Diskuze k článku

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

Příspěvků 58

13.3.2020 1:01

Netopýr?

baba_Blažková 193.?.?.?

Jen pro úplnost. Kaloň fakt není netopýr. https://zoomagazin.cz/kalon-neni-netopyr-cim-se-li...

377441

13.3.2020 2:23

Malý dodatek...

Abbe 74.?.?.?

Myslím, že základní otázka je, proč ve Wuhanu pobývalo zhruba 200 američanů a stovka britů... Vedle toho, že ve Wuhanu jsou dvě bio-laboratoře specializované na bojové látky...

Stěhovali je ven dvěma speciály hned na začátku...

377443

16.3.2020 3:27

RE: Malý dodatek...

r.m. 31.?.?.?

Reakce na 377443

Byli tam i Češi. Získali jsme tam osm medailí. Asi nějakou nepozorností jsme si tu zprávu v našich médiích nepřečetli.

377541

13.3.2020 7:10

SPEKULACE NEBO REALITA?

Mika 46.?.?.?

Světovou ekonomiku ovládá ve skutečnosti několik významných, mocných a nesmírně bohatých rodin. Je s podivem, jak vysokého věku se jejich členové dožívají a jakým způsobem svého stáří dosahují, třeba pomocí transfúzí dětské krve. Staví sami sebe na úroveň bohů. Tito lidé se velmi pravidelně schází a tvoří celosvětovou strategii. Jejich možnosti jsou nesmírné, často až neomezené. Již nějakou dobu hovoří o potřebě snížit velikost světové populace a Koronavirus by mohl být jedním ze způsobů, jak tohoto cíle dosáhnout. A pokud je skutečně někde připravená vakcína k jeho léčbě, bude použita až ve chvíli, kdy se jim bude zdát předsevzetí splněno. Samotní vládci jsou samozřejmě v bezpečí.

Další možností může být snaha uvrhnout celý svět do ekonomické krize, která pomohla těm, kteří v ní již dlouhodobě jsou. Namátkou lze jmenovat především USA, pro které udržení se v roli světového četníka nesmírně nákladné. O příchodu ekonomické krize se hovoří již dlouho a letošní rok byl často zmiňován jako o jejím reálném začátku.
Obě dvě možnosti by vysvětlovaly přístup německé kancléřky k šířící se pandemii. Němcům bylo řečeno, že se jich nakazí až 70%, plno jich zemře a těžko to někdo změní.
Chtě nechtě se tedy můžeme zamýšlet nad tím, co nás letos ještě čeká. Přidáme li ostatní záležitosti, kterými jsou priority elit v Bruselu a Berlínu, nečeká nás nic dobrého a rok 2020 může být přelomový. Nejen pro Evropu, ale pro celé lidstvo. Chtělo by se říct: ,,To jsme to dopracovali“

https://pravyprostor.cz/spekulace-nebo-realita/

377444

13.3.2020 8:01

Mocné globální struktury si s námi pohrávají. .

Miroslava 46.?.?.?

Hystercká situace s koronavirem mně připomíná to, co už jsme zde měli - všechny ty ptačí, prasečí chřipky, nemoc šílených krav, ebola a už nevím, co všechno. Domnívám se, že když mocné farmaceutické koporace a spojené s nimi mocné glibální struktury sklidí úrodu z této paniky, epidemie sw zázračným způsobem vypaří z povrchu zemského. Domnívám se, že by se mělo tak stát do léta.

377445

13.3.2020 18:30

RE: Mocné globální struktury si s námi pohrávají. .

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 377445

To je i můj odhad, ale když jsem to řekl v hospodě, málem mě ukamenovali. Ta panika je fakt šílená, lidi se díky tomu projevují děsivě.

377460

13.3.2020 23:10

RE: Mocné globální struktury si s námi pohrávají. .

F&T 45.?.?.?

Reakce na 377460

Tak přesně tohle říká Pjakin celou dobu i v té poslední relaci staré pár dní.
Doslova prohlásil, že se jedná o: "очень сериозный политический манювр". A k tomu musí mít rozhodně prostudované informace z Evropy.

Také mě za tento názor druzí nemají rádi - oni za tonemohou. Sračkomety jedou na plné obrátky v produkci fake-news.

To znamená, že jsme otroky v této šílené hře.

377474

13.3.2020 8:53

Noční můra

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Hned na začátku jsem si vzpomněl na knihu Scortia - Robinson "Noční můra" z roku 1978. Utajené infikování a za určité expozice (po delší době) problém s plícemi a jistá smrt.

377446

13.3.2020 10:36

K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

Elena 2a00:x:x:x:x:x

Ne nadarmo se jmenuje Lymská (pojmenována je podle městečka Old Lyme ve státě Connecticut USA. Old Lyme je vzdáleno jen několik kilometrů od zařízení Plum Island Animal Disease Center, ve kterém probíhal tajný program biologických obranných a útočných zbraní).
Lymská borelioza má několik stádii a je známo, že mnoha pacientům psychiatrických nemocnic se výrazně uleví po kůře antibiotiky. Ty ale nemoc nevyléčí. Nyní se zkoumá léčba disulfiramem (antabus) a zdá se, že funguje.
Nicméně tu máme spoustu obětí, pacientům nikdo jejich obtíže nevěří a oni po mnohaleté urputné snaze nějak se vyléčit a přitom fungovat, páchají statisticky nadprůměrně sebevraždy.
Takže věřím, že s koronavirem to může být časem podobné - několik stádií a neexistující vakcíny a léky.

377448

13.3.2020 11:45

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

moucha 178.?.?.?

Reakce na 377448

Lymská borelióza mě zajímá, ta klíšt'ačka mě kousla ani nechci říkat kam. Pokud to ovšem léčí antabus, tak to sem v hajzlu.[smích]

377451

13.3.2020 23:20

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

F&T 45.?.?.?

Reakce na 377451

Jsou i tací notorici, kteří antabus přechlastali [překvapení]. Ale než se jim to povedlo, tak jim mnoho dní nebylo dobře [bliji]. Stojí Vám to za to.

377475

14.3.2020 14:30

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

moucha 178.?.?.?

Reakce na 377475

Tohle není otázka a přesto odpovím. Ale ne hned, ten otazník mi tam schází. A navíc nejsem notorik.[smích]

377489

13.3.2020 18:19

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 377448

Můžu jen potvrdit, co píšete. Já chytil infikované klíště v době, kdy mně čekala onkologická léčba. Lékaře jsem žádal o dávku doxycyklinu, která je adekvátní a ve světě uznávaná, s tím, že mi poklesne imunita a že se mi tedy může borelióza vrátit. Nevyhověli mi, prý se nemám obávat, že dávka 200 mg denně je dostatečná. No a kdo myslíte, že měl pravdu?

Později jsem se dostal k lékaři, který sám boreliózu měl a s kterým byla řeč. Jenže už bylo pozdě, nemoc přešla do stádia, v němž antibiotika už nezabírají, takže mi pan doktor, stejně jako sobě, už neměl jak pomoci. Kombinace chronické boreliózy s následky ozáření opravdu vedou člověka k myšlenkám, že tohle není k žití. Nakonec jsem se ze všeho dostal tak z 90% až po několika letech, a to s pomocí bylin, tradičního čínského cvičení a experimentování na sobě.

Problém s lékaři je ovšem ten, že až na výjimky nedokážou správně logicky a rigorózně uvažovat, drží se téměř výhradně tabulek a doporučení lékařské komory, což sice mnohdy vychází, ale ne když se setkají s něčím novým. Zato jsou plní arogance. Ty jejich výroky "neprokázalo se", "neexistuje klinická studie prokazující, že..." Já neměl čas čekat na to, až ti schopnější z nich něco prokážou a nebo uspořádají a vyhodnotí klinickou studii.

