Diskuze k článku

Z demokratické kukly se klube fašismus

Příspěvků 22

20.1.2021 2:14

Ziadna velmoc ale rozpadajuca sa krajina

Brezo 95.?.?.?

"Dnes jsou Spojené státy možnou hrozbou nejen pro své občany, ale také pro celý svět. Jejich síla a moc jsou větší nežli Hitler a Stalin si mohli přát v nejdivočejších dobyvatelských snech."

Nie, uz nemaju ani silu ani moc parazitovat dalej. Skoncili a rozpadne sa im krajina.

385857

20.1.2021 9:49

RE: Ziadna velmoc ale rozpadajuca sa krajina

eda521 193.?.?.?

Reakce na 385857

Neměli bychom už dnes při dostupných informacích skákat na špek těm vykladačům historie, kteří Hitlera a Stalina hážou do jednoho pytle s nápisem "Diktátoři". To je těžké a trestuhodné nepochopení historie. Role Hitlera a Stalina byly ve vztahu ke globální vládě zcela jiné a pochopení skutečných historických souvislostí je pro dnešní globalisty stále tou nějtěžší náloží schopnou fatálně pobořit ty jejich pohádky o vývoji společnosti.

385867

20.1.2021 4:40

Pre stromy nevidiet les

eli 58.?.?.?

Pan Vitek, sa pustil do ciste filozofickeho rozboru sucastnych udalosti v Amerike,
pricom doslova ignoruje realitu a skutocnu funkcnost systemu, ktory je uplatnovany vsade tam, kde je nastolena tzv. demokracia. Fasizmus, je zhruba definovany ako system vedeny diktatorom, ktory potlacuje opoziciu a kritiku, kontroluje priemysel, obchod propagaciu atd. Do akej miery, tuto definiciu mozno aplikovat v systeme sucasnej demokracie? Tato forma demokracie, ktora nam bola vnutena, je tou najhorsou formou fasizmu, pretoze skutocny diktator vladne
v pozadi. Politicka moc, ktoru voli spolocnost, sluzi vylucne tymto temnym silam
v pozadi, ktore efektivne prenasaju vsetku zodpovednost za svoju cinnost spat na celu spolocnost. V jednoduchom podani, mas to, co si si zvolil.
Vymanit sa z takejto situacie, nie je jednoduche, pretoze tento volitelny politicky
system ma uplnu legalnu moc, svoju cinnost dekriminalizovat(Amnestie Václava Klause a ine).
Udalosti v Amerike dokazuju, ze tento demokraticky system prechadza vekou socialnou a ekonomickou krizou, ktora bez pochyb povedie k velkym zmenam. Je celkom mozne, ze tieto zmeny vyustia do nejakeho monopatrajneho systemu, ktory ale bude nuteny prikrocit k radikalnemu nastoleniu prijatelnych podmienok na konsolidaciu pomerov v spolocnosti a prevziat aj plnu zodpovednost za svoju cinnost.

385858

20.1.2021 5:10

Pán si poněkud odporuje

Heriot 185.?.?.?

na jednu stranu blábolí o levicových radikálech, co se zmocnili vlády, na druhou stranu totéž tvrdí o finanční a průmyslové oligarchii. Že by finanční a průmyslové oligarchie (nějak pozapomněl na vojenskoprůmyslovou...), která se vlády skutečně zmocnila, byla levicová ?
Nu...Měl by si nejprve dělat pořádek v pojmech.
Takoví rádoby politologové jen kalí vodu.

385859

20.1.2021 7:50

RE: Pán si poněkud odporuje

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 385859

Tento terminologický zmatek zde panuje již léta a podle mě je z části z blbosti a zčásti za cizí peníze (promiň V+W). Čtu o socialismu či komunismu v USA a už to vidím, jak demokraté zavádějí bezplatné školství, zdravotnictví, znarodňují, atd, či snad dávají každému dle jeho potřeb... No uvidíme, jak dál.

385862

20.1.2021 8:01

RE: Pán si poněkud odporuje

rosco 185.?.?.?

