Diskuze k článku

Operace Orwell

Příspěvků 30

6.5.2020 1:15

Hazeni blata na zed

Rudolf_K 2620:x:x:x:x:x

Snazi se postupne zpracovavat verejne mineni, aby verilo cim dal vetsim absurditam. Napred rekli, ze vyuka Narodniho Obrozeni vyjadruje sovetske pojeti dejin, potom ze SSSR zpusobil 2. svet valku a ted zase, ze Praha se osvobodila sama. Je to taktika hazeni blata na zed. Nahazeme tam vsechno a uvidime, co se prilepi. Cilem teto systematicke propagandy je Rusko Cechum uplne odcizit a pripravit verejne mineni na pripadnou valku.

Clovek by si myslel, ze v Cesku to nepujde snadno. Historicky nase vztahy s Ruskem byly celkem dobre. Jsme slovansky narod a byli jsme spojenci ve 2 svetovych valkach. Presto se zda, ze hodne lidi na tu propagandu naletelo. Jinak by v Praze Kolare, Hriba a Novotneho niko nevolil.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/

379184

6.5.2020 1:31

Crimestop?

Gój 46.?.?.?

Orwel popisoval jakésik představy o tyranii budoucí podle znalostí, které nabyl košer školením. Předně si přečtěte obě zmíněné práce, nejlépe ještě několikrát, ať nemusíte pouze papouškovat čučkařův referát.
Očekávat morálku od vyznavačů vyvolenosti vůči gojimům lze, ale tu jejich; lež, lest, klam, pohrdání, ničemnost, tyranii, lupičství a podobné "hodnoty".
Základními lidskými zdroji té zločinecké sebranky, které říkáte globalisté, jsou potomci obyvatel ghet. O těch psal Orwell, oni jsou Strana!
Zmíňka o paměti Vyvolených je dojemná pro toho, kdo si přečetl některé "fake" informace (viz. Vzdělávací institut.info nebo Zvědavec[mrknutí jedním okem] ) o světových válkách (včetně zúčastněných korporacích a banksterech). Tyto gójské zdroje si ale nevysloužily od soudruhů cenzorů (fact checker) a googlu nálepku "autoritativní". Ve školách košer organizace Člověk v tísni (plísni) provozuje lži, ohlupování Jeden svět ( jeden povolený názor na multikulti, kdejakou "rozmanitost", desítky pohlaví a spousty dalších "hodnot" ) .
Lež, zvláště košer soudruhů, o kterých psal i Orwell, má krátké nohy jen v představách naivků.

379185

6.5.2020 6:40

RE: Crimestop?

Mika 46.?.?.?

Reakce na 379185

Novodobí přepisovači dějin si vzali za příklad říšského ministra propagandy Goebbelse, který razil a uplatňoval myšlenku, že ,,čím větší lež je, tím snadněji projde a čím častěji je opakována,tím více této lži národ věří''.

Primátor Prahy : Je proto podle něj potřeba si připomenout, že Rudá armáda dorazila do Prahy až poté, co se 8. května Němci vzdali České národní radě. „Sověti tak přijeli do města fakticky svobodného a nenesli hlavní zásluhu na jeho osvobození, i když si ji z politických důvodů připisovali a stále rádi připisují,” poznamenal.

Nikdo podle něj nezpochybňuje roli Sovětského svazu na ukončení druhé světové války. „Je ale třeba na něj pohlížet také jako na jednoho ze strůjců tohoto nejkrvavějšího konfliktu v dějinách lidstva, který byl po první dva roky války spojencem nacistického Německa,” řekl.

MARTIN SCHMARCZ na info.cz: Celý spor o Koněva či o pomník vlasovcům není nic jiného než důsledek přetrvávající indoktrinace velké části národa sovětskou interpretací historie. V zemi, která zná své dějiny a je na ně hrdá, by nikoho ani nenapadlo hájit viditelné umístění sochy masového vraha a symbolu okupace ze srpna 1968.