Když slyším v médiích podobné výroky některých lékařů ohledně koronaviru, jako třeba že se neprokázal přenos viru z matky na plod a proto novorozence neotestují, jímá mě z toho hrůza. Jak by se mohlo něco prokázat, když o tom novém viru vědí všichni houby (snad kromě autorů viru) a na klinické studie nebyl čas.

Těm, kteří novou nemoc bagatelizují, protože má podle nich malou úmrtnost, bych rád něco vzkázal. Na lymskou boreliózu se téměř neumírá, ale mnozí chroničtí pacienti by byli mnohem šťastnější, svého času včetně mě, kdyby to už měli za sebou. Navštivte server borelióza.cz a počtěte si, jak se mají tzv. "Lymies". Pak běžte a nakažte se neznámou chorobou, nejspíš stejně tak umělou, a doufejte, že i když se "vyléčíte", váš zbytek života se nezmění v peklo na zemi. Viz například zde:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Lékaři rádi mluví a píšou o kvalitě života pacientů, kterým se dostalo tzv. "vyléčení". Možná budete mít štěstí, včetně pana doktora, kardiochirurga Pirka (který je ostatně už v té správné věkové kategorii), a vaše kvalita života - se zničenými plícemi - dosáhne předtím zcela netušených kvalit. A pokud ta choroba je umělá, proč myslíte, že vznikla? Aby ti, kteří se "vyléčí", měli stejně hezký a ekonomicky produktivní život, jako předtím?

377459

13.3.2020 22:03

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 377459

Omlouvám se, že přidávám ještě dodatek. Článek, na který uvádím odkaz, přesně popisuje moji zkušenost s naším zdravotnictvím. A čím méně máte akademických titulů nebo známých, tím je to horší:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/totalni-selha...

Jelikož mám těch titulů několik, nedovolili si mě přímo vyhodit, ale když vám něco opravdu něco je, nemáte moc chuti a energie se hádat a argumentovat. Moje žena, která chytila boreliózu o pár let později, jednou chtěla být samostatná a nechtěla mne na kontrolu jako doprovod. Ordinující lékař z infekčního oddělení nejmenované nemocnice jí řekl, že je zdravá, i když měla stále ještě velké potíže, prý tam už nemá chodit. Poté, co mne přešel první vztek, rozhodl jsem se případ dále nerozmazávat, jelikož na sobě jsem se přesvědčil, že neumějí nic, stejně by ženě nepomohli. Léčbu jsme řešili podobně, jako u mne.

U koronaviru je to mnohem horší v tom, že pán, kterého odmítli vyšetřit, dál šířil infekci mezi ostatními lidmi. Sice jiná nemocnice, ale zkušenost velmi podobná. Zřejmě s některými lékaři nepohne nic než to, když si na vlastní kůži vyzkouší roli pacienta. Nechci být škodolibý, ale myslím, že koronavirus je k tomu výborná příležitost. Zvlášť když někteří lékaři tvrdí, že by nejlepší bylo, kdyby se nakazili všichni. Výborně, mohou začít u sebe. Škoda jen, že se kromě těchto blbů s diplomem nakazí i množství hodných, nevinných lidí.

377472

15.3.2020 22:08

Že by zase Pražská kavárna?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 377472

V tom Vašem odkazu na Novinkách jsem narazil na toto:

Andrej Babiš
@AndrejBabis
Ze 104 pozitivních případů máme 50 v Praze, proto od zítřka navyšujeme kapacitu.

Takže je za tím zase Pražská kavárna? [překvapení]
Nebo to zasahuje hlavně voliče ODS, TOP 09 a Zelené? [zmaten]

Můj odhad před rokem byl, že byty v Praze budou opět levné. Ale možná to bude rychlejší, než jsem sám očekával...[cool]

377538

15.3.2020 0:29

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 377459

Idioti s medicínským nedovzděláním v Česku opět neměli pravdu - v Británii se nakazil koronavirem novorozenec:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Mimochodem, v Číně to zjistili už dříve:

https://eurozpravy.cz/zahranicni/asie-a-australie/...

U nás odmítli testovat novorozence, protože se přenos z matky na dítě "neprokázal":

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Názorně vidíme, komu svěřujeme svoje zdraví. Nedá se to jinak říct - blbcům. Oni se zřejmě na lékařských fakultách nejspíš neučí, že nepřítomnost důkazu ještě neznamená nepřítomnost samotného jevu? Tragicky zde chybí absence základního matematického vzdělání - alespoň výrokové logiky, tu by potřebovali jako sůl. Pokud by odpovědní lidé chtěli zlepšit úroveň našeho lékařství, zde by se mělo začít.

Kolikrát má lékař před sebou živý důkaz selhání svého léčebného postupu, ale dál bude tvrdit, že je vše v pořádku - chybný prý není postup, ale pacient. Vážení páni lékaři, s výrokovou logikou ani s fyzikálními zákony se zásadně NEPŘEME!

Jako pacient jsem přesně toto od některých (naštěstí ne všech) lékařů zažil osobně několikrát a zároveň si neumím představit, že by takto uvažoval úspěšný absolvent techniky či přírodovědecké nebo dokonce matematicko-fyzikální fakulty. Zde se za podobné věci nemilosrdně od zkoušky vyhazuje.

377499

15.3.2020 9:29

Oprava

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 377499

Když příspěvek po sobě čtu, vidím, že jsem nevhodně použil dvojí zápor. Na lékařských fakultách nechybí "absence základního matematického vzdělání". Ona tam naopak bohužel je a chybí zejména ta výroková logika.

377513

17.3.2020 19:43

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 377499

(někteří) kvazivzdělaní medicínští dementi opět ztrapňují sami sebe, ale bohužel také klamou obyčejné lidi:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rousky-jsou-z...

Oni je nikde neučili, že virus se šíří (přinejmenším také, a pravděpodobně nejvíce ze všeho) kapénkovou infekcí, a že ty kapénky nemají 100 nm jako jednotlivé viriony, ale jsou mnohem větší, takže se zachytí i na každé jemnější látce, papíru, sáčku od vysavače, ... Oni nevědí, že nákaza je záležitost pravděpodobnosti, která je tím větší, čím větší dávku viru člověk dostane? Nevědí, že chtějí-li epidemii utlumit, musí ztížit viru možnost přenosu a vůbec jeho existenci všemi možnými způsoby?

Kdyby chodili do skutečné univerzity a dávali tam pozor, dověděli by se, že z mnoha souhlasných malých vlivů se složí efekt velký a významný, matematika tomu říká integrální počet. Fyzikové, inženýři a většina přírodovědců ví, že tohle funguje. Bohužel v medicíně je to zřejmě stále velká neznámá a frustrující zkušenost pro pacienta. Například, na Warburgově efektu

https://cs.wikipedia.org/wiki/Warburg%C5%AFv_efekt...

je založena vyšetřovací metoda zvaná PET-CT. Spočívá ve vychytávání glukózy a jí podobných látek nádorovými buňkami. Glukóza nebo jiná podobná látka je označena radioaktivním izotopem a snímána pomocí pozitronové emisní tomografie. V nejmenovaném onkologickém zařízení vám výborným způsobem a opravdu kvalitně provedou toto vyšetření. Ale pak, když čekáte na výsledek, přinesou vám odporně přeslazený čaj a dukátové buchtičky, aby tak cukrem váš nádor pořádně vykrmili (člověk by spíš doufal, že vám budou radit, abyste nádoru znepříjemnili život).

Když v médiích (nepravdivě) vyhlašují, že rouška nechrání svého nositele vůbec, ale jen jejich okolí, má to za následek, že se lidé bojí roušky nosit, aby je v okolí neměli za nakažené. To jenom podporuje šíření viru. Až se zdráhám uvěřit, že je taková demence u vzdělaných lidí možná, pokud v tom ovšem není úmysl.

