Diskuze k článku

Krach dolaru se blíží

Příspěvků 30

16.6.2020 2:18

A co kryptoměny?

siky 181.?.?.?

BTC/ETH a další kryptoměny jsou dle mého názoru vynikající alternativou z toho důvodu, že nejsou provázány přímo s vládou a/nebo centrální bankou a úřady. Myslím, že i z tohoto důvodu je třeba házet klacky pod nohy komukoliv, kdo jen náznakem či skrytě podporuje světovou vládu nebo omezení národní suverenity.

Lidi si neuvědomují, co ztráta suverenity znamená v důsledcích a souvislostech. Jednu z prvních věcí, co udělají je ta, že skoncují s nezávislými kryptoměnami a bude vše pod kontrolou. Nejen, že nás budou okrádat (to dělají i dnes), ale tehdy už nebude kam utéct ani jakkoli si porovnat třeba dvě různé země, protože systém bude v jistých ohledech 'jednolitý'.

Místo Dollaru se náhrady najdou, jde jen o to, aby to nebyla (jediná) alternativa (a opět) vnucovaná násilím a represemi. Do 90. let měla každá země svojí měnu a všichni byli spokojeni. Tím největším svinstvem, co teď můžeme schytat je jednotná světová vláda, popř. i měna.

380004

16.6.2020 11:17

RE: A co kryptoměny?

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 380004

Dobrý den,
kryptoměny mají podle mých informací slabinu na úrovni kvantity obchodů, které jsou reálně schopny pokrýt. Dnes kryptoměny kryjí nepatrný zlomek ze všech světových obchodních transakcí. Pokud by jedna kryptoměna měla obsáhnout transakce až na úroveň nákupu kafe v automatu, pak by se musela vypořádat právě s otázkou jak omezit množství informací spojené s historickými transakcemi. Možná mě někdo opraví, ale už při stávajícím využívání kryptoměn je udržování historických transakcí problém. A udržování historie byl, pokud vím, přímý důsledek plynoucí z neexistence centrální autority. Ale již nějakou dobu tuto scénu aktivně nesleduji, takže se možná mýlím.

Ohledně měny bych ještě rozlišoval centrální autoritu a vydavatele měny. Centrální autorita pouze garantuje, že všichni zúčastnění dostojí závazkům. Touto autoritou je dnes asi SWIFT. A to nezávisle na měně použité k obchodování.
Vydavatel (nebo emitent) je ten, kdo danou měnu může vytvořit. Podstatné je, že emitent dostává tzv panské. Což je rozdíl mezi nominální hodnotou vytvořené mince/bankovky a cenou, kterou její vytvoření stojí. A právě toto "panské" je hlavní výhodou, kterou si majoritní hráči vzájemně nechtějí dopřát. A FED se jí nechce vzdát.

Výhoda centrální autority (dnes SWIFT) je ve schopnosti efektivně uvalovat sankce na kterýkoliv subjekt. Každá banka, která nechce stát izolovaně mimo celosvětový bankovní systém, tak musí respektovat zákaz obchodů s kterýmkoliv subjektem na který SWIFT ukáže.

Proto rozlišuji mezi emitentem a centrální autoritou. Emitent dostává peníze ze vzduchu, centrální bankovní autorita je nástroj k ovládání.

Salimon

380015

16.6.2020 15:01

RE: A co kryptoměny?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 380015

Peníze určitě nevytváří jen emitent.
No a tedy několik příkladů, kdy to byl SWIFT, který uvalil nějakou sankci ? Stačily by tři.

380024

16.6.2020 17:28

RE: A co kryptoměny?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 63.?.?.?

Reakce na 380024

SWIFT je sluha ( nejen on ), zaruku dava tam, kde ma prikazano., je pouze nastrojem k vydirani.

380027

16.6.2020 18:03

RE: A co kryptoměny?

siky 190.?.?.?

Reakce na 380015

No popravdě řečeno ty sankce skrze SWIFT jsou právě kritizovány kvůli jejich zneužití, i když je podle mě důležité, aby demokratické státy nedávaly možnost totalitním režimům na nich parazitovat, my již dnes nemůžeme říci, že žijeme v demokracii.

A co se týká těch kryptoměn, nebyl bych rozhodně zastáncem zrušení hotovosti, NAOPAK. Jen jsem je zmínil jako dnešní alternativu. Ty náklady na mikrotransakce by se vyřešit mohly - řada poskytelovatelů plateb zaručuje již dnes transakce zdarma mezi lokálními účty, kdy jako alternativu bez kontroly můžete přistupovat systém PŘÍMO, což je úžasné. Tam se ale aplikují zmíněné poplatky, naprosto logicky.

Vedle toho bychom měli mít právo používat zlaté a stříbrné mince předepsané kvality, jež by šly v případě nutnosti zpracovat jako základní materiál. A pokud tohle bude zaručeno, další alternativa lokální centrální banky už by byla lépe ochráněna proti zneužití, protože špatné hospodaření a zneužití tiskárny by se projevilo poklesem hodnoty měny a poškození ekonomiky a již by bylo snažší na to adekvátně zareagovat. Tedy pokud tiskárnu budeme kontrolovat my a ne banda zlodějů.

