netěší, že nemůžeme provozovat běžnou operativu. A že jsou nemocnice rády za příplatek? No to asi jsou, ono je to dnes o tom, že malá nemocnice za péči dostane cca 90% svých nákladů a zbytek si sežeňte kde chcete. Buď dá zřizovatel, nebo taky krachnete (tedy pardon, to je vlastně optimalizace lůžek, nebo přeměna na následnou péči, co je taky potřeba)
To prostě nejde udělat třeba na dvoře přidruženou zemědělskou výrobu a pěstovat kedlubny nebo prasátka.
Ono to není vždy tak jednoduché jak se na první pohled zdá. A už vůbec ne tak jak to budou popisovat novináři seznamu. [bliji]

386292

3.2.2021 11:48

Optimalizácia systému zdravotného zabezpečenia I.

Lubosmat 212.?.?.?

Prejdem k meritu veci: nie som zdravotnícky pracovník, ale pracoval som sedem a pol roka ako investičný technik jednej nemocnice s poliklinikou, nachádzal som sa takpovediac medzi potrebami zdravotníckeho personálu, technického zabezpečenia a požiadavkami vedenia nemocnice v čase, keď sa rozbiehala tzv. optimalizácia systému zdravotnej starostlivosti.
Optimalizácia zdravotnej starostlivosti, čo sa vlastne skrývalo za týmto pojmom?

Zvýšenie miery zodpovednosti za svoje zdravie. Ináč povedané zníženie nákladov na liečenie „pacienta“, prostredníctvom eliminácie tzv. lôžko-dní na nevyhnutné minimum. Vrcholom tejto snahy je tzv. jednodňová chirurgia, kde vás v jednom dni vyšetria, zoperujú a zafačovaného pošlú s barlami v rukách a receptom v zuboch na autobus.

 Zmena financovania. Zdravotná starostlivosť už nie je garantovaná štátom z rozpočtu, ale mal to byť solidárny systém financovaný z výberu poistného, ktorý mal slúžiť na úhradu preukázaných zdravotných výkonov. Predstavte si, že najväčšia zdravotná poisťovňa (s najväčším počtom klientov) pravidelne zamietala takmer pätinu preukazovaných zdravotných výkonov ako neopodstatnených. Poisťovne si každoročne vyplácali vysoké odmeny z hospodárskeho výsledku a nemocnice trpeli prvotnou a druhotnou platobnou neschopnosťou a toto sa tu deje dodnes.

 Kategorizácia zdravotných výkonov. Za rovnaký výkon sa bodovalo odlišne v poliklinikách a odlišne v tzv. fakultných nemocniciach. Niektoré menšie nemocnice si zákonite na seba nemohli zarobiť a postupne sa pozatvárali. To, že takýmto spôsobom postupne neskrachovali všetky nemocnice, možno vysvetliť len tým, že investičnú výstavbu a všetko to, čo sa dalo hoc len náznakom nazvať investíciou, financoval štát, pravdaže do tej miery, ako sa darilo rôznymi spôsobmi investície na vyšších územných celkoch alebo ministerstvách „vybaviť“.

 Tvorba dlhu. Najväčšie dlhy nemocnice vytvárali nákupmi liekov, zdravotníckych pomôcok a zdravotníckeho materiálu, nie však režijnými nákladmi za hospitalizácie pacientov na lôžkových oddeleniach, za čo si dnes pacienti spravidla priplácajú. Oddlžovaním nemocníc štát opäť zachraňoval, ale hlavnú príčinu nedostatočného financovania nemocníc neodstránil. Sami ste spomenuli, že do systému odvádzate poistné za zdravotné a sociálne zabezpečenie, lenže výška toho poistného závisí na výške zdaniteľného príjmu. Väčšina populácie drie v montážnych podnikoch za mzdy len málo sa líšiace od tej minimálnej. Z čoho sa potom vlastne malo to skvelé a na všetko pripravené zdravotníctvo udržiavať a od základu prebudovať!