Ještě jednou tedy: cokoli, co zachytává kapénky letící vzduchem, brání přenosu nákazy, a snižuje její pravděpodobnost. I když přirozeně ne tak dobře, jako respirátor nejvyšší třídy. Je záležitostí mnoha vlivů, jestli se nakazíte, a má smysl omezovat co nejvíce všechny z nich. Jeden izolovaný virion vás pravděpodobně nenakazí, masívní, velké množství spíše ano.

377612

13.3.2020 20:39

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

Adam.......... 94.?.?.?

Reakce na 377448

Já mám celou sadu vyhrávám na celém kole.

Mám bunkr,roušky ,zásoby potravin i vody na rok.

Měl jsem Borelii a potom i klíštového meningokoka...na mě se ty pokusy přímo dělaj.

Nikdy se z toho organismus nevzpamatuje jenom vám lžou.Samozřejmě vám nikdo nebude věřit.Následky budete mít doživotně.

Podle odborníků,které znám osobně a oni navštěvují lékařské konference o AIDS je to uměle upravené a o americkém brouku bych si také nedělal iluze stejně jako i Borelii oboje je z laboratoří.

377466

14.3.2020 8:11

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

MichalB 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 377448

http://www.czechfreepress.cz/amerika/historicky-exkurs-pokusy-usa-na-lidech.html

nebo

https://voxpopuliblog.cz/historicky-exkurs-pokusy-usa-na-lidech/

Jinak mi to nikdo nepublikoval [cool]

377481

19.3.2020 1:52

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 377481

MichalB: Faktem je, že Borrelia burgdorferi je mimořádně odolná, mazaná potvůrka, která by i byla hodna obdivu, nemít ji v těle jako parazita. Má některé podobné rysy jako rakovina, podobný způsob, jakým se skrývá před imunitním systémem a například také optimální teplotu růstu. Opravdu působí dojmem, jako by si s ní někdo vyhrál...

Adam: Mně pomohla přírodní antibiotika, když už to medicína vzdala. Ne, že by měla sílu Borrelii v mém těle vyhubit, jen jí hodně znepříjemnila život, zpomalila růst a trochu srovnala šance ve prospěch imunitního systému. Ale máte pravdu, je to "zábava" na léta, možná opravdu na celý život. Také mi pomohl Qigong, tradiční čínské cvičení, které aspoň na chvíli dá pocit úplného zdraví a životního štěstí. Sice zprvu jen na minuty po cvičení, ale postupně, během měsíců a let se to prodlužuje. Dělá to život snesitelný (nebo aspoň skoro).

Samozřejmě je velmi frustrující, že uzdravování trvá tak dlouho. Kompletně mě to změnilo, přišel jsem o celkem slibnou vědeckou dráhu, ale zase se naučil věci, na které bych si jinak (nejspíš nikdy) nenašel čas. A spřátelil jsem se s ... jak to jen správně říct ... Univerzálním vědomím [smích].

Pan Stwora: Mně se ta "Kalinka" líbila. Jsem rád, že jsem klikl a podíval se. Hezké, čisté, nic vulgárního. Nečekal bych to od serveru s takovým názvem. Tyto dvě instance Univerzálního vědomí se mi zdály velmi povedené. Hravé Vesmírné Dítě si dalo záležet a jistě se nad svým výtvorem nepohoršilo [smích].

377659

13.3.2020 10:40

fraška, humbuk, .........

libertarian 31.?.?.?

fraška, humbuk, ......... a jediné čo je na koronavíre naozaj nebezpečné - je to šialené reagovanie politikov a šírenie tohto šialenstva novinármi.
Štatistiky, matematika, ktoré jasne hovoria, že počet mŕtvych na koronavírus je smiešne malý s počtom mŕtvych na čokoľvek iné, je smiešne malý s CELKOVÝM POČTOM ľudí, ktorí zomrú (napr. v ČR) proste na starobu, ..... a väčšnia mŕtvych na koronavírus by inak zomrela aj tak do roka na starobu, alebo na čokoľvek iné.

377449

13.3.2020 12:54

Zlatá miliarda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

V září 2019 publikovalo známé opovrženíhodné informační médium „Project Syndicate“, mezi jehož viditelnou částí sponzorů vyniká šéf společnosti Microsoft Bill Gates, manifest pod naléhavým názvem „Svět a OSN musejí snížit počet obyvatel“. Toto je z něho krátký citát:

„Celkový dopad činnosti člověka na globální životní prostředí je způsoben přílišným množstvím lidí a průměrnou spotřebou na hlavu. Mezivládní panel OSN pro změny klimatu dospěl k závěru, že růst populace a hospodářský růst (spotřeba) jsou dvě hlavní příčiny globálního oteplování. Spotřeba zdrojů na osobu a emise skleníkových plynů jsou nejvyšší v rozvinutých zemích, zatímco rychlý růst populace v rozvojových zemích vede k vymizení lesů a ztrátě biologické rozmanitosti.“

377452

13.3.2020 13:48

Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

1. Buď je to generálka na ekonom. krach.
2. Nebo už je to ten krach.
V každém případě je dobré, že si globalisti uvědomili, na základě pozorování, že "EU" je sprostá zhovadilost. Zaslechl jsem, že Brusel nějaké peníze vrací České republice. Sám koronavirus je v podstatě podvod, žádná pandemie, ale ani epidemie není. A je taky fakt, že virus je umělina, zřejmě USA, to si může Brand psát, co chce. Čína už USA obvinila. Vykupování regálů je hlouipost. Takový run na banku už blbost není.
Krátce a jasně: buď 1. nebo 2.
(a dost se divím lidem, kteří ščpekulují o koronaviru z lék hlediska, vitamín C, roušky, respirátory, nemocné plíce apod. To jsou blbosti.)

377454

13.3.2020 20:03

RE: Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil

Pacholík 80.?.?.?

Reakce na 377454

Dobrý den. Myslíte že těch 250 mrtvýh z Itálie za den je vylhaných ? Pacholík.

377463

14.3.2020 15:27

RE: Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil

moucha 178.?.?.?

Reakce na 377463

Dobrý den. Pokud pochcípají 3 miliardy sráčů, ani si nevyměním kapesník. Ted mluv pachoklíku.[smích]

377490

14.3.2020 19:26

RE: Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 377490

No já nevím...radši se s takovým tvrďákem nehádat...že.

Já ani nezpochybňuju, že to na nás ušili.

Jen si myslím ( ale pochopitelně se mohu mýlit pane Moucho) že se na to bude dost umírat, jestli to zahltí zdravotní systém a taky to může nést velké zdravotní problémy do budoucna i pro ty ,, vyléčené,,

Doufám že jsem Vás svou ustrašeností příliš nerozčílil. To bych nerad.

Váš oddaný Pacholík.

377494

15.3.2020 0:07

RE: Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 377494

Lehce doplním. Dokud nejde o zdraví a o život, tak jde o hovno. Ať se teda trochu zasmějeme. Za prvé španělská chřipka. Klíčová slova jsou "cytokinová bouře" a mrtví ve věku 20-40 let. Tady máme statisticky příliš malý a neobjektivní vzorek, co převzala ruská propaganda od čínské, ale píše se tady, že výlečení šťaslivci mají poškozené plíce, ztráta 25% zadýchávání se při chůzi. Dojde k zotavení nebo to bude trvalý následek? HIV přejde zhruba po 10 letech do AIDS, bude mít covid-19 dlouhodobý zdravotní dopad? Jak se bude dlouhodobě covid-19 atakajucí plíce kombinovat se sezonními chřipkovými nakázami? V černém veřejně zmiňovaném scénaři D v USA počítají s 200 miliony infikovanými a 1.7 milionu mrtvými, znamená to i tak zhroucení zdravotního systému. Hospitalizaci by potřebovalo 21 milionů lidí, USA mají zhruba milion lůžek v nemocnici. Otázka je jaké provizorní kapacity dokáže vytvořit národní garda a federalní armáda. Co by se v takovém případě dělo v Africe apod. ... Nedošlo by během jedné sezony na ty 3 miliardy, ale na rozdíl od vyspělých zemí by se z toho ve třetím světě otřepali rychle, mnohem rychleji než Evropa. Vysoká porodnost a nízká životní úroveň, by pro místní populaci znamenala solidní štít, před masovým psychickým šokem. Když se zhroutí iluze vezme to individuálně několik týdnů i psychicky značně odolným jedincům a to mají "berličku okolního normálního světa", kdy zbytek populace žije v přesvědčení, že žijí v normálním pohodovém světě!!

