Diskuze k článku

Běda, tohle nebere konce!

Příspěvků 16

21.4.2018 17:03

To nekončí určitě.

Jan Hanuš 94.?.?.?

Sice pořád věřím, že neodpálí ty jaderný arzenály, ale provokace na MS ve fotbale by se hodit mohla. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby to bylo ještě horší, než "dvojčatový fake". Třeba šílené zvíře Putin/Asad odpálí uprostřed zápasu na hřišti ty kanystry s chlorem, co našel v Dumě, aby se nakonec ukázalo, že tam byl "novičok" vyrobený v licenci USA v Salisbury. Scotland Yard to určitě odhalí, viníka už známe. Ještě štěstí, že až sem ty tomahawky nedoletí.

363797

22.4.2018 1:58

RE: To nekončí určitě.

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 363797

Maji uz dalsi duvod kopat Rusy kam muzou,Cyber aktivita niceni Web sites za vsechno muze Rusko. Ten lotr Zuckerberg koho narknul z kradeze millionu lidskych detail Rusy.Poslouchateli Nikki Haley poslouchate Dr Josefa Goebbelse je ta hnusna a odporna bohuzel je to Amerika

363803

22.4.2018 18:21

RE: To nekončí určitě.

Alfred 89.?.?.?

Reakce na 363803

A good point. Ale příště, prosím, česky, ať to člověk nemusí číst 3 x, aby pochopil, co vlastně chce pisatel říci.

363811

21.4.2018 22:37

Jurský park

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Systém vlády kapitálu ohraničil a vymezil hranice svého působení jako území dominance finančních a politických a mocenských monster, kterým už původní anglosaský výběh pro dinosaury z Jurského parku nestačí. Chtějí udělat Jurský park z celé Země. Kde dosáhne syčení britské Medúzy a syčícího pěveckého sboru G7 to je rádoby jejich Jurský park. Když na hranicích s tímto Územím Děsivých Nestvůr budou rozmístěny korýtka s vařeným špenátem, anglosaským nestvůrám přejde chuť na lidské oběti a možná se začnou živit užitečnou prací. V každém případě nedostatek masa a krve jimi vražděných lidí přivede tyto anglosaské monstra k úvaze rozpustit loviště OSN, která se jako jejich past na lidské životy stala ekonomicky nerentabilní. Tomuto krátkému příběhu gouaudi v hlavách vůdců anglosaských nestvůr určitě porozumí... Nastíněné řešení je vhodné i pro placené diplomatické divadlo se zástupci G7 a celým jednohlasně syčícím vedením Jurského parku.

363799

22.4.2018 0:55

Kápka ještě z úplně jimého soudku

ignorek 2a02:x:x:x:x:x

Noviny před 100 lety patříly těm samým, přes různá ldt GmbH usw. Taky volali už tenkrát: na Bělehrad! Dnes v bleděmodrém: Na Moskvu!

No, a teď: existoval opravdu pevně postavený mužík, měl trochu dáru od Boha léčit a něco předvídat. Pomohl následníku trůnu od chronické nemoci, a stál na kolenou před carem, aby se nemíchal do žádné války, pač to bude konec dynastie i Ruska. Nemilosrdně kritizoval mravy kolodvorní šlechty, hlavně večírky u Jusupových s pederasty, anglickým vyslancem atd.

V novinách, jež vlastní přes různá ldt GmbH usw zase ten samej šmejd, z něj udělali nemorální zrůdu, pak provedly nejmíň 4 atentáty. Car pak vvstoupil do války a byla z toho I genocída lidí bílé rasy ca 10 mil mrtvých a 50 mil mrzáků, milony mrtvých lidí bílé rasy v Rusku po revoluce nejde odhadnout. Pak II genocída lidí bílé rasy ca 50 mil mrtvých a nepopčítaně mrzáků. Baví mě příspěvky některých debilů třeba na Novinkách: zaplaťpanbuch že žijeme v poklidné evropě. Co tohle pronesem už není aní tupé zvíře na úrovní svíně.

Víte o jakého mužíka jde?

Ano, Rasputin. Věřící tvrdý chlap s darem od Boha.

