Diskuze k článku

Syrsko-ruské vítězství je jediný způsob, jak pomstít izraelsko-francouzské údery

Příspěvků 9

24.9.2018 7:32

Tu nejde o pokutovy kop, ale o prihravku

eli 58.?.?.?

Doterajsi vyvoj v syrskej vojne nasvedcuje tomu, ze Izrael a Francia, hra s Ruskom ulohu spoluhraca, nie protihraca. Ak sa vratime naspat, do predtrumpovskej ery, tak europska politicka moc, bola silne orientovana na politiku americkych neokonzervativcov. Posledne prezidentske volby v Amerike, ktore vyvolali velky medialny rozruch, takmer v globalnom meritku, je mozno oznacit, ako pokus znicit ATLANTICKU odnoz globalneho prediktora (neokonzervativcov kontrolujucich US a EU ). "There's no smoke without fire," toto anglicke prislovie, je casto spajane
s tvrdenim, ze Trumpove vitazstvo, je vysledok vonkajsich zasahov EUROAZIJSKEJ odnozi Globalneho prediktora (GP-Pjakinovsky vyraz), ktora podla niektorych poprednych analytikov, kontroluje Moskvu, (Cinu?) a Jeruzalem. Pochopitelne, svet je prilis maly na akomodaciu dvoch parazitnych mafianskych spolkov, dochadza k otvorenej vojne o mocenske pozicie. Euroazijska odnoz Jeruzalemistov, sa v prvom rade snazi obnovit bezpecnostnu zonu okolo Izraela, ktoru ohrozovala zastupna armada Neoconov (ISIS ). Tuto bezpecnost moze zabezpecit len stabilny mocensky system v Syrii, ktore nastolenim, bol povereny Putin. Aku ulohu hra v syrskom konflikte Izrael? Urcite, je uz kazdemu dobre znama skutocnost, ze Izrael s Moskvou v tomto konflikte kooperuje. Vsetky vojenske zasahy Izraela, su obmedzene len na kontrolu pasovania zbrani z Iranu, do ruk jeho nepriatelom (Hezbollah,...). Urcite, tato kooperacia, velmi poskodzuje Putinovu reputaciu, hlavne v samotnom Rusku, kde sa zidovska oligarchia, velkej oblube netesi. Tato vojna pripravila o zivot uz vela Rusov a odcerpava velke financne prostriedky z velmi labilneho federalneho rozpoctu. Co spaja Franciu s Izraelom v tomto konflikte? Samozrejme MACRON, to je zatial jediny predstavitel statov v Europskej unii, ktoreho dosadil euroazijsky GP. Tohoto prezidenta, mozno bez akychkolvek pochybnosti zaradit do skupiny prezidentov modernej doby, ktorych v medialnom zargone casto nazyvaju digitalnymi. Zvolenych po elektronickych upravach vysledkov volieb (Trump, Macron, Putin,..). Ide to az tak daleko, ze Trump, vyzval Macrona, aby Francia vystupila zo zony vplyvu atlantickej odnoze globalnej moci s ktorou americky prezident vedie hospodarsku vojnu. Samozrejme, ze ucelom tejto hospodarskej vojny, je izolacia EU, od mocenskeho vplyvu atlantickej odnoze GP (neokonov).

https://www.politico.eu/article/macron-on-trump-suggestion-to-leave-eu-you-can-imagine-my-response/

366715

24.9.2018 8:49

Dnes je to stejně o penězích - ekonomice

Inspektor Spekultátor 62.?.?.?

Potíže v Sýrii jsou v souladu s rostoucími cenami ropy a plynu..., a to se Rusku přece taky hodí, tak kam tedy spěchat s úplným ukončením konfliktu v Sýrii?

366716

25.9.2018 5:49

RE: Dnes je to stejně o penězích - ekonomice

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 366716

Rostoucí ceny ropy jsou v souvislosti s novými sankcemi USA na Írán, tady jste vedle.

https://www.novinky.cz/ekonomika/484251-ropa-ma-st...

Cituji:"Důvodem růstu ceny budou podle obchodníků především nové americké sankce vůči Íránu. Na trhu totiž není dost kapacity, které by nahradily íránský export černého zlata v odhadovaném objemu pro poslední čtvrtletí až dva milióny barelů denně.

