Diskuze k článku

Rusko je znevýhodněno kvůli své víře, že Západ se řídí zákony

Příspěvků 31

29.11.2018 1:21

Ten poďobanej Roberts to vidí moc černě,

R.E. 46.?.?.?

...je chválihodné, že to s Ruskem myslí dobře a že dobře zná ten anglosionistickej bordel, kterému kdysi za Reagana tak nadšeně sloužil, ale Rusům moc dobře neporozuměl...

368080

29.11.2018 5:44

Ze by Putin

Qwe 37.?.?.?

Bezmezne veril v dodrzovani zakonu ze strany zapadu, si nemyslim. Spis se ridi osvedcenou zasadou "duveruj, ale proveruj". Ostatne je z KGB, takze o zapade snad vi sve.

368083

29.11.2018 11:15

mazaní Rusové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Rusové na to jdou právě mazaně přes diplomacii a mezinárodní smlouvy. Ne hrubou silou a válečným primitivizmem jako USA. A zbytek světa si to cení, protože už mají dost toho že smlouvy s američany mají cenu použitého hajzlpapíru a že jeden rok vás poplácavají po ramenou a druhý rok vás vybombardují do středověku když potřebují vaše suroviny.

Jen díky Putinově a Lavrovovy diplomacii se OSN nestala jen úřadem který dává štemply legálnosti na válečné zločiny USA. Ale zůstala částečně funkčním diplomatickým nástrojem. I přes usrahellské právo veta. Bez rusáků by to bylo mnohem horší.

Tohle anglosionistické myšlení nechápe, protože uznává jedině filozofii většího klacku. Ani ten Roberts není schopný vystoupit z myšlenkového rámce Pax americana a vnímá ruský úspěch jako slabost a přílišnou umírněnost. Přitom už před cca 17 lety pomocí vyjednávání dokázal Putin zažehnat akutní hrozbu jaderné války mezi Pakistánem a Indií. A dnes úspěšně diplomaticky řeší banderovce a Donbas.

Ale tyhle věci jsou hluboce pod rozlišovací schopnost lidí co prošli americkým ideologicky debilizujícím školstvím.

368089

29.11.2018 12:15

Robertse už nečtu

jirkap 62.?.?.?

Roberts mi připadá , že píše články podobným stylem jak se psalo za Husáka v Rudém Právu....prostě mám z toho takový pocit....

368093

30.11.2018 3:02

RE: Robertse už nečtu

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 121.?.?.?

Reakce na 368093

cancate totalni nesmysly, je to clovek takrka neuveritelne znalosti americke politiky lide jeho razeni musi byt umlceni. Jakym zpusobem? Vas je jeden z nich Vrazdy presidentu v USA jsou prokazdeho viditelne citelne nechutne ale je to tak To je americky establishment

368111

30.11.2018 8:49

RE: Robertse už nečtu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 368111

V neoconech a pax americana se orientuje skvěle. Jenže v globální politice a nadnárodním řízení které jsou na vyšší úrovni než neoconská politika vybombardování do středověku, totálně plave. Respektive netuší že nějaké vyšší nadnárodní řízení existuje.

368113

30.11.2018 12:24

RE: Robertse už nečtu

Milan Antal 62.?.?.?

Reakce na 368113

Určite, niektoré Robertsove postrehy sú dobré. Ale napr. v odborných ekonomických, finančných globálnych otázkach sa nevyzná. Hovorí, že je zvláštne, že Rusko a Čina si udržiavajú závislosť na americkom doláre.

To je neznalosť fungovania globálneho finančného systému. Rusko a Čina by sa radi odstrihli od dolárového systému, lenže to nie je také jednoduché. Ten systém sa vytváral desaťročia, dolár plní funkciu globálnej meny, v ňom sa uskutočňujú ropné platby a s ním je zviazaný aj globálny finančný platobný systém SWIFFT. Ktorý zahŕňa 11 000 bánk a kontrolujú ho Američania. Práve toto im umožňuje uvaľovať sankcie na rôzne krajiny, napr. znemožniť kúpiť Indii ruský systém S-400. Dá sa to obísť jedine platbou v národných menách.

Lenže platba v národných menách prináša určité riziká strát, preto sa dá používať len obmedzene. Rusi vytvárajú svoj finančný platobný systém, Číňania podobne, cez Šanghajskú zlatú burzu a zavádzanie platobného systému za ropu v juanoch.
Lenže to je znovu len nahradenie jednej národnej meny - dolára - ako globálnej inou menou - juanou alebo rubľom. Jednak by to trvalo roky, pokiaľ by získali potrebnú silu a jednak použitie národnej meny znovu nerieši celý problém.

Dolár by musel byť nahradený globálnou menou, niečo podobné ako euro. Ale lepšie vyvážené. Až potom prestanú byť krajiny závislé na USA, americkom dolári.

