Diskuze k článku

Apokalypsa práce: Hrozící sociální katastrofa

Příspěvků 32

11.8.2018 8:04

Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Již před několika desítkami let se v dobové literatuře a filmu hojnou měrou objevovaly predikce, že lidskou práci v roce 2000 plně nahradí roboti. Rok 2000 je dávno pryč a ani dnes, venku na ulici žádné roboty nikde nevidím. Je možné, že i v roce 2030 tam žádní nebudou. Lze jistě oponovat existencí robo vysavačů a travních sekaček, automatických pokladen v Tescu, nebo kuchyňských robotů. Tito "Roboti" jsou však tehdejším Sci-fi představám na hony vzdáleny.

365678

11.8.2018 11:49

RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?

Pepaz 89.?.?.?

Reakce na 365678

Jaké roboty chcete vidět? Automatická kasa v supermarketu je co?? Nebo Automat u parkoviště, na WC, automat na pití, kávu. Běžte se podívat do výrobní haly do nějaké automobilky, tam je robotů víc než lidí.

365683

12.8.2018 8:24

kapitalista potřebuje otroka, ne robota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 365683

Socializmus si mohl dovolit robotizaci. Kapitalizmus nikoliv, protože chudí otroci co se mezi sebou na zdeformovaném trhu práce rvou o poslední pracovní místa, kapitalistu vyjdou levněji, než drazí roboti. Jakýkoliv blahobyt je nežádoucí.

Například roboti na šití oděvů a výrobu bot už dávno existují, ale proč by kapitalista dělal stamilionové vstupní investice na drahé roboty, které se vrátí až za 10 let, když na stejnou práci může využívat 12leté děti v rozvojových zemích, které se mezi sebou porvou o možnost nechat se u něj vykořisťovat za hrst rýže na 24hodinových směnách.

Zkuste si dnes koupit čínské tričko. Už ho neseženete, protože čína je pro nenažrané nadnárodní koncerny "drahá" takže většina věcí se šije v Pákistánu, Bangladéši, Barmě, Indonézii. Schválně se koukněte v nějakém obchodě na visačky.

Shrnuto, podtrženo: kapitalista bude využívat roboty jen v nejnutnější míře jako "mechanické stávkokazy" kteří vytváří desítky procent nezaměstnanosti a udržují tak cenu práce na úrovni žebrácké almužny. A taky k sociálnímu inženýrství, aby tu masu hladových chudých otroků udržel na uzdě a oni neměli čas přemýšlet o tom, že je tu něco hodně špatně a místo toho se rvali mezi sebou o poslední ohlodané kosti co jim oni milostivě hodí.

365696

12.8.2018 13:32

RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 365696

Tak pokud já si pamatuju, tak soudruzi u nás neuměli za socialismu vyrobit ani slušný počítač natož aby zavadeli nějaký roboty. Nebo, že by proste jen nechtěli

365701

12.8.2018 16:32

RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 365701

No jestli to nebude tím, že kapitalista na tom tou dobou byl prakticky stejně. Až na nějaké 2 japonské automobilky které s velkou slávou zavedly roboty aspoň na pár linek. Ale stejně se i ty auta montovaly převážně ručně na lince a to i ve výkladní skříni kapitalismu USA.

CNC a podobné srandičky přišly až koncem devadesátek. A to nejsou roboti ale jen automatizovaný souřadnicový obráběcí stroj.

A na zavádění počítačů zase nejvíc vydělal kapitalista, protože koupí jednoho počítače mohl vyhodit půl kanceláře administrativního personálu. To byl větší masakr než továrny co braly lidem práci.
Tehdy ale nebyli tak zpitomělí, takže přitom nehýkali nadšením, jako užiteční idioti dnes při zavádění počítačů.

