Diskuze k článku

USA chtějí zrušit další smlouvu o kontrole zbraní kvůli své válečné ekonomice

Příspěvků 7

30.10.2018 9:23

Iron Mountain Report / Správa zo Železnej hory (1966)

pozorovateľ 217.?.?.?

http://www.stopthecrime.net/docs/Report_from_Iron_...

Kontext vzniku:

...jednalo sa o výsledok 1,5 ročného výskumu polovládnej americkej vedeckej komisie (Special Study Group), ktorá mala za úlohu preskúmať ekonomické a sociálno-spoločenské riziká situácie trvalého mieru.

...výskumná skupina bola zostavená v roku 1963, správa bola uzavretá v septembri 1966, na verejnosť sa text dostal v júni 1967

...výskum prebiehal v protiatomovom bunkri Iron Mountain poblíž New Yorku, ktorý bol v mierových dobách využívaný hlavne ako archív dôležitých dokumentov pre veľké korporácie, plus infraštruktúra, kam by sa mohli šéfovia veľkých korporácií stiahnuť v prípade atomovej vojny a pokračovať odtiaľ v svojej práci. Sídla tam mali rezervované veľké ropné korporácie ako Standard Oil, Shell alebo Hanover Trust.

...keď bol výskum ukončený, výskumníci boli znepokojení svojím výsledkom a hoci pôvodne bol výskum deklarovaný ako verejný a platený z daní občanov, rozhodli sa výsledky utajiť, aby predišli "znepokojeniu" laických občanov.

...jeden z členov tímu, vystupujúci pod pseudonymom "John Doe" však s rozhodnutím nesúhlasil a keď sa mu nepodarilo presvedčiť ostatných kolegov k zverejneniu správy, rozhodol sa o to na vlastnú päsť, keď kontaktoval istého novinára/spisovateľa a požiadal ho o pomoc pri publikovaní textu. Text mal následne vyjsť v podobe knihy prostredníctvom malého nezávislého vydavateľstva.

...dokument obsahuje mnohé znepokojujúce odporúčania pre vládu, ako napríklad:
- že pokroky v medicíne majú byť vnímané ako národná hrozba
- že je žiadúce udržiavať v krajine chudobu, aj keď verejnosti je tvrdený opak
- že je nutné úmyselné znečisťovanie vzduchu a vody
- že drahé vojenské programy (napríklad protiraketové systémy) nemajú za účel obranu krajiny, ale iba spotrebu čo najväčšej sumy peňazí
- že úrady spojené s "obranou" v skutočnosti majú obranu krajiny iba ako okrajovú agendu
- že bude treba zaviesť útlak menšín a možno aj obnovenie otroctva
- a že v záujme dlhodobej stability bude treba plánovať a "financovať" "optimálne" množstvo ľudí, ktorí majú byť ročne zabití formou vojnových operácií.

Štruktúra textu

Foreword

...predhovor vydavateľa, popisujúci jeho cestu k dokumentu a motivácie, prečo sa ho rozhodol publikovať

Background information

...predhovor informátora "John Doe" o tom, ako dokument vznikal

The Report of The Special Study Group

...tu začína samotný text publikovaného dokumentu (str. 18-74, t.j. cca 57 strán textu)

...v základných bodoch je tam rozoberané toto:

- vplyv mieru a odzbrojenia na ekonomiku

- scenáre procesu odzbrojenia

- vplyv podmienok vojny a mieru na spoločenské systémy v krajine

- ekonomické a sociálne vplyvy vojny na krajiny

- ako nahradiť vojnové vplyvy na krajinu v dobe trvalého mieru

- zhrnutie

- doporučenia

(v prípade nedo...Automaticky kráceno

367363

30.10.2018 9:25

pokračovanie

pozorovateľ 217.?.?.?

Reakce na 367363

(v prípade nedostatku času stojí za prečítanie aspoň záverečná sekcia doporučenia)

Základná pointa textu je niekde v zmysle, že ak by nastala nevyhnuteľná situácia trvalého svetového mieru, bude musieť americký establišment vymyslieť nejakú spoločenskú náhražku, aby udržal v činnosti všetky ekonomické a spoločenské odvetvia, ktoré záviseli od vojnového priemyslu a vojnovej agendy.

Preto sa zvažujú rôzne scenáre výroby umelého nepriateľa, od umelo rozpútavaných lokálnych vojen, plánovania ročného počtu vojenských úmrtí v krajine až po úmyselné znečisťovanie životného prostredia, ktoré sa pred verejnosťou predostrie ako nový globálny nepriateľ, proti ktorému treba spoločne bojovať.

Spoločnou líniou všetkých úvah bolo, že aby si americká vláda zachovala svoje autoritásko-mocenské výsadné postavenie, musia byť občania strašení nejakou permanentnou hrozbou, na základe ktorej budú ochotní odovzdávať americkej vláde do rúk čo najviac právomocí riadenia krajiny.

