Diskuze k článku

Trvalý růst v uzavřeném systému není možný

Příspěvků 39

13.12.2019 1:18

Pozor na podvodná tvrzení!

siky 190.?.?.?

Co nám říkali tuneláři v 90. letech? Že prý moc žereme a byli to oni, kdo kradl ve velkém a pustošil naši ekonomiku. Je to stejná rétorika iluminátů - oni vlatní korporace, jež profitují z destrukce a my jsme viníci! Ano, jsme, ale tím, že tuto chátru sociálních parazitů stále tolerujeme a živíme. Pak se nemáme jak divit, že nás chtějí vyvraždit a zavádět nesmysly typu 'socializmus a otevřené hranice'.

Jsou to oni, kdo vraždí protagonizátory volné energie, vedle dalších technologií a nám vytýkají spotřebu ropy? Navíc ropa se obnovuje daleko rychleji, než připouští oficiální 'věda', takže ani tam nedostatek nehrozí. Kdo přesunul výrobu do Číny, abychom každý šmejd s olovem a lithiem kupovali 10x nebo 100x častěji?

A finanční systém - ten je hlavním zdrojem nedostatku, protože skze něj neustále vykrádají ekonomiku a tvoří nedostatek všeho. Kdyby tu oni nebyli a měli bychom spravedlivý finanční systém, žádný růst by nebyl nutný, protože by každý vydělal tolik, kolik potřebuje a ještě by měl spousty času i peněz pro sebe, svoje děti nebo staré rodiče či různé projekty.

375311

13.12.2019 9:37

kapitalizmus = ideologie chronického nedostatku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a03:x:x:x:x:x

Reakce na 375311

Přesně tak. Zdrojem veškeré chudoby a nedostatku je současný ekonomický systém.
Jak to, že po pádu toho "totalitního socializmu" najednou byl nedostatek peněz, nedostatek bytů,nedostatek pracovních míst, zkrátka nedostatek všeho?

375323

13.12.2019 9:39

RE: Pozor na podvodná tvrzení!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375311

Vaše teze si odporují. Nazýváte tuneláře a korporace sociálními parazity? Prazité to jistě jsou, ale ne sociální. Vypadá to, že slovu sociální nerozumíte a používáte jej jen jako nadávku bez býznamu. Socialismus je to, že korporace omezujete (zdaněním, znárodněním jejich částí či jinak). Je také zajímavé, že dáváte dohromady socialsimus a otevřené hranice. Otevřené hranice byly vždy to, čím se chlubili zastánci kapitalismu, nikoliv socialismu. Také se vám nelíbí přesun přesun výroby do Číny. I to je typycky kapitalistická věc, která nemá se socialismem nic společného. Výroba se v kapitalismu přirozeně přesouvá tam, kde je levnější. A nakonec vám vadí finanční systém. Ano, financializace, tedy to, že se stále více peněz točí ve spekulacích a podobných věcech a méně tam, kde se něco dělá, je problém. Ale opět je to problém spojený s kapitalismem, nikoliv ze socialismem. Vy chcete socialismus (ne ten z minulosti, ale nějaký lepší) a zároveň máte zafixováno, že socialismus je španý. Zkuste si ujasnit pojmy.

Pokud jde o obnovování ropy, tak to je naprosto zanedbatelné a svědčí o tom energetická návratnost těžby. https://energetika.tzb-info.cz/9959-jak-dlouho-nam...

375324

13.12.2019 21:28

RE: Pozor na podvodná tvrzení!

siky 190.?.?.?

Reakce na 375324

Neodporují! Je jasné, že mohou existovat korporace, jež nejsou sociálními parazity a naopak - to snad nemusím uvádět. Nevím, z jaké pozice si chcete 'ujasňovat pojmy', ale místo toho bych vám doporučil následující link:

https://www.zvedavec.org/komentare2011/05/4370-soc...

Co se týká socializmu, termín není definován tak jednoznačně, ale pochopil jej již V. I. Lenin: ,,Socializmus je jen státní kapitalizmus", což mluví samo za sebe. Zasahování do korporací není nutně socialistická politika, pokud se jedná o národní bezpečnost, ekosystém či organizovaný zločin. Bezpochyby ale je spojen s neúměrným zasahováním do běžných firem a domácností: sociálka, exekuce, finančák, atd.

,,Socializmus a otevřené hranice" jsou krédem iluminátů a otevřeně jsou proklamovány jejich agenty, např. společností Google. Děláte si legraci, že jste tím překvapen? Taky si uvědomte, že bohatý kapitalistický svět byl uzavřen pro většinu z nás, ale dnes sem může přivandrovat kdejaký násilník a podporují jej v tom ti samí, kdo rozdělují dotace a omezují volné podnikání - to je snad výmluvné, ne?

A ,,přesun kapitálu" do Číny, samozřejmě, ale kdo tyto podmínky vytvořil, když ne oni? A co se týká ropy, diskuze o tom ponechme stranou, když jsou tu technologie budoucnosti. Ropa již žádnou nemá. Doufám, že jsem vše vyjasnil... [cool]

375336

13.12.2019 5:00

A k čemu tady ta planeta bude bez lidí ? ? !

Zdeněk412 2a00:x:x:x:x:x

Jestli se považuješ za parazita, tak se deratizuj. Já jsem součástí přírody i planety Země !

375314

13.12.2019 6:50

Nerozumiem

omar 109.?.?.?

Nerozumiem tomu, čo chcel autor povedať.
Systém nie je uzavretý. (Keby bol, tak už nie sme. Dokonca by sme ani nikdy neboli). Kľúčovým zdrojom energie pre nás je hviezda nazývaná Slnko. (Všetky prvky na Zemi končiac železom pochádzajú z prvej generácie hviezd vesmíru. V cievach nám doslova a do písmena koluje hviezdny prach - mám na mysli železo v hemoglobíne). Ďalšie prvky - napr. zinok, zlato, urán vznikli inak, pravdepodobne zrážkami vyhorených hviezd.
Máme k dispozícii dosť zdrojov energie na dlhé stáročia, ba tisícročia (urán, vodík). To by ale nesmeli byť tie zelené negramotné opice a megalomanskí statefuckeri pripustení ku riadeniu sveta. Pokus o prenos vedomia na kremíkové čipy je kolosálny podvod. Takže neostáva im nič iné, ako sa na planéte Zem "venovať" jej rozvoju.

