Diskuze k článku

Otevřený dopis občanům USA od prezidenta Nicoláse Madura

Příspěvků 67

13.2.2019 1:30

Shrnuti jasne vyplynutych faktu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 63.?.?.?

Venezuela popira holocaust, je rusky agent se zasobami novicoku, neni buzerant a je tam co rabovat.
Bude tedy humanitarne osvobozena. Verim a zadam aby se tech jatek ucastnili rovnez cesti zoldaci-osvoboditele nebot Venezuela a Rusko je v blizkosti nasich hranic !

369589

13.2.2019 13:54

RE: Shrnuti jasne vyplynutych faktu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 369589

Veď predsa u Caracasu(Kábulu) sa bojuje o Prahu [mrknutí jedním okem]

369606

14.2.2019 2:26

V zemi kde ciny vcerejsi maji nasledky pro zitrky.

favela 103.?.?.?

Reakce na 369589

Jak s pomoci bozi , prehlednout cely obrazek.
Tedy USA po zruseni zlateho standartu /ponevadz si svet menil papirky za zlato/, NIxonem , udelalo dohodu se S.Arabii,ze ta bude prodavat ropu do USA a prijme /vyhradne/ ty zeleny papirky /dnes uz bezceny/ , vymenou za zbrane a za ochranu a dale zavazek ze za papirky bude nakupovat vyhradne zpet v USA...
Tim je podlozena dnesni US mena. S.Arabove pochopili, ze jim to dava jiste vysady , jako 9/11 atd.,, bez uplne zadnych nasledku vubec.
Totez pak dalsi staty. Informace jsou jiz o tom ,ze jakmile stat odmitl , octl se v US pekle a nastane bombardovaci skvareni , bez vyjimky.
President Maduro pak musi byt statecny clovek , kdyz po hruznych zkusenostech vsude na svete ,udelal totez. To je vzdy utok na hospodarstvi utok na uplne !!! podvraceni USA . A zda se ze M. nema kryta zada...
Dluhy pak jsou garantovane pouze tim Petrodolarem. Jakmile vyvozci ropy nejvetsi se obrati jinam , pak I dolar se ztrati beze stopy.
Jisty Zeman se ihned stal nekym kdo predstira neco. Zautocil na zakladni demokraticke principy bezohledne. Proto ted neni nic. Byl predstavitel demokratickeho systemu. Opozice pak nemuze /muzou vse /, ale kdyz se predstira demokracie tak zatim nikoliv, svrhnout koho chce , musi nejdrive vyhlasit volby a byt zvolena a pak svrhavat.
Ani stado poradcu neupozornilo na tuto malickost.
U nas ted teoreticky muze opozice vstat a prohlasit; Vis co, Milousi , at uz te tady nevidime. Zbal si fidlatka. A ven....Terazky je presidentem, nekdo jiny ....
.Z nasi vule...Dva komplicove toho G.jsou vysetrovani za ukladny utok na pres. M. Utekli , museli do Fashingtonu , kde je privitali /jako kazdeho zlocince / s velkou slavou. Presidenta dissident Trumop se ihned rozbesnil do BERSERK. To vyssi stupen zurivosti /u nas neznama/ a vetsinou to nasleduje
hodne masakru a valek.
Vykrikoval ze posila do V. 5 tisic po zuby ozbrojenych vrahu a nalezite placenych,ale kosa padla na kamen, kdyz take dissident Maduro Trumfnul Trumpa prohlasenim ze zaklada 50 tisic guerrillas ! S tema je potiz a nikdy se nevi co spatneho ba nejhorsiho provedou a rozviri nalady protiUsacke v cele oblasti. Nekteri tamni banditi se probojovali dokonce do vlad !!!
Skryvaji se pralesich I v sousednich statech , a jiste dobrovolnici se navic pohrnou...V mensi Kolumbii je 7 USA zakladen a ty silne
provokuji svoji pritomnosti....
Dokonce ani vyhrana a zaplacena ropa nemusi vzdy proudit smerem k USA..
Cela zalezitost se dostala do slepe ulicky vahavosti. je I nadeje ze dalsi valka rozvrati dalsi Imperium , jako to valky maji ve zvyku....

369629

13.2.2019 7:55

Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

V prvni rade Nikolas Maduro je americka/ruska (resp. iluminatska) loutka (jen to nikdo nemuze priznat) kolumbijskeho puvodu, jez zradila Chaveze, ktery sice nebyl svaty, ale tuto krizi odmitl vyvolat. 'Neexistujici' humanitarni krizi mam potvrzenou ja a mnoho mych pratel PRIMO od uprchliku z Venezuely a je (ekonomicky) o mnoho horsi, nez Irak a patrne i Lybie, apod. (pokud opomineme valecne skody).

Co se zde deje: venezolanum se nalhava, ze USA prestaly platit za ropu - neni to ale pravda, jelikoz na zapade se diskutuje o tom, 'ze USA teprve prestanou' platit za ropu. USA uz neplati za ropu mnoho poslednich let a to s pomoci samotneho Madura - jinymi slovy Maduro krade ropu, dava ji americanum (ale taky cast rusum) za hubicku a pak lidem tvrdi, ze USA neplati. Aby toho nebylo malo, dusi lokalni ekonomiku skrze bankovni system, komunisticke zakony a policejni/vojenskou agresi, vc. zabijeni studentu, pronasledovani obchodniku (ve stylu SSSR), apod., to vse za zneuziti psychotronickych zbrani, primarne ruskych, aby se situaci darilo udrzet.

Je omyl si myslet, ze je legitimne zvolenym - existuje v tomto ohledu cela rada legalnich problemu, nehlede na volebni podvod, kdy vladne se skupinou ozbrojenych psychopatu proti vetsine za zneuziti podpory velmoci (primarne USA/Rusko) a psychotronickych zbrani. Vysledek je take astronomicka nezamestnanost, nedostatek surovin a obchodnich aktivit a platy V JEDNOTKACH DOLLARU MESICNE!!! Slovy ctyri ci sest USD za mesic. Takova neni situace ani v nejchudsich africkych zedmich.

Neumite si predstavit tu hruzu, kterou lide z Venezuely prozivaji - 'je to peklo', rikaji...

369591

13.2.2019 10:50

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369591

Mám pro Vás otázku.
Vynechme diskusi, zda to, co tvrdíte je pravda.
Je chudoba obyvatelstva, nesvobodné volby či korupce legitimním důvodem přestat jednat s reálným představitelem země? Je to důvod k tomu vybrat si svého představitele nechat ho nazývat se prezidentem a následně hrozit vojenskou intervencí či dokonce zaútočit na takovou zemi vojensky, pokud se reálný představitel nevzdá moci?

Pokud se přeci jenom domníváte, že chudoba obyvatelstva, nesvobodné volby a korupce jsou legitimní důvod pro intervenci spojených států, pak se ptám, kolik zemí na světě tuto kvalifikaci splňuje. A to dlouhodobě. A v kolika skutečně intervenují. Pak možná přijde na řadu otázka, co je skutečnou příčinou současného zájmu o Venezuelu. A jen tak na okraj slyšel jste někdy o OSN, důvodech proč vznikla, zakládajících dokumentech a o jejích zakladatelích?

Zkrátka předpokládám, že naprosto záměrně hrajete na emoce, abyste obhájil zločiné jednání týmu, kterému fandíte. A pokud se dopouštíte tohoto faulu v diskusi, jistě pochopíte, že ani tvrzení, která uvádíte, Vám, se vší úctou, nevěřím. Považuji je přinejmenším za účelová.
Souhrnně bych považoval Váš příspěvek za projev apologeta.

Salimon

369596

13.2.2019 12:03

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

pacholíček 93.?.?.?

Reakce na 369596

Pane.
Siky se k žádnému fandění týmu nepřiznává a ani neříká že se to má vyřešit silou. To mu podsouváte vy.
Většina lidí inklinuje ke zjednodušení situace. Chtějí to mít jasné. Tady je zlosyn a tady hrdina a my fandíme hrdinům.
Jenže tady to smrdí z obou stran. Země ,která má nezměrné zdroje všeho a lidi tam žerou hlínu je divná, ne? Hlavně mi neříkejte nic o předchozí vládě, která to tak zničila a zadlužila. Ti socani jsou tam u moci spoustu let a ráj na zemi nikde.
Milion a půl ekonomických uprchlíků je pěkné číslo.

Mně to připadá jako modelová situace. Dáme tam kašpárka který to ( s naší pomocí) přivede ke krachu a vyostří situaci k humanitární krizi a k občanské válce. Samozřejmě mu dodáme oponenta. No a až se to posere tak tam vletíme a zase si pěkně zaválčíme tak 10 let a napakujeme kapsy vyvoleným zbrojařům, než ukrademe tu ropu pro vyvolené naftaře pak to zadlužíme u vyvolených bankéřů.
Rus nám bude s Číňanem dělat křoví, psát protesty a testovat a dodávat zbraně ať z toho taky něco mají. Ty krámy na zabíjení se musí někde vyházet, a kromně těch pár milionů zabitých ( pardon povražděných) budou všichni happy. Ale snad se mýlím

369599

13.2.2019 14:03

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369599

Opakovaně narážím na lidi, kteří se domnívají, že USA mají na nejvyšší úrovni jakousi tajemnou dohodu s Ruskou federací. Velmi by mě zajímalo, co Vás k tomu názoru vede.
Já vidím na jedné straně politika a stratéga, který dlouhodobě pracuje na zlepšení pozice své země. Na druhé straně vidím lidi přesvědčené o své nadřazenosti, která jim dává možnost měnit realitu prostou myšlenkou. Tato jejich slepá víra ve svou všemocnost jim již nějakou dobu podráží nohy. Ptám se, proč si myslíte, že takto odlišné typy by měli mít jakousi tajemnou dohodu?

Ale zpět k tématu. Proč někdo v situaci, kdy dochází k USA sponzorovanému puči v suverénní zemi má tendenci vytahovat tvrzení (přinejmenším neověřená), jak strašně zle na tom jsou lidé v zemi na níž se usadil zaměřovací kříž elit USA?
Máte pravdu, že Siky přímo netvrdí, že USA činí správně. Pouze se snaží vykreslit situaci ve Venezuele jako peklo na zemi, se kterým přece někdo MUSÍ něco udělat. A tím připravuje pozici, kdy vojenská intervence zvnějšku do suverénní země začíná vypadat obhajitelně. Říká se tomu dělostřelecká příprava.

