Diskuze k článku

Cílem „uloupení“ syrské ropy je zmaření obnovy Sýrie

Příspěvků 15

18.11.2019 9:13

US loutkovodiči se nikdy nevzdají

Ali-ste BEL 185.?.?.?

Sice se US loutkovodičům současná nejvyšší loutka ovládá nesnadno a to až tak, že se jim občas vymyká kontrole a nejraději by ji vyměnili za nějakou lépe ovladatelnou, což je hodně zjevné, ovšem to neznamená, že by se kdy vzdali. Nikdy se nevzdají! Ze svého pohledu se ani vzdát nemohou. Jde jim o všechno! Mají plán A, B, C, ... a v nekritičtějším bodě mají možnost zatáhnout za "vlastní záchrannou brzdu". Ta "zachraňuje" jen je (jejich svět) a "vlak" se na chvíli zastaví.

374738

18.11.2019 11:02

Tak se SSoudruzi fašisti dostali do situace, kdy odkrývají stále více karet

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Kdy banksterská organizace Exxon Mobil se vynořuje v „humanitární“ válce proti „terorismu“ jako spolupachatel masového vraždění, ničení a loupení v Sýrii. Islamistické magory najali, debilizovali, cvičili, vyzbrojovali a také jim veleli košer pekelníci. I Kurdům SSvětoobčané „humanitárně pomáhali“ prosadit „svobodu“ a „nezávislost“. A přitom po celou dobu vraždění a ničení gojimského státu loupili, s pomocí zneužitých zoufalců, syrskou ropu. SSoudruzi banksteři nechali loupit svatoválečníky syrskou ropu pod odborným dohledem svých specialistů? Cisternami část naloupené ropy převáželi do Turecka jen z propagandistických důvodů? Protože pokud uloupili tolik ropy, kolik odhadují někteří poučení smělci, tak hlavní loupení páchali skrze ropovod do Iráku, také SSvětoobčanskými pekelnickými fašisty „humanitárně osvobozeného“. Shalom

374741

18.11.2019 12:39

Rusko a Sýrie

jirkap 62.?.?.?

Proč ruská armáda a Damašek Američany nevyžene ? Ropa je Sýrie a Rusko tam má armádu na pozvání Damašku.To tam má USA tak silnou armádu jo ?

374742

18.11.2019 15:39

RE: Rusko a Sýrie

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 374742

Vyhnat američany by problém nebyl, ale ten by se objevil potom. Nad Ukrajinou sestřelili letadlo a pak jen čekali, jestli zareaguje Rusko, aby mohli začít 3. světovou válku. Tady je to podobný. Ale nejvíc se to zahustí, až vyhlásí v téhle oblasti nezávislý stát Kurdistán, nebo něco podobnýho. To naštve Turky a bude to ještě horší. Můžeme jenom doufat. že Putin i Erdogan zůstanou v klidu. Fašouni z USA tu válku prostě chtějí a potřebují nové Gliwice.

374745

18.11.2019 16:20

RE: Rusko a Sýrie

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 374742

Košer páni Ruska znají své rodné, proto se snaží držet hranic možného. Globalističtí šílenci ovládající uSSa jsou schopni i spuštění jaderného "humanitárního" bombardování! Armádu má především iSSrael, jaderné zbraně také!

374747

18.11.2019 18:41

Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Už se totiž zcela odkopali. Celý svět vidí, že jim jde jen o zisky z loupeží. Jejich hlasité a falešné výkřiky o šíření demokracie, svobody a lidských práv jsou jen velice ubohá, pokrytecká a profláknutá maskování jejich soustavných loupeží, agresivních válek, exportu Majdanů a barevných revolucí, zotročování světa pomocí lichvářských úroků z neexistujících nebo jen strachem pokorných otroků podložených peněz, mediálních lží a goebbelsovské propagandy. Zámořský kaganát, zcela jasně ovládaný převážně chazarskými bankstery, vlastníky obřích korporací a investičních fondů, je před bankrotem a nic na tom nezmění ani jejich četní přisluhovači a podržtaškové po celém světě. Čeká jej velká krize a občanská válka, která může mít hodně podob.A žádná z nich nebude pro "elity" příjemná. EU, jako jejich další projekt, jehož jsme se stali součástí, bude brzy postižen podobně.

374749

18.11.2019 19:59

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Ali-ste BEL 82.?.?.?

Reakce na 374749

Souhlas, akorát bych poopravil tu druhou větu z těchto dvou:
"Čeká jej velká krize a občanská válka, která může mít hodně podob.
A žádná z nich nebude pro "elity" příjemná."

