Diskuze k článku

Proč se Alexej Navalnyj vrátil do země, o níž tvrdil, že se ho snaží zabít?

Příspěvků 32

25.1.2021 3:14

Follow the Money

eli 58.?.?.?

Spojitost medzi politickou opoziciou v Rusku a najvacsim energetickym projektom
v Europskom hospodarskom komplexe, je evidentna. Navalny, predstavuje opoziciu moci, ktora ovlada obrovske nerastne bohatstvo Ruska a ta sa rozhodne nemieni tejto pozicie vzdat.
Tu je dolezite zbavit sa opozicie v Rusku co najskor a uplne. Nord Stream 2, je giganticky projekt, ktory bude z dlhodobeho hladiska produkovat giganticke zisky. Na jeho vystavbe sa podiela nielen Gasprom, ktory je ciastocne pod statnou kontrolou, ale aj niekolko europskych firiem, ktore by do tohoto projektu neinvestovali, ak by o jeho dokonceni boli nejake pochybnosti. Navalny, neohrozuje dokoncenie Nord Stream 2, on ohrozuje dlhodoby a nepretrzity tok ziskov, do sukromnych uctov drzanych v zahranici. Putinova banda planuje zapustit svoje korene hlboko do politickeho a hospodarskeho systemu v Rusku. Pripravuje sa opatovne predlzenie prezidentskeho mandatu(jednoducho zrusit volby) a kompletne znicit akukolvek politicku opoziciu.

385986

25.1.2021 13:32

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385986

To je sice hezke...Ale! Když řeknete A, měl by jste taky nezamlčet B...
Pokud nebude ovládat toky a zisky jedna skupina u moci... Třeba aktuální.
Kdo by nastoupil místo ní?

Podívejme se na předchozí fakt boží zkušenosti s jinými gigantickými projekty.... o kterých víme, že je ovládaly domácí síly a co se snimi stalo když byla ta "odporná zlá a nechutná" domácí síla vyhnána pryč.

Jiný potrubní projekt: Řeka. Přesun vody na tisíce kilometrů daleko v potrubí našeho zlého chlapce bratra plukovníka Muamara ze severu Afriky.

Supergiganticvký projekt co se stavěl minimálně dekádu... Za desítky miliard dolarů. A) buď zdroj zavlažování a rozvoje zemědělství a rozvoje země, nebo B) zdroj gigantických zisků, pro toho kdo vodovod a projekt řeka ovládá. Jak to dopadlo?
Bratr plukovník už není ani u moci ani mezi námi a projekt který západ kritizoval a házel na něj špínu kudy to jen šlo a na jeho autory taky - jako na megalomany... Si v pohodě zprivatizovali ze státního do soukromného západnhí korporace a s nimi i megalomanské zisky,,,,,
Taková naše Veolia, akorát v tisícinásobně větším rozměru.
Čili odstranil jste "zlé chlapce", no fajn - a kdo přišel místo něj?
Snad ne Limonádový Joe se kterým přišel i zákon...

Ostatně nemusíme ani tak daleko. A podívejme se k nám domů. Ok. Ti zparchantělí diktátoři z předchozího režimu provozovali sami eneretické zdroje. OKD. Tak jsme to těm nedemokratickým totalitním autoritářům odebrali.... A připadlo to Bakalovi... My jsme na tom líp? Něco mi uniklo?
A kde jsou teď ty vaše nedemokratické zisky?

Takže já bych byl opatrnej. Není jistý jestli si polepšíte.

Pokud přistoupíme na vaši argumentaci, tak jsme na tom maximálně tak jak ve filmu Prohnilí proti Prohnilým... A nakonec se ukázalo že René sice byl parchant, ale nakonec nebyl ještě tak špatnej...

Nordstream, je taky především snaha jak neplatit miliardové výpalné - o které přijde ukrajina a polsko. Pohledem z východu se zdá problematické posílat peníze někomu kdo si za ně koupí zbraně a za ty vaše prachy je pak otočí proti vám. Jak ty Gottwaldovy poeníze na provaz. Nordstream je zřejmá snaha to zastavit.

385997

25.1.2021 18:54

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 385997

Omlouvám se všem, kteří považují za důležitou otázku "Navalný". Mně zaujal výrok:

> zdroj gigantických zisků, pro toho kdo vodovod a projekt Řeka ovládá.

Proč? Postavit tisíc kilometrů tlakového vodovodu z betonových rour, těsněných jen gumovými o-kroužky, to je "opravdový sen". Něco takového může fungovat jen za podpory Alláha. Délka jedné roury je totiž jen 7 m. Na tisíc km to představuje přes 140.000 !?! spojů. Když jich vlivem malých posuvů půdy povolí jen 1 %, znamená to 1400 děr. A o tom, že i v Severní Africe probíhá sesmická aktivita, jistě nikdo nepochybuje. Jen Kaddáfí věřil, že Alláh projekt ochrání. A to vůbec nikdo netuší, kolik vody prosákne betonovými stěnami rour. Majitelé nových střech z betonových tašek vědí své.

Co to znamená? Když se na Sahaře s vynaložením nesmírného úsilí načerpá (mimochodem českými čerpadly) do betonového tlakového potrubí plánovaný objem vody, po tisíci km cesty z potrubí vyteče pár kapek. A protože voda ze zvodně z pod Sahary je naprosto čistá (fakticky kojenecká), nelze očekávat, že se netěsnosti časem "zašlemují". Takové utěsnění funguje jen u spádové kanalizace.

