Diskuze k článku

Rodina je základ státu

Příspěvků 34

28.1.2020 1:48

Ano, nelze, než souhlasit...

R.E. 46.?.?.?

...co začali němečtí nacisté po 17. listopadu 1939 s naším školstvím, na to po 17. listopadu 1989 ti dnešní demokraticko-liberální progresivisti navázali a pokračují v tom na pokyn z hlavního stanu 4. říše...

376427

28.1.2020 3:23

Papouskovani zidovskych lzi

co na tom zalezi 201.?.?.?

Samotny vysplech "Slycháme často o křesťansko-židovských kořenech, stojících v základech Evropy" odrazuje od dalsiho cteni.

Krestansko-zidovske koreny je asi takovy nesmysl, jako tvrdit ze existuji skaredo-krasne zenske, rychlo-pomali fotbaliste, horko-studene polevky, tlusto-hubeni lide. Terminy, ktere jsou si v naprostem protikladu. Kdyby krestanstvi vzniklo z judaismu, tak by dnesni katolicti farari proklinali Krista a predcitali z Talmudu. Krestanstvi vzniklo jako PROTEST proti judaismu a s timto kultem dabla nema nic spolecneho.

A ze "Marie, Ježíš, však mají původ v sanskrtu a jejich význam byl duchovně trochu jiný, než dnes", pro Kristovy rany, kde takovy nesmysl autor vykopal? Existence Panny Marie a Jezise Krista je zaznamenana pouze v Novem Zakone, a prekrouceny hnus a lzi o obou dvouch v zidovskem Talmudu.

376428

28.1.2020 11:00

RE: Papouskovani zidovskych lzi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 376428

I křesťanství je infikované starozákonními obrazy a vzory. Krátce před převratem jsem jako zhruba dvacetiletý student chtěl vědět, jaké to je, věřit v Boha. Tak jsem se dostal do katolické církve. Po pár letech, už po roce 1989, jsem zašel po mši za jedním opatem, který v kázání dával věřícím za vzor Abraháma. Zeptal jsem se, jestli by si myslel, že k němu mluví Bůh, když mu ten hlas říká, aby pro něj (Boha) zabil vlastního syna. Jestli by spíš nepotřeboval psychiatra... Neuměl mi odpovědět. Pak zablekotal něco o tom, že se na to nemůžeme dívat dnešníma očima. Tak jsem to přeformuloval: Mohl by Bůh, který (podle Bible) dal Mojžíšovi 10 přikázání, z nichž jedno je "Nezabiješ", a který prý je samotná Láska a milující Otec, chtít po jiném otci, aby zabil své dítě? Pan opat odpověděl, že se to stalo ještě před Mojžíšem. Tak jsem namítl, jestli Bůh, "sám nehybný a neměnný, první Hybatel" (existující mimo prostor a čas) po čase změnil názor? Pan opat řekl, že Bůh Abraháma jenom zkoušel. Bohužel, v Bibli je ještě jeden podobný příběh, končící tragicky - jiný táta, Ivtáh, tam pro neuvážený slib Bohu zabije svoji dceru. Zeptal jsem se tedy pana opata, jestli nás Bůh uvádí do pokušení (já myslel, že pokušitel je spíš ďábel), ale pan opat se už dál bavit nechtěl. Cítil jsem se, jako když narazíte do zdi. Takových situací jsem zažil ještě hodně, než jsem pochopil, že zde není v mých silách něco změnit.

Na svoje otázky jsem našel odpovědi téměř po 30 letech, ale to už je jiný příběh. Ještě si povšimněme, jak podle (možná středověkého, ale stále dost vžitého) církevně-feudálního obrazu bude vypadat "Nebe" - lze z toho poznat, co si církev o Bohu, sobě a lidstvu celkově myslí. Vysoko a uprostřed bude Bůh, vedle něj Ježíš. Kousek níž Marie, pak andělé a svatí. Pak spravedliví "národa vyvoleného" a biskupové a kněží, pak nevysvěcení řeholníci (muži). Teprve pak jeptišky. Potom dobří křesťané, nejdřív muži, a pak ženy...

