Diskuze k článku

Pokrok za třicet let

Příspěvků 47

26.11.2019 7:34

příčina - následek

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Uveřejněno zde bylo tolik textů, a.... nic. Nepochopení kdo, co, jak a proč pohybuje gojskými chovy je až legrační. Teze - antiteze - synteze, nic ? To je jedna z věcí, která tu n e b y l a , n e n í a n e b u d e. Teď vám to znovu pouštěli po 30-té na národem milované geobbelsově televizi, nic ? Každý následek má svoji příčinu.
Např. 30 let se neudělalo prý nic pro lidi, proč by se do prdele mělo něco dělat pro lidi, kteří si vycinkali a opakovaně po celých 30 let, že je to tak správně. Primárním smyslem vrchnosti před cinkáním bylo totéž jako dnes, nakrást si. Pouze míra zlodějny a konstrukce zločinného spolčení odpovídaly plánovaným potřebám majitelů chovu v té které době a místě. Milí gojové, není cesty zpět na sttomy.

374878

26.11.2019 7:42

Naše hospodářství,

gippius 213.?.?.?

tedy vodárny, plynárny, atd. nám neukradli, bylo jen umožněno, aby je převzali cizí vlastníci. Umožnili jim to naši lidé, tedy Češi. Za tuto vlastizrádnou činnost se jim nic nestalo a dodnes tito darebáci požívají výhod bohatých autorit, jsou často v médiích a mnozí z nich jsou velmi bohatí a politicky stále aktivní. A co je nejsmutnější, ještě stále je a jejich děti někteří hlupáci volí, nebo je pravděpodobně volit budou.

374879

26.11.2019 7:54

to je ale celosvetove

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Pane Stwora, kdyz si vezmete ekonomicke grafy vyspelych zemi , tak uvidite stejne ci velice podobne krivky. S vyjimkou Nemecka , ktere je dotovane zememi jako jsou Cechy, aby se jim umoznilo prisun barevnych immigrantu do Evropy.
Ty ekonomicke krivky a skutecny vyvoj prilis za poslednich 100 let nedavaly velky ekonomicky smysl. Nejlepsi co sledovat je ekonomicky magazin Cato (aspon pro mne, tezsi material ) vydavany Cato institutem jehoz clenem by president Klaus.

Jinak jidlo je zajiste nejlepsi psychologicky nastroj, ktery je schopen ochocit i divokou zver , tak s civilisovanymi lidmi to bude hrackou.

Problem je jak vysvetlit neco lidem co nectou.

374881

26.11.2019 7:55

Co se tady postavilo.

gippius 213.?.?.?

Jinak se musím malinko ohradit, cosi se tu za těch třicet let postavilo, třeba u nás v maloměstě to byla cyklostezka, asi tři bytové domy, jeden skatepark a pár dětských hřišť, některá jsou fakt pěkná. Taky se postavilo a upravilo několik budov pro úředníky, neb oproti zločinnému komunismu je zde administrativních budov tak sedminásobně více. Přibylo pár parkovacích míst, protože je tu mnoho aut, částečně i z důvodu, že místní doprava za moc nestojí. Taky se upravily místní komunikace, protože naším městem denně projíždí několik desítek tisíc aut denně, obchvat města se tu staví už dvacet let, kdysi ho např sliboval Péťa Nečas-Nagy. Teď už se začalo vyměřovat, takže odhaduji, že až tu u nás ve Valmetu budou tak tři mešity, tak se Valmezský obchvat definitivně odtroubí).
Pravda je taková, že dnešní systém prostě NENÍ schopen větších, komplikovanějších projektů. Ale to je bohužel jen jedna, dílčí kapitola problému, zvaného SOUČASNÁ NESCHOPNOST.

374882

26.11.2019 20:53

RE: Co se tady postavilo.

Milan Antal 176.?.?.?

Reakce na 374882

Problém nie je v tom, či sa za 30 rokov niečo postavilo, alebo či sme lepšie vybavení.
30 rokov dnes znamená toľko, ako obdobie prvobytnej spoločnosti aj otrokárskej spolu, tak sa zrýchlil sociálny vývoj. A je prirodzené, že výrobno-technologický pokrok neustále napreduje, takže sú plnšie aj obchody, aj máme dokonalejšiu techniku. Lenže to nie je zásluha tohto režimu, ale len a len technologického pokroku.
Problém je v tom, že tento výrobno-technologický pokrok nie je sprevádzaný aj sociálnym pokrokom. Ľudia síce stále žiadajú technické novinky, ale nie sociálne novinky, teda nový systém.
A to je zlé, výrobno-technologický pokrok a sociálny pokrok musia byť v súlade, inak sa začne spoločnosť, civilizácia rozkladať. Čo sa reálne deje, civilizácia sa nám rozkladá pred očami. Pretože materiálny obsah a spoločenská forma musia byť v súlade, inak systém nepracuje efektívne
Je to niečo podobné, ako keby sme do vodíkovej väzby chceli napchať 10 protónov a 10 elektrónov, lenže takáto materiálna kvantita si vyžaduje inú väzbu. A podobne je to aj so spoločnosťou, ja sa nemôžem pokúšať napchať novú sociálnu kvantitu, nové technológie do starej spoločenskej formy. Jednak ona nevie využiť potenciál súčasného výrobno-technologického spôsobu, prakticky by sme mohli pracovať 30 hodín týždenne do 55 rokov. A jednak globálne zbrojné, chemické, informačné a iné technológie v prostredí nepriateľských národných záujmov s veľkou pravdepodobnosťou zlikvidujú ľudstvo.
Preto aj mladí by mali pochopiť, že nestačí len čumieť do mobilov a žiadať stále niečo nové, to dokáže aj cvičený šimpanz. Ale ich úlohou je požadovať aj sociálne novinky, ich úlohou je previesť civilizáciu do úplne novej roviny. Problémom je, že oni si neuvedomujú, že majú nielen práva, ale ako generácia ako povinnosti.

