Diskuze k článku

USA a ČLR na cestě k nelítostné konkurenci a čelní konfrontaci

Příspěvků 15

28.4.2020 8:23

Nemusíme se ani tak zabývat tím, co kdo chce, ale tím, jak to dopadne.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Globalisté vyhrají. Čína bude šéfem světové vesnice, USA padnou do nicoty. Nemůžeme dělat proti tomu reálně nic. Ale můžeme bojovart svůj marný boj: Podporovat návrat podniků do USA, na Čínu můžeme plivat, vyšetřovat tak, jako se vyšetřuje pád letadla na Donbasem, t. j. ignorovat to, že asijský, spec. čínský výzkum virů financovaly USA, přesněji globalisté v USA, nadávat na chudáka Trumpa, který je údajně proti globalizaci, můžeme podporovat národní státy a hlásat czechxit, který globalisté nikdy nepřipustí, můžeme psát proti globalistické migrační vlně, proti koronavirovému úpadku ekonomiky v Evropě, který má za cíl, zelený řídce obydlený svět. Vyhlídky jsou špatné.

378961

28.4.2020 9:49

RE: Nemusíme se ani tak zabývat tím, co kdo chce, ale tím, jak to dopadne.

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 378961

Tieto vaše dve vety sú zaujímavé :

>Globalisté vyhrají. Čína bude šéfem světové vesnice, USA padnou do
>nicoty.

a veta :
> ........... financovaly USA, přesněji globalisté v USA,


- Vyplíva z nich, že tými zlými globalistami sú AMERIČANIA, - USAci.
A že týto USAci si prajú a zrealizujú , že
> - Čína bude šéfem světové vesnice, USA padnou do nicoty.

378965

28.4.2020 11:14

RE: Nemusíme se ani tak zabývat tím, co kdo chce, ale tím, jak to dopadne.

zamp1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 378961

Zelený řídce obydlený svět. To zas není tak špatná vyhlídka. Držíme při životě kdejakého kripla kvůli falešné humanitě a zisku farm. firem.

378970

29.4.2020 20:54

RE: Nemusíme se ani tak zabývat tím, co kdo chce, ale tím, jak to dopadne.

x-x 46.?.?.?

Reakce na 378961

Nebo "to" můžeme rozložit zevnitř.

Jako jsme rozložili hen ten socialismus s lidskou tváří, že jo? [chechtot]

379011

28.4.2020 8:58

USAci si budujú a vybudujú socializmus.

libertarian 31.?.?.?

> Jedinou okolností, která by mohla zabránit americkým firmám v návratu, může být > fakt, že ......

- Článok je asi pravdivý, ale zbytočne dlhý. Tým hlavným problémom, ktorý nie sú USA-ci schopní vyriešiť je to, že v USA už postupne nemá kto pracovať. Socialne vymoženosti umožňujú ovčanom žrádlo aj bez práce.
A vďaka rasovemu "vylepšovaniu" americkej populáciu už tam budú mať väčšinu nemakačenkov, ktorí si budú voliť politikov, ktorí ich budú ďalej hýčkať a korumpovať socialnymi vymoženosťami a dáfkami. USAci si budujú a vybudujú socializmus.

378963

28.4.2020 10:44

Ještě doplnění k 378961

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Hází se to na Čínu. Ale na Protiproudu jsou zajímavá fakta, že USA ne, že by financovaly čísnký výzkum, ale že to vytvořily samy ve své vojenské laboratoři a že to uniklo náhodou, při, nesmějte se, povodni. No a tak můžeme od Protiproudu postoupit ještě dál a to, že to globalisté sami v USA nechali vytvořit a uniknout. A tím by mohla alternativa svá zkoumání uzavřít. USA a jejich Deep State jsou mnohovrstevné, jsou tam neokoni i globalisté. No a jak známo cílem globalistů je rozvrat USA a posílení Číny. A to se i díky koronaviru stane. USA to házejí na Čínu podle hesla "zloděj křičí, chyťe zloděje." A to už tu bylo mnohokrát, od Sarajeva se zastřeleným následníkem trůnu, přes Gliwici, přes Katyň, přes Tonkin, přes 9/11. Takže, myslím, že je i s hledáním původu koronaviru vymalováno. C. b. d., což bylo dokázati.