Tak si představte, z jaké vzdálenosti bude na Boha, podle této představy, hledět obyčejná malá holka, která v životě ještě nestihla nic zlého udělat. Ale stejně nic neuvidí, zastíněná davem důležitějších. Tuto představu je dobré si udržet v paměti pro její absurdnost a nespravedlivost. Můžeme z ní pochopit, jak budou překvapeni její tvůrci a šiřitelé, až jednou Boha, Podstatu všech věcí, sami uvidí. Je ovšem možné, že Ji nepoznají.

376440

28.1.2020 14:43

RE: Papouskovani zidovskych lzi

ID 93.?.?.?

Reakce na 376428

Pro pochopení zkuste třeba toto: https://www.gnostica.cz/prokopska-skola/ Pochopení a přínos lze ovšem očekávat pouze tehdy pokud nestavíte víru výš, než poznání.

376449

28.1.2020 16:38

RE: Papouskovani zidovskych lzi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 376449

I když Váš odkaz nebyl přímo určený mně, děkuji za něj. Naštěstí záměr zatemnit všechno lidské, duchovní, čisté a světelné (viz. Váš odkaz) tak úplně nevyšel. Je těžké zařídit, aby "prst neukazoval na Měsíc", i když jej někdo zakroutí a zašpiní, nebo dokonce usekne. Když "Měsíc" je všude kolem...

376453

28.1.2020 21:31

RE: Papouskovani zidovskych lzi

co na tom zalezi 201.?.?.?

Reakce na 376449

Tady mate tu indickou “svatost” a spiritualitu..
Cikani se o to snazi vsemi silami uz 800 let, ale jak vidno na “original” stale nemaji ..
http://memolition.com/2013/05/23/filthy-india-not-...

376459

28.1.2020 3:32

Jen politický hlupák či demagog

Altern 82.?.?.?

může tvrdit (ať už přímo či jakkoli jinak), že Marx pracoval na globálním ovládnutí pracující většiny bohatou globálně propojenou menšinou, vlastnící výrobní prostředky i moc, jak se děje nyní (když tomu ve skutečnosti u Marxe bylo naopak). Takže s tím účelovým označováním neoliberalismu jako neomarxismus jdi do vzdálených končin, autore!

376430

28.1.2020 8:49

RE: Jen politický hlupák či demagog

Pacholíček 80.?.?.?

Reakce na 376430

Nejmenoval se ten Váš idol náhodou Mordechaj Lewy? Jo proti kapitálu to on brojil ale banky, hlavně ty veliké nikdy nezmiňoval jako hlavní otrokáře.

Bodejť, když byl i s Béďou Engelsovým na Rotschildově výplatní pásce.

Ale možná se mýlím. Pacholík.

376432

28.1.2020 8:51

RE: Jen politický hlupák či demagog

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 376430

Naucte se googlovat. Neni to tezke.

http://www.gazetawarszawska.net/judaizm-islam/1409-marx


Karl Heinrich Marx (5 May 1818 - 14 March 1883), was a 19th century Jewish political ideologue who presented himself to the world as a journalist and economist. He is best known for subverting the nascent Socialist movement, likely as an agent of his cousin Rothschild; and on instructions from his mentor Moses Hess, creating a supposedly "scientific" theory known as Marxism.

Marx came from a long line of Jewish rabbis. He lived in Dean Street, London in squalor. He used to visit the Red Lion Pub at Great Windmill Street, Soho where he and Friedrich Engels were asked to write what became the Communist Manifesto. His best known work is the book Das Kapital, which fails to mention that money is printed out of thin air and by his cousins, the Rothschilds.

BACKGROUND

Karl Heinrich Marx was born in Trier, Kingdom of Prussia on 5 May 1818, an Ashkenazi Jew, to Hirschel Mordechai and Henriette Pressburg. Marx's Jewish name is Chaim Hirschel Mordechai. Marx descended from Talmudic rabbis; his paternal ancestors had provided rabbis to Trier since 1723, a post last held by his grandfather.

During the Napoleonic War of the Sixth Coalition, [Marx's father] Hirschel Mordechai became a Freemason in 1813, joining their Loge L'Ètoile anséatique (The Hanseatic Star) in Osnabrück.[3] After the war, he feigned conversion to Lutheranism as a means to better infiltrate Prussian society. He pretended to be an "assimilated" bourgeois Enlightenment liberal, interested in "free thought" and was wealthy, owning some Moselle vineyards.

