Diskuze k článku

Důsledky Macronova zhroucení

Příspěvků 26

3.1.2019 13:33

ta vojna nebude mať víťaza

libertarian 31.?.?.?

V tej vojne bojuje etatistický vládca s húfom zle informovaných a nas_ratých ovčanov. Na strane vládcu bojuje 1 policajt proti dvom nespokojným ovčanom.
Ovčania nemajú šancu vyhrať.

Z tých nas_ratých ovčanov chce polovica presný opak toho, čo chce tá druhá polovica z nich. Lenže si to neuvedomujú. Polovica chce viac peňazí od vlády, druhá polovica chce odovzdávať menej peňazí tej vláde.
A ten vládca chce ešte viac podojiť tých svojich poddaných.

Tí ovčania majú svoju pravdu. Každý z nich tú svoju , inú ako ostatní. Makaron má svoju pravdu, a svoju políciu.
Takto vypadá demokracia v praxi.

368859

3.1.2019 19:21

Macron v Srbsku a k čemu se hodí Žluté vesty

trevor 88.?.?.?

Macron měl jet 5. a 6. prosince 2018 na státní návštěvu Srbska, což by mohlo být docela výbušné, když 11. listopadu urážlivě postavil srbského prezidenta na ceremoniálu konce první světové války u Vítězného oblouku v Paříži až do nějaké páté řady, mimo dosah kamer a fotoaparátů. Zatímco marocký král Mohamed VI. stál uprostřed první řady, na nejčestnějším místě. Maročani toho za ww1 moc nevybojovali - hlavně bylo by hezké, kdyby si král vzal domů ty miliony parazitních Maročanů z Francie a Holandska. Reprezentantka poraženého agresora Německa Angela Merkelová také v první řadě.
https://whyy.org/wp-content/uploads/2018/11/AP_18315382475422-768x512.jpg

Srbská armáda bojovala po boku Spojenců hned od začátku války a Srbsko utrpělo obrovské oběti na životech, ztratilo během války 1 100 000 obyvatel, z toho bylo 450 tisíc vojáků a 650 tisíc civilistů.

Macron návštěvu Srbska zrušil/posunul o několik týdnů, a vymluvil se na protesty Žlutých vest.
Macron postpones visit to Serbia amid 'yellow vest' protests
https://www.reuters.com/article/us-france-serbia-macron-idUSKBN1O227G

368864

3.1.2019 21:52

Svět kapitálu bez humanismu

svatoslav butora 85.?.?.?

Přeji hezký večer v nehezky uspořádaném světě. Je to svět bez humanismu a z nej odvozených idejí. Je to svět bez lidských hodnot. Žádné hodnoty, o které by lidé ze Světa lidí mohli v tzv.globálních institucích zavadit co i jen pohledem neexistují. Žádné civilizační hodnoty v projektu tzv. EU a v zkrachovalém projektu tzv.OSN/UN/ neexistují. Žádné hodnoty v darebáckém projektu tzv.globalizace neexistují. Vzniká otázka, zda-li má smysl tzv.globální systém Světa Nadlidí a Světa kapitálu bez humanismu hodnotit z pohledu hodnot lidí ze Světa lidí.

368870

4.1.2019 7:40

Hroutí se celý systém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

založený na tom, že vítězové berou vše. Říká se mu falešně neoliberalismus, ale je to jen stále zřejmější globální diktatura bankéřských klanů, vlastníků nadnárodních korporací, investičních fondů, FED, opírající se o WB, MMF, OSN, NATO, o žoldáky v médiích, tajných službách, armádách, o zkorumpované a vydírané politiky a především zneužívající naivitu, důvěřivost a bezradnost novodobých otroků. Takový systém je dlouhodobě neudržitelný. Hnutí žlutých vest ve Francii a v dalších zemích západní Evropy vyjadřuje především rostoucí nespokojenost těch dole s touto stále zjevnější diktaturou výše uvedených a s rostoucí ekonomickou a sociální nerovností ve společnosti.

368872

4.1.2019 11:59

pozor

Golem 178.?.?.?

No len aby ste sa v tých vašich žltých vestách nesklamali potom [mrknutí jedním okem]

368874

4.1.2019 12:48

RE: pozor

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 368874

Přesně tak. Jakýkoliv protest je špatný, lidi by měli bez keců makat jak šrouby a v žádném případě nevyjadřovat nespokojenost. Určitě to řídí buď zednáři nebo jidové. Například já jsem zklamán raději už teď. [chechtot][chechtot][chechtot]

368877

4.1.2019 20:15

Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Ach, to jsou "moudra";
> Francouzi! Ačkoli jejich předkové byli ti nejmizernější a nejbídnější vykořisťovatelé, zloději, zabijáci a násilníci v dějinách lidstva, když stovky let pustošili západní Afriku...