365703

12.8.2018 18:47

== RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 365703

Pokud jsem zažil zavádění počítačů, a zažil jsem to v podstatě od začátku od sedumdesátých let minulého století, připadalo mi to jako neodvratitelná katastrofa, kde superdrahé monstrum a superdrahá klimatizace nejen že neplnily původní záměr, /pokud tento vůbec existoval !!!/, ale jen zajišťoval zainteresovaným v podstatě hlupákům a nebo spíš podvodníkům, kteří pochopili první, a koncentrovali se u toho, dlouhodobý a výnosný kšeft, který však byl naprostým nesmyslem nebo podvodem, protože ve skutečnosti nic dále použitelného negeneroval. Když pak sálové počítače nahradily miliony PC, každé s v podstatě stejným výkonem jako ten bývalý počítač, zvrhla se definitivně tato fantasmagorie do oddělených vzájemně si drsně konkurujících skupin, kde se postupně zaměstnali za babku všichni potencionální nezaměstnaní, kteří kdysi byli saturováni třeba v československé a nebo pak české armádě. Nebezpečné na této fantasmagorii je, že byla úmyslně vybudována tak, aby byla nevratná, a pokud by se zlikvidovala, tak by třeba padlo státní zřízení, protože na ni bylo a dosud je stále víc závislé. Dnešní obchod s počítači již je jen největší podvod na jedné straně, a největší světová výroba průmyslového odpadu s nejkratší dobou použítí, která nás postupně otráví a zlikviduje. Naštěstí všechny profesionální světové fantasmagorie postupují ke svému konci exponenciálně, což sice zkracuje čas který mohou škodit, ale jistě už jsou na jejich základech připraveny fantasmagorie další, vymakanější a daleko nebezpečnější. Prožil jsem padesát let budování počítačů, a viděl jen ve svém okolí, pokud jen nesimulovali činnost, a snažili se něco tvořit, jen stovky unavených a nakonec z toho zdravotně postižených bláznů. Stroje se staly pány lidí, a místo aby sloužily, dokonale si lidi zotročily. Golem se vymkl kontrole...

[velký smích]

365706

13.8.2018 16:26

RE: == RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 365706

A nebo toho Golema někdo skrytě ovládá a pečlivě plní svůj plán na zotročení lidí.
To že něco navenek vypadá jeko neorganizované šílenství ještě vůbec neznamená, že to naopak není cíleně organizované šílenství.

"sametová revoluce" taky vypadala jako neorganizovaný chaos, přitom to byla vysoce organizovaná rozkrádačka co měla vyrobit z veksláků miliardářské vazaly USA a z naší země kolonii.

V polovině devadesátek jsem měl tu čest vidět v rohu jednoho úřadu zaprášený modrý počítač který nikdo neuměl používat. Přitom jen programy na něj stály půl milionu. Kolik stál on samotný si netroufám odhadnout, protože byl napěchovaný nejnovější IT technologií (Silicon graphics, SGI). Takže mám hrubou představu o tom jak výnosný kšeft IT pro zainteresované byl.

365724

12.8.2018 20:51

RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 365703

Takže dle Tvých úvah by měla byt tahounem robotizace socialistická Kuba a Venezuela, aby měli lidé klid na vzdělání

365707

15.8.2018 10:46

RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 365707

Ťahúňom robotizácie je predsa kapitalistické Haiti to vie každý milovník voľného trhu! [chechtot]

365782

11.8.2018 13:41

RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 365678

...a co ti poloautonomní bioroboti, co jsou jich plné ulice a nic nestojí, jen prostě jsou..., stačí si jen vybrat podle účelu a způsobu použití a to hlavní je, že nabídka velmi převyšuje poptávku, přičemž jejich sortiment i škála kvality se neustále rozšiřuje a provozní náklady klesají...
...ne, že by to tvůrci v dobové literatuře přecenili, naopak oni to velice podcenili a jak je vidět, situace předběhla i chápání většiny dnešních mudrlantů...na co vymýšlet a vytvářet drahé a složité a stále velmi neohrabané roboty plné elektroniky, mechaniky a hydrauliky, když stačí ty stávající z masa a kostí krapet zušlechtit doplňkovou řídící elektronikou...a k tomu nám nám napomáhej Bůh ve všech podobách...[chechtot]

365686

11.8.2018 19:47

RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?

oldis13 109.?.?.?

Reakce na 365686

tyhle nechceš protože na ně musíš platit sociální a zdravotní pojištění, občas se bouří, musíš kvůli nim haly vybavovat klimatizacemi, zbavit se jich není tak jednoduché, jsou nepřesní, chybují, bez keců nedělají 24h/7dnů v týdnu.

