Diskuze k článku

Co dělat?

Příspěvků 20

15.2.2020 14:47

Nejen Řím.

ID 178.?.?.?

V podstatě všechny bílé civilizace zanikly stejně... A Řím měl tu výhodu, že barbaři byli stejné rasy, jen jiných národů.
https://ulozto.cz/hledej?q=march+of+titans
Částečný překlad: https://dejinybilerasy.wordpress.com/

376916

15.2.2020 16:14

Přestat se bát a nazývat věci pravými jmény

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Ti, kdo soustavně bombardují nevinné, bezostyšně je vykrádají a dojí,neuvěřitelně lžou ve svých médiích, organizují prostřednictvím svých dobře placených poskoků etnické a náboženské války, státní převraty, barevné revoluce, atentáty na nepohodlné, podvádějí na burzách a soustavně intrikují, jsou jen odporní zločinci. Bez ohledu na to, jak chodí oblékaní, jak se vyjadřují a v čem bydlí a jezdí. Ti myslící s fungujícím mozkem už dávno ví, kdo jsou a proč všechna ta neuvěřitelná svinstva dělají, ty ostatní čeká velké překvapení. Stejně jako výše zmíněné zločince globálního charakteru. A hezké to opravdu nebude.

376919

17.2.2020 22:22

RE: Přestat se bát a nazývat věci pravými jmény

Rudi 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 376919

Ruda
Před tímto svinstvem nelze zavírat oči.Vždyt v nebezpečí jsme úplně všichni.
Tito tzv.migranti-zločinci jsou do Evropy doslova tlačeni.Povětšinou jsou to opravdu islámští hrdlořezové,kteří jsou evakuováni před syrskou armádou a mají za úkol v Evropě nastolit genocidu proti Evropanům.Tak jako to za pomoci USA a zemí NATO provedli v Bosně,Kosovu,v bývalých zemích Sovětského svazu a nyní získávají obrovský životní prostor v celé západní Evropě,což bylo sionisty naplánované.A těmto zločincům pak sám papež,který zločincům meje i hnáty.Tato verbež byla zčásti dovezena i na Ukrajinu ,kde si vyzkoušeli i nože s kterými řezali hlavy vlastencům a ty pak Ukrajinci posílali v bedničkách rodinám zavražděných.
A tomu žehná PAPEŽ.Tito to opravdu vedou.Je možné ,že budu opět smazaný ale potřebuji se vyjádřit.

376958

15.2.2020 17:36

Co dělat?

libertarian 31.?.?.?

Článok sa obracia s otázkou na ľudskú múdrosť, na ľudský pud sebazáchovy, na ľudský rozum. Lenže - problém je, že -
ľudská múdrosť, ľudský pud sebazáchovy, ľudský rozum - NEEXISTUJÚ.

Teda - neexistujú u väčšiny ľudí. Ľudia zrejme nikdy v minulosti neovplývali prebytkom rozumu, ale o to viac mali prirodzeného pudu sebazáchovy. Ľudia boli prírodnými silami geneticky vyšľachtení - pretože všetci bez pudu sebazáchovy pravidelne zomierali. Prežívali iba tí zdatní.
Dnešný bohatý svet nedovoľuje neschopákom bez pudu sebazáchovy zomrieť. Prežívajú, množia sa, a ľudská generácia debilnatie. Darwinova teória dokazuje svoju platnosť.
Darwinova teória dokáže svoju platnosť tým, že nakoniec všetci neschopáci bez prirodzeného pudu sebazáchovy - vykapú. Nebude to priebežnou, pomalou formou - ako v minulosti , ale to bude výbuch dlhodobo nazhromaždených príčin.
Nebude to pekný pohľad. Dúfam, že sa toho nedožijem.

376920

18.2.2020 8:28

RE: Co dělat?

anonym 185.?.?.?

Reakce na 376920

Co to má společného s darwinismem? Ten přece mluví o evolučním vývoji, jako postupném kvalitativním růstu. A ať už je to s touto teorií jakkoliv (a zdá se, že je dále neudržitelná), tady se přece schyluje k potření nejmladší a nejprogresivnější rasy - té bílé na úkor ras starších nesoucích již známky úpadku. Co je na tom vývojového?

376966

18.2.2020 10:01

RE: Co dělat?

vladimir7 213.?.?.?