374913

27.11.2019 7:30

RE: Co se tady postavilo.

gippius 213.?.?.?

Reakce na 374913

Je to tak. Plné regály zboží nejsou zásluhou tohoto režimu, i když je to opravdu jedna z mála jeho výhod . Co se sociálního systému týče, ušli jsme hezký kus cesty zpět. I co se společenské formy týče je zde evidentní úpadek. To chátrání není tak evidentní, protože zatím se naštěstí nic dramatického neděje. Ale pokud se něco významného a nepříjemného přihodí, tak bude hned zcela jasné, jak je systém zoufale nefunkční. Pokud se představitelé a autority systému v prvé řadě snaží všelijak si "pomoct", tak se to musí nějak projevit. A politika dnes zhusta není ničím jiným, než výtahem k vlivu, moci a majetku a dnešní politici se už ani nesnaží působit nějak jinak, bere se to jako samozřejmost, stejně jako stále rostoucí byrokratizace.

374924

26.11.2019 9:33

za článek děkuji, i když...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

To shrnutí a grafy je celkem vypovídající, ale vzbuzuje to představu ,že za Komančů to bylo báječné.

To špiclování a buzerace a šikana tu byly taky, jen to nebylo takhle technicky vymazlené.
Dětem taky mazali hlavy, ale jinak do rodin moc nelezli a nelili ženským do hlav ty feministický hovna. Taky tu nikdo neslyšel nic o rasizmu a cikáni ráno pěkně mašírovali do práce. V celém 40.tis městě jsem znal jednoho buznila a ten nepořádal žádné pochody.

Shánění materiálních ,,nezbytností,, byla katastofa. Rifle mně stály půl výplaty, a za hifi věž dávali někteří půlroční plat. Ven se člověk podíval jen když nezlobil.

Dnes je to ovšem jiné hlavně v tom,že nás (systematicky a vědomně) tráví jídlem , hormonální antikoncepcí a dalším sviňstvem a chtějí nás vykynožit nebo zdegenerovat a namixovat nahnědo abysme nezlobili. To co je na západě ,přijde i sem. Tam na nich pracují o 40 let déle.

Kdo to plánuje a provádí se ví, jen se to nesmí říkat. Je na to paragraf.

Pěkný den Vám přeji. Pacholík

374888

26.11.2019 11:12

RE: za článek děkuji, i když...

gippius 213.?.?.?

Reakce na 374888

Souhlasím. Tehdá se vymývaly mozky srovnatelně s dneškem, horší ale tehdá bylo to, když si člověk pustil hubu na špacír. Dneska /zatím/ je tohle nutné jenom v práci. Blbá byla tehdy nesmyslně dlouhá vojna plná idiotismů a šikany. No a ty plné regály /byť mnohdy šuntů/ to je dnes jedna z mála výhod současného režimu.

374892

27.11.2019 19:01

RE: za článek děkuji, i když...

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 374892

> Tehdá se vymývaly mozky srovnatelně s dneškem

To se opravdu pletete. V televizi totiž většina věcí byla pravda. I když ideologicky obalená. Dnes je to většinou sprostá lež, zejména v "České" televizi. Komouši dnešním politrukům sahali tak po kotníky.

374939

26.11.2019 13:24

kapitalizmus = marasmus, úpadek, genocida

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 374888

Doporučuju podívat se na nějaký "urban exploring" v opuštěných chátrajících továrnách, rozpadajících se rekreačních objektech a opuštěných pionýrských táborech:

https://www.youtube.com/channel/UC3SZafmJ0dejVwJKs...

Většina zprivatizovaná za pár korun. Zámeček v parku co sloužil 100 let jako psychiatrická léčebna, zprivatizován, pacienti rozstrkaní do sklepení okresní nemocnice.

Rozpadlé pionýrské tábory, kde si děti užívaly v přírodě a zábavu v kolektivu. Dnes se poflakují na sídlištích, chlastají nebo fetují, v lepším případě debilizují u počítačových her, nebo smartfounu.

OPROTI TÉHLE KAPITALISTICKÉ GENOCIDĚ SLOVANSTVA BYLI KOMUNISTI JEŠTĚ ZLATÍ

Ačkoliv v 70. a 80. letech se trockistické jádro taky činilo, aby ten marasmus byl co nejhorší a lidi začali volat po "náruči kapitalizmu" která nakonec bude jejich záhubou.
Takže marasmus 70. let nebyl o normalizaci, ale naopak, normalizace bojovala proti rozkladným trockistickým živlům, a nakonec v roce 89. prohrála.

374901

28.11.2019 8:51

RE: kapitalizmus = marasmus, úpadek, genocida

rosco 185.?.?.?

Reakce na 374901

prima pohadka ale Karkulka je napinavejsi. Mensi dotaz, stalo se ti to po uraze nebo to mas uz od narozeni? Uz jsi dneska vylestil tvou bolsevickou pecku?[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][bliji]

374950

26.11.2019 10:13

státní investice, šlendrián, absence morálky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Ještě vám tady chybí graf investic ze státního rozpočtu, to nejdůležitější. Mám dojem, že odhadem je to u Číny 40% , průměr v EU 10% a v ČR 3-5%.
Z toho je zcela zřejmé kdo prosperuje a kdo jde k úpadki.