368116

30.11.2018 13:04

RE: Robertse už nečtu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368116

Jeste se tam uplatnuje jeden velmi prekvapivy a paradoxni efekt. Zakon o sankcich na jednotlive subjekty, aby si USA v obchode mohli vybirat rozinky dle sveho vyberu a neprimo ovlivnovat politicke demi, ale i vyberova rizeni velkych kseftu, pokud konkurence nabizi lepsi cenu nebo produkt ci sluzby. Sankce spolu s kontrolou dolaru pres swift aj., pokud nekdo odmita ustoupit politickemu tlaku a ma vlastni menu a pres centralni aparat lze vymenit barter, tak zpusobuji erozi dolaru jako svetove obchodni meny. Treba Turci za S-400 nebudou platit v dolarech, ale cast transakci probehne pravdepodobne v narodnich menach a neco asi ve zbozi nebo realizace investic (plynovod). Iran bude uplne ukazkovym prikladem a samozrejme Cina se svou centralne rizenou ekonomikou ma v teto ekonomicke konfronatci ze strany USA siroko skalu jak odpovedet. Vsecko ma sve vyhody a nevyhody a vzdy se plati za kazdou akci nejaka cena.
https://cz.sputniknews.com/video/201811288576538-p...

368118

30.11.2018 17:30

RE: Robertse už nečtu

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 368116

>Ale napr. v odborných ekonomických, finančných globálnych otázkach sa nevyzná.
>To je neznalosť fungovania globálneho finančného systému.

[chechtot][chechtot][chechtot]

Sice je na jednu stranu vidět, že částečně víte, o čem mluvíte, ale nějak jste pozapomněl na to, jak pár států dopadlo, když chtěli dolar zaměnit za euro.

Dolar je prostředek, jak dobytci vysávají celý svět. Vytvoří dolar z ničeho a koupí za něj suroviny a výrobky ze světa. Pokud někdo chce mafiánům tento "byznys" zrušit, čeká ho nemilosrdná odplata. Sankce je první krok, destabilizace a válka následuje.

>Ten systém sa vytváral desaťročia

Ne, ten byl zaveden během chvíle, nikdo k tomu nic nemohl říci.

>Lenže platba v národných menách prináša určité riziká strát, preto sa dá používať len obmedzene.

Ano, demokratizující bombardéry skutečně přinášejí rizika ztrát. Větší než výpalné za používání dolaru.

>Dolár by musel byť nahradený globálnou menou, niečo podobné ako euro.

Ne, nemusel. Měna krytá zlatem má všude stejnou hodnotu.

368121

30.11.2018 20:08

RE: Robertse už nečtu

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 368121

- není tolik zlata v tomhle sektoru galaxie, aby krylo všechny ty zelene výkaly z klavesnic
- ano, pravdu máte - za globalni platidlo lze ( tedy nedementy ) uznat jen hmotnou hodnotu, vyjadřenou omezenym množstvím nepadělatelných směnek bezpodmínečně ekvivalentních neměnnému množství té hmotné hodnoty( a proto nikdy $ )

368125

30.11.2018 23:11

RE: Robertse už nečtu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368125

Stare meny nema urcite nikdo v umyslu kryt. Ti co maji mizernou povest budou muset na trh primo s mincemi. Jestli za unci stribra koupite 1 chleba nebo 20 bochniku je pouze umele nastaveni systemu. Jak jsou nastaveny platy, ceny za energeie, vodu takove vecicky bez kterych se neda jenom tak obejit. Sic jsem nekded cetl, ze kavarnici jsou hanlive nazyvani vzdelanci. kteri jsou prinosem pro spolecnost a umi se o sebe postarat. No jo no, pamatuju kdy sociologie a politologie byvali katedry v ramci filosoficke fakulty, 25 let od plysaku a jsou z nich fakulty, vytvari nam diplomaty, politology, novinare.... Kdyz vidim ty prakticke vysledky v mediich, politice... panecku prinos. A ja vul jsem si dycky myslel, ze sobestecny je vesnican, co ma pole, dobytek apod. nema ruce leve a chce se mu delat od nevidim do nevidim. Skutecne vzdelane lidi, co neco umi a jsou prinosem nepocitam mezi kavarniky.

368129

2.12.2018 11:37

RE: Robertse už nečtu

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 368129

Debata o podstatě hmotnė hodnoty (HH) , prijatelné globalně, by byla žádoucí. Nemám žádnėbo favorita, ale jsem si jist, že směnky na takovou HH musí bỷt emitovány v pevnem množství na 1 kojence a stahovány z oběhu na 1 umrlce autoritou, kde nebude ani jeden pejzatec, ekonom a politik. Směnkami se totiž vladne lidu, a soubor populace zvaný lid je statisticky hloupý a snadno ovladatelný tak, že zákonitě upadá do kladné zpětné vazby svė hlouposti, což samo o době nevadí, kdyby lid nestahoval s sebou do pekla celou planetu.