A byli těmi lupiči skutečně Francouzi? Panáčkovi by prospělo, kdyby si pročetl Bibli, Talmud a Feuchtwangera.

>Hegemonie dolaru je v posledním tažení. …
Jak k tomuto závěru soudruh autor dospěl? Dolar je strachem krytá měna provozovaná xido-fašisty, bankstery. A ti mají SSajany a podíly ve významných podnicích nejen po celém tom „západním demokratickém“ světě. I kdyby pustili $ k ledu, vnutí gojimům jinou svou měnu, alespoň „demokratickém“ teritoriu.

>Čínou sponzorovaný ekonomický program, který obepne celý svět...

Proč zase celý svět? K čemu je všeobjímající jednota dobrá? Zase k další kritické závislosti, k jiné diktatuře?

>BRI … Nelze je zastavit.… mnoho západních zemí je více než ochotno se k této iniciativě připojit - západní ekonomika zazpívá svou labutí píseň.
Mnoho západních zemí je ovládáno xido-zrůdami, viz. parlament ČR (nebo ve Francii, nebo…), kde je přehlcenost milovníků fašistického banksterkého NATO, xidy ovládané EU, iSSraHelle, zločinecké OSN, a „humanitárního“ vraždění někde v tramtárii za naše daně!

> Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů …aby pomohl zachránit to, co může být zachráněno, tj. nastrkat si do kapes peníze Francouzů a asociace, Evropského sociálního systému, tedy co z něj zbylo. Řecko bylo testovacím případem.
Co to je zase za debilizaci? Co by banksteři dělali s penězi, když si je sami vydávají, trochu i tisknou? Xido-banksteři usilují o růst moci, to jejich hlavní „hodnota“, pak následuje o něco méně důležité slintání. Tím je růst zdrojů. Jestli xido-fašisti o něco usilují s takovými degeneráty jako je Macron, chazarská degenerátská zrůda May nebo Makrela, tak je to kalergismus – snědé, islámem zdebilizované a na banksterech zcela závislé otroctvo.

>hnutí žlutých vest…nekonečný dav „gilets jaunes“ pochodoval…vlajka označena letopočtem „1789“… EU…musí být postupně odbourána pod tíhou revoluce.
Někteří „antisemité“ mají v revolucích jasno (viz Klimov). A co se týče spojení dobytí Bastily a žvástů o revoluci, tak to začíná vypadat, že mnozí demonstranti podlehli davové debilitě. A autor článku také, nebo oblbuje úmyslně.

Na závěr svých drzých poznámek připomenu Putinova slova;
„revolucí už bylo dost…my potřebujeme evoluci“.

Lidé potřebují znát ideologii xidovstva a jejich neustálé obrovské zločiny za účelem zotročování (závislosti) a loupení!

368885

4.1.2019 22:53

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 368885

Obávám se, že jste to vystihl...[mrknutí jedním okem]

368886

4.1.2019 23:00

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 368885

Dobrá...

To, že vyvolená mafie skrz lichvu vysává krev ekonomik téměř celého světa, až se lidem krve nedostává, je nám jasné.

Ovšem jim bylo pouze dáno, aby ji jako svůj operační systém odpracovávali. Snad nevěříte, že nomádský kmen, který žil v době kamenné ještě před příchodem do Egypta, byl schopen vymyslet takto brilantní zbraň pro koncentraci řízení?

Postupme o krůček dále od obrazu, jinak se nám může stát, že jejich funkce bude předelegována na jiný nástroj, až je jejich pán odepíše.

My bychom měli celkovou myšlenku úvěrování s úrokem tvrdě popírat zákonem a nezáleží, zda jej používá hierofant, templář, žid či scientolog.

