Diskuze k článku

Skleníková Země: Zánik planetárního systému pro udržení života?

Příspěvků 36

15.8.2018 8:47

Nebezpečný je metan z tajícího permafrostu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Koncentrace CO2 v atmosféře i při dnešních vysokých hodnotách (kolem 405 ppm) nepředstavuje tak velké riziko, jako možný únik metanu z tajícího permafrostu. Pokud by začal ve větší míře unikat do atmosféry, tak by došlo k mnohem rychlejšímu zvýšení průměrné teploty ovzduší. Roztávání permafrostu bude jen otázka času, možná k němu začne docházet už za 15 let.[překvapení] Můžeme jen doufat, že s tím související únik metanu do amosféry nebude nijak velký.

365775

17.8.2018 19:27

RE: Nebezpečný je metan z tajícího permafrostu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 365775

No já nevím. Kdyby miliony kilometrů čtverečních permafrostu neležely v Rusku ale třeba v USA, jestli by se taky dělal takový humbuk kolem "nebezpečného metanu z permafrostu" [vyplazený jazyk]

Jestli náhodou víc metanu nevyprdí krávy na obřích "farmách na stejky" v USA, Argentině atd. Svého času se o tom taky hodně psalo, ale nějak to utichlo a pořád se vytahuje ten zlý ruský permafrost.

365878

15.8.2018 9:38

Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Nenapsali to náhodou nějací nobelisti? Bláboly o anonymním skleníkovém efektu, o anonymním globálním oteplování mají naopak zastřík skutečné konkrétní příčiny srabu tak, aby nemohlo dojít k nápravě. Řeknu Vám jen jednu (z mnoha, např. solární baroni, řepková bionafta, sodomie je dle US vědosrá.ů normál) konkrétní příčinu:
Blbá hovada všude
"Ve chvíli, kdy Český hydrometeorologický ústav vydá výstrahu, že hrozí nedostatek vody,
sejdou se krajské komise."
"Jan Graubner sloužil mši svatou za moravské vody a moravským vodám požehnal."
"Sucho totiž sužuje Českou republiku už pátým rokem v řadě."
Ale někdo by měl říct, zda se má napršená voda kde usadit,
aby se mohla postupně odpařovat a mohlo pršet.
Spíše se totiž zdá, že lidé si sucho vroucně přejí a dělají pro ně maximum.
Přejí si nové asfaltové plochy.
Chtějí dálnice.
Přejí si nové betonové plochy.
Chějí parkoviště.
Chtějí a stavějí stále nové budovy.
Přejí si zemědělskou velkovýrobu.
Komunisti rozorali nějaké meze, noví papaláši rozorali všechny meze.
Všechny prameny svedli z luk do koryt.
Odstranili všechny bažiny, kromě bažiny politické.
Krátce a jasně, ploch, kde by se voda držela každoročně masivně ubývá.
A že v Německu je sucho větší než u nás?
No bodejť, Německo náš vzor.
Tam je bordel o čtvrtstoletí dýl než u nás.
A tak se sejdou komise a arcibiskup volá po vodě.
Ještě by měli říct lidem i Pánu Bohu, kde by se ta voda měla zachytit.
Takže ani Pán Bůh nesešle vodu, když nemá odkud by ji vzal.
Možná se blbá hovada dají na čarování než tu bude poušť.

365779

15.8.2018 11:18

RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.

hledač 188.?.?.?

Reakce na 365779

Toto je reakce typického nestranného pozorovatele. Shrne informace. A co více?
Krajské komise by se neměly sejít.
Graubner by neměl sloužit mše.
Odstranit asfaltové plochy, silnice, auta zrušit, založit meze, vysadit remízky, větrolamy...... . Stačí jen dvě slova a ne tento výčet. Je pozdě.

365785

15.8.2018 11:32

RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 365779

Ano, na to všechno, na tu blbost evropského člověka je i Pánbů krátkej, ale přilezou ti černí mu-slimáci s těmi svými mobilními imkubátory a Alláh vše vyřeší...i ty zelený eko(ne)logický žabičky i duhový impotentní idioty a jejich pirátský fankluby...[velký smích]

...vsjo bůdět a bude to jednoduchý, jako facka, kterou my už dát neumíme, jen ji i s kopancem trpělivě každý den přijímáme a vymýšlíme si ty nejpitomější výmluvy, jak zdůvodnit svojí zdegenerovanost a sebevražednou pasivitu...

365789

15.8.2018 13:11

RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.

hledač 188.?.?.?

Reakce na 365789

Vy ale nevymýšlíte nic. Vy jen rekapitulujete.

Zrušit do konce r.2018 všechny automobilky, ano?
Auta starší 10ti let okamžitě sešrotovat, ano?
Okamžitě posílit výrobu energie,ano? Bez atomu, bez uhlí, ano?
Okamžitě zrušit všechny armády, ano?
Přestat vyrábět zbraně,ano?
Kde to jde, postavit za ušetřené peníze přehrady, ano?
Všechny ušetřené prostředky dát do lesů, vody, půdy, ano?
Zrušit nadbytečné televizní programy, ano?
Značně omezit tzv. módu ve všem, ano?

