Diskuze k článku

Trump - od Číny po Írán a Venezuelu - všudypřítomné hrozby a sankce - kronika neuspořádaného chaosu

Příspěvků 10

24.5.2019 5:37

A tak se ti nebozaci a s velkou nadeji ptali ?

favela 103.?.?.?

"A muzeme take mit tu demokracii'? Ale ano , znely odpovedi a kolik chcete, dostanete , ale neuveritelne zkusite , nez o ni prijdete !!.
I Solidarity se jim dostalo stedre...
Hypnotizovani sveta a poslusnost bez hranic ? Jen velmi strucne a anonymne aby nebyl problem pro Zv....Bylo a nebylo a vzdycky nejak bylo , ze nejak byt muselo !!
/Krleza/..A rovnou s rozbehem a dovnitr . Hitler byl velmi vdecny lekari, ktery se obetave staral o jeho maminku a vzdy byl jim chranen ! Tez oblibeny a vlastnorucne vybrany ridic Moricek.A obchodnici ve Vidni kupovali hodne Hitlerem malovane pohlednice a tak jeste nemusel spat "pod sirakem",az kdyz se s kazdym pohadal.. Rezim ve Vidni , naopak udajne antisemiticky , nechal H. v bide..V 1914 vypukl jasot na vyhlaseni valky a s H. jasali i vyvolenci a zucastnili se ve velkych poctech valky. Kdyz jde o ovladnuti sveta nechybi..A vedel o tom . Jeho nadrizeny a vyvolenec stale zadal dalsi medajle pro H. A kde byl duvod k Anti ? Po valce vedl prevrat proti Nemecke vlade !! v Mnichove. Az po uvezneni dostal se do rukou expertu, kteri vysvetlili ,ze jinym smerem kariera nebude. A napsali M.K.
Nejdrive se musely zhypnotizovat necim masy. Aby se nasmerovaly spravnym smerem. Nemohl tenkrat jeste Hitler prohlasit /jako dnes Trump/, spatne jsem se vyspal potahneme na Rusko. Dale potreboval pocty a verne spojence , ktere ziskal ve velkych poctech a kupodivu, protoze nacisticti Ubermensch , meli v planu po valce "zaslapat" vsechny Untermensch /podlidi/,do zeme...Kupodivu obrovske armady z Italie,Rumunska a Finska s divizemi ze Slovenska,Chorvatska ,Spanelska pomahali a tez Turecko se chystalo..
Hitler, pri tom byl parasitickej zvanil a neschopnej idiot..
A nemel , navic zadny poradny informace od rozvedky na Rusko. To valky prohrava..Stalin, ale mel Werthera /M.Borman/ a dalsi a vedel vse nejdriv .Strategicka taktika byla vtahnout germany daleko do vnitrozemi..
Dodnes zni strasnej jekot o smlouve S.s H. ,velmi na Stalina ,ale stezi zminka o Dolfovi..,Ale neni dulezite dat vedet , ze Stalin prijmul hodne zidu z Polska kteri utikali pred nacisty. Nevim kolik , stale se to taji..
Potom rusove osvobozovali jeden koncentrak za druhym, porazili nejhorsiho nepritele zidu a osvobodili jich statisice a presto ,ze Slovanu zahynulo asi 4-8x vice , bylo na SSSR vyhlaseno velke nepratelstvi. Kdyz Truman prohlasoval, ze musi dbat na sve zidovske volice..Divny...Pokr.

371670

26.5.2019 0:01

RE: A tak se ti nebozaci a s velkou nadeji ptali ?

Pátá Mojžíšova 7:24 89.?.?.?

Reakce na 371670

Hitler byl jen značka, loutka SSvatých banksterů, pachatelů obou světových válek (viz Deschner Karlheinz; Moloch). Informací o Rusku měli Němci spoustu, ale od košer SSoudruhů; i špatné navedení je dostalo na frontu. Jen když se gojimové hromadně vraždili. SSvatí banksteři slavili - zobchodovali, podle momentálního uvážení, válečné harampádí a „informace“ oběma proti sobě poštvaným davům otroků. A banksteři současně páchali SSvatý "stát" na Předním východě. Takto - jedinou demokracii - jak povídá šábesgoj, zednář a "politolog" Fiala.