378966

28.4.2020 11:02

Problém sú Nadnárodné finančné inštitúcie a „Nezodpovedné podnikanie“

Lubosmat 212.?.?.?

Ich fungovanie nie je viazané na ekonomický systém konkrétneho štátu, tam jednoducho direktíva nepomôže.

Štrukturálne riadenie toho, ktorého subjektu medzinárodnej politiky naráža na bez-štrukturálne riadenie tzv. GP.

Glorifikovala sa neviditeľná ruka trhu a nedotknuteľnosť bankového sektoru.

Z nedotknuteľnosti peňazí, aktív a hocijakých derivátov vo finančných inštitúciách sa postupne takpovediac historicky vykľula akási druhotná ideová nedotknuteľnosť jedného etnika, akoby kľúčových predstaviteľov svetového finančného biznisu, ktoré je nakoniec konšpiračne obviňované z akejsi zlomyseľnosti.

Spochybňuje sa význam národných štátov a štátnych zväzkov.

Vytvorila sa ideová platforma, voľného pohybu osôb, tovarov a kapitálu bez hraníc.

„Nezodpovedné podnikanie“, keď sa na jednej strane bezprecedentne vyčerpávajú ľudské, materiálne a prírodné zdroje, bezohľadne sa ničí krajina a životné prostredie emisiami, odpadmi z výroby a zo spotreby ako takej, nehovoriac už o vyvolávaní nepokojov a vojen, ktorých pozadím je získanie ekonomických výhod v prospech bez-štrukturálneho riadenia.

Donaldov návrat domov je len akýmsi odporom voči tejto nezodpovednosti, pretože aj Spojené štáty americké, ktoré získavali bonusy z tohto „nezodpovedného podnikania“ sa čoraz viac stávajú obeťou než príjemcom bonusov tohto bez-štrukturálneho riadenia.

Prečo toľké kriky a plač okolo obetí COVID-19? Lebo veľkí starci sa začali báť?

Nie je to náhodou strach pred smrteľnosťou ako takou?

Existuje vôbec na zemi aj iná moderná a rozvinutá „demokratická“ krajina ktorá nesie porovnateľné ľudské straty v dôsledku lokálnych nepokojov na planéte zem okrem USA?

V Číne sa dusia v emisiách a topia v odpadoch z výroby, naproti tomu v USA v emisiách a odpadoch zo spotreby, to že sa tento paradox (konflikt) dostal do politickej roviny je prirodzené.

Niečo je zhnité v tom našom „Demokratickom“ svete, čoraz viac to zapácha a niet toho Augiáša, čo by ten chliev vyčistil.

378968

28.4.2020 11:13

Svět kapitálu

svatoslav.butora 88.?.?.?

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném Světě Kapitalu. Nastíněný problém nemusí skončit konfrontací. Nad problematikou konfrontace se vznáší problematika vztahu věřitel-dlužník. Obě strany se vzájemně potřebují. Vektor napětí mezi ČLR a USA je uměle nafouknutý. Podstatná je dlouhodobá závislost megalomanů a ziskuchtivců na tvorbě "zisků" plynoucích z loupežného systému "tvorby zisku", tak, jak je to ve "svatém" kapitalismu hluboce zakořeněno.