386246

3.2.2021 11:50

Optimalizácia systému zdravotného zabezpečenia II.

lubosmat 212.?.?.?

 Plány na prekonanie pandémie, tzv. "pandemické" plány. Voľakedy boli tieto plány nastavené na STO akútnych pacientov na STO TISÍC obyvateľov. Do akej miery to bola realita, je ťažké súdiť, ale dnes je situácia taká, že 10 akútnych pacientov na STO TISÍC obyvateľov spôsobuje kolaps systému zdravotnej starostlivosti.

Chýbajú tie povestné akútne lôžka a predovšetkým prepotrebný vzdelaný a vyškolený zdravotnícky personál. Pripraviť priestory pre akútne lôžka, aby sa, dajme tomu, oproti súčasnému stavu ich kapacita zdvojnásobila, nie je ani časový a ani finančný problém. Problém nastáva v tom, kto bude tieto lôžka obsluhovať! Nielenže je v našom systéme zdravotnej starostlivosti chronický nedostatok kvalifikovaného zdravotníckeho personálu, ale ani vzdelávanie a príprava nového nemá v slabo financovanom systéme dobré vyhliadky.

Hoci už dávno nepracujem v zdravotníctve, opäť som mal možnosť byť pri tom, keď sa pripravovali plány na vybudovanie tzv. poľných nemocníc na zachytenie akútnych pacientov, ktorých by v prípade núdze nebolo možné prijať z dôvodu „pandémie“ v stávajúcich lôžkových zariadeniach. Z mne neznámych dôvodov boli tieto plány zametené pod koberec a išlo sa cestou - neviem to ináč nazvať -„testovacích orgií“, na ktoré majú plynule naviazať „orgie očkovacie“.
Položme si na záver tri, podľa mňa, ešte nezodpovedané otázky:
 Čo spôsobuje bariéra pred nosom a ústami u ľudí pri pohybe v exteriéroch, ktorí:
- sú nachladnutí?
- prišli náhodou do kontaktu s vírusom a začína sa im tvoriť v nosohltane tá povestná vírusová nálož?

 Neboli náhodou „testovacie orgie“ okrem počasia jednou z marginálnych príčin súčasného zvýšeného počtu nakazených, ak v hnusnom počasí prinútili zdravých ľudí spolu s nakazenými, alebo dokonca s ľuďmi majúcimi klinické príznaky ochorenia:
- dlhšiu dobu v rade za sebou postávať?,
- na jenom mieste postupne sa vykašliavať a vysmrkať bez zabezpečenia 100% výmeny aseptického vzduchu?
- na jenom mieste podstúpiť pre mnohých potupné a drastické odobratie hlienov z nosohltana bez zabezpečenia 100% výmeny aseptického vzduchu?
Množstvo ďalších pochybení, ktoré tieto celoplošné „testovacie orgie“ priniesli nemôže ospravedlniť ani umelo udržiavaný „núdzový“ stav.
- Nevhodné uskladnenie testov,
- Nevhodné priestory na výkon testovania,
- Nedostatočne pripravený a nevzdelaný personál,
- Nevhodné podmienky na dočasné uloženie špecifického odpadu pred likvidáciou ...

386247

3.2.2021 11:54

Optimalizácia systému zdravotného zabezpečenia III.

lubosmat 212.?.?.?

 Každý z nás má svojho lekára prvého kontaktu (okrem zubára, gynekológa, psychológa ...) to býva spravidla všeobecný lekár resp. obvodný lekár, už som sa u neho hlavne z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti dlhšiu dobu neukázal.

Z akého dôvodu neboli a nie sú testy poskytnuté predovšetkým týmto ambulantným lekárom?

Použitie testov v ambulanciách by bolo cielené, podmienky testovania by mali punc profesionality, k výsledkom by sme sa stavali s rešpektom a ani by sa zbytočne neplytvalo prostriedkami daňových poplatníkov.

