Diskuze k článku

Dobíjení e-aut zdražuje

Příspěvků 37

11.2.2020 6:47

Nebyla by úplně náhodou nejlepší fungující veřejná doprava?

gippius 213.?.?.?

Auto jsem si pořídil nedávno kvůli možnosti jezdit s ním do práce, když teda místní MHD nefunguje. Co na tom, když místní MHD byla zdarma, když je v podstatě k ničemu, a i nyní, když je zpoplatnělá /ale média ji i tak strašně chválí, prý jak je bezkonkurenčně levná/ prostě nefunguje a zvlášť o víkendech a večer se s ní dostanete tak leda do zádele. Nyní se ale nad mou pozicí začly stahovat mraky. Pokud se mi podaří sehnat práci zde na místě, pak auto s gustem pošlu pryč. Z mého pohledu je mít auto sice pohodlné, ale auto je trvalý a velmi silný zdroj odlivu financí a pokud jezdíte stále po opravách, revizích a kontrolách, stojí to i dost času, který se v dnešní době fakt nedostává. Taky si myslím, že provozovat auto během špiček je dost diskutabilní, to se ve městě dostane na kýžené místo člověk lépe pěšky, či na kole. Proto si myslím, že nejlepší by byla fungující hromadná doprava. Je ale jasné, že auto je pro leckoho vyloženou nutností, protože je zapotřebí pro podnikání, nebo je člověk třeba invalida.Provozovat elektromobil bude ale určitě ještě o dost absurdnější a myslím, že za dnešní situace, kdy má každý single, či rodina minimálně jedno auto, by to bylo zcela nemožné realizovat. Je to blbost. Elektromobily konvenční vozy prostě nikdy nenahradí. Je to zjevný nesmysl. Zcela vážně se domnívám, že v blbosti se současný systém jednou doslova utopí. A až do poslední chvíle budou mít mocní pocit bůhvíjak nejsou chytří.

376784

11.2.2020 8:11

RE: Nebyla by úplně náhodou nejlepší fungující veřejná doprava?

ping789 91.?.?.?

Reakce na 376784

fungující veřejná doprava může existovat jen a pouze v zemi resp. státě, kde existuje fugující veřejné plánování výstavby a ne pouze předstírání plánování a to předstírání je realizováno jako bonus právě těmi neužitečnými idioty s cílem ne aby to fungovalo ale aby byla saturována něčí kapsa veřejnými penězi - kauzalita je základ, v ulicích města, kde jedna blondyna za volantem způsobí totální špunt na 10 km2 je iluze věřit na něco fungujiciho

376785

11.2.2020 12:54

RE: Nebyla by úplně náhodou nejlepší fungující veřejná doprava?

gippius 213.?.?.?

Reakce na 376785

Vcelku přesně řečeno. Dnešní "státní finance", což jsou hlavně prostředky vybrané na daních od těch, kteří je tak nějak "musí zaplatit", protože to nemůžou obejít, slouží zhusta k tomu, aby byla saturována něčí kapsa. Opravdu žijeme ve skoro čistém klientelistickém státě. Ze zaměstnanců, spotřebitelů a taky trochu z drobných podnikatelů se vyberou peníze a ty se šoupnou do kapes kámošům. A to ještě zdaleka není klientelistický stát na samém vrcholu své expanze, protože nám tu tiše bobtná a bytní neziskový sektor. Stát tu čímdál víc není od toho, aby fungovalo něco pro veřejnost, ale aby to fungovalo pro kámoše u lizu. Takže nemůže být veřejná doprava, dostatek zubařů, ortopedů, neurologů, pořádné potraviny v obchodech, bytová výstavba pro normální lidi, nebo smysluplný a solidní důchodový systém pro normální lidi. Taky nemůže být česká vesnice zase českou vesnicí a musí být sucho, protože všude musí být řepka, kukuřice, nové a nové haly s šuntama, všude se musí sekat trávník až k zemi, protože kámošova firma musí cucat a cucat. Prostě rentiérský kapitalismus a luxusní socialismus pro kámoše. Lid dole maká, až se z něj kouří, nahoře šíbři, kteří rozdělují prachy kámošům, kteří žijí pohodlně a za obrovské prachy nepřinášejí nic, než vyloženě zbytečnou, či rovnou škodlivou činnost. Pravda a láska na první pohled.

376799

11.2.2020 8:39

Elektrická auta s hmotností nad 3,5 tuny?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Elektrifikace dává smysl jen u malých aut a různých mini vozítek pro přepravu zavazadel na letištích a nádražích. Elektrifikace aut kategorie SUV bude nesmírně náročná a pravděpodobně neůspěšná. Nejvíce problémů ale vyvstává u elektrifikace vozů nad 3,5 tuny. Tato nákladní auta prý budou muset za sebou vozit přívěsný vozík s druhým přídavným akumulátorem. Pokud by ten přídavný akumulátor neměly, tak by s nákladem neujely ani 40 km na jedno nabytí.

376786

11.2.2020 10:18

Zatím jsem se nikde nedočetl,

Kouba 46.?.?.?

jaké škody denně napáchají válečné konflikty, které „tu a tam“ rozdmychává jistá zaoceánská velmoc pod heslem svých zájmů.
Elektroauta by byla báječná věc, ale holt ty baterie... ach ty baterky! Tužkové by to nespasily? [zmaten]