Umíte si představit, co umí udělat dnes ta samá banda hovad, lumpů, sviní a novinářského póvlu s kýmkoliv??? S Orbanem Zemanem kymkoliv??
Vždyť jsou beztrestní ve svém lhání!

363802

23.4.2018 15:24

RE: Kápka ještě z úplně jimého soudku

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 363802

Nejenže jsou beztrestní ve svém lhaní, jsou beztrestní i ve svých činech! Zařídili si to skrze jejich lžidemokracii, což je všeobecně pro lidové masy ta nejhorší forma vlády. Mohou tak zůstat ve stínu a tahat za špagáty moci svými figurkami na politické šachovnici. A když někdo veřejně vystoupí a vrhne byť jen paprsek světla do té jejich temnoty, okamžitě se spustí kola mašinérie na jeho likvidaci... Jako třeba např. docela nedávno na jednoho bezvýznamného človíčka na české scéně... Nebyl první a určitě nebude ani poslední v řadě. Neboť jak se mj. praví ve "svatých svitcích" od mrtvého moře:
“Tob shebe goyyim harog” (Soferim 15, pravidlo 10)
A když to není likvidace fyzická, tak prozatím alespoň ta finanční, společenská, či politická, tj. faktická. Údajně prý humánnější.
Na druhou stranu, když se vžijeme do JEJICH role a nahlédneme na dnešní situaci jejich zorným úhlem, tak stručně řečeno, má to svou (zvrácenou) logiku:
Kontrolujeme většinu světového bohatství a ovládáme podstatnou část planety. Máme fakticky neomezenou moc skrze naše dosazené loutky ve vládách a institucích mnoha důležitých států, nám podřízených. Peníze neřešíme, protože jich máme pro sebe a pro naše cíle neomezeně. Případně si je vytvoříme a doplníme, neboť "tiskárnička" patří nám. Doma jsme všude, kde uznávají naše fiat-money. Jediným problémem pro nás jsou stále se množící otroci, které je zapotřebí kontrolovat. Ti by se mohli vzbouřit a vytvořit si vlastní systém, nezávislý na tom našem. Neřku-li, kdyby pomýšleli na naše boží privilegia!!! Otroky je však dnes o dost snazší vyhubit nežli ovládnout. Stejně jich je příliš mnoho, tak půl miliardy jedinců by stačilo vrchovatě, či ne...? Ekosystém planety by si pak oddechl a přírodní zdroje by nám vydržely o mnoho déle. Takže - jak to jen udělat, aby se "vlk" nažral a koza (planeta) zůstala celá? Nejlépe je poštvat otroky navzájem proti sobě (v tom jsme mistři nad mistry, koneckonců většinu hlásných trub ovládáme), aby se nějak primitivně vybili mezi sebou. Tak, jak se nám to povedlo již 2x v minulém století, a jak se to nepochybně dříve či později povede znovu. Potom již budeme vládnout na naší planetě navždy, jak to zjevstvuje naše prastará věrouka...

363825

22.4.2018 2:04

Už je jasné, že noví evropání z Afriky sem nepřišli. Byly tu převezeny letadly, loděma i pěšky hnány přes ostnaté dráty

ignorek 2a02:x:x:x:x:x

Dokola se opakuje fráze soudruha Kaddafího, že drží ty milióny úprchlíků do geyropy v africe. Tak i proto musel být odstaven. Komu to ještě nedošlo?

V tom arabském járu, který rozhoupalo pár předplacených studentek presstitutů přes sociální media, které pak podpořilo x -naivních hlupáků - klasická ukázka dnešní barevně-plyšové revoluce - co smetlo jakýž-takýž řád v celé severní africe - kromě jiných benefitů se dosáhlo i tohoto!!!!!!!!!!!!

Už vám došlo?

Plukovník Kaddafí už nemůže držet ty milióny úprchlíků do geyropy!!!
Kromě toho, že Lybie byla ožebračena o veškerá konta v zahraničí pod záminkou, že to byly přece kaddafího nakrádená, Lybie příšla o suverenitu , o zisky ze surovin, a jako další bonus:

potoky migrantů do geyropy nekontoluje nikdo!!!
Vyzvedávají je u lybijského pobřeží a vezou do geyropy.
Už je Vám jasné, že noví evropání z Afriky sem nepřišli? Byly tu převezeny letadly, loděma i pěšky hnány přes ostnaté dráty. A budou dále tu přiváženy v počtech cca 1 mln ročně?

