Diskuze k článku

Volby v rozpolcené společnosti

Příspěvků 16

1.12.2020 1:53

Jakýpak universalisnus, co to je za blbost

Gój 46.?.?.?

Proč má tak starý člověk jako pan Podracký potřebu banksterismus nazývat universalismem? Co je universálního nebo universalistického na bezbřehém kořistnictví a velkosériovém vraždění? [zmaten]

384394

1.12.2020 2:06

Svatá pravda.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Mám ale pocit, že to podstatné tam zase chybí.
Třeba Piráty vysloveně nesnáším, ale současně je chápu. Když se mladý člověk zamyslí a zjistí, že nemá šanci na slušnou práci, byt, auto, dovolenou.., tak co má vlastně udělat? Jak se z toho vysekat?
Normální člověk nepřemýšlí, jestli je levičák, pravičák nebo něco jiného. Chce jen přežít. A chce i třeba něco, co mu ten život vylepší.
Taky vzpomínám nostalgicky na dobu, kdy tu vládli komunisti, ale není v tom nic politického. Třeba si vzpomenu, že měli v cukrárně rakvičky se šlehačkou nebo dort Florida s pravými jahodami a pravou šlehačkou a teď je to pryč. Je to maličkost, pro někoho i primitivismus, ale vylepšuje to život. A to, že jsme se nemuseli bát založit rodinu a nebáli se budoucnosti je prostě fakt. Tak to bylo.
Dneska si na to samé nikdo poctivou prací nevydělá, Je potřeba si to ukrást. Takový je kapitalismus a vždycky bude. Vlastně bude ještě horší.
A možná by i většina byla v té totalitě spokojenější. Byla tu vůbec někdy někde skutečná demokracie pro normální lidi? Nebo jsou to zase jen ty názvy?

384395

1.12.2020 23:42

RE: Svatá pravda.

frankie 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 384395

……Pan Hanus lka nad moznostmi, ci nemoznosti Piratu se poctive uzivit a lka nad nimi :

“Třeba Piráty vysloveně nesnáším, ale současně je chápu. Když se mladý člověk zamyslí a zjistí, že nemá šanci na slušnou práci, byt, auto, dovolenou.., tak co má vlastně udělat? Jak se z toho vysekat?


Ve vsi ucte pane Hanusi, laskave se podivejte na advokatniho praktikanta .. jeee a ted jsem zapoemel jak se ten Piratskej hajzlik jmenuje, ted dela snad precedu jejich... uz jsem si vzpomel.. Michalek... takze Vy mi zde tvrdite ze praktikant v advokacii kde se dneska plati nejmene 15 stovek za hodinu neni zadna budoucnost pro mladyho cloveka? No tak si vemte velkeho maga od Piratu..velmistra cernych magii a dalsich spinavosti Bartose.. puvodnim povolanim Ajtak. Pisi to fonteticky vypada to lepe ze? No a Ajtaku je stale v dnesni dobe potreba a jsou placeni od 60 k up.

Vasi nelasku k nim sdilim, protoze aspon tyto dva povazuji za lehkozivky –prizivniky- neco jako davovej kazatel Minar, a ta ohavna muzatka Greta

Nevim kolik je Vam let ale mne pripadate bolestinsky naivni, ale pres to s Vami sdilim nostalgickou touhu po Biskupskych chlebiccich v Decaku, Povinnych lekarskych prohlidkach mych deti, (sakra bezbozni komousi si dovolovali kontrolovat nase male deti a jeste je ockovat)

Nemohu si nedovolit do Vas rejpnout, takze... Kde jste byl v 89, a kolik policajtu jste vzal sutrem, a pak jak horlive Jste cinkal klicema, kdyz Venca Havlu mlel sve poloalkoholicke vidiny na Vaclavaku?

