Diskuze k článku

Historický odkaz Karla Marxe: 200 let od jeho narození

Příspěvků 23

7.5.2018 6:56

Varovny odkaz Marxe.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Cirkev se stala pro zapadni civilizaci silne zpatecnickou a dogmatickou. Zeme je proste placka apod. nazory, kdo je proti toho upalime fyzicky i jinak. Jakmile nejaka moc zacne vytvaret dogmaticky tlak je pouze otazka casu, napeti mezi rostoucim a hlubsim poznanim reality roztrha dogmaticky system na kusy, ale zdroj a sila teto revoluce neplynou z ideologa jako Marx, ale z prohlubujiciho se rozporu mezi realitou a dogmatickym nahledem odtrzenym od teto reality.
Jednou z casti teto revolty byli napr. anglicti ekonomove jako Smith, Mill bohuzel degradovali svobodnou volbu cloveka pouze na ekonomicky aspekt. To neni pravda clovek jako komlikovana myslici bytost s emocema, virou, city, intuici, moralkou... zdaleka presahuje pouze ekonomicky rozmer sve existence. Obrovske mnozstvi svobodnych rozhodnuti lidi je z ekonomickeho hlediska mene vyhodnych na urovni jednotlivce nebo mohou byt naprosto nektere sebelakavejsi moznosti odmitnuty na zaklade moralky, svedomi, kultury, viry...
Kant, Hegel si uvedomovali rostouci rozpor ale ani jeden z nich nepopiral Boha. Takze Marx si neco z Hegela ale predevsim Feurbacha vybral co se mu pouze hodilo do kramu a nemuze byt nasledovnikem. Lidskou negativni iracionlitu vystihly dobre Nietsche a Freud. Freud degradoval cloveka na otroka sexualniho pudu, dnes se mluvi treba o sobeckem genu. Nietsche se pokusil nahradit Boha nadclovekem, kde tato iracionalita ma extremne nacionalni charakter a vyusti nevyhnutelne do rasove nenavisti fasismu. Marx se pokusil nahradit Boha socialni lidskou spravedlnosti a nacionalitu zamenil za socialni tridu, proto komunismus ma internacionalni rozmer. Jakekoliv zjednoduseni a odtrzeni cloveka od moralky a svedomi, vede k odtrzeni civilizace od jejiho kulturniho a moralniho zakladu a k duchovni prazdnote. Odtrhne-li nekdo moralku od zdroje v Bohu nevyhnutelne nova moralka vzdy vede k pravidlu: ty chcipni dneska ja chcipnu zitra. S timto moralnim zakladem neni schopna existovat zadna lokalni civilizace prilis dlouho, procesy vnitrni destrukce jsou natolik mocne, ze integraci na vyssi nebo dokonce globalni urovni nemuze fungovat. Vsechna imperia v historii padaji zevnitr moralnim rozkladem.

363990

7.5.2018 9:39

RE: Varovny odkaz Marxe.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?

Reakce na 363990

Tohle je velmi dobrý příspěvek. Souhlasím.

363995

8.5.2018 17:58

intelektuální past na goje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 363995

Ne, není. Je to typická rafinovaná propaganda obřezanců. Většina filozofů posledních 300 let byli buď najatí zednáři, nebo jim dělali užitečné idioty.
Jediné v čem se tito "učenci" liší je jen míra, ve které do svého učení přimíchali zednářský jed. Každá otrávená návnada musí obsahovat většinu chutného a výživného, aby vás to donutilo ji spolknout bez podezření. V tom je celý zednářský trik.

Běžné, ne moc důležité lži tvoří až desítky procent běžné návnady.
Pokud ale chcete aby dotyční (gojové) spolkli velmi nebezpečnou a zhoubnou lež, tak je nutné jí tam dát jen 1% a zbylých 99 procent musí být velmi chutná pravda.

Zajímavý je ten Nietzsche, myslím že on to myslel opravdicky a upřímně a docela slušně zmapoval odvrácenou stránku člověka. Jenže už neviděl ta pozitiva a duchovní rozměr lidské bytosti. Proto ho zednáři využili k zasetí strachu, beznaděje a zoufalství do duší hloubavých a filozofujících gojů. A tím je efektivně paralyzovali a vyřadili ze společnosti, aby jim nebyli nebezpeční a nepletli se jim do řízení zbytku ne moc bystrého gojského stáda.

Jakýkoliv totalitní režim jako první likvidoval inteligenci, zbytek stáda se pak snadno dal ovládnout. Buď intelektuály podplatili a zastrašili aby jim sloužili, nebo je fyzicky zlikvidovali.