My tu dnes žijeme na úkor bytelné socialistické infrastruktury, která vydržela dvojnásobek než na co byla plánovaná. Ty nové infrastrukturní projekty se začinájí rozpadat už dnem kolaudace.
A bydlet pod nově postavenou přehradou bych se vyloženě bál.
Takhle funguje dnes morálka:

-když se za 1.republiky protrhla přehrada Souš a stálo to desítky životů, tak se stavbyvedoucí zastřelil, ačkoliv nebylo průkazné že by za to mohl, až po půl století se zjistilo že v hloubce bylo neúnosné podloží.

-když za komunistů někdo způsobil větší hospodářskou škodu (uhynulý skot v JZD) tak šel sedět na 15 roků

-dnes když někdo způsobí neštěstí kde zahyne několik lidí (třeba opravovaný most spadne na projíždějící vlak) tak nikdo za nic nemůže, případně odsoudí ukrajinského dělníka který ani pořádně neumí česky

374890

26.11.2019 12:51

chybicka se vloudila Vladimire?

rosco 185.?.?.?

kdyz jdete z Namesti Republiky k Vltave jde se po Revolucni az na Dvorakovo nabrezi, po Tancicim domu ani stopy, ta prisera totiz stoji u Jiraskova mostu respektive na Rasinove nabrezi.
Nevadi
podobne ukazky inflace lze najit prakticky ve vsech zemich ktere maji penize vyrobene dluhem, a to jsou vsechny. US $ ztratil od zalozeni Fed 1913 97% kupni sily. Problem je ze 95% populace jsou ekonomicti analfabeti a nechapou jak system funguje a naivne veri ze ziji v kapitalismu,jinak by jak uz rekl Ford ve 30 letech, byla davno revoluce.

374896

26.11.2019 15:58

RE: chybicka se vloudila Vladimire?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?

Reakce na 374896

Aha, děkuji za upozornění, já to opravím.

374905

26.11.2019 17:32

Zvláštní logika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Autor zde oplakává "blahé časy reálného socialismu" v ČSSR. A je těžce rozezlen současným stavem v ČR. Proč ne? Každý má přece nárok na svůj názor.

Co ovšem autor naznačuje svým vlastním jednáním? Za oněch "blažených dob socialismu" ze své vlasti emigroval. A za současného "hnusného kapitalismu" se do své vlasti vrátil. A to vzdor tomu, že zde byl soudně šikanován. Dokonce se zde pokusil o vysoký politický post.

Jakou logiku má autorův článek v porovnání s jeho reálnými životními kroky? [mrknutí jedním okem]

374909

26.11.2019 21:10

RE: Zvláštní logika

enry 46.?.?.?

Reakce na 374909

Utíkalo se před nesvobodou, nikoliv před národním hospodářstvím. Pan autor tu nemluví o blažených dobách socialismu, pouze konstatuje to, co každý s mozkem už dávno ví - že se tady za 30 let neudělalo nic. Brusel sem natáhla cyklostezky, králíkárny (slovníkem Havla, Hutky aspol.) postavené komunisty dostaly nové zateplení, postavilo se dost nových starobinců - zřejmě účelově - pro stárnoucí polistovadové bandity, a jinak se tu neudělalo vůbec nic. Všechno co tu stojí už tady bylo. Sám jsem katolík, už z té podstaty nemám důvod adorovat komunistický režim, ale osobně jsem říkal vlastnímu synovi ,,vaše generace nám jednou nakope (_!_) za ten bordel co jsme vám tu udělali, rozprodali, rozkradli, zadlužili a tohle vám předáme". Jinak jsme tu neudělali nic [naštvaný]. Hrajem si tu jak malé děcka na pískovišti zvaném demokracie, staráme se o gretu na lodi, feminismus, ochranu teplých, trans a barevných a bůhvíkoho ještě ale budoucnost se dělá jinak, smysluplnou prací budováním vlasti. Myslím že nakopat nám prdel bude ještě ta slabší verze ocenění, v horším případě tu budou zas potoky krve...[překvapení]

374914

27.11.2019 8:00

RE: Zvláštní logika

Alfred 37.?.?.?

Reakce na 374909

Tuto "zvláštní logiku" nemůžete nikdy pochopit. Autor jen porovnává a fakticky konstatuje: 1. že režim nastolený po r. 1989 udělal pro vlastní lidi, bohužel, velice málo - kromě toho, že nechal rozkrást zemi a zajistil banány každý den, a: 2. jsme mohli být jako země mnohem bohatší vzhledem k tomu, jaký potenciál tato země/lidé po r. 1989 k tomu měli. Tak se na to dívá každý, kdo žil venku.

374926

27.11.2019 12:29

RE: Zvláštní logika

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 374926

Jakákoliv ekonomika, kde investice do budoucna (soukromé i firemní) jsou podmíněny půjčkami s nemravným úrokem, tak statisticky dlohodobě spěje ke kumulaci oběživa v bankách na úkor lidí.

20-30 let je časový horizont, kdy již většina začíná být ožebračena. Bohužel všichni politici o tomto tématu "taktně" mlčí. Dokud nepřijde tlak odspodu, nemohou ani ceknout – jinak mAmen.

