Diskuze k článku

Liberální světový řád je mýtus

Příspěvků 12

31.8.2018 15:03

NWO vs. MPWO

Jakub Sika 181.?.?.?

Pozor, je tu možná dezinformace. Pojem globalizační neoliberalizmus mi přijde zpackaný. Jsou tu 2 hlavní proudy: hegemonie USA, což už je dnes absurdita a pak multipolární světový rád (proti NWO), což je jen trik, jak lidem podstrčit neokomunismus či NWO 2. Hlavním hráčem je Rusko, jež dělá a organizuje hodně špinavé a nebezpečné práce (s použitím psychotronických zbraní + hra na spasitele, apod.) a tím je zvýhodněná hlavně Čína jako budoucí supervelmoc č. 1 + EAU, ale také USA, a nakonec existují plány na umístění světové vlády do odlehlé Austrálie kde nebude možné ji sesadit. Je to spiknutí sekce iluminátů proti zbytku a já žádnou světovou vládu ani neokomunismus nechci, a vy?

366244

1.9.2018 11:01

RE: NWO vs. MPWO

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 366244

[chechtot][chechtot][chechtot] Už dlouho jsem se tak nenasmál. Nechtěl bych být ve vaší kůži. Asi to máte hodně těžké, žít v těchto strašidelných bludech.

366258

1.9.2018 13:00

RE: NWO vs. MPWO

rosco 185.?.?.?

Reakce na 366258

naprosty souhlas.

366261

1.9.2018 15:14

RE: NWO vs. MPWO

Jakub Sika 181.?.?.?

Reakce na 366258

No já bych taky nechtěl, abyste byl v mojí kůži [smích]
Jinak tomuto se říká konspirační teorie a velká část z nich se ukázala coby pravda.

366264

31.8.2018 16:44

Je to, bohužel,realita

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Existující a od 80. let 20. století ve světě vítězící liberalismus, resp. neoliberalismus, má ty důsledky, že vítěz bere vše. Jinými slovy, dochází k privatizaci nezasloužených zisků stále užší skupinou všechoschopných a k socializaci veškerých ztrát, tedy k tomu, že otroci veškeré ztráty a náklady zaplatí ze svých mizerných příjmů. Je jasné, že takový systém rychle generuje na jedné straně miliardáře, na druhé straně stamilióny žebráků a lidí žijících pod lidskou důstojností. Že takové uspořádání je dlouhodobě neudržitelné, musí být jasné každému, kdo má alespoň trochu gyrifikovanou mozkovou kúru. Těch hloupých a dezorientovaných je však, bohužel, strašně moc. Miliardářům i jejich slušně placeným poskokům to samozřejmě vyhovuje, otroci se rvou mezi sebou za jidášský groš a kus chleba, zatímco boháči už neví jakou rozmařilost si příště koupit. Nebylo by vhodnější konečně namířit hněv a zoufalství těch miliard okrádaných, podváděných a obelhávaných otroků tím správným směrem ?

366245

1.9.2018 8:50

Rozkol v globalnej moci

eli 58.?.?.?