368887

5.1.2019 2:41

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 368887

...jsem bezvýhrad pro! [naštvaný][naštvaný][naštvaný]

368889

5.1.2019 11:34

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 368887

ad 1) jasné je to "demokraticky" zanedbatelnému %
ad 2) proč asi se vyvolenci a jejich žáci, kteří je dávno překonali, už tisíce roků ze všeho nejvíce věnují vytváření falešných dějin a vědy
ad 3) ono je to uplně jedno z jaké dálky se na Titanic koukáte, miliardy beznadějně hloupých gojů jsou zárukou úspěšného potopeni a ani ledovec k tomu netřeba, oni tu díru do trupu na povel vyhrabou i třeba holýma rukama a řitěma
ad 4) nejen to odstranění úroku - je třeba zlikvidovat volnou tvorbu tzv. peněz, a nahradit ji vázaným přídělem. Za každého narozeného jedince pustí stát do oběhu jednotnou pevnou částku a za každého zemřelého ji z oběhu odebere. Celkove množství peněz zůstává na stejné průměrné úrovni. Nikdo jiny žádné dalši "penize" žâdným dalším kouzlem nevytvoří. Tato celková suma obíhá , protože základní funkcí oběživa je obíhat a ne se hromadit. To je jako s krví v těle, když neobíhá jak má a hromadí se kdekoliv v organismu, tělo pak směřuje ke smrti.
On ten icikův úrok je vskutku houdiniho kouzlo jak z vakua udělat realnou hodnotu, prostřednictvím potu a krve gojů. Icikovo perpetum debile.

368894

5.1.2019 11:39

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 368887

Záleží, kteří ovládají měnu, vládu i propagandu!
>My bychom měli celkovou myšlenku úvěrování s úrokem tvrdě popírat zákonem a nezáleží, zda jej používá hierofant, templář, xid či scientolog.

Vysoký úvěr bez úroku, splatný za sto let, by se leckomu líbil.

V omezené míře s jasně danými pravidly je možné bezúročné nebo nízko úročené půjčky provozovat státem jako podporu mladých (heterosexuálních) rodin.
Tvrdě trestána by měla být především lichva a to zrůdné navyšování zadlužení v exekucích.
Hlavně - záleží, kteří ovládají měnu. Lstiví mocensky úchylní banksteři jsou koncentrovaným zlem - kritickým nebezpečím pro závislou a nevědomou společnost!

Poodstoupení může být přínosné, ale obávám se, že máte zmatek v chápání xidácké moci. Ale nejste sám, dokonce si dovolím tvrdit, že mnozí lidé mají v podvědomí takovou brzdu, že místo racionálního uvažování o této zrůdnosti - vypínají mozek. Rozhovory o fotbale nebo počasí asi neohrožují jejich existenci.

Xidácký otrokářský zlořád s fašistickými příručkami jako Bible (Tóra/ Pět knih Mojžíšových), Talmudy, nespadl s nebe, ale navazuje na tisíce let vyvíjené otrokářské zlořády starověkého Předního východu a Egypta (pyramidy také nespadly s nebe - jsou hmotným důkazem mocenského zla).

Xidismus byl vyvinut ze starověkých otrokářských zlořádů lstivými zrůdnými farizeji.
Nenahraditelnost xidovstva v tomto zlořádu provozovanému v těsné „spolupráci“ rabínstva s xido-bankstery je dána zažitostí tohoto zla (vyvolenosti) v xidácích, v jejich mozcích a rozšířeností potomků Xidů a xido-Chazarů mezi gojimy. Vojtěch Rakous psal, že do poloviny devatenáctého století byla alespoň jedna xidovská rodina v každé vesnici. Pak sice nastaly úžasné revoluční a válečné události, spáchané xidáckou vrchností, bankstery, ale stoupenců xidismu, SSajanů je po celé Zemi více než hodně. Zkuste si vyhledat, kde všude byly košer xidovské hřbitovy a synagogy. A kolik členů různých spolků a parlamentů v současnosti hrdě vyhlašuje přátelství iSSraHelli, chválí NATO, promigrantské OSN, „humanitární“ mise (vraždění) na cizích územích. Stoupenci xidismu jsou ve vládách, v parlamentech, ve školství, ve sdělovacích prostředcích, v soudnictví, na prokuraturách, v armádě, u policie, ve vedení obchodních řetězců a průmyslu, na úřadech…

Tuhle armádu zla (vyvolenosti) může banksterstvo nahradit? Proč? A kterými? Z Němců už vyvolence předstírali dělat, jenže to byla jen mrzácká lest!

Gojimové mají zapotřebí poodstoupit, ale od strachu jen pomyslet, jaké zrůdy a s jakým „svatým“ vyznáním nám vládnou.

368895

5.1.2019 12:55

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 368895

Peníze mají fungovat pouze jako prostředek pro výměnu zboží a služeb, v žádném případě jako zboží samotné jako je tomu nyní!

Jde o to, že momentálně je tvorba peněz dovolena jen někomu a podmínky centrálních bank kontroluje nadnárodní lichvářský orgán podléhající světovému zákulisí. Tím velmi jednoduše pozvedají či drtí ekonomiky.