365691

12.8.2018 16:43

RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 365691

Pletete se...
Ty sociální dávky za ty poloautonomní bioroboty neplatí zaměstnavatel, ale oni sami svou prací a ta položka je zahrnuta do jejich režie stejně, jako eliminace jejich chyb a náklady přeprogramovávání...
Nahrazovat apriori všemožně ony lidské poloautonomní bioroboty roboty mechanickými (měli upřímně v úmyslu jen svého času komunisti) je v rozporu s "tržním hospodářstvím", neboť právě oni bioroboti jsou svým konzumem součástí toho kouzelného kolečka, té úžasné židovské vývěvy na bohatství, kterým proudí zisk k fabrikantům (jen trochu chytřejším taky biorobotům) a dokud nebude řádně zkoncentrováno držení výrobních kapacit a všeho ostatního bohatství a zdrojů do držení úzké elity vládců všehomíra duševně zmrzačených už 8.den po narození, do té doby k nějakému velkému a všeobecnému rozšíření mechanických robotů nedojde, ale jen k postupnému nahrazování a eliminování těch poloautonomních biorobotů, kteří nebudou potřební. Je to fáze, kterou zrovna procházíme a která pod rouškou "liberální demokracie" pozvolna a za nezájmu většiny zbytku lidí a biorobotů a za vydatné a naivně nadšené pomoci už dávno zbytečných biorobotů dočasně před eliminací využitých v nevládkách, přechází v diktát korporací/korporátní fašismus...[oči v sloup]

365705

12.8.2018 7:21

RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 365678

A co tak automaty? Ty kolem sebe nevidíte? Co takový internet, přes který se dnes dá koupit prakticky cokoliv po celém světě. Zadáte požadavek a IT zpracuje automticky váš nákupní požadavek - kolik lidí je potřeba? Stavební a zemědělské stroje, které jsou schopny makat bez přítomnosti obsluhy. Těch věcí jsou už hromady - chybí jen infastruktura, technické základny a kádry, které budou umět tuto technologii spravovat a rozvíjet - humanističtí VŠ toto neuměj :--)). Nevím je-li dost EE na masivní nástup těchto technologií. Představa robata Emila není ta správná.

365694

13.8.2018 23:47

RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 58.?.?.?

Reakce na 365678

Nevydite roboty??? Mel jste moznost se divat na Japonske automobilove linky ?ROBOTI to same v Koreji, Tajvany I v Cine to uz zacina. u nas je to rovnez bohuzel tisk , TV se o tom velmi malo zminuje nejlesi je rict ze se to drzi pod poklickou Australie ma velmi mnoho uhelnych dolu povrchni doly a ty obrovske nakladaky uz v mnoha pripadech nemaji ridice ROBOTI taxikari se pripravuji ze strati praci , Roboti, mestske autobusy se pripravuji na ROBOTY a to nemuvim o o vyrobnich fabrikach , Vyrobci susenek perkarny ROBOTI staci Vam to a to je pouze zacatek. co udelaji s prebytecnymi lidmi??? Udelaji opet hroznou valku. Nepozorujete jak Americani provokuji Rusy k valce. neco Vam reknu kdyby byvala Amerika zvolila Clintonovou tak bych om se uz dnes vrazdili po statisicich. Pamatujete co ta mrcha stvorila v Iraku, Lybii, Jugoslavii??

365738

11.8.2018 9:11

Od tří faktorů ke čtyřem

zamp1 90.?.?.?

Tři faktory jsou samozřejmě záležitostí školy ale ten čtvrtý jim má dát rodina. Rodina je dnes vlivem medii téměř mrtvý pojem. Proto se společnost rozkládá. Povídání si (komunikace je nevhodné slovo) se stalo vzácností! Nemůžou za to mladí, ale jejich rodiče! Vlastní pohodlností, honbou za mamonem a zbytečnými věcmi zavinili nynější stav. Jak si mají mladí povídat, když to neumí jejich rodiče?

365680

11.8.2018 9:20

Práce bude vždy dosť

libertarian 31.?.?.?

Práce bude vždy dosť, toto nie je problém. Článok otvoril veľmi závažnú tému, súvisiacu s prácou, spomenul problém s mimoriadne dementným smerovaním medziľudských vzťahov u mladej generácie, ...... ale nesmeroval k tomu najproblémovejšiemu :

- mimoriadne veľký návyk , hlavne mladších - na život zo štátnych peňazí. Prácu považujú iba za formu zábavy. Inú odmietajú.
Zodpovednosť za zabezpečenie svojich potrieb presúvajú ľudia na štát. Štát toto ochotne preberá - ale vyhradzuje si právo totálne kontrolovať život občanov - svojich poddaných.
Štát vytvoril také pomery a demagogické ovplyvňovanie ovčanov - že anuloval snahy ľudí na ovplyvňovanie konania štátnej moci.
Vplyv a prácu novinárov na kontrole štátnej moci si štátna moc privlastnila na osprosťovania ovčanov.

365681

13.8.2018 13:38

RE: Práce bude vždy dosť

JohnPowder 193.?.?.?

Reakce na 365681

Zdá se, že jste trochu zaspal dobu. Státy jsou dnes již dávno jen nástroji bank a nadnárodních korporací, resp. jejich vlastníků...