Daniel Jaeggi, spolumajitel společnosti Mercuria Energy, má za to, že se ropa na hranici 100 dolarů dostane ještě letos, podle Bena Luckocka, jednoho z ředitelů společnosti Trafigura, to bude spíše po Novém roce. I on ale očekává, že okolo Vánoc už bude barel ropy stát 90 dolarů."

Takže...

Nové US sankce už platí, hlavní ale začnou 4. října. A Evropa se opět podřizuje USA, jako v lživé válce v Iráku a Libyi. Důsledky těch válek pro Evropu vidíme každý den. Přitom Írán dohodu plní a žádné jaderné zbraně nemá, je to čistě silová hra Trumpa a Netanjahua, prakticky i proti zájmům občanů USA i Evropy.

A zatímco Saúdi způsobují v Jemenu smrt statísíců dětí hladem, Procházková opouští lidovky kvůli článku o 50 sirotcích. Zatímco USA a Izrael rozvrací (s Francií a Británií) jednu zemi za druhou, my povolujeme přejezdy US vojsk bez souhlasu parlamentu a porobené Německo ohlašuje navýšení US vojsk na svém území na víc než 32.000 vojáků. Oni opět touží po válce, a Írán byl a je na jejich seznamu cílů. Důvody pro válku jsou opět zfalšované, opět to odnese Evropa hlubokou finanční a migrační krizí. A bude to kolem r.2020 silnější problém, než v r.2008.

366727

25.9.2018 12:20

RE: Dnes je to stejně o penězích - ekonomice

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 366727

"Rostoucí ceny ropy jsou v souvislosti s novými sankcemi USA na Írán, tady jste vedle."

Ak ste si nevšimol tak Rusko, Sýria a Irán sú v tomto konflikte spojenci, dá sa povedať že u Damasku sa bojuje o Teherán/Moskvu, takže tváriť sa že to spolu nesúvisí je trochu mimo! [mrknutí jedním okem]

366738

24.9.2018 11:02

Naprosto souhlasim

Daniel123 185.?.?.?

Proti hrubosti, podlosti a aroganci nepritele, ktery zna svou silu a chce za kazdou cenu vyvolat konfrontaci je to jediny rozumny postup.
Vzpomenme, jak Kutuzov porazil Napoleona v Rusku samotnem, jak za svou taktiku byl ale kritizovan i carem a prinucen u Borodina svest bitvu bez viteze! Presto nakonec vyhral a pro Napoleona to znamenalo zacatek jeho konce.
Obdivuji Rusko a jeho pevne nervy, kdyz hraji uz tak dlouho roli otloukanka, ktery se nebrani a zcela tak frustruje agresivni gaunery USA a NATO. Jeho chovani je povazovano zapadnimi strategy za slabost, ktera je laka k dalsim a stale novym podlym a prolhanym provokacim, majici za cil ruske ztraty a oslabeni. Izrael ukazal zase jednou svou pravou tvar prolhanosti a sve podlosti. Stavi se do oci za pritele Ruska, ale je to podly a rafinovany zid, spojenec USA, ktery plne podporuje plany zniceni Syrie.
Izrael=USA.

366719

24.9.2018 11:09

Trochu mimo téma, omlouvám se.

Joseph Chlor 89.?.?.?

V mediích se někdy objevuje názor, že za několik málo let mají v ruské armádě převažovat muslimové.
Již po dekády je pak zde zjevná snaha jistých zájmových mocenských skupin užívat vnějšího muslimského elementu coby beranidla (radikální islám coby protizbraň vývozu vulgárního marxismu ?) proti Rusku (SSSR) . Také politika udržování a eskalace napětí v regionech, ve kterých je mezikonfesní a mezidenominační antagonismus již sám o sobě neustálým a velkým zdrojem třenic, válek, chaosu, hraje do karet těm, kteří možná spekulují na vyvolání džihádu přímo uvnitř ruského státu.
Což by v součtu mohlo vyvolat násobně nebezpečnější konflikt, než je přeci jen stále to " pouze" konvenční válka v Syrii. Zejména pokud by do takovéhoto ohně přilili svůj olej Ukrajinci ...nebo západní neojaničáři (rázem by prekerizovaní " západní" muslimové získali slušně placenou práci i seriozní statut).
Ale jde jen o malou spekulaci (a velké upozornění směrem k těm, kteří ve své naivitě nazírají Rusko coby pevný val , jakousi instanci poslední obrany vůči eventualnímu útoku islamizujícího elementu na naši civilizaci), o nic víc. Jen taková poznámečka.