380029

17.6.2020 11:36

RE: A co kryptoměny?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 380029

Zkus vysvětlit tyto moudré myšlenky svým kámošům v usa. Nebo v Praze.
A přežít... [chechtot]

380050

17.6.2020 7:59

RE: A co kryptoměny?

kolokol 185.?.?.?

Reakce na 380004

Vládci peněz nemají důvod likvidovat kryptoměny. Ty je opravdu neohrožují a nejspíš k jejich vytvoření daly pokyn. Přinejmenším je tolerují. Testují se možnosti nové technologie. A my máme možnost testovat své obchodní možnosti. Ale není to zrovna med. Ani jako obchodní ani jako investiční instrument. Za 3 roky, co se pohybuju na tom trhu, jsem rád, že mám v Kč ten ekvivalent s jakým jsem tam vstoupil.

380038

18.6.2020 10:00

RE: A co kryptoměny?

idevpas 178.?.?.?

Reakce na 380004

Na krypto-meny by som sa moc nespoliehal, ani netešil, pretože tam už dnes ide vybadať určitý trend.
Mne je asi jasné, čo GP sleduje prostredníctvom ním sformovaného globalistického centra v Číne, pretože asi každý človek, ktorý aspoň trochu samostatne a triezvo premýšľa, tak si musí uvedomovať, že vývoj krypto-mien rozhodne nemôže byť v dnešnom prakticky kompletne zglobalizovanom svete ponechaný GP bez riadenia:
https://www.hlavnespravy.sk/cina-zacala-testovat-digitalny-juan/2126286
Skutočným cieľom je postupne zaviesť lokálne bez-hotovostné meny a neskôr jedinú elektronickú globálnu menu, ktorá by bola plne pod kontrolou GP na úkor globálnych úžerníckych klanov známej proveniencie (ktoré sa paradoxne snažia o to isté, podobne ako aj mladšia IT "elita", iba s tým rozdielom, aby to boli práve oni, kto bude tejto jednotnej svetovej mene šéfovať - ale ak chce GP úspešne demontovať súčasný liberálny konzumný kapitalizmus a buržoázne-liberálnu spoločnosť predovšetkým na západe, aby mohol svet nasmerovať nazad do feudálneho stredoveku pri zachovaní určitého vedecko-technologicko-technického stupňa vývoja hlavne pre seba, čo pravdepodobne chce, tak bezpodmienečne musí vyradiť túto banksterskú úroveň globálnej riadiacej pyramídy, no a krypto-meny a technológia blockchain-u sú preň veľká šanca), byť by sa na prvý pohľad tvárila ako niečo slobodné a úžasné.
Samozrejme, že by to malo i svoje plusy, ale v davo-"elitárnych" spoločenských systémoch (a iné zatiaľ na Zemi neexistovali!) ani tak moc nie.
Všetko nakoniec bude závisieť od ľudstva samotného, konkrétne od jeho priemernej úrovne chápania vecí, a morálky.

380070

19.6.2020 14:25

RE: A co kryptoměny?

siky 190.?.?.?

Reakce na 380070

Teď skutečně nevím, co je to GP, ale centrální kontrola je přesně to, co se mi nezamlouvá. BTC/ETH mají tu výhodu, že žádnou centrální kontrolu nepotřebují a změna by měla spočívat spíše v tom, že budou vylepšeny algorytmy s systém distibuce dat. Rozhodná chyba by byla v tom, kdybychom predátorům dovolili něco nám zakazovat, nebo vnucovat. Umím si představit, že komunisté v Číně tuto měnu vytvoří a lidem vnutí, aby mohli krást. BTC/ETH půjdou bezpochyby mimo zákon.

380089

16.6.2020 9:56

Dedolarizace je zbožné přání

simonx 89.?.?.?

a není na obzoru, ani pořadu dne a nic na tom nemůže změnit ani krátkodobý výkyv hodnoty USD v clearingových operacích. Americký dolar je nejúspěšnější exportní artikl USA. Dokud budou "kupující", tedy poptávka, bude se vnitřní obchodní bilance USA transformovat skrze vnitřní dluh zahraničních věřitelů. A jak známo, z cizího krev neteče a USA mají dostatek nástrojů, aby motivovaly státy stát se novými věřiteli. Podobně jako v lidské společnosti je chování USA umožněno zbabělostí ostatních zemí a lidskými "kvalitami" jejich vůdců, kteří se rádi a ochotně nechávají korumpovat. Samozřejmě, USD. Ostatně - 17. ledna 2020 nakoupila ruská centrální banka vládní dluhopisy USA za 10 mld. USD. Žádná dedolarizace se tedy nekoná.

