Diskuze k článku

Vzpoura Žlutých vest

Příspěvků 36

26.11.2018 5:26

Velmi dobry clanek.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Damy a panove v rubrice ve zkratce davaji hromadu informaci lokalniho charakteru a vicemene jsou v souladu s viditelnymi trendy na vetsim obraze v ramci Evropy. Ocekavam, ze clanek bude mit podobnou solidni duveryhodnost. USA nemaji socialni system a verejnou zdravotni peci srovnatelnou s Evropou, ale ekonomicky vykon na hlavu nejakych 150 000 babek na hlavu, srovnatelne je pouze Svycarsko s tim, ze je tam pomer obyvatel 30 k 1. I bohate Nemecko ma nejakych 90 000 na hlavu. Od vyplaty k vyplate na hranici bidy je i jeden z palcivych problemu USA, takze to odpovida i tomu co popisuje clanek ve Francii. Z perspektivy hornich 10000 to neni prakticky videt, ale...
https://www.msn.com/en-us/news/poverty/poverty-in-...

Z lidi, kteri neprekracuji zakony, pracuji a vychovavaji deti se plizive stavaji obcane druhe kategorie. Tento proces nemuze nikdy dojit dokonce, protoze jakmile to prejde pres jistou mez tak struktura statu zacina kolabovat. I drahe kovy sami o sobe nemaji zadnou hodnotu, takze z formalniho hlediska je jedno jestli penize jsou vazany na zlato, papir nebo data v pocitaci. Jenomze lidska psychika a charakter lidi v praxi nedokazou udrzet disciplinu, ktera by zabranila ziti na dluh do budoucna u vetsiny populace. Ted nemam na mysli investicni uver, ale tendenci zit na ukor pristich generaci, ve stylu zabava dnes a vyuctovani zitra nejlip pro pototmstvo. A drahe kovy jednoznacne na rozdil od fiat money eliminuji toto nastaveni lidske psychiky.

Jinak receno nejvetsim problemem pro jakykoliv system se stava ubytek lidi, co rukama a hlavou realizuji svuje potencial. At jsou sedlaci, lidi ve fabrikach, sluzbach, ucitele, doktori, policajti, hasici, vojaci, vedatori, bankovni sektor, funebraci, cvokari, cirkve, politici... i ta zabava (kultura, sport ale v rozumne mire ne, ze tihle lidi jsou zlata telata). At tento ubytek produktivni populace je celkovy nebo roste pocet lidi, kteri uvnitr nebo vne nejake organizace profituji (zdravotne postizene ci lidi v duchodu po odpracovani 30 a vice let asi nelze nazvat parazity) ci parazituji na realnem vykonu systemu. Pokud jde o agendu "globalniho oteplovani", tak ani globalisti neporuci vetru desti. Voda v atmosfere jako para, kapalina i led tusim 800 krat vice ucinna nez CO2 ohledne sklenikoveho efektu a jeji hmotnost v atmosfere mnohonasobne prevysuje hmotnost CO2. Nemluvim o tom, ze simulace jsou silne nachylne na male zmeny parametru v pocitacovych modelech a nelze objektivne odhadnout, co se bude dit s klimatem.

367990

26.11.2018 6:52

Pracovní sílu miliardy obyvatel Západu nelze nahradit kolonizací ostatních

J_Pitralon 178.?.?.?

Lidi makáme, makáme, já soukromý podnikatel si budu svobodně zaměstnávat koho chci, natahám si do byznysu černochy, muslimy a levné východoevropany a nakonec zhebnu a předám jim naši zemi. Jakožto vynikající kšeftsman a pracant se na závěr sám zaklapnu do rakve, abych ještě více snížil své náklady...

367991

26.11.2018 11:18

K tomuto druhu sarkasmu bych mel jednu dilci realii z Izraele.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 367991

Jde o dokument BBC s nazvem" Israel's forgotten Thai workers" (na YT je vsak jiz jen upoutavka).
Krom popisu otrockych podminek, za jakych v Izraeli pracuji nekteri gastarbeiteri, se tam dozvite dosti alarmujici skutecnosti ohledne chemickych postriku uzivanych v izraeleskem zemedelskem byznysu. Nektere zle jazyky tak doporucuji se zcela izraelskym zemedelskym a potravinarskym produktum vyhnout.
Ono vubec stoji za zamysleni uvaha, zda se v Evrope nejake zajmove skupiny nesnazi prosadit " izraelizaci" Evropy, bud minenou coby pomstu, potazmo coby sled procesu majicich za ukol oslabit (a tak dostat do podrizeneho postaveni) silu, vahu a moc " Evropy". Kdy pak je velmi diskutabilni otazka, zda EU podporovat - ci pomahat rozbijet (srovnej se kazdy sam se sebou).
Dialektika mocenskych geopolitickych hratek je proste velmi slozita. A financni globalni supertrida obrovsky mocna. Dnes jiz muze - zejmena diky premedializovani takrka veskere reality , tykajici se temer vseho lidstva na Zemi , primo verejne mineni vytvaret, nejen ovlivnovat.