One of Marx's grandparents was Nanette Salomon Barent-Cohen, who belonged to a wealthy Amsterdam family. Her cousin had married Nathan Mayer Rothschild and bore Lionel Nathan Rothschild, "Baron" and Member of Parliament for the City of London.

Karl Marx was brought up by his family to hate Jesus Christ[8]...Je tam i genealogicky strom

376433

28.1.2020 14:18

RE: Jen politický hlupák či demagog

Altern 82.?.?.?

Reakce na 376433

Vás neoliberály, stejně jako antisemitské neonacisty, Marx dráždí tak, že si nedáte ujít žádnou příležitost, jak ho zpochybnit, i kdybyste měli tvrdit, že 2+2=5. Ostatní, kteří nejsou zabředlí v žádném ideologickém konstruktu jakéhokoli směru, vědí, co je Google, jak, proč a kým jsou nastaveny jeho vyhledávací algoritmy a proto při jeho používání nepřestávají myslet. S vědomím, že nic nedokáže deformovat realitu účinněji, než rozum, úkolovaný vlastními ideologickými prioritami.
Pokud jde o Židy, byli a jsou mezi nimi "Einsteinové" i "Goldsteinové", podobně jako je tomu u všech ostatních národů. A jako u všech ostatních národů je na "Goldsteiny" občas víc vidět, protože občas mají bohužel výrazně navrch. Což ale nijak nesnižuje přínos "Einsteinů".
A ne, nejsem Žid, marxista, komunista ani anarchista, nejsem členem žádné strany ani církve a nikdo mě za veřejně publikované názory neplatí.

376447

29.1.2020 9:10

RE: Jen politický hlupák či demagog

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 376447

Chapu, jste jen cvok do Marxe.

Nejsem ani neoliberal, ani liberal, ani nacista, ani neonacista. Jen mam vas vsech istu plny zuby.

Marx byl nedostudovany blabolici blazen, co nikdy doopravdy nepracoval a zil za cizi penize. Mel kupu deti a bez prace zil docela nakladnym, stredostavovskym zivotem, jako nefalsovany parazit. Je verejne znamo, ze byl placen Engelsem a jak vypovida vyse uvedene tak nejspis svymi pribuznymi Rotschieldy.

Koncept komunismu je tak pitomoucky, ze mu nikdo mentalne zdravy nemuze uverit.

Co mi chcete namluvit, ze Google vede proti Rotschieldum valku?

Nevim co myslite tim blabolenim o Einsteinech a Golsteinech. - Ja jsem mluvil o Marxovi. Jeho dilko Kapital jsme museli cist ve skole a tak jsem si udelal nazor primo o jeho vlastnich slovech. Jestli se pod to podepisujete, tak se zamyslete co to o vas vypovida.

Nebudte hlupak a premejslejte, v jakych bankach zustaly penize tech chudaku co pomreli za valky a kdo na tom teda na konci vydelal.

https://www.amazon.com/Hitlers-Secret-Backers-Sidney-Warburg/dp/B072ZHBVLP

376465

28.1.2020 18:37

RE: Jen politický hlupák či demagog

anellus anellus (zavináč) centrum (tečka) cz 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 376430

Pod toto tvrzení bych se též podepsal. O tom, co je to neomarxismus, dnes tak frekventovaný pojem nemá nikdo žádnou představu a v podstatě ani nic takového neexistuje. Cílem je jen hodit odiózní stín na marxizmus - ekonomickou vědu jejíž některé postuláty nebyly nikdy vědecky vyvráceny. Mluvím hlavně o teorii nadhodnoty na níž si zatím všichni prokapitalističtí ekonomové vylámali zuby. Kdokoli, kdo dnes použije termín neomarxizmus s cílem dehonestace se tím automaticky pasuje na hlupáka.

376458

29.1.2020 10:00

RE: Jen politický hlupák či demagog

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 376458

Jo jo, veda. Tak se muze rikat kde cemu.

Marxismus neni jen o ekonomice. Jsou to take socialni vedy, psychologie a tak dale.

Marx, nedostudovany hlupak, ani nevedel, do ceho vseho strka nos.

Jak to ma hlavu a patu jsem mel prilezitost videt zblizka jako vsichni, co nebyli v partaji.