368153

2.12.2018 22:45

RE: Robertse už nečtu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368153

Jakmile dovolime, aby to bylo neco i "polovirtualniho", tak jsem brzo tam kde jsme byli. Muzou to byt treba kulate kameny s dirou uprostred (ale ty se daji delat ve velkem na cerno na rozdil od zlata), ale drahe kovy se osvedcili, nerezavi lidi si je furt ceni, zadny problem s duveryhodnosti. Mrknete na mincovny velkych zemi jako USA. Cina, Rusko, Kanada, Australie, UK....Tenhle Silver Eagle je velmi dobre obchodovatelny na internetu. A mrknete na mnozstvi, 500 milionu ks pro sberatele? Houbelec konzervativni a opatrny lidi si neco nechavaji pro strycka prihodu. A zajimavy je narust po roce 2008 (Lehman dostal sracku) na 20 milionu, pak jsou nam nejake statisice, mozna kvuli udrzeni ceny za unci stribra a lita dost pres 40 milionu rocne. Ja se o to moc nezajimam, kdyz neco potrebuju reknu kamosovi, ten se v tom hrabe vice jak 10 let. Pro vnitrni trh si nekdo muze udelat nejaky papir, ale bude kurzem vazany na kryte meny. Proc byli za komousu vekslaci? Oficialni kurz byli znacne odlisny od trzniho. A mezinarodni obchod? Unce zlata je furt unce zlata, jestli tam je vyrazeny dolar, rubl, juan, pound.... to je sumafuk, takze tady bankovni mafie ostrouha na poplatkach ohledne smenarenstvi ruznych men, jak to je u soucasneho "hajzlpapiru".
https://en.wikipedia.org/wiki/American_Silver_Eagl...

368162

29.11.2018 13:52

Nechápu příspěvky k tomuto článku

Lovec idiotů 194.?.?.?

Článek je naprosto výstižný a přesně popisuje současný stav. Osobně s ním plně souhlasím. Když Putin rozdával/rozdává metály západním dobytkům, určitě si nemyslel, že s ním budou jednat jako s onucí. Pokud se Rusko neodstřihne od dolaru a neosamostatní svou centrální banku, bude západ Rusko dál vysávat, jak to jen jde. Opravdu nechápu, co je na tom k nepochopení.

368094

29.11.2018 15:06

RE: Nechápu příspěvky k tomuto článku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 368094

> Pokud se Rusko neodstřihne od dolaru a neosamostatní ...

A ten hlupák Putin Vás ne- a neposlechne! Čím to, pane Lovče?

Vojta

368095

29.11.2018 16:36

RE: Nechápu příspěvky k tomuto článku

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 368095

No, asi je zbytečné vám to vysvětlovat, pane Vojto. Nevím jestli tušíte, jak paraziti bohatnou z vydávání peněz a jakým způsobem fungují centrální banky (emise peněz) pod kontrolou hodného pana Rothschilda. Odpověď na vaši otázku je nicméně velmi jednoduchá. Stačí se podívat na Irák, Sýrii, Libyi, Írán, Venezuelu... Nejdříve přijdou sankce, pak válka. Rusko není na válku připraveno, proto...

368097

30.11.2018 20:35

RE: Nechápu příspěvky k tomuto článku

RomanTička 178.?.?.?

Reakce na 368095

Sakra, jakmile se tu někdo dotkne nedotknutelných globálních penězokazů, hned tu nějaký trollík vystartuje, jak čertik z krabičky..[chechtot]

368127

29.11.2018 15:12

Článek je mylný již v nadpise

Salimon 90.?.?.?

Domnívám se, že autor se mýlí. Ale nejprve pár otázek, na které by si měl každý odpovědět sám.
1) Je snazší dosahovat svých cílů podvodem nebo s respektem k ostatním?
2) Je rozdíl mezi rychlou a rozhodující akcí a realizací dlouhodobého plánu?
3) Co je historicky cílem prostých lidí aneb kdo nejčastěji nese náklady všech válek?
4) Jak nejefektivněji rozrušíte morálku soupeře?

