Diskuze k článku

Trump osvoboditel?

Příspěvků 55

9.7.2020 4:28

Ono to neni bez rizika

vvv 206.?.?.?

Kdysi mela Pennsylvanie sve landbanky, ktere pujcovaly farmarum, a tiskly sve penize. Ale kdyz prisla Francouzko-Indianska valka, a Britove odmitli na ni platit, stat zneuzil sve moci tisknout penize, a vytvoril krizi.

Co se taky moc nevi je, ze Lincoln castecne financoval valku Severu proti Jihu pomoci tzv. greenbacks, ktere jeho administrativa tiskla. Povalecny dluh tak minimalizoval a byl rychle splacen.

Wilson byl zradce, je doma obdivovan, ze pomohl Ceskoslovensku na nohy. Ale on umoznil tu vanocni zradu. Potom pry ronil krokodyli slzy, ze toho lituje. Kdyz uz nebyl prezidentem. Fuj.

380436

9.7.2020 7:19

..... a nikdo s tím nic neudělá

Rohador 90.?.?.?

V současné době lze FED označit jako kartel sestávajících z rodin Goldman Sachs, Rockefellers, Lehhmans a Kuhn Loebs z New Yorku; Rothschildů z Paříže a Londýna; Wartburgů z Hamburgu; Lazarů z Paříže; a Israel Moses Seifs z Říma.

Aneb..........

Chobotnice jejíž chapadla dirigují hru, v níž demokracie, svoboda, láska a pravda vždy zvítězí nad lží a nenávistí, ať to stojí co to stojí. [bliji]


P.S:- Trump je malá a hloupá ryba.................snadno se ho zbaví.

P.S:- Putin je pro ně v mnohém nebezpečnější, hraje ten politicko-mocenskej světovej poker na nejvyšším možném levelu a hraje ho chytře.

380437

9.7.2020 9:58

Několik poznámek.

Joseph Chlor 89.?.?.?

USA měna samozřejmě kryta je , jako každá fiat měna je kryta důvěrou jejích držitelů, popřípadě potenciálních držitelů. Poměrně silnou důvěrou (opřenou zejména o ta fakta, že na území USA již téměř po 5 generací neproběhly žádné války či revoluce, dále je to síla finančně - hospodářsko -politicko- vojenská, jakou USA mají....a v neposlední řadě jsou to také trhy komoditní, kde je určující dolar).

No a co by se změnilo - kdyby místo FED dostala monopol na správu nějaká vládní agentura )Paul Volcker správně píše o naprostém fiasku demokratické kontroly politiky, vládnou peníze lobbyistů a spol.) ?
Snad jen že by krom přeci jen odborníků na finance (asi nazveme ty, kteří vybudovali nadnárodní finanční imperia odborníky, ne ? - packalové to určitě nejsou) , zasahovali do administrace měny laici , ba někdy i docela komické trumpety - dle zlých jazyků stejně to pouzí poskoci majitelů globálního finančního kasína.

Žehráte nad nějakou neuskutečněnou kosmetickou úpravou, místo toho, abyste sejmuli masky všem, včetně tajtrlíků .
Což je ovšem těžké, to byste musel přes bilance a výsledovky tisíců korporací a přes jejich vztahy k tisícům a tisícům soukromých účtů.
To je vpravdě nemožné, dokonce i zpětně (kdysi se o něco takového pokoušeli ve vztahu k např. Chamberlainovi).
Pročež to vždy skončí u nějakého záhadného spikleneckého centra, většinou jsou v oblibě Rothschildi, někdy pouze proto, aby si autor trošku uspokojil své antisemitské vášně.

Centrum, pokud nějaké vůbec existuje, pokud není víceméně jen disperzní, dáno " jen" společně sdíleným zájmem (včetně zájmů těch dole - vysoutěžit totalitní fiat měny zatížené úrokem co nejvíce, a to někdy i přes mrtvoly jiných....a to je TEN HLAVNÍ FUNKČNÍ ZÁJEM)) ....takové centrum lze zničit pouze postupnou amalgamací, hybridizací totality jedné fiat měny zatížené úrokem.
Kdysi se o to velmi úspěšně pokoušel pan Unterguggenberger (Keynes o něm prohlásil, že jemu patří budoucnost, on nahradí Marxe).
Pokud tedy nechceme jen kosmetickou úpravu...anebo krveprolití.
Zde mají šanci takřka všici otroci soutěže o fiat měnu zatíženou úrokem. Ovšem chtějí to vůbec ?!???? Nevyhovuje jim náhodou (nutně ?!?) ta stávající měna ? Její diktát ?
Pak ale je jejich pláč či jejich stesk víceméně komediální, groteskní.

380438

9.7.2020 12:30

RE: Několik poznámek.

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380438

"USA měna samozřejmě kryta je , jako každá fiat měna je kryta důvěrou jejích držitelů,"

kapitalni blabol, obavam se ze pochopit definici kryti meny a jeji funkci jsou pro vas o 3 cisla vetsi boty.

"většinou jsou v oblibě Rothschildi, někdy pouze proto, aby si autor trošku uspokojil své antisemitské vášně."

dalsi blabol, skutecnost ze zalozeni Fed byl vpravde monetarni prevrat provedeny zidovskymi bankami je prokazanym faktem a o tom ze tito i vetsinovymi akcionari 12 regionalnich Federalnich bank ktere system kontroluji , zustali nemuze by zadne pochyby protoze ty akcie jsou neobchodovatelne, to ze akcionari jsou jeste dalsi banky s mizivymi podily nehraje zadnou roli.

[chechtot][chechtot][chechtot]

380444

9.7.2020 22:31

RE: Několik poznámek.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 380444

Neobtěžujte mě svými výblitky.
Díky.

380445

10.7.2020 8:27

RE: Několik poznámek.

janaz 81.?.?.?

Reakce na 380445

Prečo nás ty obťažuješ svojimi výblitkami? Chceš poprieť to, ako vznikol FED , kto ho tvortí a že sú to židia? Nože do toho, ty chudáčik, nech sa pobavíme.

380449

10.7.2020 11:26

RE: Několik poznámek.

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380445

chapu, radeji se rochnite ve svych vlastnich, celkem pochpitelne pro ekonomickeho analfabeta.
[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][velký smích]

380451

11.7.2020 6:52

RE: Několik poznámek.

Maximus1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 380438

Hele Cyklone B, to máš tady za úkol psát sem ty chazarské slinty? Kdo tě pověřil a kdo ti platí šekelíky?

380461

9.7.2020 10:57

Ruská centrálna banka

motiv 31.?.?.?

V článku je chyba, autor tvrdí, že Ruská centrálna banka nie je napojená na rotschildovský klan.

Ruská centrálna banka bola založená 13. júla 1990, a zákon je určuje ako "nezávislú entitu", ktorá sa bude starať o stabilitu meny a bla bla bla bla. Presne také isté drísty, ako majú vo svojom určení všetky rotschildovské centrálne banky.

