Diskuze k článku

Pryč s Big Pharma, Go home, Bill

Příspěvků 21

11.9.2020 2:53

Smrtelna propaganda planem desetiletim.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 60.?.?.?

Odpoved na prispevek: Proc neni Cesko vic jako Svedsko.
Pres komara nevidime velblouda.

Abychom rozumeli pritomnosti, musime jak uz nekolikrat, podivat se do minulosti, jak to vlastne ten businnes s lecivy
pracuje za zaclonou verejnosti. Pan Horowitz se vyjadril "Swine Flu is Genocide For Profit-vydelek ".Chripka muze udelat velky bilionovy vydelek ve Farmatickem prumyslu, povazte jen, nad zpravou,, ze jen v Australii, vlada da 58 millionu na vyrobu masek.
Velmi znamy potapec, Jacques Cousteau v roce 1991 v UNESCO, rekl,ze aby se svet stabilisoval, tak denne musime "elimitovat 350.000 lidi denne.Australsky zurnalista Jane Burgermeister pres World Health Organisaci, ze USA , Barack Obama a Rockefeller, a Rothschild a jini,planuji depopulaci planety za pomoci praseci chripky, smrtelnym serem. V jinem clanku se pise, ze, Baxter International oznamil patent na serum - H1N1 v 28 Srpnu 2008. Dnes, v australskych zpravach muzem slyset nazor,ze zahranicni agenti budou chtit ziskat z laboratore ochranne serum k vlastnimu 'OBOHACENI",SOUTEZ,JE CELOSVETOVA,KDO PRVNI ZISKA MILIONOVY VYDELEK pro celosvetove, povinne' ockovani. Dnesnim dnem uz vice jak 25 millionu lidi umrelo na chripku a ted se ceka,jak bude pracovat serum, zda nezmeni svet v jeden velky hrbitov. Svet mel ptaci chripku, SAAR, Ebola,vzpomenme Spanelske chripky a 60 milionu obeti s pozdejsim nasledkem ockovani.
Takze, jak to s tou smrtelnou nakazou prolidstvo souvisi s ockovacim programem,jez,mnozi v ramci sveho nabozenstvi zamitne, redeji umrou na chripku nez na serum, posudte samy, "United States-Patent Application Publcation-Humen Embola virus US 2012/0251502AM zaznamenano OCT.4.2012 co by americky patent na smrt. Miliony lidi v Africe umira na Embolu,na americky patent, takze, za cas, kdo prizna patent na Corona Virus-19.
TAKZE,jako ve vsem,penize-dolary v te honbe za mamonem budou hrat hlavni ulohu s politickem pozadi v celosvetovem planu,jak zduraznuje profesor "Pianka" na Texaske universite studentum, ze plan na odlidneni planety Zeme ,zde je. To jsou slova BillGates-A new kind of terrorism could wipe out 30 million people-and we are not prepared,jinymi slovy,holocaust v jinem provedeni,
Doprucuji ctenarum najit si na internetu : The Truth About GARDASIL
Information about Gardasil and Cervarix.

381912

11.9.2020 9:12

Trum ukončil financování WHO

pepina 84.?.?.?

V polovině května prezident USA Donald Trump oznámil, že USA ukončí svou finanční podporu Světové zdravotnické organizaci (WHO) a COVID-19. Tento krok byl v mainstreamu negativně komentován, jako rozhodnutí politika, který během pandemie stahuje financování zásadní globální zdravotnické organizace. Pro Trumpovy stoupence bylo rozhodnutí přijato s kladnou reakcí a oslavováno jako další Trumpovo vítězství proti „globalistům“.

Poslední data z fiskálního roku 2018, (pro roky 2019-20 data nejsou k dispozici) ukazují, že WHO od Spojených států obdrželo 281,6 milionu USD. Záznamy naznačují, že po americké vládě, jsou „Bill & Melinda Gates Foundation“ a „GAVI Vaccine Alliance„, druhým a třetím nejlepším finančníkem WHO.