367997

26.11.2018 8:29

The Saker

Pacholíček 93.?.?.?

The Saker někde psal asi před třemi lety že si myslí, že první to rupne ve Francii.
Že by se nesplet.

367992

26.11.2018 12:09

RE: The Saker

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 367992

Taky už dávno předpokládám, že to začne u žabožroutů nejdřív, neb jsou v těch multikulti hovnech až po uši a snad už to začne brzy a naplno, tohle je jen takové kočkování bez hlavních aktérů/musulmanů, kteří mají být hlavními protagonisty a v podstatě je to jen zahřívací kolo pro obě strany, asi jako když závodní stroje zahřívají v depu mechanici a šísfáreři se teprve chystají a natahují si rukavice...
Ten napudrovanej panák s tím nemá nic společného, kdyby tam byl Hollande, nebo Sarkozy, bylo by to stejný..., to jsou jen panáci a jejich vliv je nepatrný.
Čím dřív se to naplno posere v té Francii, tím líp, aspoň ta naše boží hovádka libující si v tom knedlíkově-gambrinhnusujícím hnoji budou mít víc času uvědomit si realitu...[velký smích]

PS: ne, že bych si přál, aby byla celoEvropská občanská válka, ale při dnešní tuposti a zahleděnosti se sama do sebe se ta konzumistická hovádka neprobudí a tak potřebují impulz, ale co nejdál, ale zato dostatečně hlasitý, aby jej nepřeslechla při sledování svých 76 TV programů a v tom spokojeném mlaskání a prasečím kalouskovsko-fialovo-bakšišovském chrochtání a alzovském vřeštění a ta Francie je ideální...

367999

28.11.2018 14:23

RE: v tom knedlíkově-gambrin...hnoji budou mít víc času uvědomit si realitu...

Jarda z Brna 185.?.?.?

Reakce na 367999

No, možná si něco uvědomí, ale stejně nakonec, až bude vyhlášen vyjímečný stav, mobilizace, konec světa nebo cokoli jiného- se masy zase obrátí na páníčky, aby jim ten chléb a hry zase dali. Jak to vím?
Protože podle Zjevení Jana je predikováno, že všichni lidé budou křičet:,,
(Zjevení, 6_ kapitola) 16. A říkali horám a skalám: "Padněte na nás a ukryjte nás před tváří Toho, který sedí na trůnu, a před hněvem toho Beránka!
17. Neboť přišel ten veliký den jeho hněvu, a kdo může obstát?" ,,.....Jde o skály, čili vlády.
Jo, až bude závěr a půjde o kejhák, lidi si stále budou myslet že ten ničemný lidský systém je zachrání před Bohem Všemohoucím.
Naštěstí ta selekce ničemných proběhne ať se jim to líbí nebo ne.

368054

26.11.2018 8:55

Když jsem to dočetl:

martin bares 46.?.?.?

Jako by to napsal velkovezír Václav Klaus. Či jeho podařený synáček.[zmaten]

367993

26.11.2018 9:15

Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi

senil1 94.?.?.?

Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi. Macron je tragický prezident. Nic nevyřešil a situace v jeho zemi se jenom zhoršuje. A navíc ty jeho skandály...

367994

26.11.2018 9:36

RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 367994

Na youtube mne velmi upoutal ten na ulici odborně založený oheň, na kterém perfektně hořely ty plastové kontejnery, protože mezi to naházeli jako rošt v kamnech ty trubkový zábrany. Vsadím se, že tohle museli ty žlutý "demonstranti" dlouho a precizně cvičit za dohledu odborníků z praxe na policejních buzerácích. Samozřejmě pálit na ulici pneumatiky to moc kouří, a nedá se to tak dobře filmovat do televize. Kšeft ovšem musí běžet, kdyby fotr z truhly koukal. Když lidi kašlou na odboj, tak ten odboj musí odborníci za to placení daňovými poplatníky odborně vyrobit a dokumentovat.

[velký smích]

367995

26.11.2018 14:42

RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi

RomanTička 178.?.?.?

Reakce na 367995

Umět rozdělat oheň a chápat, že nejlépe hoří, když má přívod vzduchu odspoda, to je jasná práce ruských tajných služeb, které ty demonstrace rozpoutaly, aby rozvrátily skvěle fungující francouzský pilíř EU se skvělým prezidentem, který dělá vše jen pro vlastní zemi do těla roztrhání.. [chechtot]

368003

26.11.2018 17:04

RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 368003

Dnešní policejní režimy / a to nejen ten "náš" / jsou tak profízlované, že jsou schopny se svými agenty zásobovat jakékoli i velmi rozsáhlé demonstrace podle své libosti. Nejvíc se mi vždy líbí naprostá uniformovanost projevu tohoto policejního hmyzu, v tomto případě třeba žluté vesty, / jindy třeba červené karty /, a na odiv stavěné profesionální odborné znalosti. Budeme li teoreticky uvažovat, že již stařičká osvědčená StB měla mezi každými deseti obyvateli jednoho donašeče - placeného spolupracovníka či dokonce kádrového příslušníka, tak mohla klidně bez jakýchkoli potíží v roce 1989 každodenně naplnit nejen Václavák, a ještě mohla mít druhá polovina příslušníků službu doma a nebo dovolenou. [velký smích]

368006

27.11.2018 15:45

RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 368003

Kdo neumí rozeznat spontánní protest který většinou skončí ještě dřív než začal nebo je do 10 minut rpzmetán policií od agenty provokatéry vedené demonstrace, tomu holt není pomoci.