Změnit člověka!!!


. . . . . . . . .

365791

15.8.2018 13:51

RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 365791

Ano, "změnit člověka", ale jedině k lepšímu, zatím se ty změny, které kolem pozoruji, ubírají právě přesně na opačnou stranu a obávám se, že dnešního člověka "změní" a odvrátí od toho nesprávného směru jen zásah do hlavy ze zbraně dostatečného kalibru...[chechtot]
Ale jak "změnit člověka"??!!
To, že se vymyslí další z řady náboženských šidítek a nahradí se jím ty dnešní svět ani člověka nezachrání. Obávám se, že už člověku není pomoci, že po "přešlapování" na místě začal velmi rychle couvat a že tu svojí možnost, kterou dostal, už promarnil...

365794

16.8.2018 7:25

RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.

disident 83.?.?.?

Reakce na 365779

Skoro třicet let se tady hlásaly havlovské žvásty o tom,že budování přehrad a nádrží bylo projevem komunistické gigantománie a nově budovaná společnost je nepotřebuje(Havel a jeho melody boys dokonce usilovali o vypuštění novomlýnských nádrží-dnes se budou zvyšovat o cca 37cm).Tato squadra idiotů si vůbec nevšimla toho,že vlivem našeho geografického umístění,voda pokud není zadržena,odtéká do sousedních zemí..Za komunistické "hrůzovlády"bylo vybudováno 32 přehrad a nádrží s plochou větší než 100 ha,v době budování kapitalismu,demokracie a svobody žádné.U nás za minulého ražimu existovaly velké stavební podniky,které zvládaly technologii budování vodních děl.Po roce 1990 byly tyto podniky na nátlak Západu buďto zrušeny nebo vytunelovány(sám si na ten proces pamatuji,jelikož jsem stavbař).Posledními přehradami dokončenými již po roce 1990 byly Dlouhé Stráně a Slezská Harta.Takže viníci tohoto stavu jsou známi,ale nesmí se o nich hovořit,protože by se tím narušovaly bajky o "otcích zakladatelích"polistopadového státu svobody a demokracie.

365812

18.8.2018 13:13

výstavba nových přehrad?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 141.?.?.?

Reakce na 365812

U nás je přehrad až příliš. Likvidace dalších krásných údolí v zájmu betonářské lobby nepovažuju za přínos. (a že si už brousí zuby na stavbu desítek nesmyslných "protipovodňových" přehrad)

Stačí se podívat, co ti dobytci dělají při "revitalizaci" koryt řek. Vylijí dno betonem, do toho nahází pár balvanů aby se neřeklo a pak tam nepáchne jediná ryba nebo vodní živočich.

Za socíku šlo o vybudování základní infrastruktury zajišťující bezpečnost, energetiku a zdroje vody.
Dnes už je to jen o nesmyslném lití betonu do krajiny a tunelování příslušných dotací.

Na závěr k těm Novým mlýnům (mušovská přehrada). Tak to je největší vybagrovaná bažina v ČR s hloubkou 4 metry. Ta se zanese velmi brzy a nevím kde se vezmou ty desítky miliard na její rekultivaci. Tady soudruzi opravdu šlápli vedle.
A to nás čeká brzo s desítkami ostatních nádrží. Za čas se zanese každá, nemluvě o tom, že mají i svoji projektovanou životnost.

Třeba Brněnská přehrada z kvalitního předválečného betonu vypadá po těch 80 letech tak, že bych si pod ní nemovitost ani omylem nekoupil.
A to už budou stovky miliard potřebných na sanaci toho všeho co se vybudovalo po válce.

A to naštěstí nemáme kapitalistickou kvalitu přehrad s životností 50 let:
https://zpravy.idnes.cz/prehrady-usa-havarijni-sta...

365893

15.8.2018 10:38

Island

Scipio 85.?.?.?

Na Islandu su stale ladovce. Ked tam prisli vikingovia tak tam neboli, bohuzial pre US vedcov tuto skutocnost zapisali. Takze sme stale take +4 stupne vzdialeny od stredovekeho tepleho obdobia. Takze len kludne vsetci pumpujme CO2 do atmosfery, je to dobre pre rastliny a zvysuje to urodu a zrazky. Pre vsetkych neznalych fyziky - vysoke teploty v lete v Europe a malo zrazok je dosledok ochladzovania a nie oteplovania (myslim ochladzovania oceanu, ktory tvori 3/4 povrchu planety).

365781

15.8.2018 13:06

RE: Island

Inspektor Spektátor 62.?.?.?