Nicméně ani vy jste neodpověděl na otázku, kterou jsem položil - považujete chudobu, volební nesrovnalosti a korupci za důvod k vojenské intervenci či přinejmenším hrozbě touto intervencí? Domníváte se, že Venezuela je v této oblasti nejhorší? Protože důvodem, proč se nyní bavíme o Venezuele je právě fakt, že se tamní opoziční politik prohlásil prezidentem a desítky zemí v čele s USA ho uznaly za prezidenta, přestože nemá žádnou reálnou moc.
Důvodem, proč se nyní bavíme o Venezuele, rozhodně není dlouhotrvající chudoba ani tamní korupce.
A pokud se pokoušíte hodit všechny ekonomické problémy země žijící pod embargem na tamní režim, pak působíte jako člověk slepý. Ať už informace nevidíte úmyslně nebo přirozeně.
Ale souhlasím s jedním, pokud by se tamní politici podvolili vůli elit z USA, embargo by zmizelo. A my bychom se o Venezuele nebavili. Dovolím si ale pochybovat, že by se tamnímu obyvatelstvu začalo plošně dařit výrazně lépe. Přesto by se žádný Siky ani jemu podobní neměli potřebu vyjadřovat k tamní situaci.

Přestaňme si hrát na to, že rozumíme tamní situaci. Vždy budeme ovlivněni zdroji informací, ze kterých čerpáme. Nicméně mezinárodnímu právu, které vychází z konkrétních dokumentů bychom rozumět mohli. A podle mých informací je převrat sponzorovaný ze zahraničí naprosto jednoznačně mimo rámec smluv které USA a další země podepsaly a zavázaly se je dodržovat. Přečtěte si klidně jen první článek Washingtonské smlouvy (zakládající listina NATO). A jestli v nějaké aktuálně platné mezinárodní právní úmluvě najdete, že chudoba, falšování voleb či korupce je legitimním důvodem k vojenské intervenci, pak se Vám, velmi rád, omluvím za svou nevzdělanost.
Salimon

369607

14.2.2019 14:04

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369607

Vy jste vybec nepochopil nase postoje. Kdybychom v reakci na ten dokument komentovali 'nelegalnost' US invaze - ktera je vsem jasna, tak bychom naopak dali za pravdu te same komunisticke zrude, jez pro ne pracuje. Takto bychom nemohli komentovat vubec nic a kdybyste si precetl muj komentar poradne, pochopil byste, ze kritizuji vmesovani velmoci a ne obhajuji, a uz vubec 'delostrelecky' nepripravuji dalsi invazi. Take zde nikdo neargumentuje Washingtonem, apod. - to nam vkldate do ust a jednate tim jako placeny troll.

A co se tyka tajnych dohod mezi USA a Ruskem - tech je cela rada, jsou pro velmoci vynosne, existuje rada dukazu o jejich existenci a vysvetluji urcite diskrepance a fenomeny v mezinarodni politice. Kdyby to vytroubili, nemohli by na tom vydelat - to je logicke.

A odpovezte na otazku: pokud vidite 'stratega, jez zlepsuje /svoji/ zemi', tak mi vysvetlete, proc uvalil clo na jablka? Cena jablek je 5 USD (zhruba mesicni plat), clo je 20 USD. Proc maji tedy venezolane diky jeho opatreni pracovat 1/2 roku na par jablek?

369643

15.2.2019 11:56

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369643

Mýlíte se v domněnce, že všichni považují agrese US po světě za nelegální.

Ale k Vaší otázce ohledně cla na jablka. Bohužel neznám konkrétní reálie Venezuelských cel, takže se mohu odvolat pouze na obecné ekonomické principy.

Uvalením cel obecně řešíte dvě věci.
Za prvé bráníte některému nebo všem importérům ve vstupu na Váš trh. Tím podporujete (je-li to v dané zemi možné) lokální výrobce či pěstitele, kteří mají větší šanci na obsazení nenasyceného trhu. A i kdyby nebylo možné lokálně pěstovat zrovna jablka, pak podporujete pěstitele substitutů jablek. Jedná se tedy o podporu lokální ekonomiky a soběstačnosti (v tomto případě potravinové), která má v dlouhodobé strategii státu určitě své místo.
Za druhé zdražením dováženého tovaru pro koncového spotřebitele snižujete celkový objem dovozu. Snižujete tak případný schodek či zvyšujete přebytek zahraničního obchodu. Což je opět v situaci, kdy čelíte hyperinflaci celkově dobrá strategie.
Přirozeně pokud byste uvalil takové clo na unikátní nenahraditelnou komoditu, dalo by se hovořit o tyranii lokálního obyvatelstva, ale asi oba tušíme, že jablka patří mezi potraviny, které nebude tak těžké z jídelníčku vynechat a nahradit je něčím jiným.

Vlastní výběr cel je pouze drobný okamžitý efekt, který v porovnání s dlouhodobou výhodou v podobě nastartování lokální výroby a snížení obchodního deficitu nemá většího významu.
Fakt, že se výsledné okamžité zdražení nelíbí lokálnímu obyvatelstvu je přirozený. Mám však tušení, že Vy budete mezi prvními, kteří pochopí, že běžný obyvatel kterékoliv země by chtěl teď hned všechno co nejlevnější (a nejlépe luxusní z dovozu) a zároveň bude nadávat na to jak vláda zadlužuje jeho zemi.

Pokud jsem hovořil o stratégovi, měl jsem na mysli současného prezidenta Ruské Federace. Pan Maduro je pro mě neznámou osobou. A pokud hovořím o tom, že vhodné nasazení dovozních cel či embarga pomáhá nastartování lokální výroby, pak vycházím i z informací, že Ruská Federace díky nim přinejmenší zvýšila svou potravinovou soběstačnost.

Pokud jde o ekonomické mechanismy, tak zkuste uvažovat o tom, jaký efekt měl na obyvatelstvo Ruské Federace propad rublu na polovinu hodnoty před několika lety. A pak zvažte, jaký efekt to mělo na spotřebu dováženého zboží. Jaký efekt to mělo na vývoz zboží. Jak se tedy vyvinula bilance zahraničního obchodu a co to znamená pro ekonomiku dané země. A zpět, jaký budoucí efekt na obyvatelstvo to vytváří. A teď jaký efekt má dlouhodobé nadhodnocení vlastní měny na lokální výrobu a spotřebu. Nejsou to složité otázky, ale jejich promyšlení Vám pomůže pochopit, že ani socialista Maduro možná, jen možná, nedělá všechno jenom špatně. Jak jsem však uvedl, toho pána moc neznám a o jeho činy jsem se dosud přiliš nezajímal.

Salimon

369662

16.2.2019 21:29

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369662

Jablka ve Venezuele moc pestovat nejde, takze sam rikate, ze je to tyran. Pokud vydelavate rekneme 25000 Kc a jablka stoji 30000 Kc, predstavte si, ze vam Babic nebo jemu podobny vymeri clo tak, ze budete za kilo jablek platit 150 000 Kc. To by se vam libilo? A jak jsem naznacil, pouziva take financni system, kterym dusi ekonomiku (spolecne s bankstery), takze presne diky tomuto se zadne obchodni mechanismy vytvorit nemuzou, nehlede na kradez ropy.

A co se tyka V. Putina, tomu take neverim a jasne v tom jede s nimi, i kdyz jak je mozno pozorovat - USA podle vseho maji mnohem vetsi dil z lupu, nez Rusko.

369682

16.2.2019 21:37

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 369682

Když už tu operujete těmi nesmysly, že průměrný Venezuelan vydělává 5 USD/ měsíc, můžete to podložit třeba jen jediným linkem? Pokud ne, prosím přestaňte zaplevelovat diskusi naprostými hovadinami.

A pořád jste neodpověděl na to, proč chtějí soudrruzi v USA vyměnit jejich loutku, která pracuje, jak říkáte na 100%.

Pozdravujte na ústředí a vyřiďte tam, ať sem pošlou někoho, kdo nebude plácat tak obrovské krávoviny, že jim nemůže uvěřit ani někdo, kdo má kebuli vymytou propagandou na kost.

369684

17.2.2019 12:59

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369684

Takze ja tu 'operuji s nesmysly!?' A nejste to nahodou vy, kdo argumentuje tim, ze Java programator tam vydela 10.000 mesicne?

Uz jsem to zodpovedel zde:
http://www.zvedavec.org/nazory_7852.htm#ptr369686

a zde:
http://www.zvedavec.org/nazory_7852.htm#ptr369687

k cemu chcete link a na co a kde, kdyz ten vas je nesmysl? Sirite vy nesmysly a ocekavam, ze byste nesmyslum uveril a pravda vam moc nevoni.
A co se tyka 'soudruhu z USA' - ja netvrdim, ze jej chteji vymenit, k cemuz uz jsem se vyjadril zde:
http://www.zvedavec.org/nazory_7852.htm#ptr369647

Co se tyka prumerneho platu - ten neznam, ale vim, ze dlouha rada platu je tam v jednotkach USD a mam to potvrzeno z mnoha zdroju A OSOBNICH SVEDECTVI, jak si muzete precist.

Jinak link: http://elestimulo.com/elinteres/cual-es-el-sueldo-de-un-profesional-en-venezuela/
komentuje situaci a min. mzda je 45 EUR... TO SE ALE NERESPEKTUJE a i min. mzda nestaci na zakladni potreby, jak je psano a je to logicke! Poznamka: (automaticke prepocty z USD na strance jsou chybne.)

pak zde:
https://www.lavanguardia.com/economia/20181130/453238550866/venezuela-maduro-incremento-salario-minimo-2018-crisis.html

Jestlize lekar vydela 23 USD, pak je temer jiste, ze Java Programator se tezko dostane na 'slibenych' 10.000 USD, jak uvadite. Takze me prestante nasirat s temi vasimy vypady - vlastne sam odpovidate, proc neverite tomu, co zde uvadim...
[naštvaný]

Takze to je 'neexistujici krize' vasi komunisticke zrudy, jez zde obhajujete a sam se ohanite slovem 'soudruh' vuci ostatnim... proc asi? [zmaten]

369696

18.2.2019 20:01

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 369696

Vaše tvrzení pro mě nemají žádný význam. To může kdejaký Pepek tvrdit cokoliv kdekoliv. Já jsem uvedl odkazy na oficiální informace. Pokud došlo k inflaci díky finanční válce, kterou vyvolení soudruzi proti Venezuele vedou, pak je logické, že hodnota v USD rychle klesá. Ale vy byste mi možná mohl vysvětlit, proč je tento útok veden na Venezuelu, kterou, jak tvrdíte, řídí jejich loutka, která chce zardousit všechny nebohé Venezuelany a ukrást vše, aby to dala USA a Rusku. To mi nějak nedochází. Pokud nejste schopen vysvětlit ani toto, pak je zbytečné "vysvětlovat" zbytek.

Takže se nenasírejte, zkuste se zbavit neblahého vlivu psychotronických ruských zbraní na váš mozek a třeba pochopíte, co se vlastně děje. Můžete mi odpovědět, kam na ty nesmysly, které tu prezentujete, vlastně chodíte? Určitě to není z vaší hlavy, tím jsem si jistý.

