Diskuze k článku

Ostatně soudím, že Rus musí být vyprovokován

Příspěvků 30

21.5.2020 7:17

Zdá se, že celý svět je na špatné straně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

Neboť je celý finančně zbankrotován. Coronavirus (covid-19) tu bankrupci uspíšil a umocnil. Musí se začít jednat o možnostech jak se dostat z té celosvětové finanční bankrupce. Jinak skončíme tam před čím nás tento vynikající článek varuje - v šíleném celosvětovém válečném konfliktu. A to by bylo nejenom to nejhorší řešení, ale také pro lidskou existenci naprosto vražedné a pro dnešní civilizaci zcela likvidační.

379543

21.5.2020 14:09

RE: Zdá se, že celý svět je na špatné straně

Janzlatousty 152.?.?.?

Reakce na 379543

Spickova analyza. Proc tomu tak je a stale se nic nedeje? Protoze NWO je z 80 % hotovy, zbyva jeste porobit Cinu, Rusko, Iran a dalsi mensi jako kolonie, na kterych se da parazitovat vice jak ted. A tak nadeje jeste neumrela. K tomu mame vsude cenzuru medii a politiky, kteri se neodvazi k zlocinum USA vic nez mlcet.
USA tedy operuji stale vice bez jakekoliv kritiky (ta ruska, cinska se do medii nedostanou), bez jakychkoliv skrupuli a ztraceji schopnost si priznat, jaka je realita. Ta diskrepanz se stale zvysuje, aniz by si to USA uvedomovaly a uz zase provokuji v Cinskem mori, na ruske hranici Defenderem, falsuji dejiny 2. svet. valky. Pry ji vyhraly USA a GB, Rusko se nezucastnilo. Rekl jejich nejvyssi Donald Trumpeta, ve ktereho hlupaci na svete vkladaji nadeje, ze vysusi bazinu. Bude potrebovat dalsi 4 roky a kdovi jestli. Je to ale stejny grazl jako jeho predchudci, zadny Qanon ani kanon. Ani syn JFK je nespasi, nevstal z mrtvych. Jenom ozivuji nejakou nadeji, ze nekdo prijde a vse za ne vyresi. Uz maji pres 150 tisic zapecetenych zalob, ktere ale uz rok nikdo neotvira. Nic se nedeje. Za Russiagate nepujde sedet ani Obava ani Pepik Bidet. Prece si kapri sami rybnik nevypusti. A tak se Trumpeta bez dovoleni nemuze ani uprdnout, natoz neco podniknout!

379562

21.5.2020 8:23

Dolar

Josef K. 37.?.?.?

Není úplně pravda, že dolar je bezcenný, jeho hodnota je kryta US Army (už dávno ne ropou) a ti kdo dolary mají si mohou kupovat po světě co chtějí, problém je v tom, že ti kdo tisknou dolary (a jejich lokajové - jako my) pomalu přichází o svůj majetek, který má nějakou skutečnou hodnotu. Proto má dnes Čína 10% v Mercedesu.
USA a Čína jsou dnes tak trochu v klinči USA tiskne peníze a Čína za ně vyrábí zboží, za stržené peníze si nakupuje aktiva po světě. USA není schopné zpět obnovit výrobu (a i kdyby ji obnovily, tak nebudou schopni konkurovat cenově viz. plyn a musely by tlačit politicky) a Čína zatím nemá tak velkého odběratele.
Bohužel USA to řeší tak, že se na mezinárodní scéně chovají již jen jako bandité, nejsou světu schopni dát nic jiného než rozvrat, chaos, války a nedodržování jakýchkoli pravidel.

379545

21.5.2020 10:46

RE: Dolar

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379545

Navíc Čína drží dolarová aktiva ve formě amerických dluhů.
Kdy platí to, že když těch dluhopisů držíte málo, respektive přiměřeně, tak je i míra vašeho rizika poměrně malá , kdyby se s dolarem děly nějaké nepěkné věci. Ovšem když jich máte hodně, tak je i to riziko velké. Tedy Čína si svého hostitele určitě chce hýčkat, nechce ho zničit.
Nebo-li : když dlužíte bance milion, tak máte problém. Když ale dlužíte miliardu - tak má problém banka.
[velký smích])))

" USA"...to je špatně zvolený termín.
Ale i já takovéto termíny používám, my všichni. Včetně tkzv. historiků.
Zde malá odbočka - neplyne jen Chronos, ale i Kairos. Proto by krom chronologie měla být užívána i kairologie. Chronos, jak známo, požírá své děti. Kairos je příležitost (a ta, jak známo, dělá zloděje), jak Chrona zkultivovat (nebo také ještě více barbarizovat).
Nebo-li jak tvrdil B. Russell - že dějiny jsou sledem nešťastných událostí, ke kterým nemuselo dojít.