Reálně v Evropě čím dále na východ, tím úroková sazba vyšší. Jak chcete jako podnikatel inovovat a konkurovat, pokud váš souded má na půjčce o 3% nižší úrok? Samozřejmě, že výjimky existují, ale z obecného hlediska celá ekonomika nemá šanci konkurovat té s nižší sazbou. Přesně tam hledejme ekonomický zázrak poválečného Německa a Japonska.

Tedy pomalu by měl být úrok všude po světě snižován k nule a z bank by se měly stát investiční společnosti. Jejich zisk by byl navázán pouze na zisk společností, kterým poskytly peníze. A emise peněz pouze v rukou státu ne jako je tomu nyní pomocí půjčky.

368896

5.1.2019 13:39

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 368896

Jeden jsme natiskli miliardu $, druhý den druhou, máme dvě, takže jsme automaticky bohatší?
Ne, jsme chudší, protože jsme akorát někoho jen tak nechali alokovat společné zdroje, které nejsou nevyčerpatelné. A to ještě bůhvíjakým pofidérním mechanismem skrze banky, které řídí čistě podle imaginárního numerického zisku a podle toho, jakou nohou vstali z postele. Výsledek - vyrabování společnosti do bezvědomí a Detroit.

"Města zločinu 3 Detroit dokument CZ 2017" https://www.youtube.com/watch?v=7wBZH_SyYx4

368897

5.1.2019 17:31

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 368897

Bohužel nejsem schopen dešifrovat vaši zprávu. [oči v sloup]

368900

5.1.2019 19:23

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 368900

Buď změní systém nebo tam zhebnou. Čím více budou tisknout peněz, o to rychleji.

368909

5.1.2019 15:23

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 368896

> Peníze mají fungovat pouze jako prostředek pro výměnu zboží a služeb, v žádném případě jako zboží samotné ... !

Promiňte, pane Vousy13, ale PENÍZE JSOU ZE SVÉ DEFINICE ZBOŽÍM. Když by dle Vás neměly být zbožím, tak čím tedy?

Peníze si lidé stvořili sami. Jako zvláštní druh zboží. Aby si jimi usnadnili směnu. Krom toho plní peníze lidem ještě další žádanou službu. Slouží jako uchovatel hodnot. V minulosti k tomuto účelu sloužily drahé kovy. Ovšem těch je k dispozici zoufale málo.

Možná jste si povšiml, že poslední dobou sem přispívám jen zřídka. Obvykle mě k tomu vyprovokuje nějaký projev těžké ekonomické negramotnosti. Nic ve zlém, ekonomicky negramotná je i většina našich i evropských politických představitelů.

Přeji pěkné dny [smích]
Vojta

368899

5.1.2019 17:41

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 368899

Jste poměrně sebevědomý, ač ta negramotnost se týká hlavně vaší osoby, jinak byste nemohl napsat to, co jste napsal.

Vaším příspěvkem jste totiž přesně podpořil současný stav, aby peníze nikdy nebyly pouze převodní jednotkou mezi službami a produkty.

Tak studujte, abyste před svými dětmi za pár let nevypadal jako "ekonomický negramot". [smích]

Přeji krásné dny...

368901

5.1.2019 21:33

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368901

Nechci se do toho nejak vmesovat, ale ta vase myslenka o rozbiti monopolu na vytvareni penez mi prijde jako zasadni!! Akorat bych ji nenahrazoval monopolem statu, jakmile jde o nekrytou emisi penez nejlepe neverit vubec nikomu. A dokud majitele zlatych a stribrnych dolu meli pravo razit mince, tak za prve neexistoval monopol na vytvareni penez a penize mohli byt i neco jineho nez prostredkem obchodni smeny. Obavam se, ze bude vzdy nutna existence rezerv. ponevadz dokonala smena mi prijde nedosazitelna a nestabilni. Existuje lokalni ruznorodost regionu, typu zbozi, pocasi a jine vlivy ovlivnuje ruznorode produkci v zemedelstvi, tezbe... a budou nutne nejake penize navic na vyvazeni stavu, ulozeni prebytku nebo zaznamenani dluhu. Plus skutecne investicni bankovnictvi se nemuze obejit bez skutecnych kapitalovych zdroju. Akorat kdyz nebudou penize z ridkeho vzduchu, tak bude nutno vice uvazlive rozdelovat zdroje na investice. Nepujde zit na dluh do budoucna, zbrojit jako silenec....