Mimochodem, já nikoho neobhajuji, jen nerad čtu naprosté hovadiny vycucané někým z prstu, ale na druhou stranu, jestliže máte takový problém s pochopením psaného textu, už se vlastně ani ničemu nedivím.

A pro člověka, který tu hodil do placu tu věc s panem Hitlerem, který byl údajně britský agent, mohu jen říci, vy opravdu netušíte, jak tenhle svět funguje, kdo ho ve skutečnosti řídí, čeho chce dosáhnout a v jakých časových intervalech plánují. A že jsou vždy na obou stranách barikády.

369722

19.2.2019 10:08

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369722

A vase tvrzeni vyznam maji? Zavani to trollingem a popiracstvim. Vy jste neuvedl zadne oficialni informace - ty jsem uvedl ja, servery jsou verohodne a pokud se nekdy myli, tak ne v tomto. Kde jsou ti programatori, jez vydelaji 10.000 USD? Ano, prepocty na mnou uvedene strance jsou zkreslene hyperinflaci, ale min. mzda 45 EUR je rel. pevna a jak jsem rekl: ani to se nedodrzuje. A kam na 'ty nesmysly' chodim? Mnou uvedene informace mam potvrzene i OSOBNE, narozdil od vaseho tvrzeni o platech.

Jinak ano, s vlivem ruskych i americkych psychotronickych zbrani je potreba neco udelat - to je asi to jedine, v cem vam davam za pravdu. Taky to, ze 'že jsou vždy na obou stranách barikády...' vdyt to je ksakru to, co zde tvrdim. A mam vysvetlovat, proc zlodej krade? Nebo proc je iluminati pouzivaji k dosazeni vyssich geopolitickych cilu, apod.? Ctete konspiracni teorie!

A Hitler - samozrejme ten pan ma pravdu. Byla to jejich loutka a ani se s tim netaji. Rekl jste 'jediny odkaz', ja uvedl dva verohodne deniky... tak kolik dalsiho trollingu zde bude!? Popiral byste nekdy holokaust? Asi ne... [naštvaný]

369731

18.2.2019 10:33

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369682

Cítím, že je to pro Vás osobně citlivé téma. Ale viditelně jste z mého příspěvku přeskočil mnoho vět.
I kdyby někdo ve Venezuele zakázal dovoz jablek úplně, sotva by se tím stal tyranem. Pokud Vaše ekonomika krachuje, pak omezení dovozu zboží, které lze snadno nahradit jiným zbožím, je racionální byť nepopulární opatření. Cílem je, aby lidé spotřebovávali méně dováženého zboží a více z lokální výroby.

Pokud chcete soudit činy lidí, kteří rozhodují na úrovni států, prosím, najděte si alespoň základní informace o makroekonomii.
A pokud chcete obecně soudit čelního představitele jakéhokoliv státu, prosím, přečtěte si alespoň knihu Vladař. Nezmění to Vaše názory na Madura, ale umožní Vám to pochopit, že rozhodování a hodnocení vládců se řídí poněkud jinými principy, než rozhodování řadových lidí, které nikdo nezná. A pro změnu zkuste číst všechny věty, nejenom Ty, které se Vám líbí.

369710

18.2.2019 13:42

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 190.?.?.?

Reakce na 369710

Ano toto tema je citlive pro nas pro vsechny, jez se nachazime na jihu a i pro nas pro vsechny, jez zijeme v EU a specielne v CR. Az budou chtit podobny scenar u nas treba kvuli kradezi lithia, kazdeho smich prejde - neni to tak nerealne a to brzy uvidite.

A co se tyka 'preskakovani vet' - ja s vami jednoduse nesouhlasim a ono nepochopeni vidim na vasi strane. Ja totiz neuznavam vase tvrzeni, ze 'Maduro nedela vse az tak spatne', nebo ze se snazi neco resit, apod. - ja ho od zacatku oznacuji za zlocince a jeho skutky za ciste destruktivni. Take neustale zduraznuji, ZE PRACUJE PRO VELMOCI a nikoliv naopak - jak je neustale podsouvano.

A jestli je nekdo tyranem nebo ne 'i kdyby zakazal dovoz jablek uplne'... to je otazka uhlu pohledu. Za demokracie v zapadni Evrope bylo zvykem hnat svinskym krokem politickeho grazla za mnohem mensi prohresky a bylo to tak mnohdy spravne (i kdyz tento mechanismus je zneuzitelny protistranou). V zaostalych zemich bylo zvykem tolerovat tento paraziticky ci nasilnicky ksindl a taky proto byly zaosrale - vysledky mluvi samy za sebe. CR se nachazi v mnohem 'mezi', nanestesti...

Nemyslim, ze bych musel travit cas nekonecnym studiem o makroekonomii, abych pochopil, zda-li je nasilnik, policky grazl a komunisticka zruda tim, cim je. Ja zde vidim 'makroekonomicky' pouhe 3 faktory, ktere jsou zde nasazeny a jsou pochopitelne (ale nepochopene) pro kazdeho i bez vzdelani. Jak uz jsem uvedl, vedle kradeze nerostu je to: 1 - zneuziti tisku penez a hyperinflace, 2 - znehodnoceni meny skrze smenny kurz, 3 - destruktivni manipulace urokovou mirou. Je tu jeste neco?
[cool]

369714

19.2.2019 12:46

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369714

Je tu ještě rčení, které mi tak vytanulo na mysli, když jsem četl tento Váš příspěvek.
Člověk, který už všechno ví, se nic nového nemůže naučit.

Víte že, na konci 19. století už věda všechny hlavní objevy učinila? Už zbývaly jen nějaké drobnosti. Tedy alespoň podle tehdejších moudrých hlav.

Loučím se a doufám, že někteří zdejší diskutéři jsou na tom hůře než Vy a ještě některým věcem nerozumí...

369735

15.2.2019 13:15

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369643

A teď odpověď na Vaše důkazy o tajemných dohodách.

Existuje-li něco, co pozorujeme a nejsme schopni si to vysvětlit, pak náš mozek velmi ochotně přijme jakékoliv vysvětlení, které zaplní onu nesrovnalost či mezeru. V historii byl tento fenomén přinejmenším spoluzodpovědný za vytvoření víry v různé bohy ovládající slunce, počasí, úrodu a další pozorovatelné jevy, jejichž zákonitosti tehdejší lidé nebyli schopni jinak vysvětlit.
Vy máte problém v pochopení některých "diskrepancí a fenoménů" v mezinárodní politice a tak věříte v tajemné dohody. A důvodem má být zisk peněz.

Představte si, že existuje skupina, která již téměř sto let může bez jakékoliv kontroly vytvořit libovolné množství měny, která je všeobecně uznávaným platidlem. Předpokládá se, že tato skupina má vliv na řadu vlád světa. Opravdu si myslíte, že chtějí vydělat další peníze?

Jimi vytvořené peníze půjčují zbytku světa, aby je používal. Z těchto půjček se jim každý rok určité procento vrací zpět jako úrok. Zkuste si představit tu matematickou řadu po dobu pouhých padesáti let. Možná už tušíte, že reálný problém této skupiny není jak peníze získat, ale jak je utratit, aby v ekonomice vůbec nějaké zbyly. Detaily například Alan Greenspan - vrtulníkové peníze.

Fungující ekonomika vyžaduje spotřebu. Peníze jsou jen prostředek směny. Pokud je vlastní pouze omezená skupina lidí, pak začnou být vytlačovány z obchodování lidí, kteří je nemají. Avšak tito lidé vytváří hodnoty a jiné spotřebovávají. Je tedy nutné, aby peníze proudily k obyčejným lidem a ti je utráceli. Bohužel ve světě megakorporací dochází k velmi omezenému proudění peněz k těm dole. Silnější a silnější hráči využívají své moci ke kumulaci prostředků a omezování odměn těch dole. Tím vysávají peníze z oběhu a investují je do virtuálních finančních kasín, protože není dostatek investičních příležitostí v reálných projektech pro všechny ty nakumulované peníze. Zároveň svých peněz a moci využívají k potlačení případné konkurence, aniž by byly schopni sami plnit její úlohu v distribuci peněz směrem dolů.
A tak se peníze na jedné straně hromadí a na druhé chybí a stále silnější proudění tlačí peníze od běžných lidí ke korporacím. Všechny mikroekonomické subjekty včetně megakorporací se chovají přirozeně - chtějí víc vydělat. Bohužel některé korporace jsou již tak velké, že svým jednáním deformují svět peněz. No a pak je tu skupina či skupiny, které se dívají na svět peněz jako na uzavřenou krabičku.
Pokud pochopíte, že peníze cirkulují a v kterémkoliv momentě jich bude konečné množství, pak se začnete zajímat o otázku udržitelnosti systému a nikoliv pouhé kumulování cifer na účtu. A odtud je již jen krok k vysvětlení některých dikrepancí a fenoménů zahraniční politiky i bez tajemných dohod.

369665

16.2.2019 21:46

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369665

Ale ja zde zadne bohy neprotagonizuji, naopak se snazim o vysvetleni tech diskrepanci a fenomenu nejen z toho, co povazuji za pravdu, ale mam k tomu i konkretni informace od konkretnich lidi. Vy zde takto popirate konspiracni teorie, ktere se (pokud nejsou podstrcenou manipulaci protistrany, jako napr. teorie o placate zemi, apod.) ukazi byt pravdou. To, co tady tvrdim, bude brzy soucasti historie, pokud dostatek vybranych jedincu udela dobre svoji praci a nepodari se je zlikvidovat.

A co se tyka iluminatu - je nutne pochopit, ze to neni jedna skupina, ale velice rozsahla a komplexni hierarchie, z niz vidime jen malopu cast. Dole mate americkeho vojaka, pak jeho vlada a korporace a nad nimi bankovni system. Samozrejme, ze bankeri si mohou penize vytisknout, ale jak sam uvadite, jde tu taky o 'udrzitelnost systemu' a to je presne to, co se tu deje. Jde jim o to vyvinout mechanismus, jak gojimum snizit spotrebu na minimum, dostat je do situace, ze je lze kdykoli zlikvidovat, pokud se vzeprou a pro sebe sami naopak nemoznost prijit o moc. Existuje vice variant, ale oni ani nevoli tu nejmene nasilnou a toto je vysledek. Kdyby se banksteri omezili jen na tisk penez a uzivani si, brzy by skoncili a vedi to.

A kdyz jsme u tech 'bohu', kdo myslite, ze stoji nad bankstery a cernymi magy, jez toto cele orchestruji?

369685

13.2.2019 15:23

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 190.?.?.?

Reakce na 369599

Diky, jste inteligentni clovek. Skutecne, zadnou intervenci a uz vubec ne silou tu neobhajuji - pouze rikam, ze svetovi hraci jsou prilis chytri a kontroluji obe strany - jak potvrzujete. A presne - prilis mnoho bidy na to cele...

