Diskuze k článku

Září v českých dějinách

Příspěvků 19

3.9.2018 0:27

Začátek II.světové války

Václav Havel 89.?.?.?

Datum 1.9.1939 coby přepadení Polska Německem nestojí za zmínku?

366280

4.9.2018 0:46

RE: Začátek II.světové války

Pátá Mojžíšova 7:24 46.?.?.?

Reakce na 366280

Osvětlení pachatelů - talmudistických banksterů.

>...mnichovský diktát (30.09.1938), kterým ji západní "spojenci" v čele s Francií Velkou Británií, za účasti fašistické Itálie, předhodili Německu pod hrozbou, že jinak bude za viníka války považováno Československo.

Uchvacují mě xido-fašistické žvásty a debility - oběť tyrana je vinna - možná už jen tím, že ještě žije. Kdo nepodlehne vydírání poskoků xido-chazarských banksterů (ačkoli československá vláda byla taktéž oddána banksterským zmetkům a vlivu páté kolony, Světoparchantům Samovyvoleným), bude viníkem za tyranii, za hromadné vraždění a ničení. Jak Orwell tythle zrůdy znal!

Výše zmíněné „mocnosti“ a „spojenci“ - taktéž pod vlivem pachatelů světových lidských jatek, banksterů, korporátních fašistů. Ti z kasty pod vrcholem pyramidy moci; Schiff a Warburgove se svými parťáky Rothschildy. Rockefelleři, Morgani, DuPonti, Melloni, Schroeder...
Zdroje jsou zatím dostupné; lze vyhledat; IG Farben, přečíst si Moloch od Deschnera, Klimov také leccos objasnil.

David Duke (Xidovský rasizmus), napsal; „Xidovská Encyklopédia...chazarské kráľovstvo prestúpilo na xudaizmus okolo roku 740 po Kr. Arthur Koestler, významný xidovský autor v ...knihe Thirteen tribe (Trinásty Kmeň) ...chazari sa stali aškenázskou vetvou xidovstva, ktorá tvorí značnú väčšinu moderného xidovského "národa". ...možné ukázať, že veľa Xidov nemá žiadne priame spojenie s Abrahamom, ich ospravedlnenie " starovekej vlasti" pre štát Izra(H)el(l) by potom bolo úplne podkopané. (Barnes Review: The Khazars, Non-Semitic xews)

Matka všetkých holo(x)austov
Bolo by oveľa vhodnejšie opísať ako Holoxaust celú 2. svetovú vojnu, nie iba utrpenie Xidov počas nej
(organizačně spáchané xido-chazarskými bankstery, pro donucení k vandru do "Země zaslíbené", pro vykořenění a závislost přeživších oloupených souvěrců a nenávist ke gojimům).
Bombardovanie a spálenie najkrajších miest a diel Európy, smrť desiatok miliónov ...nemilosrdné vykorenenie, vyhladovanie, znásilnenie a vyvraždenie desiatok miliónov nevinných civilistov zo všetkých národov a etnických skupín Európy – to bol najväčší Holoxaust, aký svet kedy poznal. Civilizovaný svet bude po mnohé nasledujúce generácie pociťovať kultúrne a genetické dôsledky 2. svetovej vojny.
...Chamberlain...povedal, že otázka nemecko-poľských hraníc nebola hodná krvi jediného anglického pešiaka. ...(Propaganda o) „dobrej vojne“. Ak je smrť 50 miliónov ľudských bytostí dobrou vojnou, tak čo presne je vojna zlá? Prirodzene, tie isté sily, ktoré propagovali Holoxaust nám taktiež nahovárali potrebnosť vojny, a norimberské procesy určily, že konečnú vinu za vojnu nesú Nemci.

x x x

Hlavními pachately okupace Československa, vyhánění a olupování lidí, a následných lidských jatek a ničení, byli výše zmínění xido-chazarští banksteři.

366302

3.9.2018 6:39

1683 – Bitva u Vídně.

omar 147.?.?.?

Nie som si istý, ako sa táto udalosť priamo týkala českých zemí. Ale dobre, bol to jeden veľký štát - Habsburgská monarchia.
Asi by sa malo zdôrazniť toto: "Bitku vyhrali poľsko-rakúsko-nemecké sily (Svätá liga) na čele s poľským kráľom Jánom III. Sobieskim "
(https://sk.wikipedia.org/wiki/Bitka_pri_Viedni)
(http://zivot.pluska.sk/clanok/14866/jan-sobieski-pri-viedni-zachranil-europu-pri-sturove-dostal-facku)
Teda na prvom mieste sú poľské sily...

