Diskuze k článku

Za slušnosťou „slušných“ liberálov sa skrýva nenávisť a lož

Příspěvků 26

20.9.2018 8:03

Článek: Svatá slova Alaine Delona, která nepotřebují komentář

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Úryvek:
… nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení,“ řekl dvaaosmdesátiletý herec na konci rozhovoru. Předluženým USA vládnou deprivanti, Ilumináti, židozednáři a další spiklenci proti lidstvu. Zkrátka gauneři.

A tak USA rozvrátily mnoho zemí a povraždily mnoho nevinných lidí.

Dnes je na řadě Evropa. Oslabit Evropu islamizací. Zničit evropské národní státy a evropské národy. Evropské bílé národy nahradit masou prokřížených bastardů.Vyvolat na evropské půdě lokální války a válku s Ruskem.

http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/svata-...

366634

20.9.2018 8:03

Naopak!

poznámka čtenáře 87.?.?.?

Právě kvůli svému explicitnímu "náboženskému kontextu" JE článek celkově "zajímavý a dobrý" !

366635

20.9.2018 8:46

Kartel Federálních rezerv: Osm rodin (I. díl)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Vložený obrázek

https://ac24.cz/-/zpravy-ze-sveta/1330-kartel-fede...

366636

20.9.2018 9:52

Zrkadlovy obraz sucasnej doby?

eli 58.?.?.?

Pokial sa este najdu taki, ktori sa neboja taketo clanky pisat, pokial budu existovat medialne stranky, ktore ich budu uverejnovat, svet este aku, taku nadej ma. Skutocne, orientacia v sucasnej medialnej propagande, nie je jednoducha. Globalny, kapitalisticky system, prechadza osudnou fazou svojho vyvoja, disponuje takmer vsetkym, co mozno pouzit na svoju obrodu. Vklada do hry vsetko, ci uz ide o materialne, financne, medialne, vojenske alebo politicke prostriedky. Pravda, ten najdolezitejsi aspekt, cim je vlastne podpora vacsiny spolocnosti, na svojej strane este nema. Tu bude hrat mienka a presvedcenie kazdeho jednotlivca, rozhodujucu ulohu. Svet stoji na prahu velkych revolucnych procesov, ktore sa budu od tej francuzkej lisit, len malo. Popredni svetovi ekonomovia, predpovedaju globalny ekonomicky kolaps, uz od roku 2008. Teda, tie materialne a financne prostriedky, sa stavaju coraz menej ucinnymi, vojenske su nedostacujuce, lepsie povedane nepouzitelne, tak im nakoniec nezostava nic ine, len ziskat spolocnost na svoju stranu propagandou. Pisatel clanku stavia do cela svetoveho narodnooslobodzovacieho frontu Putina a Trumpa. Ja osobne s tymto nazorom nesuhlasim, nechcem tu rozkladat svoje argumenty, ale uvital by som, ak by sa k tejto veci vyjadrilo viacej diskutujucich. Potom je tu nazor autora clanku, na riesenie problemu, ktory opisuje. Samozrejme, ze vztah k nabozenstvu, je kazdeho osobnou vecou, ale globalny ekonomicky kolaps, urcite nebudu sprevadzat fasiangove slavnosti, prinesie so sebou nepredstavitelnu biedu
a hladomor. Neviem si predstavit situaciu, kde budu ludia padat na kolena a prosit Boha o pomoc. Tu pomoze len jedno: die Endlösung ....

366638

20.9.2018 12:28

Je to dobrý článek

Lovec idiotů 194.?.?.?