P.S. - autor článku má pravdu,že vymývání mozků je zaměřeno hlavně na mladou generaci ale i v té starší jsou ti, kteří věří modernímu výkladu dějin.
Mainstream jede podle amerických a evropských not a v jeho ideologii.

379189

6.5.2020 7:08

RE: Crimestop?

Jacob 193.?.?.?

Reakce na 379189

Není to tak dávno co bylo Pražské povstání bagatelizována jako naprosto zbytečné, které přineslo zbytečné oběti.

379190

6.5.2020 10:32

RE: Crimestop?

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379190

Nemci už boli zbalení k úteku pred blížiacou sa sovietskou armádou. Pražské povstání Nemcom akurát skomplikovalo ten odchod - ale ho neurýchlilo. Pražáci si akurát kopli do skapíňajúcej nemeckej mŕtvoly. Nemci sa už tešili na prechod pod krídla američanov.
Pražské povstání by bolo veľmi odvážne, keby sa bolo udialo v roku 1939. Lenže - vtedy bola sovietska armáda príliš, príliš ďaleko.

379198

6.5.2020 12:22

RE: Crimestop?

Q 37.?.?.?

Reakce na 379198

Ano, souhlas

379204

8.5.2020 10:56

RE: Crimestop?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379198

No a nemeli tedy prazsti povstalci misto boje rozvinout pred odchozimi Nemci (a spol.) koberecek a poplacavat jim pri jejich odchodu kamaradsky po zadech - at se jim v zajeti americkych vojsk dobre dari ?

Ono jde mnohdy prave ze " jen " (padli a pozustali a jejich sympatizanti prominou) o tu symboliku.
Je dulezita, lide jsou bytosti ve velke mire emocionalni.
Zizka take stale jeste drzi ten palcat, byt ho kamery te osbkurni telky zabiraji tak, aby vypadal jak bezny jezdec, co si vyjel na projizdku....
Jeste mu ho nikdo neodpreparoval, nebo nenatrel na ruzovo. Nejaky avantgardni umelec, napriklad.
Zatim.

379275

9.5.2020 20:42

RE: Crimestop?

Erwin 194.?.?.?

Reakce na 379198

Je všeobecně známo, že Čechy a Morava pracovaly po celou válku usilovně pro vítězství III. Říše. Odboj, po atentátu na Heydricha, prakticky přestal existovat. Na rozdíl od například Francie. Proto se mnozí historici domnívají, že bylo třeba provést něco, aby nebyla naše území připočtena po válce k zemím poraženým.
Možná proto dne 4.5.1945 ministr protektorátní dopravy Kamenický vyhlásil, nechť ajznboňáci odstraní německé nápisy.
Lid pražský to spatřil a nepochybně to mělo dopad na náladu v Praze. Možná to byl jeden z impulzů k povstání.
Nepochybně se opakuju, ale musím dodat, že povstání začalo v době, kdy Hitler byl mrtev a Berlín dobyt.
Přátelé z Polska s oblibou a škodolibostí jim vlastní, neopomínají dodat, že jakmile se Poláci dozvěděli, že v Praze vypuklo po dobytí Berlína a Hitlerově smrti povstání, že je po válce.

379294

6.5.2020 11:14

RE: Crimestop?

Gój 46.?.?.?