Masově prožít zhroucení komlexní civilizace...Ono totiž v USA mimo bohaté enklávy mají teenagers do mamánků zatraceně daleko a kovbojové na vesnici..., tak budou někde uprostřed! Pohybovat se po amerických velkoměstech bez místního průvodce by mohlo být o hubu, člověk mine dvě tři ulice a situace se může radikálně změnit. Navíc kromě hranice s Mexikem nemají USA potíže. Pokud pan(í) moucha žije v Evropě tak není ani náhodou za vodou při černém scénaři ohledně koronaviru. Sociální polarizace vyspělého státu k zemi třetího světa má své výhody a nevýhody, ale i tak myslím, že by se zatraceně zapotili, aby nedošlo k rozpadu USA. A to 1.7 milonů je zhruba 0,5 %. O něco lepší rezistenci vůči katastrofě podobných rozsahů ve srovnání s USA má pouze Čína a Rusko. 3 miliardy jsou 40 % populace, ze globalizované civilizace, jak ji známe by nezůstal ani pověstný mastný flek. A k jedné miliardě lidí na Zemi dle jistých "myslitelů" je furt daleko. Na druhou stranu by jsme asi splnili limity emisí CO2 a to i v Číně, a nemuseli by jsme čekat do 2050, jak plánuji v Bruseli.
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0pan%C4%9Blsk%C...
https://cz.sputniknews.com/svet/2020031411646952-l...

377497

13.3.2020 16:37

20% nakažených chřipkou=kolaps jenže tahle má jinou sekvenci a nelze se vyléčit

Adam.......... 94.?.?.?

Virus se nedá zastavit zemřou miliony lidí.Bude to tady dalších 5 let a ve vlnách.

Vývoj vakcín "nefunkčních trvá 10 let.

Virus,který jako tento mění svoje sekvence ano,po vzoru HIV se nedá rozklíčovat.

Jako říkal můj kolega,který byl v armádě spojař...to měli ty pitomci okamžitě uzavřít hranice s Čínou okamžitě na co čekají?

Čekají samozřejmě na to až se virus roznese pěkně z Afriky a z Číny po celém světě.Tak na to čekali...a pořád připlouvají a je jim 15 vosy mají až k podlaze.

Je třeba být solidární a nekupovat potraviny říká ten blbec babiš...80% nakažených na to odpovídá merklová.

Bůh je ted potrestá všechny za jejich hříchy najednou.Činu za to ,jsou čunata,která tam mají bordel který jedí.
Buzerantskou vládu i s jejich komediantama propagující buzerantskou lobby.

Na co je počítat at si je Bůh přebere.Následujíccích 5 let viru se sekvencí HIV nepřežijí ani omylem.Nikdo z nich se nezachová ani Babiš nepřežije.

Mám z toho opravdu upřímnou radost.Není trestní radovat se z jejich úmrtí a tak to říkám otevřeně.Už se těším jak celá jejich buzerantská vláda padne !!!

Těším se jak jejich idiotská Evropská armáda i s tou českou padne také.

Muslimům ted stačí si jenom počkat,čínanům také.

Prostě to pustí v Číně na své občany a pak se po mrtvolách Evropanů natáhnou jako švábi na jejich místa bez boje.

377457

15.3.2020 0:11

RE: 20% nakažených chřipkou=kolaps jenže tahle má jinou sekvenci a nelze se vyléčit

Rohador 90.?.?.?

Reakce na 377457

Chce to klid a nepanikařit. Držte si zdravý odstup od konspiračních zpráv. Když budete "někde" číst, že výskokem z okna v desátém patře se spolehlivě zbavíte všech můr, jenž by mohly nastat, tak tomu nevěřte --- je to lež.

Přeji klid a mír v duši.

PS:- Také by ten vir mohli na lidstvo použít mimozemšťané, neb když se budeme "prát" s ním, nebudeme klást tolik houževnatý odpor a budeme snadněji asimilováni.

Hezký den přejí Borgové. [chechtot]

377498

13.3.2020 16:47

Černé labutě oznamující černý pátek vyletěly

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Jmenují se koronaviry a jejich přílet má vyústit v masivní globální ekonomickou krizi a následný restart globálního finančního systému. Ovšem zase se starými a hodně profláknutými ksichty na vrcholu pyramidy moci. Není to příležitost zbavit se navždy těchto všehoschopných zrůd a pijavic v lidské podobě a poslat je definitivně tam, kam už dávno patří ?

377458

13.3.2020 19:35

Už jsem to dal do krátkých zpráv, ale jistota je jistota

Lovec idiotů 194.?.?.?

V roce 2015 vyšel článek, který rozebírá (ne)bezpečnost pokusů s netopýřím koronavirem!

Nemám čas to překládat, takže kousek jsem přeložil strojově a lehce upravil:

Experiment, který vytvořil hybridní verzi netopýřího koronaviru - který způsobuje SARS (těžký akutní respirační syndrom) - obnovil debatu o tom, zda inženýrské laboratorní varianty virů s možným pandemickým potenciálem stojí za rizika.

V článku publikovaném v Nature Medicine 9. listopadu vědci zkoumali virus s názvem SHC014, který se nachází v netopýrech v Číně. Vědci vytvořili chimérický virus složený z povrchového proteinu SHC014 a páteře viru SARS, který byl uzpůsoben k růstu u myší a napodobování lidských chorob. Chiméra infikovala lidské dýchací buňky - což dokazuje, že povrchový protein SHC014 má nezbytnou strukturu, aby se mohl vázat na klíčový receptor na buňkách a infikovat je. Způsobilo to také onemocnění u myší, ale nezabilo je.

Přestože téměř všechny koronaviry izolované z netopýrů se nedokázaly vázat na klíčový lidský receptor, SHC014 není první, kdo to dokáže. V roce 2013 vědci uvedli tuto schopnost poprvé u jiného koronaviru izolovaného ze stejné populace netopýrů.

Zjištění posilují podezření, že netopýří koronaviry schopné přímo infikovat člověka (spíše než nejprve se musí vyvíjet u zprostředkujícího zvířecího hostitele) mohou být běžnější, než se dříve myslelo.

Ale další virologové se ptají, zda informace získané z experimentu odůvodňují potenciální riziko. Ačkoli rozsah jakéhokoli rizika je obtížné posoudit, Simon Wain-Hobson, virolog z Pasteurova institutu v Paříži, poukazuje na to, že vědci vytvořili nový virus, který „roste pozoruhodně dobře“ v lidských buňkách. "Pokud virus unikl, nikdo nemohl předvídat trajektorii," říká.

---

Tolik tedy k původu viru. Ještě pár drobností... Vir je mezi námi mnohem delší dobu, než je předpokládáno, ale protože většina lidí nemá vážnější komplikace, maskoval se za chřipku... Například v Číně zjistili, že došlo k úmrtím minimálně měsíc před první detekcí nového viru. Můžeme tedy předpokládat, že vir je tu mezi námi a zabíjí už několik měsíců a teprve nyní byl u nemocných identifikován.

Co se týká důvodu vypuštění viru – mocipáni svedou nadcházející ekonomický kolaps na koronavir. Zbaví se důchodců, kterým rozkradli důchody.

377462

13.3.2020 21:01

RE: Už jsem to dal do krátkých zpráv, ale jistota je jistota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 377462

Lovče, jen zřídka se na internetu setkávám s pečlivou prací, přijměte, prosím, mou gratulaci. Váš příspěvek otevírá spolehlivé poznání.

