Diskuze k článku

Matematika a koronavirus

Příspěvků 97

6.10.2020 2:06

Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.

coinageboy 23.?.?.?

Zda se ze o matematice leccos vite - tohle by proslo jako disertacni studie.
I ja o matematice, statistice a pravdepodobnosti leccos zaslechnu [smích] a muzu potvrdit ze to sedi.
Notabene, muj znamej chtel tuhle odjet do Tichomori, as Bora Bora, a potreboval potvrzeni ze nema C-19. Co cert nechtel, testuje positivne a tak jel do prdele. Ten kluk je mladej a zdravej jako ripa.
Asi tak.

382678

6.10.2020 12:55

RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 382678

Nevim jestli by to proslo jako disertacni studie. Ale mel bych k tomu par poznamek.

1) Pročpak asi příklad končil reálně čtvrtým dnem? Možná proto, že od čtvrtého dne včetně by výsledek byl statický a už by to nepůsobilo tak alarmisticky. Alarmisticky myslím jako strašení lidí, že všechno je jenom výmysl. Protože 26 den by to byli čtyři pozitivní, 54. den čtyři pozitivní. a tak dále. Prostě proto, že i když tento příklad hezky ilustruje, že zbytková RNA může čísla navyšovat, byl zároveň použit manipulativně. Jistě, pro lidi, kteří si rádi s čísly hrají je to zřejmé, ale pro ostatní již ne nutně. A právě pro ty ostatní byl ten článek psán, pokud se nepletu. Takže to působí jako vědomá manipulace a strašení, že reportování je mnohem horší a nepřesnější než ve skutečnosti asi je.

2) Moc pěkný příklad s 5% falešně pozitivních má zásadní trhlinu. A tou je realita, kdy byla dokonce ukazována tabulka vývoje procenta pozitivně testovaných z celkového počtu. V první vlně to pokud vím překročilo 5% pouze ojediněle. V létě to podle mých informací bylo někde pod jedním procentem. Pokud by tento předpoklad (5% falešně pozitivních) měl být pravdivý, pak by reálné výsledky neměly pod těchto 5% výrazně a dlouhodobě poklesnout. Nevadí tedy, že realita tento zásadní předpoklad nepotvrzuje? Nebo by se procento falešně pozitivních na úrovni 3 promile nehodilo do celkového vyznění článku?

Celkově mi tento článek připomíná průměrného absolventa VŠE. Vezme nepřesné a neověřené předpoklady, aplikuje na ně přesný matematický aparát, vybere si výsledky které se mu hodí a následně je prezentuje se slovy, že matematika nelže. Když to přikrášlí nadsázkou a lehkým výsměchem oponentům, pak máte skoro dokonalý manipulativní nebo chcete-li demagogický PR koktejl.

Nechápejte mě, prosím, špatně. Já také nepředpokládám, že čísla, která se prezentují jakkoliv popisují realitu skutečné nemocnosti nebo snad dokonce nebezpečnosti. Považuji je za přehnaná, nadsazená a apriori nepřesná. Osobně mě v celém tom přehledu zajímá především číslo, které uvádí počet hospitalizovaných vážně nemocných. A i toto číslo především v porovnání s kapacitou lůžek a specializovaných lůžek. Bohužel i tam se dostala nepřesnost v podobě bezpříznakových důchodců, kteří jsou hospitalizováni jen protože nemají kde jinde přečkat karanténu.

Takže ano, ten mediální humbuk je nadsazený až zbytečný. Čísla, která se v médiích udávají jako primární, považuji za nadsazená až nesmyslná. Jen k tomu mám jiné důvody. A osobně předpokládám, že rozhodnutí se u nás dělají i na základě informací, které novináři blahosklonně přehlíží. Nebo je považují za moc komplikované.
Ale tento článek rozhodně nepřispívá racionální diskusi. Je to spíš alarmistický článek z opačného tábora.

Salimon

382701

6.10.2020 18:26

RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382701

Ne, ten příklad byl zvolen výhradně jako ilustrační pro vysvětlení principu. Nešlo o vyčíslení celé řady, ale o princip, že přetrvávající zbytková RNA zkresluje výsledky a jakým způsobem.

Přesný matematický model by byl mnohadimenzionální a nedal by se ani vyjádřit graficky.

A ten příklad má ilustrovat jednu skutečnost - že na poměru doby aktivního viru ku době zbytkové RNA je celý výsledek testu PCR zkreslený. A významně.

V uvedeném příkladu je to faktorem 3, tedy na jednoho s virem pozitivním testem jsou 3 se zbytkovou RNA a také pozitivním testem.[cool][cool][cool]

382715

7.10.2020 13:56

RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 382715

Slovně se sice snažíte na tuto skutečnost poukázat. Přesto je pro kovaného demagoga do očí bijící, že příklad končí 4. dnem. Sice pátý den začnete, ale už neuvedete - "Opět čtyři nakažení, zdá se, že růst se zastavil".
6) 6. den, "Stále čtyři nakažení. Sice je to čtyřikrát tolik co první den, ale už tři dny statické číslo".
7) 7. den, "Stále čtyři nakažení."
8) 8. den zpráva už v novinách nevyšla.

Jistě cítíte, že uvedením dalších čtyř dnů k tomu zvolenému případu jsem nikterak nepopřel matematickou podstatu. Ale totálně jsem zabil pointu, jak z jednoho nakaženého vyrostla čtyřka. Nakonec bude všem jedno, jestli to byl jeden nakažený nebo čtyři. Jestli to bylo tisíc nebo 4 tisíce. To co vzbuzuje emoce je trend. Růst nebo pokles. A uvedený případ sice chtěl ilustrovat znásobení počtů, ale komentoval primárně růst. Tedy něco, co vyvolává řádově silnější emoci.
Tedy matematicky správně a demagogicky bohužel také. Korektní to však není. Nenabízíte pochopení, vyvoláváte emoce.

Jistě to násobení se bude se zpožděním projevovat i na reálném růstu. Přesněji ve fázi, kdy skutečně nemocných už ubývá, bude ještě pozitivně identifikovaných díky zbytkové RNA přibývat. Ale předat běžnému čtenáři ucelený obrázek tohoto vlivu je podle mě velmi náročné. Takže chápu i proč při psaní zvolíte zkratku.

Budeme-li se bavit ryze mezi matematiky, kteří si další dny ihned sami domyslí, budu to dokonce považovat za korektní příklad. Pokud však v příkladu opakovaně uvádíte porovnání s prvním dnem (a poukazujete na dynamiku růstu), pak je tento příklad končící přesně ve chvíli, kdy skončil růst, směrem k běžnému čtenáři nekorektní. A pokud nemáte rád slovo demagogický, tak řekněme třeba zavádějící.

Technická o diskusi:
Přestože bych mohl od začátku používat slovo zavádějící, coby slovo neutrální, používám místo toho pojem demagogie. Proč? Že bych jen oplácel nekorektnost nekorektností? Nebo chci také vyvolat určité emoce, dostat Vás pocitově do defensivy a potenciálně tak oslabit Vaši schopnost logicky a věcně argumentovat? Přesně k tomu se využívá v diskusi vyvolávání emocí. K oslabení schopností oponenta racionálně argumentovat. Je úžasné pozorovat, jak to na různé lidi funguje, pokud si sám udržíte chladnou hlavu. Ale to už by bylo na jinou debatu.

S respektem,
Salimon

382764

7.10.2020 7:49

RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.

Strycu z Moravy 90.?.?.?

Reakce na 382701

Také to tak vidím. Článek sice správně presentuje korekci při započtení nepřesností testů, ale demonstrativně a ne na s realitou korespondujících vstupních datech. Tedy jde též o manipulaci, zejména připočítáme-li a jeho demagogický podtón. Prezentaci modelového matematického konstruktu za reálnými vstupními daty podložený matematický popis reality. Přirozeně druhým směrem nežli je zase presentován skutečný stav nemoci ze strany mainstreamu.

To co by bylo výborné, pokud by sna pan autor článku měl ochotu, sestavit vzájemné srovnání reálně hospitalizovaných jedinců za poslední dva až tři roky na různé nemoci včetně počtu následně na ně zemřelých. Podstatné je srovnání nemocí, jejichž přenos je z osoby na osobu. Ne rakovin a jiných degenerativních nemocí, jako jsou cukrovky, infarkty a podobně. Tedy nemocí infekčních, které vznikají díky přenosu různých virů, bakterií a cizopasníků.

Namátkově pár tipů (tam kde neznám původce některých níže uvedených nemocí, uvádím "virus nebo bakterie"[mrknutí jedním okem]

zlatý stafilokok
patogen nemoci ADS
tasemnice
chřipkový virus
virus nemoci COVID
nějaký jiný coronavirus již léta známého typu
virus nebo bakterie žloutenky
virus nebo bakterie neštovic
virus nebo bakterie TBC
virus nebo bakterie tyfus
virus nebo bakterie boreliózy
virus oparu orális (je nevyléčitelý)
virus oparu pásového (je nevyléčitelý)
virus oparu genitális (je nevyléčitelý)

Analýzu pana autora článku oceňuji. Dal si s tím jistě dost práce. Jde ale pouze o teoretický model při zohlednění chybovosti testů. Teoretický model, ne skutečnost.

Porovnání skutečného staticky podchyceného vlivu různých patogenů, s kterými se běžně populace potkává navzájem, co do počtu nemocných, zesnulých, případně s trvalými následky, je jediná možnost, udělat si obrázek, jak nebezpečná ta "koroňa" vlastně ve skutečnosti je.

Osobně mám pocit, že nikterak závažně, neb se zdá, že se chová, přesně jak popsala paní Peková již v březnu. Že nejspíš těm Číňanům opravdu zdrhla z laborky. Zprvu byla k lidem dosti nebezpečná, ale tím jak je umělá, s každou mutací ztrácí sílu a brzy zdechne nadobro. Přece jenom zatím zaplať pán bůh zdá se, že soudruzi z Číny někde udělali chybu. V té hlavičce řetězce toho viru nasekali tolik změn, že jeho životaschopnost je malá a nebezpečnost nízká.

382740

7.10.2020 13:08

RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.

Strycu z Moravy 90.?.?.?

Reakce na 382740

Navíc je to celé demagogie.

I když to nemohu tvrdit 100%, neboť neznám metodu jak se určuje procento

a) citlivosti zachytit opravdu všechny skutečné covidy = 20% (CZSC)
a procento
b) zachytávání falešných covidů, tedy jen jejich duchů = 5% (ZFC)

Tedy demagogile ano, ale není jasné jaká.

Zjišťování spolehlivosti testu metodou AAA)

Test CZSC
Vezmu 100 prokazatelně NAKAŽENÝCH osob a provedu na všech během jedné hodiny 10 sérií testů.
Výsledek měření je ten, že při každé sérii měření se bude jevit z celé 100 členné skupiny NAKAŽENÝCH cca 20 nahodilých osob jako negativní.
Z testu definuji, že testovací sada má 20% CZSC

Test ZFC
Vezmu 100 prokazatelně ZDRAVÝCH osob a provedu na všech během jedné hodiny 10 sérií testů.
Výsledek měření je ten, že při každé sérii měření se bude jevit z celé 100 členné skupiny ZDRAVÝCH cca 5 nahodilých osob jako pozitivní.
Z testu definuji že testovací sada má 5% ZFC


Zjišťování spolehlivosti testu metodou BBB)

Vezmu dostatečně mohutnou skupinu osob aby v ní dle zkušeností z předchozího testování bylo cca 100 nakažených osob.
(Pro zjednodušení uvádím, že existuje cca 10% nakaženost populace, pak taková skupina musí mít 1000 osob)


Společný test CZSC a ZFC

Na vzorku 1000 osob provedu během jedné hodiny 10 sérií testů.
Výsledek měření je ten, že při každé sérii měření se bude jevit z celé 1000 členné skupiny pouze 85 osob jako nakažených.

Porovnáním všech 10 sérií testů zjišťuji, že:

V průměru se našlo předpokládaných 100 nakažených osob, přičemž:

a) V každé sérii měření se našlo u osob v ostatních testech označených jako pozitivní 20 jedinců, kteří byli označeni jako negativní.
Z testu definuji, že testovací sada má na skupině nakažených osob 20% CZSC, neboť ze skutečně 100 nakažených se je ve 20% nepodařilo zachytit.

b) V každé sérii měření se našlo u osob v ostatních testech označených jako negativní 5 jedinců, kteří byli označeni jako pozitivní.
Z testu definuji, že testovací sada má na skupině nakažených osoby 5% ZFC, neboť ze skutečně 100 nakažených se ve 5% jednalo o falešné pozitivní identifikace.

Závěr:

Pokud se určují procenta CZSC a ZFC metodou AAA, má autor článku pravdu

Pokud se určují procenta CZSC a ZFC metodou BBB, autor článku nemá pravdu

Metoda AAA je přesnější určení 5% chybovosti nalézáním duchů. Pokud by se však skutečně procento ZFC určovalo metodou AAA, tak by vskutku docházelo k tomu, že u jakéhokoli testování budu mít vždy 5% pozitivně zjištěných. Vi 10.000.000 ČR máme 100% jistotu, že i v případě zdraví našeho národa jak řípa se najde 500.000 smrtelně nakažených.

382760

10.10.2020 18:58

RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.

pje 109.?.?.?

Reakce na 382760

Z laborky nezdrhla nikde, natož v Číně, byla z US laboratoře v Kyrgizstánu zcela cíleně rozšířena.

382876

7.10.2020 13:10

RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.

Strycu z Moravy 90.?.?.?

Reakce na 382740

Z výše uvedeného se mi určení ZFC metodou AAA nezdá a spíše se kloním k metodě BBB.

I když ... ... na Filipínách testovali banány, jogurt, brouka, pneumatiku a vždy jim ta epidemie s 5% nakaženými vyšla. Tak nevím. Pokud tomu je opravdu tak, tak by se s tím měla seznámit minimálně naše vláda, Prymula zejména, ať přestane bláznit a zastaví to vše.

5% nespolehlivost testů na zachytávání duchů je brutální.

Muselo by se každého zachyceného nakaženého nejméně ještě 2x za sebou protestovat. Pak by se ukázala pravda. Jinak tak jako tak. Ti doktoři, co podepsali tu petici jasně říkají. Testujme jen ty, kteří mají příznaky a ne zdravě se jevící lidi. Pak si z nich při nespolehlivosti testovacích sad nakažené = nemocné budeme vyrábět jak Baťa cvičky.