Nevím jaké jsou vaše odpovědi. Ale moje jsou následující.
1) Od banalit po velké akce bývá nejsnazším způsobem jak získat okamžitou výhodu porušení některých zažitých pravidel. Ve vojenství to spadá do kategorie faktor překvapení. Zkrátka lidé často věří v nějaká pravidla a pokud je šikovně porušíte získáváte okamžitou výhodu. Pokud je porušujete často (a stane se to o Vás známé) začnou si ostatní dávat více pozor a Váš taktický manévrovací prostor se zmenší.
2) Pokud hrajete šachy, tak jistě víte, že někdy je možné provést velkou materiální oběť, abyste dali soupeři šach mat. Trik je v tom, že hra matem končí. V reálném životě dochází k definitivnímu ukončení hry velmi zřídka. A důsledky z jedné "hry" ponesete v té další. Vítěz více bitev nemusí být vítězem celé války. Nepochybujte o tom, že prezident Putin/Ruská Federace poruší pravidla, pokud přínos vyváží ztrátu kredibility. Důkazem budiž vojáci bez výložek na Krymu v roce 2014. Ale v dlouhodobé strategii se bude snažit pravidla dodržovat. Dobrá pověst se v naší kultuře často podceňuje, ale není tomu tak všude na světě.
3) Obecně platí, že většina lidí preferuje předvídatelné prostředí. V předvídatelném prostředí si mohou budovat a rozvíjet své životní příběhy. Minutu po vypnutí brainwashingu půjdou za tím, kdo bude vypadat jako dlouhodobě stabilní síla. Snaha o veřejné respektování práva nemá působit na západní politiky, ale má dlouhodobý vliv na obyvatelstvo. Neochota Ruské Federace chovat se jako krvelačný agresor (a rozstřílet například ukrajinské lodě) omezuje možnosti propagandy.
4) Ať jde o jakoukoliv válku v historii, tak krom přání generálů a mocipánů vždy závisela na ochotě řadových vojáků bojovat (a umírat). Tato ochota je závislá na pocitu, že voják stojí na správné straně. A pokud tlačíte do lidí od dětství pohádky a historky o sounáležitosti, dobrosrdečnosti a bohabojnosti, zkrátka o morálce, pak se to v nich tak nějak usadí. Usoudí-li pak v dospělosti, že jejich stát, vláda, nadřízený a pod. se chovají nemorálně, klesá jejich ochota ze ně jakkoliv bojovat či na ně pracovat.

Takže oficiální respekt k mezinárodnímu právu není slabost ani naivita. Je to pouze důkaz, že prezident Putin realizuje dlouhodobou strategii a je natolik silný, že si může dovolit chovat se podle pravidel.

Salimon

368096

29.11.2018 17:51

RE: Článek je mylný již v nadpise

kurz 85.?.?.?

Reakce na 368096

1) Je snazší dosahovat svých cílů podvodem nebo s respektem k ostatním?
- Nejen snazsi, ale dokonce mnohem snazsi to jde s podvodem
2) Je rozdíl mezi rychlou a rozhodující akcí a realizací dlouhodobého plánu?
- S rychlou akci "mate doma to, co se pocita". Dlouhodoby plan muze byt mnohokrat narusen az znemoznen
3) Co je historicky cílem prostých lidí aneb kdo nejčastěji nese náklady všech válek?
- Ulohou osobnosti v dejinach je nechat se zabit drive, nez stacila odvolat. Ulohou prosteho cloveka je nechat se zabit drive, nezli se staci vyjadrit
4) Jak nejefektivněji rozrušíte morálku soupeře?
- Kdyz nebudete dodrzovat vseobecne platne zakony a mezinarodni umluvy a nic se vam za to nestane

To je cisty a funkcni pragmatismus. Ale aby to nebylo tak jednoduche, plati i ta posledni veta ve vasem prispevku:
"Je natolik silný, že si může dovolit chovat se podle pravidel a realizovat dlouhodobou strategii"
Jenze v pripade Ruska nevite, na cem jste a mnoho jeho kroku naopak poukazuje na to, ze se drzi taktak.
Treba v poslednim svem velkem projevu rekl Putim ze Rusko neodchazi od dolaru, ale dolar od nej, coz alternativa kvitovala jako Putinovo vitezstvi, aniz by ovsem dodala i tu vetu, co Putin rekl pred tim: "Rusko by rado platilo dolarem, ale...".
Podle meho nikdo nevi, jak silne jsou oligarchicke klany ve skutecnosti a jakou moci realne disponuji, to jest, kdyby opravdu chtely, zda-li by v Rusku dokazaly uskutecnit prevrat.
Drzme se ale podobenstvi o stromu a jeho ovoci: Kdyby Rusko bylo skutecne silne se vsim vsudy, myslim, ze by nenechavalo jak vlastni, tak evropske (a americke) obcany na pochybach, ze tomu tak je.
Ale jelikoz Rusko neni jednoznacne a tim padem obcane vahaji jak to tedy opravdu je, nelze se nez priklonit k myslence, ze Rusko ve spektru cele sve existence asi prilis silne nebude. Konecne, proc by mel ohrozeny silak vystupovat tak, ze si o nem protivnik i divaci mysli, ze je nejisty?

368104

30.11.2018 18:02

RE: Článek je mylný již v nadpise

salimon 90.?.?.?

