Diskuze k článku

Vyzvání na cestu – trnitou a úzkou

Příspěvků 13

16.3.2019 11:32

Obava.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Obávám se, že dnešní česko je obranyschopné daleko méně než kdysi, 15.března roku 1939. Také skutečnost, že první udání na pivo pod míru německým vojákům , kterým konkurenční hostinský prý pddvrací sílu německých ozbrojených sil které toho dne padlo pozdě odpoledne v Dejvicích, by padlo dnes již dávno před příjezdem okupačních sil.

[velký smích]

370330

17.3.2019 10:42

RE: Obava.

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 370330

tak vysledky slovenských prezidentskych voleb jen po tisící potvrdily kvalitu elektoratu , goje nepředělate nikdy, kastovní systémy jsou realitou i když si davají různé názvy podle momentální módy, evoluce řízení - šťastný goj pracuje 2x za 1/2 , a nejde o to být šťastný skutečně, jde pouze o pocit , že jsou šťastní, to vyjde majitele levněji , ale hlavně slušně a klid na práci [chechtot]

370350

18.3.2019 12:15

RE: Obava.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 370350

Voľby boli o dvoch veciach, o tom že propaganda funguje(2/3 národa majú informácie len z oficiálnej propagandy) a o tom že Kotlebove ego rozdelilo pro národne hlasy na dve polovice!

370380

18.3.2019 17:17

RE: Obava - Slovensko deň po prvom kole volieb

Lubosmat 212.?.?.?

Reakce na 370350

U nás bolo zmarených niekoľko pokusov o referendum na zotrvanie v aliancii NATO alebo v EU. Dôvod bol vždy ten istý - prieskumy potvrdzovali možnosť „negatívneho výsledku“, teda vôľu obyvateľstva z týchto zoskupení vycúvať.

Celkom nedávno som však počul správy, že tento trend bol zvrátený, teda obyvateľstvo si už na tento stav zvyklo.

Deň pred voľbami som v reakcii spomenul, že budú lakmusovým papierom toho čo sa podarilo propagandou ľuďom vsugerovať.

Zástancovia „status quo“ presvedčili obyvateľstvo o tom, že ich nízke platy v pobočkách zahraničných spoločností sú vlastne úspechom, lebo majú čo robiť, žijú v kľude a pokoji, majú sa za čo aj najesť a dokonca aj obliecť.

Otázky typu: Čo za to budeme mať, za tú servilnosť a pokoru? Nemali by sme myslieť aj na náš úspech, nielen na ten „európsky“? boli odmietané ako pokusy o polarizáciu spoločnosti alebo lacná predvolebná propaganda.

Takže kandidáti Čaputová a Šefčovič si už vlastne ani nemuseli dávať pred ústa servítku a jednoducho vyvracali celú tú propagandu ľuďom do tváre, a úspech bol zaručený.

Čaputová je atlantistka, nijako to neskrýva, teda aj je agenda je presadzovanie amerických záujmov na Slovensku.

Šefčovič je politický salamander, jeho agenda je podpora záujmov EÚ, ale keď na to dôjde aj obhajoba USA záujmov môže byť dobrým portfóliom jeho politického kapitálu.

Vytiahnuť do prezidentského kresla absolútne neznámeho človeka, len aby to preboha nebol Mečiar, Fico alebo niekto z vládnucej strany, bola taktika sláviaca v prezidentských voľbách úspech už tretí krát. Stále sa tu bojuje s akýmsi imaginárnym zlom a vlci v rúchu barančekov sa preháňajú po košiari.

Voľby sú nanič, marketing postavený na ohováraní s dostatočnou finančnou podporou prevalcuje akýkoľvek rozumný hlas alebo osobnosť.

Či máme vôbec šancu sa z tohto tranzu zobudiť neviem. Nemôžeme predsa chcieť jedno a voliť druhé.

370388

17.3.2019 14:44

RE: Obava.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 370330

To není domněnka ale jasný fakt. I přes zradu západu a nedokončené pohraniční opevnění bychom tehdy Hitlerovi pořádně zatopili než by nás dobyl.
Podle svědků radostí skákal do stropu když jsme se vzdali. Protože si tím ušetřil velké problémy a ještě získal hromadu českých továren, zbrojovek a textilek včetně Bati. No neberte takový dárek od svých západních "nepřátel".

Dnes de facto žádnou armádu nemáme. Těch pár tisíc tajtrlíků by neubránilo ani Prahu.