Co je to GAVI? GAVI - Globální aliance pro vakcíny a imunizaci byla založena Rockefellerovou nadaci a nadaci Bill @ Melinda Gates Foundation, jenž je současně jeho hlavním finančníkem. No a začátkem června dostala GAVI podporu od Trumpa ve výši 1,6 miliardy USD. Takže ten geroj Trump, tím že přestal financovat WHO, ušetřil cca 281 milionů USD, které, plus další nasypal Gatesovi do jeho GAVI. No a GAVI s Gatesem, jsou největšími finančníky WHO. Kruh se uzavřel. Podrobnosti na http://desitka.org/konec-fiancovani-who-ze-strany-...

381914

11.9.2020 10:16

JE TŘEBA ZMĚNIT SÁM SYSTÉM...

Miroslava 46.?.?.?

"Něco podobného by se mělo udělat se Světovou zdravotnickou organizací: nebourat ji, ale vyměnit vedení a na jejím ženevském sídle..."

VYMĚNIT VEDENÍ, A PŘITOM NEMĚNIT SÁM SYSTÉM NEJENOM VE WHO, ALE KDEKOLIV, TO JE SKUTEČNĚ NAIVINí. JE VELMI PRAVDEPODOBNÉ, ŽE MÍSTO OBSADÍ JEŠTĚ HORŠÍ LIDÉ. SYSTÉM PROHNIL!..

381915

11.9.2020 11:37

Zase virus

Jan Hanuš 193.?.?.?

Ví vůbec někdo o viru, který by se podařilo zlikvidovat očkováním? Ani u obyčejné chřipky se to nepodařilo, a to je nejvíc a nejdýl zkoumaná. A co AIDS, Ebola, opar (obzvlášť ten pásový), zarděnky, spalničky, příušnice? A s covidem je to jinak?
Rusům věřím asi nejvíc, ale i tak mám pochyby. Ledaže by byl tenhle virus fakt uměle vyrobený takovým způsobem, aby se dal vypnout. Patent nakonec v USA mají a i ve Windows jsou zadní vrátka. Vlastně ve všem, v čem má prsty Gates a jemu podobní šmejdi.

381917

11.9.2020 14:58

RE: Zase virus

omar 195.?.?.?

Reakce na 381917

Miešate jablká z hruškami.

Sú RNA a DNA vírusy. Vírus chrípky, korona vírus sú RNA vírusy, rýchlo mutujú. Očkovanie proti nim nikdy nemôže byť účinné. Na druhej strane je to práve poliovírus, ktorý je RNA vírus a nemutuje takmer vôbec, a bol takmer eradikovaný. Dovtedy, kým tieto satanove lajná ho nezačali pridávať živý do vakcín.
Vírus varicella-zoster je DNA vírus. Ovčie kiahne prekonal každý, čím skôr tým lepšie. Ale vírus ostáva "uschovaný" v organizme celý život. A pri oslabení imunity sa prejaví ako herpes zoster - pásový opar.
DNA vírusy sú vírusy kiahní, hepatitídy B ... Kiahne sú doteraz jediným infekčným ochorením, ktoré sa podarilo celosvetovo úplne eradikovať. Tak isto hepatitída B u očkovaných neexistuje. Heaptitída C je RNA vírus, očkovať sa nedá...
HIV ničí bunky, ktoré majú vytvárať protilátky a ako retrovírus sa integruje do ľudského genómu.
Viacej v učebniciach virológie.

381921

11.9.2020 17:03

RE: Zase virus

Jan Hanuš 193.?.?.?

Reakce na 381921

Abych to zase nepopletl. Mutuje covid nebo nemutuje? Ruská vakcína funguje nebo nefunguje?

381927

11.9.2020 18:40

RE: Zase virus

Malý a zvedavý 185.?.?.?

Reakce na 381927

Ruská vakcína pozostáva z dvoch dávok, ktoré sa pichnú s odstupom 3 týždne. Každá dávka je vytvorená na základe inej mutácie koronavírusu a práve toto by malo zabezpečiť odolnosť aj voči novým ešte neexistujúcim mutáciám.

381929

12.9.2020 8:55

RE: Zase virus

omar 195.?.?.?

Reakce na 381927

Ak mám byť úprimný, tak Vám odpoviem, že neviem...
Nájdôležitejšou vlastnosťou vedca má byť skepsa. Za posledné obdobie som si prečítal toľko biologických nezmyslov, že mi je z toho nanič. Ako hovorí stará pani, moja bývala profesorka a bývala vedúca katedry mikrobiológie a imunológie (85 ročná): "Deti moje, ja vlastne nerozumiem tomu, čo sme vás to učili. Veď my sme vás vlastne učili samé nezmysly...". Obraz si urobte sami.[pláč] Tieto "novodobé" negramotné opice doslova menia zlato na lajno a správajú sa podľa hesla: Keď vyložia hovno na policu, tak si myslí, že je torta.