380007

16.6.2020 12:05

RE: Dedolarizace je zbožné přání

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 380007

Dobrý den,
asi by stálo za to začít rozlišovat mezi dluhem USA (zjednodušeně dluhopisy nebo US bondy) a USD.
Jedno vydává "vláda" USA, druhé "tiskne" soukromá firma FED.
Máte-li dostatek USD (klidně nově vytvořených) nemusíte řešit nedostatečnou poptávku po dluhopisech. Prostě dluhopisy koupíte (jenom ne napřímo, ale přes agentury, které přikryjí faktický stav věcí).
Jen pro porovnání pár nepřesných čísel - Dluh USA cca 20 bilionů USD. Největší věřitel Japonsko cca 1,1 bil. pak Čína cca 1,1 bil a další 270 mld. Dluh USA roste raketově, zájem o něj pro účely státních rezerv nikoliv.
Rozdíl lze vykrýt "soukromými" zájemci.
Takže dluh USA je pouze číslo, které říká, kolik FED půjčil vládě. A toto číslo může růst v principu celkem neomezeně. Protože již dávno je všem zůčastněným jasné, že bez FEDu (a nově vydaných USD) USA své dluhopisy nejsou schopny prodat.
Takže růst dluhu vládu USA netrápí. Pouze potrvrzuje závislost na FEDu. A přestože jsou tlaky na různé vlády, aby jejich centrální banky nakupovaly US dluhopisy, tak to je efektem hlavně kouřová clona. Jestli chcete, porovnejte si ty čísla sami.

Jiná část je zájem o samotný USD. Tam už je potřeba, aby USD byl reálně přijímán i mimo USA. Aby byl přijímán musí zůstat zachována důvěra, že až ho budu chtít utratit, někdo mi za něj něco dá. A tato důvěra je držena mnoha faktory. Množstvím zprostředkovaných obchodů. Historickou zkušeností. Očekáváním a s tím spojenou geopolitickou pozicí USA. Přestože emitent je FED, v myslích je USD přímo spojen s USA. A v neposlední řadě důvěru ovlivňuje i existence smysluplné alternativy. Když jednou ten majetek-peníze mám, jsem nucen ho v "něčem držet". A pokud jde o peníze, pak USD stále nemá (alespoň podle mých informací) vážného konkurenta. (Nezapomínejte že EURo s sebou vláčí Řecko, Itálii, Španělsko a jejich často připomínané dluhy - kteréžto mají zdůraznit nestabilitu EURa. Zároveň EURO reprezentuje roztříštěnou občas rozhádanou skupinu států. Nic, v co byste měli dlouhodobě důvěru.)

A jen poznámku k těm US bondům za 10mld $ nakoupených ruskou centrální bankou - kolik hodin si myslíte, že trvalo vládě USA než tyto peníze rozfofrovala? Najděte si roční deficit USA a přepočtěte ho na denní.
Kolik takových dalších příkladů máte v rukávu? A kolik jste našel případů výprodeje US bondů centrálními bankami Číny a Ruska? Kdo je asi kupoval?

Salimon

380016

16.6.2020 15:19

RE: Dedolarizace je zbožné přání

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380016

"Takže dluh USA je pouze číslo, které říká, kolik FED půjčil vládě. A toto číslo může růst v principu celkem neomezeně. "
Toto je samozrejme neustale opakovany nesmysl, neomezena je pouze lidska blbost a vesmir. Existuje spoustu faktoru ktere to Fedu znemozni.
1. to implikuje ze zasoba jeste vetsich pitomcu kteri jsou schopni nebo ochotni se dale zadluzit je neomezena,neni, Fed muze sice poslat do obehu ohromne mnozstvi dolaru, nemuze ale urcit kam poplynou, a i momentalni akce vlady ktera nadeli kazdemu pitomci asi 1200$ je pouze jednorazova zalezitost, pokud Fed nechce skoncit a la Weimarska Republika, coz by znamenalo podriznout slepici ktera snasela zlata vejce a byt out of bussines.
2.pomer kreditni bubliny k realne ekonomice se neustale zhorsuje, udrzuje to pri zivote firmy ktere by davno zdechly a ktere zaroven konkuruji tem zdravym, pouze magori veri ze k prosperite se lze prodluzit. Vznika cim dal vic zombi firem ktere nejsou svymi zisky schopny pokryt platby uroku na jejich dluhy, pred r 2000 jich bylo v USA pod 1% dnes se to blizi 20% !!! To je sud prachu ktery nevyhnutelne bouchne.
3. schopnost dalsiho zadluzovani rozjet realnou ekonomiku neustale klesa, od zalozeni USA to trvalo do 1981 nez USA mely dluh 1 billion$, ted 1 bil. stihnou za par mesicu a presto nebyt bilancni akrobatiky nemely by USA uz pres 25 let zadne pozitivni BIP.
Tech duvodu je ovsem mnohem vic. [chechtot][chechtot]

380025

16.6.2020 18:41

RE: Dedolarizace je zbožné přání

ping789 91.?.?.?