-

Dodatky:

existuje viac-menej kompletný český preklad:

http://bnw-nwo.wz.cz/conspiracy/IRON1.htm ...toto je komentované zostručnené zhrnutie základných myšlienok z celého dokumentu (cca 5-6 strán A4 drobného textu)

http://bnw-nwo.wz.cz/conspiracy/iron.htm ...a toto je kompletný preklad, s výnimkou kapitoly "predhovor vydavateľa".

Český preklad má výhodu v tom, že priamo v texte obsahuje čísla poznámok pod čiarou, ktoré v sebe obsahujú občas užitočné doplňujúce informácie. Anglický text má síce na konci taktiež poznámky pod čiarou, ale bez presného určenia, ku ktorej vete textu sa vzťahujú, takže ich užitočnosť je kvôli strate kontextu blízka nule.

367364

9.11.2018 5:12

RE: pokračovanie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 367364

50 let vyvoje ukazalo, ze analyza z 60-tych let se myli. Momentalne tech 700 miliard rozpoctu Pentagonu, vyvazuje dalsich 20-25 zemi. Mimo Cinu, Rusko jsou to spojenci a Brazilie jako neutral. Zbytek sveta je ohledne zbrani hola prdel. I kdyby USA vyvazeli vsechny zbrane pro celou planetu, coz je nerealne, tak otesanka jemnem fiat money to dnes nemuze uspokojit. Prelilo se to mimo realne ekonomicke potreby do virtualniho sveta ekonomickych spekulaci na burzy tam se realizuje denne, mnohonasobne vice transakci nez realne ekonomicke potreby (pred 10 lety byl pry nasobny faktor 200). Tam se jevi 700 miliard za rok jako kdyz nekdo plivne do rybnika, denni transakce ve virtualnim kasinu jdou v bilionech!!

Ruzne mezinarodni smlouvy? Bylo dojednano (tajne) neco pri padu zelezne dohody, ze NATO treba nepujde dal na vychod. Zkusit vyjebat s Rusem je osemetna vec. Lokalne to jde, treba nekolik desitek let zpatky byla KGB vyklizena komplet v JAR, spratelene rozvedky z VS Moskvu varovali, ze se neco chysta, ale.. Pokud by to nekdo neprovedl naprosto precizne a prasklo by kdo to byl, pak...Ale ve svete tajnych sluzeb kolem sebe nejde kousat jako vztekly pes, aspon ne moc dlouho. Existuji nepsana pravidla a kdo je nezna nema tam co delat.

Pri vsi ucte pan Craig kalkuluje pouze s verejne pristupnymi informacemi. Jestli se mluvi o raketach stredniho doletu, pak minimalne UK budou napechovany od sklepu po pudu, ale Kaliningrad taky. Jde ted pouze o propagandisticke zduvodneni. Rusove byli kopnuti do riti v ABM paktu a jinych jiste se nasli dohody, ktere taky porusili a kdyz za nima prisli zapadni diplomati, tak jim rekli, ale Gorbacov-Reagan apod. taky neco dojednali. Globalne s Rusem vyjebat nejde, blbec o nem zacne verejne na vyznamne pozici zvanit jako o Bangladezi s atomem, Rus zatne zuby a zacne o to tvrdeji kmitat, aby za par let... Cinani jinym zpusobem v blede modrym.

Udelat raketu s doletem nad 10 000km je technologicky narocne, tak 1-2 kusy mesicne Rusko a USA. 5000 km 10-20 kusu mesicne. Az se pritlaci na pilu a Cinani se rozhoupou a zacnou mastit 100 raket za mesic, nacpou to na lode a vyvinou letadla z kterych to pujde odpalit, tak nas prejde humor uplne vsechny. To, ze budou zavody ve zbrojeni a nikdo neodstreli fiat money a tim dolar jako svetovou menu...

367643

30.10.2018 11:40

Smlouva

dd 62.?.?.?

Ačkoliv jsem přesvědčený o tom, že smlouvy o kontrole zbraní jsou potřeba a ačkoliv nemám rád USA, v tomto případě je chápu. Smlouva o kontrole zbrojení totiž byla vyjednána v době, kdy USA a Rusko za sebou ve zbrojení nechávali zbytek světa daleko za sebou. Dnes je ale dohání státy jako Čína, Indie a dokonce i mnohé malé státy mají zbraně, které tato smlouva zakazuje. USA dávjí jasně na jevo, že jsou ochotny ve smlouvě pokračovat za předpokladu, že se k ní připojí i Čína, a ještě lépe i další státy. Nikdo nemůže očekávat, že USA nechá Číně tak obrovskou výhodu, jakou jí neúčast v podobných smlouvách přináší. Ta smlouva opravdu nemá smysl, pokud v ní nesjou všechny důležité státy, ale jen bývalé důležité státy. Kromě toho nedává smlouva smysl i proto, že ji stejně jak USA tak i Rusko porušují. Snaha USA tuto smlou zrušit má hlavní smysl v tom, aby nemuseli lhát veřejnosti o tom, že smlouvu porušují, protože zprávy o nich prosakují čím dál častěji. Rusové si nehrají na andílky, takže jim podobná obvinění zas tolik nevadí. Zrušení smlovy může znamenat rozmístění dalších amerických zbraní jinde ve světě, ale to by pravděpodobně udělali v součastné situaci (rostoucí napětí s Čínou) stejně, a je lépe, pokud o tom alespoň něco víme, než aby to dělali tajně. Pokud jim to ostatní státy dovolí, USA toho samozřejmě využijí.