381939

12.9.2020 9:52

RE: Zase virus

Jan Hanuš 193.?.?.?

Reakce na 381939

Věřím Vám úplně. Nakonec začínám i chápat naštvanost černochů v Africe, protože na nich Big Pharma vážně dělá pokusy. Na nás asi taky. Chce se mi sice těm Rusům věřit, ale nějak už nedokážu ani tohle. Pokud to ale nepřímo nařídí přes všelijaká omezení, tak to bude peklo. Nakonec jsem rád, že už jsem si něco užil. A mladým budovatelům světlých zítřků to je asi jedno. Budovat ničením je bezva zábava. Určitě na to bude i nějaká zábavná aplikace v mobilu.

381940

12.9.2020 18:25

RE: Zase virus

Xanidil 78.?.?.?

Reakce na 381921

Ty počůvaj, čo je to hentaké kiahne? [zmaten]

381952

11.9.2020 14:27

Vyměnit nevěstky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Tak to je přesně ono! Nechat vše, jak to je - a vyměnit nevěstky! Autor příspěvku to trefil, i když asi lépe (a jinak), než čekal.
A pojedeme stejným způsobem dál... Pouze s jinými nevěstkami.... staré se už okoukaly a vůbec...
Asi tedy halelujáááá, juchu chů... atd.

381920

12.9.2020 15:34

RE: Vyměnit nevěstky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 381920

Ale o to predsa ide.
Bordelmamá tiež nehlásala žiadne veľké a vznešené ciele. Úplne jej stačili prachy.

381949

11.9.2020 16:43

Zaminka Ockovani Byla us Zneuzita

coinageboy 185.?.?.?

Pod zaminkou ockovani v Pakistanu, USA operatori sbirali DNA - hledali pribuzny Bin Ladina a nikoho vlastne ani neockovali.
Kdyz se to proflaklo, tak podplaceny Pakistansky politici sli viset.

381925

11.9.2020 18:56

Kontrolní otázky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Co mají společné farmaceutické koncerny a drogové kartely ? Správná odpověd zní - cíle a vlastníky. Současná hysterie s koronavirem (pravděpodobně laboratorně modifikovaným virem SARS fragmenty viru HIV ve Fort Detrick, stát Maryland ) má několik cílů:
1. dále zadlužit již tak nesplatitelně zadlužené státy v důsledku výrazného poklesu ekonomik,
2. dále omezit práva otroků,
3. redukovat počet otroků,
4. mít zbylé otroky pod totální kontrolou.
Ty cíle jsou úplně stejné jako během světových válek, které z bezpečného zákulisí vyvolali prapředkové těch, co zaplatili současnou pandemii Covid 19. Na jadernou válku totiž "elity" nemají koule a také pochopily, že takovou válku nemůžou vyhrát.
Kdo má prospěch ze zadlužených států, firem, měst, občanů ? Správně, jsou to banksteři, kteří emitují bilióny pouhou klávesnicí, a to už jen ze začouzeného luftu.Zadlužení států, firem, měst a obcí milují "elity" nejvíce.Přináší totiž tučné úroky z ničeho.
Kdo chce omezit práva otroků ? Správně, jsou to opět "elity" Západu, kterých je relativně stále méně než otroků a práva otroků jsou pro ně nebezpečná.Co kdyby například otroci chtěli, aby zákony nebyly šité jen pro "elity". Hrůza.
Kdo chce redukovat počet otroků ? Zase ti samí, protože otroků už je zbytečně až nebezpečně moc a zbytečně spotřebovávají omezené přírodní zdroje.
A kdo a jak chce mít otroky pod totální kontrolou ? Stejní lidé.
A jak to chtějí udělat ? Pomocí nanočipů vpravených do těl otroků s povinným očkováním proti Covid 19, mobilů a internetu využívajících 5G sítě, platebních karet, kamerových systémů a svých médií, která hlásají jedinou pravdu.Samozřejmě tu jejich, která se jim hodí pro dosažení jejich patologických cílů. WHO je také jejich služka, stejně jako OSN, MMF, WB, NATO atd.