364035

10.5.2018 3:36

RE: intelektuální past na goje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 364035

Jo kdybych mel tak 99% pravdu v zivote,.... Zatim me nikdo nepodplatil, nezlikvidoval a ani nikomu nedoporucuju, aby na me zkusil delat bububu ...Hazu lopatou a podepsalo se na me pouze stredoskolske vzdelani a jsem rad ze po letech, co jsem tady byl naposledy Zvedavec existuje a najdou se tady velmi zajimave informace a clovek se nemusi patlat nekolika stovkama prispevku jako kdysi aby se k nim dostal. Obrezane mam doufam pouze srdce a protoze patrim ke stare skole tak nektere veci se jako dukaz neukazujou, Taky nedoporucuju aby to po me nekdo chtel. Ze stare gardy moc nezustalo, mozna by me nekdo i poznal.[mrknutí jedním okem]

Normalne bych se pouze jenom tise dival a sbiral cenne novinky ktere se v maistremu nedaji bezne ziskat, ale v rubrice ve zkratce jsem narazil na pribeh Alfie Evans a nektere veci jsou proste z hlediska vyssiho principu mravniho naprosto neprijatelne. Jeden muj dobry pritel a mentor studoval 12 velmi dobre informovanych vecne nasranych muzu v horni snemovne UK, a doufam ze verejne mineni tu novou samolibou bezohlednou progresivni pakaz nastupujici generace ve vysoke politice, vcetne te staronove jako treba Bolton nebo Netanjahu, ktera se odmita poucit z chyb spali na prach a nejenom v Britanii. A cena nebuda tak strasliva jako napr. v pripadu Biafra. Tedka jsme na hrane posledni valky. Zadna dalsi s klackama a kamenama uz nebude.

Nemusi se nam tom vubec libit, ale zapad prochazi hlubokou moralni krizi a pricina teto krize lezi v odtrzeni moralky od duchovni podstaty a tou je Transcedentni realita. Pokud ji nahradim nicim, triumviratem Marx, Engels, Lenin nebo nenasytnou chamtivosti, ekologismem, sobeckym genem, virtualni realitu.... dejte si tam co chcete a zkombinujte jak chcete, pak to poukazuje pouze na fyzicky rozmer cloveka a ten tady nahy prijde nahy odejde a mezitim je pouze hrickou nahody. A cely pilir mravnosti je nevyhnutelne degradovany na "ty chcipni dneska ja chcipnu zitra". Na to neni treba znat Nietscheho, Freuda ktere moc nemusim ani Kanta nebo Junga. Negramotnym tisice let zpatky stacilo desetaro a moralne nas prevysovali. Nase technologicka vyspelost s lhostejnym srdcem z nas dela mravni mrzaky.

364069

7.5.2018 10:52

RE: Varovny odkaz Marxe.

Jan Hanuš 94.?.?.?

Reakce na 363990

Je to sice pravda, ale přemýšlím, co to změní, když to budeme chápat. Jedna badatelka v oblasti genetiky řekla, že po celoživotním bádání došla k tomu, že zkušenosti jsou nepřenositelné. I kdybychom pochopili Marxe, Nietzeho nebo Pjakina, tak to zřejmě nezmění nic. Studenti půjdou do ulic poněvadž je to bžunda a loutkovodič hromadí kapitál. Možná za to může nějaký ten gen, ale kudy z toho? K čemu jsou pak vize o lepší budoucnosti? Možná je má jen ten Pjakin a občas nějaký sci-fi optimista. Ale ono se to stejně nakonec nějak rozpadne a začneme znovu. Optimista Pjakin věří, že když se budeme učit, můžeme něco ovlivnit. Ale můžeme se doopravdy sami a včas učit? Nad Marxem a Nietzem začneme přemýšlet až v důchodu, ale to už nám nevěří nikdo. Ani vlastní děti ne.

363999

8.5.2018 13:23

RE: Varovny odkaz Marxe.

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 363999

Dnešní študáci o tom nemají pojem a jsou od mala krmeni TV propagandou o strašném totáči. Ale těžko říct, jak radostně by se žilo namísto pod komunisty pod vládou velkokapitálu - ždímání pracovních sil jak se dá, odchod do důchodu někde ve hvězdách, plus občasné rukování do nějaké kolonizační války v Asii, kde je třeba se řádně zfetovat a pak na přání mocipánů vyhánět nebezpečné komunisty od moci.

"Apocalypse Now- Ride of the Valkyries"
https://www.youtube.com/watch?v=TqtehtSB0LI

364032

7.5.2018 21:44

RE: Varovny odkaz Marxe.

PavelSam 90.?.?.?

Reakce na 363990

K prvnímu odstavci - ano, hlavní zápas probíhal mezi dogmatickou církví vs. pokrokem vědy, to je jedna rovina (země není placka). Hlavní směr odporu byl Deismus - Bůh byl nahrazen "otcem světel, velkým architektem".

To vrcholí ve Francouzské revoluci, kde boží desatero je nahrazeno vírou v lidskou racionalitu (Darwin, důkaz o stvoření světa evolucí), což přináší novou morálku - i my jsme bozi - mizí pokora. Jsou představena první lidská práva, vzniká humanismus a sociální otázka tříd, umocněná bídným postavením dělníků v továrnách, pokora je konfrontována s technologií průmyslové revoluce.

Fází č.2 je odlišný vývoj v Evropě a USA.
Zatímco v Evropě králové a šlechtická vrstva jsou pomalu pohlacováni finančníky (viz porážka Napoleona, kdy Rothschild využije "fejk news" o jeho vítězství a skoupí Anglii na burze za hubičku), tak v USA nikdy králové nebyli. Byla to britská kolonie, původní obyvatelé krále neměli, a dobyvatelé se do země museli prostřílet. Trhnuli se po zvýšení daní (čaj v Bostonu).

V USA tak vznikly elity čistě v rámci podnikání, dravého a násilného, od počátku prezidenti řešili konflikty s elitami tamních elit - bankéři.