Reakce na 379189

Soudruh Hřib je spíš Prašivka, užitečný idiot potomků těch, kteří světové války zorganizovali. Zdroje Ruska, které podle Krvavé Madly patří celému lidstvu (jejím páníčkům), stále nemají pod plnou kontrolou.
Sověti tedy přijeli do města fakticky osvobozeného? O tom by se nechalo úspěšně pochybovat. Soudruzi z USA města obohacovali svým bombardováním, a německé zoufalce propagandou o tyranii krvelačných Rusů, což podle mě byl důvod jejich šílené snahy dostat se do zajetí teroristů USA (k Plzni, k Čimelicím...). Petershagen popisoval zážitky i z ruského zajetí, ale příliš si nestěžoval, zato měl jakésik výhrady k "zvláštnímu" zacházení při uvěznění v poválečné "svobodné" Německé spolkové "republice".
Je působivé, že idiot Hřib/Prašivka píše nebo žvatlá o strůjci konfliktu, ale zapomene ty zásadní, košer bankstery a jejich korporace! I Sovětský svaz byl jejich významným zákazníkem, podobně jako Německo!
Info.cz a Smarcz opisují u čučkařů nebo mají stejné noty?
Kecy o šedesátomosmom nemají chybu, protože žádný z těch "demokratů" neřekne, že v programu byla svoboda zvláštní, lupičství banksterů (což se nakonec podařilo v devadesátých letech, a dividendy ve stovkách miliard ročně se jim daří vytahovat stále).
Vymývání mozků dětem mají tyrani zažité. Je už v propagandě biblické. K vydání se "správným" směrem, podle větru, mají nadání přecitlivělé ženy, a košer kolaboranti jako Hřib/Prašivka, Řeporyjec nebo ten zrzavý chazar od sochy Koněva, absolvent plzeňských práv. Ti jsou nadaní k zaujetí pozice ve fašismu, komunismu, čarodějnictví nebo progresivním liberalismu.

379202

7.5.2020 9:44

RE: Crimestop?

kolokol 185.?.?.?

Reakce na 379202

Jen k tomu závěru o zaujímání pozic bych připomenul Pjakinův pohled. Říká, že fašistické tendence se mohou maskovat za libovolnou ideologii a nepochybuje, že tomu tak je právě u západní liberální demokracie. Já to taky tak už delší dobu vnímám a slovo demokracie ve mně pomalu budí odpor. A není divu, když člověk vidí a slyší její reprezentanty napříč celým Západem.

379233

10.5.2020 13:34

RE: Crimestop?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 379202

pan voli SPD neniliz pravda?

379301

6.5.2020 21:12

Sovetsky Svaz strujcem konfliktu?

Rudolf_K 172.?.?.?

Reakce na 379189

„Je ale třeba na něj (SSSR) pohlížet také jako na jednoho ze strůjců tohoto nejkrvavějšího konfliktu v dějinách lidstva”

Jak muze nejaky Cech takovou absurdnost vubec vypustit z huby?! V ten krvavy konflikt prave doufal president Benes, protoze to byl jediny zpusob, jak nas dostat z Protektoratu. Jestli Sovetsky Svaz ten konflikt ckutecne zpusobil, tak mu musime byt hluboce vdecni, protoze jinak by bylo po nas!

https://voxpopuliblog.cz/kdo-zavinil-2-svetovou-va...

379224

6.5.2020 8:05

otázka zní :

ping789 91.?.?.?

Kde by se měla nacházet 7.5.1945 večer Rudá armáda, aby se německé vojsko v Praze nevzdalo samo sobě ? [chechtot]

379192

6.5.2020 8:33

Vítězství na fašismem?

Prodost 2a00:x:x:x:x:x

Vidíte, jak nebezpečná je neznalost. Nad hitlerovským Německem ano, jistě. Ale fašismus je definován jako spojení moci korporátní a finanční s mocí politickou. Takže fašismus se naopak těší globálnímu rozkvětu. Přemýšlejte, proč se systém jmenuje fašismus a kde vznikl. Pro kterou zemi je cestou i cílem. Tož tak, hezký den

379193

6.5.2020 10:42

pravdu ovčania nepotrebujú...

libertarian 31.?.?.?

Autor vystihol realitu, ale budúcnosť vidí príliš ružovo.

> Jenže přes veškerou snahu minulost nebude vzhledem k paměti národů, mj.
> židovského, který o svou paměť velmi dbá, a prokazatelným faktům a
> dokumentaci vymazána a lež se nestane pravdou.

