Diskuze k článku

Jaderné katastrofy: Jsme připraveni poučit se z černobylské a fukušimské zkušenosti?

Příspěvků 24

2.8.2018 0:35

Měli by jste vědět

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

že titulovaný faichidiot neumí už vůbec nic kromě svého náboženství a potřebuje celou plejádu profesí aby přežil s tím že je nonšalantně oplivává a na co šáhne zk...... Ale zase za to mohu hlupáci kterým zpravidla buď poroučí nebo mu pozorně nenaslouchali idiotské litanie z kterých si může vytáhnout kdokoliv cokoliv.[překvapení]

365542

2.8.2018 4:41

Nejsme.

vvv 2602:x:x:x:x:x

A nebudem.

365544

2.8.2018 15:02

Fukushima

P.A.Semi 79.?.?.?

Tak snad u nas (nebo na te ne zcela vzdalene Ukrajine) nebude delat ostrahu elektrarny Izraelska firma, treba Magna BSP, jako ve Fukushime, kde kratce (pul roku?) pred havarii prevzali ostrahu bezpecnosti.

Havarie ve Fukushime nebyly zapricinene tsunami, dieselove agregaty jsou i uvnitr reaktoroveho plaste, kde je nic nezaleje. Nektere reaktory tam byly zniceny virem Stuxnet, nektere odpalene jadernou nalozi, umistenou pod reaktorem... Vybuchl i jeden z odstavenych reaktoru.

Ani zemetreseni rozhodne nebylo tak silne, jak bylo reportovano - protoze vlna tsunami prichazela mezi zcela neznicene domy, coz by pri blizkem zemetreseni sily 9 nebylo...

http://www.jimstone.is/fukushima/fukureport1b.pdf

Na tehle strance nekde uprostred viz "Fukushima"...
http://82.221.129.208/.yi2.html

O cisteni po havarii ve Fukushime:
http://www.jimstone.is/shutupordie.html
Dela na tom Yakuza (Japonska mafie), ktera je taktez (z jake casti?) pod Izraelskym vedenim...

Proto take Japonsko i Nemecko po (((havarii))) ve Fukushime odstavili vsechny jaderne bloky, aby je postupne spousteli po dukladnem odvirovani a kontrole...

365548

2.8.2018 17:34

RE: Fukushima

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a0b.?.?.?

Reakce na 365548

Myslím že ta havárie byla vyvolána uměle. Ale z jakého důvodu?

Globalisté zkrátka potřebovali odstavit jaderné reaktory v celé Evropě, což se jim alespoň v Německu povedlo.
Protože likvidace evropy pomocí muslimů tam začala probíhat až moc živelně a oni vůbec nepotřebovali aby se nějaká ozbrojená horda zfanatizovaných opic zmocnila jaderné elektrárny a udělala tam druhý černobyl.
Radioaktivní mrak by totiž mohl ohrozit i ty globalisty, co jsou ukrytí na druhé straně zeměkoule na svých super-eko-bio farmách. Islamisti tu mají vraždit dle libosti, ale ohrozit radioaktivitou své pány nesmí.

I z toho důvodu je ve francii která má 59 jaderných reaktorů (3x víc než Německo!) stanné právo a všude hlídkují samopalníci. Protože tam by to způsobilo naprostý kolaps, zavřít všechny jaderky.

I proto "ekologičtí aktivisté" roky vřískají proti poměrně ekologickým jaderným elektrárnám a uhelné či plinové na neobnovitelné fosilní paliva jim tolik nevadí. Proto ta podpora zoufale neefektivních solárů a větrných elektráren.
To je globální agenda která má za cíl odstavit ty jaderné, kvůli plánované občanské válce v Evropě.

365552

3.8.2018 10:09

RE: Fukushima

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 365552

Z jakeho duvodu Fukushima?
Japonsko se zdrahalo zaplatit nejakou astronomickou castku do (((jejich))) fondu. (MMF? nevim presne) A ovsem ze pak zaplatili.
Potom prý taky Japonsko dodavalo uran Iranu.

Cilem nebyla Evropa.

Srovnejte si casovou osu - muslimy a cmoudy zacali dovazet do Evropy ve velkem az v roce 2015, Fukushima byla v roce 2011 jeste pred "arabskym jarem", nebo tesne pri jeho zacatku (na odvedeni pozornosti?). Nemyslim, ze by to melo souvislost se soucasnym zamorenim lidu Evropy.