Viz Andrew Jackson v r.1832 - I kill the bank; viz Lincoln a jeho měna greenback, 400mil dolarů potištěných zezadu zelenou barvou, kterými obešel bankéře a pouze dík tomu vyhrál válku a byl pak zastřelen; viz prezident Garfield v r.1881 po největší US finanční krizi, kdy bankéři během 20 let stáhli oběživo z asi 50 dolarů "na hlavu" na asi 5 dolarů "na hlavu", což způsobilo ohromnou krizi a zničení "stříbrného standardu" - Garfield je obvinil ze záměrné krize a byl zastřelen. Bankéři získali kontrolu měny dík zlatému standardu (stříbra bylo 15x víc a neměli ho pod kontrolou), ten příběh končí vznikem dvou ohromných obchodních impérií - Rockefellerova a Morgenova.

Hlavní moc v USA etablovali tito finanční gauneři v r.1913 (po Panice z r.1907, záměrné krizi), kdy ustanovili podvodem Fed, centrum své moci. Wilson to okomentoval slovy, že narozdíl od obchodníků a výrobců, tvořících základ US síly, tak finanční "obchodníci" (Money Masters) vytvořili KARTELY, které dokázaly už tehdy "zakleknout" na kohokoliv, a ovládali obě politické strany (viz Wilsonův projev The New Freedom, na webu v plném znění).

Po druhé válce se to vylepšilo (ta US vláda založená na finančně-obchodních kartelech) o propojení na zisky z válek, výrobců zbraní, jak poznamenal US prezident přezdívaný "Ajk". Tato "dravost" přetrvává dodnes, ale stát prohrál v r.1913 vše, to se posílilo v 70.letech Trilateráty, Bilderbergem a spol.

Marx hrál v tomto okrajovou roli, jeho práce postihovala jen malou výseč reality.

364020

7.5.2018 22:18

RE: Varovny odkaz Marxe.

PavelSam 90.?.?.?

Reakce na 364020

Dokončení: V Evropě moc od králů přecházela k finančníkům, viz už zmíněný příběh Rothschildů.

Zlé jazyky tvrdí, že finanční impérium J. P. Morgena patřilo z asi 8o% právě Rothschildům. V Anglii byla ještě druhá skupina (i v ní byl na vysokém postu Rothschild), tzv. Kulatého stolu, kde následník Ruskinových myšlenek z Oxfordu, pan Cecil Rhodes, ustanovil dík jmění z Afriky (Búrské války, zlato a diamanty) tajný spolek.
A byl to lord Milner (z vnějšího kruhu podporovatelů spolku), když měl peníze po Rhodesovi, kdo (asi na přání jiných - bydlel s lordem Halifaxem, sám byl jen průměrným člověkem) ustanovil Královskou společnost pro zahraniční vztahy, která silně infiltrovala do britské vlády (1920).

Dostáváme se k bolšán revoluci a první válce.
První válku podle všech informací zařídili Britové (ať už jen šikovně využili okolností, či přímo manipulovali příčiny), kdy zopakovali úspěšný scénář Curzona z dělení odbojného Bengálska v Indii - poštvali Rusko a Německo do války a profitovali na tom, Němci přišli o flotilu, Rusko podlehlo agentovi Německa Leninovi - potud asi normální vývoj.

Ovšem Trocký, to je jiná karta - snažil se o světovou kosmopolitní revoluci, čímž navazoval na ty děje, které šly proti církvím ve francouzské revoluci, a také proti vládám (národním státům, dnes sledujeme poslední dějství). Měl US pas a v Kanadě ho Britové pustili z basy, aby do Ruska dojel, kde využil Lenina (ikona, agent, měl prachy).

Finančníci bolševiky přímo podporovali, což se jevilo jako chamtivost, ale v pozadí byla likvidace pravoslaví a cara (dnes útok na rodinu s pomocí LGBT).
Například celá 1. bolšán pětiletka byla navržena US architekty - pan A. Kahn, Fordův geniální architekt továren z Detroitu, získal povolení US vlády a v bolšán Rusku zařídil kancelář (vedl ji jeho bratr), která navrhnula 521 továren postavených v Rusku za 1. pětiletky, zaučil i 4000 sovět inženýrů.

Ford sice šířil "Protokoly sionských mudrců" v USA a podporoval Hitlera tak, že od něj dostal medaili, ale současně postavil v Rusku GAZ (základ bolšán armády). A první návštěva US finančníků v Rusku byla v r.1918, jsou o tom knihy - mise červeného kříže, doktoři a lidi z okruhu J.P. Morgena. Výsledkem bylo, že jediné bolšán bance šéfoval v r.1920 Max May od Morgena.
Stalin se ale vzepřel světové kosmopolitní revoluci a Trockého a spol pozabíjel, US a britští financ elity "anektovali" po hyperinflaci Německo a narvali ho prachama - to se nelíbilo tamním průmyslníkům a podpořili Hitlera, financové ho podpořili do války s Ruskem a byla tu 2. válka - na troskách Evropy vzniklo impérium dluhů, vláda fin.elit.
"Světová kosmopolitní rev." pokračuje až po konci studené války. Vládnout ale nemá "dělnická třída", ale korporace, státy mají být zničeny, církve a rodina oslabeny, rasy promíchány, oni pokračují.

364021

8.5.2018 0:41

RE: Varovny odkaz Marxe.