365718

11.8.2018 11:02

Vtipně a systematicky připravená Apokalypsa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Společenský režim, který odpovědně nerozhodne již od začátku, koho naučí číst a psát a koho ne, zanikne postupně svou vlastní vinou. Námezdná pracovní síla se však vždy musí nalézat na pokraji hladovění, jinak zvlčí.

Jak odmalička kvalifikovaně rozhodnout, koho učit číst a psát a koho ne ? Je to triviální. Jednoznačně a definitivně sepraovat jednak všechny, kteří se snaží něco druhým nařizovat, a za druhé ty, kteří ty první mají tendenci poslouchat, a ty dále nevzdělávat.

Vzdělaný ambiciozní idiot je podstatně horší než zbraň hromadného ničení. Aby mohl škodit obecně všem shora, je třeba aby dostal vzdělání, které mu poskytne rozhled, a aby se zmocnil nějaké vedoucí funkce.

Co si vezmeme na dnes již postupně beztrestně vyírajících politických stvůrách, které z naší země udělaly rozvojový východoevropský bordel s hospodářskými ukazateli podobnými Africe, jejichž děti dnes přebírají jejich nakradené majetky a funkce, a vše již mají samozřejmě protože to zdědily, legálně ?

/ pradědek pirát, dědek podnikatel, fotr soudce, synátor vládní úředník či lobista. /

[bliji]

365682

11.8.2018 18:02

RE: Vtipně a systematicky připravená Apokalypsa.

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 365682

Ano, jak kvalifikovaně rozhodnout,koho od malička učit číst, psát a počítat a do jaké míry ho tomu naučit?,,,
Proto se organizuje ten tzv. "dvoukolejní vzdělávací systém", který oddělí elitu od plebsu, kterému se vnutí inkluze (s degeneráty a barbary), která jej dotlačí k degeneraci vzdělání a schopností zastávat funkce a úřady a tím elitě a jejím vejškrabkům zanikne konkurence a oni budou už v kolébce předurčeni vládnout...ten systém už pracuje po léta pod vedením žido-zednářů v celém západním světě a aplikuje se už i u nás, viz. to zděbilnělé a elitářstvím prokvetlé školství a jeho výsledky v podobě polistopadových umjelců, novinářů, politologů, genderistů a humánistů z nevládek, kteří jsou naprosto k ničemu, kromě urychlování té degenarace mas, neboť stejně pro ně není možnost smysluplné činnosti v pozitivně produktivních oborech, kde je už tak přezamněstnáno, že lidi o sebe zakopávají a vzniknuvší davy nadbytečných "technologických nezaměstaných" je potřeba někam umístit a najít jim zábavu připomínající "přehazování písku z hromady na hromadu", aby nevymýšleli kraviny a něco nevyvedli, prostě takový nějaký systém "Arbeit macht Frei" a raději je a jejich "tvůrčího potenciálu" a osobních ambicí využít k urychlení toho všeobecného úpadku, který byl např. vidět při tom marši těch řiťopichů v Praze...Přičemž se ta "elita" s těmi "katalyzátory dekadence" ve svých funkcích doplňuje a ukazuje nám, jak jsou nezbytní. Uvedu příklad:
starej Strupál jako min. války posílá hloupé knechty z plebsu do války za zájmy amerických elit, kde tito naivní a nic nechápající pošetilci cedí krev a ničí místním chatrče uplácané z hlíny a vytváří z nich nenávidící smečku, kterou s přemírou upřímné lítosti a humanismu mladý Strupál ve formě doktora humanitních věd a zelené přihřáté žabičky zde nadšeně vítá a snaží se jim napravit, co jeho fotr v jejich válkou zmítané domovině zkurvil...nacpat je mezi lůzu a za lůzy peníze tím lůze ničit jak cizinci inkludované školství, tak její životní podmínky stížené a snížené obrovskými sociálními výdaji na imigranty a válku...Je to dokonalé, nic tomu nechybí,. Kdyby se na to oba vysrali, tak by se ušetřila spousta nepříjemností, ale co s nimi, co ti dva a jim podobní by dělali???...a takhle funguje to sionistické perpetuum mobile naruby, které nám po Velké listopadové sionisticko-homosexuální revoluci z toho skvělého Západu přikvačilo s falešnými proroky sestoupivšími z hory Sion...

Na AERONETu je teď zrovna zajímavý článek o angažmá "politických "nevládek" v Babišově vládě, ale odkaz přímo na článek nemůžu dát, neboť ten nepříjemně pichlavý web je momentálně nedostupný...