Ano, souhlasím s editorem, že je to dobrý článek, pokud si člověk odmyslí to, že nás zachrání Ježíš a že svobodná a zdravá společnost musí být v otroctví náboženství. Zřejmě jsou pro něj ateisti satanisti, což je samozřejmě naprostá hovadina. Dva tisíce let probíhala genocida "nekřesťanů" a šíření "římské civilizace", která je teď brána za zdravý standard. Římské právo, římský kalendář a římské náboženství, které je základem celého západního systému je připomínkou toho, že Římská říše nikdy nezmizela. A byla vždy založena na nekonečném válčení, zotročování a likvidaci odchylek a jiných systémů. Parazitický systém, který saje z kolonií a přesouvá bohatství do rukou několika vládnoucích rodin.

366641

20.9.2018 15:35

RE: Je to dobrý článek

Miroslava 46.?.?.?

Reakce na 366641

Tak vždy nevěřící Tomáši nevěří, ani kdyby byla Pravda přesvědčivější. Nemohou nic rozumného namítnout, přitom však nevěří.
Jako by byl u nich um paralyzován, avšak hovořit o běžných věcech jim nečiní problém. A začnou-li s argumentací o víře, začnou bloudit v pochopení a slovech. Všechny jejich teorie jsou jako pavučina. Nepředstavitelné slepota...

366644

21.9.2018 9:15

RE: Je to dobrý článek

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 366644

Paní Miroslavo, vy to určitě víte... Kdy se ten zlý, mstivý a psychopatický židovský bůh polepšil? Ve SZ pořád vyzývá k vraždění a loupežím, vy jste pro něj pronárod, který je potřeba vyhubit. Že by nakonec ve své moudrosti prozřel? Nebo jak to vlastně je? A opravdu přišel ten Ježíš za pronárody? Nepřišel náhodou za židy? Neplatí to jeho učení nakonec jen pro židy a pro židovského boha jste pořád jen nevěřící? Když už mluvíme o té slepotě...

366661

21.9.2018 14:38

Nekonečnou láskou a modlitbami nad deprivanty bankstery nezvítězíme

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 366644

Spása tímhle???
>aké má srdce, či je naplnené láskou k Bohu a blížnemu, pokorou, dobrotou, šľachetnosťou, čistotou úmyslov, vrúcnou túžbou po Bohu, pravde a spravodlivosti... nás naplniť svojou nekonečnou láskou, a preto od nás očakáva, že mu otvoríme svoje srdcia a že ho v duchu budeme zahŕňať našimi vrúcnymi modlitbami a prosbami, ako aj prejavmi našej vďačnosti.“

Zrůdy deprivantské podle neuropatologa Koukolíka nemají obvykle patologické změny mozku. Mocenská posedlost má kořeny ve zločinecké ideologii, kterou jsou indoktrinovaní a dědičně vybavení. Oni prostě páchají zlo jako řemeslo, pro růst moci a zdrojů.

Nekonečnou láskou a modlitbami nad deprivanty nezvítězíme.

Co může pomoci?
Pokud lidé, gojimové budou znát podstatu jejich ideologie. Protože editor netouží po nábožensky laděných komentářích, vynechávám kořeny zla. Možná by postačilo, kdyby si zájemce o pochopení zvráceností a mocenského zla - zapamatoval v článku popsané zločiny.

Čím více lidí bude chápat, že „humanitární“ zlo (bombardování Jugoslávie, „humanitární“ vyzbrojování „umírněných“ teroristů v Sýrii, „humanitární“ přesídlování mohamedánských hord - negramotných násilníků do Evropy nebo „pomoc“ 50syrským sirotkům), je zlo páchané bankstery (liberálními fašisty/satanisty/neomarxisty – nazvěte si ty zrůdy podle své potřeby), tím je větší naděje vlastenectví, lidství.

Cesta lidství je v chápání zla co nejvíce lidmi - aby když uslyší Šojdrovou, Langšádlovou, Kalibovou, Sereše, Šláfnberka, Kalouska, Kopřivu a podobné liberalisty/satanisty (x...-....) žvatlat o nutnosti pomáhat, věděli, že jsou lstivě nabádáni k potlačení základního instinktu, ke spolupráci na své likvidaci.

