Diskuze k článku

Západ prohrává, a tak doslova útočí na Čínu a Rusko „zleva zprava“

Příspěvků 32

1.11.2018 2:33

Vyhrava, len Cina

eli 203.?.?.?

Autor clanku situaciu v Cine, popisuje velmi realisticky, je to jedina krajina
v sucasnom svetovom usporiadani, ktora si uchovala ideologiu socialneho rozvoja, docasnou adaptaciou trhoveho systemu v hospodarskom rozvoji. Tato politika, neimplikuje nic nove, Lenin zaviedol podobnu hospodarsku strategiu, takmer hned po revolucii v roku 1921, ktora je znama ako NEP. Co ma v tomto clanku skutocne zaraza, je skutocnost, ze autor posuva na uroven Ciny, aj Rusko a tu by nebolo od veci, ak by som sa vratil k clanku pana Robertsa, dole. Rusko, nedisponuje nicim, co by sa dalo prirovnat k Cine. Chyba mu oboje, tak ideologia socialneho rozvoja, ako aj ucinna strategia
v hospodarskom rozvoji. Opak, je pravdou, Rusko, podobnu strategiu doslova odmieta. Alexej Kudrin (RUS), zastaval poziciu ministra financii v ruskej vlade, po dobu 11 rokov, velmi uspesne. Drasticky znizil zahranicnu dlzobu, bol iniciatorom zalozenia stabilizacnych fondov, tak v socialnej, ako aj v ekonomickej oblasti, ale jeho najvacsim usilym, bolo otvorit ekonomiku Ruska k prilivu zahranicneho kapitalu, po vzoru Ciny. Bohuzial, zidovska oligarchia za Putinom, tuto alternativu razne odmietla. Samozrejme, dovody su zrejme, ekonomicka zaostalost, na suroviny bohateho Ruska, udrzuje hodnotu Rubla na stale nizkej urovni, co zarucuje tymto surovinam kompetentnost a nepretrzity odbyt, na zahranicnych trhoch. Nepretrzity predaj-nepretrzity tok ziskov.

367399

1.11.2018 17:43

RE: Vyhrava, len Cina

herbert 151.?.?.?

Reakce na 367399

Vecna rozpravka o surovinach ako o jedinej uzitocnosti Ruska. Export tvori cca 25% celkoveho HDP Ruska (pre porovnanie, CR: 79%, Slovensko 95%, USA 12%) a z toho su suroviny cca polovica. Ruska ekonomika nie je az tak zavisla na vyvoze surovin ako by sa zdalo. Co je na vyvoze ale zavisle je prijem do statneho rozpoctu. Mnoho dani je vsak diky tomu v Rusku znacne nizsich ako na zapade.

367416

2.11.2018 2:34

RE: Vyhrava, len Cina

eli 58.?.?.?

Reakce na 367416

Suroviny, su vychodiskovym bodom v procese vyroby, teda nevyhnutnou platformou, na ktorej sa buduje a vytvara kazdy ekonomicky system, bez ohladu na to, akym sposobom je riadeny. Kazdy stat nejaky ten system ma, ale nie v kazdom state sluzi vsetkym. V kapitalistickom systeme, su to prevazne jednotlivci, alebo zaujmove skupiny, ktore ho riadia v sulade
s tym politicko-pravnym, ale kolko takych krajin v skutocnosti v dnesnej dobe existuje? Z tych, co ste vymenovali, ani jedna a co sa tyka CR, tak ta bola doslova znasilnena. Kancelaria premiera CR, bola efektivne premenena, na riadiace centrum Čapího hnízda. Vacsinu krajin v sucasnej dobe, riadia mafianske korporacie. Myslim, ze zmienka
o charakteristickych crtoch riadenia v US a EU, nie je potrebna, vacsina z nas v tychto systemoch zije, ale co vlastne vieme
o pomeroch v Rusku, alebo v Izraeli? To su krajiny z ktorych jedna sa predvadza svetu, ako zdroj nadeje na lepsie casy
a druha je vseobecne povazovana za zdroj skazy a utrpenia, pricom v oboch krajinach, je system riadenia doslova stejny, efektivne prepojeny. Tato skutocnost, je velmi vystizne opisana
v clanku na stranke “The times of Israel”:
https://www.timesofisrael.com/is-israel-becoming-a-mafia-state/

Viac, ako stvrtina prijmov Izraela, pochadza z financnych podvodov a nezakonnej aktivity urcitych zaujmovych skupin.
Tieto prijmy, pochadzaju priamo z mafianskej pracovne penazi, ktore maju devastajuci efekt, na cenovu relaciu, takmer vo vsetkych smeroch. Autor tvrdi, ze podobny trend mozno sledovat aj v Rusku. Tamojsia ekonomika, sa zmensuje, aj napriek neustalym prijmom z ropy.

