Diskuze k článku

Budou z důvodu obnovy Sýrie zkonfiskovány nadnárodní společnosti?

Příspěvků 6

4.9.2018 6:35

Vojna este neskoncila

eli 58.?.?.?

Vseobecne plati, ze vitaz bere vsetko, ale ako mozno dekorovat vitazov, bez identifikacie porazenych? Na uvod, by nebolo od veci zdoraznit jednu velmi dolezitu skutocnost o Syrskej vojne, ta totiz este neskoncila. Syrska vojna, sa
v poslednej fazy otvoreneho sposobu bojovych akcii, meni na podzemny sposob, dobre znamy v Afganskej vojne. Nad partizanskym sposobom boja, nie je mozne zvitazit v takych podmienkach, kde sa pretinaju zaujmy vacsieho mnozstva poprednych svetovych mocnosti. Ak nechame stranou zaujmy dominantneho hraca v tomto konflikte US, nemozno ignorovat ani velmi silny vplyv zo strany Turecka, Saudskej Arabie,Qataru, Iranu a niektorych dalsich arabskych krajin. Ucast Ruska v tejto vojne, je uzko spojena s vnutornou spojitostou, ci rozkolom, medzi neokonzervativnym hnutim v americkom mocenskom systeme a Izraelom. Bolo by naivne domnievat sa, ze sa vsetky tieto zainteresovane strany vzdaju svojich zaujmov v tejto oblasti, priznaju si statut agresora a dohodnu sa na nejakom sposobe financovania obnovy Syrie, na pode OSN. Zbrane, financne prostriedky a dobre vycvicene skupiny bojovnikov, na pokracovanie vycerpavajucej partizanskej vojny v Syrii, sa budu hrnut zo vsetkych stran, este dlhe roky.

366303

4.9.2018 12:43

" Vítěz bere vše".

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 366303

Otázkou ale je kdo je (jsou) vítězem (i). Jak to hodnotit.
Obecně pak platí že jsou to ti, kteří vyjdou vítězně (profit, nové trhy, nová bezpečnostní rizika - a tak i nové příležitosti jak budovat nový " Krvavý kruh"....) v agregátu zisků z celého Krvavého kruhu : tvorba a eskalace bezpečnostních rizik - zbrojení a jeho financování - válka - poválečná obnova - " humanitarizace války" - tvorba a eskalace nových bezpečnostních rizik - ...etc etc...)
Do hry samozřejmě vstupují i parazitní organizace (zejména média a různé humanitarizující " neziskovky" - často jsou zřizovány a financovány primárními vítězi..... ale i politické organizace či showbyznys).
Kupodivu mohou být vítězi i penzijní fondy (coby kolektivní investor).

Ano, irakizace určitě hrozí, platy nejen to lidí zaměstnaných ve správě země jsou "
díky" válce mizerné - tedy bude zde velká afinita k radikalizacím, respektive k hledání zaměstnání tam, kde platí lépe ....což může znamenat nejen korupci, ale i přímou účast v staronových či nových teroristických džihadistických organizacích.
Což ovšem opět prospívá vítězům (viz výše). Ne náhodou je totiž zlatou slepkou našich zbrojařů a je úvěrujících bank již po několik let Irák - tamní situace. Ale nejen našich ("The Business of War Is Booming for Europe’s East"[mrknutí jedním okem].
Utrpení mnohých jinde rovná se obrovské zisky nemnohých onde.
Tak je třeba zejména posuzovat otázky " porážek" i "vítězství ", jednou se tak snad i tkzv. " historici" (určitě ale ne čeští, ti jdou ode zdi ke zdi - vždy vepředu před papežem) doberou konečně správného hodnocení WW1 a WW2 - kdo vlastně tu byl poražen a kdo je tam vítězem.

366308

4.9.2018 17:59

RE:

eli 58.?.?.?