A nedelejte si nadeji, ze by jaderne zamoreni Evropy nejak zasahlo i USA. Vetry vanou od zapadu na vychod. Taky nijak moc mraku nechodi z Evropy nad Izrael...
Tehdy s Chernobylem jsme meli velke "stesti", ze se pres skandinavii vratil ten mrak nad Evropu, to se moc casto nedeje. Nekolik let tu pak rostly pampelisky se 3-4 kvety, ale (snad) na to tady nikdo nezemrel...

Nez za tri tydny obejde vzduch tri ctvrte planety smerem na vychod, ponekud se to mezitim vyzari a dost toho spadne cestou, dest to ze vzduchu vymeje.

Pro nas by ale byla katastrofa, kdyby dostavbu Temelina dostal Westinghouse a rozhodli by se ridit tu elektrarnu pres internet na dalku. (o tom jsem slysel) Pri blackoutu internetu, nebo pri neposlusnosti ceske vlady, to tu pak vybuchne?

A ovsem (((elity))) uz si pry kupuji a buduji rezidence na Novem Zelandu a v Argentine, protoze ze svetove valky na severni polokouli se jaderne zamoreni na jizni polokouli prilis nedostane.

365563

2.8.2018 17:12

vyvlastnění vody Babišem, likvidační pokuty, konec vlastnických práv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x

Jsou tu mnohem důležitější otázky které bezprostředně ohrožují nás i naše majetky a se kterými bychom měli něco dělat:

Pokud v příštích letech udeří silná vedra jako letos, úředníci budou moci nařídit například majitelům studen, vodních nádrží nebo rybníků, že jejich voda se bude používat pro celou obec.

A budou moct vstoupit i na soukromý pozemek, aby zajistili její čerpání. Týkat se to má jak lidí, tak firem. Pokud odmítnou, budou jim hrozit pokuty − až 200 tisíc korun a u podniků pak až půl milionu.

Tyto nové pravomoci dá úředníkům novela vodního zákona, kterou nyní dokončují ministerstva životního prostředí a zemědělství a kterou mají HN k dispozici. Podle návrhu vzniknou "komise pro sucho", které budou o omezeních rozhodovat a zároveň i určovat, zda nastal kritický nedostatek vody.

https://archiv.ihned.cz/c1-66207960-boj-proti-such...

Přesně jak to popsal V.V.Pjakin, místo politiků státní manažeři a korporátní fašizmus jak řemen. Už žádná hra na demokracii.
Prostě makáme!
Arbeit macht frei!

365551

2.8.2018 18:17

Vodu si vyrobím

Jarda z Brna 185.?.?.?

i kdyby čert babu na ohonu vozil.
Nepoteče v trubkách? Už jsem si udělal průzkum jak si vyčistit pomocí ohniště v přírodě vodu uhlím, pískem, travou a podobně. Jenom radiaktivní vodu neumím ošetřit. Ale umřít v bolestech po požití radioaktivní vody, nebo žízní, co je lepší?
Ale spíše než radioaktivní katastrofy se těšme na ,,Něco, co vypadalo jako ohnivá hora,, a ta má vlítnout na zemi a zasáhnout třetinu rostlin, stromů, řek a moří a vody zhořknou, ryby pokapají a stromy i tráva ze třetiny shoří. Praví písmo svaté. Ale jádro nás decimovat nebude, to tedy ne.

365553

2.8.2018 19:52

Hranice

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Hranice/ochranná pásma kolem jaderných elektráren jsou užitečné.
Hranice/ochranná pásma kolem území států jsou užitečné. Jsou dobré.
Hranice/ochranná celní pásma kolem území států jsou užitečné. Jsou dobré.
Bezbřehý globalismus je nanic. Je to nekontrolovatelný a neříditelný svět, který pod vlivem ekonomické mizérie Moci mocných umožňuje vznik nekontrolovatelných a neohraničitelných "řešení". Náš svět se mění jejich působením "na nic".

365556

2.8.2018 20:38

černobyľská sabotáž?

Malý a zvedavý 185.?.?.?