382761

10.10.2020 20:33

RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.

pje 109.?.?.?

Reakce na 382701

Nejde o disertaci, jde o pár důležitých vstupních faktů a již méně o matematiku jako takovou. Citlivost a specifičnost je zatížena více problémy než je oficiálně přiznáváno. Zmíněný krátký genetický řetězec (sekvence) RNA opravdu popisuje pouze kus a ještě bůh ví jaký (původní netopýr, genetická úprava COV2 v labu, retězec SARS1 či co vlastně?) celé RNA této breberky. To znamená zvýšenou nejistotu, co je vlastně pod "pozitivním výsledkem" PCR testu. Oficiální specifičnost může být ve skutečnosti mnohem nižší, někde kolem 70 % či dokonce níže. K tomu přidejme prokázané podvody, kdy ti, co měli být testováni a testem neprošli, byli označení za "pozitivní".
Ke čtyřem dnům jen tolik, že to je doba k překonání virové infekce u zdravého člověka, tedy u člověka s dostatečnou úrovní imunity (co si kdo myslí o svém zdraví, je zcela irrlevantní). Sám tyto stavy překonávám většinou během dvou dnů, kdy se pouze jeden den cítím mírně zesláblý bez dalších příznaků, maximálně s drobnými projevy sekrece sliznic nosohltanu.
Stručně a jasně, "pozitivní" z testů je "nakaženým" tak max ze 70 %, spíše ale méně. PCR test za "nakažené" osnačuje i ty lidi s dobrou imunitou, kteří si již s virem poradili a jejich organismus nese pouze stopy mrtvých virů, jejichž RNA otisk může přežívat až několik týdnů. Kdo je v plné síle bez jakýchkoli příznaků, nepatří na PCR testy, protilátky přitom nejsou specifické pro COV2 a jiné (korona)viry, jde o zcela identické protilátky. Takže ani krevní testy nezjistí, zda jde o COV2 nebo jiný (korona)vir.
Dále, i skutečný nakažený ještě nemusí být, a také většinou nebývá, nemocný, pokud nemá příznaky nemoci a není podstatně zesláblý nebo s vážnými respiračními problémy. Pouze u skutečně nemocných připadá v úvahu jejich hospitalizace, pokud není účinnější informované domácí léčení bez rizika sekundární nemocniční infekce. Většina zesláblých s respiračními potížemi má plicní obstrukci nebo počínající nebo chronický a nedoléčený zápal plic. Sám vím, oč jde, virový zápl plic mám za sebou bez následků, zato s příznaky k nerozeznání od těch u COV2.
Nejlepší prevencí je aerobní aktivita na zdravém vzduchu (bez roušky), průběžné velké dávky vitamínu C s flavonoidy, minimálně zdvojené doporučené dávky kyseliny listové B9 a obdobné dávky vitamínu D3 (přírodní tvorba při slunění). Je pozoruhodné, že přírodní národy bez civilizačních vlivů zpravidla vykazují mimořádnou úroveň imunity a v případě problémů rychlou rekonvalescenci. Pouze civilizační vlivy (např. známé plané neštovice) dokáží takové přírodní národy zdecimovat zdravorně, ne-li genocidně.

382878

6.10.2020 2:44

Veličenstvo Kat

Gój 46.?.?.?

Soudruh Prymula: „EU nakupuje od Astra Zeneca 300 miliónů dávek vakcíny...(pře)koupíme 3 milióny dávek.“ K 5.10. Soudruh Prymula, s posvěcením soudruha Babiše, vyhlašuje opět nouzový stav. Uvnitř milostivě dovoluje shromáždit 10 lidí, vyjimku mají hytlermarkety, podniky (?). Divadla do 500 lidí. Venku veličenstvo Kat dovoluje shromáždění 20 lidí. V „oranžových a červených“ okresech, dle jejich košer semaforu, na dva týdny uzavřel střední školy.
„Pokud by nedošlo k počtu parametrů, která tady máme...“
Nezáleží na počtu skutečných případů, ale kdo a za jakým účelem je počítá, falšuje, vyvolává hysterii. Za účelem Rockefeller-Gates plánu, snížení CO2.
Karel Kryl; Veličenstvo Kat
...kupčíci vyděšení / hledí do misálů / a houfec mordýřů / si žádá požehnání / Vždyť prvním z rytířů / je veličenstvo Kat / Kněz- Ďábel co mši slouží / z oprátky má štólu...Lidu vládne mistr popravčí / Král klečí před satanem...Na rohu ulice vrah o morálce káže / Byl hrozný tento stát / když musel jsi se dívat...jak zakázali zpívat / a bylo jim to málo / Poručili dětem / modlit se jak si přálo / veličenstvo Kat

382679

6.10.2020 6:10

RE: Veličenstvo Kat

Jiruna Pupajzovi (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 382679

Mám husí kůži. PRAVDA je jenom jedna,je tu čas, vrátit se ke starým dobrým Českým tradicím. Například defenestrace je takový milý zvyk po kterém myslím stoupá společenská poptávka. A plukovníček by mohl dělat předskokana. Tak kdy a kde se sejdeme ČEŠI!!!

382681

6.10.2020 10:08

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382681

Kdy a kde se sejdeme? No až budeme oplocovat Prahu žiletkovým ostnáčem

382690

7.10.2020 9:50

RE: Veličenstvo Kat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 104.?.?.?

Reakce na 382690

Ale te žiletkáč musí směřovat dovnitř !

Ikdyž existuje i opačný přístup. Ve společnosti kde se vlády zmocnili ti nejhorší šílenci a psychopati a drtivá většina se toho šílenství účastní, je lepší izolovat těch pár procent ještě normálních a ochránit je před těmi 97% šílenců za vysokým plotem.

382750

6.10.2020 10:06

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382679

No ty teda musíš být magor. To by normální člověk nenapsal. Z tebe je mně na blití. [bliji]

382689

6.10.2020 12:18

RE: Veličenstvo Kat

Gój 46.?.?.?

Reakce na 382689

Těší mě, že jsem si vysloužil vysoké ocenění od tak skvělé osobnosti, která má zcela jasno, že „úloha germánů v dějinách byla napadat okolní státy,“ ba dokonce „vyvolávat světové války“. Nebo hlásá; „Jestli víš o nějaké korupci, tak je tvou povinností to oznámit,“ jindy přidal do pranice: „Všichni víme, že ta korupce opravdu existuje“. Poučil; „EU je především Německo,“ jenže tomu Německu vládnou neněmecké zlovolné živly, obdobně jako koronašílenství a plánu vakcinace veškerého obyvatelstva. Tak si stoupněte do fronty „normálních“ lidí, aby se na vás dostala co nejdříve dávka proti uměle vypěstovanému a rozšířenému viru, za jejíž vedlejší účinky nikdo neodpovídá. Vakcína o jejíž co největší aplikaci mají zájem nejvyšší globalističtí zločinci, ti, kteří ve skutečnosti napadají, podmaňují společenstva a vyvolávají světové války.
Soudruh plukovník Prymula slouží za provizi, úplatky globalistickým farmaceutickým korporacím. Spolu se svojí dcerou provozují jakoby výzkum jejich „dobrot“. Je to jen střet zájmů?

382700

6.10.2020 13:43

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382700

Reagoval jsem na příspěvek, psaný v 02:44, který jsi musel napsat, byvši ještě pod vlivem omamných látek. Jinak to není možné. Lidí je nakažených čím dál více, umírají a ty píšeš takové piczowiny. Jestli to nespraví Prymula, tak už nikdo. Babiš kryje soudruhy podnikatele, aby snad nemusela zavřít fit centra, hospody, ... a pod...
To není dobré. Jestli se coronavir moc rozšíří, tak to odnese ekonomika. A ty píšeš o Prymulovi, že je veličenstvo kat. Tak co si mám o tobě myslet Góji? Proč nenapíšeš pravdu o tom, že takový dentista Šmucler nemá žádné vědomosti z oblasti virů, pandemií a pod. Umět odvrtat zub, tak to se ani nepočítá mezi doktory. Proč se každý nedrží svého řemesla, které umí nejlépe?
Co se týče příspěvku ve 12:18 hod., tak ten je naprosto reálný. Určitě se budou snažit vydělat na očkování. To je kapitalismus jak pwase.
Ale ten poslední odstavec je zase z říše fantasmagorií. Nebo máš nějaké důkazy? Opravdoví škůdci naší země a našeho národa nejsou ti, co si někde vydělají milion. Nebo dva. To jsou podnikatelé, korupčníci, tuneláři, mafiáni, soudci, politici, umělci a podobný lidský odpad.

382703

6.10.2020 14:10

RE: Veličenstvo Kat

Jiruna Pupajzovi (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 382703

Tak teď zase reagují já na Tebe. Matematika je exaktní věda nebo ne? Asi se shodneme že ano. Výše máš jasný článek kde Ti někdo násobně chytřejší než většina zde diskutujících polopaticky vysvětluje jakým způsobem z nás všech dělají debily. Proč tak činí je na diskuzi. A Ty budeš dokola blekotat jak nás Prymdula zachrání? A právě kvůli takovým jako seš Ty ,a že vás je,si šmejdi jako plukovník dělají co chtějí. Nos si hadr na tlamě,nech do sebe napíchat třeba močůvku,zazdí se doma,vše je ok. Ale nenuť k tomu ostatní. Demograte

382705

6.10.2020 15:04

RE: Veličenstvo Kat

Gój 46.?.?.?

Reakce na 382703

Je poměrně snadné dohledat články o Prymulově podnikatelské, kolaborantské činnosti.


Jaký je rozdíl v úmrtnosti oproti předchozím rokům už mnozí zmiňovali, téměř žádný. Zato zdravotnická zařízení jsou ochromena koronahysterií. Na běžné vyšetření si lze počkat týdny až měsíce. Jediné štěstí zatím je, že ten podle mě bankstery zlovolně vypuštěný vir, není příliš nebezpečný.
Proč jsem připomenul Krylovu píseň? Soudruh Prymula zakázal zpívat, to je možná maličkost, horší jsou jeho vazby na globalistické farmaceutické korporace. Očkování by sice nemuselo škodit, mohlo by být i prospěšné, kdyby...a proto Veličenstvo Kat připomínám, kdyby za tou „záchranou“ nebyli ti stejní a jejich zlo; Gates, Buffet, Bloomberg...Rockefellerova nadace s programem miliard vakcín (mnohem nebezpečnějších než ten jejich vzduchem se snad šířící vir ?), a čipy jako nástroj kontroly!
Pro pochopení je zapotřebí znát jejich plány a sledovat propagandu.
Hledej, zkoumej jejich dílo, varování před pandemií nejlepšími z lepšolidí: Event 201

382709

6.10.2020 17:32

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382709

No jo. Nakukali vám do hlavy kráwoviny a tak to omíláte, místo používání vlastního rozumu. Neberu ti to. Ale ty kecy, co tady vedeš, to je fakt ke zblití. Von Karel Kryl a Veličenstvo kat. Vždyť si primitiv. Nechi tě urážet, ale ty třeba ani nevíš, že seš primitiv a myslíš si, že blbci jsou ti druzí. Jak říkala Basiková: Čím lidé žijí dál od Prahy, tím jsou blbější. Já bych to řekl naopak. Čím lidé žijí blíž Praze, tím jsou to větší howada.

382710

6.10.2020 20:42

RE: Veličenstvo Kat

Gój 46.?.?.?

Reakce na 382710

Eugeniga a kontrola porodnosti jsou koníčkem jElit.
Na Event 201 byli dobroserové z nadací, které mají starost o přelidnění planety, tu navlékli na ochranu životního prostředí; Melinda a Bill Gates, Středisko zdraví John Hopkins, Rockefellerova nadace. Ti samí provozují migraci z Afriky do údajně vymírající Evropy.
Snad ještě zopakuji, že vir je podle mě umělý, biologická zbraň. Zatím naštěstí nepovedená.
Plk. prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., PhD. provozoval se svou dcerou Karolínou firmu Biovomed, která se zabývala hodnocením vakcín, posudky, na základě kterých byly šmakulády schvalovány. Dokud byl ředilem nemocnice v Hradci Králové, tak tato firma měla roční desetimilionové příjmy. V takové nemocnici se spotřebuje spousta materiálu, je důvod ke „vděčnosti“. Když ho ministr Němeček vyhodil pro střet zájmů, příjmy Biovomed poklesly. Pak Babiš vyhodil ministra Němečka. Je třeba řídit stát jako firmu, nebo ze státu do těch sobě blízkých firem přihrávat, jak se mnohokrát vyplatilo.

Prymula byl (možná ještě je) předsedou vakcionologické společnosti, nyní jako ministr o vakcínách zase spolurozhoduje.
Koronahysterie je celosvětová akce těch jElit, která provozují světové i lokální války, Arabská jara, pečují o vývoz démokracie nebo o aplikaci miliard vakcín proti jejich covid-19.
Další lepšočlověk zavítal na stránky, které pro něj jsou výzvou. Kde se musí zabývat hovadem, magorem, primitivem. Až z toho chudák bleje.

382723

6.10.2020 23:28

RE: Veličenstvo Kat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382723

k cemu by někomu byla biologická zbran která by uměla vyhubit celé lidstvo to je přece nesmysl musí pusobit v prvních dnech msx.týdnech pak musí zmutovat a přiblížit se symbiose s člověkem.

382728

7.10.2020 10:00

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382723

Góji, ty mudrci, papír, dnes monitor snese všechno. My vůbec nevíme, jak co je, nevíme, jestli čteme pravdu či lež. Já se nikde nezastávám Prymuly, ani nošení roušek, protože stejně jako ty nevím, co je dobré či lepší. Požádal jsem tě, abys mně dal odkaz na tvou informaci, že Prymula je kolaborant. A nikde nic. To znamená že si vymýšlíš a lžeš a nebo seš pražák. To, co píšeš v příspěvku ve 20:42 je jistě z velké části pravdivé. To že se vytvořila skupina nejbohatších lidí, která si vzala za cíl zachránit planetu proti přelidnění, že si hrají na bohy je docela možné. Zničení Evropy, výroba bilogoických zbraní hromadného ničení... a kdo ví co ještě. Nevíme, nakolik toto všechno je pravdivé, protože, jak už jsem psal, nevíme, co je na internetu pravda a lež. Ty si Góji něco přečteš a potom to tu vypisuješ jako fakt a pravdu. A jestli má Prymula nějakou firmu a podniká, to je pravděpodobné. Hodně lidí podniká. To ale není to, co mě zajímá. Mě zajímá co dělat proti tomu, abychom nebyli promořenou zemí, od které se okolní svět izoluje. Nevím zda rouška zachytí koronavir či ne. Ale vím zcela jistě, že je lepší dělat něco, než nic. Ovšem víme zcela jistě, že vir se šíří tam, kede je hodně lidí pohromadě. Stačí se poučit ze zemí, které na tom byly špatně a které to zvládly. A to je: zvařít hospody, bary, fitka ... blbce jako je Šmucler, umělce jako je Basiková, která huláká: Já chci Covid!
Co na závěr? Lidé jako ty se odkazují na články na netu, kde si něco přečetli a vydávají to za svatou pravdu, aniž by tomu rozuměli. Já tomu také nerozumím a proto se držím faktů nezpochybnitelných: Jak to udělaly země, které pandemii z velké části zvládly? A to je potřeba dělat a ne rozšiřovat informace, že Prymula je kolaborant.