375315

13.12.2019 8:07

RE: Nerozumiem - nedivím se

ping789 91.?.?.?

Reakce na 375315

v uzavřeném systému může trvale růst pouze hloupost , konečným stádiem je přemena všeho tepla, světla a částic i antičástic na hloupost, kondenzační jádra v horních uhrách a protektorátu bémen und méren tento nezvratný proces urychlují,
hlasováni u tohoto textu poskytuje empirickỷ důkaz, ví to dokonce každý akvarista a jeho zářivka [velký smích] ach vy svaté protokoly , vy to víte taky [velký smích] mili gojové množte se a serte se, ano bude líp [mrknutí jedním okem]

375316

13.12.2019 8:50

RE: Nerozumiem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375315

Systém možná není izolovaný, ale právě ty věci, kterých se ta neizolovanost týká, se nazývají obnovitelné zdroje, se kterými má autor článku evidentně problém. Z hlediska věcí, které těžíme, ho za izolovaný považovat můžeme. Ano, naše těla i vše kolem nás pochází z atomů z vesmíru. Ale proces jejich skládání je tak pomalý, že ho můžeme zanedbat. Chcete snad čekat miliardy let na to, až se k vám z vesmíru dostane to co potřebujede hned? A těžba mimo Zemi v dohledné době také příliš využitelně nevypadá, to by museli státy do výzkumu vesmíru investovat minimálně tolik, kolik investují na zbrojení.

Zdroje jako uran a vodík máme. Jenže uran znamená také úložiště jaderného odpadu a to jaksi nikdo nechce. A i když zásoby jsou zatím dostatečné, pokud zvýšíte jeho využívání, začnou klesat také. Kromě toho je vždy lepší, pokud můžete využívat více zdrojů. Vodík se pak zatím převážně získává z ropy, která ho v malém množství obsahuje a tetno zdroj se vyčerpává s ropou. Další možností získávání vodíku je z vody - na to ovšem potřebujete stejně energie, kolik získáte při jeho spalování. Další možnost využítí vodíku je pomocí jaderné fůze - zde už je účinnost natolik vysoká, že by se jeho získávání z vody vyplatilo, ale o této možnosti se už mnoho desítek let říká, že bude přibližně za čtyřicet led, takže nikdo neví, jak dlouho budeme čekat. Kdyby to s těmi zdroji, o tkerých píšete, bylo tak jednoduché, už by je lidé používali.

375317

14.12.2019 15:28

RE: Nerozumiem

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 375317

Na vodík zapomeňte. NENÍ to zdroj energie,leda tak na hvězdách ve vesmíru. Vodík je pouhý nosič energie. Baterie - a navíc značně nespolehlivá a nebezpečná!!
Vodík se získává ze zemního plynu (nikoliv z ropy), kdybyste ho vyráběl z vody, přišlo by vás to tak 4x dráž. Nikdy z vodíku nezískáte tolik energie, kolik musíte vložit do rozkladu vody. Perpetuum mobile nelze sestrojit! Koeficient ERorEI je o dost menší než 1. Další problémy jsou se skladováním vodíku v uzavřených tlakových nádobách - říká vám něco pojem vodíkové křehnutí? Nehledě na to, že vodík, mrška, se svou nejmenší možnou molekulou, snadno uniká sebemenší skulinou i samotným utěsněním. Ne, skrze vodík cesta rozhodně nevede - leda tak do vesmíru.
Uran je taktéž fosilní palivo, i se všemi svými omezeními. Takové uhlí 21. století.
Jaderná fůze? Až ji budou někde na Zemi reálně provozovat (neřku-li prodávat) v potřebných technologických rozměrech, budu tomu věřit. Do té doby jsou to ekologické pohádky z říše snů.
Naše civilizace - a především počet jejího obyvatelstva - stojí na spotřebě fosilních paliv. Jedno bez druhého nelze oddělit. Odbouráte-li jedno, zmizí automaticky i to druhé.
Otázkou je, jestli to ovšem pro některé (zdánlivě zabezpečené) vládnoucí vrstvy není konečným cílem. Pak by to mělo logiku.[velký smích]

375353

13.12.2019 8:54

Naopak rozumím a možná až moc dobře

Ali-ste BEL 185.?.?.?

Naopak rozumím a možná až moc dobře, neboť to plně (opomíjíc drobné diskuzní detaily) odpovídá tomu, co jsem psal v článku "Global restart button", u něhož sice mnozí nepochopili zdůrazněnou fiktivnost otevřeného dopisu Gretce.

Celá ta klimatická histerie, v níž je Gretka jen zneužitým dítětem pro rozdmýchání generačního konfliktu, nedává smysl, neboť ani uhlíkově neutrální (není to to samé co bezuhlíková a nehodnotím její smysl) ekonomika není opravdu realizovatelná pro osm miliard lidí na této planetě. Z globálního a bezcitného pohledu (neříkám tím, že mého) jsou lidi v tomto počtu nejen nepotřební, ale stávají se v tomto počtu hlavním rizikovým faktorem. Ano, to my jsme (v tomto počtu) pro planetu tou největší hrozbou. Vše naopak dává smysl pro jednu zlatou miliardu, případně pro dvě, tři. Ano, pak i nastupující průmyslová revoluce, globálně řízená bezhotovostní společnost na síti páté generace, autonomně řízené stroje a dopravní prostředky, elektromobilita, ....