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 363990

Clanek je bezesporu vynikajici bohuzel pan Fursov opomel dva nesmirne dulezita fakta Karl Mrarx byl korala a koralovi verit nelze.To je pouze na zacatek jeho zena v Nemecku hladovala a lichvari ji odnaseli osobni majetek zatimco Marx chlastal druhy fakt je ze Fridrich Engels byl velmi bohaty Anglican ktery zbohatnul z otrocke detske prace v jeho fabrikach To jsou dva lide kteri nam davaji ,priklad jak zit v DAS KAPITALU ???

364022

7.5.2018 7:48

Dnešní dění nám dokládá...

R.E. 46.?.?.?

...že přestože se Marx už dávno proměnil v prach, jeho učení a pohled na svět je stále velmi účinným klackem, ale bohužel třímaným v těch nesprávných prackách a za špatný konec, což také pně dokazuje svými názory první předseda komise Euro Unijního sojuzu Attali, věrný to sluha svého pána a soukmenovce Rothschilda a nejen on...
Bohužel ti, pro které byl s největší pravděpodobností napsán "Kapitál" (a spousta lidí s tím nesouhlasí a bude to napadat) se z něj nepoučili, neb jej nepochopili a proto dnes zcela zneužit slouží proti jejich zájmům a oni tomu sami ještě horlivě napomáhají...a k tomu jim napomáhej bůh a to ve všech jeho pošetilých podobách...[oči v sloup]

363992

7.5.2018 10:40

Ad Marx

pozorovateľ 217.?.?.?

Rakovského protokoly. História vzniku a stručný popis najdôležitejších tém
https://diskuter.wordpress.com/2018/04/24/rakovske...

(krátky úryvok)

…približne odtiaľto začína séria výkladu sporných udalostí z minulosti. Rakovský tvrdí, že Marx hral dvojitú hru a zámerne vo svojich dielach kritizujúcich kapitalizmus a buržoáziu úplne zamlčal rozhodujúci vplyv svetových finančníkov na udalosti.

…je tam tiež spomenuté, že marxistická teória úmyselne podporuje zbedačovanie robotníkov a ruinovanie strednej triedy, pretože iba totálne zbedačené a frustrované vrstvy robotníkov je možné použiť ako nástroj ku komunistickej revolúcii (ktorá ale v praxi pôjde k prospechu niekoho úplne iného, než robotníkov, ktorí ju zrealizujú)

…tiež je tam spomínané, že základné predpoklady k robotníckej revolúcii sú zbedačenie robotníckej triedy, oslabenie štátu prebiehajúcou vojnou atď. A že mnohé tieto predpoklady nerealizujú v praxi komunistickí revolucionári a odbory, ale sila výrazne silnejšia v pozadí, ktorá financiami hýbe celou svetovou ekonomikou.

- -

Traian Romanescu: Páni a otroci 20. století – Světová židovská konspirace (1956). Kniha o prepojení komunistického hnutia na svetové židovstvo
https://diskuter.wordpress.com/2018/04/24/traian-r...

"Knižka pochádza z roku 1956, čím sú poznačené niektoré z myšlienok, ktoré sa medzičasom stali neaktuálne a boli nahradené novšími stratégiami. Základnou témou knižky je téma prepojenia komunistického hnutia z Východného bloku na celosvetovú židovskú lobby, pričom autor varuje robotníkov na Západe, aby sa nenechali oklamať a strhnúť sľubmi komunistických agitátorov, ktorí sa snažia presvedčiť robotníkov k robotníckej revolúcii, zvrhnutiu západného “slobodného sveta” a zavedeniu komunizmu. Argumentuje, že komunisti v skutočnosti chcú robotníkov zatiahnuť do ešte tvrdšieho otroctva, než je západný kapitalizmus a postupne podriadiť komunistické krajiny celosvetovému židovskému vplyvu.

Prekladateľ knihy v rozsiahlych poznámach pod čiarou komentuje témy, ktoré sa od napísania knihy zmenili a pridáva aktuálny stav a nové trendy. Hlavnou nosnou líniou poznámok pod čiarou je téma, že pôvodný plán na zavedenie celosvetovej komunistickej diktatúry, podporenej realizáciou tretej svetovej vojny, bol postupne opustený a namiesto neho sa dala prednosť miernejšej ceste formou zdanlivo slobodného kapitalizmu a postupného zadlžovania a skupovania ekonomických aktív celého sveta."

- -

Z Protokolov Sionských mudrcov:

"... Nežidovská inteligence bude hrdá na své vědomosti a sama uvede do praxe všechny vědecké teorie, které sestavili naši náhončí, aby vedli ducha Nežidů směrem, který nám vyho...Automaticky kráceno

363997

7.5.2018 10:43

RE: Ad Marx

pozorovateľ 217.?.?.?

Reakce na 363997

(pokračovanie)

vyhovuje. Nemyslete si, že toto tvrzení jsou jen prázdná slova. Vzpomeňte na úspěch, jaký nám přinesly teorie Darwina, Marxe a Nietzscheho. Demoralizující vliv těchto teorií je vám již dnes zcela zřejmý. "

- -

Karel Marx a jeho výroky o Češích a Slovanech.
https://www.quintus-sertorius.net/news/karel-marx-...

