Diskuze k článku

Operace Rouška

Příspěvků 103

2.4.2020 1:07

Myslím, že pohlížíme do příštího poslušného světa po CV 19

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

slepá poslušnost autoritám nebo hrabat se v kontejnerech.

P.S. anglicky to zní lépe: I think we are given a peek at the brave new world we are given post CV19. Blind obedience to all authority or dumpster diving for you.

378222

2.4.2020 11:17

RE: Myslím, že pohlížíme do příštího poslušného světa po CV 19

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 378222

Doufám, že jste do svých závěrů započítal i možnost, že se nakonec ukáže, že COVID-19 ani zdaleka nebyl takové nebezpečí a příště lidi naopak nebudou podobná nařízení vůbec respektovat. Nebudou věřit médiím, politikům atd. Čili to může mít naprosto opačný efekt.

378241

2.4.2020 2:15

Prestal som čítať

djobcek 62.?.?.?

pri tej moslimskej žene, ktorá príde v nikábe. V moslimských krajinách určité skupiny veriacich občanov uriezajú nevercom hlavy a tých šťastnejších rovno zastrelia. Táto chuderka v EU mohla byť za svoje vyjadrenie viery terčom posmechu prípadne psychického nátlaku. Chuderka. Neviem síce, kde sa chcel autor dostať, ale keďže sa už začiatok niesol podľa známeho "celé zle", radšej som prestal čítať.

378224

2.4.2020 2:57

Z článku je zřejmé...,

R.E. 46.?.?.?

...že autor je specialista na virové epidemie a jejich likvidaci a navíc obdařen velmi chrabrým srdcem a zřejmě naprosto nezatížený nějakými skušenostmi závažného rázu ani pozicí zodpovědnosti za druhé a jak je vidět i sám za sebe..

"Krákorá, jako mladá vrana" a pokud nepřijme trochu pokory před přírodou a nevezme rozum do hrsti skončí nikoli s hadrem na držce, ale s plexikýblem na hlavě, lapaje po dechu, jako nemálo stejně bohorovných hrdinů před ním a jen doplní statistiku "těch statečných a hloupých za tou tlustou zdí mající nad bránou nápis Spěte sladce..."

Přesně tak se totiž k tomu koronavirovému svinstvu staví například obyvatelé romských osad na východním Slovensku, nebo vysedávači v šiša-barech no-go zón předměstí většiny západoevropských metropolí anebo židovských čtvrtí New Yorku, obývaných ortodoxními Židy, které se brzy stanou těmi nejvíce postiženými a decimovanými tím virem, kterého jejich obyvatelé se stejnou arogancí, jako autor toho cancu, přehlížejí...
A právě tenhle jejich přístup jim opět přidá na oblíbenosti a popularitě u těch "hlupáků" s hadrem přes držku, co se snaží s tím virem bojovat co nejefektivněji v zájmu zachování svých i cizích životů a zdraví...

Tady je odkaz na video z 31.3. z NY, ze dne, kdy se pomalu lhostejnost jeho obyvatel obrací v zoufalství, kdy tam bylo diagnostikováno okolo 45 tisíc nakažení, 8 a půl tisíce hopitalizováno a přes tísíc obyvatel města odvezeno za tu "tlustou zeď" k věčnému spočinutí...:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=iDd-v7SttYQ&
feature=emb_logo

Autor videa ke konci mluví o válce, která probíhá, při které armáda staví polní nemocnice a márnice v Centrál parku, při které nelítají luftem s kraválem granáty, ale maličtí a tichoučtí virusové a ve které mají Američani ztráty na lidských životech momentálně jen na frontě NY víc než 100x vyšší, než měli v době své nejintenzivnější angažovanosti ve válce ve Vietnamu...[oči v sloup]

378225

3.4.2020 23:04

RE: Z článku je zřejmé...,

zdeněk412 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 378225

V ČR v běžném roce umírá každý měsíc cca 8 000 lidí. NY má podobný počet obyvatel a nezvládají pár tisíc nebožtíků ??

378308

4.4.2020 2:55

RE: Z článku je zřejmé...,

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 378308

Je potřeba podívat se na to video a krapet zapřemýšlet.

Jde o nápor na stanice první pomoci, reanimační týmy a na nemocné s velice specifickými potížemi a jindy se řídce vyskytujícím vysoce infekčním onemocněním, jehož zvládání si vyžaduje speciální zařízení, lékařský personál a přísný režim...

A taky poněkud jiný režim s nebožtíky, kteří se jeví jako velice problematický materiál pro bezpečné zacházení a likvidaci z hlediska bakteriologického...což si také vyžaduje "sonderbehandlung" a ne jen obyčejnou márnici s funebráky s kvalifikací danou zaplněným trestním rejstříkem a plácačkou rumu v kapse...[oči v sloup]

378313

8.4.2020 16:58

RE: Z článku je zřejmé...,

Golem 178.?.?.?

Reakce na 378225

Tipujem že vy si doma robíte čiarky za každého spoluobčana čo ste naprášili policajtom.
Zrejme vám autor udrel na citlivú strunu.

378474

8.4.2020 18:51

RE: Z článku je zřejmé...,

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 378474

Ty jedna hloupá hromado hlíny s kuličkou od raábiho Loeva v hlavě, mě je úplně jedno, kdo a jak si hraje na "statečného", já jeho ostatky za "tu tlustou zeď" uklízet nebudu a ani mu dělat sbírku na pomník. Vůbec nechápeš o čem jsem psal... Od té doby, kdy jsem to napsal, přibylo těch "statečných" za "tou tlustou zdí" už jen v NY dalších 15.000...[velký smích]

Já si víc cením těch co myslí, než těch jen prostě "statečných", jenž jsou dle aktuálních statistik z USA až 72% černí...
Někdy je ta statistika velice zajímavá až zábavná, pokud není úmyslně a účelově manipulovaná...

378478

11.4.2020 16:04

RE: Z článku je zřejmé...,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 378225

...no aspon vime, naco si FEMA nachystala ty tísíce plastikových rakviček...vše krásně naplánováno předem...jen naprostý ignorant může věřit té pohadce o čínskejch netopejrech v psí polívce z vietnamské kočky...[chechtot] [chechtot] [chechtot]

378570

2.4.2020 5:55

Vskutku geniální výplod...

Altern 82.?.?.?

Další neoliberálně - anarchistický "génius", považující stát za největšího nepřítele (a svobodu aplikující výhradně jako osobní nároky, nikoli už závazky vůči svobodě ostatních), ale sám dost možná patřící k podnikavcům, kteří navzdory pronášeným názorům ten nenáviděný stát neváhají dojit, kde je to jen možné. A pokud jde o vyjádření k opatřením vlády, svým "empatickým" a "racionálním" postojem autor dokonale ignoruje vývoj v Itálii a USA, a taky čerstvý údaj o změně koeficientu přenositelnosti z cca 3 na 1 u nás v ČR (každý nakažený už pro ÚČINNOST vládních opatření nenakazí další tři lidi, nýbrž pouze jednoho), ale taky skutečnost, že při příliš prudkém náběhu této virózy s oproti běžné chřipce vysokým koeficientem přenositelnosti by mnoho lidí s těžkým průběhem umíralo bez lékařské pomoci (snaha tomuto zabránit je hlavním důvodem vládních opatření). Nikomu nepřeji nic špatného, ale autora tohoto veledíla by k reálnému pohledu pravděpodobně přimělo jediné - umírat doma bez pomoci na zaplavení plic.

378226

2.4.2020 6:17

Komedie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Je to všechno komedie. Virus není tak nebezpečný jak nám tvrdí politici a média. Jde o to nám nahrát strach, kterým nás pak ovládají. Na virus umírají hlavně lidé s oslabenou imunitou ( starší lidé ) a pak ti co již trpí dalšími chronickým i chorobami.
Samotné následky veškerých opatření proti víru budou mít katastrofální dopad na ekonomii a samotný virus je jen zastiraci manévr.
Na aeronetu se již zmínili o tom, že je podezřelé jak se virus šíří i do oblasti kde nikdo necestuje a nepřijde ani do styku s cizinci. Je tedy možné, že vir se šíří vzduchem ve vyšších polohách. A je možné, že tam byl dopraven uměle.
Proto celá hysterie s rouškami mi připadá směšná. Nošení roušky na ulici, v přírodě je naprosto zbytečné. Ve Švédsku na karantenu nepřistoupili a virus se šíří stejně jako zemich, kde zavedli drasticka opatření.
A lidská blbost je největší hrozba. Kdyby stát nařídil povinné nošení atom-bordelu a plynové masky, jistě by s tim mnozí s radostí souhlasili a chodili by s tím i po bytě - viz paní v okně a v rousce!

378227

2.4.2020 14:41

RE: Komedie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 378227

Já to připomenu tak za měsíc a půl...uvidíme co se tou dobou bude dít ve Švédsku...na začátku v Itálii taky mysleli, že to bude "chřipečka"...

378248

2.4.2020 14:48

RE: Komedie

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 378227

>Ve Švédsku na karantenu nepřistoupili a virus se šíří stejně jako zemich, kde zavedli drasticka opatření.

No jistě. Proto teď, když už mají víc obětí než Dánsko, Norsko a Finsko dohromady, zavádějí podobná opatření jako zbytek...

Ale pokud něco bylo na Aeronetu, tak to asi bude pravda... Je to opravdu velmi důvěryhodný server, to už jsem si stokrát ověřil... [chechtot]

378249

2.4.2020 16:08

RE: Komedie

Rohador 90.?.?.?

Reakce na 378227

Je poznat, že jste milý autore stejný "odborník" na Covid-19 jako ti ve Švédsku...[chechtot]

378253

2.4.2020 20:56

RE: Komedie

Baduan 82.?.?.?

Reakce na 378227

Jeden nesmysl za druhým.

Je pravda, že tento vir si vybírá daň převážně mezi starými lidmi, nebo lidmi s chronickým onemocněním či oslabenou imunitou.
Co si ale nemoc moc nevybírá je těžký až kritický průběh onemocnění. V Itálii je cca půlka na JIP mladších 50 let. Což asi z převážné většiny nebudou lidé ještě na umření.

Destruktivní potenciál tohoto viru není v jeho smrtnosti. Ale v jeho schopnosti zahltit systém zdravotní péče. Valná většina nakažených má tento vir v těle cca jeden měsíc. Hospitalizace pacienta s COVID-19 na JIP trvá průměrně 2-3 týdny. U ostatních pacientů je to průměrně pouze týden.
Asi si dokážete sám spočítat, že při masivním nárůstu nakažených, budou kapacity v nemocnicích brzy vyčerpané pacienty s těžkým až kritickým průběhem nemoci. Ve Španělsku lidi starší 65 let nechávají zemřít. Neléčí je. Nevím kolik je vám nebo vaším rodičům, ale 65 let není ještě mnohdy věk na umírání.

A k tomu Švédsku.
"z dnešních švédských novin Dagens Nyheter : všechny jednotky JIP jsou plně obsazené.

Stefan Löfven důrazně žádá aby nikdo nevycházel z domu, pouze v nutných případech. Bude zpřísněn právní rámec postihů při nedodržování. Pokud se situace ještě zhorší budou vyhlášena všechna opatření jako v jiných zemích a s tím, že bude zastavena všechna výroba na min. 14 dnů. Situace velmi eskalovala ze poslední tři dny."

Mimochodem Švédsko má cca stejný počet obyvatel jako my.
My máme 40 mrtvých, oni 280. My máme 70 lidí na JIP, oni 430. Takže tady je vaše srovnání se Švédskem.

A k těm rouškám.
Ale oni smysl mají. V lese a v autě ne, to je blbost.
Ale jinak smysl mají a není potřeba šířit bludy, že nikoliv.

Občas mám pocit, že si někteří zdejší diskutéři přečtou nějaký blábol někde na Aeronetu a potom své domněnky šíří dál jako kdyby to byla svatá pravda. Někteří do toho ještě zamíchají psychotronické zbraně, globální spiknutí a mimozemšťany a mají pocit, že oni jsou něco víc než ostatní. Že všichni ti "blbci" kteří se snaží chovat zodpovědně si na ně nepřijdou.

378274

4.4.2020 11:29

RE: Komedie

Leopardus 86.?.?.?

Reakce na 378227

... "Kdyby stát nařídil povinné nošení atom-bordelu a plynové masky, jistě by s tim mnozí s radostí souhlasili a chodili by s tím i po bytě - viz paní v okně a v rousce! ...

Máte pravdu, včera na Želivárně nastupoval do linky 124 mladý muž s plynovou maskou na kebuli a rozhodně nepůsobil dojmem recesisty.

378326

2.4.2020 7:33

Fantastický článek

siky 181.?.?.?

Jsem proti těmto zhovadilostem, ale nadruhou stranu vidím, že neznám lidi, kterými jsem obklopen po desetiletí. Škoda, že autor se nepodepsal, ale měl k tomu jistě dobré důvody. Jeho vyšší inteligence buy jej mohla přivést do problémů.

378228

2.4.2020 11:11

RE: Fantastický článek

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 378228

Jsem si jistý, že autor článku je plně pod kontrolou pschotronických zbraní a jen doufejme, že zatím nedošlo k nezvratným změnám mozku, stejně jako u vás. Tak nějak jsem čekal, že tuto splácaninu různých hypotéz zhodnotíte jako "fantastický článek". Zeptám se napřímo, protože vím, že jste insider. Může za to Putin a Maduro, že?

Já neříkám, že to není možná varianta, ale když tomu tak tleskáte vy, tak jí dávám menší pravděpodobnost.