Takže poprosím autora tohoto výroku o ověřitelnou zprávu, kolik vody denně Saharskou řekou proteče a jaké zisky z toho má její současný vlastník.

Děkuji předem za odpověď. [smích]

386004

25.1.2021 22:23

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 386004

Zkusím to zjistit. Čerpám jen z jedné publikace kdy při slovnostním spuštění vodovou, tam ta voda rozhodně tekla. Mimochodem u toho hráli Vltavu od Bedřicha Smetany. A byli u toho spuštění češi.

Izraelci odsolujáí o sto šest a taky tu vodu nějak dopravují, a rozhodně to něná cisternami. Totéž ve střední asii a Californii.

Technické detaily neznám, provozní spolehlivost taky ne. Ale podívám se na to.

Nicméně zpátky k podstatě. Tou je produktovod. A otázka jestli je bude výnosný nebo ne a kam půjdou zisky. V tomto případě z ropy. K vodě jsem odskočil já.
Ryze ekonomicky, je otázka jestli jen ušetřené výpalné tranzitním zemín...

Podstatou na kterou jsem reagoval je .- pokud zisky (budou-li jaké) nepůjdou do kapes těch co vystavěli, (Kadáfí, Putin, Schröeder), jestli si polepšéme,,,

O tom že celkově situace v Libyi je po deseti letech radikálně horší než za plukovníka snad nikdo nepochybuje...

386008

26.1.2021 10:50

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 386004

Je naprosto evidentní že ten projekt funguje, podle Britske encyklopedie
https://www.britannica.com/place/Nafusah-Plateau
I podle wikipedie.
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Man-Made_River

Nejde o jedno potrubi, ale vetvi se na nekolik a privadi vodu do ruznych lokalit. Plany byly uz od padesatych let. Bylo pet fazi projektu a kazda zakoncena v jiny lokalite, kam tu vodu privadi. 1989, 1989, 1991, 1996, 2007.

Je to vic nez 3x delsi nez Nord Stream. (1230 km).
Jde o potrubi dlouhe 4 tisice kilometru, s prumerem 4 metry, umistene pod zem, aby na to nesvitilo to slunce. Mezna vas to prekvapi ale na pousti klesa v noci teplota na nulu,

Prvni konecna stanice do ktere se zacala pumpovat voda zacala fungovat uz v roce 1989, posledni v roce 2007, mezitim v roce 1996 nadrz u Tripolisu.

Takze kdyby tim ta voda netekla - jak uvadite vy, asi by se na to prislo uz v roce 1989 a tezko by se v tom pokracovalo az do roku 2007 na dalsi trech odbockach. Takze to evidentne funguje a vase technicka poznamka, je alespon v soucasnosti neoopodstatnena. V roce 1996 na spusteni ctvrte faze u toho byli i Češi a voda jim během performance tekla pod nohama.

Kdyz uz jsem se v tom hrabal, tak ale vyslo na povrch nekolik velmi zajimavych detailu o FINANCOVANI a vystavbe toho projektu, ktery vysvetlujou proc to na zapade tolik nenavideli a hazeli na to spinu.

Projekt nebyl financovan pujckami. Byl staven z domacich zdroju. A domaci techniky kteri na tom pracovali skolila OSN...

A to je zda se ocima zapadu problem. Skoro bych rekl prvotni hrich. Zadne zadluzeni, zadne uroky, a dokonce ani nejaky extremni zisky zapadnim korporacim. (Sub)Dodavky, ale patrne byly ze zahranici.
I na to potrubi si postavili svoji fabriku, takze si dily na to vyrabeli sami, ale v roce 2011 jim na farbirku ve meste Brega, kde se delalo betonovy potrubi pro vodu pro jistotu hodilo Nato Bombu...

Zkratka to byl narodni domaci projekt, a lidi jako Veolia - sralo ze to neni soukromy a privatni...
Celkova cena 25 miliard.


O vynosech se nepise, ale verim - vzhledem k tonu ze ta voda tim tece, tak by jiste Veolia dokazala vystavit fakturu na kazdej kubik, kdyby tam meli na magistratu lidi jako mame u nas - bez toho aby investovali jediny euro. (krome uplatku politikum za dovolenou)

Takze diky za to, ze jste nam pripomel ze mate doma v koupelne O kroužky. A že vám těsní. To jsme rádi.

Vice si nastudujte sam v Britanice, nebo jinde na Internetu.

386016

27.1.2021 16:02

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 386016

Díky za odpověď, pane "213". Různé encyklopedie uvádějí různá čísla dodávek vody.

Použiji-li hodnoty z české wiki, pak " 3,68 miliony m³ vody denně s cenou 35 centů za m³. Tržby za vodu by teoreticky při naprosto bezporuchovém provozu činily 470 mil. USD ročně. Stála-li dosavadní výstavba 25 miliard USD, budou se jen náklady na výstavbu vracet přes 53 let. Kde jsou ty "gigantické zisky"? A který ekonomický analfabet by se pustil do investice, s tak zoufalou návratností?

A navíc. Čísla, uváděná v různých wikipediích, jsou podle mně podložená jen propagandistickými texty z dob před Kaddáfího smrtí. Proto jim nedůvěřuji. Hlavně však celému tomuto "projektu" nedůvěřuji z jiného důvodu. Na světě NEEXISTUJE JINÝ TLAKOVÝ VODOVOD, zbudovaný z betonových rour. Obzvláště ne z rour o světlém průřezu 4 m, těsněných jen gumovými o-kroužky.

