Diskuze k článku

Itálie: virově-ekonomická krize může přerůst ve virově-politickou

Příspěvků 24

1.6.2020 6:06

Zpitomělí Italové......

Maximus1 2a00:x:x:x:x:x

Italové mě připadají pořád jako velké děti. Po tom všem, po těch letitých zkušenostech, pořád šilhají po společné Evropě (řízené z Bruselu a dnes už i bez skupulí z Německa) a myslí si naivně, že se mohou napořád stát snad jedním z ekonomických tygrů kontinentu či snad více. Jenže jejich ekonomika je sevřena v několika kleštích, jednak levným zbožím s vysokou kvalitou z Německa a spol. a měna euro to jen podporuje a také asijskou produkcí zboží dumpingového charakteru, ponejvíce z P.R.C. Dalším okovem je obrovský státní dluh, který je už v podstatě nesplatitelný!
Itálii může spasit jen odchod z eurozóny a z EU, ale i tak to bude hodně bolet! A jen opozice se Salvinim toto může provést! Jenže ta by potřebovala velkou podporu obyvatelstva cca 80%, jenže zblblé děti Italové budou pořád volit typy jako byl Berlusconi, Conti a podobnou politickou chamraď napojenou na vládce Západu a to jsou mocní lidé od velkých peněz a majetků! Rothschildové se musí chechtat! Jen ještě větší pressing ekonomiky způsobí, že se jim rozsvítí v palicích! Snad......

379755

1.6.2020 8:04

žrádlo pro psy

ping789 91.?.?.?

Nejen Italové, globálně lidské zdroje prokázaly a potvrdily svým majitelům disciplinovaně svůj status žradla pro psy, i tuzemci. Následky této zákulisní planetárni okultní operace budou drtivé, moderovaným strachem a hloupostí byla stvořena jiná realita "mordoru", populace z klasifikace lidských zdrojů postoupila níže. Kálíyuga v celé své kráse a síle. "Jestliže zplodíte, co je ve vás, to, co máte, vás zachrání. Jestliže to v sobě nemáte, to, co v sobě nemáte, vás zahubí." (TmEv)

379756

1.6.2020 8:43

Talianom sa to oplatilo

libertarian 31.?.?.?

Taliani ten koronavírus a počet jeho "obetí" poriadne načechrali, a odmena je na ceste. EU, - teda vlastne my drobní ľudia - sa im poskladáme na stá miliardy eur "pomoci" . To je pekná odmena za to, že na úmrtné listy napísali - COVID. Ak človeka z rakovinou zožral lev, napísali - zahynul na koronavírus. A Merkelová už balí kufor s eurami. Dnes je už toto známe všetkým, ktorí si nezapchávajú uši.

Taliansko bolo ekonomicky nad hrobom už pred koronavírom, a ten vírus im zarobil peniažky na záchranu. Teda skôr - na odklad o jeden rok.

> říká předseda vlády a ministr Giuseppe Conte. Vláda slibuje
> vynaložit „maximální úsilí, aby zachránila každé pracovní místo“.

- a potom na tie zachránené pracovné miesta lákajú gastarbaitrov z východnej europy, pretože talian ani muslimský "imigrant" predsa nemôže makať v tom teple na poli pri zbere zeleniny. Toto je vhodné iba pre muklov z východu.

Je to šialené, ako politikom naši ovčania žerú tie lži.[zmaten]

379758

1.6.2020 8:53

toto je fakt vtipné !!!

libertarian 31.?.?.?

> jsou nuceni přivydělávat si podomním obchodem nebo sběrem
> ovoce a zeleniny namísto sezónních pracovníků z Rumunska,
> Ukrajiny, Maroka, Polska.

- takže, nakoľko na Talianov nemôžu makať gastarbaitri, tak sa na talianov musíme zozbierať z našich daní na koronavírovú pomoc. A Merkelová to už zariadila a prikázala. Pripravte si pudiláre, milovníci euroUnie. Zachránite Talianov. [chechtot][chechtot]

379759

1.6.2020 8:55

Cenzura-info pro p. Stworu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a02:x:x:x:x:x

https://echo24.cz/a/S783n/ministerstvu-vnitra-vadi...

Ten pořad jsme se ženou viděli v březnu, na začátku "pandemie". A velice nás uklidnil. Od té doby virus ignorujeme a on ignoruje nás. Zprávy o něm nesledujeme v TV, ani nečteme na netu. Žijeme pořád stejně, jako před virem.