Reakce na 385859

zrejme tobe podobni naivkove jeste nepochopili, ze hratky na levicovost nebo pravicovost jsou pouze komedie potentatu pro volebni stado, pro dosazeni svych cilu si na vlajku klidne namaluji panacu s dvema pravyma a levyma rukama. Take ti uslo, ze v USA a na Zapade leta vladnouci neocons a jejich ideologove, kteri ovladaji nejen financni a zbrojarsky sektor, jsou vetsinove pohrobci imigrovanych evropskych zidobolseviku a trockistu ,kteri pouze prevlekli kabat, mocenskou politiku ale praktikuji uplne stejne jako komunisti a fasisti.

385863

20.1.2021 10:55

RE: Pán si poněkud odporuje

Heriot 185.?.?.?

Reakce na 385863

Hm, vidím, že autor článku není jediný...

385868

20.1.2021 14:19

RE: Pán si poněkud odporuje

rosco 185.?.?.?

Reakce na 385868

jasne, rekl slepy a sel se divat na TV

385871

20.1.2021 15:38

RE: Pán si poněkud odporuje

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 385859

Vidím to obdobně.
To, že někdo nemá čas nebo chuť pustit se do poodkrývání kapitalistických vlastnických struktur a toků kapitálu...to by ho ještě nemělo opravňovat k tomu, aby skládal různé básničky na téma " fašismus". A když tak zmínit i ten fašismus v nás (každodenní snaha získat v soutěži o fiat měnu zatíženou úrokem více, za každou cenu, bez ohledu na důsledky).
Na druhé straně - každý má právo na názor. A pokud se tím např. trochu otevře frustrační ventil dotyčného , tak je záhodno si takto pozapisovat. Též to někdy dělám, jsme jen lidé.

Víte, dneska např. tak hyperexpandoval pojem " neomarxisti", že se zcela bezostyšně tvrdí i o majitelích hedge fondu že jsou neomarxisty. Já už jen čekám, kdy se to bude tvrdit i o islamistických radikálech nebo o šéfech Pentagonu.
Lidi jakoby potřebovali nepřítele opět na levici , oni totiž z pravice strach nemají, sami touží po tom se pravicí stát (anebo jim aspoň dobře odměněni posluhovat).
Touží se po hmotném úspěchu, a ten je za kapitalismu představován příslušnictvím k vládnoucí, neb chcete-li vyšší třídě. A tou je takřka již archetypálně obmyšlena třída kapitalistů (a spol), dejme tomu že použijeme termín pravice,
Proto je zde takový příklon k demonizaci a inkorporaci všeho zlého např. do neomarxistů (kterážto skupina záhadných spiklenců je však vedena např. lidmi vysoce spekulativního kapitálu - hedge fondy trží jak z růstu firem, tak z jejich bankrotů).
Ono totiž eventualní revoluce bude když tak fašistická, tedy bude dílem střední a vyšší třídy plus pauperizovaní a luza. Snad bude jen fraškou (to tak v tkzv. historii bývá, že opakované je někdy fraškou), ostatně už to možná běží , viz synáčkové a dcerušky z dobrých rodin a všecky ty různé okrajové agendy, kterými se tito nudící se lidé zabývají, jejich fotři ale budou mezi prvními, kteří nechají střílet neomarxisty, ne tuto nudící se mládež (včetně obstarožních infantilů). Na což snad nedojde, většina lidí je normálních.

385873

20.1.2021 23:24

RE: Pán si poněkud odporuje

R.E 78.?.?.?

Reakce na 385873

Lidi v tom, v podstatě dění i sil, které za nimi stojí, mají guláš...a zmatek i v pouhém názvosloví...Příkladem je dnešní "americká levice, nebo američtí komunisté a socani", za které s vážnou tváří někteří hlupáci prohlašují např. Clintnovský gang i s čarodějnicí Albrightovou a spol. a třeba i miliardáře a vrchního podjebávače Sorose, v jedné linii stojícího s ušatým Charlesem z Fuckingameského paláce, Gatese, davoského Schwaba a spoustu jiných...Je to vše neskutečná pitomost!!!