Niektoré konšpiračné stránky píšu, že výbuch černobyľského reaktora nebola nehoda, ale sabotáž. Černobyľská elektráreň napájala vojenský zahorizontálny radar prezývaný Ďateľ, ktorý z pochopiteľných dôvodov bol tŕňom v päte Američanom a celému NATO. Nie je problém, predstaviť si, že Ukrajinci známi svojim sebadeštruktívnym správaním nechali reaktor úmyselne vybuchnúť. Ale ako píšem, je to len konšpirácia [chechtot]

365559

2.8.2018 22:01

= RE: černobyľská sabotáž?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 365559

Protekční konstruktér vojenského radaru, který prý nefungoval a jen rušil vše v širokém okruhu a ředitel černobylské jaderky prý byli blízcí příbuzní, a jeden druhému prostě pomohl. Rozebrat a odvést do sběru tak nepředstavitelně velké kovové monstrum jako radar Duga prý dovedou jen čeští cikáni....

[velký smích]

365560

3.8.2018 9:25

RE: černobyľská sabotáž?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2604:x:x:x:x:x

Reakce na 365559

Že to byla sabotáž je poměrně pravděpodobné. Když se stane nějaká skutečná nehoda, tak tam zařvou všcihni co se tam tou dobou motali.
Tady nějak "zázračně" přežila celá osádka velína a kupodivu za to co způsobili ani nebyli popravení ani jinak perzekuovaní. Přitom jen za úhyn dojnic ve vašem kravíně vás za sabotáž komouši zavřeli klidně na 20 let.

Buďto na Ukrajině už tehdy úřadovali majdanutí banderovci (pejzatí a placení CIA), jako dnes. Ono se celé to nacistické podhoubí, co momentálně provádí genocidu ukrajinského obyvatelstva, nevynořilo jen tak odnikud.

A nebo to byl předchůdce Fukušimy v režili GP. Aby lidi odmítli jadernou energetiku a oni mohli nechat do evropy vtrhnout šílené islamisty.
O použití islámu k vyvolání armagedonu naší civilizace už mluvil starý dobrý Albert Pike před více jak 120 lety. Od té doby se jen hledají způsoby jak to provést a jak si to nenechat jako obvykle překazit rusáky.

365561

3.8.2018 12:05

Lidi neblbněte

juvi 90.?.?.?

Černobyl jsem měl jako pracovní náplň ještě za starých časů. Takže (po letech a z paměti): Jednalo se o havárii během odstavování reaktoru, když zkušebně chtěli zajistit zásobování elektrárny z dobíhajícího turbogenerátoru. Jenomže
1) Dispečink jim posunul začátek odstavení o 8 hodin (tedy na další - nepřipravenou směnu).
2) Pro zaostávání za reaktory VVER konstruktéři reaktorů RBMK 'vylepšovali' parametry tím, že snižovali povinnou zásobu reaktivity. To za běžných provozních stavů ještě nemusí být kritické, ale v přechodových stavech byl průšvih. Konkrétně se objevilo něco, co nikdo na elektrárně nepředpokládal - tzv. 'kladný dutinový koeficient reaktivity' - který zapůsobil během zajíždění havarijních tyčí - velice krátce (řádově milisekundy), ale zvýšil reaktivitu ve chvíli, kdy ji havarijní tyče měly snižovat. Toto darebáctví konstrukční kanceláře navíc pro pitomce Gorbyho přikryl i Západ - nikdo nehnal konstruktéry k zodpovědnosti, vše odnesl hlavní inženýr elektrárny (který o tom nemohl vědět).
Tolik k Černobylu. Obecněji: Jaderné havárie mohou nastat, ale že se stane s pravděpodobností 80% do roku 2020 je pitomost. Podobně by bylo správné napsat, že těch 30 let je projektovaná životnost, pro kterou se vyhodnocuje návratnost elektrárny, skutečná životnost závisí na tom, jak se k tomu chová obsluha. Jinak jak sovětské, tak i francouzské elektrárny jsou v tomto pořadí nejlepší na světě, nějak se mi nezdá, že by Doel, nebo Tihange byly v tak špatném stavu. To spíše zase někteří blbnou. A to tedy pořádně, protože ve zprávě MAAE k dopadům Černobylu bylo doslova napsáno, že nejvážnější zdravotní následky způsobila hysterie a konzumace jódových tablet. A jen tak mimochodem, v USA se před nedávnem rozpadl palivový cyklus a převzal jej ruský TVEL - tedy dnes to palivo Westingouse již zase bude ruské...
Kromě toho: Asi víte, že v SSSR byla jaderná střelnice poblíž Semipalatinska. Ale jestlipak víte i to, že poblíž střelnice bylo město Kurčatov, kde v té době žilo asi 20000 lidí a ty výbuchy probíhaly v atmosféře s četností zhruba co měsíc zhruba 45-60 km od toho města? Ti lidé to prostě museli vidět, ale žádné masívní zdravotní komplikace nenastaly. Podobně i Černobyl - lidé hystericky utekli, ale krajina žije dál, naopak se vzpamatovala. Z radioaktivity se prostě stal velký strašák.