376789

11.2.2020 10:48

RE: Zatím jsem se nikde nedočetl,

Franta Jouda 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 376789

tady máš odpověď na baterky [smích]
https://www.youtube.com/watch?v=235iqr5ngRg

376791

11.2.2020 11:24

Je to záhada.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pjakin tvrdil, že má být v Evropě islámský chalifát, poněvadž jsou muslimové skromnější a zdrojů na planetě je málo. Taky prý nemají dost kvalifikovaného personálu, takže by ty atomový elektrárny mohly vybouchnout. Byl jsem v Arábii a skromně tam nic nevypadá. Na ulicích samá SUV, ženský s tím jezdí na nákupy po jedné. Pěšky nechodí nikdo, je tam hic. Ty vysoké domy jsou komplet celé nasvícené a ještě během dne mění barvu. Vodu z moře odsolují elektrikou. Prostě to převaří. Kvalifikovaný taky budou, když už umí vyrábět vlastní rakety. Úsporně tam žijí jen dělníci na stavbách, což jsou převážně imigranti z jiných zemí, hlavně ze Sýrie.
Tak kdo teda ten chalifát bude tvořit. Možná jen ti nejchudší, kterých se nakonec chtějí ti bohatí zbavit úplně všude. Pro nás to asi má platit taky.
Bill Gates to nakonec řekl. Na planetě stačí 1 miliarda lidí, ostatní asi mají vychcípat. Zřejmě tu má být pohřebiště pro mamuty. Pro chudý. Nebo podhradí staronové šlechty v staronovém feudalismu.

376794

11.2.2020 17:23

RE: Je to záhada.

kal. el :-) 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 376794

Jo jo, vědí kam jdou demokratůrníci? Time 52:30 - 55:00
https://www.youtube.com/watch?v=yiapb5PPnmA
https://www.youtube.com/watch?v=1BtEqIEJOAs

376806

11.2.2020 11:33

Tak trochu si zavzpomínám

Venny 185.?.?.?

... na dobu před 30 - 40 lety. Už tehdy se dostával na přetřes neustálý nárůst automobilismu a to i v tehdejší ČSSR + jeho negativní dopady. V TV se uveřejňovaly záběry ze zacpaných imperialistických velkoměst (Tokio, New York, Londýn, ...) a dálnic (NSR, USA, Japonsko, ...). Psalo se i o elektromobilech. Jenže trochu jinak, v té době se spíše zkoumaly možnosti samostatného zdroje elektřiny, než významnější použití akumulátorů. Ty byly v náhledu na tehdy dostupné technologie mimo reálné použití.
Dnes není vhodné tyto pokusy či studie (jak technické, tak ekologické) nějak připomínat - jen si představte, že po ulicích jezdí auta, která nemají výfuk v elektrárně a nedejbože mají nezávislý, pravděpodobně i provozně levný agregát. Že by člověk - jedinec - nějakým způsobem nebyl vázán na globální výrobce a dodavatele čehokoliv. No fuj, kde by byly zisky, rostoucí zisky a věčné zisky. Přivázání si mobility obyvatelstva na zásuvku znamená jeho další zotročení, zejména při tendenci neustálého nárůstu cen energií, požadavků na rozšíření a posílení distribuční soustavy, totální elektrizace a z ní plynoucí závislosti (a zároveň rapidní omezování klasických zdrojů energie). Na kom? Na "zelených" výrobcích a distributorech energií, na výrobcích všeho na elektriku (tedy i topení a ohřevu vody, vaření atd.). Ruku v ruce s elektrikou půjde i plyn, pokud se podaří prosadit ty "správné" dodavatele, kteří nám dodají ten "správný" plyn. Sice dražší, ale zato hodný a demokratický.
To je úděl lidstva v globalizovaném světě: absolutní závislost na všem, na energiích, potravinách, vodě, průmyslových výrobcích..., jejichž zdroji bude absolutisticky disponovat úzká skupina elit. Začíná to kecy o škodlivosti lokálních topenišť a končí to zákazem pěstování zeleniny a ovoce na záhumencích či zahradách nad stanovenou hranici. Přeci není možné, aby si někdo dokázal vypěstovat brambory pro celoroční spotřebu své rodiny a nedejbože prodával přebytky sousedům. Jak by k tomu přišli chudáci velkopěstitelé, obchodní řetězce a výrobci umělých hnojiv a pesticidů! A to je současná tendence již řadu let.

376795

11.2.2020 12:11

komu je článok určený ?

libertarian 31.?.?.?

"Řekl bych, že je nejvyšší čas osvětlit všem eurohujerům a ......."

- ak autor článkom oslovuje tých eurohujerov, tak je hodne naivný. Pokiaľ eurohujerovia nechápu absurdnosť vlastného konania, nepochopia z článku ani riadok.
Vlastne, podľa toho, akých magorov ovčania volia do politiky - nepochopí článok ani väčšina ovčanov. Vlastne je výsledok - teda katastrofa - už teraz jasný a neodvrátiteľný. Neviem si predstaviť, aby nová generácia , vychovaná touto terajšou , bola zdatnejšia. Už to pôjde iba dole kopcom.

376797

11.2.2020 13:29

RE: komu je článok určený ?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 376797

Myslím, že nám vládne mafie. Regulérní mafie se všemi zásadami, které mafie má. Oni věří jenom penězům a zisku. Drží většinou pohromadě, i když tuatam někoho ze svých řad taky oddělají. Prostě mafie. Ostatní jsou tu jen proto, aby platili výpalné nebo klidně chcípli. Dovolávat se pochopení u mafie je naivní. My jsme naivní, oni ale hloupí nejsou. Jsou jen nekonečně nenažraní. Koneckonců na ničení čehokoli se vždycky vydělalo nejvíc. S kopce to půjde určitě, protože právě my se na nic nezmůžem. Ta elektroauta jsou jen nová finta pro zisk, tomu prostě nikdo, kromě Greténů, věřit nemůže. Ale tam to omlouvá puberta a nedovzdělanost. Záškoláctví pomáhá báječně.

376800

11.2.2020 12:45

Naštěstí vše bude jinak

Analytické oddělení 84.?.?.?

Pan autor má velmi dobré analytické myšlení. Nebýt celé řady zcela nemyslitelných událostí, tak by pan autor měl pravdu a lid prostý by čekala budoucnost vymyšlená pány, co rádi létají bizjety (spotřeba 20 tun paliva na jeden let) a poté rádi kážou o ohrožení planety tím hrozným plynem CO2.