No, plukovníku škodam, že tenkrát v Rusku byl prezident Medvěděv.

363804

22.4.2018 8:55

stručná verze zní tak, že ...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Evropa je napadena na západě i na východě (v Rusku).

Na západě probíhá "formátování kultury" s pomocí masivní migrace, cílem je zničit vztah lidí k tradicím své kultury a tím dosáhnout zničení národních států, pro ovládnutí politických i ekonomických procesů globální elitou.

Na východě Evropy (a v Arktidě) jsou suroviny, o nic jiného nejde. Rusko je voj. obkličováno (US základnami a spol., Turek jako přítel je nespolehlivý) a prostě jedinou "nepřekročitelnou červenou linií" je přímý voj. útok na Rusko - to elitní šmejdi vědí, proto se snaží Rusko v Sýrii i jinde co nejvíc ponížit, a tím vyvolat "majdan" protesty přímo v Rusku.

Na to ponižování silová obrana není, ani Rusko ani Írán nemají tak silné armády (početně ani technologicky), aby bez Číny dokázaly vést přímý voj. střet na Middle East s armádou Turecka, Izraele, US + Británie + smečky loajálů (s výjimkou sebevražedné mise - rozmlácení Izraele, to by asi Íránci a Hizballáh dokázali, ale za cenu sebezničení). Tady musí Rusko provádět chytrou politiku ve prospěch místních, a s jejich podporou to musí v Sýrii ustát (viz září 2016 a ta obvinění z útoku na humanitární konvoj u Aleppa, to bylo to samé co nyní v Dúmá). Čína silovou konfrontaci logicky nechce. Rusko by mohlo lépe mediálně prodávat krutost džihádu, s pomocí nezávislých žurnalistů.

US a britský tlak a mediální hysterie proti Rusku se bude zvyšovat (viz olympiáda a nyní MS, Skripal, a budou jistě další), ale do přímé konfrontace s Ruskem nepůjdou, bojím se spíš "sólo akce Netanjahua na Írán", startu války by pak nic nebránilo (Čína by si musela vybrat).

Co se týče Evropy, čeká nás Dublin IV a pakt o migraci pod OSN. Pokud to přijmou a naši loajální politici podepíší, nikdo do ulic nevyjde, bohužel. Západní část je už prakticky pod kontrolou (i cenzura netu + mediální masáž + masáž na školách), nás to brzo čeká. Leda by to předběhly ekonomické problémy jižních států (Itálie má 138% k HDP vlád. dluh). Pak by se Evropa rozpadla sama na "zóny" (soft czexit).

Samozřejmě proti USA jde jejich rostoucí dluh, takže čas pracuje proti nim. Hrozba velké války na Středním východě ale stoupá, 12.května by Evropa mohla říct - my dohodu s Íránem nezrušíme! Ale spíš (viz Ukrajina a domluvené předčasné volby) to bude naopak.

363806

22.4.2018 15:16

Vlastně to teprve začalo

Antiseptik 107.?.?.?

Je potřeba si uvědomit že západu nic jiného nezbývá. Dlouhou dobu si financoval dobré bydlo na cizí účet a přitom se natolik zadlužil když skončil kolonialismus že dnes už prostě má jen jedno východisko. Ničit a rabovat. Přiznat vlastní populaci fakta by znamenalo viset na sloupu a to okamžitě. Přiznat světu skutečnost by znamenalo nejen mezinárodní soudy ale také ekonomický kolaps. To prostě udělat nemůže. Je tragické že pro západní elity je skutečně lepší zahynout ve válce, alespoň se nebudou muset zodpovídat za ty hrůzy co na světě napáchali. Že mají skoro nulovou šanci takovou válku vyhrát je jim asi úplně jedno. Raději mrtvej než se zodpovídat za největší hrůzy co svět kdy viděl. Prostě jiná možnost není, i když po výsledku v Pátek 13. je vidět že je to zcela marný, představa že budou dlužit nekonečné peníze poškozeným když přitom přijdou o jakoukoliv možnost nějaké peníze získat a přitom je bude zbytek světa nenávidět je horší než smrt. Tak byli zvyklí být frajery a uctívanými pány světa a teď jim hrozí takový hrozný konec.