365565

3.8.2018 14:30

RE: Lidi neblbněte

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 365565

Z radioaktivity se prostě stal velký strašák.

Proti vám je radioaktivita skutečně neškodná. Papoušek směsi "oficiálních" verzí se pasoval na znalce. V_jed_ci vašeho formátu ve všech v_jed_ních oborech mají na triku zničení planety jedy a radioaktivitou , ale jinak v pohodě, tyhle tupé infantilní vyvolené parazity bych střílel, mít tu moc z vepřů vzešlou. Nemám, takže v klidu a za potlesku žíru můžete planetu kurvit dál.
[bliji]

365567

3.8.2018 22:50

RE: Lidi neblbněte

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 365565

Povida se i o snizeni vykonu reaktoru, aby se mohlo vyrabet Pu do rachejtli. Spadlo to jodove jamy, tj. zhruba 3 dni odstaveni reaktoru. Bylo pred kvetnovymi oslavami vitezstvi nad nacismem a plan je svaty soudruzi ten se musi splnit. Nejaky pablb navrhl papalasovi v Kyjeve "zlepsovak", vyzadovalo to odpojeni nekterych bezpecnostnich okruhu. Ta prvni smena byli zkuseni praktici a poslali stranu i s tajemnikem lidove receno do prdele. Co si budem, ze jo. Byli mezi nema civilove, ale o Pu se starala armada a dam krk zato, ze veleci dustojnik mel generalskou hodnost. Taky se tam kolem toho urcite mota nejaky clovek od KGB. Mladenci vedeli, ze zlepsovak je o drzku, a lepsi vysvetlovat neco vysetrovaci komisi, kde jsou si jisti ze se za ne postavi expertiza nejake tezke akademicke vahy, nez to co se nakonec stalo. Udelali by se nejake skatule skatule hejbejte se, ale nikdo nema nazbyt zkusenych praktickych jadernych inzenyru a techniku.

Druha smena nemela sajn o co bezi a pravdepodbne nasrany velky soudruh jim dal cocku i za prvni smenu, tak.. Hasili to jako sileni, protoze po vybuchu vodiku se bali, se roztavi palivove tyce pekne na jednu velkou hromadua nemeli tuchu kolik toho Pu tam je, a pokud by se tavenina zacala propalovat 6 m betonu, mohlo na zaklade rozdilnych hustot materialu dojit v vycisteni Pu a nahromadeni kritickeho mnozstvi Pu a pak by to bouchlo atomicky, a to by bylo... U te strelnice bych dlouhodobe bydlet nechtel a bez dozimetru bych jsem se tam moc nepohyboval, specialne v lese. Sekundarni radiace muze byt pekna svine. I kdyz nepochybne nuklearni vybuch v atmosfere u vodikove pumy, kde se pouziva mala klasicka atomova naloz jako rozbuska pro iniciaci neni zas takovy sajrajt jako treba pozemni test klasicke atomovky. A to mi prijde daleko lepsi prirovnani k Cernobylu, pokud by to skoncilo uplne spatne. Jake testy se v Semipalatinsku delali nevim, ale odhaduju termonuklearni naloze, kdyz tam vegetoval Kurcatov s pokusnymi soudruhy.

Doufejme, ze technicky stav tech elektraren je lepsi nez popisuje clanek. S tim, TVEL prevzal vyrobu paliva od Westinghouse jste me zvedl naladu. Americane moc dobre vedi, proc nad tim Rusum dali kontrolu. Vite oni se vzdycky najdou na kazde strane fanatici, kteri by podkourili svemu protivnikovi treba zamorenim z jaderne havarie. Ale pokud jde o Rusi, tak kdyz jim nekdo oddelal treba hlavouna, tak nedelali zadne skryte ksefty oddelali protistrane nekoho na stejne nebo vyssi urovni a vyrizeno. A k tomu nejaky diplomat u kaviaru rekl, to co jste udelali, tak to bylo naposled. Takze pokud by Rusko melo masivni radioaktivni zamoreni, tak i ten kdo by mel skrytou odpovednost by mel taky masivni radioaktivni zamoreni. Tady uz neni kam uhnout. Jeste bude treba opravdu poradne zjebat zkorumpovane oligarchy (prej zmizelo 250 nuklearnich hlavic) z Ukrajiny a vysvetlit jim, ze velka jaderna havarie bude byt spatny dopad na zdravi, kdyby byli zakopani na jiznim polu. Pokud jde o Belgii, vitr muze fucet na UK, Francii i Nemecko. V Belgii kapital neni problem je treba si ujasnit, kde a jak se da setrit.