Takže, jaké štěstí potkalo lid prostý:

Někdy kolem r. 1994 Dr. Francesco Piantelli při experimentech zjistil, že když nechá vodík proniknout do niklu a poté to vše zahřeje (plus pár tajných fint), tak dostane o trošku víc energie, než kolik spotřeboval.

Jeho pokusy poté zopakoval Dr. Celani s niklovým drátem a vodíkem. A ejhle, fungovalo to.

Na tyto pokusy navázal Dr. Rossi a místo drátu použil prášek. Bingo! Pravidelně i pod dozorem akademiků a profesorů z akademie věd a Univerzity Uppsala dostával ze svých zařízení MNOHEM více energie, než kolik spotřeboval.

Švédská obdoba českého ČEZu - energetika Vattenfall zafinancovala oklikou letenky a hotely vědcům pro další testy - dlouhodobé. A bingo! Nemožné potvrzeno celou skupinou vědců. Celý management Vattenfallu již pár let ví to, co editor Zvedavce omylem označil za podvod, proto Vattenfall chvatně rozprodává svá aktiva. Kdo je kupuje za miliardy? Češi, co rádi 10 minut Googlujou.

Pozn.: Zde editor neporozuměl tomu, že tyto vědce monitorujeme 9 let a zde na Zvedavci odpověděl: "Stačilo mi 10 minut Googlování a vím, že to je podvod".

Podobně postupovali kapitání českého průmyslu a výsledkem je:

V březnu vás všechny zde na Zvedavci pozveme na LiveStream celosvětového představení prvního plně self-sustain hardware, které produkuje elektřinu (v podstatě téměř zdarma) a to při všech klimatických podmínkách.

Takže: Autor článku by měl pravdu, nebýt těchto hrdinů, (kteří makali 16 hodin denně, o víkendech, o svátcích a psychicky přestáli všechny urážky zbytku vědecké obce a zde pana editora) tak by budoucnost byla pro lid prostý dosti ponurá.

Elektrovozy si budou samy vyrábět elektřinu na palubě (celý den si budou dobíjet menší baterie) - nebudou potřebovat ČEZ. A teplo v rodinném domku nebude závislé na uhlí, plynu nebo pálení letáků z Lidlu.

České podniky budou ve složité situaci, protože několikaletým řvaním "Je to nemožné!" se dostaly do zpoždění X let za světovým vývojem - české podniky (sklárny, cementárny, papírny, cihelny atd.) budou nějakou dobu nekonkurenceschopné díky vyšším nákladovým cenám.

Posečkejte do března, datum a link se dozvíte předem. Urážky prosím řvěte až poté. Nyní probíhá certifikace.

Kdo se chce vzdělat ve vědeckém opodstatnění této technologie, na ResearchGate je k mání (přes 40.000 přečtení - což je světový rekord). To pokud máte v plánu odbornou oponenturu:
https://www.researchgate.net/publication/330601653_E-Cat_SK_and_long-range_particle_interactions

376798

11.2.2020 15:45

RE: Naštěstí vše bude jinak

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 376798

No to chci vidět.

376802

11.2.2020 17:25

RE: Naštěstí vše bude jinak

Antimon 89.?.?.?

Reakce na 376798

Vstávat! Už je ráno.

376807

11.2.2020 18:11

RE: Naštěstí vše bude jinak

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 376798

[chechtot][chechtot][chechtot] Pane Guru, tak už jste tu tady zas? [chechtot][chechtot][chechtot]

V roce 2011 jste napsal ve svém poutavém příspěvku Planeta již je zachráněna, jenom novináři to ještě nevědí:

>Jaderné elektrárny budou pomalu samovolně bankrotovat. Jestliže např. za 4 roky bude 30% domácností a firemních provozů používat ORBO nebo E-Cat, logicky se sníží poptávka po elektřině a teplu z elektráren včetně jaderných. Během 4-8 let takto "zezdola" (živelně) budou elektrárny končit, krachovat, vypínat, demontovat.

>Uvedení Free Energy tech bylo 72x odloženo. Ostuda pro inovátory, ale svět jim to odpustí minutu po finále. (2012)

>Asi rok se Rossi nemohl hnout z místa. Jeho starší verze E-Cat uměly pouze 200°C (což na konverzi na elektřinu je nepříliš vhodné) a trpěly nestabilitou. Poslední měsíce však učinil rychlý pokrok. To co by velkým firmám trvalo 5 let, on stihnul za 5 měsíců. Report bude zveřejněn velmi brzy. (2012)

>Dlouho očekávaný report z 32 denní testů E-Cat/Hot-Cat podepsaný vedoucím katedry fyziky Boloňské Univerzity a profesory z Uppsaly Univerzity. Tentokráte vše bez pochybností. Speciálně pro čtenáře Zvedavce. (2014)

>1MW E-Cat běží již několik měsíců u civilního zákazníka, smyslem je získat statistická data během ročního provozu. (2015)

Od roku 2011 jste nás až do roku 2015 pravidelně informoval o odložení certifikace, pak jste se odmlčel a koukám, že certifikace už je zase za dveřmi. No, jestliže jste v roce 2011 tvrdil, že v roce 2015 pojede 30 % domácností a podniků na E-Cat, kolik to asi musí být dnes? V roce 2019 už je většina elektráren v bankrotu, dle vašich předpovědí.

Ještě štěstí, že nás média neinformují, jinak bychom všechno to štěstí neunesli. Vlastně teď mě napadá, že když bude certifikace až v březnu (tohoto roku?), co vlastně pohání všechny ty domácnosti?

Takže zase za pár let, až bude certifikace do několika měsíců už úplná tutovka? Ale nebojte se, věřím vám... Je za vámi kus práce a tak s urážkami počkám až do března. [chechtot][chechtot][chechtot] Jen by mě zajímalo, kdo má zájem na šíření těchto bludů a co z toho má? Že by Rossimu chudí duchem posílali peníze na "vývoj"?