Reakce na 365781

Když na ICELAND Vikingové přišli, tak tam ledy byly! Proto se ta země taky tak jmenuje! Že Grónsko se jmenuje zelená země zase dokazuje, že na Zemi patrně byla jiná distribude tepla a dešťů. Pro ledovce nestačí jen zima, musí mít i vodu, ze které se tvoří... Již před 20 lety jsem četl o tzv. globálním stmívání - většinou je viníkem letecká doprava. Na Zemský povrch (ale o to více do atmosféry Země), jejíž povrch je ze 79% tvořen vodou, dnes prý dopadá o cca 15% méně slunečního svitu! Takže si to poskládejme: Méně svitu na povrch oceánu = méně dešťů = není co by se odpařilo do horních vrstev atmosféry (a tam to odevzdalo do vesmíru teplo) a studené to dopadlo na povrch kontinentů, aby je to ochladilo. Povrch kontinentů je navíc odlesněn a vybetonován a asfaltován = když tam něco naprší, hned to odteče... Další věc je, že méně svitu v Oceánu = méně fytoplanktónu = méně ryb = není co by stahovalo z atmosféry CO2 atd. Tvrdit, že hlavní problém je CO2 a další skleníkové plyny je vytržení jedné věci z celého kontextu. Je to prostě komplexní problém. Faktem je, že lidstvo narušilo samoregulační teplotní mechanismus Země. O tom nepochybuji, ale viníka CO2 vnímám jako okrajového.

365790

15.8.2018 13:36

RE: Island

hledač 188.?.?.?

Reakce na 365790

Je celkem jedno, o čem pochybujete či nepochybujete. Důležitější je, jaké navrhujete řešení, které se dá stihnout, než nastanou ty příšerné důsledky. Drasticky lze všechno škodlivé omezit. Všichni lidi by se měli začít IHNED chovat jinak. Jak to udělat, That is a question, že? Budou chtít se sami lidé "předělat" ku prospěchu planety a životního prostředí pro budoucí generace?

365793

15.8.2018 21:13

RE: Island

Inspektor Spektátor 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 365793

Tady se asi nic navrhovat už nedá, když je na planetě expandující hafl bytostí se středověkým smýšlením, kteří se netrápí ekologickými potížemi Země, ale tím, jak dobývat Evropu dělohami...
Můj návrh je - je třeba prvně něco udělat se všemi lidmi - jejich myslemi a myšlením. Současné vědy o mysli ale bohužel tragicky selhávají. Aby ne, když pracují v zájmu zisku Pharma bussinesu a ne v zájmu lidstva... Tak je třeba hledat jiné, i neortodoxní řešení. Ale jaké?

365806

15.8.2018 16:38

RE: Island

Scipio 85.?.?.?

Reakce na 365790

Tu to mate, ze pocas tzv. stredovekeho teplotneho optima bol Iceland bez ladovcov (v AJ).

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1571086609013049

365801

15.8.2018 10:58

Život alebo kapitalismus?

tartus 213.?.?.?

Život si vždy najde cestu. Miliony rokov po smrti posledneho kapitalustu tu stále bude život.

365783

15.8.2018 11:05

slnko mraky metán

jopp jopp (zavináč) centrum (tečka) sk 95.?.?.?

zvýšená slnečná aktivita, zvýšená oblačnosť, vodná para zadržuje teplo na Zemi.
Zároveň zvýšená oblačnosť znamená zvýšený odraz slnečných lúčov a teda menej tepla pre planétu. To je ten presný opak oteplovania, ktorý môže nastať. Ochladzovanie a doba ľadová.

Myslím si že nikto to nedokáže vyrátať, lebo jednotlivé vplyvy ako metán z permafrostu plus vodné pary kontra odrážavosť oblakov môžu mať natoľko zosilnený alebo naopak protichodný efekt, že iba pánboh vie, čo v konečnom dôsledku preváži, a či bude oteplovanie alebo doba ľadová.

Ohrievajú sa od zvýšenej aktivity Slnka aj zmrazené metánové či aké oceány na Jupiterových mesiacoch, tak kua aké CO2 z ľudskej činnosti???

365784

15.8.2018 14:08

Globaliizační pindy staré mindy

VP 80.?.?.?

Nezlobte se na mě, téma je velice zajímavé a titulek mě zaujal, ovšem zdroj článku i ti "vědci", jdou na ruku těm, kteří je platí a to jsou globalisté. Jejich zájmem není vyřešit situaci na planetě.
Klasicky se snaží běžné populaci namluvit to, že procesy probíhající na planetě Zemi, v solárním systému i v celé galaxii, jsou námi ovlivnitelné. Pokud by se řekla pravda, pak by nastala panika a chaos a procesy by se staly neřiditelné. Tudíž se lidem namluví, že ovlivnitelné jsou a cesta k vyřešení problému je přes uskrovnění se, podřízení se procesům globálního chudnutí, demografického překreslování, rezignaci na ekonomický rozvoj i budoucnost, na podíl na planetárních zdrojích, rezignaci na pro-národní politiku a podřízení se plně procesům globalizace. Zkrátka, rezignaci na vlastní životní prostor nejen pro sebe, ale i pro své děti a vnoučata. Lidé se uklidní, že mohou něco ovlivnit, globalisté posunou dál svojí depopulační agendu a absolutní kontrolu nad planetárními zdroji a mohou koncentrovat ty zdroje na svůj vlastní zájem, opustit tuto planetu, s nezbytnými mezistupni, které tomu budou předcházet. Samozřejmě o nás zde vůbec nejde, tak jako na Titaniku.
Jejich návrhy řešení jsou likvidační pro jakýkoliv stát, či globalizační uskupení, které je bude realizovat. O příčinách současného stavu naší planety, o tom, kdo tyto procesy po tisíce let řídí a proč je tak řídí, ani zmínka.
Myslím, že je vůbec ztráta času se k tomuto globalizačnímu elaborátu jakkoliv vyjadřovat. Je to, jako by si někdo myslel, že Kjótský protokol má ekologický charakter a má ambici něco vyřešit, protože ve skutečnosti je to pouze politický nástroj ekonomické likvidace a dosažení chudoby a efektivnějšího ovládání, opět z dílny globalistů.