Mějte se.

379552

21.5.2020 11:47

RE: Dolar

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 379545

Přesně tak, dolar je dnes "podložen" nikoli ropou, ta plní funkci jen jako prostředek k zapojení do oběhu, ale silou amerických ozbr. sil a jeho blbých spojenců, která stále den za dnem slábne a která slouží ke skupování majetku lidstva úzkou skupinou židovských gaunerů okolo FEDu, v jejichž čele je rodina Rothschildů přesně dle výroku jednoho z nich, když prohlásil že "nechte mě vydávat měnu a já si jediným škrtem pera koupím celý svět" a aby to všichni řádně plnili, slouží dnes hlavně ta armáda SS a NATO.

Kdysi, někdy před cca dvěma sty léty prohlásila jedna matka z mnoha pokolení té kazisvětské rodiny Rothschildů že "kdyby její synové chtěli, nebylo by žádných válek..." a to mluví za vše...

Vřele doporučuji všem, kteří ještě nechápou jak to tu na Zemi chodí, ať si pečlivě prostudují fakta okolo FEDu a celou minulost rodiny Rothschildů a jejich vliv na politiku a reálné dění v posledních min. čtyřech stoletích...
To je to základní k tzv. "finanční gramotnosti", to ostatní je jen doplněk. [velký smích]

379557

21.5.2020 8:55

Ziadne obavy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Liliputin sa zatial obavat nemusi, lebo poslusne obchduje s ropou v dolaroch. (O zlatom rubli snivaju len tu na zvedavcovi.)

379547

21.5.2020 9:12

pekný článoček, .....

libertarian 31.?.?.?

pekný článoček, príjemne sa to číta. Len to moc pripomína autorove želania, sny. Chcelo by to viac DôKAZOV, že tie autorove sny sú reálne, že to k tomu smeruje.
Zatiaľ totiž väčšina "našeho" sveta podporuje tie vojnové avantúry .
Vlastne aj my volíme politikov, ktorí by radšej bojovali vo vojne na strane USA, než by žili v mieri s Ruskom.

379548

21.5.2020 10:32

Několik technických.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Papírové peníze ("čínské " ) popisuje už Marco Polo v Milionu.
Zlato se nedá rozmnožit, vysoce komoditivní jeho charakter je navíc zhoubný, z hlediska měnového. A opět by šlo jen o totalitu, zejména pokud uvážíme kdo má v moci zlato a jeho naleziště.
Raději uvažovat netotalitně, viz např. Silvio Gesell . A hlavně - konat netotalitně, viz zejména pan Unterggugenberger (moderní Jehošua Nazirejský ?). Tedy paradoxně v modu " kazících" se peněz, srovnej se zlatem.
Zbrojní průmysl USA je stále plně funkční, offshoring neoffshoring.
Velkou Depresi překonala až válečná konjunktura, nikolivěk New Deal. Ale ta válka vůbec nemusela být, stačilo okopírovat pana Unterggugenbergera. Proč se to nestalo ? Hledej, šmudlo !
Na bankovnictví rakouské měl však vliv např. Rothschild, dohledej kauzu Creditanstalt (a také kdo např. jí dlužil) a kauzu experiment ve Woergel (kdo ho zrušil, jinak se vyvíjel velmi zdárně).

Lidé to vesměs chtějí - tuto soutěž, ať už o zlato...nebo jeho deriváty...ale v současnosti zejména soutěž o totalitní fiat měny zatížené úrokem.
Neváhají se kvůli tomu zaprodat takřka čemukoliv, včetně trvalých změn svých individualit, pokud tedy vůbec nějaké kdy měli. A klidně kvůli této soutěži i vraždí, zejména pomocí rukou a hlav jiných lidí, tak vydělají nejvíce (a nejméně prodělají).

Bankéře v Norimberku a jinde nepověsili ani jediného......

A včil, babo, mudruj !

379550

21.5.2020 11:01

Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2620:x:x:x:x:x

Důrazně doporučuju shlédnout poslední Pjakinovy Otázky a odpovědi z 11.4. zvlášť druhou polovinu.