Klidne se na mne zlobte, protoze i ja jsem kdysi byl mladej a blbej, kdyz v 68 jsem nadaval paruski ruskym zemlackum a tankistum, a ti se mi omlouvali, „my museli“ a ja jelikoz jsem tenkrat byval taky dissssident (zivil jsem se velmi dobre smelinou) tak jsem po pul roce odletel v Prosinci na “ sluzebni cestu do Vidne” a za 14 dni za mnou prietela manzelka s detmi.. a a a po 40 ++ letech jsme vegetovali za morem, takze nakonec se Vam no neomlouvam, ale proste kazdy ma narok na par blbosti v zivote

Pisete sice velmi kultivovane a ctive, ale zavani to trockismem, nebo snad nihilzmem, bohuzel na to neni ted cas, “tancujete s kurvama” jak by mi rekl starej Katz

384428

1.12.2020 2:40

KDE SA PODELI ODBORY?

Lubosmat 193.?.?.?

Je to ako náhrada výskumu a vývoja projektovým riadením, ak sa nám niečo neosvedčilo (bez ohľadu na okolnosti), starý projekt rozšliapeme a nahradíme ho novým a pravdaže pod novým vedením.

Strata kontinuity prináša nové a nové straty.

V čom vlastne spočíva "rozpolcenost společnosti"?

Zrejme v tom, že voľba už nie je voľbou, staré mechanizmy riadenia spoločnosti stratili svoje opodstatnenie, pozor ale, čim v nepriateľskejšom prostredí žijeme, tým viac sa vedenie spoločnosti blíži k diktatúre.

Zoberme si napríklad súčasný stav na Slovensku:
1) Predpokladajme že to "vláda SR" na čele s CAPUTOVICOM myslí dobre,
2) Okolité prostredie je plné "nebezpečného" vírusu.
3) "Vláda" sa rozhodne vyhlásiť núdzový stav a dokonca povolá na pomoc "armádu".
4) Hoc "demokraticky" zvolení predstavitelia štátu sa začínajú v mene všeobecného blaha "boja s HNUSOBOU" správať despoticky, svoje rozhodnutia odmietajú podrobiť nielenže kritike opozičnej, ale aj tej odbornej a spoločenskej.

Jednoducho sa z demokratov stávajú vojačikovia schopní vo svojom presvedčení boja za dobro a sppravodlivosť zničiť všetko okolo seba bez ohľadu na dôsledky.

Rôznorodosť názorov začína byť prekážkou a uzurpovanie moci je vyšším cieľom než presadzovanie akýchsi "Hodnôt".

Keď po niekoľkonásobnom pokuse o akúsi "voľbu" šliapnete do "s prepáčením" toho istého exkrementu, nemožno očakávať nič iné ako "ROZPOLCENÚ SPOLEČNOST".

Kde sa podeli ODBORY, čas na GENERÁLNY ŠTRAJK dozrel.

Voľakedy odôvodňovali naši "postkomuniti" po 89, že jeden z hlavných dôvodov prečo je mzda v rovnakých podnikoch na západe vyššia od tej tuzemskej, je vklad západných odborov do vyjednávania lepších a lepších pracovných podmienok v podmienkach kapitalizmu voľnej súťaže.

ODBORY by mohli byť niečím, čo by mohlo vrátiť spoločnosti stratenú rovnováhu, ale stále vo mne rezonuje tá istá otázka: KDE SA PODELI ODBORY?

384396

1.12.2020 9:18

RE: KDE SA PODELI ODBORY?

Altern 82.?.?.?

Reakce na 384396

Odbory, i kdyby byly funkční, by tak jako tak nanejvýš změkčovaly důsledky. Zatímco řešit/změnit je nutno příčinu.

384403

1.12.2020 14:41

RE: KDE SA PODELI ODBORY?

Lubosmat 212.?.?.?

Reakce na 384403

Práveže, v osemdesiatych rokoch boli odbory tak trochu apolitické a niektorí ich predáci začínali pomaličky nahrádzať pozície komunistických papalášov.

To čo s odbormi urobila politická mafia za posledných 30 rokov sa pekným slovom nazvať nedá. Uplynulo už veľa času na to aby sa znova začala formovať apolitická platforma, trebárs na báze ZMOS (Združenia miest a obcí Slovenska), ktorá by tomuto škodlivému politickému marazmu mohla kontrovať.

Však súčasní straníci nedokázali urobiť za 30 rokov ani toľko pretriasanú odluku cirkví od štátu, lebo potom by nastala KUCA-PACA, cirkvám totiž patria v SR obrovské majetky, reštitúcie by boli proti tomu na srandu.