368026

29.11.2018 1:50

RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi

favela 103.?.?.?

Reakce na 368026

Jde predevsim o to kdo bude Okupanty a jejich spoluparazity ZIVIT !!
Dalsi jsou na ceste..
Kdyz zapaluji auta , rozbiji vykladni skrine a vykradaji byznysy a delaji milionove skody /riots/ a zakladaji ghetto , tak si jich zadnej policajt nevsimne.

368081

26.11.2018 9:42

RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi - doplnenie

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 367994


A) inžinieri sociálni a
B) inžinieri a-sociálni.

Podľa morálky dotyčného.

Ten súbor technológii NEpriameho (bezštruktúrneho a/alebo na zákalde virtuálnych štruktúr), dištačného a priameho riadenia je jeden a ten istý.

Ako nôž: možno ním chleba odkrojiť, operovať, i zabiť.

367996

26.11.2018 11:42

Mozna jde jen o docela obycejnou ulitbu statu soukromemu kapitalu.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Kdy ruznymi pakami a procesy budou staty nuceny financne podporit konverzi uzivani spalovacich motoru aut na elektromotory. Vcetne uziti danove politiky. zejmena v casech, kdy by se cena ropy mela pohybovat pod urcitymi urovnemi a pusobit tak protismerne - ve vztahu k rozmarum tech investoru, kteri se rozhodli (at jiz sami ci z donuceni - vnejsi realitou) pro elektromobilitu. Pripomenme si v teto souvislosti americkou cenovou bridlicovou revoluci a eventualni jeji ruske a dal. pokracovani a mozna ze i prohloubeni (maji se tedy napriklad zeme jako je Saudska Arabie , ale mozna i Iran, obavat proc Ruska ?!??). A zohledneme i to, ze Macron je byvalym Rothschildovym exponentem (ale jiz de Gaulle de facto vytahl do vysoke francouzske " politiky" Pompidoua", tedy nic noveho pod salajicim sluncem globalniho financniho nebe to neni).
Proste nove rozmary investoru a jejich naplnovani a uspokojovani si budou vyzadovat obrovskych prostredku, aby diskontni cash flow v prostredi inflacnim byl odpovidajicim - temto jejich vasnim a predstavam. Potazmo v prostredi, ktere cenove nebude prilis nakloneno takoveto (nepopiram ze v posledku prinosne - z hlediska zivotniho prostredi) konverzi - a nejde jen o pripadne dlouhotrvale nizke ceny ropy, ale i o rozbijeni monopolu a oligopolu ve vyrobe elektriny, ktera bude onou novou " ropou" (a u ktere zrejme nekdy v budoucnu dojde take k pokusum o podobne prokorporativni jednani ze strany zkorumpovane politicke slechty, tedy o jeji " dodaneni", v zajmu uspokojovani rozmaru investoru, tedy o jejich aspon castecnou remonopolizaci a reoligopolizaci).

367998

26.11.2018 13:29

nepokoje - "spontánne alebo plánované"

jan26 195.?.?.?

Osobne si myslím, že spontánnosť týchto akcií je rovnaká ako pri 17.11.89 v CSSR, alebo generálny štrajk komunistov v po vojne. Skrátka ľudí ochotných sa toho zúčastniť sú milióny, pretože sú oprávnene nasrt..., ale stávajú sa iba komparzistami a manipulovaným davom. Macron nevie, ktorým globálnym mocenským klanom má vyhovieť a tieto pouličné nástroje sú formou nátlaku, aby "pochopil", kto je jeho šéf. Posluhovanie odchádzajúcemu americkému hegemónovi je v rozpore s eurázijskými mocenskými kruhmi. A on hrá na obe strany, tak mu naznačujú, že nie len Kaddáfí a Hussajn, Ceausescu ale i on môže skončiť zle, ak si zmenu situácie včas neuvedomí.

368000

26.11.2018 14:40

Hranice jsou dobré

svatoslav butora 85.?.?.?

