Diskuze k článku

Kde blb, tam nebezpečno

Příspěvků 15

14.9.2020 1:02

Sverepost rusofobu je skutecne zarazejici.

Rudolf_K 2a0b.?.?.?

Sverepost rusofobu je skutecne zarazejici.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/

381965

14.9.2020 8:24

Ach, kdyby tak pan autor neplácal blbosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Co je to blbec? Merkelová, protože pozvala krimigranty do Německa? Tohle tvrzení je, laskavě řečeno, velmi zavádějící. Merkelová je loutka. Na masové migraci černých a snědých násilníků do Evropy se podílely banksterské organizace. Od zločinci ovládaného zákonofašismu, přes náborové a pašerácké organizace, až po vítačské Sörösovy gangy. Velmi složitá mafiánská organizace, žádné prosté pozvání šílené košer degenerátky.
Vaškova úvaha o blbovi je ujetá. Zrůda, která škodí jinému pro své potěšení, pro pocit moci, je dle Koukolíkovy definice deprivant. Pokud se jedná o člena nebo přisluhovače pokrokových liberálů, ziskových aktivistů a podobných záškodníků z páté kolony, použiju výraz košer deprivant. Nejedná se o blbost, ale o cílené poškozování jiných lidí, společnosti, a to podle mocenské posedlosti sekty jejíž název lze vyslovit jen pro chvalořeč.
Aktivní blbec podle Wericha je horší než cizí nepřítel. To je blbost! Werich, podobně jako Kuras nyní, při svých moudrech byl zacloněn sektářskou postižeností. Ta pak vede k takovým zavádějícím blábolům jako že se nájezdníci nahrnuli do Německa kvůli nějaké větě jedné postižené a navedené soudružky.
Fašismus, komunismus a multikulti-gender-covidismus nepochází z blbosti, ale z mocensky postižené sekty. Plácat v této souvislosti o blbosti - je blbost.

381976

14.9.2020 11:04

RE: Ach, kdyby tak pan autor neplácal blbosti

R.E. 89.?.?.?

Reakce na 381976

Přesně tak, oni né, to blbci jsou ti, co to řádění těch deprivantů trpí a nebrání se mu aktivně a ty kazisvěty jen za blbce považují a jejich svinstva blbostí v podstatě omlouvají, ač jsou to úmyslné zločiny s tragickými následky!!!

Merklová je zločinec, těmi blbci jsou její voliči a tím blbcem je ten fotr té studentky medicíny, kterou znásilnil, uškrtil a jako chcíplou kočku hodil do řeky ten afghánský emigrant ve Freiburgu a její otec/Blbec namísto toho, aby mu uřezal hlavu, jak se v zemi jeho původů sluší a patří, žádal veřejnost o to, aby neposílali květiny na hrob jeho dcery, ale na konto nevládky zabývající se péčí o imigranty...
To je blbec s velkým B, ale nikoli Merklová, ta je navedený zločinec moc dobře si uvědomující, co činí a musí být za to pohnána k odpovědnosti!!!

381977

14.9.2020 18:07

Ani neviem.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Na voľnom priestranstve v prírode za mestom si to pred pár dňami šinul po prázdnej ceste biker so šatkou vytiahnutou dobre že nie až nad oči, s rukavicami a v dlhom outfite v tom teple a keď sme sa míňali, zahundral ledva dýchajúc smerom ku mne - bez rúška a naľahko - čosi o nezodpovednosti. Ani neviem, prečo ma to po prečítaní tohto článku napadlo.

381984

15.9.2020 6:39

Co Kdyz je To Jinak??

coinageboy 185.?.?.?

Ja souhlasim ze existuje spousta lidi ktery jsou neinformovany a neinteligenti - blbci, kteri muzou ublizit.
Ale pak je to bezohledna vrstva lidi kteri postradaji svedomi, soucit a mravni zodpovednost (psychopati), kteri kvuli prospechu bez problemu znici karieru, znici nekomu zivobyti, povest, odsoudi nevinne, nastavi nesmyslny pravidla a vselijak jinak skodi. Tenhle smejd je skutecne nebezpecnej.

381991

15.9.2020 11:20

RE: Co Kdyz je To Jinak??

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 381991

> Ja souhlasim ze existuje spousta lidi ktery jsou neinformovany a neinteligenti - blbci, kteri muzou ublizit.
- najväčší problém nie je v tom, že títo ľudia jsou neinformovany a neinteligenti .
Najväčší problém je v tom, že títo ľudia ODMIETAJÚ akékoľvek informácie a argumenty. ODMIETAJÚ !!!