384414

1.12.2020 11:54

ANO ODS TOP KDY ...

Joseph Chlor 89.?.?.?

...STAN, KSCM, CSSD, PYR A TI, SPD....

Časem tato hyperinflace jednovaječných politických polyčat [velký smích] možná konečně dosáhne bodu, kdy bude možné opět volit jednotlivce (každý občan sám sobě i ostatním politickou stranou), mimo nějaký seznam vypracovaný nějakou mafií. Pak bude možné hovořit znovu o volbách svobodných, pokud tedy by ještě došlo k dekomodifikaci a možnosti odvolat svůj hlas (samozřejmě že při splnění určitých podmínek). Ještě lépe by bylo však losovat, ovšem i to předpokládá vysokou kvalitu prvovýběru (v nejnižších volebních jednotkách...přičemž i ty by se hodilo upořádat po způsobu kleisthenovké reformy fýl), takže jsme u vzdělanosti a u umění potlačovat vášně...obé dnes silně pokulhává, ba působí spíše protisměrně, co se týče zvyšování kvality.
Jiný způsob jak dojít konečně k vládě aristokracie (ve smyslu původního pythagorejského /via Crotone, Krotón/významu slova) asi znám není, možná ještě tak Antoniovci a jejich císařové adoptivní...

Ostatně o kterém místě, a ve kterém čase, lze konstatovat , že " tehdy se lidem žilo dobře" ? A bylo to o způsobu vlády či o kvalitě vlády ? Anebo to bylo spíše o kvalitě výrobních prostředků a o způsobech výroby a distribuce produktu ?
Kde a jak tedy hledat ten vzor ?
Není to náhodou vláda dovnitř slabá, společnost entit co nejvíce soběstačných autentických komunit, které dokázaly působit uvnitř sebe a mezi sebou způsobem spíše kooperativním v takové kvalitě, že pak byla celá taková společnost silná i navenek ?
Je k tomu třeba i nějaký náboženský společenský tmel ?
Má taková společnost právo na nějakou výlučnost, měla by svůj model fungování vnucovat i jiným společnostem ?
Pokud jsou důležité finance....lze vládu nad nimi svěřit někam mimo společnost, potažmo nějaké vnitřní totalitní (nikým nevolené) organizaci ?

384407

1.12.2020 12:18

No a přirozenost je univerzalistická ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Tedy je zhoubná ?
[velký smích])))

Moc plků je nesmírná, pokud se budou brát vážně, skončíme zase špatně.

Klidně můžeme vzít stavebnici lidské přirozenosti díl po dílu, část po části. Která je tedy zhoubná a která ne a proč a zda jsou žádoucí změny a jaké by měly být a jak se toho má dosáhnout.
Pakliže si tak chceme pohrát i s kulturou, můžeme též.
Odhaduji to na sto kamionů knih nebo dvěstě terabytů dat, potažmo desetiminutový exhibicionistický výstup nějakého kejklíře.

Co univerzalismus soutěže o jednu fiat měnu zatíženou úrokem ?
Či katolicismus ?
Jsou přirozené ?

384410

1.12.2020 14:55

"Současný lidový konzervatismus"

Velekněz Ratata 90.?.?.?

