Diskuze k článku

Čína ztrácí šance na to, aby z jüanu vytvořila rezervní měnu

Příspěvků 15

24.7.2020 6:01

Opravdu Čína stojí o to, aby juan byl rezervní měnou?

Šifrin 78.?.?.?

Nejsem si tím tak jistý. Ono to totiž znamená spoustu práce navíc a spoustu rizik, přičemž výnosy se budou snažit získávat spekulanti. Myslím, že zájem Číny bude končit s použitím vlastních peněz ve vlastním zahraničním obchodu a naopak bude zájem vytvořit (spíše obnovit) prostředí rovného přístupu na mezinárodní trh. Jde o zrušení monopolu dolaru, nikoliv nahrazení dolaru juanem. Ostatně v tomto směru budou zcela určitě uvnitř Číny velké diskuze.

380705

24.7.2020 8:05

autorka to vidí zjednodušene

libertarian 31.?.?.?

>> Poznámka editora
>> Já myslím, že to autorka vidí zjednodušeně. Juan by se nestal rezervní měnou >> ani kdyby nevznikl problém Hongkong.

- ano, autorka to vidí zjednodušene, vidí to presne podľa mainstreamového štýlu myslenia. Autorka sa mýli, a tiež sa mýli pan editor.
1. Čína NEPOTREBUJE JÜAN ako REZERVNÍ MĚNU. Sila Číny nie je v peniazoch, ale je v jej fabrikách, ktoré vyrábajú konkurencie schopný tovar pre celú Zemeguľu.

Rezervná mena je danajský dar. Zvádza politikov ku zhumpľovaniu vlastného štátu. Je ako droga - prináša krásne pocity, a od-naučí ľudí makať. USAci si to odskúšali.

380707

24.7.2020 9:22

Rezervy nuly a jedničky ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Rezervou má být dostatek hygienicky nezávadné vody, včetně vody , které bude zřejmě v blízké budoucnosti zapotřebí k zavlažování. Rezervou má být potravinová soběstačnost, co nejširší a největší. Rezervou má být přírodní prostředí co nejméně zasažené chemizací či obdobnými zásahy, které jej poškozují, ba někdy dokonce i ničí. Rezervou mají být funkční a efektivní paralelní lokální, potažmo sektorové , transgenerační apod. měny. Rezervou má být funkční a efektivní vzdělanost obyvatelstva. Rezervou má být samozřejmě i funkční a efektivní energetický mix, pokud možno tak vícezdrojový, jak z hlediska fyzikálně-chemického, tak např. i geopolitického. Obrovskou rezervou jsou pak občané loajální svému státu, ochotni ledasco obětovat při jeho obraně. Taktéž vynikající sousedské vztahy - to je také skvělá rezerva.Dopravní infrastruktura, komunikační kanály, zdravotnictví (to je velmi důležité - bez mnoha zdánlivě nepostradatelných výrobků a služeb se obejdete, ale bez profesionálně kompetentních a obecně přístupných zdravotnických služeb ne) , sociální služby...atd atd.

Finanční rezervy totalitní fiat měny zatížené úrokem jistěže také - jde o vysoce likvidní prostředky , z hlediska trhů. Některé transakce se bez nich jistě neobejdou ani v prostředí velké krize.
Ovšem zkuste pomocí nich postavit přehradu za několik týdnů, zkuste - bez hyperinflační spirály , nakoupit dostatek potravin, pokud by vznikl nedostatek na celém světě, zkuste za rok vyvzdělat inženýra...atd atd. Ani megatiskárny na juany nebo dolary vám v tom nepomohou. Avšak ani doly na zlato.
Navíc měna, kterou má pod kontrolou cizí subjekt (byť by se aktualně řadil mezi spojenecké organizace) - to je naprostá chiméra, že bude fungovat v prostředí velké krize také i k spokojenosti jiných entit, než jen té domorodé. Ať už jde u juan, dolar, libru, rubl...ale i o korunu !!!