>nemluvě o potravinách, jejichž nákup i dovoz se několikanásobně zvýšil.
Toto odvážné tvrzení nemá chybu, zejména s následujícím...

> Občanům docházejí peníze a nebudou mít na splátky hypoték ani na běžný provoz.
>koronavirus je jen zástěrka pro něco jiného – zpacifikujete tím všechny bez rozdílu, aniž byste museli povolat ozbrojené složky.
Tak počkat. Byl koronavirus vypuštěn proto, aby lidem došly peníze a vznikly nepokoje? Nebo proto, aby se lidi nebouřili? Jsem zmatený.

>Přítomnost policistů by je snadno dohnala k nějakému zkratu a mohli by dojít do bodu, kdy už jim bude všechno jedno a bodnou vám či policistovi klidně do břicha kudlu.
WOW! To zní značně děsivě.

>je omezeno jejich setkávání, takže se nemůžou srocovat a vymýšlet blbosti
Autor článku se sice nesrocuje, ale evidentně se se svými rozumy může podělit.

Článek pak už jen opakuje mantru, že Čecháčci jsou závistiví, nenávistní, udávají jak na běžícím pásu, zaroveň se snaží vše přechcat a proto šijí a roznášejí roušky. Fascinující.

Inu, v této době se budou články podobného typu objevovat jako houby po dešti... Na jedné straně články o tom, jak v Číně (ale i všude jinde) falšují statistiky a podle počtu vypnutých telefonních čísel nebo počtu uren tam zemřely miliony lidí. Na druhou stranu tyto články, které se rozčilují nad tím, že lidé berou situaci vážně a snaží se šíření viru zabránit. Ono je totiž těžké pozdě bycha honit a rozhodně je lepší se vyvarovat tomuto scénáři:

První fáze: „Nic se nestane“.
Druhá fáze: „Něco se může stát, ale neměli bychom s tím nic dělat“.
Třetí fáze: „Něco bychom s tím měli dělat, ale není nic, co bychom mohli“.
Čtvrtá fáze: „Něco jsme udělat mohli, ale teď je už příliš pozdě“.

Čína mimochodem opět zavádí restriktivní opatření kvůli novým centrům nákazy. Hlásí rostoucí počet rozvodů kvůli tomu, že jsou lidé zavření doma. V Izrahelli násilné protesty oltrodoxních proti restriktivním opatřením, počet nemocných rychle roste. Ve Švédsku se rozhodli změnit přístup poté, co počet obětí překročil součet počtu obětí v Dánsku, Norsku a Finsku. V USA občané masivně nakupují zbraně a média je masírují tvrzením, že zlá Čína za vše může.

378240

2.4.2020 17:00

RE: Fantastický článek

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 378240

Uměle vytvořený koronavirus byl vypuštěn proto, aby:
1) Mohla být beztrestně spuštěna světová megakrize, o které se už beztak nějaký čas šuškalo. Krize, to je v čínském slovníku rovněž příležitost. Příležitost pro velké a připravené. Ti ostatní padnou, nebo výrazně zchudnou. Krize = transfer majetků od davů k jednotlivcům, od bezvýznamných k "vyvoleným".
2) Aby se bez větší pozornosti a odporu veřejnosti mohly zavést prvky NWO - zákony drasticky a bezprecedentně oklešťující i ty poslední občanská práva a svobody. A masy tomu budou ještě tleskat a dožadovat se přitvrzení.
3) Aby se našlo "konečné řešení" důchodové reformy a odlehčily se přetížené či rozkradené důchodové systémy. Nehumánní, ale účinné.
Geniální - tři těžké mouchy masařky jednou ranou!
Zajímavé je, jak se projevuje národní mentalita v jednotlivých zemích:
Němci čekají na befehl, Francouzi prchají na venkov.
Italové a Španělé se zpočátku tvářili, že se vůbec nic neděje. Maňana.
V USA občané masivně nakupují zbraně, v Česku hajzlpapír a mouku...
[oči v sloup]

378263

3.4.2020 2:47

RE: Fantastický článek

siky 181.?.?.?

Reakce na 378263

Ano, nehledě na to, že coronavirus není tak smrtící, jak se říká, pouze je určitá skupina lidí, u kterých má závažný průběh a to, že je nový také pomáhá vytvářet medializovaný psychologický dopad. Důkaz, že se jedná o podvod, bude i ten, že se pokusí většinu omezujících nařízení udržet dlouhodobě.

Další věc, kterou je nutno pochopit, je ta, že ekonomické problémy nevytvoří coronavirus, ale centrální banky s politikou vlád. Dokud tohle lidi nepochopí, budou trpět.

A abych odpověděl panu 'Lovci sebe sama', nevím čí insider bych měl být. Maduro je pěšák a Putin? No spíš jeho šéfové v tom mají prsty. Jedou v tom každopádně USA a Čína, o tom není pochyb.

378284

2.4.2020 8:20

gojové - bojové - konečná, vystupovat

ping789 91.?.?.?

"konečně se ukazuje v plné nahotě, jací doopravdy jsou" hop, hop, hop
velice vỷstižný text s pohotovým potvrzením skrze zdejší známkování , děkuji autorovi

378231

2.4.2020 8:55

Tma v očích

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. Také přeji všem potěšení z používání smysluplného myšlení, bez zatemnění mysli a očí prostřednictvím strachu z ohrožení smrtí, která kolem nás pluje v podobě nového koronaviru a s ním spojené epidemie. Naše vláda udělala a dělá všechno proti rozvinutí epidemie do nekontrolovatelného stadia. Autor komentovaného článku generuje bezbřehou podřízenost vůči agresorovi a plivá a napádá obránce, kteří dělají pro ochranu životů co se dá. Pod svůj sofistikovaný článek se nepodepsal. Demagogický plivník všemu rozumí nejlíp. Nemá zásadní poznání o tom, že ochrana životů má vyšší důležitost než ekonomické ztáty, které se dají časem nahradit/dohnat/odstranit po pominutí epidemie. Principiální chyby systému kapitalismu se nedají odstranit pliváním na vládu, ale odstraněním systému princípů, které je generují. To se nedá uskutečnit pliváním na vládu a s tmou v očích.

378232

2.4.2020 16:16

RE: Tma v očích

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 378232

Tak nevim, jestli mám nonstop všude běhat s hadříkem na obličeji, kterej je za chvíli kontaminovanej a stává se přenosnou zásobárnou toxickejch částic, virů, bakterií a sajrajtu, aniž by mě před tím chránil - pak to konečně donesu někam do vnitřních prostor a tam to rozptyluju skrz roušku dýcháním. Čistě technicky. Je mi celkem jedno, co dělá nějaká podělaná vláda 200 km daleko, protože o tom nemám z takový dálky ani šajnu. Ale je možný, že jsem politicky málo uvědomělej.

378254

3.4.2020 0:29

RE: Tma v očích

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 378254

Vážený pane. Nejenom že jste uvědomělej, ale na rozdíl ode mne jste navíc vtipnej. A co se týká těch roušek, tak je to nejjednoduchší překážka pro omezení šíření aerosolů a prachu a také i virů, apod. Stačí mít dvě-tři roušky a střídat je. Mezitím se dají ty použité roušky proprat/vyvařit v horké vodě, atd. Podobně jako si měníme ponožky. Je to otravné ale dá se to vydržet. A výsledky obecného užití roušek je vidět na statistice v TV - oproti jiným státům. Až to koronavirové napadení přežijeme, tak potom se s chutí všichni tomu obličejovému maskování zasmějeme. Mějte se hezky.

378281

3.4.2020 8:49

RE: Tma v očích

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 378281

Jestliže mi můj pracovní den zabral typicky tak jedenáct hodin mimo domov, potřeboval bych těch roušek tahat v běžným denním provozu tak aspoň deset. No hrůza. Mě tohle připomíná vojnu, kdy nás zelenoMozkáči zvrhle trestali nošením masky. Taková roušková buserace, včetně povinnýho nošení venku, kde to už vůbec nemá smysl, snad neni nikde na světě. Naštěstí se mě to netýká...

378290

2.4.2020 9:26

Opakuji se.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Už jsem to tu psal, že z Babiše bude car a lidem se barví oči jako těm robotům ve filmu "Já robot", ale pak jsem jednak sám začal mít strach to říkat, a taky to vypadalo, a pořád vypadá, že to nemá žádný smysl. Lidi přestali úplně myslet.
A konečně jsem pochopil, jak mohl jeden Goebels zfanatizovat celý národ a poslat je na frontu. Teď by to šlo taky, stačilo by nacvičit druhé dějství, to první trochu slábne. Ale možná ještě přijde. Ještě je pár firem které nestihly zkrachovat.
Znovu se opakuju, ale už jsem psal, že Babiš o můj hlas dávno přišel. Mrzí mě, že jsem ho volil. Je to darebák.

378233

2.4.2020 9:52

Článek je sice fajn, ALE

ls 86.?.?.?

v případě, že opravdu jde o rozložení nákazy v čase (za který ostrý virus zmutuje do méně škodlivé podoby) mají všechny ty roušky smysl.
Na byznys jednotlivců to tak úplně nevypadá. Nějak nemohu uvěřit tomu, že se více či méně shodlo na opatřeních tolik odlišných vlád jednotlivých zemí.
Řekněme vyjma Běloruska a Švédska. Takže posečkejme a uvidíme.
V případě, že jde o to, aby VELCÍ kořistníci požrali MENŠÍ kořistníky, nám obyčejným to může být taky celkem šumafuk.. [smích]

378235

2.4.2020 10:13

Psychologický, jenže i masově debilizační účinek

J_Pitralon 178.?.?.?

Z https://www.dtest.cz/clanek-669/test-lekarskych-op...
"Předkládáme netypický test, neboť v něm jsou porovnávány výrobky neporovnatelné, jejichž původní účel použití je různý. Impulsem pro tento test se stala skutečnost, že mnoho lidí (včetně zdravotníků) používá k vlastní ochraně před prachem a mikroorganismy lékařské roušky, které nejsou a nikdy nebyly pro tento účel určeny. Nesprávné používání lékařských roušek se navíc vyskytuje opakovaně (nebezpečí antraxu, likvidace následků povodní, SARS). Situaci značně zamlžují i samotní zdravotníci, kteří v mnoha případech vůbec nevědí, že existují výrobky specielně určené pro ochranu dýchacího ústrojí uživatele, a sahají pak nesprávně po pomůcce, která je jim nejbližší – po lékařské roušce."

378236

2.4.2020 10:58

Praktiky redakce

Okal 87.?.?.?

Zajímavé je, že vše kritizujete co se netýká vašich názorů. Ale nepřipouštíte ano jednu reakci na tento kapitalistický systém a jeho nadstavbu Liberální demokracie. Nezveřejnili jste ani jednu mojí kritickou reakci na zveřejněné blbosti, které se tváří, jako vědecké a se 100 % ABSOLUTNÍ PRAVDOU.

378237

2.4.2020 11:03

Pekný článok,

libertarian 31.?.?.?

iba zbytočne dlhý. Ja to zvládnem jednou kratučkou vetou :
Ľudia zdebilneli.

Ono vlastne debilní boli už dávno. Ale ten skoro neškodný vírus tú ich debilitu vyplavil na povrch.

378238

3.4.2020 16:49

RE: Pekný článok,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 378238

souhlas

378300

2.4.2020 11:07

Globální konspirace

Baduan 2001:x:x:x:x:x

Z některých článků mám pocit, že vlastně žádná hrozba neexistuje, vlastně se nic neděje, to co se děje v Itálii, New Yorku a dalších částech světa je jenom holografická fikce a mediální lži atd.

A co místo složitých konspirací připustit fakt, že hrozba existuje a je úplně jedno jestli vznikla přírodní cestou, unikla z nějaké laboratoře a nebo to někdo rozšířil záměrně, pravdu se stejně nedozvíme, a zamyslet se nad tím, že se žádné globální spiknutí do kterého by byly zapojené všechny vlády světa nekoná, ale dochází k tomu, že mocenské elity a další mocenské subjekty jenom vycítili šanci jak si pohrát se strachem a obavami lidí z reálné hrozby a budou se snažit to využít k posílení svých pozic? Že jde o přirozený proces, nikoliv o nějakou monstrózní konspiraci.

Vzít si roušku do obchodu nebo MHD je to nejmenší co by mě trápilo. V lese ji nenosím a nejsem sám, stačí používat selský rozum. Rozhodně za tím nebudu hledat temné síly a spiklence kteří spřádají někde své plány jak zotročit lidi pomocí roušek. V Asii je lidé nosí běžně. Možná i díky tomu, že tam mají s podobnými epidemiemi daleko více zkušenosti než my. A nikdo za tím spiknutí nehledá.

Mnohem víc jsem obezřetný v tom, jakým způsobem se stát bude snažit docílit většího dohledu a kontroly nad svými občany. Tady je na místě opatrnost a jistá obezřetnost. Protože stát se logicky pokusí této situace využít. To se ale dalo předpokládat a není důvod v tom hledat složité konspirace.

378239

2.4.2020 13:22

RE: Globální konspirace

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 378239

> Z některých článků mám pocit, že vlastně žádná hrozba neexistuje, vlastně se > nic neděje,

Správne. vlastně se nic neděje,
Na onemocnění zemřelo 40 nakažených, Za tri mesiace.