370354

18.3.2019 8:29

RE: Obava.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 370354

Chcete být vodění za ručičku? Ne nebo ano?
Povím Vám bajku.
A určitou šanci u pana Stwory má protože je pejskař jako já.
Pes je největší přítel člověka dle mnohých a určitě se dá argumentovat mnoha důkazy. A teď k meritu věci. Bezpochyby jsou někteří obdaření vysokým EQ /emocionální kvocient a tahle moje jako by fakt četla myšlenky jako telepatka což netvrdíms určitostí ale indicie mám jako by vždy věděla před usínáním věděla když ám černé myšlenky a něco mne štve nebo někdo a zcela zřetelně svými citoslovcemi vrčením a zlostným poštěkáváním jako by se trefila s časově s legendou. Nic a teď si shrňme fakta. Hitler obdivoval muslimy jako příkladné dobyvatele či jak blíže specifikovat i s následnými logickými konsekvencemi lidských lapsusů postihovaných //slony v porcelánu. Psi jsou přirození obranáři své smečky a území kde dlí a ty vlastnosti bez pochyb mají. Psy jako za nečisté islamisté mají a i ke svým ženám mají legislativu poloviční váhy slova takže se prakticky ke spravedlnosti a rovnému zacházení nemají ani šanci dostat. Či jen jako k vyjímce potvrzující pravidlo. Tohle má být náboženství pro harmonii společnosti, jo? Každý ať si odpoví sám. To že kde mají mešitu je země alahova a jejich je zřejmé a ostatní jsou prostě vetřelci jejich způsobů života a ten je jaký je a je to vidět z rozšiřujícími se a i početně zvětšujícími no gou zónami. A co nám dělá ctěný brusel s legislativou a šperky třeba s makrelou a mikronem? Umravňují obyvatelstvo na úkor těchto plátců voličů a zaměstnavatelů voličů představy těchto lumenů a tuto multikulturu upřednostňují fakticky z prostředků a tvorby dřístaných? Mohl bych pokračovat dlouho ale kručí mi po ránu v žaludku a egoismus organismu zvýtězil nad myšlenkovými pochody ale zamyslet se můžete sami "vy kterým srdce nezkameněla. [mrknutí jedním okem]

370367

16.3.2019 15:41

Německá okupace nesmí být už nikdy zdůrazňována

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Oni totiž ti okupanti z roku 1939 už vlastní velkou část republiky, kterou od Havla a jeho soukmenovců dostali doslova darem za jejich materiální a ideologickou podporu v tzv. disentu (co to vlastně bylo, ví jen bůh) .Proto všechny zdejší ovce (jejich současní otroci) a zkorumpované děvky ( všehoschopné "elity" této nebohé země) křičí při slově okupace jen rok 1968 a Rusko.

370334

17.3.2019 11:56

RE: Německá okupace nesmí být už nikdy zdůrazňována

lubosmat 95.?.?.?

Reakce na 370334

Ono Československo nestálo nacistickému nemecku až tak v ceste, Hitler potreboval v prvom rade Československé výrobné kapacity na ďalšie zbrojenie (vojna by ich poškodila, vyradila z prevádzky).

Neokoni to mali veľmi dobre spočítané, ich spoločná dohoda s Hitlerom o odovzdaní pohraničných oblastí "Mníchovský diktát" k tomuto zisku nakoniec aj viedla.

Tento politický úspech podporil Hitlerove ambície ľahkehó víťazného ťaženia smerom na východ, kde čakali lákavé zdroje energetických surovín a prírodného bohatstva.

Len si predtavte, že by sa celá tá nacistická vojnová mašinéria vrhla na Britské ostrovy a nie na východ?

Hovorí sa, že dvakrát nestúpiš do tej istej rieky, ale do toho istého exkrementu dvakrát šliapnuť môžeš.

Tentoraz sa ale Český protektoát rozšíril takmer na celý bývalý socialistický blok, však aby mali z čoho Nemci vyplácať vojnové reparácie. Aká to irónia, My makáme a Oni platia reparácie našími mozoľmi.

Čo je ale horšie, stávame sa novou platformou pre ťaženie Neokonov na energiami a prírodným bohattstvom obdarený východ.

370353

16.3.2019 16:53

Hleda se cesky Orban, Sebastian Kurz, Salvini, Le Penova

Rudolf_K 2a00:x:x:x:x:x

Velmi dobry projev. Spravne shrnuje situaci. Ale zda se mne, ze ceska opozice proti nove, plizive totalite je roztristena a mela by se spojit. Namatkou: SPD, Vaclav Klaus ml., Lubomir Man, Petr Hajek z Protiproudu:

"klíčové otázky pokračující ztráty lidské svobody, mediální manipulace a mystifikace, destrukce demokratického politického systému v naší zemi i v Evropě a její nahrazení mediokracií - tedy vládou s médii spojených nevolených elit"
http://www.protiproud.cz/autor/petr-hajek.htm

Hleda se cesky Orban, Sebastian Kurz, Salvini, Le Penova.

Ja si nemyslim, ze hlavnim problemem je EU. O pravem viniku se porad jaksi cudne mlci. Ta klika je neocony ovladany euroatlanticky estabishment. Maji pod kontrolou vetsinu medii. Ta jejich rusofobie je uplne patologicka. To mame Rusko nenavidet az do skonani sveta nebo jim vyhlasit atomovou valku nebo co?

PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V ČR
https://www.keepandshare.com/doc9/21055/ceskereformy-pdf-21k?da=y

370340

17.3.2019 11:14

Tato doba je dobou velikého třídění.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

S pí. Procházkovou obecně v mnohém nesouhlasím (husitismus, Bílá Hora, masarykismus), ale pokud jde o dnešek, stojí na správné straně. Ano, začalo to před mnoha lety, pomalu, ale stále víc se to prohlubuje. To třídění lidí. Kam se zařadíš? Třídí se to, zrychluje se to, nebude možné se tomu vyhnout. Je to dobrá doba. Ten dnešek. Moc dobrá doba. Neunikneš, budeš muset se zařadit. Buď tam nebo tam. A až bude celý národ roztříděn, tak to začne. Stejně se to třídilo za Německa. A jak to skončilo? Vyhnáním tří miliónů, lopatama po celém pohraničí i ve vnitrozemí umlátili mnohé. Jdete na severu po jistém krajském městě, a koho nepotkáte? Čecha. Uděláte krok, koho nepotkáte? Češku. Jdete na úřad. Jedny dveře, Češi. Druhé dveře. Češi. Jiný úřad. Zase samí Češi. Nikdo, než Češi. No, není to skvělé? Krajské město, samí Češi a Češky. Po 80 letech. Není to skvělé? Bez toho roztřídění se nedá nic dělat, beztvará masa. Tam se kousek roztřídí, tam, i tam. Jako s tím Klausem jr. To bylo moc hezké třídění. Osobně mám radost, že i ten předsednický zmetek z Brna, který se po desetiletí skrýval v beztvaré mase, je už zatříděn. Akademický vepř. Definitivně zatříděn.

370351

18.3.2019 9:12

RE: Tato doba je dobou velikého třídění.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 370351

Vždyť to napsal bard Kryl hned po 89. "Zaujímáme postoje místo abychom stáli". A my to začínáme chápat až dnes.

370369

17.3.2019 11:23

Komu zvoní hrana

J_Pitralon 178.?.?.?

Sakra chartisti, u svatýho Vency Havlů, že by na těch komunistických kecech o vrazích z Wall streetu, přece jenom něco bylo, souzi lidskoprávníci? A že tu bují soukromé podnikání přerostlé do korporátního fašismu - tj. využívání a zneužívání lidí k osobní produkci a imaginárnímu zisku jednotlivců, ale nejen jakožto pracovní síla, ale i jako bojová síla - nasazující za korporát vlastní životy coby kanonenfutteři?

Music of the Vietnam War https://www.youtube.com/watch?v=KnnLrmboOYE

370352

17.3.2019 14:55

vyzvání na cestu-trnitou a úzkou

edy 2a02:x:x:x:x:x

Lenko, neznám tě, ale mluvíš mi z duše.Oslovuji tě spřízněně, nebot jsme již věichni na potápějící se lodi, na které promlouváš jako neohrožený bojovník, představoval jsem si na tvém místě nebojácného chlapa, o to více s veškerou úctou smekám před tebou. Ano, dějiny se opakují a ty jsi novodobá Johanka z Arku, bože, co tam ty chlapy v tom česku dělají, že musí zaskakovat zase žena. Kde je ta Husitská krev, která jen svým chórem dokázala zahnat nepřátele. Jsem již stár a žiji příliš daleko, abych tě přivítal osobně, přijmi aspon moje požehnání a přání, abych mohl stát aspon vyrtuálně po tvém boku, až půjde do tuhého a ono půjde, nebot ta smečka se neumí ani semknout okolo toho jednoho, který si dal husitskou trikolóru na střechu svého příbytku.

370356

Příspěvků: 13

16.03. 11:32  Obava.
17.03. 10:42 ping789  RE: Obava.
18.03. 12:15  RE: Obava.
18.03. 17:17 Lubosmat  RE: Obava - Slovensko deň po prvom kole volieb
17.03. 14:44  RE: Obava.
18.03. 08:29  RE: Obava.
16.03. 15:41  Německá okupace nesmí být už nikdy zdůrazňována
17.03. 11:56 lubosmat  RE: Německá okupace nesmí být už nikdy zdůrazňována
16.03. 16:53 Rudolf_K  Hleda se cesky Orban, Sebastian Kurz, Salvini, Le Penova
17.03. 11:14  Tato doba je dobou velikého třídění.
18.03. 09:12  RE: Tato doba je dobou velikého třídění.
17.03. 11:23 J_Pitralon  Komu zvoní hrana
17.03. 14:55 edy  vyzvání na cestu-trnitou a úzkou

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 25 čtenářů částkou 5 049 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 2

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 3

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,31 Kč
Euro
25,72 Kč
Libra
29,64 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
19,53 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,71 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 797,55 Kč
1 unce stříbra
585,05 Kč
Bitcoin
1 189 574,89 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 328