To jen státní gangsterismus vládnoucích establishmentů USA a spol. ztratil rozumné argumenty, proč se nedaří splácet jejich obří dluhy. Proto si již chystají předem argumentační zázemí pro použití síly tak, jak to obecně na tzv.Západě a zejména pro USA docela dost platí. Snaží se vyprovokovat konflikt, ve kterém by se věřitel (ČLR) změnil na dlužníka.
Nastala ovšem situace, kdy je výhodnější pro USA jejich dluhy vůči ČLR splácet, než je anulovat další katastrofickou válkou. Lepší je normálně žít než zabíjet konkurenci a honit si ego "velmoci". V USA již mnoho lidí chápe, že globalizace je "podnik", na který nikdo na Zemi nemá zdroje ani sílu.
Podřízení Světa Lidí pod globální vládu tzv. elit (NWO) je možné pouze na chvíli a pouze návratem k otrokářským systémům ze starověku. Chápou to i v ČLR i v RF. Skutečnost, že globalizace je sprosté slovo nechápou zatím ještě v Turecku a tzv. EU.

378969

28.4.2020 18:58

RE: Svět kapitálu

JanN 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 378969

Souhlas s tím, že to konfrontací (válkou) neskončí, právě díky uvedenému vztahu věřitel-dlužník. Nesouhlas s tím, že globalizace bude sprosté slovo. Současná koronavirová hysterie sice ukázala zranitelnost Západu kvůli jeho outsourcingu veškeré výroby za hranice, v první řadě do Číny. Nicméně, Čína investovala do globalizace obrovské prostředky a na globalizaci je postavená celá její státní geopolitická ideologie (tzv. Hedvábná stezka). Nevzdá se své vize a možnosti stát se už brzy novým oficiálním vládcem světa (neoficálně už jím je) kvůli jedné chřipce, která v Číně vzniká a následně oběhne svět v průměru každou dekádu.

378976

28.4.2020 15:20

Lidé milují pohádky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Je jedno zda-li děti, dospělí či geronti. Proč ? Protože jen v pohádkách vítězí bílé dobro nad černým zlem. Ve skutečnosti ale většinou vítězí všehoschopní gauneři, kteří zcela ignorují morálku a zákony, nemají rádi pohádky, ale pouze peníze a moc.Proto lžou, intrikují, kradou, vraždí a přitom se ještě pokrytecky ohánějí svobodou, lidskými právy a bojem za demokracii. Při tomto boji nemá dobro proti zlu šanci zvítězit, protože zlo vždy použije i ty prostředky a zbraně, k nimž by se dobro svázané morálkou nikdy nesnížilo. Jinými slovy, zlo se dá porazit jen ještě větším zlem. Z toho ale vyplývá, že otroky, potažmo drtivou většinu lidstva, nečeká v budoucnosti nic dobrého pokud zůstanou i nadále naivními, důvěřivými a zcela pasivními. Svět a především lidé také nejsou jen černí nebo bílí. Svět má mnoho odstínů všech barev. Stejně tak i lidé nejsou jen svatoušci nebo satani. Jsou jen slušnější a neslušní. V nastávající a nevyhnutelné konfrontaci mezi USA a Čínou nemá přežraná Amerika šanci na výhru. Při namyšlenosti "elit", které si postupně Ameriku a vlastně celý Západ zcela podmanily a z velké části i přivlastnily, to ani jinak dopadnout nemůže. Ne nadarmo se Číňanům říká židé Východu.To, čeho jsme právě svědky, je změna mocenského centra světa ze Západu na Východ. Uměle vyvolaná panika s koronavirem a následná ekonomická krize tomu nezabrání, ale tento proces jen výrazně urychlí.

378973

28.4.2020 19:25

RE: Lidé milují pohádky

JanN 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 378973

Zlo se dá porazit i důvtipem, to věděl už čínský vojevůdce Mistr Sun. A lidstvo v budoucnu čeká stejný vývoj jako posledních x tisíc let, kdy střídavě válčilo a žilo v míru, na straně vítězů či podrobených, uvnitř měnících se státně-politických útvarů s nestálými hranicemi. Je to věčný koloběh. Zcela nezávislý na obavách jednotlivce, který se nadto chybně dovoláváneexistující všemohoucnosti davu/lůzy, byvší ještě dvě stě let nazpět nevolníky... Se zbytkem souhlas.