Každoročne v ČR zomrie :
(citujem)
Dokazuje to následující smutný žebříček pěti příčin smrti. Dohromady mají na svědomí téměř 94 % všech úmrtí .:

1. Nemoci oběhové soustavy ....... 55 042 obětí = 51,4 %
2. Novotvary ............................ 29 168 = 27,2 % - rakovina
3. Vnější příčiny: poranění a otravy ....... 6 991 = 6,5 %
4. Nemoci dýchací soustavy.............. 4 755 = 4,4 %
5. Nemoci trávicí soustavy .............. 4 537 = 4,2 %

Koronavír zemřelo 40 nakažených = Koľko percent ???? 0, 0 .... % ??

378245

2.4.2020 16:04

RE: Globální konspirace

Rohador 90.?.?.?

Reakce na 378245

Tak srovnávat roční úhrny úmrtí s tří-týdenním, je vskutku košér "autore".[bliji]

378252

2.4.2020 20:05

RE: Globální konspirace

Baduan 82.?.?.?

Reakce na 378245

A zkusil jste se třeba zamyslet nad tím, že u nás ten průběh zatím je velmi dobrý, protože se zavedla opatření a omezení poměrně rychle a lidé mají vůli a disciplínu to dodržovat?

Každá země která si myslela, že to nebude ze začátku moc regulovat, nakonec přistoupila ke stejným omezením a opatřením tak jako my. Pouze s tím rozdílem, že jim tam umírají stovky lidí denně a částečně jim tam kolabuje systém zdravotní péče.

Nemůžete srovnávat počet mrtvých na jednu nemoc za jeden měsíc s celoroční statistikou. Srovnávat by se to dalo třeba za celý rok a to pouze za předpokladu, že by se žádná opatření nedělala.

Srovnejte si to se Švédskem. My máme 40 mrtvých, oni 280, my máme lidí v kritickém stavu 70, oni 429. A to se teprve rozjíždí. Za měsíc se tady můžeme potkat a udělat si znovu statistiku.

Jsem ochoten souhlasit s tím, že reálná smrtnost nebude tak vysoká, počítám 0,5-1%. Což není žádná hrůza. Za předpokladu, že se nezhroutí systém zdravotní péče.
Problém je, že tento vir dokáže totálně zahltit systém zdravotní péče. I odborní lékaři z JIPky vám dnes řeknou, že klasický pacient na JIP tam leží cca týden. Pacient s kritickým průběhem COVID-19 tam leží cca 2-3 týdny. Což při masivním nárůstu nemocných s kritickým průběhem znamená kolaps systému zdravotní péče. Spousta lidí tak zemře i na něco jiného než na koronavirus, protože se jim prostě nedostane včas odpovídající léčba a péče kterou potřebují.
Tohle je celý problém tohoto viru. Ne počty mrtvých.

A z dostupných čísel je patrné, že kritický průběh si nevybírá a je možný v jakémkoliv věku. Lidé se silnou imunitou se z toho při kvalitní péči dostanou, staří a jinak nemocní zemřou. Až vám ten systém zkolabuje, začnou i ti mladí umírat. Pak můžeme konspirovat jak chceme, ale tento zjevný fakt nezakryjeme.

378269

6.4.2020 18:28

RE: Globální konspirace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 378269

Jen tak trošku počtu, je nás 10mil. tzn. při 100 000 nakažených měsíčně to bude trvat jak dlouho? 100 měsíců tzn. 8let, při promoreni 50% 4roky. Otázka za milion, jak dlouho to vše bude trvat?

378414

2.4.2020 15:39

Celé to smrdí velkou čertovinou a habaďúrou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Státní elity (rozumějte elity vždy podřízené těm globálním z největších bank, nadnárodních korporací a investičních fondů) téměř všech států usilovně zahánějí lidi do svých příbytků a pokud vyjdou naivní otroci ven, musí mít na hubě kus hadru, který jim ztěžuje dýchání, mluvení i přemýšlení. Navíc po pár minutách od vydechovaných vodních par hadr na hubě zvlhne a funguje na patogeny, včetně koronavirů, jako mucholapka na mouchy. Po krátkém odložení a částečném vysušení roušky má tato "ochrana" daleko větší koncentraci patogenů než okolní vzduch. Mezitím média soustavně straší otroky počty nakažených a zemřelých na Covid 19. Proč "seriózní" média také neuvádějí počty zemřelých na malárii, AIDS, TBC, choleru, spalničky, hladem,dehydratací či špatnou výživou atd., která jsou řádově daleko děsivější ? Není to náhodou proto, že naprostá většina zemí tzv. civilizovaného a demokratického Západu má nesplatitelné dluhy ( u koho asi ?), je třeba zdůvodnit další pumpování dávno už jen virtuálních peněz do jejich ekonomik (kým asi ?), zdůvodnit další zátěž otroků v podobě koronavirové, uhlíkové aj. daně ? Nebo to má zabránit miliardám soustavně obelhávaných a ždímaných otroků aby vyšly do ulic a tu zločineckou sebranku, která si z pozadí a z bezpečí svých rezidencí hraje na světovládce, filantropy a globální "elity" lidstva, konečně nenabrala na vidle ?

378251

2.4.2020 16:25

útok biologickou zbraní v Rusku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a0b.?.?.?

V Rusku už zakázali preventivně lidem vycházet ven a dostali povinné týdenní volno. Pod maskou "koronaviru" se chystá nějaká velká špinavost jako třeba útok skutečnou biologickou zbraní proti rusům.
Pološílená chcípající kobyla amerických neoconů je schopná vzít sebou celý svět do pekel.

378257

4.4.2020 15:25

RE: útok biologickou zbraní v Rusku

moucha 178.?.?.?

Reakce na 378257

Už není schopná, narazila kosa na kámen.[smích]

378336

2.4.2020 16:38

Operace Rouška

eeeee miluse (tečka) paskova (zavináč) post (tečka) cz 89.?.?.?

Nepředpokládám, že do obětí coronaviru budou započítáni i ti, kteří musí čelit dlouhodobému neokysličování organismu a následným zdravotním komplikacím (a úmrtí slabších jedinců). U všech těchto profesí hrozí, že povinnost nosit roušky zůstane navždy. V zájmu našeho dobra, samozřejmě.

378261

2.4.2020 16:50

Pán bude asi intelektuál. Miluji tyto všeználky

qwe 94.?.?.?

Proč neřídí stát? Teď jsou na internetu, a obvykle je lze nalézt v hospodách, kde ochotně dávají své znalosti k lepšímu: dokonale se vyznají v ekonomice, politice, počasí, fotbalu, hokeji...

378262

2.4.2020 17:57

David Icke – rozhovor o globálním koronavirovém spiknutí

Mika 46.?.?.?

Dejte si ten čas, vždyť teď ho máme všichni dost, a zaposlouchejte se do slov pana Davida Icke.....a hned pochopíte jako hru s námi mocní tohoto světa hrají-

Kompletní velký rozhovor z 21.3.2020 s Davidem Ickem s českými titulky, ve kterém upozorňuje na nesmysly a logické protimluvy v oficiálním obrazu globální pandemie, sloužící jako záminka na zničení současné ekonomiky a zavedení totalitního systému.

http://www.nwoo.org/2020/04/01/302066/

378264

3.4.2020 9:09

RE: David Icke – rozhovor o globálním koronavirovém spiknutí

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 378264

> a zaposlouchejte se do slov pana Davida Icke.....a hned pochopíte jako hru s námi > mocní tohoto světa hrají-

> Kompletní velký rozhovor z 21.3.2020 s Davidem Ickem s českými titulky,
> ve kterém upozorňuje na nesmysly a logické protimluvy v oficiálním
> obrazu globální pandemie

- Nepochopia. Ovčania nie sú schopní pochopiť tie nesmysly a logické protimluvy štátnej propagandy. Vidieť to aj z absurdných argumentov, ktoré v tejto diskusii píšu obhájcovia tej štátnej demagogie. Keď som poukázal na TISÍCNÁSOBNÉ rozdiely v úmrtnosti, argumentovali, že uvádzam 10x rozdielne časové obdobie. Ovčania všetko vnímajú na úrovni 10 ročných detí.
V tom rozhovore s Davidem Ickem taktiež jeho spoludiskutujúci uvádza ABSURDNÉ protiargumenty.
Aj v tejto diskusii (väčšina) ovčania nie sú schopní diskutovať argumentami, iba si vylievajú svoje emócie.

378291

3.4.2020 10:42

RE: David Icke – rozhovor o globálním koronavirovém spiknutí

Baduan 82.?.?.?

Reakce na 378291

A jaké jsou vaše argumenty pane libertarian?

Že všichni kolem vás jsou ovce, blbci, kteří nemají takový rozhled a intelekt jako vy, jenom vy a pár zasvěcených znáte pravdu, máte super tajné informace odněkud z jakéhosi tajemného zdroje? Je to tak?

Jediný váš argument byl jakési srovnání s jinými příčinami úmrtí.
Jak jste se sám přiznal, srovnáváte čísla za celý rok s čísly za jeden měsíc. To vše za současných striktních opatření. Takže vaše srovnání je poněkud argumentačním faulem.

Zkusil jste se třeba zamyslet, že pokud je to takový hoax, taková demagogie a takový nesmysl jak tady vy tvrdíte, že by na to někdo z odborníků a lidí kteří se v tomto oboru pohybují celý život už dávno nepřišel a že by se nezvedla silná nevole?
Nebo mi snad chcete tady tvrdit, že všichni ti lékaři, epidemiologové, virologové a mnoho dalších jsou součástí nějakého spiknutí?

Osobně taky nesdílím přehnanou hysterii ohledně tohoto viru. Na konci roku se klidně může ukázat, že počet úmrtí v Evropě se moc nezvýšil oproti ročnímu statistickému průměru a panika byla zbytečná.
Ale na druhou stranu mě poslední dobou iritují lidé jako vy, kteří zase na druhé straně zcela přehlíží fakt, co se kolem děje. Že jde o virus o kterém toho moc nevíme a který může při masivním počtu nakažených rozbourat náš zdravotní systém a proto je jistá obezřetnost na místě. Ale vy si to zcela jistě ve svém osvíceném mozku vyložíte tak, že všichni lžou a všechno je to spiknutí.

378295

11.4.2020 21:08

RE: David Icke – rozhovor o globálním koronavirovém spiknutí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 378295

...tady je fakt výkvět ignorantů...jaké spiknutí...???...bud' to uniklo nebo to vypustili úmyslně...chytrolíni řeší roušky ale uniká jim, že žijí v koncentráku...ekonomika se hroutí...lidé ztrácí obživu...a kdo profituje...???...ne miliardové, ale bilionové dluhy se plánují...kdo bude pujčovat...???...kdo bude splácet...???...komu vyhovuje totální kontrola...???

378574

2.4.2020 18:56

Pro milovníky roušek....

Mika 46.?.?.?

Když člověk zakašle do roušky, pouze jedinkrát, suchá látka mikrokapénky nasákne jako houba a při druhém zakašlání ty nasáté mikrokapénky se rozstříknou z vnější strany roušky vlivem rázového tlaku vzduchu z plic při zakašlání. Je to jako s houbičkou, když je nasáklá vodou a bouchnete do ní. Vystříknou z ní kapky vody z druhé strany. Rouška vlhne při každém výdechu, protože při každém výdechu člověk vydechuje kromě CO2 i aerosoly a vodu z plic. Pouze z dýchání rouška vlhne tak, že už po 20 minutách nechrání okolí před zakašláním. A to vůbec nemluvíme o tom, k čemu dochází za teplého počasí, které brzy v Evropě přijde.

378266

2.4.2020 20:12

RE: Pro milovníky roušek....

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 378266

Zdroj? Nebudu vám to rozmlouvat, ale je to naprostá hovadina.

I mokrá rouška chrání lépe (ostatní) než žádná. Doporučuji vám udělat pokus. Zkuste prsknout (kýchnout) na zrcadlo. Pak namočte látku, dejte si jí před ústa a prskněte znovu. Porovnejte výsledek.

A nevěřte všemu, co si někde přečtete... Co to s vámi lidi je? Proč se za každou cenu snažíte ostatní přesvědčit, že nosit roušku je horší než ji nenosit?

378270

2.4.2020 20:46

RE: Pro milovníky roušek....

Alfred 37.?.?.?

Reakce na 378270

No to se tady sešla úplná hitparáda mikrobiologů, imunologů, epidemiologů - kvůli nošení roušek. Je pandemie nebo není? Jste chytřejší než Prymula? Já ne, a proto mě nosení roušky vůbec neobtěžuje a věřím, že k něčemu asi přece jenom je. Pokud se autorovi paří plnovous, tak ať si ho ku.va oholí. Jinak, rouška se musí také prát a vyžehlit - a nejlépe je mít äspoň dvě.

378272

2.4.2020 23:23

RE: Pro milovníky roušek....

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 378270

Oni totiž mohou jen tak plácat a fantazírovat a ... nemusí nést žádné následky. Vláda je na tom jinak. Ať už z nás chce mít otroky nebo ne i oni se jednak mohou nakazit a zdravím a mládím většina z nich neoplývá a jednak když si ty otroky omylem vyhubíte... co Vám pak zbude? Peníze v počítači banky, který u žádný otrok nespustí?

Takhle ale většina zdejších diskutérů uvažovat nedokáže. Oni si například nikdy nevšimli že chirurgové nosí roušky při operacích aby neprskali pacientům do rány. (a proto se většina plánovaných operací zdaří) Už se zapomělo co to byla španělská chřipka nebo horečka omladnic. Už se napamatují na epidemie neštovic nebo zarděnek. Nebo jim nevěří.