Ano, kdysi se vedly války o území a lidi, z jejichž práce bylo možné těžit obrovské zisky, ale dnes? Naplňujeme všechny(!) symptomy civilizačního kolapsu (včetně i těch bizarních) a jestliže i z archeologického výzkumu víme, že mezi kolapsové příznaky patří i nárust byrokracie, pak je jasné, že nemáme-li dostatek smysluplné práce pro lidi, necháváme je dělat náhražkovou pseudosmysluplnou práci - ty lidi dělají papíry, kterých jsou tuny a nikdo se už v tom ani nevyzná.

Zůstávají dvě stěžejní otázky:
1 - Lze ještě na poslední chvíli tento kolaps našeho civilizačního okruhu odvrátit?
2 - Pokud ne, pak jak ho zvládnout, jak se na něj připravit a co po něm?

375318

13.12.2019 23:31

RE: Naopak rozumím a možná až moc dobře

Gój 46.?.?.?

Reakce na 375318

Kdo a proč má určovat, kolik lidí je potřebných? Nějaký nadlepšočlověk, předseda samozvaných komisařů? Nejvíc lidí přibývá v chudých zemích, protože jim lepšolidé zasahují do života.
Nemají-li dostatek smysluplné práce pro lidi, proč je nutí pracovat pět dnů v týdnu po osmi hodinách? Jiné krmí bez odvedené protihodnoty?
Řešení se nabízí, přirozenost, ale jak jí uplatnit v prostředí ovládaném lepšolidmi a jejich pesticidy?

375340

13.12.2019 8:55

Poraženectví a konzum

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

"Pokud opravdu chceme být 100% obnovitelní, obejít se bez fosilních paliv, znamenalo by to to: životní styl jako před 1000 lety" - to je evidentně nesmyls, i kdybychom byly odkázáni jen na obnovitelné zdroje, jsou naše technologie daleko větší. Pokles životního stylu by jistě nastal, ale rozhoně ne tak velký. Atuor také podceňuje skutečnost, že se onovitelné zdroje mohou rozvíjet. A tento pokles je podle mě dostatečnou cenu za udržitelnost.

"A můj vlastní názor na současnou prekérní situaci je,že to, co můžeme nebo bychom mohli udělat, není relevantní, protože my to stejně neuděláme." - ano nejlepší je nedělat nic, takto vždy myslí lidé, kteří posunou lidsvo dál. Dnešní doba je typycká poraženectvním. S přírodu nic nejde udělat, tak ji necháme zničit. Zdroje se vyčerpají a nic s tím neuděláme. Kapitalismus likviduje vše, ale nic lepšího nemáme, tak se necháme vykořisťovat a ničit. Kam můžeme s tímhle přístupem dojít?

"Zcela obecně věřím, že příroda si lépe poradí s nastolením rovnováhy" - Jak si autor článku myslí, že si příroda poradí? Poradí si tak, že dojde k vyčerpání zdrojů a dojde ke krachu. A pokud nic neuděláme, bude to daleko horší, než pokud se budeme snažit hledat náhradní zdroje. Pravda, pokud se přírodě podaří touto krizí člověka vyhubit, bude to ideální ředení. Autor se obává toho, že nám klesne životní úroveň na dobu jako před 1000 lety. Ale k tomu dojde daleko spíš, pokud nic neuděláme. Buď se omezíme hned a zabráníme absolunímu krachu, nebo nás pak tento krach omezí daleko více. Ale na budoucnost můžeme podle autora článku zjevně kašlat. Hlavně si užít dnes, dokud můžeme a po nás potopa.

375319

13.12.2019 9:26

RE: Poraženectví a konzum

Ali-ste BEL 185.?.?.?

Reakce na 375319

Jen abychom autorovi nepodsouvali něco, co neřekl a nebo co říct nechtěl. Jestli tím chtěl vyburcovat diskuzi, která by vedla k návrhům řešení (jak kolapsu předejít, případně jak ho zvládnout a co po něm), pak fajn. Nihilistické strašení a poraženectví nemá cenu zlámané grešle. Vyburcované zamýšlení se s využitím myšlenkové synergie i této platformy však cenu má. Možná to je jen jeden z mnoha impulzů a možná není úplně nejšikovnější, ale třeba povedou ke sdružení pozitivních aktivit (i zde), které se o řešení budou aspoň snažit.

375321

13.12.2019 20:08

RE: Poraženectví a konzum

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2620:x:x:x:x:x

Reakce na 375319

To chci vidět jak poháníte hutní průmysl tím, když zrovna svítí na soláry a fouká na větrníky. Nebo pod vysokou pecí přikládáte otýpkami chrastí.

A bez těchto dvou odvětví je návrat do 15. století naprosto jistý.
Jen aby se trochu zvýšila produktivita kováře a blbej meč nestál majlant, tak bylo potřeba všude nadělat hamry na vodních tocích. Aby využití obilí bylo nějak efektivní, bylo potřeba udělat technologicky ještě složitější mlýny. A to jsme pořád ve středověku.

Bez těžkého průmyslu můžete akorát tak jezdit na koních a povozech a zoufale neefektivně obdělávat nuzné políčka.

A kde vezmou lidi čas na rozvoj a vzdělávání, když jim většinu času zabere mletí obilí a starost o domácí dobytek?

375335

13.12.2019 9:20

diskusia zbytočná, pretože ......

libertarian 31.?.?.?

diskusia zbytočná, pretože v demokracii vždy zvíťazia hlupáci. Hlupáci majú - podľa gausovej krivky rozdelenia - jasnú väčšinu , a oni vždy demokraticky presadia tie sladučké a pekné vízie o nekonečnom blahobyte.
A dnešný finančný systém PRINCIPIALNE potrebuje nekonečný rast na pokrytie do nekonečna stúpajúcich štátnych dlhov. Jediná dôležitá otázka je : Kedy to už krachne.
Dnešní demokratickí Greténi zjavne neovládajú ani elementárnu matematiku, logiku, fyziku, ....... a pod vplyvom potlesku milionov ovčanov-greténov dovedú spoločnosť do krachu zrejme ešte skôr, ako si to vyžaduje samotná realita. Takže my - starší- máme šance na búrlivú a zaujímavú jeseň života , a smrť sa nám zákonite nebude zdať ako katastrofa, ale ako vykúpenie z demokratického pekla.