Výpalné, hrozby válek a destrukce, starověké náboženství zrůd - tyranů, lupičů, deprivantů.
Dluhy uSSa jsou, stejně jako u nás, především dluhy u banksterů, vzniklé banksterkými čachry. Od asociálního inženýrství až po předražené válečné harampádí. uSSa je banksterký podnik s.r.o., do něhož platí výpalné nejen ovčané uSSa, ale přes mafiánskou páku NATO i další zotročené státy.

V Iráku korporát fašistům démonkratizace prošla, v Sýrii „humanitární“ zotročení, i přes vyladěný podvod s názvem Islámský stát, překazili zlí souvěrci z Ruska.
Jediný důvod, proč xindlo fašisti nespáchali další světovou válku, je jejich ničivý vynález v moci zcela nezotročených. Atomovkama se v případě krajním mohou bránit parťáci Íránu, šéfové Ruska a Číny .

Snížení závislosti na korporátním fašismu je cestou obtížnou, což si můžeme snadno doložit na zájmu ovčanů o volby do EU (debilizace je síla, hokej je pro některé větší hodnotou než pud sebezáchovy). Košer vedení EU miluje kalergismus, tím pádem nenávidí evoluci, populismus a nacionalismus, původní občany Evropy.[bliji]

371724

24.5.2019 14:01

Zkuste se na to podívat z jiného úhlu

Salimon 90.?.?.?

Dobrý den,
autor článku se zaměřuje na lidský rozměr problémů, které aktuálně USA mají. Jaký má aplikované řešení dopad na ostatní. Já bych tu rád ukázal, jaký je ten problém, který USA řeší.

Spojené státy si nyní provozně rozdělím na vládu a lidi (je to ryze účelové dělení bez pokusu o formální správnost, kdo v USA skutečně vládne).
Historický úspěch:
1) Díky úspěchům ve 20. století získala vláda USA několik věcí:
a) Možnost vydávat jedinou světovou rezervní měnu a z toho plynoucí téměř neomezený zdroj financí (to zní super, ne?)
b) Rozhodující vliv na mezinárodní organizace IMF, UN, WTO a další (skrze dosazené lidi zvyklé na luxus, a ty musí někdo platit)
c) Armádu rozlezlou po celém světě (i tu musí někdo platit a pouhé mzdy stojí násobně více než dává kterákoliv jiná země celkově na zbrojení).
d) Obyvatelstvo zvyklé na luxus a spotřebu a orientující se především na služby samo sobě (nikoliv výrobu). (i přes rabování surovin z vazalských/poslušných států vzniká velký schodek zahraničního obchodu i ten se musí z něčeho zaplatit)
e) Gigantický dluh (sice formálně ale i obsluha dluhu něco stojí...)
- ještě že si mohou natisknout ty USD... zatím.

Probíhající změny:
2) V současné době probíhá několik změn, které nemá vláda USA pod kontrolou:
a) Obroda globálních velmocí - Rusko vstalo z mrtvých, Číně rostou ekonomická křídla.
b) Vojenská technologie se nezastavila a USA již nemají nejlepší vojenské hračky. A svět to pozoruje a vnímá.
c) Čím dále tím více se diskutuje nevýhodnost jediné globální měny, pokud se její emitor chová jako světovládce. A připravuje se půda pro alternativní možnosti.

Aktuální ekonomická situace z pohledu trendů:
3) Vláda USA čelí v současné chvíli několika "výzvám"
a) Slábnoucí (v porovnání s nejsilnějšími konkurenty) vojenská síla USA, snižuje zastrašující efekt (i na slabší státy), které dosud musely plnit příkazy, pod hrozbou "zdemokratizování" tomahawkem. Z toho plyne hrozba ztráty zdrojů a surovin z "kolonií".
b) Vznik mezinárodních organizací a center spolupráce bez účasti USA oslabuje možnosti vlády USA zastrašovat "obchodní partnery" skrze diktování podmínek mezinárodního obchodu.
c) Příprava na vytvoření alternativy k USD a vytlačování/nahrazování USD z některých komoditních obchodů snižuje potřebu emise nových USD a hrozí vyschnutím neomezeného zdroje financí - emisí USD. A to by opravdu hodně bolelo.

Takže co tu máme?
Zdroje vysychají (finanční) nebo hrozí vyschnutím (surovinové). Lidi (v USA) spotřebovávají více dováženého zboží, než jsou schopni vytvořit pro vývoz. Dluh roste (formálně). Udržování pozice hegemona (skrze ovládané mezinárodní organizace a armádu) je stále dražší a stále méně efektivní.
A teď mi řekněte jak byste tuto situaci řešili Vy?