Monopolističtí majitelé světového finančního systému přetvářející svět v NWO jsou pořád ti stejní, jen dle momentální situace si manipulací ideologiemi a podplácením najímají k prosazování svých zájmů vždy tu nejvhodnější a v dané chvíli tu nejefektivnější sílu, což byli po nezdařené 1.sv. válce k svržení cara a zmocnění se Ruska trockisté v r. 1917, pak, když jim to nevyšlo tak investovali do Německa a Hitlera a když ani to navyšlo, tak to byli američtí republikáni a když i ti vyčerpali svůj zkostnatělý a značně omezený potenciál vsadili a ty dnešní liberály a z nich vzniklá jakási pseudo sociální a pokrokářská a emancipační hnutí, kteřá ve své blbosti za ně dělají špinavou práci a vždy po skončení úkolu, nebo selhání bývají zpravidla "vyřešeny"...

Jen opravdový vůl může dnešní volební obrpodvod a puč považovat za "nástup komunismu v USA"!!!
V podstatě se z mocenského hlediska nic nemění ani v USA a ani v Evropě, jen dojde k tomu, že nosatá finanční mafie "bude pochodujíc svým vytyčeným směrem odebírat daleko větší šponu", než to bylo za Trampa, neboť on sám do toho nic a nikoho nerespektujícího spolku chazarů, reprezentovaných např. dobře známou Krvavou Madlou a Sorosem, dnes přebírajícího mocenské páky v USA, tak docela nepatří...on nepatří k chazarům, nýbrž k chasidům a kdyby nepatřil do některého z těchto dvou spolků, nikdy by se us.p-residentem nestal!!!!

Veškeré globální dění není ničím jiným, než vyjádřením soupeření mezi chazary a chasidy, kteří mají o budoucnosti gójimů stejné představy, jen si poněkud nerozumí ve způsobech jejich naplnění a dělby kořisti...Ten vzájemný souboj je dobře patrný na dění na Ukrajině, kde se s příchodem Trampa a marionety Zelenského velice změnila situace a konflikt "zamrzl", ale teď po inauguraci té dementní vycpaniny, podepírané tou nadrženou indiánskou sufražetkou a jejím fraucimorem, budeme sledovat návrat k minulosti krátce po majdanu...s Nulandovou a jí podobnými raply...

Ten článek není špatný, ale nedotýká se podstaty, ale jen klouže po povrchu v intencích maistreamu...
Nejspíš autor buď o tom ani neví, nebo se bojí, aby nebyl vysmívám a nazván konspirátorem a antisemitou...[chechtot]

385880

21.1.2021 6:13

RE: Pán si poněkud odporuje

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 385873

Souhlas.

385883

20.1.2021 7:37

Článek se míjí s příčinou stavu.....

Maximus1 78.?.?.?

Článek postrádá informaci o tom, kdo je za tím stavem Západu a hlavně USA. Jde to vysledovat z celé řady knih, které se tím zlovolným procesem zabývají. Musel jsem se smát, když jsem v úvodu knihy "Střet civilizací - boj kultur a proměna světového řádu" od Samuela P.Huntingtona (1996) četl pochvalná slova od pravdoláskovce a havloida Michalela Žantovského (2001) doslova: "Clintonova administrativa, plná elánu mladých idealistů, vehementně podporovala demontáž režimu apartheidu v Jižní Africe, aktivně intervenovala pro svržení diktátorského režimu na Haiti a pomáhala položit základy k mírovému procesu na Blízkém východě." Sám se ten hlupák usvědčuje jak se věci mají.
A už se jim to povedlo i nastolit v Americe v USA. A o koho jde? Je to veskrze ta sionistická chazarská parta a tam je jádro všeho zla. A obsadili kompletně demokratickoustranu USA. Přečtěte si knihu - "Moje probuzení" napsal David Duke a procitnete také! Děj sice končí na konci min. století, ale pro poznání toho zla to naprosto stačí! A jsou tam naprostoi konkrétní údaje, jména a události. A v čele té zlovolné přeměny jsou Rothschildové, Rockefellerové a spol. Ti se rozhodli zlikvidovat Západ a bílou rasu, která činí jen 9% celé populace na planetě. Má to náboženské kořeny, a zlo jde od talmudu a kabaly! NWOjejich cíl!