Ve všech případech byly války vždy někým chtěné/iniciované/řízené. Naštěstí nemám obavy z jaderné WW3, která má značná rizika a obývat po ní zamořenou planetu není nic příjemného. "Naštěstí" se dá "zařídit" řízený chaos podobný gloální občanské válce. Ani to však není podstatné. Taky bych se rád těšil na to, že to nebude pro "elity" příjemné, ale obávám se spíše, že ti kdo to spustí a řídí, jsou již připraveni a utrpení nám rádi přenechají.
Co s tím?
1. Lze tuto kolapsovou trajektorii ještě odklonit? Před několika lety jsem doufal, že ano a teď již postupně přestávám i doufat.
2. Pokud se "tomu" (souhlasím, že není nutné predikovat přesnou podobu) vyhnout nedá, dá se na to aspoň trochu připravit taky a to i s omezenými zdroji?
3. Pokud ano, je možné (pro přežití nutné) si v oné zdivočelé době lokálně pomáhat, udržovat alespoň lokální civilní obranu a místní základní právo a pořádek?
4. A co "obnova po té"? Začít znovu se stejnými "pravidly hry", která se nám nepozdávají i teď a to mnozí ještě netuší, kam nás brzy zavedou?
Je Zvědavec platforma, kde lze úvahu diskuzně rozvíjet i těmito směry? Neb mi nestačí shoda nad analýzou stavu a kolapsová predikce. Taky fajn, ale málo.

374752

18.11.2019 22:37

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Pátá Mojžíšova 7:24 78.?.?.?

Reakce na 374752

Mluvit a psát o banksterském zlu, a o sajanech a kolaborantech
>Čeká jej velká krize a občanská válka…"Naštěstí" se dá "zařídit" řízený chaos podobný globální občanské válce…ti kdo to spustí a řídí, jsou již připraveni a utrpení nám rádi přenechají.
>Co s tím?
>1. Lze tuto kolapsovou trajektorii ještě odklonit?

Mluvit a psát o banksterském zlu čím dál víc!

„Občanské“ nebo křížácké války xindlo-fašisti páchali tak, že rozeštvali lžemi a davovou debilizací otroky proti sobě. V Sýrii zneužili cestovky a islámské zdebilizovance z různých koutů světa. I přesto, že Sýrie měla armádu, banksteští žoldáci, SSvatoválečníci spolu s košer SSoudruhy ničí Sýrii několikátým rokem.
Do Evropy banksteři dopašovali už několik miliónů mohamedánských zdebilizovanců. Nutno připočítat i část těch, kteří okupují Evropu už v druhé nebo třetí generaci, kdy po druhých světových lidských jatkách, bankstery spáchaných, pašovali do zničené Evropy Turky.

My, na rozdíl od Sýrie, obranyschopnou armádu nemáme. Těch několik tisíc žoldáků placených z našich daní je totiž pod diktátem korporátního fašismu. Ministrem války je xid Metnar.
Policie je pod banksterským poskokem Aspen Hamáčkem a podobnými kolaboranty.

Jak by mohli domorodci přežít, pokud by xido-banksteři krimigrantům z Afriky a jiným mohamedánům rozdali, skrze své poskoky, zbraně a Toyoty osazené kulomety jako v Sýrii?

Další problém je v naší kritické závislosti na těch samých korporátních fašistech! Ovládají vodovodní řady, elektřinu, plyn, pohonné hmoty, potravinářské fabriky, obchodní řetězce.

Mohou někteří lidé přežít ve sklepech? Budovat si studny, začít si uchovávat alespoň nějakou zásobu trvanlivých potravin pro případ takové katastrofy, která tady byla snad jen za třicetileté války (spáchané také SSvatou sektou)?
Pro poučení je možné vycházet ze situace v Sýrii.

Okupace Evropy mohamedánskými, svatoválečnickými krimigranty není obohacení, ale časovaná bomba!

374754

19.11.2019 8:04

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Ali-ste BEL 89.?.?.?

Reakce na 374754

"Mohou někteří lidé přežít ve sklepech? Budovat si studny, začít si uchovávat alespoň nějakou zásobu trvanlivých potravin pro případ takové katastrofy, která tady byla snad jen za třicetileté války (spáchané také SSvatou sektou)?"