369610

13.2.2019 21:05

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 369610

Souhlasíte se mnou, jste inteligent. To je dobré.

Víc to komentovat asi nemá smysl, vy máte "jasno". Je to celé naprostá hovadina, kterou jste si někde přečetl. Jakmile někdo začne o celosvětovém spiknutí s tím, že USA se dělí o krádeže s Ruskem a končí u psychotropních zbraních, inu....

Co se týká Pacholíčka, tak ten taky mluví z cesty, absolutně nechápu, jak přišel na to že Salimon někomu něco podsouvá, když mluví o tom, že vojenské intervence v rámci "šíření demokracie a bohatství" jsou neskutečná prasárna.

Zkrátka končím s tím, že tohle:

>'Neexistujici' humanitarni krizi mam potvrzenou ja a mnoho mych pratel PRIMO od uprchliku z Venezuely
>Neumite si predstavit tu hruzu, kterou lide z Venezuely prozivaji - 'je to peklo', rikaji...

jsou klasické propagandistické žvásty placených "diskutérů".

Venezuela na tom není dobře, ale "peklo" to rozhodně není, jak můžeme vidět na mnoha videích ze současné Venezuely.

369622

13.2.2019 22:28

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Pacholíček 93.?.?.?

Reakce na 369622

Vy pane nejste lovec idiotů, ale lovec slovíček. Rácháte se v hovadinách a podstata Vám uniká. Přitom je tak snadné nás " placené diskutéry " pro lovce Vašeho formátu odhalit , usvědčit a pokud možno nechat za úsvitu zastřelit.

Vy to prostě máte černobílé a máte pravdu !


Teď bych se chtěl dostat k tomu, že ty co věří stejně jako Vy nenazývám proruskými agenty či idioty a nestřílím je za úsvitu. Prostě mají jiný názor.

Zkuste se smířit s tím že si někteří lidé myslí něco jiného než Vy.

A nenaznačujte že snad chceme se Sikym vybombardovat Venezuelu.

Přeji vám příjemné sny. P.

369626

14.2.2019 11:20

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369626

Na podstatu jsem se Vás ptal já. Bohužel jste si toho asi nevšiml.
Takže ještě jednou. Proč máte potřebu reagovat na situaci, kdy je prováděn koncentrovaný útok na suverenitu určité země, upozorňováním na nedostatky (domnělé či reálné) tamní vlády?
Proč máte potřebu zdůrazňovat dlouhotrvající problémy Venezuely v situaci, kdy je společenstvím kolem USA veden útok na její suverentitu? Přičemž se ani na moment nepozastavujete nad faktem, že tento útok je veden v rozporu s mezinárodním právem. Zároveň se pokoušíte přesvědčit sebe a ostatní, že ekonomické problémy Venezuely žádným způsobem nesouvisí s faktem, že tato země je pod dlouhodobým embargem ze strany stejných hráčů, kteří se tam nyní snaží dosadit svého prezidenta.

Takže opravdu se divíte, že svou rétorikou vytváříte v ostatních dojem, že jste obhájce aktuálně probíhajícího převratu pod taktovkou USA?
Hovoříte o barevnosti názorového spektra, ale působíte, jako člověk, který to používá pouze jako kladivo na oponenty, nikoliv jako námět k zamyšlení.

Zároveň bych Vás znovu požádal o informace, které Vás vedou k názoru, že současná Ruská Federace a USA mají nějakou tajemnou dohodu o rozdělení světa. Podle mých informací se obě tyto velmoci (stejně jako Čína) starají především o své zájmy. A každý používá jiné metody.

369640

14.2.2019 14:18

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369640

Stejne mohu odpovedet otazkou: 'proc mate potrebu komentovat nelegalnost vojenskeho utoku, ktera je vsem jasna, v situaci, kdy se komunisticka zruda odkazuje na JFK a prestira, ze stoji na strane sve zeme, procemz pracuje pro ty same, jez mu hrozi invazi?'

A dasi vec: nikdo z nas se nepokousi presvedcit, ze ekonomicky natlak nema vliv na situaci zeme, jen oba tvrdime, ze tento tlak neni tak silny, aby zpusobil to, ze platy venezolanu jsou horsi, nez v africkych zemich rozvracenych valkami, chudobou a praktickou absenci realne ekonomiky - je to proste moc a tohle zde jasne nesedi.

A co se tyka dukazu o spiknuti - napr. to, ze se deli o ropu, existuji konkretni svedectvi a je mozne to potvrdit. Dalsi je pripad Carnaev, apod. - je toho cela rada. Spiknuti je realne, jen se to dneska nazyva 'konspiracni teorie'.

369644

14.2.2019 18:02

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 369644

>jen oba tvrdime, ze tento tlak neni tak silny, aby zpusobil to, ze platy venezolanu jsou horsi, nez v africkych zemich rozvracenych valkami

To tvrdíte vy, že průměrný plat Venezuelana je 6 USD měsíčně. Opravdu by mě zajímalo, kde jste k této hovadině přišel. Vy jste tu prostě proto, že opakujete nějaké kraviny, kterými vás cpe propagandistická mašinérie. Nebo jste přímo součástí té mašinérie.

https://www.averagesalarysurvey.com/venezuela

https://tradingeconomics.com/venezuela/indicators

https://countryeconomy.com/countries/compare/venezuela/czech-republic

Na těchto stránkách se můžete snadno přesvědčit, že Venezuela má opravdu hodně, hodně daleko k rozvojovému světu.

Takže vás prosím, běžte s těmi nesmysly někam jinam. Já chápu, že buď jste za šíření propagandistických krávovin placen, nebo vás to prostě baví, nebo jste obětí psychotronických zbraní, ale zkuste to někde jinde. Třeba tam, kde lidi věří všemu, co jim někdo řekne.

369650

16.2.2019 22:06

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369650

Zadost se zamita!

Prvni odkaz nedokazu overit presne, ale nespolehal bych se na pravdivost dat a ta sama o sobe nepopiraji az tak ma tvrzeni, jak vidim. Druhy odkaz se mi neotvira. A treti odkaz... chcete tvrdit, ze Java Developer tam vydela 10.000 USD za mesic? Ja jsem pocitacovy programator a znam jine pocitacove programatory a ve Venezuele muzete sice vydelat nadprumerny plat, ale ten je bohuzel jen v radu tak desitek USD mesicne, nehlede na to, ze takova ekonomika ani neprodukuje prilezitosti - logicky... 'kdo si muze dovolit platit tolik za vyvoj?'

Ano, preci jen tu 'nekdo' je, a to treba 20.000 ci 50.000 USD mesicne pro par vybranych jedincu... je to Haliburton ci Gazprom nebo ti, jez se podileji na techto masakrech a kradezich. To vam ale nezvysi prumerne platy, spis naopak.

A jinak, obeti psychotronickych zbrani jsme vsichni, jen ne kazdy stejnym zpusobem a merou. A budte klidny - brzy pociti nasledky i ti, jez tento system podporuji, ac tomu dnes neveri. [bliji]

369686

13.2.2019 11:00

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

jan26 195.?.?.?

Reakce na 369591

Odkiaľ máš tieto "zaručené" informácie? Najmä tá stať o psychotronických zbraniach má dosť podivnú príchuť.
Madurov súper je celkom iste bábka riadená z USA.
Ekonomické problémy Venezuely majú celý rad príčin, okrem ekonomického nátlaku USA a priamych sabotáží domácej "smotánky" (presne takej ako u nás robila privatizáciu a "reformy" po puči v 89), aj neschopnosť vlády efektívne riešiť ekonomickú politiku. Táto neschopnosť do značnej miery vyplýva zo samej podstaty marxizmu - jeho koncepcia je nepoužiteľná, na čo mimochodom poukázal už Stalin.

369597

13.2.2019 15:39

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 190.?.?.?

Reakce na 369597

Psychotronicke zbrane? To jsou zpravodajske informace pronikajici mezi civil na vicero mistech a ruznymi zpusoby, potvrzujice stale znamejsi fakta a skladajici hruzostrasnou mozaiku. Je to takova sila, ze se brzy (a to poradne) prohnete - to posmivani vas nadobro prejde. Co se tyka 'babky' - zde neni zadna neschopnost - je to chladnokrevne propracovana strategie

369612

13.2.2019 12:31

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

vladimir7 77.?.?.?

Reakce na 369591

Pane vy ste ten podvodník a lhar, buď ste niekým navedený, alebo platený, alebo čo je ešte horšie, ste absolútne neschopný si poskladať reálne fakty o Venezuele. Vymýšľate si tu báchorky o nejakých priateľoch ktorý chodia po susedných krajinách s Venezuelou a spovedajú utečencov.
Váš príspevok triezvo uvažujúci človek musí považovať za výplod nie zdravého mozgu.

369601

13.2.2019 15:28

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 190.?.?.?

Reakce na 369601

Pokud me oznacujete za podvodnika pak ja vas za trolla. Jaka fakta? Pouze zde popirate vse, co uvadim, jenom ne holokaust.

369611

14.2.2019 11:59

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

vladimir7 77.?.?.?

Reakce na 369611

Pane, je neuveriteľné aký vy máte v hlave zmätok, keď do toho miešate ešte aj holokauzu.

369641

14.2.2019 14:25

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369641

Proc sem 'pletu holokaust'? Protoze lidi jako vy napadaji ty, jez vytahuji konktetni a podstatne informace na svetlo. Pokud mam svedky o dane veci, oznacujete to za bachorky. Ale lidi jako vy by nikdy nezpochybnili oficialni 'fakta' o holokaustu, kde existuji konkretni diskrepance - jaka to nahoda.

369645

14.2.2019 21:01

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 369645

Souhlasím s vámi,
já mám taky svědky, se zaručeně konkrétními informacemi...

Maduár má ropovod natažený až do Kremlu, kam denně pumpuje milon barelů ropy, takhle ji krade, kam jinam by se poděla? Voloďa velkej kámoš Trumpa pak posílá tankery do USA, které Dony prodává jako břidličnou ropu.

Proto USA chtějí, aby situace zůstala zakonzervována. Akorát vzpurný lid Venezuely si vytáhl ze svých řad velkého vlastence Gey-dóa, kterej bohužel samozřejmě určitě nevyhraje, protože Kreml bude zase ovlivňovat volby.

Je to celý křišťálově jasný, jak říkal Standa Gross!

369653

16.2.2019 22:30

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369653

Jak jsem jiz uvedl drive - vse naznacuje, ze vetsi mnozstvi ropy tu kradou amici, rusove maji jen malou cast. Jde to pres tankery. Ano, volby se tu manipuluji, jen ty dva nejsou ani jeden 'z lidu' - jsou to jejich loutky. Rika se tomu 'metoda kontroly obou stran' a je to osvedceny trik. [cool]

369688

13.2.2019 15:50

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

u 85.?.?.?