Mám na starosti údržbu celkem 14ti toalet. Všechny jsou z porcelánu a zaústěny do plastových odpadních rour kvalitními gumovými o-kroužky. Neexistuje ŽÁDNÁ z toalet, kde by životnost těsnícího o-kroužku překročila 20 let. A to je jeho průměr zcela zanedbatelný proti Kaddáfího dvanáctimetrovým o-kroužkům. A nepůsobí na ně proměnlivý tlak, sesedání podloží, ani seismické pohyby.

Proto se domnívám, že ani Vy nenajdete nikde na světě jiný tlakový vodovod z betonových rour s tak chatrným utěsněním. Je mi líto. [smích]

386064

27.1.2021 23:01

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a0b.?.?.?

Reakce na 386064

Ten zisk je voda s plnou škálou využití asi patně i tvorby potravin. Co se týče životnosti betonu uvádí se záruka 10 000. let a pokud v tom nemají demineralizovanou vodu zabetonuje se to vodním kamenem samo. [chechtot] Mimo tedy tektonických pohybů, tam jistě ne.

386072

28.1.2021 0:06

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 386072

Děkuji náčelníku, že jsi se mě zastal...!

386075

27.1.2021 23:17

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 386064

Nejlepší by bylo, kdybychom se tam jeli podívat a omrkli to, jak jim to těsní... [smích] Osobně bych klidně zajel, kdyby to tam bylo trochu bezpečnější...

Já to v zásadě nerozporuju, že jim to bude časem prosakovat. Otázkou je kolik a jestli furt doteče na konec dost... Ostatně mrkněte se na pražskej vodovod, případně na další vodovody. Leckde je to děravý jak cedník a padesát let na to nikdo nesáhnul.

Pochopitelně kdyby si to posvařovali z nerezu tak by asi měli lepší výsledky, že jo, ale asi by i ta cena byla jinde. Májmá známý co jezdili po světe a stavěli tam produktovody, tak se malinko orientuju, ale neměl jsem důvod se tomu věnovat do hloubky.

Vy ale jako technik, přehlížíte enviromentální, filosofický a finanční ohledy, nebo se na ně díváte jen tím ekonomicko technickým pohledem.
Je tu několik ale.

U rozvojových infrastrukturních projektů jdou někdy ohledy na ekonomickou návratnost pryč a nekouká se na to.
Elektrifikace Československa, Plynofikace obcí, ostatně i vodovody u nás se z něčeho finacovaly a byly to dotace který to umožnily - i do oblastí kde se to "ekonomicky" nevyplatí. Prostě rozvojový plán vlády zafinancovaný z dotací a rozpočtu. A díky tomu máte rozvinutou zemi, nebo nerozvinutou zemědělskou krajinu 100 let za vopicema. I na západě se dělají dotace do projektů který by soukromej investor nedělal, protože jim jde o infrastrukutru.
Z oblasti ve který se vyznám a kde jsem byl - typicky lokální letecká doprava ve spojených státech. V životě by se linky s malejma letadlama nevyplatily z měst jako Iowa, nebo Peoria Illinosi a pod. Vláda vypíše program rozboje dopravní obslužnosti nahlásí se lokální společnost a dostanou to zadotovaný, i když tam lítá poloprázdný letadlo. Ale je funkční infrastruktura.

Libye je nejsušší země na světě, a válela se v miliardách z příjmů z ropy. Ale na rozdíl od jiných byli chytrý a nikdy neznárodnili, ale nechali západní společnosti těžit, jen je Švédským způsobem zdanili, a licence dávali konkurenčním firmám aby nevyronili monopol. A zisky z daní z ropy byly olbřímí, takže si vodovod na sever mohli klidně postavit . Stejně jako jsme my udělali plynofikaci, elektrifikaci atd. Protože na to měli.

Některý projekty nejsou dělaný na to aby vydělávaly ale umožnily rozvoj.

To ale neznamená, že na nich nemůžou vydělat jiný - což vám myslíim uniká. Je to stejný jak u nás... Nepamatujete si prodej banky za jednu korunu a podobně? Fabriky zadarmo (nezaplacený dohodnutý částky z privatizace), přesto zůstala fabrika novému majiteli? Neviděl jste jak se prodala Sazka s ročníma tržba Miliarda za jednu miliardu do soukromých rukou?

Ona snad Veolia u nás opravila jediný metr potrubí? Kdy a kde?

386073

27.1.2021 23:34

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 386064

Sám jste spočítal naprosto super 470 mega dolarů ročne jen na tržbách za vodu, a to jste ještě zapoměl na měsíční polatky za přípojky atd... (Jako u nás za jističe)

Dyť ten byznys takhle funguje. Prostě náklady už byly uhrazeny. Basta. Je to prostě odepsaný. Zaplacený. Žádný dluh a pohledávka. Proč by se to mělo vracet? Komu? Beduínům? Arabům? Vy nežijete 30 let "na západě"?

Prostě se to zprivatizuje za těch 235 mega, nějaký firmě. nebo 470 aby se neřeklo. Poplatníkovi se řekne - jak je to super že stát získá půl miliardy do rozpočtu, aby to pochopil.
Lidi co budou rozhodovat o privatizaci dostanou každej sto tisíc, nebo mega, aby se neřeklo a drželi hubu a zvdeli správně ruku... A na náklady z minulosti sere pes. To se už utratilo. A v čem je problém?

Občan, nebo negr, ať se do toho nesere,
A nejpozději po roce se už se sypou milióny správným směrem.

