Diskuze k článku

Zatčení Assange je varování z historie

Příspěvků 14

18.4.2019 0:19

Assange se stal figurkou ve hře tajných služeb

F&T 212.?.?.?

Podle Pjakina se Assange stal figurkou ve hře tajných služeb se kterou si dělají cokoliv potřebují.

Ten člověk si údajně přál dostat na světlo pro lidi potřebné informace, ale nějak pozapoměl na to, že si ho tajné služby vytipovaly a přes něj vynesly na světlo informace, které potřebovaly nějakou oklikou dostat mezi lidi.

Možná ani Assange sám netuší, čeho se stal nástrojem.

A bude se mu dít co, co tajné služby potřebují pro manipulaci davem. Proto se o Assange tolik píše všude po světě.

371063

18.4.2019 7:13

RE: Assange se stal figurkou ve hře tajných služeb

Jacob 193.?.?.?

Reakce na 371063

Všemocné tajné služby a Pjakin.... mýtus nebo realita. Pokud se můžeme poučit z minulosti: MUDr. Ratha taky některé figurky nechaly tahat v okovech po PS PČR. Přičemž "NeMgr" Němcová pak z rukou soudně odsouzeného člena ODS Pekárka přijala do svých rukou poslanecký slib a mohl hlasovat o církevních restitucích. Zapomeňme na slova: čest, spravedlnosti, právo, rovnost, hrdost a jiné morální zásady, které by měly být v nás. Dnes je mládež vychovávána dekadentně. Pro ně nic z tohoto neplatí, nevadí jim, že jsou hloupí a nemají vztah k sobě samým, svým partnerům, rodičům, kolegům apod. Jejich krédem je vymrdat s ostatními ( s každým) - omlouvám se za expresivní výraz, ale takto mládež chápe svět kolem sebe. Proč si to myslím - vždy, když dojde jak se říká na lámání chleba a měli by dodržet to co slíbili uhnou bez ohledu na to co bude dál, jen pokud to bude mít výhodu nebo nezpůsobí nevýhodu pro ně. Není proto divné, že se takto chová politická garnitura, které v těchto kolejích vyrůstala, která chápe pojem slova "právo" jako něco co platí jen pro tu voličskou sebranku. Dnes často čteme, že nám dodávají shnilé maso, maso nakažené salmonelou, vozí se k nám žrádlo II. kategorie a podívejte se jak si všichni zvykají, že to je normální. Stát selhal a lidé to přijmou jako hotovou věc aniž by si uvědomili, že toto jedí jejich děti, ženy a rodiče. Bylo by zajímavé sledovat události, kdyby se z takového jídla posral nebo zdechl čtyřnohý miláček - ty nářky a reportáž v TV NOVA. Evropa je za zenitem svého bytí, je to kus zadlužené země a země bez budoucnosti na konci jednoho světadílu. Stav robotizace a automatizace ve spojení s UI umožní vyrábět cokoliv a kdekoliv na této planetě bez ohledu na tamní danou společnost a její kulturu. Plně automatizovaná výrobní továrna si bude žít vlastním životem a vedle bude žít původní obyvatelstvo na základech sociálního soužití, které tam funguje stovky let. Postupně se oddělí společnost s vyšším technologickým poznáním a živočišný druh s názvem člověk, pokud zde neproběhne dříve nějaká sociálně-ekonomická katastrofa, která tento stav razantně urychlí.