Pravdou je REÁLNE to, čo je natlačené v hlavách ľudí. PRAVDA, ktoré je natlačená a skrytá v archívoch - je síce PRAVDA, ale je k ničomu. Akoby ani nebola.
Ovčania radšej majú tú SVOJU "pravdu" , ktorá síce nie je pravdivá, ale za ktorú im politici platia dividendy a odmeňujú ovčanov za šírenie tejto "pravdy" .

379199

6.5.2020 19:42

RE: pravdu ovčania nepotrebujú...

Prodost 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 379199

Však ano, "Není důležité co je pravda, nýbrž to, co se jako pravda předkládá". Henry Kissinger. Původně Heinz Alfréd Kissinger

379221

11.5.2020 8:45

RE: pravdu ovčania nepotrebujú...

Druhý Názor 178.?.?.?

Reakce na 379221

Vrtěti psem: "Když to bylo v televizi, tak je to pravda." Když si přečteme, názory H. Kissingera, ze kterých vytváří pravdu, snadno zjistíme zájmy za tím skryté, pokud ovšem nejsme úplně padlí na hlavu. Občanům ostatně o žádnou pravdu nijak nejde, ale jenom o fotbal, míč, knedlíky a pí., což je jistě velmi správné. Je potřeba je v takových zájmech ponechávat a podporovat, aby byli šťastní, aby se jich nabažili, pravdy se neděsili. Pokusili jste se u někoho upřímně změnit názor, aby jej upřímně přijal? Tvrdím, že je to aboslutně nemožné.
Správně se říká: "Co blb, to názor." Člověk je blb, nebo lépe řečeno názor. Každý názor je blbý, natož jeho nositel či nosič. A takový názor shnání pouze pro sebe potravu či palivo (duševní a hmotné), aby mohl zachovat a udržovat svoji iluzorní existenci. Čím více tak činí, tím více se vymezuje a bojuje s ostatními blbými názory, které se chtějí podobně hloupě uplatnit. A tak všechny názory, tj. lidé či blbci, pracují na skonání věků. Zvířata ani rostliny planetu Zemi a sebe zničit nedokáží, zato blbci to zvládnou velice hravě. Ve zničení vzniklého, tj. v naplnění této boží či přírodní vůle, spočívá vznešený úděl lidstva. Na což můžeme být a jsme patřičně hrdí..a rovněž i na to, že jsme blbí.

379310

6.5.2020 13:14

Masakr třídy plné dětí v Plzni díky americké armádě, ale nikdo to nepřipomíná.

Mika 46.?.?.?

8. dubna 1945
Den po ničivém náletu Angličanů, tedy 18. dubna, bombardovali Plzeň Američané. Cílem čtyřiceti letounů B17 bylo nádraží ve čtvrti Koterov. Jenže palba z německých protiletadlových děl byla tak silná, že »létající pevnosti“«odhodily náklad pum ještě před cílem a bomby zasáhly čtvrti Slovany a Petrorad. Zahynulo 79 lidí a 24 jich bylo zraněno. Bomby zničily také 49 domů.

http://skrytapravda.cz/images/osvobozeni1945/blevice-800x445.jpg

Noc se změnila v den a třída zmasakrovaných dětí
„Dne 17. dubna 1945 přišel první velký nálet. Z 16. na 17. dubna to byl britský nálet. Tuto noc se nad Plzní objevilo 222 bombardérů typu Lancaster. Nejprve označily cíle barevně hořícími pumami. Podle výpovědi pamětníků se noc změnila v den. Ve vzniklé záři bylo prý možné číst noviny. Během 17 minut shodily spojenecké letouny 891 trhavých a 4 tuny zápalných bomb.“ Kromě nádraží bombardovaly část obytné čtvrti Doubravky, Roudné, celou Jatečnou kolonii a také Plzeňské pivovary, uvedla dále Vočadlová. „Bilance náletů byla hrozivá. Obětí bylo kolem jednoho tisíce, zbořeno bylo 120 domů, těžce poškozeno dalších 154.