365795

15.8.2018 14:53

Zánik většiny je špatně nebo dobře?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Mnoho lidí žije v iluzi, že evoluce člověka je samozřejmá a automatická. Že probíhá kontinuálně a průměrný člověk v evoluci nabývá stále lepších vlastností a schopností. Skutečnost je však bohužel dnes už jiná. Schopnosti, talenty i IQ masově rostoucí lidské populace se stále rozřeďují. Rostou davy podprůměrných (tedy neschopných, k ničemu nepoužitelných) jedinců. A ubývá mimořádně schopných lidských individuí a talentů. Totální nedostatek schopných lidí můžeme všichni pozorovat na vlastní oči. Například ve vrcholné politice.

Jak fungovala evoluce lidí dříve? Lidstvo na Zemi postupně procházelo takzvanými úzkými hrdly láhve (bottleneck effect). Těmi mohly být přírodní katastrofy, epidemie, stupidita elit, klimatické změny, ... V důsledku těchto efektů obvykle vyhynula drtivá většina neschopných a průměrných lidských jedinců. Vědci odhadují, že počet přeživších lidí poté klesl celoplanetárně pod 10 000 jedinců. Průchod evolučním úzkým hrdlem přežili jen ti nejschopnější. Darwin pojmenoval tento evoluční jev termínem "přírodní výběr". Po každém takovém průchodu "úzkým hrdlem" výrazně vzrostly průměrné lidské schopnosti. Neschopní jedinci byli prostě z reprodukčního cyklu násilně vyřazeni.

Otázka pro vnímavé. Odhadnete, co se stalo v lidských dějinách posledním evolučním úzkým hrdlem? A kdo byl tím "postiženým"?

Závěr? Poněkud kacířský. Je-li cílem evoluce zaplevelit Zemi hordami líných, neschopných, hloupých a jen po zábavě a zážitcích bažících lidí, pak je předpovídaná klimatická katastrofa nežádoucí. Ovšem je-li cílem evoluce přírodní výběr těch nejlepších lidských individuí, je nezbytná.

Krásné dny všem [smích]
Vojta

365797

16.8.2018 1:06

RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 365797

No jo, pane Vojto, napsal jste to dobře.

Ale to by ovšem znamenalo, že evoluce má nejen cíl (jak sám říkáte), ale také svou vlastní inteligenci. Odlišnou od té lidské. Avšak měřitelnou tím, zda dosáhne cíle, o němž píšete, nebo nedosáhne. Kdyby byla evoluce "hloupá", cíle nedosáhne. Uskuteční se něco jiného.

Nepochybuji o tom, že svého cíle dosáhne. A že s ní "ta nejlepší lidská individua" budou ze všech svých sil spolupracovat, třebaže mnohdy nedobrovolně. Už dnes mnoho lidí, kteří sami nepřežijí, pracuje vědomě i nevědomě pro ty, kteří přežijí. Právě aby přežili. U jiných životních forem je to podobné. Kde se tedy bere ta inteligence evoluce?

Kdybychom zaměnili termín "cíl" za "záměr", změní se tím něco? Patrně ne, protože slova jsou jen slova. Ale má-li evoluce inteligenci, její cíl je totéž, co záměr. Je však možné mít záměr a nemít zároveň i vědomí?

Celá moje úvaha je závislá na odpovědi na otázku, zda se evoluční cíle plní, či ne. Je-li evoluce evolucí, nebo jen řetězcem náhod, generujících chaos. Z něhož se život náhodně vynořil a zase se do něj ve svém zániku náhodně vrátí. Co vlastně (si myslíme, že) pozorujeme? Jak pravděpodobný je tak dlouhý řetěz náhod?

To, co pozorujeme, je závislé na tom, jak myslíme. Svoje okolí posuzujeme podle toho, jak rozumíme sobě. Evoluce a my. Co je čemu podobné (v našem myšlení), co je čeho obrazem? Na místo "evoluce" můžeme eventuálně dosadit nějaký jiný (náš) pojem.

Také Vám (i všem ostatním) přeji pěkný den [smích] .

365809

16.8.2018 22:04

RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 365797

Postižení jsou dlouhodobě všichni "nevyvolení", zejména bílá rasa (Slovani). Pro ně "vyvolení" chystají právě ono ředění, jak výstižně řekla jistá "vyvolená" Barbara Spectre. Aby ne, když pro "vyvolené" jsou "nevyvolení toto:

"Gójové se narodili jedině proto, aby sloužili nám. Jiné poslání kromě služby národu Izraele na světě nemají. K čemu jsou pohani potřební? Budou pracovat, orat a žnout. My budeme sedět jako páni a jíst," vysvětlil rabín.