Nie náhodou bola súčasná guvernérka RCB zvolená časopisom Euromoney ako guvernérka roka 2015, čo asi ťažko považovať za znak, že Rusi majú svoju CB pod kontrolou.. Možno sa veci po nedávnej zmene ústavy pohnú iným smerom a Rusko získa naozaj aj v tejto oblasti suverenitu, ale to ukáže čas.

380439

9.7.2020 10:58

Privátní FED je žába na pramenu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

FED je HLAVNÍ nástroj hrstky rodinných klanů, vlastnících jej od roku 1913, k přímému drancování, vykrádání a ovládání téměř celého světa. Ostatní jejich nástroje (NATO, OSN, Pentagon, CIA, NSA, média ad.) mají role vedlejší. Dokud bude existovat privátní FED s bianco šekem na emitování dnes už ničím nekrytých a převážně jen virtuálních dolarů, bude celý svět jen otroky jeho vlastníků, budou i nadále krvavé a úplně zbytečné války, konflikty, krize,hladomory, do očí bijící sociální nerovnosti. Pokud bude Trump bojovat proti vlastníkům FED, budu mu držet palce. Obávám se ale, že v tom případě dopadne podobně jako J.F. Kennedy. Chapadla FED jsou totiž velmi silná, dlouhá a zasahují do všech sfér života.

380440

9.7.2020 11:07

Maličko z nadhledu a připomenutí souvislostí

Ali-ste BEL 185.?.?.?

Sice to nejde do hloubky tématu článku, ale pořád se mi zdá, že pominuvší coronakrize, kterou zanedlouho vystřídá krize finanční (případně i krizové kombinačky) plní zdárně i funkci černé labutě, v jejímž stínu mohou probíhat procesy, které by "tak hladce" projít nemohly. Obdobně zašmodrchaná geopolitika, neudržitelná finanční stabilita, spolu s hrozbou sklapnutí Thukydidovy pasti a kritickou potřebou snížení lidské populace byla v historii "řešena" velkým/globálním válečným konfliktem.

Jestli se mu vyhneme i za cenu, že to až "tak hladce" nepůjde, tak jsem všemi deseti pro, neb všechny kolapsové stavy, krize všeho druhu, znehodnocení "různých druhů papírků" na něž mnozí "sází" a "věří" v jejich moc zajistit individuální dlouhodobou prosperitu, zajištění a nadvládu, je lepší než WW3.

A ano, připouštím, že i případný pád/transformace dolaru, jako dílčí (byť významný) průvodní jev celého globálního transformačního procesu, zasáhne citelně každého z nás a postihne celý civilizační okruh, jehož jsme nedílnou (ať se nám to líbí, či ne) součástí.

I s tímto vědomím to beru všemi deseti!

380441

9.7.2020 12:19

predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

"Už o víkendu bylo zle a v pondělí vypuklo hotové peklo. Pod tlakem FED a Wall Streetu musel Bílý dům a kongresové vedeníHHHH uvalit na klauzuli o možném zrušení Stvůry z Jekyllova ostrova embargo pevnější nežli svěrací kazajka."

obavam se pane Vitek ze verite i na Jeziska, embargo bylo pevnejsi nez sveraci kazajka ale tyto nejtajnejsi zpravy se provalily az do Evropy. Faktem je, ze jakykoli kandidat nebo zvoleny prezident je vzdy oddanou loutkou pejzate mafie a ma jimi take financovanou volebni kampan, ani Trump neni zadna vyjimka a povazovat ho za nejakeho osvoboditele je zoufale infantilni, stejne jako predstava ze by podobny zakon podepsal,ke sponzorum jeho prezidentske kampane patri figury jako je Sheldon Adelson nebo bratri Koch a dalsi rada obrezancu.

"Jediný způsob, jakým americká vláda může dolar ochránit, či spíše zachránit, je začít vydávat svoji státem a zlatem podepřenou měnu. "
To je samozrejme nesmysl, prenest pravo tisknout penize na stat znamena jednoduse zmenit padelatele, nic vic, i v pripade ze by politicti tajtrlici zlaty standard zavedli, bude to opet pseudostandard jaky byl po 1913 a to byl podvod.
Soucasny system neni v zadnem pripade politicky reformovatelny, teprve po zhrouceni systemu se ukaze, zda tupe stado opet podlehne blabolum marxistickych vypatlancu, kteri to pak definitivne pohrbi, nebo se prosadi nejaky charismaticky sef ktery monetarni system skutecne chape.

"Ani Trump nemá naspěch. Volby přece vyhraje on, tak oč jde?"

podivna logika, pokud by ten dodatek skutecne vstoupil v platnost, mohl by Trump pred volbami nechat natisknout dalsi miliardy $ a volbu si tim pojistit.
Suma sumarum, je to pritazene za vlasy.
[velký smích][velký smích]

380443

10.7.2020 13:44

RE: predvolebni kachna?

Koděra 194.?.?.?

Reakce na 380443

Není pravda, že přenést právo emitovat měnu ze soukromého FEDu na stát je pouze "změna padělatele". SOUKROMÝ FED tím, že emituje bezcennou měnu a tuto "půjčuje" státu si fakticky zajišťuje VE FORMĚ ÚROKŮ pro své SOUKROMÉ majitele stálý a jistý bezpracný podíl na práci VŠECH OBČANŮ STÁTU. Když měnu bude emitovat sám stát, soukromé banky tuto výhodu ztratí.

380453

10.7.2020 16:31

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380453

to ovsem nemeni nic na faktu ze i stat bude menu vyrabet z ridkeho prdu,coz se rovna padelani, sance ze zavede dobrovolne krytou menu je miziva, tim ze stat nebude platit urok budou politicti tajtrlici jeste vic motivovani dalsimi biliony podmazat svou politickou klientelu. Pod carou to pak zatahne danovy poplatnik diky stoupajici inflaci. Jeste se totiz nestalo ze by stat nekde v nejakem roce utratil mene nez pred tim, pokud se mluvi o setreni, znamena to ze rozhazi o neco mene nez meli v rozpoctu, nikdy ale ne mene nez rok pred tim.Je to jednoduche, stat nema v menovem systemu co pohledavat, proto je potreba zrusit i centralni banky.To jsou zhari kteri pak hasi pozar ktery sami zalozili.
[velký smích]

380455

10.7.2020 19:06

RE: predvolebni kachna?

ping789 91.?.?.?

