Diskuze k článku

Slovenské elity a koronavirus

Příspěvků 15

29.3.2020 18:01

Nejen slovenské "elity",

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

ale především "elity" mnoha zemí upadajícího Západu snad konečně začínají chápat, že tentokrát svou hru s otroky hodně přepískly a hraje se i o jejich kejháky. Ocitají se tou hrou mezi dvěma mlýnskými kameny. Jeden způsobuje tzv. Covid 19 a usmrcuje především staré s unavenou imunitou (tedy i je) a druhý představuje miliardy velmi dlouho obelhávaných, podváděných a soustavně okrádaných otroků.

378067

29.3.2020 18:09

Jen malá poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Pan Brand poněkud podceňuje domácí kutily a konstruktéry (různé materiály schopné filtrovat vzduch poměrně kvalitně jsou stále ještě na trhu a mnoho lidí je má i běžně doma, stačí zapřemýšlet, určitě je to o mnoho tříd lepší, než to rozstříhané tričko). Také mezi těmi zmíněnými dvěma a čtyřmi metry je pořádný rozdíl, možná dokonce fatální.

S článkem v podstatě souhlasím, jen bych nechtěl, aby z něho vznikl dojem, že nic nemá cenu. Možnost nakazit se je vždycky otázka pravděpodobnosti, souhry mnoha vlivů a dávky viru, kterou člověk dostane. Rovněž je značný rozdíl v pohledu z hlediska jednoho člověka a z hlediska celé populace. Různé to "brzdění" epidemie bych přirovnal k třecím silám v nějakém soustrojí. I když z hlediska jedné součástky je třecí síla malinká, superpozice všech třecích sil může soustrojí zastavit.

Takže přemýšlejme, kde a čím můžeme tu epidemii přibrzďovat a buďme si jisti, že to cenu má a že děláme správnou věc (i když se může stát, že zrovna nás to od nákazy neochrání).

378068

29.3.2020 20:11

RE: Jen malá poznámka

bezny ctenar 37.?.?.?

Reakce na 378068

pekny prispevek

378071

29.3.2020 18:29

Autor je ideologicky rozkolísaný

Přítel lidu 5.?.?.?

Kam bychom to měli okna, vždyť autor jasně naznačuje, že opatření schválená milovanou vládou jsou k ničemu a vedou jen ke zničení ekonomiky. To přece musí být putinovská propaganda, že ano? Vláda by nám přece nemohla lhát nebo jen předstírat činnost, že ne? Rozhodně roušky nemají stejnou úlohu jako značkování demonstrantů barvou - kdo má nesmývatelnou barvu, je zlý. No a kdo nemá roušku je jasně zlý a neloajální občan. Takto si snadno najdeme své lidi, že ano? Rozhodně ale popírám, že o svobodu se vždy přicházelo tehdy, když vlády zaváděly dočasná opatření. Teď máme demokracii a jistě je to jen náhoda, že vláda nedodržela žádné zákonné postupy. To jen protože zákony jsou moc složité, což zařídili proruští agenti. To je jasné, kdybyste nečetli Aeronet a Sputnik, tak nebudete nakažení.
Pro všechny sociálně zodpovědné občany či systematizované důvěrníky, jsem pochopitelně naprosto oddaný politice naší milované nestrany a vlády.

378069

29.3.2020 20:16

Pardón..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

….. tá malá technická odbočka o rúškoch tvorí viac než polovicu článku..,

Autor v článku sám dáva link so zdôvodnením Krajčího prečo takéto rozhodnutie, ale zároveň spomína politikov, hvězdy propagandy, „kavárnu“ ku komu respirátory údajne putujú (?).

Nezastávam sa týmto vlády, ako by to teraz mohlo vyznieť, dokážem precediť informácie a môže mať nakoniec aj pravdu, ale skôr uverím v súčasnej situácii ministrovi Krajčímu v jeho prehlásení o zákaze z dôvodu prvej línie, ako tomu čo píše pán autor: „Teď voliči vidí, jak hnutí obyčejní lidé má zájem o problémy obyčejných lidí. A o jejich život. Nebo smrt!" To je snáď prehnané. Matovič je, pokiaľ aspoň sledujem, aktuálne viac než aktívny, reaguje promptne, konzultuje s jednotlivými sférami spoločnosti, prijíma riešenia aj v oblasti ekonom. dopadov ako zamestnancov, tak zamestnávateľov. Aspoň momentálne sa podľa mňa nedá tvrdiť, že by nemal záujem o problémy bežných ľudí, s týmto nesúhlasím.