Se základní tezí článku naprosto souhlasím.
Ale upozorňuji znovu na to, že bude zde velká snaha takovému úspěchu Ruska a jeho spojenců zabránit. Již " jen" z historického hlediska by bylo doslova katastrofou -pro příslušné mocensko propagandistické zájmové skupiny a jejich placené poskoky, například z vedení různých " neziskovek" - kdyby Rusové a jejich spojenci dokázali to, co se kdysi podařilo Spojencům ve vztahu k Deutsches Reich - včetně probenigní inkorporace profašistických a pronacistických struktur , do (staro)nového režimu - což nedokázal (nebo to byl záměr ?!?! - viz zmínka výše, o živení a eskalaci orientálních konfliktu a jejich využití) Pentagon plus jeho " NATO hilfskorps" v Iráku, kdy výsledkem byla mnohem větší terorizace prostoru, než jak tomu bylo za Saddama.
Irakizace Syrie - to bude heslem a politikou těch, kteří v eventualnim úspěchu Ruska spatřují katastrofu, fiasko své, svých kumpánů a svých nohsledů (včetně všech těch různých kreatur a bezmozků v masmediích).

366720

5.10.2018 5:17

Vyhrozovani straslivou Budoucnosti

favela 103.?.?.?

Reakce na 366720

je hlavni zbran vlad, prislusnych organizaci , vedeckych instituci a vedeckych Ideologu vseho druhu , KTERE ty hrozby 24 hodin DENNE VYRVAVAVAJI DO SVETA...Pomoci nescetnych informacnich a oznamovacich medii...
Tyto slouzi jako zalobci ,soudci a Kati nas vsech nepohodlnych. Obeti se mnozi.
Jde o vyhazov z prace , vezneni , neurvale pronasledovani a pokrik o fasismu, rasismu atd..za pouha slova pravdy na zaklade skutecnosti.
A Napriklad je stale vydavano tisice zakonu proti nepriteli nejuhlavnejsimu , coz jsme my !!! /I kvuli te budoucnosti a co se vsechno hrozneho stane, vlastne musi stat, teprve/, a HLAVNE ,CO MY MAME JIZ TED VSECHNO NA SVEDOMI ,ani okupace nacistu nemela tolika zakonu v okupovanych statech jako mame dnes , nejen statni ale mnozstvi dalsich I z EU .Mimo milionu kamer, obrovskych davu tezkoodencu, vyzbrojenych s vedecky vyrobenymi pendreky , s obrovskym mnozstvim zbrani a take v neposledni rade prudce jedovatych NOVICHOKU , obrovske spehovaci aparaty a jeste drazsi vojska ,obrnena pancerova auta na nas , helikoptery a tanky a ja nevim co vsecjno jeste, to vse proti nam a to my take zaplatime...I kolosalni dluhy...A nechybi ani nase nescetne zlociny v historii tisice let stare. Za to muzeme /neuveritelne / a je to nase vina taky !!! a jak !!Kdyz Jine multikultury nejsou schopne zkonstruovat a vyrobit ani paratka na zuby. A tak jsou vsichni de facto zavisli na nas a nasi civilizovane schopnosti, take poridit vse mozne , a take to nejhorsi , bohuzel jsme si poridili !!! Nekterymi psychicky postizenymi degeneracy mezi nami jako napr. Trump, Macarona, Merkela atd..
A neni divu,ze mnozi podlehnou a zacnou opakovat...Napodobovat a cinit se vselijak v tom smeru...

366907

24.9.2018 11:50

Historická analogie v Sýrii 1982-84

Croix 213.?.?.?

Dovolil bych si připomenout dnes již historickou analogii: https://kaliyuga0.webnode.cz/news/sovetsky-triumf-v-syrii-v-letech-1982-841/

366722

26.9.2018 5:36

Autor si Rajtuje na Pomstach a Vyhodach,

Favela 103.?.?.?