No to možná i mohou a i když bych neočekával přímo válečný stav podobný Sýrii -
("Pro poučení je možné vycházet ze situace v Sýrii"[mrknutí jedním okem]
V důsledku čistě přírodní katastrofy, o níž nebude nikdo vědět, že byla iniciovaná/uspíšená, neuvidíme pár let slunce a produkce potravin se radikálně sníží, stát zkolabuje (politici se do jednoho rozprchnou) a přestane plnit i své základní funkce. Nic víc/nic méně. Osamocený vlk, byť ve sklepě s konzervami, nepřežije, neboť si ho hladové drancovací grupy najdou. Větší připravené skupiny, které převezmou ony základní funkce státu, byť na malém území se ubránit mohou a snad i budou "po té" tvořit sílu prosazující lepší uspořádání společnosti, budou-li se tyto "ostrovy" spojovat. Musí však vědět, co chtějí, znát kolapsovou příčinu a dohodnout se na prosazování pravidel, která by po čase nevedla k témuž. Začít odznovu a lépe. A nebo se o to lokálně pokusit.

Jestli něco takového nastane a nemohu na 100% tvrdit, že ano (za mně 75%+, což je dost, abych o tom přemýšlel) a už vůbec ne časový horizont (některé nutné, ale ne postačující podmínky budou teprve pro start řetězce událostí splněny začátkem příštího roku), pak má smysl ovlivňovat společnost absolutně odspodu - "zájmovým sdružováním občanů", kteří nechtějí pasivně čekat na ty agresivnější "taky občansky sdružené v drancovací grupy". Vedoucí místa všech stupňů a funkcí státu budou volná/neobsazená. Kdo je obsadí? Ti silnější/agresivnější? Jo, dá se to předpokládat, ale je i to nevyhnutelné?

374763

18.11.2019 23:07

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 374752

Ta situace v Sýrii mě sice dost děsí, ale je tu něco, co mě děsí úplně stejně.
S těmi auty na baterky to vypadá trochu jako vtip, ale vzhledem k tomu, že určitě uvažují o snížení počtu obyvatel planety pod jednu miliardu, tak by ta sranda s auty dávala smysl.
Většina té chudé pakáže, co jim tu překáží, by byla vbrzku bez aut. Pro všechny to určitě nebude, pokrok v bateriích a kompletní přestavba energetiky se neuskuteční. Silnice se vyprázdní a zlatá mládež se bude šťastně prohánět po silnicích, kde zácpy budou minulostí. První krok ke snížení počtu obyvatel tím začne. Dál si to radši nepředstavuju, ale věřím, že tohle myslí vážně.
Naštěstí ale pevně věřím tomu, že žádný plán nevyjde a že do toho odněkud přiletí vidle. Snad se to stane i v té Sýrii.

374756

19.11.2019 18:07

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Ali-ste BEL 78.?.?.?

Reakce na 374756

Jj, jen si představte, kolik i závažnějších a zdánlivě neřešitelných globálních problémů by bylo šmahem vyřešeno. Namátkou: klimatické, omezenost zdrojů, potravinová produkce, ohrožení impéria a s tím spojené sklapnutí Thukydidovy pasti, WW3, důsledky 4.průmyslové revoluce pro společnost s narůstající skupinou nezaměstnatelných, předluženost všech úrovní a druhů, atd. (ten seznam tím jen začíná).
Pokud uvádíte toto:
Dál si to radši nepředstavuju, ale věřím, že tohle myslí vážně.
Naštěstí ale pevně věřím tomu, že žádný plán nevyjde a že do toho odněkud přiletí vidle. Snad se to stane i v té Sýrii.
,
chápu a ve své podstatě závidím, že si to dokážete "dále nepředstavovat", neb mám-li děti (klučičí dvojčata) nemohu nad tím nepřemýšlet. Chtěl jsem, ...chtěl jsem to hodit za hlavu ve smyslu: "Dej bože, abych uměl rozlišit mezi tím, co mohu ovlivnit/změnit a co ne a abych se zbytečně nezabýval tím, co ovlivnit/změnit nemohu", ale nejde to. Vrací se to!

Do prkenné ohrady ... dělám samo sebou i spoustu příjemných věcí a i s dětmi si užívám života, ...ale vrací se to. Mám hodně přátel, kteří došli ke stejné analýze a v popisu stavu se víceméně shodneme (vesměs i se všemi tady na Zvědavci), ale věří na nějaké vyšší moci, duchovní světy, což je v podstatě to, čemu asi vy říkáte, že "odněkud do toho přiletí vidle".

No a takového spolehnutí na vyšší moc, nebo, že to někdo vyřeší (GP, Trumpeta, Putin, ...?) nejsem bohuželschopen. A jak je mi to líto ...

374780

20.11.2019 12:57

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 374780

Těmi vidlemi jsem nemyslel vyšší moc, ale obyčejnou realitu. To se fakt děje.
Třeba Stalin. Kdyby se neobjevil, byla by spousta věcí jinak. Plán zbořil.
Taky mám děti a taky se mi ty myšlenky na to, co by se mohlo stát vrací, ale nutím se násilím na to nemyslet. Trpím depresemi a když popustím příliš uzdu fantazii, dostanu tak blbou náladu, že se nedokážu zvednout z kanape a dojít si na pivo nebo zahrát volejbal.