Jak se na dotaz od novináře k tomuto tématu vyjádřil jednou Fico: "tady jde o život". A následně mlčky odešel z tiskovky.

Přičemž lichvářská genocida má historicky mnohonásobně více obětí než světové války dohromady, akorát se jedná o promyšlenější zbraň (soft skill) oproti kulometu.

374932

27.11.2019 17:41

RE: Zvláštní logika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 374932

> ekonomika ... statisticky dlouhodobě spěje ke kumulaci oběživa v bankách...

Děkuji za tento výrok, pane Vousy13. Je typickou ukázkou ekonomické negramotnosti. Proč?

Množství oběživa (ať už mezi lidmi či v bankách) naprosto nic nevypovídá o bohatství země. V historii můžete sám najít mnoho příkladů, kdy v nějaké zemi bylo mezi lidmi obrovské množství oběživa. Místní měna se počítala v miliardách. A inflací zdevastovaná země strádala. Viz například současnou Venezuelu. Role toaletního papíru tam dnes stojí tři miliony! bolívarů.

Opravdové bohatství libovolné země je v něčem úplně jiném, než v oběživu. Země je tak bohatá, jak bohaté, výkonné a moderní jsou její firmy a infrastruktura. Ty jsou totiž hlavním zdrojem příjmů celé země a všech jejích občanů.

Komunistickými diletanty totálně zdevastovaný průmysl socialistického Československa nebyl koncem osmdesátých let už schopen vyprodukovat téměř nic, co by se dalo v ekonomicky vyspělých zemích prodat. Do zastaralých muzeálních provozů Škodovky, Bati, Pragovky, Liazu, Jawy, Avie, Tatry, Poldovky, ČKD a dalších, dříve špičkových podniků, komunističtí mocipáni celá desetiletí neinvestovali téměř nic. Zisk z těchto dříve špičkových podniků "socialisticky" přerozdělovali. A tak byl třeba v polovině sedmdesátých let vybudován na zelené louce a uveden do provozu podnik BAZ Bratislava. Velikostí srovnatelný třeba s Avií. A tato "význačná" slovenská automobilka nebyla schopna vyrobit až do revoluce v podstatě vůbec nic.

Podobné "budovatelské úspěchy" byly skutečnou a hlavní příčinou krachu všech zemí tzv. socialistického tábora. Takto výrazně jinak, než autor komentovaného článku, vidím budovatelské úspěchy socialismu já. Je mi líto.

374936

27.11.2019 23:03

RE: Zvláštní logika

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 374936

Ale copak, lichvářská mafie zavelela do boje? [chechtot]
Hovořil jsem o problému kumulace oběživa v bankách z rukou občanů.

Váš příklad v obecné rovině souvisí s inflací, která historicky vznikala přílišným tiskem peněž, jejichž množství neodpovídalo výkonu ekonomiky a tím se daná měna znehodnocovala. V případě Venezuely se jedná ještě o složitější téma např. z pohledu blokády USA.

Měl byste lépe chápat psané slovo, než začnete vynášet soudy. Popírání účinku lichvy (hry s nenulovým součtem) na ekonomiku může jen naprostý diletant, který o makroekonomice nemá ani potuchu. Proto se za bolševika budovalo – lichvářské pijavice nebyly přisány na krevní oběh ekonomiky.

Raději nám napiště, co velkého se vybudovalo pro občany po roce 89, když dle vašeho názoru se za minulého režimu akorát kradlo. Tak šup sem s tím...

374943

28.11.2019 8:13

RE: Zvláštní logika

Lovec idiotů 91.?.?.?

Reakce na 374936

Opět jste Vojto dokázal, že vaše znalosti o tom, jak svět funguje, jsou nulové. Proč nulové? Protože jste například nezmínil, že všechny socialistické státy byly po celou dobu své existence pod sankcemi západu. Víte co jsou sankce? To třeba když hodní Američané uvalili sankce na Írák, zemřelo tam 500.000 dětí.

Socialistický blok přežíval navzdory sankcím. Byl po všech směrech soběstačný. Jsme soběstační dnes? Ne. Stačí opět zavést sankce a je to tu naprosto v prdeli, lidi chcípnou hlady.

Je toho samozřejmě mnohem více, ale někomu, kdo nemá vlastní rozum, je to zbytečné vysvětlovat.

374948

28.11.2019 15:49

RE: Zvláštní logika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 374948

Pane Vousy13. Váš zatvrzelý odpor k úvěru jen potvrzuje můj soud na téma ekonomické negramotnosti. Určitě Vám neuniklo, že lidské populace na naší planetě stále přibývá. S rostoucím počtem lidí roste i potřeba směny zboží a služeb mezi nimi. Růst směny však nelze zajistit bez růstu objemu peněz. Znáte nějakou jinou METODU VZNIKU NOVÝCH PENĚZ, než je úvěr? Já ne.

Ještě k pojmu budování. Má-li libovolná společnost něco budovat, potřebuje k tomu čtyři podstatné předpoklady:

1. Svobodu a ochranu soukromého vlastnictví.
2. Vzdělané a chytré lidi, schopné správně se rozhodovat.
3. Kapitál.
4. Tradici.

Co jsme měli po čtyřicetiletém komunistickém drancování této země u nás?

ad 1. Svobodu jsme si vybojovali.
ad 2. Většina schopných lidí byla z této země vyhnána po 45. 48. a 68. roce.
ad 3. Náš stát, české banky, ani podniky a tím méně lidé neměli ŽÁDNÝ KAPITÁL, jež by umožnil rozsáhlejší investice.
ad 4. Tradice, přerušená čtyřiceti léty socialistického marasmu, se jen těžko navazuje.