Reakce na 366308

Vitaz vo vojne na Blizkom vychode, bol zrejme znamy, este pred 9/11/2001. Tu nejde o ziadne tajomstvo v svedectve gen. W. Clarka, sa o tom pise velmi podrobne. Sedem krajin v casovom rozsahu piatich rokov, malo byt pod kontrolou US. Casovy harmonogram sice dodrzany nebol, ale na plane sa nic nezmenilo. Tu ide skutocne o ten krvavy kruh o tom niet pochyb, ten zarucuje rozsirovanie moci a prinasa rozpravkove zisky, ale podmienky na vytvaranie takychto kruhov, su coraz zlozitejsie. Ide hlavne o ten casovy faktor, na scene sa necakane objavilo Rusko, Turecko odmieta poslusnost, Iran kolaboruje s rapidne sa rozvijajucou Cinou, Saudska Arabia straca trhy a Europu zaplavuje vedlajsi produkt, tejto vojny. Amerika, si nebude schopna zaistit vitazstvo priamym a rychlym vojenskym zasahom, pretoze bude prinutena obhajovat svoje zaujmy v Europe
a v Azii, ale do rozkladu Blizkeho vychodu, bude prispievat i nadalej. Vycvik a podpora diverzantov, ekonomicke sankcie, korupcia a podpora opozicnych sil, to su osvedcene vojnove prostriedky, bude to dlhy a bolestny proces, nielen pre Syriu, ale aj pre cely arabsky svet. Amerika postve kazdeho proti kazdemu, pokus o prevrat v Turecku, neustale vyhrazky Iranu, nasvedcuju tomu, ze hra na vitazov a porazenych, zdaleka nekonci.

366311

6.9.2018 16:08

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 366311

Analyza soucasneho stavu velmi trefna i motivy ze strany USA. Samozrejme v historii pouze prachaci na evidentne porazene strane museli klopit a byl jim zkonfiskovany majetek. Ale jedna vec je naplanovat neco o "arabskem jaru" a druha vec je realita tehle "demokratizace". Lybie 7 let v obcanske valce Benghazi (ranec ropy) drzi general, ktery byl 20 let v azylu v USA. Ale presto intenzivne vyjednava s Moskvou. To neni o nejkakem studijnim sentimentu jak zvani media. Jde o pouhy instikt o preziti pro nej a lidi okolo neho. OSN uznavana "legitimni" vlada v Tripolisu je na pokraji padu. V Lybii se o svuj desatek take tahaji Francie s Italii. Irak pribeh sam o sobe - americka armada ma zustat dokud bude treba, k porazce IS byla nutna pomoc Iranu a vlivny klerik al-Sadr se stal sedou eminenci v iracke politice. System kontroly s 11 stranama pouze ve vitezne parlamentni koalici...

V Turecku neuspesna snaha odstranit Erdogana, pikantni na tom je, ze se jedna o clena NATO. Co s tim napadnout clenskou zemi NATO? Erdogan se zakopava v mocenske pozici cim dale vice jako diktator. Snaha o puc mu umoznila cistku jakekoliv opozice a on toho dokonale vyuzil a honi sve nepratele po celem svete. Evidentne Turkum doslo, ze byli taky soucasti "arabskeho jara". A nakonec Syrie, ponevadz pro partyzanskou valku je nutna zakladna, tak Trump zacal delat bububu, ze do Idlibu se nepujde. Rusove odpovedeli masivnimi leteckymi utoky okamzite, jake prekvapeni kdyz pres krizi na Ukrajine sli do rizika valky na dvou frontach. Tomu se rika hrube nepochopeni a podceneni ruske narodni mentality. A nepochybuju, ze skrytymi vojenskymi a diplomatickymi kanaly pripomeli, co bylo receno na jare, jestlize nas z neceho nekdo trefi, tak to neco vymazeme a je nam jedno co to bylo.

Pozice Izraele. Nepochybne realisti v Mosadu, armade i diplomacii varovali pred riziky a cenou pri masivnim pokusu zmenit hromadne politicke rezimy v regionu a rizicich ktere z toho plynou pro Izrael. Destabilizace regionu od atlantickeho pobrezi Sahary po Afganistan. Na milionech km2 neni myslitelne, aby se udrzela centralni vlada, coz otvira prostor pro militantni fanaticky IS (pod tim se z hlediska etnickeho i ideologie skryva ruznoroda smes). Kecy ze Iran je hrozba jsou smesna propaganda po te co specialni jednotky pod velenim generala Sulejmaniho znicili IS v Iraku? Tomu v regionu neveri ani Saudove jako uhlavni nepritel Iranu. Cemu veri obyvatelstvo na zapade neni podstatne. Kdyz se podivam na vitezstvi strategie "arabskeho jara", tak nekdy byva lepsi byt na strane "porazenych".

