Diskuze k článku

Svět bude v roce 2019 ušetřen globálního konfliktu

Příspěvků 11

7.1.2019 12:56

Zvasty

Marek 31.?.?.?

cloveka, ktory globalnej olitike rozumie minimalne. Aky jadrovy Pchongyang? Aka kriza? Ved ten clovek co toto zosmolil nerozumie ani vojne o zdroje ani tej informacnej. To naco sem davate take nezmysly [velký smích]

368938

7.1.2019 13:17

Názor na atom.valku

nedamse 89.?.?.?

No atomová válka klidně může být..USA aby porazili Japonsko,použili 2jaderné bomby a nepochybuji ,že v případě napadeni Ruska by Rusové nepoužili na obranu nebo poraženi nepřítele atom.raketyprotože už z toho,že Rusové maji jen 160mil.obyvatel by museli konvenčními zbraněmi zákonitě prohrát proti EU a USA z 900mil.obyvatel a přitom dobře vyzbrojení

368939

8.1.2019 0:01

RE: Názor na atom.valku

JanaJ 94.?.?.?

Reakce na 368939

Ty dvě USA-cké A-bomby měly nálož o cca 5-ti a 20-ti kilotunách TNT(tritol), informace o velikosti se trošku porůznu liší.
V několika posledních dekádách se objevují informace o ruských atomových-jaderných "standardních" náložích pro rakety s plochou dráhou letu (dolet cca 2500 km) o velikosti 220 kilotun TNT (taková nálož se dnes vejde do velkého kufru, oproti těm původním USA-ským několika-tunovým).
Ruské balistické rakety mohou nést cca 10 takovýchto 220 kT TNT samostatně naveditelných náloží .
Také do těch raket s plochou dráhou letu rusové mají takto dělené nálože.
Když Angličani minulý rok uvedli do provozu jejich novou letadlovou loď s výtlakem 65 tisíc tun HMS Queen Elizabeth (vnitřní systém je řízený Windows XP [smích] anžto pův. projekt je přes 10 let starý),
tak jeden vysoký ruský generál pravil, že vyrobili jen další plechový cíl.
Ruský bombardér "Bílá labuť" v krajním případě prostě vyklopí pár raket s plochou dráhou letu s atomovou náloží a tato plechovka se i při nedaleké explozi nálože obrátí dnem nahoru
(mimochodem první radiem řízenou klouzavou bombu Friz X Němci svrhli v roce 1943 na italskou bitevní loď Roma a poslali ji bleskově ke dnu. (Hlavní její výzbroj tvořila děla ráže 381 mm.)
Nemlich tak i ty USA-cké letadlofky, že.
Protože jsme u nás naštěstí nepostavili ten USA-cký špionážní radar, tak nám v podstatě ruské A-bomby přímo nehrozí,
leda že by nám sem na to Havlovo letiště nastěhovali USA-cké bombardéry s NATO A-bombami, nebo tak něco.
Ostatně Evropa je dnes spíše ve válečném stínu a prioritu má jednoznačně oblast Tichomoří(Pacifik), zejména skrze tu "drze" technologicky expandující Čínu.

368948

7.1.2019 14:50

Jen dve zalezitosti pripomenu.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Jaderne zbrane Pakistanu (nejen Pakistanu !!!) v podstate zaridila Cina, ta udajne take je hlavnim clankem rozvoje pakistanskeho jaderneho programu i dnes.,
Pro pripad nejakeho mocenskeho prevratu v Pakistanu, kdy dusledkem by mel byt vznik nejakeho rezimu islamistickeho a ostre nepratelskeho Zapadu (ci Izraeli) , maji americke tajne sluzby a Pentagon prichystane reseni ala Chuck Norris - ozbrojena komanda obsadi dulezite (z hlediska mozneho pouziti jadernych zbrani ) uzly a trasy. Coz mi pripada dosti mrazive usmevne.
Takze zejmena pozor na nejake " pakistanske jaro " !!!

368940

7.1.2019 16:46

No nic proti...

vousy13 84.?.?.?

"Zmírnění krize se Severní Koreou byl rozhodně nejúspěšnější diplomatický počin prezidenta Trumpa."

To mi stačilo, abych okamžitě pochopil diletanství autora...