Přeji hezký den. Ti, co vládnou ve Francii a v Německu vládnou špatně; ale to jim nebrání v tom, aby nešířili jejich špatné metody vládnutí po celém "matrixu"-matrici a v dosahu sítí jejích vlivu. Značí to, že původně celkem dobrý projekt tzv. EU znehodnotili mocí posadnutí darebáci a udělali z EU projekt velkostáje pro ovce. Z toho plyne, že je nejvyšší čas zrušit účast zemí na tomto zdegenerovaném hřišti velmocenských věčně nenažraných "hráčů" Sluhů Smrtihlava. Je čas se vrátit k hranicím, aby se obnovila možnost chránit se před vlivy zdegenerované Moci Nadlidí a jejich nemocem z moci, kterou nezvládli. Karanténa pomocí hranic je dobrá. Nelze sloužit idiotům Moci a nelze je poslouchat; ve jménu čeho??
Hranice jsou dobré. Uznávání hranic mezi národy je kromě jiného projevem slušnosti a projevem dobré vůle k dobrým vztahům. Jak může "nějaké nikým nezvolené centrum moci" mluvit za jiné národy a hnát je do války v nějakém cizím zájmu, že ano.
Je čas, aby tento sparchantělý projekt tzv.EU byl opuštěn/zrušen/zapomenut. Může se obnovit, až k tomu dozraje rozum a mravnost.
Nelze nutit národy k sjednocení metodami barbarství minulých věků. Je to cesta do pekel pokračovat s projektem degenerované EU s jejími degenerovanými "Vůdci" z "jadérka tzv.EU". Jejich vlastní národy jsou nešťastné a zubožené a pod vlivem ubohosti jejich Vůdců... HRANICE JSOU DOBRÉ.

368002

26.11.2018 16:08

další barevná revoluce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 92.?.?.?

Tak Frantíci mají 2 roky stanné právo, v létě ho uzákonili na furt. A lidi drželi hubu a krok pod dozorem policejních samopalníků na každém rohu. Nikdo ani nepípl.

A teď najednou uprostřed zimních plískanic když se nic neděje se "spontánně" zvedli a po milionech protestují kvůli benzínu? Nebo proti Macronovi který ve vládě smrdí už rok a půl a posledního půl roku seká latinu? A policie jen čumí a jen občas někoho symbolicky potrestá ačkoliv na základě stanného práva můžou pozavírat všechny?
Tady něco opravdu hodně nesedí.

Ty protesty jsou asi tak spontánní jako "protest červených karet" proti Zemanovi.
Twitter, Facebook a další nástroje neslouží jen k masivnímu šmírování obyvatelstva, ale taky k manipulaci davu.
Přes jaký nástroj komunikoval Trump když ho zasklili ve všech neoconských médiích? Právě přes Twitter.

Tohle je neze klasický rukopis barevné revoluce a manipulace lidovými masami. Pro někoho může být matoucí že to neorganizují USA ani jejich rozvědky ani v tom nemají prsty neoconi, takže nejde o pokus o převrat jako takový, ale jen o výstrahu místním elitám že jim můžou lusknutím prstu ze dne na den převrátit zemi vzhůru nohama.
Je to ten samý, kdo vyrobil a úkoluje Trumpa.

Takže celý tento článek je mimo mísu.

368004

26.11.2018 17:23

RE: další barevná revoluce?

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 368004

Obávám se, že si pletete manifestaci s menstruací a že "mimo mísu" jste právě Vy, v té Francii není vyhlášeno žádné "stané právo", nýbrž "vyjímečný stav" a to sakra rozdíl...Při tom Vašem "staném právu" by se střílelo bez výzvy a tekla krev a to nejen po ráně pendrekem a z nosu....[chechtot]

...ale nebuďte smutný, o nic nepřijdete, to bude další fáze, to Vaše "stané právo" teprve přijde a namísto reflexních "žlutých vest" budou se oblékat maskáčové "vesty neprůstřelné/balistické" a zvonit se nebude Klíči, ale "fršlusy"...[velký smích]

368007

26.11.2018 19:04

RE: další barevná revoluce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368004

Vsechny revoluce vyzaduji dobrou organizaci, penezovody, informace... A zadna z nich se neobejde bez verejnosti, ktera ma zatracene realne duvody byt nasrana tzv. revolucni situace, plus musi byt odstaven aspon docasne bezpecnostni aparat "zahnivajiciho rezimu". Muze byt i ze to je varovani ci natlak na mocenskou kliku ve Francii i jinde v Evrope, kterou reprezentuje Makron. Zatim to bylo bez islamistu v ulicich, to by se zcela jiste bez strelby neobeslo. Varovani musi mit moznost dalsiho stupnovani do budoucna. Ale protoze neverim skutecne nikomu, tak bych byl opatrny ohledne rukopisu. Hodne toho autor clanku vystihl.