365687

12.8.2018 13:13

= RE: Vtipně a systematicky připravená Apokalypsa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 365687

Řekl bych, že právě u toho "elitního školství" jak píšete, je ta buď nevědomost nebo spíš sabotáž nejvíc vidět, protože protekční zloděj který se učí, jak si řezat pod sebou vetev na kterou se vyšplhá a nebo ve výši sedí, není již zloděj, ale blázen. Je otázka, zdali je to jen návod, a nebo automatický naprogramovaný konec nevratně "vědecky" zdegenerované genetické informace, která se na konci svého životního cyklu sebedestruuje jako třeba střela, která minula nastavený cíl. Právě, pokud skutečný inteligent je nucen studovat mezi barbary, je prakticky neodhalitelný, ty barbary dokonale pozná, a nakonec si je sám zotročí pro své účely. Řekl bych, že perspektiva lidstva je v hromadě hnoje, kde je nejvíc živin, a ne někde na betonovém prostranství. Kdysi jsem tu uváděl inženýra absolventa, který dostal u útvaru na velení jednotku cikánů. Fyzickou silou a brutalitou z nich zakrátko udělal v podstatě wermacht. Čistí, oholení,navonění, a vyžehlení cikáni dupali jak esesáci, vždy ve všem první. Když vojna skončila, rozešli se do svých domovů, a za dva dny "vojáci wermachtu" byli zase standartní cikáni jako před vojnou, jen ten absolvent se stal do konce života dokonalým bílým cikánem s akademickým titulem. Silnější entita bezohledně požírá slabší, zdegenerovanější. Je to ale jako entropie. Nikdy další pořádek není kvalitativně lepší než ten předešlý, ale vždy je následující pořádek jen větší a nebezpečnější bordel než ten předchozí...

[velký smích]

365700

11.8.2018 11:49

Svět kapitálu bez humanismu

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Přeji hezký den. Dovoluji si poznamenat, že diagnóza autora článku je nesprávně stanovena na celý svět. Přesné je diagnostifikovat tuto nemoc, tuto diagnózu sociálního kolapsu, na svět tzv. Západu alias Světa Kapitálu bez humanismu.

Tento vliv Světa Kapitálu ohrožuje celý ostatní svět, tj. i svět tzv. Východu, který se zejména prostřednictvím Ruska brání "onemocnět" touto nemocí "skvělého" darebáckého Světa Kapitálu.
Darebácký Svět Kapitálu se tváří "lidumilně" jako "úžasný" spolek Nadlidí nakažených leprou, kteří se snaží "láskyplně" obejmout okolní zdravý svět, aby "sdílel" jejich velmocenskou touhu po globálním řešení leprou jejich myšlení a jejich darebáckým "bohatstvím" ovládaného lidstva.
Zde je namístě poznamenat, že garantem šíření lepry darebáckého systému, který ničí celý svět, je tzv. OSN. Pohled z hlediska Světa Kapitálu nemá žádné positivní řešení.
Lepší je, když existují dva světy než jeden těžce postižený, který je ovládaný lumpy z darebáckých nemocných světovládních systémů. Řešením pro fungování zdravé společnosti je obnovit poznání, že smyslem bytí člověka na Zemi je láska k životu Země a lidí, kvalitní zdravý život člověka ve zdravé kvalitní společnosti jiných lidí na zdravé Zemi, a ne nadvláda svetovládních magorů ve jménu jejich leprou postiženého systému drancování Země a lidí kvůli naprosto šílenému hromadění tzv. "zisků".
Svět "Západu" je těžce nemocný. Proto bojuje podrazáckymi metodami proti světu "Východu", protože chce, aby všichni na Zemi vnímali své bytí jako jejich bytí v leprosáriu "Západu".

365684

11.8.2018 19:29

Autor má bohužel pravdu.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Je třeba koukat kolem sebe a dojdete k závěru, že lidí dramaticky přibývá a pracovních příležitostí dramaticky ubývá. Nelze hodnotit situaci v České republice, ale celosvětově.