je především rezistencí, obranným bojem, reakcí. Míněno nikoli ve smyslu "reakční", jako spíše "reagující". A v tomto případě se jednak asi nevystačí s klasickou vševojskovou poučkou, že útok musí násobně přečíslit obranu, jednak možná útočící strana dávno v přečíslení je. Tam, kde je to potřeba, a za využití zdrojů i prostředků, kterými obrana nedisponuje (nebo nemá co postavit proti nim, případně to, co má, zatím neumí mobilizovat). To, co pan Podracký nazývá současným lidovým konzervatismem, z povahy věci nejen že nemůže, jako protistrana, spoléhat na efektivní vzájemnou koordinaci natož samozřejmě nějaké řízení, ale je a bude asi i dost citlivým cílem pokusů o vzájemné rozeštvávání, prostě už jen kvůli objektivně konkurujícím zájmům národních komunit. Stačí se podívat na středoveropskou V4, což je teoreticky optimální prostor, kde by se ten lidový konzervatismus měl prosadit. Z jiného pohledu to ostatně moc optimisticky nevypadá ani ve Státech. Globalisti nebo liberalisti nebo i ti eurofederalisti mají úchylný narativ, ale mají ho a často se jím také umí slušně ohánět. A hlavně, byť ta jejich ideologie je úchylná, odráží se taky od reality a trendů vývoje. Velmi špatných i těch lepších nebo nikoli nutně, apriori špatných (platí i u globalizace, EU atd.). Vůči vizím, které může postavit konzervatismus, pořád často hrajou přesilovku. Takže vidím to, vážení konzervativní soudruzi, zatím spíš pořád víc na chyby protivníka (u něhož evidentně občas platí maločeské "jak jsou chytrý, tak jsou blbí) ... a v poslední instanci ten zásadní rozpor zabudovaný v jeho pozici: oni nemohou prostě všem splnit to, co se tváří, že pro všechny tak nějak bude. Ovšem to je rozpor, jehož rozuzlení může mít lecjakou, rozhodně ale ne moc civilizovanou podobu. Uff

384415

1.12.2020 16:02

Blíží se nová totalita...

Miroslava 46.?.?.?

S panem Podrackým v mnohém souhlasím.

384418

1.12.2020 17:25

Mnoho slov o ničem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Autor zavádí nový pojem, novou ideologii:
> Útočný univerzalismus

Zapomíná však na to důležité. Aby nás informoval o hlavním ideologovi tohoto ...ismu. Nebo snad křesťanství, komunismus, leninismus, maoismus, kaddáfismus, ... neměly své ideology? Kteří svůj ...ismus vymysleli, popsali a prosazovali? Kdo je ideologem univerzalismu? Kdo popsal jeho hlavní myšlenky? A kdo je prosazuje do reality? To by mě opravdu zajímalo.

Děkuji. [smích]

384421

3.12.2020 18:12

RE: Mnoho slov o ničem

Vlastimil Podracký 217.?.?.?

Reakce na 384421

Ano, je to tak, dřívější ideologie měly svého autora a jmenovaly se většinou po něm. Já jsem velice přemýšlel, jaký název dát tomuto rozbředlému aktivistickému ideálu. Název, který by vše pojmul. Vymyslel jsem pojmenování antropologický univerzalismus protže vytváří univerzálního člověka bez národa, bez rodiny, bez emotivního vztahu, ztrácejícího instinkty, který není ani žena, ani muž, nemá kulturu, sexuálně je univerzální, není nikde doma a nemá k ničemu vztah, co by jej spojovalo s domovem. Jak to nazvat jinak?>Autor zavádí nový pojem, novou ideologii:
>> Útočný univerzalismus
>
>Zapomíná však na to důležité. Aby nás informoval o hlavním ideologovi
>tohoto ...ismu. Nebo snad křesťanství, komunismus, leninismus, maoismus,
>kaddáfismus, ... neměly své ideology? Kteří svůj ...ismus vymysleli,
>popsali a prosazovali? Kdo je ideologem univerzalismu? Kdo popsal jeho hlavní
>myšlenky? A kdo je prosazuje do reality? To by mě opravdu zajímalo.

>
>Děkuji. [smích]

384485

4.12.2020 7:02

R.U.R.

Gój 46.?.?.?

Reakce na 384485

Karel Čapek v roce 1920 uvedl Rossums Universal Robots.
Soudruh míšenec Richard Nicolaus von Codenhove Kalergi, přítel „tatíčka“ Masaryka, sepsal sny: Praktický idealismus (1925). Kampf um Paneuropa.
„Člověk vzdálené budoucnosti bude kříženec...Euroasijsko-negroidní rasa budoucnosti...nahradí rozmanitost národů rozmanitostí osobnosti (bez předsudků, zvyků, se slabým charakterem, slabou vůlí, nestálostí, s podporou volby pohlaví. Universální otrok ?)
Pak psal o boji mezi kapitalismem a komunismem: „Generální štáb obou stran se rekrutuje z panské rasy Evropy: Ž..ovstva.“
Kdo nemá zábranu v poznání, tak ví, že zavedení komunismu podporovali banksteři. Ti organizují i současnou migraci „sirotků“ z Afriky a Středního východu do Evropy nebo propagandu volby pohlaví a další úchylnosti (i covid) směřující k dekadenci, do hlubokého, pokrokového otroctví.
#
Mláďata vykořeněných míšenců podčlověka, odebraná matkám ihned po porodu, asi jako vejce slepicím ve velkochovech, budou nekonečně tvárná.
Genetickou manipulací už jen pověřený mengele doladí žádoucí vlastnosti?