Kdo vi jaka je souvislost s Ukrajinou. Sice Kyjev je v chaosu, ale Rusko ktere chte nechte na Ukrajine haji svoji vlastni bezpecnost rozhodne v chaosu neni. Ukrajinsky diplomat po dvou hodinou na koberecku v Moskve s novinari ani nerekl nazdar. Vyhlaseni stanneho prava Porosenkem zablokovali poslanci ukrajinskeho parlamentu, takze ho musel vyhlasit z FB. Jestli to je pravne platne?Asi ani noviny nebyli ochotne to otisknout. Neni divu, kdyz tam jsou takove speky jako konfiskace statniho nebo privatniho majetku apod. Pan Porosenko by neco takoveho nemel zkouset ani ve Svycarech a uz vubec ne v Izraeli, v techto zemich sahnout na majetek - horsi nez svatokradez. Vypada to, ze chudaci Ukrajinci se naucili za 5 let dost, ono skolne typu 10 krat vyssi cena za plyn, lgbt demokracie apod. Pokud Pedro vcas nezmizi, dopadne spatne.

Ohledne provokaci typu zniceni nebo poskozeni mostu neda v Moskve zaruky ani Mayova ani RB OSN, takze... Stale plati az se Rusove poradne naserou, 6 hodin a jsem na hranici s EU, presne jak to rekl Putin pred par lety. Nekdo neveri? Staci se podivat na Turecko. 2016 tam byl zavrazden rusky velvyslanec a jakyma zmenama proslo, prestoze tam doslo k barevne revoluci. A Ukrajina je pro Moskvu mnohem dulezitejsi a pozice Ruska je tam mnohem pevnejsi. A lze ocekavat, ze pokud by Rusove by museli vojensky zasahnout, ze Ukrajinu velmi rychle vycisti od barevnych revolucionaru, stahnou se a nechaji probehnout volby, at si Ukrajinci vladnou po svem, a tim ideologicky dokonci diskreditaci rezidentur zapadnich ambasad nejenom ve vychodni Evrope.
https://www.lidovky.cz/svet/rusove-zabavili-ukraji...

368009

27.11.2018 10:24

RE: další barevná revoluce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 368009

V ČR jsou lidi zoufalí a nasraní nepříčetně a přesto jsou tu "spontánní" demonstrace výhradně proti Zemanovi, Babišovi a vládám ČSSD, které hecují a podporují ČT i ČRo. Zásadně se nedemonstruje proti vládám ODS a TOP09, po kterých zůstávají vytunelované rezorty v troskách a pár nových miliardářů. Jejich genocidní zločiny ČT naopak maskuje a chlácholí ovčanské stádo, že má v klidu čekat ve frontě na dobytčák co je odveze na jatka.
Není to náhodou zločin proti lidskosti, napomáhat a maskovat genocidu našeho národa?

368020

27.11.2018 16:36

RE: další barevná revoluce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368020

Vy myslite, ze kdyz jsem 20 let mimo republiku, ze nemam pravidelne informace z prvni ruky i mimo svoji rodinu? Za posledni pul rok jsem mluvil primo z oci do oci ne pres internet tak zhruba s 10 lidma co byli cerstve v CR. At uz ziji v USA nebo CR. Ohledne zivotni urovne se bez debaty slo nahoru, kde by se paraziti na socialnich davkach (tragedie je, ze se jedna i o mlade lidi, co nikdy nepracovali) mohli mit lepe nez duchodci, kteri si sve duchody celozivotne odpracovali. A ted mluvim o regionu, kde lisky davaji dobrou noc a nezamestnanost vzdy patrila k nejvyssim v republice. Dneska v male fabrice delaji i Polaci, kterym se to vyplati a k hranicim to tak blizko neni, aby mohli dojizdet.

Protesty a demonstrace rizene linyma a neschopnyma "zpravodejcama" na americkych ambasadach u spojencu v NATO i mimo nej. Nedelam si iluze jak jsou rizeni "agenti" jejich dustojniky. Lidove receno kamen mrda cihlu plus demokraticky na pohlavi nezalezi cit je cit. Rusove byli pro smich zapadnim mediim (novicok), jednoznacne minimalne britske bezpecnosti slozky a Mossad z toho byli velmi nestastni, protoze tohle bude jo motivace, aby odstranili velmi rychle nejake chyby. Za pet let se budou ti predelani a novi pohybovat v terenu jako duchove. Hodne stesti nam vsem. Odpad z americkych ambasad predelat nejde, prilis zpohodlneli a zakrneli za tech 25 let od padu zelezne opony a studenovalecnici byli odsunuti jako nepotrebni. Mimo par vzacnych vyjimek skutecne odpad pro zpravodajskou praci. Bude velke skatule hejbejte se, proto na posledni chvili jsou tak aktivni, budou tim padem delat hodne chyb.