Reakce na 380025

váš úhel pohledu je poněkud plochý, přírůstek fanoušků $ na zemeguli je cca 1,1% ročně, cca 85 000 000 duší , které musí FED nasytit svými poukázkami na štěstí , tohle 1,1% je tahoun důvěry v poukázky tak silný, že i přes úžasný ekonomický diletantismus vyvolené rasy jejich zlaté tele nepadne , jen pokud by ho podřezali v rámci svého plánu sami, přirozeně s připravenou náhražkou ( ovšem fantazmagorie typu bitcoin z dílny cia to nebudou ) , bude to maximálně jak ve třiapadesátém za Novotného a kouzelníci z FEDu vytáhnou nový dollar , tradá a šůdrové posmrknou a budou se piždit dál, pozor změna, po novém dollaru, co jiného by asi tak dělali ? četli Vergilia v originále a choupali k tomu biorákosí s broukama ? [mrknutí jedním okem]

380030

16.6.2020 23:13

RE: Dedolarizace je zbožné přání

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380030

usmevne, predstava ze rust populace hraje pro udrzeni dolaru nejakou roli je primo infantilni, obzvlaste tam kde mesicni mzda cini 20-50 $, jediny duvod proc zebraci z rozvojovych zemi potrebuji dolary je ten, ze musi platit uroky na sve dolarove dluhy a to je duvod ktery se brzo vypari, jednoduse protoze nasledkem soucasne celosvetove deprese ten domecek z karet zvany fiat money pujde nevyhnutelne do kytek, a s nim financni mrtvolky,doposud zpoceni blbeckove z Fed vypotili 4 QE (volne prelozeno kvantitativni padelatelstvi) a spolu s redukci Trumpovych danovych ulev ve vysi 1.5 bilionu $ to na poli realne ekonomiky nebylo vic nez vlazny psouk a tempo se zrychluje ackoliv Fedaci makali prescas a vypotili dalsich 7 bilionu$ z ridkeho prdu a US dluh poskocil za 6 tydnu o 1.5 bil., za 10 tydnu 2.7 bil. a blizi se 26 bil.$. Predstava ze se pokusi udelat menovou reformu jako v 1953 komousi je primo k smichu, oskubat bankovni klienty je totiz v pomeru k dimenzim kreditni bubliny plivnuti do Stromovky a hodnota hmatatelnych aktiv se uz davno predtim smrskne o 90%, vzhledem k tomu ze US ekonomika uz sestava temer ze 70% z presupovani dluznich smenek sem a tam jelikoz fabriky odstehovali do Asie, rovnalo by se to strelbe do vlastniho kolena, zombi banky by kapaly jak mouchy na lampe a komu patri Fed? No prece nejvetsim privatnim bankam!A nejlepsi na tom je, ze bublina se neda vypustit kontrolovane, zkuste si to ve vane s mydlem. Mimochodem Fed svymi poukazkami nikoho nesyti pouze okrada. [chechtot][chechtot][chechtot]

380035

17.6.2020 10:20

RE: Dedolarizace je zbožné přání

Salimon 194.?.?.?

Reakce na 380025

Popravdě mám pocit, že jste pouze přišel ukázat "svaly" a nikoliv něco sdělit nebo se dozvědět.
Přesto máte pravdu věta, kterou jste z mého příspěvku vypíchl není ani zdaleka přesná. Už protože část dluhu skutečně drží jiné státy, část reální soukromníci a jen část agentury či banky, kupující ve jménu FEDu.
Ta věta měla ilustrovat především fakt, že již delší dobu by USA nebyly bez této pomoci schopny své dluhopisy prodat. Šlo jednoznačně o nadsázku.

Jelikož dluh USA roste geometrickou řadou (i obsluha dluhu něco stojí) je nasnadě, že poptávka po dolarech a jejich reálné využití toto tempo růstu nemá. Takže pořád musí tahat FED další králíky z klobouku, aby tento rozdíl dohnal.
Můj příspěvek měl pouze v jednoduchých slovech popsat, proč je dobré vnímat odděleně USD (a jeho postavení) a dluh USA (US bondy). Podle mě je to předpoklad pro pochopení dalších souvislostí.

Ohledně Vašich argumentů. Jsou pro mě bohužel nečitelné. Přesněji nerozumím tomu, proč by měly (speciálně 2. a 3.) znemožňovat nákup nově vydaných US dluhopisů za FEDem nově vydané USD.
K argumentu číslo 1. Asi jste slyšel o "vrtulníkových penězích". Zmiňujete neschopnost FEDu směrovat tok vydaných peněz. Nerozumím tomu. Protože diskutovaný případ byl o tom, že nově vydané peníze použije FED na nákup nově vydaných dluhopisů a peníze tak dostane vláda. Která se rozhodne, za co je utratí. Tedy FED to má v tomto případě jednoduché. Jediný problém je to rostoucí číslo dluhu USA.

Obecně narážíte na neschopnost vlády USA rozhýbat domácí ekonomiku a na celkové vnitřní zadlužení (firem i domácností). V tom se ale nepřeme. Já jsem jen popisoval rozdílný přístup vlády USA k dluhopisům. Zatímco většina vlád světa se musí starat o svou vnější "imidž", pokud chtějí dostatečně draho prodat své dluhopisy, tak vláda USA tuto starost může pouze předstírat. Reálně musí jít na ruku především FEDu.
Tohle by bohužel bylo na daleko delší povídání.