Domnívám se, že ANOnisti, KDU, TOP, STAN, Piráti, část ČSSD a ODS jsou stoupenci zla, globalismu, banksterismu.

366667

20.9.2018 12:51

Svět kapitálu bez humanismu

svatoslav butora 85.?.?.?

Přeji hezký den. Úvodem se ospravedlňuji, že jsem překročil svůj limit počtu příspěvků. Slibuji, že do konce měsíce se komentářů zdržím.

Takže by jsem chtěl poznamenat, že základní páteří všeho co se v dějinách stalo se událo jako předivo událostí, založených na mocenských základech, stavěných na odvolávání se na nějaké náboženství (pravé nebo nepravé) a na odvolávání se na nějaká mocenská dědičná práva (pravá nebo nepravá), anebo na odvolávání se na moc lidu (skutečnou nebo vylhanou nebo lidu ukradenou). Obyvatelům světa lidí se dařilo žít a přežít díky tomu, že více-méně se dalo získat krytí pro své přežití v různých mocensko-ideologických enklávách, protože vždy existovala nějaká "moc", které se to hodilo.
Dnes je situace taková, jako ji každý obyvatel světa lidí vidí. A co vidí:

1. Moc světovládné katolické církve/papeže/ spojené s největšími mocenskými útvary se opět - jako častokrát v dějinách - sparchantila, protože největší na světě se presentující "velmoc" (USA a spol.) se sparchantila, opustila svou zakládající konstituční listinu, opírající se o demokracii (na vládu lidu). A protože vedení katolické církve analyzovalo gradient vývoje "světovládní" moci pod vedením USA a spol., které se ve svém boji o světovládu spojily s vedením států vyznávajících jako své božství Alláha a jeho proroka Mohameda, které také baží po světovládě, tak se rozhodla tato také po světovládě bažící katolická církev a spol. podpořit nově vznikající světovládní uspořádání světa. Toť vše. Všem těmto entitám jde jenom o moc, nic víc. O žádné pravdě není řeč. O žádné svobodě a pokroku není řeč. O žádné lásce k životu lidí a Země není řeč. A nakonec: O pravém Bohu a Autorovi Vesmíru a Země a lidí také není řeč. Pro skutečné věřící v Pravého Boha a Otce Života zůstává projevit svou víru jinak, než souvztažností s nějakým druhem kostelů...
2. Moc světovládní vlády USA a spol. se viditelně sparchantila. To ukazují všechny jejich darebácké války proti lidem Země a proti Zemi samotné (viz sparchantělé Agendy xyz jakože sepsané v OSN)
3. Moc světovládní služky USA a spol., známé jako OSN/UN/ se také viditelně sparchantila. Tato instituce byla založena na udržení míru ve světě po II.sv.v. Namísto toho tato instituce odsouhlasila téměř všechny války USA proti Zemi a lidstvu.
4. Moc organizace známé jako tzv.EU se pod vlivem USA a spol. také sparchantila proto, že s jejich darebáckými světovládními koncepcemi koketovala a nakonec s nimi celkem jednoznačně prostituuje. Namísto zájmů evropských národů protlačuje prostřednictvím jimi řízené invaze imigrantů degradaci svobodných národů v Evropě a změnu svobodných lidí pod vládami svých národních států na bezejmennou masu ovcí soustředěných ve velkostáji pro ovce. Tato tzv. EU defacto neexistuje, ...Automaticky kráceno

366642

20.9.2018 13:46

ad: viera...

fan B 195.?.?.?