377467

14.3.2020 4:05

RE: Už jsem to dal do krátkých zpráv, ale jistota je jistota

Adam.......... 94.?.?.?

Reakce na 377462

Nic ve zlém,ale jste asi z chudého kraje.

Tady nejde o pár milionů důchodců..tady se pomalu začne rýsovat,že se budují nové národy a nové státy na troskách toho co přežije !

A to v přímém přenosu.

Kolik milionů bude vyřazených a kolik milionů zemře?

Kolik milionů přežije ?

Ti co to přežijí potáhnou k levici či ke středu či k pravici ?

Bude Evropa přečíslená Čínskou armádou nebo bude stačit muslimská s klackama a mačeteros?

Budou schopni se bránit?Invaze již probíhá do Řecka.

Největší armádu má právě Čína.Tedy by bylo záhodno je nechat se v tom viru přímo vykoupat,protože pokud lidé přežijí následný kolaps nemusejí přežít případnou invazi Čínského parazita.

Ale kdo zaútočí na koho a pod jakou PŘÍPADNOU záminkou?
...............................................................................
O tom ted nikdo nepíše,stejně jako nikdo nepsal o viru dříve.

NO,k první světové válce stačilo málo a jaká to byla SLÁVA !!!

Budu tedy první kdo o tom napíše...

Říkám případnou,protože to třeba skosí jenom 50 milionů Němců z plných 80 milionů jak řekla makrela.
Zatím je úmrtnost jenom 10%.To je teprve ,která?Druhá vlna?Počty a sázky jsou větší a větší 300-1000 lidí denně?

Ke kolapsu dojde kdy?

A počkají invazní armády až se naše armády vzpamatují?
Izrael má jasno prostě by odpálil na útočníka jaderné bomby a spojené státy také.

Evidentně tomu komu přežije větší počet milionů obyvatel půjde do karet si celou planetu potom pěkně rozdělit a vybudovat k obrazu svému.

Toho bych se rád dožil.

Začalo to a ted lékaři i novináři jenom pláčí...nikdo neumí vyřešit AIDS od roku asi 1980.

Tenhle virus používá podobné sekvence jak říkají lékaři,takže ho nikdo nerozklíčuje nikdy.

Pokud vydrží celé roky a já vím,že Německá kancléřka říká pravdu.

V prvním roce je vyřazená celá planeta jak tedy budou vypadat celé roky potom?

Zatím se nikdo ani jeden skutečně neuzdravil virus totiž přežívá v nemocných akorát čeká na znovu aktivaci.Není to běžný virus ani omylem.

377480

13.3.2020 20:27

Mám nápad.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Když už tak usilovně bojujeme proti nějaké nákaze, tak co třeba zavést znovu státem placenou nemocenskou, aby se lidi mohli v klidu vyléčit. Už to tady sice bylo, ale proč to znovu nezkusit?

377464

13.3.2020 20:33

Biologická zbraň

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Na internetu se objevilo velmi zajímavé video, které ale teď už není dostupné. Nevím, co si o tom myslet. Čínský vysoce postavený komunista ve vojenské struktuře z Wuhanu objasňoval, že v rozsáhlých bio laboratořích ve Wuhanu, kde se vyrábějí mimo jiné bilogické zbraně, kde se zkoumá genom atd. měli tento virus a vyráběli různé obdoby (byl jinak patentován v roce 2018 nebo 2016 v US), a jeden vědec tam něco zajímavého vyrobil, o co měli zájem kolegové vědci z US nebo Kanady (nevím už přesně, z které země, velice pozoruhodné video bohužel zmizelo z internetu), ale různé vědci, kteří vyvíjejí různé takovéto materiály, často mezinárodně spolupracují a předávají si poznatky, a jeden z té wuhanské laboratoře za velký obnos tajně propašoval prodat mu ven vzorek. Měli se setkat a předat v tržnici (kde jsou ty netopýři, ryby a jiná havěť), protože ta tržnice se nachází poblíž laboratoří. Ale čínští kolegové tuto « zradu » nějak zjistili, na té tržnici se potom střílelo a vzorek se prostě rozšířil při té nehodě do okolí. A tak první nakažení byli právě tam, odtud čínská vláda veškeré informace o problému kontrolovala a světu dávala informace opravdu jiné, než pravdivé. Jinak mrtvých desetkrát více, než se sdělilo veřejnosti.

377465

14.3.2020 8:15

RE: Biologická zbraň

MichalB 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 377465

Zkuste, prosím, najít v historii svého prohlížeče původní link a název, pod jakým bylo video, nebo název článku či stránky, kde bylo uvedeno

Pak by se totiž dalo vyhledat i když už je jinak smazané

Díky [smích]

377482

14.3.2020 11:35

RE: Biologická zbraň

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 377482

je to smůla, nikde to nejde dohledat a on to odstranil. Ten vysoce postavený čínský komunista o tom mluvil, neukázal svou identitu, ale ještě si vybavuji, že sděloval něco v tom smyslu, že ten samotný virus není zase tak nebezpečný, ale je to nosič nebo co. Může být spousta lidí, kteří to prostě nosí ani o tom neví, a u nich nic nepropukne, přenášejí to jen dále. něčím se to aktivuje a musí být v organismu člověka, aby u něj propukl, nějaké podmínky k tomu, něco s DNA. Říkal něco o něčem za tím, ale neřekl přesně a působilo to dost šíleně. Také jakési psychické reakce více, než chřipka-jde o nějakou poruchu mysli, kterou to vyvolává.

Možná tím myslel frekvence, napadá mě, že to může souviset se zářením frekvencí 5G. Je to podobná frekvence a manipulace s DNA, což se vlastně pak u člověka aktivuje. Proto je zajímavé si povšimnout, že místa, kde je nejvíce úmrtí a rozšíření, přesně kopírují instalaci 5G: Čína-Wuhan, Jižní Korea, v Evropě Itálie...

377486

14.3.2020 11:46

RE: Biologická zbraň

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 377465

Právě ještě k tomu dodám: virus se dá vyléčit, není to tak šílené, ale co je problém je ta aktivace se sítěmi 5G. Takže ti lidé, kteří jsou vystaveni 5G např. v Itálii a přijedou z dovolené, tak tím můžou pak nakazit svoje příbuzné atd., ale to neznamená, že oni umřou, prostě umřou jen v té kombinaci s 5G, protože je zabije ta frekvence, která znemožní dýchání u nemocných virem. Frekvence vytvážejí energetickou disharmonii celého organismu a také v mysli dovedou vytvořit zmatek a bludy. Proto ti, co v Číně umírali, jevili stejně k tomu i známky pomatenosti mysli.

377487

14.3.2020 17:29

RE: Biologická zbraň

ptaah 91.?.?.?

Reakce na 377465

toto je to video

https://www.youtube.com/watch?v=i9DcHWsFKoI

377493

15.3.2020 8:16

RE: Biologická zbraň

Pacholík 80.?.?.?

Reakce na 377493

No, on si nikdo nevšimnul že se z toho komína furt kouří a že tam mizí lidi po tisících.

Taky ten údajný vojenský papaláš chce na začátku usilovně tajit svoji identitu aby pak vytelil spoustu osobních údajů podle kterých by ho hned našli.

A spousta dalších podivností.

Jinak velmi emociální zpatlanina z dílny nejmenované tajné služby , vytvořená za účelem špinění Číny. A strašení nás.

Pevné nervy přeje Pacholík.

377511

15.3.2020 10:46

RE: Biologická zbraň

MichalB 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 377493

Na video jsem se podíval a přečetl si i původní zdroj na reddit

Podle mého názoru jde o zcela zřejmý fejk.

Ze dvou možností
- že jde o podvrh ze strany nějaké západní tajné služby
- že jde o fabulaci nějakého grafomana
se já osobně kloním k verzi druhé, že jde o výplod pomateného grafomana.