Prosím, zkuste i do budoucna raději hledat význam sdělení, než napadat jednotlivé věty. A já se pokusím být přesnější. I když se obávám, že poukazovat na všechny případy, kdy používám nadsázku, sníží čitelnost takového textu.

Salimon

380047

17.6.2020 12:53

RE: Dedolarizace je zbožné přání

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380047

je mi lito, vzhledem k tomu ze vetsina prispevku pokud jde o toto tema se zde i jinde na webu hemzi nesmysly, nelze nez reagovat na konkretni cast textu, neni mozne zde psat romany a faktem je ze Fed ani zadna jina centralni banka nemuze vyrabet obezivo neomezene. Pokud vam me vyvody nic nerikaji, zkuste hledat pricinu ve vasich znalostech. Pokud jde o helicopter money, to je nesmysl ktery Fed nikdy neudela, rovnalo by se to jejich sebevrazde a likvidaci jejich zlodejny, k tomu je ovsem potreba chapat jak monetarni system funguje a to by bylo na nekolik stranek, jakmile by s tim Fed jednou zacal, podobne jako s QE uz by nikdy nemohl prestat a cely system by sel v pomerne kratke dobe do vyvrtky. To ze ted Trump hodil do placu 1200$ kazdemu plebejci je pouze predvolebni navnada ktera nejde na triko Fed. Otazku USD a US dluhu (vcetne korporatnich a privatnich dluhopisu) v zadnem pripade nelze brat oddelene, kazdy jednotlivy $ ktery Fed monetizuje jde na nakup dluhopisu a jedina ale neexistujici alternativa by byly prave helicopter money.
Nakup US dluhopisu Fedem neni omezen, omezena je schopnost statu, pripadne dalsich emitentu dluhopisu se neomezene zadluzovat, pri soucasnem tempu je jen otazka casu nez rating US papiru dosahne misto AAA junk, v tom pripade bude mit vetsina institucnich investoru nasledkem pravnich predpisu a vlastnich reglementu zakazano takovy srot vubec drzet. A jelikoz kazdy jednotlivy $ a jakakoli jina mena vznika dluhem, znamena to ze pro Fed se blizi konec party. Kreditni trh je nepostradatelnym pilirem kazde ekonomiky, jakmile Fed skoupi vetsinu statnich papiru, prestane trh fungovat, jednoduse protoze financni subjekty potrebuji pro sve transakce colateral a toho je v obehu stale mene. [velký smích][velký smích]

380053

18.6.2020 6:56

RE: Dedolarizace je zbožné přání

ping789 91.?.?.?

Reakce na 380053

dokonce i podle v rezii BLS zasvindlovaneho inflacniho indexu CPI uz dolar od zalozeni Fed 1913 ztratil 97% kupni sily. A jelikoz momentalne tajtrlici vsech centralnich bank zavodi o to kdo tu svou menovou sunku vice devalvuje, da se s celkem velkou pravdepodobnosti rict ze dolar nezmizi,
napsal níže "rosco"
jako infantilni blb vám pane docente příruček sděluji, že i kdyby dolar ztratil 500% nebo 10000% kupní síly od začátku 20století, tak nezmizí , protože 80% populace mu věří pevně a neochvějně dokud jim v xidské televizi neřeknou dost , třeba přežijeme 5 let a pak si to řekneme [mrknutí jedním okem]

380065

18.6.2020 9:56

RE: Dedolarizace je zbožné přání

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380065

pokud vam to nahodou uslo, nize jsem tez napsal ze dolar nezmizi, otazka ale je v jake forme bude existovat, zcela urcite zmizi veskere nekryte meny a tedy s nimi i nekryty dolar. To uznal po svem odchodu i ober sasek a hlavni operator tiskarske rotacky Greenspan, jednoduse protoze veskera letadla maji tendenci odletet kominem a soucasny monetarni system nic jineho neni, kdo nechape jak funguji exponencialni funkce, pro toho to samozrejme zustane na veky tajemstvim. A kdo veri ze platnost ekonomickych zakonitosti se da politicky vyloucit, mel by se urychlene obratit na Dr. Chocholouska. Soudruh Breznev by o tom mohl vypravet romany

380068

16.6.2020 14:36

RE: Dedolarizace je zbožné přání

rosco 185.?.?.?

Reakce na 380007

ano, ovsem celkova pozice Ruska v Treasury B. je kolem 11 mld.$ potom co 2018 kolem 100 mld-$ prodali a dalsi nakupy se konat nebudou, pouze pokud vynosy dluhopisu presahnou 3% a k tomu s vyhledem nekolika let v zadnem pripade nedoje, momentalni vynosy se pohybuji daleko pod 2%.