367367

30.10.2018 13:31

V casopise Fortune vysel v roce 1934 clanek...

Joseph Chlor 89.?.?.?

...s nazvem " Arms and the Men.
Doporucuji si ho precist. Lze tam nalezt zajimave udaje o urcitych osobnostech tehdejsiho zbrojarskeho privatniho byznysu a o tom, jak jsou vlastne i v tkzv. " demokraciich" obycejni lide za nic nez za otroky, ba snad jeste otroky v horsim postaveni jak byli otroci napr. ve starovekych Athenach (protoze tam nemusili narukovat a jit do valky). Kdy take nemaji ani sajnu o tom, co se ve skutecnosti deje, ktera moc a kym a jak je vlastne vyzbrojovana a jak s nima tedy jejich otrokari hodlaji nalozit. Dozvedi se to az z novin, radia nebo televize. A to jeste jen (vetsinou) formou lzi.
Pak take doporucuji clanek od autora jmenem Tassava : "The American Economy during World War II". Tam se zase dozvite, ze az diky valecne konjunkture (valecne spotrebe v ramci programu konverze hospodarstvi) dokazaly USA vybrednout z Velke Deprese, tedy ze nebyl to New Deal, ktery znamenal predel v celospolecenske ekonomice smerem od bidy (samozrejme jak pro koho) k prosperite . Stat se zde sice take zadluzoval, ale " diky" valecnemu a zejmena povalecnemu boomu vlastne takto "investoval" - do zvelebovani privatniho sektoru doma a do niceni privatniho sektoru jinde, coz se mu pak vratilo na danich z konjunktury a expanze, plus z pujcek.

367368

31.10.2018 15:29

RE: V casopise Fortune vysel v roce 1934 clanek...

herbert 151.?.?.?

Reakce na 367368

https://www.scribd.com/doc/24390792/Arms-and-the-Men-Fortune-1934

367392

30.10.2018 19:11

USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

hlavně chtějí i nadále dominovat a poroučet celému světu a jejich zločinecké "elity" beztrestně vykrádat a uzurpovat svět jako dosud. Hrají si pokrytecky na nejvyspělejší a nejhumánnější demokracii a přitom je zřejmé, že Americe vždy vládli lidé ???, kteří svými intrikami, podvody, lichvou a vykrádáním celého světa získali opravdu neuvěřitelné bohatství a tím i moc a neštítili se přitom žádných špinavostí. Nyní chtějí elitáři vrazit klín mezi Rusko a Čínu, protože už konečně ve své nebetyčné namyšlenosti pochopili, že ruská vojenská a čínská ekonomická síla jsou nad jejich současné možnosti. Bankéři a šéfové nadnárodních firem vyvezli v očekávání ještě výrazně většího zisku celá průmyslová odvětví Ameriky a západní Evropy do kdysi chudé a velmi lidnaté Asie a až nyní pochopili, že především jejich chamtivost stála a stojí na počátku jejich neodvratného úpadku moci ekonomické a finanční. Měli doma desítky nositelů Nobelovy ceny za ekonomii, ale buď je neposlouchali nebo ti nositelé a poradci nejsou takové "bedny", za jaké jsou vydávány. Nyní už hodně zoufalí zámořští "světovládci" spoléhají na svůj zbrojní průmysl, ale i tam tahají za kratší provaz. Ukazuje se totiž, že zbraně tzv. "Bangladéše s jadernými zbraněmi", tedy Ruska, jsou nejen výrazně levnější, ale především efektivnější a účinnější než jejich. Navíc díky internetu, který měl být jejich dalším důležitým a především globálním čipem otroků a propagandistickým médiem, se stále více lidí dozvídá o skutečném stavu světa, o cílech mocných, jejich propojení s jejich politickými loutkami atd. A to je pro ně opravdu zlé a velice nebezpečné. Tak zlé a nebezpečné jako nikdy dosud.

367375

Příspěvků: 7

30.10. 09:23 pozorovateľ  Iron Mountain Report / Správa zo Železnej hory (1966)
30.10. 09:25 pozorovateľ  pokračovanie
09.11. 05:12  RE: pokračovanie
30.10. 11:40 dd  Smlouva
30.10. 13:31 Joseph Chlor  V casopise Fortune vysel v roce 1934 clanek...
31.10. 15:29 herbert  RE: V casopise Fortune vysel v roce 1934 clanek...
30.10. 19:11  USA

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 1

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
25,54 Kč
Libra
30,31 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
23,85 Kč
100 japonských jenů
19,20 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,93 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 120,45 Kč
1 unce stříbra
533,03 Kč
Bitcoin
1 465 639,25 Kč

Poslední aktualizace: 20.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 386