Celé je to psané přesně ve stylu, jako když někdo cizí, občan západu popisuje svoji představu o komunistickém představiteli čínského ne-zclea-demokratického, resp. autoritářského režimu a pak to jen přehodí ze třetí osoby do první. Zcela očividně to NENÍ autentické vyprávění čínského komunistického funkcionáře.

A úvahy v textu obsažené a vedené ve stylu "velké mocnosti jen předstírají konkurenci" a "už dávno všechny země světa zničily všechny jaderné zbraně, protože všichni pochopili, že jaderné zbraně nelze použít" - to je zcela jasná věc ukazující na pomateného grafomana jako původce této info.
Jednak v kontextu vůbec není důvod, aby údajný komunistický funkcionář, pokud by existoval, vůbec něco takového uváděl v kontextu koronaviru. Ale pro grafomana to bylo důležité vyprojektovat do textu svoje fantasamgorie.
Stejně tak kecy "zastřelil jsem umírající stařenku, protože mi jí bylo líto, jak strašně naříkala" a "byl z toho strašný průšvih ale vše dobře dopadlo, když jsem slíbil uhradit cenu vystřeleného náboje" - to je typická americká onanistická představa cizích zemí a jejich vládních systémů.

Takže za mne = video resp zdrojový text je fejk jako prase a pochází od pomateného upoceného grafomana.


Zívám...

377518

13.3.2020 21:39

Vážení.....

Rohador 90.?.?.?

Zanechte konspirací, chovejte se a jednejte rozvážně, používejte rozum, nedělejte paniku, dodržujte co se dodržovat má a myslete pozitivně.

Kalit si hlavy konspiračními sračkami, vykupovat hypermarkety a rvát se v nich o toaletní papír..... Vás lidé není hodno. Asi tak.[smích]

377470

13.3.2020 21:43

Covid-19, Agenda ID2020, WEF v Davosu v lednu 2020 a souvislosti.

pepina 89.?.?.?

Nejdříve kdo, nebo co je to neslavná Agenda ID2020? Je to aliance partnerů veřejného a soukromého sektoru, včetně agentur OSN a občanské společnosti. Je to program elektronických identifikací, který používá všeobecné očkování jako platformu pro digitální identitu. To bylo na rýsovacím prkně před léty. Konečné rozhodnutí pokračovat TEĎ bylo přijato v lednu 2020 na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu, samozřejmě za velmi zavřenými dveřmi. Gates, GAVI (sdružení léčiv podporujících očkování), Rockefeller, Rothschild, atd., všichni jsou za tímto rozhodnutím – implementací Agendy ID2020

Poté, co byla pandemie oficiálně prohlášena, může být dalším krokem, také na doporučení WHO nebo jednotlivých zemí „násilné očkování“ pod policejním a / nebo vojenským dohledem. Ti, kdo odmítnou, mohou být potrestáni (pokuty a / nebo vězení – a všichni budou stejně očkováni násilím).

Další hypotéza, v tomto bodě pouze hypotéza, ale realistická, je ta, že spolu s očkováním, pokud ne hned, tak možná pozdějí, může být injikován nanočip, neznámý očkované osobě. Čip může být vzdáleně naplněn všemi vašimi osobními údaji, včetně bankovních účtů – digitálních peněz. Není to jen tak, co Dr. Tedros z DG WHO, řekl před několika dny – „musíme se přiblížit k digitálním penězům, protože peníze na papíře a mince mohou šířit nemoci, zejména endemická onemocnění, jako je koronavírus„. Předpověď věcí, které přijdou? Nebo na realitu jenž je již tady?

Nechci tapetovat příliš dlouhý příspěvek. Toto jsou úryvky z článku od autora Petera Koeniga, který jsem dnes přeložil a publikoval na mém druhém webu http://desitka.org/pandemie-coronavirus-covid-19-s... . Kdo má zájem, může si to přečíst.

377471

14.3.2020 2:13

Realistické zhodnocení epidemie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Podle mého názoru, realistický pohled na to, co nás čeká, je zde:

https://medium.com/@krivka.adam/koronavirus-pro%C4...

Také z odkazovaného článku vyplývá, že kroky české vlády jsou v zásadě správné, ale mělo k nim dojít o pár týdnů dříve. Že se lidé tomu zdráhají uvěřit, je dost pochopitelné - když se dozvíte závažnou diagnózu, také máte nejprve pocit, že jste jen ve špatném snu a že to nemůže být pravda. Jediná rozumná věc, kterou ještě můžeme udělat, je co nejvíc omezit kontakty s jinými lidmi.

377478

14.3.2020 2:59

ty čunátka to dovážejí na Ukrajinu šířit mezi lidi

Adam.......... 94.?.?.?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ze-strachu-z-na...

Tady je důkaz mého tvrzení.Místo toho aby vláda okamžitě uzavřela neprodyšně hranice s těma čunatama čínanama tak je ještě vozí šířit virus na Ukrajinu !!

Taková prasata jsem v životě neviděl.Bez urážky čuníků....

Já jsem vám to říkal,že to šíří vlády přímo na svoje občany a naschvál nechávají otevřené hranice aby se nakazilo co nejvíce lidí.

No nic ,mám nějakou virozu.Měl jsem dlouho otevřené okno...divné je,že se motám.

Možná jsem to dostal taky hned jako první.Normálně se při viroze nemotám.

377479

14.3.2020 11:06

vadí nevadí se ta hra jmenuje

ping789 91.?.?.?

cena rýže během týdne stoupla na 150%
cena mouky a těstovin na 130 - 150%
ceny potravin obecně letí nahoru
komedie se zákazy přišla o měsíc pozdě - proč, nedalo by se tak vydělat jistým vyvoleným
k čemu je vlastně tahle vláda lotrů a impotentů ? a anální lezci kolem , oni mají na mutagenní vir mutagenní vakcinu ? to bych rád viděl ...
ovšem základní otázka pro goje zní : je koronavirus pravicový nebo levicový ?
na neužitečných idiotech je sympatické, že i v momentě chrlení krve z plic budou sípat, že za to může Putin
na neužitečných idiotech je sympatické, že sváží všechny nakažené do Prahy, aby se věci daly do pohybu rychleji
a vůbec je na celé věci sympatické jak si švejci "mysli" že tohle opět očůrají - to bude překvápko

377485

14.3.2020 13:03

Mám email od vlády.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Tak to tu ještě nebylo, vláda má o mě zájem. Je to ale stejně divný. Kdyby za tím byl Putin, tak bych čekal, že se chystá napadení Ruska, všichni by se na tom vyřádili. Teď už tak neslyším, že ti Rusáci..., ale zase jsou tu netopírožrouti, co jezdí hlavně do Itálie, aby to tam vyhubili. A doktoři na to kašlou a pořád nemají ten lék. Je vůbec nějaký na nějakou libovolnou virózu?

377488

14.3.2020 15:43

A co ČNB ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Tedy organizace, která je prý národní a česká....a která se honosí " rezervami" (které se asi mají použít kdy ?!??? - až kdyby na nás spadlo deset atomových bomb ?!??).
Nebo snad jde jen o spolek mudrců a prostitutek, umějících s domácí (chválabohu za ni !!!) fiat měnou pouze spekulovat ?
Když už tedy máme považovat za "rezervy" nuly a jedničky na hard discích (a ne čistou vodu, funkční lesy, potravinovou soběstačnost atd. apod.) ....tak je na místě chtít se mudrců a pros...eh, mudrkyň zeptat : " Budete si stále jen hrát ? " ( a nakupovat např. akcie Apple, tedy firmy, která se dlouhodobě honosila největší hotovostí na světě ?.).
Mimochodem : https://www.cnbc.com/2020/02/28/cash-handout-could-boost-hong-kong-economy-by-1percent-financial-secretary.html
(čímž nechci naznačit, že by se nutně mělo jít, v případě vážnější hrozby narušení ekonomické či sociální stability, touto cestou).