Reakce na 369591

"kdy vladne se skupinou ozbrojenych psychopatu proti vetsine za zneuziti podpory velmoci (primarne USA/Rusko) a psychotronickych zbrani. "
Psychotronické zbrane - to je čo?
Nejaké Sci-fi? Niečo ako Fantomasov generátor na ovládanie vôle (z filmu Fantomas sa hnevá)?[smích]

369613

13.2.2019 16:08

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

u 85.?.?.?

Reakce na 369591

A ešte jedna vec - tvrdíte, že "jinymi slovy Maduro krade ropu, dava ji americanum (ale taky cast rusum) za hubicku a pak lidem tvrdi, ze USA neplati.". To znamená, že v podstate vychádza US korporáciam v ústrety pri ich snahe o vysoké zisky.
Potom ale nechápem, prečo ho chcú tak vehementne "dať dolu"?
A prečo USA zadržuje Venezuelské aktíva, o čom u nás písali aj v mainstreame? To tiež v skutočnosti kradne Maduro?
Čítal som niekde, že Venezuela je značne importne závislá, nevie si vyprodukovať potraviny a dokopy nič sa tam nevyrába, takže všetko musí dovážať. Pre takú krajinu sú sankcie a zadržovanie aktív vražedné.
Do akej miery teda za zlú ekonomickú situáciu môže Maduro a do akej US sankcie, z môjho pohľadu ťažko posúdiť.
Ale ako som už uviedol, nevidím dôvod, prečo ho US chce dať dolu keď im ide ekonomicky po ruke, ako uvádzate. Že by preto, že časť dáva aj Rusom?[velký smích]

369615

14.2.2019 14:48

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 181.?.?.?

Reakce na 369615

Psychotronicke zbrane v rukou velmoci znacne presahuji moznosti nastinene ve scifi, a to jiz behem poslednich desitek let, pouze za posledni roky doslo z dalsim pokrokum, navic rozsireni a masovemu zneuziti ruznych principu a 'totalnimu' nasazeni za ucelem 'zachrany' mocenskych pozic svetovych elit. Situace ve Venezuele je jen zacatek a zkusebni palebna priprava v laboratori plne 'pokusnych krys' - ten hlavni cil je Evropa, kde, jak poznate, se behem nekolika let stane prakticky to same.

Za dalsi: ano dava jim ropu, ale kdo tvrdi, ze ho chteji 'dat dolu'? To tvrdi oni, ale udelaji to? Kdyz zabili Chaveze, tak proc nezabiji i Madura? Ten, kdo chce Madura sesadit jsou prosti lide a ne USA. Oni nebo rusove tam naklusou pouze, pokud se dostane do nebezpeci pred vlastnimi lidmi, pak tam daji jinou loutku s prislusnym ospravedlnenim a vylhanymi scenari.

A co se tyka sankce - to je ono: nikdo nedokaze presne posoudit, jaky vliv ma to ci ono, ale podivejte se... platy venezolanu jsou casto 4-6 USD za mesic, pritom v rade africkych zemi bez ekonomiky a zmitanych valkami, nemocemi, jez nic nevyvazeji, apod., maji lide lepsi platovou situaci, nez zde... jak je to mozne?

A i kdybych se mylil a USA zautocily, copak jiz neprokazali 'zdravy rozum' v rade jinych situaci? U nas sesadili vladu Necase, i presto, ze byla proamericka, pak prisel Babis - jeste horsi a nakonec se ukazalo, ze i presto ho zase chteji sesadit kvuli Westinhousu a asi nam dosadit nekoho zase horsiho... to jsou proste oni - iluminati, u kterych si nemuzete byt nikdy jisty, dokonce ani oni sami pred sebou ne. [cool]

369646

13.2.2019 17:11

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah! Kdo, Rockefeller, Trumpeta nebo Rothschild?

Pátá Mojžíšova 7:24 89.?.?.?

Reakce na 369591

>...Nikolas Maduro je americka/ruska...loutka
[zmaten]
Loutka xido-banksterů SSvětoobčanských ovládajících uSSa i úhlavních sebenenávistníků, xidů ovládajících Rusko?

>„humanitarni krizi“ …o mnoho horsi, nez Irak a patrne i Lybie…
Irák a Libyii SSoudruzi xido-fašisti „humanitárně“ osvobodili do rozvratu, s Venezuelou začnou kdy? Protože diskutující jirkap se níže ptal: „Kdy to tam začne?“ Možná SSoudruzi přijímají někde sázky.

>venezolanum se nalhava, ze USA prestaly platit za ropu - neni to ale pravda, jelikoz na zapade se diskutuje o tom, 'ze USA teprve prestanou' platit za ropu. USA uz neplati za ropu mnoho poslednich let a to s pomoci samotneho Madura - jinymi slovy Maduro krade ropu, dava ji americanum
Voni jsou při smyslech?
„Zlý uzurpátor“ Maduro „krade“ ropu! Kvůli tomu „hodné“ xido-chazarské bestie, Rockefelleři s chucpe chavrusem, nemohou platit za ropu a považují ji za „darovanou“? Celý svět i s gojimy, a s ropou také, totiž patří xidům, že? Tedy spíš jejich xido-chazarské vrchnosti, co se sama pasovala na božstvo a majitele světa.

>dusi lokalni ekonomiku skrze bankovni system, komunisticke zakony… zabijeni studentu…
Kteří dusí ekonomiku? Xido-fašistické sankce páchané vůči Venezuele snad způsobují blahobyt?
Komunismus je xidismus, čím to zrovna tady oblbujete? Nejúčinnější debilizace gojimů je pomocí hry na city, nejlépe žvásty o nutnosti osvobození od vraha dětí.

>Je omyl si myslet, ze je legitimne zvolenym - existuje v tomto ohledu cela rada legalnich problemu, nehlede na volebni podvod

Xido-fašisti se ani o volební podvod nepokusili, rovnou ze svých tlampačů vyhlásili Gajdu za prezidenta a dali mu k dispozici prostředky Venezuely na účtech banksterů. Vrchol „důvěryhodnosti"! A tyhle zrůdy voni obhajují?
Pravda je pro nadlidi relativní. Důležité je dosažení cíle, svobody pro korporátní xido-fašisty, svobody loupení.
Panáček je také ghettem a Talmudem indoktrinován?
Je pekelníkem, proto blekotá o peklu?

369617

19.2.2019 17:44

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

Aleš 194.?.?.?

Reakce na 369591

Z Vašeho příspěvku vyplývá, že o těžbě ropy ve Venezuele nevíte téměř nic.Nejprve si zjistěte dostupné podrobnosti a pak kritizujte. Těžba těžké ropy ve Venezuele je technicky náročná a jsou k ní potřebné složitější a dražší technologie než je tomu jinde. Podrobné vysvětlování by bylo složité a obsáhlé. Lze je však přirovnat ke způsobu, který je podobný návrhu pro způsob těžby lithia u nás. Stát má tedy z těžby ropy jen malá procenta z prodeje, poněvadž technologie a stroje patří těžaři a ne státu. Tímto způsobem je Venezuela američany okrádána již dlouhá léta.
Podrobnosti se dozvíte na níže uvedené adrese:
https ://whttpsww.yosouutube.com/watch?time_continue=9&v=cPJ435CHR1A

369743

21.2.2019 18:10

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

siky 190.?.?.?

Reakce na 369743

Link na vase video zda se byt neplatny.
Jake dostupne informace? Jsou tak obsahle, ze je nemuzete uvest? Jaka to nahoda. A tezka ropa vam srazi platy na jednotky USD mesicne, krom toho az posledni roky? Ano, jedinou pravdu, kterou zde opakujete po me je to, ze 'Tímto způsobem je Venezuela američany okrádána již dlouhá léta.'
Vase ostatni argumenty a znalosti tezby ropy nevyvraci platnost mych tvrzeni.

369801

13.2.2019 12:40

Šiesta úroveň riadenia

lubosmat 212.?.?.?

V USA bol nedávno pri moci "hmanista" a "BOMBARDOVAL",
Teraz je pri moci "obchodník" a "BOMBARDUJE".

Prečo sa to deje stále, no lebo je to pre tú mašinériu výhodné a ak by aj nejaký "Demokrat, Republikán, Humanista alebo Obchodník" na najvyššom poste v Bielej búde chcel trend zvrátiť , tých pár rokov funkčného obdbia mu na to určite stačiť nebude, o znovuzvolení ani nehovorím.

Ináč občania USA sú schopní zaregistrovať bezprávie na cudzom dvorčeku, len vo forme neprerušeného prúdu truhiel na mechy s prázdnymi hlavami, ktoré sa po "demokratizačných" avantúrach vracajú na lodiach a v lietadlách do USA.

369602

13.2.2019 13:02

Kdy to tam začne ?

jirkap 62.?.?.?

Nějaký odhad,kdy začne být Venezuela "osvobozována" ?

369604

14.2.2019 14:57

RE: Kdy to tam začne ?

siky 181.?.?.?

Reakce na 369604

Muj odhad: nikdy! Dokud je u moci Maduro ropa se v klidu krade. Jakmile se dostane do problemu a nebude mozne dosadit nahradni loutku, pak ano - moznost invaze bude zcela realna.

369647

13.2.2019 13:50

Dívadlo není divadlo

svatoslav butora 85.?.?.?

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě.
Argumentace všech demagogů je plná silných slov, urážek, rádoby "pravdivých" důvodů pro napadení/agresi/vojenskou akci za účelem realizace lepšího stavu věcí veřejných. Všichni soudobí demagogové se opírají o nedefinované a neprokazatelné emocionální limity a hodnoty západní demokracie. Už celá desetiletí se neopírají o zázemí humanismu. K řešení problémů potřebují bolest a krev lidí...
Argumentace normálních lidí a normálních vůdců národních společenství je obvykle klidná, uvážená, bez silných slov, nevyzývá k válečním akcím, když národ není napaden ani nevzývá božství občanské války, když má vnitřní potíže. Normální lidé se neopírají o nedefinované a neprokazatelné limity a hodnoty západní demokracie. Opírají se o zázemí humanismu. Nepotřebují k řešení problémů krev lidi...

Venezuelský president Maduro není demagog. Jeho list a výzva je klidnou výzvou ke dialogu/komunikaci/rozhovorům o komplexu problémů kolem jejich země a kolem jejich národního bohatství. Stejným civilizačním projevem se vyznačuje Rusko a jeho vláda.
Americký president Trump a vládnoucí establishment USA a celé jejich politické zázemí se projevuje ako anticivilizační nekonečně pažravý systém vylíhnutý z pravěkých dinosauřích vejcí. Téměř všechny projevy amerických presidentů a jejich vlád jsou nekončná řetěz demagogie a agrese/násilí/. Nevyzývají k jednání ale k válce v cizí zemi. Stejným anti-civilačním projevem se vyznačuje tzv.EU a její establishment.