368943

7.1.2019 17:03

Trápne žvásty

libertarian 31.?.?.?

Tento článok je čisté šialenstvo.

Pri vete :
"Rusko sice přežilo sankce, ale ruské ekonomice to způsobilo těžké ztráty. Kromě omezení importu energie a dalších technologií ze Západu zůstává zablokován ..."

som prestal čítať. Tvrdenie, že Rusko bolo poškodené OBMEDZENÍM IMPORTU ENERGIE je trápne aj ako vtip.

368944

7.1.2019 17:15

čosi o autorovi tohto článku

libertarian 31.?.?.?

Pan MELKULANGARA K. BHADRAKUMAR, autor tohto článku napísal pred 5 rokmi článok, uverejnený vo Zvedavcovi, v ktorom na úvod uviedol :
===
Rusko hází u Sýrie ručník do ringu, po téměř dvou letech plamenné rétoriky éry studené války. Houževnatě se zakopalo v Radě bezpečnosti OSN se svojí vetovací kartou v ruce, aby zablokovalo západní intervenci v Sýrii, ale bylo vymanévrováno na zemi a je mu předkládáno jako hotová věc, že režim, který v Damašku podporovalo, se rychle stává věcí minulosti.
===

Uvedené tvrdenia pana "politologa" sú názornou ukážkou jeho politologických schopností.
Je mi ľúto pana Vladimíra Stwory , že sa nepoučil zo starších článkov toho indického zúfalca. Mne to trvalo 3 minuty.

368945

7.1.2019 18:16

Každý politik,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

který odvrací svět od poslední války v dějinách lidstva zaslouží pochvalu, ti, kteří naopak svět ženou do války za zisky finančních oligarchů, zaslouží jen lynčování. KLDR, Rusko,Čína nejsou agresory, jak se nám soustavně snaží namluvit média mainstreamu vlastněná chazarskými zločinci a jejich poskoci, pouze se brání vykradení a zotročení. Agresorem jsou především právě chazarské "elity", které ovládly Západ a chtějí ovládat celý svět pod pokryteckou a falešnou rouškou šíření demokracie, svobody a lidských práv. Nyní oprávněně cítí brzký konec své nadvlády založené na intrikách, podvodech, lžích a úrocích z neexistujících a jen strachem krytých peněz. Bez boje se bohatství a moci "elity" Západu nevzdají, ale tentokrát už nevyhrají. Věřím, že zvítězí rozum a ke globálnímu konfliktu nakonec nedojde, ale ekonomická krize a restart globálního finančního systému jsou v následujících letech pravděpodobné.

368946

7.1.2019 21:57

Editore, prosim Vas

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 63.?.?.?

takove clanky s "brilantnimi" uvahami tady nedavejte. Nepodcenujte nas .

368947

12.1.2019 1:52

Jsme o krok dal a nebo zpet a nebo Vanoce bez darecku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 58.?.?.?

Gorbacov v roce 2004 vyzval svet a tedy I politiky, aby se spojili v boji proti vnitrnimu terrorismu, od tech dob obeti terrorismu pribyva, ale reseni neni k nalezeni, naopak terrorismus byl pouzit proti obcanum mnoha novymi zakony , jez prakticky pracuji” Dejte nam ,Vasi svobodu a my Vam dame bezpecnost! ” Dnes obcan na ulicich velkomest nemuze zjistit rozdil mezi policii a vojskem, nebot vsichni jsou ozbrojeni,”az po zuby”.O, bezpecnosti Vam muzou rikat, uz znasilnene zeny, od muslimu, statistika jde do tisice obeti politicke lhostejnosti. Zatim, co politici pouzivaji sveho terrorismu vyhrozovanim k pouziti nuklearnich zbrani, pokud se vyhlidnuta obet neprispusobi nuklearni mocnosti v tomto ovzdusi “boje proti terrorismu” s myslenkou a utesuji se , ze, ze tak strasnou zbran nepouziji muzeme poznamenat byvale ministerske predsedkyne Britanie, jez dolsova rekla, pokud by Britove prohravali v ve valce s Argentinou o Folklandske ostrovy, tak, pouzije nuklearni bombu.
Tak, to obcane pracuje, kazda zeme vlatsnici nuklerni bran je na tom naprosto stejne, maly konflikt muze vzplat globalni katastrofou, zejmena , kdyz politici provokuji a tim zkouseji trpelivost “nepritele-terroristy”, Saddam Husein mel nuklerni zbrane hromadneho niceni, jez se nikdy nenalezly, jak informovali “bezpecnosti experti “ a ovsem z, jedne strany vladnouci svetovy tisk.
Americky president nezmeni danou linii, I, kdyz, udajne , ma Amerika vice, jak 4.900 nuklearnich bomb, takze, myslete positivne, radi experti a sami se zakopavaji, pod zemsky povrch, sami, neveri vlastnim slovum