382751

8.10.2020 16:49

RE: Veličenstvo Kat

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382751

My vůbec nevíme, jak co je, nevíme, jestli čteme pravdu či lež.
Víme ale prokazatelně, kdo nám lhal v minulosti. Byla to mainstreamová média v čele s televizí. A lhali nám s vervou!
Lhali o válce v Jugoslávii a Kosovu. Lhali o prezidentu Miloševičovi. Lhali o celém 11. září 2001. Lhali o jaderných zbraních v Iráku. Lhali o válce v Libyi a o Kaddáfím. Lhali o Sýrii. Lhali o Majdanu na Ukrajině i o Krymu. Koneckonců, léta lžou o státním převratu v ČSSR 17.11.89.
Nyní vehementně už půl roku straší "pandemií" corona-virusu. Domníváte se, že když se tak vehementně chopili tohoto tématu, že z čistajasna mluví pravdu???
Já jim nevěřím ani pozdrav.
Ten, kdo nám lhal tolikrát v minulosti, ten určitě najednou pravdu šířit nebude!!!

382800

11.10.2020 9:10

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382800

Pleteš hochu páté přes devátá. Jaderné zbraněv Iráku nebyly nalezeny. Coronavir ve světě nalezen byl a víme, že je všude kolem nás. To je věděcky prokazetelné. Včera v TV bylo, jak v Polsku byla demonstrace proti koronavirovým lžím. Lidstvo je úplně zblblé a zdegenerované. Proto musí přijít někdo a říci, bude to takto. Ne podle nějakých demonstrantů, ale podle odborníků.

382893

11.10.2020 10:52

RE: Veličenstvo Kat

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382893

Neříkej mi hochu, husy jsme spolu nepásli! To zaprvé.
Zadruhé, dopouštíš se klasického argumentačního faulu - něco mi podsuneš a pak s tím polemizuješ. Nikde jsem nenapsal, že coronavirus neexistuje!
Pouze jsem se vymezil proti mediálním lžím z mainstreamu a proti účelovému šíření strachu a paniky.
Tady máš stanovisko odbornice a tím s tebou končím:
Rozhovor s molekulární genetičkou a viroložkou Soňou Pekovou.

382896

11.10.2020 13:09

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382896

Hochu, to co mně tady podsouváš jsem už dávno věděl a četl. Není nikdo, kdo by účelově šířil strach a paniku. A z koronaviru bys měl mít oprávněné obavy. Tím na tebe sewu a končím. [chechtot]

382902

6.10.2020 17:35

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382709

Nemohu najít nic o kolaborantské činnosti Prymuly. Můžeš, prosím, dát odkaz?

382711

6.10.2020 21:30

RE: Veličenstvo Kat

ping789 31.?.?.?

Reakce na 382711

tady nejsi na fejsbůku a ten trus , co ti padá z pysků tu nikdo kromě nasazených trotlů nežere, akorát prudíš , pod roušku si dej hadr na nádobí a před roušku hadr na podlahu, alespoň budeš mít něco mezi ušima, možná by to chtělo ten hadrový sendvič vyfutrovat ostatky svatých mučedníků prddémie, to zabírá i na beďary, mimochodem pan Miloš Knor navrhnul, že za ty peníze, co jste rozkradli by bylo lze nakoupit každému ohroženému gerontovi z těch údajných 200 000 jeho soukromou domácí JIP/ARO a ještě by zbylo na lavičku vency hejvla - dodávám , pac a pusu, snaž se víc

382725

7.10.2020 8:14

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382725

Božíčku, ty seš čuwák.

382742

7.10.2020 1:52

RE: Veličenstvo Kat

pepina 84.?.?.?

Reakce na 382711

Dostal jsem se k článku a diskusi až dnes, t.j. 06.10.20. Chcete odkaz na fakta o plukovíku Prymulovi, tak je zde:
http://desitka.org/dlouhodobe-noseni-neni-vhodna-o...
A když už tam na té stránce budete, můžete proklikat odkazy, které tam najdete. Třeba zjistíte i to, co dýcháte s nasazenou rouškou.

382729

7.10.2020 10:02

RE: Veličenstvo Kat

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 382729

Sorry, pisatel Gója ve svém příspěvku napsal, že Prymula je kolaborant. Na to jsem chtěl odkaz. I tak díky.

382752

8.10.2020 12:07

RE: Veličenstvo Kat

Radko 77.?.?.?

Reakce na 382752

Ne kolaborant není, jen regionální dealer. Něco jako dealer perníku, jen je to legální a Roman na to má diplom i živnost. Prý i když covida proděláte, může se za 3 měsíce vrátit[vyplazený jazyk]. Kucí to mají vymyšlené dobře. Prostě za 3 měsíce absťák a prásk další dávka. Jako euforii po dávce, dostaneš bonus nenosit roušku a spousta dalších výhod...no nekup to.

382794

8.10.2020 12:37

RE: Veličenstvo Kat

Radko 77.?.?.?

Reakce na 382752

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prymula-...
Jo ten odkaz na matroš a dýla.

382795

6.10.2020 12:06

RE: Veličenstvo Kat

Alfred 37.?.?.?

Reakce na 382679

Co je ale zajímavé je to, že žádná media nijak nekomentují to, že tu vakcínu bude vyrábět pro AstraZeneca ruská R-Pharm v rámci dealu, který obě firmy nedávno uzavřely. Stačí si do googlu zadat "AstraZeneca R-Pharm". Jakto, že EU neřve ale kupuje ji, jak to, že čeští rusofobové neřvou a budou se jí nechat naočkovat, kde jsou Kolářové, Štětinové, Jandové a podobné protiruské, národ rozeštvávací filcky?

382699

6.10.2020 7:37

Ďakujem, za píspevok!

omar 147.?.?.?

Pomocou Bayesa by to dopadlo ešte horšie. Len tie vstupy (RT-PCR) sú často "upravované" - čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo.
No, dajte opiciam na špagáte príkazy, pokakajú sa od radosti, aby ich vykonali...

https://en.wikipedia.org/wiki/Bayesian_statistics

382683

6.10.2020 7:46

Smutná realita.

omar 147.?.?.?

V čínskom obchode:
Máte testy na covid 19 ?
Máme ! A aké chcete ? Pozitívne, alebo negatívne ? 

382684

6.10.2020 7:47

kdo je odbornik a kdo jasnovidec

wes 81.?.?.?

Virologicka Hana Zelena
https://www.zuova.cz/Home/Page/Oddeleni-virologie
ma clanek ve slovenskem internetovem deniku o nespolehlivych testech:
https://www.hlavnespravy.sk/virologicka-hana-zelen...

Podobne vznikaji opravnene protesty proti hloupym opatrenim zverejnene dokonca mainstreamem:
https://www.denik.cz/regiony/studenti-kolabuji-gym...
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/koronavirus-covi...
kde nekolik studentu z gymnazia v Domazlicich odvezla zachranka, otevreny list podepsalo asi 30 pedagogu.

382685

6.10.2020 9:00

Ministerstvo Zahradnictví

Kadlik 109.?.?.?

Spravny nazev je Ministerstvo Zahradnictví a covid-paniky !

A s covid testama je to take tak a mam to primo od lidi co se jim to stalo ze prisli do nemocnice zaregistrovali se ze si chtej nechat udelat test ale nebavilo je cekat dlouhou fronu nez nane prijde rada a tak sli domu a po par dnech jim prislo zej sou pozitivni ! Tkze totalni podvod a manipulace !

382687

6.10.2020 9:03

a je to tady

te 89.?.?.?

a jeste vcera nebo kdy se ohrazoval proti petici lekaru, ze to s tema jakoby (ne)povinnyma vakcinama jsou nesmysly konspiracni teorie
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kdyz-se-nenec...
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prymula-...
[zmaten]

382688

6.10.2020 10:15

95% specificity - zdroj?

miso 195.?.?.?

"Testy PCR nejsou stoprocentní ani v jednom z parametrů.
Udává se většinou, že Specifičnost je okolo 95% a Citlivost okolo 80%."

Dalsie uvahy uz povazuju tieto cisla za fakty.

Nejaky relevantny zdoj informacie, ze v CR aktualne pouzivane covid PCR testy maju 95% specificity?

382691

6.10.2020 19:20

RE: 95% specificity - zdroj?

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382691

Další úvahy používají tato čísla pro základní ilustraci, pro vysvětlení principu.

matematický model v zobrazené a v článku uvedené tabulce a ve výsledném grafu pak ukazuje přesně, jak funguje kombinace různých hodnot podílu skutečně pozitivních v populaci a specifičnost testu při konstantní citlivosti

Pokud bychom doplnili ještě i proměnnou citlivost, pak by se opět výsledek nedal jednoduše a přehledně zobrazit.

Pokud vás to zajímá, tak je v zahraničních studiích uváděn výsledek
- pro jeden a to nejlepší test 95%-ní pravděpodobností interval specificity 98.0% to 99.8%
- pro další používaný test pak 95%-ní pravděpodobností interval specificity 90.6% to 99.0%

(Opět se ocitáme v pasti, že nelze ani stanovit specifičnost jako přesnou a danou hodnotu, ale pouze jako pravděpobnostní interval, kde se přibližně asi ta hodnota může nacházet. Protože chybí objektivní "etalon".)

Navíc, já netvrdím, jakou specificity mají testy, Jen říkám, jaké má taková nebo maková hodnota neoddiskutovatelné důsledky pro podíl falešně pozitivních na všech pozitivních. 95% uvádím pro příklad, aby se to dobře počítalo i z hlavy a bylo tak přehledné a pochopitelné i pro čtenáře

Cynicky bych si ale troufl odhadnout , že pro untermenschen z postkomunistického ČR nebudou ty nejlepší testy, ale spíš něco horšího - jako je speciálně pro nás čokoláda bez kakaa za vyšší ceny než čokoláda s kakakem pro Němce [mrknutí jedním okem]
Takže možná že ta specifičnost klidně může být 91% [chechtot][chechtot][chechtot]
Nebo méně [chechtot][chechtot][chechtot]
A to je pak vážně drsný.... Ale ono už 97% nebo i 98% dává velice nepřesný obraz - viz model, tabulka a graf

A nezapomínejte, že pokud je specificity 99%, pak už je u nás z 1 400 000 testů téměř 14 000 falešně pozitivních
Pokud je specificity 98% pak ze všech testů v ČR jich je falešně pozitivních téměř 28 tisíc (cca 27, pro přesnost)
97% ? 42 tisíc falešně pozitivních testů - a to už jste na více než polovině všech "pozitivních" testů v celé ČR

Navíc je mimochodem veliká otázka, kolik lidí bylo opakovaně testováno po prvním pozitivním testu. Protože pokud testujete opakovaně pozitivní osoby a netestujete opakovaně osoby s negativním testem, tak výrazně křivíte obraz změnou referenčního vzorku. A MZCR neuvádí "počet testovaných osob" ale
"počet testů" a to výslovně včetně opakovaných testů osob
Takže celý podíl 87 000 poziitvních vs. 1 470 000 testovaných je pokřivený poměr, průběžnou a nekvantifikovanou měnou referenční skupiny

DÍKY!!! Skvělá inspirace na další model - co dělá s relevantností výsledků nepřesného PCR testu opakované (dvojí navíc minimálně) testování pozitivních a falešně pozitivních [mrknutí jedním okem]

382718

7.10.2020 12:59

RE: 95% specificity - zdroj?

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 382718

Dobrý den,
považuji za fér poděkovat za Vaši ochotu jít se svou kůží na trh. Přesto než budete modelovat, zkuste si předpoklady porovnat s informacemi z reality.

Jmenovitě mám na mysli právě vývoj podílu pozitivních testů z celkového počtu testů. Pokud používáte matematický model, můžete dokázat vlastně cokoliv. Stačí vhodně připravit vstupy a hle vychází nám obrovská čísla. A většina lidí si ani nevšimne, že jste mírně změnil jedno číslo na začítku. Vždyť o co jde 5 procent nebo 5 promile.

Abych byl konkrétní. Prosím, podívejte se na tento odkaz (jistě to bude i jinde).
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/maly-poc...
Druhý graf (je třeba použít šipek) ukazuje vývoj poměru pozitivních výsledků z celkového počtu testovaných. Po dobu minimálně dvou měsíců se dostáváme markantně pod úroveň 5% a to by nemělo být ani statisticky možné i pokud by byla celá populace zdravá.
Podle toho grafu by mi vycházelo, že reálná chybovost (pokud předpokládám, že v létě nebyl skoro nikdo nemocný), se pohybuje kolem poloviny procenta. Tedy 5 promile. Jak Vám tyto údaje, které nejsou odhady, ale naměřené kumulativní výsledky, sedí do Vaší teorie? Nebo je zavrhnete, protože se do Vaší teorie o 5% nehodí?

A právě fakt, že používáte desetinásobnou chybu, oproti reálně pozorovatelným výsledkům, mě vede k doměnce, že nehledáte poznání, pouze hledáte potvrzení svého předem daného názoru. Nejhorší pro mě je, že se taktéž domnívám, že ta čísla nakažených jsou nadsazená. Jen neumím akceptovat účelovou a principiálně chybnou argumentaci jako potvrzení.
Navíc za přímý důsledek takto chybně vykonstruovaných argumentů považuji růst polarizace názorů, která bohužel obvykle znemožňuje věcnou diskusi.