Tých osmanských smradov sme poslali do horúcich pekiel. Dnes si to zeme typu A či D ani nevážia.

(https://echo24.cz/a/S6Lin/socha-polskeho-osvoboditele-od-osmanu-ve-vidni-zatim-nebude-kvuli-ohledum-na-turky)
(Podle zapojených do přípravy odhalení sochy slavného turkobijce má však zrušení slavnostního umístění sochy jiný důvod. Starosta podle nich při svém rozhodování podlehl tlakům nejrůznějších zájmových skupin, zejména muslimských či tureckých, které vztyčení sochy považovaly za nevhodné)
.[bliji]

366283

3.9.2018 6:58

Díky za celou sérii

ObcaneCR.cz 94.?.?.?

Poděkování autorovi.

366284

3.9.2018 11:06

RE: Díky za celou sérii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 366284

... včetně finálového odstavce. A že tu předchozí komentář napsal Slovák, tak jednu připomínku (mám Slováky rád; pokud jsou s námi jeden národ, nic proti tomu, pokud jsou jiným národem, ať nemigrují do našich zemí, platí pro ně totéž, co pro každého migranta: ať sedí doma na pr.eli a neleze jinam – vystavuje se nebezpečí odsunu, který tak jako tak přijde): mám na mysli postoj slovenské katolické církve a ovšem všech v linii nadřízených až navrch. Rusofobně si vybrali pro současné blahořešení reakci na zločin ejhle ruského (byl-li to Rus, zas tak podrobně se v tom nechci hrabat) zločince. A už to jede. Na tzv. Duších (nebo Duši?) a hvězdách už pak český katolický blábolil rusofobně psal o "osvoboditelích". Byl napomentu za ty uvozovky, nevím, zda je tam ještě má. Takže pěkné blahořečení a cílený souvztažný výsledek – olej do katolické rusofobie. Pokud bude katolická církev takhle blbnout (je toho podobného dnes a denně mraky), ať se nediví, že začnou zase akce proti ní; ne že bych jí to přál, ale stačí se podívat do nedávné historie, o níž i Cruxův seriál (a nestačí ani jen mlčet, jako sice oficiálně nejmenovali podporu pro zmetka-kandidáta Drahouše, ale nechali národofoby ze svých řad štvát).

366287

3.9.2018 14:30

RE: Díky za celou sérii

omar 109.?.?.?

Reakce na 366287

Nikdy sme s Vami jeden národ neboli. To boli blúznenia TGM a E. Beneša.
Dobre pomútili vzťahy.
S Turkami ste sa nikdy nestretli. Celý nápor znášal Balkán a zeme po Viedeň.

Huni vždy bojovali proti katolíkom = zrádzali za misu šošovice od Turkov. Aj dnes:

https://www.hlavnespravy.sk/orban-v-kirgizsku-dnes-uz-neplati-ze-kapital-vedomosti-prudia-zo-zapadu/1509322

Dnešná katolícka cirkev je to, čo sa zapája do boja proti pravosláviu.
Timing blahorečenia toho zavraždeného dievčaťa je obdivuhodný. Klobúk dolu pred tými zmrdmi.
Treba poznamenať, že aj za peniaze Vatikánu sa zastavil prúd Osmanov pri Viedni na Západ. Teda aj do Českých zemí.

366290

3.9.2018 15:27

RE: Díky za celou sérii

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 366290

Rakousko -Uhersko bylo první novověkou evropskou říší, která uznala islám (po zabrání Bosny a Hercogoviny).

366291

3.9.2018 18:32

S Vaší neznalostí "S Turkami ste sa nikdy nestretli. Celý nápor znášal Balkán a zeme po Viedeň." zásadně nesouhlasím

Croix 94.?.?.?