Po pěti letech mát firma pět miliard na účtu. A když se to po padesáti letech rozbije, tak už to není přece problém, nebo ano? Koho to zajímá?
Jako OKD. Boužel na trhu s uhlím (vodou), se změnila situace, musíme propusti všechny lidi a firmu poslat do konkurzu a nechat zkrachovat....

Ty to prostě soudruhu vidíš ze špatnýho stanoviska a nepochopil si, že je jiná doba, a jiná dob a si žád jiná nová inovativní řešení, jsi pomýlený a vidíš to úzce ideologického hlediska a dnešní doba směřujeme k novým smělým řešením.

Mícháš soudruhu do kupy hrušky s jablky. A to je staré myšlení. Správně si podotknul že projekt je zfušovaný - a proto na to musíme poukázat, abychom získali výhodnou cenu. Jako když se kupovaly u nás doly. Ideálně se nekoupí ta trubka, ale celá firma, která bude mít na účtu třeba prachy za loňskej rok. No a až to přiklepne licitátor nám, tak si ty prachy z těch účtů půjčíme, nebo rovnou převedeme a tak získáme peníze na zaplacení. Tak se to dělalo u nás...

Představ si brožurku na křídovém papíru a televizní spot:
"Dodáváme křišťálově čistou vodu miliónům domácností",
"Kvůli nám děti neumírají žízní"
"Zavlažili jsme pole aby lidé měli co jíst."
"Šťastní zemědělci sklidili dvojnásobek"

Water.Inc.
Spasíme svět. [smích]

Prostě zapomeň na návratnost, že to platil plukovník a lid, si už nikdo nepamatuje... Je to dávno. A kdo bysi vzpoměl, tak vždycky může skončit v kriminále.
A představ si třeba 25, nebo 50 miliónů na svým vlastním účtu. A s takovou představou ti už žádný těsnění, natož pak dvanáct toalet co po dekádě odejdou, už ani nepřijde na mysl...

A takhle to prostě chodí...

V ropě, jako s vodou...
Čest! [cool]

386074

28.1.2021 15:23

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 386074

Díky za tak obsáhlé informace, pane "213". Bohužel jsou Vaše informace založené na neznalostech základů ekonomie a především na Vaší VÍŘE. Je mi líto. Jaká jsou skutečná fakta, si přečtěte zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2286898-v-kdysi-jedne-z-nejbohatsich-zemi-blizkeho-vychodu-uz-netece-ani-voda-obyvatele .

Přeji pěkné dny [smích]

386091

28.1.2021 17:20

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 386091

Naše veřejnoprávní média bych zrovna nebral jako bernou minci... Ty řeknou co jim AFP nebo Reuters napíše a vždy mají nasliněno co si myslí, Vrusel Londýn a Washington...

No když tu rozvodovou ústřednu vody u Tripolisu obsadila armáda... , jak píší na Wikipedii, a odstřihli ten přivaděč... Tak asi voda nepoteče... To je snad jasný. To se tak za války dělá.

Obávám se, že jste tam nebyl, na prokjetku nepracoval, pro OSN taktéž ne,
stejně tak i já, proto je tato debata dále bepředmětná a nikam nevedoucí.

Samozřejmě argumenty můžeme přínášet oba dva, pro obě strany. Ovšem naše argumentace, nechci použít slovo diskuze - je evidentně úplně mimoběžná...
Nezdá se, že by bychom byli nad arguemty protistrany byli navzájem schopni přemýšlet...

Trubky byly navrhované ve spolupráci se západem - s Australany, kteři se podíleli na jejich povrchové úpravě.

Bavit se dnes o zemi která se rozpadala, kde je od roku 2011 občanská válka minimálně dvě ozbrojení skupiny a armády, chaos a s ohledem na množství dostupné ropy a vody se protínají se tam zájmy minimálně třech velmocí, a jejich sousedů, na infrastrukturu padají bomby a klíčové body jako televize parlament a zdorke surovin jsou obsazeny neoznačenýmí neznámými ozbrojenci, je nadále bezpředmětné.

Debata o projektu by měla smysl asi tak v roce 2010. Teď je to jen bezpředmětné tlachání a házení perel...

Každopádne vám přeji vám hezký den, aby vodovod který vám doma vyteče z kouhoutku byla ekonomicky rentabilní, vám osobně nízké faktury za vodu....

Tímto debatu s docolením končím a jdu se věnovat podtékající toaletě u svých příbuzných... Co jsou leví a neumí si jí opravit.... [cool] [smích]

Mějte se

P.S. Kdyby jste napsal něco k těm ČS čerpadlům, to by bylo fajn.
Jako technika mě to jen tak ze zájmu zajímá...

Nic ve zlým.

386094

28.1.2021 17:31

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 386091

Nevím jestli umíte anglicky, když odkazujete na Českou Televizi, tím si fakt nejsem jist...
Ale zde je co stalo:

On 10 April 2020, a station controlling water flow to Tripoli and neighboring towns was seized by an unknown armed group. The flow of water was cut to over two million people as a result, and as such the attack was condemned by the United Nations on humanitarian grounds.[21]

Kdyžtak použijte on-line překladač...

https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Man-Made_River

Když borci v zeleným vypnou přivaděč, tak to není technickej problém, ale armádní , strategický a geopolitický...
V době války v Bosně a obléhání Sarajeva v devadesátých letech taky vypnuli přivaděče plynu a vody inženýrských sítí. A evidentně to nijak nesouviselo s jejich výstavbou a jejich kvalitou...