I zde se najdou diskutéři, kteří nepochopili, že vhodně zvoleným matematickým aparátem, mohu dodat zdání pravdivosti i naprostým hovadinám. Protože matematika neřeší kvalitu vstupních parametrů. Matematický aparát je pouze zpracuje. Nikoliv potvrdí.
Takže pokud si vytvořím nepřesné zadání, jako že každý nakažený stihne v průměru nakazit 2 lidi, než se začne léčit. A doba než je nakazí bude v průměru 5 dní. Podle matematiky celá ČR, která má cca 2 na 23 obyvatel, bude kompletně promořena za 115 dní. Matematika přece nelže. Stačí si prostě místo reálného reprodukčního čísla (které se snaží jiní velmi složitě odhadovat) dosadit dvojku. Vždyť to by tak nějak mohlo být, nebo ne? A co teprve, kdybych dosadil trojku. Nebo čtyřku. Doufám, že všichni vědí, že od března je to už více než 115 dní, tak kde se stala chyba?
Matematika přece nelže. Ale matematici občas ano. A pokud přímo nelžou, tak se třeba jen baví vykulenými výrazy nezasvěcených, když jim předvádí svá matematická "kouzla".

Salimon

382758

7.10.2020 22:34

RE: 95% specificity - zdroj?

Strycu z Moravy 90.?.?.?

Reakce na 382758

Souhlasím s Vámi.

Pak by ale dávala smysl i metoda výše popsaná AAA neboď BBB je dosti konstrukt z mé strany. 5% a 0,5% tedy 5 promile, to už je jiná. to je sakra rozdíl. Potom metoda AAA sedí a výsledky jsou zcela jiné nežli uvádí autor článku.

Naprostý souhlas. Jde o vstupní data. Před pár lety strašil Gore planetu s hokejkovým efektem a zaplavením všech pobřeží zdvihem hladin oceánů 7 metrů.

Už tenkrát se mi to pocitově moc nezdálo. Roztátí ledovců na našich pólových čepičkách přece spolu s těmi pár ledovci na nejvyšších horách, kde by tak jako tak moc netálo, že by se při rozpuštění do plochy veškerých oceánů zvýšilo jejich hladinu o 7 metrů? Fakt se mi to již tenkrát nezdálo.

(Jde pouze o tu část ledu nad hladinou. Led pod hladinou již nyní nacházející se ve vodě změnou jeho skupenství hladinu té vody nijak nezmění. Nezapočítávám-li její mírné snížení, neb led má nižší hustotu než voda)

Tenkrát jsem to nepřepočítával, ale říkal jsem si, že by to stálo za to. No a za rok se zjistilo a prokázalo, že nešlo o 7 metrů, ale o 7 centimetrů. Jen někdo udělal takovou chybičku a krapet spletl desetinou čárku, repektive měrnou jednotku (m na místo cm) Přesto ta tehdejší Gréta jménem Gore, který kandidoval v USA na presicenta proti Buschovi ml., dva roky objížděl planetu s tím hokejkovým nesmyslem a byl vrchním viníkem rozjezdu toho současného zeleného šílenství.

Tedy vytloukat nesmyslem, opravdu nepovažuji za správné, byď efektivní být může a může zahájit řadu procesů, které mohou naýt obludných rozměrů. O to větší je pak pád v momentě, kdy se ukáže, že šlo rovněž o nesmysl.

Všiml si někdo, že po analýze stavu společnosti v plné její šíři začíná měnit o racionality k dojmologii a tmářství. Tak nějak začínal temný středověk v době kdy Říše Římská začala upadat.

382776

6.10.2020 10:17

Matematika vie vypocitat aj devathlaveho draka.

AntePortas 109.?.?.?

Staci, ak napocita devat hlav. Existuje devathlavy drak?
V podstate ma matematika potvrdit, ze existuje korona a covid. Lenze matematiku v skutocnosti vobec nezaujima, co rata. Ona vyrata aj toho devathlaveho draka, ak to od nej budete chciet.
Takze sa vytvorila nejaka nadstavba, aby prekryla realitu. Teraz sa verejnost bude zaoberat matematikou. To preto, aby to bolo doveryhodnejsie. Ved matematika predsa neklame. Tp je pravda, spocita presne. Cokolvek s cimkolvek.

382692

7.10.2020 6:55

RE: Matematika vie vypocitat aj devathlaveho draka.

kolokol 217.?.?.?

Reakce na 382692

Ten devítihlavý drak vypadá rozumně. Ale i bez něho matematika Koronaviristy a Antikoronaviristy ve velkém nezaujme, protože i kdyby to byla exaktní disciplína, jak tu někteří tvrdí, drtící většina v ní nebyla adekvátně vzdělána. Já si ten podvod začal uvědomovat od 6.třídy, když učitel nedokázal vysvětlit, proč pí = 3,14. A dál už to šlo z kopce. Čím vyšší vzdělávací institut, tím větší klam. Oni se asi ti profesoři (a nebylo to jen v matematice) nejspíš styděli přiznat, že těm věcem sami nerozumí, a proto je ani nemohou řádně vysvětlit.
Ale snad jsem jim už odpustil.
Místo falešných falešných vědění se sám nyní věnuji už jen falešným pravým věděním a dokonce i těm věděním rize nefalešným.

382739

6.10.2020 11:09

Zelený mozek

Jan Hanuš 193.?.?.?

je zelený mozek. Ale kdo by si nechtěl něco přivydělat? Snadný prachy bez práce. Lidi ho sice budou nenávidět, ale to zeleným mozkům nevadí, na vojně je to náplň práce.
Babišovi by to vadilo, tak se radši od rozhodováni zde stáhl. Tomu zase spolehlivěji vydělají hlasy voličů a trochu provize od dcerky lampasáka k tomu.
Teď tu máme hodného a zlého policajta. Vydělají oba.
Ostatně se nouzový stav bude velmi hodit kdekomu. O státní zakázky bez veřejné soutěže s vyššími cenami se všichni poperou.Ten statisticky výkonný virus je zlatý důl. A i daně se těm bohatším odpustí. Musí se přeci "zachraňovat". Tohle sežere každý, pomáhat si musíme. Hlavně těm nahoře. A oni nám za to něco slíbí.
Neznám nikoho, kdo by tu matematiku uměl používat, piráti by jí nejradši zrušili. S privatizací výuky se to stejně stane, vzděláni není pro každého. To jen Putin si to pořád myslí. Trouba.

382694

6.10.2020 14:52

RE: Zelený mozek

Hášim 160.?.?.?

Reakce na 382694

Možná byste si měl všimnout, že Roman Prymula je vystudovaným lékařem a také universitním profesorem. Tato hodnost se v daném oboru nedává zadarmo.

382708

6.10.2020 20:34

RE: Zelený mozek

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 382708

Proč to píšete? Měl jste snad do dnešního dne pocit, že ti, kteří si Prymuleho dosadili, budou zaměstnávat nějaké pologramotné prvoky? A že Prymule je výjimka?

382722

7.10.2020 14:17

RE: Zelený mozek

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 382722

Možná mu připadá zábavné, jak tady někteří lidé o jejichž vlivu na veřejný prostor lze celkem úspěšně pochybovat, mají potřebu soudit člověka, kterého znají jen z novin. Z těch novin, které údajně lžou a zavádí. A mnozí nemají ani tolik soudnosti, aby si alespoň ověřili, čeho tento člověk reálně dosáhl.

Ano i Nobelova cena se dnes občas dává jen z protekce. Přesto by mě zajímalo, kolik profesorů máme v této diskusi na Zvědavci. Aniž bych si myslel, že titul je nějakým patentem na rozum, naučil jsem se respektovat lidi, kteří umí dotahovat věci do konce.
Na vkládání příspěvku "Ty jsi ale debil" nebo "Ten a ten je úplnej dement" toho moc umět nepotřebujete. Na vložení uceleného a srozumitelného názoru už si to musíte trochu v hlavě srovnat. Ale na dosažení profesůry, toho budete muset předvést nesrovnatelně více.
Takže suďme lidi podle jejich charakteru (pokud o něm něco víme), ale udržme si respekt k těm, kteří něco dokázali. Minimálně proto, abychom nepodcenili protivníka.
Domnívám se, že proto sem byl ten příspěvek o dosažených úspěších současného ministra zdravotnictví vložen. Aby nebyl chybně podceňován. Vždyť si vzpomeňte kolika lidem se nevyplatilo podceňovat jednoho vodku milujícího důchodce z Vysočiny. Některým zvedá tlak už jen uvedení jeho jména.

382766

6.10.2020 11:13

Bohužiaľ matematické odbory ako štatistika a pravdepodobnosť sú za súčasný stav vlastne spoluzodpovedné

Lubosmat 212.?.?.?

Prečo ? Lebo s odchýlkami a nepresnosťami počítajú, a každý manipulant (politik) sa na to rád odvolá, však on v prvom rade zachraňuje životy, a to že sa môžu vyskytovať odchýlky, vlastne falošné obvinenia ho nezaujíma.

Účelovosť celej maškarády okolo pandémie ktorá nebola spočíva hlavne v tom, že napríklad v súčasnej politickej praxi sa vyťahujú výnimky a robia sa z nich normy, a zrazu sa celej politickej čvarge hodí zovšeobecnenie a na výnimky sa kašle.

Celému kolektívnemu západu už netečie do topánok, ale preteká vrchom do čižiem z politického marazmu ktorý sám vyprodukoval.

Uvedomte si, že normálny, tak povediac stáročiami overený postup počas šírenia epidémií je karanténa /izolovanie/ skutočne chorých, aby sa im pomohlo a ostatná "zdravá" populácia (ktorá neochorie alebo je bez príznakov) zabezpečuje chod spoločnosti.

Čo sa deje dnes, všetci sú označení ako potenciálna kolektívna hrozba, opatrenia sú prehnané a nelogické. Kriminalizujú sa ľudia, ktorí neveria v účinnosť nosenia náhubkov, hoci matematická pravdepodobnosť a odchýlka možnosti nakazenia pri použití alebo nepoužití náhubku je podobná ako pravdepodobnosť zmoknutia, keď nosím alebo nenosím dáždnik bez ohľadu na predpoveď počasia.

382695

6.10.2020 11:42

Poznámka

jik 90.?.?.?

O tom, že žádná metoda není zcela spolehlivá, není vůbec žádná diskuze. Nepřesnost je vždy - tomu se prostě nelze vyhnout. Stejně jako se nelze vyhnout různým přechodovým stavům, které daná zkouška vyhodnotí různě. Proto 'kvantitativní' vyhodnocení nemá příliš smysl. Smysl má sledovat vývoj - při nezměněných postupech - aby systematická chyba zůstávala stejná.
Ale bylo by dobré si uvědomit - a myslím, že pod tlakem majnstrýmu se na to zapomíná i tady: COVID je s největší pravděpodobností výtvor (amerických) vojenských laboratoří a s ohledem na určitou neobvyklost chování této zrůdy (1. zřejmě obtížná identifikace lymfocyty a následná malá tvorba protilátek, které jsou také neobvykle málo účinné; 2. na RNK virus pomalá mutace) je třeba, abychom byli velmi opatrní. Sice trochu znám matematiku, ale nejsa mikrobiolog a neznaje, jaká sekvence RNK se vlastně hledají, si vůbec nedovolím kritizovat současná nařízení a doporučení ministerstva zdravotnictví.
Myslím, že je potřeba si také uvědomit povahu a vlastnosti člověka, který je v čele vlády. Babiš je člověk, u kterého vše musí 'šlapat' - jinak by se AGROFERTu nestal velký a úspěšný podnik. Babiš může být nepříjemný při tvrdém jednání - ale jeho zájmem je FUNKČNOST. On se proto rozhoduje čistě pragmaticky (třebaže je bohužel pod příliš velkým tlakem 'demobloku'[mrknutí jedním okem]. Ale prostě pokud v dané chvíli je kritické zdravotnictví, on vyvíjí velký tlak na jeho rozumné fungování. Z jeho povahy také vyplývá, že filozofii společnosti a zavedené zvyky změnit nemůže a ani se o to nesnaží. Pod jeho dozorem začal vcelku rozumně pracovat i Hamáček - a to je co říct. Ale představte si v jeho pozici vyloženě zideologizované, nepevné a v žádném případě ne tahouny: Fialu, Stanjuru, Pekarovou-Adamovou, Hřiba, Gazdíka, Rakušana, Mináře a jim podobné. To bych se potom opravdu začal obávat, že postupy určené ke zvládnutí (ať už skutečných, nebo potenciálních) průšvihů, by se začaly řešit pouze v ideologické rovině a potom by skutečně stálo za to velmi pečlivě rozebírat jejich kroky. Dovolím si tvrdit, že navenek by vlastně nedělali nic (mnohým by se to zpočátku líbilo) a pod tím by zařídili spoustu špinavostí. Pasuje na ně pořekadlo 'nahoře huj a dole fuj'.

382697

6.10.2020 18:07

RE: Poznámka

Antimon 89.?.?.?

Reakce na 382697

Podepisuji [smích]

382713

6.10.2020 18:57

RE: Poznámka

Radko 77.?.?.?

Reakce na 382697

Ale ju to on FUNKČNĚ dosazuje na potřebná místa své lidi a ještě FUNKČNĚJI skrze ně činí o co mu jde. A jo z důvodu FUNKČNOSTI si na své přijdou jeho poskoci a FUNKČNĚ FUNKUJOU i drobky co odpadnou pro ty, jejich příjem je nějak a jakkoli napojen na státní cecík, jinak by to na těch 30% NEFUNKOVALO. A protože to je FUNKČNÍ I pro ty nad Prýmou i Bábou u nás i onde, tak proč to nenechat FUNKČNÍ vlastně.

382716

7.10.2020 11:13

RE: Poznámka

jik 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382716

S těmito ideologickými kecy se jděte bodnout. Podle vás by bylo lepší, kdyby předseda vlády nic nedělal? K čemu by potom byl? Jste jen další chytrák do barevné revoluce.

382754

7.10.2020 11:47

RE: Poznámka

Radko 109.?.?.?

Reakce na 382754

Barevná revoluce mě nezajímá. A ano tak nějak bych si to představoval, kdyby nedělal nic, když už ta funkce musí být. Když začne něco dělat a i parlament, člověk si nemůže být jistý majetkem, zdravím ani životem.