379760

1.6.2020 9:28

RE: Cenzura-info pro p. Stworu

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?

Reakce na 379760

Já se vůbec nedivím, že to chtěli smazat. Takovou blbost bych také nepustil.

P.S. Varuji případné další naivy, že pokud by chtěli tady na Zvědavci šířit tyhle bludy a šamanské léčby pokračováním této větve, budou smazáni také.

379762

1.6.2020 18:18

RE: Cenzura-info pro p. Stworu

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379762

Tu by toho bolo na mazanie hodne, len .......by to tu bolo hodne pusté[pláč]

379772

1.6.2020 22:12

RE: Cenzura-info pro p. Stworu

prednohor 91.?.?.?

Reakce na 379772

"Hodně pusté" to býva aj vtedy, ak je to veľmi "zaplevelené" príspevkami jedného - dvoch notorických diskutérov. Preto tu platí to známe: menej je niekedy viac !


P.S. Ospravedlňujem sa za tú husákovskú českoslovenčinu ale na hrubé vrece hrubá záplata.

379774

4.6.2020 19:35

RE: Cenzura-info pro p. Stworu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 379762

Pane Stworo, zklamal jste mně. Myslel jsem si o Vás, že budete vždy bojovat proti cenzuře. A to i kdyby v tom videu doporučovali pro zdraví, s prominutím, jíst vlastní howna nebo pít vlastní moč.
S takovou se pak nedivte, až někdo bude cenzurovat Vás nebo zruší Váš web úplně.

379828

1.6.2020 18:15

RE: Cenzura-info pro p. Stworu

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379760

> ..... Od té doby virus ignorujeme a on ignoruje nás. Zprávy o něm
>nesledujeme v TV, ani nečteme na netu.
- výborne. ....... lenže je problém ignorovať štátnu buzeráciu (zatvorené hranice, zatvorené wellnesy , náhubky .....,) a štátnu políciu.

> Žijeme pořád stejně, jako před virem.
- lenže je problém ignorovať štátnu buzeráciu, takže žijeme ako väzni v 1. cenovej base.

379771

3.6.2020 11:32

RE: Cenzura-info pro p. Stworu

Eduard Piovarči 193.?.?.?

Reakce na 379760

Tiež žijeme rovnako ako pred Pandémiou stále so žebráckymi platmi a dôchodkami dnes už aj s tým že môžeme prísť aj o tú žobrácku palicu lebo Matovič, pándémia a už 60 percentné zadĺženie Slovenska aj preto že musíme kupovať predražené USA stíhačky za miliardy aby americkí zbrojari chudáci nehladovali.
Ale to nie je nič oproti tomu čo urobila WHO miliónom ľudí v Bangladéži:

AKO WHO OTRÁVILA
SVOJOU "POMOCOU" 35 AŽ 77 MILIÓOV ĽUDÍ
MOŽNO V NIEČOM VERIŤ WHO?
NEBUĎME NAIVNÍ....
https://www.idnes.cz/xman/styl/who-banglades-voda-...
https://aragonit11.blogspot.com/2020/05/tri-rostli...

379808

1.6.2020 9:08

jedno je jasne

rosco 185.?.?.?

tupe ekonomicky nevzdelane stado celeho sveta nepochopilo, jake jsou cile teto corona saskarny, coz je pouze jiny druh chripky. V sezone 2017/2018 zemrelo celosvetove 1.5 milionu lidi na chripku, udajnych umrti na coronu je soucasne necelych 400000, podvod stoleti.V zadnem pripade nejde o zdravi populace, nybrz v prve rade o zalepeni der v bilancich bankrotujicich bank. Jelikoz tato financni pyramida neboli letadlo, nazyvane monetarni system, funguje pouze v pripade ze dluhy neustale rostou, jinak to zkolabuje, a jelikoz zasoba jeste vetsich pitomcu kteri se chteji nebo jsou stavu se dale zadluzit pomalu mizi,bylo potreba vyrobit par bilionu novych dluhu, tentokrat na urovni statu. Vtip je v tom, ze vetsina statu je sice neustale jednou nohou v bankrotu, presto ale dostavaji od zkorumpovanych rating agentur AAA rating, to znamena ze nove statni dluhopisy v bilancich bank jako mavnutim proutkem navysi podil tech "kvalitnich " kreditu oproti tem financnim mrtvolam, kterymi se bankovni bilance primo hemzi. Jako vedlejsi produkt tehle svinarny byl samozrejme navyk tupeho stada na dalsi utahovani opasku a dalsi oklestovani osobnich svobod.