Reakce na 376966

Ten pán sa má chuť vyjadrovať vždy a ku všetkému, pritom strelí taký konštrukt že to hlava nebere.

376970

15.2.2020 19:55

Pád Říma?

hank 91.?.?.?

Obvyklý pohled na pád Říma, který se traduje už od dob E. Gibbona. Současníci si nějakého pádu skoro ani nevšimli; dnes bychom řekli, že ke změně režimu vůbec nedošlo. Civilizačně-kulturní kontinuitu v té době zajišťovala Konstantinopole a nobilita západní části říše už dávno byla odstěhovaná do Ravenny i jinam. Navíc první germánští králové Odoaker a Theodorich byli z tehdejšího hlediska zcela legitimními vládci, na císařský titul vůbec neaspirovali a uznávali i svou podřízenost východořímským císařům. Dokonce se dá říci, že ve srovnání s tím panoptikem figurek posledních západořímských císařů spravovali to území mnohem rozumněji a úspěšněji.

To ostatní nemá smysl komentovat. Jan Vítek býval kdysi dobrý novinář... Některé jeho příspěvky psané v 90. letech, kdy pracoval v Ženevě, mám dodnes schované. Škoda, no...

376921

16.2.2020 3:37

Ano, pád Říma!

kovec 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 376921

Fergusson ma ovsem pravdu v tom, ze k rozkladu rimske civilizace doslo neprve na hranicich rise, ktera je otevrela germanskym obchodnikum a lacine namezdni sile (pocatecni problem je tedy temer stejny a byl i stejne resen, jak jej dnes resi EU). A tento barbarsky element postupne infiltroval od hranic k centru (vzhledem k moznostem tehdejsi mobility samozrejme odpovidajicne dlouhou dobu).
Delka tehle infiltrace je tajemstvim zjisteni, ze Rim jakoby nepadnul, ale jen se trochu promenil.
Ale Rim opravdu padnul. Ono se staci podivat na tabulku poctu obyvatel Rima. Na pocatcich infiltrace, cirka 200 n.l. mel okolo milionu obyvatel, v roce jeho padu (476 n.l.) zbyvalo uz jen 20% obyvatel, asi 200 tisic. Jak pisete, ze obyvatelstvo si zmeny rezimu ani nevsimlo, to bych opravdu pochyboval, nebot ze zmeny rezimu se populace Rima zmatorila az okolo roku 1400 n.l., tedy az po temer 800 (!) letech, kdy ze zdecimovaneho zbytku nejakych 100 tisic obyvatel zacala populace konecne narustat.
Rozhodujici pro hodnoceni uspechu civilizace je vzdy stav hlavniho mesta. Pokud z nej jsou ruiny, kterymi se prohani zdivoceli psi a kocky a pokud se liduprazdnymi ulicemi s propadlou kanalizaci musite z bezpecnostnich duvodu plouzit pri zdi a to jeste pouze ve dne, pak to vypovida i o stavu nove vlady.
I zbytek clanku mi prijde vcelku srozumitelny a prijatelny.

376928

16.2.2020 4:28

Ano, pád Říma!

kovec 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 376921

Jeste dodatek:
Nejmene obyvatel vykazoval Rim pouhych 60-80 let po nastupu Odoakera na trun (roku 536- 552 n.l.), kdy populace cinila neco prez 30 tisic lidi, tedy maly zlomek puvodniho milionoveho stavu.
To by na zhruba odpovidajicim prikladu Prahy znamenalo, ze by zustal obydlen pouze Smichov (33 tisic obyvatel) a zbytek mesta, jez jeste pred tremi generacemi hostil na milion lidi, zustal neobydlen a chatral.
Neboli, pro Moravaky: z obyvatel celeho Jihomoravskeho kraje (1,2 milionu) by zbylo jen Znojmo (stejne jako Smichov 33 tisic obyvatel).
Zde jsem na 100% presvedcen, ze si toho soucasnici zcela urcite vsimli [cool]
O rozumnejsi a uspesnejsi sprave by slo take vazne pochybovat, byt tohle hodnotit je opravdu tezke, zemi zmitaly Gotske valky a tezko rici, s cim vsim se panovnici tehdy museli vyrovnavat.

376929

17.2.2020 22:23

RE: Ano, pád Říma!

hank 91.?.?.?

