Diskuze k článku

Bělorusko: Proč se Lukašenko dočkal barevné revoluce právě teď?

Příspěvků 15

31.8.2020 10:25

Revolúcia stráca dych

Servicius 62.?.?.?

Počet demonštrujúcich sa stále zmenšuje. Včera (30,8) sa ich vládnym silám podarilo úspešne neutralizovať. Interview ktoré dala Tichanovská bolo rozpačité. Zaujímavé bolo, keď sa jej moderátor pýtal, či je pravda, že s vybavovaním formalít pre opustenie Bieloruska jej pomáhal Lukašenko, povedala, že na to zatiaľ nebude odpovedať. Opozícia mení stratégiu, zbiera podpisy na odvolanie poslancov v parlamente. EÚ odsúhlasila 53 miliónov na "demokratizáciu" Bieloruska. To tie peniaze nebudú nikomu chýbať ? A ktovie koľko dal Soros a amíci. Putin vyhlásil, že v prípade destabilizácie majú podľa zmluvy právo zasiahnuť. Uvidíme.

381640

31.8.2020 15:51

Všichni se učí

Salimon 194.?.?.?

Podle mého názoru je současné Bělorusko jen viditelná část probíhající války. Mnoho lidí čekalo, jak bude vypadat příští válka po vynálezu a zavedení atomových zbraní. Inu již nebylo kam růst v ničivosti (moc velké riziko sebedestrukce), tak se boj přesunul do jiných podob. Jen se tomu již neříká oficiálně válka.
Není tomu tak historicky dávno, kdy blokáda obchodu byla považována za válečný akt. Realizovalo se to například námořní blokádou. Dnes tomu říkáme sankce a považujeme to za mírové gesto nesouhlasu.

Každopádně barevné revoluce se vyvíjejí. Vyvíjí se strategie na jejich realizaci a vyvíjí se strategie na obranu před nimi. Bitva policie s demonstranty, přesněji úroveň násliností je již jen výsledek předchozích skrytých bojů.
Všechny organizace, které vznikly na podporu barevné revoluce v Bělorusku, měly být a nejspíš i byly pod dohledem. Nejaktivnější podporovatelé převratu, řádně vyškolení, jsou předem známí. Jakmile se něco strhne, jsou to oni, na koho jsou vedeny cílené útoky obránců před barevnou revolucí. Zastrašování, vydírání a nejspíš i daleko horší, včetně dočasné neutralizace.
Zbytek aktivních vůdců je vytipován a zatýkán přímo při protestech. A výsledek? Lidé se sejdou, ale nic nezmění.
Kde jsou ty zprávy o molotovových koktejlech jako z Ukrajiny. Kde je ten poklidný Berkut bránící budovy jen svými těly. Tady pořádkové jednotky zasahují. A tvrdě.
Výsledek? Organizátorům záhy dochází nadšené kádry, některé jsou v nemocnicích, další sedí v base, a zbytek má dobrý důvod nedostat se k prvním dvěma skupinám. Takže zůstanou nadšené masy, bez hlavních vyškolených provokatérů. Ale ovce nikdy nic nedokázaly. A mohly bečet jakkoliv hlasitě.

Jedna strana vytváří vůdce a organizuje. Druhá strana vůdce neutralizuje a organizaci rozkládá. A ani nyní dodatečně nalité miliony korun výsledek už mnoho nezmění.

To je můj názor. A nemylte se, je mi líto, těch kteří byli zbiti nebo jinak násilně "neutralizováni" jen proto, že chtěli něčemu pomoci. Problém je v tom, že ve hře velmocí, vždycky trpí nevinní pěšáci. Přesto se vždy našlo dost takových, kteří se opiti svou vlastní důležitostí nadšeně hlásili na pozice pěšáků. Koneckonců, někdy to vyjde a jsou slavní už zaživa.

Salimon

381644

31.8.2020 18:01

RE: Všichni se učí

R.E. 37.?.?.?

Reakce na 381644

Co se děje v BěloRusku, proč a co se tím sleduje je řečeno v tomto videu...:

https://www.youtube.com/watch?v=Twt44YFqHNU

381646

31.8.2020 20:03

Všechno je jinak

Piter 89.?.?.?

