Diskuze k článku

Všímejte si toho o čem se nepíše a nemluví, zamlčované bývá totiž nejdůležitější

Příspěvků 22

20.7.2020 6:15

O opakovaní histórie je mnoho výrokov, ale tento sedí k téme :

prednohor 91.?.?.?

Historický vývoj je namôjveru pomalý. Niekedy to trvá storočie dostať sa o päťdesiat rokov naspäť. HAAVIKKO Paavo

380648

20.7.2020 8:20

zhrnutie jednou vetou

libertarian 31.?.?.?

Dá sa to celé zhrnúť jednou vetou :
Je to všetko šialené, a ovčania to šialenstvo ešte podporujú a šíria.

Nemá už zmysel sa rýpať v detailoch. Ak sa má svet zachrániť, treba nájsť zdroj toho ľudského šialenstva.
Svet je dnes extremne bohatý. Lenže všetko to šialenstvo, ktoré sa nahrnulo naraz, nás zničí :
Migranti, koronavírové opatrenia vlády, Grétin kysličník uhličitý, elektromobilita, genderizmus, biliony natlačených peňazí, "na životoch bielych nezáleží" ...... a k tomu to šialenstvo v hlavách ľudí.

Ľutujem mladších, ktorí si budú toto šialenstvo užívať ešte mnoho desaťročí. Nás starších zachráni pred tým smrť.

380651

20.7.2020 9:49

Ach, to podobenství

Gój 46.?.?.?

Chátra 77 byl zločinecký podnik banksterů (Sörös), s falešnými kecy o svobodě, pro rozvrat a loupení. Akce těch, kteří nyní provozují brusele s komirary a covid. Něco tak podlého vkládat do podobenství opatření proti nim, zákazu účasti v politice osob s násobným občanstvím (záškodníků páté kolony), není podle mě správné.
Covid s elektroauty (případně hybrid auty) příliš nesouvisí. Banksteři mají vyšší cíle, vakcinaci s čipy, kontrolou, ovládáním a "ochranou" životního prostředí snížením populace.
Z F1: Přede mnou poklekni, před propagandou BLM poklekni. Kdo zůstane stát, je rasista. Kdo nemá covid roušku, porušuje "pravidla", je hříšníkem! Hříšní, hříšníci, viní, viníci.

380652

20.7.2020 18:25

RE: Ach, to podobenství

Maximus1 78.?.?.?

Reakce na 380652

Napsal jste:
Covid s elektroauty (případně hybrid auty) příliš nesouvisí. Banksteři mají vyšší cíle..

To je pravda, ale převedení automobilismu na elektřinu, právě souvisí s těmi vyššími cíly těch magorů. Jde o to, že jen zavedením PKW aut (nikoliv nákladních LKW), což je osobní dopravy na elektřinu, by znamenalo velký nedoststek elektřiny jako takové a ta by byla dokonce na příděl! Jen v ČR by to znamenalo potřebu min. dvou dalších JE Temelín jedoucích na plný výkon, dále nejsou k tomu dostatečně dimenzované sítě, např.v Praze by to byla katastrofa a lid "panelákový" by měl problém, jak přes noc "natankovat" potřebnou energii. Oni toto všechno zřejmě vědí a jdou hlava nehlava za tím cílem, elektřinu udělat nedostatkovou..... a pak se všichno doslova poserreme.

380661

20.7.2020 21:44

RE: Ach, to podobenství

wes 81.?.?.?