381930

12.9.2020 12:08

RE: Kontrolní otázky

ROMAN1 109.?.?.?

Reakce na 381930

Nádherně shrnuto, satanova synagoga musí šílet.

381943

11.9.2020 19:14

zadne predelani WHO

rosco 185.?.?.?

nebude fungovat, nejen WHO i cele OSN, IMF a Svetova Banka jsou proflaknute, zkorumpovane mafie pod vedenim Kosher Nostry, ktere je treba zlikvidovat.
Prave ted zebra nejvyssi tajtrlik OSN o 35 miliard $ na koordinaci vyvinu ockovacich ser , neni treba zadne velke fantazien abych vedel co ta hovada vypoti. Podobne jako Eurosojuz kazda vetsi centralizace jen zvysuje stupen korupce.
[bliji][bliji]

381931

12.9.2020 14:54

Fraška, humbuk, ...........

libertarian 31.?.?.?

Toľko jalových kecov o víruse, ktorý jednoznačne je skoro neškodný.
Boj s neškodným vírusom prinesie mnohonásobne viac škody, a aj viac mŕtvych, ako ten vírus.
Ovčania sú ničení a poškodzovaní kadečím nebezpečným, ale najväčší strach majú z neškodného vírusu. Fraška, humbuk, ...........
Fraška, humbuk, ...........
Fraška, humbuk, ...........

381947

12.9.2020 15:02

je nebezpečné žiť v štáte, ktorý ovplyvňujú posraní ovčania

libertarian 31.?.?.?

PRYČ S BIG PHARMA, GO HOME, BILL ...........
Keď sledujem tie miliony "ľudí" ktorí sú doslova posraní z toho neškodného výrusu, a ktorí dovoľujú svojim politikom, aby im kurvili životy , dovoľujú, aby kurvili hospodárstvo, - tak mám z týchto posraných väčší strach, väčšie obavy, ako z nejakého BILLA Gatesa.
Posraní ovčania sú nebezpeční nielen sami sebe, ale aj zvyšku tých normálnych, ktorí žijú medzi nimi. V demokracii posraní ovčania ovplyvňujú fungovanie štátu - a je nebezpečné žiť v štáte, ktorý ovplyvňujú posraní ovčania .

381948

12.9.2020 21:17

RE: je nebezpečné žiť v štáte, ktorý ovplyvňujú posraní ovčania

ping789 31.?.?.?

Reakce na 381948

váš precizní a logický postřeh s brutálně pravdivým důsledkem mne nutí položit (si) fatální otázky : je vůbec na této planetě ještě někde místo bez homo sapiens morons ? je vůbec na této planetě ještě plácek pro klidný život bez stranické či náboženské legitimace ? není ten prvotní hřích mít IQ přes 60 ? kdy se spořádaný moron začne pohybovat po ulici poskoky , aby vytřepal vir z tělních otvorů ? atd.

https://m.youtube.com/watch?v=hKlf42haZOo

dobře se dívejte, ať víte do čeho jdete (neplati pro "libertariana"[mrknutí jedním okem]

381954

15.9.2020 15:12

Big farma ma vetsi ksefty nez prodej se zbranemi.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Na rozdil od vojensko prumysloveho komlexu jeste ke vsemu lobistickou svetovou organizaci v OSN - WHO. Trump spravne odmitl platit i na lobismus neamerickych firem 200 milionu a dle meho nazoru pitome priklepli 1.2 miliardy na americke koncerny. Dejte se do vyhledavace oxycontin a dela to tusim Faser. V Mexiku je to legalni, v USA stoji tableta 50 babek na ulici. Laboratorne prokazano, ze se jedna o stejne svinstvo jako heroin. Ciste teoreticky, kdyz agenti DEA nekde v dzungli v zkorumpovanem Mexiku to koupi z RPG, posbiraji mrtve a zmrzacene a dron samozrejme vymaze raketou misto odkud vyslo jake budou jejich pocity k Big farme, jinym federalnim agenturam govermentu... ? Jenom na okraj Capitoll Hill se rika mezi tema vice informovanyma Americanama whore house. Pokud jde o bezne tzv. "hloupe" amiky, tak ti se prali se sekuritakama v obchodech uz koncem dubna. V CR to je ted.