Trošku jsem přemýšlel nad církvemi.
Nevidím v nich - jako takových, moc velkou rezervu.
Ale to se týká např. i show byznysu, také tam nevidím nějaký vklad, přínos...z hlediska nutnosti čerpat někdy v budoucnosti rezervy, vidím tam spíše jen duté hlavy a žebronící ruce, natahující je směrem k těm skutečným rezervám (ale i k těm jedničkonulovým chimerickým). Na kterých vytvoření a správě stále máme čas se domluvit, stále je čas na to správně (neřku-li že moudře) využít ty nuly a jedničky.....Ovšem je na to ve státě i moc ? Obávám se že není.

380708

24.7.2020 12:16

autorka ocividne nema potuchy

rosco 185.?.?.?

proc dolar je rezervni menou. Urcite ne protoze nejaky partajni sasek o tom rozhodl a uz vubec ne kvuli tomu ze sandalove bratrstvo v Saudske Arabii slibilo prodavat ropu za dolary. V dobe kdy denni obrat na forexu nekdy dosahne i equivalent 5 bilionu $ nemusi nikdo kvuli rope drzet dolary, vymena deviz je otazka vterin.
Jediny duvod je ten, ze padelatele Fedu a jejich parta vyrabi giganticke sumy dolaroveho hajzlpapiru a zeme ktere do USA exportuji to akceptuji protoze tam nadale chteji vyvazet, tim neustale rostou sumy prebytku jejich obchodni bilance pro ktere nikde jinde neni dostatecne likvidni trh, proto nadale drzi ten trasury sajrajt a doufaji na zazrak, v domaci ekonomice ty dolary nemohou pouzit, protoze by ty ohromne sumy museli vymenit za z ridkeho prdu nove vyrobenou vlastni menu a to by znamenalo hyperinflaci.Pokud by Cina chtela prevzit roli rezervni meny, musela by akceptovat deficity obchodni bilance jak to dela ted USA, to ovsem neodpovida strukture jejch exportni ekonomiky ktera je nastavena na vyrobu.
[velký smích][velký smích]

380709

24.7.2020 12:32

RE: autorka ocividne nema potuchy

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380709

jeste dodatek, to co jsem napsal jasne ukazuje, ze system fiat money nema zadny funkcni clearing ktery by vyrovnaval deficity obchodni bilance, ten existoval do 1971 v podobe Bretton Wood dohody, kdy deficity zahranicniho obchodu se vyrovnavaly ve zlate.
[velký smích]

380711

24.7.2020 13:41

Vševěd opět promluvil.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 380709

Té Číně - za tamní produkci , platí státy, firmy , domácnosti... vesměs v jaké měně ?
Investuje se a zisky se vyvádí na tomto trhu v jaké měně ?

Např. Rusko je také sandálovým bratrstvem ? Kteří další vývozci, kteří další tradeři s ropou ? Švýcaři například ?

Mimochodem - ten hajzlpapír zhruba kopíruje cenu vašeho oblíbeného zlata....
Apropo - co je vlastně s ním ? Už ta krychle nabobtnala aspoň tak , jak průměrně úspěšný hospodářský podnik , během jedné jediné dekády ?
A v čem že se to vlastně vyjadřuje její hodnota, respektive cena ?
[velký smích])))

380712

24.7.2020 20:09

RE: Vševěd opět promluvil.