367428

1.11.2018 8:21

Zase napíšu něco blbého

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

a čekám obvinění z gaučového kecala: Ano, Západ útočí na Čínu a Rusko všemožně, ale to dělal vždycky, je to nemilosrdný predátor. Ale co asi někoho rozzuří: Nepozoruji, že by prohrával. To jen na alternativě se usídlil tento názor: "EU se rozpadá." "USA jsou před kolapsem." Apod. Nepozoruji to. Jeví se mi to, jako při starém. Zrovna dnes čtu, že v českém tzv. parlamentu vznikla platforma na podporu EU. Všichni, kromě SPD a KSČM. Migrantů přišlo do kterési země (Francie?) za měsíc rekordní počet. Apod. Řekl bych, že ty řeči o rozpadání jsou klasickým podceněním nepřítele. Podceněním ve velkém. Růžovými brýlemi. A o "úspěších" Putinova Ruska, hermeticky obklíčeného, jako nikdy v minulosti, ze všech stran, to samé.

367402

1.11.2018 16:55

RE: Zase napíšu něco blbého

salimon 90.?.?.?

Reakce na 367402

Ode mě obvinění nečekejte. Nicméně rád bych Vaši pozornost navedl na několik drobností.

1) Vyhledejte si současný stav a vývoj zahraničního dluhu států tzv Západu a států tvořících alternativu. (Tedy pokud nepatříte mezi ty, kteří se domnívají, že dluhy států se splácet nemusí. V takovém případě bych Vám jako základní čtení doporučil výpis hospodaření ČNB a pochopení položky "Obsluha dluhu".)
2) Ohledně úspěšnosti tzv Západu a na čem stojí bych Vás rád upozornil na dohodu z Bretton Woods. Její historické důsledky a současný trend odklonu od jediné rezervní měny by Vám mohl naznačit, proč se někteří domnívají, že Západ čeká úpadek. Zjednodušeně, dokud dostávám "panské" za emisi peněz, snadno se mi utrácí. Když začne klesat tempo, kterým trh vstřebává nově vzniklé "moje" peníze, případně se mi začnou vracet, dostávám se do problémů (aneb sledujte množství obchodů, které přestávají být prováděny v dolarech).
3) Najděte si nějakou dobrou knihu či alespoň základní stať o setrvačnosti velkých systémů. Pokud chcete vědět, co se v takovém systému děje a předvídat, co se bude dít, je obvykle třeba sledovat nejen aktuální stav (teplotu, kurz a pod), ale také trend a vývoj tohoto trendu (matematicky řečeno první a druhou derivaci). Zkrátka megasystémy (jako celosvětová ekonomika) mají velkou setrvačnost.
4) Doporučil bych se podívat na vliv kognitivních zkreslení na naše vnímání. Pokud se odvoláváte na fakt, že úpadek Západu nepozorujete, tak máte pravděpodobně pravdu. Neznamená to však, že informace o úpadku západu se k Vám nedostávají. Jen je nevnímáte. A jiní je naopak mohou upřednostňovat/vyhledávat. Ať už jde o vojenskou techniku, diplomacii, ekonomiku nebo morálku a mezinárodní právo.

Takže přesvědčovat Vás nehodlám. Já když se dívám na mechanismy, díky kterým tzv. Západ získal svou dominanci (jediná rezervní měna, ovládání institucí klíčových pro globální ekonomiku, vojenská-námořní síla, důvěryhodnost), tak vidím jejich oslabování. Proto i já patřím mezi, ty, kteří očekávají pokračující úpadek západní civilizace. Ale jsem pouhý divák a jako takový se nechám překvapit dalším vývojem.

Přeji pěkné podívání a pokud možno bez zbytečného hluku a nadměrného světla.
Salimon

367414

1.11.2018 17:57

RE: Zase napíšu něco blbého

herbert 151.?.?.?