376812

11.2.2020 18:24

RE: Naštěstí vše bude jinak

rešerše 95.?.?.?

Reakce na 376798

Zakladatel Neutrino Deutschland GmbH Holger Thorsten Schubart je zapojen do dalších společností; realitní společnosti a agentury v oblasti obchodování s automobily, kde pracuje jako makléř v „segmentu vyšší třídy“. Někdy je také označován jako obchodník s uměním. Je generálním ředitelem společností GT Golden Tower Real Estate a Luxury GmbH a The Principal Alpha-Beteiligungs GmbH, které jako hlavní sídlo určují hotel Adlon Kempinski v Berlíně,
Je partnerem společnosti Mega NFC International Distribution GmbH a byl generálním ředitelem společnosti Mega NFC Inc., která je registrována na stejné adrese v Montaně jako společnost Neutrino Inc. Společnost Mega NFC prodává velmi drahý potravinovy doplněk na bázi klinoptilolitů pro pseudolékařský koncept „detoxikace“. , které v reklamních videích sám předvádi. Jisty pan Skenderbeg Klaiqi z Albánie je také zmiňován jako společnik.
Schubart se může ohlédnout za kriminální minulostí: V roce 2003 byl ve zvláště závažném případě odsouzen za několik let vězení v Göttingenu a v roce 2006 byl opětovně odsouzen na několik let ve Stuttgartu za další případy podvodu.
Zde zázračná energie: https://www.youtube.com/watch?v=2d2h-SyPQqM

376813

11.2.2020 18:50

RE: Naštěstí vše bude jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 376798

Já si ten článek stáhl a přečetl. Nutno říct, že na Research Gate si může dát skoro kdokoli cokoli, tento samotný fakt ani počet přečtení není záruka kvality a vědecké správnosti. Za vysoký počet přečtení může jistě samotný název článku.

Za obsah a vědeckou hodnotu Research Gate nijak neručí, můžete si dát na svoji stránku i naprostý blábol a administrátory serveru to nijak nezajímá. Kdybyste se ovšem vyjadřovali k roli vědců ve společnosti a jejich odpovědnosti za lidstvo (jako to kdysi zkoušeli např. Einstein a další ve vztahu k projektu Manhattan), případně se ještě v tom, nedejbože, spojovali s jinými kolegy, budete nemilosrdně cenzurováni (proto tam už nejsem).

Samotný článek nepředkládá žádné plnohodnotné teoretické vysvětlení, jak (údajně) funguje E-cat, pouze spekuluje, že by vysvětlení mohlo být založeno na podrobnější analýze známého Casimirova jevu a několika dalších, méně známých jevů s ním spojených. Na podporu své úvahy autor celkem gramotně kombinuje několik známých fyzikálních vztahů, kvantově mechanických principů a dalších, zatím nepotvrzených hypotéz jiných autorů. Z této teoretické části článku zatím neplyne nic jiného, než to, že je to zajímavé a třeba ne úplně hloupé, nicméně zatím nesmírně daleko od opravdového pochopení.

Samozřejmě, něco jako "ZPM", "modul nulového bodu", získávající energii na úkor párů virtuálních částic, vznikajících a zanikajících, vyplňujících vakuum, je sen a "Zlatý Grál " teoretické fyziky. Každý si rád o tom něco přečte, proto tolik stažení.

V praktické části, kde autor uvádí odhad výkonu a účinnosti E-Cat, jsou uvedeny obecně známé fyzikální vztahy následované číselnými hodnotami. Odkud se vzaly (a jak se k nim přišlo) vstupní hodnoty pro výpočet, srozumitelně uvedeno není. Pro mne je tato část prakticky bezcenná.

Samozřejmě jsem daleko od toho se něčemu vysmívat nebo někoho urážet, i kdyby E-Cat nefungoval a byl to podvod (což si stále myslím, že bohužel nejspíš je), stálo by za to pochopit strukturu Vesmíru natolik, aby bylo naprosto jasné, jak takové zařízení sestrojit nebo naopak dokázat, že to možné není. Podle mne si to žádá minimálně jednu nebo spíš mnoho geniálních myšlenek, které se zatím, pokud vím, nikde neobjevily.

376815

11.2.2020 20:08

RE: Naštěstí vše bude jinak

Analytické oddělení 84.?.?.?

Reakce na 376815

Vysvětlím, jak přišli na výkon a další parametry.

Na podzim 2018 postavili první sériový kus a ten instalovali u zákazníka k vytápění průmyslové haly.

Prvních 9 minut kulturního úvodu můžete přeskočit

https://youtu.be/VqO2dQM4--8

376816

12.2.2020 0:35

RE: Naštěstí vše bude jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 376816

Za to video děkuji. I když objasňuje původ čísel uvedených v článku, takto na dálku o ničem z principu nelze rozhodnout. Dejme tomu, že by někdo zařízení prohlédl, zkontroloval energetickou bilanci a zjistil, že nejde o podvod. Stejně by byl nucen přiznat, že neví, jak E-Cat funguje, jestliže článek A. Rossi je jediný pokus o teoretické vysvětlení a nic lepšího nikdo nezná.

Každého jistě napadne, jaká je asi pravděpodobnost, že bude dnes náhodně a prakticky "na koleně" objeven jev, jehož teoretické zdůvodnění není známo. Malá. Mizivá. Je vůbec možné, aby vědecké komunitě (zaujaté dnes především bojem o granty a generováním publikací, vznikajících jen proto, aby byly někde započítány) proklouzlo něco takového mezi prsty?