Reakce na 380455

člověče zdá se, že jste špatně studoval klasiky marxismu-leninismu, vy si ten stát představujete jako obvykle jak košer bordel, ale pro tunění košer bordelu vůbec nemá cenu vylejzat z gauče, nikomu soudnému, liberastské žvaněni o nepotřebě státu i po Atlantě je zvlášť slaboduché, jde jen a pouze o míru promořenosti státu česnekem a fedem , o nic vic a nic méně, kde nejsou zloději tam se nekrade, kde maji zloději svůj stát tam se krade i v prave poledne a ani svátky se nedrží - tím označuji pro pořádek tuzemsko, aby bylo jasno - tohle by se za c.k.RU nestalo [chechtot]
věci jsou velmi prosté - aby mohl parazit sát svého hostitele řádně a efektivně musí nejdříve přijít pohádka pro jeho fakany a ženy, pak je vyhráno na věčné časy

380456

11.7.2020 8:58

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380456

ja nevim co kouris ale musi to byt silny matros, neni divu ze pak z textu vyctes i blbosti ktere tam nejsou.
[chechtot][chechtot]

380466

11.7.2020 0:13

RE: predvolebni kachna?

Koděra 194.?.?.?

Reakce na 380455

Pro rosco:
"Krytá měna" je nesmysl. Pokud bude měnu emitovat soukromá banka FED, bude měna vždycky nástrojem okrádání občanů. Pokud bude měnu emitovat stát, bude měna pouze ekvivalentem práce, ne zbožím. V tom je podstatný rozdíl.Měna má nyní dvě funkce - jednak jako ekvivalent práce vložené do výrobku, nebo služby - to je původní a správná funkce. Ovšem banky udělaly z měny ještě zboží a na tom vydělávají a bohatnou, protože vytvářejí "hodnoty" z ničeho.

380457

11.7.2020 8:55

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380457

tyhle keynesianske bajky byly vzdycky zabavne, ovsem uroven Prenikove chaloupky nikdy nedosahly. Pro nekoho kdo ma problem s chapanim textu a je ocividne ekonomicky analfabet to ale vystaci. Jestlize pisi ze centralni banky je treba zrusit, asi tezko budu ocekavat ze menu bude emitovat Fed. Kryta mena samozrejme prijde a nikoli z podnetu politickych tajtrliku kteri z ni maji hruzu, nybrz protoze si to trh vynuti. Cele roky se sasci centralnich bank snazi cenu zlata manipulacemi znehodnotit se stale mensim uspechem. to je teprve ochutnavka toho co prijde.
Pouze nekdo kdo absolutne nechape funkci kryti meny muze blekotat o nesmyslech jako je kryti praci.
[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

380464

11.7.2020 13:33

RE: predvolebni kachna?

Koděra 194.?.?.?

Reakce na 380464

Pro rosco:
Zrušení centrálních bank je nesmysl. Problém není v centrálních bankách, ale v SOUKROMÝCH CENTRÁLNÍCH BANKÁCH. Centrální banka jako nástroj státu k regulaci měny je nutná. A "krytá měna" dnes je holý nesmysl. Čím byste jí chtěl "krýt"?

380482

11.7.2020 18:27

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380482

uz sama ta priblbla otazka ukazuje ze mate poneti asi jako stara Blazkova. Zlata na kryti meny je na svete vic nez dost, ovsem pro neekonomicky vzdelana nedochudcata to zustane navzdy tajemstvim. Pouze ke vzdelani rezistentni idividuum nechape ze vubec nehraje roli zda centralni banka je privatni nebo statni, podstatny je princip jak to funguje, jelikoz na svete neexistuje jeden jediny clovek ktery muze mit poneti jaka vyse urokovych sazeb a penezniho objemu je momentalne adekvatni, je jejich manipulace hadanim z kafe logru. Pouze sasek Friedmann veril ze to lze urcit za pouziti HDP, ovsem pri pohledu na to jaka fraska vypocet HDP je, je jasne ze to je naprosty nesmysl, ze stejneho duvodu jako urcovat to podle prace, jednoduse protoze ekonomicky proces ma tisice variabilnich ktere nelze odhadnout. Proto maji ti sasci centralnich bank quotu zasahu kolem 5% proto take neustale hasi pozar ktery pred tim zalozili,a z toho duvodu take vznikaji kreditni bubliny. Proto take bylo centralni planovani totalni propad a dnes diky manipulacim centralnich bank ho mame celosvetove znovu, akorat jinou metodou. Kryta mena zadnou regulaci nepotrebuje, to obstaraji ekon. subjekty,1 unce zlata v USA je totez jako 1 unce v Horni Volte, stat musi pouze zajistit fungujici pravni system, ten ovsem nebudeme mit dokud si padelatele mohou libovolne koupit politicke sasky. Prestante zvanit o vecech ktere nechapete.
[vyplazený jazyk][vyplazený jazyk][chechtot]

380487

12.7.2020 0:09

RE: predvolebni kachna?

Koděra 194.?.?.?

Reakce na 380487

Pro rosca: Jediné, co nechápu je to, že se může vyskytnout ignorant, který si myslí, že všechny ekonomické problémy a problémy měny vyřeší krytí měny zlatem.

380496

12.7.2020 12:18

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380496

nejzabavnejsi jsou vzdycky demagogove,vystudovani v zelinarskem kramku, kteri protejsku vkladaji do ust vyroky ktere nerekli a pak je vyvraci. Rekni nam radeji co chapes, s tim budes za 5 minut hotov.
[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

380506

14.7.2020 12:52

RE: predvolebni kachna?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 380506

Dobrej fórek. Fakt jsem se zasmál. [smích]

380545

14.7.2020 12:51

RE: predvolebni kachna?

(.x.) 46.?.?.?

Reakce na 380496

Dobrý den,

a co jiného by to mělo být?

Pokud rozpravu chápu správně, tak je apriori jedno, čím budou peníze kryté, ale musí existovat všeobecná shoda na tom, že jednotka (unce, gram...) krytiva (zlato, stříbro, platina...) bude mít konstantní hodnotu platnou všude.

Pak teprve může následovat další level hry - poměřování komodit prostřednictvím papírků jakožto zástupných symbolů.

Ale kdoví, třeba se pletu. [mrknutí jedním okem]

380544

14.7.2020 15:13

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380544

tak jedno to rozhodne neni, kryti musi splnovat urcite podminky a to by bylo na nekolik stranek, nejdulezitejsi jsou snadna obchodovatelnost a kontrolovatelnost existujiciho mozstvi subjektu, uz to samo o sobe vylucuje neustale opakovane nesmysly jako kryti praci, nebo ropou. Jedno z nejdulezitejsich kriterii fungujiciho standardu musi byt bezpodminecna a neomezena smenitelnost krytych bankovek za kryci aktivum, v tomto pripade zlato, zadna jina komodita krome zlata a castecne i stribra tuto podminku nesplnuje, zlaty standard fungoval dokud byla smenitelnost uzakonena, to byla ta pojistka kterou si drzitel bankovek mohl overit, ze zlato jeste lezi v bance a bankovky jsou skutecne kryte. Jakmile to 1914 v USA zrusili, byla z toho fraska na kryti a za par let nasledovala krize protoze pejzatci sekali nekryte bankovky po tunach.
Zkuste si v bance vymenit kryte bankovky za ropu, to abyste prijel s tankerem.[chechtot][chechtot]
nebo jeste lepe za praci. [chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

380549

15.7.2020 1:57

RE: predvolebni kachna?