363809

23.4.2018 6:35

RE: Vlastně to teprve začalo

Jacob 193.?.?.?

Reakce na 363809

Jediný zdroj financi je majetek jejich občanů - Kypr, bezhotovostní platby to přijde. protože tolik peněz mají jenom občané.

363814

22.4.2018 16:19

Běda, Sakera chytá pesimismus

Jan Hanuš 94.?.?.?

V poslední době mám pocit, že se vážně šíří názor, že válka je navyhnutelná. U pana P.C.Robertse mě to až tak moc nepřekvapuje, pesimismus tam byl od začátku, ale Saker? Vždyt je to dravec.
Já tu depresi mám doopravdy, ale současně věřím, že ani v americký armádě nejsou idioti a chtějí vychovat děti a vnoučata. Nějaký prachy k tomu samosebou, a důchod. Prodat někomu nějaké to vojenské tajemství asi problém nebude, odpálit zásoby ze skladu, když končí záruka-, ale nechat se vypařit nebo „jenom“ zamořit, protože si to přeje zapšklý dědek-Burns, co má už polovinu orgánů v těle z Ukrajiny nebo odjinud?
Děsit lidi je celkem tradiční záležitost těch mocných. Můžu se vyděsit z imigrantů, z humanitárního bombardování, hackerů za každým rohem - rusové jsou fakt nejlepší, pálí jim to-, z oteplování něčeho nebo všeho, nebo že se budou rušit důchody. Chcípneme tak nebo tak. Není to cíl?.
A nebudem chodit k volbám - stejně to nemá smysl. Oni se zvolí sami. Ožrat se v hospodě. Nebylo to tu už? Ale kupodivu v hospodě převládá optimismus. Dokonce se celá hospoda dokáže pohádat o to, koho volit. Nádhera.
ONI nechtějí jadernou válku, chtějí, abychom se báli. A daří se to. Dokonce i Saker.

363810

23.4.2018 6:28

RE: Běda, Sakera chytá pesimismus

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 363810

Západní obyvatelstvo Saker označil za "vymyté hlavy" propagandou.

O tom, že "hojnost konzumu" je součástí toho vymývání, je zajímavá citace o rozdílu mezi Orwellem 1984 a Koncem civilizace Huxleyho:

"Orwell se obával těch, kteří by zakázali knihy. Huxley se obával, že by nebyl důvod knihy zakazovat, protože by nebyl nikdo, kdo by chtěl nějakou číst.

Orwell se obával těch, kteří by nám odpírali informace. Huxley se obával těch, kteří by nám jich dali tolik, že by nás uvrhli do pasivity a egoismu.

Orwell se obával toho, že by byla pravda před námi skryta. Huxley se obával toho, že by pravda utonula v moři bezvýznamnosti.

Orwell se obával, že se staneme nesvobodnou kulturou. Huxley se obával, že se staneme kulturou zcela zaujatou obdobou smyslových filmů, heče peče a her s odstředivým míčem.

Jak Huxley poznamenal v Brave New World Revisited, zastánci občanských svobod a racionalisté, kteří vždy varují před tyranií, zapomněli na téměř nekonečnou lidskou touhu po rozptýlení.

Huxley dodává, že v 1984 jsou lidé ovládáni způsobovanou bolestí. V Konci civilizace jsou ovládáni způsobovanou rozkoší.

Ve zkratce, Orwell se obával, že nás zničí to, co nenávidíme. Huxley se obával, že nás zničí to, co milujeme."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Konec_civilizace

363813

22.4.2018 20:05

Chazaři jsou v tomto "systému" šťastní a radostně lžou, až se jim od huby práší

J_Pitralon 178.?.?.?

Stádečko stále mechanicky běží za dávno vytyčenou fatamorgánou, která se sice už rozplynula, ale jede se dál.