379761

1.6.2020 22:15

RE: jedno je jasne

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 379761

S obsahem souhlas. Jste si ale jistý, že v roce 17/18 zemřelo 1,5 milionu lidí NA chřipku? Domnívám se, a těch důkazů stále přibývá, jak se o tom neustále mluví, že se na chřipku a na ten jejich koronavirus neumírá. Zdravého může nahnat na pár dní do pelechu. Nemocnému může přitížit. Velmi nemocného může dorazit, ale prý už i ČT09 se neopovažuje tvrdit, že lidé umírají NA ten jejich koronavirus. Ale že umřeli S koronavirem. Mám v rodině 4 osoby, které se nakazily. Je třeba říci, že zdravé osoby. Snad až na hlavu. U jedné kašílek, u zbylých nic. Mám tak snad věřit prolhané ČT, že jde o něco nebezpečného?

379775

2.6.2020 7:24

RE: jedno je jasne

rosco 185.?.?.?

Reakce na 379775

ty udaje pochazi z unikle interni zpravy nemeckeho ministerstva zdravotnictvi ktera byla vyhotovena vysoce postavenym urednikem ministerstva, zprava se samozrejme nehodila do kramu vladnim tajtrlikum a byl proto docasne suspendovan, pochybuji ze by si u tak brisantni zalezitosti dovolil publikovat falesna cisla, musel vedet ze mu jde o job, pokud by to byl vymysl byli by ho rovnou vyhodili.
https://www.achgut.com/artikel/dossier_das_corona_...
http://www.klasseverantwortung.de/english/Corona.h...

ostatne cisla ktera publikoval nemecky Robert Koch institut k sezone 2015 pro samotne Nemecko mluvi tez za sebe:
2015 25000 mrtvych na chripku a 40000 na rezistentni bakterie, kde byl nejaky lockdown? Ted nejakych 7000 udajne na coronu.

379783

1.6.2020 10:01

No a mezitím nám....

Joseph Chlor 89.?.?.?

... jistý výlupek z Evropských " hodnot" sváří další antirusistický (srovnej s antisemitismem) dort , jak že to Rusko je drzé a na svém (sic !!) území si dovoluje posilovat své vojenské pozice. A jak je tím nebezpečné (co by se asi dělo , kdyby Rusko rozmisťovalo svá vojska v Mexiku , na Haiti či v Kostarice) i nám...a jaké to bude, až i naši vojáci, bok po boku našich momentálních spojenců, s tím nebezpečným Ruskem zatočí, až vpadne do Pobaltí (proč by tam mělo vpadnout - to ale " náš" výlupek raději neuvádí).
Připadá mi to trochu jako goebbelsovina (jistého období), kdy se také obdobným způsobem strašilo - že Rusko chystá vpád do Německa... a tak nakonec došlo ( v tehdejším establishmentu aktuálního našeho spojence, ale možná nejen v jeho establishmentu) k souhlasu s tím, aby se tedy vedla "preventivní " válka proti Rusku, že je nutno Rusko předběhnout. Věřme (respektive doufejme) , že takovou moc nad námi dnešní " naše" šlechta nemá, aby opět nahnala masy na zbytečná jatka.

Jak se to má k dnešní koronavirové Itálii ?
Nu tak, že místo volání po aspoň to dočasném přerušení režimu protiruských sankcí, v době koronavirové údajně to pandemie, (umírají a trpí snad Rusové či Rusky nějak jinak než např. Italové a Italky ??), tlačí se znovu na pilu ( nejlepší obranou je útok) ? Kdy však takový postoj, promiňte mi to, zavání aktualně až etnickým rasismem (pomáhat Evropanům a Evropankám ano, ale Rusy a Rusky sankcionovat ?!!), což také upomíná na výše zmíněnou nacistickou zrůdu a její sympatizanty a de facto (v Mnichově 1938 i de iure) spojence.
Pokud by skutečně došlo k nějakému masovému umírání, utrpení v Rusku - kdo tady bude mít krvavé ruce ? Budeme je umět aspoň vyjmenovat , když už tedy nemáme jak zjednat nějakou nápravu (to je demokracie jak hrom, co ?) ?
Buď se tito lidé z historie nepoučili, anebo naopak se jí vášnivě inspirují, mám na mysli např. ty epizody a procesy, které vedly k rozvratu v Rusku či v Deutsches Reich verze Weimar. V prvém případě by šlo o hlupáky a hlupačky, ve druhém o gaunery a gaunerky, máme možnost si vybrat, neb demokracie. [smích]