Aktivity v pozadí súčasných elít je iná káva.

378072

29.3.2020 21:12

Štatistika, poplašné správy a faktor ESET

Lubosmat 78.?.?.?

Výstižný článok, veľmi "čtivý" a aj vtipný.

V aute si vozím okrem iného, celotvárovú ochrannú masku FM 100 s kombinovaným filtrom proti toxickým látkam, ako je chlór, oxid siričitý alebo amoniak. Musím podotknúť, že nie kvoli tomu aby som ju nosil proti vírusom, ale preto, lebo pracujem v chemických prevádzkach, kde môže dôjsť k únikom toxických látok a potom bude potrebné z ohrozeného priestoru uniknúť.

Ani takáto maska s šrobovacím filtrom nie je dostatočná na nejakú prácu v toxickom, a už vôbec nie vo vírusmi zamorenom prostredí, na to sa hodí len izolačný dýchací prístroj s celotelovým ochranným oblekom, v ktorom možno v nebepečnom prostredí obmedzenú dobu pracovať a potom hybaj na dôslednú dekontamináciu.

Moźností, ako sa možno nakaziť priamo, alebo dodatoňe nesprávnym zaobchádzanim s kontaminovanými ochrannými prostriedkami je naozaj veľa.

Na zníženie rýchlosti širenia "epidémie" COVID-19 má význam hlavne karanténa pre nakazené a podozrivé osoby, celkové zníženie pohybu osób a zabránenie zhromažďovania sa v uzatvorených priestoroch. Dnes, keď je móda klimatizovaných priestorov, bez riadnej výmeny vzduchu s okolím, sa vo vnútorných priestoroch budov mieša dookola prakticky ten istý vzduch, a bez vhodných filtrov môźe byť nakoniec aj klimatizácia zdrojom nákazy podobne, ako v aute s vnútorným ventilačným okruhom.

Spomalenie rýchlosti šírenia nákazy je významné pre to, aby sa podarilo v takto získanom čase poskytnúť pomoc ľuďom u ktorých bude priebeh choroby kritický.

Čo sa týka štatistiky a širenia poplašných správ nikde Vám nedajú vysvetlenie, ako to s mortalitou na koronavírus a mortalitou ako takou vlatne je. Napriklad na Slovensku zomrie bežne denne cca. 150 až 200 ľudí, zatiaľ nikto z nich nezomrel na COVID-19. V Taliansku zomiera denne cca. 1800 až 2300 ľudí, dostali sme informáciu, že až 1000 ľudí tam zomrelo za deň na koronavírus,

Otázkou zostáva, či v danom mesiaci zomrelo v Taliansku naozaj 3300 ľudí, teda o 1000 ľudí viac od normálu a nestíha sa pochovávať alebo, či takátko odchylka v čase epidémie nakoniec nepovedie k zníženiu bežnej mortality po ukončení epidémie, a celoková odchýlka od normálu v sumárnych číslach za 2020 a 2021 bude nakoniec zanedbateľná, resp. rovnajúca sa dósledkami bežnej chrípke.

Zvoleniu atlantistky Čaputovej do čela štátu a následne posunutia zlepenca prozápadne orientovaných strán na čele s Matovičom k vládnutiu na Slovensku výrazne dopomohol faktor ESET, keďže výsledky volieb sú naozaj neuveriteľné, a zodpovedajú skôr akéjsi matematickej "konšpirácii" než povahe voličov v jednotlivých regiónoch.

Výsledok je však katastrofický, čo sa týka budúcej spolupráce vo "V4", garantujem že už to nebude kaziť len Poľská vláda.

378073

30.3.2020 10:06

RE: Štatistika, poplašné správy a faktor ESET

Kevin 185.?.?.?

Reakce na 378073

Z diskuse na jinem servru:

Španielsky denník El Pais sa dostal k aktuálnym údajom všetkých úmrtí za súčasné obdobie a porovnal ich s číslami v minulosti. Od súčasného počtu úmrtí odrátali oficiálne ohlásené čísla umretých následkom infekcie Covid-19 a výsledok ich doslova šokoval

Napríklad v regióne Castillia-La Mancha bol na základe minulých rokov odhadovaný počet úmrtí v sledovanom období 534, ale skutočný počet úmrtí bol 938, pričom na koranovírus umrelo 206 ľudí. V regióne Castilla y Leon bol odhadovaný počet 500, skutočný počet 885 a koronavírusových úmrtí bolo 112. V Madride sa predpokladalo úmrtie 794 ľudí, umrelo 1318, ale na koronavírus iba 192 ľudí

Tieto čísla naprieč celým Španielskom hovoria, že súčasná španielska epidémia je omnoho horšia ako sa oficiálne uvádza. Do štatistiky sa nedostali ľudia, ktorí umreli doma a ktorí mali rôzne iné zdravotné problémy. Avšak prudký nárast úmrtí nie je možné vysvetliť inak ako prebiehajúcou epidémiou. Takže k oficiálnym počtom úmrtí si pripočítajte dvojnásobok a máte slušnú predstavu o tom čo sa deje.