Ohledne nedostatku drahych kovu? Nedostatek vuci cemu? Nominalni hodnote papiru? Jaky je problem urcit kolik bude za unci stribra pecnu chleba, jestli 5 nebo 150 a bude ruzne podle lokalniho ekonomickeho vykonu. Chapu, ze nebude mozno masivne predrazovat treba technicke hracky. U nekrytych penez lze predrazit stihacku na 300 milionu, u zlata takove multinasobne rozpeti nebude mozne, protoze strop ceny souvisi s tim, co jsou ochotni a schopni moviti skutecni kupci vysazet na drevo nebo jim je nekdo ochoten na to pujcit. 300 milionu v papiru se da kdyz nevim co s prebytkem dolaru vyplaznout, ale kdyz to budou muset sejkove vysazet v cihlach...Virtualni penize jsou jako z gumy, takze mohou natahovat ceny "skoro donekonecna". Pri fyzicky omezenych zlatych rezervach je tlak tvoreny nabidkou-poptavkou, aby maximalni cena byla nizsi. Bude nizsi rozpeti cen mezi stejnymi i ruznymi druhy zbozi a sluzeb.

368918

9.1.2019 9:26

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 368918

Navázání měny na zlatý standard je v dnešní době dlouhodobě nepoužitelné. Pokud si vezmete ekonomiku s 10% růstem, tak tato ekonomika musí také každý rok své zlaté rezervy navýšit o 10%, tolik zlata na světě jednoduše není pro všechny ekonomiky. Přičemž zlato nemá absolutně žádnou souvislost s vývojem ekonomiky, je to obyčejná komodita (surovina).

Hodnota oběživa v ekonomice by se měla +- rovnat hodnotě produktů a služeb v dané ekonomice. Nadměrné množství oběživa generuje inflaci, tím se snižuje hodnota peněz, málo oběživa zase dusí ekonomiku. V tomto případě je zákaz jakékoliv lichvy naprosto klíčový, protože díky ní by nadnárodní lichvářské klany stahovaly oběživo do svých spárů, jak je tomu nyní.

V kuloárech se již bezmála 30 let hovoří o jiném globálním invariantu, který je naprosto klíčový pro každou ekonomiku a tím je energie. V dnešní době cca 90 % práce dělají stroje, jejichž činnost je podmíněna energo-zabezpečením, bez energie nevyrobíte nic. V zásadě tento model již běží, proto takový boj o energetické a vodní zdroje.

Více např. zde:
http://leva-net.webnode.cz/products/kratky-kurz-1-...

368966

9.1.2019 10:22

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368966

10% realny ekonomicky rust? Jak dlouho muze lokalni ekonomika takovy vykon? Globalni skutecny rust hospodarstvi 10% rocne? U zeme tretiho sveta s nejakym zajimavym potencialem a vysokem zajmem investic by to mohlo asi vydrzet nejaky patek, cim vice na spici tim obtizneji se zvysuje vykon pokud neni dost mene vyspelych regionu, kde lze produkci udat. Investice maji dnes vysokou dynamiku a jsou mobilni, takze nejakeho zavazi na prirozeny ekonomicky rust a spekulantu bych se nebal. Existuje i neco jako zmena kupni sily meny neni nutne ekonomicky vykon kryt novym kovem. Dale nejde o to, ze splnim plan v produkci oceli na 120%, ale o finalni vyuziti teto produkce, kdy to nese nejaky uzitek lidem a hlavne to musi byt potrebne. Kryte meny nemaji rady falesny i skutecny luxus, podporu pitomosti a zbytecnosti. Nadmerne mnozstvi obeziva mimo inflace vede k rostoucimu plytvani ,korupci a byrokracie, spatnym investicim, nadmernemu rustu bankovniho sektoru (extra umele naklady), konzum degradujici cloveka malem na uroven prasete...

Zlato eliminuje nadmerne obezivo navic bankovni mafie, kdyby citila i teoretickou nadeji na "vitezstvi" v posledni valce, tak.. Ale pokud by tato tlupa lumpu, mela prenechat "tiskarsky lis" nekomu jinemu, tak svet rozbije radeji na prach. Jinak receno pokud by vznikla nejaka nova svetova mena fiat money bude ji vicemene kontrolovat stejna sebranka lotru, ale zlato kontrolovat nejde, takze se na nem mohou mocipani shodnout. To povazuju v teto debate za zasadni! Dale ekologicka devastace, demografie dana populacni explozi, ted je na Zvedavci rec E. Powella (1968) i o ziti na ukor budoucnosti. Daleko vice nez kvantitavni rust je potreba uplatnit ekonomicky a vymyslet technologie pro dlouhodobou udrzitelnost lidske civilizace, kdyz to nedokazeme tak si naposledy zavalcime. Energie jako platidlo? Trochu neprakticka nebo spojit ji s nejakym elektronickym chipem. V dnesnim prosmirovanem svete kdy padlo soukromi jednotlivce? Jsou lide kteri vskutku nenavidi hotovost, drahe kovy... a miluji elektronicke kredity. Jestli budou kryte ridkym luftem, polokrytte nebo skutecne kryte na 100% energeticky...