382756

7.10.2020 14:51

RE: Poznámka

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382756

Člověk je tvor společenský. A to, že se máme tak dobře, že někteří troubové vykládají, že bez vlády by bylo lépe, je možné jedině díky tomu, že člověk spolupracuje s jinými a tak šetří ohromné množství sil. Pokud by této spolupráce nebylo, vrátili bychom se do jeskyně a s hustotou obyvatelstva okolo 1/km2. Máte pravdu, neumíralo by se na COVID, ale na nedostatek jídla, tyfus, tetanus, úplavici a tak dále. A to jsem ještě nepočítal takové ty agresivnější jedince - takže by se umíralo ne na nadměrné množství olova (to už by nebylo), ale pazourku v těle. K tomu všemu máme vládu a někoho v jejím čele. Já, jako dnes přesvědčený komunista tam budu mít raději kapitalistu a tahouna Babiše, než netáhla z demobloku, co vybudovali tento liberální bordelstán. Babiš by totiž jako pragmatik vynikl i v neliberální společnosti.

382767

8.10.2020 7:18

RE: Poznámka

Radko 77.?.?.?

Reakce na 382767

První věta souhlas. Já na ty nálepky nehraju, komunista, kapitalista apod. Ale když to máš tak rád, budiž použiji. Ten agresivnější jedinec se dříve či později pokud má něco v hlavě snaží svou činnost zlegalizovat. Nejlépe vstupem mezi zákonodárce a zároveň vytrhat drápy a zuby těm co by se mohli bránit. Co je liberálního na spojení korporatní mafie a státní moci obecně a jejího regionálního zástupce u nás z pohledu jak píšeš tebe jako přesvědčeného komunisty?[překvapení]

382782

8.10.2020 22:00

RE: Poznámka

Šifrin 77.?.?.?

Reakce na 382782

No... Byl člověk jménem Montesquieu. Ten špekuloval o tom, jak zabránit zneužití moci a vymyslel 'dělbu moci'. Prý, když jeden bude mít moc výkonnou a druhý zákonodárnou atd. atd., tak se zabrání zneužití moci. Jenže jakýsi Maurice Joli napsal knihu ‚Rozhovor v pekle mezi Machiavellim a Montesquieuem‘, v níž se Machiavelli, jako teoretik cynické a brutální výkonné moci, vysmál Montesquieuovi a vysvětlil mu, jak snadno může panovník manipulovat jinými větvemi moci prostě proto, že právě on kontroluje finance a ani se nemusí uchýlit k tvrdším prostředkům.
Zpět do současného života: Mocní tohoto světa tak, jako tak, kontrolují moc nad námi bez ohledu na nějaké její dělení. Naopak - takový Babiš je pro ně na jedné straně jen 'proletář, co má jen o pár drobných víc, než většina ostatních', ale na druhé straně je pro ně krajně nebezpečný, protože i těch 'pár drobných' ho při jeho vůli činí nezávislým a je pro pro tu sebranku nahoře (resp. její plány) krajně nebezpečný. Proto je také takový řev proti Babišovi - to je vše umělá aféra.

382809

6.10.2020 11:44

O zdraví tu nejde

eda521 92.?.?.?

15.3. dal Jaroslav Dušek na YT besedu o koronaviru a jeho léčení s panem Calábkem. Do týdne video zmizelo. Paní Peková v odborné rovině argumentovala že virus je vytvořen uměle - má na krku obvinění z milionových podvodů. Tady vůbec nejde o diskusi nad problémem komunity, optimální řešení a zachování zdraví. Je to manipulativní akce vedená z globální úrovně s mnoha dílčími cíli. Kdo by chtěl komedii kazit. může dostat plný zásah, včetně úmrtí - na Covid samozřejmě.
Četl jsem PR strategii ke komunikaci očkování (obecně, ne specificky Covid). Hlavní bod - nepřipustit přímou konfrontaci s odpůrci. Proškolit novináře a vést kampaň se svými argumenty. PR pro Covid je naprosto stejné. Hlavně žádnou diskusi, hlavně nepřipustit argumenty protistrany - vedeme svou, druhou stranu neposlouchat.
Je hloupé, že jsme se v informační společnosti dostali do fáze neschopnosti skutečné komunikace. Komplexita problémů roste a umělé zjednodušování dle PR zadání nikomu nepomůže.

382698

6.10.2020 19:23

RE: O zdraví tu nejde

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382698

Jo, paní doktorka Peková bude asi druhou Vitáskovou

A časem dojde i na Pirka, Pafka a všechny další významné lékaře a vědecké kapacity, které varují před kovidovým šílenstvím

382719

7.10.2020 3:40

RE: O zdraví tu nejde

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 382698

Pani Pekova je predevsim diky Bohu na zivu. Vytahli na ni nejakou dost starou vec, takze toho na ni moc nemaji, ale bila mafie ma dlouhe prsty. Vzdycky najde nekoho v oboru vetsinou z profesniho hlediska nulu touzici po povyseni. Uvidime jak to dopadne u soudu. Prymula je nepochybne expert a taky lobista, v obojim je format. Proto ho tam Babis soupnul, aby zchladil mezinarodni kampan proti CR jako nezodpovednem siriteli nakazy rozehranou z ruznych politickych a zajmovych duvodu. Dale CSSR mela laborator Biohazard level 4 a tech ani dnes na svete moc neni. Jaky je soucasny stav nevim, ale jako vojak bude mit minimalne kontakty z prvni nebo druhe ruky na lidi, co tam delali.

Sars 2003, Mers 2012. Minimalne 20 let se inteznivne studuji viry na netopyrech v laboratori. Proc? Vysoce efektivni imunitni system a taky pri sve velikosti teplokrevneho letajiciho savce (5 X rychlejsi metabolismus a vysoka hladina volnych radikalu ) by meli zit 2-3 roky, ale ziji 40 let, takze i elixir zivota. Spickova imunita je nevyhnutelna v letnich i zimnich koloniich namackani na sebe by jinak davno vyhynuli. Studie Cara Brooks interferon alfa, vytvari zanety, ale netopyri maji mechanismus k minimalizaci efektu zanetu, takze mohou pouzivat interferony velmi robustnim zpusobem a snizuju replikaci viru, ale bunky jsou chraneny a viry prezivaji. To vytvari obrovsky selekcni tlak na vlastnosti viru, predevsim rychlost replikace. Kaloni vesele poletuji s viry eboly. V jinem organismu se virus bude mnozit velmi rychle. Chimericky virus, proteinovy klic do lidske bunky plus treba koronavirus. To uz melo byt zvladnute na konci studene valky. Lecba CAR T u rakoviny 2017 na stejnem principu. Spatne uvareny louskoun a covid-19, to si muzou nacpat do bot.

Statisticke data, predevsim celkova umrtnost oproti minulym letum, presentuji de facto mizivou nebezpecnost covid-19. 0.3 % populace dle Casanovi 2011 vytvari protilatky na interferony, a nepatrna cast populace trpi genetickou poruchou, kde interferony zcela chybi. Toto je market pro ockovani proti chripce, ale to by se bile mafii neoplatilo. Vitamin D se ukazuje jako velmi ucinny v blokovani, to by souviselo s letnim rozvolnenim, protoze se v CR ucinne vytvari od kvetna do zari od 10 do 16 hodin. Musi byt v krvi, u obeznich se uklada v tucich a u cernochu opalovanim nevznika, protoze pigmentace, diabetes taky problem... Trumpovi ho davali infuzemi. Ockovat se neminim v zadnem pripade, vzhledem k alergickym reakcim volim riziko, ze preziju ci nepreziju i nejakou svinskou verzi koronaviru, ktera muze prijit v budoucnu. Meni se 8 aminokyselin, tak pry je dost stabilni. Pokud jde o deti v tuto chvili, nedokazu rict, ponevadz neznam budoucnost... Pro zmetky, co delaji na biologickych zbranich a bilou mafii. Pokud se budu muset divat hromadne na umirajici deti, modlete se, aby se nezbortila zelezna moralka!! Takovych meho typu bude v bezpecnostich aparatech pri dnesni populaci bratru ve stovkach tisic i vice. Kdyby jste potrebovali na vyzkum posledniho chudaka netopyra, tak vam ho sezenou. ALE OCEKAVA SE POUZE USPESNY VYZKUM!!

382731

6.10.2020 13:11

Panika a hysterie, ať žije čtenost

JanN 178.?.?.?

Autor (a nejenom on) se snaží vyvolat fantaskní představu, že ČR je jediná země na světě, kde se někdo zaobírá COVIDem, testy na COVID a opatřeními proti COVIDu.

Ne. Nejsme pupek světa. COVID přišel z Číny a naprostá většina testů i opatření se kopíruje od Číny. Včetně roušek, které celý svět v Číně zuřivě a za přemrštěné ceny nakupoval. Rusko mělo daleko přísnější protiCOVIDová opatření než ČR a od tohoto měsíce chystá i plošná očkování proti COVIDu.

Ale na Zvědavci o tomto budeme tiše mlčet, protože Čína a Rusko to s námi myslí dobře. Zatímco s Čínou a potažmo Ruskem propojení Prymula, Zeman a spol. to s námi myslí hrozně špatně, jak ostatně varuje opozice. Ať žije schizofrenie.

Mimochodem, mezi autorem zmíněné COVIDpanikáře počítám v první řadě jeho a jemu podobné. Kteří kvůli COVIDu na Zvědavci neustále, každodenně panikaří a v panice straší čtenáře novými seznačními odhaleními, kdo a s jakými obludně-megalomanskými plány COVID vlastně vymyslel a na ubohé Zvědavce seslal.

Čína, která na COVIDu dobře vydělala, je samozřejmě z obliga. Stejně jako Rusko, které už má vakcínu a chystá plošné očkování celé populace. Tedy to, před čím se na Zvědavci v panice dlouho varovalo. Tak se dál bojte a panikařte. Panika a strach přece médiím zajišťují nejlepší čtenost. Že, pane Stwora? A o to tu jde. Bu bu bu...

382702

6.10.2020 19:26

RE: Panika a hysterie, ať žije čtenost

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382702

Nic nezamlčuji. Zaobírám se jedním konkrétním aspektem.

Kdybych se měl zaobírat všemi souvisejícími aspekty, tak bych musel napsat znovu Britskou Encyklopedii

A pak by se jakákoli informace, na kterou chci upozornit, ztratila v tunách šumu

382720

6.10.2020 14:16

k clanku doplnim malu drobnost

Lekno 88.?.?.?

covid neexistuje;
k virusu si pozrite prednasku Anita Petek, nech lepsie odhadnete smer vetra
http://www.youtube.com/watch?v=TkyzEUmmWK4
(vysvetluje aj povod tejto virtualnej padelatiny)

382706

6.10.2020 17:53

Koronavirový humbuk má zejména ekonomické příčiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Ty příčiny jsou :
1. Státy "demokratického" Západu jsou nesplatitelně zadlužené, a to především u chazarských bank a už dlouho "jedou" jen na účet zbytku světa a budoucích generací. Jejich novodobé kolonie je v míře zadluženosti rychle dohánějí.
2. Je třeba zdůvodnit současné pumpování biliónů už jen virtuálních escobarů (rozumějte dolarů a eur ) do ekonomik Západu, který na rozkaz svých skutečných a často nosatých šéfů, vždy dobře ukrytých v pozadí, přestěhoval celá výrobní odvětví především do východní Asie. Samozřejmě jen kvůli vysokému zisku skutečných šéfů Západu.
3. Kdyby ani to usilovné pumpování virtuálních peněz Západu nepomohlo, svede se prostě a jednoduše nevyhnutelný bankrot na koronavirus.
Pozn.: Na virové, bakteriální a parazitické choroby ročně umírá daleko více lidí než na tento laboratorně upravený virus.Spatlaný z virů SARS a HIV. Byl to dárek čínskému lidu v období ekonomické a celní války USA s Čínou, který ale vůbec nerespektoval hranice států. Rošťák jeden. A viděli jste v médiích někdy předtím takový strašidelný seriál na pokračování jako je ten současný o koronaviru ? Já tedy ne.

382712

6.10.2020 18:10

akorát nechápu, když je tak neškodný

jaa 83.?.?.?

proč umírá tolik lidí a proč je i přesto tolik následně nemocných.....[zmaten]

382714

7.10.2020 2:11

RE: akorát nechápu, když je tak neškodný

pepina 84.?.?.?

Reakce na 382714

Klikněte si na oficiální stránku Ministerstva zdravotnictví ČR:
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19?utm_s...

Srolujte to až dolů a přečtěte si stanovisko MZdr:
Legenda: Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‑19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‑19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.

K dnešku je evidováno 794 úmrtí za dobu od 01.03.2020, tedy za 7 měsíců. Na běžnou chřipku, jenž probíhá cca 4 měsíce, v ČR každý rok umírá 1.500-2.500 lidí a nepamatuji, že by se kvůli tomu přijímala tak drastická opatření, jež zničí ekonomiku.

382730

7.10.2020 8:16

RE: akorát nechápu, když je tak neškodný

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382730

Mimochodem, na respirační onemocnění (virozy, chřipky, a jimy způsobené zápaly plic apod) umírá ročně v ČR každý rok 8 000 lidí.

Viz data ČSU

A když přijde drsná chřipka alá 1995, tak klidně i dalších několik tisíc navíc

382744

7.10.2020 8:14

RE: akorát nechápu, když je tak neškodný

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382714

Umírá neuvěřitelně málo lidí

Ze 750+ (podvodně vykázaných ministerstvem zdravotnictví) jich mělo možná pozitivní test 375 cca (chybovost testů)

Z nich kdovíkolik mělo jen zbytkovou RNA a nikoli virus (to test PCR neumí rozlišit a nikdo úmyslně nezkoumá, jak dlouho opravdu zbytková RNA přetrvává a tedy kolik pozitivních testů PCR je jen test pozitivní na zbytkové RNA)

Z nich také kdovíkolik umřelo při autonehodě, na infarkt bez jakékoli souvislosti s covidem, atd (Ale ti byli i tak vykázáni ministerstvem zdravotnictví jako "zemřel na covid"[mrknutí jedním okem]

Třeba 120 - 200 jich opravdu zemřelo, opravdu mělo virus a opravdu nelze hned na první pohled vyloučit Covid (jako lze covid vyloučit u smrti při autonehodě apod.)

Z nich 94% mělo jednu nebo hned několik dalších vážných komplikací a predispozic (alá diabetes, dlouhodobá kardiovaskulární onemocnění, astma, obezita apod.) To ukazují data z amerického CDC

Takže reálně se covid možná podílel významným způsobem na smrti cca 7 - 20 lidí. A u nich ani nevíme, ani nikdo nesmí zkoumat, jaké jiné viry se mohly podílet nebo podílely na smrti daného člověka - ve vzorku mohl mít koronavirus jen marginálně, hlavní virová nebo bakteriální infekce mohla být zcela jiná, případně i několik najednou, Ale jak je tam alespoň jedinkrát RNA nebo zbytek RNA koronaviru tak i kdyby tam byla miliarda rhinovirů, tak se označí "zemřel na covid", i když zemřel na zápal plic způsobený rhinovirem XYZ

Napsal jsem o tom více a podrobně v článcích "Běžte už s Covidem do prdele" 1 až 3

382743

6.10.2020 19:00

Spočítejte to ještě jednou

Nikdo33 46.?.?.?