380021

16.6.2020 19:00

Nejúspěšnější exportní artikl usa jsou jedině SANKCE a Majdany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 380007

Vyšly najevo data o financování současných amerických protestů velkými společnostmi:

Sony Music – 100 milionů dolarů,
Walmart – 100 milionů dolarů,
Warner Music – 100 milionů dolarů,
Nike – 40 milionů dolarů,
Amazon – 10 milionů dolarů,
Facebook – 10 milionů dolarů ,
Target – 10 milionů dolarů,
Verizon – 10 milionů dolarů,
United Heath – 10 milionů dolarů, G
oldman Sachs – 10 milionů dolarů,
Microsoft – 1,25 milionu dolarů,
Intel – 1 milion dolarů.

Welcome to the Perestrojka. Nejde mi do hlavy jak může někdo financovat zničení vlastního státu a vraždění vlastních spoluobčanů, vyvolat občanskou válku ve jménu moci, i když… Velké státy nemají rádi porážky a vždy volí sebevraždu. Teď pasivně pozorujeme v živém přenosu sebevraždu zvrhlého liberálního Západu. Ten možná bude scházet jedině Vám.

380031

16.6.2020 11:15

Svět kapitálu bez hodnot

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. Všechny vnější projevy světa, který ovládají chapadla Světa Kapitálu jsou výsledkem práce Idiotů, kteří ve jménu démo(n)kracie obsadili téměř všechny řídící funkce... a tváří se skvěle... a jejich idiotismus zaplavuje čím dále tím více vrstev jimi ovládaných skupin lidí. Idiotismus je skutečnou (anti)hodnotou Světa Kapitálu. V takovém marasmu se Svět Lidí nemůže vyvíjet. Protože podstatou Světa Lidí a živého světa je vývoj dá se předvídat, že světu vládnoucí Idioti budou eliminováni včetně všech tzv."hnutí" vygenerovaných Idiotmi ze Světa kapitálu a jeho sluhů. Ve Světě Kapitálu plném nenávisti se nedá žít a všechny úvahy o jeho vylepšení/udržení jsou fantasmagorie. Svět Kapitálu je zasažen rakovinou jemu vlastních (anti)hodnot.

380014

16.6.2020 13:27

Krach dolaru se určitě neblíží

JanN 178.?.?.?

Proč tu vyjde článek, ke kterému pak majitel a hlavní admin připíše, že to je nesmysl? Vyjde tu i článek o tom, že Země je placatá a Trump je ve skutečnosti převlečený Marťan? Nějak mi uniká pointa.
[zmaten]

V dolarech má uloženy devizy Čína i Rusko, stejně jako tisíce soukromých investorů. Tak jako nepadne ještě řadu let Microsoft, protože většina světa používá jeho operační systémy navzdory mnohdy oprávněné kritice, nehrozí v následujících letech ani pád dolaru.

380018

16.6.2020 14:13

ach vazne?

rosco 185.?.?.?

"odstoupení od architektonických pilířů globalizace, jako je Pařížská dohoda o klimatu, Trans-tichomořské partnerství, Světová zdravotnická organizace a tradiční atlantické aliance, velmi špatná reakce na covid-19...."

Staci precist tuhle vetu a je jasne za koho tento clown,byvaly sef ekonom proflaknute Morgan Stanley banky, kope, Kosher Nostrou inscenovana Klimasekta, Fake pandemie, proflaknuta WHO ve sluzbach Pharma mafie, ta rada je dlouha. Pokud jde o dolar krach se blizi? To snad ne, krach dolaru je davno tady akorat vetsina laiku zira na spatne ukazatele, kvalita fake meny se totiz nezjisti kursovnim pomerem k jine fake mene, nybrz schopnosti udrzet nebo ztratit kupni silu a dokonce i podle v rezii BLS zasvindlovaneho inflacniho indexu CPI uz dolar od zalozeni Fed 1913 ztratil 97% kupni sily. A jelikoz momentalne tajtrlici vsech centralnich bank zavodi o to kdo tu svou menovou sunku vice devalvuje, da se s celkem velkou pravdepodobnosti rict ze dolar nezmizi, mezi slepymi je totiz jednooky kral.Jina otazka ovsem je co za nej bude mozno koupit. Krome toho je jasne, ze drive proleti kominem celosvetova kreditni bublina a vezme s sebou i prohnily bankovni system a veskere nekryte meny, pak se uvidi co s tim politicti sasci udelaji a co jim ekonomicky negramotne stado sezere.[velký smích]

380020

16.6.2020 16:40

Padne nepadne..

Jan Hanuš 77.?.?.?

nakonec je to pro normální lidi celkem jedno. Kaddáfí se pokusil vyčlenit ze systému a jak to dopadlo. Myslel to dobře. Pořád rozhoduje hlavně síla, ale nejenom síla zbraní. Měla by rozhodovat důvěra, ale ta se dá vynutit taky. Nakonec se to rozdělí na sféry vlivu, ale tam nahoře budou Rockefelleři a jejich kámoši zase, nějaký nový prachy si vymyslí. I tady platí, že všechno má je cedulku s názvem a ta se dá vyměnit. Sféra vlivu ale taky. Budem prostě pracovat za něco, jako Číňánci. Staré sochy a cedulky se nahradí novými a piráti se zklidní.