371066

18.4.2019 8:30

liberalizmus je zlo

juvi 2a00:x:x:x:x:x

My máme velký problém - jsme liberálně vzděláni (a i vychováni - již naši rodiče měli liberální vzdělání) a teprve teď nám pomalu dochází, co to znamená a jak je to nepřirozené a vlastně i neživotaschopné. Bohužel naše děti (vlivem naší výchovy) jsou k tomu ještě méně vnímavé, než my a stále naslouchají liberálním prorokům i v době, kdy my (jejich rodiče) již procitáme.
On je vlastně případ Assange přesně tohoto původu: samotný Assange je liberál, ale svými kroky se dostal do strašlivého víru a sám se v tom nedobře orientuje. Viz důvody jeho zatčení - "měl sex" (strašný a jasně liberální výraz - sakra, chlapi, než "mít sex", to si ho raději vyhoňte) s prostitutkou a (snad) nedodržel "smlouvu" - nenatáhl si kondom. Viz postoj jeho samotného a nedostatek (či spíše nepřítomnost) statečnosti. Vzpomeňme na postoje sovětských vojáků za války, tam by schovávání na velvyslanectví nebylo. Ostatně podobně viz referendum Katalánska.
Prostě bohužel Assange se přes svoje velké zásluhy za naše procitání vlastně sám zkompromitoval a my sami "jsme ještě natolik rozespalí", že mu nejsme schopni pomoci. Ostatně on sám, nechápaje nic mimo obzor liberalizmu, ani není schopen onu případnou pomoc převzít. Nakonec Snowden měl pouze docela kliku, když se nedopatřením objevil v poněkud méně liberální zemi, kde původně být vůbec nechtěl (chtěl také do latinské Ameriky, toho zadního dvorku Spojených států).
Pro mě samotného to je velké rozčarování nad vlastním hodnotovým žebříčkem a dopracoval jsem se k tomu teprve nedávno, viz pospolne.cz. Problémem je i to, že k tomu prakticky neexistuje literatura. To jsou pouze vzpomínky na naše dědečky a babičky a na ony "zaostalé lidi z venkova" z doby našeho mládí.

371068

18.4.2019 12:29

RE: liberalizmus je zlo

eda521 62.?.?.?

Reakce na 371068

Tak jste si doufám na pospolne početl v knize Bůh synergie.

371070

19.4.2019 11:06

RE: liberalizmus je zlo

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 371068

když pronajímáte závislým hráčům šachovnici a figurky za velké penize , je vám jedno podle jakých nepravidel hrají a kdo vyhraje, i kdyby se nakonec pozabijeli kvuli rošádě, před hernou totiž stála, stojí a bude stát dlouhá fronta na uvolněné židle , řešit pocity a práva plastovych, dřevěných či skleněných figurek je surrealismus

371079

20.4.2019 14:52

RE: liberalizmus je zlo

juvi 77.?.?.?

Reakce na 371079

Přestaňte myslet v liberálních kategoriích a otevřou se před Vámi nové obzory. Máte prostě pravdu v tom, že liberální společnost je slepá a celkem spolehlivě kráčí k propasti. Ale stačí jen sundat pásku z očí.

371095

20.4.2019 19:45

RE: liberalizmus je zlo

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 371095

díky, obvinění z liberalismu si přidám do sbírky , hlavně v časech reálného korporátně-státního fašismu v tomto prasečáku to zahřeje [mrknutí jedním okem]

371097

21.4.2019 7:46

RE: liberalizmus je zlo

juvi 77.?.?.?

Reakce na 371097

To obvinění se bohužel týká nás všech. Již naši rodiče byli pod velkým liberálním vlivem, ostatně i socializmus se naneštěstí snažil liberalizovat. U nás typickým liberálem byl Štrougal - viz jeho paměti. Pod tlakem "úspěšného" liberálního západu nás to samozřejmě ovlivnilo a tak jsme nadšeně vlítli do "sametu". Byli jsme prostě tak vychováváni, zatímco nám chybělo pochopení, že tzv. "socializmus" je tradiční společenskou organizací.

371101

21.4.2019 9:31

RE: liberalizmus je zlo

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 371101

inu , řeknu to asi takhle, v přirozeném socialismu žijí stromy v lese, jak dokazují nové výzkumy, skoro komunismu, jelikož teplokrevným živočichum nestačí sluneční svit, voda a hlína, požírají se navzájem, a to nejen ve smyslu oběda ale i sociologicky, dvounohá zvířata nejsou výjimkou - naopak, celé oficiální dějiny a každá sekunda přítomnosti nás učí, že dvounohá zvířata jsou nejagresivnějším druhem kde lež, úskok, faleš, zrada se staly evoluční výhodou, i ten váš "socialismus" je pouhâ evoluční lež , stačí se podívat kdo ho zprocesoval a kdo na něm posléze vydělal neskutečné zdroje, naivita není výhodou kolego, ani v debatě ani v životě

371104

21.4.2019 17:55

RE: liberalizmus je zlo

juvi 77.?.?.?