K tomu, proč pohané vůbec žijí tak dlouho, prohlásil: "Pohani jsou jako ostatní - musí zemřít, ale Bůh jim dal dlouhověkost. Proč? Představte si osla. Když uhyne, přijde člověk o peníze. Je to jeho sluha, a proto je mu dán dlouhý život, aby pro Žida mohl dlouho pracovat.

Takže pane Vojto, jste jen osel a ten vzdělaný být nemusí.

365846

20.8.2018 6:52

RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?

cv 62.?.?.?

Reakce na 365797

Jenže v dnešní době tu katastrofu nepřežijí ti nejinteligenější, ale ti, kteří si dokázali nejvíce nakrást, popřípadě ti, kteří budou nejvíce bojovní a zvládnou žít na úkor ostatních. Jako podobná katastrofa úplně stačí kapitalismus. Vážně si myslíte, že při globální katastrofě někdo bude zachraňovat v prvé řadě ty, kteří tomuto světu byli skutečně užiteční? Já bych o tom pochyboval. Naopak pár bohatých zachrání ty, kteří pro ně budou bezmyšlenkovitě dělat. I v dněšní době bohatým záleží více na levné pracovní síle než na nějakém rozvoji společnosti - to koneckonců odstartovalo krizi s přistěhovalci.

365921

20.8.2018 13:36

RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 365921

Díky všem pánům za reakci.

Pane "94". Promiňte, vyjádřil jsem se hloupě. Evoluce samozřejmě nemá žádný cíl. Ani inteligenci. Ani nic podobného. Evoluce je jen pomocný přírodovědný pojem. Který v sobě zahrnuje důsledky působení přírodních zákonů. Působení obrovského množství přírodních zákonů. Například zákona kauzality, Paretiho pravidla, zákona o smyslu života, přírodního výběru, ... Povšimněte si, kterak lidé v posledních stoletích tyto přírodní zákony hrubě porušují. A to je pravá příčina současného úpadku.

Pane Lovče. Pokud je Vaše reakce odpovědí na mou "otázku pro zvídavé", tleskám Vám. Ano. Posledním zaznamenaným úzkým evolučním hrdlem byly nacistické Norimberské zákony. Vztahovaly se samozřejmě jen na židovské etnikum. Jaké důsledky to mělo pro Židy? Tlak Norimberských zákonů (i všech předchozích pogromů) přežili jen ti nejschopnější. Proto nalezneme u židovského etnika statisticky nejvyšší IQ (neplést s průměrným IQ občanů Izraele, které ředí množství tam žijících Arabů či černošských židů). Pro důkaz stačí pohlédnout na národnost většiny nositelů Nobelovy ceny.

Pane Cv. Promiňte, ale Váš způsob nahlížení na svět mi přijde poněkud dětinský. Proč? Protože bohatství přece vůbec nic nevypovídá o schopnostech jeho vlastníka. Mohl je totiž získat nezákonně, zdědit je, vyhrát v lotynce, …

Víte, čím se zcela zásadně liší schopní lidé od těch ostatních? SCHOPNOSTÍ SPRÁVNĚ SE ROZHODOVAT. A to nejen v klidu, ale i v kritických mezních situacích, kdy to většina prosťáčků vzdává. Takoví lidé dokážou projít úzkým evolučním hrdlem. A věděl byste, co je důležitou podmínkou pro to, aby se člověk uměl správně rozhodovat? Tak schválně. [mrknutí jedním okem]

Vojta

365925

21.8.2018 1:00

RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 365925

Pane Vojto, myslím, že extrapolovat evoluční vývoj nějakého druhu i celého života je docela dobře možné z jeho dosavadního vývoje. Asi jen v hrubých rysech a ne zcela přesně. Ale čím delší úsek pozorujete, tím přesněji. Například se zdá zjevné, že evoluce směřuje k stále složitějším a inteligentnějším životním formám. A ne naopak. Je tedy možné položit rovnítko mezi tento předpokládaný výsledek (např. inteligentní život, vznik inteligentních životních forem) a evoluční cíl? Odpověď je jenom čistá interpretace (toho) pozorování.

Tak, jako když vidíte číselnou řadu 3, 3.1, 3.14, 3.141, 3.1415, 3.14159,... S jistotou nikdy nevíte, jaký bude její další člen. Může to být docela klidně 7, nebo 42. Ale čím déle ji pozorujete, tím bláhovější by bylo nevidět, že posloupnost konverguje k číslu "Pí".

Podle mne jste se prve nevyjádřil vůbec hloupě, jen jste se teď lekl neočekávaného a asi nechtěného důsledku. Samozřejmě i očividné lze kdykoliv popřít.

365937

21.8.2018 14:00

RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 365937

Kromě toho, nevyvíjí se jen jednotlivé životní formy, ale i jejich schopnost mít vědomí. To je například jeden takový očividný a snadno pozorovatelný fakt. A s tou schopností (životních forem mít vědomí) se vyvíjí i vědomí samotné. Včetně toho Vašeho. Hezký den.

365969

15.8.2018 15:53

hodně naštvaná matka Země

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001.?.?.?