Reakce na 376929

Jenže to už byl dvůr ze Říma dávno odstěhovaný, nejdřív do Mediolana (Milána - od r. 293) a později od r. 402 do Ravenny. V Ravenně mimochodem sídlili Odoaker i Thedorich.

376959

15.2.2020 21:35

Mám strach.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Mám strach, že neuděláme nic. Manipulátoři dokázali proti sobě postavit normální a nenormální, děti proti rodičům nebo prarodičům, ženy proti mužům. Důchodci jsou na odstřel. Nikdo se na nic nezmůže. Každý má někde nějakého nepřítele. Zatím odolává jen Putin. Držím mu palce, ale bude mít co dělat u sebe doma. My se na to spolehnout nemůžeme a na sebe asi taky ne. Zase mě chytají ty deprese. Rád bych i něco udělal, ale netuším co. Volby moc nepomůžou, ale je to jakási malilinkatá naděje.

376922

16.2.2020 9:05

RE: Mám strach.

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 376922

>Mám strach, že neuděláme nic.
- Píšešte mi akoby z duše. Ja už vôbec neverím, že ovčania vôbech CHCÚ NIEČO urobiť.

> Zatím odolává jen Putin. Držím mu palce, ale
..... ano, Súhlas. Lenže, je jediný, a teda .....

>....................... My se na to spolehnout nemůžeme a na sebe asi taky ne.
- my by sme sa MOHLI SPOĽAHNÚŤ, keby sme chceli. Väčšina NECHCE.

> .... Zase mě chytají ty deprese. Rád bych i něco udělal, ale netuším co
- aký mate vek ??? Ak nad 60, máte šancu, že už to neodseriete vy. Ak pod 40, - tak sa naučte modliť a strieľať.

>..... Volby moc nepomůžou, ale je to jakási malilinkatá naděje.
- ŽIADNA nádej. Politici už majú voličov skorumpovaných, a je isté, že voliči si zvolia JEDINE tých, ktorí ich skorumpovali sľubmi a dáfkami. Slušného a múdreho politika ovčania nechcú, pretože ho NEPOTREBUJÚ. Takýto by ich nepodplácal dáfkami. Ovčania nechcú spravodlivosť, ale chcú peniaze iných ľudí cez ruky štátu.
Ja mám depku aj z tunajších diskutérov. Chodia sem sa vyplakať, zanadávať na kadekoho, ale ani trošku snahy nájsť primárne príčiny, hľadať ich RIEŠENIE.

Primárne príčiny - ľudská snaha žiť na úkor iných, a vytvárať politiku, ktorá im toto umožní.

376932

16.2.2020 13:24

RE: Mám strach.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 376932

Jsem v té kategorii, že už nějak dožiju, ale střílet bych se ještě naučil, i když jsem k tomu měl odpor. Už nemám.

376936

16.2.2020 7:20

Čo iné si zaslúži?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Prečo by sa Afrika mala vysťahovávať do Európy – už tu sa to všetko, v zárodku, pri normálne vyvinutom, súdnom myslení malo zastaviť a všetky ďalšie roviny diskusií by boli bývali irelevantné, resp. ani k nim nemalo dôjsť. A nebol by problém s loďami plnými vyhladovaných a uzimených ľudí pred bránami Európy.

Už neandertálci si svoje územia a vtedajšie to, čo považovali za hodnoty, vedeli hájiť pred invázormi. Hrdá, vznešená, s kultúru rátajúcou sa na tisíce rokov stará Európa sa podľa všetkého dostala do fázy predneandertálskej.

Nezaslúži si žiaľ (veľký žiaľ) iné, len ďalšie lode.
[pláč]