Reakce na 371104

Zkuste si přečíst některou z knih J. Čechury, nejlépe o lucemburské době. Podobně čínská dynastie Chan, nebo starý Egypt. Když půjdete k Habsburkům, už se to začne měnit. A potom to porovnejte s pobělohorskou dobou - třeba Kaplický (i když to je jiný žánr, takže je třeba porovnávat s rozumem) - rozdíl ohromný. To je to, o čem je řeč.
Co se týče socializmu... víte, to slovo bylo tak zprofanované a fakticky velmi blízké fašizmu, že Marx raději vymyslel slovo komunizmus. Sice během psaní Kapitálu v podstatě nerozuměl o co by vůbec mohlo jít, ale na sklonku života se k tomu začal blížit. Vystihl to až Lenin, jenomže většina jeho spolubojovníků tomu zase nerozuměla.
Naivita není dobrá nikdy a zde o ní v žádném případě nemluvím.

371111

19.4.2019 10:22

čo je demokracia

libertarian 31.?.?.?

"... by mělo zahanbit a pobouřit všechny, kteří se bojí o „demokratické“ společnosti.
- fraška a kecy. Zrejme nejaké „demokratické“ společnosti sú všetkým u riti.


====================
"Assange je politický uprchlík, chráněný mezinárodním právem,...."

- CHRÁNENÝ ????? A ako je možné, že ho uväznili . To PRÁVO je asi iba bluf pre naivných hlupákov. Mezinárodní právo - je iba MOC SILNEJŠIEHO.


=====================
" Lidé mají právo vědět, a mají právo se vyptávat a vznést námitky proti vládám. To je skutečná demokracie.“

- trápna veta. "Skutečná demokracie" - to je iba PRÁVO VäČŠINY robiť, čo sa im zachce. Demokracia NEOBSAHUJE žiadne ušľachtilé práva. To iba ovčania si kadečo namýšľajú. Demokracia = vláda silnejšieho .
ŽIADNE "práva" nie sú NIČÍM zaručené. Iba spústa demagogie a lží je zaručená. Ovčania si radi zamieňajú realitu a svoje sny.

371078

20.4.2019 7:57

RE: čo je demokracia

vladimir7 77.?.?.?

Reakce na 371078

Vytesať do kameňa tvoje slová.

371091

20.4.2019 22:03

Respekt, časopis hotelového údržbáře Bakaly jeho vydání přivítal

r.m. 31.?.?.?

nějaký Jiří Sobota tam ve dvou sloupcích napsal jak je to Dobře.
https://www.respekt.cz/politika/julian-assange-prisel-o-azyl-a-vzapeti-byl-zatcen
Julian Assange ovšem nemá na svědomí jediný “průšvih”. Druhým závažným přešlapem je zjevná ochota zasáhnout do průběhu amerických voleb v roce 2016, kdy jeho WikiLeaks neváhaly zveřejnit emaily ukradené ruskými hackery ze serveru amerických demokratů.
Assange v tomto případě přímou spolupráci s Ruskem a Kremlem popírá, ale jeho sympatie jsou dlouhodobě zřejmé: stojí vždy na straně rozbíječů institucí západní demokracie, kterým zjevně zcela zásadně (někteří by řekli paranoidně) nedůvěřuje. Zdaleka se přitom nejedná jen o Spojené státy, s Assangem mohli počítat například katalánští separatisté a jeho vystoupení na jejich obranu vedla k jedné z mnoha roztržek mezi Assangem a jeho ekvádorskými bytnými.[bliji]

371099

Příspěvků: 14

18.04. 00:19 F&T  Assange se stal figurkou ve hře tajných služeb
18.04. 07:13 Jacob  RE: Assange se stal figurkou ve hře tajných služeb
18.04. 08:30 juvi  liberalizmus je zlo
18.04. 12:29 eda521  RE: liberalizmus je zlo
19.04. 11:06 ping789  RE: liberalizmus je zlo
20.04. 14:52 juvi  RE: liberalizmus je zlo
20.04. 19:45 ping789  RE: liberalizmus je zlo
21.04. 07:46 juvi  RE: liberalizmus je zlo
21.04. 09:31 ping789  RE: liberalizmus je zlo
21.04. 17:55 juvi  RE: liberalizmus je zlo
18.04. 08:47  Emery Smith
19.04. 10:22 libertarian  čo je demokracia
20.04. 07:57 vladimir7  RE: čo je demokracia
20.04. 22:03 r.m.  Respekt, časopis hotelového údržbáře Bakaly jeho vydání přivítal

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 0

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,56 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
17,38 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,32 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 686,02 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 220 968,99 Kč

Poslední aktualizace: 10.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 239