Tiez som mal vzdy vyhrady k instituciam, ktore zastresuju vieru, ale o uprimnej viere v "boha" /mozno v roznych podobach/ ... som nikdy nepochyboval... Nie som praktikujuci veriaci, ale absolutne nepochybujem o konzervativnych hodnotach, ktore krestanstvo stelesnuje... Viera ma ludom pomahat v orientacii, ak pochybuju a nemaju dostatocne vedomosti, ci pevny vlastny nazor...[smích] Podstatou, ktoru treba vidiet je to, co krestanstvo ako take reprezentuje... su to prave tie "konzervativne hodnoty" a tie niekto chce velmi znicit ! Naopak je tu potom take to pseudokrestanstvo a pseudoviera, ktore vidime u mnohych tzv.krestansko-demokratickych politikov, ale badatelne su aj v oficialnej linii sucasneho papeza a cirkvi ako institucie... Ti sa snazia zlikvidovat prave to "konzervativno" a urobit z institucie krestanstva.... prazdnu nadobu, spolok rybarov, ci obcianske zdruzenie leteckych modelarov... Taka viera a institucia... bez tych skutocnych konzervativnych hodnot nikoho "neurazi" a zaroven bude dokonale nefunkcna, aby komukolvek pomohla a zachranila ludstvo pred totalnym upadkom... Samozrejme vsetko v mene modernej doby, techologickeho pokroku, demokracie a ludskych prav...[smích]

366643

20.9.2018 15:40

RE: ad: viera...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 366643

> absolutne nepochybujem o konzervativnych hodnotach, ktore krestanstvo stelesnuje ...

Tak to mně opravdu velmi zajímá, pane Fan B. Mohl byste nám prosím stručně sdělit, které že to ty "konzervativní hodnoty" jsou? Alespoň ty nejdůležitější?

Předem děkuji.

Vojta

366645

20.9.2018 19:41

RE: ad: viera...

pedros 89.?.?.?

Reakce na 366645

Intelekt nebude asi vaši silnou stránkou.
Takhle se může ptát...no liberál z článku.

366652

21.9.2018 6:35

cx

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 366652

Já naopak myslím, že ten dotaz je naprosto opodstatněný. Nemá smysl se bavit o hodnotách, o kterých nikdo nic neví. Ani nemá cenu vysvětlovat, že něco je prostě jasné a proto nemá cenu se o tom bavit. Popis těchto hodnot můžete najít třeba zde: https://is.muni.cz/th/tkhi7/bp_tisk.pdf

366657

21.9.2018 16:12

RE: cx

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 366657

Velmi děkuji, pane Cx. Dle Vašeho odkazu jsou na nejvyšší místa křesťanského hodnotového žebříčku řazeny:

- život,
- láska,
- svoboda, ...

Pojďme se tedy podívat, jak se k těmto hodnotám křesťanství v celé své historii stavělo.

ŽIVOT. Jde-li o nejvyšší křesťanskou hodnotu, mělo křesťanství tuto hodnotu nade vše bránit. Činilo tak? Kdeže. Křesťanští hodnostáři žehnali zbraním, které měly zabíjet údajné (křesťanské!?!) nepřátele. Křesťanští Jezuité upálil tisíce (křesťanských!?!) údajných hříšníků. Papež (jako nejvyšší hlava křesťanstva) opakovaně vysílal křesťany na křížové výpravy zabíjet nevěřící psy. Takto si křesťanství váží života? Pche!

LÁSKA. Zde klade křesťanství na prvé místo lásku k Bohu. Proč? Za to, že údajný Bůh v Egyptě vyvraždil všechny (zcela nevinné) prvorozené? Nebo za to, že tentýž Bůh (v Exodu)utopil jako koťata celou egyptskou armádu, která nikomu nezkřivila ani vlas? Nebo za to, že bůh vyvraždil všechny děti v Sodomě a Gomoře, ač každému je jasné, že dvouleté batole nemůže jakkoliv zhřešit? Nebo za to, že úplně všechny nevinné děti včetně ještě těch nenarozených vyvraždil při potopě světa? Za to jsme mu povinováni láskou? Pche!