S matematikou se dá pěkně vyhrát. Spočítejte si to samé, kdyby z těch 10000 bylo objektivně pozitivních 5000. Ten článek by měl hodnotu pouze tehdy, kdyby se Vám podařilo sehnat procentuální nebo početní za pomocí tohoto konkrétního testu udávanou nakaženost v populaci a počítal jste od zadu.

382717

7.10.2020 9:38

RE: Spočítejte to ještě jednou

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382717

Kdyby byl podíl objektivních pozitivních testů okolo 50% ze všech vzorků, jak namítáte, tak ten efekt falešně pozitivních bude opravdu jen cca 5% (v této oblasti se bude pohybovat podíl fake pozitivních na všech pozitivních, podle hodnoty specificity)

Ale podíl pozitivních vzorků na všech vzorcích je okolo 5%, takže je vyloučeno, aby
1. podíl objektivně pozitivních na všech vzorcích byl 50%
2. a tedy aby podíl falešně pozitivních byl jen v rozsahu jednotlivých procent ze všech pozitivních

Matematika [mrknutí jedním okem]

Mrcha jedna bělošsky nadřazená [mrknutí jedním okem]

382747

6.10.2020 19:38

Miliony mrtvých v Africe ani v Bělorusku se nekonají

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Pamatujete na jaro? Propaganda covidalarmismu vykřikovala, jak covid přijde do Afriky a tam bez lékařské pomoci začnou umírat stovky milionů lidí.

Nic takového se nekoná.

Nemají tam sice zdravotní péči na úrovni, ale také tam nemají Prymulu a ČT


Totéž ilustruje Bělorusko - neudělalo nic, žádná opatření
A žádní statisticky významné počty mrtvých se tam nekonají, protože kdyby ano, tak to dnešní protestující hned pořádně hlasitě využijí proti Lukašenkovi.

382721

6.10.2020 21:24

Nerad opět, ale..

Jan Hanuš 193.?.?.?

V matematice jsem celkem vynikal. Na gymnáziu i na VŠ. Knihu pro výuku statistiky na VŠ ekonomické v Praze jsem kolem roku 1980 přepsal do malého sešitu, aby to budoucí ekonomové snadněji chápali a udělali zkoušku. Bylo to ve třech barvách dle důležitosti a pravděpodobnosti otázek zkoušejícího. Trochu tím reaguji i na to, že si podle názoru někoho neuvědomuji, že je Prymula profesor a lékař. Uvědomuji si to, ale o to nejde. Matematika i statistika je děvka pro všechno a tituly nestačí. A speciálně na VŠ.
Teď např. frčí program Matlab. Mám z něj nějaký certifikát, program je strašně drahý. Dá se v tom nasimulovat cokoli. Ale funguje to? Např. se dá nasimulovat crash test na auto nebo letadlo. Dřív se muselo několik desítek aut rozmlátit o zeď, teď stačí třeba jen tři a dál se rozběhne simulace. To samý třeba pro Boeing. Ušetří se prachy.
Autor to v podstatě rozebral dobře statisticky, ale i tak je potřeba zapojit rozum a zvážit souvislosti.
Nic proti statistice, ale je to zase jen nástroj. Nic proti profesorům, ale dřív se říkalo - pošli studovat blbce, vrátí se studovaný blbec.

382724

7.10.2020 18:04

RE: Nerad opět, ale..

wes 81.?.?.?

Reakce na 382724

Jsem rad, ze o Matlabu pisete takhle jednoduse, lidove. Dalo by vam moc prace nasypat do nej treba 100 beznych podlazi a ukazat pritomnym, ze dominopad mnohopodlazni budovy je fyzikalne nanejvys pravdepodobny?
Vzdyt posun casti budovy o 1 podlazi je jednoduchy vzorec, stejne tak pouzit destrukcni pevnost podlazi, pokud ji spravne odhadnete.
Nemusite do toho narvat silene detaily o nosnicich.
Kdysi jsem s tim stravil hromadu casu a stejne se ze mne zde mnozi smeji. Pomohl by jste lidem otevrit oci, ze nemaji furt opakovat po nekom, kdo jen hezky vypada a hezky mluvi. Protoze to vnasi utocnikum a okupantum psychologickou prevahu. Casem pak vznika prostredi, kdy lide zbasti jakoukoli pitomost.

382770

7.10.2020 19:29

RE: Nerad opět, ale..

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 382770

Ale lidé zbaští jakoukoliv pitomost. Tedy když jim to někdo charismatický správně podá. Vždyť to je základem vedení lidí. Pokud chcete vést lidi, nemůžete se pokoušet všem všechno vysvětlovat. Neměl byste čas na nic jiného a přesto by Vám mnozí nevěřili. Takže pokud chcete opravdu vést lidi, postavíte se před ně s pěknou historkou a dostanete je tam, kam potřebujete. A pokud to neumíte, tak si na to najmete vhodného řečníka.

Čím byste to jako chtěl nahradit? Myslím reálně nahradit.

To co popisujete je soupeření myšlenek a názorů. S rostoucí či klesající úrovní vzdělanosti a zainteresovanosti publika se používá více nebo méně rácia, více nebo méně emocí, více nebo méně argumentačních faulů. Ale jakmile se objeví ve společnosti dva lidé, kteří touží mít veřejně uznanou pravdu, tak začne docházet k soupeření názorů. A každý pak používá prostředky, které má, aby svůj názor obhájil. Může se chovat korektně nebo to alespoň předstírat. Ale všechno jsou to často jen triky jak přiklonit většinu publika na svou stranu.
Je obrovský rozdíl mezi vytvářením si a ověřováním vlastního názoru. Tam bych doporučil vždy a za všech okolností pochybnosti.
Ale jakmile začnete tento názor obhajovat před zastáncem názoru opačného, pak dochází k soupeření myšlenek. A pak houby záleží na tom, jestli máte pravdu nebo ne. Záleží na tom, co si dokážete obhájit. Objektivní pravda na Vaší straně, může být ku pomoci, ale nemusí (třeba pokud je těžko uvěřitelná).
A zvláštní kategorie soupeření myšlenek je před publikem. Všiml jste si někdy jak se změní chování diskutujících, když přijde třetí osoba? Jak často se promění používané argumenty?
A co teprve, když hovoříte před větším publikem.

I v písemném textu má velký vliv schopnost se jednoduše vyjádřit. Kdo to umí, hned získává u publika kladné body. A má tak "víc pravdu". Velmi podobně jako retor, který má charisma.

A že publikum často věří hezky podaným kravinám? No jasně. Všiml jste si jaký je to pocit přijít jako třetí k diskusi? Oba se Vás snaží získat na svou stranu. Jste důležitý. A tenhle pocit důležitosti (že na jejich názoru záleží) je pro běžného posluchače důležitější než ověřování faktů. Vždyť při veřejném střetu názorů často oba řečníci právě o té důležitosti posluchače přesvědčují.

A že Vy to tak nemáte? Možná. Ale, s prominutím, Vy (a samozřejmě ani já) nejste pro ostatní berná mince. Mají obvykle svůj pohled na věc. A čím jsou bezvýznamější v životě, tím více milují dobré rétorické představení, které jim dá pocit důležitosti. A za ten se odvděčí papouškováním předvedeného názoru.

Takže už víte jak šířit svoje názory?
Samozřejmě nejde vždy jen o tohle. Chtěl jsem říci, že tendence uvěřit dobrému řečníkovi je pro lidi naprosto přirozená.

382774

8.10.2020 9:19

RE: Nerad opět, ale..

wes 81.?.?.?

Reakce na 382774

Dekuju take. Vase odpoved a popis situace je velmi precizni, jako z knizky, tezko s necim nesouhlasit. Snad bude obecne k uzitku.
Dovedu tolerovat jisty rozptyl nazoru. Potize zacinaji nastavat, kdyz se z nekym naockovaneho nazoru stane hysterie a psychoza, ktera zacne hromade lidi skodit, at si to uvedomuji, nebo ne.
V podstate resime bod, ve kterem se rozhoduje, co nastane po vykriku "v sale je bomba", aniz vime, nakolik je to realne, a co udelat pro zlepseni sance, jak z toho ven.
Kdyz nekdo udela jednu psychozu jako chemtrails, pak dalsi, jako rizena demolice, tak tihle mentalni utocnici nakonec ziskavaji psychologickou prevahu, lzi zacinaji bujet, a nakonec koncime treba pri zmatku kolem Covidu.
To vsechno jen proto, ze jsme nemeli, nebo si prumerne neudelali dost casu pokusit se precizneji analyzovat situaci, nebo se pokusit podivat se na lidi, kteri to delaji. A tady jsme u vaseho textu, kde popisujete laiky, kteri uprednostnuji libive interpretace i s dusledkama.
Brano do extremu, kvuli temhle nepoctivcum me treba donuti k falesnemu ockovani po kterem treba zdechnu. Nebo plagiator dostane hezky duchod, a ja muzu pod most do krabice. Samozrejme pozor na paranoju, i kdyz je ji vice na tom druhem brehu. Takze nechci, aby hromadne vladla lez, v konecnem dusledku ke skode vsech. A to sme zpet pri variaci Twaina, lidi preferuji libivy vyklad, protoze ten chteji slyset, bez ohledu na realitu. Jina pomucka zni v nadsazce "nezalezi na tom, co se deje, ale jak se to hodnoti". Pak tez souvisi "dabel vezi v detailech", kolikrat nezbyva, nez se jimi prodrat, skoncit v diskusi na Zvedavci a pokouset se odklonit rozjetou lokomotivu [smích]

382788

8.10.2020 0:06

RE: Nerad opět, ale..

Jan Hanuš 193.?.?.?

Reakce na 382770

Matlab je jen celkem komplikovaný nástroj, který zpracuje data stejně jako třeba Excel. Je tam jen mnohem víc možností. Neumím zvládnout Matlab celý, stačí zvládnout jeden modul, a i to je dost těžké. Jsem vývojář elektroniky, takže podlaží tam narvat neumím. Ale vynechat se nic nedá. Správná data na vstupu jsou nejdůležitější.
Ale je pravda, že se těm výsledků docela věří a prezentace výsledků je skvělá.
Když to dostane do ruky Prymula, tak nám graficky a statisticky zdůvodní cokoli. A lidi tomu budou věřit. Stačí právě ta data na vstupu zadat trochu jinak. A je to.

382779

8.10.2020 8:51

RE: Nerad opět, ale..

wes 81.?.?.?

Reakce na 382779

Dekuju. Myslel jsem "narvat" alespon zaklad, protoze lide v tomhle klopytaji v uplnych zakladech. Neumi pochopit, ze i maly prebytek energie po destrukci 1 podlazi se umi kumulovat. Uplne by stacilo system deska-sloup-deska-sloup s konkretni destrukcni energii desky.a sloupu. A jak silne pak zavisine vysce sloupu.
Samozrejme nechci nikoho nicit s necim, co mu dobre nesedi a na co nema primerenou inspiraci.
Souhlasim, ze s datama na vstupu lze provest vsechno mozne. Stejne tak s algoritmama. Sam jsem par veci simuloval z jine oblasti.
Kladu si otazku, co by dosud vzalo min casu, tech hromada hodin v diskusi, nebo namodelovat to v zmensenine v realu. A co na to verejnost, zda nakonec uzna, ze chce byt manipulovana a chce se honit za zizalou, se kterou bezi jina slepice. Dobre o tom pise i Salimon, i kdyz je otazka, nakolik muze, nebo ma skodit verejne mineni.

382787

6.10.2020 22:48

Trump se Vratil ze Spitalu a Vypada v Pohode.

coinageboy 23.?.?.?

Navice si President Trump behem projevu sundal rousku a rekl (parafrazuji): " Nesmime se nechavat ovladat/manipulovat strachem z C-19".
Frajer.

382726

7.10.2020 4:40

rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru...

Lucie 2001:x:x:x:x:x

Ohledne PCR testu jako takoveho musim nejprve priznat, ze zcela na pocatku, bez blizsich informaci o PCR testu, jsem tu samou chybu v uvahach puvodne udelala taky, ale zadna kase se neji tak horka, jak se uvari, a realita je trochu jina. Napriklad:

- V clanku udavana specificnost 95% je spis na spodnim okraji udaju z literatury (95-99%) a je vicemene nezavisla na dobe odberu, ovsem citlivost 80% je daleko problematictejsi, tech nejlepsich 80% se totiz dosahne jen zhruba 8.-9. den od nakazeni, v prumeru tedy zhruba 3.-4. den od vyskytu symptomu (u lidi, kteri si je vubec vyvinou). O dva dny drive jsou jako falesne negativni vyhodnocene az 2/3 nakazenych, o 4 nebo vice dni pozdeji az polovina. Takze ta sance na falesne negativni vysledek u skutecne nakazeneho cloveka je bohuzel vyrazne vyssi, nez je v clanku udavano.

- Samozrejme neni pravda, ze by tohle odpovedni epidemiologove nevedeli; to totiz neni nic noveho, totez (jak je pozdeji zminovano i v clanku) plati i u jakychkoliv jinych testu (nejen v medicine), tedy napr. i u testu na Downuv syndrom behem tehotenstvi, a vzdycky se s tim pocitalo. V bioinformatice uz na to dnes je spousta pripravenych metod, ktere vyhodi napr. hotove matice s procenty, kolik se da ocekavat skutecnych vs. falesnych negativnich vs. pozitivnich, to same se uci i v zakladnich kurzech data science. Takze tahle cisla jsou samozrejme znama (nedava ale smysl je publikovat v neodbornem tisku, protoze naproste vetsine lidi proste nic nereknou).

- Dulezite je ale podivat se na interpretaci tech dat a dusledky z nich plynouci: jestlize potrebujeme zastavit nebo prinejmensim zbrzdit epidemii, tak i pri tech vysledcich, ktere v uvedenych vypoctech vysly (a ktere neodrazeji skutecnou situaci, viz nize), tech 800 falesne pozitivnich, kteri musi 10 dni zustat doma, bude tvorit o dost mensi problem nez 400 falesne negativnich, kteri to budou vesele sirit! Pri stoupajicim procentu skutecne nakazenych se ten pomer meni, falesne pozitivnich je cim dal min, falesne negativnich cim dal vic. V Nizozemsku, kde bydlim, se v soucasne dobe odhaduje, ze nakazenych je zhruba 10%.