"Matrix je systém"
https://www.youtube.com/watch?v=TeS6LyYq7zo

363812

23.4.2018 10:53

Zřejmě už v Sýrii posilují PVO

Jan Prášek 193.?.?.?

Rusové už prý v Tartusu intenzivně vykládají z lodí množství kontejnerů, s neupřesněným obsahem. Předpokládám, že se chystají zcela zatáhnout oblohu nad Sýrií - pro všechny nezvané...

363820

23.4.2018 18:58

RE: Zřejmě už v Sýrii posilují PVO

dub 213.?.?.?

Reakce na 363820

obsah je upřesněn docela dobře - jak řekl lavrov, již se necítí morálně vázáni nedodat sýrii s-300...

363827

23.4.2018 17:05

Moznosti Ruska

som 2a02:x:x:x:x:x

V clanku Běda, tohle nebere konce! ste neprihliadli na viacero faktorov.
1. Rusko vo svojom konani nieje osamotene patri do SNŠ.
2.Cina podporuje Rusko a podporilo ho aj v konani v Syrii
https://www.hlavnespravy.sk/cina-je-pripravena-pridat-sa-k-operacii-ruska-proti-isil-v-syrii/684883
https://www.hlavnespravy.sk/cina-rusko-otvorili-spolocne-rok-cinsko-ruskej-vzajomnej-spoluprace/1307292
Tak isto jedna z hlavnych tepien hodvabnej cesty ide cez ruske uzemie a tam si ju budu kontrolovat Rusi. Putin ma moznost ovplyvnovat procesy cez hodvabnu cestu a dostat Cinu tam, kam potrebuje.
3.Putin je jeden z najschopnejsich politikov sveta, ak nie nieje najschopnejsi. Rusko ma aj ine moznosti, ako porazit Ameriku, nielen vojensky. Na vojnu treba peniaze. Preto najlepsim procesom, ako porazit neoconov neletalne je, ze urychlia pad dolaru, ako reverznej meny a to sa deje. Tak isto staci im davat zrkadlovu odpoved, ale tak aby ich to ekonomicky zabolelo.
Rusi su velmajstri v sachu a Putin tuto sachovu partiu hra bravurne. Postavil Rusko na nohy doslova z popola za niekolko rokov. Treba len verit, ze Rusko zvladne zvratit nepriaznivy vyvoj a otoci procesy vo svete vo svoj prospech.

363826

Příspěvků: 16

21.04. 17:03 Jan Hanuš  To nekončí určitě.
22.04. 01:58 lindsay  RE: To nekončí určitě.
22.04. 18:21 Alfred  RE: To nekončí určitě.
21.04. 22:37 Svatoslav Butora  Jurský park
22.04. 00:55 ignorek  Kápka ještě z úplně jimého soudku
23.04. 15:24 ROMAN1  RE: Kápka ještě z úplně jimého soudku
22.04. 02:04 ignorek  Už je jasné, že noví evropání z Afriky sem nepřišli. Byly tu převezeny letadly, loděma i pěšky hnány přes ostnaté dráty
22.04. 08:55 PavelSam  stručná verze zní tak, že ...
22.04. 15:16 Antiseptik  Vlastně to teprve začalo
23.04. 06:35 Jacob  RE: Vlastně to teprve začalo
22.04. 16:19 Jan Hanuš  Běda, Sakera chytá pesimismus
23.04. 06:28 PavelSam  RE: Běda, Sakera chytá pesimismus
22.04. 20:05 J_Pitralon  Chazaři jsou v tomto "systému" šťastní a radostně lžou, až se jim od huby práší
23.04. 10:53 Jan Prášek  Zřejmě už v Sýrii posilují PVO
23.04. 18:58 dub  RE: Zřejmě už v Sýrii posilují PVO
23.04. 17:05 som  Moznosti Ruska

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

60

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 101 čtenářů částkou 21 109 korun, což je 60 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 2

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,78 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,07 Kč
Švýcarský frank
23,68 Kč
100 japonských jenů
19,76 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,56 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 278,22 Kč
1 unce stříbra
552,27 Kč
Bitcoin
709 404,47 Kč

Poslední aktualizace: 23.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 902