SVOBODA. Je-li svoboda jednou z nejvyšších křesťanských hodnot, bylo křesťanství povinno zabránit zotročování lidí. A to ihned, jakmile ovládlo lidská společenství. Učinilo tak? Křesťanství zahájilo své vítězné tažení Evropou už za Konstantina (4. století našeho letopočtu). Kdy se postaralo, aby bylo alespoň v Evropě zrušeno otroctví a nevolnictví? Nikdy! Museli tak učinit světští panovníci.

Může se mi někdo divit, že tomu našemu "ctnostnému" křesťanství tyto jeho údajné hodnoty nevěřím?

Přeji pěkné dny
Vojta

366671

21.9.2018 17:12

RE: cx

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 366671

Prosím pane Vojto, neodhalujte ten růžově vyšívaný církevní závěs, vyvolává to u oponenta vetšinou hysterické reakce... [chechtot]

366674

22.9.2018 6:33

...

ne 37.?.?.?

Reakce na 366671

To Pche! je výblitkom sebavedomého IGNORANTA, ktorý sám napokon skončí podobne ako tie zmienené SZ prípady.

/Hermeneutiku ani exegézu týchto prípadov sem načrtávať nebudem, lebo sa nesmie hádzať psom sväté obetiny./

Carpe diem!

366684

22.9.2018 5:44

Neuveritelne Vysledky Pedagogismu v clanku ,

favela 203.?.?.?

Reakce na 366652

by se mely Vyucovat !! Na vystrahu pokolenim. A jakou ,ze ma inzenyr tu Slusnost, na mysli? Chystaji na nas guilotiny, pri nejmensim. Nasleduje absolutni gulas a jako hlavni ingredience a je to zaroven na povazenou , kdyz se vymrsti na nas Stur, Dostojevski a DUCH SVATY. /Dovolim se tady pokrizovat/. Pedagogicke ,verbalni peklo tisice slov si zada tez malou modlitbicku za mozek inzenyruv. Vesnickej idiot by to nesvedl.Udesna , ohromujici Zavislost na vzdelani , dnes drazsi zavislosti heroinu, prinasi vysledky. Znovu se potvrzuje ,ze vzdelani ktere padne do nepravych rukou ,vlastne hlav skodi velmi neslusne, bezohledne na nas , kdyz se nekdo ohledne kolem, nebo si nezacpava usi.jde docista o zdravi a preziti.. Vyjadrit jednoduse ,cokoliv a neco , kdyz mysleni se nekona je nemoznost sama.
Hlava plna faktu, dat, tsunami nabiflovanych vedomosti, akademickymi teroristy po leta , ted tresti az na papir.
Ten snese pak vse...

366682

21.9.2018 23:33

RE: ad: viera...

Fan B 81.?.?.?

Reakce na 366645

...budem strucny... napr. rodina, komunita, narod ... alebo 10 prikazani... o ktorych isto nepochybujete...[smích] Pokial dokazete citat s porozumenim... o com nepochybujem... [smích] pisem, ze nemam doveru v institucie... To o com pisete nizsie je problem institucionalizacie viery ... nie hodnot, ktore reprezentuje ...

366681

20.9.2018 16:07

Pánbíček bohužel nepomáhá zastavit prvotní akumulaci kapitálu..

J_Pitralon 178.?.?.?

Národ, který nedokáže říci ani co je národním vlastnictvím, natož aby národní majetek hájil, může mít ideologii jakou chce... Jakmile se začne rozdávat a rozprodávat naše země, je konec.