Reakce na 367402

USA: 1% vlastni 90% statkov, 0.1% vlastni 75% statkov. Realna mzda, strednej a nizsej triedy, v USA stagnuje cca 40 rokov.
Vladny dlh USA predstavuje 100+%, na spravu dlhu vo fiskalnom roku 2018 vydali cca $550mld. Vojensky rozpocet je cca $700mld. Dlh $21bilionov a schodok statneho rozpoctu je na nasledujuci rok naplanovany na $1bilion.

To su ekonomicke informacie. Co taka kultura? Vzdelanie atd?

EU: PIIGS. To je 5 najhorsich statov EU. Dlhy nesplatitelne, prijmy do rozpoctov klesaju napriek zdaneniu 60+%. Napriek neustalemu upozornovaniu na korupciu v Cine a Rusku, kazda stavba (nielen) v CR skonci ako tunel.
V Prahe stavaju most cez Vltavu o dlzke 450m 6 rokov, v Rusku za 3 roky postavili most na Krym dlhy 19km cez more. V Cine otvorili nedavno najdlhsi most dlhy 55km po teraz neviem, asi 9 rokov stavby?
Rusko, Cina spolu s dalsimi statmi hlavne strednej Azie buduju novu hodvabnu cestu. Navazuju vyhodne ekonomicke vztahy bez toho aby najskor vybombardovali krajiny ako tourobil zapad nielen v Lybii, Syrii, Iraku atd.

Ta forma na podporu EU v CR parlamente. Pekne. Obecne vnimam, a prieskumy to potvrdzuju, ze coraz viac ludom sa prave EU hnusi a je to tak na 50:50.

367417

1.11.2018 17:59

RE: Zase napíšu něco blbého

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 367402

Západ už prohrál. Stal se pouhou kreaturou prázdných frází, které pro něj samotného neplatí, když se ke zbytku světa chová jako "nadčlověk", bez zodpovědnosti za vlastní jednání, které se díky nastavení 'institucí", stále jeví jako beztrestné. Pokřivenost pojmů typu lidských práv,demokracie a jim podobných je udržována při životě politickou korektnosti a sankcemi v rámci trestního práva. To může stačit dneska, kdy médiím věří ještě pár procent lidí a západ je schopen uplatit většinu provinčních politiků z masy vytištěných, ničím nekrytých peněz.

Západu chybí hodnoty a především smysl naplnění života těch "dole". Jak dlouho bude stačit ke spokojeností pocit plných obchodů a stále technologicky vyspělejšího zboží je otázka. Prázdnotu totiž umí vyplnit jen fenomény, které západní systém potírá kde může, protože má panickou hrůzu z toho, že neobstojí proti nově příchozím myšlenkám, které nestojí jen na penězích a vlastnictví.

Proč vznikla nějaká"elfí" brigáda na podporu "systémových mainstreamových" názorů, která bude řádit na internetu, když je ten západ to nejlepší, co nás potkalo, a tudíž by neměl mít žádný strach z nějakých jiných názorů.

Jediná klika západu je, že masy jsou již tak otupělé (díky jeho činnosti), že se raději všemu přizpůsobí.

Čína ovšem výhra v loterii zrovna není.

367418

1.11.2018 18:26

RE: Zase napíšu něco blbého

rosco 185.?.?.?

Reakce na 367402

"Nepozoruji, že by prohrával."

mozna to bude tim zpusobem pozorovani, v bedne to urcite neuvidite a u kasy v konzumu tez ne.
Jinak to ovsem vypada u bankovnich bilanci, predpoklada to ovsem, jim rozumet.
Chudak Potemkin kdyby tusil jak jeho metody pujdou na dracku, asi by nadsenim reinkarnoval do sefa Fedu. O tech statnich bilancich ani nemluve. Treba k pochopeni pomuze mensi training s mydlovymi bublinami ve vane, zkuste udelat jednu co nejvetsi a pak ji pomalu vypustit tak aby nepraskla, preji hodne uspechu. [velký smích][velký smích][velký smích][velký smích]

367421

1.11.2018 10:12

Pohadrákový tržně kapitalistický lágr 2018

J_Pitralon 178.?.?.?

Tak opravdu západní tržní hospodáři, svobodní soukromí podnikatelé a demokraté - jsou ve skutečnosti jen zapráskaní imperalisté a podvodníci? Ne to není možný, tomu nevěřím.