Tu zrejme nejde o nic viac, ako vaznu roztrzku v rodine zidovskej elity, ktora dominuje v mocenskej strukture zapadneho sveta, takmer od samotneho vzniku NATO.
V kratkosti: Porazka trockistov Stalinom, vystrasila tieto mocenske struktury tak
v Europe, ako aj za Velkou mlakou. V snahe zabranit sireniu marxisticko-leninskej ideologie, tato elita finacovala Hitlerovu vojensku masineriu s nadejou, ze sa im podari Stalina, znicit. Napokon, ako historia potvrdzuje, Hitler zradil, ustanovil kompaktny socialny system "Nacionalny socializmus,"ktory bol pre zidovsku elitu daleko nebezpecnejsi, ako ten sovietsky. Z tychto dovodov nastal v priebehu druhej svetovej vojny, dramaticky obrat. Ta ista elita, ktora Hitlera vyzbrojila, sa pridala na stranu Stalina a velkou mierou prispela k Hitlerovej porazke. Vznik NATO, posilnil odvahu americkej politickej moci (do ktorej uz hlboko zapustila korene zidovska elita) do takej miery, ze zatiahla Ameriku do nicivej "Vietnamskej vojny." Priblizne 19 rokov katastrofalneho priebehu, velke obete v tejto vojne, vyvolali mohutne protizidovske nalady, prejavy nenavisti, hlavne mocenska pozicia
a angazovanost Henryho Kissingera v tejto vojne, odhalila destruktivnu ulohu zidov
v mocenskych strukturach zapadu. Tato skutocnost bola v podstate sucastou podnetu k vzniku neokonzervativneho hnutia, ktory sa datuje do rokov trvania vietnamskej vojny. Zidovska odnoz v americkych elitnych kruhoch, si plne uvedomila, ze k zaujatiu pevnej a trvalej pozicie v mocenskej sieti USA, je nutne zbavit sa tejto nebezpecnej stigmy, za ktorou je asociacia k zidovstvu samotnemu. Kazdy vacsi vojensky konflikt, sa im moze stat osudnym. Druha svetova a Vietnamska vojna, sa stali neklamnym vystraznym znamenim, trvalej existencie takejto hrozby, pokial bude tato stigma sucastou, ich generacnej obnovy. Neokonzervativci, su si plne vedomi aj toho, ze pokial bude existovat Izrael, tejto stigmy, sa ich buduce generacie nebudu moct zbavit, trvala integracia do spolocnosti v ktorej dominantnu poziciu si chcu uchovat, nebude za takychto podmienok mozna. Zrod ISISu, nemozno povazovat za nahodnu udalost. Vyzbroj a financne prostriedky na ziskanie clenov tejto militantnej skupiny dosahovala gigantickych rozmerov. Nie je mozne financovat a uviest do chodu takuto rozsiahlu vojensku operaciu, bez podpory USA. Ako vyplyva uz zo samotneho nazvu, toto militantne zoskupenie, malo vytvorit islamsky stat oklo samotneho Izraela, ktory sa mal v konecnom dosledku stat, aj jeho obetou. Tento zamer neokonzervativcom nevysiel, len vdaka iniciative skupiny za Henry Kissingerom, ktora na ochranu Izraela, zmobilizovala zidovsku oligarchiu v Rusku, vedenu Putinom. Teda o moc nad touto planetou sa urputne bojuje. Na jednej strane tu mame americkych neokonzervativcov, ktori usiluju o dominantne postavenie
v globalnom meritku s centrom riadenia za Velkou mlakou a na tej druhej, stoji daleko nebezpecnejsie hnutie Talmudistov, ktori usiluju o vytvorenie noveho globalneho otrokarskeho systemu s vladnucim centrom v Jeruzaleme.

366253

1.9.2018 9:32

Destrukcia vs. evolucia

marek majstri (tečka) krupina (zavináč) gmail (tečka) com 31.?.?.?

Poznam kopec bohatych ludi, ktori rozmyslaju o zachovani biosfery. IMHO obracat hnev miliard otrokov proti "panom" neni zrovna konstruktivne riesenie. Lepsie mi vychadza obcianska aktivita smerujuca k ekologickejsej a socialne spravodlivejsej spolocbosti. Uvediem priklad ako to robime my. Mame firmu, ktora sa venuje prirodnemu stavitelstvu. Cize sa snazime nahradit beton a toxicke materialy prirodnymi, netoxickymi a recyklovatelnymi. Zakazky, na ktorych spolupracuje viac ludi prerozdelujeme financne tak, ze urcite percebto ide firme a zvysok sa podla dohodnuteho kluca prerozdeli. Prijimame ludi, ktori maju pozitivny vztah k ekologii, cize je tu urcita zaruka, ze financie pouziju uvedomelo. Je to nas prispevok aktivnej prace k vseobecnemu dobru - naprave biosfery, vcetne tej ludskej casti. Popri tom samozrejme sirime nenasilne osvetu [smích]