Jde vůbec o organizaci " českou " ?
A národní ?
A jde ještě vůbec o banku ?

377491

14.3.2020 20:16

už sem jednou to rozprašovat jako do Číny

Adam.......... 94.?.?.?

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/defender-pentagon...

Přesně jako v Číně.

Okamžitě odrazit ostrou palbou.

První salva výstražná explosivní.....druhá ostrá !

Korupce v přímém přenosu oni sem ty bacilonosiče snad nemohou vpustit?

Až za 5 let opadne nákaza a těch 100 lidí co přežije doufám,že se těm politikům půjdete vymočit na hrob.

To snad není možné tohle,že je demokracie?To je bordel a nic víc.

Dovoz infikovaných čínanů do Ukrajiny to snad není možné !!!Co na tom záleží že zemřou?

Jen 3 prsty vstrčíme..to jo ,ale infikované prsty.


Ještě sem zavlečou tyhle roznašeče,kteří ty bakterie záměrně vypouštějí na lidi.

Nikdo je nekontroluje NIKDO.Ostatně to nelze poznat a testy neexistují.Rozezná se jenom malé procento.

377496

15.3.2020 15:55

NATO se může cvičit po desítách tisíc, ale všichni ostatní nesmějí pořádat akce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Hm, tak celá Evropa odvolává velké akce, eventy, kongresy, veletrhy - a obrovsky to ničí celé naše ekonomiky, ale NATO se tu bude scházet v desítkách tisících vojáků? jak to, že tohle smí a nikdo jiný velké akce pořádat nesmí? NATO tu akci zakázat! EU by měla konečně projevit nějaké « koule."

377532

15.3.2020 16:45

dobry clanek, ale

rosco 185.?.?.?

"Možná že v kauze nCoV2019 šlo jen o skrytými mocenskými elitami vítaný katalyzátor startující ekonomickou mega-krizi,"

tohle muze napsat pouze nekdo, kdo nema poneti jak soucasny system funguje,
podobne jako tohle

" ožebračí výhradně střední třídu (chudí nemají o co přijít a bohatým , těm opravdu bohatým, ultra bohatým, kteří nejsou ani ve Fortune 500 nejbohatších jak jsou super bohatí, těmto opravdu bohatým stejně žádné ztráty nehrozí, protože o cokoli přijdou, to jim stát nahradí dvojnásobně na účet všech ostatních)."

1. predstava, ze jakmile se domino da do pohybu a kreditni kolaps nabere tempo, bude nekdo schopen udrzet beh deni pod kontrolou je zcela infantilni.
2. verit ze soucasna elita bude ochotna riskovat dosud vlastneny majetek, ve vetsine prumyslovych zemi 10% tech nejbohatsich uz leta vlastni mezi 70-85% veskereho majetku, jenom proto aby jeste ziskala daleko mensi hodnoty nez kolik vlastne nasledkem kolapsu ztrati, je pitomost. Nikdo nepodrizne umyslne slepici ktera od 1913 snasela zlata vejce.
3.elity nevlastni pouze cenne papiry, daleko dulezitejsi jsou firmy, ktere nevyhnutelne v krizi prijdou o odbytiste ale i o kvalifikovany presonal a podstatna cast jich pujde do bankrotu.
4. dimenze kredtini bubliny zcela vylucuji mozost po kratkodobem krachu udrzet vse pod kontrolou a zustat u moci, krize 30 let bude v porovnani s tim co prijde vypadat jak prochazka ruzovou zahradou, protoze krize bude celosvetova.
5. je zcela vylouceno aby stat elite bohacu po krachu nahradil utrpene ztraty protoze naprosta vetsina prumyslovych zemi je beznadejne bankrot a existuje uz pouze diky zfalsovanym bilancim,elita nema zajem o potistene papirky fedu, protoze se sama na tomto padelatelstvi podilela a vi ze to proleti kominem. Ani tzv. stredni tridy nebude mozno oskubat protoze kolapsem prestanou existovat a napr. v USA uz nasledkem outsourcingu fabrik do Asie se davno masivne smrskly,viz tabulka prijmu.Soucasna stredni trida nevydela ani tolik jako kdysi delnik automobilky v Detroitu ktery mival 50000$+
https://www.ssa.gov/cgi-bin/netcomp.cgi?year=2018
Je to vlastne jednoduche,tajtrlici Fedu a dalsich CB se vmanevrovali do kouta z ktereho neni uniku a ted jim virus prisel (sam nebo take ne)jako na zavolanou aby meli vymluvu.[velký smích][velký smích][naštvaný]

377533

16.3.2020 23:51

RE: dobry clanek, ale

MichalB 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 377533

verit ze soucasna elita bude ochotna riskovat dosud vlastneny majetek, ve vetsine prumyslovych zemi 10% tech nejbohatsich uz leta vlastni mezi 70-85% veskereho majetku, jenom proto aby jeste ziskala daleko mensi hodnoty nez kolik vlastne nasledkem kolapsu ztrati, je pitomost.

------

To je zásadní nepochopení - když vlastníte 85% a chcete vlastnit 90 nebo rovnou 99%, tak je vám fuk, jestli to je vyjádřeno v dolarech nebo eurech o něco víc nebo o něco míň
Důležité je jen to, aby to v procentech, resp. v MOCI bylo víc.

[cool][cool][cool]

377576

17.3.2020 8:46

RE: dobry clanek, ale

rosco 185.?.?.?

Reakce na 377576

nejlepsi je kdyz o ekonomii zacnou blekotat ekonomicti analfabeti. Prober se ty komiku, za poslednich par dni ztratila elita nejbohatsich 10% biliony dolaru,daleko vic nez kolik tech dolnich 90% vubec vlastni. A to je teprve zacatek, tohle domino se zastavi teprve az to krachne o 70%, a ta skoda neni jen na kursu cennych papiru, nybrz celkove struktury hospodarstvi a tedy jejich majetku budou na roky poskozeny, ale to ti vysvetlit se nehodlam vubec pokouset. Bez radeji vyvencit tveho dreveneho kacera a nelam si hlavu vecmi ktere nechapes.[chechtot][chechtot][chechtot]

377579

17.3.2020 9:52

RE: dobry clanek, ale

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 377579

>Bez radeji vyvencit tveho dreveneho kacera a nelam si hlavu vecmi ktere nechapes.

Ano. Po přečtení vašeho příspěvku se domnívám, že tato věta spíš patří vám, protože pokud si myslíte že:

> za poslednich par dni ztratila elita nejbohatsich 10% biliony dolaru

tak jste to vy, kdo vůbec NIC nechápe. Zkuste popřemýšlet, kde se těch 10 biliónů vzalo...To je vzali z prasátka? Zlaté mince?

Krize je stříhání oveček, tedy sklizeň, kdy se opět přesune majetek zespoda nahoru. Opravdový majetek. Ne čísla.

377582

17.3.2020 15:04

RE: dobry clanek, ale

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 377582

Víte já patřím k té asi velké menšině, které to rosco vysvětlí s trpělivostí a hezky, než vzal že to myslím vážně neironizuju a ani si z něho nedělám srandu. Jenomže on nám říká velmi nepříjemnou a těžko stravitelnou pravdu z úhlu pohledu světa financí. Ekonomické dopady koronaviru budou mnohem horší než biologický efekt a rozdýcháme to pouze pokud se podaří transformovat peníze na krytí zlatem, ale i tak to bude velmi bolestivý proces a budeme muset zaplatit za to co ekonom. analytici označují eufemický za vyrovnání nerovnováh tržními silami a nikdy kvantitavně neupřesní o jakou nerovnováhu se jedná. Pokud nejsou v penzi a mimo masová média, tak musí držet hubu a krok a zpětné vazba vytváří tlak, aby lidi jako rosco mohli mluvit pokud okruh posluchačů je zanedbatelný.