A co takhle nejjednodušší teorie? Že se na nás planeta už tak naštvala, že jsme ji ekologicky zdevastovali, oceány z 90% vylovili, deštné pralesy vykáceli, všechno zastavěli, zabetonovali a zalili asfaltem, nerostné zásoby komplet vyplundrovali za 150 let a ještě idiotsky zacházíme s jadernými zbraněmi a elektrárnami.

Podle ezoteriků je planeta zvláštní druh živé bytosti, s jiným druhem inteligence a vnímání než mají lidé. A jejím prioritním programem je sebezáchova. Když ji ten dvounohý hmyz na povrchu hodně naštve, tak spustí sebeočistný program. Asi jako když psa zbavujete vší.
A spíš než matka je to podle nich mladá žena, která se docela snadno naštve a neváhá smést z povrchu zemského další civilizaci v řadě (však oni si za tisíc let vybudují zase novou, ti šmejdi...).

Řada pradávných civilizací zmizela za neobjasněných okolností. A často to začalo podivnou změnou klimatu. Pak sucho, kobylky, neúroda a konec vyspělé a tím pádem snadno zranitelné civilizace. Ne náhodou se mýty "o konci světa" nacházejí ve všech kulturách.

Do dnešních dnů se planeta nevzpamatovala z devastace co způsobily starověké civilizace, původně zelený a pralesem porostlý Egypt, a další civilizace co kompletně vykáceli středomoří.
Opravdu, tam kde dnes v Řecku a Itálii vidíte jen skaliska, trsy tuhé trávy a neprostupné porosty trnitých křovin, tam byly rozsáhlé dubové lesy, co vznikaly po poslední době ledové.

365800

17.8.2018 9:58

RE: hodně naštvaná matka Země

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a0b:x:x:x:x:x

Reakce na 365800

Sergej Lazarev, ruský léčitel, známý u nás již od počátku 90. let, opravdu seriózní člověk, varuje a v podstatě tohle potvrzuje. Že mentální pole lidí může ovlivňovat i procesy ve fyzickém světě (viz zemětřesení v USA).

"Jak přežít rok 2020"

https://www.youtube.com/watch?v=gQg2puaHhuk

365856

15.8.2018 16:55

Intenzivní sečení zelených ploch

gippius 213.?.?.?

se na suchu také výrazně podepisuje. Tedy to sečení, kde se ponechá tráva zhruba ve výšce 3-4cm, takže vznikne step až poušť. Tento vyloženě gaunerský přístup znamená, že v půdě zahynou různé organismy, např. žížaly, tím se stane půda neprůchozím betonem, který nic nevsákne a všechna voda rychle odteče do kanálů a do řek. Takhle se to dělá ve většině obcí, protože jsou z toho penízky místním "podnikatelům". Až pořádně zaprší, i kdyby to bylo týden v kuse, nevyleze z takto "ošetřované" zeleně jediná žížala. Půda je mrtvá, ale stálo to zato. Pár hňupů zbohatlo. A tak je to s tou ekologií v různých oblastech podobné. Zisk jednotlivců je benefitem, ale to zlé nakonec připadne všem.

365802

16.8.2018 7:39

RE: Intenzivní sečení zelených ploch

ppppp 81.?.?.?

Reakce na 365802

Je to tak, chceli ste kosacky, mate kosacky. Moda kosit a nic pri tom nerobit, alibi na nicnerobenie a hluk na cely vikend.
https://www.youtube.com/watch?v=mgsJdVweuLY
Ani zvierata nezeru taku zaprasenu travu, kosenu pri zemi a spalenu prebytkom vykonu a plytvanim zdrojmi. Male benzinove kosacky by som zakazal.
Vysku travy obmedzil na min 5-10cm.
Ludia su mnohi lenivi a tupi.

365814

16.8.2018 8:47

RE: Intenzivní sečení zelených ploch

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 163.?.?.?

Reakce na 365814

V USA je agrobyznys napojený na pěstování trávníků od osiva, hnojiv a herbicidů až po jejich údržbu, zavlažování a zakládání, prý druhým nejvýnosnějším zemědělským odvětvím, hned po pěstování GMO sóji.

Protože každý američan musí mít před barákem anglický trávníček. A teď ta idiocie přišla i k nám.

Kdyby idioti neměli bazény a trávníčky co se denně musí zalévat, tak by možná krize s vodou vůbec nebyla.
Viděl jsem na jedné vesnici, jak z širokého potoku uprostřed tekl jen čůrek, a v tom čůrku měli lidi ještě ponořené čerpadla a zalévali si záhonky a trávníky.

365817

15.8.2018 23:11

Svět kapitálu bez humanismu

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Přeji hezký večer. Ti vědci a vědmy sepsali co sepsali a tvrdí co tvrdí opět se starým úmyslem problematiku globalizovat a udělat z ní věc náplně práce světovládní sparchantělé OSN/UN/. Jejich "uhlíková rétorika" se pravidelně opakuje vždy, když se objeví nějaká ta výchylka v naměřených klimatických hodnotách.

Ti vědci a vědmy zapomněli uvést, že za existenci skleníkového efektu odpovídají všechny plyny v atmosféře (včetně CO2) v rozsahu celkem asi 25%. Za "zbylých" 75% odpovídá vodní pára.