Nemáte-li ponětí, jak by něco takového mohlo fungovat, podvod je první a z vašeho pohledu naprosto nejpravděpodobnější vysvětlení. Všechno se ve vás vzpírá uvěřit, že by to mohla být pravda, pokud náhodou nejste tak trochu "blázen", ochotný zpochybnit všechno, co zná... Tím chci říct, že i kdyby šlo o skutečné fungující zařízení, dokud nedojde k posuvu paradigmatu, stejně to nebude uznáno a zařízením se nebude topit v domácnostech, ani nebude pohánět elektromobily. (Nezapomeňme také na to, že tam, kde se uvolňuje velká energie, může vniknout i nová, nebezpečná zbraň.) I já si myslím, že nejspíš jde o podvod. Přesto, uvedu něco málo ve prospěch posunu paradigmatu:

Pokud jde o argumentaci, že by zařízení porušovalo zákony zachování a bylo by "perpetuem mobile" - neznám E-Cat, ale nemusel o by to tak nutně být. Energie by šla na úkor obrovských sil a energií, kterými Vesmír (prostoročas) drží pohromadě. Uvolnila by se a zase by se do Vesmíru vrátila. Možná to neumožňují nějaké termodynamické zákony. Ale nikdo to zatím neví, jelikož strukturu Vesmíru nikdo dopodrobna nezná. Nikdo nemá tušení, jaká struktura je například pod Planckovou délkou a které (fyzikální) zákony mu dávají tu strukturu a podobu, vzájemnou provázanost, kterou má.

A striktně vzato, ani Vesmír by vlastně neměl vzniknout - kde se najednou vzala všechna ta hmota, energie, případně informace? A nebo je někde nějaký anti-Vesmír, vyrovnávající bilanci?

376819

12.2.2020 11:28

RE: Naštěstí vše bude jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 376819

Ještě malý dovětek. V roce 2015 napsal pan Rossi ještě jeden podobně spekulativní článek, v němž se snaží vysvětlit produkci energie ve svém zařízení pomocí studené fúze https://arxiv.org/pdf/1504.01261.pdf. To je něco úplně jiného, než Casimirův jev a využití energie "vakua". Za mne tedy úplná nedůvěra. Za ta léta by musel pan Rossi přesně vědět, jestli mu nějaké "palivo" ubývá a mění se na něco jiného.

Možná by bylo zajímavé vědět, čím topí a odkud bere elektřinu pan Rossi. Kdybych měl funkční takové zařízení, především bych je v tichosti využíval sám. A prodával bych velmi úsporné elektrické či plynové kotle nebo tepelná čerpadla, mnohem lepší, než má jakákoli konkurence. O studené fúzi ani Casimirově jevu bych nemluvil, a z utržených peněz bych financoval výzkum, který by odhalil podstatu jevu. Časem by má společnost stavěla elektrárny, tvrdil bych, že jaderné, lepší a bezpečnější než ty dosavadní. Potom by následovala kosmická mezihvězdná loď, poháněná "ZPM" [smích].

Možná je takový plán naivní, možná bych se musel s někým spojit a možná by mne o můj objev okradli. V každém případě ale, nevyužívat něco takového třeba jen k vydělání obrovského balíku peněz (a ne k blahu lidstva) je naprosté šílenství. Jak ale vidíme, nic z toho se neděje. Elon Musk by zajásal, kdyby měl pro svůj kosmický program takový zdroj energie. A nic...

376837

11.2.2020 20:52

RE: Naštěstí vše bude jinak

zdeněk412 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 376798

Zákon o zachování hmoty a energie nejde obejít, ani perpetuum mobile nikdo nikdy nevymyslí .. je to HOAX.

376817

12.2.2020 7:07

RE: Naštěstí vše bude jinak

Qwe 37.?.?.?

Reakce na 376798

Klidně pockejme do března. Bylo by to výborné, ale už jsem zažil jednou fúzi za studena, ale nějak to nevyšlo. A bylo řada takových zázraků. Nicméně předem nepopiram nic, pokud to neodporuje zákonu zachování hmoty a energie, principu kauzality atd.

376823

12.2.2020 9:39

RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú

F&T 212.?.?.?

Reakce na 376798

Tak přesně takoví hlupáci jako vy naprosto znehodnotí závažnost situace s nedostatkem elektřiny.

Může se v budoucnu objevit spousta technologíí, např. taková jaderná fůze vodíku na hélium vydá extrémní kvanta energie. Nebo sluneční elektrárny ve vesmíru mají prakticky neomezené možnosti získávání energie.


To vám nepomůže když cena elektřiny pro všechny obyvatele Evropy vyletí raketově nahoru. A nebo se bude elektřina vypínat. A nebo budou tvrdé pokuty za nabíjení auta doma, protože kolabuje rozvodná síť.

376831

12.2.2020 12:22

RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú

Analytické oddělení 84.?.?.?

Reakce na 376831

Tento druh urážek, který zde předvedla slečna F&T, je typický pro osoby, která vysloví/napíšou urážku dříve, než dojdou k bodu úvahy č. 2:

Jestliže Dr. Rossi je podvodník a jeho hardware nefunguje, potom to zcela automaticky znamená, že všichni akademici z akademie věd, doktoři z kateder fyziky a další jsou také podvodníci, protože svými podpisy na protokolech z testů potvrdili, že zařízení funguje a má dlouhodobé CoP větší než 1.

Podle slečny F&T tak podvodníky jsou nejenom Dr. Rossi, ale také Dr. Giuseppe Levi - vedoucí katedry fyziky Boloňské univerzity a dalších 7 doktorů a inženýrů s 30-40 letou praxí, kteří se podepsali pod testy.

Chcete-li urážet, dojděte laskavě ve svých myšlenkových pochodech nejprve k bodu 2.

Pro osoby, schopné dojít až k bodu č. 3: Následky pro průmysl, bankovní sektor, fondy a celé státy, pokud se nejedná o podvod - Soudní důkazní předmět doličný: Protokol z 350denního testu provedený ERV (expertem odpovědným pro validaci) Dr. Ing. Penonem - CoP kolísající od hodnoty 56 po hodnotu 101,9.

CoP je koeficient výkonnosti - množství energie vyrobené podělené množstvím
energie dodané do zařízení.