365689

11.8.2018 19:33

Sociální katastrofa je realitou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Její hlavní příčinou je stále nespravedlivější rozdělování bohatství. Ti, kteří něco vyrábí a tvoří, dostávají relativně stále méně, zatímco ti, kteří jsou vlastníky, jenom fantasticky hrabou pod sebe, aniž by cokoliv prospěšného pro lidstvo udělali. Špatně na tom nejsou ani poskoci vlastníků v manažerských postech. Avizovaná robotizace výroby a služeb chudnutí dělníků a zaměstnanců ještě významně urychlí. Přeškolení dělníků a zaměstnanců na vývojáře softwaru či podomní obchodníky je zejména pro starší lidi těžko přijatelné. A nastupující inteligence toho ze škol umí daleko méně než jejich rodiče, protože systém nepotřebuje masy přemýšlivých a tvořivých lidí, ale jen nemyslící konzumenty kupující na dluh nablýskané šmejdy s kurvítky, protože pak musí celý život makat bez reptání a splácet dluh i s lichvářským úrokem z neexistujících peněz. Pokud se v kapitalismu zintenzivňují procesy privatizace zisků a socializace ztrát, a k tomu soustavně dochází, neboť je to jeden z jeho základních stavebních kamenů, je globální sociální apokalypsa nevyhnutelná.

365690

12.8.2018 8:10

již staří bolševici...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Vždyť o tom se mluvilo už v 60. letech i ve východním bloku. Že za 20 let bude všechno automatizované a robotizované. A pracující pak budou mít hromadu času na rozvíjení dovedností a koníčky které je baví.
Kam se tahle myšlenka najednou poděla?

Místo toho nám nainstalovali v 90. letech kapitalizmus jak z první poloviny 19. století. Soudruh Klaus místo blahobytu mluvil o utahování opasků, které si tu utahujeme už 25 let jen aby se miliardáři a oligarchové měli čím dál líp.
Dřina od rána do večera za almužnu, za kterou nelze ani uživit vlastní děti na studiích, za kterou je zcela vyloučené koupit vlastní byt a založit rodinu.

Krachující západ si z nás udělal rozvojovou zemi, na základě které sanuje posledních 30 let svoje dluhy způsobené rozežraným západním blahobytem a židovským bankovním kasínem.

ps: víte že vesnice na rakouské straně pár desítek kilometrů od jejich hlavního města jsou znatelně chudší a s větší nezaměstnaností než podobné vesnice na české straně hranice cca 60 kilometrů od Brna?
V rakousku to vypadá líp jen kvůli lepší infrastruktuře budované v 70.-80. letech.
Západ už znovu krachuje.

365695

12.8.2018 10:47

RE: již staří bolševici...

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 365695

Je to tak...

Ovšem globální plánovači nemají zájem na tom, aby se ze sedřené polo-opice stal Člověk s časem pro duševní rozvoj. To by mohlo narušit jejich autokratickou moc.

Z deníku L.P. Beriji:
"Soudruh Stalin si vytyčil velký úkol dosáhnout pětihodinového pracovního dne. Dokážeme-li to, bude to velký přelom. V devět nastoupíte do práce a už ve dvě hodiny skončíte, bez přestávky. Naobědváte se a máte volno. Už jenom tím kapitalismus doběhneme, protože oni si to dovolit nemohou, oni potřebují svůj zisk a jejich dělníci – a jak to, že Rusové mohou pracovat jen pět hodin a žít si dobře? My také chceme socialismus a Sovětskou Moc, my také chceme žít jako lidé. A to bude mírový nástup komunismu."

Do fáze 5ti hodinového pracovního dne jsme dospěli již někdy v 50.–60. letech 20. století. A dnes s vysokou mírou IT ve výrobním sektoru?...

365699

12.8.2018 16:38

RE: již staří bolševici...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 365699

Kdyby trockisti nezavraždili Stalina, tak by se kapitalizmus rozsypal už v 60. letech.
Protože chazarští trockisti okamžikem jeho smrti začali rušit veškeré výhody pro pracující a měnili režim na korporátní fašizmus severokorejského typu, tedy tu prastarou davově-elitářkou kastovní společnost.

Víte že kdyby v roce 1990 západ nepřevzal pod svoji kontroluneukradl surovinové (a další) zdroje východního bloku, tak by DO PŮL ROKU ZKRACHOVAL ?

365704

12.8.2018 8:34

Korporátní fašizmus - režim budoucnosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a02:x:x:x:x:x

Faktem je, že robotizace se nakonec prosadí. Ale předpokladem pro nahrazení lidí roboty je zavedení tuhého totalitního režimu, tzv. "korporátního fašizmu" podobného jako byl v nacistickém německu. Nucené práce a pracovní tábory byly prvními pokusnými balónky pro mnohem propracovanější totalitu která je mylně přisuzovaná komunizmu-bolševizmu.

Protože bude 60-80% lidí bez práce a ty je třeba nějak ovládat, nebo se vzbouří a budou požadovat podíl na blahobytu vytvořený robotizací.
Základem pro novou totalitu je základní nepodmíněný příjem vyplácený státem. Stát bude rozhodovat o tom jestli dostanete pemíze nebo jestli chcípnete hlady, když budete zlobit. K tomu je potřeba rovněž zrušit hotovostní platby a mít databázi informací úplně o každém (zdravotní, finanční, správní, policejní, od mobilních operátorů) kde se úředník jedním kliknutím dostane k informacím které by dříve neměl ani poté, co by na vás na rok nasadil tým agentů STB.