-------------------
malý domček pre lese, vlastná studňa, bedňa plná sviečok, pivnica plná konzerv, 200 kubíkov dreva, a škatuľa plná Au mincí.

375320

13.12.2019 11:41

RE: diskusia zbytočná, pretože ......

Ali-ste BEL 185.?.?.?

Reakce na 375320

Právě přede mnou na stole leží kniha, v níž autor mimo jiné popisuje test Juliana Rottera, při němž zjišťoval podstatu dělení studentů na ty, kteří protestují proti válce ve Vietnamu a kteří ne. Lidé s "vnitřním místem kontroly" (jeho termín) se opírají o svůj názor a zakotvení v sobě a mají tendenci vést ostatní k protestům, neb věří, že mohou okolní podmínky změnit. Naopak studenti s mnoha sociálními vazbami a zaměření na okolí (external locus) ostatní spíše následují.

A jak je to dnes? Dnes už mnoho studií ukazuje, že lidé s vnitřním místem kontroly reagují lépe na změny a krize (ta kniha sice není praparistická, ale zabývá se kolapsovými a krizovými stavy společnosti)

Ano, máte zřejmě pravdu v tom, že dnes většina dává přednost "vnějšímu místu kontroly", honíc se za lajky a co největším počtem přátel na sociálních sítích. Ve své podstatě s těmito lidmi, kteří sebe sama vidí očima druhých a snaží se vypadat in a tak, jak by podle nich samých asi tak vypadat měli, nic kloudného nevymyslíte. Většina politiků (ne-li všichni) jede v "external locus".

Ne, nemáte zřejmě pravdu v tom, že lze krizi či kolaps zvládnout individuálním preparismem a i v tomto směru má diskuze smysl. Ti co jsou nyní dole a třeba se i pohybují na tomto "protiproudovém" webu, budou v dobách krize zastupovat na lokálních úrovních různých rozměrů ty, kteří své pozice v době krize nezvládnou (ani z podstaty věci nemohou - viz politici) a utečou z nich, tedy ty, kteří jsou nyní nahoře/v hlavním proudu. Krize a kolaps vše mění a pokud nějaká skupina nepřevezme nejzákladnější funkce státu, nepomůže vám ani váš individuální preparismus, byť samosebou i ten má svou cenu, neb budete-li sám připraven a odolný, můžete pomoci těm, kteří dopředu nic nevytušili a připraveni jsou chabě.

Zkuste uvažovat tímto směrem a s ochranitelskou láskou ke svým bližním a připadá-li vám kolaps našeho civilizačního okruhu nevyhnutelný, nacházejte lidi individuálně připravené a schopné krizových a kooperačních řešení, která jsou rovněž dobrá, jsou-li v dostatečné míře připravená, byť by byla dnes neprosaditelná a všichni v "external lokus" jedoucí by se vám vysmáli a šoupli vás do kategorie pomatenců a naivistů různých druhů.

375327

13.12.2019 16:22

RE: diskusia zbytočná, pretože ......

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 375327

>Zkuste uvažovat tímto směrem a s ochranitelskou láskou ke svým bližním

- absolvoval som stovky diskusií so zámerom ľudí informovať, burcovať, ...... ale drvivá väčšina ľudí nielen na webe, ale aj v bežnom živote absolutne ignoruje akékoľvek argumenty, varovania. A to aj ľudia vzdelaní a dosť starí. Volebné výsledky pekne ukazujú, že ľudia radi veria klamstvám a sľubom politikov.

375330

14.12.2019 13:43

diskusia...prospěšná!

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 375330

>Zkuste uvažovat tímto směrem a s ochranitelskou láskou ke svým bližním

> absolvoval som stovky diskusií so zámerom ľudí informovať, burcovať, ...... ale drvivá väčšina ľudí …ignoruje akékoľvek argumenty, varovania...ľudia radi veria klamstvám a sľubom politikov.
Skvělé! Tvůrčí člověk nabádá k vymýšlení řešení, libertarian proti tomu sděluje svou marnou snahu varovat lidi prosté.
Kdyby libertarian sepsal své projevy neúspěšného přesvědčování spoluobčanů, mohli bychom zkoumat, kudy cesta nevede.
Jsme po tisíciletí debilizováni mojžíšismem a jeho otrokářskou pobočkou ježíšismem. Převážně zvrácenostmi proti přírodě, proti skutečnosti, proti logice. Součástí toho ohlupování bylo i vyhrožování a týrání, a až likvidace nevěřících, zvídavých. Mnozí lidé se tedy oddávají hlavnímu proudu propagandy, protože v sobě mají zažitou zábranu „závadného“ myšlení.

Nadávání na debilitu lidí podle mě není cesta k přežití druhu. Úlohou je uspořádávat poznatky o démonkracii a její zrůdnosti způsobem, který snad až zábavnou formou poučí i lžemi a strachem více zasažené jedince. Naštěstí socialismus vychoval lidi schopné i logického myšlení a pudu zachování druhu – viz V4, například Maďaři jsou „zlí“, protože postavili ploty a odmítají multikulturní „obohacení“. Mnozí z nás jsou „xenofobové a rasisté“ bránící se pomáhat chudáčkům dobře živeným „uprchlíkům“ v jejich cestě za „právem“ na lepší život. Většina lidí chápe nebezpečí vyplývající z pašování mohamedánských žoldáků, a má zkušenost s cikány a oprávněné předsudky na cikány. Mohamedánští vetřelci podporovaní SSvatými zmetky jsou mnohem ničivější sebrankou. Bandou ohrožující přežití národů. Jak takové poznatky dostat do povědomí více lidem, formou jim blízkou (před branou zablokovaného myšlení), toť úkol. Také je možné učinit soupis záškodnických organizací typu OSF, OPU, In iustitia, TI, Člověk v tísni, Lékaři bez hranic a podobných zločinců a parazitů, s jejich propagandou, a tu přiměřeně vysvětlovat.