380026

16.6.2020 17:30

Kapři si rybník opravdu nevypustí. Ale přesto jim bude vypuštěn.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Ono totiž platit si svého otrokáře, parazita, kata, loupežníka či "humanitárního" bombarďáka už chce stále méně lidí a zemí. Fakt, že dolarem se stále ještě platí cca 2/3 světového obchodu, je založený pouze na setrvačnosti myšlení a na důvěře, že se zámořské chazarské impérium ještě nějak vzpamatuje. Impériu však chybí především zdroje, které chtěl získat parcelací a vykradením Ruska. Za Jelcina to bylo velmi pravděpodobné, za Putina velmi nepravděpodobné. Navíc ten zámořský tavící kotel obsahuje tolik neřešitelných problémů a antagonistických zájmů, že silně koroduje zevnitř. Ke všemu ještě západní chamtivé "elity" vyvezly celá průmyslové odvětví do Asie. Západ, který vsadil na všechny možné i nemožné služby, si jenom službami světovou dominanci nemůže udržet. A ničivé zbraně mají už mnohé další státy. Západ už dlouho žije jen na dluh budoucích generací a především na účet zbytku světa. A tomu zbytku světa se ten parazitismus Západu už velmi zajídá. To, co poslední měsíce sledujeme v přímém přenosu ze Západu a především z Ameriky není konflikt ras či vyznání, nýbrž vzpoura ždímaných otroků proti "elitám" Západu. Neoliberalismus, který na Západě vítězil již od 80. let, přinesl boháčům a mocným ještě daleko více bohatství a moci, ale tzv. střední třídu a zejména chudé stále více okrádá. Hrobníkem Ameriky proto nebude ani Rusko ani Čína, ale právě patologická nenažranost "elit" Západu.

380028

17.6.2020 9:02

Krach dolaru se blíží

libertarian 31.?.?.?

Krach dolaru se blíží - je možno iba zle zvolený názov článku. Nastane KRACH ŠTÁTNEJ MOCI. A iba následne nová moc nahradí starú menu. Vytvorením NOVEJ meny si NOVÁ štátna moc vyškrtne dlhy. Je to vlastne iba srandovná finta, ktorú použijú STARÍ politici, ktorí sa prezlečú za NOVÝCH. Žiadna "nová štátna moc" vlastne nie je naozaj nová. Tá "nová" prevezme od "starej" všetky aktíva, a škrtne iba pasíva , svoje dlhy. Ponechá si políciu, armádu, a hlavne si ponechá poddaných, otrokov - ovčanov. A natešení a uslintaní ovčania až hodne neskôr zistia, že sa nič nezmenilo. Iba prišli o úspory - a platia dane novým pánom. Takto funguje DEMOKRACIA.

380040

17.6.2020 9:03

Odkud pochází skutečný záměr?

Již pamatuji příliš mnoho 2a00:x:x:x:x:x

Proč Rusko i Čína jako státy stále udržují neomezenou moc dolaru na úkor svých vlastních národních ekonomik a hlavně na úkor vlastních lidí, je mi stále záhadou.

Bude v tom něco ještě úplně jiného, nežli pouhá ekonomika s čísly.

V racionálním pojetí globální strategie by pouhé dodávání surovin i zboží protivníkovi zdarma (technicky na nesplatitelný dluh) bylo považováno buďto za zradu anebo za přiznání porážky a podrobení. Porážku ovšem nevidíme, takže je to nejspíš skutečně zrada.

A trvá to déle než těch 60 let, jen to v šedesátých letech minulého století bylo trochu postřehnuto. Jeden příklad za všechny: socialistické Československo vyváželo suroviny, například dříví jako klády (prostřednictvím PZO Ligna), do Západního Německa, kde se z něj vyráběl papír, ten se opět draze nakupoval, aby se zde na něj tiskly _německé_knihy_ na vývoz (prostřednictvím PZO Artia), opět na zakázku ze Západního Německa. A výnosy z těchto obchodů šly kamsi do Londýna.

Já tomuhle říkám prostě kolonizace. A nezměnilo se na tom vůbec nic, ani po sametové revoluci.

380041

17.6.2020 9:57

ŠOK, šok, ......

libertarian 31.?.?.?

Tento článok na Zvedavca tak akosi patrí. tak akosi prirodzene.
Ten ŠOK ma postihol, keď som článok s takýmto názvom od tohto autora našiel na proBruselskom pro-NATOvskom pro-USAckom iDNES-e.
Ovšem - po stručnom prebehnutí po texte sa jedná iba o zhodnú tému, nie zhodný text. Ale - šok zostáva.

380046

17.6.2020 13:54

Koniec amerického dolára?

idevpas 178.?.?.?