Rozvrat v Itálii by asi až takový fatální dopad neměl, se vší úctou k tomuto také to poměrně početnému národu. Neb na záchranu (ano, zde by se určitě nesankcionovalo, ale zachraňovalo, pomáhalo) by přispěchali všici ti, kteří chtějí Itálii mít dál pod kontrolou, v rámci uchování síly a moci svých politických (a tak i vojenských) center, ať už leží na evropském či na americkém území. To by byl frmol jak za starého Marshalla. Itálie je totiž " naše", Rusko (zatím ještě ?) ne. A to je velký rozdíl , určitě z hlediska hlupáků, hlupaček, gaunerů a gaunerek (kteří ale jinak mají plné huby keců o mávnutí motýlích křídel kdesi v Amazonii).
Klacek a mávátko. Vyber si, buď jdeš s námi, nebo jsi proti nám.

379763

1.6.2020 10:37

Nové heslo fašistů – OBRANA je ÚNOS

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Politický jazyk… je určen k tomu, aby lži vyznívaly jako pravda a vražda jako úctyhodný čin, a aby čistému vzduchu daly zdání pevnosti.“ – George Orwell

Euro je pro Itálii tragédií. Od zavedení tohoto banksterského otrokářského nástroje se Itálie propadá do zadlužení, u banksterů, podobně zoufalého jako Řecko nebo Španělsko.

Covid-1984, s hysterickou propagandou a zabrzděním už tak nemocného hospodářství, je další košer svinstvo! Konec banksterkého zločineckého projektu EU a eurozóny by byl prospěchem pro většinu obyvatel Evropy, domnívám se. Věčné Serešovy dluhopisy jsou totiž dalším xido-svinstvem!

Lidstvo je Strana.
tři hesla Strany:

VÁLKA JE MÍR
SVOBODA JE OTROCTVÍ nebo otroctví je svoboda
NEVĚDOMOST JE SÍLA

nejdovedněji praktikují doublethink ti, kdo ho vynalezli a vědí, že je to rozsáhlý systém myšlenkového podvodu.
(Orwell, 1984)

Xido-fašistická SSebranka si jako nástroj genocidy bílého obyvatelstva tentokrát určila zoufalce postižené podvodnou zločineckou ideologií – mohamedánismem. Zdebilizované vetřelce pašuje do Evropy pod prolhanou propagandou – uprchlíci. Salviniho hájení zájmů voličů je podle fašistických represivních složek a vymýváren mozků – únos. To nevymyslíš!

Nové, další heslo SStrany je:

Obrana je únos
15 let vězení za vykázání vetřelců! Příkladné odstrašující potrestání vzpurného Salviniho, který musí být poučen, že nejvyšším zákonem je zvůle banksterů, hromadných lupičů a vrahů!

379765

1.6.2020 10:57

Itálie je skvělá....,

R.E. 46.?.?.?

..., ale naprosto zkažená konzumismem, individualismen, amerikanismem, pokryteckou, pseudolevicovou eurounijní ideologií sociálnosti a lidských práv, kteréžto ústí v strašné rozpory, které nejsou Italové schopni pochopit a řešit.

Jsou v svázáni sobeckostíí a pokrytectvím, které je v rozporu s jejich deklarovanými evropskými hodnotami a aby tomu všemu vyhověli, řeší to na úkor pitomců z Východu...a proto jsou solidární s imigranty z Afriky, protože cítí odpovědnost za Mussoliniho eskapády v Habeši, ale platí to prachama ukradenýma z Líbye, dále vydřenýma z gastarbeitrů z Východu a jeho jimi vlastněných montoven, které si tam pořídili právě proto, aby zcela "solidárně" nemuseli platit za práci tolik, jako v Itálii..., ale přitom trpí zášti proti Rusku a vyčítají mu, že pod Stalingradem nechali pomrznout z 280-ti tisícového kontingentu 80.000 těch nejlepších synů Itálie, kráčejících Evropou ruku v ruce s Hitlerem...