Koděra 194.?.?.?

Reakce na 380549

Pro rosco:
Z historie víme, že zavedení peněz předcházela přírodní platidla, od mušlí po drahé kovy, která měla i svoji vlastní užitnou hodnotu. Je zřejmé, že peníze, ať je jimi cokoliv, mají svoji "hodnotu" v důvěře že je možno je směnit. To je původní a žádoucí funkce peněz. Vyjadřují hodnotu práce, která je vložena do výroby zboží. Pokud jde o banky, tak tyto dělají z peněz zboží tím, že cizí peníze půjčují a požadují za to úplatu (úrok), tedy část práce navíc - "vyrábějí" peníze z ničeho. Mohou si to dovolit za předpokladu, že všichni jejich klienti nebudou své peníze, v bankách uložené, chtít vyplatit zpět naráz v jednom okamžiku. Dnes je skutečností, že i kdyby JENOM DESETINA klientů by požadovala ve stejném okamžiku své peníze vyplatit, banku by to "položilo". Půjčováním CIZÍCH peněz si banky pomocí úroků přivlastňují část cizí práce a tím dělají z peněz zboží, to je druhá funkce peněz. Na tom nic nezmění skutečnost, že jsou peníze "kryté" zlatem. Peníze jsou prostředkem směny práce, jsou prostě jenom symbolem práce a mají hodnotu pouze tehdy, pokud tomu všichni lidé věří. To je jejich první a původní funkce.

380553

15.7.2020 13:52

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380553

jasne Kodero, staci opakovat nejakou slabomyslnost tisickrat a stane se to pravdou, a pak se zase probudis s jednou rukou v nocniku.
I ti mentalne podvyziveni "ekonomove" ktere dnes univerzity chrli uz vedi, ze duvod dnesniho katstrofalniho stavu zpusobeneho vznikem giganticke kreditni bubliny, ma puvod v nekotrolovatelne emisi obeziva, a musi nevyhnutelne zkolabovat,je tedy pochopitelne ze musi existovat nejaky prostredek, mimo pravomoci politickych sasku, ktery tomu zabrani. Tak nam ty komiku vysvetli, jak bude emise meny kryte praci zajistovat aby k tomu nedochazelo? Hod do placu tve "osvedecene" poucky z VUML at se zase zasmejeme.
Jeste otazecka, jake castky jsi uz rozpujcoval bezurocne, zustalo neco pro tvuj zelinarsky kramek?
[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

380556

16.7.2020 9:42

RE: predvolebni kachna?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 380549

Jasan. Tím - apriori jedno - jsem myslel zlato, stříbro, drahé kovy, pravé diamanty. Určitě ne ropu či lidskou práci, kteréžto jsou obnovitelnými zdroji.

A safra, teď se tu zvrhne debata na téma "Ropa se obnovuje"? [velký smích]

Když budete mít čas a chuť, tak klidně přiložte i nějaké studijní materiály. [mrknutí jedním okem]

380567

16.7.2020 15:59

RE: predvolebni kachna?

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 380567

I zlato, stříbro, apod. jsou do jisté míry obnovitelnými zdroji, neb se stále ještě těží.
Či se domníváte, že vše na planetě je již objeveno a vytěženo?
Na obnovitelnosti otázka nestojí. Spíše na všeobecné poptávce (a politice nedostatku), pak snadné dělitelnosti, a dejme tomu i trvanlivosti. I když v případě hladomoru bude směnitelným ekvivalentem 1 pecen chleba nad všechny vzácné kovy. V případě státní prohibice pak 1 flaška kořalky...
Ještě kontrolní otázka:
Co by to tak asi udělalo s cenou zlata, pakliže by z nebe pršely zlaté meteority?
[mrknutí jedním okem]

380571

16.7.2020 18:54

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380571

doporucuji mrknout na vyvoj ceny zlata v dobe Weimarske republiky, sice to nebyl vylozeny hladomor ale daleko k tomu nebylo. S bochnikem chleba byste daleko nedoskakal za par hodin byl sice podstatne drazsi ale se zlatem krok neudrzel.

"Co by to tak asi udělalo s cenou zlata, pakliže by z nebe pršely zlaté meteority? "
Kdyby prsely meteority budete potrebovat pevnejsi destnik
a kdyby vase tetka mela kulky, byl by to vas strejda.

[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

380575

17.7.2020 0:25

RE: predvolebni kachna?

ROMAN1 109.?.?.?

Reakce na 380575

Dobře, odpovím za Vás, protože jste očividně v argumentační nouzi:
Cena zlata by spadla na úroveň běžného barevného kovu, protože by zlato těžce influktovalo. A nemuselo by ani pršet z nebe, stačilo by vrhnout jeho velké množství na trh. Tak jak se to stalo na počátku novověku ve Španělsku, když Španělé začali vozit velké množství nakradeného zlata a stříbra z Ameriky do Evropy. Nakonec to zruinovalo i samotnou tehdejší španělskou velmoc.
Všechno je o politice (momentálního) nedostatku. Všechno je relativní.
Právě že v poválečném Německu ten hladomor nebyl až tak úplný. Ale i tak se rodiny zbavovaly rodinného zlata, aby získaly chleba.
Zlata se totiž nenajíš, ani kdybys napsal tucet emotikonů. Nezatopíš s ním, ani ho nenaleješ do nádrže svého vozu. Má vysokou cenu, dokud si většina myslí, že tu cenu má. Podobně jako různé umění, sbírky čehokoliv, případně i ty fiat-money.
Pokud jej však nelze směnit za pro život užitečné komodity, je prakticky téměř k ničemu.
Druhá kontrolní otázka: Znáte příběh o králi Midasovi?

380584

17.7.2020 8:58

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380584

"protože by zlato těžce influktovalo"
sorry I don't speak oslovstinu.
Je skutecne zabavne jak si ekonomicti teoretici z detskeho koutku inkluze dokazou fabulovat fiktivni podminky ktere prinejmensim v prumyslovych zemich rozhodne nenastanou , orna puda se nevypari jak nejlepe videt v Rusku,a povazuji to za argument. Vratme se k bochniku chleba, ten kdo v takove situaci ten bochnik vlastni podrzi ho pro sebe a pokud by ho chtel nahodou prodat, proda ho docela uuuuurcite za papir ktery behem nekolika hodin ztrati70% kupni sily.))))) Co takhle studene obklady, nezabiraji?
"tak se rodiny zbavovaly rodinného zlata, aby získaly chleba."
aniz to chapes podal jsi zde dukaz ze prave v takove situaci je vlastnictvi zlata ta jedina zachrana.
"dokud si většina myslí, že tu cenu má."
pokud sis toho nahodou nevsiml vetsina si to mysli uz tisicileti, proto take za 1 unci zlata dnes koupim totez co ve starem Rime, krasny oblek, zatimco s papirem si mohu vytrit pozadi.Spanelsko a zlata horecka na Aljasce jsou vyjimky ktere potvrzuji pravidlo a pravdepodobnost ze se zopakuji je titerna,ostatne jista je jenom smrt.
https://blog.tagesanzeiger.ch/nevermindthemarkets/index.php/41709/deutsche-mark-eine-ironische-geschichte/
[velký smích][velký smích][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

380587

18.7.2020 21:16

RE: predvolebni kachna?