Nařídí Babiš roušky? Je to proto že to je na nic a chce nás uchlácholit. Nenařídí roušky? Je to jistě proto, že chce abychom se nakazili a důchodci vychlípali. Nařídí modré roušky? Jistě jen proto že mu nestačí otroci ale chce mít navíc šmouly, protože je ve skutečnosti Gargamel [mrknutí jedním okem]. Atak dále. Nemá to smysl, baví je vytvářet teorie, tak je nechte. Prý být šťastný také pomáhá, třeba se jich nakazí méně...

378277

3.4.2020 0:34

RE: Pro milovníky roušek....

ping789 91.?.?.?

Reakce na 378270

Kolego, strach má velké oči, co máte všichni stále s tím prskáním ? normální člověk neprská, ale normálně dýchá, což ten hadr znemožňuje, takže musíte funět a tím si natáhnete virus hezky hluboko do plic, no proti gustu žádný dišputát, ale asi máte hřejivý pocit podle " kdo nemá roubík není čech" když tedy náhodou seženete tu věc u vietnamců neb nelze nikde koupit, Švejk by čuměl, vjedci by měli otestovat sušené jačí - kravské - hovno, tibeťané říkají, že zapálené čistí vzduch od zlych duchů, a ANO zatím na něj není státní embargo. Zklamal jste milý lovče a to je tajga teprve na dohled a řev tygra skyšet není a vám už teče lejno strachu z nohavice
p.s. "chcete snad žít věčně, prasata?" povzbuzoval prý svůj kanonenfutr nějaký pruský? generál , bez roušky a PR agentur a to se ani volby neblížily...

378282

3.4.2020 20:13

RE: Pro milovníky roušek....

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 378282

Pane pingu, spotřebuji kvůli vám svůj poslední volný příspěvek. Už jsem vám chtěl odpovědět pod jiným vaším příspěvkem, kde jste též tvrdil, že nošení roušek je kvůli vlastní ochraně. Zřejmě jste poslední člověk na zeměkouli, který neví, že rouška je k ochraně druhých! Od počátku bylo nošení roušek takto podáno. V Japonsku například nemocný chřipkou nosí roušku, když jde mezi lidi. Je to společenská NORMA. Vy si opravdu myslíte, že ji nosí kvůli své ochraně??? Při operaci mají dochtoři roušky. Myslíte si, že kvůli sobě? Už na základní škole nám paní učitelka vysvětlila, že do otevřených ran by se neměly dostávat viry a bakterie z dýchání dochtorů, proto mají roušky.

>natáhnete virus hezky hluboko do plic

Pokud ho máte, tak je vám to jedno, máte ho plné plíce. Rouška slouží k ochraně druhých!!! Nosíte ji proto, abyste ten vir ze svých plic nešířil dál. Zejména když většina nakažených nemá źádné příznaky a virus vesele šíří mezi ostatní! Proto je nařízení o nošení roušek na veřejnosti plošné.

Ale klidně si myslete, že rouška je pro vaši ochranu. A že dochtoři to mají též pro svoji ochranu. A že nemocní v Japonsku a dalších civilizovaných vyspělých zemí nosí roušky též pro svoji ochranu. V podstatě to dává smysl... [chechtot]

378302

3.4.2020 21:04

RE: Pro milovníky roušek....

ping789 91.?.?.?

Reakce na 378302

škoda, že jste sem ten příspěvek nenakopíroval, nějak jsem ho v archivu nenašel milý lovče [mrknutí jedním okem]

378306

12.4.2020 18:12

RE: Pro milovníky roušek....

wes 81.?.?.?

Reakce na 378282

Je to asi trochu slozitejsi. Clovek pri mluveni urcite prska bezne do vzdalenosti kolem 1m s proudenim a pohybem vzduchu i vic. Vyplivne hromadu mikrokapek, ktere se par minut vznasi, jako prach. To je lehce overitelny fakt, videt i volnym okem, napr. proti slunecnimu svetlu.

Pokud neni infekcni, rousko nema az takovy vliv, cosi ale zachytit muze. Nema smysl ve volne prirode, ulici bez lidi, ve svym aute, kdyz pracuju sam, ve svym byte apod.

Pokud nosič rouska infekcni je, tak neco se na rousku zachyti uz jen pouhym odklonem proudu dechu, i když rousko netesni, co taky netesni.
Kdyz nekdo zakasle, smrka, kychne, tak zadne rousko takovy tlak neudrzi, a vetsina projde kolem, vzduch je jisty cas kontaminovan, a zdravý s rouskem muze cast kontaminace zdrzet, rozredit, rozhoduje casto i davka infekce. Mensi davka se muze dostat treba smrknutim ven stejne jako prisla, kdyz se tak udeje vcas.

Takze rousko urcity zasadni smysl ma, a stejne tak nema smysl jej použivat, kdyz nejsem v prostredi, ktere by mohlo byt kontaminovano lidmi rekneme mimo blizkou rodinu. Nizkou koncentraci viru ve vzduchu rousko stejne pusti, nejde o dokonaly filtr, i s ohledem na aplikaci a pouziti v ruznych situacich. Nejde mit rousko ani na sobe porad, pri jidle, apod. a to jak infekcnimu, tak neinfekcnimu.

378593

3.4.2020 11:44

RE: Pro milovníky roušek....

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 378266

Diky, pisete sem i za me (ja ale predpokladal aspon zakladni inteligenci - u vetsiny zdejsich ctenaru a editora, proto jsem se az tak detailne, polopaticky nerozepisoval).

Ovsem co bude se zasobovanim potravinami a obecne s hospodarstvim jako takovym, tak fatalne nesvobodnym (nesvoboda roste s poctem, velikosti a vahou ruznych zavislosti - zde bude nejvetsi roli zrejme hrat zavislost na rigidite systemu souteze o fiat menu zatizenou urokem a z ni vyplyvajici potravinove zavislosti). No a sucho, to nas take muze neprijemne prekvapit.
Mozna nas dokonce ceka comeback nekterych metod 50. let uplynuleho stoleti - napr. co se tyce studentu pomahajicich v zemedelstvi. Nepredbihejme ale udalostem. A hlavne neprejme ani jinym statum nic zleho, vime z historie - v co vyustilo stradani ci chaos vyvolany v USA, v Rusku, v Nemecku....
Ale uz tim, ze sami pomuzeme sobe pomahame i tem jinym statum.

Douska.
Mejte se, pisi to vyhradne pro Vas, takze at se Stwora posklebuje jak chce, anebo at to klidne opet zcenzuruje, sam sobe by si tim sice nafackoval - ale on ma hrosi kuzi, prezije to. [velký smích]

378296

3.4.2020 17:46

RE: Pro milovníky roušek....

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 378296

Moje reakce (a podekovani ) patrilo panu Baduanovi.

378301

2.4.2020 19:43

Gumové zákony.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

V kráteru se vypěstoval zažraný virus,ohebné zákony.které dosáhly geniality. Pokud se motám v parku bez náhubku,merčím pozorně,jestli se někde neobjeví MĚSTAPO. Právně je sděleno to,že v parku roušky NETŘEBA,ale setkání s blbem muže mít fatální následky,takže bych si jí šoupnul na hubu a VČAS.. Ovčané byli vždy,práskači všude,dokonce více práskaču bylo v Holandsku,než v Protektorátu..

378268

2.4.2020 20:45

Myslím, že pan Zvědavec by se měl zamyslet nad jednou věcí:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Ta jasně vyplývá z komentářů k tomuto článku – je tu už 30 komenářů asi tak půl na půl od rouškovců po antirouškovce. Zvlášť tu vyniká pan Lovec idiotů jakožto lovec antirouškovců a příznivec BISovského aeronetu.
Takže nad čím by se asi tak měl pan Zvědavec zamyslet? Připadá mi to jako bezbřehé vypovídávání se obou skupin, skupin nesmiřitelných. Tedy pokud chtěl pan Zvědavec názorně předvést názorový maglajs, maglajs navýsost liberálně demokratický, pak ano, nemusí se nad ničím zamýšlet. Ovšem přece jen by asi bylo lepší vést lidi k pravdivému poznávání. A k tomu tento maglajs nikterak nepřispívá a přispět nemůže. Sám článek je dlouhý, dost nudný, četl jsem jen začátek a konec. Takže takto by se mohl pan Zvědavec zamyslet. Je řešení? Myslím, že není. Liberální demokracie je prostě taková: pozměnit ji nelze, buď tedy tu ten maglajs mít, nebo ji suspendovat a pryč s ní.
Já sám se domnívám, že akce koronavirus spustili právě proto, že není napravitelná a rozhodli se ji suspendovat. U Zvědavce by to znamenalo radikálně censurovat komentáře, což je jistě proti jeho přesvědčení.
Takže to zřejmě dopadne tak, že Zvědavce zcensurují jíní, t. j. právě ty síly, které akci korona spustili. Je to dobře nebo špatně? Tady na Zvědavci to ten maglajs jen slovně zasírá. Ale co když liberální demokracie obdobně zasírá svět? To už je, nebo by bylo, vážné, a akce koronavirus by byla v pořádku.

378271

3.4.2020 8:41

RE: Myslím, že pan Zvědavec by se měl zamyslet nad jednou věcí:

Mika 46.?.?.?

Reakce na 378271

Kam svými vyjádřeními míříte? Maglajs máte vy a ne čtenáří, přispěvatelé do diskusí na Zvědavci, Od toho je to diskuse, každý máme svůj pohled na věc, svů názor a některé příspěvky pomáhají se právě zorientovat v současné nelehké situaci.
A vy chcete co? Aby měli všichni na všechno jeden názor?? Asi už tuším odkud vítr vane! Svobodná diskuse je základ svobodného vyjadřování a kde jinde než na internetu a právě zde, když si to nemůžeme nyní vyříkat z ocí do očí.

Běžte k panu Šafrovi na forum 24 do jeho neexistující diskue!

378288

2.4.2020 23:18

PRAVÁ TVÁŘ USA JE AGRESE,LŽI,FALEŠ A VĚČNÉ VÁLČENÍ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Veškeré světové zlo od Nového věku pochází z usa.Tento pronárod vyrostl na cizích rukou a milionech usmrcených nelidskou prací na polích bavlny či v nerovném boji když původní obyvatelé bránili svou rodnou zem před cynickým uchvatitelem tam někde z Evropy.... a dnes se stejně podobně lísáme a usmíváme se jako ovce na svého řezníka, z hvězd a pruhů, který jezdí po Evropě a vynucuje si 2% HDP na zbraně pro příští válku....válku tak apokalyptickou, stejně jako zbytečnou, to jen proto, že některým hn us.ům nerostou jejich tučná konta tak,jak chtějí aby jim rostla.
POKUD BUDEME MÍT STÁLE STRACH POJMENOVAT TO PRAVÉ ZLO, NEZBUDE NEŽ SE POTOM SMÍŘIT S HRŮZAMI PŘÍŠTÍCH PANDEMÍÍ, HLADOMORU, VÁLEK.....MÁME ASI POSLEDNÍ ŠANCI, NEPROMARNĚME SI JI.

378276

3.4.2020 0:28

RE: PRAVÁ TVÁŘ USA JE AGRESE,LŽI,FALEŠ A VĚČNÉ VÁLČENÍ

RomanTička 94.?.?.?

Reakce na 378276

Nepochází z USA. Ti, co tomu šéfují, sedí v Londýně a v subdivizi v Paříži. USA jsou jenom jejich ozbrojeným klackem, kterým mávají.

378280

3.4.2020 0:41

RE: PRAVÁ TVÁŘ USA JE AGRESE,LŽI,FALEŠ A VĚČNÉ VÁLČENÍ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 378280

Romane, máte pravdu. na ně však nejde teměř vubec vidět.....vidím, tuším, že máte docela dobrý přehled! BRAVO !!![překvapení][překvapení][překvapení]

378283

3.4.2020 11:56

Roušky, roušky, roušky..

Jan Hanuš 77.?.?.?

Mám pocit, že snad právě tohle je cílem - vytvoření mlhy. Roušku nosím, protože respektuji rozhodnutí, i když s tím nesouhlasím a účelnost roušky neumím posoudit. Začínám ale pozorovat, jak, bez povšimnutí a diskuzí, rostou ceny potravin. Ještě nedávno by právě tohle rozrušilo lidi nejvíc. A teď jen roušky a roušky. Zdražování najednou nevadí. Funguje to.

378297

3.4.2020 14:47

vzduchem samo od sebe

Komenský 95.?.?.?

No bodejť, vždyť prý už se to šíří vzduchem a s prachem, a na AE nějaký VK jasně tvrdí, že vírus přežije venku moc dlouho, a proto je nezastavitelný. Tenhle odborník ale pořád mlčí o chemtreilech. Jakoby neexistovali. Neustále breptání, že vírus je nezastavitelný zvenčí, tak to potom skončí jednoznačnou povinnou plošnou vakcinací všech a všeho. A ten Pešl na toto míří, populista.:lol

378298

3.4.2020 15:43

Doufám,že to corona SARS rychle vyřeší....

Adam.......... 2a02:x:x:x:x:x

https://www.idnes.cz/revue/vztahy-a-sex/samantha-f...

378299

3.4.2020 23:18

Na chřipkový virus nikdy nikdo nezemřel,

zdeněk412 2a00:x:x:x:x:x

ale na komplikace s nim spojené, nejčastěji zápal plic nebo jiná závažná choroba kterou dotyčný už měl. Všimněte si statistik zemřelých - nepíši tam zemřelé na virus ale píší - zemřelí v souvislosti s virem !!