Neomarximus se tomu rika, protoze to vyslo z marxismu a zas to ma ambice ridit svet a predelavat lidi, pochodovat institucemi a oslavovat vsechny uchylarny.

Je to v podstate prejmenovany trockismus, ktery je jen jedna verze z marxismu.

Bohuzel, marxismus neni jen teorie nadhodnoty a kdyby to bylo jen o tom, tak ani neni o cem debatovat. Marxuv pohled na nadhodnotu je jen jeden z mnoha moznych a je velice zjednoduseny. Ja, jako pracujici, co vytvari hodnoty, ktere firma prodava, preci jen chapu, ze z my prace musi byt placeni i dalsi zamestnanci, kteri delaji obsluzne prace a ze se za to i kupuji nastroje, abych mohl pracovat. Kdyby Marx sam nekdy pracoval, tak by prisel i na tohle.

Klidne si myslete, ze jsem hlupak. Jsou to nazory cloveka, ktery se zlobi na principy jazykovedy, ze zrovna tohle slovo se ustavilo zrovna k tomuhle konceptu. - Kdybyste vic studoval, tak byste vedel, ze takhle se to deje porad. Treba pitomy anglicismus dealer mel puvodni ceskou verzi Obchodni cestujici. - Muzete proti tomu vest krizacke tazeni a nadavat vsem, co si dovoli pouzit zabehly termin pro srozumitelnost komunikace.

Nejde o dehonestaci. Ta zla svine ji nepotrebuje, udelala si svou povest sama.

376471

28.1.2020 3:40

Je to nebezpečná situace

siky 190.?.?.?

Pokud se tohle nechá být, další generace bude bez možnosti porovnat stav s normálem a tato diktatura a komunismus už se tak nebudou nazývat - bude to cosi normálního a nezpochybnitelného. Je nutno si vzpomenout, že naše společnost přežila především právě díky lidem jež porušovali zákony a rozkazy - a teď je ten čas. Už přḯklad Barnevernu mluví sám za sebe - lidi, co se drželi zákonů, již své děti nikdy neviděli a do jisté míry by bylo možné říci... 'dobře jim tak'. Jak může ještě někdo dneska věřit takovému ksindlu a ještě do toho cpát peníze? Nechápu!

Teď tu máme milion chilek, ale až se ukáže, co jsou zač, bude nutno opět reagovat. Zorganizovat to znova, ve velkém a ufinancovat to z vlastního a ne z peněz Rotchildů. To se zdá být ale prakticky nemožné, i s ohledem na zneužití psychotronických zbraní, jež každou spontánní revoluci zastaví a drží mysli těchtoi ubožáků v šachu a neschopnosti přirozeně reagovat na situaci. Tahle diktatura se tu plánuje instalovat na pěkně dlouho, tj. prakticky navždy. [naštvaný]

376431

28.1.2020 8:52

Rodina je základ SPOLOČNOSTI.

libertarian 31.?.?.?

Rodina je základ státu???

Skôr by som povedal : Rodina je základ SPOLOČNOSTI.

Základom ŠTATU je VLÁDA a parlament.
A v demokracii platí : Akí ovčania, taká vláda. A nakoľko (podľa Gausovej krivky rozdelenia) je väčšina ovčanov intelektuálne pod priemerom, tak to podľa toho vypadá. A žiadna rodina to nezachráni.

376434

28.1.2020 12:15

Proc mate nick " libertarian" ?

Joachim Argon 89.?.?.?

Reakce na 376434

Kdyz se verejne hlasite k tomu, ze zakladem statu je napr. vlada, a jeste to verzalkami zduraznujete ?!? Neni to divne ?

Kvalita ci druh organizace, o to tady kraci. V " demokracii" pak jde hlavne o ten prvotni vyber aktivnich ucastniku organizacni prace , jak se provadi. Zda nejakym prirozenym (kompetentnost, profesionalita, loajalnost...) zpusobem, anebo napr. mafianskym (partajnickym,diktatorskym... ). Protoze vadny prvotni vyber je nejlepsim predpokladem toho, ze i ty dalsi vybery (volbou losovanim...) budou defektni. Kor kdyz jsou procesy vyberu napr. komodifikovany, nebo totalitarizovany.
Stat se bez vlady (v uzsim slova vyznamu, samozrejme ze je treba dospet k rozhodnutim - jak dal) obejde, ale bez rodin ne.