Úspěšný pisatel sdělil, že lidé na jeho blogu nejvíce čtou blbosti (legraci), čtenářů závažných témat je výrazně méně. Švejkovina/Haškovina má pro poučení a chápání moci zanedbatelný význam, ale tvrdé sdělení skutečnosti, zla banksterů a jejich SSvaté sebranky, zase blokuje vnímání a myšlení lidí – proto si myslím, že je zapotřebí hledat míru, hranice přiměřeného osvětlování moci nenasytných, kořistnických nadlidí (banksterů a jejich SSvatých souvěrců).

375349

14.12.2019 14:04

RE: diskusia...prospěšná!

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 375349

Donedávna jsem taky nevěřil, že diskuze má smysl, lidi se většinou chovají jako fandové svého fotbalového klubu, který za žádnou cenu neopustí. Ale nedávno jsem narazil na výjimku. Objevila se vlaštovička. Diskuze má smysl,ale jde to ztuha.

375350

15.12.2019 13:38

RE: diskusia...prospěšná!

peterpeter 188.?.?.?

Reakce na 375349

Ano, kazda diskusia je prospesna a v tejto mi chyba doraz na:

1. Zijeme v globalizovanom svete a kazda informacia resp. dezinformacia sa dostane k mnohym prijemcom.

2. Procesy nie su nahodne, ale riadene, skupinami stojacimi nad oficialnym riadenim statov.

Bod 2. je dostal privlastok konspiracna teoria a nie je sucastou vyuky zapadnej civilizacie.

S ohladom na horeuvedene je proces jednoduchy:

Majitelia technologii, pod vplyvom synergie 1+2, sa dobrovolne vzdavaju konkurencnej vyhody, cim sa technologie presuvaju do Ciny, ktora kasle na ekologiu. Niekto to tak chce.

375374

13.12.2019 9:32

blábol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a03:x:x:x:x:x

To jako vážně? Tak jak to že za socializmu v uzavřeném systému jsme byli zcela soběstační? (až na ropu) A jak to že životní úroveň nám od války rostla, navzdory tomu že nás náckové vykradli a spojenci vybombardovali?

Tohle je velmi nebezpečná lživá manipulace Globalistů. Postaví vás mezi 2 možnosti které údajně máte aby vás dostali tam kam chtějí. A tím vás zmanipulují, protože se pohybujete v myšlenkovém chlívku těchto dvou variant (blahobytný konzum / chudoba v chatrčích) a ignorujete že je tu možnost třetí.

Rozdělení politiky na pravici a levici je nejkřiklavějším případem.

375322

14.12.2019 16:14

RE: blábol

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 375322

Ta třetí možnost je prosím vás která? Společnost se jako celek vždy pohybovala odněkud někam. Od těch chatrčí ke konzumu, nebo občas i opačným směrem. Samozřejmě v širším či užším majetkovém spektru, kde i okrajové výjimky potvrzovaly pravidlo průměru. V současnosti si ovšem určitá část oligarchické vrstvy usmyslela, že vymyslí systém takový, aby ONI zůstali na svém (či si ještě přilepšili), a zbytek společnosti šel se svou úrovní blahobytu prudce dolů, nebo rovnou do kytek.
Chápu, že je k tomu vede obava z nerovnice, kdy na jedné straně stále rychleji přibývá počet obyvatel Země, a na druhé straně ubývá množství neobnovitelných fosilních zdrojů energie, pitné vody a potravin, ovšem - to má být jako ta třetí cesta[zmaten]
A koho tím chtějí přesvědčit? Příslušníky zvolna vymírajících evropských národů (a potažmo celé západní bílé civilizace), jejichž absolutní počet i procentuální zastoupení v celosvětovém lidském moři už 100 let nestále klesá?
To těžko - chtělo by se říci. I když s ohledem na neustále rostoucí počet mladých GRETÉNŮ (tohle vylézá ze škol?) to už není tak jisté...

375354

13.12.2019 10:37

A jak velký růst?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Téměř všechny úvahy jsou od zdi ke zdi. I v politice. Nikdo nehledá kompromis.
Základní problém je jasně v kapitalismu a v tom, co umožňuje a k čemu lidi tlačí a vychovává. Když od rána do večera tlačí někdo lidem do hlavy, že se mají zadlužit a všechno si koupit hned, tak to je prostě špatně. Lidi tomu podlehnou.
Kdysi bylo hodně dětí, aby bylo víc rukou pro práci na poli, teď se určité skupiny množí, aby bylo víc rukou pro vybírání dávek, což jsou zase jen další peníze pro nákupy všeho druhu. Nekonečně nenažraným kapitalistům to vyhovuje.
Řešením ale není zlatá miliarda ani greténismus. Pravda bude asi někde uprostřed a někdo musí mít odvahu jednotlivé problémy pojmenovat.
Koneckonců i od předchozího režimu je možné se poučit a ne ho jenom negovat a pomlouvat. Všechno špatně nebylo.

375325

13.12.2019 12:55

Zdroje

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji pěkný a hezký den v nehezky uspořádaném světě. Autor článku chtěl zahájit a poukázat na limity systémového řešení problematiky zdrojů energie a zdrojů pro růst slušné a vyvážené civilizované společnosti.
Žádný diskutér se nedotknul hlavní příčiny nevyváženosti a nehezkého systému uspořádání světa. Tou je zásadní destrukční vliv působení sebeckého loupežného sebestředního systému Světa Kapitálu a jeho finančního centra moci v USA.