366647

20.9.2018 16:23

Západní demokracie je povrchní, falešná a pokrytecká

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Hovořil jsem s Čechem v letech, který v Americe žil čtyřicet let. Když jsem se ho zeptal, jací vlastně jsou Američané, odpověděl mi, že přátelští. A taky hodně naivní a povrchní. Pokud je to přátelství ovšem nestojí žádné dolary. Klidně zvolí toho, kdo má lepší předvolební a samozřejmě i dražší show v televizi. Původ bohatství je nezajímá, program už vůbec ne. Důležité je, že má prachy a dobře vypadá. Když jsem byl v západní Evropě, kromě cen se mi tam líbilo. Pak jsem si ale vzpomněl na hodiny dějepisu a uvědomil si, kolik lidského utrpení a zničených životů v tzv. zemích třetího světa, které byly dlouho koloniemi těchto zemí a jejich obyvatelé pouhými otroky, ta okázálá krása vlastně stála.Rázem se mi tam už tolik nelíbilo. Když jsem byl v Římě a viděl tu krásu katolických kostelů vně a především zevnitř, uvědomil jsem si, že církev má ráda bohatsví, okázalost a moc a pije drahé víno i když naivním ovečkám káže o suchém chlebu, vodě, odříkání a skromnosti. Když jsem pochopil, že neoliberalismus znamená, že vítěz bere vše a moderním otrokům hodí jen drobečky na přežití, stal jsem se jeho odpůrcem. A když jsem se dočetl (v médiích mainstreamu samozřejmě ne), že tento svět a více než sedm miliard lidí ovládá, kontroluje a vysává pár rodinných klanů "vzorného" Západu, pochopil jsem, že tzv. demokracie je falešný mýtus a má úplně stejnou funkci jako náboženství. Udržet miliardy otroků v poslušnosti, bázni a v odříkání. Jen vypadá moderněji, lépe skrývá své hlavní cíle slouží stále menšímu počtu pijavic.

366648

20.9.2018 20:04

RE: Západní demokracie je povrchní, falešná a pokrytecká

Miroslava 46.?.?.?

Reakce na 366648

...a tudíž není v tomto světě vůbec nic dobrého, žádné perspektivy, život nemá žádný smysl. Je načase si koupit letenku do Švýcarska na "sebevražednou turistiku"....

366653

20.9.2018 17:50

Základem a východiskem funkčnosti stávajícího systému....

Joseph Chlor 89.?.?.?

...je skutečně víra.
A sice víra v hodnotu fiat měn zatížených úrokem (ten zprvu odmitala všecka tři velká , do starověku - ale i pravěku...a také i do sebe sama zahleděná náboženství, respektive věroučné koncepty,(povíceru exceptuálního, tedy rasistického charakteru - kupodivu včetně křesťanství : i to vylučuje ty, kteří sice snaží se žít dle Krista , ale odmítají být nekriticky loajální ke všem těm různým dogmatickým ustanovením, včetně " Vyznání víry " ).
Tato víra je ale také neliberální. Věří se totiž zhusta jen v totalitu dané monopolní fiat měny, která je svou povahou, svými vlastnostmi a svým založením antikomunitní, antagonizující, a tak i barbarizujíci. Soutěž o tuto měnu vyvolala již řadu velkých neštěstí , včetně dvou (někdy se tvrdí, že šlo jen o jednu válku, s krátkým mezidobím o charakteru příměří ) velkých válek.
Všimněme si pak, že ač řada učebnic "ekonomie" (spíše jde o soubor různých komentářů systému , který pouze trošku humanizoval systém otrokářský, než aby šlo o vědu, která vykládá jak se oikos chová či chovat má tak, aby lidé byli vůči sobě lidmi...a ne např. vlky nebo sviněmi) ) začíná popisem terorie o nákladech obětované příležitosti a teorie substituční, tak už na následujících stránkách je výklad zcela absurdně podřízen totalitě jedné fiat měny zatížené úrokem. Tedy je zcela opominut ten fakt, že se naši pseudoekonomičtí mudrlanti vzdali možnosti substituce monopolu jedné měny a že vůbec nepočítají s náklady takovéto obětované příležitosti.
Taková " ekonomie" je samozřejmě paskvilem....a ti, kteří si na ní vybudovali kariéry budu možná jednou řazeni k těm největším podvodníkům a lhářům, kteři se kdy na planetě Zemi pohybovali.
Ale to už tu nebudeme, potrvá to totiž ještě velmi dlouho než lidé přijdou na to, že byli a jsou klamáni takovým způsobem, že v posledku oni sami usilují o to, aby jejich klamná individuální i společenská existence byla ještě více klamnější. Víra ve výše nastíněnou totalitu je totiž natolik silná a sebezpevňující , že každá touha po svobodě je ve srovnání s ní jen banálním žvástem, je jen komediálním vystoupením - někdy však s výrazně morbidním nábojem i jeho projevem, to se pak platí ta daň, z takovéhoto chování, většinou ji platí otroci (otrokářům).