376445

29.1.2020 9:40

RE: Proc mate nick

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 376445

Joachim Argon :
Ty si fakt hlupák.
Ja som napísal REALNY FAKT : "Základom ŠTATU je VLÁDA a parlament."

- toto nie je môj sen, ale krutá realita. Asi si absolvoval inkluzívne vzdelanie....

376468

29.1.2020 13:44

RE: Proc mate nick

Joachim Argon 89.?.?.?

Reakce na 376468

No tak to priste uved, ze jsi to tak nemyslel, jak jsi to sem napsal. Kdyz uz mi teda tykas, soudruhu " libertariane" bolsevickeho razeni.

Pro hlupaka kazdy hlupak, "libertariane" s kurzem pro analfabety z rozvojovych zemi.
[velký smích])))

376484

28.1.2020 9:39

Bude záležet na každém z nás

eda521 62.?.?.?

Větu:
"Učíme se o velkých postavách českého obrození, ale pravými strůjci neuvěřitelného českého návratu mezi vyspělé kulturní národy Evropy byli obyčejní, venkovští kantoři, vzdělávající děti často v zoufalých podmínkách."
vidím jako povzbuzující. Jsme na tom lépe - z pohledu komunikačních možností a informačních zdrojů. Jsme na tom hůře - z pohledu zahlcení dezinformacemi, odvádění pozornosti od věcí důležitých pro život, vzdalování od přirozenosti. Mnoho záleží na nás, na vědomí souvislostí, vědomí potenciálu svých životů, vědomí "neviditelné" síly, která nás (naše potomky) vede do záhuby.
Jsou tu ještě vědomí lidé s vlastní cestou a poznáním, mluví v médiích se stovkami a tisíci dalších. A záleží jen na nás, zda budeme rezonovat.
Dávám tu 3 linky na rozhovory s člověkem, jehož hlas by měl být slyšet v našich myslích a - je to tu zas - záleží jen na nás. Jmenuje se Marek Herman. Mluví o mateřství, rodině, výchově.
https://www.youtube.com/watch?v=zGbSShLsw_Y
https://www.youtube.com/watch?v=9PkEB4m3Pv0
https://www.youtube.com/watch?v=-XoLP2CitEs

376437

28.1.2020 10:25

Rodina je přežitek...

Totalitarista 88.?.?.?

Základem státu není rodina, ale dobře vycvičená a odhodlaná pěchota. Funkci rodičů musí převzít ideoví funkcionáři. Vychovávat znamená především vést!!!
Co jsou to rodiče? Jenom emocionálně parazitující xindl.

376438

28.1.2020 11:57

RE: Rodina je přežitek...

Helda 185.?.?.?

Reakce na 376438

To poslední slovo "ksindl" je pravdivé jen ve vašem případě! Zřejmě jste se ani narodit neměl. Snad nikdy nebudete mít děti!

376444

29.1.2020 10:07

RE: Rodina je přežitek...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 376444

Jeho nick mluvi za vse

376472

30.1.2020 14:34

Pozor, praskne vám žilka...

Totalitarista 88.?.?.?

Reakce na 376444

Hodně emocí, ale nic jiného. Uvědomte si, že většina rodičů je hloupých a co taková hovada mají děti naučit a nakonec je naučí? Právě jenom vlastní slabost. Dítě potřebuje výzvy, pohyb,odměny a tresty, ne drbat za ouškem.
S poslední větou vás bohužel musím zklamat. Děti mám, vyrobil jsem jich už poměrně mnoho, ale jako chytrý samec je nechám na starost jejich matkám. Ty jsou zase natolik inteligentní, že po mě radši nic nechtějí. Stejně bych jim nic nedal...

376507

28.1.2020 11:14

Zmatené

Heriot 185.?.?.?

Osobně vidím ten článek jako zmatenou směs lží, polopravd a pravd. Zbytečně dlouhou. Takové články jsou manipulativní.
Jistě, když mluví i dnešku, říká pravdy, které asi zpochybnit již nelze.
Ale samozřejmě nechybí kopnutí si do předlistopadové éry, kdy bylo školství na mimořádně vysoké urovni i přes ten slabý (proti dnešku) ideologický nános. Ale povinný m.-l. nijak nebránil širokému vzdělání v jiných oblastech. Rozvoj kterého bylo za 40 let dosaženo je toho důkazem.
Stejně tak ten neustále vnucovaný lživý pojem neomarxismus...
I pejsek s kočičkou dávali do dortu dobré věci, ale vysledek je stál velké bolení břicha, Totéž si myslím o tomto článku.