Tím jejich "řízením" je zasažen téměř celý svět a to zejména prostřednictvm tisku ničím, tj.prací a hodnotami nekrytými USD-dolarů. USA jsou největším penězokazcem ve světě. Jejich penězokazecká činnost vysává zdroje z celého světa a jejich primitivní nenažranost a vědomí beztrestnosti je vede k tomu, aby do systému vysávaní zdrojů Země zahrnuli i Východ Země, hlavně Rusko a Čínu. A kvůli této jejich nenažranosti a darebáckému systému USA a "Západních" hodnot se svět potácí na hraně degradace a zničení. Jejich "hodnoty" vysáli i zdroje obou Amerik. Proto energetické zdroje uvnitř i na povrchu Země, které jsou drancovány docházejí.
Kdyby ty zdroje získané penězokazectvím USA a jejich FEDu pro "Svět Kapitálu" sloužily rozvoji civilizace, tak by jsme nad tím mohli dočasně přivřít oči i myšlení. Ale ony ty "zisky" z této podvratné činnosti proti Světu Lidí neslouží ničemu, jen rozvoji jejich globální touhy po světovládě. Proto je "rízením" těchto loupežníků svět přiváděn do zkázy. K jejich "nasycení" žádné zdroje Země nestačí.
Penězokazecká činnost USA a jejich FEDu je podstatnou příčinou nedostatku energetických zdrojů a míru na Zemi.

375328

13.12.2019 14:13

RE: Zdroje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 375328

K penězokazectví USA. USA skutečně může vysávat ostatní tím, že znehodnocuje měnu, pouze bych chtěl upozornit na to, že ostatní státy to dělat nemohou. Pokud běžný stát tiskně peníze, jejich cena klesá a jejich majitelé o něco příjdou. A protože velká část peněz je v daném státě, vlasně není rozdíl mezi zdaněním peněz a jejich devalvací. V USA je však situace odlišná, protože všechny státy mají dolar jako rezervní měnu a všechny v dorarech obchodují. Mimo USA je více jejich peněz, než u v USA. Pokud tedy USA tiskne dorary, daní tím nejen svoje občany, ale všechny, kdo používají dolar. A protože je dolar hlavní světová měna, daní tím vlasně celý svět. Celý svět platí daně USA. Na tento problém ukazoval už Keynes, který správně rozpoznal, že měna národní nemá být zároveň měnou mezinárodní a doporučoval vytvořit novou mezinárodní měnu bancor. Tisk peněz je tedy problém u dolaru. U čistě národní měny může jít o to, že zdaníte lidi, kteří mají moc peněz a donutíte je, aby peníze investovali a rozhýbali ekonomiku. Proto jsou zájmy národní a mezinárodní měny často v přímém protikladu.

375329

13.12.2019 16:28

RE: Zdroje

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 375328

Mate sice "technicky, formálne" hodne pravdy, ale je to pravda taká k ničomu. Nič nerieši. Dnes je väčšina sveta demokratická, a NAOZAJ VLÁDNU DEMOKRATICKY ZVOLENÍ gauneri. Ovčania sú debili, a volia gaunerov, ktorí im nasľubuju hory-doly.
A výsledkom je pekná kur-váreň.
A ovčania ODMIETAJÚ dať si poradiť.
Pokiaľ si ovčania nepriznajú vlastný podiel na tej kur-várni, a nezmenia ho, tak to bude pokračovať.

375331

13.12.2019 16:52

Volby idiotů, a jak jim zabránit.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 375331

Ano, každý volič by měl předkládat u voleb svůj maximálně měsíc starý psychologický posudek, který by úředně konstatoval, že je svéprávný a nezávislý, a dostatečně solventní / tohle bylo kdysi obvyklé / dále by měl veřejně / ne tajně / odvolit, a při odchodu z volební místnosti podepsat plnou odpovědnost za důsledky své volby. Na konci každého volebního období by se měl udělat jeho nezávislý audit, a to co případně chybí by se po zjištění, kdo je za to odpovědný, mělo poměrně naůčtovat všem voličům, kteří se účastnili voleb příslušného viníka a v případě nesolventnosti i jejich rodinám.

[velký smích]

375332

13.12.2019 18:07

RE: Zdroje

Ali-ste BEL 185.?.?.?

Reakce na 375331

Jestli uvádíte, že "si ovčani nenechají poradit", předpokládám, že máte nějaký ucelený soubor rad. To by bylo skvělé a až se i tady bude tvořit plán konkrétních a neobecných kroků, které by měly vést k odklonu zdánlivě nevyhnutelné trajektorie mířící ke kolapsu našeho civilizačního okruhu a následně i kolapsových kroků krizového řízení, bude z čeho vycházet.

Něco tedy máte vy, něco mám já a něco mají ostatní a i když mnohé pod tíhou konstruktivní kritiky odpadne, mohlo by přece jen něco zůstat jako solidní východisko.

Je to lepší, než se jen vzájemně ujišťovat o analytické části stavu věcí v bezútěšně neuspořádaném světě, abych nedoslovně použil termín dalšího diskutéra [smích] s nímž v analytické rovině nemohu rovněž nesouhlasit. Ujišťovat se v tom je jednak málo a jednak to já, a asi mnoho dalších, již nepotřebuji [smích]

Nemusíme to však rozpracovávat hned teď a tady a můžeme to časoprostorově lehce odložit. Zatím každý zvlášť přemýšlejme a aspoň v kostce si to hoďme "na papír" a s tím co již máte, to pak, najdeme-li platformu, probereme [smích]

375334

14.12.2019 9:25

jste zdatný diskutující s přehledem

ping789 91.?.?.?