> Ale pak je to bezohledna vrstva lidi kteri postradaji svedomi,

Vrstva ľudí, ktorí vedome škodia - títo sú realitou, a nemá zmysel na nich nadávať. Zlí ľudia proste boli aj budú. Treba sa im brániť.

382005

15.9.2020 10:14

Politici nie sú blbci.

libertarian 31.?.?.?

Považovať politikov za blbcov je také príjemné........ ale NEPRAVDIVÉ.

Skutoční blbci sú tí, ktorí dávajú politikom MOC do rúk, ktorí ich volia a robia z politikov svojich panovníkov. Ovčania, voliči, sú tí skutoční blbci, ktorí svojou blbosťou škodia sebe a svojim spolu-ovčanom.

Teraz som práve nasral spústu ovčanov, ktorým ich "hrdosť" (ale presnejšie ich blbosť) nedovolí priznať si vlastnú vinu za to, že im vládnu gauneri politici.

382000

15.9.2020 17:22

RE: Politici nie sú blbci.

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 382000

Dobrý den,
zklamu Vás. nenaštval jste skoro nikoho. Ti, kterých by se to mohlo dotknout to nikdy číst nebudou a zdejší diskusní klub je povětšinou netečný k jakýmkoliv slovním výpadům. Nemluvě o přesvědčení mnohých, že oni rozhodně nikdy a za žádných okolností ovčany nebyli, nejsou a nebudou. Ať už být ovčan znamená cokoliv.

Přesto se domnívám, že velmi svévolně zacházíte s pojmem vina. Poukážu na to ze dvou úhlů.

Setrvačnost:
Pokud Vaši předci promrhali své jmění nebo ani žádné nezískali, jste tím vinen? Následky si jistě ponesete. Důsledky dopadnou i na Vás. Ale jste tím skutečně vinen?
Obdobně dnešní dvacátníci čelí politickému systému, který se etabloval ještě před jejich narozením, jsou vinni tím, že v něm žijí? A v jakém věku se stáváte vinným?

Hranice možností:
Pokud Váš oblíbený fotbalový klub nevyhrává evropský pohár, jste tím vinen? Mohl jste jistě poslat sponzorský dar, mohl jste přesvědčit ostatní, aby ho poslali, a následně mohl klub nakoupit lepší hráče. A mohl by vyhrávat. A možná jste dokonce Vy jako jednotlivec nějaký sponzorský dar poslal. Ale bohužel za Váš dar se sotva uživí Zvědavec, natož fotbalový klub. Jste tedy vinen tím, že Váš oblíbený fobalový klub nevyhrává? A že Vás fotbal nezajímá nehraje roli. Protože spoustu lidí zajímá a chtěli by, aby český klub vévodil Evropskému poháru.

Cítíte, že existuje minimálně z pohledu historických souvislostí a z pohledu jednoho zrnka v sýpce, jisté omezení možností? A přestože nesete důsledky historických a skupinových rozhodnutí, tak hovořit o vině mi připadá mírně svévolné. Na úrovni obce o 400 obyvatelích snad. Ve státě s miliony obyvatel bych se takové generalizaci vyhnul.
Co takhle vina politologů, kteří místo objektivního hodnocení předkládají hodnocení pro ně nejvýhodnější. Co takhle zodpovědnost novinářů, těch údajných strážců demokracie, kteří za příslib pozvání na raut zaprodají i duši? Nebyl by náhodou mezi politiky (kteří hrabou pod sebe) a řadovými občany ještě někdo, kdo by mohl mít, v rámci své profese, určitou zodpovědnost za vývoj?

Píšu to, protože pokud přistoupím na Vaše osočování běžných voličů, kteří nemají chuť studovat a analyzovat politickou situaci a vyhodnocovat, kdo a proč jim asi lže, pak bych musel být pesimista. Musel bych přiznat, že není cesty ven.
Pokud si však uvědomím, že politici jsou závislí na celé řadě dalších profesí a bez jejich spolupráce by nebyli schopni dlouhodobě podvádět a lhát, pak vidím potenciální cestu ven.
Ale ptejme se, vy byste riskoval své živobytí a bojoval se svým šéfredaktorem? Je ten, kdo tak nečiní vinen? Asi ano. A je to blbec? S tím už bych byl opatrnější.

To jen až přístě budete hledat zase blbce a viníky místo hledání cesty.

382016

15.9.2020 23:06

RE: Politici nie sú blbci.

ping789 31.?.?.?