A vzdor všem těmto protivenstvím u nás vzniká a prosperuje tisíce nových firem. Stačí nahlédnou na slovní spojení "podnikatel roku".

---------------------

Pane Lovče. Vaše povídánky o ekonomických sankcích jsou dětinské. Uměl byste uvést jedinou konkrétní sankci, kterou byla trýzněna NDR? Nebo tam naopak plynuly miliardy marek z NSR?

A navíc. Vaše tvrzení o sankcích je v příkrém rozporu s povídánkou o soběstačnosti zemí "socialistického tábora". Mají-li být ekonomické sankce účinné, musí přece u sankcionovaného subjektu vyvolat nedostatek bojkotované komodity. Nebo ne? Takže Vámi popisované sankce zůstaly bez efektu? [mrknutí jedním okem]

374957

3.12.2019 15:49

RE: Zvláštní logika

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 374957

Jste jak kafemlejnek. Nevíte vůbec nic o širších souvislostech, ale pořád dokola opakujete tu svoji písničku už více než 10 let. Že vás to baví sem chodit. Myslíte si, že někoho přesvědčíte svými primitivními "důkazy"? To byste musel ukázat, že víte něco o tom, jak ten svět funguje, ne ty vaše nesmyslné pohádky, jak by to fungovat mohlo.

>A vzdor všem těmto protivenstvím u nás vzniká a prosperuje tisíce nových firem.

Tohle už je na Chocholouška... Tedy pokud tím nemáte namysli různé šmelináře, nebo šmejdy.

375025

3.12.2019 23:50

RE: Zvláštní logika

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 374957

Váš soud nad jedinci, kteří odmítají lichvu může být způsoben pouze třemi důvody:
a) buďto jste lichvář a tak si tu krádež musíte nějak obhájit,
b) nejste schopen matematicky vyjádřit učínek lichvy na makroekonomiku,
c) nebo jste dokonalý otrok, který miluje své otroctví.

Pokud znáte nějaké děti, zkuste jim jednoduše popsat princip tvorby peněz a lichvy k ní navázané. A uvidíte, jak vás poženou sviňským krokem. Žádná složitější matematická teorie totiž není třeba.

Jinak samozřejmě čest výjimkám, které následují misi, která jim byla dána přes jejich proroka Moseho. My jejich tisíciletý boj s klany padlými do satanismu lichvy budeme podporovat plnou energií za jejich i naši svobodu!

375034

4.12.2019 6:41

RE: Zvláštní logika

siky 190.?.?.?

Reakce na 375034

Tady se opět o někoho otíráte, aniž byste se obtěžoval pochopit, co ten člověk chtěl říci. Lichva a úrok není nutně jedno a totéž. Příkladem může být Libye do r. 2011 a inflace byla i za komunistů.

375038

4.12.2019 11:42

RE: Zvláštní logika

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 375038

Pro vás platí to samé, co jsem psal výše viz. body a) b) c).

Opakuji, kdo podporuje úvěrování s úrokem (lichvu) tak absolutně nerozumí ekonomice. Úrok od určitého bodu roste exponenciálně, což neodpovídá životu a růstu ekonomiky. A každý ví, co roste v těle exponenciálně – rakovina.

Podívejte se na výši dluhu ČR u zahraniční lichvářské mafie, kdy zaplacený úrok dávno přesáhl celkovou jistinu. Dlouhodobě se s matematickou jistotou dostanete do bodu, kdy půjčku nelze splatit. A stejně jako u rakovinového bujení, kdy rakovinové buňky zcela vysají organismus, hynou i s organismem.

Doporučuji si v tomto ohledu přečíst zprávu Římského klubu "ComeON". Ortel nad lichváři byl vyřčen a oni sami by měli konat na změně finančního systému, jinak je jejich páníček s libostí obětuje davu.

375047

4.12.2019 14:02

RE: Zvláštní logika

siky 181.?.?.?

Reakce na 375047

Myslel jsem lichva a úvěr, ne úrok - byl to překlep. V předchozím komentáři stíráte rozdíl mezi lichvou a úvěrem, aniž by to původce jakkoli naznačil. Jinak o té zprávě jsem nic nenašel.

375049

5.12.2019 21:53

RE: Zvláštní logika

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 375049

Po tisíciletí se námi diskutovaná krádež pojmenovávala "lichva". Teprve od 20. století začal být "někým" prosazován termín "úvěrování s úrokem".

Cíl krycí operace: zpřetrhání příčino-důsledkových vazeb při studiu dějin a analýzy současné situace.

375116

6.12.2019 15:42

RE: Zvláštní logika

siky 181.?.?.?

Reakce na 375116

Opět odpovídáte na něco jiného, než jsem uvedl a ani já, ani předchozí kolega jsme neprosazovali úrokování úvěrů. O té zprávě jste také nic nezmínil.

375139

6.12.2019 16:47

RE: Zvláštní logika

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 375139

Napsal jste: "Lichva a úrok není nutně jedno a totéž. "
A já oponuji, že je! Jen byla změněna historicky terminologie, aby byl dav zmaten.

Váš kolega mluví jako ČNB (ústav pro řízení zdrojů na 3. prioritě v Böhmen und Mähren). Kde ZÁMĚRNĚ mlčí o úroku VŽDY navázaném na úvěr a popisují pouze tvorbu peněz díky půjčce v soukromých bankách.