374795

21.11.2019 10:40

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Ali-ste BEL 37.?.?.?

Reakce na 374795

Tak to mám štěstí, že stavy, které bych mohl označit za depresi nemívám, ale dovedu si představit, že to v případech opravdové/reálné deprese musí být dosti velká muka. Omlouvám se vám pane Hanuši, jestli jsem k nim přispěl, ale vše, co zde na Zvědavci píšu je směrováno k synergii energií a vůle nalézt "plán" jak tomu na poslední chvíli předejít, případně, ukáže-li se to býti nereálné, pak jak zvládnout kolapsový stav našeho civilizačního okruhu a co pak.

Naštěstí taky netrpím představou fatální hrozby jaderné WW3, kterou by asi ani nebylo dobré přežít, neb pak by mohla nastat biblická predikce, kdy budou živí závidět mrtvým. Iniciovaná přírodní katastrofa může způsobit "pouze a jen" to, že až po tři roky prakticky nevyjde slunce a jestli se ani takovou eventualitou nechcete zabývat s ohledem na své duševní zdraví, pak tomu rozumím a fandím vám ve vaší snaze se od toho odstřihnout.

Sám se však budu snažit nalézt způsob, jak tomu předejít, jak to zvládnout a co pak, neb jsem optimista ve smyslu, že všechny tyto tři "úvahové směry" mají smysl a ....taky tak nějak nemohu ze své podstaty jinak.

374816

21.11.2019 11:59

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 374816

K mým depresím jste nepřispěl, spíš mi pomáhá, když tady čtu články lidí, kteří dokáží věřit v lepší budoucnost a minimálně nad tím přemýšlí. Stránky Zvědavce, včetně diskuze, mají vysokou úroveň, a to mi taky dělá dobře. Třeba na "Nové republice" se mi z diskuze dělá špatně.

374818

18.11.2019 22:57

Hranice jsou dobré

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký večer v nehezky uspořádaném světě. Generátorem a zdrojem téměř všech destrukčních procesů je touha darebáckých vůdců po světovládě bažících center Moci Sluhů Smrtihlava. Těmito centry, které vznikly pod líbivými záminkami Služby Světu jsou globálním šílenstvím postižené organizace Moci Sluhů Smrtihlava tj. OSN/UN a Služebníci Mohameda a Sloužebníci Vatikánu a Služebníci Kapitálu.
Řešení nejméně bolestivé pro všechny živé bytosti našeho nehezky uspořádaného světa je odmítnout všechny snahy o ovládání a zřízení "uspořádaného" světa pod vedením těchto degenerovaných ničitelů Světa Lidí. Hranice jsou dobré. Globalizace je špatná. Dokonce je špatná i pro USA a spol. a pro tzv.EU. Globalizační systémy jsou jako "černá díra" ve světě lidí. Všechno pohlcují a nic kromě smrtí neprodukují. Hranice mezi systémy a národy jsou dobré. Umožňují vývoj života a jsou projevem úcty a humanismu. Globalismus je projevem otrokářské moci degenerovaných mocných šílených jedinců v uvedených centrech Moci Sluhů Smrtihlava.

374755

Příspěvků: 15

18.11. 09:13 Ali-ste BEL  US loutkovodiči se nikdy nevzdají
18.11. 11:02 Pátá Mojžíšova 7:24  Tak se SSoudruzi fašisti dostali do situace, kdy odkrývají stále více karet
18.11. 12:39 jirkap  Rusko a Sýrie
18.11. 15:39 Jan Hanuš  RE: Rusko a Sýrie
18.11. 16:20 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Rusko a Sýrie
18.11. 18:41  Sýrie je pro US bankstery labutí píseň
18.11. 19:59 Ali-ste BEL  RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň
18.11. 22:37 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň
19.11. 08:04 Ali-ste BEL  RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň
18.11. 23:07 Jan Hanuš  RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň
19.11. 18:07 Ali-ste BEL  RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň
20.11. 12:57 Jan Hanuš  RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň
21.11. 10:40 Ali-ste BEL  RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň
21.11. 11:59 Jan Hanuš  RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň
18.11. 22:57 svatoslav.butora  Hranice jsou dobré

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

60

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 101 čtenářů částkou 21 109 korun, což je 60 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,81 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,06 Kč
Švýcarský frank
23,67 Kč
100 japonských jenů
19,73 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,58 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 309,92 Kč
1 unce stříbra
549,55 Kč
Bitcoin
705 542,31 Kč

Poslední aktualizace: 23.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 093