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380712

ocividne Chloroforme soutezis o nejblbejsi otazky a jak videt, jsi naprostym favoritem. I male decko dokaze rozlisit mezi domacimi a zahranicnimi prijmy daneho statu. Rusko v zadnem pripade neni sandalovym bratrstvem a jak znamo uz v nekterych pripadech preslo na prodej ropy za menu obchodniho partnera (Iran, Cina) Rusko je z velkych statu jedine, ktere budouci krach ustoji jen s malymi modrinami, maji slusnou zasobu zlata, nezmerne surovinove bohatstvi a zcela zanedbatelne dluhy, na rozdil treba od Ciny ktera ma sice ohromne vyrobni kapacity ale stejne prohnily bankovni system jako Amrdolstan a jeho gubernie, krome toho jeho obcani nejsou 150 kg mekkoprdelaci jako tomu je v USA UK a jinde na Zapade a jsou zvykli krize prezivat.
Ten hajzlpapir rozhodne nekopiruje cenu zlata, jeho kupni sila je od doby stareho Rima konstantni, zatimco hajzlpapir ztraci 70% sve kupni sily kazdych zhruba 50 let, i ten zisk sebelepe prosperujiciho podniku se real za tu dobu vetsinove vypari.
Ackoli jsem zde tyto veci uz nekolikrat zminil, pro kapacitu tveho rozoumku to jsou ocividne o 3 cisla vetsi boty.
Zkus se radeji zaobyvat vecmi ktere chapes, treba dloubanim v nose nebo projizdkou tveho dreveneho kacera.
[chechtot][chechtot][chechtot][velký smích][velký smích][velký smích]

380717

28.7.2020 15:28

RE: Vševěd opět promluvil.

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 380717

Dobrý den,
rád bych Vás poprosil o vynechání invektiv. Nezávisle na tom, zda vaše vzdělání a vědomosti jsou kvalitní nebo ne, Vaše příspěvky se stávají díky invektivám naprosto nečitelné. Pokud musíte vkládat invektivy, rozdělte to, prosím, alespoň na dva příspěvky. Jeden s informačním obsahem a druhý abyste si ulevil.

Osobně s Vašimi názory, jak jsou zde prezentovány také občas nesouhlasím. Dokonce v některých případech protiřečí některým základním informacím, které mám. Nicméně předpokládám, že jde ve většině případů o rozdíl, který bychom během osobní diskuse dokázali izolovat či eliminovat. Jen zde na to není tak docela prostor.

A ano, vím, že v tomto případě jste s osobními útoky nezačal. Ale stavíte se do role moudrého a vzdělaného v daném oboru. Napadání oponenta této Vaší roli nikterak neprospívá. Proto reaguji na Vás.

Salimon

380779

28.7.2020 17:32

RE: Vševěd opět promluvil.

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380779

"A ano, vím, že v tomto případě jste s osobními útoky nezačal"
Ja nevim jak vy, pokud si nechate kalet na hlavu, je to vase zalezitost, ja to nemam ve zvyku. Snazim se nikoho nenapadat pokud se objevi alespon nejaka argumentace, to v takovem pripade vetsinou ale neni ten pripad, napadani muze byt explicitni nebo i implicitni, v takovem pripade reaguji. Objevuje se to temer bez vyjimky soubezne s beznadejnou nevzdelanosti v uvedenem oboru, nekdy tak extremne ze nelze nez reagovat s posmechem. Ne ze by mne to prekvapovalo, kdyz vidim ty ekonomicke analfabety v politice a i ten srot ktery dnes chrli zkorumpovane univerzity, nelze ocekavat ze prumerny ovcan bude neco vedet, 95% populace nechape v jakem systemu zije, naprosta vetsina hlupaku to povazuje za kapitalismus. Chapu ze kazdy nemuze vedet vse ale v tom pripade se chytry clovek nevrha do boje ktery nemuze vyhrat a snazi se spise nove vedomosti ziskat a tak profitovat. Problem je ze naprosta vetsina populace neni schopna jednou ziskany nazor si opravit protoze nesnese predstavu ze doposud zil v omylu a bude povazovan za hlupaka. To je presne to chovani ktere zene narody do valek. Pokud jsou tedy me prispevky pro vas necitelne, jednoduche reseni, proste je nectete.
Ja si naopak myslim ze poradna diskuze potrebuje trochu pepre a mimozy ktere chteji rozdavat ale neumi prijimat do toho nemaji lezt.
[velký smích][velký smích]

380781

25.7.2020 7:23

RE: autorka ocividne nema potuchy

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 380709

autorka to vidí zjednodušene, vidí to presne podľa mainstreamového štýlu myslenia.