Než začnete urážet také Dr. Ing Penona, vemte prosím do úvahy, že má červený diplom z jaderné fyziky a 30 let praxe měření v jaderných elektrárnách.

Soudní důkazní dokument, každý den testu je měřen samostatně:
https://e-catworld.com/wp-content/uploads/2017/07/...

376839

12.2.2020 15:11

RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú

Lovec idiotů 91.?.?.?

Reakce na 376839

Pane Guru, vy jste Rossimu poslal nějaké prachy? Jinak si nedokážu vysvětlit, že sem podobné bláboly píšete již od roku 2011. Pořád píšete to samé a pořád jsme od spuštění několik týdnů až měsíců.

Dávat sem linky na stránky "projektu", kde je "soudní důkazní dokument", vám důvěryhodnosti nepřidá. [chechtot][chechtot][chechtot]

Je šílené, když je diskuze tohoto seriózního serveru zaplevelována těmito naprostými hovadinami. Vám může konkurovat už jen siki, který má ovšem mozek poničen psychotronickými zbraněmi, takže za to nemůže.

Jestli jste poslal prachy, tak chápu, že tomu věřit musíte, jestli ne, tak bych navštívil specialistu

Já jen doufám, že sem v březnu (tohto roku?) hodíte nějaké shrnutí dalšího pokroku E-Catu, který bude mít opět mnohem lepší parametry, bude mnohem stabilnější a bude pod ním podepsáno ještě více docentů a soudců, kteří to zkontrolují. [chechtot][chechtot][chechtot]

376844

12.2.2020 19:23

RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú

Kevin 185.?.?.?

Reakce na 376844

Oprava. Pise to sem od ledna 2009

376859

16.2.2020 0:43

RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú

F&T 212.?.?.?

Reakce na 376839

Já jsem nikoho neurazil a tento typ napadání diskutujících je sprostý.

S lidmi jako vy se nedá diskutovat, protože překrucujete pravdu!

Lžete, jako když se Rudé právo tiskne.

A ten váš odkaz jsou naprosté kydy - to není popis funkce něčeho, to je nějaký popis údajného měření. Pokud tohle svinstvo někdo vyplodí, tak má diplom leda tak z práv v Plzni.

-------

Hrajete si tady s technickými termíny a dáváte jim jiný význam.

A pokud se někdo chce ohánět diplomy, tak já mám jako jediný ze dvou v celém ročníku červený diplom z techniky také. Já se tím chlubit nechci. ALE VY HO NEMÁTE. Mohu to panu Stworovi dokázat - veřejně to dělat nebudu.

-------
Energii je možné získávat všelijakými způsoby, ale bohužel dnes jich moc není dostupných.

Kdyby se podařila jaderná fůze vodíku, tak jsou všechny problémy s energií vyřešeny na staletí dopředu.
Kdyby jste nasázel do vesmíru milióny km^2 solárních panelů tak máte také s energií pro celé lidstvo vystaráno.

Nakonec můžete alespoň teoreticky veškerou hmotu transformovat na energii bez porušení známých fyzikálních zákonů.

Jen ta proveditelnost je v dnešním světě neproveditelná.
-------

Jediné, co zbývá pro pohon dnešních aut je bohužel benzín a nebo stále více protěžovaná elektřina.

-------

Věřím tomu, že se dá něco nového objevit, ale sektářství tomu spíše škodí.

376926

12.2.2020 19:18

RE: Naštěstí vše bude jinak

Kevin 185.?.?.?

Reakce na 376798

V březnu vás všechny zde na Zvedavci pozveme na LiveStream celosvětového představení prvního plně self-sustain hardware, které produkuje elektřinu (v podstatě téměř zdarma) a to při všech klimatických podmínkách


Nejste vy tak nahodou byvaly nick Guru, co tady na zvedavci jeste v lednu 2009 sliboval E-cat "jiz v nejblizsich tydnech" temito vzletnymi slovy:

Nejpozději do konce r. 2009 bude veřejně (ve významných médiích)
představena nová FREE ENERGY TECHNOLOGIE, bude provedena akceptovatelná veřejná demonstrace, např. hardware poběží nejméně 3 dny non-stop, bude produkovat energii a to bez detekovatelného přívodu paliva nebo jiné doposud známé energie.


Nebo jste ten stejny pan, co tady na Zvedavci v roce 2006 sliboval velkou prezentaci firmy Steorn a predstaveni zdroje nekonecne energie na magicky datum 7.7.2007 a vyzyval k nakupu akcii a investicim??

Vite co mi to cele pripomina? Pana Lustiga, blahe pameti, podvodnika ktery prodal Karlstejn i Eiffelovku. Ten take ve svem investicnem vestniku kazdou chvili zverejnoval "nove a necekane objevy v Jizni Africe", nalezy obrovskych zlatych zil a fotomontazi provedene snimky diamantovych dolu, kde uz "brzy zacne tezba". Tenkrat to mel pan Lustig tezsi, musel primo hledat a presvedcovat investory. Tehda burza jeste neznala obchody s opcema, shorty a derivaty. Dnesnim Lustigum staci pustit na internet falesnou zpravu treba o vybuchu ropne plosiny nebo novem nalezisti a spekulovat na ocekavany pokles a vzestup hodnoty akcii. A mam dojem, ze Steorn, auto na vzduch, MEG a dalsi stranky ktere se posledni dobou mnozi na netu a slibuji "sokujici objevy", "volnou energii" ci "konec zavislosti na rope" jsou ze stejneho soudku.