385860

20.1.2021 9:01

RE: Článek se míjí s příčinou stavu.....

rosco 185.?.?.?

Reakce na 385860

"A obsadili kompletně demokratickoustranu USA"
kdyby jen to, obsadili i tu republikanskou stranu a veskere partaje v zapadni sfere, jakmile nekdo zalozi novou stranu, okamzite tam nacpou sve trojske kone, i ta nemecka AFD kazdodenne poplivana coby pravicovi extremisti ma interni krouzek obrezancu. Pan Vitek se myli kdyz se domniva ze Dems chteji zavest vladu jedne partaje, tu uz maji davno, obe strany jsou pouze dve kridla jedne a teze strany, bez ohledu na tu volebni saskarnu. I toho Trumpa si prilis idealizuje, i ten dela zasadne politiku svych obrezanych sponzoru, zrovna vcera nove snakce proti Nordstream2, ted mu zrovna jeden z tech zmetku natahl brka, miliardar Sheldon Adelson.

385864

23.1.2021 22:23

RE: Článek se míjí s příčinou stavu.....

sofa 46.?.?.?

Reakce na 385864

Popsal jste to zcela přesně. Je to jedno divadlo, kde herci sedí v jedné šatně a jsou placeni jediným principálem. Naivkové s pravicí, levicí a Trumpem jsou směšní.

385957

20.1.2021 17:53

RE: Článek se míjí s příčinou stavu.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 385860

Velice přesně a srozumitelně napsáno pokud budou peníze není z té smyčky uniku

385875

20.1.2021 13:11

nejde o nic ine iba o zavrsenie

nezalezi 193.?.?.?

nejde o nic ine, iba o zavrsenie pochodu instituciami, ako ho definoval Herbert Marcuse v svojej eseji Represivna tolerancia - Biblii neomarxistov, ktory sa zacal obsadenim katedier humanitnych odborov univerzit a dokoncil sa volbou socialistickeho prezidenta.

Presne v tejto dobe sa zavrsuje v USA tento proces, ked bude platna iba jedna neobolsevicka pravda a vsetko ostatne bude extremizmus, fasizmus a xenofobia.

Frankfurtska marxisticka skola dosiahla svoje velkolepe vitazstvo, - kulturny marxizmus dominuje.

385870

20.1.2021 18:06

Hra na demokracii končí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Slepenec otroků a utečenců různých národností před bídou, za dobrodružstvím nebo před zákony mateřských zemí se stále hrdě nazývá Spojené státy americké. Chtěl bych od chytrolínů slyšet, co znamená americká národnost a demokracie. V USA totiž vždy vládli vlastníci "dlouhých" peněz, získaných všemi možnými způsoby, vlastníci indiánům ukradených pozemků a na nich vyrostlých fabrik, v nichž fabrikanti ždímali otroky všech národností bez uzardění jako dojné krávy. Kromě těch výše zmíněných v USA byli jen otroci, vych.aní poskokové boháčů a naivní kanónfutr těch schopných úplně všeho. Po vzniku FED v roce 1913 a po roce 1945 se ten novodobý otrokářský systém za velkou louží rozšířil na celý Západ a po roce 1989 i do střední a východní Evropy. Poté byl chazarskými médii vydávaný za tu nejskvělejší demokracii. Bohužel, naivní otroci tomu věřili. Korunu americkému novodobému otrokářství nasadil od konce 70. let prosazovaný neoliberalismus, v němž vítěz bere úplně vše a otrokům nechá jen drobečky na přežití nazývané eufemisticky charitou. Tento otrokářský systém nebude mít v 21. století dlouhý život, i když zločineckým "elitám" slouží nadnárodní instituce, banky, korporace, média, politici, justice, tajné služby, armády i křiváci z řad otroků. Změna je velmi nutná, protože americké pojetí demokracie je pouhou parodií tohoto vznešeného slova a ve skutečnosti je diktaturou všehoschopných zločinců bez špetky svědomí drze vydávanou za vzor hodný následování. Od takové diktatury je už jen krůček k fašismu.A to už tady bylo a nebylo to ani trochu pěkné.