366254

1.9.2018 11:24

RE: Destrukcia vs. evolucia

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 366254

S těmi, kteří už více než sto let vlastní FED a ovládají svět prostřednictvím měny dnes už kryté jen strachem z důsledků krachu, vojenskými agresemi, intrikami,vyvolanými státními převraty pod falešnou vlajkou, ekonomickým a finančním vydíráním a vykrádáním přírodních a lidských zdrojů po celém světě, nepřeberným množstvím gigantických mediálních lží a manipulací,zamlčováním nehodících se faktů, účetními a ratingovými podvody, se domluvit prostě nedá. Férové a slušné jednání považují jen za slabinu protivníků. Denně se o tom můžete přesvědčit, pokud jste soudný a nezaujatý.

366260

1.9.2018 16:29

RE: Destrukcia vs. evolucia

Murkoslav 82.?.?.?

Reakce na 366254

Netreba si mýliť a zamieňať bohatých podnikateľov s ultra-mega bohatými jedincami, ktorí majú v majetkovom portfóliu sumičku za rádovo ticíce až desaťtisíce miliard dolárov. Tí úplne na špici pyramídy majú skôr, ako o ekológiu, záujem o bohatstvo a moc.

366267

1.9.2018 9:56

Zhroucení brettonwoodského systému v roce 1971 - počátek mnoha velkých lumpáren

J_Pitralon 178.?.?.?

"Petrodolar - cesta ke 3. světové válce"
https://www.youtube.com/watch?v=XyeAVBE9miw

"Hasiči, architekti a inženýři vysvětlují mýty o 11. září 2001"
https://www.youtube.com/watch?v=KsruiF6WpHQ
[překvapení]

366255

1.9.2018 13:32

jasne, cerne je bile a bile je cerne

rosco 185.?.?.?

temer jedine co v tomto clanku souhlasi je nadpis. Liberalni ekonomicky a politicky poradek je neoddelitelne spjaty s volnym trhem. Jelikoz od okamziku zalozeni centralnich bank, v prve rade Fed 1913, a zahajeni manipulaci urokovych sazeb a peneznich objemu, prestaly volne trhy celosvetove existovat, prestal existovat i liberalismus a bylo legalizovano penezokazectvi, coz v konecnem dusledku odpovida planovacim systemum nekdejsich socialistickych zemi, trochu jinou formou.Z toho duvodu je nesmysl mluvit vubec o kapitalismu ktery bez volneho trhu a funkcniho penezniho systemu nemuze existovat, jde tedy zcela jasne o sabotaz kapitalismu a je treba mluvit o oligarchii, plutokracii a fasismu.(Definice fasismu je splnena, jestlize politicke loutky chrapou s koncerny v jedne posteli, coz splnuje vetsina dnesnich statu),To vse rizene z USA, nikoli liberaly nybrz sebrankou zvanou neocons, jejichz predaci a ideologove jsou temer bez vyjimky zidobolsevici nebo jejich pohrobci.(Leo Strauss, Kristol, Kagan, Wolfowitz,Perle,Rumsfeld atd.)Samozrejme MMF a Svetova banka jsou nastroji teto bankovni mafie ovladana v prve rade sionistickou sebrankou.

"umožnila zrod měnového systému Bretton Woods, který zničil systém „zlatého standardu“,
1. od 1913 USA zadny skutecny zlaty standard nemely byl to podvod,a 2. Bretton-W. zachoval alespon pro staty pred 1913 existujici pravo jedincu vymenit bankovky za zlato. Jeho zruseni Nixonem 1971 bylo vlastne vyhlasenim bankrotu.
Je treba si ovsem prestat namlouvat, ze tato zkorumpovana oligarchie ma jeste vubec neco pod kontrolou, vytvorenim giganticke kreditni bubliny se stali prakticky irrelevantnimi a budou odsouzeni prihlizet tomu jak se jejich vytvor a NWO sny zhrouti,pripadne vyvolani valky zcela jiste bankrotu nezabrani.