Oni ti vědci a vědmy jsou vždy připraveni rozpoutat uhlíkový teror ve jménu globální moci té sparchantělé "lidumilné" OSN, která přímo organizuje "lidumilnou" invazi imigrantů a ve jménu své "lidumilnosti" a "míru" odsouhlasila všechny války, které vedou USA a spol. proti lidu Země a Zemi.

Ti vědci a vědmy by neměli brát lidstvo jako rukojmí své nabubřelé intelektuální lásky k sobě samým, ale měli by se zaměřit na USA systém globální nenažranosti po uhlíkových zdrojích energie.

O tom, že za 75%-ní příčinnou souvislost skleníkového efektu odpovídá vodní pára se téměř vůbec nepíše, protože potom by se muselo psát o přehřívání atmosféry zdůvodu masivní výstavby dálnic a jiných staveb, které zhlediska struktury povrchu Země představují kamenné pouště. Správně o tom napsal jeden správně rozhořčený diskutující.

Muselo by se také psát o tom, že pod garancemi tzv. Agend ze sparchantělé OSN se "úspěšně" likvidují lesy a pralesy, kupř. v Kongu, v Brazílii a zejména v jihovýchodní Asii, kde se i téměř posvátná EU angažovala v rámci tzv. Zelené politiky na projektech masivní likvidace pralesů a jejich nahrazování plantážemi palmy olejné.
Přitom se ví, že ekosystém pralesa je schopen kromě jiného eliminovat cca 9-10x více CO2 než "ekologické" plantáže s palmou olejnou (!).
Není účinnější nástroj k eliminování CO2 než ekosystém lesa a pralesa. Se slzou v oku se následně potrhlí "zelení" aktivisti předvádějí v televizi jako "ochránci" zbylých orangutánů, apod.

Mohl by jsem rozšířit tému také o problematiku moří a oceánů postižených nenažranou hrabivostí světa kapitálu bez humanismu. Ale bylo by to na několik stránek. I tohleto stačí dokumentovat prolhanost těch hrabivců a hrabat ve službách odlištěného kapitálu.

365808

16.8.2018 7:45

RE: Svět kapitálu bez humanismu

ppppp 81.?.?.?

Reakce na 365808

Nejspis se v necem mylite. Vodni para je vyznamna, ale v dlouhovlnnem spektru vyzarovani, napr. pri jasne obloze v noci prevazuje vliv CO2. Prave tato nizkoteplotni cast odpovida za vyzarovani a odnasi nejvic energie mimo Zem.
Pak se lze bavit o contrails/chemtrails, kdy teplotu zvysuji a kdy snizuji.
Kdyz chceme neco posoudit, budme objektivni.

365815

16.8.2018 19:21

RE: Svět kapitálu bez humanismu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 365815

Ale obycejna kapalna voda je ve skutecnosti velmi neobycejna, jednou s pozoruhodnych vlastnosti je obrovska tepelna kapacita. Dale ve forme pary mimoradne nizka molarni hmotnost. Pokud jde o hrubou hmotu, tak vzhledem k mnozstvi kapalne vody na povrchu... Za povsimnuti stoji i to, ze voda v tlakovych i teplotnich podminkach panujicich na Zemi se vyskytuje ve vsech skupenstvich. V hornich vrstvach atmosfery rozklad radiaci a vznik ozonu ve velkem meritku. Nezpochybnuju vubec vlnove vlastnosti C02 ve srovnani s H2O. Jenom se snazim zamerit pozornost na kvantitu a dynamiku distribuce tepla v sirsich souvislostech. Zajimave bude i magneticke pole. Venuse a Mars prakticky magneticke pole ztratili. Zmizi elektricky nabity tekavy vodik a zacnou se nam v chemii planety vselike procesy. Vic nic velmi zajimava diskuze pod clankem, a jini napsali co bych mel na srdci. V kazdem pripade ruzne modylky pod politickou taktovkou globalizace nemaji se skutecnou vedou nic spolecneho, ale jdou z toho vytriskat granty na dalsi vyzkum, mozna i nobelovku.[mrknutí jedním okem]

365841

17.8.2018 0:05

RE: Svět kapitálu bez humanismu

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Reakce na 365841

Přeji hezký večer. Problematika skleníkového efektu je velice zaujímavá, když se vědomosti o tomto základním jevu, který je důležitý pro život nestanou předmětem zájmu a nebezpečné propagandy světovládních "lidumilů".
Pokud jde o ten údaj, že za existenci užitečného skleníkového efektu můžou z 25-ti procent všechny známé plyny v atmosféře společně (tz. že CO2 je jenom jedním z těch plynů) a že za existenci zbylých 75% skleníkového efektu odpovídá v pozemských podmínkách vodní pára rozpuštěná v atmosféře, tak tento údaj jsem převzal ze seriózního odborného článku, který nemá s klima-teroristy a alarmisty nic společné.