385876

21.1.2021 14:34

RE: Hra na demokracii končí

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 385876

No, nejsem tak chytrý, abych se mohl nazvat chytrolínem, nicméně pokusím se na vaši otázku, co znamená demokracie, odpovědět.
Přesně to, co ve svém příspěvku popisujete. Včetně závěru. Žádný krůček ovšem nebude. I po zavedení dlouhého biče a malého dvorku budeme neustále ujišťováni, že žijeme ve správné a ukázkové demokracii. Uvidíte. A bude to pravda.

385893

20.1.2021 21:35

Čtete?

Míla Obermajerová 88.?.?.?

Doporučuji vám knihu Jacka Londona Železná pata. Napsal ji v roce 1907, kdy nebylo o počítačích , mobilech, čipech a fašistech ani slechu, ale systém vystihl dokonale. Říkal mu oligarchie.
Nenapsal jen Tuláka po hvězdách a Bílého tesáka...

385878

21.1.2021 8:47

Ještě Aktuální Saker...

P9 178.?.?.?

Zone B exists, thus there is hope, I promise you!
http://thesaker.is/zone-b-exists-thus-there-is-hop...

385884

21.1.2021 9:47

Včera

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 78.?.?.?

Včera (20. 1.) ve zprávách na záběrech od Bílého domu bylo vidět velký transparent "Fuck white". Zřejmě to je v pořádku, nikomu to nevadí.

385885

Příspěvků: 22

20.01. 02:14 Brezo  Ziadna velmoc ale rozpadajuca sa krajina
20.01. 09:49 eda521  RE: Ziadna velmoc ale rozpadajuca sa krajina
20.01. 04:40 eli  Pre stromy nevidiet les
20.01. 05:10 Heriot  Pán si poněkud odporuje
20.01. 07:50 Qwe  RE: Pán si poněkud odporuje
20.01. 08:01 rosco  RE: Pán si poněkud odporuje
20.01. 10:55 Heriot  RE: Pán si poněkud odporuje
20.01. 14:19 rosco  RE: Pán si poněkud odporuje
20.01. 15:38 Joseph Chlor  RE: Pán si poněkud odporuje
20.01. 23:24 R.E  RE: Pán si poněkud odporuje
21.01. 06:13 Qwe  RE: Pán si poněkud odporuje
20.01. 07:37 Maximus1  Článek se míjí s příčinou stavu.....
20.01. 09:01 rosco  RE: Článek se míjí s příčinou stavu.....
23.01. 22:23 sofa  RE: Článek se míjí s příčinou stavu.....
20.01. 17:53  RE: Článek se míjí s příčinou stavu.....
20.01. 13:11 nezalezi  nejde o nic ine iba o zavrsenie
20.01. 18:06  Hra na demokracii končí
21.01. 14:34 Erwin  RE: Hra na demokracii končí
20.01. 21:35 Míla Obermajerová  Čtete?
20.01. 21:44 P9  Zajímavý článek ...
21.01. 08:47 P9  Ještě Aktuální Saker...
21.01. 09:47 WAZARI  Včera

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 75 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zeman se omluvil za bombardování Jugoslávie a poprosil srbský národ o odpuštění18.05.21 13:52 Česká republika 4

Za výrok, že ženy mají vaginy, čelí studentka kárnému řízení a možná i vyhazovu17.05.21 17:28 Británie 0

Existuje u nás skupina nikým nevolených, kteří řídí stát17.05.21 14:03 Česká republika 3

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 16

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 3

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 15

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
20,83 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,55 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,18 Kč
100 japonských jenů
19,11 Kč
Čínský juan
3,24 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 857,79 Kč
1 unce stříbra
585,27 Kč
Bitcoin
897 291,61 Kč

Poslední aktualizace: 18.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 625