Dozvíte se tam, proč byla aféra kolem koněvovy sochy tak klíčová, že se angažoval sám Šojgu (který vážně na blbosti nemá čas), a jak toto souvisí s iniciativou ruských podpindosníků postavit sochu Krasnovovi - veliteli kozáckého pluku SS zodpovědného za vraždění žen a dětí.

V druhé části se pakt dozvíte, že příprava evropského chalifátu pokračuje dále nerušeně.

A především, že V4 je projekt nového žaláře středoevropských národů Rakouska-uherska 2.0 a že teď spolu soupeří Rakousko a orbánovo Maďarsko, kdo v projektu bude hrát první housle.

Což znamená že Slováci jsou už prakticky odepsaní, pokud budou nadále nadávat na čehůnou a fňukat jak jsme na ně byli zlí, že jsme jim tam vybudovali komplet průmysl, vzdělávací systém apod. Maďaří totiž budou maximálně spokojení s horními uhrami s 90% negramotností, nulovým vzděláním a bez průmyslu, tak jak to bylo před vznikem československa.

379554

21.5.2020 16:34

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379554

to video - nemá to byť Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 13.04.2020 ???
Z dátumom 11.4. som nenašiel

379566

21.5.2020 20:09

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

omar 195.?.?.?

Reakce na 379566

11.05.

379576

21.5.2020 20:45

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

sartre 78.?.?.?

Reakce na 379554

Lži a sebaklam, trápny čecháčik.
Slovensko bolo vždy najrozvinutejšou časťou Uhorska, všetok priemysel, ťažba nerastných surovín, razba meny.. dokonca aj hlavné mesto bolo po stáročia v Bratislave.
Bez slovenskej kultúrnej a genetickej podpory by ste veľkí čecháčkovia neboli prežili ten marazmus po Bielej hore, už dávno by ste špráchovali všetci do radu, na druhú stranu bez pomoci Čechov by Slovensko ťažko obhájilo svoje hranice proti Maďarom po páde monarchie,
vďaka prisťahovalectvu slovenského etnika do vyprázdneného pohraničia je dnes v Česku akože 10 mil. "Čechov".
Nebyť takých nedovzdelaných zakomplexovaných trapákov ako ste Vy, mohli sme byť pomerne silný a sebestačný konfederatívny štát.
Teraz ste hovienka také isté ako my a chudákom ako Vy zostáva už len sa vyťahovať sa na Slovensko.

379579

22.5.2020 2:47

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

coinageboy 104.?.?.?

Reakce na 379579

Slovensko bylo sice rozvinute - ale ne Slovakmi - Bratislava se nazyvala Pressburg, Kosice - Kaschau, Trnava - Tyrnau; tedy vsechno Nemcky (Nemci jsou sikovny, intelignetni a pracovity lidi) - ja bych tady do trápnych čecháčikou nikoho nenazyval.

379582

23.5.2020 17:22

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

sartre 37.?.?.?

Reakce na 379582

Na ja, podobné platí pre Čechy, ostane, aj ten Prag Fam postafili Nemčúri.
Ze by ste si Vy sám nadával do Čecháčikov od Vás nikto necaka..

379617

23.5.2020 17:28

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

sartre 37.?.?.?

Reakce na 379582

Jen osobní útoky a urážky. Zrušeno.

379618

22.5.2020 13:48

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 104.?.?.?

Reakce na 379579

Češi jsou jako národ vyvinutější v tom ohledu, že si tolik nelžou do kapsy a nesvádí svoje vlastní chyby na druhé, ani problémy co si způsobili vlastní blbostí.

Situace na slovensku byla taková, že tam nebylo ani tolik gramotných lidí aby bylo možné vybudovat poštovní síť a museli tam složít napřed češi za ČSR.
A ten rozvoj za R-U se týkal jen pár velkých měst, všude jinde negramotnost, zaostalost, bída.

A čím se nám slováci odvděčili? Že se paktovali s náckama a zabránili aby nám Stalin přišel na pomoc, když nás okupovalo Německo.
Docela si ten návrat pod Maďary zaslouží. Každopádně pro to dělají co můžou a Orbán si na slovensko už brousí zuby.

379595

23.5.2020 17:36

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

sartre 37.?.?.?

Reakce na 379595

Jen útoky a urážky národa. Zrušeno.