376441

28.1.2020 12:52

RE: Zmatené

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 376441

Dobře shrnuto, neřekl bych to lépe. Jen malá vzpomínka: Po revoluci se tu objevila nějaká genetická inženýrka z Anglie. Tvrdila, že po celoživotní studiu genetiky došla k závěru, že lidi jsou zcela nepoučitelní a musí všechno opakovat pořád dokola. Nakonec i ten feudalismus třeba bude a možná i doba kamenná. Chvilkaři a greténi pokládají základy.

376446

29.1.2020 10:10

RE: Zmatené

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 376441

lživý pojem neomarxismus - Jak vysvetleno vyse, je to pojem, co se ustavil,jako tolik jinych. Anglicka New Left, taky neni levice, neoliberalismus nema se svobodou nic spolecneho a neokonzervativci nejsou konzervativni.

Az nekdo vymysli novo-soulozeni, taky to nebude soulozeni.

Tak funguji jazyky.

376473

28.1.2020 11:56

Clanek je tak trochu gulasem, od vseho trochu....

Joachim Argon 89.?.?.?

Snad jen dve male poznamky.
A sice ze nejen Masaryk, ale zrejme i Komensky byl puvodem Slovak.
A ze rodina sice muze byt zakladem statu, avsak rodina nuklearni rozhodne neni tradicni rodinou, je klestencem, produktem rozpadu obcin a proletarizace mas. Groteskne morbidnim pak je, ze velmi casto se rozpada dokonce i takovyto nuklearni klestenec, viz rozvodovost.
Z cehoz asi tezko pujde obvinit ty zahadne " neomarxisty" (srovnej s terminem " zidobolsevik" kdysi...zde mala poznamka, citat : „Maloměšťákem není ten, kdo prohlásil za maloměšťáka někoho jiného.“)

No a jiz tradicne male doporucenicko , co ted ctu. A sice Chesterton : Heretici. Vyjmu :
„ Jakou má cenu zplodit člověka, dokud jsme neurčili, jakou má cenu být člověkem ?“
„ Nikdo nemá užívat slova „ pokrok“ , dokud nemá definitivní kredo a železný morální zákonník. Nikdo nemůže být pokrokový, dokud není doktrinální; skoro bych mohl říci, že nikdo nemůže být pokrokový, aniž by byl neomylný – buď jak buď aspoň aniž by věřil v něčí neomylnost. Neboť pokrok znamená samým svým významem zaměření; a jakmile začneme mít nejmenší pochybnost o směru, začneme mít v témž stupni pochybnost o pokroku.“

376443

29.1.2020 10:22

RE: Clanek je tak trochu gulasem, od vseho trochu....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 376443

Z cehoz asi tezko pujde obvinit ty zahadne " neomarxisty"

oni nejsou tak zahadni, jak se zda vam. -

srovnej s terminem " zidobolsevik" - Ne neomarxista se srovnava s terminem trockista. Vazne doporucuji nastudovat i jinou terminologii nez tu nacistickou, vypovida to o vasich znalostech, neznalostech a limitacich.

Pak si muzete jit studovat Frankfurkskou skolu. Dnesni nejzivejsi marxistickou vetev.

A Chestertona nechte byt, citoval jste pekne nesmysly, uz ztracite odstup.

376475

29.1.2020 13:46

RE: Clanek je tak trochu gulasem, od vseho trochu....

Joachim Argon 89.?.?.?

Reakce na 376475

Jiste, pane veliteli neomarxistu !!

376485

29.1.2020 11:48

Článek je skvělý. Mám jiný názor pouze v jediném případě.

Hloubavý 90.?.?.?

Autor popsal současný stav společnosti velice přesně a to včetně historických souvislostí. Velmi správně postupoval zejména v případech, kdy historické záznamy neexistují, nebo je jejich autentičnost výrazně na vodě.

Zde prakticky použil matematickou metodu limit. Ta říká, že v případě, že nelze přímo dokázat výsledek přesným výpočtem lze jej vyvodit z trendu. Příklad:

1 děleno 0 nelze v aritmetice vypočítat.