Reakce na 380661

To neni uplne pravda. Musk nadelal spoustu medvedich sluzeb. Sice poskladal Teslu z notebookovych baterii, na co stacil bezny prepocet a balik penez, ale jinak zavedl nesmyslny standard 20kWh/100km, co je alespon 3x tolik, nez je realne treba pro osobu. Pri 100km/h me auto realne "zere" vykon v prumeru 10kW. Bez gum s malym valivym odporem, s prevodovkou, ve ktere viri olej, bez klimy.
Kdyz se lide nauci zbytecne nebrzdit, jako je dnes obvykle, tak razem spotreba klesne.
Jak je jinak mozne, ze autu s vymenenym ridicem na stejne trase klesne spotreba z 6l/100km na 4l/100km, pricemz ten druhy dojede o 5 minut pozdeji, ale svym dalsim postupem predesleho stejne predezene.
Dnes lide 2x tolik brzdi, nez musi, vidim vsude kolem sebe. Kdyby tim doma topili, tak zkrati zimni sezonu na minimum.
Takze nereste predem nevestu v elektrarne, kdyz se jeste nevi, koho si vezme. Stejne tak distribuci.

380663

20.7.2020 23:03

RE: Ach, to podobenství

simonx 89.?.?.?

Reakce na 380663

Dobře, budeme tedy počítat:

V Pražské aglomeraci je cca 1,5 mil. vozidel (1,1 Praha), denně je dle statistik v provozu na hlavních svazcích cca 800 tis. vozidel, pokud budeme uvažovat, že každé jedno vozidlo právě uskuteční cestu tam a zpět, máme k dispozici 400 tisíc vozidel denně. Dále předpokládejme minimalistickou energetickou výbavu 10 kWh/vozidlo a den. Ještě se k této hodnotě vrátím. To jsou 4 GWh el. energie denně. Pokud budeme uvažovat, že provoz vozidel se děje v průběhu 12 hodin denně, 12 hodin stojí a existuje cosi jako normální pracovní čas, musí se 400 tisíc vozidel v Praze a okolí nabít každý den v průběhu 12 hodin. Pro zjednodušení nebudu uvažovat špičky. Při 100 % účinnosti přenosu ze zdroje do akumulátorů by bylo potřeba mít zdroj s výkonem 1/3 GW. Pokud je současně účinnost VN přenosové soustavy asi 80 %, účinnost NN rozvodů asi 90 % a účinnost nabíjení asi 90 %, máme celkovou účinnost asi 65 %. Tím vychází výkon zdroje cca 540 MW.

Bavíme se jen o Praze a okolí. Nebavíme se o zimním období - nikdo vám nebude celou šichtu sedět ve vymrzlé dodávce, kde se od rána do konce směny mlží čelní sklo a řídí se v rukavicích. Dále - Praha je velice specifický terén z důvodu Vltavského údolí a četných převýšení, které kladou nároky na výkon. A opět - i pokud byste zařídil hvězdnou brzdnou rekuperaci u svahů, jaká asi bude účinnost...

Můj nekvalifikovaný odhad je, že reálná průběrná denní spotřeba el. energie na vozidlo bude kolem 20 kWh a jsme tak na hodnotě 1 GW výkonu, čili další Mělník I. až III. Jo a nebo elektrokola a v zimě běžky. A samozřejmě, hromadná doprava má enormní rezervy, ale to je jiná debata a otázka, proč jednotlivec potřebuje osobní vozidlo (koně, mulu, vola...)

380664

21.7.2020 10:40

RE: Ach, to podobenství

Gój 46.?.?.?

Reakce na 380664

Elektroautu ubývá značně kapacita při zapnutí topení nebo chlazení. Osobní auta jsou převážně využívána pro nezávislou dopravu. Předpokládám, že část registrovaných aut není příliš provozována, s těmi používanějšími pak jejich uživatelé denně stráví od několika minut až po jednotky hodin, podle toho, jak daleko mají do zaměstnání, do škol, k lékaři, na nákupy...
Elektrošikanou bude možnost volby v dopravě potlačována?
Prezidenti a premiéři EU se pátý den summitu dohodli na parametrech fondu obnovy ekonomik a budoucího sedmiletého rozpočtu. Předseda Evropské rady, vyvolenec Charles Michel, oslavoval "odpovědnost a solidaritu - dokázali jsme to, Evropa je silná". Celá ta síla spočívá v lokajství a poddanství vůči banksterům. Celkový objem fondu bude 750 miliard eur, virtuální peníze za reálné úroky si Evropská komise vypůjčí na finančních trzích, od banksterů, kteří koronahysterii zadali. Protože už v průběhu rouškové mánie lepší lidé hlásali nutnost pokračovat v Zeleném údělu, lze předpokládat, že zadlužení bude zneužito i tímto směrem. Dotace elektrovětrníků, solárních polí, bioplynek. K jaderné energetice mají nejlepší lidé podivný vztah, zvláště, byla-li by technologie z Ruska! Avšak chovají velkou stranickou jednotu k likvidaci všech uhelných elektráren, viz. Sörösovy Piráti.