Reakce na 368104

Děkuji za odpověď.
Zkusím se zaměřit na sílu Ruska, kterou zmiňujete. A nezaměňujme sílu Ruska s jedním člověkem aktuálně stojícím v čele.
a) Rusko je obrovská země s velmi dlouhou historií a hrdým národem.
b) V tuto chvíli stojí v jeho čele osoba, která dlouhodobě pracuje na zlepšení pozice Ruska.
c) Rusko je pod tlakem jedné části světa. Ale s jinými částmi světa čile spolupracuje.

Velikost země a hrdost národa jsou dva dobré předpoklady pro přežití. Důsledky aktivit současného prezidenta se dostavují postupně. Ale ať už jde o zvýšení ekonomické úrovně (provnejte s časem, kdy se ujal moci), o potravinovou soběstačnost (provnejte s časem před nasazením sankcí a pádem rublu na polovinu) nebo na modernizaci ve vojenské oblasti, v tom všem je třeba vidět dlouhodobý plán, který se postupně adaptoval aktuálním podmínkám.
Tlak vyvíjený na Rusko jednou částí světa umožňuje realizaci nákladných projektů, které by v mírovém prostředí nebyly možné. Spolupráce se zbytkem světa, pomáhá odrážet negativní následky toho tlaku.

A teď k tomu světu, kde žijeme. Žijeme ve světě, kde mnoho desítek let dominovala jedna strana. Nikoliv svými myšlenkami, ale prostým faktem, že si mohla kdykoliv cokoliv koupit. Od Brettonwoodských dohod má jedna strana možnost vytvořit libovolné množství peněz a nakupovat za ně, co chce. Kdokoliv jiný, musel nejprve něco reálného vytvořit. Tajemství je právě v tom, kolik zemí používá jako rezervní měnu americký dolar.
Proč vytváříte rezervy? Abyste je mohli v případě nedostatku použít. Proto jako rezervu zvolíte něco, co budete schopni kdykoliv za dobrou cenu prodat. Zlato je historicky ověřené, ale je ho (asi) pro všechny státy málo. Tak použijete dolar. Nejprve proto, že byl (jako jediný) "volně" směnitelný za zlato. Později proto, že všichni potřebují ropu a ropa se obchoduje pouze v dolarech. Pokud budete všechny rezervy mít třeba ve své národní měně, pak se mohou během okamžiku stát bezcennými. Jednotná rezervní měna je navíc výhodná pro všechny hráče hry. Zjednodušuje i další vzájemné obchody. A tyto obchody zastrešuje kdo jiný, než emitor této měny (pomocí SWIFTu).
A jeden hráč z jednotné měny profituje nejvíce. Ten, který nemusí dělat nic a prostě jen emituje měnu. Ale to by jí přece přibývalo? Ano, tomu se říká inflace. Velmi zjednodušeně řečeno s každým novým dolarem klesá hodnota všech již dříve vydaných. Ten nově vytvořený však vždy drží jeden hráč a ty existující mají většinou Ti ostatní.
A co s těmi všemi dolary ten jeden hráč 70let dělal? Upevňoval svou pozici.

A teď si představte jak hrajete nějakou hru (monoply nebo cokoliv s penězi) a jeden hráč si kdykoliv vytvoří peněz, kolik chce. Jak silný budete? A co, pokud to ostatním vyhovuje a je to považováno za normální.
Zvolíte dlouhodobou strategii nebo rychlou akci? Právo nebo podvod?

368122

1.12.2018 9:12

RE: Článek je mylný již v nadpise

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 368122

předvídatelné prostředí = civilizace
( opak = opak ( tohoto experimentu se zde pod Řípem účastníme 1/4 století))
Dík za váš pregnantní text , vzhledem k upevňování pozic mám pocit, že Brenttonwood byl jen třešničkou na dortu pečeném od dob benátčanů, východo a západo indických společností + otcové zakladatelé & Buffalo Bill...

368133

1.12.2018 23:10

RE: Článek je mylný již v nadpise

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368122

Jenom bych si dovolil pouze doplnit cenu, kterou USA museli v prubehu 100 let zaplatit za hegemonii dolaru ve svetovem obchode. A to jsou skody na prumyslove vyrobe, ztrate vysoce kvalifikovanych pracovnich mist, to vede k upadku vseobecne vzdelanosti, likvidaci stredni tridy....Momentalne Washington pouziva zakon na ekonomicke sankce, ktery ma umoznit odsunout konkurenci ve velkych kseftech. To povede k dalsi ztrate konkurenceschopnosti a dokonce to silne podkopava postaveni dolaru jako svetove obchodni meny. A nakonec si to vynucuje politickou zmenu systemu, od republiky k totalite. Ukazuje se, ze velmi uzka vysoce postavena skupina lidi svazana s emitaci dolaru z niceho je ochotna pro udrzovani takoveho systemu obetovat opravdu vysokou cenu.