Co k tomu dodat:...že tzv.OSN založena po II.sv.v. za účelem udržení míru jenom mlčí a schvaluje velmocenské anti-civilizační ambice těch, co se sami zařazují mezi třídu nadlidí, vylíhnutých z dinosauřích vejcí. Když vidím Trumpa nebo jeho Pompea vidím dinosaury ověnčené mlhou demagogie a bolesti lidí. Celou politiku USA vidím jako děj, který je perfektně zobrazen v perfektním americkém filmu Planeta Opic. Magie a demagogie a celé to Dívadlo na jejich Moc je k ničemu.

369605

14.2.2019 15:03

RE: Dívadlo není divadlo

siky 181.?.?.?

Reakce na 369605

Maduro ma taky na rukou krev, i studentu. A 'narodni bohatstvi' diky nemu slouzi tem, jez kritizujete. Putin to same v bledemodrem, jen je opatrnejsi a chytrejsi. Nikdy nikomu neverte, uz vubec ne politikum - tihle jsou jen dalsi loutky iluminatu.

369648

14.2.2019 18:22

RE: Dívadlo není divadlo

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 369648

>Maduro ma taky na rukou krev, i studentu.

Jo, jasně. Ale západní média o tom mlčí, protože je to jejich loutka. To je opravdu dobré! A humbuk se kolem něho dělá proto, že je to jejich loutka, to je také dobré. A jiného prezidenta Venezuele vybrali, protože Maduro je jejich loutka. To dává smysl. A ten nový prezident bude konečně prodávat Amíkům a Rusům ropu za světové ceny. Teď už to konečně chápu. Sakra, kdo by to byl řekl. Je vidět, že logiku máte v malíčku. No, jestli o tom víte všechno stejně tak dobře, jako víte, že průměrný plat Venezuelana je v jednotkách dolarů, tak byste o tom mohl napsat třeba nějaký článek. A prozradíte, z kterého serveru tyto moudra čerpáte? Tedy pokud vám to neříkají desítky uprchlíků z Venezuely, co denně potkáváte?

[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

369651

14.2.2019 23:13

RE: Dívadlo není divadlo

Hunt3r hunt3r (zavináč) post (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 369651

Skvělá trefa, pane Lovče, ....i když tuhle "chromou" siky-trofej si do vitrínky raději nedávejte

369654

16.2.2019 22:40

RE: Dívadlo není divadlo

siky 181.?.?.?

Reakce na 369654

'Trefa' vedle, pane 'huntere'... A davejte si pozor, myslite si, ze se zbrani jste v bezpeci, ale vime, ze z lovce ci predatora se stane snadno lovna a to je to, cemu vy (nejen) zde muzete brzy celit. Lovce a 'huntery', pokud vim, nema rad ani editor tohoto serveru a neni sam! Moje doporuceni: bezte si radeji trollovat na jine servery, nebo v te vitrine muzete skoncit vy sam! A chromy... [cool]

369689

16.2.2019 22:23

RE: Dívadlo není divadlo

siky 181.?.?.?

Reakce na 369651

Ano, rikaji to uprchlici a koluji tu hruzostrasna videa na YouTube -- vladni nasili, hladomor, apod. Muj znamy je pocitacovy programator. Jednou najal sluzby jednoho spickovyho programatora z Venezuely za vyreseni problemu, jez neni jen tak pro nekoho - my jsme s tim tady meli problemy a prinejmensim by nas to neco stalo. Ten chlapek od nej vybral 5 USD za tyden prace!!! Jen byl problem, ze mel nejisty pristup na internet, protoze tam nikdo nema na placeni sluzeb. Pripojoval se ze supermarketu z free Wi-Fi. Pak se odmlcel a nevime, co se s nim stalo. [zmaten]

369687

15.2.2019 8:13

RE: Dívadlo není divadlo

Pacholíček 93.?.?.?

Reakce na 369648

Zdravím Siky.

Hlavně jim tady nepište, že i Hitler byl Britský agent. To by tu partu zasvěcenců už úplně vystřelilo z kecek.

Vám ostatním se pánové omlouvám protože vím že to myslíte dobře.

Váš Pacholík.

369659

13.2.2019 15:57

Mně se tedy nejvíce v uvozovkách líbí zmínka o kolumbijském původu Madura

Velekněz Ratata 88.?.?.?

když v zájmu nevypalování adrenalínů raději vynechám kontroverznější "původy", tak to připomíná třeba debaty okolo výročí, zda Brežněva největším zločinem byl/nebyl jeho ukrajinský/ruský původ. Výmluvné maličkosti.

V rovině maličkostí spíše faktických je výmluvné třeba už to, že ještě Chávez rozdal (nebál se rozdat) několik set tisíc pušek (i "samopalů" ) mezi lid. Side effect jest, že něco z toho samozřejmě časem skončilo i někde jinde, a kriminalita ve Venezuele je veliká (chtěl bych ale vidět smělce tvrdícího, že třeba v Brazílii je na ulici nějak bezpečněji). Nicméně podstatné je, že většina těch kvérů je furt v držení bolívarských milicí a aspoň co jsem slyšel, ti lidi to v případě potřeby umějí a chtějí použít. A samozřejmě toto nejsou lidi z privilegovaných tříd. A contrario : pokud by je chtěli použít proti Madurovi, ať už je původu jakého chce, neměl by šanci (roli armády teď snad vynechme, ale pokud by i "bolívarovci" šli kontra, armáda ho nepodrží, řekl bych). Zatím vypadá, že toto se neděje, přese všechno a například i přes korupci, o které bylo taky slyšet dost. Těch dolních deset miliónů tam zatím spíš drží s Madurem.

Na okraj: jaký to rozdíl oproti Slovensku i ČR, odkud byly staré "samopaly" vz. 58 vyvezeny za pár šupů do Afriky zřejmě opravdu jen pro vyloučení možnosti, že by se třebas nějak dostaly mezi lidi, kteří to ještě umějí vzít do ruky.

369614

13.2.2019 18:21

srovnani vysledku voleb madura a macrona

te 94.?.?.?

https://www.sott.net/image/s25/509525/large/electi...
https://www.sott.net/image/s25/509525/large/election_results.jpg
zdroj: vlkův blog

369618

13.2.2019 23:21

Hezke reci umi vyslovit ci napsat si kazdy.

Joseph Chlor 78.?.?.?

Mozna by Maduro mel pro zacatek udelat v Caracasu to, co kdysi dokazal R . Giuliani v New Yorku (se vsemi vyhradami - za uspech se i tak povazuje to, kdyz tam neni spachan vrazda aspon 14 dni) . Protoze mit poloautokraticky system...a nemit bezpecne hlavni mesto - to je proste paradoxni silenstvi, svinactvo.

369627

15.2.2019 0:30

Je tragikomické,

Supman 213.?.?.?

jak tu někteří "experti" na situaci ve Venezuele opomíjejí to podstatné, co napsal přispěvatel "Salimon", a to je opětovné a bezprecedentní porušování standardů mezinárodního práva. Historie 20. století nám ukazuje, jak se právě základní pilíře mezinárodního práva ohýbaly a stále ohýbají pod rouškou "humanitárních" důvodů, které samy obránci humanity předtím vyvolali. Myslím, že dnes v podstatě každý kdo nemá mezi ušima pouze drát musí znát následky tohoto humanitárního boje, obzvláště v zemích Asie a Blízkého Východu. Je to pořád ta samá písnička, ale apologeté na ni stále slyší a navíc panáčkují jako surikaty. Že je to krysařova písnička, to jim nedochází...

369655

15.2.2019 21:23

RE: Je tragikomické,

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 369655

problemem goju je, že nemají paměť, ta krysařova pisnička je pískána už staletí či tisíciletí, hraje se stále stejná hra, herci se mění, režie se mění , publikum se mění, nemění se repertoár a hlavně majitel divadla zůstává a počítá kasu, tohle gojové nikdy nepoberou, nemají čím, tím je demokraticky rozhodnuto o nich a za jejich peníze, co bude pro ně příště na programu, prodaná nevěsta po padesáté v novém aranžmá, aktuálně s negry, no a gojské publikum tleská i když vstupenky podražily 5x , new brave world ? spíše old classic stupid homo sapiens

369669

16.2.2019 10:16

RE: Je tragikomické,

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 369669

Přesně tak, je to furt jedna odrhovačka a čím dál tím hlasitěji a falešněji, neb obecenstvo je čím dál tím tupější a přesto platí po každé repríze vyšší a vyšší vstupné a čím míň té burlesce rozumí, tím hlasitěji aplauduje...[chechtot][chechtot][chechtot]

369676

16.2.2019 15:09

RE: Je tragikomické,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 369655

> ve Venezuele opomíjejí to podstatné, ..., a to je opětovné a bezprecedentní porušování standardů mezinárodního práva.

Opravdu? Ve Venezuele nějaký zahraniční agresor porušuje mezinárodní právo? Podobně, jako je porušil v roce 1940 Sovětský svaz okupací Estonska, Litvy a Lotyšska? Nebo jako je porušil SSSR vpádem svých tanků do Maďarska v roce 1956? Nebo snad stejně, jako CCCP, když od roku 1968 brutálně okupoval přes dvacet let ČSSR? A případně stejně, jako zcela nedávno RF, která anektovala část území Ukrajiny a na další části dodnes rozdmýchává občanskou válku svými anonymními ozbrojenci?

Tak to mě prosím poučte. Která země vtrhla do Venezuely a instaluje tam loutkovou vládu podobně, jako okupanti z výše uvedených příkladů?

Vojta

369679

16.2.2019 17:55

RE: Je tragikomické,

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369679

Dobrý den,
přečetl jste si některý z dokumentů, kreré jsou základem pro dnešní chápání mezinárodního práva? Pro začátek bych Vás rád upozornil, že nejen vojenský vpád ale i hrozba vojenskou intervencí sama o sobě je porušením mezinárodního práva. Konkrétně je to uvedeno hned v prvním článku Washingtonské smlouvy, kterou jakožto zřejmý fanoušek NATO jistě dobře znáte.

Za druhé domníváte se, že pokud soused bije svou ženu, pak je v pořádku, že já budu bít jinou ženu? Nebo, že jí budu hrozit zbitím? Pokud ne, pak nerozumím tomu, proč uvádíte jiné příklady agrese. Mimochodem, pokud dnešní mezinárodní právo se často odvolává na OSN, které vzniklo jako důsledek aktivit mocností v první polovině dvacátého století, pak váš příklad z roku 1940 pouze dokládá důvod, proč bylo potřeba něco takového založit. Další Vaše příklady jsou bohužel tragickým důsledkem faktu, že Sovětský svaz stáhl svá vojska z osvobozených území po druhé světové válce. A v situaci jaká panovala v období studené války je tam bohužel touto cestou instaloval zpět. Porovnejte to s tím, že jistá velmoc osvobozená území již nikdy neopustila a své tanky, vojáky, ale i rakety tam má dodnes. Ale to se dostáváme již velmi daleko mimo prvotní téma.