Babiš je takovým prototypem korporátního fašisty co v jedné osobě slučuje jak podnikatele tak státní orgán. Už dnes libovolně likviduje nepohodlné firmy a zejména živnostníky pomocí naprostého profízlování pomocí EET a dalších estébáckých praktik.

365697

12.8.2018 8:52

autor má naprosto vymytý mozek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2604:x:x:x:x:x

Autor má naprosto vymytý mozek kapitalistickou propagandou. Jako řešení na situaci kdy jsme v roli otroka čím dál víc vykořisťovaného systémem navrhuje, aby jsme naše děti naučili být ještě snaživějšími a flexibilnějšími otroky na zcela absurdně zdeformovaném trhu práce ovládaném nadnárodními korporacemi a vysokými byrokraty.

Tohle je člověk co to má v hlavě ještě v pořádku:
http://zdenekb.blogspot.com/2010/09/pruzni-stehova...

"Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře novin či náruživé diváky televizních zpráv, nemohli jste tomu uniknout. Nemohli jste se vyhnout káravému slovu a vyčítavému pohledu nadějného analytika. Pro dnešní dobu jste trestuhodně pohodlní a usedlí, oznámí vám, sotva jste pohodlně usedli do křesla, po celodenní práci. Jste opravdu tak neschopní a zlenivělí, že za ní zítra půjdete ke stejnému zaměstnavateli ve stejném městě? Styďte se! Patříte minulosti, dodá pak."


"Užívá vybroušený slovník společenského technologa, který se mu dávno vryl pod kůži. A tak se jeho řeč hemží lidskými zdroji, kapitálem či materiálem, a výrobními prostředky. Slovník ne nepodobný názvosloví z oblasti živočišné produkce (což je mimochodem také velmi vybraný výraz pro osud tvorů na karierní dráze kotec – jatka). Jistě to lze odbýt s tím, že se jedná pouze o slova, a ta mají pro kazatele pravých cest odjakživa pramalý význam. Přesto navozují nepříjemné konotace. Vždyť zdroje se mají vytěžit, kapitál zobchodovat, prostředky využít a materiál po opotřebení odhodit…"

"Amerika byla vždy působivou společenskou laboratoří.
Dle dostupných statistik nejvíce tamních teenagerů úspěšně dokoná sebevraždu krátce poté, co se jejich rodiče projeví dostatečně flexibilně a mobilně, a přestěhuje se za získanou prací stovky mil do míst, jimž budou na pár dalších měsíců říkat domov. Nové město, nový dům, nová škola a noví spolužáci v dočasné realitě. Dřívější město, někdejší dům, bývalá škola a staří přátelé či lásky v dočasných vzpomínkách. Měnit ze dne na den vztahy i životní prostor prostě nezvládne každý, ale je to užitečný test, test přímo bakteriálních schopností přežít. A nestojí mnoho!"

365698

13.8.2018 10:47

RE: autor má naprosto vymytý mozek

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 365698

Alespoň vy jste si přesně vyhodnotil bludy autora:
Autor má naprosto vymytý mozek kapitalistickou propagandou. Jako řešení na situaci kdy jsme v roli otroka čím dál víc vykořisťovaného systémem navrhuje, aby jsme naše děti naučili být ještě snaživějšími a flexibilnějšími otroky na zcela absurdně zdeformovaném trhu práce ovládaném nadnárodními korporacemi a vysokými byrokraty.

Jak uvedl výše diskutér : " ...procesy privatizace zisků a socializace ztrát - a k tomu soustavně dochází, neboť je to jeden z jeho základních stavebních kamenů , je globální sociální apokalypsa nevyhnutelná"

Jediným řešením je deglobalizace = lokalizace ekonomik v jejímž rámci je nutno privatizovat ztráty a lokalizovat zisky. To ale lidské zdroje odmítnou, protože neodolají televiznímu vysvětlení o výhodnosti vlády jediného vyvoleného krále.
Vývoj chování a jednání velké skupiny ( sociální evoluce) určuje vítězná manipulace s většinou členů, kteří mají zákonitě menšinu v inteligenci.
Není cesty zpět , když není vůle většiny a vedení rozumu.