25. dubna 1945
Pět set amerických bombardérů B17 přezdívaných »létající pevnosti“ zničilo ze 70 procent Škodových závodů. Na továrnu svrhly 970 tříštivých a 16 tisíc zápalných pum.

„Ani na takové oběti druhé světové války by se nemělo zapomínat,“ pokračovala dále. „ Amerických a britských vojáků, které Plzeň jako své osvoboditele oslavuje, zahynulo při postupu našim územím mnohem méně, než v jeden jediný okamžik našich civilistů. Vzhledem k časovému odstupu ubývá pamětníků těchto událostí.“

http://skrytapravda.cz/domaci/2458-masakr-tridy-plne-deti-v-plzni-diky-americke-armade-ale-nikdo-to-nepripomina

379205

6.5.2020 14:40

RE: Masakr třídy plné dětí v Plzni díky americké armádě, ale nikdo to nepřipomíná.

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 379205

Realita je daleko šílenější, než se na první pohled zdá a není divu, že ji většina lidí odmítá, neb by přišla o své pečlivě si pěstované iluze a hrůzou na ni by přišla o rozum.
lze lehce spočítat, že Americká armáda při osvobozování Československa z pod německé okupace na jeho území pozabíjela víc osvobozovaných než okupantů, pozabíjela víc českých občanů, než příslušníků německé branné moci a okupačního aparátu...

379207

6.5.2020 13:37

Co Ze?? Praha se Osvobodila Sama?

coinageboy 217.?.?.?

Ja ten blablo uz slysel predtim.
Tohle mam od pametniku:
Sovetska Armada za humny,
Skupinky naivnich nadsencu, neadekvatne vycvicenych, ozrbrojenych loveckejma flintama, brizama z Prvni Valky, nebo nebo spatnejma pistolema napadla dobre vyzbrojena vojska Wehrmachtu a Waffen SS, ktery zdrhali, bali se a chteli se vzdat.
Samozrejme nasledoval masakr, ke kterymu nemuselo dojit.
"Odbojari" byli najivni hejskove ktery si jeste chteli kopnout do ostrilenejch vojaku, z nich mnozi meli zkusenosti ze Stalingradu.
Meli si tu energii nechat na boj s Bolsevismem.
Za blbost se plati.

379206

8.5.2020 11:02

RE: Co Ze?? Praha se Osvobodila Sama?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 379206

No, takovi jak Vy zrejme si ty sily pro boj s bolsevismem schovavali taky...pod dekou.
A dneska si tu energii zas nechavaji, obdobnym zpusobem....
A tak furt dokola.
Ale jine (kteri skutecne bojovali) ostouzeji, to ano. K tomu odvahu maji. Naramne velkou.

Hezky den.

Douska.
Tak oni, pane vachmajstr, prisli uplne sami na to, ze ve valce se provadeji i masakry ? I pod dekou ?
[velký smích]))

379276

11.5.2020 16:20

RE: Co Ze?? Praha se Osvobodila Sama?

Pepa Řepa 178.?.?.?

Reakce na 379276

Ti, kteří "bojovali" pod dekou vyhráli válku, nahrabali si další majtek, převlékli kabát, udrželi moc a moč. Napřed ovšem vyhnali zpod deky jiné, kteří se šli navzájem masakrovat. Mladí muži se mezi sebou vraždili a plesniví vyžraní starci si to rozdávali pod dekou s holkama a děckama....
Kromě takových řepojiských koksokeců, jaké dnes musíme všude poslouchat, nikdo z těch demokratických náramných mravních autorit za těch 30 let občanům pořádně nevysvětlil, v čem vlastně byl ten bolševizmus špatný. Že držel svině trochu pod krkem, zatímco dnes slaví hodokovas?
Občané pouze pochopili, že komunizmus je špatný, protože je špatný, jako dnes pochopili, že Rusko je špatné, protože je špatné, zatímco globašismus získává na mediální kráse. A my jsme jako vždycky dobří, protože jsme dobří (pouze nebýt těch bolševiků, fašistů, demokratů, sionistů a jiných), a to protože jsme to my. Žijeme totiž v roce 1984 s Orwellem na věčné časy a nikdy jinak!