371676

24.5.2019 14:03

Amerika nyní už proti všem,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

kdo mají plné zuby "humanitárního" bombardování, úmyslně vyvolaných "Majdanů", krizí, náboženských a etnických konfliktů, sankcí, vydírání, vyhrožování, vykrádání celých států pod falešnou a neuvěřitelně pokryteckou rouškou šíření demokracie, svobody a lidských práv, finančních a ratingových podvodů, mediálních s.ačkometů mainstreamu, které šíří lži, fake news a intriky, soustavně nabízených reklam na půjčky na zbytečné a úmyslně poruchové, ale zato pečlivě nablýskané krámy, a to vše jen na přání či rozkaz promile zrůd v lidské podobě, které miliardami naivních otroků jen opovrhují, ždímají je až na dřeň a chtějí beztrestně drancovat a ovládat celý svět. Nyní už budou muset američtí zločinci bombardovat tuto velkou a neposlušnou část světa. To už západním "elitám" dlouho nevydrží, protože těch 7,5 miliardy okrádaných, ždímaných a obelhávaných otroků sice pomalu, ale přece jen začíná chápat, kdo je to největší zlo současného světa i proč všechny ty hrůzy dělá. A to bude definitivní konec zločineckých "elit" Západu hrajících si na všemocné, nadřazené a nedotknutelné bohy.

371677

24.5.2019 14:45

A teď jak je problém řešen

Salimon 90.?.?.?

Takže destiletími neomezeného zdroje peněz a dominance jste stvořilil obyvatelstvo, které spotřebovává více, než vyrobí. Korporace, které Vám přerostly přes hlavu a znají jen jeden pojem - ZISK. O udržitelné strategii neumíte hovořit, protože mentalita Vašich vlastních lidí je nastavena na permanentní růst (bez schopnosti pochopit základy makroekonomie). A do toho všeho Vám vysychají různé zdroje. A především hrozí vyschnout ten hlavní - emise peněz.

(Peněz můžete samozřejmě emitovat kolik chcete, ale pokud nejsou vstřebány systémem a použity, tak skončíte v inflační spirále.)

Jak dlouho udržíte armádu, když nebudete mít na platy? Jak dlouho budou lidé dosazení Vámi do mezinárodních organizací poslušní, když zjistí, že jste slabí a chudí?

Takže se zaměříte na zdroj vlastní slabosti. Rozmazlené obyvatelstvo desetiletí těžící v výsledků 2.světové války. Rozmazlené korporace, které mají pocit (možná oprávněný), že ovládají vládu. Přebujelá armáda a vojenskoprůmyslový komplex, který přestává plnit svůj účel a čím dál více jenom čerpá peníze.
První půjde obyvatelstvo - je nejslabší. Omezíte mu dovoz levného šuntu a prodražíte dovoz luxusu. A vytvoříte prostor pro výrobu doma.
Omezíte financování armády? To nemůžete udělat viditelně. Lavinová reakce by byla doslova zničující. Ale můžete po nich vyžadovat reálné moderní a fungující zbraně.
Korporacím také snadno křídla nezastřihnete, protože už dávno mají reálnou moc. Takže je nejprve o tu moc musíte pomalu připravit.
Ano vláda USA bude muset ustoupit ze světových pozic. Velmi opatrně a tak nějak jakoby nic. Stále bude ukazovat svaly, stále bude škodit neposlušným, ale postupně bude víc štěkat než kousat.
Ano, lidi v USA zaznamenají pokles životní úrovně (asi celkem značný). Ale po nějakém čase jejich "atrofovaná" ekonomika a myšlení opět posílí. Stabilita nebude zaměňována za stagnaci, ale bude považována za sílu (v porovnání s všudypřítomným propadem to pochopí i ti pomalejší).
Pokud USA někdo nenasadí léčbu jako Řecku, tak ozdravení nemusí trvat ani tak dlouho.

Opravdu se Vám v tomto kontextu jeví zavedení cel a z toho plynoucí omezení obchodu s Čínou jako problém? Mě ne. Mě se to jeví jako součást řešení.
Lidé budou chvíli nešťastní. Ale Američani nejsou Francouzi. Když se vytvoří prostor vyrábět něco v USA a bude to efektivnější, tak budou vyrábět v USA - a ne stávkovat. Bez konkurence levného dovozu vzniká domácí alternativa. To je snadná logika.