365572

4.8.2018 20:17

RE: Lidi neblbněte

juvi 77.?.?.?

Reakce na 365572

Teda chlape, na kterém sekretariátu jste dali dohromady tuhle pohádku? [překvapení][velký smích]

365582

5.8.2018 22:28

RE: Lidi neblbněte

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 365582

Je to nepoliticky korektni web, mam necekane volneho casu a nekdo v diskuzi natukl, ze jsou oficialni zpravy a nevzdy skutecna zprava je stravitelna pro verejnost. Pro politicke partaje poradenka nedelam, clovek pak ztraci schopnost objektivity. Vite jak to je, banik nebo sparta. Dokonce to pisu strizlivej, nezhulenej a nezfetovanej. Jenom pro odlehceni.[mrknutí jedním okem] Tenhle pribeh dal tady behem havarky Fukusimi, jeden pan co tvrdil ze je jaderny inzenyr ze stare gardy. Sam k tomu rekl, ze jeho kamosi od fochu to maji uplne mimo realitu, ale kdyz nekoho jako fachmana a cloveka znate x let, tak mavnete rukou a nechate to byt. Mne to podle vselikych detailu v diskusi prislo jako duveryhodne, mozna to v archivu Zvedavce vyhrabete.

Tech 250 nuklearnich hlavic tak mesic dva clanek o raketovych utocich v Syrii tady na Zvedavci, zminil tam nejaky rusky analytik, ze 2001 Rusove meli prevzit od Ukrajiny hlavice a nedostali nic, ale behem konfliktu o Krym zacali na Ukrajine v mediich vykrikovat neco o obnoveni jaderneho statusu. Jestli v roce 2001 tvrdi Rusove, ze nic nedostali, tak jim verim - v te dobe to nemelo zadny extra vyznam, kdo mohl tehdy tusit, ze za 10 let dojde k vyhroceni situace. Ale o tomhle je v oficialnich mediich ticho po pesine. Rusove hlavice neprevzali a Ukrajinci s nimi behem valky nezacali halasne chrastit, takze kde jsou?

Pokud jde o Cernobyl, tak co ocekavat v oficialni zprave? Ze jsme vyrabeli Pu na hlavice, kdyz nam reaktor "zhasnul" a zkusili jsme zlepsovak a omlouvame se nevyslo to. To by jste pustil do medii v roce 86 na vrcholu studene valky? Svedove dostali echo od USA, satelitni snimky, nad Evropou putoval radioaktivni mrak, Kyjev par km od havarky a nikdo nemel tuchu jak velky to bude pruser. V kazdem pripade a to vim z prvni ruky soveti to chladili jako sileni (z ceho meli strach, kdyz reaktor po vybuchu vodiku byl stejne poruseny?) , zustalo tam obrovske mnozstvi vojenske techniky a z tech tusim 20 000 zakladaku se obavam nezije uz nikdo. Dneska by jim byl neco okolo 50 let.

A ta vase informace, ze TVEL dostal divizi z Westinghouse. CEZ uz za komaru byl pod palcem jistych klanu (a nic se nezmenilo), obrovske ksefty venku, takze tyhle lidi vedeli jak to chodi. A dodnes z Bruselu prijdou, ze by se CEZ mel zprivatizovat a k tomu zadna reakce, v duchu si skutecni majitele, mysli nasrat. Musel byt zatracene vazny politicky tlak, aby TVEL mohl koupit ten podil. A pokud dojde k havarii s vaznymi dusledky. Amici reknou Rusum, my s nim nemame nic a Moskva to bude muset prijmout. Jestli bude nutne odstavit treba elektrarnu v Belgii, tak jste jednoznacne vhodny kandidat pro oficialni zpravu. A zprava pro media o predejiti jaderneho rizika muze byt hodne pravdiva.[mrknutí jedním okem]

365598

5.8.2018 23:36

RE: Lidi neblbněte

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 365598

Spojení zodpovědný úžer je z říše utopie, tedy v co se proměňuje celý západní ho.not. [překvapení]

365599

6.8.2018 14:29

RE: Lidi neblbněte

juvi 90.?.?.?