PROPAGANDA FULL VERSION CZ https://www.youtube.com/watch?v=r9S7fWHJpT0
Apollo 11 press conference (mic left on) https://www.youtube.com/watch?v=79NuT-eOZOM

[oči v sloup]

367405

1.11.2018 12:01

usmevne

rosco 185.?.?.?

pocitam ze autor se pri psani o cinskem raji vznasel nadsenim ve vzduchu, vsadim se ze vsechny nostalgiky kterym kolapsem SSSR spadly hracky do kanalu dohnal primo k slzam.Kapitalni bonbonek je ovsem tvrzeni ze Cina je predvojem ekologicke zachrany sveta.Tak tedy trochu reality, samozrejme ze po krk zadluzeny a pred bankrotem stojici Zapad dela vse aby od sveho srabu odvedl pozornost, faktem ale je, ze udajny hospodarsky zazrak Ciny ma puvod vylucne v jedne veci, giganticka Fedem vyrobena dollarova kreditni bublina se rozlila po celem svete, predevsim do Asie a umoznila prestehovani vyrobnich kapacit hlavne do Ciny, samozrejme ze Cinani nelenili a vyuzili technologicky transfer ve vlastnim zajmu, to je legitimni, v honbe za exportem jim ovsem nevadilo ze otroci ve fabrikach vlastnich i Zapadu budou vyzdimani do posledni mrte a mesta se promeni v ekologicka hnojiste. To je samozrejme jejich vec, vydavat ovsem Cinu za budouci predvoj pokroku je smesne. jejich planovana ekonomika ma stejne slabiny jako drive SSSR, stavi se mesta kde nikdo nebydli, giganticka obchodni centra kde nikdo neprodava a to nejpodstatnejsi, to vsechno na sekyru. Cina totiz prevzala stupidni monetarni politiku Fedu a nasekala v pomeru jeste vice obeziva z ridkeho prdu nez Amrdol, jejich bankovni system je diky provincnim komunistickym knizatum nepredstavitelne prohnily a v pripade masivniho poklesu exportu velmi zranitelny, jejich devizove rezervy si mohou dat za ramecek protoze je nemohou pouzit doma. Jedina vyhoda Ciny v porovnani s Amrdoly je ta, ze po bankrotu ktery celosvetove prijde se jejich vyrobni kapacity nevypari a budou moci celkem rychle vyrobu znovu rozjet, zatimco balici hamburgru v Amrdolstanu zustanou na dlazbe. [chechtot][chechtot][chechtot]

367406

1.11.2018 12:09

do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Situace "západu", včetně nás , je mnohem horší. Rusové budují systém funkčního státu, u nás se poslední zbytky toho co tu ještě funguje, systematicky rozbíjí.

To letošní extrémní sucho je jen začátek toho co nás čeká. A hňupové pořád jen žvaní o tom co Trump řekl a jak se u toho tvářil.

Nikdo, opakuji NIKDO nemluví o tom, co budeme pít a co jíst, až se polovina ČR promění v polopoušť.

Jeden z mála kdo o tomhle mluví je Peter Staněk:

https://www.youtube.com/watch?v=CmEUBWVqd8A

O třídu lepší než užvaněný Cílek, který ani náznakem není schopen přinést žádné řešení.
Víte že na vypěstování jednoho rajčete se spotřebuje víc jak 150 litrů vody?

O tomhle mluví Pjakin, když říká že svět je na pokrají politické, vojenské a ekologické katastrofy.

367407

1.11.2018 16:15

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

rosco 185.?.?.?

Reakce na 367407

absolutni demagogie asi stejna jako ze na vyrobu 1 kg hoveziho se spotrebuje 15000 l vody, to muzou zrat akorat hlupaci.
Ekologicka katastrofa mozna prijde ale urcite ne kvuli emisim CO2 a stezi kvuli oteplovani, nybrz znecistovanim vody plastem, antibiotiky a dalsimi chemickymi sajrajty. Pokud jde o Stanka, to je smesny demagog, ocividne nechape jak dnesni financni system funguje, jinak by nehrimal blbosti o tom, ze politici nic neresi a ze on ma reseni. To si mel vzpomenout pred 30 lety kdy jeste byla sance tvorbu kreditni bubliny zastavit. Dnes uz krome bankrotu bankovniho systemu zadne reseni neexistuje, to je matematicky vylouceno protoze realna ekonomika nikdy nebude stavu kreditni bublinu techto dimenzi eliminovat a verit ze k prosperite se lze prodluzit muzou pouze magori.