Reakce na 366290

S Vaší neznalostí "S Turkami ste sa nikdy nestretli. Celý nápor znášal Balkán a zeme po Viedeň." zásadně nesouhlasím, bez českých lidských, materiálních a ekonomických zdrojů by se Střední Evorpa neubránila : https://kaliyuga0.webnode.cz/news/ceska-tradice-boje-proti-rozpinavemu-islamu/

366296

3.9.2018 19:54

== RE: Díky za celou sérii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 366290

Blouznění profesora Masaříka přišlo hodně českých generací pěkně draho. V čechách je dnes ale slovenská migrace minimálně 10 procent obyvatelstva. Co je schopné zmizí v Americe, a to neschopné zůstává tady. Slovenské migrantky jsou dnes manželkami jakýchkoli českých činitelů a podnikatelů od prezidenta dolů. Co třeba nejrůznější slovenští opálení komerční rappeři. Nejšílenější jsou ale davy slovenských stidentů, kteří zde studují bezplatně třeba do třiceti...

[velký smích]

366298

4.9.2018 11:47

RE: == RE: Díky za celou sérii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 366298

Když vidíme na starých fotkách generála Štefánika ve francouzské vojenské čepici, vypadá to mírně tristně. Takový indžinýr Babiš chodí proto možná z konspiračních důvodů dnes v čechách raději v bez klobouku...

[velký smích]

366306

5.9.2018 16:02

RE: == RE: Díky za celou sérii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 366306

Jak by vypadal soudruh Babiš s "elpíčkem" na hlavě...

/"Elpíčko" se říkalo v roce 1968 sovětským generálským čepicím.../

[velký smích]

366321

3.9.2018 16:27

RE: Díky za celou sérii

Gippius 89.?.?.?

Reakce na 366287

TItulek clanku má myslím název září v českých dějinách.

366293

3.9.2018 17:57

RE: Díky za celou sérii

svatoslav butora 85.?.?.?

Reakce na 366287

Přeji hezký den. Povedlo se jim, provokatérům bez zázemí opět vyvolat rozeštvávací rádoby diskusi. Tohleto dělají USA-dinosaurům sloužící ještěrky všude ve světě. Naposledy kupř. v Syrii. Všechno rozeštvou a pak přijdou USA-dinosauři a pomáhají a budují "vzkvétající" Jurský park. Někdy je dobré zkrotit svou pravdomluvnost a nelít olej do ohně degradačních slovních soubojů. Teď by se někomu náramně hodilo, aby se lidé národů střední Evropy vzájemně odcizily, aby to mohly tady uvádět do stavu "míru" síly černě-zelené koalice.
Jsme a byli jsme téměř všichni ve střední a východní Evropě podobného rodinného smýšlení, než téměř všechny oblasti života padly do chapadel chaosu cizí slizké chobotnice cizí Moci. Můžeme přeci zůstat rodinou států - i když jako obvykle mírně rozhádanou - bez nenávisti. Nepouštějme sem pomocí nesmyslného vracení se k nesmyslným hněvům z minulosti dnešní cizí síly černě-zelené koalice ze Západu.

366295

3.9.2018 22:04

RE: Díky za celou sérii

Prednohor 91.?.?.?

Reakce na 366287

Vážený pán 82.?.?.? by si už vo svojom abrahámovskom veku mohol konečne uvedomiť, že tak, ako sme dnes všetci kolóniou brusele, pred 100 rokmi sa Slováci stali kolóniou Prahy. A peňazovody vždy idú od kolónií k centrám moci a ani v ČSSR tomu nebolo nikdy naopak. A tomu odlivu mozgov z bývalých kolónií nefandí nikto ani u nás doma a asi ani u vás,,,,samozrejme z Čiech to je hlavne odliv do nemecka, že áno! Takže tento systém funguje už dobrých 200 rokov v západnom svete a môžete byť radi, že na rozdiel od západných koloniálnych mocností ste doteraz zlízli iba smotanu. To píšem ako príslušník slovenského národa a žiadneho iného, ak by snáď mohol niekto oponovať.

366299

3.9.2018 11:22

Jen malé doplnění.

Joseph Chlor 89.?.?.?