Užijme si ještě možnost jezdit autem se spalovacím motorem, s topením, s klimatizací, s náklady na pohonné hmoty v jednotkách korun na kilometr. Elektrodiktatura by totiž znamenala nejen navýšení šmírování (GPS v každém samohybu, snad i dálkové zasahování do řídící jednotky), ale i závislosti, včetně dalšího zadlužování.

380675

21.7.2020 16:46

RE: Ach, to podobenství

wes 81.?.?.?

Reakce na 380664

Jdete na to celkem dobre. Avsak zkusme nenapodobovat neperspektivni reseni. Bude malo elektriny? Tak podrazi. Stoupne cena za prepravu. Co udela vyrobce?
Misto neefektivni klimatizace zaizoluje auto podobne jako barak, nebo alespon lednicku. Zustane akorat problem s celnim sklem. I ten je za urcitych okolnosti resitelny. Pak se bude topit v aute ne primo, ale pres tepelne cerpadlo, neboli reverzem klimy. To je dnes bezne a efektivni, takove klimatizacni jednotky ze uz prodavaji za cca 15000Kc.
Do toho casu nemusite pocitat cekani v zacpe, nebo na krizovatce, to bere jen minimalni vykon. Vetsine pak opravdu bude stacit do prace a zpet 10kWh.
Bych proste nejprve vyhlasil soutez, jak to jde, a ne jak to nejde. Jsem si prakticky jisty, ze by to prospelo. Zacalo by se jezdit na gumy s nizsim valivym odporem, o co byli v tomhle historicke Fordy horsi? Potlacte si takoveho Forda, a potlacte si Skodovku, nebo kterekoliv jine auto s vice jak 1000kg.
Rychlosti vysoce nad 100km/h, jsou realne temer k nicemu, protoze jednak nemame odpovidajici propustnost, a jednak stejny cas nevazime jinde.
Stejne tak najednou korona. Kolik lidi najednou zustalo doma a nejezdilo, kdyz nemuselo. Tak vazme ty cesty lip. Co tak misto zacpy nabijet auto. Nevyjde to na totez?

380678

21.7.2020 17:05

RE: Ach, to podobenství

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 209.?.?.?

Reakce na 380678

Olep si auto z hračkárny gumovými medvídky jestli teda patříš mezi ty šťastné 2/3 co mají rodiče na školní obědy a nepleť se do řečí dospělých mudrlante a maršmeloune. [chechtot]

380679

21.7.2020 19:55

RE: Ach, to podobenství

wes 81.?.?.?

Reakce na 380679

Byt vami pane, s lokomotivou nerozmlouvam. Mohlo by se stat, ze nektera pokrocilejsi konstrukce vam nebude rozumet. Co vam brani napsat adresu, nebo zadost o exkurzi.

380683

21.7.2020 23:29

RE: Ach, to podobenství

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 380683

Bavíte, když už jste postižený sexualitou 123 pohlaví bruselu tak si nemáme co vyjasňovat. Ať vám dupou králici.Nejsem až takový technokrat ale modlit se k elekroverkům když děti nebudou mít co těžit do 10. let v kongu jako coultham a nebude co do baterek je mi k smíchu a vy jako bludař taky.

380684

21.7.2020 23:52

RE: Ach, to podobenství

simonx 89.?.?.?