Za třetí, celý Váš příspěvek vypadá jako kdybyste fandil jednomu týmu a cokoliv tento tým udělá je správně nebo se alespoň nekritizuje. Na druhé straně na protihráče je možné vytáhnout kdykoliv cokoliv, čím se někdy provinil. Nebo se snad domníváte, že by na Váš tým nedokázal během minuty každý na tomto serveru najít trochu té agrese, která je řádově mladší? Co takhle Jugoslávie, Lybie, Sýrie - je libo pokračovat?

Jste si opravdu jist, že jste si zjistil všechna podstatná fakta, než jste se vrhnul do boje za čest Vašeho miláčka?

Se vší úctou, kterou si zasloužíte,
Salimon

369681

17.2.2019 13:20

RE: Je tragikomické,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 369681

Dobrý den pane Salimone,

děkuji za tak rozsáhlou reakci na můj stručný příspěvek. Tedy k Vašemu ad 1.
Možná jste si nepovšiml, na jaké tvrzení jsem reagoval. Zopakuji je:

> opětovné a bezprecedentní porušování standardů mezinárodního práva.

Nevšiml jsem si, že by kdokoliv "opakovaně" a "bezprecedentně" zasahoval do událostí ve Venezuele. A uvedl jsem FAKTA, která dokumentují to, co já považuji za bezprecedentní ...

Ad 2. Srovnávat pár vojenských základen v Německu s totální okupací země, při níž byla dokonce odvlečena legální reprezentace státu do zahraničí? Ts, ts.

Ad 3. Nikomu "nefandím". Ani slovem jsem se nezmínil o žádném dalším "týmu". Jen mi přijde poněkud zvláštní, když opakovaně čtu o tom, kterak za současnou katastrofu ve Venezuele mohou Spojené státy. Tak schválně.

- Jak mohou Spojené státy dosáhnout toho, aby vláda Venezuely zadlužila svou zemi nesplatitelným způsobem?

- Jak mohou USA za to, že Venezuela není schopna těžit a prodávat na světových trzích svou ropu, pěstovat potraviny, lovit ryby, ...?

- Jak dokázal někdo z USA zařídit, aby Maduro vydrancoval veškeré finanční rezervy (úspory obyvatel i oběžné prostředky firem) Venezeuely inflací, překračující za loňský rok MILION !?! procent? A totálně tak rozvrátil venezuelskou ekonomiku?

- Jak USA dosáhly toho, že z Venezuely emigrovala většina inteligence? A ve venezuelských nemocnicích nezbyli už téměř žádní lékaři?

Za to všechno i za střílení do hladovějících venezuelských demonstrantů opravdu mohou Spojené státy? Až dosud jsem si četl Vaše racionální a dobrou češtinou vybavené příspěvky s úctou a uznáním.

Přeji Vám pěkný den
Vojta

369697

17.2.2019 20:46

Debillizujou gojimy jen z indoktrinace, nebo i za peníze?

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 369697

>Ve Venezuele nějaký zahraniční agresor...
Jó, xido-fašisti, banksteři!

>porušil v roce 1940 Sovětský svaz okupací Estonska...vpádem svých tanků do Maďarska v roce 1956...roku 1968...ČSSR?
Příliš mnoho otázek a debilizace. Komunismus, socialismus byl nejen v Rusku spáchán; sion-bankstery! Obě světové války byly spáchány; sion-bankstery! (viz Deschner; Moloch)
Vpád bolševických tanků do Maďarska nebo do Československa byl obranou xido-bolševismu před xido-fašismem, před „pravdoláskou“ a privatizací převážně do pracek korporátních fašistů, tak jak se stalo po roce 1989.

> stejně, jako...RF, která anektovala...
Ukrajinu zprivatizovali sion-banksteři i s obyvatelstvem, a teď editor vystavil článek o uzákonění jediné správné cesty Ukrajiny, do otroctví!
Chasidé ovládající Rusko při obraně svých zájmů, životů a majetků, zřejmě považovali za důležité pokusit se nadále využívat strategicky významný Krym.

>občanskou válku...
Pokaždé, když tohle slovní spojení slyším, vybaví se mně xidácká podlost, štvaní gojimů proti sobě. Občanská válka byla xidáky provozována i v porevoluučním a poválečném Rusku! Zúčastnili se jí i naši „legionáři“. Někteří se vrátili v jednadvacátém domů. Vychcanější přitáhli výslužku, za kterou mohli postavit chalupu s hospodářským stavením.


> Nevšiml...že by kdokoliv...zasahoval do událostí ve Venezuele.
Jen mezinárodní xido-fašistický chucpe chavrus! Také je jejich páníčkem?

>Srovnávat pár vojenských základen v Německu...
Válečné základny placené otroky. Žoldáci pak plní úkoly od sion-banksterů, kteří ovládají partaje a loutky, penězotoky, státní rozpočty, zdroje, velkoprůmysl a obchodní řetězce.

>Nikomu "nefandím".
Jsou jen dědičně napuštěn talmudem, nebo i placen těmi „demokratizátory“?

>kterak za současnou katastrofu ve Venezuele mohou Spojené státy...
Božské SSankce a SSajani, pátá kolona.
Jak mohou pracovití Češi za veřejný dluh 1800 miliard korun? Jak mohou další státy Evropy za příšerné zadlužení u banksterů?
Venezuelu „nesplatitelně“ zadlužili xido-banksteři už při svém předchozím působení. Sion-banksteři loupili ropu ve Venezuele již před sto lety (viz Fursenko, Dynastie Rockefellerů).

>Jak mohou USA za to, že Venezuela není schopna těžit a prodávat...
Protože tak jako v Čechách se vyskytuje chucpe chavrus, talmudističtí šmejdi, sajani, tak stejné neštěstí gojimů je v každém jiném státě, včetně Venezuely!

>Jak USA dosáhly...že z Venezuely emigrovala většina inteligence...
Jak sion-fašisti dosáhly toho, aby se islámem indoktrinovaní Afričané vydali do zaslíbené Evropy? Zase ta pyramida xido-zla! Ke kalergismu!
Kdyby byl ve Venezuele otrokářský zlořád, ani lékaři by neunikli. Pokud se tak stalo, zřejmě je někteří SSpravedliví motivovali, slíbili jim „svobodu a blahobyt...Automaticky kráceno

369699

18.2.2019 11:59

RE: Je tragikomické,

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369697

Váš výběr bezprecedntních činů Vás v očích lidí, kteří nestudují Vaše ostatní příspěvky, řadí mezi přirozené rusofoby. Tento přístup je pak velmi často viditelný u bývalých příznivců USA. Fanoušci USA mají dnes často problém, že se jim oblíbená velmoc rozpadá a žije, díky Trumpovi, poněkud schizofrenním životem. Nicméně za tuto svou zkratku se omlouvám. Pokud se necítíte být fanouškem USA, zřejmě jsem se spletl.

Znáte to přísloví o třísce a trámu v oku? O tom jak nevinná je přítomnost US Army na území například Německa bych soudil třeba z reakce německé kancléřky, když vyšlo veřejně najevo, že je dlouhodobě odposlouchávána svými spojenci z USA. Ta reakce nepůsobila jako reakce čelního představitele suverénní mocnosti. Nebo si snad myslíte, že by se Gustav Husák nějak ohradil proti odposlouchávání ze strany KGB? Přebírání moci je často krvavé a násilné, udržování nadvlády může mít mnohem poklidnější průběh. Ale nedostatek krve na titulních stránkách není důkazem neexistence nadvlády.

Je zřejmé že vycházíme z odlišných informací a viditelně i ty shodné máme tendenci odlišně hodnotit.

Ohledně efektu ekonomických sankcí a Venezuely. Museli bychom se asi bavit o tom, proč si představitelé USA drží kontrolu nad MMF. Museli bychom se bavit o tom, kolik zemí na světě je soběstačných, co do technoligií a surovin, aby ustály přímé snakce na klíčové technologie. Kolik vývozních ekonomik je schopných odolat, když hlavní vývozní surovina je pod embargem. Zkrátka museli bychom zabrousit do diskuse o ekonomii na úrovni, pro kterou tento server není vhodným médiem. Na druhé straně mnohem moudřejší lidé, než jsem já, popsali, jak si ve 20. století USA budovaly pozici v globálních ekonomických institutcích.

A pak by se tady našli někteří, kteří by do toho přidali pátou kolonu. Někdo skrze různé teorie. Jiní by citovali konkrétní strategie z PNAC a metody jak s využitím dominance poškozovat státy, kde se čelní představitelé odmítají podřídit.

Zkrátka domnívat se, že tak mohutný zdroj surovin jakým je Venezuela byl ponechán bez různorodých intervencí ze strany USA, mi připadá naivní. My máme to štěstí, že jsme měli Václava Havla a nebylo nutné nás demokratizovat humanitárními bombami. Máme také to štěstí, že naším velkým aktivem je pracovitost a nikoliv surovinové zdroje. Proto se z pohledu naší zkušenosti míra zasahování ze strany USA ve Venezuele jeví neuvěřitelná.

Možná se ale domníváte, že USA nevyužívají možnosti poškodit ostatní hráče a svou převahu budují čistě jenom na zlepšování své výkonnosti (a možná maličko na emisi USD coby globální měny).
Každý máme nějaké názory. A já nemám potřebu Vás o svých přesvědčit. Spíše bych si přál Vám i jiným nabídnout ke zvážení odlišný pohled na věci.

I Vám přeji pěkný den,
Salimon

369713

18.2.2019 18:36

RE: Je tragikomické,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 369713

Ne, opravdu nejsem "příznivcem" USA, pane Salimone. A nejsem ani rusofobem. Rád se Vám přiznám, co mám rád. Své potomky, svobodu, kritické myšlení, svou révu, knihy pánů Koukolíka, Ridleyho, Dawkinse, Zrzavého, ..., bridge, windsurfing, hřiby v jihočeských lesích, ... V oblasti idologií jsem značně kritický ke všem ...ismům. Soudím, že každá ideologie ohlupuje své vyznavače.

Vaše odpovědi na mé prosté otázky o vlivu kohokoliv na krizi ve Venezuele jsou sice laskavé, ale neuspokojivé. Proč? Vaším hlavním argumentem je údajné americké embargo na vývoz Venezuelské ropy. Uměl byste doložit, jak dlouho trvá? Případně popsat, jak lze podobným embargem zabránit protřelým Čínským, Arabským, Tureckým a dalším obchodníkům s ropou, aby ve Venezuele ropu nakupovali a dál s ní obchodovali? Dokázal snad někdo zabránit hrdlořezům z Islámského státu, aby ve velkém prodávali kradenou ropu? Ani náhodou.