Takze asi tolik k mortalite coronaviru. A k faktu, ze obeti pribyvaji a neni to jen poplasna zprava jeden dukaz. Krematoria v Italii i Spanelsku jedou na 3 smeny a nestihaji palit mrtve. Rakve se skladuji na zimnich stadionech a armada vozi tela na zpopelneni do mene zasazenych regionu. Delali by to, kdyby pocet umrti nebyl nekolikanasobkem poctu z let minulych??

378093

30.3.2020 13:37

RE: Štatistika, poplašné správy a faktor ESET

Lubosmat 212.?.?.?

Reakce na 378093

Schválne som uvádzal hranice možných úmrtí od - do, preto je aj blbosť uvádzať ako fakt odchýlku od nejakého váženého priemeru. Čísla sú len čísla, nárast počtu úmrtí môže súvisieť s pohybom týchto ľudí v infekčnom priestore nemocníc, kde sa v kritickom stave nakazili od iných infikovaných, ktorí tam hľadali pomoc.

Počet úmrtí v jednotlivých dňoch, mesiacoch a rokoch je individuálny a ovplyvňuje ho veľa faktorov, nedá sa porovnávať a ani predpokladať, koľko ľudí zomrie v danom okamihu, preto je takéto počítanie zneužiteľné hlavne pre šírenie paniky, a nie na jej upokojenie.

Ináč je to presne to isté ako keď na začiatku epidémie počítali percento úmrtnosti na COVID-19 podľa počtu ľudí, ktorí boli v kritickom stave, skutočný počet nakazených ich začal zaujímať až keď sa do toho začalo vŕtať.

378103

29.3.2020 22:05

Hrdinové nemají kapacity

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Kdybyste náhodou přemýšleli, k čemu máme armádu, tak určitě ne k ochraně nás, občanů této země. Zde je důkaz:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Z článku není úplně jasné, o jakou pomoc se mělo jednat, jestli o přesun nemocných seniorů a personálu na jiné místo, nebo o něco jiného. Nicméně když kraj Vysočina oficiálně požádal Armádu ČR o pomoc, předpokládal bych, že zadání bylo dostatečně konkrétní.

Čím se vlastně zabývá česká armáda teď? Matně si vzpomínám, že jakousi problematickou misí v Afghánistánu, kde dělá křoví univerzálnímu okupantovi. Ovšem s Talibanem byl nedávno uzavřen mír. A také se naše armáda měla účastnit cvičení Defender Europe 2020, které ovšem bylo zrušeno, nebo silně omezeno. Čím je tedy naše slavné vojsko dnes tak zaneprázdněné, že je nemůže tedy pomoci několika starým a nemocným seniorům? A co vrchní velitel, také senior, nemohl by prostě vydat rozkaz a smýt tak tu hanbu?

378075

29.3.2020 22:18

Chyby svet neodpusta

AntePortas 188.?.?.?

Inak ako sarkazmom sa ten clanok ani napisat nedal. Inak by to musel byt styl pochmurny, smutny ci rovno tragicky. No popritom vsetkom sa tu deje jedna zasadna vec. Zacina sa natiskat otazka, naco je nam Slovakom stat? Pomaly ale isto, dochadza k odklonu statu od obcanov. Teda, zo statu sa stava akasi nezavisla entita. A tu nastava problem. Ked je stat nezavisla entita, moze nim byt ktokolvek, aj Cinan, ak da lepsie podmienky. Cely cas nam vstepuju do hlavy, ze Europa stoji na zidokrestanskych korenoch. Znamena to, ze tu vladnu zidokrestania. Zial, v poslednej dobe im to nejde. Robia chybu za chybou a ich pozicia zacina byt ohrozena. A tak pristupili k planu obsadit uzemie Europy svojou zastupnou armadou, moslimami, len aby ju, preboha, neobsadili Cinania. Avsak, moslimi nie su Briti, priekopnici priemyselnej revolucie, ktori to iste urobili na sklonku 2SV, ked sa v pocte skoro 3 mil vrutili do Francuzska, ratovat uzemie pred ZSSR. Nie veru, nie su. Migranti su len ludska masa, ktora nielenze nie je schopna trend modernej doby posunut, ale ho ani udrzat. A neprudia sem kvoli ZSSR, ale proti Cine, ktora dnes drzia opraty svetovej produkcie a stava sa motorom pokroku ludstva. Zidokrestania sa zacinaju bat a maju preco. Chyby tento svet neodpusta nikomu.