386096

28.1.2021 0:11

RE: Follow the Money

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 386004

Zaujaly mě ty čerpadla. Nepodělil by jste se s námi o technické informace o těch čerpadlech? Která forma je od nás dodávala, kolik jich bylo, jaký mají výkon atd. Třeba s nějakým odkazem. Prostě cokoliv víte. Díky! [cool] [smích]

386076

26.1.2021 2:29

RE: Follow the Money

eli 58.?.?.?

Reakce na 385997

Ja som nepostavil Navalneho, do opozicie projektu Nord Stream 2 a ani on sam, sa nevratil domov s usilym tento projekt znicit.
Tento projekt je vitalny tak pre EU, ako aj Rusko. Tu vobec nejde o to, kto ho riadi, kto obsluhuje a kto ovlada toky. Tu ide o spravodlive rozdelenie ziskov z predaja
a distribucie tychto prirodnych zdrojov, medzi ich vlastnikov. Vlasnikom tychto prirodnych zdrojov, je samotny narod a ziadna politicka moc nema moralne pravo, tento statut menit. Privatizacia, je kradezou pachanou politikmi, na vlastnom narode. Je to v podstate korupcny akt vladnucej moci, proti ktoremu aj samotny Navalny vystupuje. Prave tato aktivita Navalneho, Robi starosti skupine A,
vedenej Putinom. Ak by tento, akoze velky statnik jednal v zaujme Ruskeho naroda a zostatnil vsetky prirodne zdroje vo svojej krajine, tak by nebolo nutne uvazovat
o nastoleni k moci skupinu B. Cely ten humbuk okolo Navalneho, je vlastne viazany k tejto moznej alternative.
Skupinu A, vytaca do zufalstva realna moznost zostatnenia prirodnych zdrojov silnou opoziciou, ak by sa nahodou dostala k moci, preto sa ju snazi uplne znicit.

386011

26.1.2021 10:52

RE: Follow the Money

Janka 193.?.?.?

Reakce na 386011

ako fakt veris tomu, ze keby sa Navalnyj dostal k moci zostatnil by prirodne zdroje v prospech krajiny? tomu snad neveris? myslis, ze preto do neho pchaju peniaze (a ked nic ine, to lietadlo po neho neposlali zadarmo ani liecbu, skus si vsimnut, ze ked sa ozvu nejake nestastne rodiny s detmi, ktore potrebuju drahu liecbu dostupnu v Nemecku, nikto po ne neposle svoje lietadlo a nevylieci ich zadarmo, dokonca neposlu ani tie lieky sem), aby ostali prirodne zdroje Rusku?

386017

26.1.2021 14:49

RE: Follow the Money

eli 58.?.?.?

Reakce na 386017

Po rozpadu sovietov a tej legendarnej, privatizacnej zlodejcine, sa opozicii v Rusku velmi nedari. General Lebed, spadol z nebies, aj napriek tomu, ze sa volieb v roku 2000 nezucastnil.
Jeho velka popularita, bola zrejme varovanim pre novo menovaneho prezidenta Putina, ktoremu Jelcin, odovzdal moc. Nepodarilo sa dozit staroby ani kritikovi Putina, Borisovi Nemtsovovi.
Gennady Zyuganov, sice este dycha, ale len vdaka tomu, ze sa utiahol do pozadia. No a co mozno povedat o Navalnom? Prezil dva pokusy o jeho asacinaciu. Moze sa niekto divit Nemcom, ze sa obavali o jeho osud, pod ochranou Ruskej zdravotnej starostlivosti? Podla mojho usudku,to bol ciste humanitarny akt, zo strany Nemcov. Skutocnost, ze sa po uzdraveni vratil naspat do svojej krajiny, je velkym povzbudenim pre samotny Rusky narod v jeho snahach ziskat spat
o co bol okradnuty. Po dvoch dekadach socialnej mizerie a neustaleho vykradania svojej krajiny, Rusky narod mlcat dalej nemieni. Ten isty trend, bude zrejme prebiehat v Amerika a do pohybu sa da aj EU. Co sa tyka tych rodin v nudzi, to je len smutny obraz toho, do coho tato banda svoj narod priviedla. Tieto veci nemozno spajat s Navalnym. On je znama osobnost, ktora ma na zapade znacnu popularitu. K zostatnovaniu prirodnych zdrojov, prinuti politikov ekonomicka
a socialna kriza, ktoru budu musiet v blizkej buducnosti riesit.

386024

25.1.2021 6:03

jak to může pokračovat

dědek 2a02:x:x:x:x:x

Snad si Rusko uvědomuje, že má chránit život "berlínského pacienta" jako oko v hlavě. Nebudou-li mít demonstrace požadovaný efekt, vygraduje to k dalšímu pokusu, nebo již dokonání. Jiný smysl návrat nemá. A pak by se mohla rozběhnout ta správná kampaň.

385987

25.1.2021 7:36

K poznámce editora

Ten zlej 5.?.?.?