366262

2.9.2018 11:44

Uvnitr rodin (rodina - zaklad statu !!!) se zije po komunisticku.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Znam sice jednu rodinu, kde manzelka mesicne fakturuje manzelovi sluzby , ktere poskytuje rodine vyhradne ona (jake ma sazby za poskytovani sexu neni znamo)...ale ani ona neusiluje o hromadeni takto ziskaneho trzniho teritoria a financniho kapitalu za tim ucelem, aby obsadila dalsi a dalsi teritoria (a mohla tak fakturovat dalsi a dalsi castky a ziskavat tak dalsi dodatecny kapital...a treba si na takovouto praci za takto ziskany kapital najimat na tuto praci jine zeny a ty pak vysilat ve svem financnim a trznim zajmu do dalsich a dalsich teritorii atd atd..).
Ne , i ji (pokud tedy je znamo) staci neimperialisticke a antibyznysove schema, nekdo by to mohl nazvat treba STAGNACI - a nebyl by, co se tyce uziti a vyznamu slov ekonomickeho zargonu, daleko od pravdy.

Jde samozrejme o " dobrovolny " (uvozovky proto, ze maloktere chovani subjektu je v prirode cineno dobrovolne, i pudy u zvirat jsou vlastne prostredkem donucovacim, zvire nema tu svobodu, aby tyto pudy mohlo odvrhnout....u cloveka k tomu navic pristupuji i omezeni, narizeni, regulace atd, dane kulturou) typ komunismu. Obdobne jak je tomu v komunitach napr. Hutteritu v Severni Americe (take tam funguje rada omezeni, dana mj. spolecenskym tmelem techto spolecenstvi, ve kterem prevazuje nabozenska slozka).
Jak se to ma potom s liberalnim radem a zivotem lidi uvnitr rodin ? Ktere faktory, ktere hybne motivace, determinanty a predispozice ,kterymi se vnitrni zivot rodin ridi a naplnuje, vyplyvaji z povahy komunistickeho schematu - a ktere z povahy liberalniho (autenticky liberalniho, tedy ne liberalismus jako prostredek souzici k zotrocovani individua ci mas, ale liberalismus jako idea vedouci k osvobozeni jednotlivce i spolecenstvi jednotlivcu) ? Je mozne ze liberalismus a komunismus vnitrniho zivota rodin mohou - ve svych protikladech , vytvorit takovy druh rovnovahy, na kterem pak lze stavet i vyssi organizacne - spravni celky spolecnosti ? Je mozne oddemonizovat pojem " komunismus" tak, ze se posune smerem k pojmu " liberalismus" - ze obsahy jednoho pojmu naamalgamuji a posleze mozna i hybridizuji obsahy pojmu zdanlive to protichudneho takovym zpusobem, ze se nova kvalita rovnovahy dokaze promitnout do zivotni praxe i mimo vnitrni zivot rodin ?
Evropane jsou pythagorejci (bludy o zidovstvi Evropanu jsou nesmyslem), uvazuji v parametrech. Coz je mj.,( pratelstvi je sdileno, proc nespoluvlastnit i kus dreva nebo hadru ?) privedlo k tomu, ze dali prednost spolecnemu vlastnictvi.

366275

Příspěvků: 12

31.08. 15:03 Jakub Sika  NWO vs. MPWO
01.09. 11:01 Lovec idiotů  RE: NWO vs. MPWO
01.09. 13:00 rosco  RE: NWO vs. MPWO
01.09. 15:14 Jakub Sika  RE: NWO vs. MPWO
31.08. 16:44  Je to, bohužel,realita
01.09. 08:50 eli  Rozkol v globalnej moci
01.09. 09:32 marek  Destrukcia vs. evolucia
01.09. 11:24  RE: Destrukcia vs. evolucia
01.09. 16:29 Murkoslav  RE: Destrukcia vs. evolucia
01.09. 09:56 J_Pitralon  Zhroucení brettonwoodského systému v roce 1971 - počátek mnoha velkých lumpáren
01.09. 13:32 rosco  jasne, cerne je bile a bile je cerne
02.09. 11:44 Joseph Chlor  Uvnitr rodin (rodina - zaklad statu !!!) se zije po komunisticku.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 1

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 2

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 292