"O Slovanech se Marx vyjádřil způsobem, který by snad mohl dojít srovnání jen v pozdějších vyjádřeních vůdců Třetí říše: "Všeobecná válka rozdrtí slovanské spojenectví a zcela vyhladí tyto národy, že i jejich samotná jména budou zapomenuta... Vyhladí nejen reakční třídy a dynastie, ale zničí také tyto naprosto reakční rasy... a to bude skutečným krokem v před." „Pro Evropu existuje pouze jediná alternativa. Buď asijský barbarismus z Moskvy exploduje kolem Evropy jako lavina, nebo musíme obnovit Polsko, postavit dvacet milionů hrdinů mezi nás a Asii a získat tak čas pro uskutečnění evropské sociální obrody.“ "

(a mnoho iného, nebudem to sem kopírovať celé)

- -

363998

7.5.2018 12:20

Preklady

Janecek 69.?.?.?

Clovek uvita, pokud si muze na chvili oddechnout od techto zavaznych temat. Jednou z takovych moznosti je se zabyvat jazykem... Tak tedy:

„Leap in the dark“ – „skok do tmy“
By se asi melo prelozit jako "skok ve tme"


„Původní akumulace“, anglicky „primitive accumulation“.
Zde se mi preklad take nezda, i kdyz nemohu navrhnout lepsi. Mozna , ze po nazvu chceme prilis, aby vyjadroval ve dvou slovech co se clovek dozvi po precteni cele kapitoly.

364002

7.5.2018 12:42

Chyby v marxismu

Jura11 79.?.?.?

Tento článek ukazuje, že marxismu se jen tak nezbavíme. Je třeba ho pochopit a hlavně pochopit, kde v něm jsou chyby (a ty tam jsou, protože projekt na něm založený krachnul ... je třeba se vyvarovat dalších projektů na něm založených)

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/04/26/kde-udelali-soudruzi-chybu-aneb-chyby-v-marxismu/

364004

8.5.2018 8:47

RE: Chyby v marxismu

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 364004

Projekt krachnul jednoduše - protože jsou vedeny války, horké nebo studené a výsledek je, že třída pracujících nebožáků drtí pod vedením mocipánů a za aplausu satelitních TV ty samé chudáky - jen z jiné země nebo kontinentu.

"Cesta ke 3. světové válce" https://www.youtube.com/watch?v=YGOM3SLHijQ
"Los Angeles - anti war march" https://www.youtube.com/watch?v=pL4W0taQJYE
"Klamné operace - Reaganova metoda" https://www.youtube.com/watch?v=GqnCy8anNes

364026

7.5.2018 19:06

Mezitím v Čechistánu, probíhá "původní akumulace" za neutuchajícího potlesku omámených Čečijců ...

J_Pitralon 178.?.?.?

Makroekonom Radek Novotný dostal tyčí po hlavě, někdo mu zapálil auto a vyhrožoval násilím na dětech. Určitě ten "někdo" neměl nic společného s vodárenskými koncerny typu "Veolia" apod., kterým tu platíme za vodu.

VIDEO A takto nám ukradli vodu. Dvouhodinová obžaloba zprivatizovaného vodárenství... https://www.youtube.com/watch?v=qLGqt7gtD6w
[zmaten]

364014

7.5.2018 19:23

Kapitál.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Až do konce předminulého století nikomu nepřišlo, považovat Marxe a Engelse za filozofy. V dějinách filozofie té doby se ještě ta jména nevyskytují. Ještě v roce 1907 má například G.B.Shaw z marxovy vědy legraci, a Kapitál nazývá "mistrným kouskem agitačního žurnalizmu a prorockého hanopisectví přestrojeným za suché vědecké pojednání".

Má li být ideologie masová, musí obsahovat pro každého něco. Musí být současně promitivní, aby jí porozuměl dav, i myšlenkově komplikovaná, aby mohla být přijata intelektuály , kteří se stanou jejími šiřiteli. Masová ideologie proto musí obsahovat jak ušlechtilé ideje, schopné nadchnout idealisty, tak sprosté sliby davům, nebo musejí její ideje připouštět obojí výklad.

[velký smích]

364015

8.5.2018 4:16

Marx , predelany katolik,

Favela 203.?.?.?