Reakce na 365598

No..., o ukrajinských hlavicích nic nevím. Pochybuji, že to v pořádku není, protože to bylo to tzv. "Budapešťské memorandum". Kromě toho tehdy ještě nikdo netušil, že US budou s Ukrouši velký kámoš, tak to hlídali i Amíci. Co se týče Černobylu, tak ano, původně kanálové reaktory (pozdější RBMK) v první řadě vyráběly plutonium. Ale v době RBMK byl zájem již jen čistě elektrický ... a hospodářský - na to to dojelo. Již tenkrát měly VVER 2x větší vyhoření, než RBMK a cena za uložení již rozhodovala o palivových nákladech - levnější neobohacené palivo to již nemohlo zvrátit. 20000 mrtvých záklaďáků? Pitomost, mrtvých byly asi 3 desítky především hasičů a pár techniků na elektrárně, kteří byli zrovna poblíž reaktoru. Nebyl důvod, aby se kolem toho motalo víc lidí. Vojenská technika - že by plutonium "těžili" přímo na elektrárně? To hulíte dobrej matroš. Co se týče TVEL - USA totiž donedávna obohacoval na difůzních membránách a odstředivky jim pořád nešly. A najednou zestárla i ta difůzní technologie a oni pořád neměli nic nového. Tak to (myslím loni) zabalili a Westinghouse udělal dohodu s TVEL. Kuriozita - USA nejsou schopné vyrobit vlastní jaderné palivo - to už je opravdu obr na hliněných nohou. O kom se toto říká?

365613

3.8.2018 20:49

Západ je v pr.eli

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

a s thematem článku souvisí to, že je v pr.eli, co se týče vzdělanosti. Na západních školách je rozvrat. A s tím souvisí to, že atomové elektrárny dnes umí postavit jen a pouze Rusko. A zase klasika: prakticky nikdo na Západě tento rozvrat nepřizná a raději melou o nebezpečnosti atomovek obecně a všude. A je-li na Západě rozvrat, pak "Ukrajina" už coby civilisace neexistuje (pochopitelně, jde o dílo Západu a zase to nikdo neřekne). Prostě se najde nálepka: atomovky škodí.
Je tomu tak i v mnoha jiných oborech a oblastech. Stejnou fiktivní nálepkou je globální oteplování. Nálepka má zakrýt reálný rozvrat přírody na Západě. Jen na Západě, ne v Rusku. Jiná nálepka, používá ji hnus a hnůj Halík: dobro migrace. Ať se to hovado podívá, jak to dobro je u Izraele. Skutečného pachatele migrace. Proti Izraeli ta svi.ě neřekne ani mrnk křap. Mnoho takových nálepek svěčí o jediném: vytváření virtuální reality. A s touto virtuální realitou to skončí jako se starým cédéčkem, bude rozšlapáno. Je to vlastně ta nejhořejší nálepka, nálepka virtuální reality. Paní všech nálepek. A je smutným faktem, že tak propracovaný soubor nálepek ani zdaleka neměl tzv. rozvinutý socialismus. Oni si myslí, že držitelům nálepek to projde jako to prošlo držitelům minulých. A tu jsou dvě možnosti. Buď ti Halíkoidi půjdou od válu včas a pak jim to projde, Nebo to bude trvat dýl a pak budou Halíkoidy věšet na dopravních značkách. spolu s jejich migranty.

365570

4.8.2018 15:26

RE: Západ je v pr.eli

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 51.?.?.?

Reakce na 365570

Máte pravdu. Zdejší atomoví inženýři jdou do ČEZáckého Temenlína či Dukovan na 5 let na zkušenou a pak hurá kamkoliv do světa, kde jim v libovolné jaderce nabídnou astronomické sumy peněz.

Až na západě odejdou starší generace do důchodu tak ty jaderky můžou rovnou zavřít. Nebude kdo by je byl schopen obsluhovat.