Reakce na 380678

Jen zdvořile připomínám, že TČ mají v rozmezí teplot 0 - 4 °C provozní COP pod 2,0 vlivem častých odmrazování (reálně kolem 1,8), u suššího vzduchu pod -5 °C to sice odpadá, ale COP nativně klesne na hodnoty kolem 1,5, které pod cca 12 °C dále klesají spolu s topným výkonem (až k limitně 1,0). Tzn. na přitápění v průběhu podzimu a jara jste schopen TČ uspořit cca 50 % kapacity akumulátoru, ale v zimě, kdy topení opravdu potřebujete, vám TČ moc nepomohou. Nehledě na výkon. Dnešní osobák má ztrátového tepla z motoru v kWh. Schválně se podívejte, jak velký musí být kompresor a výměník jednotky podobného výkonu a jak dlouho trvá vyhřátí místnosti takovým systémem vzduch-vzduch při 0 °C.

Dále: tepelná izolace vozidla bude narážet na ztráty okénky, nižší účinnost izolace vlivem pohybu vozidla (dynamika prostupu tepla) a materiály - pokud bude požadována nehořlavost, potom minerální materiály vyžadují tloušťky typu 10 - 15 cm (využití plastových pěn s retardéry hoření bude spíše odmítnuto z důvodu ECO iniciativ - nulový potenciál recyklace). Což se dramaticky promítne jak do vzhledu vozidel, tak do velikosti sloupků, světlosti atp. Bude třeba důkladně tep. izolovat i podlahy. Pokud okénka případně i části karoserie budou z izolačních víceskel, karoserie bude tep. izolovaná, součástí bude výkonné TČ pro vytápění... to nebude auto za lidovku.

380685

22.7.2020 9:24

RE: Ach, to podobenství

wes 81.?.?.?

Reakce na 380685

Nemusite ani zdvorile. Mate v tomto pravdu. Ale dalsi optimalizace je mozna.
Motory a menice obvykle v sume neprekracuji 90%. To je pri 10kW 1kW. I 500W je v tak malem prostoru vyznamnych. Je to dost o cislech, bilanci, nastavenych podminek a inzenyrech. Problem je to pri mensich motorech chlazenych vzduchem.
Dneska klima kompresor sezere 2-3kW, pritom je to vykon, ktery je dostatecny k preprave osoby. Pak mame aerogely, ktere by sy na nekterych mistech pouzit. Dvojita skla se jiz davno pouzivaji ve vlaku.
Co se tyce casu vytopeni, umela ventilace je nutna, neni energeticky narocna, a pouziva se i v beznych autech. Vymenniky lze prizpusobit. Bez ni by to slo resit snad jen nejakym modernim infrazaricem. Co se tyce rekuperace, tam je ucinnost obykle pod 50%, kdezto pri brzdeni do odporu se vrati vic. To je otazka na softver, energomanazment. Pouziti tepla z baterii je dost tezkopadne. Odmrazovani je tez veci vyvoje, muzou se pouzit materialy, ktere jsou na tohle mene citlive. Nebo pouzit treba kus plaste auta, to je na analyzu, co je lepsi.
Samozrejme vetraci vymennik. Kdyz to umi v pasivnim dome, proc by neslo vylepsit auto. Ten cenovy posun tam bude, ale lze upustit od jineho komfortu, ktery az takovy zasadni vyznam nema. Furt lepsi, nez hadraplan, ke kteremu to stejne pro nektere dnes speje. Skutry, kolobezky a longboardy prece take nejsou nic moc, a nejenze v nich netopi, jeste fouka i vitr.
Male polozky delaji velky ucet, i v tomto. Plati, ze nejvice bude uspesna firma, ktera vyresi co nejvic nedostatku.

380687

23.7.2020 10:27

RE: Ach, to podobenství

simonx 89.?.?.?