365717

13.8.2018 16:32

RE: autor má naprosto vymytý mozek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 365717

Teď jen zbývá zodpovědět otázku, zda je autor úplně blbej, navedenej, nebo jen podplacenej.

365725

19.8.2018 15:46

naproste blaboly

rosco 185.?.?.?

za prve zadne trzni prostredi neboli volne trhy ani kapitalismus nikde na svete neexistuje, a sice uz od 1913 kdy se sionisticke bankovni mafii podarili prosadit zakon Federal Reserve Act. Tim bylo legalizovano penezokazectvi, postupne po celem svete.Manipulace peneznich objemu a urokovych sazeb znamena totez co drivejsi bolsevicke statni planovani, podle toho jak pejzati manipulatori nastavi urok reaguji ovcani Konzumistanu zalozeneho vylucne na penezich vytvorenych z dluhu, to znamena ze veskere dalsi procesy v hospodarstvi jsou manipulaci ovlivneny. neni zadna nahoda, ze Amrdolstan je uz dlouha leta ovladan mafii neocons, temer bez vyjimky byvali zidobolsevici nebo jejich pohrobci, pod plastikem udajne liberalniho zrizeni (liberalni je pouze nazev) se pokousi dostat pod kontrolu staty celeho sveta.Diky jejich aroganci to ovsem prepiskli a je jen otazka casu nez je kolaps kreditni bubliny smete z povrchu. Za druhe, zadna umela inteligence neexistuje a ani nebude existovat, lidsky mozek neni schopen vytvorit neco stejne chytreho nez je sam, ve skutecnosti jde o prachobycejnou automatizaci ktera neni nic noveho, to co programator do pocitace nacpe z nej nakonec i vypadne.

365912

23.8.2018 12:08

RE: zadna umela inteligence neexistuje

Jarda z Brna 185.?.?.?

Reakce na 365912

Tak! Je to i v Bibli.
,,A Bůh jim vštípil do mysli, aby se zaobírali jeho stvořením, dokonce jim vložil tohu nesmrtelnosti do srdce, aby se jí zabývali, a nikdy nepřišli na velké dílo, které ON vytvořil,,.
Napsal jsem to trochu svými slovy, ale poselství je jasné. Lidi nedokážou napodobit ani zlomkem Boží výtvor, jedince s myslí, citem láskou atd...

366015

Příspěvků: 32

11.08. 08:04  Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?
11.08. 11:49 Pepaz  RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?
12.08. 08:24  kapitalista potřebuje otroka, ne robota
12.08. 13:32  RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota
12.08. 16:32  RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota
12.08. 18:47  == RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota
13.08. 16:26  RE: == RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota
12.08. 20:51  RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota
15.08. 10:46  RE: kapitalista potřebuje otroka, ne robota
11.08. 13:41 R.E.  RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?
11.08. 19:47 oldis13  RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?
12.08. 16:43 R.E.  RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?
12.08. 07:21 Jacob  RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?
13.08. 23:47 lindsay  RE: Kde jsou ti roboti, kteří nahradí lidskou práci?
11.08. 09:11 zamp1  Od tří faktorů ke čtyřem
11.08. 09:20 libertarian  Práce bude vždy dosť
13.08. 13:38 JohnPowder  RE: Práce bude vždy dosť
11.08. 11:02  Vtipně a systematicky připravená Apokalypsa.
11.08. 18:02 R.E.  RE: Vtipně a systematicky připravená Apokalypsa.
12.08. 13:13  = RE: Vtipně a systematicky připravená Apokalypsa.
11.08. 11:49 Svatoslav Butora  Svět kapitálu bez humanismu
11.08. 19:29 Pavel Lepenka  Autor má bohužel pravdu.
11.08. 19:33  Sociální katastrofa je realitou
12.08. 08:10  již staří bolševici...
12.08. 10:47 vousy13  RE: již staří bolševici...
12.08. 16:38  RE: již staří bolševici...
12.08. 08:34  Korporátní fašizmus - režim budoucnosti
12.08. 08:52  autor má naprosto vymytý mozek
13.08. 10:47 výjimečné porušení omerty  RE: autor má naprosto vymytý mozek
13.08. 16:32  RE: autor má naprosto vymytý mozek
19.08. 15:46 rosco  naproste blaboly
23.08. 12:08 Jarda z Brna  RE: zadna umela inteligence neexistuje

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 38 čtenářů částkou 10 202 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 1

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,43 Kč
Australský dolar
16,52 Kč
Švýcarský frank
23,41 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 690,48 Kč
1 unce stříbra
576,13 Kč
Bitcoin
1 161 631,66 Kč

Poslední aktualizace: 11.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 401