Dle mého soudu je hlavní příčinou Venezuelské krize ideologie. Ideologie socialismu, jejíž zhoubné následky si užíváme dodnes i my. Třeba v naprostém nedostatku domácího kapitálu. Který vede k odlivu dividend do rukou jeho zahraničních vlastníků. Ve Venezuele jsou tragické následky této ideologie ještě znásobeny totální ekonomickou negramotností a ignorancí venezuelských mocipánů.

Přeji všem krásné dny
Vojta

369719

18.2.2019 19:40

RE: Je tragikomické,

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 369719

Člověče, vy žijete v nějakém virtuálním světě. Vůbec netušíte, co se kolem vás děje. Jestli si myslíte, že tady byl nějaký socialismus, tak vás musím konečně probudit. Byl tu státní kapitalismus. A odkud si myslíte, že to bylo řízeno? Z Ruska? Pro hlupáky je tato verze záměrně šířena.

Vy si určitě myslíte, že paneláky byl vynález komoušů. Že rozorávání mezí byl výmysl komoušů. Atd. Ne, Vojto, vše přišlo ze západu.

Kritické myšlení u vás nehrozí, bohužel jste ve svém rozhledu i vzdělání natolik omezen, že vaše myšlení je vše možné, jen ne kritické. Ano, papouškujete propagandu, jak když bičem mrská. Ale to vás nepasuje do role, kdy můžete ostatním neco vysvětlovat. Vy jen šíříte svou VÍRU. V tom se nijak nelišíte od fráterů.

> Případně popsat, jak lze podobným embargem zabránit protřelým Čínským, Arabským, Tureckým a dalším obchodníkům s ropou

Pokud to nevíte, tak je mi vás opravdu líto. Je to naprosto jednoduché. Asi zřejmě nevíte, co je SWIFT, že? A jak jednoduché je krást peníze, které jsou uloženy v západních bankách. Venezuele vyvolení soudruzi ukradli miliardy USD včetně jejich zlata, tak jak to udělali předtím se Sýrií, Libyí, Irákem atd.

>Dokázal snad někdo zabránit hrdlořezům z Islámského státu, aby ve velkém prodávali kradenou ropu?

Jelikož IS je vynález USA, potažmo skutečných vládců USA, tak vaše otázka je tak pitomá, že si člověk říká, jestli to tu psát musíte, nebo si to snad dokonce i myslíte. Ta ukradená levná syrská ropa skončila kde? V Izrahelli.

369721

18.2.2019 22:06

RE: Je tragikomické,

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 369719

"Dle mého soudu je hlavní příčinou Venezuelské krize ideologie. Ideologie socialismu, jejíž zhoubné následky si užíváme dodnes i my. Třeba v naprostém nedostatku domácího kapitálu. Který vede k odlivu dividend do rukou jeho zahraničních vlastníků. "

Toto p. Vojto opět nemá cenu ani vyvracet, stačí upozornit. Pan Kalousek by na vás byl pyšný a jistě by vám přenechal své ocenění nejlepšího ministra financí střední Evropy, protože jste jej svou erudicí překonal ve všech směrech.

369724

19.2.2019 13:12

RE: Je tragikomické,

Salimon 90.?.?.?

Reakce na 369719

Děkuji za slušnou odpověď a pěkný náhled na reálného člověka.
Někdy bych se rád naučil bridge a poseděl s člověkem, který s respektem přijímá existenci velmi odlišného názoru.
Skutečně bychom museli diskutovat mnoho předpokladů.
Jen poopravím poslední omyl. Mým hlavním argumentem, je že pokud na Vaší ekonomiku zacílí násobně silnější hráč, který nemá problém využívat libovolné formy boje, pak se snadno dostanete do potíží. Ale rozumím, že by Vás zajímaly konkrétní detaily. Pak Vám asi nezbyde, než hledat. Zkuste provést důkaz sporem. Vyvraťte existenci takového vlivu. Je to velmi zajímavý pokus, ke kterému nepotřebujete ani oponeneta.

Mimochodem, já jsem spíš matematik, s oblibou v čisté logice, mám rád šachy, férové jednání a lidi, na které se mohu spolehnout. Windsurfing bych si velmi rád znovu někdy vyzkoušel a nejen na houby si do jižních čech určitě letos zajedu.

Mějte se pěkně,
Salimon

369737

16.2.2019 21:29

RE: Je tragikomické,

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 369679

Prosím vás, nechtěl byste změnit lokál? Ty neuvěřitelné hlouposti, co tu zde pořád prezentujete, jsou neuvěřitelně únavné a ubohé.

>když od roku 1968 brutálně okupoval přes dvacet let ČSSR
Blábol! Dojděte se podívat, jak vypadá okupace třeba ve Fallúdže. Kolik měst tu Rusové srovnali se zemí? Kolik miliónů lidí zde povraždili? Plácáte naprosté hovadiny.

>a na další části dodnes rozdmýchává občanskou válku svými anonymními ozbrojenci?
Blábol. Já chápu, že nacisté jsou pro vás symbol dobra, ale raději byste si měl dojít pro důchod, který máte jen díky komoušům. Senilita už je za dveřmi a nakonec budete rád, že strávíte zbytek života v pěkném domově důchodců.

Samozřejmě že vám nebudu vysvětlovat, že porušování mezinárodního práva ještě nemusí znamenat přímou vojenskou intervenci NATO a zabití milónů lidí (Irák). Je to třeba ukradení majetku státu v zahraničních bankách, jako se to stalo s každým státem, který vyvolení soudruzi ze západu demograticky osvobodili. Pochopení této tématiky je hodně, hodně nad vaším IQ.

369683

21.2.2019 9:52

ne hlavu ale kliku

hlava.pomazana 37.?.?.?

vsechno je jinak? nase hlavy nejsou. klikama se haje fotbal, lezeni na nejvysi strom, kde rostou dole kliky, tady se mysli. stejny s madurem. ze by to byl socialista, znarodnovac pred keryma se pytlove penez tresou, tak to urcite nebude. stejne jako ze se tuhle luzu snazej vyhladovet, tak jako uz tolikrat, po celem sevete. ne ne. vidis horu ale je to maskovany sluzebnik, usa. aha. programatorum nikdo moc nerozumi, proto neumi zkontrolovat jestli delaj, nebo pisou nesmysli na net. pokud to neni jeste jinak. vzkaz madura, je trochu obecny, nemam z nej uplne nej dojem, i jeho dalsi projevy co sem videl jsou na city ale obecne, co zastupuje a co se mu snazi udelat, je z mnoha zdroju, jasna a opakujici se hra. skoda ze se tomu neda ferovy prostor, jeste by se ale ukazalo, ze to umi fungovat, jeste by se sirilo....ze to funguje ale vidime, uplne jinde od nas vychodnej, od venezuely zapadnej. tj. ropa a utuzeni vlivu? nic se ale nestane, vznikne dohoda. trum je nastesti neco jineho nez loutky pred nim.

369781

Příspěvků: 67

13.02. 01:30  Shrnuti jasne vyplynutych faktu.
13.02. 13:54  RE: Shrnuti jasne vyplynutych faktu.
14.02. 02:26 favela  V zemi kde ciny vcerejsi maji nasledky pro zitrky.
13.02. 07:55 siky  Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 10:50 Salimon  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 12:03 pacholíček  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 14:03 Salimon  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
14.02. 14:04 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
15.02. 11:56 Salimon  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
16.02. 21:29 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
16.02. 21:37 Lovec idiotů  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
17.02. 12:59 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
18.02. 20:01 Lovec idiotů  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
19.02. 10:08 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
18.02. 10:33 Salimon  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
18.02. 13:42 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
19.02. 12:46 Salimon  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
15.02. 13:15 Salimon  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
16.02. 21:46 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 15:23 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 21:05 Lovec idiotů  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 22:28 Pacholíček  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
14.02. 11:20 Salimon  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
14.02. 14:18 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
14.02. 18:02 Lovec idiotů  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
16.02. 22:06 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 11:00 jan26  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 15:39 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 12:31 vladimir7  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 15:28 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
14.02. 11:59 vladimir7  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
14.02. 14:25 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
14.02. 21:01 vousy13  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
16.02. 22:30 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 15:50 u  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 16:08 u  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
14.02. 14:48 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 17:11 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah! Kdo, Rockefeller, Trumpeta nebo Rothschild?
19.02. 17:44 Aleš  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
21.02. 18:10 siky  RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!
13.02. 12:40 lubosmat  Šiesta úroveň riadenia
13.02. 13:02 jirkap  Kdy to tam začne ?
14.02. 14:57 siky  RE: Kdy to tam začne ?
13.02. 13:50 svatoslav butora  Dívadlo není divadlo
14.02. 15:03 siky  RE: Dívadlo není divadlo
14.02. 18:22 Lovec idiotů  RE: Dívadlo není divadlo
14.02. 23:13 Hunt3r  RE: Dívadlo není divadlo
16.02. 22:40 siky  RE: Dívadlo není divadlo
16.02. 22:23 siky  RE: Dívadlo není divadlo
15.02. 08:13 Pacholíček  RE: Dívadlo není divadlo
13.02. 15:57 Velekněz Ratata  Mně se tedy nejvíce v uvozovkách líbí zmínka o kolumbijském původu Madura
13.02. 18:21 te  srovnani vysledku voleb madura a macrona
13.02. 23:21 Joseph Chlor  Hezke reci umi vyslovit ci napsat si kazdy.
15.02. 00:30 Supman  Je tragikomické,
15.02. 21:23 ping789  RE: Je tragikomické,
16.02. 10:16 R.E.  RE: Je tragikomické,
16.02. 15:09  RE: Je tragikomické,
16.02. 17:55 Salimon  RE: Je tragikomické,
17.02. 13:20  RE: Je tragikomické,
17.02. 20:46 Pátá Mojžíšova 7:24  Debillizujou gojimy jen z indoktrinace, nebo i za peníze?
18.02. 11:59 Salimon  RE: Je tragikomické,
18.02. 18:36  RE: Je tragikomické,
18.02. 19:40 Lovec idiotů  RE: Je tragikomické,
18.02. 22:06 vousy13  RE: Je tragikomické,
19.02. 13:12 Salimon  RE: Je tragikomické,
16.02. 21:29 Lovec idiotů  RE: Je tragikomické,
21.02. 09:52 hlava.pomazana  ne hlavu ale kliku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,43 Kč
Australský dolar
16,52 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,48 Kč
1 unce stříbra
576,13 Kč
Bitcoin
1 161 631,66 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 352