Nasranost naroda ceskeho byla par let zpet byla mnohem vetsi, kdyz korupce a beztrestnost top politiku neznala mezi...to byli skutecne masove demonstrace. Jako relikt zustal Kalousek, mozna po deseti stamprlich vidi tech 150 tisic demonstrantu jak v novinach napocitali predstavitele propagandy od mobilnich operatoru na Vaclavaku. Pri dvoutisicovem fiasku na druhy pokus to nezkouseli. Evidentne i lidi v Praze maji dost zdraveho rozumu, coz me prijemne prekvapilo. S podporou zahranici prisli po neuspesnem politickem prevratu pouze NYT, jeden z diskutujicih to vyjadril trefne: .." jenom si pindejte my jsme zvykly.."Takovy Ukrajinci maji duvod byt nasrani, 10 krat sel nahoru jenom plyn, ale zatim to resi, ze jdou makat za hranice. A svoje rodiny podporuji z venku, kdyby tohle nefungovalo, tak se uz davno jejich hlavouni houpou na strome a nemaji pouze 5% podporu kvartal pred volbama jako Porosenko. Revolta muze byt spontanni, ale uspesna revoluce vyzaduje organizaci, informace a nepochybne i zbrane nebo ozbrojeny aparat statu na svoji strane ci minimalne neutralni a necinny. A to vsechno stoji hromadu penez, kdo to cvakne proletariat nebo bezdomovci?

368027

27.11.2018 22:37

RE: další barevná revoluce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 368027

Hvjiezdo. V systému dluhu je to v podstatě celek obluzených nenažranými hlupáky kterým to holt u naivů vyšlo, nazdar. Akorát jim to ještě nikdo neřekl, pšššššt*

368035

28.11.2018 16:10

RE: další barevná revoluce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 368027

Tak to byli na návštěvě zřejmě jen v centru prahy. Protože jinde životní úroveň jen klesá od roku 1990.
A pokud je někde úroveň vyšší a po ulicích se prohání luxusní auta tak je to typicky v oblastech kde se vytunelovaly celé průmyslové komplexy na čemž se přiživily tisíce zlodějů (severní čechy) a nebo naopak oblasti kde se v restituci vracely rozsáhlé latifundie získané předešlými generacemi a které současná generace prohýřuje a rozprodává (jižní morava).

V obou případech je to luxus na úkor minulosti. Kdo nerestituoval ani si nenakradl v devadesátkách, ten od 89. jen chudne. Současný režim nic nevytvořil, 30 let žijeme z toho co vytvořil socializmus. Ať už jde o naddimenzovanou infrastrukturu (co se začíná rychle rozpadat), vzdělanostní kapitál kvalitního socialistického školství a vysoce kvalifikovaných pracovníků, nebo další věci.

Ceny nájmů a nemovitostí ve městech kde je práce, už místy převyšují ceny v milionových německých městech. Přičemž platy máme třetinové.
Tomu říkáte růst úrovně? 30 let tu rostou jen ceny.

368059

28.11.2018 17:54

RE: další barevná revoluce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368059

Ale jo, s inflaci lidi tak neumeji pocitat a psychologicky trik, ze mam vice nominalu plus psychika, ktera diky Bohu barvi informace v pameti prevazne do ruzova, takze negativa mizi rychleji. Zivotni uroven jde dolu, muze byt treba u poloviny populace, jenomze vetsina lidi si to pres technologicke hovadiny a 14 dni na Kanarech neni vedoma. Vetsina lidi se povazuje za stredni tridu, i kdyz to by nemelo byt pouze o penezich, ale i o vzdelani a vseobecnem rozhledu. Ale furt se Cesi maji mnohem lepe nez na Ukrajine, a tam se k moci dostane nekdo jako Porosenko a drzi ji. Zatim, ponevadz Pompeo reagoval, ze bude treba zprisnit ekonomicke sankce vuci Rusku plus zrusit Nordstream 2. Po placani ramen v Parizi pred 14 dny ho hodili pres palubu a ten blbec vyhlasil na mesic stanne pravo. Asi by si mel napsat do denicku na konci brezna 2019 nezapomen emigrovat.

Ve Francii, ma jit o stredni tridu na ulici? To jako zdrazeni benzinu o 2 Kc donutilo stredni tridu jit do ulic? Nemyslim. Spise mi to smrdi nejakou barevnou revoluci, ale do toho si michat nebudu, oni si to Francouzi rozkryji sami v tichosti daleko lip, a jestli Makron je nejaky "bezny banker"... Nahoru jak kometa jdou lidi co maji strejdy a vypada to, ze Makron je nema. Takze intelektualni kvality, plus charakterove veci, a taky koule. Kdo si na plnou hubu dovoli verejne rict, ze Evropa by se mela prezbrojit z vlastnich kapacit? Slabina - nezna zivot beznych lidicek, ponevadz Makron je skutecne puvodem ze stredni tridy. Coz ve vybusne situace ve Francii je dost minus a mohlo by mu to zlomit vaz. Sic prirovnani k Marii Antoniete kulhaji, ponevadz Francouzi asi dneska neumiraji hlady, ale propad zivotni urovne muze byt od roku 89 takovy, ze populace si to uvedomuje. Komerci i konzum znali pred rokem 89 a technologicky sunt taky, chybi tedy ruzove bryle plus obrovske problemy s masovou migraci. A vyroba se presunula do vychodni Evropy (z toho treba CR sla taky nahoru po kolapsu v 90-tych letech) a jinde.
https://en.wikipedia.org/wiki/Emmanuel_Macron

368066

28.11.2018 21:52

RE: další barevná revoluce?