Nebo znáte nějaké země, kde se půjčka obejde bez navázaného úroku? Ano, jen pár muslimských zemí, protože Korán zakazuje úrok jako jednu z nejvyšších forem satanismu. I to je jeden z důvodů, proč jsou tyto země pod neustálým útokem států pracujících na biblické koncepci, ale to jen historická odbočka...

A pokud váš kolega zamlčuje část informace, je to to samé, jako by nepokrytě lhal, ať to dělá vědomě či ne. Je to jen sofistikovanější způsob lži než ta očividná.

375143

7.12.2019 19:43

RE: Zvláštní logika

siky 181.?.?.?

Reakce na 375143

Ne, řekl jsem ře 'lichva a uvěr' nejsou jedno a totéž. A jako příklad jsem před vámi zmínil Lybii před rokem 2011. Nevím, co druhý kolega zamlčuje, ale neuvedl jste nic o té zprávě, která má skončit s úrokováním.

375182

4.12.2019 2:32

Hutný idiot, asi Vojtíšek, oblbuje gojimy

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 374957

Co to je svoboda, debilizace pánbíčkářstvím, marxismem, fašismem, liberální demokracií/neomarxismem?
Ochrana soukromého vlastnictví, ale s.r.o. Jak "si" xid Babiš nebo Bakala k majetku "přišli", pro své páníčky, bankstery.
Vzdělaní lidé se vyznačují absolvováním debilizace, zdá se mi, protože mnozí takoví dodnes halekají bludy o Ježíšku, hitlerovském Německu, ruském komunismu a podobné blbosti. K podstatě, ke kořenům zla, k xido-banksterismu, se nejsou schopni přes zábranu myšlení ani přiblížit. Takové otroky talmudistický zmetek snadno přelstí. Kapitál, lichvářství ovládají SSvatí, to bez debaty. Už Josef ben Matouš psal o římském správci pokladny za Flaviovců, synovi xidovky.

Po čtyřicetiletém xido-komunistickém hospodaření jsme měli rozvrácený život na vesnicích, ale soudržnější než za současných xido-fašistů, pak - továrny, silnice, železnice, doly, zemědělská družstva, obrovská sila na obilí, samoobsluhy, obchodní domy, celá sídliště z paneláků, školy, školky, nemocnice, námořní nákladní loďstvo ...a propagandu, jak se mi zdá pravdivou, o snaze imperialistů spáchat Spojené státy evropské. Ani komunisti v nejbujnějších představách neodhadli, že pod lstí pomoci "uprchlíkům" budou fašisti naplňovat kalergiho plán, chov snědého dvounohého pracovního dobytka. Pro jistotu moci a regulaci stavu - povinně naočkovaného a s vymývanými mozky xido-islámem, šmírováním u každého pohybu a 5G sítěmi. To předčí i Orwella!

Kromě toho nás SSvatí banksteři z toho "ničeho" vykradli o několik biliónů korun, a olupují dodnes o několik set miliard ročně, na "dividendách" a "poradenství", odpudivý prolhaný zmetku!

375035

26.11.2019 21:14

Lepší socializmus alebo kapitalizmus?

Milan Antal 176.?.?.?

Väčšinou sa takto stavia problém. Lenže on takto vôbec nestojí, to je taký fanúšikovský postoj, jeden fandí tomu, druhý inému.
Je lepší kyslík alebo vodík, selén alebo olovo? Sú lepšie baktérie alebo živočíchy? Asi vidíme, že takto sa nedá stavať otázka, atómové prvky nasledujú za sebou, vodíková či kyslíková väzba zodpovedá inému počtu protónov, elektrónov, neutrónov. Podobne bez baktérií by nevznikli ani živočíchy, len vývojovo patria do iného obdobia.
Podobne prvobytný systém, otrokársky, kapitalistický, socialistický nasledujú za sebou, každá z týchto spoločenských foriem zodpovedá inej sociálnej kvantite, inej výrobno-technologickej úrovni.
Kapitalizmus so svojím voľným, živelným trhom v 18.-19. st. mal svoj význam, zmysel, ale pri súčasnej technologickej úrovni, napr. zbraní, informačnej manipulácie by živelnosť do 50 rokov zaručene zlikvidovala zemskú civilizáciu. Koncom 19.st. sa kvantitatívne hranice klasického, pravého kapitalizmu voľného trhu začali naplňovať, čo prinieslo krízy z nadvýroby. Tie sa riešili monopolizáciou,o si vyžiadalo reguláciu, plánovanie. Výrobno-technologická zložitosť si vyžiadala kvalifikovanú, vzdelanú, kultivovanú pracovnú silu so sociálnymi istotami, čomu najlepšie zodpovedala socialistická spoločenská forma, väzby.
Jednoducho, každá z týchto foriem zodpovedala potrebám inej doby, pre svoju dobu predstavovali najefektívnejší systém.
Rokom 1989 sa začal napĺňať kvantitatívne aj socialistický systém a objavila sa potreba prekročiť jeho úroveň, ísť ďalej.
Kto tvrdí, vraj nikto nevymyslel lepší systém ako kapitalizmus, treba ho poslať do základnej školy, neexistuje nejaký ideálny systém pre všetky doby, pretože všetko sa vyvíja a každá forma má svoje hranice (v dialektike mieru).

374915

27.11.2019 18:15

korporátní očkování na státní náhrady

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Nejvtipnější je, že miliardy za povinné vakcíny shrábnou farmaceutické korporace a odškodné poškozeným dětem bude platit daňový poplatník.
Typické chucpe.