Reakce na 382016

vaše 2 příkladové úhly pohledu nejsou relevantní aktuální politické problematice,
pro události posledních 2 - 4 roků je setrvačnost nula, jen idiot nevidí zjevné a jeho slepota je jeho vina protože nezahodil sebekriticky občanku a má tu drzost volit šmejdy - to je ta vaše hranice možností ; kolik lidí je v této zemi kompetentních ?
skutečně kompetentních nejen ve svých oborech ale i všeobecně z hlediska pochopení souvislostí a následků, pár stovek či tisícovek ? ostatek společnosti jen napodobuje herce televizních pořadů i když možnost volby mají každou sekundu,
takže pro mne je vaše reakce " plytká" na roveň mítingu ANO v dolní lhotě

382021

16.9.2020 9:23

RE: Politici nie sú blbci.

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 382021

Systém zastupitelské demokracie s pětiprocentním kvórem pro vstup mezi vyvolené a 1,5% pro financování byl zaveden podle Vás kdy?
S ohledem na frekvenci voleb, jakou m8 podle Vás možnost běžný volič zasahovat do událostí za poslední 2-4 roky? Jak se jeo poučení z událostí 2-4let mělo promítnout? (a které oblasti jsou pro Vás nejdůležitější, ekonomická, migrační, obranná, právní, ...)

Nechci rozebírat, proč se domníváte, že nikdo nemá právo uvěřit dobré úmylsy lidem, které Vy osobně považujete za šmejdy. Možná byste měl sám dost problémů u konkrétních stran a určitě konkrétních politiků, vyjma několika vybraných, najít jednoznačné příklady, proč by je měli VŠICHNI považovat za šmejdy. Problém je v tom, že různí lidé sledují různé cíle. Navíc ty cíle se v průběhu jejich věku mohou podstatně měnit. Obecně si tedy volí takové strany (a lidi), u kterých předpokládají, že budou podporovat jejich cíle. Mimochodem přesně z toho důvodu vznikly všechny ty volební kalkulačky. A mnozí lidé jim opravdu věří.

Podle mě se mýlíte i v tom, kolik lidí je schopno chápat souvislosti. Podle mých zkušeností je jich daleko více než pár tisíc v České republice. (extrapoluji, neznám je osobně). Ale to neznamená, že se s nimi musím já (nebo Vy) v politické rovině shodnout. Mají jiné cíle a jiné předpoklady. A často své úvahy staví na jiných vstupních informacích. Právě schopnost v klidu a bez urážek hovořit a porovnávat si zdroje informací a osobní preference nám dává možnost vzájemně si rozšířit obzory. A chápat, proč mají jiný názor. Proto preferuji označovat lidi s jiným názorem za názorové oponenty a nikoliv za blbce. A to včetně Vás.

A ano máte pravdu, že žijeme v konzumní společnosti, jejíž příslušníci velmi často pouze napodobují veřejné chování a vnější obraz veřejně známých osob. Místo abychom se dívali, jak se museli oni sami přičinit, kolik času strávili při tréninku nebo studiem daného oboru a inspirovali se jejich nezřídka vysokým osobním nasazením, tak většina populace opravdu jen vzhlíží a mnohdy nekriticky přejímá názory svého idolu. Případně všechny veřejně činné a známé označí plošně jako jElita (a mají sami pak dobrý pocit jak jsou lepší).

Zeptám se Vás, o které historické epoše a lokalitě víte, že by se veškeré tamní obyvatelstvo plošně významně zajímalo o politiku a její dopady na běžný život?
Právě fakt, že názor absolutní většiny populace lze upravit vhodnou rétorikou krátce před volbami je alfa a omega demokracie, jak ji známe.

Chcete bojovat proti přirozeným zákonitostem chování lidí? Pak připomínáte člověka, který se přetlačuje s třímetrovou betonovou zdí. Pokud si nechcete jen ulevit a zanadávat si na ostatní, pak nejprve pochopte a pak jednejte. Hledejte, kde má systém slabiny, místo prázdných stížností na hloupost ostatních.

382033

16.9.2020 9:01

RE: Politici nie sú blbci.

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 382016

> To jen až přístě budete hledat zase blbce a viníky místo hledání cesty.

- ja nehladám vinníkov. Ja iba PRAGMATICKY posudzujem situáciu - ak niekto neochráni seba, je si sám vinný za negatívne dôsledky. Je nehovorím o vine v zmysle trestného zákona, ale o vine v zmysle posratia si vlastného života.
Neexistuje žiadna cesta von z tohto marazmu, iba cesta zachraňovania seba samého..
Nemusí sa vám páčiť slovo VINA. Ale je krutá realita, že za každým ZLOM je vinník za to zlo. A za každým ZLOM je aj ten, kto to odserie. A často je to TEN ISTÝ človek.