Americký dolár v skutočnosti ne-oficiálne skrachoval už začiatkom 70. rokov 20. str. (viď "Nixon shock" a zrada sovietskej partajne nomenklatúry, ktorá ho odmietla nahradiť rubľom, pretože sa chcela začleniť medzi svetovú buržujskú "elitu" ).
Avšak rôznymi zákulisnými dohodami globalistov sa dosiahlo a naďalej dosahuje, aby si nezasvätení (t. j. ovce a "elity" nižšieho rangu) nič nevšimli a všetko išlo tak, ako keby sa nič nestalo.
Dokedy to takto ešte bude trvať?
To snáď vedia iba tí, ktorí reálne vlastnia, resp. ovládajú americký dolár, USA, globálnu ekonomiku a prakticky celý svet, ale aj oni si veľmi dobre uvedomujú, že každé predlžovanie životnosti "zeleného narezaného papiera" len ešte viacej zvýši toto smrteľné zovretie sveta, ktoré má svoje limity.
Oficiálny urýchlený kolaps US dolára by pravdepodobne nastal iba v prípade, ak by sa americkej nacionálnej "elite" podarilo zbaviť sa Trumpa ( = zástupcu skutočných globalistov!) v nadchádzajúcich prezident. voľbách v USA.
Potom by asi nasledoval urýchlený odpis amerického hegemóna zo strany globalistov, totálny ekonomicko-hospodársky kolaps USA a do určitej miery i zbytku sveta (s ohľadom na mieru ne/sebestačnosti tej-ktorej krajiny - teda napr. na Slovensku by sme asi doslova a do písmena žrali hlinu, do toho rabovanie cigánov a pod.), ktorý by už nemal dôvod naďalej podporovať svetového parazita v podobe USA (a aj keby niektorí pod-pindosníci v niektorých amerických neo-kolóniách sveta chceli, tak by skrátka nemohli, lebo by ich ľudia bez zveličenia zožrali aj s topánkami).
V USA by následne vypukla pravá nefalšovaná krvavá občianska vojna, proti ktorej by boli dnešné americké patálie len taký slabý čajíček (viď FEMA tábory a čierne plastikové "vaničky" - na tento potenciálny scenár v USA sa už dávno globalisti pripravujú).
Pohlavári globálnej politiky by pomocou armády uzavreli vonkajšie hranice USA, aby nikto z ľudí nemohol opustiť americké územie (na juhu by to istila mexická hranica - preto sa tam stavia tá stena ako z filmu "Útek z NY", a na severe prírodná bariéra), zaistili strategické a nebezpečné objekty typu JE a nukleárne raketové silá, a nechali voľný priebeh tomu, aby sa z pohľadu globalistov zbytočné "uhlíkové jednotky" medzi sebou vymydlili navzájom jak v tých post-apo holyvúdskych filmoch typu "Mad Max", "Útek z NY" a pod.

380055

18.6.2020 14:13

juan

Golem 178.?.?.?

Až na to pán editor , že ľudia majú radi to čo sa im povie.
[smích]
plán je , že to bude juan ale v skutočnosti to bude rubel.
Tak ako mohol byť už v 70tych rokoch.

380074

Příspěvků: 30

16.06. 02:18 siky  A co kryptoměny?
16.06. 11:17 Salimon  RE: A co kryptoměny?
16.06. 15:01 Joseph Chlor  RE: A co kryptoměny?
16.06. 17:28  RE: A co kryptoměny?
16.06. 18:03 siky  RE: A co kryptoměny?
17.06. 11:36  RE: A co kryptoměny?
17.06. 07:59 kolokol  RE: A co kryptoměny?
18.06. 10:00 idevpas  RE: A co kryptoměny?
19.06. 14:25 siky  RE: A co kryptoměny?
16.06. 09:56 simonx  Dedolarizace je zbožné přání
16.06. 12:05 Salimon  RE: Dedolarizace je zbožné přání
16.06. 15:19 rosco  RE: Dedolarizace je zbožné přání
16.06. 18:41 ping789  RE: Dedolarizace je zbožné přání
16.06. 23:13 rosco  RE: Dedolarizace je zbožné přání
17.06. 10:20 Salimon  RE: Dedolarizace je zbožné přání
17.06. 12:53 rosco  RE: Dedolarizace je zbožné přání
18.06. 06:56 ping789  RE: Dedolarizace je zbožné přání
18.06. 09:56 rosco  RE: Dedolarizace je zbožné přání
16.06. 14:36 rosco  RE: Dedolarizace je zbožné přání
16.06. 19:00  Nejúspěšnější exportní artikl usa jsou jedině SANKCE a Majdany
16.06. 11:15 svatoslav.butora  Svět kapitálu bez hodnot
16.06. 13:27 JanN  Krach dolaru se určitě neblíží
16.06. 14:13 rosco  ach vazne?
16.06. 16:40 Jan Hanuš  Padne nepadne..
16.06. 17:30  Kapři si rybník opravdu nevypustí. Ale přesto jim bude vypuštěn.
17.06. 09:02 libertarian  Krach dolaru se blíží
17.06. 09:03 Již pamatuji příliš mnoho  Odkud pochází skutečný záměr?
17.06. 09:57 libertarian  ŠOK, šok, ......
17.06. 13:54 idevpas  Koniec amerického dolára?
18.06. 14:13 Golem  juan

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 223 989,73 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 106