Reakce na 380687

Osobně si spíše myslím, že se půjde cestou levnější, tj. automobily budou v době mimo provoz připojeny on grid a v době topné sezóny (zde cca 200 kal. dnů) se budou mimo provozní čas temperovat, aby se zmírnil odběr spojený s roztopením tepelně vysoce vodivé karoserie s relativně velkou tepelnou kapacitou. Dnes si to neuvědomujeme, protože i miniaturní diesel po řádově minutách jízdy při okolní teplotě hluboko pod 0 °C vygeneruje kWh tepla. Je to side product jízdy, takže to nikoho nezajímá. Ale v okamžiku, kdy se bude počítat každá kWh, se zájem rychle najde a budou se hledat ekonomicky efektivnější řešení, než je odběr z akumulátoru off grid. To samozřejmě nic nemění na tom, že se všechny cesty, které zmiňujete, jistě budou rozvíjet, ale jsem poměrně skeptický k jejich masovému rozšíření v jednom balíku. Důvodem je hlavně rozdílnost klimat a tendence k unitarizaci výrobků. Balík opatření, který popisujete, bude potřeba s jinou mírou zde, s jinou na Sicílii, s jinou ve Finsku a s jinou v Dubaji, kde nebude de facto třeba vůbec - postačí stávající air cond. To se nebude monopolům líbit a bude se hledat levnější řešení, které lze sekat po milionech kusů.

Samozřejmě, neuvažuji možná východiska typu, že se osobní přeprava, myslím individuální, zcela utlumí a půjde se jiným směrem. Výroky o cenách pohonných hmot kolem 100 CZK/litr, aby se automobilismus ve stávajícím objemu odstranil, už jsem zaznamenal a jsou dohledatelné (EU parlament).

380693

23.7.2020 12:30

RE: Ach, to podobenství

wes 81.?.?.?

Reakce na 380693

Opet mohu jen souhlasit. Je celkem dobre mozne, ze krome akumulatoru elektriny bude mit auto v nasich koncinach ve vybave treba i akumulator tepla, ktery pro to teplo muze byt efektivnejsi a levnejsi. Momentalne asi nejschodnejsi reseni v probirane otazce. Na elektrinu pak zustane jen energeticky nenarocna ventilace pres vymenniky.

380697

20.7.2020 11:37

Co se tyce koronaviru

jaki 89 134.?.?.?

Je docela mozne, ze snizena umrtnost obyvatelu v CR v dobe epidemie, (coz je zvlastni) je prave zapricinena zavedenim karantény, omezenim pohybu obyvatelstva. Tim myslim, i kdyby zadny koronavir neexistoval a z nejakeho jineho duvodu bylo omezeni pohybu, cestovani a zvyseni hygieny praktikovano, umrtnost by automaticky klesla.
V opacnem pripade, bez techto obranych opatreni a za pritomnosti koronaviru by umrtnost naopak stoupla.

380654

20.7.2020 13:29

uz jsem se o tom zminoval

rosco 185.?.?.?

kdo chape jak funguje soucasny monetarni system, vi proc mame coronu a lockdown.
Jelikoz toto monetarni letadlo funguje pouze v tom pripade, ze dluhy neustale rostou a jelikoz naprosta vetsina populace a firem v Amrdolstanu a pripojenych guberniich uz vezi v dluhu po krk, bylo nutno prinutit politicke tajtrliky aby dale navysovali uz tak silene zadluzeni statu. A ejhle biliony dluhu primo exploduji a letadlo se udrzi ve vzduchu o par mesicu dele, o to efektivnejsi bude krach,neni to krasne?

[bliji][bliji][bliji]

380656

20.7.2020 23:14

RE: uz jsem se o tom zminoval

Woodu woodu1212 (zavináč) gmail (tečka) com 178.?.?.?