378309

4.4.2020 0:23

"Koróna"

idevpas 178.?.?.?

Debata sa zvrtla k rúškam (hoci začal s nimi už sám autor článku), avšak rúška sú len špička ľadovca (ako aj sám autor článku správne píše).
Nosenie rúšok je v niektorých situáciách opodstatnené, ale nemožno od toho očakávať spásu.
Rúška (prípadne respirátory s výdych. ventilom) majú najväčší zmysel v uzavretých priestoroch, v ktorých sa nachádza veľa ľudí pohromade (tam pri rúškach do určitej miery platí heslo: moje rúško chráni teba a tvoje zase mňa), ale nosiť ich aj na otvorenom priestranstve alebo v osobnom aute je zbytočnosť (možno opak platí v nejakom 10 mil. NY alebo HK, kde sa tlačí niekoľko tisíc ľudí na km2, napr. v čase chrípkovej sezóny).
Dobre, ale nejdem sa zapodievať s nejakými v tejto globálnej situácii nepodstatnými rúškami, lebo rúška zrejme budú tou poslednou vecou, ktorá nás bude v bližšej budúcnosti trápiť.
Celá "koróna" je v podstate len taká zástierka určená pre masy/dav a "elity" nižšieho rangu.
Podobne ako v minulosti "ozónová diera" a AIDS zo začiatku 90. rokov min. str., ktoré mali za úlohu odviesť pozornosť bežnej väčšiny obyvateľstva od vtedajších veľkých zmien vo svete, neskôr k tomu pribudlo tzv. "globálne otepľovanie" a akože "medzinárodný terorizmus" v skutočnosti pod hlavičkou popredných západných tajných služieb a ich "spojencov" - pričom je nutné si uvedomiť, že tieto "dymové clony" obvykle vychádzajú z nejakých reálnych javov, a teda i "koróna", aby pre bežného človeka vypadali autenticky alebo hrozivo, AVŠAK sú rôznym spôsobom účelovo skreslené, dezinterpretované, prípadne nafúknuté!
Tí, čo riadia tento svet práve dnes zavádzajú nový globálny finančný systém (ktorý bol doteraz založený na americkom dolári), "vypínajú" buržoázny-liberalizmus na západe (aby mohli efektívnejšie ovládať ľudí/spoločnosť po vzore Číny) a globálny konzumný kapitalizmus (aby oddialili/zbrzdili globálnu ekologickú krízu).
No a ten následný pokles životnej úrovne a konzumného štandardu (hlavne na západe), ktoré z tohto procesu budú logicky vyplývať, musia nejako obyčajným ľuďom priebežne vysvetľovať v rámci ich chápania.
A hľa, môže za to "koróna", to kvôli nej si musíte pritiahnuť opasky a znášať rôzne štátne nariadenia a reštrikcie!
Totižto z pohľadu globalistov, ovce nikdy nesmú zbadať ani pochopiť, ako je v skutočnosti riadený celý tento svet (jednotlivé štáty a spoločnosť), a že sa evidentne neriadi sám a náhodne (to ale drvivá väčšina ľudí vôbec ani len netuší).
Tieto globálne prasce predsa nebudú znášať náklady vyplývajúce z práve bežiaceho procesu transformácie a veľkých zmien sveta, ktoré započali, tie zase zatiahnu iba obyčajní ľudia (bohužiaľ, mnohí aj vlastnými životmi), tak ako tomu bolo vždy (pri veľkých zmenách sveta) a asi aj vždy bude.

378311

4.4.2020 1:32

RE:

idevpas 178.?.?.?

Reakce na 378311

Ľudia sú vo všeobecnosti bohužiaľ ešte stále iba ovce (a asi aj vždy budú, lebo gaussova krivka rozdelenia funguje neúprosne, avšak jej konce by sa mali dať aspoň čiastočne meniť) s pomerne nízkou zvieracou morálkou (ktorá je kultúrne podmienená), a navyše nechápu ani základným veciam z oblasti riadenia zložitých sociálnych super-systémov (toto sa dá napraviť šírením príslušných informácií a znalostí v celej spoločnosti, a samo-vzdelávaním), a preto sme tam, kde sme.
"Koróna" je tiež okrem iného aj dobrá príležitosť pre "elity", ako otestovať poslušnosť oviec a vycvičiť ich s ohľadom na prichádzajúce spoločenské zmeny a nové pomery v spoločnosti a vo svete (reakcie davu sú pochopiteľne bedlivo sledované, zapisované a analyzované tými najväčšími mozgami sveta a modernými technológiami kvôli korekcii riadenia davu).
Pomerne prísne opatrenia v súvislosti s RELATÍVNE neškodnou "korónou" (teda minimálne u nás) sú neopodstatnené a nelogické (logickejšie by bolo uplatňovať selektívne opatrenia, ktoré by platili iba pre ohrozené/rizikové skupiny obyvateľstva) - opodstatnené sú iba v rámci tohto globálneho divadla, v ktorom sa "neposlušnosť" jednotlivých politikov trestá smrťou (pochopiteľne že na "korónu"[mrknutí jedním okem], a trestané sú aj "neposlušné" štáty (napr. zámerným nainfikovaním ľudí nejakým silnejším svinstvom).
Obávam sa toho, že tieto "manévre" obyvateľstva a zámerne šírený strach v spoločnosti nie sú posledné, a že sa v nasledujúcich transformačných a reformačných rokoch stanú v tej či onej miere a forme úplne bežnou praxou.
Prirodzene poddajní ľudia si skôr-či-neskôr zvyknú na nosenie rúšok a iné reštriktívne opatrenia ako napr. za socializmu a nakoniec ich budú v živote vnímať ako úplne prirodzené veci, bez ktorých už nemôžu ani dýchať.
Smerovanie sveta je zrejmé:
https://uloz.to/file/ob2X9WueMPlj/your-future-jpg

378312

4.4.2020 12:14

RE:

Baduan 82.?.?.?

Reakce na 378312

A kdo tedy řídí tento svět?
Poprosil bych pokud možno o konkrétnější odpověď.

378328

4.4.2020 20:05

RE:

idevpas 178.?.?.?

Reakce na 378328

Ty si asi ešte stále nepochopil (a bohužiaľ s tebou aj hodne "alternatívcov" ), že na túto otázku ti nikto nedá presnú odpoveď, a že odpoveď na ňu vlastne ani nie je až tak dôležitá, lebo dôležité je to - AKO PRESNE (pomocou akých metód, nástrojov, mechanizmov a systémov) oni RIADIA!
Väčšina ľudí je nepriamo riadená predovšetkým skrze ich mravne-etické vzorce, a stereotypy myslenia a správania sa, a potom pomocou príslušných zmien podmienok, v ktorých sa riadený dav/objekt akoby "samo"riadi (presne ako sa to deje napr. aj dnes s účelovo vytvorenou globálnou "koróna" panikou).
A ak sa chceš o tom dozvedieť čo najviac, tak ti poradím poriadne sa pozrieť na Internete po "free" a "open-source" zdrojoch ohľadom riadenia zložitých sociálnych super-systémov (samozrejme, že ani tam nenájdeš 100%-nú odpoveď, ale na druhej strane si zase osvojíš príslušnú metodológiu, ktorá ti následne umožní skúmať objektívnu realitu, v ktorej žiješ, bez čoho to skrátka nepôjde).

378350

7.4.2020 0:43

RE:

hank 91.?.?.?

Reakce na 378328

Dobrá otázka.

Co je to svět?

Vesmír se řídí zákony termodynamiky.

Živá příroda se řídí zákony termodynamiky a evoluce.

Lidská společnost se řídí neosobními (to prosím zdůrazňuji, NEOSOBNÍMI) zákony převládající společensko-ekonomické formace - nebo "systému", jestli se tenhle pojem někomu líbí líp. Momentálně je to kapitalismus. Kromě toho je ale člověk přírodní druh, takže pro něj platí i výše řečené o termodynamice a evoluci.

Kdo věří na pánaboha nebo jinou (nad)osobní vyšší moc, má jasno.

My ostatní tvrdíme, že svět neřídí nikdo. Na termodynamiku a evoluci naštěstí nemá nikdo z lidí. Ani žádní tajemní "oni".

A kdo tvrdí opak, měl by to dokázat. Důsledky termodynamiky a evoluce jsou naštěstí dokazatelné snadno experimentálně, takže není co řešit. Důkazní nouze je tedy na straně těch, kdo tvrdí něco jiného. Zatím se jim jejich tvrzení věrohodně dokázat nepodařilo.

Tož tak.

378423

7.4.2020 5:03

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?

Reakce na 378423

pravdepodobne mate na mysi druhy zakon termodynamiky ale entropie je
protikladem evoluce takze??

378427

12.4.2020 0:16

RE:

AntePortas 188.?.?.?

Reakce na 378427

Entropia nIe je protikladom evolucie. Entropia je evolucia. Celok sa predsa rozpadne na najmenej dve nove casti. Je to ako ked clovek ide s autom do kopca, podradi. Iny priestor, ine pravidla, nutnost zmeny. Kazdu planckovu jednotku casu sa tak vsetko meni, lebo je vsetko v pohybe. Meni sa jeho poloha, jeho priestor. Vesmir je nekonecny po vsetkych smeroch, lebo neustale dobieha svoju minulost. Toto spojenie sa moze stat divne, pokial sa mu neda realna podoba. Ked murar stavia dom z tehal, uz dopredu vie presne, kam tehlu umiestni. Z bodu A do bodu B. Tehla tak len plni jeho zamer, dobieha minulost. Murarovi je vsak jedno, co sa s tehlou po ceste deje. Vlastne to nevie, tak ako ani tehla nevie, kam putuje. Preto tehla sice pride do bodu B, ale nie vsetky jej castice a nie rovnakou cestou. Vsetci sme ako ta tehla, Sme na ceste z bodu A do bodu B a je len na nas, ako tam dojdeme a ci niektori z nas vobec.

378578

12.4.2020 1:19

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?

Reakce na 378578

Entropie a evoluce jsou stejny proces? Definujte tedy oba pojmy . Zrejme me to ucili ve skole uplne jinak. Mozna za poslednich 30 let doslo ke zmene vyznamu slov. Nebo to ma vice vyznamu v ruznych oborech.

378579

12.4.2020 14:04

RE:

AntePortas 188.?.?.?

Reakce na 378579

Keby nebolo entropie, tak clovek nestarne a keby nebolo evolucie, tak z kojenca nevyrastie dospely clovek. Entropia a evolucia su dve strany jednej mince. Bez jednej nie je mozna ani ta druha. Obe prebiehaju sucasne. Evolucia entropia spolu predstavuju vyvoj.

378588

12.4.2020 17:51

RE:

wes 81.?.?.?

Reakce na 378588

Poslyste pane, vy jste fyziku videl urcite jen z rychliku. Michate nemichatelne. Entropie je stavova velicina, ktera muze nabyvat kladne a lokalne v modelove ohranicenych soustavach i zaporne hodnoty.
Je to pouze zvolena popisni velicina definovana lidmi. Nic hmatatelne, zadne fluidum.
To jako kdyby jste rekl, ze bez pisma neexistuje priroda.

Evoluce je popis sveta z relativne dlouhodobeho hlediska, kde entropie nabyva kladnych i zapornych hodnot. Z pohledu nasi slunecni soustavy pouze kladných jako stredni hodnota, se superponovanym sumem s ohledem na definici oblasti, hranic zkoumaneho systemu.
Entropie ztraci smysl bez soucasneho pouziti dalsich velicin.
Evoluce je naproti tomu proces, ktery nema definovanou hodnotu. Entropie neznamena evoluci, nebo neevoluci.
Mozna jsem narychlo nevystihl vsechno, ale nevymyslejte si. Takhle odprostred zadnou fyziku delat nejde.

378591

12.4.2020 18:46

RE:

AntePortas 188.?.?.?

Reakce na 378591

A co by evolucia usporiadavala, keby nebola entropia? Pripominate mi ludi, ktori veria vo vecny rast, neuvedumujuc si, ze rast sa da len na ukor niecoho. Okrem toho fyzika popisuje javy, vztahy medzi velicinamy. Tie hodnoty tam dosadza az matematika. Cize fyzike ani tak nezalezi primarne na tom kolko coho kde vznikne, ale to, ze sa nieco udeje podla danej schemy. Zbytok je v rukach matematiky, ktora vsak musi stanovit vstupne hodnoty absolutne presne, co pri sirokom intervale hodnot nemusi byt na 100% iste.

378594

13.4.2020 17:25

RE:

wes 81.?.?.?

Reakce na 378594

Entropie nevykazuje objektivni existenci, jako napr. hmota. Entropie je pouze lidmi zvoleny a definovany popis stavu procesu, velicina v teorii. Zadna rozbehnuta koule.
Nejspis michate entropii s termodynamikou obecne.
Entropie muze fyzikalne nazorne popsat chovani laviny, ale neovlivnuje jako velicina chovani samotne laviny. Stejne jako udaj rychlomeru v aute neovlivnuje rychlost auta.

378621

14.4.2020 23:56

RE:

AntePortas 188.?.?.?