368144

1.12.2018 23:46

RE: Článek je mylný již v nadpise

kurz 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 368122

Zvolim co nejrychlejsi akci na hranici rizika.
To je podobna situace jako ve firme s dvema vlastniky, z nichz jeden pracuje a druhy se chce jen vezt, ovsem (!) ma i vsechna podpisova prava. Cim drive se takoveho partnera zbavite, treba i za cenu likvidace firmy, tim lepe pro vas, nebot jinak vas bude vysosavat cely zivot a nakonec odejdete z firmy chudy, jak kostelni mys.
Co se brettonwoodskeho systemu tyce, pak s vasim vykladem nemam problem, ano, je to tak.
Samozrejme oba vime, ze v tehle hre jsou fakta skryta a casto je neznaji ani sami hraci, takze se bavime spise v dohadech a paralelach a o tendencich.
Velikost Ruska je, dle meho, v tomto pripade spise nevyhodou, protoze zeme neni rovnomene zaplnena administrativou a centrum (Moskva) je prilis vzdalena na to, aby si nad periferii udrzela staly dohled (a ta se tak muze velmi lehce stat zdrojem nestability).
A ve hre je i slozeni obyvatel a jeho vyznani- Rusu jsou 2/3, pravoslavi ovsem uz dela necelou polovinu a ozbrojene sily jsou jiz prez 50% islamizovane.

A jak jsem rekl i nahore, dle meho se tu hraje hra a soucasti hry je i psychologie hracu a jejich PR. Rusko doted pusobilo velmi nejiste a nic se na tom nezmenilo. Ze udelalo velky hospodarsky pokrok na tom nic nemeni, dulezita je realna loajalita obyvatel vuci Kremlu a realna sila 5. oligarchicke kolony.
Nikdo nevi, kolik musi Putin klanum platit, nikdo netusi, jak moc je v jejich moci.
Putin neni zadny car v cele samoderzavi, ale spise koordinator tlaku jednotlivych klik. Dlouhodoba nejistota ve vystupovani pro me znamena i nejistotu ve smerovani a tedy politickou nestabilitu.

Mozne je, ze ruske vedeni premysli vice asiatsky, nezli si myslim, ale to take nic neznamena, Cina byla take obrovske cisarstvi, se kterym si ovsem mensi evropske zeme delaly co se jim zamanulo. A Cina v souladu se svoji tisiciletou tradici cekala a cekala, az si ji Evropane malem rozebrali na soucastky a zcela ji zdecimovali obyvatelstvo.

Petrodolar je pouha technicka podminka, ci pozadi, spolecne pro hru obou skupin (narodovcu a zapadniku). Kdyby se podobny souboj odehraval treba pred 200 lety, v zasade by byl podobny tomu dnesnimu, jen s jinymi a pro hru samou nepodstatnymi technikaliemi v pozadi.
Jak je situace slozita a neprehledna ukazuje napriklad tento clanek:
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3924850/nenavideny-dolar-navzdory-vsi-logice-dal-upevnuje-svou-dominanci-ve-svetove-ekonomice.html
Jiste, muzeme si rici, ze Sachs si jen ohriva svoji polivcicku a ze vsechno je vlastne jinak. Ovsem je otazka, zda-li pan Sachs stoji mimo system a pouze z nej profituje, anebo zda-li je jiz soucasti systemu a i my jsme nuceni jist tu jim ohrivanou polevku.
A jelikoz vsechno jednou skonci, skonci i brettonwoodsky system, o tom neni pochyb. Ted jde o to, v co se zmeni, zda-li se Americanum podari opet nejaky tah, kterym zustanou na cele hry, anebo jestli se svet rozpadne na vice center. Jiste asi je, ze jiz nepujde o vydirani a hokynarskou chytristiku, ale o donucovaci strategii (napr. navazni dolaru na nejakou virualni hodnotu, likvidaci hotovosti...Automaticky kráceno

368147

30.11.2018 12:54

RE: Článek je mylný již v nadpise

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 368096

V bodu 2 se pletete. Když voják dostane půl roku dovolené tak není povinností jeho nadřízených sledovat kde ji tráví. A když se náhodou celá jednotka rekreuje na stejném místě...

Je to zcela legální jak podle ruských tak mezinárodních zákonů.
Kdo prakticky každý týden poruší nějaký zákon včetně ústavy a mezinárodních dohod, to jsou ukrofašistická banda v kyjevě a USA.

Nehledě na skutečnost že řada z ruských vojáků má na východě ukrajiny příbuzné a skoro polovina tamních obyvatel ze považuje za rusy žijící na ukrajině.