366332

4.9.2018 9:56

Tento článek se týká důležité záležitosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

sice jakoby jen pro Sýrii, ale i tak.
Obecně: od Západu bych nic nechtěl. Pokud by pomohl, zase by se drápkem, spíš drápem, zachytil. I když Západ Sýrii ničil, NIC od něj nechtít. Každý rozumný stát má dost sil si pomoci sám. Druhou věcí je znárodnění koncernů. Jednoznačně pro. Je to podmínka samostatnosti státu.
Dvě osoby jsou z uvedených hledisek důležité:
1, Asad. Jeho myšlení je dost postižené Západem. Nevím, zda si dovede představit hospodářskou samostatnost Sýrie.
2. Putin. Tady je to mnohem horší. Putin základně, primárně, neumí dát Rusku cíl. On sice vybízí k vlastenectví, ale to je jen prostředek k cíli a ten Putin nejenže Rusku neumí dát, ale ani ho nezná (budování a la Západ?). Je to vidět všude. Za 20 let si neporadil s demografickým propadem bílých Rusů. Za 20 let, to souvisí s tím cílem, nedokázal Rusy nadchnout tak, že opovrhují Západem – i papaláši nosí cizí hodinky, ruských turistů je na Západě mraky, teď se v Soči porouchalo americké letadlo ruské společnosti (nač ta má americké?), podívejte se na kteroukoliv ruskou "talk show" – už ten název, snaží se ve všem napodobovat Západ, žvaněním, oblečením, vším; a. j. Jsem přesvědčen, že Putin je proti hospodářské samostatnosti Sýrie, stejně jako je proti takové samostatnosti Ruska. On podporuje otevřenost Ruska plus vlastenectví, což se nutně bije. Jsem přesvědčen, že v obou hlediscích bude Putin proti (jak proti odmítnutí západní "pomoci", tak proti znárodnění koncernů). Už se družil k Merkelové a jistě jí slíbil něco ze syrské rekonstrukce.
Závěr: článek se týká základního problému (a to nejen Sýrie), ale jde o nereálné blouznění, i když velice milé. Dvěma slovy: Nejde to. Nebo: Nebude to.

366305

4.9.2018 21:33

RE: Tento článek se týká důležité záležitosti

svatoslav butora 85.?.?.?

Reakce na 366305

Přeji hezký večer v nehezkém světě... Dovoluji si poznamenat dva postřehy:

1.na téma Syrie.
Před přepadením Syrie dinosauřími mocnostmi tzv.koalice byla Syrie vzkvétající krajina. Po vymanění se z drápů zločinných dinosaurů (USA,V.Británie, Francie) a z drápků domácích dinosauřích ještěrek (tzv.opozice) nemusí Syrie hledat a myslet na "západní" pomoc. Na mnoha let bude platit koncepce obnovy toho, co bylo před touto zločineckou akcí, na které se velice významně podílelo investicemi Německo kvůli špinavým rádoby obchodům kolem zemního plynu z Kataru do Evropy.
Z celého toho darebáctví povstala dnešní invaze imigrantů řízena a garantována OSN. Není třeba se divit hlubokému předklonu německých "vůdců" před těmito chráněnci OSN, která nevynechala ani jednu příležitost ako pomáhat agresorům.

2.na téma Rusko.
Když vidíte, jak dinosauří mocnosti úporně bojují za jejich koncepci řízení světa a přeměnu světa na Jurský park, tak se vůbec nedivím tomu, že Rusko odmítá nechat se "sežrat" od zločinných dinosaurů (USA, V.Británie, Francie) a jejich domácích dinosauřích ještěrek (opozice). Rusko koncepci na udržení svébytnosti má. V tom je rozdíl oproti celé zločinné koncepci "západní politiky", která žádnou positivní koncepci nemá. Nemá. Nemá. Jen žrát a požírat. Přeji hezké sny o lepším světě.

366312

Příspěvků: 6

04.09. 06:35 eli  Vojna este neskoncila
04.09. 12:43 Joseph Chlor  " Vítěz bere vše".
04.09. 17:59 eli  RE:
06.09. 16:08  RE:
04.09. 09:56  Tento článek se týká důležité záležitosti
04.09. 21:33 svatoslav butora  RE: Tento článek se týká důležité záležitosti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 1

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 210 741,07 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 400