378076

29.3.2020 22:29

nemocní mocní

Panvel 37.?.?.?

Co není v hlavě, musí být na hubě...

378077

30.3.2020 8:04

RE: nemocní mocní

ping789 91.?.?.?

Reakce na 378077

nebo-li " pod rouškou je největší tma " tak i tak ....

378086

29.3.2020 22:58

V "pořádku" to bude tehdy

Karlolito 85.?.?.?

až budou v lékárnách běžně dostupné ochranné pomůcky i léky k léčbě nakažených. Všechno ostatní jsou jenom politické hrátky.

378078

30.3.2020 0:25

Elitní koronavirus

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký večer v nehezky uspořádaném světě. Dovoluji se ozvat proti zcela zcestné argumentaci autora článku zaměřené proti všemu a všem v zemích ČR a SR, kteří vedou úspěšnou protiakci proti šíření elitního koronavirusu uměle vyrobeného v elitních laboratořích USA. To, že se v Číně i v jiných zemích povedlo omezit až zastavit šíření tohoto vražedného viru, to tento skvělý autor nezmiňuje. Všechno úsilí poplivá, včetně barvy roušky paní presidentky SR. To poplivat kupř. roušku nejhorší Vůdkyně Německé "Říše" nemůže. To ona z demokratických důvodů nepoužívá. ...a ani žádné kladné výsledky v tomto boji s virem Německo nemá. Autor současně "technicky" plivá přes Slovensko na celé Česko a na úspěšné počínání Vlády ČR a SR v tomto boji se smrtí, kterou vypustili do Světa Lidí "mistři" v službách Smrtihlava. Ono je to neslušné vůči neschopné tzv.EU dokázat bránit se tomuto elitnímu koronaviru bez pokynů a "pomoci" tzv.EU. Z textu demagogického plivníka a autora komentovaného článku plyne, že nejlepší ochranou proti tomuto elitnímu umělému viru je nebránit se a spořádaně umírat podle vzoru tzv.EU a podle vzorů z Itálie, Francie, Španělska, Německa...atd.

378080

30.3.2020 16:27

Mizérie...

Lovec idiotů 194.?.?.?

Podobně mizerný článek jako ten o Novém Zélandě... Rád bych pana Branda upozornil, že nemocný člověk i s mizernou rouškou snižuje pravděpodobnost nákazy druhého minimálně o 90 %. A to kvůli naprosto jednoduchým fyzikálním zákonům.

Co bude příště? Bude tu pan Brand tvrdit, že si při kýchání nemá cenu zakrývat ústa? Že to doletí jen o kousek méně a tím pádem to nemá smysl?

Je to škoda... Jednou napíše něco rozumného a následující článek už je zase hromada hloupostí. Nicméně článek o NZ zatím vede v ukázkové dezinformaci.

378111

Příspěvků: 15

29.03. 18:01  Nejen slovenské "elity",
29.03. 18:09  Jen malá poznámka
29.03. 20:11 bezny ctenar  RE: Jen malá poznámka
29.03. 18:29 Přítel lidu  Autor je ideologicky rozkolísaný
29.03. 20:16  Pardón..
29.03. 21:12 Lubosmat  Štatistika, poplašné správy a faktor ESET
30.03. 10:06 Kevin  RE: Štatistika, poplašné správy a faktor ESET
30.03. 13:37 Lubosmat  RE: Štatistika, poplašné správy a faktor ESET
29.03. 22:05  Hrdinové nemají kapacity
29.03. 22:18 AntePortas  Chyby svet neodpusta
29.03. 22:29 Panvel  nemocní mocní
30.03. 08:04 ping789  RE: nemocní mocní
29.03. 22:58 Karlolito  V "pořádku" to bude tehdy
30.03. 00:25 svatoslav.butora  Elitní koronavirus
30.03. 16:27 Lovec idiotů  Mizérie...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

33

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 47 čtenářů částkou 11 385 korun, což je 33 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 1

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,20 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
23,32 Kč
100 japonských jenů
19,32 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,16 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 524,66 Kč
1 unce stříbra
573,14 Kč
Bitcoin
1 059 740,56 Kč

Poslední aktualizace: 13.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 117