379619

22.5.2020 15:25

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379579

Trepeš hlúposti, vlastne lži.
Všetok priemysel na Slovensku pred založením Československa vybudovali Nemci, prisťahovalci. A v Bratislave, hlavnom meste, žilo až 20% slovákov - ináč samí Nemci a Maďari. Slováci boli majstri v dojení oviec.
A slováci boli odjakživa majstri v sebaklame.

379596

23.5.2020 12:00

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 379596

Ať to bylo, jak to bylo, mám radost, že se tu objevuje Slovenština. Dřív jsem ani nepoznal rozdíl mezi Češtinou a Slovenštinou, i knihy ke studiu na VŠ byly často Slovensky, např. matematika Kluvánek. Zapomíná se..., jsem rád, že si tu Slovenštinu tady zase užívám.

379606

23.5.2020 18:26

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

sartre 37.?.?.?

Reakce na 379606

Zdravím Vás.
Nech to bolo ako bolo, stále je tu možnosť, že všetky tie vysokoškolské skriptá v slovenčine, čo vzdelanejsi ľudia mali v rukach, napísali Nemci a/alebo negramotni slovenskí dvojiči oviec.
Však aj vo vojne nás zrejme oslobodili západní ehm, spojenci, sa zdá...
Ja napríklad verim, ze aj medzi Čechmi sú charakterni a statoční ľudia.

379621

23.5.2020 17:42

RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát

sartre 37.?.?.?

Reakce na 379596

Jen osobní útoky a urážky. Zrušeno.

379620

21.5.2020 17:07

Rus musi byt demonizovan a dejiny prepisovany

Rudolf_K 193.?.?.?

Rus musi byt demonizovan a dejiny prepisovany. Tak SSSR pry zpusobil 2. svet. valku. Kdyz ta valka vznikla, tak jsme byli pod Protektoratem. Hrozilo nam uplne vyhlazeni. Ta valka nas z Protektoratu vysvobodila. Benes tu valku ocekaval a s ni pocital. Jestlize to byl skutecne Stalin, tu kdo valku zpusobil, tak mu musime byt na veky vdecni, postavit mu na Vaclavaku obrovskou sochu a uctivat ho jako 4. otce naroda!

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/

379568

21.5.2020 18:42

Pokud se nakonec přece jen zločincům a jejich poskokům povede Rusko vyprovokovat,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

už nebude žádné příště. Pro nikoho. Na to můžou vzít sebevědomí a současně už hodně zoufalí "světovládci" ze Západu vlastnící největší banky a korporace klidně jed.To čeho jsme právě nyní svědky, není globální hospodářská krize v důsledku koronavirové pandemie (to je jen zastírací manévr, z něhož hodlají pružně těžit především farmaceutické mafie ) a obrovské kontaminace životního prostředí, ale hlavně krize neoliberálního kapitalismu, bank plných toxických finančních derivátů ( v podstatě bezcenných sázek ), korporací vyrábějících už především na sklad a tím i celého současného systému založeného jen na zisku reálně vytvářeném hlavně v zemích Asie a rozdělovaném stále více nespravedlivě. Patologicky nenažraní neoliberální kapitalisté nyní požírají své hostitele, a to je i jejich konec.Požírají systém, který jim umožnil získat obrovské bohatství a tím i moc. Tentokrát definitivně. Banky, zejména ty největší a ve vlastnictví chazarských intrikánů, spoléhají na to, že v době krize opět fantasticky vydělají na dluzích otroků, firem i celých států a udrží je tím i nadále olověnou koulí dluhů na řetězech jako dosud.Nemůžou ale dostatečně rychle změnit fakt, že výše jejich toxických derivátů a nedobytných pohledávek mnohonásobně převyšuje jejich aktiva, že účetnictví velkých firem a ratingy států jsou zmanipulované a že dolar i euro už jsou kryté jen strachem otroků i "světovládců" z důsledků jejich krachu. A ještě také řinčením zbraní, jejichž výrobu ostatně rovněž financují a tím i ovládají největší banky.

379572

21.5.2020 19:15

Přesně tak.

pje 93.?.?.?

Uvolnění bezcenných emisí peněz při současně rostoucích peněžních rezervách elit je poslední kapkou destrukce současného globálního systému. Kryptoměny? Ty stejně jako jakékoli jiné "elektronické" peníze na účtech vyřeší fyzika.