376930

16.2.2020 9:27

Doporučuji

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Přátelé, je nutné číst a nekoukat na ČT. Pravdu tam neuvidíte. Pravda začíná tam, kde končí signál ČT.
Zde jsou knihy ,které stojí za to číst.
Douglas Murray Podivná smrt Evropy
Doc,Švihlíkovou Proč jsme kolonii
Valerij Viktorovič Pjakin O světě křivých zrcadel
PhDr. Petr Hampl, Ph.D Poctivost a kreativita
Prolomení hradeb
Střet civilizací S.P. Huntington,
Konec dějin a poslední člověk F.Fukuyama
Kolaps J.Diamond
Německo páchá sebevraždu Sarrazin
Ford a Stalin O tom jak žít lidsky vydal vnitřní prediktor SSSR
Kronika zániku Evropy V.Vondruška
Breviář pozitívní anarchie V.Vondruška
3 soc.světy Prof.Keller
Racionální optimista O evoluci prosperity Matt Ridley
Kacířství - eseje proti pokroku a jiných iluzí John Gray
Esej o lidském rozumu John Lock
Komu patří budoucnost ? Jaron Lanier
Ruka noci podaná V.Cílek,Heinz,Horký,Juránek,Šmikmátor
Jak zabít civilizaci B.Kuras
Pohřbívání svobody B.Kuras
Poslední naděje civilizace B.Kuras
Můj život a dílo H.Ford

PS: Nejsem knihkupectví ani antikvariát [cool]

376934

16.2.2020 15:10

Svět lidí a svět hodnot

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. Svět hodnot je velmocenským působením USA - establishmentu a tzv.EU deformován natolik, že již nepředstavuje žádné lidské hodnoty. Je třeba mít na mysli a v paměti pouze zločiny těchto entit z posledního období :zavraždění iránského vládního činitele Sulejmáního na pokyn USA - presidenta nebo na likvidaci národní identity v tzv.EU parlamentu. A to je jen kapka z celého moře darebáctví a lží, kterými tyto entity zaplavují Svět lidí a Svět civilizačních hodnot. Dokonce ani zdravotnickou pomoc do Číny nemohou naši vládní činitelé odeslat bez odvolávání se na tzv.EU... Nelze diskutovat o možnosti zlepšit a změnit stav společenského vědomí do té doby, než ten podvod a podraz na našich vládách a národech spáchaný na počátku tzv. "přijetí do lůna tzv.EU" nebude odstraněn odloučením se od této darebácké "ohrady pro ovce", na kterou se jinak původně dobře myšlený projekt tzv.EU pod darebáckým vedením establishmentu tzv.EU a ostatních Vůdců nenažrané Euro-Atlantické smyšlenky změnil. Nelze se vyvíjet, když téměř všechno zastřešuje darebácká politika tzv.EU pod vedením Velké Německé Zlé Černé Paní a Mohamedánské Aktivistky, pod křídly nenažraného USA Monstra.
Je a bude to pomocí pro německý a též americký lid, když by naší vůdcové pochopili, že odloučení od darebáckých velmocenských struktur tzv.EU a USA je nutnou podmínkou pro lepší budoucnost světa.

376937

16.2.2020 18:50

dávno naplánované

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

No vzhledem k tomu, že toto bylo naplánované víc jak před 100 lety, tak není divu, že o tom nějaký zasvěcenec napsal knihu před 50 lety.

Ostatně, rozložení homogenních národů migrací, to je taktika kterou Globální prediktor používá tisíce let.
Historicky doložené použití je už před 3 000 lety k rozvrácení jinak neporazitelné říše Chetitů. (je to vytesáno do kamene v Egyptě)

376939

17.2.2020 7:27

RE: dávno naplánované

ping789 91.?.?.?

Reakce na 376939

Děkuji za prezentaci ojedinělého poučení z dějin. Jak je to jednoduché že? A jak je to zákonité a neodvratitelné. Pohlavní orgány mezi ušima jaksi nechápou, že pohlavní orgány těch druhých jsou nejděsivější zbraní hromadného ničení , proti kterým je vodiková bomba neškodnou blbinou. Prý bezbranní.... [chechtot]

376942

17.2.2020 10:08

RE: dávno naplánované

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2605:x:x:x:x:x

Reakce na 376942

Zdá se že beznadějně zformovaní do metrosexuálů k ničemu či sorošovi na hru krizí na kapitálových burzách nikdy nejsou s to pochopit co jim zdělil dávno tomu Kaddáfí. Že je muslimové v evropě umlátí dělohami svých žen.