Pravdaže na pripravované "očkovacie orgie" už ambulantných lekárov prizývajú, keďže bez nich tento obchod "očkovací demagógovia" jednoducho nedokážu zrealizovať.

386248

3.2.2021 12:12

No dobře...

Joseph Chlor 89.?.?.?

...ale ozýval jste se tehdy, protestoval jste proti tomuto snižování počtu lůžek ?
Volil jste ty , kteří byli proti snižování počtu lůžek ?
Po bitvě je každý generálem.
Princip opatrnosti je důležitý, avšak asi nejde v kapitalismu nerespektovat ekonomická omezení.
Vinil bych když tak Správu hmotných rezerv a ČNB (její rezervy v podobě nul a jedniček v PC jsou k ničemu, pokud je třeba rezervy mobilizovat rychle). Plus příslušné rozhodující orgány. A lidi v nich.

Otázky zní takto : Jak se z toho poučit pro blízkou či vzdálenější budoucnost ? Jak překvalifikovat a překvantifikovat " rezervy", co je skutečnou rezervou..a co je jen chimerickou rezervou ?

386252

3.2.2021 14:45

RE: No dobře...

lubosmat 212.?.?.?

Reakce na 386252

Odpoveďou je protiotázka: Kde na to vziať?

Nemôžeme chcieť za málo peňazí plynúcich z poisťovní do systému zdravotného zabezpečenia /navyše nie veľmi efektívne vynaložených/, veľa muziky.

Zvyšujeme náklady na zbrojenie a zároveň znižujeme náklady na zdravotníctvo, školstvo, vedu a kultúru.

Zvyšuje sa výťažnosť pracovnej sily, ale zvyšujúci zisk sa odvádza do vačkov majiteľom podnikov a firiem doma a poväčšine v zahraničí, z tohto úspechu sa do "solidárneho" systému zdravotného zabezpečenia nedostáva ani "vindra"!

Voľakedy sme mali početnú armádu, resp. ako tak vybavený systém civilnej ochrany, ktoré mohli ľudskými zdrojmi a svojím vybavením pomôcť zvládať civilnému sektoru mimoriadne situácie, a čo máme k dispozícii teraz? "Kdepak ty loňské sněhy jsou?"

Nezabúdajme že nežijeme v "Demokracii" ale v klanovo korporačnej plutokracii. Voľby sú ilúziou slobody pre masy, aby plutokraciou presadzovaná moc získala punc legitimity.

To už si budeme musieť k prianiam od Ježiška dopísať ďalšie, aby sme mohli v biologickom zmysle slova slobodne dýchať a hádam aj zdochnúť.

386261

3.2.2021 13:10

Díky za článek

Heriot 185.?.?.?

pan Brand si dal docela práci. Jen je třeba doplnit, že nejhorší zvěrsta v oblasti redukce lůžek se odehrávala pod taktovkou Julínka, Cikrta Bendla, Kalouska apod. Slova optimalizace, restrukturizace, to apod. byla nedotknutelná zaklínadla.
To byla tato parta ODS, US, TOP 09, kterým se podařilo zdravotnictví za socialismu promyšleně vybudované a organizované přivést do současného stavu.
Ale bylo vybudované tak důkladně, že přes tyto devastační zásahy vcelku slouží i dnes.
Je třeba opustit oba extrémní pohledy - nemocnice nejsou liduprázdné, to skutečně ne. Ale nejsou ani přeplněné. Jsou v režimu, kdy vcelku potřeby vládají a mají rezevu. Stačí si najít příslušná data.
I extrémní pohledy na pandemii nejsou dobré. Není pravda, že není a nic se neděje. to opravdu ne. Výrazně vyšší úmrtnost v závěru roku je vypovídající dostatečně.
Druhá věc je, že se moci chopila v boji proti nákaze jakási obskurní, dnes již mocí opilá skupina analytiků s excelovými tabulkami, IT specialistů apod. Nerozumí věci, nerozeznají komára o vira, vyguglí se něco o RNK a přijímají opatření nesmyslná, škodící. Ta rozumná a účinná je zřejmě ani nenapadnou. Nemohou.