A ještě jednou: dle ukrajinských zákonů i ústavy je Donbas I Luhansk původní ukrajina zatímco zbytek pod vládou kyjevských banderovců je nelegální separatistický útvar. Protože první co se stane když vám CIA dosadí loutkovou vládu je to, že z ústavy udělají trhací kalendář a ze zákonů cáry hajzlpapíru které není potřeba dodržovat.
Ale to vám žádný vylízaný novinář neř ekne akorát bude furt dokola vřískat něco o neoznačených ruských vojácích.

368117

29.11.2018 16:47

Kerčská krize?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Hodilo by se to napsat na AEnews, ale Zvědavec mi přijde ideově čistější (bez datumologie, bez kategoričnosti, že tak a tak to bude).
Může to tak být: Pročpak asi Amerika posílá ty zbraňové konvoje a náklaďáky na Ukrajinu? Bude válka? Chtějí válku? Proč propukla Kerčská krize?
Domnívám se, že válka z toho nebude, že jde o křeč "ukrajinských" zoufalců. Je tam před volbami, Poroš bez naděje. A Trump předvádí saudskoarabský scénář. Posílá co nejvíce zbraní, Poroš všechno podepíše v domnění, že dostane pomoc na boj s Ruskem. Poroš podepisuje a podepisuje. Ukrodluh narůstá, je nesplatitelný. Trump ví, že Poroš padne a ví, že nástupce není. Copak asi tak myslí, že bude? Amerika first. Kdo bude platit strašné ukrodluhy? Bude to někdo na Západě? Vyloučeno. "Ukrajina" je černá díra. A tak se může, s pomocí Páně, stát, že nenápadně ji převezme s úchvalou Západu – pan Putin. Převezme i její dluhy a bude muset platit Americe first. Proti této myšlence je jen to, že asi nikoho dosud nenapadla. A nedivil bych se, pokud by Poroš utekl do Ruska.

368099

29.11.2018 17:38

Západ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

hraje se světem velmi neférově. Už dlouho. A vždy hrál. S podceňovaným Ruskem obzvlášť. Na podvodech, lžích, intrikách a násilí založily západní, z velké části chazarské "elity" své bohatství a moc a tamější otroci naivně získali pocit, že jsou privilegovaní a předurčení ovládat ty ostatní. Zdejší otroci s fungujícím mozkem to dobře ví. Problém je v tom, že namyšlených hlupáků,drzých křiklounů a mazaných vych.ánků, kteří se chtějí velmi zištně zavděčit mocným a bohatým zločincům v drahých oblecích, s navenek uhlazeným chováním, bez svědomí a skrupulí, je opravdu hodně v každé zemi. I u nás. Putin dobře ví, kdo jsou jeho skuteční protivníci, čeho jsou schopní a proč činí všechna ta svinstva po celém světě, samozřejmě vždy pod osvědčenou falešnou vlajkou.Ale také dobře ví, že čas hraje nemilosrdně proti nim.

368103

29.11.2018 20:16

Хабад строит Хазарию в России

palo1 37.?.?.?

A co kdyz je to cele trochu jinak?

Хабад строит Хазарию в России
7 августа 2014
Планы еврейской секты Хабад по устройству нового мирового порядка

http://ru-an.info/новости/планы-еврейской-секты-хабад-по-устройству-нового-мирового-порядка/

Rustinu sem uz trochu pozapomnel, nechtel by to nekdo prelozit, nebo alespon napsat shrnuti?

368105

30.11.2018 10:29

RE: Хабад строит Хазарию в России

Jarda z Brna 185.?.?.?

Reakce na 368105

Tady je to v PDF přelouskáno, zkopírovat myší odkaz a dejte pravým myšítkem otevřít odkaz.

https://uloz.to/!KpOL5FenwZI2/plany-zidovske-sekty-chabadu-na-strukturu-noveho-svetoveho-radu-pdf

368115

30.11.2018 23:41

RE: Хабад строит Хазарию в России

xxx111 37.?.?.?

Reakce na 368115

To jsou aktualizované "Protokoly sionských mudrců" pro 21. století !!!

A realizují to!

Skrz tenhle dokument začíná dávat smysl i nesmyslné chování "českých" politiků.