378979

28.4.2020 20:12

Je možné ten hendikep umazat.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Inflací (jak taky jinak zabezpečit diskontovaný cash flow v dlužní ekonomice ?). Zkušenosti jsou.
Každý ať si udělá svůj úsudek (včetně toho, že hrozba zvýšení ceny produktu Apple nemusí nutně znamenat ztrátu US trhů) sám.

Inflace, USA : 1941 9,9, 1942 9,0, ......1946 18,1, 1947 8,8....1950 5,9, 1951 6,0.....1969 6,2, 1970 5,6.......1978 9,0, 1979 13,3, 1980 12,5....

Takže rezervy [smích]) FED a spol. mají velké. No a v případě další velké války se ještě zvýší. Ale nutně nemusí tou hladovou zdí být velká (vzdálená) válka, stačí velká domácí pohroma.
Zatím však dle Kiplingera očekává se na konci 2020 0,9...
Takže na pořadu dne velká domácí (v USA) pohroma není. Musíme si počkat, nic víc zatím dělat nemůžeme, jsme jen diváky.
Já sázím na to, že se nezmění nic podstatného, leda by toho zrzavého pitomce vystřídal někdo moudrý, takový však vůbec nekandiduje (omluvám se případnému mně neznámému ousiderovi).

378980

28.4.2020 23:31

Covid Panika je Priprava na Valku

coinageboy 172.?.?.?

Co prozivame je sociologicky experiment co lidi vydrzi.
V USA uz dodavatele masa inzeruji ze dodavatelska sit kolabuje, sedlaci se budou zbavovat dobytka ktery mel jet na jatka a nedojel a nejde prodat - dozivame se zajimavych casu..
Drzte si kloboucky, pojedeme z kopce...

378983

29.4.2020 8:59

RE: Covid Panika je Priprava na Valku

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 378983

>Co prozivame je sociologicky experiment co lidi vydrzi.

- toto je jediné rozumné vysvetlenie koronového besnenia politikov.

Zatiaľ sa ukazuje, že ovčania toho vydržia hodne, toľko, ako ovce. Strihanie, dojenie , mlátenie a bitúnok.

378994

30.4.2020 20:19

USA: Podle tajných služeb nebyl koronavirus uměle vytvořen

Havlíček 89.?.?.?

To znamená jediné, že ho vyrobili v USA!

379047

Příspěvků: 15

28.04. 08:23  Nemusíme se ani tak zabývat tím, co kdo chce, ale tím, jak to dopadne.
28.04. 09:49 libertarian  RE: Nemusíme se ani tak zabývat tím, co kdo chce, ale tím, jak to dopadne.
28.04. 11:14 zamp1  RE: Nemusíme se ani tak zabývat tím, co kdo chce, ale tím, jak to dopadne.
29.04. 20:54 x-x  RE: Nemusíme se ani tak zabývat tím, co kdo chce, ale tím, jak to dopadne.
28.04. 08:58 libertarian  USAci si budujú a vybudujú socializmus.
28.04. 10:44  Ještě doplnění k 378961
28.04. 11:02 Lubosmat  Problém sú Nadnárodné finančné inštitúcie a „Nezodpovedné podnikanie“
28.04. 11:13 svatoslav.butora  Svět kapitálu
28.04. 18:58 JanN  RE: Svět kapitálu
28.04. 15:20  Lidé milují pohádky
28.04. 19:25 JanN  RE: Lidé milují pohádky
28.04. 20:12 Joseph Chlor  Je možné ten hendikep umazat.
28.04. 23:31 coinageboy  Covid Panika je Priprava na Valku
29.04. 08:59 libertarian  RE: Covid Panika je Priprava na Valku
30.04. 20:19 Havlíček  USA: Podle tajných služeb nebyl koronavirus uměle vytvořen

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 210 741,07 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 297