Neznamená to automaticky, že když vám zacpe hubu stát pár drobnýma, tak už nebude možné žalovat tu korporaci?

374938

27.11.2019 19:57

Mozek je fakt zvláštní nástroj

jjj 46.?.?.?

Pro mě je naprosto nepochopitelné, že někdo může tvrdit takovou hloupost, že se v reálném socialismu realizovalo více a lépších staveb.

V osmdesátých letech nebyla v Praze snad jedna jediná opravená střecha, z okapů rostly břízy, středověkými ulicemi kolem Staromáku se lidé pohybovali dřevěnými tunely, které je měly chránit před padající omítkou a taškami.

Sorry, ale takováhle naprostá abstrakce od reality, jen abych mohl nadávat na poměry, mi přijde daleko přes čáru.

374940

27.11.2019 23:16

RE: Mozek je fakt zvláštní nástroj

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 374940

Pokus o přechod ke komunismu skončil rokem 1953. To je třeba chápat z pohledu globální politiky a výkonu socialismu oproti kapitalismu.

Další vývoj byla jen setrvačnost sociálních procesů. V 80. letech se již naplno začala projevovat stagnace díky neadekvátnímu řízení bloku, kdy vedení SSSR bylo plně v rukou trockistů již cca 25 let.

Ale i tak se za těch 30 let po 2. sv. válce u nás vybudovalo mnohem více infrastrukturních projektů než po roce 89. Kdo toto nevidí má evidentní problém se statistikou a vnímáním reality.

Nebo nás přesvědčte a oponujte čísly bez ideologických obálek...

374944

28.11.2019 0:07

RE: Mozek je fakt zvláštní nástroj

Rejpal 85.?.?.?

Reakce na 374940

Myslíte, že je to dost za 30 let opravit v centru Prahy střechy a natřít fasády latexem? Najděte si na YouTube nějaká videa např. dvaceti největších měst v Číně a možná vás něco trkne. A na to stačilo necelých 20 let...

374945

27.11.2019 20:19

Kapitalismus leží na JIPce

Barney 46.?.?.?

Při adoraci současného ekonomického systému se stále zapomíná, že v roce 2009 utrpěl infarkt a mrtvici a dnes leží na jednotce intenzivní péče a je při životě udržován transfuzemi nové krve a kapačkami v podobě kvantitativního uvolňování (tiskem peněz) a zápornými úroky (z kterých mají radost střadatelé a penzisti na celém světě). Vůbec nikdo není schopen říci, co ony transfuze a kapačky udělají s ekonomikou v budoucnu a jak se budou léčit budoucí krize, když se již dnes vystřílí všechny náboje.

374941

27.11.2019 21:30

RE: Kapitalismus leží na JIPce

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 374941

Krize se budou řešit starou a osvědčenou metodou, jako doposud: Válkou, jak jinak....[velký smích]

374942

28.11.2019 18:27

na obyvatele&rok

Ludek Travnicek 89.?.?.?

Doufám že řeknu nepomýleně, že skoro všechno poválečné vzniklo před převratem 1989. To je 45 roků oproti 30 rokům. Byl samozřejmě celosvětově technologický pokrok. Myslím, že na obyvatele&rok připadá na před převratem 3-5 x více.

374959

3.12.2019 14:20

Odporná bolševická propaganda

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Jó, za totáče, to tu byl přece ráj. Bohužel tak leda pro veksláky, estébáky a papaláše.
Cibule a zelí, to bylo přece za babku, akorát že to nebylo nikdy k dostání nebo po hodinách ve frontě. Bůčku bylo taky habaděj a hlavně těch hesel.
Zdravotnictví bylo za dara a tak stálo za hovno, pokud ses nedostal Sanopsu.
O devizáku sis mohls tak akorát snít.
Za 41 let bačování to tu bolševik všechno zdevastoval, zničil a rozdrbal. Kdo sem přijel ze Západu tak blil.
Kdyby nepřišel plyšák, tak to tu je hůř jak na Kubě.
Kdo mohl tak odsud včas zdrhnul a dobře udělal, že ano pane Stwora?
[bliji]

375020

3.12.2019 15:44

RE: Odporná bolševická propaganda

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 375020

Blábol.

375024

3.12.2019 15:57

Odporná lepšolidská propaganda

Gój 46.?.?.?

Reakce na 375020

Za socialismu byl chléb, čerstvé mléko, zelí i cibule.
Komunisti nechali vystavět statisíce bytů. Elektřina, tekoucí voda, kuchyně, koupelna a splachovací záchod v každém bytě. Zdravotnictví značně pokročilo od tragické dostupnosti péče ještě na počátku dvacátého století.
Kdyby lepšolidští bankéři nezorganizovali převrat, tak sice jezdíme ve favoritech, ale bez státního dluhu, většího než je roční státní rozpočet. Na polích by se místo řepky pěstovalo zelí a cibule.
Kdo zdrhnul, obvykle poznal, že jeho představy vzešlé ze zavádějící propagandy lepšolidí se značně lišily od skutečnosti.

375026

3.12.2019 17:20

Stálo to tu všecko za h......