376858

11.2.2020 17:50

Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Kdo používá hlavu k myšlení a ne jen jako vycpávku na kulicha už dlouho ví, že perspektivní alternativou ke spalovacím motorům jsou auta na palivové články, tedy na vodík, jimi produkovaný. Až Němci budou dobíjet své drahé a údajně "ekologické" elektrovehikly ze zásuvek, nastane v jejich koloniích, tedy i v Česku, totální blackout. Nejde mi do hlavy, proč elektrovehikly jsou tak drahé, když výroba elektromotorů je výrazně jednodušší než výroba moderních spalovacích motorů. Asi nebudu sám. Asiaté jsou daleko prozíravější. Pro export do chazarského kaganátu za velkou louží a do kaganátu podřízené Evropy sice vyrábějí elektrovehikly, ale pro domácí trh počítají s vehikly na palivové články. "Odborníci" prosazující na přání chlebodárců elektrovehikly a ohánějící se tzv. uhlíkovou stopou, by se měli zaměřit na to, proč v Kalifornii,v Amazonii, na Sibiři, v centrální Africe (tam to byl opravdu děs a běs) a ve východní Austrálii shořely milióny hektarů lesa. Určitě ne jen vlivem bouřek a blesků, ale zcela jasně na něčí objednávku. Za prachy se najde žhářů "něurekom". Při těch gigantických požárech vznikla nejen gigantická "uhlíková stopa" v atmosféře, ale též dramaticky ubylo producentů kyslíku a "benzínu" pro vše živé.Že by to byl další cíl vždy v pozadí ukrytých "světovládců" s křivými frňáky a ještě křivějším charakterem?

376811

11.2.2020 21:26

RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 376811

Bezva až na drobný detail, že "palivové články" obvykle vodík či jinou surovinu spotřebovávají a ne produkují. Produkují elektřinu. Trochu se ztrátou ale produkují, Něco jako baterie ale o dost dražší. Takže by to asi moc nefungovalo. Auta na vodík, proč ne. Pokud vymyslíte bezpečné "nádrže", efektivní a bezpečný rozvoz vodíku po městech atd. A trochu upravíte motory. Jenže stejně na výrobu vodíku potřebujete zdroj energie... Ten už "eko" nebude.

Perpetuum mobile je nesmysl větší nežli marťani. Zato Perpetuum debile, to tu je s námi pořád.[pláč]

376818

12.2.2020 16:40

RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 376818

A není pod tím podepsán Dr. Le Grace?

376847

12.2.2020 15:24

RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků

Lovec idiotů 91.?.?.?

Reakce na 376811

Kdo používá hlavu, ví že palivové články vodík neprodukují. Vodík je nutné "vyrábět", takže se jedná jen o o obdobu klasických elektro článků/baterií, kdy se místo elektrické energie skladuje vodík.

Cituji z článku, na který jsem přidal odkaz výše:

"Palivový článek je zařízení, které při elektrochemické reakci přeměňuje chemickou energii kontinuálně přiváděného paliva s oxidačním činidlem na energii elektrickou.

Oproti tepelným strojům s generátorem el. energie dosahují palivové články při výrobě elektrické energie vysokých účinností, a to až 60 % v laboratorních podmínkách. Reálná účinnost dosahuje 40-55 %, dle zatížení a typu palivového článku. Vysoká účinnost je dána zejména tím, že přeměna energie je přímá, nikoliv přes mezistupně (tepelnou a mechanickou E), jako je tomu např. u spalovacích motorů."

Takže jen abyste byl v obraze, co je palivový článek, který (například) vodík spotřebovává při výrobě elektřiny.

Takže to neřeší nic, protože je potřeba nejdříve za značných energetických vstupů vyrobit vodík, který se pak s mizernou účinností použije k výrobě elektrické energie.

376845

12.2.2020 16:48

RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376845

Inovace by mohli změnit podmínky efektivity, ale ne během následující pětiletky. Van Leyden prohlásila, že pokud EP nedá v rozpočtu 25% na boj proti klimatu, tak to nepodepíše. Začíná nám od zmatené Gréty přituhovat. Samozřejmě totální závislost na centrálně distribuované elektřině ( i sekundárně ve formě baterii ) by se dala mocensky využít jak hodně velký klacek. Z toho důvodu lze očekávat nechuť k projektům s nízkou závislostí na rozvodné síti a s možnosti efektivně skladovat elektřinu. Právě proto tahle baterka mi přijde zajimavá. A tahle jeřábová megabaterie taky, mám rád jednoduché nápady. Z toho důvodu vytápět elektřinou považuju za vrchol blbosti, nejprve s 30 % účinosti ohřát z nějakého zdroje ( jestli to je je jádro, uhlí, plyn ... pouze technický detail) vodu na páru, prohnat turbínou a vyrobit elektřinu, se ztrátama to dopravit ke spotřebiteli a pak si tím zatopit... Když si přečtu něco od lidí jako Holoubek ohledně ochrany životního prostředí nebo od Wagnera ohledně technických možnosti energetiky, tak se nemůžu ubránit, že to jsou hlasy vědců a odborníků marně volající na poušti klima-hysterie, která má přece svoje rádoby experty a guru.Otázka je jaká je skutečná energetická bilance s náklady na výrobu i provoz, ekologické dopady, celkovou životnost i likvidací odpadu u těch dvou baterek, co dávám odkazy.
http://www.osel.cz/10862-nova-zahrivaci-li-ion-bat...
http://www.osel.cz/10832-energy-vault-uskladnuje-e...

376848

12.2.2020 17:35

RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 376845

Omlouvám se, doučím se palivové články.

