Diskuze k článku

Politické pozadí nadnárodních korporací

Příspěvků 16

14.8.2018 7:54

Nic nového pod sluncem

J_Pitralon 178.?.?.?

Proč do toho namotávat neomarxismus, když tady jde jen o klasickou iniciativu pražských politruků, kteří si vždy mysleli, že jsou pupkem světa a podle toho se vůči ostatním i chovali. Stejný druh agitpropčíků nesmyslně naháněl lidi do angažovaných průvodů a mnoha jiných úchylných buzerací už za socialismu. Nyní v liberál fašismu jde o totéž.

365739

14.8.2018 17:48

RE: Nic nového pod sluncem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 365739

Protože kulturní neomarxizmus je do západní společnosti vrostlý jak rakovinou napadený lymfatický systém do těla. Tedy je úplně všude. Zbývá jen sepsat závěť.

Teď jde jen o to, zavřít hranice, aby se ze západu ta rakovina nerozšířila k nám.
Zápaďáci už mlsně pokukují po "východu" kde ještě neplatí právo šaria a policajti nekryjí rasově a nábožensky motivované hromadné znásilnění a vraždy.

A s těmi valutami si můžou koupit celé Česko. A my tu zůstaneme v roli slouhů a otroků v montovnách.
Jen se koukněte, kam až vyšponovali ceny nemovitostí zahraniční spekulanti. Myslíte že si kterýkoliv pracující čech může dovolit byt za 6 milionů (s hypotékou na 30 let za 12 milionů) ?

V těch předražených novostavbách v Praze, Brně, Ostravě, Plzni budou bydlet prachatí zápaďáci utíkající před islámem. Češi se budou tísnit v garsonkách po pěti, jako dnes ukrajinští gastarbeitři.

365756

14.8.2018 9:29

Svět kapitálu bez humanismu

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Přeji hezký den. Je vidět, že svět kapitálu nemá v sobě žádné tvůrčí myšlenky a ideje. Jenom samá nenažraná hrabivost a degradace člověka a "lidumilné války". Světovládní idioti sedí na své hromadě kapitálového písku, zpívají si svou oblíbenou píseň "novičok novičok" a zbavují lidstvo lidství. Pokud chtějí dosáhnout pokrok alespoň v mezích jejich vlastních kanceláří, tak proč nenavrhnou nějakou tu pokrokovou "zvrhlost" sami pro sebe a nezačnou kupř. na svých výročních schůzích schůzovat v Adamově rouše??? Bylo by na co koukat (???) a bylo by konečně možné o něčem zaujímavém (???) psát.

365742

14.8.2018 13:48

RE: Svět kapitálu bez humanismu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 365742

> Je vidět, že svět kapitálu nemá v sobě žádné tvůrčí myšlenky a ideje.

Mýlíte se, pane Svatoslave. Ba dokonce je tomu zcela naopak. Ptáte se, čím mohu své tvrzení doložit? Něčím nepopiratelným.

Nejvyšší světová soutěž tvůrčích myšlenek a idejí se nazývá "Udělování Nobelových cen". Zkuste nahlédnout, kdo v této soutěži zvítězil v uplynulých létech. S několika drobnými výjimkami jsou to všechno představitelé "světa kapitálu". Čím to? [mrknutí jedním okem]

I Vám přeji pěkné dny
Vojta

365749

14.8.2018 19:30

RE: Svět kapitálu bez humanismu

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Reakce na 365749

Přeji hezký večer, pane Vojta, Váš příspěvek je podnětný, Musel jsem se nad systé- mem udělování Nobelových cen zamyslit. Ono je to asi tak, že v oblasti technických a humanitárních věd jde doopravdy o hodnocení excelentní tvůrčí činnosti, ale jedná se o kategorii tvůrčích objevů, které se uplatňují v ohraničené oblasti použití. Navíc, nejsou závislé na myšlenkovém zázemí světa kapitálu, ale na vědeckém bádání a poznání.
Jiné je to u tzv.Nobelových cen za mír, které se dostaly do rukou tvůrců válek, které byly zakryté úsilím "o mír".
"Tvůrčí myšlenky a ideje" podle mne obsahují rozměr, který přesahuje ohraničenou oblast použití a jsou dobré pro život lidí jako lidské rodiny jedinců, kteří život svůj a život jiných lidí a životní děje na Zemi zvedají na vyšší úroveň.
Jako příklad uvedu známou, po staletí platnou tvůrčí myšlenku: Nečiň jiným to, co nechceš aby jiní činili tobě. Takovéto tvůrčí myšlenky se rodí dost obtížně a většinou v podmínkách, ve kterých mají lidé ke kapitálu daleko.