376945

18.2.2020 15:22

RE: dávno naplánované

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376942

Zákonitá a neodvratitelná je pouze smrt v tragedii života lidského. Trochu optimismu do toho umírání pánové. [mrknutí jedním okem] Světovláda vždy neomylně chcípla na prostý fakt, že jednotlivec to kontrolovat nedokáže a grupa na vrcholu sociální pyramidy si nemůže navzájem věřit. Jak říká Dostojevskij ..." přátelství je možné pouze mezi dobrými lidmi, lumpové se mohou pouze spolčit ".... Moc je nebezpečná droga a pozitivní morální vliv na lidi dvakrát nemá. V mezních časech se nám tato pravdu více stává viditelnou. Teďka zoufale hledá ten globální prediktor nějakou dostatečnou globální, ale zároveň fiktivní hrozbu, která by držela pohromadě ten pytel rvoucích se koček. Já vím, že Pjakin si myslí, ře koronavirus na sebe hodili sami Číňani, aby vymetli svůj dvorek od ciziny. Podle reakcí Rusů, USA, UK, Francie jsem jistý. že do světa byla vypuštěna sofistikovanmá biologická zbraň, životnost viru 9 dní bez hostitele... Jestli šlo o náhodu, někdo spolkl návnadu a přitom so šlápl na hrábě, úmysl... Není podstatné, důležité pro nás všecky je, že to je dost tvrdá lekce i pro toho GP. Emoce pochodují s rostoucím množstvím vnitřních informací o tomto průšvihu. Lokální reakce ohrožených mocných je vždy stejná. Revolta, agrese, hrozba... Hraje se hra buď to umíme taky anebo umíte tohle? Masové lidské emoce jsou horší než hurikány. Musíte počkat až přejdou, a pak si GP může z báboviček tu svou pyramidu moci začít stavět hezky od začátku. Chiméra světovlády je stará jako lidstvo samo, a stále zůstává pouze marnou iluzí !

Když začali před 5 000 lety, kdy na planetě bylo pár milionů lidí, což je mnohem jednodušší situace. Jak je možné, že přes postupné slučování lokálních imperií ta globalizace dávno neproběhla? Ekonomika, klientské vztahy formované psychikou člověka. Každé centrum je nachylné na korupci. Mysleli si , že fiat money to vyhládí. Vytisknete z ničeho bilion kreditů, ale nevytvoříte žádnou hodnotu. Počet techniků, inženýrů, ajťáků... je furt stejný. Stejně tak fabrik, elektráren, farem, universit... Maximálně přes lepší platy, nižší daně, za lepší infrastrukturou přesunute kapacity, ale vždy se ztrátou a na úkor něčeho jiného. A už fakt vytvoření kreditů znamená skrze inflaci, skrytou krádež všem, co vytváří nějakou ekonomickou hodnotu. Ekonomická efektivita sytému jde do... a jednoho krásného dne kreditová bublina praskne, protože ten kopec dluhů tlačí do budoucnosti méně a méně lidi, co jsou skutečně produktivní a roste na základě klientských vztahů i počty parazitů, co se na systému vezou. Upozorňuju, že ti co nahoře kradou miliardy jako drobné jsou katalyzátor krachu, zlatý cigáni. A jak jde do tuhého tak se krade více, např. ECB natiskla za pár let veřejně 11 bilionů euro. [oči v sloup] [bliji]

376979

Příspěvků: 20

15.02. 14:47 ID  Nejen Řím.
15.02. 16:14  Přestat se bát a nazývat věci pravými jmény
17.02. 22:22 Rudi  RE: Přestat se bát a nazývat věci pravými jmény
15.02. 17:36 libertarian  Co dělat?
18.02. 08:28 anonym  RE: Co dělat?
18.02. 10:01 vladimir7  RE: Co dělat?
15.02. 19:55 hank  Pád Říma?
16.02. 03:37 kovec  Ano, pád Říma!
16.02. 04:28 kovec  Ano, pád Říma!
17.02. 22:23 hank  RE: Ano, pád Říma!
15.02. 21:35 Jan Hanuš  Mám strach.
16.02. 09:05 libertarian  RE: Mám strach.
16.02. 13:24 Jan Hanuš  RE: Mám strach.
16.02. 07:20  Čo iné si zaslúži?
16.02. 09:27  Doporučuji
16.02. 15:10 svatoslav.butora  Svět lidí a svět hodnot
16.02. 18:50  dávno naplánované
17.02. 07:27 ping789  RE: dávno naplánované
17.02. 10:08  RE: dávno naplánované
18.02. 15:22  RE: dávno naplánované

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 40 čtenářů částkou 10 502 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,05 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,70 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
23,24 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 465,93 Kč
1 unce stříbra
575,12 Kč
Bitcoin
1 218 273,45 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 583