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Reakce na 375026

A za normalizace bylo úplně "nejlíp". Kdo nedržel hubu a krok, ten ryl drškou v zemi. Statisíce neprověřených vyhozených ze strany a z práce živořilo pak v bídě. Jejich děti se dostali tak leda do dolů. Vládla tu třetí garnitura uvědomělých ale neschopných idiotů, která odezírala Moskvě ze rtů. A když to tam krachlo, tak se to pak všude samo sesypalo, nikdo nemusel nic organizovat. Měli jste armádu, policii, lidové milice a na co jste se zmohli? Jen zmlátit pár studentů a potupně odejít od válu..[chechtot]

375029

3.12.2019 18:55

RE: Stálo to tu všecko za h......

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 375029

Dobře soudruhu. A nyní prosím odchod na lehožumpu.

375030

4.12.2019 6:33

RE: Stálo to tu všecko za h......

siky 190.?.?.?

Reakce na 375030

Tak tam běžte raději sám, evidentně sem nepatříte... soudruhu!

375037

3.12.2019 20:10

Kéž by...jako tenkrát, kdy i cikáni museli pracovat

Gój 46.?.?.?

Reakce na 375029

Nyní máme svobodu? Kdo má nekorektní názor, je lepšolidmi pasován na antisemitu, xenofofa, islamofoba, rasistu, homofoba. Většina lidí se bojí vyjádřit svůj názor na masovou migraci nebo islamismus. Místo uvědomělých nevědomých Jakešů (nastrčených k usnadnění převratu, samo nic nekrachlo, dokonce i pochod studentů byl organizován lepšolidmi ve spolupráci s STB)), nám vládnou loupežníci a hlídači evropských hovnot, Sörös partajníci. Uvědomělí činovníci neziskově ziskových nepoliticko politických organizací cpou dětem do hlav ideologie desítek pohlaví, změn pohlaví podle nálady. Povinnost humanitárního dovozu islamistů.

Stará dobrá propaganda o vedoucí úloze dělnické třídy byla lidem alespoň k smíchu. To si o černých "inženýrech", kteří prodávají drogy na Václaváku, tvrdit netroufám.

375031

Příspěvků: 47

26.11. 07:34 ping789  příčina - následek
26.11. 07:42 gippius  Naše hospodářství,
26.11. 07:54  to je ale celosvetove
26.11. 07:55 gippius  Co se tady postavilo.
26.11. 20:53 Milan Antal  RE: Co se tady postavilo.
27.11. 07:30 gippius  RE: Co se tady postavilo.
26.11. 09:33  za článek děkuji, i když...
26.11. 11:12 gippius  RE: za článek děkuji, i když...
27.11. 19:01 Lovec idiotů  RE: za článek děkuji, i když...
26.11. 13:24  kapitalizmus = marasmus, úpadek, genocida
28.11. 08:51 rosco  RE: kapitalizmus = marasmus, úpadek, genocida
26.11. 10:13  státní investice, šlendrián, absence morálky
26.11. 12:51 rosco  chybicka se vloudila Vladimire?
26.11. 15:58 Vladimír Stwora  RE: chybicka se vloudila Vladimire?
26.11. 17:32  Zvláštní logika
26.11. 21:10 enry  RE: Zvláštní logika
27.11. 08:00 Alfred  RE: Zvláštní logika
27.11. 12:29 vousy13  RE: Zvláštní logika
27.11. 17:41  RE: Zvláštní logika
27.11. 23:03 vousy13  RE: Zvláštní logika
28.11. 08:13 Lovec idiotů  RE: Zvláštní logika
28.11. 15:49  RE: Zvláštní logika
03.12. 15:49 Lovec idiotů  RE: Zvláštní logika
03.12. 23:50 vousy13  RE: Zvláštní logika
04.12. 06:41 siky  RE: Zvláštní logika
04.12. 11:42 vousy13  RE: Zvláštní logika
04.12. 14:02 siky  RE: Zvláštní logika
05.12. 21:53 vousy13  RE: Zvláštní logika
06.12. 15:42 siky  RE: Zvláštní logika
06.12. 16:47 vousy13  RE: Zvláštní logika
07.12. 19:43 siky  RE: Zvláštní logika
04.12. 02:32 Pátá Mojžíšova 7:24  Hutný idiot, asi Vojtíšek, oblbuje gojimy
26.11. 21:14 Milan Antal  Lepší socializmus alebo kapitalizmus?
27.11. 18:15  korporátní očkování na státní náhrady
27.11. 19:57 jjj  Mozek je fakt zvláštní nástroj
27.11. 23:16 vousy13  RE: Mozek je fakt zvláštní nástroj
28.11. 00:07 Rejpal  RE: Mozek je fakt zvláštní nástroj
27.11. 20:19 Barney  Kapitalismus leží na JIPce
27.11. 21:30 R.E.  RE: Kapitalismus leží na JIPce
28.11. 18:27 Ludek Travnicek  na obyvatele&rok
03.12. 14:20 Honi soit qui mal y pense  Odporná bolševická propaganda
03.12. 15:44 Lovec idiotů  RE: Odporná bolševická propaganda
03.12. 15:57 Gój  Odporná lepšolidská propaganda
03.12. 17:20 Honi soit qui mal y pense  Stálo to tu všecko za h......
03.12. 18:55 Lovec idiotů  RE: Stálo to tu všecko za h......
04.12. 06:33 siky  RE: Stálo to tu všecko za h......
03.12. 20:10 Gój  Kéž by...jako tenkrát, kdy i cikáni museli pracovat

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 40 čtenářů částkou 10 502 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,05 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,70 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
23,24 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 465,93 Kč
1 unce stříbra
575,12 Kč
Bitcoin
1 218 273,45 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 899