379575

21.5.2020 20:38

Lokajství jako princip

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Dnešního dne, před 47 lety, zemřel maršál Sovětského svazu Ivan S. Konev.
Dnes jim osvobozené Česko oficiálně odmítlo vrátit (nebo odevzdat, či prodat) jeho zákeřně zneuctěnou sochu RF:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=52&...
Bouráme pomníky symbolizující přátelství, nedivme se, že tím zasejeme nepřátelství. Lokajství jako princip. Ukázka kultury a civilizace. Fůj.
Jak si nás pak mohou vážit druzí a za co?

379578

22.5.2020 11:14

Zlaťáky a měďáky

casco 2605:x:x:x:x:x

Byli to právě Rusové, kterým se vymstilo to, že USA nechtěly ve 30. letech min. stol. vyměnit zlaťáky za měďáky a tím zastavit krizi, která vyplavila Hitlera na vrchol moci. Historie zaznamenává důsledek: Hitler dal Rusům přes držku takovým způsobem, že se z toho, jak vidno, ještě nestačili vzpamatovat.

A kdy padne česká koruna (CZK), která je také "měďák"? Nebo snad není? Není, protože maršál Ivan S. Koněv měl šest zlatých zubů.

379588

23.5.2020 12:00

RE: Zlaťáky a měďáky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2605:x:x:x:x:x

Reakce na 379588

Předválečnou životní úroveň a dokonce i předválečný počet obyvatel (!) dokázali Rusové pod stalinovým vedením obnovit do 10 let po válce.

Co ale dodnes nerozdýchali, bylo nastolení trockisticko-chazarské vlády po stalinově vraždě, která začala likvidovat všechno co stalin vybudoval, ničit ekonomiku, sabotovat průmysl, neúměrně terorizovat obyvatele.
I tak jim trvalo až do roku 90. než to dokázali rozložit úplně.

Koukněte se kolik let po válce trvalo obnovit vykradené a zničené československo (15). A jak ke na tom Jugoslávie po 20-30 letech od občanské války.

379607

24.5.2020 5:43

RE: Zlaťáky a měďáky

Vítězslav Bilko 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 379588

Bože, kde si nechal mozek při narození.

379625

28.5.2020 16:53

Výroba

External Observer 185.?.?.?

Co se týká výroby ve státech, není to úplně přesné.
Není výroba jako výroba....
Je třeba rozlišit:
Výrobu spotřebního zboží vs:
Výrobu strategického materiálu, jakou jsou zbraně, špičková (nekonzumní [armádní]) elektronika a podobně a vývoj.

Spotřební krámy do Super Hypermarketů a podobně, poskytující konzumní blahobyt obyvatelům, se dovážejí (a vyrábějí) odkukoliv - z Asie, Jižní Ameriky a podobně.

Ale například od aut výše - jakkoliv Detroit upadnul, celní politika podobná politice EU nutí výrobce montovat v USA, nebo v zónë (NAFTA) a řada automobilek posela území spojených států výrobními kapacitami v lůevnějších státech unie, např. na jihu.

Výrobní kapacity a množství lidí pracujících v v USA ve výrobě není rozhodně zanedbatelné a toto na americkém území stále poskytuje velmi vysoké možnosti, chrlit potřebné strategické výrobky na trh, například v době nějakého konfliktu.

Dále díky obřímu území a nízké hustotě osídlení - v provnání s Evropou jsou země nejen potravinově soběstačná, ale země exportní.

Stejně tak Technické univerzity mají vysokou kvalitu a produkují množství kvalifikovaných lidí pro pracovní trh. A většina jejich absolventů (včetně cizích studentů) najde násobně lepší finanční ohodnocení na místním trhu než v zahraničí.

(Žil jsem tam poměrně dlouhou dobu, a ty fabriky i univerzity jsem viděl)Ovšem Číňané vystudují a vrací se (chytře) domu.

Pokud si to srovnáme například s bývalým východním blokem, řekněme se situací u nás, na Slovensku v Maďarsku, Rumunsku Bulharsku atd. (Polsko je vyjímka), po roce 1989, tak zde došlo ke zrušní výrobních kapacit v strategických odvětvích a tím i výzkumu o 90%, až na hranici úplné likvidace. Každý kdo se projede po Plzni, Ostravě, Kladně, Pardubicích a dalších městech - případně se podívá na obří projekty realizované ČS techniky a firmami typu Jaslovské Bohunice, Dukovany, rafinérie v Kolíně, Ústí, Lovosicích, a podobně, a případně se podívá na vybavení ozbrojených složek evidentně to vidí na první pohled. Jakkoliv to připomíná na první pohled Detroit, a vzbíyí to k srovnání, není to přesné.