https://www.deutschlandfunkkultur.de/wasserverbrauch-fuer-rindfleisch-propaganda-mit-rechenfehler.993.de.html?dram:article_id=239069

367413

2.11.2018 10:00

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 367407

Co ale může dělat prostý člověk? Pořídit si vlastní soběstačný dům a pole a doufat, že zrovna tahle oblast nebude postižena extrémním suchem a desertifikací? Nebo usilovat o ruské občanství? (to bude patrně jediný stát který v nastávající krizi zůstane funkční)

Vypadá to, že tady pomůžou jen komplexní systémové řešení shora. Což je zároveň vyloučené, protože nahoře jsou gauneři a dole tupé snadno ovladatelné ovce.

Třeba jedinou reakcí na problémy s vodou a extrémní sucha, je zcela kapitalistické řešení: soukromé vodárny přes léto několikanásobně zdraží vodu. A nechá v zemi hnít staré potrubí a rozpadat celou infrastrukturu zásobování.

Co by udělal socialistický režim? Okamžitě by vyčlenil miliardy a zaúkoloval příslušné geologické a vodohospodářské výzkumáky a úřady aby začaly hledat nové zdroje vody tak aby každý okres měl dostatek vody, případně budovat nové potrubí z okresů s přebytkem zdrojů.

367435

2.11.2018 12:28

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

rosco 185.?.?.?

Reakce na 367435

"Co by udělal socialistický režim? Okamžitě by vyčlenil miliardy a zaúkoloval příslušné geologické a vodohospodářské výzkumáky a úřady aby začaly hledat nové zdroje vody"
Neni nad vytribeny humor, s timhle byste mohl vystupovat v cirkuse, kazdy kdo neni postizen Alzheimerem si pamatuje v jakem stavu se nachazela infrastruktura a stavebni substance pred hadrakem. A hlavne vi, jak komousi sypali miliardy z rukavu, ale z nejakeho zahadneho duvodu to nebylo nikde videt protoze nejaky zly skritek ty miliardy presmeroval nekam jinam.
Ostatne hledat kapitalisty tam kde zadni uz 100 let nejsou, to je na hlavu. [chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

367447

2.11.2018 16:01

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 367447

Máte na mysli socialistické Dukovany jejichž životnost přesahuje o desítky let tu původně plánovanou, versus Temelín, který je z větší části postavený v kapitalizmu a jsou tam problémy od samého začátku?

Nebo vodovodní infrastrukturu, která se přestala udržovat před čtvrt stoletím kdy to převzal kapitalista a přesto dodnes funguje? Energetická infrastruktura to samé. A socialistické 60 let staré měděné kabely obalené asfaltem v telekomunikacích nemáme jen proto, že bylo potřeba zavádět vysokorachlostní internet a optiku.

Nebo socialistické paneláky co stojí 50 let versus novostavby, ze kterých 10 let po kolaudaci opadává omítka a polykají milionové sanace z fondu oprav, ikdyž nejsou ani z poloviny zaplacené hypotéky na ně?

Socialistické přehrady stojí a fungují. Ty mladší v USA stavěné kapitalisty se drolí a rozpadají.

367454

2.11.2018 17:42

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 367454

O vodu nás připravilo především diletantské socialistické hospodaření, pane/paní "185". Tedy ničení lesů kyselými dešti, rozorávání mezí, meliorace a nesmyslné regulace vodních toků. Na plochu naší republiky totiž naprší v průměru 50 kubických kilometrů deště ročně (600 mm na m2).

V minulosti (před socialistickou devastací krajiny) dokázala česká krajina významnou část této vody zadržet. Dnes bohužel odteče velmi rychle podstatná část srážek řekami mimo naše území.

Na závěr trochu statistiky. Průměrná spotřeba vody na osobu činila v ČR loni cca 33 kubických metrů ročně. 10 milionů občanů ČR tedy spotřebuje ročně celkem asi 0,33 krychlového kilometru vody. V porovnání s úhrnem srážek je to směšné. Nebo ne?