A vaše príklady sú absurdné.

382031

16.9.2020 20:02

RE: Politici nie sú blbci.

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 382031

Ani já jsem neměl na mysli vinu v rovině trestněprávní. Ale právě jen ten pocit osobního zavinění.

Je pravda, že mám asi poněkud odlišný přístup k situacím, kdy se všichni účastníci chovají přirozeně a výsledek je katastrofa. Příkladů z běžného života by bylo nespočet. Počínaje banálním nedorozuměním při komunikaci dvou lidí.
Předpokládám, že Vy byste řekl, že tím negativním výsledkem jsou si sami vini. Nebo alespoň jeden z nich. A skončeno.
Já mám tendenci se na to dívat tak, že ani jeden nedokázal výsledku zabránit. Prostě protože ani jeden nedokázal opustit své přirozené chování a lépe předvídat. Pro mě je pak taková situace pouze promeškaná příležitost udělat něco lépe. Případně příležitost se do budoucna poučit. Čili cítím spíše smutek než zadostiučení, že dostali, co si zaslouží.

A přestože se vlastně lišíme jen v tom, jak stejnou věc pojmenujeme, bude se lišit náš emoční přístup k té situaci. A pokud o ní budeme hovořit s jejími účastníky, bude se lišit i jejich přístup ke slovům, která použijeme. Dáváte li lidem něco za vinu, zablokují se, začnou se bránit. Dáte-li jim pocit, že by to mohlo být jinak, pokud najdou jinou cestu, pak máte větší naději na budoucí zlepšení.
Stejně se budou muset poučit oni. Stejně budou muset tu cestu najít oni. Já jen říkám, že je lepší lidem říkat, ať hledají úspěšnější alternativu, než abych jim říkal, ať už se konečně přestanou chovat jako blbci. Je to jen o volbě slov. Ani já jim však nebudu tajit, že si za výsledek mohou sami.

A tak nějak doufám, že to bude fungovat lépe. Alespoň občas. A možná jsem jen naivní a nebo to dělám jen proto, abych měl já pocit, že svět je nebo může být lepší.
A Vám jsem svým příspěvkem chtěl vlastně říci, že existuje i jiná cesta.

A druhá myšlenka mého příspěvku se týkala faktu, že zatímco Pepa a Anička z Horní Dolní mají dost starostí se svým životem, dětmi a stále se měnícími pravidly, která po nich stát či jejich zaměstnavatel vyžaduje, tak tu existuje celá armáda profesionálů, kteří jsou profesně zodpovědní za faktické posouzení, hodnocení a dohledávání informací o politicích a jejich plánech. A u těchto profesionálů, jejichž posudkům pak Anička a Pepa uvěří, již o vině hovořit můžeme. Dokonce bychom ji dokázali v některých případech (stejně jako u podvodných obchodníků) posunout do roviny trestněprávní. A tudy vidím cestu ven snáze, než doufat, že se lidé, kteří plánují své vlastní životy v horizontu od výplaty k výplatě, začnou zajímat o dlouhodobou strategii České republiky. Nebo že začnou studovat geopolitickou situaci s dohledáváním si a ověřováním zdrojů.

Prostě přiznávám naprosté většině lidí právo na rozsáhlou neznalost v oblasti politologie. A to přestože zároveň mají volební právo.

Salimon

382047

16.9.2020 17:55

Diskusni Klub

coinageboy 212.?.?.?

Reakce na 382016

Diskusni Klub. To se mi libi pane Salimon - pridavam do sveho repertoaru.
Ja bych odhadl ze na tomto foru jsou pomerne odvazni lide kteri chteji ze situaci neco delat (krome provokateru kteri sem prilezitostne zabrousi).
My jsme vsichni do jiste miry stado ovci - ja si to pripominam kdyz me sacujou na letisti.
Nase tajna zbran je uvedomeni a schopnost predat ty informace dal.
Toho se bali Nacisti i Komunisti vic nez chlapu kteri vyhazovali mosty do luftu.