Už jsem unavený tady z toho, jak někteří lidé
kteří absolutně neznají Bělorusko, situaci v zemi, nikdy tam nebyli, ale mají jasno, že lidé, kteří jsou nespokojení , jsou placení agenti západu a jsou zaručeně na té špatné straně, absolutně jim nedochází, že tito lidé nikde nemávají vlajkami Evropské unie a vůbec nechtějí na západ, jde jim o vlastní situaci v jejich vlastní zemi, že tito lidé mohli vyjít, protože jsou prostě s určitými věcmi nespokojeni a nikdo je za to neplatil naopak, mnohdy velmi mnoho ztratili, zejména zpočátku, kdy Lukašenko zvolil policejní brutalitu, kterou jen přilil oheň do ohně a také možná i na pokyn Putina od ní záhy ustoupil. Tohle občanovi, který vede svůj ideologický boj doma z obýváku a který si myslí o demonstrantech, ze to jsou fašisté a který musí mít za každou cenu svého ideologického nepřítele prostě nevysvětlíš.
Lukašenko, který vlastní 17 luxusních rezidencí, nechal lidi pracovat s výplatou pod 500USD měsíčně a likvidoval své kritiky a konkurenci ve volbách formou zatýkání ( mimochodem volební konkurence dodnes sedí v kriminále, jak podobné Katalánsku) který kritiky a volební konkurenci už v roce 1999 řešil formou záhadného zmizení a posléze záhadného nalezení mrtvoly, který nakonec i vypínal internet, to ale těmto lidem, kteří mají tupou představu o ráji krále "Miroslava" nevysvětlíš. On už totiž de facto svůj boj o moc prohrál a on vůbec nezáleží na něm budoucnost svého politického osudu.. Putin ho má přesně tam, kde ho chtěl mít, poslušného a ochotného udělat cokoli pro svou záchranu. Právě Lukašenko byl brzdou v Rusko-Běloruských vztazích a byl to on, kdo záhadně nebyl zařazen na seznam osob, na které EU uvalila sankce, ale to si tady český Honza už nespočítá. V Bělorusku se nehraje o Západ-Rusko, v Bělorusku se hraje o to, jak se Rozhodne Putin ( což pro Bělorusko může být záchranou) a myslím, že Putin už je dávno s Merkel a Macronem dohodnutý o osudu Běloruska. V mainstreamu si rozhodně nepřečtěte o čem jednali Putin s Lukašenkem, potažmo Merkel a Macronem za zavřenými dveřmi, či po telefonu a jak se dohodli.

381648

31.8.2020 20:58

RE: Všechno je jinak

Malý a zvedavý 185.?.?.?

Reakce na 381648

Vy si vážne myslíte, že Západ investuje ťažké milióny do Bieloruska len preto, aby tak vybudoval "vyspelú demokraciu"? Figu borovú. Každý investor chce, aby sa mi investícia vrátila. Západ chce Bielorusko kolonizovať, zadĺžiť a vycicať cez privatizáciu. A následne "liberalizovať" a nastrkať tam základne NATO. Tí zmanipulovaní chudáci na námestiach naleteli občianke Litvy Svetlanke, nechali sa nachytať . A vlastne ona sama je len marionetka ovládaná zo zahraničia.
Lukašenko rozhodne nie je svätý, ale je vlastenec a chráni Bielorusko pred kolonizáciou a pred liberálnou hnilobou.

381650

31.8.2020 21:05

Ohlupování zaprodanci neustává

Gój 46.?.?.?

Reakce na 381648

Už podle propagandy místní zaprodané sebranky (TOP09, Piráti, ODS; šílená Mirka, válečnice Černochová nebo soudruh Hrušinský) je mi jasné, že Bělorusko má být „demokratizováno“, rozkradeno, rozvráceno, státi se závislým na banksterech. Z tohoto přesvědčení mě nevyvede nějaký hlasatel závistivé propagandy o Lukašenkově bohatství.
V Bělorusku se hraje o nástupnický prostor pro rozvrácení Ruska. Další banksterské válečné základny pro „humanitární“ teror. Suroviny v Rusku údajně patří celému lidstvu, kdysi hlásala krvavá Madla. Celé lidstvo jsou banksteři, tak jako při „privatizaci“ Ukrajiny.

381652

1.9.2020 21:24

Zdravíme "Honzu v tísni"

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 381648

"...a byl to on, kdo záhadně nebyl zařazen na seznam osob, na které EU uvalila sankce, ale to si tady český Honza už nespočítá."

Opravdu hloupý český Honzo, právě jsi byl přistižen při lži - Lukašenko na sankčním seznamu JE.
Otazka tedy ne(z)ní jestli lžeš, ale PROČ A ZA KOLIK, HONZÍKU? [velký smích]

381670

31.8.2020 20:52

napadení Běloruska vojsky NATO

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 5.?.?.?

Tohle už nebyla žádná barevná revoluce, ale něco ve stylo našeho 68. roku, ale místo blahobytné normalizace by tam měli masakr a bídu jako na Ukrajině.
Polská armáda stála na hranicích připravená obsadit pohraniční města a americké vzdušné síly měly pohotovost na výsadky do vnitrozemí a obsazení klíčových bodů:

https://www.youtube.com/watch?v=x2NdCQfsW5M#t=14m1...

381649

31.8.2020 23:18

jsou tu zákony

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Jestliže muže být v něčem lumpárna tak v tom lumpárna zpravidla je jak tomu v mnohých případech bylo a bude.

381654

1.9.2020 11:21

RE: ANO lumpárna byla a bude

ping789 31.?.?.?

Reakce na 381654

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lide-skupovali-...

jen abyste seznali to časové hledisko globálního svinstva a vskutku mám příčinu vyfakování who Lukašenkem za nejsilnější iniciaci , i když si o té gumě myslim své

381659

1.9.2020 21:33

A jakou mají Bělorusové alternativu?

Frank51 89.?.?.?

Nějakou neznámou babku z domácnosti, která vyhovuje západu? Tak to by si opravdu pomohli. To by byla stejná loutka jako Čaputka.