To, že se ani nesnaží maskovat nějakými lepšími historkami, může znamenat tři věci - okupační správa a její řídící kádry zdebilněly, případně chystají novou generaci správců/drábů nebo už jsou si natolik jistí svou pozicí, že na to kašlou.
Ad 1 u debilů máte jistotu, že udělají, co se jim poručí, ale zase to tak zmrví, že výsledek je děsný. Typickou ukázkou jsou babišovští pohůnci jako je Alenka Šilerů apod.
Pokud chystají výměnu drábů - nabízí se podobnost s kazetou s Jakešovým projevem, kdy byla stávající kádrová základna KSČ zostuzena a k bičům se dostaly kádry z Charty pomocí plyšáku.
K třetí možnosti mám dojem, že samotné loutkovodiče překvapilo, že se podařilo zvládnout převrat v USA, a proto ztratili ostražitost. Mají pocit, a po hříchu oprávněně, že mohou cokoliv. Jen si všimněte v ČR kolik lidí souhlasí s tím, že sáňkující děti na horách a jejich rodiče mají okamžitě uvěznit, kolik lidí souhlasí s tím, že kvůli mediální epidemii nesmí zpívat, jak si všichni ničí zdraví nošením roušky atd. Dokonce i Církev se vzory svatých mučedníků pokorně přestala sloužit bohoslužby. Ať už si o tom myslíte cokoliv, odvahu těm lidem neupřete.
Takže bych spíš z toho udělal závěr, že se podařilo získat souhlas lidí s diktaturou a už se nebojí ničeho. Proto se netrápí věrohodností své propagandy. Prostě sledují, kdo tupě souhlasí a ten je ten správný kádr. Stejně jako normalizační komunisté.

385988

25.1.2021 9:22

RE: K poznámce editora

ping789 31.?.?.?

Reakce na 385988

souhlas " lidí " s diktaturou získají vždy, paretovo pravidlo 80:20 , jelikož tedy 4/5 "lidí" jsou nesvéprávní ignorantští hlupáci s latentnim fašismem v krvi, demokracie tohoto hmyzu toužícího po malém dvoře, velkém biči a mrtvé sousedově koze neodvratně vygeneruje fašistickou diktaturu, která se po děsivém startu zhroutí časem díky, jak říkáte, "kádrům" z debilního " lidu" , kolo cirkusu dějin homo a jeho otočení se zrychluje

385990

25.1.2021 9:14

Podivejte se, jak zachazeji s Juianem Assangem.

Rudolf_K 162.?.?.?

Ja toz Navalnyj. Dostal 28 ostrejch. Zatracenej Putin! Tak se podivejte, jak zachazeji s Juianem Assangem.

https://www.republik.ch/2020/01/31/nils-melzer-abo...

385989

25.1.2021 10:26

IQ psa

Šoty 95.?.?.?

Editor prehliada fakt, že 90% ľudí možno aj má mozog, ale ho nepoužíva. Takže v konečnom dôsledku mozgové schopnosti jeho psa nemôžu determinovať ich správanie.

385992

25.1.2021 12:11

Navalnyj si musí vydělat na důchod

Bedřich 2a00:x:x:x:x:x

Nikdo u "nás" na "Západě" a vlády a tajné služby nedávají peníze jen tak za nic. V tom jediném nelze tyto "naše orgány" moci usvědčit. Vždycky mají svoje vlastní cíle, které nemusíme my, jako občané vidět a vlastně ani nemáme.
Navalnyj byl odkopaný už před svým odjezdem s mizivou podporou. Teda pokud má něco zásadního změnit. Jen si uvědomme, že pět procent ze všech cca 140 miliónů obyvatel Ruska, včetně dětí, které teď o víkendu ponoukal k demonstracím, je pokud se nepletu 7 000 000 lidí. Tolik má asi tak podporu. Na naše poměry by to byla prakticky větší půlka státu, včetně kojenců. Jenže těch maximálně pět procent znamená, že na pět jeho lidí je tu devadesát pět dalších.
Navalnyj se nejen odkopal ještě více "starostmi" o sobotní "mládežnické" mítinky, ale jeho vlastní finance budou nejspíše prověřeny ve vhodný okamžik, podle všech indicií je nemá tak docela v pořádku ani ve směru ke svým chlebodárcům. Obecně však i přes obrovskou masivní neustálou kampaň prozápadních ruských médií nemají liberálové v Rusku podstatnou podporu lidí. Proto teď sobotní mítink znamená skutečně novou etapu v úsilí ruských liberálů o "pokoření" své země před Západem.
Tohle datum, 23.1.2021 bychom si měli zapamatovat, protože tato nová etapa bude pokračovat hodně dlouho. A to i bez Navalného. Ne nadarmo se liberálové v Rusku (ostatně samozřejmě to samé se děje i u nás) věnují tak pečlivě degradaci kvality výchovy mladých lidí a dětí. Ne nadarmo jim podsouvají především ve školách, ve filmech i seriálech pro ně, a to docela otevřeně, morální a etické kodexy antihumánnosti, protilidského směru a sobectví ve smyslu - teď žiju a nemusím se starat o nic jiného než o vlastní uspokojení v jakémkoli směru a na to chci peníze teď a hned za každou cenu! Ostatně v tom směru přímo u nás "funguje" i jedna "přímá" TV rapující reklama (nebudu dělat reklamu takové reklamě, jen řeknu - fuj!!).
Což ostatně čeká i nás, pokud se tomu nepostavíme sami každý sám za sebe i dohromady.
Že se vrátil, je dobře. Protože se ukázalo, že ho tam neotrávili. Je jen jedno nebezpečí, a to pro něj osobně, že do něj založili za pobytu ve známé nejmenované "nemocnici na kraji jednoho hlavního města nejmenované mocnosti" látku, kterou lze aktivovat ve vhodný a nutný čas patřičným reagentem. Tak se totiž skutečně otravují lidé, které tajné služby potřebují nepozorovaně a nenápadně odstranit z cesty. Novičok je jen "perla" k sežrání pro nás, obyčejný lid.

385994

25.1.2021 23:26

RE: Navalnyj si musí vydělat na důchod

rosco 185.?.?.?