Babis kritizoval WHO, CR ma v planu se nevidane zadluzit. Je velky rozdil kdyz neco dela velmoc jako USA a zeme velikosti a vyznamu CR. At volby dopadnou jakoukoliv, tak USA svoje dluhy proste nikdy nesplati, ale protoze i do budoucna s nima bude velky objem obchodu, i kdyby az za 20 let nez se jakztaz vylizou z krize, tak se to nejak udela. Vzpomente si na Rusko v 90-tych letech. Muzou si vyslapnout i na WHO. CR zaplati svoje druhy i s krvavym urokem, treba ztratou uzemi nebo jakekoliv suverenity. A hloupy komentar k WHO, ktrey popudil nejen lobisty svetove tridy, ale i nahral na smec? Odhaduju, ze v pohybu je i skryta cinska diplomacie. Nemci rekli, ze situace s koranacem je v Praze fuj, podivejte na Cechy jsou nezopdpovedni, sama zabava a party, a pridali se v EU dalsi zeme i Svycarsko a o tyden pozdeji Cina doporucila svym turistum vyhnout se rizikove zemi. I kdyby jste byli nejbezpecnejsi zeme na svete, tak...

Ale jeden cesky diplomat rekl zajimavou vec, ze Vystrcil by se mel vice obavat reakci firem jako VW. Pravda poturcenec horsi turka. Ano tech 100 hlupaku, co evidentne chce delat mezinarodni byznys a jelo s Vystrcilem na Tchaj-wan si v EU neskrtne. Vicemene pokud nejsou ve vojenskem byznysu s USA, tak at se daji na pastelky v ramci tak okresu v CR. Pan Novotny, ktery dle meho nazoru splnuje psychologicke charakteristiky psychopata ci sociopata, prej napsal ministru Wangovi za Petricka, ktery oficialne nemuze o Tchaj-wanu. Cina zatim ceka na oficialni dementi. Firma Poche-Petricek aspol. nemela byt v Cerninskem palaci uz minimalne pred rokem, onech 100 dni na rozkoukani davno uplynulo.

382014

27.9.2020 15:40

pohľad z opačnej strany

Malý a zvedavý 185.?.?.?

Hľadal som niečo o tej vakcínou vyvolanej obrne a údajne to je náhodná mutácia oslabeného vírusu vo vakcíne. Aby bolo jasné, nemám najmenší dôvod zastávať sa Gatesa a s jeho produktmi som sa veľmi rád rozlúčil pred viac ako 10 rokmi.
V článku od J. Víteka ale chýbajú odkazy na správy o náraste výskytu obrny po očkovaní, preto som niečo na túto tému hľadal.

Odkaz na článok:
https://www.manilatimes.net/2020/09/20/news/world/...

382439

Příspěvků: 21

11.09. 02:53  Smrtelna propaganda planem desetiletim.
11.09. 09:12 pepina  Trum ukončil financování WHO
11.09. 10:16 Miroslava  JE TŘEBA ZMĚNIT SÁM SYSTÉM...
11.09. 11:37 Jan Hanuš  Zase virus
11.09. 14:58 omar  RE: Zase virus
11.09. 17:03 Jan Hanuš  RE: Zase virus
11.09. 18:40 Malý a zvedavý  RE: Zase virus
12.09. 08:55 omar  RE: Zase virus
12.09. 09:52 Jan Hanuš  RE: Zase virus
12.09. 18:25 Xanidil  RE: Zase virus
11.09. 14:27  Vyměnit nevěstky
12.09. 15:34  RE: Vyměnit nevěstky
11.09. 16:43 coinageboy  Zaminka Ockovani Byla us Zneuzita
11.09. 18:56  Kontrolní otázky
12.09. 12:08 ROMAN1  RE: Kontrolní otázky
11.09. 19:14 rosco  zadne predelani WHO
12.09. 14:54 libertarian  Fraška, humbuk, ...........
12.09. 15:02 libertarian  je nebezpečné žiť v štáte, ktorý ovplyvňujú posraní ovčania
12.09. 21:17 ping789  RE: je nebezpečné žiť v štáte, ktorý ovplyvňujú posraní ovčania
15.09. 15:12  Big farma ma vetsi ksefty nez prodej se zbranemi.
27.09. 15:40 Malý a zvedavý  pohľad z opačnej strany

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 1

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 2

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 908