379317

6.5.2020 14:57

Němci měli z Rusů v roce 1945 šílený strach

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Dobře věděli proč. Páchali totiž na Rusech v tehdejším Sovětském svazu doslova zvěrstva. Barikády rychle postavené v Praze v květnu 1945 úprk nácků před rychle postupující Rudou armádou jen komplikovaly a zpomalily. Němci velmi dobře věděli, proč prchají do amerického zajetí. Amíci k nim byli vcelku vstřícní (řadoví vojáci je ale opravdu neměli rádi ) a metody vysoce postavených nácků a gestapa dokonce rádi převzali do repertoáru v "demokratické" a po válce vzniklé CIA, NSA atd. k boji proti socialistickému Východu. Četné další tajné služby Západu jakbysmet. Metody gestapáků a nacistů ostatně používají Američané k ovládání a k vykrádání světa pod falešnými vlajkami dodnes.Tři současní čeští "hrdinové" pracující v žoldu chazarskou mafií ovládaného Západu stále ještě odmítají pochopit, že jejich katy nebudou Rusové s diplomatickým kufříkem, nýbrž ti, kterým posloužili jako užiteční idioti k oddálení nevyhnutelného krachu v další akci pod falešnou vlajkou. Mrtví totiž nemluví o chystaných provokacích, intrikách a léčkách. Ale Západ před krachem jejich mrtvoly stejně nezachrání.

379208

6.5.2020 15:16

Blíží se poslední světová?

Mika 46.?.?.?

Říká se, že kdo mlčí, souhlasí, a že kdo se nepoučí z minulosti, bude nucen ji prožít znovu.

Snahy zmocnit se vlády nad někdejší šestinou světa, eventuálně nad světem celým, trvají už více než sto let. Stojí za nimi úsilí amerických vrcholných finančníků a politiků, někdy označovaných jako ilumináti, zednáři, sionisti apod. V tomto článku se můžeme seznámit s průběhem některých událostí, o nichž se takto nepíše.

Pro mnohé to je už jen kapitolka z historie, a tak si ani neuvědomují, že se opět dostáváme do poměrů, které vzniku války předcházely. Opět se hlásí ti, kdo by rádi viděli rozpad ruského státu a jeho degradaci na levný zdroj surovin pro globální velkopodniky a zisků pro finanční korporace. Je zorganizována rozsáhlá Rusku nepřátelská kampaň mající přimět občany evropských států k ochotě přidružit se k napadení již nesocialistického Ruska.

http://news.e-republika.cz/article4299-Bli%C5%BEi-se-posledni-sv%C4%9Btova

P.S. - dobře napsaný článek, rozebírající vznik hitlerovského Německa, podpory Hitlera ze strany západu až po vznik 2. světové války.
Dějiny se opakují a my se opět ocitáme na hraně války.

379209

6.5.2020 18:11

Pár postřehů pro ujasnění.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

1. Nebojím se o Rusko, ti si jistě poradí. Bojím se o nás, to je problém.

2. Brusel ty lži podporuje, asi si myslí, že když vystaví něco (cokoliv) na lži, že pak bude snadnější ukecat Evropany, aby se sami stříleli opakovaně do nohy.

Nebude to snadnější, lež je jako jed, rozloží pomalu všechno a ten projekt se rozpadne zevnitř, sám od sebe.