Hrával som hru Monopoly. V tej hre sa používajú farebné štverečky ako peniaze. Pre účely hrania tej hry som musel tie papieriky považovať za peniaze. Podobná hra sa dnes hrá vo svete. A všetci veria, že na konci tej hry zamenia tie papieriky za čosi hodnotné.
Všetci hrajú ruskú ruletu, a veria, že uhádnu ten osudový moment ..... A väčšina hrá tuto hru S CUDZÝMI peniazmi, zberajú PRE SEBA iba smotanu z povrchu, a ten salrajt naspodu zostane tým nechápajúcim majiteľom peňazí, vkladateľom do fondov, do zdravotných fondov,do penzijných, .....

380722

24.7.2020 13:52

Je to škoda

Vašk 82.?.?.?

Mohlo být na výběr z více rezervních měn. Dolar brzy padne a globální pevnou měnou zůstane jen rubl.

380713

24.7.2020 20:58

Ljuba překvapila

ping789 31.?.?.?

myšlenkou, že hongkongští stánkaři globalizují/globalizovali juan, nejspíš stejnou metodou jakou udělali čeští studenti revoluci 1989. Mám pocit, že o takových věcech rozhodují "národní" centrální banky určením kurzu k domácím měnám po poradě se svými majiteli [mrknutí jedním okem]

380718

25.7.2020 0:09

Zadupat do země...

Jan Hanuš 193.?.?.?

Snad se nebude pan Bašta zlobit, když ho trochu okopíruju: Polemika jako žánr nebývá v naší době příliš populární. Mohou za to internetové diskuze pod nejrůznějšími články, které se většinou změnily na masáž ega pisatele a snahu zadupat do země oponenta, píše Jaroslav Bašta.
Mám pocit, že nejvíc vyniká oblast ekonomie. Čím to?

380719

26.7.2020 19:48

Kecy v kleci. Kdo něco, co lidé opravdu potřebují, masově vyrábí a exportuje, je silný a ještě výrazně posílí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Kdo jen soustavně spekuluje, lže, intrikuje, podvádí a ještě vyhrožuje producentům potřebného, skončí na smetišti dějin. Zcela právem. Pijavice, intrikány a lháře čeká tentokrát opravdu nehezká budoucnost a lidstvo s nimi v budoucnosti již nepočítá.

380738

4.8.2020 13:09

Zbožné přání

Xanidil 78.?.?.?

Ať to mnozí chtějí či nechtějí, Čína se stává světovým hegemonem a je jenom zbožné přání některých, aby tomu tak nebylo. Petrodolar věčně světovou měnou nebude. Nikdo však neví, zda to bude či nebude juan. Takže zbytečné řeči a dohady.[vyplazený jazyk]

380943

Příspěvků: 15

24.07. 06:01 Šifrin  Opravdu Čína stojí o to, aby juan byl rezervní měnou?
24.07. 08:05 libertarian  autorka to vidí zjednodušene
24.07. 09:22 Joseph Chlor  Rezervy nuly a jedničky ?
24.07. 12:16 rosco  autorka ocividne nema potuchy
24.07. 12:32 rosco  RE: autorka ocividne nema potuchy
24.07. 13:41 Joseph Chlor  Vševěd opět promluvil.
24.07. 20:09 rosco  RE: Vševěd opět promluvil.
28.07. 15:28 Salimon  RE: Vševěd opět promluvil.
28.07. 17:32 rosco  RE: Vševěd opět promluvil.
25.07. 07:23 libertarian  RE: autorka ocividne nema potuchy
24.07. 13:52 Vašk  Je to škoda
24.07. 20:58 ping789  Ljuba překvapila
25.07. 00:09 Jan Hanuš  Zadupat do země...
26.07. 19:48  Kecy v kleci. Kdo něco, co lidé opravdu potřebují, masově vyrábí a exportuje, je silný a ještě výrazně posílí
04.08. 13:09 Xanidil  Zbožné přání

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 223 989,73 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 215