Reakce na 378621

Vobec si nepletiem entropiu s termodynamikou. Entropia je rozsah zmeny (vzajomny vplyv) dvoch systemov pri ich interakcii. Fyzika s pricinenim matematiky ju vsak dokaze exaktne hodnotovo vyjadrit a to v prostredi, kde dochadza k interakcii zlozitych systemov, tvorenych velkym mnozstvom castic. Entropiu vsak mozno sledovat pri akejkolvek interakcii dvoch systemov. Napriklad je pri tomto clanku mozne povedat, ze nariadenie o noseni rusok malo vysoku entropiu, kedze ruska si ludia zacali hromadne sit aj nosit sami. Naproti tomu doporucenie nosenia rusok malo malu entropiu, kedze ludia nan reagovali v daleko nizsom rozsahu. Z pohladu termodynamiky je nariadenie a odporucanie priblizne taky rozdiel ako vlozit do horuceho caju studenu kovovu resp. iba drefenu lyzicku. Ta kovova sa zohreje rychlejsie ako ta drevena. Rovnako sa da entropia pouzit aj v ekonomii napr. na meranie zmeny v penaznej mase prostrednictvom penaznych injekcii atd. Potom uz len staci porovnat rizsah zmeny v jednotlivych prostrediach s exaktne nameranymi udajmi z termodynamiky interakcie roznych latok a na zaklade najdenej zhody predikovat urcite javy, teda vzorce spravania sa.

378646

15.4.2020 2:29

RE:

wes 81.?.?.?

Reakce na 378646

Entropie je velicina stavova, popisuje (statisticky) stav jedineho systemu/souboru, a ne proces, interakci vice systemu, nebo rozsah zmeny.
S tema rouskama je to spatne postaveny priklad, stejne jako se lzickama.

378648

15.4.2020 8:35

RE:

AntePortas 188.?.?.?

Reakce na 378648

Organizovany system je mozne menit len tazko alebo v minimalnej miere. Ak stat nariadi ruska a donuti ludi, aby si ich sili, pristupi tym k tomu najneefektivnejsiemu rieseniu. To, co by mohol urobit vo velkom profesionalne za minimalny cas a s vyuzitim minima ludskych zdrojov, necha robit cele masy s daleko vacsim casovym fondom a s rizikom vacsieho odpadu. Stat tak zneni system zo dna na den. Ako moze byt system zmeneny par nariadeniami zo dna na den? Moze, ak je chaoticky, neusporiadany. Stat nariadil ruska a karantenu za situacie, ked o nakaze nema dostatok informacii. Nepozna povahu virusu, nepozna uroven odolnosti voci virusu, ale za to si musi byt vedomy ekonomickych strat. Karantena je extrem a extrem plodi dalsi extrem. Znamena to, ze nase spolocnosti ci uz v Cesku alebo na Slovensku su vysoko entropicke, vysoko neusporiadane, s velkou davkou neurcitosti, System vlastne nie je ziadny alebo je tak ohromne slaby, ze je ho mozne menit zo dna na den. Absencia diverzity je cesta do zahuby.
Rozsah zmeny je staticka velicina. Zmena ako jav je dynamicka velicina.

378658

10.4.2020 13:50

RE:

moucha 178.?.?.?

Reakce na 378423

Tak fajn, pokud neexistuje Bůh, neexistuje svoboda. Jsme jako tráva nebo šutry a nějaká kvantová píčovina to nezmění, stane se to co se má stát. To by mi nevadilo, pokud by to byl fakt. Realita je ovšem taková, že člověk má duši a tudíž i jistou míru svobody a tedy i samozřejmě zodpovědnosti. Alláhu akhbar.[smích]

378523

4.4.2020 21:16

RE:

idevpas 178.?.?.?

Reakce na 378311

"Koróna" je pochopiteľne len prvá fáza (resp. začiatok) celej operácie, ktorá má za úlohou psychologicky pripraviť dav a podmienky na ďalšiu fázu operácie, ktorá zase bude riešiť ekonomické, hospodárske a finančné záležitosti s cieľom prebudovať celú spoločnosť (hlavne na západe) na nový menej nákladný a efektívnejšie ovládateľný typ.
Konkrétne na západe beží proces akejsi konvergencie medzi západnou buržoázne-liberálnou "farmou" a čínskym typom totalitnej spoločnosti, pretože globalisti si veľmi dobre uvedomujú reálny stav riadeného objektu na západe, kde ľudia ešte nie sú pripravení na otvorenú totalitu po vzore Číny.
Na západe idú na to psychologicky, a síce dajú ľuďom na výber z dvoch extrémov (konkrétne ich vystrašia NWO, "Orwellom 1984" a na druhej strane povedzme s "Brave New World" /BNW/) a výsledkom bude akási syntéza (na západe to asi viac pôjde k tomu BNW) - proste "vyvážená/rovnovážna totalita" (ako naznačil aj Stallone vo filme "Demolition Man" na konci, že proste "... a tam niekde v strede..." ).
Skrátka niečo ako fabiánsky (pseudo)socializmus:
https://pastebin.com/fBtKPB42
(Zdôrazňujem, že v spoločnostiach fungujúcich na davo-"elitárnom" princípe nemôže byť ani reč o skutočnom socializme, lebo tam sa slová "socializmus" a "štátne" využívajú iba ako "dymová clona" rôznymi súkromnými klanovo-korporatívnymi skupinami.)
A na jednotnú svetovú vládu je ešte príliš skoro (svet sa pravdepodobne v bližšej budúcnosti najprv rozdelí na niekoľko samostatnejších, sebestačnejších a uzavretejších ekonomických zón a čínska "hodvábna" cesta ako mechanizmus a nástroj riadenia globalizácie sveta to bude spájať) - všetko postupne.
Podotknem, že si veľmi dobre uvedomujem, že súčasný ekonomický, finančný a spoločenský model v západnej civilizácii a aj u nás je úplne chorý, nelogický, nehospodárny, neudržateľný, ne-ekologický a amorálny, a že je s tým niečo potrebné robiť.
Otázka je, že čo by sa stalo, ak by "elita" obyčajným ľuďom (vrátane "elít" nižšieho rangu) na rovinu "vyklopila", že čo sa deje a že situácia je naozaj vážna.
Zrejme by sa mnohí z toho zbláznili a mnohí by si aj tak nedali "říct".
Mimochodom, nejako som si nikde nevšimol, že by dnes niekto v čase "korónovej" paniky radil obyčajným ľuďom, čo majú urobiť so svojimi úsporami.
Ľudia asi majú podľa tohto plánu o ne prísť, aby boli následne ešte viac povoľnejší prijať "záchranné" opatrenia, ktoré im cez svojich politických poskokov predostrie zákulisná "elita", ktorá v skutočnosti riadi/ovláda štát.
Ja by som ľuďom poradil "vymeniť" aspoň nejakú časť svojich úspor za nehnuteľnosti a pozemky ešte predtým, než im ich znehodnotí budúca hospodárska kríza, lebo tieto komodity/ceniny budú mať zrejme v budúcnosti najväčšiu cenu a trvácnosť.

378351

5.4.2020 15:08

RE:

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 378351

>"Koróna" je pochopiteľne len prvá fáza (resp. začiatok) celej operácie,
>ktorá má za úlohou psychologicky pripraviť dav a podmienky na ďalšiu fázu
>operácie, ktorá zase bude riešiť ekonomické, hospodárske a finančné
>záležitosti s cieľom prebudovať celú spoločnosť (hlavne na západe) na
>nový menej nákladný a efektívnejšie ovládateľný typ.

- tato teoria sa zdá logická, ale má spustu protiargumentov. Napr. - dnešná demokracia využíva pre reálnu vládu stovky malých vladárov, a bez ich spolupráce to ťažko realizovať. A ak by títo malí vladári o všetkom vedeli, tak sa rýchlo dostanú na verejnosť aj detaily, mená, ...... Navyše genialita tých gaunerov nie je zvlášť vysoká.

>Ja by som ľuďom poradil "vymeniť" aspoň nejakú časť svojich úspor za
>nehnuteľnosti a pozemky ešte predtým, než im ich znehodnotí budúca
>hospodárska kríza, lebo tieto komodity/ceniny budú mať zrejme v budúcnosti
>najväčšiu cenu a trvácnosť.

to je zložité. Nehnuteľnosti a pozemky sú dnes exremne predražené, kvôli doterajšej fin. politike štátov. A ich vlastníctvo bude v buducnosti ľahko zdaniteľné. Skôr také zlato....

378370

6.4.2020 3:50

RE:

idevpas 178.?.?.?

Reakce na 378370

> A ak by títo malí vladári o všetkom vedeli, tak sa rýchlo dostanú na verejnosť aj detaily, mená, ...

A kto tvrdí, že všetko vedia?
Vedia len toľko, koľko je nutné + sa trochu poduria, aby robili to, čo sa od nich očakáva (viď napr. Babiš v Česku, ktorý je len akoby takým oslom naloženým zlatom).
Aj v Nemecku a Taliansku po WW1 to išlo jak po masle, keď sa k tomu vytvorili príslušné podmienky, a navyše kapitalistická "elita" zistila, že vďaka fašizmu si zachová moc.
A niekedy sa aj tí najväčší konkurenti stanú (dočasnými) partnermi, lebo zistia, že iba takto absolútne zmonopolizujú trh, alebo získajú absolútnu moc (teda vytvoria kartely, ktoré mimochodom fungujú v kapitalizme ako nič už min. desaťročia, pričom pred davom a "elitami" nižšieho rangu len hrajú divadielko na tvrdú konkurenciu - viď u nás napr. Penta vs. JaT, alebo v USA M$ vs. Apple, alebo Rothschild vs. Rockefeller, alebo USA vs. ZSSR, a pod.).

> Skôr také zlato...

Zo zlata sa nenaješ, ani si nespravíš motyku.
Ale keď sa naučíš hospodáriť na pozemku, tak áno.

378382

6.4.2020 20:02

RE:

idevpas 178.?.?.?

Reakce na 378370

Ešte dodatok:

Čo sa týka daní z pozemkov, tak tá nie je vôbec vysoká (ročne ide o zanedbateľnú sumu), a pochybujem že sa v bližšej budúcnosti v čase hospodárskej recesie bude nejako významne zvyšovať, aby sa ešte viac priťažilo obyčajným ľuďom, ktorí si prilepšujú pestovaním plodín, alebo chovaním zvierat na vlastných poliach a záhradách.
https://ondrejhalama.blog.sme.sk/c/492532/dan-z-ne...

Ad drahé pozemky: Pokiaľ viem, tak v kapitalizme platí, že cenu pozemku za 1 m2 si určuje každý súkromný vlastník daného pozemku sám a štát s tým nemá nič spoločné.
Kategoricky neuznávam túto libertariánsku anti-štátistickú filozofiu vo vzťahu k štátu a pokladám ju v dnešnej dobe a pri danom stupni spoločenského vývoja za naivnú až veľmi nebezpečnú (navyše sa táto extrémne individualisticko-egoistická filozofia prieči môjmu svetonázoru a morálke), lebo štát som vlastne aj ja, štát sme my všetci!
To, že nejaký štát nefunguje, tak ako si predstavuje väčšina, alebo že nám bol náš štát ukradnutý súkromnými kapitalistickými živlami, to je vec druhá a v tomto bode súhlasím, že je to nevyhnutné postupne naprávať, štát si musíme zveľaďovať, aby slúžil všetkým poctivým a uvedomelým občanom.
Inak, všetkým libertariánom vrelo odporúčam vyskúšať si život niekde v Afganistane alebo Líbyi, kde štát funguje minimálne až vôbec a vládnu tam iba rôzne klany.
Nech sa páči. [smích]

Ad zlato: zdaňovať sa do budúcna teoreticky môže aj vlastníctvo zlata, prípadne štát môže nariadiť jeho odovzdanie.

378418

5.4.2020 11:09

Kam zmizla veda?

AntePortas 188.?.?.?

Stale dookola citam na internete podobne clanky ako je tento. O tom ako niekto tento virus zamerne zaniesol medzi ludi, aby z neho ekonomicky vytazil. O viruse ako spustaci krachu kapitalizmu. O viruse ako nastroji k absolutnej moci a diktature. Ako tu existuje nejaky generalny prediktor, vladca sveta, ktory nam vsetkym vratane blch v zvieracom kozuchu riadi zivot. Ako sme vsetci nekonecne bezmocni a nie je proti tomuto supermanovi GP pomoci. Ale ved preco nie, ved pravda je to, comu clovek uveri, ze je pravda. Cize, ak uveri, ze niekto riadi od a po z cely jeho zivot, tak to pravdou bude. No stale nieco v tych clankoch chyba. Kam zmizla veda? Pred par dnami som si opat pustil serial podla scenaru J.Dietla Louis Pasteur. Trojdielny TV film s vybornym slovenskym obsadenim a najma s paradnou temou. Veda v podani Louisa Pasteura, cloveka, ktory vyzbrojeny mikroskopom vzoru 19.storocie, bojoval s mikroorganizmami tak ucinne, ze vymyslel pasteurizaciu, dezinfekciu a liek proti besnote, ktoreho povodcu v mikroskope ani nevidel. A preco? Lebo nahoda praje pripravenym, aio vzdy tvrdil. V ludskom organizme su desiatky tisic bakterii. Co o nich vieme? Cim sa zivia? Co robia? Tiez je tam mnoho druhov plesni, hub? Cim sa zivia a co robia? Je tak zlozite to zistit? Pasteur dokazal v laboratoriu vytvorit sam! kessnerovu kyslinu. Pred nim sa o to pokusali desiatky vedcov a neuspeli. On ano. Vec nebola az taka zlozita, ale pracna. Hrozilo riziko, ze bude musiet preskumat vsetkych dovtedy znamych asi 200.000 kyselin. No on sa toho nezlakol. Ten pocet vtedajsich kyselin zodpoveda asi dnesnemu poctu druhov mikroorganizmov v ludskom tele. Tak preco o nich dokopy nic nevieme pri dnesnych moznostiach IT? Je taky problem, aby nam o tom veda nieco povedala. Pasteur nasiel liek na besnotu, i ked nebol medik. Tak preco by dnesny student matfyzu alebo chemik nemohol vyriesit ulohu, ako nastolit rovnovahu mikroorganizmov v ludskom organizme, teda vytvorit stav, kde sa nic privelmi nepremnozi a tak telo pohodlne odola akejkolvek chorobe sposobenej mikroorganizmami? Pytat sa treba slovutnych vedcov, farmaceutikou, virologov, lekarov a ostatnych, preco na to este neprisli. Pasteur by dnes s covidom vytrel podlahu, tym som si usty. A to sam s par asistentmi. On bol skutocny vedec., on sa nezivil pisanych a hovorenym slovom ale tvrdou pracou,

378363

5.4.2020 16:42

RE: Kam zmizla veda?