376851

13.2.2020 0:54

RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376851

Tady píšou něco o hydridu hliníku. Už za půl roku možná budou mít 300 W generátor. Jenom pentagon by na záčatek potřeboval 43 000 tun AlH3, nepíšou nic kolik energie přijde na výrobu a jaká je tedy celková energetická bilance je ve hvězdách. Já jenom pamatuju ze školy, že výroba hliníku jako kovu je náročná energeticky i ekologicky. Pokud jde o klimatické hysteriky, tak by měli zbystřit, poněvadž sice nedojde k emisy CO2, ale H2O. Vodní pára je taky sklenikotvorný plyn. Potenciál globálního oteplování PGO prej není třeba uvádět, poněvadž plynná molekula H2O má v atmosféře životnost pouze 10 denní. Pak zaprší a zřejmě dalších 200 let asi pršet nebude. Těch 200 let je horní hranice, kdy se nám rozpustí CO2 v oceánu. Za jak dlouho ho pohltí biosféra - třeba fytoplankton, nám nepíšou. Ač neradi, tak nepřímo ve wiki připouští, že atmosféra s hydrosférou jsou dynamické systémy stojící na dynamických rovnováhách. Tak před 10 lety si pamatuju, že dokonce wiki v češtině uváděla uváděla ten ekvivalent oteplovací efekt pro vodní páru na 800. Pravděpodbně studující mládež bude muset stávkovat i v pondělí, aby za pár let tohle numero mohlo být znovu uvedeno bez rizika prozření. Co je mnohem podstatnější tak jsou fyzikální vlastnosti vody ve všech skupenství. Unikátní je obrovská tepelná kapacita kapalné vody a fakt, že v atmosféře se vyskytují všechna skupenství vody najednou a to prosím s vysokou dynamikou.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sklen%C3%ADkov%C3%BD...
http://www.osel.cz/10764-stane-se-hydrid-hlinity-k...
Tady je zajímavý dokument jak to všecko je provázané ještě komlexněji než jsme si mysleli, byla uvolněna data ze satelitů. Asi je potřeba, aby pomohla vědecká obec globálně. Sic nemá tu pravou důvěru, aby pracovala na plný úvazek na utajeném výzkumu. Za peníze a privilegia holt všechno a všechny koupit nelze, ale když jde o holé přežití do max 10 let, než nevratně jako biologický druh vyhyneme.... Pro nás plyne ponaučení z krizového vývoje, že když emise CO2 jsou fuj, tak emise H2O jsou fujtabl, fujtajbl. Vodíkový palivový článek nestudovat, ale v Bruselu by ho měli ideologicky znemožnit a přísně zakázat. Jak zakázat vodu, to bude pro zelené alarmisty poněkud tvrdý ideologický oříšek. Obávám se, že i kdyby mladí prostávkovali celý školní rok a byli naprosto negramotní. Tak plastovou flašku s vodou, aby náhodou neumřeli, mají sebou furt i na demonstracích.
https://www.youtube.com/watch?v=fH6Ym2X1_2Q

376868

13.2.2020 8:22

Proč nevěřím zázrakům

Qwe 37.?.?.?

Stran získávání energie. Je fakt, že teoretičtí fyzici připouštějí možnost získání energie z vakua, ale pokud vím zatím ani nevědí jak. Podle mě, kdyby skutečně taková věc fungovala a bylo to několik let známé, už by na to jela polovina Číny. Rovněž na Kubě by to už asi měli zmáknuté.
Klidně počkejme do března, pokud by to fungovalo, tím lépe. Ale nevěřím.

376872

14.2.2020 11:24

Jen dodatek k elektroautům.

Qwe 37.?.?.?

Jelikož zdaleka ne každý má garáž, kde může své auto v klidu přes noc dobíjet, jsem fascinován představou sídliště, kde se z každého bytu táhne el. kabel, dlouhý několik desítek či stovek metrů k nějakému autu.

376903

Příspěvků: 37

11.02. 06:47 gippius  Nebyla by úplně náhodou nejlepší fungující veřejná doprava?
11.02. 08:11 ping789  RE: Nebyla by úplně náhodou nejlepší fungující veřejná doprava?
11.02. 12:54 gippius  RE: Nebyla by úplně náhodou nejlepší fungující veřejná doprava?
11.02. 08:39  Elektrická auta s hmotností nad 3,5 tuny?
11.02. 10:18 Kouba  Zatím jsem se nikde nedočetl,
11.02. 10:48 Franta Jouda  RE: Zatím jsem se nikde nedočetl,
11.02. 11:24 Jan Hanuš  Je to záhada.
11.02. 17:23 kal. el :-)  RE: Je to záhada.
11.02. 11:33 Venny  Tak trochu si zavzpomínám
11.02. 12:11 libertarian  komu je článok určený ?
11.02. 13:29 Jan Hanuš  RE: komu je článok určený ?
11.02. 12:45 Analytické oddělení  Naštěstí vše bude jinak
11.02. 15:45 Qwe  RE: Naštěstí vše bude jinak
11.02. 17:25 Antimon  RE: Naštěstí vše bude jinak
11.02. 18:11 Lovec idiotů  RE: Naštěstí vše bude jinak
11.02. 18:24 rešerše  RE: Naštěstí vše bude jinak
11.02. 18:50  RE: Naštěstí vše bude jinak
11.02. 20:08 Analytické oddělení  RE: Naštěstí vše bude jinak
12.02. 00:35  RE: Naštěstí vše bude jinak
12.02. 11:28  RE: Naštěstí vše bude jinak
11.02. 20:52 zdeněk412  RE: Naštěstí vše bude jinak
12.02. 07:07 Qwe  RE: Naštěstí vše bude jinak
12.02. 09:39 F&T  RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú
12.02. 12:22 Analytické oddělení  RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú
12.02. 15:11 Lovec idiotů  RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú
12.02. 19:23 Kevin  RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú
16.02. 00:43 F&T  RE: Naštěstí vše bude jinak - jaúú
12.02. 19:18 Kevin  RE: Naštěstí vše bude jinak
11.02. 17:50  Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků
11.02. 21:26 Kosk  RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků
12.02. 16:40 Jan Hanuš  RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků
12.02. 15:24 Lovec idiotů  RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků
12.02. 16:48  RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků
12.02. 17:35  RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků
13.02. 00:54  RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků
13.02. 08:22 Qwe  Proč nevěřím zázrakům
14.02. 11:24 Qwe  Jen dodatek k elektroautům.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 2

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 273,81 Kč
1 unce stříbra
549,71 Kč
Bitcoin
858 900,70 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 768