Itálie je jen další zkažená perla na náhrdelníku Evropské unie stejně, jako je i více či méně zbytek počínaje Německem přes Francii až k těm ostatním téměř bezcenným korálkům mimo "jádro Bruselu"...
Ta corona jen dokázala, že ten kapitálistický cigánský systém uvažování a žití z ruky do huby a ze dne na den vede jen do pekel a jeho brány se za pomoci jistých sil už začaly otvírat a po USA to brzy přijde i sem do Evropy, která hnije zaživa a rozpadá se celá prolezlá červy a larvami do ní nakladených těmi tlustými masařkami, co vlastní světový finanční systém, nervovou soustavu planety..
Ona ta celá EU i s vazalským okolím je jen jakási čamrda točící se na špičce čím dál rychleji a s těžištěm posouvaným výš tím šílenstvím indukovaným z jistých center řízení a je jen otázka času, kdy do ní najednou "šprtne" něco tak, aby se z té špičky zhroutila a udělala okolo sebe pořádnou paseku, jak bývá v takových případech zvykem...

379766

1.6.2020 11:11

Tma v očích

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. Všechny ty "akce" a mítinky a "demonstrace" mají stejný účinek jako akce lidí z dob starodávných obyvatel na území jihoamerického Peru, kteří kdysi na rovině pouště Nazca vyznačili dokonalé obrovské symboly viditelné z vysoké výšky a na kterých se stavěly zástupy lidí s důvěrou, že je bohové na tom jejich nebi uvidí a uslyší jejich prosby o déšť... Ale déšť nepřišel, bohové je nevyslyšeli a tak museli tehdejší lidé opustit své území a opustit své "bohy" a odejít na území, kde byla vláha a museli obnovit svou soběstačnost a začít odznovu vlastními silami.
Podobně je tomu i dnes. "Bohové" tj. politici sedící na vrcholcích velkých a malých "nadnárodních" údajně "globálních" pyramíd moci jsou neužiteční jako kdysi "bozi" starověku. Jsou to zbyteční neužiteční přežraní tlachalové, kteří nic důležité neřeší kromě svých zájmů. Zájmy lidí - občanů - jsou mimo obzor jejich horizontu myšlení.
Když se objeví někdo hájící zájmy dané země a jejich lidu je ihned pranýřován jako nepřítel "demokracie".
Na tzv. Západě žádná demokracie již dlouho neexistuje a je jen málo dokladů, že někde alespoň chvilku fungovala. Globální "Bohové" Světa Kapitálu a Sluhové Smrtihlava je ihned vyřadili z existence v zájmu jejich zločinné démo(n)kracie.
Ti, co slouží "Globálním Bohům" Světa Kapitálu mají tmu v očích. Musí "prozřít" a spolu se svými národními vládami musí obnovit vlastní soběstačnost a soběstačnost svého bytí bez vazeb na darebácké politické "bohy" globálního všežravého systému "bohů" Světa Kapitálu, který hnízdí ve světovládních pyramidách Vlády USA a spol. a jejich služky OSN/UN/ a Sluhů Světa Kapitálu a Sluhů Mohameda a Sluhů Vatikánu. Zvláštní roli si sami sobě přidělili "bohové" v tzv.EU, aby se zalíbili těm jiným světovládním "bohům".
Tito "bohové" nevládnou Světu Lidí. Tito "bohové" Svět Lidí vyžírají a vedou do zkázy. Kdo to nevidí má tmu v očích a zahyne žízní jako ti starověcí "věřitelé" bohů na rovině Nazca, kteří svým "bohům" věřili a z té vyprahlé roviny neodešli.

379767

1.6.2020 14:55

Dobrá myšlenka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Jak si někdo moc vyskakuje, tak ho diskvalifikovat. Salvini, na Slovensku Kotleba, u nás třeba T. Okamura nebo I. David. Řešením je šedá masa. Jak dlouho? tak dlouho, až se šedá masa nase.e. A i tady máme dobrou myšlenku. Šedé mase postavit do čela naše lidi, kteří jí ukážou na pachatele. A pachatel tu vždy je: chvilprdi byli nasměrováni proti Babišovi, Fialoprdi to směřují proti Koněvovi-Rusku, budeme pozorovat, kam nasměrují nasra.ou šedou masu po koronasrabu. Není vyloučeno, že za koronasrab obviní právě Salviniho, na Slovensku Kotlebu a u nás T. Okamuru a I. Davida. Třeba někdo zcizil roušku, ohrozil samoživitelku a dítě, hrůza, zemřelo. Fotka tělička, Salvini, Kotleba, T. Okamura, I. David na 15 let do basy. Jourová, Šojdrová už mají noty.