A škody desintegrace burz a bankovního systému na reálné ekonomice budou obrovské. Když zmizí výroba ve fabrikách zkrachuje malé a střední firmy, tak pokud přeformátujete peníze zpět na zdravý základ... Vytvoří to díru a během relativně krátkého času bude třeba dát tu reálnou ekonomiku do stavu, kdy zabezpečí aspoň na minimalní úrovni fungování komlexní civilizace. To je ten důvod proč elita odkládala stále přechod na kryté peníze, vědí že to je proces o hubu a od roku 2008 na 100% vědí ti chytřejší z nich, že jiné cesty není. Ztrátu třeba poloviny reálné ekonomiky mohou akceptovat, protože ti co nekontrolují moc ztratí minimálně taky polovinu. Za předpokladu, že se nezhroutí civilizace totiž mocenská pozice superbohatých zůstává stejná. Teprve peníze kryté zlatem začnou podle efektivity reálných ekonomik na úrovni států nebo větších ekonomických bloků hýbat s mocenským uspořádáním v nejvyšším levlu. Starovní čára není rovná, ani nikdy nebyla. Už teď probíhá boj o pozice. Třeba Kellner nakoupil nedostatkový a akutně potřebný materiál a daroval ho ČR, což si cením vysoko. Ale Čína ho vyšachovala, dělá formální překážky, umravnit nějakého Hřiba, či český senát je ... Primární je podpora Hamáčka, ze strany na hranici volitelnosti může být...

P.S. Tady je střízlívý selský rozum v akci. Ke kauze Dr. Peklova z laboratoře Tilia. Je možnost mít diagnostiku na svým, buď teda funguje nebo nefunguje. Co se libí či nelíbí lobistům... U Vichterleho CSSR ztratila miliardy za nepatentování kontaktních čoček. Hlupáci kupují zboží do foroty, ti chytrý se snaží získat lidi, co umí a naprostí idioti talentované lidi naženou do rukou ke všemu zahraniční konkurence.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vy...
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pr...

377600

17.3.2020 21:46

RE: dobry clanek, ale

rosco 185.?.?.?

Reakce na 377582

vidim ze jsi se opet ulovil, kdybys chapal jak funguje fractional reserve banking a cely proces tvorby obeziva z ridkeho prdu, nekladl bys tak prihlouple otazky. O tom ze soucasna oligarchie kontrolovana prevazne bankami pod kontrolou Kosher Nostry je bandou zlocincu uz zpivaji vrabci na strese. Co ty nechapes, o nejakem strihani ovecek nemuze byt rec, na prikladu Amrdolstanu je jasne videt, ze vetsina z nich uz je davno hola a neni co strihat, 78% jich zije od vyplaty k vyplate a k tomu ma 71% paradni dluhy. Polovina amrdolskych bouchacu dostava na socialnich davkach vic nez kolik plati dani.
http://theeconomiccollapseblog.com/archives/78-per...
https://mises.org/wire/more-half-america-gets-more...

Za soucasne situace ovsem nehraje roli odkud ty biliony prisly, protoze se jednoduse vypari, nybrz co to udela s realnou ekonomikou kterou leta nikdo nepostavi na nohy, predevsim diky celsvetovemu provazani bank a exportnich trhu a giganticke dimenzi zadluzeni. Pomalu si natrenuj skok na dlazbu, brzo se ti to hodi.Predstava ze oligarchie rozjela krizi umyslne je kapitalne stupidni, je to naopak, maji strachy sevrenou prdel, vcetne centralnich bank ktere uz jsou zcela irrelevantni, protoze lavinu nebudou stavu zastavit. Diky sve aroganci a nenazranosti podcenili trzni sily, ktere od 1913 soustavne sabotuji. I kdyz to trvalo pres 100 let, nakonec je to smete do kanalu.[velký smích][velký smích][chechtot][chechtot]

377616

18.3.2020 11:08

RE: dobry clanek, ale

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 377616

Tak to je síla. Je neuvěřitelné, jaký v tom máš zmatek. Neřekl jsi mi ani nic nového, ale ani nic podstatného. Zřejmě se dokonce domníváš, že jde jen o stříhání americké střední třídy. Povíme si za rok. OK?

377638

Příspěvků: 58

13.03. 01:01 baba_Blažková  Netopýr?
13.03. 02:23 Abbe  Malý dodatek...
16.03. 03:27 r.m.  RE: Malý dodatek...
13.03. 07:10 Mika  SPEKULACE NEBO REALITA?
13.03. 08:01 Miroslava  Mocné globální struktury si s námi pohrávají. .
13.03. 18:30 Jan Hanuš  RE: Mocné globální struktury si s námi pohrávají. .
13.03. 23:10 F&T  RE: Mocné globální struktury si s námi pohrávají. .
13.03. 08:53 WAZARI  Noční můra
13.03. 10:36 Elena  K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
13.03. 11:45 moucha  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
13.03. 23:20 F&T  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
14.03. 14:30 moucha  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
13.03. 18:19  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
13.03. 22:03  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
15.03. 22:08  Že by zase Pražská kavárna?
15.03. 00:29  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
15.03. 09:29  Oprava
17.03. 19:43  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
13.03. 20:39 Adam..........  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
14.03. 08:11 MichalB  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
19.03. 01:52  RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu
13.03. 10:40 libertarian  fraška, humbuk, .........
13.03. 12:54  Zlatá miliarda
13.03. 13:48  Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil
13.03. 20:03 Pacholík  RE: Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil
14.03. 15:27 moucha  RE: Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil
14.03. 19:26  RE: Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil
15.03. 00:07  RE: Stále nevíme, PROČ se ten koronaboj spustil
13.03. 16:37 Adam..........  20% nakažených chřipkou=kolaps jenže tahle má jinou sekvenci a nelze se vyléčit
15.03. 00:11 Rohador  RE: 20% nakažených chřipkou=kolaps jenže tahle má jinou sekvenci a nelze se vyléčit
13.03. 16:47  Černé labutě oznamující černý pátek vyletěly
13.03. 19:35 Lovec idiotů  Už jsem to dal do krátkých zpráv, ale jistota je jistota
13.03. 21:01  RE: Už jsem to dal do krátkých zpráv, ale jistota je jistota
14.03. 04:05 Adam..........  RE: Už jsem to dal do krátkých zpráv, ale jistota je jistota
13.03. 20:27 Jan Hanuš  Mám nápad.
13.03. 20:33  Biologická zbraň
14.03. 08:15 MichalB  RE: Biologická zbraň
14.03. 11:35  RE: Biologická zbraň
14.03. 11:46  RE: Biologická zbraň
14.03. 17:29 ptaah  RE: Biologická zbraň
15.03. 08:16 Pacholík  RE: Biologická zbraň
15.03. 10:46 MichalB  RE: Biologická zbraň
13.03. 21:39 Rohador  Vážení.....
13.03. 21:43 pepina  Covid-19, Agenda ID2020, WEF v Davosu v lednu 2020 a souvislosti.
14.03. 02:13  Realistické zhodnocení epidemie
14.03. 02:59 Adam..........  ty čunátka to dovážejí na Ukrajinu šířit mezi lidi
14.03. 11:06 ping789  vadí nevadí se ta hra jmenuje
14.03. 13:03 Jan Hanuš  Mám email od vlády.
14.03. 15:43 Joseph Chlor  A co ČNB ?
14.03. 20:16 Adam..........  už sem jednou to rozprašovat jako do Číny
15.03. 15:55  NATO se může cvičit po desítách tisíc, ale všichni ostatní nesmějí pořádat akce?
15.03. 16:45 rosco  dobry clanek, ale
16.03. 23:51 MichalB  RE: dobry clanek, ale
17.03. 08:46 rosco  RE: dobry clanek, ale
17.03. 09:52 Lovec idiotů  RE: dobry clanek, ale
17.03. 15:04  RE: dobry clanek, ale
17.03. 21:46 rosco  RE: dobry clanek, ale
18.03. 11:08 Lovec idiotů  RE: dobry clanek, ale

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
744 826,33 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 091