Reakce na 366722

Jako by zde nebylo 15 tragicky , protoze zbytecne ,mrtvych ,sestrelene letadlo a dalsi tragedie a ztraty predtim !! A jak to ma vratit tyhle zivoty. Zbytecne ztracene a Jak to ma spravit situaci , kdy se kazdy vojak, prave ted, v te valce pta, prave ted se chce zeptat a dostat rozumnou odpoved . Co se stalo ? A co se mi stane zitra a kdo a kam tuhle valku vede ?? Na koho se mam a mohu z mych velitelu spolehnout ? Jsou schopni moji velitele vest obranu a osvobozeni a ukoly jim ulozene bez velkych chyb /blunders/??..A na co je nam potom vitezstvi zbytecne ztracenych zivotu /mych kamaradu/ , ktere nikdo nevrati a nikomu....Opatreni , kdy kazda kolona aut a valecnych vozidel ,ma mit AUTOMATICKY totalni vzdusnou obranu , pred napadenim, , kdy kazde letadlo /kdy pilot je zamestnan svymi ukoly/ ma mit za zady "hlidace" , ktery chrani, brani sveho kolegu a bez prodleni zautoci na kazdeho ,opakuji zautoci na kazdeho, na kazdeho, kdy by chtel zkusit cokoliv !!! Ptat se je mozne az potom....Ale PTAT se !!, Kdy je stupidni duvera zlocin. Duvera tomu , kdo lze, podvadi denne za ucelem pachat zlociny a zlocinne provokace proti miru na svete ??? A kdo stokrat dokazal,ze neni mozne jemu ani trochu verit I kdyby lzive a podvratne sliby vypadaly sebelepsi !! A jak jeci o napadeni Iranem kazdy mesic ,atomovymi zbranemi atd !! Kdyz takova duvera je samozrejme zlocin.
Kdy se velky stat musi ptat a koho , jak si ma vyzbrojit svoji vojenskou zakladnu ?? Je samozrejme ,ze nejlepsi zbrane jsou potom, I vyborny vyjednavaci Predmet...Tedy mohu ty zbrane na vase prani snad odstranit ,ale co za to a jake 100% ZARUKY DOSTAVAM nazpet,/ abych ty zbrane nepotreboval / ??!!! Je to tak slozity ?
Autor "vidi" ,ze kdyz se rusove nebrani napadeni /francouzskymi raketami/, !! Higledy Pigledy a kde to vzal, tak jsou v tom velke vyhody a moznosti pozdejsich Vellkych Pomst !! Jako povesit falesnou mrkev pred osla aby pokracoval v tazeni nakladu....Tohle a jine veci si musi rusove vysvetlit , kdo selhal nema misto v dnesni situaci....Uz meli rusove radu let casu , si "vyladit "a zkoordinovat , vyzkouset a zorganizovat mechanismy v obrane a utoku na nepritele. A NIKOHO JINEHO K TOMU NEPOTREBUJI. Neni treba ani kohokoliv zvat , predpokladam...
A neni treba neco vysvetlovat...Tohle je nestesti /ve veleni a ve valce/,,na ktere nepritel vzdy ceka...

366756

Příspěvků: 9

24.09. 07:32 eli  Tu nejde o pokutovy kop, ale o prihravku
24.09. 08:49 Inspektor Spekultátor  Dnes je to stejně o penězích - ekonomice
25.09. 05:49 PavelSam  RE: Dnes je to stejně o penězích - ekonomice
25.09. 12:20  RE: Dnes je to stejně o penězích - ekonomice
24.09. 11:02 Daniel123  Naprosto souhlasim
24.09. 11:09 Joseph Chlor  Trochu mimo téma, omlouvám se.
05.10. 05:17 favela  Vyhrozovani straslivou Budoucnosti
24.09. 11:50 Croix  Historická analogie v Sýrii 1982-84
26.09. 05:36 Favela  Autor si Rajtuje na Pomstach a Vyhodach,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 0

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 2

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 4

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,49 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 944,02 Kč
1 unce stříbra
547,92 Kč
Bitcoin
855 618,85 Kč

Poslední aktualizace: 2.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 626