384497

1.12.2020 19:17

kdo je ideologem univerzalismu ? nekonečná naivita

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 109.?.?.?

REAGUJI
vyskočila poznámka o tom, kdo je ideologem univerzalismu
jakoby nestačil už jen fakt, že doposud bylo omíláno zrno opakovaně a dnes dostal konečně výsledek svoje pojmenování.
uvedu další podobný výraz "nesouměřitelnost" -tam autora známe a má pravdu.
ono je to asi takhle, dva body dávají spojitost, ale tři body už určují rovinu , jakož čtyři body vlastně definují křivost.
Dá se to použít na skoro všechno ke srovnávání,
například "otec-matka-dítě" jedna z ohrožených rovin jako definice.
Když přidáme další bod, například peníze, dostaneme několik křivostí, nejen jednu - protože musíme připustit, že peníze jsou univerzalistickou hodnotou

A u toho je prvotní problém, nejen naznačené roviny, ale protože její následná orientace v prostoru má většinou nějaký sklon
Už u tohoto zjednodušení si musíme položit otázku, proč zavádíme definici náklonu = sklonu ?
pokud nám jde pouze o smysluplnost funkce přežití, pak je poměrně nepodstatné, jaký ten zamýšlený sklon vlastně je a kde vzniká těžiště mezi třemi body v nakloněné rovině.
Není to blábol, jde o školní příklad, že hned na počátku budeme mít problém si ujasnit, co je jak veliké, a proč - tedy nebudeme schopni definovat polohu těžiště, v případě dalšího čtvrtého vlivu nezbytně působícího na sestavu základních třech bodů.
Jen si uvědomte, s dovolením, že už budeme muset respektovat nejen vzdálenost mezi body, jejich spojující rovinu a ještě pohyblivost těžiště.
Takže z hlediska logiky už máme vlastně cosi jako pilotáž.
Aby vznikl pilot, nemá matka z toho problém, ona jej už nějak vybavila.
Aby mohl létat, musí pochopit jak se to má dělat. Očekává se pomoc od otce, protože stovky let zpět to tak bylo zavedeno. Nebudeme prosím zkoumat !
Takže najednou máme podmínku, aby tu pilotáž už uměl nějaký předek, nebo postačí otec ?
cituji " v parku ti pak bere věci na hraní ... chápete ?
" když ji zbiješ, musíš dělat pokání ......
fatální důsledek, že takhle to jde leda tak v písních.

Ale něco na tom je - ochrana jednoho prvku byla skoro vynucena, druhému to nedoporučujeme a děcko si vždycky uprostřed vybere to pohodlnější.
Takže spojitost je podle mne v tom, že jsme nesmyslně zpohodlněli a ještě jsme tam i tlačeni --vznikne takhle jedinec s touhou po létání ?
No s dluhem na zádech to pak dopadá jako jízda na saních , ale s naloženým tankem za sebou. univerzalismus je tedy duševní nedostatečnost lenochů.

384425

2.12.2020 19:42

RE: kdo je ideologem univerzalismu ? nekonečná naivita

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 384425

> univerzalismus je tedy duševní nedostatečnost lenochů.

Děkuji, pane Ferdo, za definici univerzalismu. Je to tedy lidská vlastnost a ne ideologie?

Lenost dle mého soudu velmi rozkvétá od doby, kdy se přebujelé sociální státy starají o slušné přežití kdejakého lenocha. Dokud se sociální státy nestaraly, museli i lenoši přece jen pracovat. Pracovali i proto, aby vychovali co nejvíce potomků. Zvyšovali tak svou šanci, že se o ně někdo ve stáří postará.