365577

5.8.2018 12:00

= RE: Západ je v pr.eli

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 365577

Takový mladý jaderný profesor Klaus min 35 x honoris, tedy spíše multihonoris causa, vychovaný na dnešních moderních vysokých školách bude schopen obsluhovat jadernou elektrárnu do prvního výbuchu. Pak se z něj stane jaderný spisovatel, a nakonec mu ještě postaví konkurence vlastní knihovnu, ze které bude přednášet po celém světě o jaderných katastrofách, podobně jako o neexistujícím globálním oteplování ..

[velký smích]

365588

5.8.2018 13:27

RE: = RE: Západ je v pr.eli

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 365588

EST, EST, EST...Skvěle výstižné..[chechtot][chechtot][chechtot]

365591

5.8.2018 11:54

Černobyl i Fukušima byly zcela zvláštní případy

Janos A. 94.?.?.?

Je dostatečně zdokumentováno, že katastrofa v Černobylu měla příčiny sociální: probíhal zátěžový test, který se měl zastavit a opravit chyby, o nichž se vědělo (ale na jejichž opravy nebyly prostředky). Stranický rozkaz však zněl: pokračovat, a tak nesmyslností a absurditou sovětské éry zdecimovaná obsluha pokračovala. Je v tom i kousek ruské duše: no tak ať to tedy bouchne, vsjo ravnó!

Kousek zoufalství a fatalismu je i v duši japonské: na ostrovech se to tu a tam třese opravdu pořádně, a se surovinami je na tom Japonsko tradičně bledě. Tak se sází na jádro s vědomím, že nějaká ta zcela nepředvídaná situace občas nastat může. No a nastala - extrémně silné zemětřesení, umocněné vlivem na moře bezprostředně u elektrárny...

Argumentace těmito událostmi na středo- a západoevropskou situaci je věcně nesprávná a morálně nefér. Francie žije se svým převažujícím jádrem desítky let zcela spokojeně a má to obrovsky pozitivní vliv na ekologii - zajeďte do krajiny kolem Rhôny a posuďte. Německé šílení se zákazem jádra je čisté politikum, ustupující hysterickým aktivistům - nic, v druhdy technologicky špičkovém Německu, věcně podloženého.

Jak říkají ekonomové, vše je to (bohužel) o sentimentu, nikoli o fundamentu.

365587

5.8.2018 19:55

RE: Černobyl i Fukušima byly zcela zvláštní případy

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 365587

Možná je katastrofa v Černobylu dostatečně zdokumentovaná, ale těžko můžeme vědět, jestli je dokumentace pravdivá a není něco podstatného vynecháno. Byl bych opatrnější i po zkušenosti s US reportem o incidentu 9/11, kde část dokumentace mají v rozporu se závěry vyšetřování, takže je to celé k ničemu, nebo alespoň výrazně zpochybněné.

365596

Příspěvků: 24

02.08. 00:35  Měli by jste vědět
02.08. 04:41 vvv  Nejsme.
02.08. 15:02 P.A.Semi  Fukushima
02.08. 17:34  RE: Fukushima
03.08. 10:09 P.A.Semi  RE: Fukushima
02.08. 17:12  vyvlastnění vody Babišem, likvidační pokuty, konec vlastnických práv
02.08. 18:17 Jarda z Brna  Vodu si vyrobím
02.08. 19:52 Svatoslav Butora  Hranice
02.08. 20:38 Malý a zvedavý  černobyľská sabotáž?
02.08. 22:01  = RE: černobyľská sabotáž?
03.08. 09:25  RE: černobyľská sabotáž?
03.08. 12:05 juvi  Lidi neblbněte
03.08. 14:30 výjimečné porušení omerty  RE: Lidi neblbněte
03.08. 22:50  RE: Lidi neblbněte
04.08. 20:17 juvi  RE: Lidi neblbněte
05.08. 22:28  RE: Lidi neblbněte
05.08. 23:36  RE: Lidi neblbněte
06.08. 14:29 juvi  RE: Lidi neblbněte
03.08. 20:49  Západ je v pr.eli
04.08. 15:26  RE: Západ je v pr.eli
05.08. 12:00  = RE: Západ je v pr.eli
05.08. 13:27 R.E.  RE: = RE: Západ je v pr.eli
05.08. 11:54 Janos A.  Černobyl i Fukušima byly zcela zvláštní případy
05.08. 19:55 J_Pitralon  RE: Černobyl i Fukušima byly zcela zvláštní případy

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,45 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 210 982,33 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 733