379769

1.6.2020 15:43

Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Celý "slavný" Západ je totiž nesplatitelně zadlužený. Řecko, Itálie, Španělsko a Irsko nejvíce, ale i Francie, Německo a především USA. Tyto "výkladní skříně" Západu už několik desítek let tzv. jedou jen na dluh, účet zbytku světa a budoucích generací. Západ před krachem na konci 80. let zachránil rozpad a následné vykradení východního bloku, ale na to, aby se dluhů navždy zbavil by musel Západ vykrást a vydrancovat asi tak tři zeměkoule. A ty nejsou a nebudou k dispozici. Rusko za vlády Putina jasně řeklo, že vykrádat a zotročovat se dále nedá a ukázalo, že se má čím bránit zámořským predátorům a ze zemí Asie (Číny, Indie, Japonska, J.Korey, Thajska, Indonésie, Singapuru, Malajsie ad.) se staly továrny celého světa, na jejichž dodávkách je západní produkce výrobků existenčně závislá. To čeho jsme nyní svědky v Americe je jen malá ochutnávka toho, co Západ brzy čeká.Říká se tomu občanská válka. A na jejím počátku bude na prvním místě nenažranost chazarských mafií v bankách, nadnárodních korporacích a v médiích, která stála za vývozem celých průmyslových odvětví ze Západu do chudých a lidnatých zemí Asie. Zisky především. Zatím je dolar stále ještě světovou rezervní měnou, ale jeho éra se blíží dost rychle ke konci.Několik desítek let zisky mafiánských "elit" Západu závratně rostly, ale na konci bude krach a občanská válka. V tom lepším případě.

379770

1.6.2020 18:21

RE: Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 379770

> Západ před krachem na konci 80. let zachránil rozpad a následné vykradení východního bloku, ...

Tak to mě opravdu zajímá. Mohl/a byste nás laskavě poučit, pane/paní "193"? Co ten západ ukradl pastevcům koz z Rumunska, pěstitelům rajčat z Bulharska, výrobcům Trabantů z NDR, ...? Co tak důležitého nakradl v ČSR? Opravdu myslíte, že západ mohl zbohatnout vykradením muzeálních manufaktur jménem LIAZ, AVIA, Jawa, Praga, ...? Nebo snad nám ukradli severočeské textilky? Či západočeské porcelánky? O ničem takovém jsem neslyšel.

Tak na čem se ten západ po krachu východního bloku tak napakoval? [mrknutí jedním okem]

379773

1.6.2020 22:23

RE: Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379773

Nehrajte si na prostacka, pane 84???.
Dulezite jsou samozrejme suroviny, energie , produkcni potencial (Cina sla napriklad jinou cestou k trhu, tamni zlodeje popravovali, "my" "nase" ustanovovali za prezidenty, nejen to prezidenty statu) , pracovni sila (" diky" zlodejskemu kurzu bylo a je v podstate vyluxovavano znacne bohatstvi a jeho prirustky i z teto kategorie kapitalu)......a hlavne trhy, to je nejvetsi potencial, pri kazde kolonialni a neokolonialni expanzi. No a politicky vliv, ten ale prichazi spolu s ekonomickym podmanenim, takrka automaticky.
Vychod byl samozrejme nejen z techto hledisek obrovskou energetickou injekci - pro dosti saturovanou ( a cim dal tim vice dluhy hnanou, tedy znacne defektni) poptavku na tkzv. Zapade, vcetne poptavky po investicich.
Ale slo i o takoveto v podstate bizarnosti, kdy "my" obchodovali s dalajlamovymi infantilnimi rikadly, zatimco Nemci obsazovali Cinu v skutecne to produkcni sfere.
Je toto kradezi ? No, kradezi na rozumu asi ano.

Opakovala se tak trochu situace z let povalecne obnovy (po WW2) a pozdeji z tech let, kdy doslo k inkorporaci Ciny do global obchodu, to byly pro tkzv, Zapad take obrovske energeticke injekce (jiste uznate, ze i valkou silne ponicene Nemecko skytalo obrovsky potencial, takovym mamlasem snad nejste, abyste toto neuznal...no a Cina ? ...o tom snad neni pochyb, ackoliv jiste neznate mozna ani jednu uspesnou cinskou trade mark, z tech dob, kdy letel Nixon tu energetickou cinskou injekci na Maovi vyzebrat, na rozdil od ne az tak zaostalych ceskoslovenskych znacek ).