Zkrátka svět se mění a žádná říše netrvá věčně. Doufejme že ústup zůstane takto relativně poklidný. A my tady v ČR si pravděpodobně najdeme zase nějakého jiného pána, před kterým budeme panáčkovat.
Některé věci se zase tak moc nemění...

Trump přece řekl: "America first" - to co neřekl je, že měl na mysli dělání pořádku.

371679

24.5.2019 15:22

Pěkný článek,

Erwin 194.?.?.?

jsi napsal, Peťo, pěkný. Jen nám, pokud řekneš A, prosím sděl i to sladké B. Nějak mi ten článek připadá jakoby bez konce, utnut někde uprostřed.
Co myslíš, Peťo, je toto všechno, co píšeš, vůle lidu velké Ameriky, vlády či kongresu? Nestojí za tím někdo, kdo se snaží opět uvrhnout svět do války? Myslíš, že volič v USA je tak militantní, dychtící po nové válce? Piš, Peťo, piš. Neboj se, jsi přece svobodný a nezávislý novinář.

371681

24.5.2019 17:22

Varování:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Mezi domů doručenými volebními lístky je právě jen Okamurům špatně střižený, má po půl délce delší strany navíc i centimetrový až dvoucentimetrový okraj. Co s tím?

371685

25.5.2019 3:27

Všechno má své limity!

Maximus1 37.?.?.?

Už kolem r. 2012 USA spotřebovávaly 38% a vytvářely jen 18% HDP světa, o současném poměru obou veličin nemám info, bude spíše horší. Ale jak toto realizují v praxi? Bylo a je to způsobeno hlavně "petrodolarem" tzv. rezervní měnou světa kdy díky tomu USA měly a mají o dispozici jisté finanční finesy. Vysvětlení nechám na odbornou literaturu, např. v knize "Dluh prvních 5000 let" od Davida Graebnera v poslední části knihy spoustu toho je vysvětleno! Mimochodem kniha by měla být ve formátu .pdf na netu.
Uvedu jen jeden z mohutných zdrojů pro USA, které ovšem stojí za to. Jde o to, že největší světová ropná společnost na světě "Saudi Aramco" (10% světové produkce) patří de facto USA, tváří se jako státní společnost SA, ale 40% zisku jde do USA! A politickou stabilitu jim tam vytváří koupený královský rod. No nekupte to, že? Toto měli mít nastavené např. i ve Venezuele a mohly mít klid, ale tady to boys neošetřili a indiáni se jim vzbouřili! Článek je opatřen dobrými argumenty a ukazuje, že svět se dočká změny, ale hlavně aby nedošlo na velkou válku, i prohrávající krysa se do poslední chvíle brání a postaví se, když už nemá co ztratit, i silnějšímu soupeři a tahle krysa je pořád hodně silná!

371704

25.5.2019 5:15

Dlouhosahle Spekulace , bez hranic

favela 203.?.?.?

Reakce na 371704

nekonkretni , verbalni , operujici s vsebecne jiz neexistujicimi tvrzenimi na adresu "rozmazlenych populaci" , ktere jiz 38 let nedostavaji platy , postacujici k zivotu , tedy zivori..Plne omylu a bez postrehu.
Napr. Aramco, je ve plne vlastnictvi S.Arabie a nejvetsi ropna spolecnost na svete a brzy se chysta a slibuji si od toho hodne , se napakovat prodejem akcii do celeho sveta...

371707

25.5.2019 20:34

RE: Dlouhosahle Spekulace , bez hranic

Maximus1 178.?.?.?

Reakce na 371707

Tady je vysvětlení jednoho segmentu parazitování USA na ostatním světě a přečtěte si to pozorně a alespoň dvakrát:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Petrodolar

371719

Příspěvků: 10

24.05. 05:37 favela  A tak se ti nebozaci a s velkou nadeji ptali ?
26.05. 00:01 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: A tak se ti nebozaci a s velkou nadeji ptali ?
24.05. 14:01 Salimon  Zkuste se na to podívat z jiného úhlu
24.05. 14:03  Amerika nyní už proti všem,
24.05. 14:45 Salimon  A teď jak je problém řešen
24.05. 15:22 Erwin  Pěkný článek,
24.05. 17:22  Varování:
25.05. 03:27 Maximus1  Všechno má své limity!
25.05. 05:15 favela  Dlouhosahle Spekulace , bez hranic
25.05. 20:34 Maximus1  RE: Dlouhosahle Spekulace , bez hranic

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,45 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 210 982,33 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 367