Přeji pěkné deštivé dny [mrknutí jedním okem]
Vojta

367457

2.11.2018 19:36

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2c0f:x:x:x:x:x

Reakce na 367457

Zvláštní že s tím socialistickým hospodařením mají problémy i v USA, latinské americe, nejvíce ve střední americe, pak taky na severu afriky a v celém arabském světě.
To by jeden nevěřil, jaké problémy s pitnou vodou způsobí to socialistické rozorávání mezí na všech kontinentech [smích]))

A propos: traktory utužená půda má potíže se zadržením vody, která tak odteče po povrchu. Dnes po silných deštích stojí voda na poli celé týdny.
Proti tomu se jednou za čas dělaly speciální opatření, hluboká orba 40-80 cm, která rozrušila tu utuženou vrstvu a zlepšila zasakovací schopnosti půdy.

Hádejte kdy se naposledy u nás dělala?

Za toho ošklivého bolševííka.

367463

3.11.2018 16:22

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

rosco 185.?.?.?

Reakce na 367463

" hluboká orba 40-80 cm, která rozrušila tu utuženou vrstvu a zlepšila zasakovací schopnosti půdy."
slabomyslny davno prekonany recept, takto hlubokou orbou se totiz zlikviduje horni vrstva humusu v sile asi 25 cm a vsechny zizaly a jejich parta, ktere pudu kypri a vytvari humus jdou do kytek, je to presne naopak orba jen do 25 cm zachova uzitecne zivocichy kteri zvysuji urodnost, tvorbu humusu a samozrejme i zasakovaci schopnosti. jedine reseni jsou lehke traktory s patricne sirokymi gumami. V nemecke TV o tom bezela reportaz kde dokazali, ze i vynosy se tim zvysuji.[chechtot][chechtot]

367484

3.11.2018 9:21

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

Venny 185.?.?.?

Reakce na 367457

Diletantské socialistické hospodaření je skoro 30 let pryč. Co za tu dobu dokázalo vysoce odborné demokratické? Zašmelit, zprivatizovat, rozprodat s vidinou zisku. V zemi a vodě je daleko víc neřádstva, než kdy bylo. To je neoddiskutovatelné a viditelné např. ve snížení stavů ptactva a polní zvěře. Co se týče vodních zdrojů atd. - když už hrozí katastrofa a začne se sesypávat hráz, následný rozhodovací proces, výběrové řízení, vypořádávání se s majiteli pozemků, s úřady a ekology, vlastní oprava a prověrky zaberou tolik času a financí, že by se z nich postavily dvě přehrady fungl nové. Ale vše je prý nanejvýš demokratické a transparentní. Píšete o melioracích a scelování polí... Jistě, proběhlo a nebylo to dlouhodobě v pořádku. Na druhou stranu - kdo mohl tehdy něco tušit o dlouhodobém vývoji teplot a srážek v této zemi, kde dostupná voda byla jaksi samozřejmostí, možná až příliš velkou, což se podepsalo i na stavu vodárenských zařízení, hlavně ve velkých městech. Tehdejší doba sháněla každý kus orné půdy, kde se dalo, s plánem zajistit soběstačnost v produkci klíčových plodin, kromě banánovníků. Co je ovšem teď? Pole se nechávají pustnout, nerozdělují se romantickými remízky, v nichž by mohlo přijít do jiného stavu spousta děvčat a dosáhlo by se tím nepříliš žádaného populačního růstu původního českého obyvatelstva. Zato na jaře všude žluto, na zbytku se pěstují sluneční kolektory, štědře státem dotované, na půdách 1. bonity rostou místo pšenice a kukuřice či řepy nebo sezónní zeleniny velkosklady, montovny, obchoďáky a superparkoviště a jiná podobná struktura. Z lesních remízků se stávají golfová hřiště. Všechna tato zařízení mají samozřejmě "příznivý" vliv na koloběh vody v přírodě, na pěstované komodity a obecně na zemědělství u nás. Ovšem proč tu něco chovat / pěstovat, když si to můžeme koupit v kauflandu, lídlu a pod. A tím se postarat o kšeft velkopěstírnám ve Španělsku, dotovaným farmářům ve Francii a šizuňkům z Polska. Vodovody jsou v rukou cizí společnosti, která si svůj monopol sakra dobře hlídá. 30let se brečí, jak zde komoš nechal vše zpustnout, ale za ty roky se podobně jako tehdy flikují havárky a mimořádky. Pražáci mohou vyprávět, že?
Tak si říkám, co vlastně bylo či je lepší? A váš příspěvek, drahý Vojtí, mě o výtečnosti současného režimu vůbec nepřesvědčil. [chechtot]

367470

3.11.2018 9:25

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

rosco 185.?.?.?