382041

16.9.2020 19:11

RE: Diskusni Klub

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 382041

Velmi rád bych s Vámi souhlasil, ale často zde vidím pouze lidi, kteří se prostě chtějí vykecat a chybí jim jakákoliv schopnost vstřebat nové informace. Na druhou stranu, možná mám jen akutní záchvat malomyslnosti a zkusím Vám tentokrát prostě věřit [smích]

Ad strach z pochopení a šíření informací - zkusil jste si někdy představit situaci, kdy jste to Vy, kdo má možnost prosazovat své myšlenky a řídit společnost. A proti Vám stojí lidé, kteří se bouří a nechápou, co jim nabízíte. Přemýšlel jste, co byste v takové situaci dělal? Z čeho byste měl strach? Proti komu a jak byste se snažil zasáhnout?
Takovéto mentální cvičení, pokud ho uděláte poctivě, považuji za velmi prospěšné k pochopení svého postavení. Přesně v duchu "Poznej svého nepřítele". Dívej se na svět jeho očima.

Jeden z důvodů, proč je nebezpečnější nepřítel dobrý rétor než chlap s dynamitem, je, že o každém činu chlapa s dynamitem se dozvíte. To je taková hezká, otevřená partie. Chvilka hledání toho chlapa, ale celkem jasné a omezené následky. Kdy se poprvé, pokud to dělá šikovně, dozvíte o akcích dobrého rétora?
Je to jen jeden z důvodů. A všimněte si, že vůbec nezáleží na tom, jestli má nebo nemá ten rétor na své straně jakousi objektivní pravdu. Dobrý rétor si své posluchače a uvěřitelnou "logickou" argumentaci vždy najde.
Jako příklad odlišné a přece logické argumentace rád používám vtip v tomto odkazu:

https://fiser.blog.respekt.cz/kterak-herr-goebbels...

Shodou okolností je tam krom vtipu i zajímavý komentář jiného dění, tak jsem další odkaz na ten vtip s Goebelsem nehledal. V každém případě, jedna otázka tři naprosto logické a pro posluchače přijatelné odpovědi. Už víte proč je dobrý rétor jako názorový oponent nebezpečný.
A proč je nechápající hlupák nešikovně zastávající či bránící Váš názor obdobně nebezpečný?

382044

17.9.2020 13:45

RE: Diskusni Klub

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 382044

V prve rade je treba ziskat moc, existuji na to ruzne zpusoby, spravne se narodit, nekomu vlezt do prdele, vojensky prevrat nebo treba vyhrat volby. Ten posledni zpusob krome propagandy a jinych forem uplatneni vlivu tech co moc maji vyzaduje, presvedcit lidi, aby vam dali hlas. Dalsi problem je jak vubec udrzet system v chodu, dokud se nic mimoradneho nedeje, tak to neni zadna sranda. Staci neco jako covid-19 a pan Matovic o tom vi uz svoje. Pokud vlada nenaseka hrube chyby, tak... Ale i tak se lze dopracovat za nekolik dekad k necemu jako exekutorska mafie prorostla do pravniho systemu statu, ja vim v 90-tych letech se dluznici smali v CR svetu a slo to ode zdi ke zdi. Neviditelna ruka zdaleka vse nevyladi, aby to slapalo jako svycarske hodinky. Churchill mluvil o minimalini ucasti statu na ekonomickych procesech, ne o tom, ze stat ma byt zrusen. Pokud chcete neco zmenit, pak musite byt mravni kredit, aby vam lidi uverili!! I kdyz nemaji informace a kapacitu to pochopit, tak vam mohou uverit. Samozrejme ve zkorumpovanem systemu celime obrovskemu problemu.

382066

Příspěvků: 15

14.09. 01:02 Rudolf_K  Sverepost rusofobu je skutecne zarazejici.
14.09. 08:24  Ach, kdyby tak pan autor neplácal blbosti
14.09. 11:04 R.E.  RE: Ach, kdyby tak pan autor neplácal blbosti
14.09. 18:07  Ani neviem.
15.09. 06:39 coinageboy  Co Kdyz je To Jinak??
15.09. 11:20 libertarian  RE: Co Kdyz je To Jinak??
15.09. 10:14 libertarian  Politici nie sú blbci.
15.09. 17:22 Salimon  RE: Politici nie sú blbci.
15.09. 23:06 ping789  RE: Politici nie sú blbci.
16.09. 09:23 Salimon  RE: Politici nie sú blbci.
16.09. 09:01 libertarian  RE: Politici nie sú blbci.
16.09. 20:02 Salimon  RE: Politici nie sú blbci.
16.09. 17:55 coinageboy  Diskusni Klub
16.09. 19:11 Salimon  RE: Diskusni Klub
17.09. 13:45  RE: Diskusni Klub

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 223 989,73 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 100