(pokracovani --> ...)

382733

7.10.2020 9:47

RE: rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru...

Mike7 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382733

specificity se uvádí různě,

A jak jsem již psal výše:

- pro jeden a to nejlepší test 95%-ní pravděpodobností interval specificity 98.0% to 99.8%
- pro další používaný test pak 95%-ní pravděpodobností interval specificity 90.6% to 99.0%

(Opět se ocitáme v pasti, že nelze ani stanovit specifičnost jako přesnou a danou hodnotu, ale pouze jako pravděpobnostní interval, kde se přibližně asi ta hodnota může nacházet. Protože chybí objektivní "etalon".)

Navíc, já netvrdím, jakou specificity mají testy, Jen říkám, jaké má taková nebo maková hodnota neoddiskutovatelné důsledky pro podíl falešně pozitivních na všech pozitivních. 95% uvádím pro příklad, aby se to dobře počítalo i z hlavy a bylo tak přehledné a pochopitelné i pro čtenáře

Cynicky bych si ale troufl odhadnout , že pro untermenschen z postkomunistického ČR nebudou ty nejlepší testy, ale spíš něco horšího - jako je speciálně pro nás čokoláda bez kakaa za vyšší ceny než čokoláda s kakakem pro Němce [mrknutí jedním okem]

Takže možná že ta specifičnost klidně může být 91% :[chechtot][chechtot][chechtot]

Nebo méně :[chechtot][chechtot][chechtot]

A to je pak vážně drsný.... Ale ono už 97% nebo i 98% dává velice nepřesný obraz - viz model, tabulka a graf

382748

7.10.2020 4:45

rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru... (pokracovani)

Lucie 2001:x:x:x:x:x

- Navic, jelikoz se samozrejme dobre vi, ze test sam o sobe neni (a nemuze!) byt uplne presny, tak se standardne delaji z kazdeho vzorku nejmene dve analyzy, nekdy i tri, a jejich vysledky se porovnavaji (a pokud se vysledky lisi, dela se jeste dalsi). Takze pri dvou opakovanich pak mame pravdepodobnost, ze vysledek bude falesne negativni (pri pocitani s 95%) zhruba pet procent z peti procent, coz uz je opravdu dost zanedbatelne (0.25%, jinymi slovy 1 clovek ze 400). A pro falesne pozitivni mame v optimalnim pripade 20% z 20%, coz jsou ale bohuzel stale jeste 4 procenta lidi, kteri budou virus sirit - ale to jen v tom nejlepsim pripade, kdy byli otestovani v nejcitlivejsim okamziku. V pripade horsiho casovani (napr. kdyz jako tady v NL dva dny trva, nez se dovolam na testovaci linku a dostanu termin, a ten termin je pak za dalsi vic nez 3 dny, a to jsem netelefonovala ve chvili prvniho zaskrabani v krku, protoze v tu chvili me to jeste ani nenapadlo...), tak uz taky citlivost muze byt treba jen 60%, cili falesne negativni 40%, a i pri dvoji analyze pak 40% ze 40%, coz je porad jeste 16%, takze zhruba kazdy 6. nakazeny proklouzne mezi prsty. To uz je docela nesikovne, ale bohuzel opacne, nez problem predkladany timto clankem.

- Ilustracni priklad uvadeny v tom clanku je uplne nesmyslny, protoze vychazi ze zcela zcestneho predpokladu, ze clovek bude nemocny jenom 1 den. Kdyz z toho udelame tyden, tak vyjde neco natolik diametralne odlisneho, ze cely ten priklad absolutne ztrati smysl.

- Jedna podstatna vec: ve vetsine zemich se ukazuje zhruba ten samy odstup od zmen v krivkach vazne nemocnych (= kdo potrebuji nemocnicni peci) a zemrelych od zmen v krivce poctu nakazenych. Jinymi slovy, zhruba 1-2 tydny po narustu poctu nakazenych (coz se odrazi i v poctu a - mene zavisle na celkovem poctu testovanych - procentu pozitivne testovanych) odpovidajicim zpusobem narustaji i pocty corona-pacientu v nemocnici a o dalsich par dnu i lidi na JIPkach. A to uz se neda okecat zadnou chybou testu! V NL uz ted mame mnoho nemocnic, kde priliv corona-pacientu naplnil normalni luzkovou kapacitu a musely prestat prijimat pacienty na neakutni vykony, snaha je co nejvic rozvazet z vice postizenych oblasti do mene postizenych, jenze na rozdil od jara (kdy napr. provincie Groningen a Friesland zustaly prakticky nezasazene, zatimco Brabantsko a Limbursko na tom bylo uplne nejhur) ted mame postizene vsechny oblasti, jenom v Amsterdamu a Rotterdamu s tim zacali o neco driv, takze stihli jeste cast pacientu rozvest, ale ted uz se to plni vicemene vsude, takze se omezovat bude muset skoro vsude. Podle udaju z nemocnic zhruba do tydne zasahne kapacitni problem i JIPky, takze se budou muset zacit odkladat i vykony, ktere by se odkladat nemely (napr. operace nadoru). Jestli si nekdo mysli, ze za takove situace je nejvaznejsim problemem, jestli vyslo par set lidi falesne pozitivnich a chudacci budou muset byt tyden az dva doma, tak at laskave podepise revers, at jeho v pripade problemu do nemocnice vubec neberou... zbude vic mista pro ostatni, kteri celou situaci nebagate...Automaticky kráceno

382734

7.10.2020 4:47

rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru... (pokracovani 2)

Lucie 2001:x:x:x:x:x

- Proc se pro prohlaseni za vyleceneho pozaduji dva negativni testy, na rozdil od jednoho pozitivniho na zacatku, podle mne dost jasne vysvetluji cisla uvedena v predchozi reakci.

- Vice info o PCR testu plus odkazy na ruzne studie: https://virologydownunder.com/yes-pcr-tests-can-detect-the-covid-virus/

- K casti 'Za zminku stoji' - cela tato cast naznacuje, ze autor bud nedokaze interpretovat pomerne jednoduchy graf - nebo interpretovat dokaze, ale ma naopak zajem na jeho dezinterpretaci pro sirsi verejnost, kdyz pise "Za prvé, Graf dezinterpretuje data - chybí dvě osy, přestože data dvě osy musí mít (jedna proměnná je ve stovkách, druhá v desetitisících). Nelze uvést pouze jednu osu pro údaj „počet pozitivních testů“ s rozsahem v desítkách tisíc a neuvést i druhou osu pro počet zemřelých s pozitivním testem ve stovkách případů. Takto graf úmyslně implantuje falešný dojem, že počet zemřelých je v desítkách tisíc také." a dale "Za druhé, byl vybrán – zcela jasně vědomě - takový grafický typ, který budí dojem, že mrtvých je zásadní část, cca polovina všech "nakažených"" Autor totiz bud nezaznamenal (anebo se snazi zastrit) zjevny fakt, ze v grafu jsou TRI promenne a pocet zemrelych se krci uplne dole u vodorovne osy ('seda plocha'[mrknutí jedním okem]. Ta 'cca polovina' se vubec nesnazi tvarit, ze je pocet zemrelych, ale jasne rika, ze je to aktualni pocet nakazenych - mozna je pan autor barvoslepy a tu sedou barvu nepostrehl, ale skoda, ze tedy zjevne ma i urcity problem s prectenim legendy a rozpoznanim tri promennych; stejne tak kdyz si prejedeme ukazatelem mysi nad grafem, tak v kazdem miste jasne vyskoci odpovidajici tri hodnoty a odpovidajici tri puntiky v grafu, takze ani pro skutecne barvoslepeho by to zas takovy problem byt nemel.

- Stejne tak zahadny je 'zřetelně viditelný fakt útlumu „pandemie“' - opravdu nevim, kde autor ten utlum vidi. Pro zajemce bude mozna prehlednejsi graf na strankach Johns Hopkins University, ktera od sameho zacatku sbira coronova data z celeho sveta, viz https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboa... Pohled na krivku dennich prirustku v Cechach nanestesti vubec zadny utlum neukazuje [pláč]

Preji vam vsem pevne zdravi a dostatek zdraveho rozumu.

382735

10.10.2020 21:10

RE: rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru... (pokracovani 2)

pje 109.?.?.?

Reakce na 382735

Proč autor hovoří o zjevném útlumu "pandemie"? Protože klade důraz nikoli na oficiální propagandu (oficiální statistika bývá častým nástrojem propagandistů), ale na elementární matematickou metodologii a její korektní aplikaci při zreálňující korekci oficiálních dat.

Proto se přestaňme bát, před Zlem mějme respekt, buďme proto silní na těle i duchu, dbejme na zdravou životosprávu, na správnou profylaxi a hlavně na posilování svého vědomí a čištění svědomí.

382880

7.10.2020 6:25

Zajímavý pohled

Heriot 185.?.?.?

pana Branda, matematika, který je nesporně matematikem erudovaným.
Tak si ale představím, že kdyby například nebyl takový Pythagoras matematikem, ale lékařem mikrobiologem a epidemiologem, mohli jsme tu mít geniálních Pythagorovvých vět ne jednu, ale desítky.
Protože jako takový by nesporně rozuměl matematice mnohem lépe...

382738

7.10.2020 8:57

padesátikoruna za ampuli

petr-x 2a00:x:x:x:x:x

Opravte mne, jestli se mýlím.

152 000 000 peněz za vakcíny, která se koupí
3 000 000 vakcín to bude
------------------------------------------
51 kaček za ampuli.

U sračky, které vývoj / pokud skutečně probíhal / musel stát peněz jako sviňa.
A oni budou nakupovat ampuli za padeátikačku ?

Mě to přinde neuvěřitelně levné. Za pajzku nekoupíte ani živočišné uhlí. A tak si
klaďme otázku, o co tu sakra jde ?

382745

7.10.2020 9:49

Mám dotaz!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

- Pane doktore, prosím Vás, kdy skončí ta epidemie koronaviru?

- Nevím, já se o politiku nezajímám.[oči v sloup]

382749

7.10.2020 10:54

RE: Mám dotaz!

kolokol 217.?.?.?

Reakce na 382749

No to je smutné, že se ani pan doktor o politiku nezajímá. Alespoň to by věděl, že se s tím Covidem ve své praxi bude potýkat ještě do léta příštího roku. A i mezi svými pacienty by tak získal větší respekt [smích]

382753

7.10.2020 22:45

Doktor ze by Nevedel?

coinageboy 212.?.?.?

Reakce na 382749

O doktorech ktery prodavaji vselijaky zazracny oleje a hadi masti vim dost.
Ostatne, i v Cesku je jeden kterymu se zadrelo za nehty 8 melounu a ted bruci.
Povezte mi, nechate si od techto geniusu radit jestli nosit rousku?
Asi tak.

382777

7.10.2020 19:14

momentalne

wes 81.?.?.?

Covid slouzi jako nastroj na vyrobu dluhu. Nekdo nas proste chce levne a pod cenu koupit. A my mu v tom nechceme pomahat. Neco o tom posledne rikala Sichtarova.

382773

8.10.2020 0:06

Dalo by se ..

Popelka Josef 2a00:x:x:x:x:x

Dalo by se to možná spočítat jednodušeji. Je to o pravděpodobnostní nepřesnosti. Máme čtyři faktory, které /pro zjednodušení/ mají míru jistoty 90%, tedy 0,9. Pokud toto číslo umocníme na čtvrtou, zvedne se nepřesnost na 33%, tedy přesnost se sníží na 66%. Při započtení statistické odchylky, která ve zdravotnictví je určitě vyšší než při posuzování materiální pravděpodobnosi, tedy 3-4%, zvedá se míra nepřesnosti na 43-47%, t.j. přesnosti 53-57%. Ovšem je skutečností, že míra jistoty je určována subjektivně a aproximativně, my, "homo sapiens" se na svět rádi diváme růžovou optikou, pak při poklesu míře jistoty na 84% klesá přesnost na 50%, a při míře jistoty 80%, klesá až na 40%. Tedy v těchto vážných situacích buďte, jakříkal Fanda Kocourek, Vždy Ve Střehu.
Když jsem to dopisoval, napadla mě i jiná aproximativní úvaha. Poslanecká sněmovna, senát, ministerstva, no vždyť víte co myslím, kantýny s levným papu a brm brm, včetně různých oslav a rautů, a i jiných dalších výhod, soukromé jízdy služebními auty, atd. atd. Včetně dalších známých s průkazkou pro vtsup do jídelen pro "bezdomovce", kteří mají pouze od 30-40 tisíc víc. Aproximativně řečeno, cirka půl miliónu lidí, 100 kaček denně. To je 50mil. krát 365 nám dává 18 mld. krát 30 let je přes půl biliónu. Jistě, bylo to svým způsobem v celé historii, ale nezdá se vám to příliš atrofované? Mě se zdá že se to stalo systémovým prsťáctvím.

382778

8.10.2020 8:15

Opatrenie vlad proti koronavirusu su dostatocne.

AntePortas 109.?.?.?

Tato veta tiez suvisi s temou matematika a koronavirus.
Vlada vydala opatrenie, ktorymi obcanom nariadila nosit rusko. Koronavirus sa vsak do organizmu moze dostat aj inymi cestami. Pokozkou, zvukovodmi ci ocami. Je to pravdepodobne, teda matematicky mozne. Jeho vyhodou su rozmery. Nie je vidiet ani pod lupou a tak dokaze nebadane prejst aj uchom ihly. Vzhladom na velkost priestoru, ktorym sa koronovirus moze dostat do organizmu, mimo dychacich ciest, je takato pravdepodobnost velmi vysoka. Dovolim si tvrdit, ze je to mozno az 50:50.
Ako to, ze vlada vydala opatrenia, ktore obcana pred koronavirusom dostatocne nechrania?
Ak chce vlada obcana skutocne ochranit, mal by nosit ochranu na celom tele. Existuje taka ochrana. Su celotelove obleky, ktore neprepustia do tela nic z vonku. Preco vlada nezabezpecila pre obcanov taketo obleky?
Zial, ani to by nestacilo. Clovek potrebuje k zivotu potravu, no ked vojde potravin, mnohe z nich su len tak polozene na vzduchu. Preco? Taketo potraviny su lahkym tercom koronavirusu ci inych skodlivych mikroorganizmov. Pri padnemii by predsa malo byt vsetko vakuovo balene. Ako je teda mozne, ze to tak nie je?
Vlada ludi obvinuju z toho, ze sa spravaju nezodpovedne. No skutocnym nezodpovednym je tu vlada. Ta ma zabezpecit sterilne prostredie, kde virus nebude mat sancu. Je preto nutne od vlady ziadat ucinnejsie opatrenia. Tlacit na vladu, aby ludom zabezpecila ochranne odevy a pomocky a nariadila balit vakuovo vsetky potraviny a aj ine vyrobky vystavene volne vzduchu. V opacnom pripade nema pravo robit obcana zodpovednym za sirenie koronavirusu. Zodpovednost za sirenie koronavirusu nesie vlada, pretoze nie je schopna chranit svojich obcanov aj napriek tomu, ze na to existuju ucinne prostriedky. Vlada, ktora necha ludi napospas nicivej choroba, ktora len tazko hlada v historii obdobu, musi prijat za svoje zlyhanie zodpovednost a odstupit. A presne to by mali obcania od vlady ziadat. Nech vlada odstupi.