3. Jistí lidé v USA a Británii chtějí ovládnout prostor mezi Německem, Francií a Ruskem. Projekt Trojmoří je tak místem hlavně US vlivu a US voj. základen, které mají vybičovat nenávist na maximum, a tím obě tyto evropské strany (Německo a Francii, Rusko) poškodit ekonomicky, zbrzdit jejich rozvoj.

4. Čeští "ratlíci" typu Koláře a Novotného jsou už dnes zrádci vlastního národa, jako Emanuel Moravec. Nejsou ale důležití, až padne jejich páníček, padnou s ním.

5. Podporujme spolupráci mezi národy všude tam, kde je oboustranně výhodná, tedy i s Ruskem. Evropa nemá zdroje a Britové a USA chtějí kontinentální Evropu slabou. To se jim nesmí podařit, ovšem Brusel paradoxně pracuje pro ně, nikoliv pro Evropu. Schvalují zákony, které Evropany poškozují. Takže jsou zjevně "nakoupení" těmi pracháči v pozadí.

6. Kromě spolupráce podporujme u mladých "selský" zdravý rozum, nikdo nezblbne všechny. Oni ti škůdci na Rusko nedosáhnou, a brzo jim začnou docházet peníze. Oni totiž založili systém, který potřebuje pořád růst a rozšiřovat se, a nyní už není kam. Brzo se to proto celé začne drolit, proto neztrácejme naději, to by byl chybný postoj, nerezignujme!

7. Pak si dáme "kávičku", vidím světlo na konci tunelu.

379217

7.5.2020 7:52

RE: Pár postřehů pro ujasnění.

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 379217

>7. Pak si dáme "kávičku", vidím světlo na konci tunelu.

- to svetlo, to je lokomotíva, ktorá priváža americké Boeingy

379228

7.5.2020 19:20

RE: Pár postřehů pro ujasnění.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a01:x:x:x:x:x

Reakce na 379228

už som sa zľakol že Pershingy [smích] /boli už vyradené/

379256

6.5.2020 18:25

Jen malá technická.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Volil bych raději výraz " kapitalismus sovětského typu". Než " komunismus sovětského typu".
Byť někoho zase může pobuřovat takováto eventuální dehonestace kapitalismu.

Se vší tou stalinistickou aj. antizbožní retorikou se mi zdá být ale ten výraz " kapitalismus" (samozřejmě že dirigistický - ale který není ? !???; centrální - ale který v systému jedné totalitní fiat měny zatížené úrokem nebude ?!???; byrokratický - ale který není ?!!!...atd apod.) trefnější.

Krátká citace, od Charles Dickens : Americké poznámky (mimochodem, až závěrečná - hodnotící pasáž knihy stojí za to, jinak je to spíše jen takový velmi realistický bedekr).
"....Stokrát jsem měl takovýhle rozhovor : ´Což to není hanebnost, že ten a ten člověk získal nejpodlejšími a nejhnusnějšími prostředky veliké jmění, a přece jej přes všechny zločiny , kterými se provinil, snášejí vaši občané mezi sebou a zastávají se ho ? To je přece hotový skandál.´- ´Ano, pane." - ´Vždyť je to usvědčený lhář ?´- ´Ano, pane.´- ´´ Je přeci do hloubi duše nečestný, zkažený a zvrhlý ?´- ´Ano, pane.´ - ´Jaké jsou tedy, proboha, jeho zásluhy ?´- ´Je to mazaný člověk, pane.´..."

379218

11.5.2020 3:32

RE: Jen malá technická.

JvK 188.?.?.?

Reakce na 379218

>"....Stokrát jsem měl takovýhle rozhovor : ´Což to není hanebnost, že ten
>a ten člověk získal nejpodlejšími a nejhnusnějšími prostředky veliké
>jmění, a přece jej přes všechny zločiny , kterými se provinil, snášejí
>vaši občané mezi sebou a zastávají se ho ? To je přece hotový
>skandál.´- ´Ano, pane." - ´Vždyť je to usvědčený lhář ?´- ´Ano,
>pane.´- ´´ Je přeci do hloubi duše nečestný, zkažený a zvrhlý ?´-
>´Ano, pane.´ - ´Jaké jsou tedy, proboha, jeho zásluhy ?´- ´Je to mazaný
>člověk, pane.´..."