Řešení je při použití mety limit. (Jde prakticky o logické vyvození, jak se věci asi udály, pokud některé kamínky skládačky chybí. Je je nutno tedy vyvodit. Pak získáme ucelený obraz i v případě, že nemáme k dispozici veškeré kamínky exaktně k dispozici.)

Tedy:
pokud dělím číslo 1 číslem 1 dostanu 1
pokud dělím 1 číslem 0,5 dostanu 2
pokud 1 / 0,1 = 10
1 / 0,01 = 100
1 / 0,000000001 = 1000000000

Z uvedeného vyplývá, že čím menším číslem tu jedničku dělím, tím je výsledek číslo větší.

Tedy v touto metodou matematických limit dokazuji, že v limitním případě 1 / 0 je výsledek nekonečno.

Bohužel řada diskutujících článek odsuzuje jako jakýsi nepodložený mišmaš, odkazujíc se právě na své znalosti zdrojů, které jsou ale právě těmi, o kterých autor článku píše jako o "Historii psanou rukou vítězů". Tito článek kritizující diskutéři se nejsou schopni pozastavit nad rozpory svých zdrojů s kontinualitou doby před a po období které popisují.

Právě na to se ale autor článku snaží zcela výstižně a ve velmi obecné rovině poukázat. Bohužel vidím, že je spíše nepochopen, nežli pochopen. Na článek se nelze dívat tak, že rozpitvávám určité nepřesnosti, spíše neúplnosti některých autorem vložených kamínků, kdy o tom jak se věci udály přesně ve skutečnosti již nikdo nemá šanci zjistit (leda by bylo možno cestovat v čase). Tyto "nepřesné kamínky" autorem vyvozené logicky (v principu metodou limit) jsou ale podstatně relevantnější, nežli řada těch, které většinová společnost nyní uznává za "pravdivé zdroje" popisu věcí, které se staly někdy dávno v minulosti.

Zkuste se vážení diskutující zamyslet následovně. Například na Ukrajině někdo sestřelil v r. 2014 dopravní letadlo. Budete-li vycházet z toho co říkají Rusové, dozvíte se jejich výklad, Ukrajinci jiný, USA též jiný. Jak to bylo ve skutečnosti ví pouze ten který to udělal. Uběhnou léta a zachová se pouze jedna varianta současného mediálního výkladu. Takto se stane pravdou???

376478

30.1.2020 9:07

RE: Článek je skvělý. Mám jiný názor pouze v jediném případě.

anonym 185.?.?.?

Reakce na 376478

Takto se hlavní mediální výklad ohledně MH-17 sice pravdou nestane (dle skutečnosti), ale další společenské procesy významně ovlivní v tom směru, jako by to pravda byla. A tím se do určité míry onen výklad pravdou stává. Ale to je samozřejmě manipulace, která může fungovat v prolhaném a pokryteckém světě. A to je zase podmíněno obecným duchovním úpadkem populace člověka moudrého vyspělého (to je odborný termín).

376498

29.1.2020 11:50

Článek je skvělý - vytkl bych jediné (dokončení)

Hloubavý 90.?.?.?

... Uběhnou léta a zachová se pouze jedna varianta současného mediálního výkladu. Takto se stane pravdou???

Vytkl bych jediné. Poukaz na to, že se fašisté snažili vytrénovat nadčlověka. Tedy jde mi o to "vytrénovat" a "nadčlověka". Můj názor je, že každý dostává do vínku od přírody nebo od boha (vyberte si každý dle svého založení) při narození určitý potenciál. Nejzákladnější a nejpřirozenější úlohou všech rodičů by přece mělo být výchovou docílit toho, aby jejich ratolesti tento potenciál rozvinuli do maximálních možností. Stát by tomuto měl plně napomáhat a v případě, že rodiče selhávají, tak je v tomto i případně nahradit. Tím nemyslím, že by měl stát rodičům děti brát jako v Norsku. Fašisty bych do toho nemotal už vůbec, byť v tomto ohledu činili správně.

376479

30.1.2020 8:27

RE: Článek je skvělý - vytkl bych jediné (dokončení)

ping789 91.?.?.?