369027

14.1.2019 4:25

Pravou vladou je vojensko industrialni parnerstvi a banky.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 58.?.?.?

Politici Vas ujistuji, ze pracuji pro Vase dobro, bojuji proti bezpravi,az do te doby, pokud je nezacne kritisovat, ale specialitou je v te demokracii, zminit se o israelu, to potom zakroci “krestanska policie “ ve jmenu tohoto statu a pouzije vse, od rasisty, az po krvelacne tterroristy, nikdo se takto nezmini o terrorismu vlady ku svym obcanum.
Predstavte si , ze nekdo v Israelu neco spatneho rekne o Mexiku a v ten moment je ztacen israelskou bezpecnosi a zkonci ve vezeni aniz by o tom Mexiko neco vedelo-fantasie , dnesnich dnu,ze ano?
Americky presidenti, Bushem pocinaje si udelali zakon, ze USA muze sve nepratele, kdekoliv na svete napadnout a zlikvidovat, prakticky celosvetovy policajt, globalni mafie na zaklade zakonu.
Jemnocitnost neexistuje v prohlaseni tisice “zidovskych”rabinu, ze vitaji nove emigranty do vsech evropskych statu a dame priklad, co kdyby zase tisice –amanu, muslimskych knezi vitalo, Somalce, Etiopiany a jine africke obyvatele k emigraci do Israelu.(hias.org-1,000 rabbis Support welcoming refugees) A, jako obcan, v tomto po vetsine, demokratickem svete, dofam,zda by se nasel politicky hrdina, ktery by verejne prohlasoval, ze Israel je rassiticky, protoze razi heslo’ “Israel pro Israelce’ a cizi pracovnici v Israelu jsou obeznameny, ze nesmi mit sex s zidovkama, Palestinci jsou zvirata, jakoby opozdene Nurimberske zakony. Rozumejte:”Israeli lawmaker proclaims supremacy of Jewish race.” Takze, ruzova revoluce a nebo zlute vesty,vse naznacuje ze process moralni hniloby pokracuje, coz muze vest k opatreni elity se zbavit neuzitecnych a rebelujicich jedliku pomoci revoluci a valek, vzdy nejak oduvodnene, od usekanych rukou belgickych deti az po ten vyhlasovany antisemitismus, (Saddam Husein ma plynove komory-The Jewish Press,February 21,1991) , tak dobre zaplaceny a vse mezich zakona, tech , jez je delaji k udrzeni moci nad stadem. Co, je nam obcanum platne, ze nekdo napise , ze Amerika si sama sobe nevladne, kdyz ta svetova organisace Spojenych Narodu neni na tom o nic lepe, to je velmi drahe divadlo, nic ,vic.

369061

Příspěvků: 11

07.01. 12:56 Marek  Zvasty
07.01. 13:17 nedamse  Názor na atom.valku
08.01. 00:01 JanaJ  RE: Názor na atom.valku
07.01. 14:50 Joseph Chlor  Jen dve zalezitosti pripomenu.
07.01. 16:46 vousy13  No nic proti...
07.01. 17:03 libertarian  Trápne žvásty
07.01. 17:15 libertarian  čosi o autorovi tohto článku
07.01. 18:16  Každý politik,
07.01. 21:57  Editore, prosim Vas
12.01. 01:52  Jsme o krok dal a nebo zpet a nebo Vanoce bez darecku.
14.01. 04:25  Pravou vladou je vojensko industrialni parnerstvi a banky.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

33

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 47 čtenářů částkou 11 385 korun, což je 33 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,18 Kč
Euro
25,57 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
23,30 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 631,55 Kč
1 unce stříbra
556,33 Kč
Bitcoin
1 198 398,59 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 558