366650

21.9.2018 19:54

RE: Základem a východiskem funkčnosti stávajícího systému....

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 366650

Jeste male doplneni. Pro ty, kteri proste bez nektere te staroveke veroucne tematiky nemohou se obejit : www.michaeljournal.org....zejmena "An interview with a former Swiss banker" ... a pak take "How to apply Social Credit locally"....

366676

20.9.2018 21:18

President Zeman ocekava svetovou krizi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Presneji receno rekl to v Nemecku na plna usta. Pokud jde o leve kridlo liberalu, tak ma plnou hubu kritiky kapitalismu. Zeman vice mene kritizuje cla, embarga, protekcionismus..., coz u je socialniho demokrata prekvapive. Kdyz se podivam na deformace, tak tady je otazka jakym zpusobem svetova obchodni mena vytvarena z niceho deformuje realnou ekonomiku? Trump furt povida o tom, jak jsou vsichni ekonomicky nefer. At da Cinanum moznost emitovat svetovou obchodni menu a muze si na ne dat cla jake chce. Nekdo s celozivotni zkusenosti ze Svycar v bankovnictvi tady behem krize s Lehman brothers 2008 psal o skryte bankovni sanaci 200 trilionu dolaru (suskanda v profesi). V cestine to znamena 200 000 miliard. Obavam se, ze ani lidi uvnitr FED radeji nevi kolik tech dolaru je vytvareno, lidska psychika ma sve limity, a pak uz ani chlast nezabira. Rosco ma pravdu, kdyz tvrdi ze kapitalismus zdechl na vanoce 1913, akorat nez natahne brka neco velkyho to zabere nekolik desitek let.

Americka ustava ma zakotvenu svobodu, politickou ekonomickou a individualni. Vsechny tyhle svobody jsou nutne pro fungovani "svobodne" ekonomiky. Imperia padaji zevnitr ponevadz podkopani techto svobod vede ke zmenam ekonomickych vztahu a naslednemu ekonomickemu kolapsu. A kouzla na burzach, kde se nam podarilo narvat mnohonasobne v radu stovek vice kreditu nez jsou realne potreby zpusobi pouze to, ze na hubu vsichni padneme z mnohem vetsi vysky. Globalizace byla snaha jak zamest tyhle problemy pod koberec.

Ani kdyby se nekomu podarilo zglobalizovat tuhle planetu pod jeden kulturni vzorec, jazyk... tak nedokazal ustat obrovska ekonomicka pnuti. Lidi se nedokazi takhle vyrvat z korenu a stehovat za praci bez vaznych skod na lokalnich komunitach. (prevest nekolikrat treba jenom deti do novych skol je silne destruktivni). Vicemene migrace do Evropy to ukazuje v plne nahote. Totalita potlacuje docasne trzni ekonomicke sily, ale nakonec neefektivita v ekonomice neumoznuje financovat velmi nakladny totalitni aparat. Pokud imperium skutecne zliberalizuje ekonomiku, pak centrum odkud zmizela technologicky vyspela vyroba ma tendenci k protekcionismu.