a vsechno co prichazi ze Stredniho Vychodu jsou fanaticky nabozenske ideologie, kterych se tam mistni drzi udesnou posedlosti a snazi sirit vsude po svete a to je problem sveta...Dodnes a tusim, ze bude...nadale.
/A kolik tech predelanych se nam vyrojilo v minulosti az do dnes.../
Vcetne antisemitismu. Prilis skodlivy pro ideologicke agenty ze Str. Vychodu.
Napriklad Lenin se toho zdeformovanyho marxismu drzel mnoho let s virou parasitickeho fanatika a aplikace bolsevismu na cizi zem, kdyz v Rusku nebyl velmi dlouho se ukazala velmi katastrofalni...
Co predpovidalo budoucnost, perfektne byl jeho snadny zivot z loupezi pri kterych se vrazdilo !!!
Tedy lecba pacienta/Ruska/ v 1917 byla" uspesna". Miliony neprezily.
To same je mozne ukazat na Trockym , ktery po vyhosteni , na misto aby si uzival normalni zivot , celkem schopneho novinare ,stal se udesnym fanatickym parasitem na marxismu /zase ??/, antiruskym bolsevikem-propagandistou , coz znicilo jeho zivot , zivot jeho rodiny .
Nic nezastavi tyhle posedle fanatiky . Ani vlastni zivot utraceny v ideologii masakru, rabovani a zlocinu...Kam jako kazda ideologie zdegeneruje......
V Rusku po studiich pak Trockij vetsinu casu travil v zahranici... az do revoluce../a 1917/.
Tedy vy zacnete revoluce a ja pak prijedu a budu vam poroucet co mate delat...
S tim ,ze vy budete umirat a ja budu vladnout. Tak se podelime soudruzi !!
Po zabiti cara napriklad , populace Ruska reagovala..../Kisinev/.
.Az z USA !!! prijela komise vysetrovat !!
To je myslim velmi zajimave...Nejake komise do USA po masakrech ??
Mam takovy dojem ,ze Marxismus vznikl jako reakce a kritika na mistni , pritomny a udesny pomery pracujicich a populace a ze vyvoj, pak marxismu vubec nedal za pravdu.
V blizke budoucnosti vykvetl do mnozstvi vselijakych odrud i tech zrudnych a to hlavne , a hlavne nikomu nic dobreho neudelal a ani bolsevikum samym...
U nas je toho dobry priklad.
Bylo mnoho odpurcu /a tedy i obeti/ Unora 48 , teoretickych a praktickych , kdyz komunisti prevzali moc pachali nemarxisticke zlociny.....
Ovsem ti odpurci si nechteli pripustit ,ze nase republika byla od zacatku demokraticky nastavena , jako vsechny krive rezimy , aby zmeny provokovala...
Mnohe skandaly, chamtivost vladnich trid, krute potlacovani pracujicich ..
Na Cechy si poridili vlady vcetne Masaryka Sudetske Germany/jako brzdu/ , kdyby cesi pozadovali nejake ty socialni zlepseni na misto strelby do nich...
A tak logicky zamitla prvni republika pomoc SSSR ...
Radeji Hitlera nez zachranu od SSSR. S tim , ze si vlada jak je zvykem , odjede v klidu do Londyna /odkud ta sprosta zrada prisla / a tam si preziji vse...
A vrati se aby zase vladli jakoby NIC !!
A narod ktery prezil peklo, zrady a lzi , se pak v zoufalstvi otocil k nadeji po osvobozeni 9. kvetna a k marxismu...

364023

8.5.2018 7:20

Marx a Engles boli svine

nezalezi 78.?.?.?

Celá nemecká publicistika, ba aj filozofia sa rýchlo menila z nemeckej na veľkonemeckú a táto veľkonemecká si považovala za povinnosť zadupať Slovanov do zeme. Akási neurotická zloba ovládla Európu, ktorá hľadala cestu k nerevolučnej identite – našla ju v novej nacionalistickej neznášanlivosti, ktorá rástla pod ochranou pruských kráľov. Málokto vie, že Fridrich Engels (1820-1895) vo svojich statiach veľmi energicky zabojoval proti Slovanom.Citujem: ... „ukazuje sa, že tieto zločiny Nemcov a Maďarov na Slovanoch patria k najlepším a najspravodlivejším činom, akými sa náš i maďarský národ môžu v dejinách pochváliť .... Na sentimentálne frázy o bratstve, ktoré sa nám predkladajú v mene kontrarevolučných národov Európy, odpovedáme: nenávisť k Rusom bola a zostáva prvou revolučnou vášňou Nemcov, od revolúcie sa k nej pripojila nenávisť k Čechom a Chorvátom; spolu s Poliakmi a Maďarmi môžeme zabezpečiť revolúcie len najrozhodnejším terorom proti týmto slovanským národom. Teraz vieme, kde sú sústredení nepriatelia revolúcie: v Rusku a v slovanských krajinách Rakúska, a žiadne frázy, nijaké odkazovanie na neurčitú demokratickú budúcnosť týchto krajín nám nebráni, aby sme so svojimi nepriateľmi zaobchádzali tak ako s nepriateľmi.

Nick Orlando King na Hlavnych spravach :

Dr. Karl Heinrich Marx (alias Mordechai Kissel, 1818 - 1883) sa narodil 5. mája 1818 zo židovských rodičov v Treves (Trier) v Renish Prusku. Bol prvým synom mnohodetnej rodiny, narodený holandskej imigrantke - matke, ktorú neznášal a otcovi - právnikovi, ktorého využíval. V roku 1824 jeho otec, ktorý sa veľmi zaujímal o filozofiu, prijal kresťanstvo a celá rodina bola pokrstená na protestantov.

Je úplným mýtusom, že Marx vyrastal v chudobe. Navštevoval univerzitu v Bonne, v Berlíne a uvedomujúc si, že na študovanie je lenivý, prihlásil sa na uneverzitu v Jene, ktorá bola notoricky známa svojou 'tolerantnosťou', že doktorát sa dal dosiahnúť korešpondenciou.

Bol to Engels, ktorý pôvodne a úspešne dostal poverenie napísať "Manifest".

Dva roky bola vyvíjaná snaha zjednotiť všetky socialistické frakcie v Europe v jedno hnutie, vedené Komunistickou Ligou. Na prvom kongrese tejto Ligy, ktorý prebiehal v Londýne v novembri 1847, bolo rozhodnué, že by mal byť zostavený 'pracovný program'. A tak Moses Hess, prominentný socialista, ktorý vykonal tak mnoho pre Marxov vzostup, predostrel návrh Parížskej odbočke Ligy. Keď sa o tom Engels dozvedel, okamžite sa dal do práce podraziť a zdiskreditovať Hessa, čo urobil tak dôkladne, že Liga odmietla Hessov návrh a pridelila túto záležitosť Marxovi a jemu samému.