Reakce na 385994

"Nikdo u "nás" na "Západě" a vlády a tajné služby nedávají peníze jen tak za nic. V tom jediném nelze tyto "naše orgány" moci usvědčit. "
Tak s tim bych si nebyl tak jisty, kontrolni systemy vydaju CIA a spol jsou derave jako reseto, jak jinak by bylo mozne aby CIA vyvazela dolarove bankovky po tunach "na obnovu Iraku", jen jedna z moha akci kde slo o 21 miliard $ ktere se okamzite vsakly a uz nikdy je kongres nedohledal. Pokud jde o podobne propagandisticke akce, nehraji penize vubec roli a zadna kontrola se nekona, jednoduse protoze vsichni zasveceni prijdou k lizu a o kontrolu neni zadny zajem. Vydaje na trpaslika Navalneho spadaji do kategorie kasicky na kafe. Krome toho jak uz zde nekdo rekl, cas je pro chcipajici kobylu USraelske hegemonie rozhodujici, pokud se jim nepodari v pomerne brzke dobe dostat Rusko na lopatky, proleti jim cely ten padelatelsky system kominem. Jestlize Fed mohl minuly brezen vypotit behem 3 mesicu 3 biliony $ z ridkeho prdu, jen aby se to okamzite nezhroutilo, nehraji penize pro CIA zadnou roli, stejne jsou to jen dluzni smenky ktere uz nikdo nesplati. Navalny neni nic jineho nezli byl Venca Flaska, ritni cerv svych loutkovodicu, akorat ze Rusko je trochu jine sousto.

386009

25.1.2021 13:23

Možná chce být mučedníkem ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Někdy to skorem vypadá tak, že se některé západní mocnosti a spol. chovají vůči Putinovu Rusku hůř jak k Hitlerovu Něměcku 1933 -1938.
Bohužel do onoho " spol." náleží i Českoslo...eh, Česko, Morava a Slezsko. Což je poměrně paradoxní, vzhledem právě že k historickým geopolitickým realiím před rokem 1939 a násl..

Pozn.
Pojmy jako " Německo", " Česká republika" apod. představují poměrně komplikované struktury zájmů, byť údajně údajné zájmy těchto států prosazují v údajně to svobodných volbách zvolení údajní vůdcové ....určitě však ani tak tyto pojmy nepředstavují lid těchto států. Bohužel si lid těchto států takovéto vůdce stále volí, tady jde prostě o fiasko vzdělávacích systémů, jiné vysvětlení pro to nemám.

Pokud Rusko taktéž bojuje s koronavirovou pandemií (jak jsou aktualní události někdy označovány), tak je zřejmě zločinem proti lidskosti uvalovat na takovouto zemi další ekonomické apod. sankce, sankce by se měly pozastavit. Ti, kteří takto uměle snižují potenciál Ruska v jeho domácím boji s koronavirovou pandemii , mají zřejmě krev na svých rukách. Možná by je měli soudit v Haagu.

385996

25.1.2021 17:30

RE: Možná chce být mučedníkem ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 385996

To je přece stará marxistická a poučka a pravda, která se objevila v mediálním prostoru minimálně ve třicátých letech, ale dost možná už v devatenáctém století. (nevím přesně marxismus mě nudil a nestudoval jsem ho... Zajímaly mě tehdy ženský a auta).

Nicméně ta poučka:
S vládami na západě nemá cenu vést jakaýkoliv dialog, protože volbám navzdory, vlády nereprezentují lidi, ale korporátní a finanční zájmy v pozadí.

Stejně tak zlořiny proti lidskosti nikoho na západě nezajímají, pokud se dějou u našich nepřátel. (Ať klidně pochcípaj a vymlátěj se navzájem - pro nás jedině dobře..., klidně koronavirem)

Západ vyznává jedinou hodnotu: Dividendu.

386001

25.1.2021 17:20

Ještě jedna glosa

Joseph Chlor 89.?.?.?

Henlein taky řečnil o právech utlačovaných....a taky se opíral o podporu cizího státu, jeho mocenských aj. struktur.
Čímž netvrdím, že Navalnyj rovná se Henlein. Jde pouze o několik podobností , ale už jen na základě těchto podobností by měla být česká politika mnohem opatrnější - ať se nezamotáme do něčeho, na čem kdysi oběsili naši státnost.

A chaos v Rusku už jednou byl, vyplodil např. Stalina (nezpochybňuji jeho roli v porážce německého fašismu nebo při modernizaci země....ale za jakou cenu !!).
A že zrovna Němci jdou cestou sankcí a blokád a vývozu nepokojů....tak to je už úplně na hlavu., .....pokud tedy nejde o příznivce či pohrobky nacistů, ti se díky chaosu (nejenom !!) právě že k moci dostali...

Žádná země není dokonalá (nedávno tekla krev dokonce na půdě amerického parlamentu !!!) , ale také žádná cesta k dokonalosti není dokonalá.
V podstatě jde o to, aby utrpení bylo stále méně a méně pro stále více a více lidí.
Nezdá se mi, že by pronavalnovská politika byla tohoto zárukou.....

386000

25.1.2021 17:50

rozdíl mezi ruským a US vězením

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a0b:x:x:x:x:x

Víte jaký je rozdíl mezi ruským vězením a vězením v USA ?

V ruském vězení když někoho chcete zabít, tak ho napřed z toho vězení pustíte a necháte ho utéct tisíce kilometrů do země kde dotyčný bude pod ochranou.
No a pak ho složitě naháníte pomocí špičkových agentů a pokoušíte se ho otrávit vysoce toxickým a radioaktivním prvkem který je prakticky nemožné sehnat a manipulovat s ním aniž byste otrávili sebe a všechny okolo.