Reakce na 376479

moc přemýšlíte kolego, v té přestřelce ideodiverzních podporučíků a dobrem planoucích papoušků různých výdělečných ismů jste skoro solitér - osvěžující

376497

29.1.2020 19:27

S rodinou už NWO nepočítá

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Tento novodobý otrokářský řád pro 21. století už ale ani nepočítá se 7,7 miliardou žijících, naivních a už nepotřebných otroků. Je jich pro zločinecké chazarské "světovládce" ze Západu až nebezpečně a zbytečně moc. Mám hodně nepříjemný pocit, že současná panika s koronavirem v Číně a v celém světě, není důsledek přirozené mutace virů, k nimž samozřejmě často dochází (viry jsou kromě prionů a viroidů nejjednodušší organismy na Zemi ), ale je to výsledek hodně utajované práce tajných biologických laboratoří s velmi utajeným programem činnosti. Amerika už ztratila mnoho privilegií, ale v oblasti genového inženýrství je stále světová špička. Týmy spolupracující s prof. Arnold na Caltech mají v oblasti molekulární genetiky opravdu špičkové výsledky práce a vůbec bych se nedivil, kdyby jejich výsledků zneužili právě ti, kteří se marně snaží zachovat nyní už neudržitelnou hegemonii Západu a jeho skutečných vlastníků nad zbytkem světa všemi možnými metodami. Není divné, že právě v době, kdy zuří ekonomická a finanční válka mezi starým a novým centrem světové moci, vypukne v novém centru moci epidemie (zatím ještě epidemie) virové choroby ? Kdo z toho může profitovat ? Cui bono ?

376494

Příspěvků: 34

28.01. 01:48 R.E.  Ano, nelze, než souhlasit...
28.01. 03:23 co na tom zalezi  Papouskovani zidovskych lzi
28.01. 11:00  RE: Papouskovani zidovskych lzi
28.01. 14:43 ID  RE: Papouskovani zidovskych lzi
28.01. 16:38  RE: Papouskovani zidovskych lzi
28.01. 21:31 co na tom zalezi  RE: Papouskovani zidovskych lzi
28.01. 03:32 Altern  Jen politický hlupák či demagog
28.01. 08:49 Pacholíček  RE: Jen politický hlupák či demagog
28.01. 08:51  RE: Jen politický hlupák či demagog
28.01. 14:18 Altern  RE: Jen politický hlupák či demagog
29.01. 09:10  RE: Jen politický hlupák či demagog
28.01. 18:37 anellus  RE: Jen politický hlupák či demagog
29.01. 10:00  RE: Jen politický hlupák či demagog
28.01. 03:40 siky  Je to nebezpečná situace
28.01. 08:52 libertarian  Rodina je základ SPOLOČNOSTI.
28.01. 12:15 Joachim Argon  Proc mate nick " libertarian" ?
29.01. 09:40 libertarian  RE: Proc mate nick
29.01. 13:44 Joachim Argon  RE: Proc mate nick
28.01. 09:39 eda521  Bude záležet na každém z nás
28.01. 10:25 Totalitarista  Rodina je přežitek...
28.01. 11:57 Helda  RE: Rodina je přežitek...
29.01. 10:07  RE: Rodina je přežitek...
30.01. 14:34 Totalitarista  Pozor, praskne vám žilka...
28.01. 11:14 Heriot  Zmatené
28.01. 12:52 Jan Hanuš  RE: Zmatené
29.01. 10:10  RE: Zmatené
28.01. 11:56 Joachim Argon  Clanek je tak trochu gulasem, od vseho trochu....
29.01. 10:22  RE: Clanek je tak trochu gulasem, od vseho trochu....
29.01. 13:46 Joachim Argon  RE: Clanek je tak trochu gulasem, od vseho trochu....
29.01. 11:48 Hloubavý  Článek je skvělý. Mám jiný názor pouze v jediném případě.
30.01. 09:07 anonym  RE: Článek je skvělý. Mám jiný názor pouze v jediném případě.
29.01. 11:50 Hloubavý  Článek je skvělý - vytkl bych jediné (dokončení)
30.01. 08:27 ping789  RE: Článek je skvělý - vytkl bych jediné (dokončení)
29.01. 19:27  S rodinou už NWO nepočítá

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 4

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 9

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 2

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 12

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 003 875,72 Kč

Poslední aktualizace: 16.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 637