386256

4.2.2021 16:17

RE: Díky za článek

No Name 89.?.?.?

Reakce na 386256

Čísla o úmrtích za posledních 10 týdnů 2020 jsou smyšlená. V říjnu začal Babiš panikařit, protože zaregistroval signály, že se mu kdekdo chystá omlátit o palici, že čísla žádné pandemii naprosto rozhodně neodpovídají. Ani když to vezmete globálně za celek všech zemřelých, ani když to pitváte ze statistiky tzv.úmrtí s covidem. Že čísla nelze okecat, nelze je ignorovat, nelze je vyvrátit, to Babiš samozřejmě velmi dobře ví. Proto vydal pokyny. A co se stalo? Nějaký dement na ČSÚ od 42. týdne začal čarovat a mrtví na papíře začali rapidně narůstat. Ovšem protože to je dement, "nechal víceumírat" pouze lidi ve věku 65+. Neuvědomil si, že čísla do statistik nelze cucat z prstu. Je naprosto nesmyslné, nereálné a neuskutečnitelné, aby začali "nadumírat" v mimořádné situaci pouze lidé ve vybraných věkových kategoriích, aniž se ostatní věkové kategorie naprosto nijak nepohnou. To se prostě nikdy nikde v podmínkách plošné mimořádné situace jako je padnemie nebo třeba válka nemůže stát, a to ani v případě, že se všeobecně traduje, že rizikovou skupinou jsou lidé věku 65+. Takže statistika od týdne 42 roku 2020 je na první pohled pro každého zkušeného analytika čirý fake! Samozřejmě se může stát, že se anomálie vyskytují. A každá něco znamená, to si pište! Jenže pokud by toto byla pravda, tak by tato anomálie byla jasnou indicií, že zde probíhá genocida, prachsprosté vraždění, a okamžitě by měla plošně zasáhnout kriminálka... Situace však patrně není zdaleka tak dramatická. Jen si to tu uplacení hajzlíkové cucají z prstu!

386299

3.2.2021 13:34

Nejhorší pandemie všech dob

Baduan 82.?.?.?

Dle oficiálních statistik patří ČR mezi nejhůře zasažené země na světě. Zeptám se asi takto. Vy máte někdo pocit ze svého okolí, že tady opravdu řádí nějaká smrtelná epidemie? Možná je to jenom mé zdání, ale já ten pocit rozhodně nemám. A pravděpodobně ho nemají ani různé pseudo-elity, politici, policisté a mnozí další, kteří chodí na tajné večírky atd.
Celá tato nafouknutá komedie začíná být k smíchu.
Bohužel tady média za celý rok vybudovala takovou atmosféru strachu, že poměrně početná a zdebilizovaná část české veřejnosti si tento svůj koncentrák bude udržovat kolem sebe naprosto dobrovolně sama.
Zatímco Covid tady za celý rok reálně zabil tak 5 tisíc lidí, čímž se neliší od silnější chřipkové epidemie, tak dalších 10 tisíc lidí tady zabil strach, selhání primární péče a sociální izolace.
Skoro mám pocit, že většina současných opatření je dělána tak, aby napáchala co největší ekonomické i lidské škody a udržovala tak tento stav co nejdéle. Nejsem příznivcem všelijakých konspiračních teorií, ale mám stále silnější pocit, že pandemii u nás neřídí vláda, ale někdo úplně jiný. A to na globální úrovni.

386258

3.2.2021 16:55

RE: Nejhorší pandemie všech dob

R.E. 37.?.?.?