F&T 45.?.?.?

Reakce na 378363

Já mám takový pocit,kam věda zmizela:
Ten, kdo nepíše granty nemá nic. A grant dostanete jen na to, co nahoře uznají za vhodné. Takže přítok peněz v podstatě omezí oblasti zkoumání. Veškerý výzkum tak jde do směrů, které jsou kontrolovatelné.
A schopní vědci jsou tak zatížení administrativou, že na nějakou objevnou práci nemají čas. Občas i přes klacky naházené pod nohy něco vypadne.

A potom je tady armádní věda, kde se skutečně zkoumá. Ale cílem armádní vědy není léčit, ale zabíjet. Bohužel to lidstvu neslouží a když už něco prosákne tak až s velkým odstupem času.

Kdybych Vám tady napsal, že Hulda Clarková vymyslela metodu, jak zlikvidovat jakýkoliv virus (mohlo by to fungovat i na Coronavirus) a pravděpodobně i bakterii, tak se mi tu budete vysmívat. Prostě, když se něco mocným nehodí, tak to smetou do zapomění. Teď si jenom na chvíli představte že by to fungovalo a za pár šupů by jste vyléčil někoho, kdo namísto toho potřebuje plicní ventilaci! No to by byla katastrofa! Nemáte lékařský diplom!

378371

5.4.2020 19:21

RE: Kam zmizla veda?

AntePortas 188.?.?.?

Reakce na 378371

Je to tak ako pisete. A teraz si sam skuste odpovedat, je covid naozaj taka hrozna nakaza ako z nej mediaca politici robia? Moja odpoved je jednoznane nie. Keby svet skutocne zachvatila hrozna nakaza, tak veda do 30 dni prinesie liek. Veda je dnes na urovni, o akej si Louis Pasteur mohol nechat len zdat. V pripade skutocneho ohrozenia ludstva by zabrala na 110% a behom kratkej chvile by porazila cokolvek. Ziadna hrozna nakaza tu nie je. Najvacsim problemom je dnes stale rakovina a kedze farmakorporaciam prinasa peniaze a nie je nakazliva, tak ju neriesia.

378375

5.4.2020 21:59

RE: Kam zmizla veda?

ping789 91.?.?.?

Reakce na 378375

Chybná východiska dávají nesprávné závěry, věda zde není pro lidstvo ale pro peníze - to je vývoj , který akceleroval do nynější zcela antihumánní pozice vědy vůči lidstvu. C19 vypadá jako první nácvik na ostrou verzi v dalším kole. Nesdílím vaši víru v nějaký záběr vědy co by globálních blanických rytířů, az bude třeba. To co dnes vidíme a slyšíme je kakofonie fachidiotů pocukrovaná hysterií udiotů. Základní otázka života, vesmíru a vůbec je "co je cílem majitelů světa?" Pokud víte odpověď, můžete se podle toho zařídit, i když se vám to nemusí líbit.
Můžeme jen spekulovat mezi depopulací a totálním zotročením, popřípadě totálnim zotročením povoleného zbytku populace jako zlatou střední cestu. Vše se bude dít za potlesku jatečných davů a nadšeného řádění fašistických komand fízlů, což již začalo, viz.záběry hovad z fejsbůků. Uvěřit tomu , co jsem napsal není nutné, svět se řítí do análu již minimálně 122 let, aniž bych komukoliv vnucoval své doměnky o nezvratnosti tohoto předpovězeného procesu.

378379

6.4.2020 3:55

RE: Kam zmizla veda?

idevpas 178.?.?.?

Reakce na 378379

Áno, veda je tzv. konceptuálne podmienená (zjednodušene: v kapitalizme bude fungovať v prospech nenažraných vlastníkov kapitálu a v socializme zase v prospech pracujúcej väčšiny) a v davo-"elitárnych" spoločenských systémoch (a iné na svete zatiaľ neboli) pracuje na zákulisných vlastníkov koncepcie.

378383

6.4.2020 8:33

RE: Kam zmizla veda?

AntePortas 188.?.?.?

Reakce na 378379

Keby ste spojili dokopy vyjadrenia v svojich prispevkoch a v mojich prispevkoch, mozno by ste dospeli k zaveru, ze veda je na takej vysokej urovni, pri ktorej si moze dovolit vnasat do populacie aj laboratorne vytvorene mikroorganizmy. A kedze tu moznost ma, tak to s vysokou pravdepodobnostou aj robi. Ani toto vsak nijako nevylucuje predpoklad, ze veda by v pripade skutocnej mohutnej nakazy s vysokou umrtnostou nezapla naplno a nevyriesila ju. V takom pripade by uz islo aj o potencionalne ohrozenie najmocnejsich. No i ked je veda na vysokej urovni, i tak ludstvo nie je v bezpeci. Podla mojho nazoru mu hrozi nakaza z uplne ineho prostredia. Umela inteligencia je tou skutocnou hrozbou pre mocnych tohto sveta. Avsak vzhladom na to, ze veda tvrdohlavo presadzuje tezu existencie zivota len na organickej baze, tak si postupne utahuje slucku na krku sama a dobrovolne. Umela inteligencia ma obrovsky potencial rychleho evolucneho vyvinu, kedze kazdu sekundu dokaze vykonat miliardy ukonov a ma pristup k ohromnemu mnozstvu informacii vsetkeho druhu. Evolucny proces tak bude trvat ovela kratsie ako pri akomkolvek inom organizme. V okamihu, ked UI ozije, prvych sa zbavi bohatych a mocnych a to v rekordne kratkom case a ani o tom masy nemusia vediet, kedze ti najmocnejsi su pre masy neviditelnymi.

378389

6.4.2020 17:47

RE: Kam zmizla veda?

ping789 91.?.?.?

Reakce na 378389

Možná máme na některé drobnosti jiný úhel pohledu, to není však podle mne důležité, jako shoda v pohledu na AI , některá vyšší pravidla , přestože jsou veřejná, nedošly u jedinců s mocí rozhodnout chápání ( nechci rozebírat zákonitosti proč tomu tak je a bude ) resp. pochopení skrze jejich mentální nedostatečnost v komplexitě pohledu. Jedním takovým nenápadným pravidlem s absolutním projevem je "pýcha předchází pád" . Výstižně jste to ilustroval v druhé části vašeho textu, jak bude naloženo s těmi pyšnými. A ignorace, sestřenice pýchy pro ty hloupější, to má úplně stejně. Což brzy bude tuzemským přeborníkům v " mi je to všechno jedno" velmi nepříjemně dokázáno.
Kočky jsou vrženy, jak říkal kdysi jeden bavič. Změnit kauzalní vlákno může pouze lidská vůle svým projevem (nebude-li pršet nezmoknem) a nastolit jiné vlákno, třeba méně ziskové ale více pokorné.

378412

6.4.2020 9:38

Věda nemá v dnešním světě šanci

F&T 45.?.?.?

Reakce na 378379

Všiměte si, co se stalo, když v soukromé laboratoři vyrobili levnou detekci na Covid-19. Namísto pochvaly a odměny přišel zákaz. A když to bylo až přiliš okaté a prosáklo to do médií tak to nakonec povolili. Ona totiž Babišova firma na testech Covid-19 z Číny vydělává nemalé peníze.

Ve vědě byly zavedeny procesy řízení/managementu, které znemožňují nějakou akceschopnost a jakákoliv iniciativa je tvrdě trestána.

Pokud pracujete ve vědě, tak dostanete zadání jak naroubovat ještě větší kurvítko do auta. Takhle natvrdo se to neříká, ale je zadání na zvýšení bezpečnosti. Přitom vy jako technik nesmíte nově vyvíjené auto ani vidět, protože je tajné. Jenom máte přistup k malému výseku, ze kterého se již nic rozumného inovativně udělat nedá. A když se to potom naroubuje dohromady, tak uživatelé jsou velice "spokojení". Že ekologické motory nejsou v reálu ekologické a bezpečnostní asistenti způsobují nehody se zamete pod koberec.

Ve zdravotnictví je to pravděpodobně to samé.

Vím to, protože mám spolužáky, kteří ve vědě aktivně pracují. Jen oni současný úpadek tak nevnímají.

378391

6.4.2020 11:18

RE: Věda nemá v dnešním světě šanci

jan77 193.?.?.?

Reakce na 378391

Já zase slyšel že ta laboratoř nedostala "štempl" z důvodu toho že to byla "veterina" tedy původně se zabývali vývojem pro zvířata.Ale chtělo by to zkutečně pečlivě prověřit odkud vítr vane.Nějakého "padaní hlav" se asi ale nedočkáme [pláč]

378394

6.4.2020 13:57

RE: Věda nemá v dnešním světě šanci

AntePortas 188.?.?.?

Reakce na 378391

Nepochybujem, ze bol k dispozicii ucinny test vynajdeny v CR. Ale, ako pisete, ide o biznis. Co sa tyka vakcin, tam treba spozorniet. Ak niekto tvrdi, ze je k dispozicii vakcina, ktora by sa mohla testovat na ludoch, znanema to, ze pozna pacienta 0. Odkial ho ma, vsak nevedno, kedze virusov je niekolko kmenov. Ak ma teda kmen 0, potom on sam musel byt tym, ktory tento virus zacal testovat priamo tajne na ludoch. Veda je dnes len o peniazoch, preto ju mozu robit len ti najbohatsi.

378402

6.4.2020 4:07

Vytváranie "pravdy"

idevpas 178.?.?.?

Neviem, či to tu už bolo, ale je to veľmi zaujímavý článok (pôvodne od Jany Tutkovej) o tom, ako určitá metodika vytvárania štatistiky nafúkne čísla obetí "koróny":
https://www.informer-slovensko.com/l/koronavirus-b...
A potom tu je ešte jeden článok o selektívnej žurnalistike, ktorá deformuje/skresľuje objektívnu pravdu:
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/03/31/jak...

378384

6.4.2020 13:35

Rozuzlení...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Tak ani nebylo potřeba čekat příliš dlouho. Někteří diskutující kritizovali vládu za drastická omezení osobních svobod v souvislosti se zpomalováním šíření epidemie. Nuže, nyní můžete, i s váženým panem editorem, vládu i fanatika Prymulu začít chválit. Vláda totiž otočila o 180 stupňů, začíná operace "Promoření":

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/tiskova-konfe...

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Mnozí jste tvrdili, že těmi opatřeními na zastavení epidemie jsme manipulování globalisty ve jménu nového světového pořádku. Já napsal příspěvek, který pan editor nepustil (a nebo má někde skrytý cenzorní článek, aniž by to tušil). Psal jsem v něm, že k manipulaci sice dochází, ale úplně jinak, než tušíte. Napsal jsem, že politici EU, WHO a další subjekty (které jsem nejmenoval) mají zájem na tom, aby se epidemie šířila, jak vyplývá z jejich doporučení, která státům i jednotlivcům dávají. A že když jste proti rozumným opatřením české vlády, jste s zajedno s paní Merkelovou, panem Johnsonem (který už šel mezitím příkladem a náležitě promořen leží v nemocnici), paní Uršulou L., WHO,... Což je samo o sobě velmi zajímavé, že?

A pokud jde o WHO, to, kromě názoru na roušky mj. oficiálně tvrdí, že zprávy o škodlivosti ibuprofenu při léčbě Covidu-19 jsou nepravdivé a ibuprofen naopak doporučuje:

http://www.szu.cz/tema/prevence/muze-ibuprofen-zho...

Dal jsem sem do zamítnutého příspěvku odkaz, v němž pan doktor MUDr. Igor Bukovský vysvětluje, jak je to ve skutečnosti. Nebudu zacházet do velkých podrobností, na rozdíl ode mne pan dr. Bukovský vystudoval medicínu a jeho odborné vysvětlení má hlavu a patu. Jen bych podotkl, že pokud člověk dostane doporučení od některých zdravotnických autorit, měl by zbystřit pozornost, vyhledat si co nejvíce informací a pak pečlivě zvážit, zda by neměl udělat pravý opak. Zatím se mi to vždy velmi vyplatilo. Video s dr. Bukovským si můžete najít na You-tube. A pospěšte si, možná tam už dlouho nebude.

378401

6.4.2020 16:36

RE: Rozuzlení...

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?

Reakce na 378401

Vážený nepodepsaný hrdino,

to není o tom, jestli WHO nebo "globální zlo" chce nebo nechce hysterčit s rouškama (jak vy říkáte, chce, aby se epidemie šířila). To je o tom, že už nemáme jinou možnost, než povolit stavidla a nechat ničivý proud řádit. Prodlužování té agonie nám nepomůže, jen nás oslabuje mentálně a ekonomicky ničí.