A ani masivni zbrojeni nemuze USA zachranit pred konecnymi dusledky, muze to pouze oddalit. Paradoxne prechod na krytou menu, prinuti centrum zacit znovu delat civilni vyrobu. Ponevadz proste ekonomika zvykla na privilegium svetove meny nebude mit na masivni nakupy v zahranici. Zlate rezervy se vzdy v minulosti behem nekolika desitek let premistili za vyrobou, takze ani ty nedokazi obnovit vyrobu sami o sobe, ale kdyz se obnovi politicka, ekonomicka a individualni svoboda, plus vzdelavaci system... Zadnym svindlem z toho USA nevybrusli. Kecy, ze by Cina ztratila 500 letadel a USA taky a neskoncili jsme v nuklearnim pekle...Kdyz komunisti tvrdili, ze koruna je podlozena praci, tak ani mnozi netusili jako to je pravda.

366654

21.9.2018 12:37

Těžce manichejské vidění Světa

Mojše Demeter - Muller 82.?.?.?

Jako kdyby světonázor který autor obhajuje za sebou taky neměl hromady mrtvol.

366666

21.9.2018 21:47

Když to shrneme je to o falze flagistech a věrných tahaných na vařené nudli

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 366666

koment
Pepa 21.9.2018 12:49:48 Odpovědět
tahle Země je lod a řídí ji ožralci,vrazi,lháři i mezi sebou se rvou a mění rozkazy,debilní rozkazy za ještě debilnější.Nejdřív někde něco rozeserou a pak to opravují ještě větší demolicí.To je jako kdyby si vyvrtali pod čarou ponoru díru a potom když se začne lod potápět vyvrtali ještě jednu v domnění,že voda vyteče-tak takhle je řízená E.U a skoro celej svět.Hlavní kormidelníci jsou po mozkový mrtvici a nechaj si radit od největšího demagoga všech dob-satana.
https://pravyprostor.cz/francouzsky-reexport-afric...

366679

Příspěvků: 26

20.09. 08:03  Článek: Svatá slova Alaine Delona, která nepotřebují komentář
20.09. 08:03 poznámka čtenáře  Naopak!
20.09. 08:46  Kartel Federálních rezerv: Osm rodin (I. díl)
20.09. 09:52 eli  Zrkadlovy obraz sucasnej doby?
20.09. 12:28 Lovec idiotů  Je to dobrý článek
20.09. 15:35 Miroslava  RE: Je to dobrý článek
21.09. 09:15 Lovec idiotů  RE: Je to dobrý článek
21.09. 14:38 Pátá Mojžíšova 7:24  Nekonečnou láskou a modlitbami nad deprivanty bankstery nezvítězíme
20.09. 12:51 svatoslav butora  Svět kapitálu bez humanismu
20.09. 13:46 fan B  ad: viera...
20.09. 15:40  RE: ad: viera...
20.09. 19:41 pedros  RE: ad: viera...
21.09. 06:35  cx
21.09. 16:12  RE: cx
21.09. 17:12 vousy13  RE: cx
22.09. 06:33 ne  ...
22.09. 05:44 favela  Neuveritelne Vysledky Pedagogismu v clanku ,
21.09. 23:33 Fan B  RE: ad: viera...
20.09. 16:07 J_Pitralon  Pánbíček bohužel nepomáhá zastavit prvotní akumulaci kapitálu..
20.09. 16:23  Západní demokracie je povrchní, falešná a pokrytecká
20.09. 20:04 Miroslava  RE: Západní demokracie je povrchní, falešná a pokrytecká
20.09. 17:50 Joseph Chlor  Základem a východiskem funkčnosti stávajícího systému....
21.09. 19:54 Joseph Chlor  RE: Základem a východiskem funkčnosti stávajícího systému....
20.09. 21:18  President Zeman ocekava svetovou krizi
21.09. 12:37 Mojše Demeter - Muller  Těžce manichejské vidění Světa
21.09. 21:47  Když to shrneme je to o falze flagistech a věrných tahaných na vařené nudli

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

82

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 137 čtenářů částkou 28 543 korun, což je 82 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 0

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 273,81 Kč
1 unce stříbra
549,71 Kč
Bitcoin
858 900,70 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 392