V Manifeste nenájdeme jedinú ideu, ktorá by nebola vyslovená v predchádzajúcich dobách. V skutočnosti, Manifest je súhrn najúspešnejších revolučných konceptov vyjadrenej nemeckou filozofiou, anglickou politickou ekonomiou a francúzskym socializmom pred a počas devätnásteho

364024

8.5.2018 7:22

dokoncenie Marx a Engels boli svine

nezalezi 78.?.?.?

storočia.

Zahmlená Hegelova filozofia zaujala revolučných intelektuálov Európy začiatkom devätnásteho storočia (Marx sa stal Hegelista), avšak boli mnohí - vrátane Marxa - ktorí zamietli Hegelov špiritualizmus. A tak, požičajúc si idey od Ludwiga Feuerbacha, D. F. Štraussa a Bruna Bauera, Marx uviedol ateistický koncept materializmu do filozofie ako náhradu za špiritualizmus. Produkt - alebo syntéza - bol "dialektický materializmus".

V skutočnosti Marx nenapísal Komunistický program z vlastnej iniciatívy, ale bol najatý Komunistickou Ligou, aby ho napísal.

Existenciu Ligy môžeme sledovať mnoho rokov spät, pod rôznymi menami, ako tajnú a podvratnú spolocnosť. Je tiež faktom, že 26. januára 1848 Liga dôsledne trvala, aby Marx mal jeho 'manuskript' hotový a aby ho odovzdal 1. februára.

JE TIEŽ PRAVDOU, ŽE JEHO MENO SA NA MANIFESTE OBJAVILO AŽ 24 ROKOV PO VYDANÍ!

Bezpochyby celá séria komunistických povstaní v roku 1848 bola 'orchestrovaná'. Každá z týchto revolúcií bola konšpiratívne plánovaná a vedená, ako bola Francúzska revolúcia 1789 tými istými silami.

Nepopierateľná podobnosť medzi doktrínami Komunizmu a Illuminizmu je podozrivo jasná každému.

K. Marx bol teda najatý záhadnou skupinou, ktorá sama seba pomenovala "Liga spravodlivých mužov", aby napísal "Komunistický Manifest" ako demagogickú návnadu pre mob. V skutočnosti ako je už vysšie uvedené, Manifest bol v obehu mnoho rokov pred tým, než Marxove meno bolo dosť známe, aby mohol byť uznaný ako autor tohoto revolučneho diela.

Jediné, čo Marx skutočne urobil, bolo, že obnovil a kodifikoval tie isté revolučné plány a princípy položené pred sedemdesiatimi rokmi Adamom Weishauptom, zakladateľom "Order of Illuminati" v Bavorsku.

Pre jeho revolučnú činnosť, Marx bol vyhodený z Nemecka a neskôr aj z Francúzska. Anglicko mu poskytlo azyl, kde aj vydal jeho "Communist Manifesto".

V roku 1843 vydal brožúru "The Jewish Question" (Židovská otázka), toto dielo však samozrejme nie je veľmi známe - skôr zatajované - a nie je ani uvádzané v zoznamoch jeho prác. V roku 1959 bolo znovu vydané pod menom "A World Without Jews" (Svet bez Židov).

364025

8.5.2018 16:25

Ešte jeden citát k téme Marxa:

pozorovateľ 217.?.?.?

Preberám z diskusie na aeronete:
- - -
"Žid Karl Marx alias Moses Mordechai Levy vydal v roce 1848 na pokyn Rothschildů tzv. Komunistický manifest – který byl vypracován jako ideologický nástroj k židovskému ovládnutí světa. Komunismus byl totiž zvolen jako nejrychlejší prostředek k vyvlastnění všech nežidovských národů a jejich úplnému zotročení. Marx byl členem zednářské lóže „Apollo“ v Kolíně nad Rýnem. Rovněž tak byl členem anarchistické zednářské lóže „Le Socialiste“ v Bruselu. V roce 1871 Marx řídil z Londýna povstání pařížské komuny pomocí svého zprostředkovatele, lvovského Žida Leo Frankla, který byl rovněž členem komuny. Za zmínku také stojí, že za povstání komuny se pařížská lůza podle tajných směrnic svých židovských vůdců ani v nejmenším nedotkla majetku Rothschildů!
Proto byl také bolševismus v r. 1917 do Ruska implantován mezinárodním Židovstvem a financován především velkými židovskými bankami z USA, Velké Británie, Německa a Holandska.

Velmi výmluvně popisuje K. Marxe a marxismus vysokostupňový zednář a Žid
Christian Jurevič Rakovskij při výslechu na Lubjance v roce 1938.
Doporučuji:
RAKOVSKÉHO PROTOKOLY
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/lit..."

- - -
Žid Baruch Levi napsal Karlu Marxovi (podle Revue de Paris, roč. 35, č. 11, str. 574):
„Židovský národ jako celek bude sám sobě Mesiášem. Jeho panství nad světem bude nastoleno sjednocením všech ostatních lidských ras. Odstraněním hranic a monarchií, které jsou zdrojem partikularismu, bude nastolena jediná světová republika, v níž budou občanská práva všeobecně přiznána Židům. V této nově organizované lidské společnosti budou synové Izraele všude vedoucím elementem, zvláště když se jim podaří dostat masy pracujících pod své vedení. Vlády národů, které budou tvořit světovou republiku, se prostřednictvím vítězství proletariátu dostanou všude do rukou Židů. Vládnoucí židovskou rasou bude všude zrušeno soukromé vlastnictví a Židé budou spravovat státní majetek. Takto budou naplněna proroctví Talmudu, že v čase příchodu Mesiáše budou vlastnit klíče k bohatství všech národů světa.”
(Cit. podle Kämpfera, Jüdische Selbstbekenntnisse, Hammer-Verlag, Lipsko 1929, str. 34.)