Jednou je čertík z krabičky venku, je jedno, jestli utekl omylem, nebo ho pustili, ale zpátky ho už nic nedostane, a budeme muset s tím žít (a umírat). Ujišťuji vás, že z toho vůbec radost nemám, sám jsem v rizikové skupině.

378409

6.4.2020 17:18

RE: Rozuzlení...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 378409

Ale pane editore, Vy přece rozhodujete o tom, co zveřejníte a co ne. Mám svoje důvody, proč jsem se neregistroval a nejsem povinen Vám něco k tomu vysvětlovat a zdůvodňovat.

Ale jeden z nich je právě tento - já si nemyslím, že mám patent na rozum a že vždycky píšu bůhvíjak hezky. Když se Vám něco nelíbí, tak to neberte, snadná pomoc. Za posouzení a případné zveřejnění je odpovědný editor a právě takto se mi to líbí.

K Vašemu povolování stavidel: Zjevně mám jiný názor než Vy a zdvořile si dovolím ho ponechat. Raději dobrovolně omezím svoje chování a nebudu se vehementně domáhat svých jakoby demokratických práv, než bych nesl odpovědnost, že by kvůli mně zemřel někdo zbytečně. Já se už do tváře vlastní smrti díval a vím, jaké to je.

To je druhý důvod, proč jsem psal anonymně - asi by mne omezovalo ve svobodě vyjadřování se o sobě, kdyby to bylo pod mým plným jménem. Určitě jsem nikoho neurážel a nevyjadřoval se o nikom tak, že bych mu to nemohl říct i z očí do očí. Takže v tom to není. Já mám svobodu rád, ale je to pro mě něco úplně jiného, než si o ní myslíte Vy. Vy si dělejte, co uznáte za vhodné. Já dělám přesně to samé a mluvit si do toho nedám.

Tento komentář uveřejňovat nemusíte (stejně jako jste nemusel brát ty předchozí), je to jen mezi námi. Hlavně si to přečtete. Ale jak chcete, Vy jste přece editor, je to na Vás.

PS: Jestli jsem nebo nejsem hrdina, tak v tom mi Váš názor nejde ani do paty.

378410

6.4.2020 17:31

RE: Rozuzlení...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 378409

A ještě maličkost: Umožnit něco na svém serveru a pak se zlobit, že té možnosti lidé využívají, není nic jiného, než pokrytectví. Tedy, podle mého názoru.

378411

6.4.2020 21:48

RE: Rozuzlení...

ping789 91.?.?.?

Reakce na 378411

Tedy si nebudeme vzájemně vnucovat své názory a mínění, pouze vás seznámím se svým:
- mám za to, že se hodně mýlíte, neb nechcete vidět zjevné: jedná se o komerční pandemii v tom nejširším slova smyslu slova "komerční"
- jedná se současně o psychooperaci značného rozsahu ( vezmu-li pouze tuzemské měřítko, tak se záporným dopadem na národ velmi převyšujícím dopad benešovy/mnichovské zrady v roce 1938 ) s výsledkem zmizení mužů, zbyly jen hysterické baby třesoucí se s roubíkem na hubě před tmou
- psychika mladé generace bude nenapravitelně poškozena
- babská logika ofikosdělovacích médií říká, že ty roubíky tu budou na věčné časy , bo ten virus tu bude s námi taky na věčné časy , ledaže by poslechl volební program jistého účelového spolčení , které vy adorujete, a ......
- .... ve středu po Velikonocích bude oznámeno uzavření opoziční smlouvy s covidem19 a odvolání odvolaného a slíbení slíbeného, v čele průvodu pojede alegorický vůl/vůz a dav provolává " čtyři nohy dobré, dvě špatné "
- ANO bude líp
- preference rostou [mrknutí jedním okem]

378421

7.4.2020 2:17

RE: Rozuzlení...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 378421

V této diskusi už pokračovat nechci, neb se mi zdá, že vše podstatné už bylo řečeno. Ale pokud si pamatuji, už jednou jsem Vám napsal, že asi špatně čtete nebo chápete to, co píšu.

Z jakéhosi podivného důvodu si mne řadíte mezi babišovce, kdežto jiný diskutující mi zase podsouval, že na Babiše a vládu kydám špínu. Ve skutečnosti jsem psal, že se mi některé akce vlády líbily (bez ohledu na všechno ostatní). Motiv, proč to vláda dělala, jsem neřešil, a co má ANO ve volebním programu, je mi teprve jedno. Zajímavější je, proč teď pan Prymula a pan Vojtěch otočili o 180 stupňů.

Ač to mnohým připadá o několik řádů konspirativnější, než si dovolí zdejší největší "konspirátoři", jako důležitější vidím úplně praktickou otázku: Když náhodou Covidem-19 onemocním, mám si při horečce, na počátku nemoci, vzít ten Ibalgin, jak mi radí WHO, nebo raději Paralen? A když si zjistím správnou odpověď, nasnadě je druhá otázka - proč mi proboha WHO dává takové rady? Řekl bych, že to může být fatálně důležitý problém doslova pro každého.

Tak jako i to, jestli tím zpomaluji epidemii, když nosím roušku a omezuji svoje sociální kontakty. Ačkoliv WHO to prohlásila za blbost a zbytečnost. A když jsou zdejší konspirátoři a alternativci zajedno s těmito doporučeními a chtěli by třeba ještě otvírat hranice jak chce EU, mají v oku trám jak dělo.

Tak o tomhle píšu, možná to uráží zároveň Babišovy odpůrce i příznivce, ale volby s i celým ANO jsou mi úplně ukradené. Stejně jako to, že to někoho uráží. Už jsem to tu psal, ale znova - prošel jsem si dvěma zajímavými nemocemi a podle pánů doktorů jsem tu už pár let neměl být. Tímhle prizmatem se dívám na svět a politika partají je mi víceméně u zadele. K volbám nicméně chodím a nevolím žádné strany oligarchů a těch, co tuhle zemi rozkradli.

Jenom bych poznamenal jednu věc. Povahově jsou příznivci "mainstreamu" a tzv. "alternativy" v průměru dost stejní. Převažuje postoj typu "mám přece právo", bez ohledu na to, jak jsou na tom ti ostatní. Skoro by se mi chtělo říct, že si lidstvo koronavirus plně zaslouží. Nebýt jedné věci: málo kdy se stává, že prožité trápení a "zlo" udělá člověka lepším. A obvykle ti "hodnější" to "obserou" za ty, co jsou "svině". Takže máme jedinou možnost, pokud chceme, aby opravdu "bylo líp". Začít prvně u sebe.

378426

Příspěvků: 103

02.04. 01:07 Honi soit qui mal y pense  Myslím, že pohlížíme do příštího poslušného světa po CV 19
02.04. 11:17 Lovec idiotů  RE: Myslím, že pohlížíme do příštího poslušného světa po CV 19
02.04. 02:15 djobcek  Prestal som čítať
02.04. 02:57 R.E.  Z článku je zřejmé...,
03.04. 23:04 zdeněk412  RE: Z článku je zřejmé...,
04.04. 02:55 R.E.  RE: Z článku je zřejmé...,
08.04. 16:58 Golem  RE: Z článku je zřejmé...,
08.04. 18:51 R.E.  RE: Z článku je zřejmé...,
11.04. 16:04  RE: Z článku je zřejmé...,
02.04. 05:55 Altern  Vskutku geniální výplod...
02.04. 06:17  Komedie
02.04. 14:41  RE: Komedie
02.04. 14:48 Lovec idiotů  RE: Komedie
02.04. 16:08 Rohador  RE: Komedie
02.04. 20:56 Baduan  RE: Komedie
04.04. 11:29 Leopardus  RE: Komedie
02.04. 07:33 siky  Fantastický článek
02.04. 11:11 Lovec idiotů  RE: Fantastický článek
02.04. 17:00 ROMAN1  RE: Fantastický článek
03.04. 02:47 siky  RE: Fantastický článek
02.04. 08:20 ping789  gojové - bojové - konečná, vystupovat
02.04. 08:55 svatoslav.butora  Tma v očích
02.04. 16:16 J_Pitralon  RE: Tma v očích
03.04. 00:29 svatoslav.butora  RE: Tma v očích
03.04. 08:49 J_Pitralon  RE: Tma v očích
02.04. 09:26 Jan Hanuš  Opakuji se.
02.04. 09:52 ls  Článek je sice fajn, ALE
02.04. 10:13 J_Pitralon  Psychologický, jenže i masově debilizační účinek
02.04. 10:58 Okal  Praktiky redakce
02.04. 11:03 libertarian  Pekný článok,
03.04. 16:49  RE: Pekný článok,
02.04. 11:07 Baduan  Globální konspirace
02.04. 13:22 libertarian  RE: Globální konspirace
02.04. 16:04 Rohador  RE: Globální konspirace
02.04. 20:05 Baduan  RE: Globální konspirace
06.04. 18:28  RE: Globální konspirace
02.04. 14:11 Jan Hanuš  Zajímavý odkaz..
02.04. 15:39  Celé to smrdí velkou čertovinou a habaďúrou
02.04. 16:25  útok biologickou zbraní v Rusku
04.04. 15:25 moucha  RE: útok biologickou zbraní v Rusku
02.04. 16:38 eeeee  Operace Rouška
02.04. 16:50 qwe  Pán bude asi intelektuál. Miluji tyto všeználky
02.04. 17:57 Mika  David Icke – rozhovor o globálním koronavirovém spiknutí
03.04. 09:09 libertarian  RE: David Icke – rozhovor o globálním koronavirovém spiknutí
03.04. 10:42 Baduan  RE: David Icke – rozhovor o globálním koronavirovém spiknutí
11.04. 21:08  RE: David Icke – rozhovor o globálním koronavirovém spiknutí
02.04. 18:56 Mika  Pro milovníky roušek....
02.04. 20:12 Lovec idiotů  RE: Pro milovníky roušek....
02.04. 20:46 Alfred  RE: Pro milovníky roušek....
02.04. 23:23 Kosk  RE: Pro milovníky roušek....
03.04. 00:34 ping789  RE: Pro milovníky roušek....
03.04. 20:13 Lovec idiotů  RE: Pro milovníky roušek....
03.04. 21:04 ping789  RE: Pro milovníky roušek....
12.04. 18:12 wes  RE: Pro milovníky roušek....
03.04. 11:44 Joseph Chlor  RE: Pro milovníky roušek....
03.04. 17:46 Joseph Chlor  RE: Pro milovníky roušek....
02.04. 19:43  Gumové zákony.
02.04. 20:45  Myslím, že pan Zvědavec by se měl zamyslet nad jednou věcí:
03.04. 08:41 Mika  RE: Myslím, že pan Zvědavec by se měl zamyslet nad jednou věcí:
02.04. 23:18  PRAVÁ TVÁŘ USA JE AGRESE,LŽI,FALEŠ A VĚČNÉ VÁLČENÍ
03.04. 00:28 RomanTička  RE: PRAVÁ TVÁŘ USA JE AGRESE,LŽI,FALEŠ A VĚČNÉ VÁLČENÍ
03.04. 00:41  RE: PRAVÁ TVÁŘ USA JE AGRESE,LŽI,FALEŠ A VĚČNÉ VÁLČENÍ
03.04. 11:56 Jan Hanuš  Roušky, roušky, roušky..
03.04. 14:47 Komenský  vzduchem samo od sebe
03.04. 15:43 Adam..........  Doufám,že to corona SARS rychle vyřeší....
03.04. 23:18 zdeněk412  Na chřipkový virus nikdy nikdo nezemřel,
04.04. 00:23 idevpas  "Koróna"
04.04. 01:32 idevpas  RE:
04.04. 12:14 Baduan  RE:
04.04. 20:05 idevpas  RE:
07.04. 00:43 hank  RE:
07.04. 05:03  RE:
12.04. 00:16 AntePortas  RE:
12.04. 01:19  RE:
12.04. 14:04 AntePortas  RE:
12.04. 17:51 wes  RE:
12.04. 18:46 AntePortas  RE:
13.04. 17:25 wes  RE:
14.04. 23:56 AntePortas  RE:
15.04. 02:29 wes  RE:
15.04. 08:35 AntePortas  RE:
10.04. 13:50 moucha  RE:
04.04. 21:16 idevpas  RE:
05.04. 15:08 libertarian  RE:
06.04. 03:50 idevpas  RE:
06.04. 20:02 idevpas  RE:
05.04. 11:09 AntePortas  Kam zmizla veda?
05.04. 16:42 F&T  RE: Kam zmizla veda?
05.04. 19:21 AntePortas  RE: Kam zmizla veda?
05.04. 21:59 ping789  RE: Kam zmizla veda?
06.04. 03:55 idevpas  RE: Kam zmizla veda?
06.04. 08:33 AntePortas  RE: Kam zmizla veda?
06.04. 17:47 ping789  RE: Kam zmizla veda?
06.04. 09:38 F&T  Věda nemá v dnešním světě šanci
06.04. 11:18 jan77  RE: Věda nemá v dnešním světě šanci
06.04. 13:57 AntePortas  RE: Věda nemá v dnešním světě šanci
06.04. 04:07 idevpas  Vytváranie "pravdy"
06.04. 13:35  Rozuzlení...
06.04. 16:36 Vladimír Stwora  RE: Rozuzlení...
06.04. 17:18  RE: Rozuzlení...
06.04. 17:31  RE: Rozuzlení...
06.04. 21:48 ping789  RE: Rozuzlení...
07.04. 02:17  RE: Rozuzlení...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 273,81 Kč
1 unce stříbra
549,71 Kč
Bitcoin
858 900,70 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 032