ROMAN1 109.?.?.?

Reakce na 380587

No jasně, když ti něco nezapadá do schématu, tak jsou to výjimky co potvrzují tvoje pravidlo.
Aby bylo jasno - já tady nepropaguji potištěný papír, alias fiat-money. Ovšem ani ne tvůj pošahaný zlatý standard, neboť:
a) jsou na světě mnohem užitečnější komodity než zlato, ostatně prastaré kultury to věděly a zlato používaly leda tak na ozdoby či náboženské artefakty.
b) většinu světového zlata má pod kontrolou jisté vyvolené etnikum, které tvoje zlato přitahuje jako magnet železné piliny. Nepatříš náhodou mezi ně? Zavedení zlatého standardu bude výhodou jedině pro tydlenc, bo nikdo jiný to zlato dnes už (v podstatné míře) nevlastní.
c) už tě vidím, jak se dnes procházíš po městě s měšcem zlaťáků a nakupuješ... A co ochranku, máš dobrou? Duševní zdraví slouží???
Teď bych mohl zase já napsat tucet emotikonů, ale neklesnu na tvou úroveň.

380625

19.7.2020 0:53

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380625

a) jasne stare kultury pouzivaly treba muslicky, ty byly naramne uzitecne, jeden se s nima mohl i podrbat, ovsem nekdy pred 2700 lety je to preslo protoze nejaky koumak je zacal falsovat z kosti a presli tedy na mince, ale to uz jsou zrejme podle tvych kriterii mlade kultury. Vsadim se ale ze tys zatim zustal u tvych Lego kosticek a obcas je i vymenis za nejakou tu travu.
b)kolik svetoveho zlata vyvoleni skutecne kontroluji nikdo nevi a ti jsou ti posledni kteri si zlaty standard preji, prave proto ho 1913 zrusili, proc by natvrdlym gojimum platili zlatem kdyz na to staci hajzlpapir. Ovsem, vyraz logika ti zrejme nic nerika, ostatne napr takova Indie musi byt plna pejzatych, tam se zlato vali skoro v kazde rodine.
c) dalsi dukaz ze tvrdolini nechapou jednoduchy text

«ale neklesnu na tvou úroveň»

kam chces jeste klesat? Uz jsi davno na dne.

Samozrejme existuje spousta uzitecnych komodit, otazka je k cemu uzitecnych, kdyz nedouk nechape jaka kriteria jsou podstatna mele podobne nesmysly, pro tebe by byly nejvhodnejsi piliny, ocividne oplyvas masivni zasobou,nemusim ani hadat kde.
[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][velký smích][velký smích]

380627

21.7.2020 17:40

RE: predvolebni kachna?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 380587

Rosco, nacpi se konečně tím zlatem a odleť do teplých krajin. Já ti zamávám na sbohem bankovkou Fedu nebo akcií Coca Coly , jo ?

Bože, takového flašineta , navíc přitrouble drzého...to najdeš skutečně jen tam, kde má tento exot zvláštní výjimku z množství příspěvků a jejich hodnoty.
[velký smích]))))

380680

16.7.2020 18:46

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380567

ja vim, ale byli zde vytecnici kteri to navrhovali. [velký smích]
Pokud jde o studijni materialy, po vice nez 40 letech praxe uz davno zadne nepotrebuji. hodne se da najit na webu ale temer vsechny maji urcite nesrovnatelnosti, i ta rakouska skola.
Dobre znalosti ma Keith Weiner na tomhle linku ale necetl jsem to vsechno, takze bez zaruky

https://monetary-metals.com/

380574

15.7.2020 1:20

RE: predvolebni kachna?

Koděra 194.?.?.?

Reakce na 380544

Samozřejmě se nepletete. To pouze rosco nedokáže pochopit, že ZLATO není krytím měny. Měna je pouze symbol a prvotní funkcí měny je míra práce. To až banky z měny dělají zboží a emitováním peněz z ničeho si přivlastňují cizí práci.

380552

16.7.2020 10:00

RE: predvolebni kachna?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 380552

Dobrý den,

základní problém vaší debaty je v tom, že Vy nahlížíte na peníze (bankovky) z pohledu dnešního, kdy míra zlata (krytiva) neodpovídá míře zboží (vykonané práce) ani míře počtu obyvatel planety (reálně pracujících - tvořících hodnoty), kdežto kolega rosco na ně nahlíží z pohledu původního účelu, kdy bankovka byla spíše směnkou a zároveň dokladem, že majitel (spíše však aktuální držitel) bankovky (snad je to z latiny - první evropské banky byli v Itálii?) si ji může v bance, která ji vydala, směnit za onu krytinu, tedy zlato.

Prvotně jen v bance, která směnku vydala. Později i v "pobočkách" mateřské banky. Uběhlo pár století a jsme doma => tvorba úroků ze vzduchu. [smích]

Účelem bylo, aby s sebou bohatí lidé nemuseli tahat měšce zlata a ochranku, ale třeba jen jeden papírek - směnku.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bankovka

380568

16.7.2020 22:12

RE: predvolebni kachna?

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380568

"Vy nahlížíte na peníze (bankovky) z pohledu dnešního, kdy míra zlata (krytiva) neodpovídá míře zboží (vykonané práce) ani míře počtu obyvatel planety (reálně pracujících - tvořících hodnoty),"

pokud je to mysleno tak ze zlata na kryti je malo, tak je to nesmysl ktery radoby experti vzdy pouzivaji pro prokazani nemoznosti obnovy zlateho standardu. Zasadni chyba je v tom, ze se porovnava se zlatym standardem po 1913 ktery mel jednu podstatnou chybu, totiz ze urcite mnozstvi zlata bylo politickymi klauny svevolne fixovano na 1 $, nejprve 20.67 $ za 1 unci, od 1934 pak 35 $ za 1 unci. Spolu s padelanim bankovek a vedomou sabotazi systemu pejzatou mafii to byl jeden z duvodu proc to nefungovalo. Kryti bankovek musi byt vyjadreno ve vahovych jednotkach nikoli nominalnim poctem peneznich jednotek. V takovem pripade nemusi celkove mnozstvi zlata vubec pribyvat a ekonomie muze presto rust, meni se pouze kupni sila vahove jednotky a sice obema smery, pokud mnozstvi zlata neocekavane naroste muze kupni sila klesnout. To je ta flexibilita kterou tehdejsi system nemel. Saskove jako Friedmann nebo Keynes si osobovali pravo vedet jaka je momentalni adekvatni vyse penezniho objemu lepe nez trzni sily, naprosto beznadejne.
[velký smích]

380582

10.7.2020 5:16

Pridam Neco k Lepsimu

coinageboy 172.?.?.?