Reakce na 367454

proberte se clovece, teprva az pochopite jak funguje soucasna financni pyramida alias penezni system, mozna Vam dojde ze vase knourani nad zlym kapitalistou je smesne. Nerad se opakuji, zalozenim Fedu 1913 a dalsich centralnich bank byl veskery volny trh a s nim i kapitalismus eliminovan, dnes mame opet planovanou ekonomiku, akorat ze planujici aparatcik nesedi v nejvyssim sovetu, nybrz v centralni bance. Jinymi slovy, mame oligarchii, plutokracii, fasismus a to vse striknute socialismem.Vase ruzove nostalgicke bryle zrejme promenily byvale ruiny infrastruktury na vrchol technologickeho zazraku. Mimochodem, z panelaku zadne omitky nepadaly? Jeste dnes je ty zoufale ruiny videt na venkove a vypadaji uplne stejne jako pred 40 lety,kdyz si vzpomenu na tu koupelnovou bunku kterou mela moje teta v panelaku, pripomina mi to pygmejskou technologii dvou klacku.[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]

367471

3.11.2018 11:57

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 367471

...abyses neposral, ty matěji!!! Kolik jsi v tom sociálismusu prožil a co jsi při tom dělal, svěř se nám, že seš tak chytrej !!

367477

3.11.2018 16:31

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

rosco 185.?.?.?

Reakce na 367477

vidim ze bolsevickym nostalgikum zacinaji povolovat nervy, kdyz ja jsem odkroutil svych 27 let bolsevika nezli jsem vyemigroval, sedels jeste na nocniku a rikal jeho obsahu papu.Uvolni se drobecku, komu neni shury dano, v apatyce nekoupi, tak se s tim smir.[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][velký smích][velký smích]

367486

3.11.2018 18:25

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 367486

No, je jen dobře, šes šel doprdele zavčasu a zůstal tam, kde seš, ještě abys k tomu zavřel rypák a bude to OK...

367492

4.11.2018 12:35

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 367492

Přesně soudruhu vidím že Ti ta bolševická nalejvarna uvízla v té palici natrvalo

367508

4.11.2018 13:54

RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 367508

Pepku, neblázni... Vtipné je, jak největší bolševici tvého typu (například soudruh stbák Štětina) po "revoluci" obrátili. A co tě ještě na školení STB naučili, Pepku? Tak a teď vyskoč a zpátky do Lehožumpy.

367512

1.11.2018 15:31

Čína jako zachránce světa před ekologickou katastrofou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Tak zda se, že autor to psal přímo na zasedání politbyra KS Činy a patrně nikde jinde ani v Číně nebyl. Pokud je ten článek nějaká parodie tak ok, ale jinak je to blábol největšího kalibru. Tomu s tou ekologií se smeju ještě teď

367412

1.11.2018 19:36

RE: Čína jako zachránce světa před ekologickou katastrofou

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 367412

To jsi řekl moc hezky, soudruhu JN. Je vidět, že jsi stále nezapomněl tvoje školení politruků, jen jste to měli tehdy obráceně, že? Je vidět, že jsi HLAVA! A teď zpátky do Lehožumpy! [chechtot][chechtot][chechtot]

367424

1.11.2018 22:51

RE: Čína jako zachránce světa před ekologickou katastrofou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 367424

Že ty jsi se cestou od krav zastavil na nějakou chytrou vodu v nalevne, že Ti to tak mele

367426

1.11.2018 21:51

RE: Čína jako zachránce světa před ekologickou katastrofou

vita 95.?.?.?