368967

9.1.2019 11:35

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 368967

Bohužel jste na omylu, nevím z jakých zdrojů čerpáte, ale v podstatě prezentujete informace z mainstreamu. Bohužel ten je plně pod kontrolou těch, kteří jej financují – ne bez účelu.

1. Je v zásadě jedno zda růst ekonomiky je 3, 5 či 10 %, jednoduše tolik zlata na světě není. Růst ekonomiky by se měl promítat v životě lidí tak, že se bude pomalu zkracovat pracovní doba a zlevňovat demograficky podmíněné potřeby (jídlo, bydlení, energie atd...). Tak se např. dělo po 2. sv válce po konsolidaci hospodářství do vraždy J.V. Stalina.

2. Ano, zlato limituje objem oběživa. Právě z toho důvodu by došlo ke stagnaci ekonomiky, pokud by byla dlohodobě navázána na zlato. Automaticky by zlatý standard tlumil např. vědecko-výzkumný rozvoj.

3. Tiskařský lis je samozřejmě třeba vrátit zpět státu z rukou mafie. V energo-invariantu je třeba veškerou lichvářskou mafii odstřihnout od emitování oběživa a striktně zakázat lichvu, jako tomu bylo staletí.

4. Energo-invariant jste špatně pochopil, nejedná se o elektroniku ale o energii, to jsou úplně jiné termíny. Invariant prejskurantu se v průběhu dějin měnil, ve starém Egyptě to bylo např. obilí, což daleko více odpovídalo potřebám ekonomiky než zlato dnes.

5. Pokročme do budoucnosti...
Tak nebo tak jednoho dne bude existovat globální měna a je třeba zakotvit, na jakém základě ji budou jednotlivé státy emitovat. Co tedy navrhujete vy?

Zkuste si pročíst daný materiál a poté myslím bude diskuze smysluplnější...

368970

11.1.2019 22:02

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368970

Je jedno, zda rust bude 3 nebo 10%, neni potreba vytezit nic a bude se menit kupni sila zlata. Cena za unci v ekonomicky ruznorodych region za nejake suroviny,zbozi, sluzby, na rozdil od euro zadny centralni kurz ECB, ale regionalni kurzy na zaklade nabidky poptavky, logicky se ukazuji vhodne narodni staty, protoze tam lze rozdilny vykon regionu resit prerozdelenim pres statni rozpocet na zaklade kompromisu v politice. Ale ve skutecnosti se to nestane, neocekavam ze v obehu budou primo mince, ale papir bude mozno smenit na pozadani za drahy kov, lze si predstavit kvartalne nebo za rok u velkych firem, statu apod., navic pouze mala cast kovu bude fyzicky nutna pro vyrovanani rozdilu v ekonomicke smene.

Lichvu postavit mimo zakon a dovolit pouze investicni bankovnictvi. Chce nekdo sedet a hamounit zlato? Muze ale s nulovym nominalnim ziskem, takze nechat si pro strycka prihodu zeleznou rezervu ano, ale zadny automaticky zisk kdyz to necham lezet mimo obeh. Stejne kdyz drzi rezervu zlata dnes centralni banka. Kdyz probihaji hromadne uspesne investice, tak cena zlata stoupa a naopak, zadny jisty vysoky zisk. Samozrejme budou nelegalni lichvarske pujcky. Kriminalitu vymazat nelze. Pokud budou minoritni, tak... Pri nedostatku obeziva neni problem priradit platinove kovy, ale nemyslim ze to bude nutne. Prumyslova revoluce explodovala vedeckymi objevy vedouci k parnimu stroji a ekonomickou aplikaci nutne pro provoz globalniho zamorskeho imperia, jestli pro objev chronometru byla premie 25 000 liber nebo 10 krat vice neni podstane. Bylo nutne zlepsit navigaci pro bezpecnost a duveryhodnost zamorskych plaveb. Anglicka centralni banka je vice jak 200 let starsi.