Tvurci FEDu byli vsechno Zide = slibili ze vytvoreni centralni banky zabrani kolisavosti ekonomiky - tedy konjunktury a recese.
Kupodivu, asi tak za 15 let prisla Svetova Hospodarska Krize kterou prakticky zakoncila az Druha Svetova Valka.
Mezitim ve "svobodne" Americe stacili vyvlastnit soukromym drzitelum vsechno zlato. Asi tak.

380448

10.7.2020 16:02

Autor je popleta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Proč? On tvrdí, že FED údajně

> financuje nekonečné války a zotročuje Američany věčným, nesplatitelným dluhem.

Jestli někdo financuje americké války, tak to určitě není FED. Rozhodnutí, kam vyslat americkou armádu a jak ji finančně vybavit mají v kompetenci jen a výhradně američtí politici. A ti rozhodně nejsou FED.

A čím je vytvářen americký státní dluh? Že by to byly především vládní dluhopisy? A ty snad vydává FED? Cha, cha. [chechtot]

380454

11.7.2020 7:08

RE: Autor je popleta

Maximus1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 380454

Vy jste popleta. Nepochopil jste celou složitost a propojenost systému moci a financí v USA. Sdělím vám jedno tajemství. Kdyby v r.1913 nevznikl FED, nekonala by se 1.WW a nevznikl by ani později stát Izrael. Viz Balfourova deklarace a úlitba území Palestiny Brity za vstup USA do 1WW. Víte, oni na rozdíl od nás plánují všechno budoucí dění a některé věci dokonce v generacích. A to na rozdíl od politiků, kteří slouží jen krátkou dobu jednoho či dvou volebních období.

380462

11.7.2020 9:27

RE: Autor je popleta

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 380454

Fed "sám" nic nedělá, v tom jediném máte pravdu.

Celé Spojené státy jsou ovládány bohatými lidmi "v pozadí", velkými korporacemi a bankami. Tito lidé platí "divadlo pro masy", politici jsou velmi omezeni v možnostech, když hlavní firmy, NATO na Bilderbergu (fakt šéf NATO jezdí do hotýlku se soukromníky na porady .-) ?), tajné služby a mnoho lidí v různých důležitých úřadech je na výplatních listinách různých nadací, atd. Kariéry akademiků zase záleží na publikacích v odborných časopisech, kteří ti bohatí lidé mají dávno pod kontrolou, stejně jako média, filmové společnosti, atd.

Tyto "sítě neformálních vztahů" jsou ohromně rozvinuté, sahají i na university, kde se snaží tito lidé vyzobávat své nové kádry a kontrolovat, aby se o nich samých neučilo.

Doporučím knihu The Anglo-American Establishment, kde takové dřívější sítě (období 1916 - 1938) jsou detailně popsány. Oni nejsou žádnou "institucí", nemají budovy, sídla, oficiální "stanovy", atd., proto se o nich běžně nikde – opravdu NIKDE – neučí.

Ale kontrolují víc než polovinu světového obchodu a ekonomiky, a pak je velmi snadné jakýkoliv "neposlušný" stát dostat do finančních problémů a vydírat ho. Oni také ovládají "světový mediální narativ", tedy jejich hl. médii šířené pohádky pro masy, není pak problém přepadnou s NATO jakoukoliv zemi na jakkoli falešných záminkách. Tito lidé v pozadí nikdy nebyli voleni, ale mají mnohem větší vliv než jakýkoliv US prezident. US prezidenti jsou pravidelně citováni (už od r.1835), jak si stěžují na tyto pracháče, kteří "jsou větším ohrožením US národa, než vojenské síly nepřítele". A citace pokračují:"Pokud nebudou odhaleni, pak se jednoho dne občané USA vzbudí zcela ožebračení, pod naprostou kontrolou těchto nikým nevolených lidí".

Vývoj posledních 40let v USA dává tomuto citátu za pravdu, tento nejtemnější scénář se v USA právě nyní zcela naplňuje. USA již nejsou demokracií, ale demokracií kontrolovanou penězi, většina lidí 40let chudne, zatímco pár lidí ohromně bohatne. Krach se blíží, odnesou to zase jen ti malí.

380468

11.7.2020 9:53

RE: Autor je popleta

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380454

o tom kdo je popleta by se dalo diskutovat, americke valky financuji samozrejme politicti tajtrlici, koupeni komercnimi bankami, jak znamo Amrdolove maji nejlepsi kongres ktery se da koupit, a tytez komercni banky jsou udajne prostrednictvim povinnych rezerv a market operaci kontrolovany Fedem, bonbonkem na dortu je ovsem fakt, ze tytez komercni banky jsou akcionari 12 regionalnich Fed bank, ktere prostrednictvim Federal reserve Board of governors kontroluji monetarni politiku, perpetuum mobile jako kdyz vysije.

380471

11.7.2020 15:04

RE: Autor je popleta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 380471

Děkuji všem pánům za reakce. Ho... jsem se z nich dozvěděl. [chechtot]

Příkladně. Pan Maximus1 tvrdí, že strůjcem 1.WV je FED. To jste pane Maxime1 vymyslel zcela sám? Nebo jste přejal někým druhým vyslovenou konspirační teorii? Máte pro toto nesmyslné tvrzení libovolný ověřitelný argument?

Pan PavelSam zase odhalil, že v USA
> většina lidí 40let chudne

Čtyřicetiletí neustálého chudnutí znamená, že ta Vaše většina lidí v USA dnes umírá hlady. Tomu opravdu věříte? Ts, ts.

Pane Rosco. Vašich příspěvků zde si docela vážím. Jsou většinou z kategorie "ekonomicky gramotných". Ovšem tvrzení, že američtí
> politicti tajtrlici, koupeni komercnimi bankami...