Zatímco v americkém vězení dotyčný jednoduše "uklouzne na mýdle".

Toliko logika mainstreamových médií.[chechtot]

386002

25.1.2021 19:56

RE: rozdíl mezi ruským a US vězením

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 386002

Tak konečně jsem se i zasmál...[velký smích]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ukrajinských vojáků se někdo ptá, proč bojují na Donbasu. Oni odpoví: „Protože tam jsou Rusové !“. Potom se jich někdo zeptá, proč nebojují na Krymu, a oni odpoví: „Protože tam jsou doopravdy Rusové!!“

386006

25.1.2021 18:36

Protože Západu a především jeho "elitám" zoufale docházejí zdroje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

"Elity" Západu velice touží dobudovat globální elektronický koncentrák zvaný NWO, ale současně jim velmi rychle docházejí zdroje na jeho dokončení. Zkoušejí vše možné i nemožné (současná pandemie je součástí jejich šílené hry o světovládu ), ale čas je proti nim. Potřebují rychle sehnat zdroje a Rusko je má v míře přebohaté. Proto poskoka Navalného rychle poslaly do Ruska. Spoléhají na to, že mnohokrát osvědčenými křiváckými fintami se jim podaří dostat Rusko na kolena, Navalného do Kremlu a nenáviděné Rusko do mrtě vykrást. Tím by se sen vesměs starých a současně zločineckých "elit" Západu stal velmi smutnou realitou pro miliardy naivních otroků. Tentokrát ale budou mít "elity" smůlu a místo svého snu zažijí nevídanou štvanici na vlastní kůži. Poprvé v novodobé historii a už velmi brzy. A taky zcela oprávněně.

386003

26.1.2021 10:36

nAnalný

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Na mentální klystýr hojně citovaný v České televizi to stačilo. Jestli tohle má být cíl, další debilizace západních debilů, tak musím uznat, v tom je Navalný stachanovec. Sledovat však naše liberály je zážitek, který bych klidně srovnal s duševním potratem.
Přijde den, kdy prozápadní liberalismus se stane těžkou psychiatrickou diagnózou či závažnějším zločinem než popírání holocaustu.
Putin komentoval „vyšetřování“ ohledně „paláce“ před studenty:

https://vz.ru/news/2021/1/25/1081830.html

Jasně, srozumitelně a jednoznačně.

386015

28.1.2021 17:24

Bidenova adminsitrativa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Podle ČS Rozhlasu (nedůvěryhodný zdroj, ale budiž) prý Bidenova adminsitrativa s dokončením počítá. Ale prý jednajá s Němci, ve smyslu, že by se to nemělo využívat na sto procent - aby neodstřihli Ukrajinu od tranzitních poplatků. .

Čili jasně se ukazuje o co tady jde. Prachy za výpalné.
A peníze do kapsy.

Apropo, kdo že to jezdil na ukrajinu? Syn nového prezidenta?

https://plus.rozhlas.cz/amerika-dal-na-prvnim-mis...

386095

Příspěvků: 32

25.01. 03:14 eli  Follow the Money
25.01. 13:32  RE: Follow the Money
25.01. 18:54  RE: Follow the Money
25.01. 22:23  RE: Follow the Money
26.01. 10:50  RE: Follow the Money
27.01. 16:02  RE: Follow the Money
27.01. 23:01  RE: Follow the Money
28.01. 00:06  RE: Follow the Money
27.01. 23:17  RE: Follow the Money
27.01. 23:34  RE: Follow the Money
28.01. 15:23  RE: Follow the Money
28.01. 17:20  RE: Follow the Money
28.01. 17:31  RE: Follow the Money
28.01. 00:11  RE: Follow the Money
26.01. 02:29 eli  RE: Follow the Money
26.01. 10:52 Janka  RE: Follow the Money
26.01. 14:49 eli  RE: Follow the Money
25.01. 06:03 dědek  jak to může pokračovat
25.01. 07:36 Ten zlej  K poznámce editora
25.01. 09:22 ping789  RE: K poznámce editora
25.01. 09:14 Rudolf_K  Podivejte se, jak zachazeji s Juianem Assangem.
25.01. 10:26 Šoty  IQ psa
25.01. 12:11 Bedřich  Navalnyj si musí vydělat na důchod
25.01. 23:26 rosco  RE: Navalnyj si musí vydělat na důchod
25.01. 13:23 Joseph Chlor  Možná chce být mučedníkem ?
25.01. 17:30  RE: Možná chce být mučedníkem ?
25.01. 17:20 Joseph Chlor  Ještě jedna glosa
25.01. 17:50  rozdíl mezi ruským a US vězením
25.01. 19:56 Joseph Chlor  RE: rozdíl mezi ruským a US vězením
25.01. 18:36  Protože Západu a především jeho "elitám" zoufale docházejí zdroje
26.01. 10:36  nAnalný
28.01. 17:24  Bidenova adminsitrativa

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 115 čtenářů částkou 23 204 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 3

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 0

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 1

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,69 Kč
Libra
30,15 Kč
Kanadský dolar
17,26 Kč
Australský dolar
16,00 Kč
Švýcarský frank
23,77 Kč
100 japonských jenů
19,81 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 057,20 Kč
1 unce stříbra
532,28 Kč
Bitcoin
830 697,36 Kč

Poslední aktualizace: 27.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 776