Co dnes? Dnes lidé v rozvinutých zemích nepotřebují plodit potomky. Vychovat dítě je přece strašná práce. A co to stojí peněz! A tak natalita pozvolna klesá. Až ke katastrofálním hodnotám, jako je 1,2 dítěte na pár. A co tedy lidé před výchovou potomstva preferují? ZÁŽITKOVÁNÍ. Je přece daleko příjemnější, než krmit a přebalovat děcko, letět spatřit západ slunce do oceánu někam co nejdál.

V TV soutěžích se obvykle ptá moderátor účastníků na jejich koníčky. Všimněte si, že drtivá většina dotázaných lenochů odpovídá - cestování. Dnes není cestování pěší záležitostí. Současné cestování dnes obvykle probíhá v sedě na zadku v některém z dopravních prostředků. A ze ZÁŽITKOVÁNÍ.

Je-li Vaše definice správná, pane Ferdo, pak je jedním z významných projevů univerzalismu zážitkování. Ve všech jeho formách. Mýlím se?

384453

3.12.2020 13:42

zážitkování jako pracovní teze

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 109.?.?.?

reakce 2 ------------ 20201203
zážitkování jako pracovní teze
Jistěže je příjemné mít zkušenosti získané vlastním pozorováním,
otázkou u toho ovšem je, co vlastně jedinec upřednostnil u tohoto procesu.

Nejčastější motivací je snaha se podobat jiným, alias- (co na to sousedé?)
a protože sousedé jsou dnes silně virtuální, tak vzniká potřeba býti zobrazen podobně.
Nakonec je to stejná motivace, jako ukládání obrazů prapředků na stěny hal a schodišť - pokud takový prostor vlastníme.
V době webů je to tedy prováděno sociálně zastupující plochou někde jinde.
Ukládání fotek do nějakých alb se převedlo někam na svítící plochy, což ale hodnotu zastaveného času vůbec nezlepšuje. (podobnost s reklamami)
Napadá mne i prostá zkušenost, s tím, kolikrát vidíme "selfie", kde jde vlastně o důkaz přítomnosti na daném místě, nikoliv o pohled zpátky (přes rameno), kdy pohříchu ztrácíme vztah k poměru odrazu pozadí
= HEČ! efekt je přebit "čumte ! efektem"
Spotřeba je základem dalšího omylu, kdy neschopnost vlastní tvorby je nahrazena schopností tento výrobek ukazovat.
Dalo by se prokázat, že když život sám je na jedno použití, pak má být udržován dojem podobným postupem.
V důsledku toho je ovšem prokazatelná spotřeba ve formě odhazovaných odpadků.
A jelikož se paměť odhazovat nedá, pak je schopnosti myslet raději nepoužívá.
Vzniká "žití na jedno použití" a nebo i na dluh, splátky a půjčky.
U toho nemůžete očekávat úžas pod stromem, kde žil Hippocrates, když je to "jen strom", byť 70x starší, než my. postrádá to úctu obecně.

384476

Příspěvků: 16

01.12. 01:53 Gój  Jakýpak universalisnus, co to je za blbost
01.12. 02:06 Jan Hanuš  Svatá pravda.
01.12. 23:42 frankie  RE: Svatá pravda.
01.12. 02:40 Lubosmat  KDE SA PODELI ODBORY?
01.12. 09:18 Altern  RE: KDE SA PODELI ODBORY?
01.12. 14:41 Lubosmat  RE: KDE SA PODELI ODBORY?
01.12. 11:54 Joseph Chlor  ANO ODS TOP KDY ...
01.12. 12:18 Joseph Chlor  No a přirozenost je univerzalistická ?
01.12. 14:55 Velekněz Ratata  "Současný lidový konzervatismus"
01.12. 16:02 Miroslava  Blíží se nová totalita...
01.12. 17:25  Mnoho slov o ničem
03.12. 18:12 Vlastimil Podracký  RE: Mnoho slov o ničem
04.12. 07:02 Gój  R.U.R.
01.12. 19:17 FERDA  kdo je ideologem univerzalismu ? nekonečná naivita
02.12. 19:42  RE: kdo je ideologem univerzalismu ? nekonečná naivita
03.12. 13:42 FERDA  zážitkování jako pracovní teze

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V zemi s největší mírou proočkovanost vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 9

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 041 782,15 Kč

Poslední aktualizace: 15.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 516