364034

9.5.2018 7:30

Marx byl agentem Rotschildů.

mambo 217.?.?.?

Žid Marx byl při psaní Komunistického manifestu financován židy Rotschildy (přes Engelse) tak, aby rafinovaně odvedl pozornost krutě vykořisťovaných dělnických mas od židovských bankéřů a lichvářů, kteří byli za jejich bídu ve skutečnosti nejvíce odpovědní, směrem k podnikatelům (třídní boj), kteří byli u židů zadlužení a vykořisťovaní také. Klasické rozděl a panuj neboli poštvi různé skupiny společnosti
proti sobě a tím je blbečky zaměstnej (Sparta a Slávia), aby si nevšimli, kdo je ve skutečnosti vykořisťuje a zotročuje nejvíc.

Kapitál se o finančnících vůbec nezmiňuje (jakoby neexistovali).
Prosazuje zavedení státní (centrální banky), což je klíč k ovládnutí celé země.
Marx v podstatě vyvlastněním prosazoval státní kapitalismus prosazený třídním bojem neboli násilím. Jak to funguje jsme viděli po roce 1948.

Nyní se nám tohle svinstvo opět vrací ve formě neomarxismu prosazovaného Muslimskou Evropskou únií (Evropské muslimské hodnoty) a všichni naši slavní komunistobijci to s nadšeným hýkáním vítají. A místo rudých komisařů z Moskvy
typu Trockého nám nyní vládnou Bruselští imámové typu Junkera, kteří už se nemohou dočkat až předají Evropu muslimům.

364046

16.5.2018 23:05

Zavádějící kategorie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

"Za prvé: nemáme rádi změny, chceme věci přibrzdit nebo zachovat, to je konzervatismus. Za druhé: rádi bychom změny, ale jen postupné, to je liberalismus. Za třetí: rádi bychom změny, ale musejí být revoluční, to je marxismus. Žádné jiné postoje v podstatě nejsou."

Tohle přece není pravda. Ke každé změně by měl být nějaký, nejlépe racionální důvod - měli bychom vědět, co chceme změnit a proč. Měl by být znám žádoucí stav a také reálná cesta, jak změnu provést. Ve srovnání s tím jsou vyjmenované kategorie naprosto podružné, formální a zavádějící: I když sledujeme jediný cíl, naše postoje v každém jednotlivém případě mohu vypadat jako konzervativní (je-li žádoucí stav už dosažen), liberální nebo revoluční (podle toho, která cesta vypadá aktuálně jako optimální). Ve skutečnosti však jde o něco úplně jiného - podstatný je totiž ten cíl.

Podle mne tedy dělení lidí na "konzervativce", "liberály" a "revolucionáře (marxisty)" nemá žádné opodstatnění, protože neodpovídá reálným společenským procesům. Matematik by řekl, že zvolená ekvivalence (rozdělení na jednotlivé typy chování, politické postoje) není kongruencí vzhledem k tomu, co se ve společnosti děje. Když takový model použijete k pozorování, nic se nezjednoduší a uvidíte jen zdánlivý zmatek. Zastírající skutečnost, probíhající pod povrchem.

364219

Příspěvků: 23

07.05. 06:56  Varovny odkaz Marxe.
07.05. 09:39 Vladimír Stwora  RE: Varovny odkaz Marxe.
08.05. 17:58  intelektuální past na goje
10.05. 03:36  RE: intelektuální past na goje
07.05. 10:52 Jan Hanuš  RE: Varovny odkaz Marxe.
08.05. 13:23 J_Pitralon  RE: Varovny odkaz Marxe.
07.05. 21:44 PavelSam  RE: Varovny odkaz Marxe.
07.05. 22:18 PavelSam  RE: Varovny odkaz Marxe.
08.05. 00:41 lindsay  RE: Varovny odkaz Marxe.
07.05. 07:48 R.E.  Dnešní dění nám dokládá...
07.05. 10:40 pozorovateľ  Ad Marx
07.05. 10:43 pozorovateľ  RE: Ad Marx
07.05. 12:20 Janecek  Preklady
07.05. 12:42 Jura11  Chyby v marxismu
08.05. 08:47 J_Pitralon  RE: Chyby v marxismu
07.05. 19:06 J_Pitralon  Mezitím v Čechistánu, probíhá "původní akumulace" za neutuchajícího potlesku omámených Čečijců ...
07.05. 19:23  Kapitál.
08.05. 04:16 Favela  Marx , predelany katolik,
08.05. 07:20 nezalezi  Marx a Engles boli svine
08.05. 07:22 nezalezi  dokoncenie Marx a Engels boli svine
08.05. 16:25 pozorovateľ  Ešte jeden citát k téme Marxa:
09.05. 07:30 mambo  Marx byl agentem Rotschildů.
16.05. 23:05  Zavádějící kategorie

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,45 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 210 982,33 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 553