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 368066

Nechci vám do toho kecat, ale pokud je nyní cena benzínu ve Francii cca 1,5 Euro, tak zvýšení na cca 2 Eura jsou 2 Kč? To už stojí Euro 4 Kč? Nebo si to celé nějak pletete?

368074

29.11.2018 0:17

RE: další barevná revoluce?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 368074

To se omlouvam. 0.5 euro pri dotazeni na 2 to je docela dost, aby lidem bouchly saze. Neco jsem prehlid. Mozna jsem mimo a nikdo si tam svoji polivku neprihral. Kez by tomu tak bylo! Na G-20 nejde ani o Ukrajinu, brexit, vztahy s EU, plynovody,... jako o rakety stredniho doletu. Gorbacov-Reagan 1987, to byla cena za vyklizeni vychodni Evropy a zaroven dohoda, ze NATO nepujde na vychod. Reakcni doba pro mezikontinentalni strely okolo 20 min. Pro tuhle tridu zbrani pokud budou rozmisteny v Evrope 2-3 minuty, ale jdou s tim sundat satelity. Dneska hypersonicke strely odpalovane z letadel, odlisna geopoliticka situace a jine medy. Mnohem horsi stav nez na konci 80-tych let. To je proc Putin provokace neprovokace chce jednat. A v USA i UK je i skupina, ktera si mysli, ze globalni valka se da za jiste konfigurace vyhrat. Ono tihle "optimisti" se najdou vsude. Takze hrozi zavody ve zbrojeni a dalsi zkracovani reakcni doby ohledne prvniho uderu. Silene, ale lidi vzdy nejednaji pouze logicky. Navic v roce 1987 tento zbranovy system vlastnilo mnohem mene statu i celkovy pocet teto tridy nosicu mimo USA a SSSR byla znacne odlisny. Zajimave clanky jsou na Parlamentnich listech. Kotrba, Krejci, Visinger, Sandor.

368078

26.11.2018 16:09

Tu ide zrejme len o pokus,

eli 58.?.?.?

prevziat neobmedzenu kontrolu nad EU.
Situacia v zapadnom svete, sa stava ekonomicky neudrzatelna. Kapitalizmus, je zalozeny na produkcii a odbyte, trhy su presytene lacnym tovarom z azijskych krajin, na ktorom bohatnu investori zo zapadu. Nezamestnanost a neustale sa zmensujuca kupna sila obyvatelstva v krajinach zapadu, trend obratu na trhoch, rapidne spomaluje. Zisky su coraz mensie a socialne problemy coraz vacsie. System je vycerpany, ale nie zniceny. Je ho nutne preorientovat, uchovat a obnovit, za kazdu cenu. Tento proces bude zdlhavy a velmi bolestivy, preto je nutne nastolit spolahlivu kontrolu spolocnosti. Cina, sa na tieto zmeny pripravuje, uz od zaciatku 90-tich rokov a dnes jej hospodarsky system, prechadza takmer do stavu uplnej nezavislosti, co sa o ekonomike zapadu, povedat neda. Takmer tri dekady vymeny lacneho tovaru z Azie, za solidnu zapadnu menu, priviedlo zapad, na pokraj kolapsu, co si vyziada dlhy a zlozity proces zmien, ale hlavne stradania. Za takychto podmienok, by sa ziadny mocensky system neudrzal, bez stanneho prava. Velku Britaniu odsunuli do bezpecia a zbytok unie, bude pod kontrolou ozbrojenej moci. Podobne pokusy mozno pozorovat aj v Amerikou kontrolovanej Ukrajine. Po namornom incidente s Ruskom, Porosenko planuje nastolit stanne pravo.
V buducich volbach v marci buduceho roku, by mohli kontrolu nad Ukrajinou stratit.

368005

29.11.2018 10:54

RE: Tu ide zrejme len o pokus,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 197.?.?.?

Reakce na 368005

Čína se nepřipravuje. To sami globalisti přesunuli veškerý průmysl z Evropy a USA do Číny a Koreje. S euroatlantickou civilizací se totiž už nepočítá. Tady mají být jen hladoví, otrhaní a zombofikovaní evropani, miliony migráčků a právo šaria. Dokud se tu všichni navzájem nepovraždí a nevychcípají na nedostatek potravin a vitamínů kteréžto budou k dispozici v Číně. Viz nedávná aféra s máslem - Čína zvyšuje drasticky poptávku po kvalitních výživných mléčných výrobcích. Kdo výrobcům zaplatí víc? Krachující Evropa bez průmyslu nebo prosperující bohatá Čína?