Energovariant? At to je treba kW/hod z cehokoliv, ale musi byt nejakym prenosnym zpusobem pro jednotlivce dostupna. A nic jinehoho nez nejaky uzivatelsky ucet na elektronickem zarizeni me nenapada, ale to jsme z louze pod okap. To presne by si bankovni mafie prala, aby se preslo vylucne na elektronicke kredity!! Blokovalo by to objev "nevycerpatelnych" zdroju energie, ci pristup k verejnosti a vedlo k zavedeni absolutni totality, proti tomu postaveni faraona je uplna sranda. Snazil jsem se precist ten odkaz, zhruba v polovine jsem rezignoval nejsme ekonom ani ucetni. Neverim, ze soustava 21 linearnich rovnic se zakladnim schematem fungovani ekonomiku statu je schopna popsat dynamicke vztahy v ruznorode ekonomice jako treba EU a uz vubec globalne. Navic data budou vzdy mit zpozdeni a rychly technologicky vyvoj prinaset prekvapivy prvky, takze k predikci vyvoje trendu specialne dlouhodobe jsme skepticky.

Model naprosto ignoruje politicke vztahy, ktere vzdy deformuji cistou ekonomiku. At jde o vnitrni kompromis na necem se shodnout a zmeny konceptu, ktere nastavaji s porazkou ci vitezstvi pravice ci levice ve volbach, anebo zahranicti geopoliticke vztahy. Psenice je globalni mena, ale tezkopadna. Pytel nebo par stribrnych minci? Oboji vsak nejde zfixlovat!! Zlato je praxi proverena duveryhodna mena, a to duvera pri transformaci od fiat money bude vysoce zadany pozadavek.

369025

14.1.2019 11:58

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 369025

Neberte to nějak špatně, ale váš systém je nepoužitelný. Nový finanční systém musí být globálně funkční a spravedlivý pro všechny subjekty. Krátký kurz jste ani nečetl, jinak byste nemohl napsat takovou hloupost, viz...

"Je jedno, zda rust bude 3 nebo 10%, neni potreba vytezit nic a bude se menit kupni sila zlata."

"Cena za unci v ekonomicky ruznorodych region za nejake suroviny,zbozi, sluzby, na rozdil od euro zadny centralni kurz ECB, ale regionalni kurzy na zaklade nabidky poptavky,"

Dejme tomu, že Německo má hospodářský růst 3 % a my máme 7 % a to 3 roky po sobě. Současná cena za unci zlata je 25 000 Kč.

Start: unce zlata stojí v Německu i u nás 25 000 Kč
1. rok: unce zlata stojí v Německu 25 750 Kč, u nás 26 750 Kč
2. rok: unce zlata stojí v Německu 26 522 Kč, u nás 28 622 Kč
3. rok: unce zlata stojí v Německu 27 317 Kč, u nás 30 626 Kč
Po 3 letech je rozdíl ceny zlata ve velmi propojených ekonomikách 12,1 %.

Co brání nějakému Sorosovi, aby vykoupil zlato v ekonomice, kde má zlato menší kupní sílu a prodal je v té druhé? Nebo zrušíte mezinárodní obchod a uzavřete národní státy do sebe bez obchodu se zlatem?

Přičemž zlato není vůbec tak důležitá komodita. Kolik ho potřebujete v běžném denodenním životě? Zlatý standard je dnes použitelný pouze na stabilizaci systému, při přechodu na invariant prejskurantu, kterým se dá měřit výkon ekonomik celého světa.

A tomu nejvíce odpovídá energie, bez ní si ani neuprdnete.

369067

14.1.2019 23:57

RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 369067

Za zelezne opony znacny rozdil kurzu v CNB, v Nemecku nebo direktivne kurz vuci rublu v SSSR. Nelibil se kurz, tak platba zbozim, dolarama nebo zlatem. Kolik je dneska papiru v obehu jako hotovost 2-3% z celkoveho mnozstvi penez? To co jsem napsal muze byt fantasmagorie, ohledne konkretniho fungovani, ale na zlate bezela civilizace mimo poslednich 100let. Lidi najdou zpusoby jak za pochodu resit konkretni problemy. Pro trasformaci po padu megabubliny fiat money bude potreba neco cemu bude verit tech 99% dole, na kratkou chvili budou mocni seriozne naslouchat vuli lidu.