Ano toto platilo a platí neustále a bude to platit vždy, dokud bude platný tento společenský systém, ale jelikož ten funguje bezvadně (bezvadně pro ty vyvolené [smích] ) už pár tisíc let, tak ten kdo si myslí že se to změní mávnutím proutku nebo že přijde někdo kdo to za lid vyřeší bez tvrdé práce, tak ten je velký Naiva. Systém nelze reformovat, ale lze ho vystavět znova na nových základech. Ale to se opravdu nestane, proto že je k tomu zapotřebí spousta tvrdé dřiny, obětí a všeobecné odhodlání.
JvK

379305

8.5.2020 17:01

Hold Katalansku

Pilsenaaa 70.?.?.?

Rad bych tady jen pripomenul Orwella a jeho vynikajici literarne dokumentaristickou perlu zvanou Hold Katalansku. Pro ty z vas, kteri radi navstevuji historii 20. stoleti , pro vas bude Orwellovo pribeh z valecneho Spanelska primo thrillerovym zazitkem.

V dnesni dobe si uz vice mene tistene knihy neporizuji, Hold Katalansku ma sve misto v me skromne knihovne.

379281

Příspěvků: 30

06.05. 01:15 Rudolf_K  Hazeni blata na zed
06.05. 01:31 Gój  Crimestop?
06.05. 06:40 Mika  RE: Crimestop?
06.05. 07:08 Jacob  RE: Crimestop?
06.05. 10:32 libertarian  RE: Crimestop?
06.05. 12:22 Q  RE: Crimestop?
08.05. 10:56 Joseph Chlor  RE: Crimestop?
09.05. 20:42 Erwin  RE: Crimestop?
06.05. 11:14 Gój  RE: Crimestop?
07.05. 09:44 kolokol  RE: Crimestop?
10.05. 13:34  RE: Crimestop?
06.05. 21:12 Rudolf_K  Sovetsky Svaz strujcem konfliktu?
06.05. 08:05 ping789  otázka zní :
06.05. 08:33 Prodost  Vítězství na fašismem?
06.05. 10:42 libertarian  pravdu ovčania nepotrebujú...
06.05. 19:42 Prodost  RE: pravdu ovčania nepotrebujú...
11.05. 08:45 Druhý Názor  RE: pravdu ovčania nepotrebujú...
06.05. 13:14 Mika  Masakr třídy plné dětí v Plzni díky americké armádě, ale nikdo to nepřipomíná.
06.05. 14:40 R.E.  RE: Masakr třídy plné dětí v Plzni díky americké armádě, ale nikdo to nepřipomíná.
06.05. 13:37 coinageboy  Co Ze?? Praha se Osvobodila Sama?
08.05. 11:02 Joseph Chlor  RE: Co Ze?? Praha se Osvobodila Sama?
11.05. 16:20 Pepa Řepa  RE: Co Ze?? Praha se Osvobodila Sama?
06.05. 14:57  Němci měli z Rusů v roce 1945 šílený strach
06.05. 15:16 Mika  Blíží se poslední světová?
06.05. 18:11 PavelSam  Pár postřehů pro ujasnění.
07.05. 07:52 libertarian  RE: Pár postřehů pro ujasnění.
07.05. 19:20  RE: Pár postřehů pro ujasnění.
06.05. 18:25 Joseph Chlor  Jen malá technická.
11.05. 03:32 JvK  RE: Jen malá technická.
08.05. 17:01 Pilsenaaa  Hold Katalansku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 40 čtenářů částkou 10 502 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,05 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,70 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
23,24 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 465,93 Kč
1 unce stříbra
575,12 Kč
Bitcoin
1 218 273,45 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 140