365759

15.8.2018 8:14

RE: Svět kapitálu bez humanismu

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 365759

V kapitalismu, aby se člověk udržel, tak skutečně musí být více tvůrčí než bylo nutno v době vlády KSČ. Ale smutné je na tom to, že tak podporuje systém, který jde proti jeho zájmům i zájmům většiny. To, že jedinec slouží jako ždímaný generátor zisku, úplně popírá celý smysl jím vynaložené práce v dlouhodobé perspektivě.

365773

15.8.2018 9:23

RE: Svět kapitálu bez humanismu

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 365749

Ano je tomu tak,
Nobelova cena je opravdu výjimečným oceněním. Barack Obama jej dostal aniž se ještě stal prezidentem a cokoliv udělal. Koukněte se na její držitele a u mnoha z nich nepochopíte, proč ji získali právě oni.

Nobelova cena = PR pro osoby a klany kolem nich, kterým potřebuje elita dodat publicitu.

365776

17.8.2018 11:58

== RE: Svět kapitálu bez humanismu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 365776

Akademik Heyrovský, držitel jedné z nich rád když byl společensky unaven vyprávěl ve společnosti, jak po povinném projevu na švédské akademii asi hodinu trpělivě vysvětloval nějaké hluché osumdesátileté švýcarské hraběnce, proč z kapiláry kape rtuť a co je to elektrochemické rozkladné napětí a Ilkovičova rovnice. Pak prý zcela psychicky zničen odešel na WC, kde u pisoárů stáli dva pejzatí sponzoři v černých kabátech a černých kloboucích, a vedli tento rozhovor:

Moše, nedali jsme tomu tzechen s těma kapkama příliš moc financí?

Taky si myslím, ale podívej, jak člověk myslí na ty strašný prachy, čůrám, a zapoměl jsem se rozepnout...

[velký smích]

365862

14.8.2018 10:33

přehled férových firem a lidišek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

aneb dlouho nebyla válka....
https://www.jsmefer.cz/stoji_za_nami
....válka kterou to za tyhle odserou ti druzí
A neříkejte že jste bez viny, za každý volební hlas, za každou podporu firmy, za každou podporu, zaplatíte

365745

15.8.2018 2:57

Tim ,ze korporace

Favela 203.?.?.?

Reakce na 365745

zacaly vyjednavat pouze s homoroidy se dopousteji hrube diskriminace a rasismu , proti a na ukor jinych. Cili PROTIZAKONNE ROZLISUJI A davaji prednost pouze jedne skupine , ktera se vyznacuje navic nenormalnimi praktikami a velmi nezdravymi vzhledem k velkemu vyskytu AIDS a jinych nemoci , ktere roznaseji...pred jinymi... Tedy neni zadna rovnopravnost o ktere Fake-istan a Homoroidistan a tedy i Korporasisticky Korporasista-n, krici denne do sveta...Jo to jenzase dalsi forma FASISMU.

365765

14.8.2018 16:32

Jde o srůstání státních a korporátních byrokracií ....

jjj 46.?.?.?

... do "nové aristokracie", která má stejně jako dvořané na dvoře Ludvíka XVI. svůj vlastní svět, vlastní pravidla pro úspěch ... a naprosto žádný vztah k realitě.

Naprosto perfektně, věcně, srozumitelně popsáno a do důsledků promyšleno v bestselleru "Prolomení hradeb" od sociologa Hampla: https://www.megaknihy.cz/literatura-faktu/308735-prolomeni-hradeb.html

Kdo nečetl, chybu udělal!

365751

14.8.2018 18:05

RE: Jde o srůstání státních a korporátních byrokracií ....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 204.?.?.?

Reakce na 365751

To popisoval i Pjakin. Že základem ovládnutí společnosti je odříznutí tvůrčí vrstvy od vrstvy finanční kteréžto spojení by pracovalo ve propěch všech.

Takže tu máme na jedné straně geniální vynálezce co skoro na kolenou žebrají o pár mizerných milionů na převratný vynález, aby mohli rozjet jeho výrobu, a nakonec je fingovaně a podvodně zasponzoruje číňan jen aby to ukradnul:
https://www.denik.cz/ekonomika/cinane-se-pokusili-...
Což není nic nového, už kdysi geniální Tesla otročil u vydřiducha a zloděje vynálezů Edisona za mizerný bakšiš a nemohl sehnat žádného sponzora na svoje vynálezy, které by posunuly naši civilizaci o staletí kupředu.

A na straně druhé obchodníky a velkopodnikatele co mrhají svými penězi na židovském burzovním kasínu, kupují si pozlacené záchody , luxusní jachty a tryskáče a investují maximálně tak do akcií zavedených nadnárodních (protinárodních) korporací jako IBM, Enron, Apple, I.G farben apod.