Reakce na 386258

Ty zmatky řídí vláda zcela evidentně, ale ovládaná z toho veskrze posraného ASPENu, kde je valná část jejích členů ač pocházejí z jiných pol. stran, řízení jsou z jednoho místa a to z šéfárny budovatelů NWO...a agenda koronavuru a na ní se navazující opatření je jen jedna ze spekra činností, kterými se ony síly snaží toho NWO dosáhnout a ty blbé cancy z Davosu o "Great Reset" to jen potvrzují, neb vše se doplňuje a navazuje na sebe...je to systém "řízeného chaosu", který nikdy nezklamal a měl vždy tu výhodu, že se dění dalo moderovat v libovolném směru a to velice operativně vždy, kdy si to situace vyžádala...a Babiš je právě pro to ideální "vůdce", neb je zosobnělý chaos, naprosto bezkoncepční a nevypočitatelný, ideální kádr, kterého se nikdy není a nebude problém zbavit až klesne jeho efektivita pod požadovanou mez...

386265

3.2.2021 19:48

Prostě s námi mávají

Bedřich 2a00:x:x:x:x:x

Ta ekonomická krize musela prostě přijít tak jako tak a pravděpodobně se už projevovala a "oni" tu pandemii jen využili a zneužili. Ostatně řeči Hamáčka jsou tak inteligentní, že raději nebudu sprostý. Navíc se to hodilo ve více směrech i proti Donaldu Trumpovi to využili, jaký je neschopný.
Tak jsem si v duchu představil, jak by "západ" ječel, kdyby to někdy zavedli tehdy za bývalého režimu. Asi by nás litovali a křičeli o tom, jak nás ještě jedním způsobem utiskují. Ostatně ono by stačilo, kdyby přišly skutečně dlouhodobé mrazy - přes den kolem mínus deseti, v noci kolem mínus pětadvaceti, tak na dva měsíce - a skutečně hodně stálého sněhu a "naše" republika by dnes totálně zkolabovala.
Dopadlo by to asi v principu tak, jako když přišlo jednou přes noc u nás před "drahnými již lety" dvacet centimetrů sněhu a jeden současný "náš" diplomat v cizině - tehdy ještě ne diplomat, ale jen kandidát na diplomata, si prohazoval cestičku pro své uvízlé autíčko v podstatě polní lopatkou. Nakonec nechal auto uvízlé a odešel někam pryč pěšky ... proházel asi tak dva metry ... pro jedno kolo.
Jen ještě dodám, že byla v minulých letech úmrtnost nižší než dlouhodobý průměr. Ostatně průměr se má počítat jak z vyšších dat, tak i nižších, proto je to přece průměr. Páni podnikatelé a zdravotní pojišťovny prostě šetřili kde se dalo a nejlépe se šetří, když přímo "pomůže" vláda.

386272

3.2.2021 21:14

S lidmi se hraje velmi špinavá a nebezpečná hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Špinavá proto, že jen pár zasvěcených ví, kdo tuto pandemii spustil, proč to udělal a proč už o ničem jiném se v médiích, a to velmi dlouho, nemluví. Nebezpečná proto, že tento laboratorně upravený paskvil v některých případech opravdu zabíjí nevinné a naivní, mnohým zanechá dlouhodobé a vesměs negativní zdravotní, psychické a ekonomické následky, mnohé lidi pošle do psychiatrických ambulancí a léčeben a ekonomiky většiny států do kopru.O vzdělanosti mladých ani nemluvě. Tato špinavá a nebezpečná hra by se také mohla nazývat "ideální řešení důchodové a školské reformy pro 21. století" z pohledu těch, kteří nebudou mít nikdy dost a kterým peníze a moc zaslepily rozum a cit. Kdo z tohoto svinstva může profitovat a pomocí chaosu, paniky, strachu a ekonomických krizí dosáhnout svého šíleného snu ? Jen promile šílených psychopatů se světovládnými ambicemi a bez špetky svědomí. Jak dlouho ještě si miliardy otroků nechají všechna ta svinstva a hrůzy od těchto zločinců líbit a budou jejich dalšími oběťmi ? Teď už jde do tuhého.