381671

4.9.2020 15:30

Bělorusové alternativu?

paw 14.?.?.?

Reakce na 381671

Nezucastnenej svedek by si snadno pomyslel , ze v Belorusku VOLILI toho Lukasenka snad vsichni volici z EU,USA, Polska ,Ukrajiny i Ceska a dalsich zemi celyho sveta a ted krici a hystericky protestujou , prostrednictvim svych vlad.
Ze byli podvedeni.
Dale opacne nic takoveho se nesmi stat. Narod vyvoleny za obet ,nesmi v zadnym protestovat a prohlasit cokoliv o podvodnych volbach jinde..!!!
V pripade Beloruska tedy pouze prolhany podvodnici si stezuji na podvody dalsich podvodniku.
A neni malo pripadu a cele organizace ,media a miliardari ,volebni zakony jsou v zapadnim svete nastaveny podobne.
Aby se probuh nemohl zvolit nekdo neschvaleny predem !!
V USA napr. volil nejvyssi soud , kdyz predtim volby ukoncil.
Nebo se voli strilenim prezidentu ? Podvody v Nemecku nebraly konce ,aby docpali Merkel na misto kanclerky a za zniceni Evropy A prave tihle si stezuji nejvic..
Prave ted volebni hysterie nabyva obratek u stezovaci USA, kde vsichni krici uz napred, ze volby budou zase podvod,vlastne cela rada podvodu organizovanych jak jinak, nez profesionalnimi podvodniky !!

381767

7.9.2020 6:19

Ti co viděli na vlastní oči mají jiný názor

Piter 212.?.?.?

Zajímavé je, jak média v prozápadním mainstreamu horlivě informovala o dění v Bělorusku o demonstrantech a s horlivostí některé radnice vyvěsili červeno bílou vlajku, nyní naprosto utichla a o dění v Běloprusku neinformují pro změnu vůbec, vlajky prý na radnicích v ČR už nevisíí? Avšak demonstrace v Bělorusku neutichají a lidé dál vycházi do ulic.
Pravděpodobně to bude tím, že západ zjistil, že tyto demonstrace nejsou o jeho vlivu a proto se o ně zcela přestal zajímat. Vypadá to, co jsem tady tvrdil od začátku, že tohle je úplně i něčem jiném, protože jsem to zažil na vlastní oči a informace jsem nečerpal z médií. V Bělorusku mají jednoho prezidenta 26 let. Ten si udržoval svoji moc různými způsoby, záhadné zmizení a potom nalezení mrtvol, zatýkání protikandidátů, a tady pár pseudovlastenců se snaží Bělorusům namluvit, že to je pro ně to nejlepší, co je mohlo potkat. Nejvtipnější je to, že to tvrdí lidé, kteří v Bělorusku nikdy nebyli, nic o té zemi neví a informace čerpají z facebooku.

381808

7.9.2020 9:24

RE: Ti co viděli na vlastní oči mají jiný názor

R.E. 37.?.?.?

Reakce na 381808

Bělorusko je prťavé a má jednoho šaška vládnout 26 let a není s ním zcela pochopitelně možná z většiny spokojeno...
Jaký je v tom rozdíl, když USA jsou neporovnatelně větší, ale střídavě jim vládnou šašci ze dvou partají, jedni za 18 a druzí bez 2 za 20, už hodně dlouho, mnohdy jsou spolu navzájem i příbuzensky svázaní a nikomu to nevadí, ba dává se to, tu šaškárnu a symbiózu zmrdů a oblbování, za vzor tzv. demokracie a všichni hlupci a vychcánci se to snaží napodobovat...
Jděte se vycpat a nedělejte chytrého a spravedlivého, vůbec nevíte, o co při tom vládnutí jde...[velký smích]

381810

Příspěvků: 15

31.08. 10:25 Servicius  Revolúcia stráca dych
31.08. 15:51 Salimon  Všichni se učí
31.08. 18:01 R.E.  RE: Všichni se učí
31.08. 19:07 ID  Co říkáte na tohle?
31.08. 20:03 Piter  Všechno je jinak
31.08. 20:58 Malý a zvedavý  RE: Všechno je jinak
31.08. 21:05 Gój  Ohlupování zaprodanci neustává
01.09. 21:24  Zdravíme "Honzu v tísni"
31.08. 20:52  napadení Běloruska vojsky NATO
31.08. 23:18  jsou tu zákony
01.09. 11:21 ping789  RE: ANO lumpárna byla a bude
01.09. 21:33 Frank51  A jakou mají Bělorusové alternativu?
04.09. 15:30 paw  Bělorusové alternativu?
07.09. 06:19 Piter  Ti co viděli na vlastní oči mají jiný názor
07.09. 09:24 R.E.  RE: Ti co viděli na vlastní oči mají jiný názor

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 6

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 2

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 13

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
20,98 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,27 Kč
Švýcarský frank
23,26 Kč
100 japonských jenů
19,19 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 850,97 Kč
1 unce stříbra
579,66 Kč
Bitcoin
906 676,78 Kč

Poslední aktualizace: 17.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 925