13. září 1938
Teroristický útok zfanatizované německé henleinovské luzy na četnickou stanici v Habartově (mimochodem - poměrné pravdivě na tuto teroristickou akci upomíná scéna z Vávrova hraného filmu " Dny zrady"....na netu pak např. text "Habersbirk (Habartov) – 13.9.1938 Skutečný začátek druhé světové války?"[mrknutí jedním okem].
Připomeňme si tedy památku těchto skutečných hrdinů a oběti boje s německým nacistickým terorismem - zavražděni byli praporčík KOUKOL, četníci ROUBAL a ČERNÝ, strážmistr KŘEPELKA. Strážmistr PARDUS (před jeho očima teroristé mučili jeho ženu, jemu samotnému prý do ucha vyryli hákový kříž....), PŘIBEK a Růžena PARDUSOVÁ naštěstí zraněním nepodlehli a přežili. Čest vzdejme i všem ostatním, kteří tehdejšímu terorismu Němců a Sudeťáků aktivně bránili.
Jen tak mimochodem - tehdy ještě nebyla podepsána dohoda mezi Německem, Velkou Británií, Francií a Itálií (tkzv. Mnichovská " dohoda" ) - která mj. postoupila Německu i obec Habartov....ale už 19. září 1938 Británie a Francie vyzývají československou vládu, aby odstoupila pohraniční oblasti s více než 50 % německého obyvatelstva Německu.....bez ohledu na teroristické útoky , prováděné touto " většinou" - za přispění jejich spojenců v Deutsches Reich....bez ohledu na umučené a zavražděné československé četníky, vojáky, důstojníky a další občany.....

Douška.
Daniel Herman si ale vybral pro svou kandidaturu do Senátu obvod č. 44 (Chrudimsko – Havlíčkobrodsko). A volby proběhnou až v říjnu - to už bude ČTV a spol. vzpomínat asi na zábory Němců, možná však přijdou na přetřes i obdobné události, jako byla ta v Habartově - např. "Liptaňská tragédie 1938"....

366288

3.9.2018 11:47

Zase to zname

ppppp 81.?.?.?

Nebyl duvod, nemohlo. V logice plati, ze pokud nevime, jaky mohl byt duvod, tak nenapiseme, ze nemohl byt duvod.
Dubcek take nejspis nebyl pouze filantrop, ale mohl sestat uzitecnym idiotem:
https://www.hlavnespravy.sk/roman-michelko-dubcek-...

Dobova fotka Dubceka se Sorosem:
Vložený obrázek

366289

3.9.2018 16:11

Polsko-Litovské vojsko.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

V roku 1683, ked išli Polsko -Litovský bojovníci pomáhat Viedni vypálili, vyrabovali, vyvraždili oravu. Iba to zostalo nažive,čo sa schovalo v horách.Za to im teraz dakujeme, svatým bojovníkom.

366292

3.9.2018 16:42

RE: Polsko-Litovské vojsko.

omar 109.?.?.?

Reakce na 366292

Každý chlieb má dve kôrky. Máte pravdu, neboli svätí...

366294

4.9.2018 6:36

Dubcek byl znehodovan

Kadlik 109.?.?.?

Proc tam rovnou nenapisete co si uz od 92 povidaj i ty nejmensi vrabci na svete a to ze dubcekova nehoda byla provedena na zakazku operativcema CIA v evrope a presne odpovida zpuspbu jakym se CIA v zahranici zbavovala nepohodlnich lidi a politiku kteri nesli primo na ruku americkym zajmum [cool]

366304

Příspěvků: 19

03.09. 00:27 Václav Havel  Začátek II.světové války
04.09. 00:46 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Začátek II.světové války
03.09. 06:39 omar  1683 – Bitva u Vídně.
03.09. 06:58 ObcaneCR.cz  Díky za celou sérii
03.09. 11:06  RE: Díky za celou sérii
03.09. 14:30 omar  RE: Díky za celou sérii
03.09. 15:27 Joseph Chlor  RE: Díky za celou sérii
03.09. 18:32 Croix  S Vaší neznalostí "S Turkami ste sa nikdy nestretli. Celý nápor znášal Balkán a zeme po Viedeň." zásadně nesouhlasím
03.09. 19:54  == RE: Díky za celou sérii
04.09. 11:47  RE: == RE: Díky za celou sérii
05.09. 16:02  RE: == RE: Díky za celou sérii
03.09. 16:27 Gippius  RE: Díky za celou sérii
03.09. 17:57 svatoslav butora  RE: Díky za celou sérii
03.09. 22:04 Prednohor  RE: Díky za celou sérii
03.09. 11:22 Joseph Chlor  Jen malé doplnění.
03.09. 11:47 ppppp  Zase to zname
03.09. 16:11  Polsko-Litovské vojsko.
03.09. 16:42 omar  RE: Polsko-Litovské vojsko.
04.09. 06:36 Kadlik  Dubcek byl znehodovan

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,43 Kč
Australský dolar
16,52 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,48 Kč
1 unce stříbra
576,13 Kč
Bitcoin
1 161 631,66 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 641