Takhle se ovládá společnost a brzdí veškerý pokrok. Kolik je v USA miliardářů a přesto se tam zcela rozpadá infrastruktura a lidi nemají ani práci ani střechu nad hlavou.

365757

14.8.2018 17:38

Vodafone - buzeranti, Hornbach - teploučký byteček

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 51.?.?.?

Pamatujete tu "legrační" buzeratskou reklamu Vodafone, jak se obejme ten chlápek s druhým na přechodu, v rámci párování lidí?

Nepřipadá vám zvláštní, že nějaká firma utratí desítky milionů za vysílání reklamy, která potěší 4% zákazníků, ale 96% jich naštve a znechutí?

Podobně jako před pár lety jeden leták Hornbachu kde avizovali vybavení do bytů. Kromě oblikátních rasově smíšených párů na jedné stránce byli i dva "spokojení registranti" vybavující si svůj teploučký byteček.

O tom, že na většině letáků od Lidlu, přes Bauhaus až po Hornbach "potlačující genderové tereotypy" v sekci dílna-nářadí, je na fotce 90% mladých ženských co ty vrtačky, brusky a bourací kladiva drží jak prase kost, ani nemluvě.

365754

14.8.2018 23:21

Husákův svazácký funkcionář Pánek pláče

r.m. 31.?.?.?

Méně peněz pro neziskovky? Nejsme pijavice, odvádíme práci za podprůměrnou mzdu, říká Pánek
https://video.aktualne.cz/dvtv/lhostejnost-za-smrt...
Jeho hysterické žvanění dává signál, že má nahnáno. Prej chudí Češi bez nuch budou úplně na huntě. A prej taky podporujou včelaře. A jejich lidi v průměru berou o něco méně než je průměrná mzda ve státě, pche!
A chudák korporát by pak nevěděl komu dávat peníze. Nebo penise, špatně jsem ho slyšel, u toho slova zvláštně huhlá. [velký smích]

365764

15.8.2018 7:12

RE: Husákův svazácký funkcionář Pánek pláče

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 365764

Hmmm, Pánek... není to ten svazák co se spolu s podobnou verbeží typu Mejstříka a Chauna snaží vždy provést barevnou revoluci, když se zrovna k moci dostane ČSSD nebo jiná strana kterou ze 100% nemá podchycenou americká ambasáda a neuskutečňuje naplno genocidu národa?.
Mejstřík je holt naštvanej, že on dělal jen toho mouřenína a šabesgoje zadarmo, a všichni kolem si nahrabali tak že jsou zabezpečení do konce života i jejich děti.

365768

16.8.2018 6:56

Vsak je to soucast planu

Ok222 77.?.?.?

Korporace case nahradi vlady. Respektive uz nahrazuji, budou casem jeste mocnejsia budou vladnout. Po homo, prijde oslava pedo, a nekde v dalce uz se pomalu protahuje a zahriva i kanibalismus. Tak snad se to stihne rozlozit zevnitr drive.

365811

Příspěvků: 16

14.08. 07:54 J_Pitralon  Nic nového pod sluncem
14.08. 17:48  RE: Nic nového pod sluncem
14.08. 09:29 Svatoslav Butora  Svět kapitálu bez humanismu
14.08. 13:48  RE: Svět kapitálu bez humanismu
14.08. 19:30 Svatoslav Butora  RE: Svět kapitálu bez humanismu
15.08. 08:14 J_Pitralon  RE: Svět kapitálu bez humanismu
15.08. 09:23 vousy13  RE: Svět kapitálu bez humanismu
17.08. 11:58  == RE: Svět kapitálu bez humanismu
14.08. 10:33  přehled férových firem a lidišek
15.08. 02:57 Favela  Tim ,ze korporace
14.08. 16:32 jjj  Jde o srůstání státních a korporátních byrokracií ....
14.08. 18:05  RE: Jde o srůstání státních a korporátních byrokracií ....
14.08. 17:38  Vodafone - buzeranti, Hornbach - teploučký byteček
14.08. 23:21 r.m.  Husákův svazácký funkcionář Pánek pláče
15.08. 07:12  RE: Husákův svazácký funkcionář Pánek pláče
16.08. 06:56 Ok222  Vsak je to soucast planu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 80 čtenářů částkou 14 452 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 0

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 0

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 4

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,75 Kč
Australský dolar
16,40 Kč
Švýcarský frank
23,76 Kč
100 japonských jenů
19,18 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,03 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 823,86 Kč
1 unce stříbra
523,16 Kč
Bitcoin
1 371 716,72 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 472