368088

26.11.2018 18:42

Zase ta ekologie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Na ochranu přírody, zplundrované a vykradené pro zisky "elit", se nyní svede úplně všechno. Třeba zdražení pohonných hmot ve Francii, aby zbylo ještě více peněz na zbrojení proti Rusku a Číně. Macron jako dobrý žák Rothschildů to dostal za úkol, ostatní poskoky a loutky EU těchto pánů to brzy čeká. Potíž je v tom, že Rusko stejně "elity" Západu nezískají i kdyby chrastily zbraněmi sebevíc. "Elity" chtějí válčit s Ruskem ze svých rezidencí až do posledního Evropana, ale tentokrát nebudou poprvé mimo válečný konflikt. Naopak, budou mezi prvními cíly.

368008

26.11.2018 19:05

Žádná vzpoura není spontánní

MiroKales 46.?.?.?

Před nedávnem to tu některý diskitující vysvětloval, vždy je za tím xxdovský loutkovodič. Mimochodem, ty vesty, podobně jako červené karty proti Zemanovi, rozdávala ve Francii americká ambasáda, která je stále pod vlivem demokratů. Už aby tam Trump dosadil někoho, kdo nebude ve skutečnosti provádět izraelskou politiku.

368010

26.11.2018 21:11

RE: Žádná vzpoura není spontánní

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 368010

Ty vesty nerozdávala americká ambasáda, ale má je podle EU foršriftu každej řidič v povinné výbavě svého vehiklu a dokonce i ty báby na inv.vozejcích, ty jeden loutkovodiči a na toho Trumpetu v sázce na zachránění světa před xxidem se můžeš spolehnout, dělá na tom až se z něj kouří, jak z golema a proto chce za každou cenu i proti jeho vůli s ním kamarádit ten náš všemi košer mastmi mazanej Moše Zeman...[chechtot][chechtot][chechtot]

368011

27.11.2018 0:23

RE: Žádná vzpoura není spontánní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 368011

Konečně jsou ty vesty odhaleny, benzin v tom jede taky jako poslední kapka.
Macron měl hned po té trapné oslavné komedii abdikovat. Róčild daleko, i ochranka bude muset myslet na sebe. A pak ty zapomenuté tradice, mají na to dokonce takový šetrný nástroj...
Zdejší konspirativci to mají ale na tisíc let dopředu nalajnované.
Francouzi začínají myslet na sebe, to je ta nejlepší zpráva...

368014

4.12.2018 20:28

RE: Žádná vzpoura není spontánní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 368014

spomínaný nástroj na šetrnou dekapitaci státu ZDE

368199

27.11.2018 17:06

doplnil bych

Zbynek 109.?.?.?

Že jde o protest stření třídy.

368029

27.11.2018 22:44

RE: doplnil bych

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 368029

Gde? Snad ne spojených států intelektů, koho

368036

Příspěvků: 36

26.11. 05:26  Velmi dobry clanek.
26.11. 06:52 J_Pitralon  Pracovní sílu miliardy obyvatel Západu nelze nahradit kolonizací ostatních
26.11. 11:18 Joseph Chlor  K tomuto druhu sarkasmu bych mel jednu dilci realii z Izraele.
26.11. 08:29 Pacholíček  The Saker
26.11. 12:09 R.E.  RE: The Saker
28.11. 14:23 Jarda z Brna  RE: v tom knedlíkově-gambrin...hnoji budou mít víc času uvědomit si realitu...
26.11. 08:55 martin bares  Když jsem to dočetl:
26.11. 09:15 senil1  Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi
26.11. 09:36  RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi
26.11. 14:42 RomanTička  RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi
26.11. 17:04  RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi
27.11. 15:45  RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi
29.11. 01:50 favela  RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi
26.11. 09:42 udo1  RE: Není to o pohonných hmotách ale o Macronovi - doplnenie
26.11. 11:42 Joseph Chlor  Mozna jde jen o docela obycejnou ulitbu statu soukromemu kapitalu.
26.11. 13:29 jan26  nepokoje - "spontánne alebo plánované"
26.11. 14:40 svatoslav butora  Hranice jsou dobré
26.11. 16:08  další barevná revoluce?
26.11. 17:23 R.E.  RE: další barevná revoluce?
26.11. 19:04  RE: další barevná revoluce?
27.11. 10:24  RE: další barevná revoluce?
27.11. 16:36  RE: další barevná revoluce?
27.11. 22:37  RE: další barevná revoluce?
28.11. 16:10  RE: další barevná revoluce?
28.11. 17:54  RE: další barevná revoluce?
28.11. 21:52 Lovec idiotů  RE: další barevná revoluce?
29.11. 00:17  RE: další barevná revoluce?
26.11. 16:09 eli  Tu ide zrejme len o pokus,
29.11. 10:54  RE: Tu ide zrejme len o pokus,
26.11. 18:42  Zase ta ekologie
26.11. 19:05 MiroKales  Žádná vzpoura není spontánní
26.11. 21:11 R.E.  RE: Žádná vzpoura není spontánní
27.11. 00:23  RE: Žádná vzpoura není spontánní
04.12. 20:28  RE: Žádná vzpoura není spontánní
27.11. 17:06 Zbynek  doplnil bych
27.11. 22:44  RE: doplnil bych

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 3

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 932