Američtí politici (a netvrďte mi, že to nevíte), když už nejsou sami miliardáři, tak patří ve většině do kategorie multimilionářů. Dojem o skupování většiny amerických politiků bankami dle mého soudu náleží do kategorie "politicky negramotných". Nic ve zlém.[smích]

Závěr? Iracionální nenávist k FEDu, hlásaná ve zdejších diskusích většinou přispěvatelů, patří do stejné kategorie, jako někdejší nenávist k čarodějnicím. Hlásaná kdysi věřícími Jezuity. Objektivní realita ovšem ukazuje, že i přes ohromné výdaje USA na funkci "světového policajta" zůstává tato země (vzdor ohromné zátěži onou třetinou funkčně negramotné populace) nejvyspělejší ekonomikou světa. Pěkné, ne? [mrknutí jedním okem]

380484

11.7.2020 21:01

RE: Autor je popleta

Maximus1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 380484

Teprve nyní jsem se sem dostal. Tak reaguji. Přečtěte si o tom v knihách od autorů, kteří se danou tematikou zabývají. Najdete o tom zmínky např. u autorů H.Makow,
A.C.Hitchcock aj. Např. Makow ve 3.díle v kapitolách "První sv.valka - první křesťanský holocaust" a ve stati "Jak se dělají války" to vysvětluje, jak sionisté vmanévrovali Němce do válečného konfliktu. Všechno bylo připraveno sionisty, aby na válečném konfliktu profitovali a cílem bylo rozparcelování R-U a Německa. Likvidace carskeho Ruska. V Rusku a i Německu plánovali nastolení bolševického režimu, v Rusku jim to vyšlo, jen v Německu a Maďarsku ostrouhali! To, že se jim pak Stalin vysmekl z vodítka je jiná záležitost.
No a i ten Gavrilo Princip co provedl atentát na rakouského dědice trůnu byl židovský zednář! Všechno měli pod režií. A tím, že se dostali v USA k peněžní moci (tvorba i alokace) přes FED, mohli realizovat své záměry. Vstup USA do 1.WW a Balfourovou deklarací se mohl narodit stát Izrael! Což bylo dílo Rothschildů.
Pane jste důvěřivý jako malé koťátko! Oni ti penězoměnci jsou sakra fikaní a makají na tom jejich plánu 200 let a daří se jim to!

380490

12.7.2020 0:18

RE: Autor je popleta

R.E. 78.?.?.?

Reakce na 380490

On za to nemůže, on je to Vojta a on vždycky všechno zVojtí..., jako svých časů ten herec starej Vojta...

380497

12.7.2020 18:36

RE: Autor je popleta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 380490

Díky za poučení, pane Maxime1. Takže jsem to odhadl správně. Citujete pana H. Makowa. Používáte jako argument názor člověka, který konvenuje s Vaším. A že tisíce jiných autorů (lidí, kteří se na rozdíl od pana Makowa 1. WW zúčastnili, a to i na vysokých politických postech) píší něco jiného? To ignorujete. Jako správný věřící prostě jen obhajujete svou iracionální víru. Je mi líto.

380516

11.7.2020 22:54

RE: Autor je popleta

PavelSam 85.?.?.?

Reakce na 380484

Bavit se s člověkem, který nezná ani základní fakta (40let stagnace mezd 90% "spodních" pracujících, neustálý růst bohatství 1% v USA), to pak opravdu nelze diskutovat naprosto o ničem.

Jak říká klasik - zpochybňovat snadno doložitelná fakta je základní chybou propagandistů [smích] .

Viz třeba:

https://www.bbc.com/future/article/20170418-how-we...

Viz třeba:

https://phys.org/news/2014-10-global-income-equali...

380492

11.7.2020 23:13

RE: Autor je popleta

PavelSam 85.?.?.?

Reakce na 380492

a ještě aktuálně Spiegel:

Zvýšení úmrtnosti ve Spojených státech je spojena s „opioidní krizí“ ( *60.000 mrtvých ročně), ale není jí plně vysvětlena: bez oslabení bílé střední třídy v Americe by drogová krize nebyla tak rozšířená. „Zoufalství se šíří ve společnosti. To umožnilo odbyt farmaceutického průmyslu, který není dobře regulován,“ vysvětluje laureát Nobelovy ceny Angus Deaton.

Podle vědců byl zdrojem této katastrofy „tektonický posun“ na americkém trhu práce. Pokud dříve zaměstnaní lidé bez vysokoškolského vzdělání mohli získat slušný příjem, nyní se stále více potýkají s problémy. Vzhledem k inflaci se mzdy nejchudší části americké populace půl století nezvýšily. Publikace zdůrazňuje, že běloši bez vysokoškolského vzdělání v letech 1979 až 2017 ztratili dokonce 13% své kupní síly.

https://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/usa-und...

380495

12.7.2020 18:55

RE: Autor je popleta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 380495

Pane Pavle. Nechci zbytečně slovíčkařit. Jen připomenu, na jaké Vaše tvrzení jsem reagoval :

> většina lidí 40let chudne

Míněno v USA. V posledním příspěvku jste se už vyjádřil přesněji:

> Vzhledem k inflaci se mzdy nejchudší části americké populace půl století nezvýšily.

A to by stálo za rozbor.

1. Většina lidí = nejchudší část americké populace? Opravdu?
2. Pojem "chudne" si alespoň já vykládám jako SNÍŽENÍ PŘÍJMŮ. Ovšem z druhého Vašeho tvrzení plyne, že nikdo nechudne. Když se někomu PŮL STOLETÍ MZDY NEZVÝŠILY, tak rozhodně nechudne. Jen stagnuje. Ekonomické kategorie "chudoba" a "stagnace" jsou dle Vás rovnocenné? Nebo o co tedy opíráte své původní tvrzení o většině, která chudne? [mrknutí jedním okem]

380518

13.7.2020 8:50

RE: Autor je popleta

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380518

"z Vašeho tvrzení plyne, že nikdo nechudne. Když se někomu PŮL STOLETÍ MZDY NEZVÝŠILY, "
lepsi by bylo nejdriv myslet a pak reagovat, i kdyby podle oficialni statistiky zustal plat REAL (po odecteni inflace) stejny, znamena to ze dotycny zchudl. Kazdy novopeceny ekonom by mel vedet, ze veskere staty sve inflacni indexy svindluji smerem dolu protoze , HDP nominal - inflace = HDP real a tedy kdyby to nedelaly, dostavil by se efekt cisarovy nove saty a politicti sasci by zde stali nazi, jednoduse protoze veskery fiktivni desitly let blahoreceny ekonomicky rust, vyrobeny padelanym obezivem by se vyparil.Take duchody a platy jsou na tyto indexy vazany, v USA to je CPI. Neni vubec treba delat nejake vlastni vypocty k zjisteni ze CPI je podovod, staci pouzit oficialni vypocetni metody vlady pouzivane pred Clintonem (i ty byly uz paradne zasvindlovane) a je jasne, skutecna inflace byla dlouhodobe o 1.5-2.5 % rocne vyssi.
[chechtot][chechtot][chechtot]