382784

12.10.2020 15:24

RE: Opatrenie vlad proti koronavirusu su dostatocne.

Salimon 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 382784

Když bych si tento příspěvek četl před rokem, považoval bych ho za ne příliš úspěšný pokus o satiru. Bohužel dnes jsem již přesvědčen, že existují lidé, kteří by to mohli myslet naprosto vážně. Proto na něj budu reagovat, jako kdyby to byl seriozní příspěvek a ne nepodařená satira.

Něco z oboru zabezpečení a bezpečnosti obecně.
Neexistuje dokonalé zabezpečení. Každé bezpečnostní opatření pouze snižuje riziko škody, před kterou se chráníte. Pokud chcete například zajistit své auto před vykradením nebo odcizením, pak neexistuje nic, co by ho zapezpečilo na 100%.

Každé bezpečnostní (zabezpečovací) opatření něco stojí. A obvykle chrání před určitým druhem ohrožení. Není sice přímá souvislost mezi cenou zabezpečení a úrovní poskytnuté ochrany (stejně jako není přímá souvislost mezi cenou potravin a jejich kvalitou), přesto tam určitá souvislost existuje. Obecně platí, že čím vyšší úroveň ochrany chcete dosáhnout, tím nákladnější opatření budete muset zvolit.

Zabezpečení možná jednou zabrání škodě, ale spolehlivě a často obtěžuje uživatele. Toto platí od používání klíčů u domu po zamykání počítače. U zmíněného auta samozřejmě také. Uživatelský komfort vypadá jako zbytečný parametr, protože když chci bezpečnost, přece pro ni něco obětuji. Ale bohužel ne vždy je ten, kdo zabezpečení volí, i tím, kdo nese diskomfort. A i autor zabezpečení ho nezřídka sám opustí, pokud je příliš obtěžující. Zkrátka pokud mě něco každý den (či minutu) štve, tak se mi začne vzdálená představa nějaké škody (která nenastala) zdát v porovnání s nepohodlím (které nastalo) ještě vzdálenější a zabezpečení přestanu používat.

Takže pokud hledám zabezpečení, kombinuji tyto tři parametry: úroveň bezpečnosti (tzn o kolik % se sníží riziko škody), náklady na bezpečnostní opatření (v porovnání s rizikem škody), a uživatelský komfort (tedy jak moc to zabezpečení bude pravidelně štvát toho, kdo ho bude muset dodržovat, včetně mě).

A dál už nechám každého ať si udělá svůj názor na řešení, které sice přežene jeden parametr, ale totálně ignoruje všechno ostatní. Dříve a mezi lidmi, kteří chápali absurdnost takové představy, by se to považovalo za humorné. Tedy za satiru. Ale dnes? Už jsem slyšel dost vážně míněných nesmyslů. Takže jsem už uvěřil, že existují lidé, kteří vážně vědí (nikoliv pouze věří), že Země je placatá. A slunce obíhá kolem Země.

382947

8.10.2020 10:03

gojove

ping789 31.?.?.?

když vidim letošek a čtu produkci lidu, tak jsem si už jistý , že totálně zcenzurované zprávy z koncentráků ww2 od přeživších jsou pravda: zlo si dělali mezi sebou internovaní a gestapáci se tomu jen smáli, jak se vězni žrali mezi sebou , stávající globální koncentrák jde nad chápání goju a vyvolenci se jen smějí, gojové si vystačí poňoukaní iciky na nejnižím stupni s hádkama a diskuzema o nesmyslech, vzájemným udáváním a závistí, inu každému co jeho jest

382790

8.10.2020 19:55

STATISTICKÁ ANALÝZA

fiserl 94.?.?.?

Trocha fundovaných informací:

https://www.osel.cz/11392-jak-to-je-s-falesnou-pozitivitou-testu-na-koronavirus-sars-cov-2.html

Statistická analýza je krásná věda. Pochopíte ji ve chvíli, kdy teorii srovnáváte s praxí. Co se týká článku, jde o to , že statistické zákony fungují na principu náhody a velkých čísel. Jakmile například nějakým způsobem ovlivníte náhodu /výběr vzorků atd./, čísla jsou k ničemu.Takhle se pracuje s tzv. výzkumy veřejného mínění atd.Statistiky úmrtí v Evropě /např. Itálie 2020/ukazují lokální extrém na jaře/, tzn. skutečně Covid 19 zabíjel. Stejně jako chřipková epidemie 1995 1996 v Čechách. To jsou relevantní věci.

382806

10.10.2020 21:00

Dobrý článek pro zvídavé

pje 109.?.?.?

Nejsem matematik, pouze tuto vědu jako nástroj při vhodných příležitostech používám. Pochopitelně že matematika nevysvětlí příčinu nemoci a výběr účinné léčby, ale může ukázat na metodická pochybení statistiků, resp. politků, kteří si své statistiky vodí na provázku jako loutky.
Dobrý není ten matematik, který pracuje s předpoklady a s proměnnými, jak se mu zachce, resp. jak se zachce někomu, kdo jej řídí. Dobrý matematik by měl vědět, co s pomocí matematiky může pravdivě a hlavně ve shodě se skutečností zobrazit a popsat. Autor projevuje v tomto směru chválihodnou snahu zmiňováním genetických problémů PCR testů a tím i jejich vyšší míry nespolehlivosti než je obecně udávaná. Pak již metodicky správně aplikuje 2D analýzu s neméně správným poukazem na to, že věrná 4D analýza by byla statisticky nezobrazitelná.
Kritické myšlení se hodí vždy, článek Michala Branda nevyjímaje. Můžeme se ptát na zdroj oficiální údajů citlivosti a specifičnosti, ale to je mlácení prázdné slámy - autor správně ukazuje mnohem nižší míru spolehlivosti PCR testů než jakou uvádějí dostupná oficiální data a z nich odvozené míry spolehlivosti.
Uvědomme si, že psychologická mediální masáž odbourává kritické myšlení a právě to je nezbytnou, nikoli však postačující podmínkou vědomí skutečnosti, že většina vážných respiračních potíží vedoucích k hospitalizaci má původ nikoli v COV2, ale v infekcích jiného původu. Zjistit, že to je právě důsledek COV2, totiž z výše uvedených důvodů prakticky nelze. Každý vir totiž napadá buňky sliznic, jež narušuje a vyvolává tak riziko sekundární bakteriální infekce. To je pro osoby s nízkou imunitou a nezdravým způsobem života potenciálně smrtící infekční kokteil.
Jak píši v jiném diskusním příspěvku zde, zásadní je kvalitní profylaxe (prevence). Stojí to zlomek toho, co zaplatíme nebo ztratíme při propuknutí nemoci a následné neschopnosti práce.
V každém případě, díky, Michale, za podnětný článek, nad nímž je třeba myslet a přemýšlení obnovuje mozkové neurony, což se jistě každému člověku náramně hodí.

382879

11.10.2020 21:42

Autor to podal trochu komplikovane

Oracle 78.?.?.?

Citlivosť je okolo 95%
Špecifickosť je okolo 80%
Ak to rátame 100 000 testov tak asi 76 000 je pravdivých výsledkov bez ohľadu na to, či sú pozitívny alebo negatívny (100 0000,800,95) a ak rátame infekčnosť akú má chrípka, tak mi vyjde to, že celé to je jedna veľká fraška.
Otázka preto je: kto čo s týmto sleduje?
Že ide o prachy a čipovanie populácie o tom už vieme. O čo ešte ide, je kľúčová otázka.

382916

Příspěvků: 97

06.10. 02:06 coinageboy  Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.
06.10. 12:55 Salimon  RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.
06.10. 18:26 Mike7  RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.
07.10. 13:56 Salimon  RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.
07.10. 07:49 Strycu z Moravy  RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.
07.10. 13:08 Strycu z Moravy  RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.
10.10. 18:58 pje  RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.
07.10. 13:10 Strycu z Moravy  RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.
10.10. 20:33 pje  RE: Vynikajici Clanek, Gratuluji Pane.
06.10. 02:44 Gój  Veličenstvo Kat
06.10. 06:10 Jiruna  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 10:08 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
07.10. 09:50  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 10:06 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 12:18 Gój  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 13:43 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 14:10 Jiruna  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 15:04 Gój  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 17:32 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 20:42 Gój  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 23:28  RE: Veličenstvo Kat
07.10. 10:00 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
08.10. 16:49 ROMAN1  RE: Veličenstvo Kat
11.10. 09:10 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
11.10. 10:52 ROMAN1  RE: Veličenstvo Kat
11.10. 13:09 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 17:35 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 21:30 ping789  RE: Veličenstvo Kat
07.10. 08:14 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
07.10. 01:52 pepina  RE: Veličenstvo Kat
07.10. 10:02 Xanidil  RE: Veličenstvo Kat
08.10. 12:07 Radko  RE: Veličenstvo Kat
08.10. 12:37 Radko  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 12:06 Alfred  RE: Veličenstvo Kat
06.10. 07:37 omar  Ďakujem, za píspevok!
06.10. 07:46 omar  Smutná realita.
06.10. 07:47 wes  kdo je odbornik a kdo jasnovidec
06.10. 09:00 Kadlik  Ministerstvo Zahradnictví
06.10. 09:03 te  a je to tady
06.10. 10:15 miso  95% specificity - zdroj?
06.10. 19:20 Mike7  RE: 95% specificity - zdroj?
07.10. 12:59 Salimon  RE: 95% specificity - zdroj?
07.10. 22:34 Strycu z Moravy  RE: 95% specificity - zdroj?
06.10. 10:17 AntePortas  Matematika vie vypocitat aj devathlaveho draka.
07.10. 06:55 kolokol  RE: Matematika vie vypocitat aj devathlaveho draka.
06.10. 11:09 Jan Hanuš  Zelený mozek
06.10. 14:52 Hášim  RE: Zelený mozek
06.10. 20:34 Erwin  RE: Zelený mozek
07.10. 14:17 Salimon  RE: Zelený mozek
06.10. 11:13 Lubosmat  Bohužiaľ matematické odbory ako štatistika a pravdepodobnosť sú za súčasný stav vlastne spoluzodpovedné
06.10. 11:42 jik  Poznámka
06.10. 18:07 Antimon  RE: Poznámka
06.10. 18:57 Radko  RE: Poznámka
07.10. 11:13 jik  RE: Poznámka
07.10. 11:47 Radko  RE: Poznámka
07.10. 14:51 Šifrin  RE: Poznámka
08.10. 07:18 Radko  RE: Poznámka
08.10. 22:00 Šifrin  RE: Poznámka
06.10. 11:44 eda521  O zdraví tu nejde
06.10. 19:23 Mike7  RE: O zdraví tu nejde
07.10. 03:40  RE: O zdraví tu nejde
06.10. 13:11 JanN  Panika a hysterie, ať žije čtenost
06.10. 19:26 Mike7  RE: Panika a hysterie, ať žije čtenost
06.10. 14:16 Lekno  k clanku doplnim malu drobnost
06.10. 17:53  Koronavirový humbuk má zejména ekonomické příčiny
06.10. 18:10 jaa  akorát nechápu, když je tak neškodný
07.10. 02:11 pepina  RE: akorát nechápu, když je tak neškodný
07.10. 08:16 Mike7  RE: akorát nechápu, když je tak neškodný
07.10. 08:14 Mike7  RE: akorát nechápu, když je tak neškodný
06.10. 19:00 Nikdo33  Spočítejte to ještě jednou
07.10. 09:38 Mike7  RE: Spočítejte to ještě jednou
06.10. 19:38 Mike7  Miliony mrtvých v Africe ani v Bělorusku se nekonají
06.10. 21:24 Jan Hanuš  Nerad opět, ale..
07.10. 18:04 wes  RE: Nerad opět, ale..
07.10. 19:29 Salimon  RE: Nerad opět, ale..
08.10. 09:19 wes  RE: Nerad opět, ale..
08.10. 00:06 Jan Hanuš  RE: Nerad opět, ale..
08.10. 08:51 wes  RE: Nerad opět, ale..
06.10. 22:48 coinageboy  Trump se Vratil ze Spitalu a Vypada v Pohode.
07.10. 04:40 Lucie  rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru...
07.10. 09:47 Mike7  RE: rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru...
07.10. 04:45 Lucie  rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru... (pokracovani)
07.10. 04:47 Lucie  rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru... (pokracovani 2)
10.10. 21:10 pje  RE: rada bych tuto dezinterpretaci uvedla na pravou miru... (pokracovani 2)
07.10. 06:25 Heriot  Zajímavý pohled
07.10. 08:57 petr-x  padesátikoruna za ampuli
07.10. 09:49  Mám dotaz!
07.10. 10:54 kolokol  RE: Mám dotaz!
07.10. 22:45 coinageboy  Doktor ze by Nevedel?
07.10. 19:14 wes  momentalne
08.10. 00:06 Popelka Josef  Dalo by se ..
08.10. 08:15 AntePortas  Opatrenie vlad proti koronavirusu su dostatocne.
12.10. 15:24 Salimon  RE: Opatrenie vlad proti koronavirusu su dostatocne.
08.10. 10:03 ping789  gojove
08.10. 19:55 fiserl  STATISTICKÁ ANALÝZA
10.10. 21:00 pje  Dobrý článek pro zvídavé
11.10. 21:42 Oracle  Autor to podal trochu komplikovane

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 236 263,04 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 306