386273

3.2.2021 22:05

aktuální videa ze Slovenska

ping789 31.?.?.?

už překonaly kultovni film Ichi the Killer, posunují se bratia, posunují, a švejci švejkují a švejkují, šimpanzí RNA ve vakcínách bude jako doma [bliji]
p.s. návrh konstruktivního řešení pro švejky :
https://m.youtube.com/watch?v=o_535-d4xm0

386277

3.2.2021 22:59

na Karlovarsku povolávají zdr. sestry k pracovní povinnosti

te 89.?.?.?

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/karlovar...
ještě chladný únor nějak přečkat, pak už to snad bude lepší
(tedy pokud se neobjeví Covid21)

386278

4.2.2021 11:18

Jenom bych upřesnil

Monthy 194.?.?.?

Zdravotni setry zmizeli, v době kdy se zrušil obor na střední škole zdravotnické diplomovana zdravotní sestra. Ten je možný pouze na vysoké škole. Teď zdravotní sestry chybí a nebudou. Na vysoký si holky budou dělat zrovna doktorské studium. Tímto rozstřelili a sestry nebudou, pokud nezmění system vzdělávání

386285

4.2.2021 12:22

copak

wes 81.?.?.?

nedovedete pochopit, ze aby jste mohli rakve shromadovat na stadionu, tak musi byt tech luzek mene? Tolik pohodli prece pacienti za pitome zdravotni pojistne mit nemohou. Z ceho zaplati tolik davek Remdesiviru, kdyz postel stoji taky uklizecku.

386286

5.2.2021 12:44

komunisti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Více lůžek v nemocnicích je nesmysl. Zavedli to komunisti, aby cpali peníze do flákačů, kteří nic nedělají a aby trestali ty úspěšné, kteří to musí z daní platit. Ti, kdo dělají si zaplatí nemocnice sami a pro ně stačí daleko méně lůžek. Na co živit nicnedělající lůzu?

386315

5.2.2021 21:06

RE: komunisti a satanisti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 386315

Ti flákači a lůza přišli o majetek v podnikaveckém kasinu se záporným součtem. Tedy pokud anonymusi chápete teorii her. Pokud ne, doporučuji nehrát a otrocky dřít. Sice vyděláte hovno, ale nepříjdete o majetek nuzně nastřádaný generacemi předků, co ještě uměli pracovat a střádat. Vyžírko asociální, satanská zrůdo!!

386322

5.2.2021 23:16

RE: komunisti

wes 81.?.?.?

Reakce na 386315

Kolikaletou jste mel komu? Pocet luzek byl zredukovan od dob socialismu az az.
A vy to zenete do situace, kde 40% navyseni postu pacientu pri epidemii vede v dusledku ke shromazdovani mrtvych na stadionu ciste proto, ze odmitate pro tyto situace snaset jistou rezervu.
Protoze lide ve Spanelsku a v Italii meli v rekordu jenom asi 40% navyseni mrtvych proti normalu. Je snad jasne, ze je vetsinou nesbirali na ulici.

386326

5.2.2021 22:35

Střípky velkého nebezpečí

pje 88.?.?.?

Tyto drobné střípky pozorným lidem slouží ke složení mozaiky celé té obludné genocidní agendy. Čí agendy? Těch, kdo to platí. Však víme. proto musí být naše vláda i opozice zbavena všech penězovodů a na podzim i všech mandátů, jež se staly jejich korytami, jichž se jako toxikoman drží, dokud je zcela nezahubí. Osvoboďme je z této mocenské a peněžní toxikománie a nechme je, ať se živí sami, jak nejlépe umí - jako tvůrci nebo, nebudou-li toho schopni, jako pomocníci tvůrců. Žijme lidsky bez zbytečně velkých daní, které jsou vhodné pouze k ekonomické restrikci nežádoucích činností. Buďme svorni a mravně silní. Váš systémový integrátor.