Reakce na 375334

proto není logické vaše vnášení víry ( když pámbů dá i koště vystřelí ) do rácia statistiky a kauzality, není logické žádat po parazitech žijících z propagandy zla , aby se sešli na špičce jehly, není logické očekávat o gojského stáda vlastní rozhodnutí, není logické, že ti , kteří o gojském stádu rozhodovali tisíce let, dnes večer přestanou , kolektiv se skládá z jednotlivců a vidíme-li, že je vadný kolektiv, je zjevně složen z vadných jednotlivců, jak prý řekl adolf hitler " národ není lepší než jeho vůdci" - nejspíše protože jeho vůdci vzešli z něj , a očekávání zázraku není logické, gojské stádo bylo, je a bude vždy řízeno shora, stejně jako pastýři gojů s jejich zvráceným náboženstvím, teprve až se nahoře rozsvítí bude vidět smysl i dole v této době temna, kterou tupí gojové považují za pokrok
p.s. již pojem/termin " obnovitelný zdroj" je zase židovina-lež, zdroj je zdroj a vždy se využíváním spotřebovává, pro goje je to asi jako zásuvka 240V v obýváku , hezký den

375344

13.12.2019 17:29

Mnoho názorů, podstata uniká

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Planeta je hodně zalidněná, o tom není sporu. Zásadním problémem současného světa je však rozdělování bohatství vytvořeného skutečnou prací. Neoliberalismus a celý kapitalismus je založen na tom, že ti nejmazanější, nejbezohlednější a úplně všehoschopní z tohoto vytvořeného a velkého bohatství berou téměř vše, otrokům nechávají jen na přežití. Po rozpadu východního bloku relativně stále méně.O přírodě ani nemluvím, tu v zájmu zisků plundrovali bohatí a mocní bez skrupulí i výčitek svědomí vždy. Ostatní tvrzení jsou zbytečná. Dokud nebude systém nastaven diametrálně jinak, bude stále zle. S přírodou i s lidmi. Ostatně, lidé jsou jen pouhou součástí přírody. A "elity" na změně systému, který jim umožnil získat obrovské bohatství a moc, určitě nebudou mít zájem. To vím zcela jistě.

375333

13.12.2019 23:29

omyl

rosco 185.?.?.?

" Ekonomika není a nebude schopna nahradit dostatečně rychle a účinně neobnovitelné zdroje energie a proto směřuje ke kolapsu."
tak to samozrejme neni, energie je a bude jeste na tisicileti a to nemluvim o te saskarne s vetrnymi farmami a solaru. Samozrejme ze rosotuci populace je problem ktery se promita do devastace prirody coz dlouhodobe patrne zpusobi zvysenou umrtnost, ale jediny duvod proc se blizime ekonomickemu kolapsu je financni pyramida cili celosvetova giganticka kreditni bublina. Diky stale mensi ucinnosti antibiotik se populacni problem pravdepodobne casem vyresi sam, pokud to mezitim nekdo nevymlati valkou.[pláč]

375338

13.12.2019 23:30

Monetarizmus

peter1. 95.?.?.?

Monetarizmus už otvorene produkuje peniaze v uzavretom cykle vlastnej potreby - kvantitatívne uvolňovanie - zo vzduchu.
Okrajové existencie civilizácií, ktoré sú bez dosahu a prístupu k tejto "najmodernejšej" samoobslužnej finančnej praxi, sú posledným zdrojom finančných tokov a tvorby hodnôt so spätnou väzbou na tvorcu.
Potreby spoločnosti majú v najrozvinutejších "ekonomických centrách" stále menšiu váhu, nástupom robotizávie a informatizácie .... na globálnej úrovni sa monetarizmus v budúcnosti v tejto dnešnej podobe, rozpadne ... alebo ? ....

375339

14.12.2019 22:39

RE: Monetarizmus

rosco 185.?.?.?

Reakce na 375339

mate v tom gulas, monetarismus je sice kapitalni pitomost a sasek Friedmann dostal Nobelovku v prve rade proto ze mel obrezaneho fogla ale v porovnani k soucasnemu stavu by monetarismus byl masivni skok kupredu. Podle Friedmanna by rust penezniho objemu mel odpovidat rustu HDP. Zkuste se mrknout jak to vypada v USA.
To co mame je plutokracie na podklade legalizovaneho penezokazectvi vyrobou obeziva dluhem a sice v terminacni fazi, bude veselo.

https://fred.stlouisfed.org/series/M2
https://fred.stlouisfed.org/series/GDP

375359

14.12.2019 10:12

Jedinou příčinou bídy, hladu a svrabu v Africe je animální, zcela instinktivní a doslova bezhlavý způsob rozmnožování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Dříve se o rovnováhu mezi porodností a úmrtností starala Příroda, ale pak se tam objevili evropští humanisté jako doktor Schweitzer a jeho dědicové Lékaři bez hranic, kteří tuhle rovnováhu zrušili. I naši předkové mívali ještě před 2-3 generacemi až 10 dětí - přežívala jich úměrně stavu tehdejší medicíny tak třetina. Proto jsme se mohli hospodářsky rozvinout a poté se počet dětí ustálil tak na 1 - 3. K tomu v Africe nemůže nikdy dojít, poněvadž se při tolika narozených a ve stejném počtu přeživších dětech, hospodářsky nikdy nerozvinou. Zároveň nelze samozřejmě žádat, aby se děti jako dřív i u nás, nechaly umírat. Nemůže (a nesmí!) nám to však zabraňovat v tom, abychom se nemohli (a nesměli!), podívat "politicky nekorektně", pravdě a jejím příčinám, do očí!

375345

14.12.2019 18:04

Nesoběstačnému otroctví se říká ekonomika

Sasin 178.?.?.?

Nejdříve zotročili rodinu, "pracující rodina", poté zotročili státy. Státy sou závislé na jiných státech, viz závislosti na zahraničním obchodě a dnes zotročují i světadíly.

1) zotročení rodiny proběhlo vyvlastněním, ukradením, neprodejných podílů na neprodejné půdě. Hladová rodina byla nahrazena pracující rodinou. Ekonomické donucení žen, zůčastnit se výroby, donutilo rodinu předat výchovu dětí ekonomice. Toto zotročení přineslo spoustu "pracovních příležitostí", na kerých se postavila obludná struktura závislostí. Děti už reálnš nepatří rodině, neslouží prospěchu rodiny, ale jen otročí ekonomice, ve keré nemají právo ani na bezpodmínečné životní potřeby. Toto paradigma vytvořilo životní podmínky bezceného spotřebitele. Tomuto oplocení říká vládnoucí plutokracie demosgráca, čili deklarované právo na cenzurované slovo, reálně jen právo spotřeby a nigdy neuzná, že by si blboni přáli mít např. právo na život, bydlení, půdu, jídlo, teplo atd., všechno patří jako ekonomice.