Reakce na 380656

Ano. Je to tak. Jmenuje se to kapitalismus a jeho pramenem je imperialismus. Promiň Miloši i já jsem nevěděl o čem je řeč.[bliji]

380665

21.7.2020 1:40

Před chvílí

Popelka Josef 2a00:x:x:x:x:x

Před chvílí jsem si pustil video s proslovem prezidenta / předsedy vlády?/ Tanzánie.
Vzali tam vzorky z kozy, ovce, ptáka i třeba papáji a přiřadili jim lidská jména a poslali je na rozbor. jak to dopadlo? Koza, pták i papája /vzorek ze vnitř/ byly nakaženy koronavirem. Když si vybavím nedávnou informaci z GB a myslím že i ze Švýcarska, že sady na testování
koronaviru z USA byly nakaženy COVIDem 19, je to prostě fascinující. Pak se nechte testovat, čti nakazit. Víme li také, že Obama musel dát uzavřít Fort Detrix, protože z něj celý loňský rok výtékal do řeky jakýsi biologický sajrajt a před Kongresem USA bylo přiznáno, že Covid 19 byl v USA prokázán již v polovině loňského roku, je původ nákazy zřejmý. A třešničku na dortě přidá Trump tím, že řekne, že mají moc nakažených, protože moc testují, zřejmě nechápe rozdíl mezi slovy důvod a důsledek. Divím se, že se diví, že člověk nunčakem má podlitiny. Nezbývá, než dát autorovi článku za pravdu.

380668

21.7.2020 8:55

RE: Před chvílí

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 380668

>Nezbývá, než dát autorovi článku za pravdu.

- no jo. Lenže - PRAVDA je to posledné, čo ovčanov zaujíma. Bavím sa s viacerými priateľmi, väčšina VŠ vzdelaná, ale fakty odmietajú vôbec vypočuť. Ovčania chcú sľuby od vlády. A pocit, že vláda ich ochraňuje a pomáha.
Ovčanov začne PRAVDA zaujímať až vtedy, až im zničí život a pohodlie.

380672

21.7.2020 8:55

RE: Před chvílí

janaz 81.?.?.?

Reakce na 380668

A nemyslel to Trump práve správne s tým vzťahom medzi testovaním a počtom nakazených? Nie tak, že tým, že viac testujú, tak sa odhalí viac nakazených , a preto ich počet je taký vysoký, ale tak, že nakazenými testovacími tyčinkami sa nakazia práve tí testovaní, ktorí inak chorí neboli?

380673

21.7.2020 18:01

Prestaňte

GuybrushUlyssesThreepwod 77.?.?.?

kopať do boľševikov. Iba tým ukazujete, že máte v histórii guláš v hlave.

380681

Příspěvků: 22

20.07. 06:15 prednohor  O opakovaní histórie je mnoho výrokov, ale tento sedí k téme :
20.07. 08:20 libertarian  zhrnutie jednou vetou
20.07. 09:49 Gój  Ach, to podobenství
20.07. 18:25 Maximus1  RE: Ach, to podobenství
20.07. 21:44 wes  RE: Ach, to podobenství
20.07. 23:03 simonx  RE: Ach, to podobenství
21.07. 10:40 Gój  RE: Ach, to podobenství
21.07. 16:46 wes  RE: Ach, to podobenství
21.07. 17:05  RE: Ach, to podobenství
21.07. 19:55 wes  RE: Ach, to podobenství
21.07. 23:29  RE: Ach, to podobenství
21.07. 23:52 simonx  RE: Ach, to podobenství
22.07. 09:24 wes  RE: Ach, to podobenství
23.07. 10:27 simonx  RE: Ach, to podobenství
23.07. 12:30 wes  RE: Ach, to podobenství
20.07. 11:37 jaki 89  Co se tyce koronaviru
20.07. 13:29 rosco  uz jsem se o tom zminoval
20.07. 23:14 Woodu  RE: uz jsem se o tom zminoval
21.07. 01:40 Popelka Josef  Před chvílí
21.07. 08:55 libertarian  RE: Před chvílí
21.07. 08:55 janaz  RE: Před chvílí
21.07. 18:01 GuybrushUlyssesThreepwod  Prestaňte

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 40 čtenářů částkou 10 502 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,05 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,70 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
23,24 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 465,93 Kč
1 unce stříbra
575,12 Kč
Bitcoin
1 218 273,45 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 671