Duveryhodnost meny bude vynucena za zaklad. Leontevuv planovaci system vyzaduje extremne nizkou korupci. Dostatek "svatych" ekonomu, kteri veri na planovane hospodarstvi realne neexistuje. I Cina, ktera se hodne poucila o fungovani PZO v CSSR, ma obrovske problemy s korupci a zaroven s "oportunismismem" vuci ideologicke linii KS Ciny. Lidi na vysokych manazerskych postech tihnou k privatnimu vlastnictvi. Za treti ekonomicke vztahy jsou silne deformovany geopolitikou, Hueway je ctyrikrat levnejsi pro infrastrukturu 4G i 5G site, ekonomicky jasna situace, ale..

Za ctrvrte mena musi volne a lehce prenosna na individualni urovni. Pro investice neni nutne pouze dostatek zdroju, ale i jejich co nejvolnejsi pohyb kapitalu. Energie je dnes silne vazana na procudenty a jeste silneji pres geopolitiku na mezinarodni rozvodne energeticke site. Staci se podivat na tanec kolem plynovodu do EU nebo ohledne hedvabne stezky. Rozpeti cen energii? Nedavno byla cena ropy pres 100$ za barel, ted je 45, ale i rocne to lita nad 10%. Vytvorit virtualni energo-kredity k elelektronicke platbe je cesta k cistemu otroctvi. Bude blokovan vynalez levne energie. Elita si to necha pro sebe. Energii nelze prepravovat a transformovat beze ztrat. A elektrina se prakticky neda ve velkem skladovat, a velke zasobniky na plyn, zvysuji cenu...

Chaoticke pusobeni nabidky-poptavky vede jiste k hovadinam a skodam, ale celkove nas sune kupredu. Neco jako verejny zajem: minimum kriminality, co nezjdravejsi populace... vesus privatni sektor zada co nejvice plnych veznic, nemocnic...Stat s rozumnou mirou korupce chce nizkou kriminalitu, zdravou populaci... a bude sazet na opatreni preventivni povahy naprosto mimo schopnost vygerovanou nahodnymi procesy na zaklade "volne ruky trhu". Treba vysoka vseobecna uroven vzdelani a kultury, s dopadem na mravni stav spolecnosti a selsky rozum jednotlivcu. To jde financovat pres statni rozpocet, nedokazu si predstavit ze charity nebo doprovolne dary dokazou udrzet dlouhodobejsi strukturu v chodu. Nejdrive po 12 letech vseobecneho vzdelani nekdo, kdo muze zacit efektivne pracovat nebo zvysit jeste svou kvalifikaci. Udrzet pouze 12 let nejaky standart a koncepci na zaklade velmi chaotickych financnich zdroju s nulovou navratnosti?...Ale vetsina lidi chape, ze kvalifikovana populace se vyplati. Dlouhodobe je nutne vytvorit strategii, ale ne detailne vsechno rozpracovat.

369082

5.1.2019 9:59

teror franků

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 104.?.?.?

Reakce na 368885

Už za francké říše nás tu terorizovali a vraždili.
Měli jsme obrovskou kliku že "kupec" Sámo, ve skutečnosti jejich vyslaný agent co nás po osvobození od Avarů měl připojitnk francké říši, na ně udělal dlouhý nos a udělal si tu vlastní slovanský byznys. Dokonce nám pomohl franky zlikvidovat když nás napadli vojensky.

Ale možná v tom hrálo roli těch 12 dcer slovanských náčelníků co dostal jako manželky darem.
To bych si taky dal líbit [smích] kam se hrabe Kaddáfí s jeho panenskou ochrankou.

368892

Příspěvků: 26

03.01. 13:33 libertarian  ta vojna nebude mať víťaza
03.01. 19:21 trevor  Macron v Srbsku a k čemu se hodí Žluté vesty
03.01. 21:52 svatoslav butora  Svět kapitálu bez humanismu
04.01. 07:40  Hroutí se celý systém
04.01. 11:59 Golem  pozor
04.01. 12:48 Lovec idiotů  RE: pozor
04.01. 20:15 Pátá Mojžíšova 7:24  Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
04.01. 22:53 R.E.  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
04.01. 23:00 vousy13  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 02:41 R.E.  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 11:34 ping789  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 11:39 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 12:55 vousy13  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 13:39 J_Pitralon  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 17:31 vousy13  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 19:23 J_Pitralon  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 15:23  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 17:41 vousy13  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 21:33  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
09.01. 09:26 vousy13  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
09.01. 10:22  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
09.01. 11:35 vousy13  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
11.01. 22:02  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
14.01. 11:58 vousy13  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
14.01. 23:57  RE: Macrona…kterého dosadila rodina Rothschildů - jedno z mála užitečných sdělení v článku
05.01. 09:59  teror franků

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 1

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 236 263,04 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 638