Když si porovnáme situaci v post-sovětském prostoru, se Spojenými státy, tak zde se dováží nejen spotřební zboží ale i věci prvořadého strategického významu a závislost a bezmocnost je oproti stavu zemi za velkou louží naproto signifikantní a stonásobná.

To ovšem není případ spojených států. (Číny a pár dalších zemí).
Jakkoliv jsou USA země importní, důležitou strategickou výrobní kapacitu mají a kontrolují stále na svém území a vysoce sofistikované extrémně drahé výrobky (typu letadel) made in usa, úspěšně vyvážejí do mnoha zemí světa. Čímž jednak získávají "cenné devizy" ale zároveň si udržují strategickou převah...Automaticky kráceno

379715

28.5.2020 16:59

RE: Výroba

External Observer 185.?.?.?

Reakce na 379715

(pokračování), nebo alespoň rovnováhu - a to i vůči svým obchodním partnerům.

Už indiáni dostávali staré pušky proti svým "nepřátelům" - svým sousedům.

Komu to slouží a komu nikoliv, ať si posoudí každý sám.

Dokud bude tento exportní model funkční a bude po něm poptávka, tak to s hegemonem není tak špatné, jak by si mnozí přáli a je otázkou zda-li není jen přání otcem myšlenky.

Často se pak také zmiňuje otázka dluhu a jeho údajné nesplatitelnosti. Dluh(federální) byl patrně několikrát, ale minimálně jednou vyrovnám. Co jsem četl - tak za vlády Billa Clintona. Následující vlády - mající prefektní poštář po svém předchůdci, ho pak vesele opět vyrobily.
Ve spojených státech ale není jedna věc známá z Evropy - a tou je (federální) DPH. Zatímco u nás každý občan vyplázne skaždým nákupem pro federál 22%, (potvainy méně), americká lokální - státní sales tax se pohybuje v jednotkách procent, max. 10 pct - stát od státu, někde dokonce vůbec není, někde 3 procenta.

Pokud existoval opravdový zájem dluh vyrovnat, zavedení řekněme dvou procentní (jedna až deset pocent) (FEDERÁLNÍ), daně, čili na polivně toh co je obvyklé v Evropě, dluh smaže během jednoho jediného volebního období.

Někomu ovšem to zadlužení zdá se vyhovuje.

Čili je otázkou jestli je na tom hegemon opravdu tak špatně, jak si mnozí lidé myslí, nebo přejí.

P.S. Rád si vyslechnu nějaké protinázory, nebo oponenturu. Případně něco doplním.

379716

Příspěvků: 30

21.05. 07:17  Zdá se, že celý svět je na špatné straně
21.05. 14:09 Janzlatousty  RE: Zdá se, že celý svět je na špatné straně
21.05. 08:23 Josef K.  Dolar
21.05. 10:46 Joseph Chlor  RE: Dolar
21.05. 11:47 R.E.  RE: Dolar
21.05. 08:55  Ziadne obavy
21.05. 09:12 libertarian  pekný článoček, .....
21.05. 10:32 Joseph Chlor  Několik technických.
21.05. 11:01  Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
21.05. 16:34 libertarian  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
21.05. 20:09 omar  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
21.05. 20:45 sartre  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
22.05. 02:47 coinageboy  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
23.05. 17:22 sartre  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
23.05. 17:28 sartre  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
22.05. 13:48  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
23.05. 17:36 sartre  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
22.05. 15:25 libertarian  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
23.05. 12:00 Jan Hanuš  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
23.05. 18:26 sartre  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
23.05. 17:42 sartre  RE: Pjakin z 11.4. - Koněv, nové Rakousko-uhersko, Evropský chalifát
21.05. 17:07 Rudolf_K  Rus musi byt demonizovan a dejiny prepisovany
21.05. 18:42  Pokud se nakonec přece jen zločincům a jejich poskokům povede Rusko vyprovokovat,
21.05. 19:15 pje  Přesně tak.
21.05. 20:38  Lokajství jako princip
22.05. 11:14 casco  Zlaťáky a měďáky
23.05. 12:00  RE: Zlaťáky a měďáky
24.05. 05:43 Vítězslav Bilko  RE: Zlaťáky a měďáky
28.05. 16:53 External Observer  Výroba
28.05. 16:59 External Observer  RE: Výroba

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,43 Kč
Australský dolar
16,52 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,48 Kč
1 unce stříbra
576,13 Kč
Bitcoin
1 161 631,66 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 199