386323

7.2.2021 10:25

To je zase v álejích nablito...

hank 91.?.?.?

Zkuste cokoliv z těch perel, co se tu objevily v diskusi, říct do očí někomu ze zaměstnanců nemocnic ve Zlíně, Uh. Hradišti, Chebu, Náchodě... Nebudou vám stačit futra.
[bliji]

386350

8.2.2021 8:40

RE: To je zase v álejích nablito...

ping789 31.?.?.?

Reakce na 386350

jo rád bych tě potkal, informace o platu asistenta odběrového místa (sekretářka) : 43.000,- nástupní, moc rád bych tě potkal , kůže by ti nestačila

386370

Příspěvků: 41

03.02. 02:28 F&T  Nemocnice byly dříve nastavené na pandemii chřipky, která se čas od času vyskytuje.
03.02. 05:25 siky  Zde na jihu to samé
03.02. 08:25 AntePortas  A zasa ten Covid...
03.02. 12:23 Mike7  RE: A zasa ten Covid...
03.02. 13:30 F&T  RE: A zasa ten Covid...
03.02. 16:58  RE: A zasa ten Covid...
04.02. 09:31 ping789  RE: A zasa ten Covid...
04.02. 15:20  RE: A zasa ten Covid...
04.02. 22:53 ping789  RE: A zasa ten Covid...
04.02. 09:21 AntePortas  RE: A zasa ten Covid...
04.02. 12:31 Erwin  RE: A zasa ten Covid...
04.02. 13:04 AntePortas  RE: A zasa ten Covid...
03.02. 18:46 Burgán  RE: A zasa ten Covid...
04.02. 10:30 AntePortas  RE: A zasa ten Covid...
04.02. 18:13 Burgán  RE: A zasa ten Covid...
05.02. 09:14 AntePortas  RE: A zasa ten Covid...
05.02. 09:30 ping789  RE: A zasa ten Covid...
03.02. 09:59 jjj  Realita je uspokojivá ....
03.02. 12:21  RE: Realita je uspokojivá ....
04.02. 13:55 Kosk  RE: Realita je uspokojivá ....
03.02. 11:48 Lubosmat  Optimalizácia systému zdravotného zabezpečenia I.
03.02. 11:50 lubosmat  Optimalizácia systému zdravotného zabezpečenia II.
03.02. 11:54 lubosmat  Optimalizácia systému zdravotného zabezpečenia III.
03.02. 12:12 Joseph Chlor  No dobře...
03.02. 14:45 lubosmat  RE: No dobře...
03.02. 13:10 Heriot  Díky za článek
04.02. 16:17 No Name  RE: Díky za článek
03.02. 13:34 Baduan  Nejhorší pandemie všech dob
03.02. 16:55 R.E.  RE: Nejhorší pandemie všech dob
03.02. 19:48 Bedřich  Prostě s námi mávají
03.02. 21:14  S lidmi se hraje velmi špinavá a nebezpečná hra
03.02. 22:05 ping789  aktuální videa ze Slovenska
03.02. 22:59 te  na Karlovarsku povolávají zdr. sestry k pracovní povinnosti
04.02. 11:18 Monthy  Jenom bych upřesnil
04.02. 12:22 wes  copak
05.02. 12:44  komunisti
05.02. 21:06  RE: komunisti a satanisti
05.02. 23:16 wes  RE: komunisti
05.02. 22:35 pje  Střípky velkého nebezpečí
07.02. 10:25 hank  To je zase v álejích nablito...
08.02. 08:40 ping789  RE: To je zase v álejích nablito...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

60

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 101 čtenářů částkou 21 109 korun, což je 60 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,81 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,06 Kč
Švýcarský frank
23,67 Kč
100 japonských jenů
19,73 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,58 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 309,92 Kč
1 unce stříbra
549,55 Kč
Bitcoin
705 542,31 Kč

Poslední aktualizace: 23.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 164