Hezky den.

Douska.
Mozna bychom to ale nemeli nazyvat vykradenim, rikejme tomu napr. business as usual....
[velký smích]

379776

1.6.2020 23:32

RE: Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ

Maximus1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 379773

Vy jste leccos nepochopil z principu moderního kapitalismu. Zatímco dříve si západní ekonomiky domů tahaly otroky, nyní v nové době jde z těchto zemí kapitál ven za otroky a postaví tam filiálky a montovny a z těchto zemí si pak vyváží legálně zisk a domácím umouněmcům platí téměř korálky! Jen z ČR jde ven ročně něco kolem 400 mld. Kč, jak např. uvedla loni doc.Švihlíková z VŠE. Jenže to naivní človíček jako vy nemůže pochopit.... No hlavně, že vám chutná!

379777

2.6.2020 0:48

RE: Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ

Gój 46.?.?.?

Reakce na 379773

Jste idiot nebo kolaborant?
Co Západ, banksteři ukradli?
Soběstačnost !
V Čechách se sice vyráběly nemoderní náklaďáky, osobáky, traktory, motorky, kola, boty, ocel, plasty, potraviny, textil a další věci a materiály, ale s malou závislostí na šmejdech ovládajících Západ! Bez zadlužení státu! Kupónová "privatizace" byl zločin páchaný šmejdy Klausem, Ježkem, Dlouhým a dalšími lepšolidmi, ale dle notiček západních banksterů!
Zato já jsem slyšel, nemilý šmejde, že Bakala kromě ukradení, "privatizace" OKD, ukradl ("privatizoval" ) více než 40 tisíc !!! bytů! Námořní lodě a doprava byly ukradeny šmejdem Koženým! Tisíce dalších podniků bylo světovládci, a jimi zinscenovanou "privatizací", rozkradeno, nemilý šmejde!
Rozkradli banky i spořitelnu!
Západ, banksteři se napakovali na zotročení obyvatelstva a na ovládnutí zdrojů a obchodu a ovlivňování měny !!! Nyní ČR údajně dluží (banksterům) 2 biliony korun, a z ČR je ročně odkláněno 500 miliard! Babiš nakoupil vrtulníky a radary, od šmejdů. 2% HDP z našich daní máme prý platil na válku (v šmejdořeči na obranu)! Tak co, šmejde, napakoval se Západ, Jejich "Milosti"?

379778

Příspěvků: 24

01.06. 06:06 Maximus1  Zpitomělí Italové......
01.06. 08:04 ping789  žrádlo pro psy
01.06. 08:43 libertarian  Talianom sa to oplatilo
01.06. 08:53 libertarian  toto je fakt vtipné !!!
01.06. 08:55  Cenzura-info pro p. Stworu
01.06. 09:28 Vladimír Stwora  RE: Cenzura-info pro p. Stworu
01.06. 18:18 libertarian  RE: Cenzura-info pro p. Stworu
01.06. 22:12 prednohor  RE: Cenzura-info pro p. Stworu
04.06. 19:35  RE: Cenzura-info pro p. Stworu
01.06. 18:15 libertarian  RE: Cenzura-info pro p. Stworu
03.06. 11:32 Eduard Piovarči  RE: Cenzura-info pro p. Stworu
01.06. 09:08 rosco  jedno je jasne
01.06. 22:15 Erwin  RE: jedno je jasne
02.06. 07:24 rosco  RE: jedno je jasne
01.06. 10:01 Joseph Chlor  No a mezitím nám....
01.06. 10:37 Pátá Mojžíšova 7:24  Nové heslo fašistů – OBRANA je ÚNOS
01.06. 10:57 R.E.  Itálie je skvělá....,
01.06. 11:11 svatoslav.butora  Tma v očích
01.06. 14:55  Dobrá myšlenka
01.06. 15:43  Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ
01.06. 18:21  RE: Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ
01.06. 22:23 Joseph Chlor  RE: Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ
01.06. 23:32 Maximus1  RE: Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ
02.06. 00:48 Gój  RE: Itálie je jen špička ledovce. který se jmenuje krachující Západ

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 0

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,56 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
17,38 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,32 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 686,02 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 220 968,99 Kč

Poslední aktualizace: 10.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 169