368130

29.11.2018 20:43

Velmi zajimave info o Krymu

te 94.?.?.?

http://ceskapozice.lidovky.cz/schneider-kercsky-in...
http://ceskapozice.lidovky.cz/schneider-kercsky-incident-husuv-odkaz-a-krym-fow-/forum.aspx?c=A181127_162020_pozice-forum_houd

368106

30.11.2018 2:55

Autor zevnitr USA vidi docela dost.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Pri protiruske hysterii v americkych mediich, ktere jsou z velke casti pouze dusledeke medialni valky proti Trumpovi, celkem strizlive hodnoti jeho pozici. Trump se provinil tim, ze neveri ve fungovani globalizacni agendy, snazi se vytvorit sit bilateralnich dohod vyhodnych pro USA. Bohuzel nerozumi ani diplomacii ani tomu o zbranovych systemech, k cemu ho pentagon pusti. Je bytostne presvedcen, ze ekonomicka platforma je nadrazena uplne veskeremu chovani cloveka, vcetne politiky, socialnich vztahu..., takze ty veci pod tim jsou urcovany ekonomickym fundamentem. Nepripousti ani moznost vzajemne komlexni provazanosti ekonomiky, kultury, nabozenstvi, ateismu, narodnich, mentalit, ideologii...Kdyby ekonomicka zakladna skutecne byla korenem vseho v lidske cinosti, tak globalizace by musela uspesne fungovat, protoze jestli je neco mimo internet globalniho charakteru, tak to je bankovni sektor a burzy. Jenomze pouze snaha promixovat par milionu lidi v Evrope narazila na obrovske problemy neekonomickeho charakteru.

Takze mame mix, kdy u svetove velmoci cislo jedna se znacne vyhrocene tahaji o moc globaliste s nacionalisty. A tento politicky boj destruktivne ovlivnuje politicke i ekonomicke deni ve svete. Ted jako nauceny byznysman odmitl jednat s Putinem na G-20, ze se tesi na pristi setkani az se propusti 24 namorniku ve hre hlupaka, do ktere ho namocili jeste lidi, kteri v USA trpi megalomanskym komplexem (coz je i Trumpova osobni diagnoza), ze budou dominovat tomuto stoleti. Tak to vypada, ze jedina trida nuklernich zbrani, co byla pro svuj vysoce rizikovy potencial zrusena se nam vraci zpet. 2-3 min na reakci pri masovem rozmisteni v Evrope. Ja jsem dite studene valky, takze...

Akorat bych jako verici prosil Boha, pokud se neco posere, abych si ten atomovy hribek nez prijde tlakova vlna mohl dukladne prohlidout. Smrti se nebojim, ale tohle bych mel rad za sebou rychle. Jenom na okraj vetsina politiku, monarchu, lidi nechtela I.sv. valku, ale par grazlu a pitomcu tomu napomohlo. Vsichni tito humaniste verili, ze zvitezi. Jestlipak se i dnes najdou optimiste co veri ve vitezstvi?[oči v sloup]

368110

Příspěvků: 31

29.11. 01:21 R.E.  Ten poďobanej Roberts to vidí moc černě,
29.11. 05:44 Qwe  Ze by Putin
29.11. 11:15  mazaní Rusové
29.11. 12:15 jirkap  Robertse už nečtu
30.11. 03:02 lindsay  RE: Robertse už nečtu
30.11. 08:49  RE: Robertse už nečtu
30.11. 12:24 Milan Antal  RE: Robertse už nečtu
30.11. 13:04  RE: Robertse už nečtu
30.11. 17:30 Lovec idiotů  RE: Robertse už nečtu
30.11. 20:08 ping789  RE: Robertse už nečtu
30.11. 23:11  RE: Robertse už nečtu
02.12. 11:37 ping789  RE: Robertse už nečtu
02.12. 22:45  RE: Robertse už nečtu
29.11. 13:52 Lovec idiotů  Nechápu příspěvky k tomuto článku
29.11. 15:06  RE: Nechápu příspěvky k tomuto článku
29.11. 16:36 Lovec idiotů  RE: Nechápu příspěvky k tomuto článku
30.11. 20:35 RomanTička  RE: Nechápu příspěvky k tomuto článku
29.11. 15:12 Salimon  Článek je mylný již v nadpise
29.11. 17:51 kurz  RE: Článek je mylný již v nadpise
30.11. 18:02 salimon  RE: Článek je mylný již v nadpise
01.12. 09:12 výjimečné porušení omerty  RE: Článek je mylný již v nadpise
01.12. 23:10  RE: Článek je mylný již v nadpise
01.12. 23:46 kurz  RE: Článek je mylný již v nadpise
30.11. 12:54  RE: Článek je mylný již v nadpise
29.11. 16:47  Kerčská krize?
29.11. 17:38  Západ
29.11. 20:16 palo1  Хабад строит Хазарию в России
30.11. 10:29 Jarda z Brna  RE: Хабад строит Хазарию в России
30.11. 23:41 xxx111  RE: Хабад строит Хазарию в России
29.11. 20:43 te  Velmi zajimave info o Krymu
30.11. 02:55  Autor zevnitr USA vidi docela dost.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,01 Kč
Švýcarský frank
23,72 Kč
100 japonských jenů
19,75 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,60 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 368,06 Kč
1 unce stříbra
550,65 Kč
Bitcoin
832 680,87 Kč

Poslední aktualizace: 26.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 134