Je zajistě správné zdokonalovat technická řešení spalovacích procesů a snižovat množství emisí ze spalovacích komor motorů a kotlů, tj. imisí do atmosféry; ale ta přímá příčinná souvislost mezi CO2 a nárůstem teploty atmosféry neexistuje, resp, je nízká oproti údajům z diskutovaného článku. Všechen život na Zemi závisí hlavně od funkční fotosyntézy živé zelené vegetace, včetně řas a mikroorganismů v půdě. Co se týká moří a oceánů, je kvůli znečištění a zamoření vod produkční činnost fotosyntézy mořských řas také velice snížená.

Proto chci zdůraznit známou skutečnost, že neexistuje lepší metoda na léčení atmosféry, než je zachování pralesních ekosystémů a výsadba nových lesů. Výměra pralesů a lesů ve světě výrazně klesla a stále klesá... Svět kapitálu je nejenom bez humanismu, ale je to také svět bez citu k potřebám Země. Jenom žvaní a jenom dobývají a jenom podmaňují a jenom válčí. Zajistě platí, že také hodně užitečných vecí v tom světě vytvořili, že áno, ale za jakou cenu. A pak roní globální "krokodýlí slzy"... a přes mystifikační informace nás navádějí nehledat skutečná řešení.

365849

17.8.2018 9:10

RE: Svět kapitálu bez humanismu

ppppp 81.?.?.?

Reakce na 365849

Vy jste take slunickar, humanista, nebo co? Proc jsem vnucujete nazor, ktery nemate nijak odborne podlozeny? Vy umite spocitat vyzarovaci bilanci? Vzdyt CO2 zjevne zastira vyzareni v noci za jasna. Proc rikate, ze nizka, kdyz vubec nevite, jaka? Videl jste aspon spektrogram CO2 a znate vlnovou delku s odpovidajici teplotou, kde odrazi teplo zpet? Videl jste to nekdy v zivote, nebo jenom vestite jako kajici se takeekonom Klaus.
Pokud na to mate, tak to sectete a uvedte. Mozna pak zmenim nazor a budu vasim zastancem. V tom ostatnim asi mate pravdu.
Pripomenu jen, ze vykony nasich aut a tim i spotreba a zbytecne cestovani, preprava jsou asi tak 5-10x vyse, nez nutno.

365854

17.8.2018 10:33

RE: Svět kapitálu bez humanismu

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 365854

"Názory", které nejsou ničím podložené, sem cpete v jednom kuse vy. Je to naprosto šílené, co za bludy zde zveřejňujete. Já jen doufám, že tomu někdo neuvěří. Zřejmě máte nějaké problémy a zde se snažíte získat sebevědomí psaním hovadin a prezentováním se jako nějaký pětiprofesor.

365858

16.8.2018 21:58

RE: Svět kapitálu bez humanismu

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 365815

CO2? Člověče, kam vy na ty kraviny chodíte?

365845

Příspěvků: 36

15.08. 08:47  Nebezpečný je metan z tajícího permafrostu.
17.08. 19:27  RE: Nebezpečný je metan z tajícího permafrostu.
15.08. 09:38  Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.
15.08. 11:18 hledač  RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.
15.08. 11:32 R.E.  RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.
15.08. 13:11 hledač  RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.
15.08. 13:51 R.E.  RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.
16.08. 07:25 disident  RE: Americké pseudovědecké sra.ky nemá smysl číst.
18.08. 13:13  výstavba nových přehrad?
15.08. 10:38 Scipio  Island
15.08. 13:06 Inspektor Spektátor  RE: Island
15.08. 13:36 hledač  RE: Island
15.08. 21:13 Inspektor Spektátor  RE: Island
15.08. 16:38 Scipio  RE: Island
15.08. 10:58 tartus  Život alebo kapitalismus?
15.08. 11:05 jopp  slnko mraky metán
15.08. 14:08 VP  Globaliizační pindy staré mindy
15.08. 14:53  Zánik většiny je špatně nebo dobře?
16.08. 01:06  RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?
16.08. 22:04 Lovec idiotů  RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?
20.08. 06:52 cv  RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?
20.08. 13:36  RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?
21.08. 01:00  RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?
21.08. 14:00  RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?
15.08. 15:53  hodně naštvaná matka Země
17.08. 09:58  RE: hodně naštvaná matka Země
15.08. 16:55 gippius  Intenzivní sečení zelených ploch
16.08. 07:39 ppppp  RE: Intenzivní sečení zelených ploch
16.08. 08:47  RE: Intenzivní sečení zelených ploch
15.08. 23:11 Svatoslav Butora  Svět kapitálu bez humanismu
16.08. 07:45 ppppp  RE: Svět kapitálu bez humanismu
16.08. 19:21  RE: Svět kapitálu bez humanismu
17.08. 00:05 Svatoslav Butora  RE: Svět kapitálu bez humanismu
17.08. 09:10 ppppp  RE: Svět kapitálu bez humanismu
17.08. 10:33 Lovec idiotů  RE: Svět kapitálu bez humanismu
16.08. 21:58 Lovec idiotů  RE: Svět kapitálu bez humanismu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

33

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 47 čtenářů částkou 11 385 korun, což je 33 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,18 Kč
Euro
25,57 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
23,30 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 631,55 Kč
1 unce stříbra
556,33 Kč
Bitcoin
1 198 398,59 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 077