380526

11.7.2020 23:12

RE: Autor je popleta

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380484

"když už nejsou sami miliardáři, tak patří ve většině do kategorie multimilionářů. "
to rozhodne nevyvraci me tvrzeni ze jsou koupeni, multimilonar uz neni to co byvalo a s jidlem roste chut, krome toho podcenujete touhu po moci. Za soucasne medialni situace par milionu nicim nepohne, chce to miliardy a ty davaji banky k dispozici prave tem vyvolenym. Ostatne predstava ze kdyz uz je nekdo bohaty spokoji se tim co ma neodpovida lidske nature, krome toho vetsina politickych sasku jsou psychopati.
Pokud jde o podil centralnich bank na valkach, ten je nepopiratelny, proto vetsina valcicich statu odstoupila za 1.sv. valky od kryte meny protoze nikdo kdo ma 10 mozkovych bunek pohromade nebude valku financovat svym zlatem, na to bylo potreba natisknout nekryty papir.
"zůstává tato země (vzdor ohromné zátěži onou třetinou funkčně negramotné populace) nejvyspělejší ekonomikou světa."
Je videt ze USA jste videl asi jen na mape.
nasledkem premisteni vetsiny vyrobnich kapacit do Asie sestava US ekonomika ze 70% z presupovani dluznich smenek sem a tam.
zatimco ceny rostou real plat stagnuje az na vyjimky tam kde byl pred 30 lety
37.5 milionu lidi zije na potravinovych listcich.
https://www.fns.usda.gov/pd/supplemental-nutrition-assistance-program-snap
vice nez polovina populace je zavisla na nekterem socialnim programu
skoro 79% zamestnanych zije od vyplaty k vyplate a nema zadne uspory
52% platu nepresahuje 35000$ rocne, pri soucasnych zivotnich nakladech almuzna.
https://www.ssa.gov/cgi-bin/netcomp.cgi?year=2018
nebyt bilancniho svindlu nemely USA za poslednich 25 let zadne pozitivni HDP
zisky vetsiny koncernu uz roky klesaji a maskuji to pouze nakupem vlastnich akcii na dluh.
10% nejbohatsich vlastni 70% majetku a zhruba 80% prijmu
to vse na sekyru, dluhy primo exploduji, za 8 mesicu vzrostl statni dluh o 3 biliony $
Mohl bych dlouho pokracovat, suma sumarum, obr na hlinenych nohach.
[velký smích][velký smích]

380494

11.7.2020 12:21

RE: Autor je popleta

Koděra 194.?.?.?

Reakce na 380454

Americké války zcela jistě financuje FED. Rozhodnutí, kam vyslat americkou armádu a jak ji finančně vybavit mají v kompetenci jen a výhradně američtí politici. Ale peníze jim na to dá výměnou za státní dluhopisy FED. A i volební kampaň těchto politiků je rovněž financována penězi, které dávají banky, které jsou součástí FEDu. Tím si je FED kupuje. O vystavení státních dluhopisů rovněž rozhodují politici, které pomocí peněz pomohly zvolit banky FEDu. Politici rovněž rozhodují o daních, které platí občané a ze kterých se platí úroky ze státního dluhu bankám FEDu. Státní dluh je dnes nesplatitelný, stále rostoucí a úroky z tohoto dluhu je nutné platit neustále. Tímto způsobem si MAJITELÉ SOUKROMÝCH BANK FEDu zajistili neustálý, bezpracný a stále rostoucí příjem z práce všech občanů státu. A to vše proto, že mají podle zákona právo emitovat bezcenné papírky jako zboží.

380478

11.7.2020 22:59

Rusko

maršal Žukov 87.?.?.?

Rusko by som zo zoznamu štátov mimo riadenia FED-u rozhodne vyškrtol

380493

Příspěvků: 55

09.07. 04:28 vvv  Ono to neni bez rizika
09.07. 07:19 Rohador  ..... a nikdo s tím nic neudělá
09.07. 09:58 Joseph Chlor  Několik poznámek.
09.07. 12:30 rosco  RE: Několik poznámek.
09.07. 22:31 Joseph Chlor  RE: Několik poznámek.
10.07. 08:27 janaz  RE: Několik poznámek.
10.07. 11:26 rosco  RE: Několik poznámek.
11.07. 06:52 Maximus1  RE: Několik poznámek.
09.07. 10:57 motiv  Ruská centrálna banka
09.07. 10:58  Privátní FED je žába na pramenu
09.07. 11:07 Ali-ste BEL  Maličko z nadhledu a připomenutí souvislostí
09.07. 12:19 rosco  predvolebni kachna?
10.07. 13:44 Koděra  RE: predvolebni kachna?
10.07. 16:31 rosco  RE: predvolebni kachna?
10.07. 19:06 ping789  RE: predvolebni kachna?
11.07. 08:58 rosco  RE: predvolebni kachna?
11.07. 00:13 Koděra  RE: predvolebni kachna?
11.07. 08:55 rosco  RE: predvolebni kachna?
11.07. 13:33 Koděra  RE: predvolebni kachna?
11.07. 18:27 rosco  RE: predvolebni kachna?
12.07. 00:09 Koděra  RE: predvolebni kachna?
12.07. 12:18 rosco  RE: predvolebni kachna?
14.07. 12:52  RE: predvolebni kachna?
14.07. 12:51 (.x.)  RE: predvolebni kachna?
14.07. 15:13 rosco  RE: predvolebni kachna?
15.07. 01:57 Koděra  RE: predvolebni kachna?
15.07. 13:52 rosco  RE: predvolebni kachna?
16.07. 09:42  RE: predvolebni kachna?
16.07. 15:59 ROMAN1  RE: predvolebni kachna?
16.07. 18:54 rosco  RE: predvolebni kachna?
17.07. 00:25 ROMAN1  RE: predvolebni kachna?
17.07. 08:58 rosco  RE: predvolebni kachna?
18.07. 21:16 ROMAN1  RE: predvolebni kachna?
19.07. 00:53 rosco  RE: predvolebni kachna?
21.07. 17:40 Joseph Chlor  RE: predvolebni kachna?
16.07. 18:46 rosco  RE: predvolebni kachna?
15.07. 01:20 Koděra  RE: predvolebni kachna?
16.07. 10:00  RE: predvolebni kachna?
16.07. 22:12 rosco  RE: predvolebni kachna?
10.07. 05:16 coinageboy  Pridam Neco k Lepsimu
10.07. 16:02  Autor je popleta
11.07. 07:08 Maximus1  RE: Autor je popleta
11.07. 09:27 PavelSam  RE: Autor je popleta
11.07. 09:53 rosco  RE: Autor je popleta
11.07. 15:04  RE: Autor je popleta
11.07. 21:01 Maximus1  RE: Autor je popleta
12.07. 00:18 R.E.  RE: Autor je popleta
12.07. 18:36  RE: Autor je popleta
11.07. 22:54 PavelSam  RE: Autor je popleta
11.07. 23:13 PavelSam  RE: Autor je popleta
12.07. 18:55  RE: Autor je popleta
13.07. 08:50 rosco  RE: Autor je popleta
11.07. 23:12 rosco  RE: Autor je popleta
11.07. 12:21 Koděra  RE: Autor je popleta
11.07. 22:59 maršal Žukov  Rusko

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,45 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 210 982,33 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 470