Reakce na 367412

https://en.wikipedia.org/wiki/Andre_Vltchek
>ještě teď

367425

1.11.2018 17:41

Malé upřesnění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Prohrávají především zločinecké "elity Západu, které chtějí vlastnit a ovládat celý svět. Čína a Rusko už nechtějí být koloniemi Západu se surovinami a levnou pracovní silou. A mnoho dalších zemí také ne. Po roce 89 západní banky a korporace snadno ovládly země označované za ruské satelity. Jejich vlastníci, často chazarského původu si postupně ukradly a podmanily celý Západ, předtím již přes lichvářské úroky a půjčky, státní převraty a bombardování ovládly země Jižní Ameriky, Afriky a Asie. Nyní "elity" Západu zuří, protože jejich plán na ovládnutí světa se stále více stává jen jejich patologickým snem. Rusko má obrovské zdroje surovin, Čína zase obrovské výrobní kapacity a lidský potenciál. Rusko disponuje takovými zbraněmi, které dokážou bleskově a pro Západ fatálně na útok Západu a proměnit jej v neobyvatelnou pustinu, Čína zase může kdykoliv spustit krach amerického dolaru a tamější ekonomiky postavené na obrovských podvodech (říká se jim hodně eufemisticky bubliny) a lžích. Pokud se podíváme na zadluženost zemí Západu, jejich firem, měst a občanů, objeví se v údajné převaze Západu dramatické trhliny. A ekologie? Tu začal Západ akcentovat až poté, co zbohatnul. Předtím to tam bylo jako v té Číně.

367415

2.11.2018 9:30

Uspechy a suverenita Ciny jsou duvodem stvanice na Cinu

Dan017 83.?.?.?

Pred Cinou prece znicili Libyi. Zatajili nam, ze lide tam maji vetsinu veci bezplatne, zdravotni peci, nevratne pujcky na bydleni, atd. Proc? Lide by se zacali ptat, jakto ze my je nemame? Naopak, zapadni media udelaly z Kadafiho padoucha a z jeho zeme zloducha, ktereho museli znicit. On delal ze zeme kvetouci zahradu, jeho zavlazovaci projekt nemel v Africe obdoby. Chtel zavest zlaty Dinar pro obchod v Africe. Tohle vsechno jsme se nesmeli dozvedet! Namisto jenom stvani a ocernovani zeme a jejiho vudce, ktery bydlel ve stanu. Totez dnes delaji s Ruskem a Cinou, atd. !!!! Prectete si Kadhafiho 'Zelenou knihu' a pochopite, proc zapad se svou 'demokraci' stale musi valcit.

367434

2.11.2018 12:17

Rozdíl mezi západem a východem je

Antiseptik 107.?.?.?

zcela jednoduchý. Oba světy svým způsobem usilují o nadvládu a velikost. Rozdíl je pouze v tom, že východ k tomu přistupuje budováním a západ ničením. Západ ve snaze být nejlepší ničí ostatní části světa a tím nad nimi vyniká. Dlouhodobě je to ovšem cesta do pekla, které je už docela blízko.

367446

Příspěvků: 32

01.11. 02:33 eli  Vyhrava, len Cina
01.11. 17:43 herbert  RE: Vyhrava, len Cina
02.11. 02:34 eli  RE: Vyhrava, len Cina
01.11. 08:21  Zase napíšu něco blbého
01.11. 16:55 salimon  RE: Zase napíšu něco blbého
01.11. 17:57 herbert  RE: Zase napíšu něco blbého
01.11. 17:59  RE: Zase napíšu něco blbého
01.11. 18:26 rosco  RE: Zase napíšu něco blbého
01.11. 10:12 J_Pitralon  Pohadrákový tržně kapitalistický lágr 2018
01.11. 12:01 rosco  usmevne
01.11. 12:09  do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
01.11. 16:15 rosco  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
02.11. 10:00  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
02.11. 12:28 rosco  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
02.11. 16:01  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
02.11. 17:42  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
02.11. 19:36  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
03.11. 16:22 rosco  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
03.11. 09:21 Venny  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
03.11. 09:25 rosco  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
03.11. 11:57 R.E.  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
03.11. 16:31 rosco  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
03.11. 18:25 R.E.  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
04.11. 12:35  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
04.11. 13:54 Lovec idiotů  RE: do 2 let apokalypsa - ekonomická, ekologická, potravinová
01.11. 15:31  Čína jako zachránce světa před ekologickou katastrofou
01.11. 19:36 Lovec idiotů  RE: Čína jako zachránce světa před ekologickou katastrofou
01.11. 22:51  RE: Čína jako zachránce světa před ekologickou katastrofou
01.11. 21:51 vita  RE: Čína jako zachránce světa před ekologickou katastrofou
01.11. 17:41  Malé upřesnění
02.11. 09:30 Dan017  Uspechy a suverenita Ciny jsou duvodem stvanice na Cinu
02.11. 12:17 Antiseptik  Rozdíl mezi západem a východem je

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 273,81 Kč
1 unce stříbra
549,71 Kč
Bitcoin
858 900,70 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 366