2) Dalším cílem plutokracie je aby žádná země nebyla soběstačná.Ekonomika se stala nástrojem vytvoření závislostí sátů na výměně zboží (reálně de o tributy) , práce a kapitálu, "Investoři" si přivlastnili celá odvětví průmyslu, zemědělství a používají bankocetle z nosa bankéřů, keré vlády poslouchají na slovo. S jejich pomocí rozkulačili Československo, keré se změnilo na nesoběstačný blbákov, neschopný ničeho.

3) Posledním konstruktem je kontinentální ekonomika, o kerou se vedou hybridní války.

375357

15.12.2019 18:14

RE: Nesoběstačnému otroctví se říká ekonomika

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 375357

Šašíne, já si myslim, že to už je nejspíš postupej náběh na ten krásnej novej svět, jak o něm psal Huxley. ¨

Co se dá zpeněžit, to se promění na peníze při honbě za číselným profitem. To, co nemá směnnou hodnotu za peníze, se bude dál ignorovat a znehodnocovat.

http://files.konopka.webnode.cz/200000214-efa7af02...

375384

15.12.2019 20:49

RE: Nesoběstačnému otroctví se říká ekonomika

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 375384

Myslím si, že potomci kudlanek nábožných a sviní nenažraných už to jejich dědictví neutáhnou , že je postupně prostě trefí šlak nebo zdebilní ve svých oplocených klecích proti všem. Aby z blboňského lidu nevyletěl další debilní Ikaros, musej pochopit, že jediné co má smysl volit je, svoje potřeby a ty je potřebné sečíst . Hotové.

375388

15.12.2019 16:02

odkaz pro pobavení

ping789 91.?.?.?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vozit-ceske-str...

aneb jak smíchat kokotiny a pravdu , vjedecky, tenhle druh obřezané logiky je vskutku bizzar

375380

16.12.2019 1:13

RE: odkaz pro pobavení

Gój 46.?.?.?

Reakce na 375380

Bursíci začali chovat kůrovce na Šumavě na farmě Bezzásahové zóny, čímž zcela převrátili zažitou praxi, likvidovat napadené stromy. V současnosti se brouček rozmnožil po celé ČR, přelétáváním a dále přepravou napadeného dřeva přes půl republiky. Nyní navíc soudruzi vymysleli převoz dřeva z Čech i s broukem až do Číny. To je panečku ekologické počínání, a jistě zcela uvěřitelná ekologická stopa! [oči v sloup]

375393

Příspěvků: 39

13.12. 01:18 siky  Pozor na podvodná tvrzení!
13.12. 09:37  kapitalizmus = ideologie chronického nedostatku
13.12. 09:39  RE: Pozor na podvodná tvrzení!
13.12. 21:28 siky  RE: Pozor na podvodná tvrzení!
13.12. 05:00 Zdeněk412  A k čemu tady ta planeta bude bez lidí ? ? !
13.12. 06:50 omar  Nerozumiem
13.12. 08:07 ping789  RE: Nerozumiem - nedivím se
13.12. 08:50  RE: Nerozumiem
14.12. 15:28 ROMAN1  RE: Nerozumiem
13.12. 08:54 Ali-ste BEL  Naopak rozumím a možná až moc dobře
13.12. 23:31 Gój  RE: Naopak rozumím a možná až moc dobře
13.12. 08:55  Poraženectví a konzum
13.12. 09:26 Ali-ste BEL  RE: Poraženectví a konzum
13.12. 20:08  RE: Poraženectví a konzum
13.12. 09:20 libertarian  diskusia zbytočná, pretože ......
13.12. 11:41 Ali-ste BEL  RE: diskusia zbytočná, pretože ......
13.12. 16:22 libertarian  RE: diskusia zbytočná, pretože ......
14.12. 13:43 Pátá Mojžíšova 7:24  diskusia...prospěšná!
14.12. 14:04 Jan Hanuš  RE: diskusia...prospěšná!
15.12. 13:38 peterpeter  RE: diskusia...prospěšná!
13.12. 09:32  blábol
14.12. 16:14 ROMAN1  RE: blábol
13.12. 10:37 Jan Hanuš  A jak velký růst?
13.12. 12:55 svatoslav.butora  Zdroje
13.12. 14:13  RE: Zdroje
13.12. 16:28 libertarian  RE: Zdroje
13.12. 16:52  Volby idiotů, a jak jim zabránit.
13.12. 18:07 Ali-ste BEL  RE: Zdroje
14.12. 09:25 ping789  jste zdatný diskutující s přehledem
13.12. 17:29  Mnoho názorů, podstata uniká
13.12. 23:29 rosco  omyl
13.12. 23:30 peter1.  Monetarizmus
14.12. 22:39 rosco  RE: Monetarizmus
14.12. 10:12  Jedinou příčinou bídy, hladu a svrabu v Africe je animální, zcela instinktivní a doslova bezhlavý způsob rozmnožování
14.12. 18:04 Sasin  Nesoběstačnému otroctví se říká ekonomika
15.12. 18:14 J_Pitralon  RE: Nesoběstačnému otroctví se říká ekonomika
15.12. 20:49 Sasin  RE: Nesoběstačnému otroctví se říká ekonomika
15.12. 16:02 ping789  odkaz pro pobavení
16.12. 01:13 Gój  RE: odkaz pro pobavení

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 0

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 2

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 4

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 16

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,40 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 994,77 Kč
1 unce stříbra
487,52 Kč
Bitcoin
914 186,60 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 699